Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΓΚΡΑTI
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4
SPY
bball.gif Ακουστικε το ονομα του ΗΛΙΑ ΤΟΜΑΡΑ για παγκρατι ξερει κανεισ κατι?καλη περιπτωση παντως
stillmatic
Aπο www.pagratiao.g

Σε δύο νέες συμφωνίες προχώρησε εχθές και σήμερα η διοίκηση.Πιο συγκεκριμένα αποκτήθηκαν ο guard Γιώργος Γκοτζογιάννης και ο forward Nίκος Κούρτης.Και οι δύο παίκτες, συναντιούνται και πάλι με τον Άρη Λυκογιάννη με τον οποίο είχαν συνεργαστεί με επιτυχία για αρκετά χρόνια στον Σπόρτιγκ, και αναμένεται να προσφέρουν εμπειρία και ποιότητα στην ομάδα.Παράλληλα με τις αποκτήσεις ανανεώθηκε η παραμονή του αρχηγού Νίκου Βούλγαρη και του Σωκράτη Μαναβόπουλου, ο οποίος μετά την περιπέτεια του τραυματισμού του επιστρέφει υγιής και με μεγάλη διάθεση να βοηθήσει την ομάδα, επέστρεψε ο Θανάσης Τσιάκος μετά από μία καλή αγωνιστικά χρονιά στην Ηλιούπολη, ενώ στην Α΄ομάδα προωθήθηκαν οι έφηβοι Αλέξανδρος Τριανταφύλλου (16 ετών play maker) και Χασάν Χασανάϊ (17 ετών guard).Τις επόμενες ημέρες αναμένεται η ολοκλήρωση των μεταγραφικών κινήσεων και η οριστικοποίηση του roster που θα ξεκινήσει πρετοιμασία στις 30 Ιουλίου.

Δε νομίζω να παίζει κάτι με Τομαρά, απο ότι ξέρω θα πάρουμε 2 ψηλούς ακόμη και θα κλέισει το ρόστερ.Η ομάδα θα είναι κόπια του Σπόρτινγκ της σεζόν 2005-2006.Σε σχέση με πέρσι η περιφέρεια μας είναι σαφώς πιο πλήρης, αλλά οι προσωπικότητες του Σειριστατίδη και Τσακιρίδη είναι σίγουρο οτι θα λείψουν.Στη θέση 3 πάντως πιστευώ οτι ο Κόυρτης θα δώσει πολλά περισσότερα απο ότι ο Κρητικός.
stillmatic
Το τριήμερο 11-13 Σεπτεμβρίου στο Μέτς θα διεξαχθεί το τουρνουά Μαστρογιάννεια και θα αντιμετωπίσουμε διαδοχικά Ηλυσιακό,Δούκα και Δάφνη στις 20:00.Τα μέχρι τώρα φιλικά δεν νομίζω οτι ήταν ιδιαίτερα ενθαρυντικά.Νικήσαμε Ίκαρο,Ζωγράφο,Δούκα και ηττηθήκαμε απο Νήαρ Ήστ και Φάληρο.Κοινός παράγοντας σε όλα τα φιλικά ήταν η δυστοκία στην επίθεση.Αναμένεται να ενισχυθούμε απο την κοινοτική αγορά με ψηλό παίκτη,αλλά όσο περνάει ο καιρός στενευούν τα περιθώρια.Τα Μαστρογιάννεια θα είναι η πρόβα τζενεράλε,καθώς την άλλη εβδομάδα ξεκινάνε οι αγωνιστικές μας υποχρεώσεις στο κύπελο.Ελπίζω η ομάδα μας να παρουσιαστεί πιο έτοιμη καθώς το πρωτάθλημα της Α2 αναμένεται να είναι πολύ δύσκολο.
stillmatic
Το τριήμερο 11-13 Σεπτεμβρίου στο Μέτς θα διεξαχθεί το τουρνουά Μαστρογιάννεια και θα αντιμετωπίσουμε διαδοχικά Ηλυσιακό,Δούκα και Δάφνη στις 20:00.Τα μέχρι τώρα φιλικά δεν νομίζω οτι ήταν ιδιαίτερα ενθαρυντικά.Νικήσαμε Ίκαρο,Ζωγράφο,Δούκα και ηττηθήκαμε απο Νήαρ Ήστ και Φάληρο.Κοινός παράγοντας σε όλα τα φιλικά ήταν η δυστοκία στην επίθεση.Αναμένεται να ενισχυθούμε απο την κοινοτική αγορά με ψηλό παίκτη,αλλά όσο περνάει ο καιρός στενευούν τα περιθώρια.Τα Μαστρογιάννεια θα είναι η πρόβα τζενεράλε,καθώς την άλλη εβδομάδα ξεκινάνε οι αγωνιστικές μας υποχρεώσεις στο κύπελο.Ελπίζω η ομάδα μας να παρουσιαστεί πιο έτοιμη καθώς το πρωτάθλημα της Α2 αναμένεται να είναι πολύ δύσκολο.
B for Basketball
παρολο που ειμαι κατοικος παγρατιου και οι οικογενεια ειχε προιστορι με την ομαδα μπασκετ παγρατιου...(ο πατερας μοθ επαιζε μια περιοδο εκει) εχς χασει καθε επαφη με την ομαδα....
μηπωςσ ξερεις να μου πεις τι παιζει??? εχουμε καλη και ανταγωνισιμη ομαδα??? ποτε θα δουμε το παγκρατι παλι στα σαλονια??
stillmatic
Ο ΣΑΚΗΣ ΤΖΑΛΑΛΗΣ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΕΞΕΔΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΚΤΕΛΩΝΤΑΣ ΧΡΕΗ TEAM ΜΑΝAGΕR
B for Basketball
QUOTE(stillmatic @ Sep 11 2007, 15:02 ) *
Ο ΣΑΚΗΣ ΤΖΑΛΑΛΗΣ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΕΞΕΔΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΚΤΕΛΩΝΤΑΣ ΧΡΕΗ TEAM ΜΑΝAGΕR

