Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Nov 6 2017, 18:20 ) *
http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...i-se-apokalypsi
Καλα εδω μας μιλαγε για την ανακαλυψη που θα γινει αποκαλυψη και εγω οταν διαβασα οτι ερχονται αποκαλυψεις και σια ηθελα να παω supermarket να παρω κανα τροφιμο να εχω καβατζα.
Τωρα δεν πειραζει που ο Ντενμον εμεινε ανακαλυψη εχουμε τον Παππα.



hahahhaha ωραιος ! εννοειται και μενα αυτο το αρθρο μου ρχεται πρωτο στο μυαλο,καθε φορα που βλεπω τον ντενμον να ειναι ανυπαρκτος !αλλα ειμαι και γω της αποψης οτι μπορει να βολευει η κατασταση αυτη ,οσο ο παππας πεταει !αναγνωριζω ομως οτι εν μερη αυτη ειναι μια αντιμπασκετικη αποψη ... smiley.gif
green_sky
QUOTE (shtarkws @ Nov 6 2017, 12:23 ) *
Αυτα τα πραγματα δεν τα λενε απο μια ωρα και μετα smiley.gif

Ειναι νωρις ακομα.......

QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 12:23 ) *
hahahhaha ωραιος ! εννοειται και μενα αυτο το αρθρο μου ρχεται πρωτο στο μυαλο,καθε φορα που βλεπω τον ντενμον να ειναι ανυπαρκτος !αλλα ειμαι και γω της αποψης οτι μπορει να βολευει η κατασταση αυτη ,οσο ο παππας πεταει !αναγνωριζω ομως οτι εν μερη αυτη ειναι μια αντιμπασκετικη αποψη ... smiley.gif

Ο Ντενμον μπορει στο μελλον να ειναι γραφτο του να γινει ο νεος Ντιλεινι και ο Ογκαστ ο νεος δεν ξερω και εγω ποιος.
Ο Παναθηναικος ομως δεν ειναι club για να περιμενει παιχτες.Αυτη την αποψη ειχα στο παρελθον και για τον Χαραλαμποπουλο και για τον Μποχωριδη και δεν ξερω και εγω για ποιον αλλον.
Δεν θα σταματησει το τρενο για να ανεβει ο καθε παιχτης.Ο παιχτης πρεπει να τρεξει να προλαβει το τρενο.Αν ο παιχτης δεν μπορει να προλαβει το τρενο ή φοβαται να τρεξει να το προλαβει, τοτε αυτος χανει.
Αντε φιλοσοφισαμε και σημερα.
pan24
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 12:14 ) *
δημητρης κοντος για ψηλο &πασκουαλ... :

{Φαίνεται πως ο Παναθηναϊκός ενεργοποιείται στην αναζήτηση ενός παίκτη που θα ενισχύσει την προβληματική front line του.

Όπως είπε στον ΣΠΟΡ FM 94,6 ο Δημήτρης Κοντός, «θα εξαντλήσει τις πιθανότητες σιωπηρά για να πάρει έναν ψηλό, αλλά δεν μπορεί να το κάνει σημαία γιατί αν δεν βρει αυτό που θέλει, πώς θα κρατήσει μετά ‘ζεστό’ τον Γκέιμπριελ».

Επίσης αναφέρθηκε στην υπόθεση του Τζόι Ντόρσεϊ αναφέροντας πως τα οικονομικά δεδομένα είναι δύσκολα (λόγω της μεγάλης αποζημίωσης που έχει λαμβάνειν ο Αμερικανός σέντερ).

Όσο για τον Μάρκους Ντένμον είπε πως «… δεν είναι αυτό το πρόβλημα, όταν ο Παππάς είναι έβδομος σκόρερ στην Ευρωλίγκα. Το πρόβλημά σου είναι το ‘5’, ότι σε κρεμάνε καλοί σου παίκτες με τόσες χαμένες βολές, ότι δεν έχεις βρει χημεία, ότι δεν βάζεις παίκτες όπως ο Αντετοκούνμπο».

Ξεκαθάρισε, δε, πως δεν προκύπτει από πουθενά για την ώρα ζήτημα για τον Τσάβι Πασκουάλ, όμως όσα τα αποτελέσματα δεν είναι καλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος...}

Σε τι δυσκολευει την υποθεση ντορσει το οτι θα παρει μεγαλη αποζημιωση?
Ναι οκ οσο ο παππας εχει 15 ποντους σε 20' με 64% διποντο και 46% τριποντο δεν υπαρχει θεμα και μακαρι να συνεχισει ετσι,το καλοκαιρι θα πληρωνοταν σαν να ειναι ο ντε κολο
Η λογικη ομως λεει οτι δεν θα μπορεσει να συνεχισει με τετοια νουμερα
Μακαρι να καταφερει να σταθεροποιηθει στους 10 ποντους με κατι γυρω στο 38% τριποντο

Τωρα πως μπορει να λεει οτι εμπιστευομαστε το προπονητη αλλα ενα απο τα προβληματα ειναι οτι δεν βαζει τον αντετοκουμπο ο θεος και η ψυχη του
Η τον εμπιστευεσαι η οχι

Για τον θαναση υπαρχουν πολλοι λογοι που θα επρεπε να παιζει αλλα μπορω να βρω αλλους τοσους γιατι ειναι σωστη επιλογη να μην παιζει

Για τις βολες,βλεπεις το ποσοστο και λες δεν μπορει να ειναι ποσοστο επαγγελματικης ομαδας
Μετα ομως κοιτας και τους παικτες
Οταν εχεις στην 12αδα 5 παικτες(καλαθης,θανασης,ογκαστ,βουγιουκας, γκιστ) που σουταρουν στην καριερα τους βολες λιγο η πολυ κατω απο το 70% και δυο(σινγκλετον,ριβερς) που στην καριερα τους σουταρουν βολες γυρω στο 70% πως να εχεις καλο ποσοστο?
GreenLantern
Να χάσεις ένα κύπελλο δε έγινε και κάτι.
Να χαθεί η μπασκετική λογική είναι το πρόβλημα.
Ο Πασκουάλ πρέπει να μείνει, αυτός έχτισε την ομάδα και πήρε το νταμπλ πέρυσι. Τελεία και παύλα.
Η ομάδα πρέπει να ενισχυθεί στο 5 πριν ένα μήνα.
Επίσης αυτό το πράγμα με τις βολές δε ξέρω πως διορθώνεται αλλά θεωρώ ΑΕΚ και Μπασκόνια θα τις είχαμε κερδίσει μόνο αν είχαμε βελτιώσει αυτό το κομμάτι και θα ήταν όλα super.
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Nov 6 2017, 18:35 ) *
Τωρα πως μπορει να λεει οτι εμπιστευομαστε το προπονητη αλλα ενα απο τα προβληματα ειναι οτι δεν βαζει τον αντετοκουμπο ο θεος και η ψυχη του
Η τον εμπιστευεσαι η οχι


αν κρατησουμε αυτο το σχολιο και το πως απανταει στο τελος στην ερωτηση για το αν θα παιξει θεμα πασκουαλ ,μαλλον οδηγουμαστε στο συμπερασμα οτι ειναι μετεωρος...
KWSN_Men
QUOTE (pan24 @ Nov 6 2017, 11:17 ) *
Χωρις καμια ειρωνεια ποιος ειναι ο δευτερος καλυτερος προπονητης στην ευρωπη που ειχαμε και διωξαμε?
Στο υπολοιπο ποστ συμφωνω 100%


Προφανώς εννοώ τον Ιτούδη/Blanco και όχι αυτόν μας είπε ο πρόεδρος ότι είναι δεύτερος καλύτερος.
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 12:14 ) *
δημητρης κοντος για ψηλο &πασκουαλ... :
Το πρόβλημά σου είναι το ‘5’, ότι σε κρεμάνε καλοί σου παίκτες με τόσες χαμένες βολές

Οπως εγραψε και ο @pan24 δες πρωτα με τι ποσοστο σουταρουν στην καριερα τους οι συγκεκριμενοι παιχτες και μετα το συζηταμε παλι το "συγκεκριμενο προβλημα".
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 12:14 ) *
δημητρης κοντος για ψηλο &πασκουαλ... :
Το πρόβλημά σου είναι ότι δεν έχεις βρει χημεία».

Ποιος φταιει λοιπον ? Ο Πασκουαλ.Ποια ομαδα εχει χημεια την συγκεκριμενη χρονικη περιοδο δεν μας ειπε.
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 12:14 ) *
δημητρης κοντος για ψηλο &πασκουαλ... :
Το πρόβλημά σου είναι ότι δεν βάζεις παίκτες όπως ο Αντετοκούνμπο».

Ποιος φταιει λοιπον ? Ο Πασκουαλ.Βαλε μεσα ρε Τσαβι τον Θαναση να τελειωνουμε να παρει η ομαδα μπροστα.
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 12:14 ) *
δημητρης κοντος για ψηλο &πασκουαλ... :
Ξεκαθάρισε, δε, πως δεν προκύπτει από πουθενά για την ώρα ζήτημα για τον Τσάβι Πασκουάλ, όμως όσα τα αποτελέσματα δεν είναι καλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος...}

Ευλογησον τον Τσαβι.Βοβορα ετοιμασου.

stefkorner
QUOTE (green_sky @ Nov 6 2017, 20:20 ) *
Οπως εγραψε και ο @pan24 δες πρωτα με τι ποσοστο σουταρουν στην καριερα τους οι συγκεκριμενοι παιχτες και μετα το συζηταμε παλι το "συγκεκριμενο προβλημα".


ετσι ειναι !και αν εχουμε εδω καναν μερακλη..ας βαλει κατω σε εξελακι τα ποσοστα καριερας να δουμε ! επισης εφοσον το προβλημα ειναι αναγνωρισμενο εδω και καιρο μοιαζει εκτος λογικης η ενδεχομενη προσθηκη Ντορσει του 50 % στις βολες
Putnam

στο μεταξυ ο Κοντος επιβεβαιωνει οτι η ομαδα κινειται "διακριτικα" για 5αρι επειδη ταχα θελει να κραταει τον γκαμπριελ ζεστο σε περιπτωση που τελικα δεν αποκτηθει παικτης, ομως το οτι βγαινει ας πουμε ο ρεπορτερ της ομαδας και το επιβεβαιωνει δεν μπορει με καποιον τροπο να φτασει στα αυτια του γκαμπριελ?

περιεργα πραγματα
pan24
Το παιχνιδι την παρασκευη θα κρινει πολλα
Αν κερδισουμε θα βρεθει ο σφαιροπουλος σε δυσκολη θεση γιατι θα ερθουν στην επιφανεια οι μεταγγραφες ξενων που αρκετοι δεν εχουν δωσει τα αναμενομενα και θα θυμηθουν διαφοροι οτι ναι μεν εκανε καλο ξεκινημα αλλα χωρις ιδιαιτερα δυσκολο προγραμμα
Ο τσαβι σε αυτο το σεναριο θα παρει πιστωση χρονου και ανοχη απο ΔΓ για 3-4 εβδομαδες ακομα

Αν χασουμε,ειδικα με κακη εμφανιση/διαφορα πανω απο 10 ποντους,ο τσαβι δεν θα βγαλει το σαββατοκυριακο
stefkorner
QUOTE (Putnam @ Nov 6 2017, 19:25 ) *
στο μεταξυ ο Κοντος επιβεβαιωνει οτι η ομαδα κινειται "διακριτικα" για 5αρι επειδη ταχα θελει να κραταει τον γκαμπριελ ζεστο σε περιπτωση που τελικα δεν αποκτηθει παικτης, ομως το οτι βγαινει ας πουμε ο ρεπορτερ της ομαδας και το επιβεβαιωνει δεν μπορει με καποιον τροπο να φτασει στα αυτια του γκαμπριελ?