καμια δουλεια για μενα εχουν εκει?????? tongue.gif εστω να καθαριζω τον παγκο και να τον ζεσταινω tongue.gif
sporting b.c.
http://basketblog.gr/index.php?option=com_...=6849&Itemid=27

Ρόκι… Λυκογιάννης
13/10/2007 (22:25)

Επεισόδιο ανάμεσα στον Άρη Λυκογιάννη και τον Νίκο Τσοτσουμάνο προκλήθηκε αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης του παιχνιδιού του Παγκρατίου με το ICBS. Οι πληροφορίες αναφέρουν πώς ο τεχνικός των γηπεδούχων γρονθοκόπησε τον προπονητή του συλλόγου της Θεσσαλονίκης στο σαγόνι (!), ωστόσο τα πνεύματα γρήγορα ηρέμησαν και η γενική σύρραξη αποφεύχθηκε... Ανεξάρτητα από το τι συνέβη πάντως τα νεύρα του Λυκογιάννη είναι αδικαιολόγητα αν αναλογιστεί κανείς την εύκολη νίκη της ομάδας του.
sporting b.c.
http://basketblog.gr/index.php?option=com_...=6961&Itemid=27

Σκληρή ανακοίνωση του ICBS

Των Βαγγέλη Πάτα – Αλέξανδρου Πρίφτη
18/10/2007 (17:10)

Ανακοίνωση για τον αγώνα του περασμένου Σαββάτου και το επεισόδιο μεταξύ των δυο προπονητών έβγαλε σήμερα η ομάδα του ICBS. Η συγκεκριμένη ανακοίνωση αναφέρει τα εξής: "Το περασμένο Σάββατο όσοι πραγματικοί φίλαθλοι του μπάσκετ βρέθηκαν στο κλειστό του ΜΕΤΣ θα πρέπει να ένιωσαν αηδία αντικρίζοντας έναν "επαγγελματία" προπονητή (αλήθεια, ο ΣΕΠΚ τι λέει για τα παρακάτωwink.gif, να καταπατά κάθε έννοια αθλητικού ιδεώδους και φιλοξενίας.

Ο "επαγγελματίας" προπονητής του Παγκρατίου, αφού πρώτα προκλητικά αρνήθηκε να χαιρετήσει τον προπονητή του ICBS, ο οποίος αν και φιλοξενούμενος, έτεινε πρώτος το χέρι του, στη συνέχεια κατευθυνόμενος προς τον πάγκο της ομάδας μας για να χαιρετήσει τα υπόλοιπα μέλη, αφού συνάντησε την φυσιολογική, μετά το προηγούμενο περιστατικό, άρνησή τους, γύρισε στον προπονητή της ομάδος μας, τον έβρισε χυδαία και κατόπιν τον χτύπησε με γροθιά στο πρόσωπο!
Προς μεγάλη τύχη του συγκεκριμένου "επαγγελματία" προπονητή, το βίντεο δεν κατέγραψε το ντροπιαστικό περιστατικό, την ώρα που η γραμματεία και το διαιτητικό δίδυμο των κ.κ. Τανατζή, Μητσόπουλου δήλωναν… αναρμόδιοι!
Επειδή όμως η αλήθεια δεν χρειάζεται ηλεκτρονικά μέσα ή μάρτυρες (αν και υπάρχουν πολλοί τέτοιοι) για να λάμψει, το ΤΑΚ ICBS πιστεύει, ότι οι αρμόδιοι φορείς (βλ. ΣΕΠΚ, αθλητικός δικαστής) θα κάνουν το αυτονόητο. Άλλωστε, εν έτει 2007, κανένας δεν χρειάζεται να παίρνει το νόμο στα χέρια του…
ΥΓ. Παράλληλα, έστω και 5 ημέρες μετά το περιστατικό, προσβλέπουμε στην αντρίκεια συγγνώμη του συγκεκριμένου "επαγγελματία" προπονητή, ο οποίος μέχρι τώρα υπεκφεύγει αρνούμενος την πραγματικότητα, αλλά και τον διαβεβαιώνουμε ότι στον αγώνα του δεύτερου γύρου θα τύχει διαμετρικά αντίθετης αντιμετώπισης από αυτήν που ο ίδιος επιφύλαξε στην ομάδα μας".





http://basketblog.gr/index.php?option=com_...=6965&Itemid=27

"Εγώ δεν δουλεύω στη επιχείρηση του πατέρα μου"

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
18/10/2007 (19:20)

Μετά την σκληρή ανακοίνωση που εξέδωσε η ομάδα του ICBS για της ομάδα του Παγκρατίου και τον τεχνικό της ομάδας, Άρη Λυκογιάννη, ο Έλληνας προπονητής έδωσε ακόμα πιο σκληρή απάντηση μιλώντας στο basketblog.gr: "Εγώ όντως είμαι επαγγελματίας προπονητής, γιατί δεν δουλεύω στην επιχείρηση του πατέρα μου", είπε ο Άρης Λυκογιάννης και συνέχισε...

"Για να μην του δώσω το χέρι μου μετά το τέλος της αναμέτρησης, κάτι θα έχει προηγηθεί. Πριν από λίγο καιρό ο κ. Τσοτσουμάνος είχε κάνει κάτι δηλώσεις. Εκείνος με έβρισε μετά το τέλος του αγώνα. Εγώ δεν τον χτύπησα. Δεν έγινε τίποτα. Αν είχε συμβεί κάτι, τότε η ομάδα του ICBS θα είχε βγάλει ανακοίνωση την Δευτέρα και όχι την Πέμπτη, δύο μέρες πριν την 4η αγωνιστική. Καλό θα ήταν οι άνθρωποι αυτοί να ασχοληθούν με την ομάδα τους και μόνο".
Τις επόμενες ώρες η ομάδα του Παγκρατίου αναμένεται να βγάλει δικιά της ανακοίνωση – απάντηση.
DimBog
Xaxaxaxaxa

Αντε να κοιταξουν τισ ομαδες τους καθονται και ασχολουνται με τετοια πραγματα.
Johnny
Με Στελιο Κλημη στο ροστερ μην φοβαστε τιποτα στο Παγκρατι...του χρονου α1
damir
Η ομάδα μας με τον νεο χρηματοδοτη αλλάζει μορφη και ετσι απο του χρονου θα πάει...για αλλα!!!Φετος η εδρα μας ηταν πανισχυρη...και καποιοι σαν τον Σορώτο θα πρέπει να σκεφτούνε την επομενη φορα που θα κάνουν το κομμάτι τους μέσα στο Μετς.
Επισης ελεος με ολες τις ομάδες της Β.Ελλάδας που στήνουνε το ενα ματς μετα το αλλο για να σώζονται!

ΠΑΓΚΡΑΤΑΡΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ Α1
taraboura
Φίλε, καλώς ήρθες στο forum. Πώς βλέπεις την ομάδα του Παγκρατίου του χρόνου; Ποιοί παίκτες ακούγεται ότι θα μείνουν;
damir
Αν ολα πανε οπως τα ακουσαμε χθες απο το Δ.Σ ακομα και ο Νταμιρ ειναι αβεβαιος.Επισης ο Κωστας Μαχαιρας εκλεισε Νηαρ Ηστ.Εσεις θα σωθείτε?Γιατι ο Σπανούλης χτύπησε τον Τσιοτρα?
taraboura
QUOTE(damir @ May 19 2009, 15:15 ) *
Αν ολα πανε οπως τα ακουσαμε χθες απο το Δ.Σ ακομα και ο Νταμιρ ειναι αβεβαιος.Επισης ο Κωστας Μαχαιρας εκλεισε Νηαρ Ηστ.Εσεις θα σωθείτε?Γιατι ο Σπανούλης χτύπησε τον Τσιοτρα?

Κατά πάσα πιθανότητα θα σωθούμε. Μας αρκεί να χάσει το Αίγιο στον Ηρακλή. Δεν την είδα καλά τη φάση με τον Τσιότρα και δεν έχω καταλάβει γιατί υπήρξε ένταση. Κάτι επιπλέον δεν άκουσα. Είναι σίγουρο για το Μαχαίρα???
damir
Του Μαχαιρα ειναι βεβαιο,οπως και κοουτς Δαγλας
akatalhlos
QUOTE(damir @ May 21 2009, 01:18 ) *
Του Μαχαιρα ειναι βεβαιο,οπως και κοουτς Δαγλας

δαγλας και προεδρος πακετο
damir
Αυτο ειδη αποφασιστηκε σημερα!!!
akatalhlos
QUOTE(damir @ May 21 2009, 20:50 ) *
Αυτο ειδη αποφασιστηκε σημερα!!!

ok
taraboura
Αρκετά δυνατό το βλέπω φέτος το Παγκράτι. Έχουμε καμία επίσημη συμφωνία με παίκτη;
siska_13_
QUOTE(taraboura @ Jun 12 2009, 12:01 ) *
Αρκετά δυνατό το βλέπω φέτος το Παγκράτι. Έχουμε καμία επίσημη συμφωνία με παίκτη;



Ακουσα οτι μετα το διαζυγιο του Κακιουζη με την Δαφνη το Παγκρατι μπαινει γερα να τον αποκτησει μαζι με την Νηαρ.Απ'τα καλυτερα 4ρια της κατηγοριας,πιστευω αν τελικα παει Παγκρατι θα ειναι μια μεγαλη μεταγραφη.
taraboura
Πρόσφατα ακούστηκαν και τα ονόματα των Κορωνίδη, Κυριακόπουλου και Γεώργαρου.
rock
Βασιλης Φραγκιας αναλαμβανει τελικα????? Ειναι αληθεια? smiley.gif
kaukasios
QUOTE(rock @ Dec 15 2009, 22:39 ) *
Βασιλης Φραγκιας αναλαμβανει τελικα????? Ειναι αληθεια? smiley.gif

gia να ανακοινωνεται επισημα,μαλλον πρεπει να ειναι αληθεια!!!!!
sporting b.c.
Ας ευχηθούμε να μην είναι ίδια η επιτυχία για τον κ.Σμυρή όπως στον Σπόρτιγκ !