περιεργα πραγματα


κατα καποιο τροπο επιβεβαιωσε και το ενδιαφερον για Ντορσει ,λεω εγω !
νταξει ο Γκαμπριελ ειπαμε ειναι λιγο στν κοσμαρα του,αλλα οχι και ετσι για να μην εχει καταλαβει τοσες μερες προς τα που παει το πραγμα στν περιπτωση του !εκτος αν θεωρουν τον παικτη τοσο αφελη!που δεν αποκλειεται και να ειναι
Putnam
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 13:30 ) *
κατα καποιο τροπο επιβεβαιωσε και το ενδιαφερον για Ντορσει ,λεω εγω !
νταξει ο Γκαμπριελ ειπαμε ειναι λιγο στν κοσμαρα του,αλλα οχι και ετσι για να μην εχει καταλαβει τοσες μερες προς τα που παει το πραγμα στν περιπτωση του !εκτος αν θεωρουν τον παικτη τοσο αφελη!που δεν αποκλειεται και να ειναι


ο γκαμπριελ εχει αδικηθει ξεκαθαρα, οταν παιρνεις τετοιου στυλ παικτες επιθετικογενεις και τους εχεις για 7ο ξενο οποτε παιζουν 1 πενταλεπτο ανα 1 αγωνα την εβδομαδα ειναι πολυ δυσκολο να βρουν ρυθμο, σε σεναριο 7ου ξενου θα πρεπει να αποκταται παικτης τυπου θαναση που βασιζεται σχεδον αποκλειστικα σε φυσικα προσοντα για να δινει αμυντικη βοηθεια στο μαξιμουμ οποτε του ζητειται

όσο για τον θαναση λογικα χθες δεν χρησιμοποιηθηκε επειδη με τοσο χαμηλο σκορ παιχνιδιου θεωρητικα το προβλημα σου ηταν στην επιθεση και οχι στην αμυνα, βεβαια αμα εστελνες τον θαναση στον χαρις που ηταν μονιμη πηγη κινδυνων στο σκοραρισμα μπορει να ειχες καλυτερη τυχη, γενικα ειναι παικτης χαμηλου ρισκου για να τον δοκιμαζεις σε καθε αγωνα, μπορει να μη σου δωσει το κατι παραπανω αλλα δεν θα σου κανει ζημια
whaler
QUOTE (Putnam @ Nov 6 2017, 13:47 ) *
όσο για τον θαναση λογικα χθες δεν χρησιμοποιηθηκε επειδη με τοσο χαμηλο σκορ παιχνιδιου θεωρητικα το προβλημα σου ηταν στην επιθεση και οχι στην αμυνα, βεβαια αμα εστελνες τον θαναση στον χαρις που ηταν μονιμη πηγη κινδυνων στο σκοραρισμα μπορει να ειχες καλυτερη τυχη, γενικα ειναι παικτης χαμηλου ρισκου για να τον δοκιμαζεις σε καθε αγωνα, μπορει να μη σου δωσει το κατι παραπανω αλλα δεν θα σου κανει ζημια


Ο Θανάσης, όμως, μπορεί να δώσει ένα καλό baseline cut, ένα επιθετικό ριμπάουντ, θα παλέψει και μπορεί να πάρεις σκορ με έναν διαφορετικό τρόπο απ'ότι προσφέρουν όλοι οι υπόλοιποι μαζί. Πολλά εκτός του σουτ δηλαδή.

Προσωπικά, εγώ ξενερώνω να έχουμε παίκτη με τα χαρακτηριστικά του Θανάση και να τρώει dnp. Για οποιοδήποτε λόγο, τουλάχιστον πάιζει με την ψυχή του και δίνει το 100%. Το θεωρώ τουλάχιστον άδικο.
stefkorner
QUOTE (Putnam @ Nov 6 2017, 19:47 ) *
ο γκαμπριελ εχει αδικηθει ξεκαθαρα, οταν παιρνεις τετοιου στυλ παικτες επιθετικογενεις και τους εχεις για 7ο ξενο οποτε παιζουν 1 πενταλεπτο ανα 1 αγωνα την εβδομαδα ειναι πολυ δυσκολο να βρουν ρυθμο, σε σεναριο 7ου ξενου θα πρεπει να αποκταται παικτης τυπου θαναση που βασιζεται σχεδον αποκλειστικα σε φυσικα προσοντα για να δινει αμυντικη βοηθεια στο μαξιμουμ οποτε του ζητειται

όσο για τον θαναση λογικα χθες δεν χρησιμοποιηθηκε επειδη με τοσο χαμηλο σκορ παιχνιδιου θεωρητικα το προβλημα σου ηταν στην επιθεση και οχι στην αμυνα, βεβαια αμα εστελνες τον θαναση στον χαρις που ηταν μονιμη πηγη κινδυνων στο σκοραρισμα μπορει να ειχες καλυτερη τυχη, γενικα ειναι παικτης χαμηλου ρισκου για να τον δοκιμαζεις σε καθε αγωνα, μπορει να μη σου δωσει το κατι παραπανω αλλα δεν θα σου κανει ζημια


ο Γκαμπριελ εγω βλεπω ξεκαθαρα να κανει ακριβως το ιδιο ξεκινημα με την περσινη χρονια του στο Κουμπαν!και μπορει να αλλαξει ομαδα τωρα και να βρει ρυθμο οπως με μας τν περσινη σεζον!αν ειναι αδικημενος δεν ξερω ! σιγουρα ο παικτης δεν κανει για ρολιστας ,αλλα ειναι παικτης ρυθμου !για μενα ομως πραγματικα τελειωσε οταν τον ειδα στο ματς της φενερ να κανει μια ταπα και στο τρανσιτιον να βαζει τριπονταρα οποτε περιμενεις να ανακτησει αυτοπεποιθηση ,αλλα μετα καπακι να κανει 2 αιρμπολ!ε εκει τι να πεις ; πως να τον δικαιολογησεις ..
για Θαναση σιγουρα ειναι θεμα τακτικης και δεν εχω σαφη αποψη γενικα κατα ποσο λαθος ειναι ο Πασκουαλ !σιγουρα ομως θα συμφωνησουμε ολοι οτι θα μπορουσε να βρει ρολο εστω λιγων λεπτων με μπασκονια &αεκ σε ματς που κριθηκαν στς λεπτομεριες και να αποτελουσε κ παραγοντα..
green_sky
QUOTE (whaler @ Nov 6 2017, 13:56 ) *
Ο Θανάσης, όμως, μπορεί να δώσει ένα καλό baseline cut, ένα επιθετικό ριμπάουντ, θα παλέψει και μπορεί να πάρεις σκορ με έναν διαφορετικό τρόπο απ'ότι προσφέρουν όλοι οι υπόλοιποι μαζί. Πολλά εκτός του σουτ δηλαδή.

Προσωπικά, εγώ ξενερώνω να έχουμε παίκτη με τα χαρακτηριστικά του Θανάση και να τρώει dnp. Για οποιοδήποτε λόγο, τουλάχιστον πάιζει με την ψυχή του και δίνει το 100%. Το θεωρώ τουλάχιστον άδικο.

Δεν ξερουμε τι μπορει να εχει γινει μεσα στην ομαδα.Και περυσι ο Παππας dnp ειχε φαει και οταν την ακουσε κανονικα και καταλαβε οτι ο προπονητης δεν αστειευεται, βρηκε θεση στο γηπεδο μεσα απο την προσπαθεια που εκανε και μαλιστα μεσα απο την προσπαθεια που εκανε στην αμυνα.
Οταν οι παιχτες βλεπουν να γραφονται μεντρανα και ξεφτιλες και να υπαρχει κλιμα για τον Πασκουαλ ειναι δεδομενο οτι θα τους μιλαει και αυτοι απο μεσα τους θα λενε "λεγε οτι θελεις, εγω σε ενα μηνα θα ειμαι εδω, εσυ δεν θα εισαι".

Δηλαδη το προβλημα του Παναθηναικου ειναι ο Θανασης ? Μην τρελαθουμε κιολας.Και δεν ειναι μομφη για σενα αυτο φιλε μου σε καμμια περιπτωση.
Αλλα διαβαζουμε τωρα και σε αρθρα οτι ο Παναθηναικος δεν περπαταει γιατι δεν παιζει ο Θανασης.
Κανενας δεν ειπε οτι ειναι ο σουπερ προφεσορας του μπασκετ αλλα στην τελικη δεν υπαρχουν και τετοιοι.
Δηλαδη αν διωξει τον Ισπανο και φερει τον Κοκοσκοφ λεω εγω ενα τυχαιο ονομα τωρα, θα ειμαστε ευχαριστημενοι?
Θα λυθουν τα προβληματα μας?Θα γινει ο Γκιστ αυτος που ηταν οταν πρωτο ηρθε και ο Βουγιουκας θα ξανανιωσει?
Μια η Ελληνοποιηση ,την αλλη τα πουλμαν την παραλλη τα μεντρανα και οι ξεφτιλες, ε καπου το πραγμα παει και τερματιζει.
whaler
QUOTE (green_sky @ Nov 6 2017, 14:27 ) *
Δεν ξερουμε τι μπορει να εχει γινει μεσα στην ομαδα.Και περυσι ο Παππας dnp ειχε φαει και οταν την ακουσε κανονικα και καταλαβε οτι ο προπονητης δεν αστειευεται, βρηκε θεση στο γηπεδο μεσα απο την προσπαθεια που εκανε και μαλιστα μεσα απο την προσπαθεια που εκανε στην αμυνα.
Οταν οι παιχτες βλεπουν να γραφονται μεντρανα και ξεφτιλες και να υπαρχει κλιμα για τον Πασκουαλ ειναι δεδομενο οτι θα τους μιλαει και αυτοι απο μεσα τους θα λενε "λεγε οτι θελεις, εγω σε ενα μηνα θα ειμαι εδω, εσυ δεν θα εισαι".

Δηλαδη το προβλημα του Παναθηναικου ειναι ο Θανασης ? Μην τρελαθουμε κιολας.Και δεν ειναι μομφη για σενα αυτο φιλε μου σε καμμια περιπτωση.
Αλλα διαβαζουμε τωρα και σε αρθρα οτι ο Παναθηναικος δεν περπαταει γιατι δεν παιζει ο Θανασης.
Αμα θελετε ρε μαγκες να τον φατε τον Ισπανο με το βαρυ συμβολαιο, βρειτε αλλες δικαιολογιες, γιατι αυτες δεν περπατανε.
Κανενας δεν ειπε οτι ειναι ο σουπερ προφεσορας του μπασκετ αλλα στην τελικη δεν υπαρχουν και τετοιοι.
Δηλαδη αν διωξει τον Ισπανο και φερει τον Κοκοσκοφ λεω εγω ενα τυχαιο ονομα τωρα, θα ειμαστε ευχαριστημενοι?
Θα λυθουν τα προβληματα μας?Θα γινει ο Γκιστ αυτος που ηταν οταν πρωτο ηρθε και ο Βουγιουκας θα ξανανιωσει?
Μια η Ελληνοποιηση ,την αλλη τα πουλμαν την παραλλη τα μεντρανα και οι ξεφτιλες, ε καπου το πραγμα παει και τερματιζει.


Συμφωνώ απόλυτα στο δεύτερο κομμάτι για τον προπονητή.

Παρόλα αυτά, αναφέρομαι αποκλειστικά στο αγωνιστικό κομμάτι και πιστεύω πως κάποια παιχνίδια, αν εξαιρέσεις τα συστήματα και την οργάνωση, μπορεί να τα τουμπάρεις μόνο και μόνο με το πάθος και τη θέλησή σου. Και με στοιχεία που χρειάζεται κάποιες στιγμές η ομάδα, πέρα από ένα καλό σουτ από την περιφέρεια.

Φυσικά δε μπορούμε να ξέρουμε τι έχει συμβεί στην ομάδα και αν έχει συμβεί κάτι, αλλά με δεδομένο στο μυαλό μου πως ο Θανάσης δεν είναι τύπος με υφάκι και εγωισμούς, νομίζω πως απλά ο Τσάβι θεωρεί πως κάπου δεν του κολλάει στον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας.
Και δεν ξέρω αν έχει δίκιο ή άδικο, δεν είμαι εγώ ούτε κανένας από εμας αυτός που θα κρίνει, αλλά μόνο ξενερώνω να τον βλέπω dnp. Θα ήθελα να είναι μέσα κάποια λεπτά, να παλεύει, να εμψυχώνει τους συμπάικτες του. Κάποιες φορές αυτό και μόνο βοηθάει και τους άλλους να ξεμπλοκάρουν και να πάρουν τα πάνω τους.
Putnam
QUOTE (green_sky @ Nov 6 2017, 14:27 ) *
Δεν ξερουμε τι μπορει να εχει γινει μεσα στην ομαδα.Και περυσι ο Παππας dnp ειχε φαει και οταν την ακουσε κανονικα και καταλαβε οτι ο προπονητης δεν αστειευεται, βρηκε θεση στο γηπεδο μεσα απο την προσπαθεια που εκανε και μαλιστα μεσα απο την προσπαθεια που εκανε στην αμυνα.
Οταν οι παιχτες βλεπουν να γραφονται μεντρανα και ξεφτιλες και να υπαρχει κλιμα για τον Πασκουαλ ειναι δεδομενο οτι θα τους μιλαει και αυτοι απο μεσα τους θα λενε "λεγε οτι θελεις, εγω σε ενα μηνα θα ειμαι εδω, εσυ δεν θα εισαι".