Συνεχίζει με "Παπ"
www.basketblog.gr
Του Γιάννη Ευδαίμων
16/06/2010 (15:59)

H συμφωνία ήταν δεδομένη, όπως είχε γράψει και το basketblog και σήμερα ήρθε και η επίσημη επιβεβαίωση. Το Παγκράτι και ο Δημήτρης Παπαδόπουλος θα συνεχίσουν την συνεργασία τους, καθώς η διοίκηση του συλλόγου ανακοίνωσε την παραμονή του Έλληνα κόουτς, ο οποίος ανέλαβε φέτος τους "ροσονέρι", λίγο πριν το τέλος της σαιζόν, αντικαθιστώντας τον Βασίλη Φραγκιά.

Παράλληλα, το Παγκράτι ανακοίνωσε μία αλλαγή στη θέση του Γενικού Διευθυντή, ενώ, όπως τονίζεται στην σχετική ανακοίνωση, έχουν ξεκινήσει οι προκαταρτικές συζητήσεις για το ενδεχόμενο ανόδου στην Α1. Το Παγκράτι που κατέλαβε την τρίτη θέση στην βαθμολογία και είναι το πρώτο… επιλαχών σε περίπτωση που κάποια ομάδα της μεγάλης κατηγορίας δηλώσει κόλλημα…
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ομάδας του Μετς:

"Η διοίκηση του Α.Ο. Παγκρατίου βρίσκεται στην ευχάριστη θέση ν' ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον προπονητή Δημήτρη Παπαδόπουλο. Ανακοινώνεται, επίσης, ότι γενικός διευθυντής της ομάδας αναλαμβάνει ο Στάθης Σμυρής. Η διοίκηση και ο πρόεδρος του Α.Ο. Παγκρατίου, Γιώργος Μουζούκης, αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν από καρδιάς τον Λεωνίδα Βατάκη για την τεράστια προσφορά του προς τον σύλλογο, η οποία μάλιστα ήταν αφιλοκερδής.

Τέλος, η διοίκηση του Α.Ο. Παγκρατίου παρακολουθεί τις εξελίξεις στο ελληνικό μπάσκετ.. Αποκαλύπτεται ότι έχουν ξεκινήσει οι προπαρασκευαστικές συζητήσεις, προκειμένου για το ενδεχόμενο συμμετοχής της ομάδας στην Α1 επαγγελματική κατηγορία".
NKoulaf
Από το 2010 έχει να ενδιαφερθεί συμφορουμίτης για το Παγκράτι???
gratipa1929
Στις 20 Αυγούστου αρχίζει η προετοιμασία της αγαπημένης μας ομάδας, έχουμε πάθει στερητικό σύνδρομο 3 μήνες!!! smiley.gif

Πάμε γερά Παγκρατάρα και φέτος!!!!! 77.gif
gratipa1929
Τελικά η προετοιμασία της ομάδας μας ξεκινά οριστικά στις 27/8/2012. Καλή αρχή να έχουμε!

gspara
H AENK μπαινει σφηνα για Τζιαλλα.Ο Συμεωνιδης που ηθελε αρχικα παντως μου αρεσει περισσοτερο.
Υπαρχει νεοτερη ενημερωση φιλε gratipa1929?
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 25 2012, 19:50 ) *
H AENK μπαινει σφηνα για Τζιαλλα.Ο Συμεωνιδης που ηθελε αρχικα παντως μου αρεσει περισσοτερο.
Υπαρχει νεοτερη ενημερωση φιλε gratipa1929?

Άκουσα ότι την Τρίτη θα έχουμε νεότερα από τις μεταγραφές όταν θα γίνουν και οι πρώτες μεταγραφές. Και εγώ αυτό ακριβώς έμαθα για τον Τζιάλλα, ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει τίποτα. Άκουσα τις προηγούμενες ημέρες το όνομα του Γαλιώτου σε περίπτωση που χαλάσει η μεταγραφή του Τζιάλλα και να σου πω την αλήθεια εντυπωσιάστηκα ευχάριστα γιατί μου αρέσει τρομερά αυτός ο παίκτης. Πιστεύω πάντως δύσκολα θα θελήσει ο συγκεκριμένος παίκτης να αγωνιστεί στην Α2.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 26 2012, 11:59 ) *
Άκουσα ότι την Τρίτη θα έχουμε νεότερα από τις μεταγραφές όταν θα γίνουν και οι πρώτες μεταγραφές. Και εγώ αυτό ακριβώς έμαθα για τον Τζιάλλα, ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει τίποτα. Άκουσα τις προηγούμενες ημέρες το όνομα του Γαλιώτου σε περίπτωση που χαλάσει η μεταγραφή του Τζιάλλα και να σου πω την αλήθεια εντυπωσιάστηκα ευχάριστα γιατί μου αρέσει τρομερά αυτός ο παίκτης. Πιστεύω πάντως δύσκολα θα θελήσει ο συγκεκριμένος παίκτης να αγωνιστεί στην Α2.

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14
Τελικα μαλλον ΑΕΝΚ ο Τζιαλλας.Στο superbasket εχει και τον Ραπτη στους αποχωρησαντες.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 26 2012, 23:05 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14
Τελικα μαλλον ΑΕΝΚ ο Τζιαλλας.Στο superbasket εχει και τον Ραπτη στους αποχωρησαντες.

Και τον Κουτρούλια έχει στη λίστα. Και οι δύο το πιθανότερο είναι να παραμείνουν παρά να αποχωρήσουν αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμη. Αναμένουμε με αγωνία τις εξελίξεις αυτή την εβδομάδα, ίσως την πλέον καθοριστική για τη στελέχωση του ρόστερ μας. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.
gratipa1929
Στο κύπελλο Ελλάδας κληρωθήκαμε με τον ΟΦΗ εκτός έδρας στις 15/9. Αν περάσουμε παίζουμε με το Περιστέρι εντός. bball.gif
gspara
Καλα 1η αγωνιστικη με Πανεληνιο??????????????????
20-0 ή Ηρακλειο γιατι Πανεληνιος δεν υπαρχει πουθενα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 27 2012, 14:29 ) *
Καλα 1η αγωνιστικη με Πανεληνιο??????????????????
20-0 ή Ηρακλειο γιατι Πανεληνιος δεν υπαρχει πουθενα.

Χαχα έτσι ακριβώς, μας έπαιξε παιχνίδι η κληρωτίδα και δεν ξέρουμε με ποιόν θα αγωνιστούμε πρώτη αγωνιστική!!! smiley.gif

Όντως, κατά πάσα πιθανότητα το Ηράκλειο θα αντιμετωπίσουμε.

Δύσκολο πρόγραμμα στην αρχή πάντως με μαζεμένα αθηναϊκά ντέρμπι καθώς την 2η αγωνιστική παίζουμε στο Λαύριο, 3η εντός με Φιλαθλητικό και 4η εκτός με την ΚΑΠ.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 27 2012, 15:33 ) *
Χαχα έτσι ακριβώς, μας έπαιξε παιχνίδι η κληρωτίδα και δεν ξέρουμε με ποιόν θα αγωνιστούμε πρώτη αγωνιστική!!! smiley.gif

Όντως, κατά πάσα πιθανότητα το Ηράκλειο θα αντιμετωπίσουμε.

Δύσκολο πρόγραμμα στην αρχή πάντως με μαζεμένα αθηναϊκά ντέρμπι καθώς την 2η αγωνιστική παίζουμε στο Λαύριο, 3η εντός με Φιλαθλητικό και 4η εκτός με την ΚΑΠ.

Καραβολας και Μαρινος στην πρωτη της ομαδας?Ελπιζω μονο για λιγες προπονησεις γιατι θα ξενερωσω.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 27 2012, 23:39 ) *
Καραβολας και Μαρινος στην πρωτη της ομαδας?Ελπιζω μονο για λιγες προπονησεις γιατι θα ξενερωσω.

Μπα αποκλείεται να έρθουν τέτοιοι παίκτες, όπως άκουσα θα προπονηθούν μόνο, δεν ταιριάζουν με τίποτα σε αυτό το ρόστερ και κυρίως δεν κάνουν για Α2. Θα είναι τεράστιο λάθος να γίνουν τέτοιες κινήσεις.