Δηλαδη το προβλημα του Παναθηναικου ειναι ο Θανασης ? Μην τρελαθουμε κιολας.Και δεν ειναι μομφη για σενα αυτο φιλε μου σε καμμια περιπτωση.
Αλλα διαβαζουμε τωρα και σε αρθρα οτι ο Παναθηναικος δεν περπαταει γιατι δεν παιζει ο Θανασης.
Αμα θελετε ρε μαγκες να τον φατε τον Ισπανο με το βαρυ συμβολαιο βρειτε αλλες δικαιολογιες γιατι αυτες δεν περπατανε.
Κανενας δεν ειπε οτι ειναι ο σουπερ προφεσορας του μπασκετ αλλα στην τελικη δεν υπαρχουν και τετοιοι.
Δηλαδη αν διωξει τον Ισπανο και φερει τον Κοκοσκοφ λεω εγω ενα τυχαιο ονομα τωρα, θα ειμαστε ευχαριστημενοι?
Θα λυθουν τα προβληματα μας?Θα γινει ο Γκιστ αυτος που ηταν οταν πρωτο ηρθε και ο Βουγιουκας θα ξανανιωσει?
Μια η Ελληνοποιηση ,την αλλη τα πουλμαν την παραλλη τα μεντρανα και οι ξεφτιλες, ε καπου το πραγμα παει και τερματιζει.


βασικα η μη χρησιμοποιηση του θαναση στο χθεσινο (οπως και στην μπασκονια) μπορει δικαιολογημενα να χρεωθει στον ισπανο, παντα κρινοντας εκ του αποτελεσματος

κατ'αρχας οταν ο παικτης σου γυρναει το ματς με φενερ και μετα στα επομενα τον αγνοεις εισαι τουλαχιστον αδικος μαζι του (το να του εκανε μανουρα ο θανασης και να μην τον βαζει μου φαινεται σχεδον αδυνατο κρινοντας απο τον χαρακτηρα του παικτη)

στο χθεσινο ειδικα που δεν σου βγαινει κανενας παικτης και δεν εχεις και καποιο μεγαθηριο απεναντι οφειλεις να ανακατεψεις την τραπουλα παραπανω, δηλαδη δεν φοβηθηκες να αφησεις μεσα τον θαναση με την φενερ αλλα φοβηθηκες να τον αφησεις με την ΑΕΚ? μην βαζεις μητογλου οκ, ουτε μποχωριδη, βαλε ομως τον αλλον να μεταδωσει ενεργεια στους ψοφιους αφου μπορει να το κανει

την μεγαλυτερη ευθυνη του χθεσινου αποκλεισμου την εχει ξεκαθαρα ο πασκουαλ και η μη χρησιμοποιηση ενος ετοιμου και εντιμου παικτη (θανασης) ειναι κατι που μπορει κανεις να του προσαψει (οπως και το οτι αφησε πολλη ωρα μεσα τον ντενμον που δεν εδινε τιποτα), φυσικα δικαιουται και αυτος να εχει ασχημες βραδιες και δεν λεω να τον καρατομησουν, αλλα επρεπε να εχει την ομαδα συγκεντρωμενη σε ενα νοκ αουτ παιχνιδι και δεν την ειχε, το ειδαμε ολοι

βασικα ετσι οπως ηταν μαθημενος στην μπαρτσελονα τα προηγουμενα χρονια δεν ξερω κατα ποσο αισθανεται δικαιωμενος για την επιλογη που εκανε, με οπαδους να τον περιμενουν στη γωνα μετα απο καθε ηττα, με προεδρο να κραζει δημοσια οτι αυτο που παρουσιασε ηταν τσιρκο κλπ, μου φαινεται σοφτ τυπος και ηπιων τονων για να σηκωνει τετοια πιεση (που επαληθευτηκε απο την περσινη καταρρευση του μετα τους τελικους)
green_sky
Αγωνιστικα πραγματι ο Αντ επρεπε να παιζει περισσοτερο.
Απο την αλλη ομως ο Πασκουαλ στον εναν χρονο που ειναι στην ομαδα εχει δειξει οτι δεν εχει κολληματα και οτι ειναι δικαιος.
Αυτος δηλαδη δεν θελει να ξελασπωσει?Για μενα εχει τους λογους του ο Ισπανος και οι λογοι αυτοι δεν πηγαζουν απο εμπαθεια κτλ.
Δεν εχει δειξει ο Ισπανος οτι ειναι τυπος που κολλαει.
MustGK
Δεν ξερω πως θα πάει το παιχνίδι με τον ολυμπιακός αλλά το σωστό είναι ο ππροπονητής να βγάλει την σεζόν και στο τέλος της να κριθεί. Πρέπει ΑΜΕΣΑ να αποκτηθεί ένας παίκτης στο 5. όχι στο 2. Στο δύο ο παππάς πάει καλά και ελπίζουμε ο ντεμον να ανέβει λιγο. Στο 5 πρέπει να τα σκάσει καλά για αξιόλογο παίκτη και όχι έναν ντορσει.
anthonypao
Απ την Άρχη της σεζόν ήταν ηλίου φαεινοτερον ότι με το υπάρχον ροστερ ούτε το γιουροκαπ δε θα παίρναμε. Υπομονή πρέπει να υπάρχει, αλλά θαύματα δε γίνονται. Με Βουγιούκα ογκαστ ντενμον κτλ ότι έσπειρες θα θερίσεις. 8-10η θέση γιουρολιγκ και αυτό λόγω έδρας και μόνο, και ανάσταση όλων των πτωμάτων ως ευγενική χορηγία Παναθηναϊκού Superfoods. Ανάσταση η μπασκονια, ανάσταση η ΑΕΚ που χάνει από ομάδες τύπου Κόλοσςος και χρειάζεται παράταση για το μεγαθήριο ραντυ ορτον απ την Πολωνία. Οποιοσδήποτε απ την άλλη θέλει career Highs;;; Εδώ είμαστε εμείς! Χαινς λέγεσαι; Μακλιν; Σεραφεν; Ραντοσεβιτς; Μιλοσεβιτς; Ελονου;;;; Εμφάνιση καριέρας οποίος και να σαι, καλός καλός άσχετος θα σε αναστήσουμε. Πάντως όσο κακός recruiter και να ναι ο πασκουαλ ΔΕ μπορώ να πιστέψω ότι μόνος του χωρίς παρέμβαση dpg, έχτισε αυτό το ροστερ. Ούτε το Βουγιούκα διάλεξε, ούτε το ανέκδοτο ογκαστ ούτε μητογλου ούτε αντετοκουμπο. Δυστυχώς η μανία με τα ελληνικά διαβατήρια και η αδυναμία του προέδρου να μην παρεμβαίνει οδήγησε Σ αυτό το χαλί.
MustGK
QUOTE (anthonypao @ Nov 6 2017, 16:11 ) *
Απ την Άρχη της σεζόν ήταν ηλίου φαεινοτερον ότι με το υπάρχον ροστερ ούτε το γιουροκαπ δε θα παίρναμε. Υπομονή πρέπει να υπάρχει, αλλά θαύματα δε γίνονται. Με Βουγιούκα ογκαστ ντενμον κτλ ότι έσπειρες θα θερίσεις. 8-10η θέση γιουρολιγκ και αυτό λόγω έδρας και μόνο, και ανάσταση όλων των πτωμάτων ως ευγενική χορηγία Παναθηναϊκού Superfoods. Ανάσταση η μπασκονια, ανάσταση η ΑΕΚ που χάνει από ομάδες τύπου Κόροιβος και χρειάζεται παράταση για το μεγαθήριο ραντυ ορτον απ την Πολωνία. Οποιοσδήποτε απ την άλλη θέλει career Highs;;; Εδώ είμαστε εμείς! Χαινς λέγεσαι; Μακλιν; Σεραφεν; Ραντοσεβιτς; Μιλοσεβιτς; Ελονου;;;; Εμφάνιση καριέρας οποίος και να σαι, καλός καλός άσχετος θα σε αναστήσουμε. Πάντως όσο κακός recruiter και να ναι ο πασκουαλ ΔΕ μπορώ να πιστέψω ότι μόνος του χωρίς παρέμβαση dpg, έχτισε αυτό το ροστερ. Ούτε το Βουγιούκα διάλεξε, ούτε το ανέκδοτο ογκαστ ούτε μητογλου ούτε αντετοκουμπο. Δυστυχώς η μανία με τα ελληνικά διαβατήρια και η αδυναμία του προέδρου να μην παρεμβαίνει οδήγησε Σ αυτό το χαλί.


Η μανία με τα ελληνικά διαβατήρια είναι γτ χρεαιζόαστε έλληνες παίκτες.
anthonypao
QUOTE (MustGK @ Nov 6 2017, 16:15 ) *
Η μανία με τα ελληνικά διαβατήρια είναι γτ χρεαιζόαστε έλληνες παίκτες.

Ναι να χεις Έλληνες παίκτες, όχι απ τη λαϊκή όμως με το ζόρι. Και που τους έχεις παίζουν; dnp είναι
MustGK
QUOTE (anthonypao @ Nov 6 2017, 16:17 ) *
Ναι να χεις Έλληνες παίκτες, όχι απ τη λαϊκή όμως με το ζόρι. Και που τους έχεις παίζουν; dnp είναι


Ξέρεις κανέναν διαθέσιμο που δεν τον πήραμε;;; Αν δεν έρχονται οι τα μεγάλα ονόματα αναγκστηκά πας σε πιο χαμηλά ελπίζοντας να βγουν. άλλωστε όλοι οι παίκτες που βγαίνουν από μικρά ονόματα τους παίρνεις αν ήταν μεγάλα θα έπαιζαν σε ομάδες εξωτερικού. ΌΣΟ για το dnp αυτό είναι θέμα επιλογών του προπονητή.
anthonypao
QUOTE (MustGK @ Nov 6 2017, 16:21 ) *
Ξέρεις κανέναν διαθέσιμο που δεν τον πήραμε;;; Αν δεν έρχονται οι τα μεγάλα ονόματα αναγκστηκά πας σε πιο χαμηλά ελπίζοντας να βγουν. άλλωστε όλοι οι παίκτες που βγαίνουν από μικρά ονόματα τους παίρνεις αν ήταν μεγάλα θα έπαιζαν σε ομάδες εξωτερικού. ΌΣΟ για το dnp αυτό είναι θέμα επιλογών του προπονητή.

Ωραία τότε αφού πήραμε τη διαθέσιμη αφρόκρεμα Βουγιούκα ογκαστ μητογλου αντετοκουμπο ΜΗ δηλώνεις μετά τη Φενέρμπαχτσε πέρσι ότι δε με νοιάζει ένα ακόμα πρωτάθλημα θέλω ευρωπαϊκά κύριε dpg γιατί με τους συγκεκριμένους Έλληνες και ξένους τύπου ντενμον ούτε γιουροκαπ δεν παίρνεις
irving
πολυ χρησιμος ο αντετοκουνμπο καθως εχει στοιχεια που δεν εχει κανενας ελληνας. ειναι και σε καλη ηλικια, καλα καναμε και τον πηραμε. οπως και τον ογκαστ οπου μπορει να γινει ενας πολυ καλος σεντερ για τα ευρωπαικα δεδομενα.επρεπε να του καναμε πολυετες συμβολαιο βεβαια. οπως και ο βουγιουκας, για 3ος σεντερ δεν ειναι κακος. το λαθος ειναι οτι επρεπε εναν απο τους ογκαστ βουγιουκα να παιρναμε. και το μεγαλυτερο λαθος ειναι οτι δεν εχουμε βασικο πενταρι. πολυ καλη μεταγραφη και του μητογλου για το μελλον.

προφανως με την αποκτηση θαναση και μητογλου (και με δεδομενο οτι ο γκιστ ειναι πιο πολυ τεσσαρι) η ανανεωση του γκαμπριελ ηταν περιττη.

το προβλημα ειναι οτι δεν αποκτηθηκε βασικο πενταρι. επισης, δεν μπορεις να παιρνεις παιχτη απο μια μετρια ομαδα της τουρκιας ο οποιος ειχε κλεισει στην παρτιζαν με τα τοσα οικονομικα προβληματα. αυτη τη στιγμη παιζουμε με 3 γκαρντ.

δεν μπορω να βλεπω τον ερυθρο αστερα να παιρνει λεσορτ στο 5 και εμεις να παιζουμε με γκιστ και βουγιουκα! ουτε θελω να πιστεψω οτι ο μπαρτζωκας πηρε τον γκιλ με 4οο χιλιαρικα και εμεις ανανεωσαμε γκαμπριελ με 500


γενικα συμφωνω με j.browning. ας αφησουμε την ομαδα να δουλεψει και να χτισει κατι. μονο ετσι θα φτασουμε σε καλο σημειο (μεσα απο την ομαδικοτητα και τη χημεια) ωστε παμε καποια στιγμη φαιναλ4.
anthonypao
QUOTE (irving @ Nov 6 2017, 17:30 ) *
πολυ χρησιμος ο αντετοκουνμπο καθως εχει στοιχεια που δεν εχει κανενας ελληνας. ειναι και σε καλη ηλικια, καλα καναμε και τον πηραμε. οπως και τον ογκαστ οπου μπορει να γινει ενας πολυ καλος σεντερ για τα ευρωπαικα δεδομενα.επρεπε να του καναμε πολυετες συμβολαιο βεβαια. οπως και ο βουγιουκας, για 3ος σεντερ δεν ειναι κακος. το λαθος ειναι οτι επρεπε εναν απο τους ογκαστ βουγιουκα να παιρναμε. και το μεγαλυτερο λαθος ειναι οτι δεν εχουμε βασικο πενταρι. πολυ καλη μεταγραφη και του μητογλου για το μελλον.