Επίσης χθες άκουσα ότι ο ένας από τους 3 νεαρούς της ομάδας πιθανότατα θα είναι ο Δρακόπουλος από το εφηβικό του ΠΑΟ.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 28 2012, 11:48 ) *
Μπα αποκλείεται να έρθουν τέτοιοι παίκτες, όπως άκουσα θα προπονηθούν μόνο, δεν ταιριάζουν με τίποτα σε αυτό το ρόστερ και κυρίως δεν κάνουν για Α2. Θα είναι τεράστιο λάθος να γίνουν τέτοιες κινήσεις.

Επίσης χθες άκουσα ότι ο ένας από τους 3 νεαρούς της ομάδας πιθανότατα θα είναι ο Δρακόπουλος από το εφηβικό του ΠΑΟ.

Ο Βασιλο εβαλε κιλακια η μου φανηκε?
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 28 2012, 22:23 ) *
Ο Βασιλο εβαλε κιλακια η μου φανηκε?

Χαχα όντως και εγώ έτσι τον είδα στην πρώτη, πέρυσι ήταν πιο αδύνατος. Έχει αρκετά να "κάψει" στην προετοιμασία!!! cool.gif

nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 29 2012, 05:53 ) *
Χαχα όντως και εγώ έτσι τον είδα στην πρώτη, πέρυσι ήταν πιο αδύνατος. Έχει αρκετά να "κάψει" στην προετοιμασία!!! cool.gif


magkes mporeite na mou peite to roster ths omadas
aaaa kai o tziallas sthn khfisia ematha



gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Aug 29 2012, 14:37 ) *
magkes mporeite na mou peite to roster ths omadas
aaaa kai o tziallas sthn khfisia ematha

Μέχρι στιγμής έχουμε σίγουρους 100% Κουτρούλια και Φώτη Βασιλόπουλο ενώ μια ανάσα από την συμφωνία είναι οι Παπαργυρόπουλος, Β.Σακελλαρίου, Φωτίου, Ράπτης.

Ενδιαφέρον έχει ακουστεί ότι υπάρχει για Σωκράτη Γκιζογιάννη, Γαλιώτο και Κερασοβίτη
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 29 2012, 16:26 ) *
Μέχρι στιγμής έχουμε σίγουρους 100% Κουτρούλια και Φώτη Βασιλόπουλο ενώ μια ανάσα από την συμφωνία είναι οι Παπαργυρόπουλος, Β.Σακελλαρίου, Φωτίου, Ράπτης.

Ενδιαφέρον έχει ακουστεί ότι υπάρχει για Σωκράτη Γκιζογιάννη, Γαλιώτο και Κερασοβίτη

eyaristw file mou an matheis tipota neotero grapse smile.gif
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Aug 30 2012, 15:11 ) *
eyaristw file mou an matheis tipota neotero grapse smile.gif

Εννοείται φίλε μου ό,τι μαθαίνω για την Παγκρατάρα θα το ποστάρω κατευθείαν!
gspara
http://www.basketworld.gr/2012/08/blog-post_271.html
Τα καλα νεα βεβαια ειναι η αποχωρηση του Καραβολα.Για τον Ρηγα μας ειχε ενημερωσει ο gratipa1929.Θα ανεβασει επιπεδο την ομαδα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 30 2012, 18:13 ) *
http://www.basketworld.gr/2012/08/blog-post_271.html
Τα καλα νεα βεβαια ειναι η αποχωρηση του Καραβολα.Για τον Ρηγα μας ειχε ενημερωσει ο gratipa1929.Θα ανεβασει επιπεδο την ομαδα.

Χαχαχα δόξα σοι ο Θεός!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Πέρα από την πλάκα, ήμουν βέβαιος ότι δεν πρόκειται να γίνουν τόσο βιαστικές και λανθασμένες επιλογές.

Όντως ο Ρήγας είναι ένας εξαιρετικός παίκτης και αναμένεται να αποτελέσει τον τέταρτο κατά σειρά παίκτη που θα ενταχθεί στο ρόστερ μας φέτος μετά τους Βασιλόπουλο, Β.Σακελλαρίου και Κουτρούλια. Θα μας ισχυροποιήσει ακόμη περισσότερο.