προφανως με την αποκτηση θαναση και μητογλου (και με δεδομενο οτι ο γκιστ ειναι πιο πολυ τεσσαρι) η ανανεωση του γκαμπριελ ηταν περιττη.

το προβλημα ειναι οτι δεν αποκτηθηκε βασικο πενταρι. επισης, δεν μπορεις να παιρνεις παιχτη απο μια μετρια ομαδα της τουρκιας ο οποιος ειχε κλεισει στην παρτιζαν με τα τοσα οικονομικα προβληματα. αυτη τη στιγμη παιζουμε με 3 γκαρντ.

δεν μπορω να βλεπω τον ερυθρο αστερα να παιρνει λεσορτ στο 5 και εμεις να παιζουμε με γκιστ και βουγιουκα! ουτε θελω να πιστεψω οτι ο μπαρτζωκας πηρε τον γκιλ με 4οο χιλιαρικα και εμεις ανανεωσαμε γκαμπριελ με 500


γενικα συμφωνω με j.browning. ας αφησουμε την ομαδα να δουλεψει και να χτισει κατι. μονο ετσι θα φτασουμε σε καλο σημειο (μεσα απο την ομαδικοτητα και τη χημεια) ωστε παμε καποια στιγμη φαιναλ4.

Τον αντετοκουμπο παρότι δεν είναι κάτι σπουδαίο τον πάω με χίλια, καλοσ για ειδικές καταστάσεις και παίζει πάντα στο 100% του Ο βουγιουκας δεν έχει θέση σε ομάδα γιουρολιγκ του κάνει πλάκα μέχρι και ο Ελονου. Το Γκαμπριέλ που τον ξέχασα συμφωνώ δεν έπρεπε με τίποτα να τον κρατήσουμε. Και όσο αφορά τον ογκαστ, δεν κάνει ούτε τα απολύτως βασικά δεν κάνει απολύτως τίποτα και όσο και να θελουμε να τον δούμε σαν στοίχημα με μονοετές συμβόλαιο δεν είναι καν στοίχημα. Το θέμα είναι ότι δεν έχεις ούτε 1 πεντάρι που να μπορεί να σταθεί βασικός σε οποιαδήποτε ομάδα της λιγκας. Βλέπω όλους τους αγώνες της Ευρώπης είτε λαιβ είτε σε επανάληψη και απορώ πως ομάδες τύπου Αστέρας που τον είχαμε για διαλυμένο έχουν όλες έστω ένα παίκτη στο «5» που σου γεμίζει το ματι και μεις καταλήξαμε και με το Βουγιούκα. Καλά για το ντενμον τι να πει κανείς. Το θέμα είναι ότι και οι υποσχόμενοι Έλληνες για να «αναπτυχθούν» θέλουν ένα περιβάλλον ασφαλείας, να μπαίνουν σιγά σιγά στο παιχνίδι να ανεβαίνουν. Όταν γεμίζεις στοιχήματα και παλαίμαχους, καταλήγεις να κλείνεις το ροτεισιον, να βαράει 35 λεπτά ο νικ και ο σιγκλετον και οι «νέοι» να Βαράνε dnp. Έτσι ούτε εξελίσσεται κανείς ούτε κερδίζεις αγώνες δυστυχώς
yorgos
Σκόρπιες σκέψεις:

1. Ο ΠΑσκουάλ δεν είναι εξαιρετικά ικανός κόουτς, το ξέρουμε από την καριέρα του, ειδικά μέσα στο παιχνίδι και ως recruiter είναι για τοπ επίπεδο κάτω του μέσου όρου. Στο πρώτο τον έχουν γλεντήσει πολλοί (ο Πέδουλας που κάποιοι κοροϊδεύουν του έχει κάνει πολλές πλάκες) στο δεύτερο μιλάνε τα γεγονότα. Όταν έχεις ένα από τα 4 μεγαλύτερα μπάτζετ στην Ευρώπη (επί σειρά ετών μάλιστα) το λογικό κι αναμένομενο είναι να είσα...ι μέσα στους 4 της Ευρώπης σχεδόν κάθε χρόνο. Αν έχεις ρεκόρ αποκλεισμών με πλεονέκτημα έδρας (!) και μερικές προκρίσεις στην τρίχα απέναντι σε αντιπάλους με το 1/4 του μπάτζετ, μάλλον δεν είσαι στο τοπ-15 της Ευρώπης. Έχει όμως άλλες αρετές: πολλά επιθετικά συστήματα (δεν τα έχουμε δει στον Παναθηναϊκό), ομάδες που βγάζουν αυτοματισμούς (αυτό κι αν δεν το είδαμε), καλή διαχείριση σε προσωπικό επίπεδο (το έχουμε δει και στον Παναθηναϊκό και μάλιστα με πολύ δύσκολο υλικό ή και με υλικό που δε διάλεξε) και φήμη ότι εξελίσσει αργά αλλά σταθερά νέους παίκτες (επίσης δεν το είδαμε, σε σχέση με τον προκάτοχό του μέρα με τη νύχτα). Από όλα αυτά μέχρι να βγαίνει άσχετος προπονητής με τέτοια εμπειρία, υπάρχει μια άβυσσος. Είναι προφανές ότι έχει βιογραφικό για Ευρωλίγκα ο άνθρωπος, το να φύγει θα είναι φτου κι απ'την αρχή και ΑΛΛΟ ένα έγκλημα. Ας βγάλουμε μια χρονιά με όποιον την ξεκίνησε, δεν πάει άλλο αυτό το πράγμα. Δε βάζω καν στην εξίσωση ότι ο άνθρωπος έχει επιδείξει ήθος, ανεκτικότητα και είναι τζεντλεμάνος που λέει κι ο Αλέφας, χώρια ότι θα πάρει μια αποζημίωση ΝΑ με το συμπάθειο αν φύγει.

2. Μπάτζετ: είναι αυτό ήταν και πέρυσι. Ή είναι αυτό που έχει κι ο Ολυμπιακός, μάλλον και λιγο παραπάνω. Ή είναι αρκετά παραπάνω (20%) από αυτό που είχε ο Πέδουλας την πρώτη του χρονιά. Σαφώς ανώτερο του Ιβάνοβιτς (που έκανε παπάδες με το υλικό που είχε, κι ας μην είναι εξαιρετικός) και αντίστοιχο του Τζόρτζεβιτς. Μια χαρά είναι το μπάτζετ για ομάδα 6αδας-7άδας που ίσως ως αουτσάιντερ μπορεί και να χτυπήσει και Φ4. Δεν τον κρίνουμε γιατί η ομάδα δε δείχνει εικόνα ομάδας Φ4, αλλά γιατί δε δείχνει εικόνα ομάδας αυτού του μπάτζετ που έχει, προς το παρόν είναι κατώτερη των προσδοκιών. Νωρίς είναι πάντως και πέρυσι στο δεύτερο μισό πήρε μπρος.

3. Επιλογές Ελλήνων: Άψογες όλες, δεν υπήρχαν επιλογές. Αυτοί υπήρχαν, αυτούς πήραμε, τέλος. Εντελώς άδικη η όποια κριτική. Λες και του εμφανίστηκε καμία περιπτωσάρα Έλληνα τύπου Κουφός και την άφησε για να πάρει τον Ογκάστ.

4. Ντένμον: 375 έπαιρνε στην Τουρκία, λογικά τα 500 που πήρε στον ΠΑΟ. Αυτή τη στιγμή από τα γκαρντ που παίζουν στην Ευρωλίγκα σε αυτά τα λεπτά είναι από τους χειρότερους. Έτσι θα πρέπει να συγκρίνεται κι όχι με το Λάγκφορντ ή το Μπανκς. Παίρνει τα 10πλάσια από το Μπανκς και το 1/4 από το Λάγκφορντ. Κακή επιλογή, μέχρι στιγμής. Πάντως παίκτη πρωτάρη στην Ευρωλίγκα δεν το διώχνεις Νοέμβριο μήνα, περιμένεις μπας και πάρει μπρος. Αλλά ναι, προς το παρόν για 500 χιλιάρικα, τεράστια φόλα. ΘΑ δείξει.

5. Λοτζέσκι: Φαντάζομαι ότι ερωτήθηκε ο Πασκουάλ πριν αποκτηθεί, αλλά δεν αποκλείω και το αντίθετο, όταν μιλάμε για παίκτες που παίρνουμε από τον Ολυμπιακό ξέρουμε πώς κάνει ο πρόεδρος κι έχουμε άπειρα παραδείγματα για το πώς κάνει μεταγραφές μόνος του (ακόμη κι επί Ζοτς!) και το μαθαίνει ο κόουτς κατόπιν εορτής. Όπως και να έχει, μέχρι στιγμής πολύ κακός για τα 500 που παίρνει, άλλοι με τόσα έφεραν παιχτούρες στην Ευρωλίγκα. Πάλι στα λεφτά του τον συγκρίνω κι όχι με το τι θα γινόταν αν είχαμε το μπάτζετ του Αλή Μπαμπά και των 40 κλεφτών. Ευθυνη σε όποιον τον έφερε (πιθανότερο σενάριο να τον έφερε ο ΔΓ με συγκατάθεση Πασχάλη), αλλά και γι αυτόν νωρίς είναι. Μετά από έναν αγωνιστικό μήνα ήδη καρατομούμε ανθρωπους, δε γίνονται αυτά.

6. Εικόνα ομαδας: πέρυσι η ομάδα έπαιζε άναρχα, εντελώς. Είχε βέβαια πολύ καλύτερο ρόστερ δεδομένου του μπάτζετ, αλλά πειθαρχία δεν υπήρχε, η εικόνα του Πασχάλη να παρακαλάει τους παίκτες να τον εμπιστευτούν σε τάιμ άουτ ήταν για λύπηση. Ελπίζαμε πως φέτος δε θα τα δούμε αυτά διότι α) τους διάλεξε β) έκανε προετοιμασία από την αρχή. Δυστυχώς η εικόνα είναι ομάδας γιουρούσια επάνω τους παιδιά και σουτάρετε και σπάστε τα δοκάρια. ΑΥΤΟ είναι το πρόβλημα για μένα, μάλλον παραείναι σοφτ ο Πασχάλης και του πήραν τον αέρα. Αποκλείω να ξέχασε το μπασκετ που ξέρει, να βγάζει συτήματα ή να ήταν σύμπτωση η ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ που είχε παίξει κατά καιρούς η Μπαρτσελόνα. Δεν υπάρχει τρελο-Τζέημς για άλλοθι φέτος, και η εικόνα είναι ίδια, εκεί ναι, έχει ευθύνη ο ΠΑσχάλης

7. Γκάμπριελ: Ξερουμε όλοι ότι έμεινε όταν φαινόταν ότι θα φύγει ο Κρις. Αυτή τη στιγμή περισσεύει, κόβει χρόνο από άλλους και παίρνει θέση ξένου. Θεωρώ πως θα φύγει, σιγά το συμβόλαιο που έχει και την αποζημίωση που θα πάρει.

8. Πρόγραμμα: ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο παίζει αυτό. Και μερικοί ξεχνάνε ότι όπως και να έχει, έχουμε κάνει και διπλό μέσα στο ΣΕΦ, δεν ξεκίνησε και χάλια η χρονιά, το δε ΟΑΚΑ είναι απόρθητο. Το να κάνουμε λες και χάσαμε από τους φούφουτους είναι αστείο. Δεν έχουμε κάνει διπλό στην Ευρωλίγκα, ΟΚ δε χάθηκε κι ο κόσμος. Ο αποκλεισμός από την ΑΕΚ πολύ εκνευριστικός και μη αναμενόμενος, αλλά όλοι τα παθαίνουν αυτά.

Τυχόν καρατόμηση του Πασκουάλ χωρίς να έρεθει καρα-ονοματάρα είναι έγκλημα. Ας τον αφήσουμε να δουλέψει. Και για να γίνει αυτό να βγει ο ΔΓ και να πει "αυτόν έχουμε μίνιμουμ μέχρι το τέλος της χρονιάς". Κάτι υπονοούμενα στα μέσα του ΔΓ ότι όλοι κρίνονται και δεν αποκλείουμε τίποτε κλπ είναι ξεφτιλίκια του στιλ "Αργύρη βρες πλάνο", "βγάλτε τις φάνελες" και πουλμανάκια να χαιρόμαστε. Ο πρόεδρος βάζει χρήμα και πολύ μάλιστα για τέτοιες εποχές, κρατώντας την ομάδα σταθερά στο τοπ-8, δεν του το αφαιρεί κανένας. Αλλά επικοινωνιακά είναι ο Γκούφι κι ο Ραν Ταν Πλαν μαζί, το "μα κάνει ο Γκριν για τον Παναθηναϊκό;" θα μας κυνηγάει όλη τη χρονιά, προσέθεσε βάρος στη συνείδηση του κόσμου και τα περί 7μων και Φ4 είναι χαζομάρες και αχρείαστα. Έχουμε μπάτζετ 6αδας-7άδας και εκεί είναι οι απαιτήσεις. Αποτυχία το κάτω από 6-7, παταγώδης αποτυχία το εκτός 6αδας, μεγάλη επιτυχία το Φ4, άθλος ο τελικός. Τα υπόλοιπα είναι για αδαείς και φυλλάδες. Είναι άδικο να κρίνεται η ομαδα, ο κόουτς και το πρότζεκτ από τα πυροτενχήματα τπυ πρόεδρα. Οι απαιτήσεις από την ομάδα είναι ανάλογες του μπάτζετ και της δυναμικής της, όχι του τι έγραψε ο ΔΓ στο instagram σε κατάσταση ευθυμίας...

Για μένα αλλαγή του Γκάμπριελ με μια ντουλάπα που να σκρινάρει και να χάφτει μύγες ψηλά και μετά υπομονή και βλέπουμε. Δε χάθηκε και τίποτε, ΟΚ το κύπελλο. Πάμε παρακάτω.
Katiki_Domokou
QUOTE (MustGK @ Nov 6 2017, 16:21 ) *
Ξέρεις κανέναν διαθέσιμο που δεν τον πήραμε;;; Αν δεν έρχονται οι τα μεγάλα ονόματα αναγκστηκά πας σε πιο χαμηλά ελπίζοντας να βγουν. άλλωστε όλοι οι παίκτες που βγαίνουν από μικρά ονόματα τους παίρνεις αν ήταν μεγάλα θα έπαιζαν σε ομάδες εξωτερικού. ΌΣΟ για το dnp αυτό είναι θέμα επιλογών του προπονητή.

ξερω ενα διαθεσιμο που τον ειχαμε και τον διωξαμε και στην θεση του φεραμε τον ιαν,αλλα ο μπουρουσης κοστιζε τα διπλα απτον ιαν
j.browning
QUOTE (Katiki_Domokou @ Nov 6 2017, 19:51 ) *
ξερω ενα διαθεσιμο που τον ειχαμε και τον διωξαμε και στην θεση του φεραμε τον ιαν,αλλα ο μπουρουσης κοστιζε τα διπλα απτον ιαν

ποιος μπουρουσης μωρε?
δηλαδη αν δεν ειχαμε ιαν και ειχαμε μπουρουση η ομαδα θα πεταγε?


το ροστερ της ομαδας μπορει να μην ειναι τελειο αλλα μπορει να παιξει απειρως καλυτερο μπασκετ απο αυτο που παιζει τωρα,

ηρεμηστε λιγο,κανετε λες και εχει ερθει το τελος του κοσμου,

αν ειχε δωθει το φαουλ στον παπα και ειχαμε κερδισει στην βιτωρια θα μιλαγε κανεις τωρα?

η ομαδα τωρα προσπαθει να ρολαρει αλλα επεσε το δυσκολο προγραμμα και φαίνονται ολα μαυρα
stefkorner
QUOTE (j.browning @ Nov 7 2017, 03:05 ) *
αν ειχε δωθει το φαουλ στον παπα και ειχαμε κερδισει στην βιτωρια θα μιλαγε κανεις τωρα?

η ομαδα τωρα προσπαθει να ρολαρει αλλα επεσε το δυσκολο προγραμμα και φαίνονται ολα μαυρα


προφανως θα μιλαγαμε πολλοι τωρα εφοσον θα ειχε ακολουθησει τετοια σφαλιαρα σε νοκ αουτ ,απο αυτη τν αεκ και με τετοια κωμικοτραγικη εμφανιση ! αυτο το αποτελεσμα μαλιστα δεν σχετιζεται με το δυσκολο προγραμμα ! εγω δεν ειμαι του ολα μαυρα-αλλα απ τν αλλη οχι και τα ριχνουμε στα διαιτητικα η στο προγραμμα και την ατυχια!που να ειχαμε εστω κι εναν τραυματισμο δηλαδη..
whaler
Το θέμα είναι να μη σου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Αν ο ΔΓ ήταν ήρεμος στα κοινωνικά του δίκτυα όλο το καλοκαίρι, δε θα με πείραζε καθόλου να βλέπω τον Αύγουστο να μην ξέρει τι θέση να πάρει στο παρκέ και ποιον να σκρινάρει. Ειλικρινά δε θα με πείραζε καθόλου. Μικρός είναι, άπειρος, θα μάθει.
Αλλά φταίω κι εγώ και όλοι όσοι πιστέψαμε πως φέτος είμαστε ομάδα που χτυπάει Φ4.
Δεν είμαστε, αλλά αν το πετύχουμε θα είναι τεράστιος άθλος και επιτυχία από μόνο του.

Δε φέρνω την καταστροφολογία, αλλά αντικειμενικά να το δούμε, έχουν γίνει λάθη που θέλουν διόρθωση (ρόστερ) και που, προς το παρόν, δε μοιάζουν ελπιδοφόρα. Μακάρι να αλλάξει εικόνα η ομάδα το συντομότερο.
Katiki_Domokou
QUOTE (j.browning @ Nov 6 2017, 20:05 ) *
ποιος μπουρουσης μωρε?
δηλαδη αν δεν ειχαμε ιαν και ειχαμε μπουρουση η ομαδα θα πεταγε?


το ροστερ της ομαδας μπορει να μην ειναι τελειο αλλα μπορει να παιξει απειρως καλυτερο μπασκετ απο αυτο που παιζει τωρα,

ηρεμηστε λιγο,κανετε λες και εχει ερθει το τελος του κοσμου,

αν ειχε δωθει το φαουλ στον παπα και ειχαμε κερδισει στην βιτωρια θα μιλαγε κανεις τωρα?

η ομαδα τωρα προσπαθει να ρολαρει αλλα επεσε το δυσκολο προγραμμα και φαίνονται ολα μαυρα

οχι αλλα ηταν καλυτερος απο ιαν ογκαστ,σε αυτο το θεμα απαντησα στον φιλο πιο πανω,με αυτην την λογικη εισαι υπερ του να διωξουμε καλαθη και να παρουμε αθηναιου πχ γιατι ουτε με καλαθη η ομαδα πεταει τωρα

QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 20:10 ) *
προφανως θα μιλαγαμε πολλοι τωρα εφοσον θα ειχε ακολουθησει τετοια σφαλιαρα σε νοκ αουτ ,απο αυτη τν αεκ και με τετοια κωμικοτραγικη εμφανιση ! αυτο το αποτελεσμα μαλιστα δεν σχετιζεται με το δυσκολο προγραμμα ! εγω δεν ειμαι του ολα μαυρα-αλλα απ τν αλλη οχι και τα ριχνουμε στα διαιτητικα η στο προγραμμα και την ατυχια!που να ειχαμε εστω κι εναν τραυματισμο δηλαδη..

θα σε πει εμπαθη τωρα που δεν κανεις υπομονη για να δεις την πορεια της ομαδας και να βγαλεις συμπερασμα τον ιουνιο
j.browning
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 20:10 ) *
προφανως θα μιλαγαμε πολλοι τωρα εφοσον θα ειχε ακολουθησει τετοια σφαλιαρα σε νοκ αουτ ,απο αυτη τν αεκ και με τετοια κωμικοτραγικη εμφανιση ! αυτο το αποτελεσμα μαλιστα δεν σχετιζεται με το δυσκολο προγραμμα ! εγω δεν ειμαι του ολα μαυρα-αλλα απ τν αλλη οχι και τα ριχνουμε στα διαιτητικα η στο προγραμμα και την ατυχια!που να ειχαμε εστω κι εναν τραυματισμο δηλαδη..

δεν το ριχνω στην διαιτησια και ποτε δεν το εχω κανει,
αν ησουν πιο παλιος στο φορουμ θα το ηξερες
,δεν διαμαρτυρηθηκα ποτε για λαθος σφυριγματα,αυτα γινονται στο μπασκετ πρεπει να μαθεις να ζεις με αυτα,
στην προκειμενη θελω να πω οτι αν ειχαμε κερδισει που δεν ηταν καθολου απιθανο(για την ακριβεια ηταν και το πιθνοτερο,αν ξναδεις το ματς απο το δευτερο ημιχρονο και μετα θα καταλαβεις)θ ηταν τελειος διαφορετικη η ψυχολογία μας.

QUOTE (Katiki_Domokou @ Nov 6 2017, 20:19 ) *
οχι αλλα ηταν καλυτερος απο ιαν ογκαστ,σε αυτο το θεμα απαντησα στον φιλο πιο πανω,με αυτην την λογικη εισαι υπερ του να διωξουμε καλαθη και να παρουμε αθηναιου πχ γιατι ουτε με καλαθη η ομαδα πεταει τωρα


θα σε πει εμπαθη τωρα που δεν κανεις υπομονη για να δεις την πορεια της ομαδας και να βγαλεις συμπερασμα τον ιουνιο

η διαφορα του περσινου μπουρουση με τον ιαν ειναι ελαχιστη,του καλαθη με τον αθηναιου ειναι χαος,

επισης εγω πουθενα δεν υποστιρηξα οτι μια αλλαγη παιχτη θα κανει την ομαδα να πεταει

η ομαδα εχει πολλους καλους παιχτες που δεν παιζουν ουτε στο 50%
Katiki_Domokou
QUOTE (j.browning @ Nov 6 2017, 20:24 ) *
δεν το ριχνω στην διαιτησια και ποτε δεν το εχω κανει,
αν ησουν πιο παλιος στο φορουμ θα το ηξερες
,δεν διαμαρτυρηθηκα ποτε για λαθος σφυριγματα,αυτα γινονται στο μπασκετ πρεπει να μαθεις να ζεις με αυτα,
στην προκειμενη θελω να πω οτι αν ειχαμε κερδισει που δεν ηταν καθολου απιθανο(για την ακριβεια ηταν και το πιθνοτερο,αν ξναδεις το ματς απο το δευτερο ημιχρονο και μετα θα καταλαβεις)θ ηταν τελειος διαφορετικη η ψυχολογία μας.


η διαφορα του περσινου μπουρουση με τον ιαν ειναι ελαχιστη,του καλαθη με τον αθηναιου ειναι χαος,

επισης εγω πουθενα δεν υποστιρηξα οτι μια αλλαγη παιχτη θα κανει την ομαδα να πεταει

η ομαδα εχει πολλους καλους παιχτες που δεν παιζουν ουτε στο 50%

ο μπουρουσης μπροστα στον ιαν ειναι χακιμ,ουτε εγω,ειπα οτι ειναι καλυτερος ο μπουρουσης απτον ιαν,γιατι να μα μην μαζευεις οτι εστω λιγο καλυτερο μπορεις,αρα δεν παιζει ρολο μονο το ελληνικο διαβατηριο παιζει ρολο και το ποσο κοστιζει,που αυτο ηταν και το νοημα της απαντησης μου στο αρχικο ποστ
stefkorner
QUOTE (j.browning @ Nov 7 2017, 03:24 ) *
η ομαδα εχει πολλους καλους παιχτες που δεν παιζουν ουτε στο 50%


απο την μια λες οτι ηταν δυσκολο το προγραμμα και μας οδηγει σε λαθος συμπερασματα και αν ειχε παρει το φαουλ ο παππας δεν θα συζηταγαμε καν γι ολα αυτα κ απ την αλλη οι παικτες δεν παιζουν ουτε στο 50 % ;; ε λιγο αυτα δεν συνδεονται εχω την εντυπωση smiley.gif
MustGK
QUOTE (irving @ Nov 6 2017, 17:30 ) *
πολυ χρησιμος ο αντετοκουνμπο καθως εχει στοιχεια που δεν εχει κανενας ελληνας. ειναι και σε καλη ηλικια, καλα καναμε και τον πηραμε. οπως και τον ογκαστ οπου μπορει να γινει ενας πολυ καλος σεντερ για τα ευρωπαικα δεδομενα.επρεπε να του καναμε πολυετες συμβολαιο βεβαια. οπως και ο βουγιουκας, για 3ος σεντερ δεν ειναι κακος. το λαθος ειναι οτι επρεπε εναν απο τους ογκαστ βουγιουκα να παιρναμε. και το μεγαλυτερο λαθος ειναι οτι δεν εχουμε βασικο πενταρι. πολυ καλη μεταγραφη και του μητογλου για το μελλον.

προφανως με την αποκτηση θαναση και μητογλου (και με δεδομενο οτι ο γκιστ ειναι πιο πολυ τεσσαρι) η ανανεωση του γκαμπριελ ηταν περιττη.

το προβλημα ειναι οτι δεν αποκτηθηκε βασικο πενταρι. επισης, δεν μπορεις να παιρνεις παιχτη απο μια μετρια ομαδα της τουρκιας ο οποιος ειχε κλεισει στην παρτιζαν με τα τοσα οικονομικα προβληματα. αυτη τη στιγμη παιζουμε με 3 γκαρντ.