Μάλιστα αν γίνουν και οι υπόλοιπες κινήσεις που ακούγονται έντονα, δηλαδή να προστεθούν στο ρόστερ επιπλέον οι Ράπτης, Φωτίου, Σωκρ.Γκιζογιάννης, Κερασοβίτης και Γαλιώτος (το θεωρώ απίθανο ωστόσο να παίξει Α2, λογικά θα αναζητηθεί βαρύ πεντάρι από κοινοτική αγορά) και σε συνδυασμό με τον κόουτς μας τον Λιόγα, θεωρώ ότι θα κάνουμε επιτέλους πορεία πρωταθλητισμού στης Α2.
gratipa1929
Τελικά ο Κερασοβίτης πήγε στο Μαρούσι και θα ψάξουμε άλλον παίκτη για μπακ απ στον άσο.

Επίσης συμφώνησε ο Σωκράτης Γκιζογιάννης και μένει μόνο η υπογραφή για να ανακοινωθεί. Τρομερός σουτέρ, ίσως ο πιο εύστοχος παίκτης στο τρίποντο στην Α2 με ποσοστά 50% κάθε χρόνο σε πάνω από 100 προσπάθειες.
gratipa1929
Κατά 99% ανανεώνει και ο Ράπτης, αν δεν υπάρξει πρόβλημα με το δεύτερο επάγγελμά του και οι κλεισμένοι παίκτες γίνονται 7. Το μεγάλο αγκάθι στην περίπτωσή του είναι αν θα μπορέσει να παραμείνει Αθήνα ή θα αναγκαστεί να επιστρέψει στην βόρεια Ελλάδα.

Παράλληλα έγιναν γνωστά και τα 2 από τα 3-4 ονόματα νέων που θα αποκτηθούν και είναι οι Δερμιτζάκης από Αίολο Τρικάλων και Δρακόπουλος από εφηβικό ΠΑΟ.

Δηλαδή με βάση τις μέχρι στιγμής εξελίξεις σχηματίζεται η βασική μας πεντάδα η οποία αναμένεται να είναι έτσι:

1- Φώτης Βασιλόπουλος
2- Βαγγέλης Σακελλαρίου
3- Σωκράτης Γκιζογιάννης
4- Ρήγας Παπαργυρόπουλος
5- Τόλης Κουτρούλιας

Στο 4 επίσης θα αγωνίζεται και ο Ράπτης με πρωταγωνιστικό ρόλο, ενώ ο Φωτίου θα είναι μπακ απ στο 2 και το 3. Μένει δηλαδή ένας βαρύς σέντερ και ο αναπληρωματικός άσος για να κλείσουμε το ρόστερ οριστικά.
gratipa1929
Κοντά σε τεράστια μετραγραφή. Βαγγέλης Σκλάβος, πρωτοκλασάτος παίκτης ακόμη και για την Α1 και ίσως το μεγαλύτερο όνομα της Α2 φέτος!!! shot.gif

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να κλείσει και τυπικά η μεταγραφή, του ώστε σε συνδυασμό και με τους υπόλοιπους εξαιρετικούς παίκτες που έχουμε κλείσει να χτυπήσουμε άνοδο με πολλές αξιώσεις.
gratipa1929
Τελικά δυστυχώς ο Ράπτης δεν μπόρεσε να βρει λύση με την μετάθεσή του στο δεύτερο επάγγελμα και θα επιστρέψει στην Βόρεια Ελλάδα. Θα πάει ή στον Πιερικό που είναι στην πόλη του ή στον Φίλιππο Βέροιας.
gratipa1929
Πάμε Παγκρατάρα γερά!!! Τελικά κατεβήκαμε κυρίως με νεαρούς παίκτης και θα είναι ένα καλό τεστ για να δούμε τις ικανότητές τους με αρκετό χρόνο συμμετοχής.

Από Δευτέρα θα έχουμε πολλές εξελίξεις στα μεταγραφικά καθώς ακούγεται ότι έχουν συμφωνήσει 3-4 πρωτοκλασάτοι Έλληνες παίκτες και μένουν οι υπογραφές. Μάλλον θα κινηθούμε και για 2 κοινοτικούς εκτός από αυτούς και για 1-2 ρολίστες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.