δεν μπορω να βλεπω τον ερυθρο αστερα να παιρνει λεσορτ στο 5 και εμεις να παιζουμε με γκιστ και βουγιουκα! ουτε θελω να πιστεψω οτι ο μπαρτζωκας πηρε τον γκιλ με 4οο χιλιαρικα και εμεις ανανεωσαμε γκαμπριελ με 500


γενικα συμφωνω με j.browning. ας αφησουμε την ομαδα να δουλεψει και να χτισει κατι. μονο ετσι θα φτασουμε σε καλο σημειο (μεσα απο την ομαδικοτητα και τη χημεια) ωστε παμε καποια στιγμη φαιναλ4.


+1

QUOTE (yorgos @ Nov 6 2017, 17:53 ) *
Σκόρπιες σκέψεις:

1. Ο ΠΑσκουάλ δεν είναι εξαιρετικά ικανός κόουτς, το ξέρουμε από την καριέρα του, ειδικά μέσα στο παιχνίδι και ως recruiter είναι για τοπ επίπεδο κάτω του μέσου όρου. Στο πρώτο τον έχουν γλεντήσει πολλοί (ο Πέδουλας που κάποιοι κοροϊδεύουν του έχει κάνει πολλές πλάκες) στο δεύτερο μιλάνε τα γεγονότα. Όταν έχεις ένα από τα 4 μεγαλύτερα μπάτζετ στην Ευρώπη (επί σειρά ετών μάλιστα) το λογικό κι αναμένομενο είναι να είσα...ι μέσα στους 4 της Ευρώπης σχεδόν κάθε χρόνο. Αν έχεις ρεκόρ αποκλεισμών με πλεονέκτημα έδρας (!) και μερικές προκρίσεις στην τρίχα απέναντι σε αντιπάλους με το 1/4 του μπάτζετ, μάλλον δεν είσαι στο τοπ-15 της Ευρώπης. Έχει όμως άλλες αρετές: πολλά επιθετικά συστήματα (δεν τα έχουμε δει στον Παναθηναϊκό), ομάδες που βγάζουν αυτοματισμούς (αυτό κι αν δεν το είδαμε), καλή διαχείριση σε προσωπικό επίπεδο (το έχουμε δει και στον Παναθηναϊκό και μάλιστα με πολύ δύσκολο υλικό ή και με υλικό που δε διάλεξε) και φήμη ότι εξελίσσει αργά αλλά σταθερά νέους παίκτες (επίσης δεν το είδαμε, σε σχέση με τον προκάτοχό του μέρα με τη νύχτα). Από όλα αυτά μέχρι να βγαίνει άσχετος προπονητής με τέτοια εμπειρία, υπάρχει μια άβυσσος. Είναι προφανές ότι έχει βιογραφικό για Ευρωλίγκα ο άνθρωπος, το να φύγει θα είναι φτου κι απ'την αρχή και ΑΛΛΟ ένα έγκλημα. Ας βγάλουμε μια χρονιά με όποιον την ξεκίνησε, δεν πάει άλλο αυτό το πράγμα. Δε βάζω καν στην εξίσωση ότι ο άνθρωπος έχει επιδείξει ήθος, ανεκτικότητα και είναι τζεντλεμάνος που λέει κι ο Αλέφας, χώρια ότι θα πάρει μια αποζημίωση ΝΑ με το συμπάθειο αν φύγει.

2. Μπάτζετ: είναι αυτό ήταν και πέρυσι. Ή είναι αυτό που έχει κι ο Ολυμπιακός, μάλλον και λιγο παραπάνω. Ή είναι αρκετά παραπάνω (20%) από αυτό που είχε ο Πέδουλας την πρώτη του χρονιά. Σαφώς ανώτερο του Ιβάνοβιτς (που έκανε παπάδες με το υλικό που είχε, κι ας μην είναι εξαιρετικός) και αντίστοιχο του Τζόρτζεβιτς. Μια χαρά είναι το μπάτζετ για ομάδα 6αδας-7άδας που ίσως ως αουτσάιντερ μπορεί και να χτυπήσει και Φ4. Δεν τον κρίνουμε γιατί η ομάδα δε δείχνει εικόνα ομάδας Φ4, αλλά γιατί δε δείχνει εικόνα ομάδας αυτού του μπάτζετ που έχει, προς το παρόν είναι κατώτερη των προσδοκιών. Νωρίς είναι πάντως και πέρυσι στο δεύτερο μισό πήρε μπρος.

3. Επιλογές Ελλήνων: Άψογες όλες, δεν υπήρχαν επιλογές. Αυτοί υπήρχαν, αυτούς πήραμε, τέλος. Εντελώς άδικη η όποια κριτική. Λες και του εμφανίστηκε καμία περιπτωσάρα Έλληνα τύπου Κουφός και την άφησε για να πάρει τον Ογκάστ.

4. Ντένμον: 375 έπαιρνε στην Τουρκία, λογικά τα 500 που πήρε στον ΠΑΟ. Αυτή τη στιγμή από τα γκαρντ που παίζουν στην Ευρωλίγκα σε αυτά τα λεπτά είναι από τους χειρότερους. Έτσι θα πρέπει να συγκρίνεται κι όχι με το Λάγκφορντ ή το Μπανκς. Παίρνει τα 10πλάσια από το Μπανκς και το 1/4 από το Λάγκφορντ. Κακή επιλογή, μέχρι στιγμής. Πάντως παίκτη πρωτάρη στην Ευρωλίγκα δεν το διώχνεις Νοέμβριο μήνα, περιμένεις μπας και πάρει μπρος. Αλλά ναι, προς το παρόν για 500 χιλιάρικα, τεράστια φόλα. ΘΑ δείξει.

5. Λοτζέσκι: Φαντάζομαι ότι ερωτήθηκε ο Πασκουάλ πριν αποκτηθεί, αλλά δεν αποκλείω και το αντίθετο, όταν μιλάμε για παίκτες που παίρνουμε από τον Ολυμπιακό ξέρουμε πώς κάνει ο πρόεδρος κι έχουμε άπειρα παραδείγματα για το πώς κάνει μεταγραφές μόνος του (ακόμη κι επί Ζοτς!) και το μαθαίνει ο κόουτς κατόπιν εορτής. Όπως και να έχει, μέχρι στιγμής πολύ κακός για τα 500 που παίρνει, άλλοι με τόσα έφεραν παιχτούρες στην Ευρωλίγκα. Πάλι στα λεφτά του τον συγκρίνω κι όχι με το τι θα γινόταν αν είχαμε το μπάτζετ του Αλή Μπαμπά και των 40 κλεφτών. Ευθυνη σε όποιον τον έφερε (πιθανότερο σενάριο να τον έφερε ο ΔΓ με συγκατάθεση Πασχάλη), αλλά και γι αυτόν νωρίς είναι. Μετά από έναν αγωνιστικό μήνα ήδη καρατομούμε ανθρωπους, δε γίνονται αυτά.

6. Εικόνα ομαδας: πέρυσι η ομάδα έπαιζε άναρχα, εντελώς. Είχε βέβαια πολύ καλύτερο ρόστερ δεδομένου του μπάτζετ, αλλά πειθαρχία δεν υπήρχε, η εικόνα του Πασχάλη να παρακαλάει τους παίκτες να τον εμπιστευτούν σε τάιμ άουτ ήταν για λύπηση. Ελπίζαμε πως φέτος δε θα τα δούμε αυτά διότι α) τους διάλεξε β) έκανε προετοιμασία από την αρχή. Δυστυχώς η εικόνα είναι ομάδας γιουρούσια επάνω τους παιδιά και σουτάρετε και σπάστε τα δοκάρια. ΑΥΤΟ είναι το πρόβλημα για μένα, μάλλον παραείναι σοφτ ο Πασχάλης και του πήραν τον αέρα. Αποκλείω να ξέχασε το μπασκετ που ξέρει, να βγάζει συτήματα ή να ήταν σύμπτωση η ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ που είχε παίξει κατά καιρούς η Μπαρτσελόνα. Δεν υπάρχει τρελο-Τζέημς για άλλοθι φέτος, και η εικόνα είναι ίδια, εκεί ναι, έχει ευθύνη ο ΠΑσχάλης

7. Γκάμπριελ: Ξερουμε όλοι ότι έμεινε όταν φαινόταν ότι θα φύγει ο Κρις. Αυτή τη στιγμή περισσεύει, κόβει χρόνο από άλλους και παίρνει θέση ξένου. Θεωρώ πως θα φύγει, σιγά το συμβόλαιο που έχει και την αποζημίωση που θα πάρει.

8. Πρόγραμμα: ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο παίζει αυτό. Και μερικοί ξεχνάνε ότι όπως και να έχει, έχουμε κάνει και διπλό μέσα στο ΣΕΦ, δεν ξεκίνησε και χάλια η χρονιά, το δε ΟΑΚΑ είναι απόρθητο. Το να κάνουμε λες και χάσαμε από τους φούφουτους είναι αστείο. Δεν έχουμε κάνει διπλό στην Ευρωλίγκα, ΟΚ δε χάθηκε κι ο κόσμος. Ο αποκλεισμός από την ΑΕΚ πολύ εκνευριστικός και μη αναμενόμενος, αλλά όλοι τα παθαίνουν αυτά.

Τυχόν καρατόμηση του Πασκουάλ χωρίς να έρεθει καρα-ονοματάρα είναι έγκλημα. Ας τον αφήσουμε να δουλέψει. Και για να γίνει αυτό να βγει ο ΔΓ και να πει "αυτόν έχουμε μίνιμουμ μέχρι το τέλος της χρονιάς". Κάτι υπονοούμενα στα μέσα του ΔΓ ότι όλοι κρίνονται και δεν αποκλείουμε τίποτε κλπ είναι ξεφτιλίκια του στιλ "Αργύρη βρες πλάνο", "βγάλτε τις φάνελες" και πουλμανάκια να χαιρόμαστε. Ο πρόεδρος βάζει χρήμα και πολύ μάλιστα για τέτοιες εποχές, κρατώντας την ομάδα σταθερά στο τοπ-8, δεν του το αφαιρεί κανένας. Αλλά επικοινωνιακά είναι ο Γκούφι κι ο Ραν Ταν Πλαν μαζί, το "μα κάνει ο Γκριν για τον Παναθηναϊκό;" θα μας κυνηγάει όλη τη χρονιά, προσέθεσε βάρος στη συνείδηση του κόσμου και τα περί 7μων και Φ4 είναι χαζομάρες και αχρείαστα. Έχουμε μπάτζετ 6αδας-7άδας και εκεί είναι οι απαιτήσεις. Αποτυχία το κάτω από 6-7, παταγώδης αποτυχία το εκτός 6αδας, μεγάλη επιτυχία το Φ4, άθλος ο τελικός. Τα υπόλοιπα είναι για αδαείς και φυλλάδες. Είναι άδικο να κρίνεται η ομαδα, ο κόουτς και το πρότζεκτ από τα πυροτενχήματα τπυ πρόεδρα. Οι απαιτήσεις από την ομάδα είναι ανάλογες του μπάτζετ και της δυναμικής της, όχι του τι έγραψε ο ΔΓ στο instagram σε κατάσταση ευθυμίας...

Για μένα αλλαγή του Γκάμπριελ με μια ντουλάπα που να σκρινάρει και να χάφτει μύγες ψηλά και μετά υπομονή και βλέπουμε. Δε χάθηκε και τίποτε, ΟΚ το κύπελλο. Πάμε παρακάτω.


Αν και διαφωνώ σε κάποια, στα περισσότερα συφμωνώ. Αλλά αυτό που με αρέσει είτε διαφωνώ είτε συμφωνώ είτε ότι τεκμηριώνεις τις απόψεις σου λογικά και μπασκετικά και όχι σε τελείωςς καφενειακή συζήτηση.

Επίσης όπως έχω ξαναπεί για εμένα το πρόβλημα είναι στη θέση 5. Να κάνει μια σωστή μεταγραφή και θα αλλάξει η ομάδα. Όπως για εμένα το θέμα είναι να είσαι στην οκτάδα και να είσαι έτοιμος πνευματικά και σωματικά στα πλει οφ. Εκεί ξυρίζουν τον γαμπρό και όχι οκτώβρη μήνα.
j.browning
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2017, 20:39 ) *
απο την μια λες οτι ηταν δυσκολο το προγραμμα και μας οδηγει σε λαθος συμπερασματα και αν ειχε παρει το φαουλ ο παππας δεν θα συζηταγαμε καν γι ολα αυτα κ απ την αλλη οι παικτες δεν παιζουν ουτε στο 50 % ;; ε λιγο αυτα δεν συνδεονται εχω την εντυπωση smiley.gif

αμφιβαλεις οτι ο λοτζεσκι,ο ριβερς,ο σινγκλετον,ο γκιστ,ο γκαμπριελ μπορουν να παιξουν αποδεδειγμενα στο υψηλοτερο επιπεδο πολυ καλυτερα απο οτι μεχρι τωρα?

αν ειχαμε κερδισει στην βιτωρια(κερδισαμε και την φενερ) θα λεγαμε ενταξει μια κακη βραδια ηταν με την αεκ σε ολους συμβαινουν και ουτε γατα ουτε ζημια,

θελω να πω οτι δεν ηρθε το τελος του κοσμου,
αλλα ουτε και η ανασταση αν κερδιζαμε βιτωρια,
μην τρελενεστε ηρεμηστε λιγο και αφηστε την ομαδα να ρολαρει,μπορει να παιξει πολυ καλυτερο μπασκετ.ναι ολοι θα ηθελαν τον ουντο στην θεση του γκιστ αλλα δεν γινεται.

οσο για το δυσκολο προγραμμα,δεν βοηθαει,προσπαθεις να βρεις τα πατηματα σου τα δινεις ολα ψυχολογικα μετα αδειαζεις ειναι μπερδεμενη η κατασταση,υπερπροσπαθεια να κερδισεις φενερ(τα καταφερνεις),μεγαλη προσπαθεια να κερδισεις βιτορια(δεν τα καταφερνεις)και με λιγο ανορθοδοξο τροπο που σου ριχνει την ψυχολογια, μετα στα καπακια η αεκ,αυθορμητα χαλαρωνεις,ελα ομως που το παιχνιδι ηταν νοκ αουτ,(ειχες δικιο στην προβλεψη που εκανες οταν ανοιξες το τοπικ με την αεκ).

αλλα ενταξει δεν εγινε και τιποτα τρομερο ενα κυπελλο χασαμε τοσα εχουμε παρει ας το παρει και κανας αλλος(μακαρι η αεκ)μην γινουμε σαν τον ποδοσφαιρικο οσφπ ολες οι κουπες με οποιδηποτε τιμημα.
εγω αυτο που θελω να δω ειναι να φτιαχνεται ομαδα
να δω τον παπα να συνεχιζει ετσι μεχρι το τελος της σεζον,τον ογκαστ να γινεται σαν τον μπιρτς περσι τον αντετοκουμπο να βρισκει ρολο και χρονο,να δω αυτοματισμους και ωραιο μπασκετ,και οταν ερθει το καλοκαιρι να εχουμε μια ομαδα που με 2-3 προσθφαιρεσεις ν διεκδικεί ευρωλιγκα. bball.gif




ziroud
QUOTE (yorgos @ Nov 6 2017, 17:53 ) *
Σκόρπιες σκέψεις:

1. Ο ΠΑσκουάλ δεν είναι εξαιρετικά ικανός κόουτς, το ξέρουμε από την καριέρα του, ειδικά μέσα στο παιχνίδι και ως recruiter είναι για τοπ επίπεδο κάτω του μέσου όρου. Στο πρώτο τον έχουν γλεντήσει πολλοί (ο Πέδουλας που κάποιοι κοροϊδεύουν του έχει κάνει πολλές πλάκες) στο δεύτερο μιλάνε τα γεγονότα. Όταν έχεις ένα από τα 4 μεγαλύτερα μπάτζετ στην Ευρώπη (επί σειρά ετών μάλιστα) το λογικό κι αναμένομενο είναι να είσα...ι μέσα στους 4 της Ευρώπης σχεδόν κάθε χρόνο. Αν έχεις ρεκόρ αποκλεισμών με πλεονέκτημα έδρας (!) και μερικές προκρίσεις στην τρίχα απέναντι σε αντιπάλους με το 1/4 του μπάτζετ, μάλλον δεν είσαι στο τοπ-15 της Ευρώπης. Έχει όμως άλλες αρετές: πολλά επιθετικά συστήματα (δεν τα έχουμε δει στον Παναθηναϊκό), ομάδες που βγάζουν αυτοματισμούς (αυτό κι αν δεν το είδαμε), καλή διαχείριση σε προσωπικό επίπεδο (το έχουμε δει και στον Παναθηναϊκό και μάλιστα με πολύ δύσκολο υλικό ή και με υλικό που δε διάλεξε) και φήμη ότι εξελίσσει αργά αλλά σταθερά νέους παίκτες (επίσης δεν το είδαμε, σε σχέση με τον προκάτοχό του μέρα με τη νύχτα). Από όλα αυτά μέχρι να βγαίνει άσχετος προπονητής με τέτοια εμπειρία, υπάρχει μια άβυσσος. Είναι προφανές ότι έχει βιογραφικό για Ευρωλίγκα ο άνθρωπος, το να φύγει θα είναι φτου κι απ'την αρχή και ΑΛΛΟ ένα έγκλημα. Ας βγάλουμε μια χρονιά με όποιον την ξεκίνησε, δεν πάει άλλο αυτό το πράγμα. Δε βάζω καν στην εξίσωση ότι ο άνθρωπος έχει επιδείξει ήθος, ανεκτικότητα και είναι τζεντλεμάνος που λέει κι ο Αλέφας, χώρια ότι θα πάρει μια αποζημίωση ΝΑ με το συμπάθειο αν φύγει.


ο Πασκουάλ τόσα χρόνια ευρωλίγκα παίζει, έχει πείρα και γνώσεις.. όμως, είναι φανερό ότι δε μπορεί να περάσει πράγματα στους παίκτες.. οι οποίοι πέρσι δεν τον άκουγαν και έπαιζαν μόνο με προσωπικές προσπάθειες... αλλά και φέτος, μόνο οι περσινοί βγάζουν κάποιους αυτοματισμούς αφού παίζουν τόσο καιρό μαζί.. κανέναν από τους καινούριους (εκτός Θανάση, τον οποίο δεν χρησιμοποιεί έτσι κι αλλιώς) δεν μπόρεσε να ενσωματώσει μέσα στην ομάδα.. είναι να απορεί κανείς τί κάνανε τόσους μήνες στην προετοιμασία..αν είχε καταφέρει να κάνει τον όγκαστ να παίξει το μισό από αυτό που μπορεί, ούτε από βιτώρια θα χάναμε, ούτε από ΑΕΚ..


basketikos13
QUOTE(KWSN_Men @ Nov 6 2017, 01:58 ) *
1)Με τον Σίνγλετον.

2)Ναι, είναι.

3)Εμάς μας ενδιαφέρει να κερδάμε τον Ολυμπιακό. Μέχρι εκεί φτάνουμε, οπότε αφήνουμε τα ευρωπαϊκά.

4)Έχει παίξει Ευρωλίγκα με Περιστέρι; Και ο Φλεβαράκης με τον ΠΑΟΚ. Γιατί να μην πάρουμε τον Φλεβαράκη;

Γενικά, οπουδήποτε στον κόσμο να ρωτήσεις κάποιον που ασχολείται με το Ευρωπαϊκό μπάσκετ να διαλέξει μεταξύ Πασκουάλ και Πέδουλα, θα νομίζει ότι του κάνει πλάκα που τον ρωτάς. Εκτός από μερικά ελληνικά φόρουμ...

ΥΓ: Ο Πέδουλας, από όταν τον έδιωξε ο ΔΓ, ενδιαφέρθηκε μόνο η Καζάν, που τον έδιωξε κακήν κακώς και μετά η ΕΡΤ. Αυτοί δεν ξέρω αν τον έδιωξαν με τις κλωτσιές, τα στάνταρ τους είναι χαμηλότερα και από του ΔΓ έτσι κι αλλιώς. Μετά τον πήρε πάλι ο ΔΓ και τώρα πάλι στον ΟΑΕΔ. Ευτυχώς που κάνει τα ψυχικά ο ΔΓ δηλαδή αλλιώς ο πιστίς στρατιώτης δεν ξέρω πώς θα τα έβγαζε πέρα με το επίδομα μόνο.

ΥΓ2: Ο ΜΕΓΑΣ RECRUITER Πεδουλάκης δεν έφερε παίχτη πίσω από τον Καλάθη πέρυσι, γιατί λέει είχε δεύτερο δημιουργό τον Μπουρούση. icon_drunk.gif

ΥΓ3: Δεν γίνεται να γουστάρεις ΚΑΙ Πέδουλα ΚΑΙ James. Ένας από τους 2 (το λιγότερο) είναι τουλάχιστον βλάκας.



1. Μα ο σιγκλετον ειπες ειναι τεσσαρι πως γινεται ΜΟΝΟ με αυτον στο 5 να κερδισαμε περσι τοσα παιχνιδια οταν ελειπε ο γκιστ. Αρα κατι εκανε και ο μπουρουσης. Αν δεν το πας για οπαδικους λογους, δικαιωμα σου, ουτε και εγω τον εκτιμω ιδιαιτερως. Αλλα σαν παικτης μπροστα σε βουγιουκας ο μπουρουσης ειναι ενα κραμα πεκοβιτς και μπατιστ -βουγιουκας και ογκαστ δεν ειναι καλυτεροι απο μαυροειδη και ελονου-.

2. Ο πιεροτος τζειμς βαζει 20αρες στο nba. Mιλαμε για τον γρηγοροτερ και αλτικοτερο γκαρντ της ευρωπης περσι που ειχε και ενα κακο ελλατωμα: εβαζε και τη μπαλα στο καλαθι. Η πραγματικοτητα δεν φταιει και η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα...

3. Ο βασικος μας αντιπαλος στους εγχωριους τιτλους ειναι ο ολυμπιακος. Το να κερδιζουμε τους εγχωριους τιτλους ειναι σημαντικο για καθε ομαδα.

4. Γιατι εχει βγαλει τοσους παικτες. Γιατι πηρε μια ομαδα με 2 παικτες το 2013 και παραλιγο να παει φαιναλ φορ νικωντας τον πρωταθλητη ευρωπης οσφπ με σκουπα. Γιατι εφερε λασμε γκιστ ματσιουλις ουκιτς ριβερς τζειμς σιγκλετον στο τζαμπα. Γιατι θα ειχαμε ετοιμο τον παπαγιαννη τωρα που ειναι δικος του παικτης, αλλα τον εφαγε η λαιλαπα τζορτζεβιτς. Γιατι στην δευτερη θητεια του πηρε μια ομαδα διαλυμενη απο το σεβο και εχασε το πρωταθλημα απο τον ολυμπιακο στο σουτ. Γι αυτο...

υγ1: Δεν κανουν ολοι οι προπονητες για ολες τις ομαδες. Επισης υπαρχουν προπονητες που αποδιδουν μονο εντοςτης χωρας τους ξεροντας την ιδιοσυγκρασια των εγχωριων κλαμπ. Αν δεν μπορεις να το καταλαβεις δεν μπορω να συνεισφερω...

υγ2: Και καλα εκανε. Το περσινο ροστερ εσωσε τον πασκουαλ. Καμια απο τις φετινες μας μεταγραφες δε εχει αποδωσει γιατι πλην λοτζεσκι που αξιζει να περιμενουμε και μητογλου που ειναι επενδυση ι υπολοιποι ειναι το λιγοτερο μετριοι παικτες.

υγ3: Γουσταρω και τον Κ Αργυρη και τον τζειμς. Η περσινη ιστορια με την τζαμαρια του τζειμς ειναι ασχτη με τον πεδουλακη αλλα δεν θελω να αναφερθω εκτενεστερα...

υγ4: Ο πασκουαλ εχει χασει σε 6 αγωνες τις 2 απο τον βοηθο του πεδουλακη, εχει μια ανετη νικη και τρεις αγωνες που ηταν πολυ κοντα στο να ξαναχασει. Ουτε ο μανωλοπουλος ειναι του πεταματου...
qspock
Επιγραμματικα κι ενω πιστευω οτι γινεται παραπανω συζητηση απο οσο χρειαζεται τη δεδομενη στιγμη κι εχει χαθει η μπαλα:

1) Η ηττα απο την ΑΕΚ και ο απολεισμος απο το κυπελλο -που σημαινει ενας απο τους 3 στοχους χαμενος- ηταν αποτυχια ολκης. Οχι γιατι χαθηκε το κυπελλο που ως εξ ορισμου ειναι ενας παναθλιος, κατακριτεος για μενα θεσμος, αλλα γιατι χαθηκε απο ομαδα πλην Ολυμπιακου. Ειναι η πρωτη φορα που θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ με τη φραση που χρησιμοποιησε ο ΔΓ κι ας προσβαλλει την ΑΕΚ αν δεν ερμηνευτει οπως πρεπει: Ηταν ξεφτιλα αυτη η ηττα. Ξεφτιλα του ΠΑΟ, οχι της ΑΕΚ.
Και ναι, το να χανεις απο αυτη την ΑΕΚ ειναι ξεφτιλα, την ΑΕΚ που δε σταυρωνει νικη σε μια ευρωπαικη διοργανωση του κ@λου. Αν προσβαλλει κι αυτο τους FIBAΙΟΥΣ, ξιδι. Γεμισαμε προσβολες, μπασκετ ξερουν και οι καρεκλες πλεον, δε χρειαζομαστε αλλους υποκριτες.

2) Κανενα συμπερασμα δε θα βγει απο το ματς της Παρασκευης. Αν κερδισει ο Ολυμπιακος ειναι αναμενομενο, για αυτον ειναι must win για τον ΠΑΟ οχι. Αν κερδισει ο ΠΑΟ, ο Ολυμπιακος δειχνει να ειναι σταθερος στο θεμα προπονητη, και καλα κανει, οποτε παλι δε θα αλλαξει κατι. Οι αποφασεις εχουν ηδη ληφθει, ή θα ληφθουν στο μελλον σε αλλα ματς, οπως αυτο με την ΑΕΚ... Το παιχνιδι της Παρασκευης ειναι το πιο αδιαφορο ματς που θα μπορουσε να γινει μεταξυ των 2. Που ομως θα χρησιμοποιηθει ως μεσο υλοποιησης των ειλιμμενων αποφασεων. Απο πλευρας ΠΑΟ μιλαω. Ο Ολυμπιακος δεν εχει παρει καμια αποφαση ακομα για τον Ρομπερτς. Ισως το ξανασκεφτει ομως για ψηλο. Ο ΠΑΟ ομως πιστευω θα ανακοινωσει το 5ρι μετα την Παρασκευη. Τα ποσταρισματα Γκαμπριελ και Ντορσει στο net δειχνουν αλλωστε το αυτονοητο... Απλα πειριμενουμε το ντερμπι.

3) Δεν τιθεται θεμα Πασκουαλ τη δεδομενη στιγμη. Εχει κανει 0-1 στο ΣΕΦ, εχει το πλεονεκτημα στην Ελλαδα, δεν εχει εκτροχιαστει στην Ευρωλιγκα κανοντας εντος προγραμματος ηττες και η μονη αποτυχια ηταν ο αποκλεισμος του κυπελλου.
Ο οποιος αυτος καθε αυτος δεν ενοχλει τοσο οσο το ποιος ηταν ο αντιπαλος. Το ειπε ο ΔΓ, δεν λεγεται καλυτερα...
Αυτη την ηττα χρεωνεται ο Τσαβι, και αναμενεται να ανακαμψει συντομα. Αν δε το κανει, η καρεκλα του τριζει. Εδικα οσο δε χρησιμοποιει τους παιχτες που ζητησε το καλοκαιρι ουτε στο ελαχιστο. Παντως, αν κανει μια ηττα με μεγαλη διαφορα απο τον Ολυμπιακο, αναμενεται να ξεχιλισουν ποτηρια... Σε αυτη την περιπτωση θα εχουμε 3 ταυτοχρονες απολυσεις τουλαχιστο!



Αυτες ειναι οι δικες μου αποψεις.
pan24
Επειδη ειναι συνηθισμενο παντα οι καλυτεροι να ειναι οι...αποντες να ξεκαθαρισουμε κατι

Ο James και ο Μπουρουσης περσι για τον δικο του λογο ο καθε ενας ηταν μερος του προβληματος και ειναι καλο που εφυγαν
Το καλοκαιρι πριν προκυψουν τα περι nba για James ελεγα οτι προτιμουσα να δωσουμε τα λεφτα του σε καποιον οπως ο James Anderson(φετος 13,5 ποντους με τον Μπαρτζωκα) που κανει την δουλεια συμφωνα με το πλανο παρα να κρατησουμε τον ιδιο τον James η να καναμε κινηση για καποιον παρομοιου στυλ οπως Goudelock,Langford που δυσκολα φτιαχνεις ομαδα με τετοιο στυλ παικτων

Το προβλημα δεν ειναι οτι εφυγαν James-Μπουρουσης,θα συνεχισω να λεω οτι καλως εφυγαν
Το προβλημα ειναι οτι οι αντικαταστατες τους(Denmon,Auguste,Βουγιουκας) μεχρι τωρα τουλαχιστον ειναι στην καλυτερη παικτες eurocup
Thodoros
QUOTE (pan24 @ Nov 8 2017, 17:29 ) *
Επειδη ειναι συνηθισμενο παντα οι καλυτεροι να ειναι οι...αποντες να ξεκαθαρισουμε κατι

Ο James και ο Μπουρουσης περσι για τον δικο του λογο ο καθε ενας ηταν μερος του προβληματος και ειναι καλο που εφυγαν
Το καλοκαιρι πριν προκυψουν τα περι nba για James ελεγα οτι προτιμουσα να δωσουμε τα λεφτα του σε καποιον οπως ο James Anderson(φετος 13,5 ποντους με τον Μπαρτζωκα) που κανει την δουλεια συμφωνα με το πλανο παρα να κρατησουμε τον ιδιο τον James η να καναμε κινηση για καποιον παρομοιου στυλ οπως Goudelock,Langford που δυσκολα φτιαχνεις ομαδα με τετοιο στυλ παικτων

Το προβλημα δεν ειναι οτι εφυγαν James-Μπουρουσης,θα συνεχισω να λεω οτι καλως εφυγαν
Το προβλημα ειναι οτι οι αντικαταστατες τους(Denmon,Auguste,Βουγιουκας) μεχρι τωρα τουλαχιστον ειναι στην καλυτερη παικτες eurocup


Όλοι είναι μέρος του προβλήματος ( το πρόβλημα έχει όνομα κι όλας και λέγεται οικονομικοί λόγοι )
Όσο ο James (που βγάζει μάτια φέτος στο nba) και πέρσι έφερε τον τίτλο! είναι πρόβλημα άλλο τόσο είναι και οι υπόλοιποι παίχτες ...γιατί ο καθένας έχει ρόλο τι μπορεί και τι όχι ...φέτος όμως το παρακάναμε στα στοιχήματα !
Το να λέμε ότι δεν θα μας άλλαζε την εικόνα ο τίμιος όπως αποδείχθηκε '' Γιάννης '' άσχετα με το τι πιστεύει ο καθένας είναι τουλάχιστον λάθος ( είναι παίχτης που 2-3 παιχνίδια θα τα πάρει πάνω του ) τέτοιον δεν έχουμε φέτος!!!

Αν δεν μπορεί η ομάδα να πάρει τα παιχνίδια με ομαδική δουλειά καλό είναι να τα παίρνει από ατομικό ταλέντο κάτι που φέτος το βλέπω δύσκολο με μόνο τον Παπά να είναι κίνδυνος!
Συμφωνώ με τον basketiko πίσω ( άλλωστε και πέρσι τα ίδια λέγαμε εδώ )


ΥΓ. για αυτούς που λένε ότι αν είχε πάρει το φάουλ ο Παπάς ή κερδίζαμε την ΑΕΚ με μισό πόντο όλα αυτά δεν θα γραφόντουσαν, να πω ότι καλώς χάσαμε για να γραφτούν όλα αυτά ... αν χωρίς να παίζουμε καλό μπάσκετ κουκουλώνουμε τα χάλια μας δεν κάνουμε τίποτα έτσι και το πρόβλημα θα φαινόταν την χειρότερη στιγμή με μια δυνατή ομάδα ( Η ομάδα θέλει 5ρι τέλος δεν γίνεται αλλιώς ) ο Ιαν ήρθε απλά για να έρθει γιαυτό δεν είχα πει τίποτα τότε το έβλεπα το λάθος.
MustGK
shot.gif wav.gif wos_sport3.gif wos_sport5.gif
anthonypao
smiley.gif shot.gif 77.gif shot.gif 77.gif
Λεκαβιτσιους θα λέτε και θα κλαίτε icon_drunk.gif shot.gif icon_drunk.gif
green_sky
Καθαρα νικη Τσαβι που ελπιζω να μην σπρωξει κατω απο το χαλι τα κενα της ομαδας.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Nov 11 2017, 06:17 ) *
Καθαρα νικη Τσαβι που ελπιζω να μην σπρωξει κατω απο το χαλι τα κενα της ομαδας.


δεν νομιζω να μπουν κατω απ το χαλακι οσο αναφορα τον σεντερ !ειλλημμενη πρεπει να ηταν απο πριν η αποφαση ! απλα ισως τωρα να μπερδευτηκε το πραγμα ,με τον Γκαμπριελ ,που παλι στο σεφ οπως και περσυ αναγεννηθηκε..!
στα γκαρντ λεγαμε πριν απ αυτο το ματς οτι οσο ο Παππας πεταει δεν μας στοιχιζει η ανυπαρξια Ντενμον!σημερα ηρθε να προσταθει και ο απιστευτος Λεκαβιτσιους ! δεν θα απεκλεια ακομα και να προηγηθει η αποδεσμευση Ντενμον και να παμε σε γκαρντ λιγοτερο,προς το παρων τουλαχιστον !τραβηγμενο βεβαια !θα εχουμε 3 γκαρντ με 2 g/f και 6-7 ψηλους...! επισης δεν θα απεκλεια δανεισμο Ογκαστ ,που προφανως και ο ιδιος θα χαλιεται πολυ με τα dnp !αλλα εκει εχουμε θεμα στο οτι ειναι Ελληνας ! για να δουμε !οπως και να χει ο KG μας εδωσε τροφη για πολλα σεναρια αποψε smiley.gif
nvip13
Καποιοι λεγανε οτι ο Γκιστ ξεχασε να σουταρει, σημερα ηταν καθοριστικος. Γιατι πολυ απλα επαιξε στο 4 εκει που ειναι η θεση του και αποδιδει καλυτερα.

Επιτελους ενα διπλο σε μια έδρα που λιγοι θα περασουν και το βασικο με κακο Νικ.

Εννοειται πως δεν πρέπει να παρουν τα μυαλα μας αερα και να γίνει η ενισχυση που πρεπει στο 5. Στα 3 φαουλ Ιαν, Γκιστ στο 3ο με επιασε κρυος ιδρώτας.
irving
QUOTE(stefkorner @ Nov 10 2017, 23:27 ) *
δεν νομιζω να μπουν κατω απ το χαλακι οσο αναφορα τον σεντερ !ειλλημμενη πρεπει να ηταν απο πριν η αποφαση ! απλα ισως τωρα να μπερδευτηκε το πραγμα ,με τον Γκαμπριελ ,που παλι στο σεφ οπως και περσυ αναγεννηθηκε..!
στα γκαρντ λεγαμε πριν απ αυτο το ματς οτι οσο ο Παππας πεταει δεν μας στοιχιζει η ανυπαρξια Ντενμον!σημερα ηρθε να προσταθει και ο απιστευτος Λεκαβιτσιους ! δεν θα απεκλεια ακομα και να προηγηθει η αποδεσμευση Ντενμον και να παμε σε γκαρντ λιγοτερο,προς το παρων τουλαχιστον !τραβηγμενο βεβαια !θα εχουμε 3 γκαρντ με 2 g/f και 6-7 ψηλους...! επισης δεν θα απεκλεια δανεισμο Ογκαστ ,που προφανως και ο ιδιος θα χαλιεται πολυ με τα dnp !αλλα εκει εχουμε θεμα στο οτι ειναι Ελληνας ! για να δουμε !οπως και να χει ο KG μας εδωσε τροφη για πολλα σεναρια αποψε smiley.gif

δανεισμο ογκαστ ενω εχει ενα χρονο συμβολαιο? δεν γινονται αυτα.

μονο εαν ανανεωσει, οπου σιγουρα θα θελει καθε καλοκαιρι nba out.

η μαγκια θα ηταν να βελτιωσεις τον ογκαστ και να γινει αυτος η μεταγραφη στο 5. ετσι κι αλλιως αμα παρουμε καναν απειρο απο αμερικη, καλυτερος του δεν θα ειναι. εκτος και αν υπαρχει διαθεση να δωθουν χρηματα και να παρουμε κατι αξιολογο. σε λυσεις τυπου χαντερ (αυτος που ειχε ερθει προπερσυ, οχι της τσσκα) προτιμω ογκαστ.
green_sky
QUOTE (nvip13 @ Nov 10 2017, 23:28 ) *
Καποιοι λεγανε οτι ο Γκιστ ξεχασε να σουταρει, σημερα ηταν καθοριστικος. Γιατι πολυ απλα επαιξε στο 4 εκει που ειναι η θεση του και αποδιδει καλυτερα.

Επιτελους ενα διπλο σε μια έδρα που λιγοι θα περασουν και το βασικο με κακο Νικ.

Εννοειται πως δεν πρέπει να παρουν τα μυαλα μας αερα και να γίνει η ενισχυση που πρεπει στο 5. Στα 3 φαουλ Ιαν, Γκιστ στο 3ο με επιασε κρυος ιδρώτας.

Εγω ειμαι φιλε μου ενας απο αυτους που λεγανε και λενε οτι ο Γκιστ ειναι ασουτος και το ξαναγραφω και σημερα που τα εβαλε μεν αμαρκαριστος δε.
Ο Σφαιροπουλος επελεξε να κλεισει την αμυνα του και να δωσει το σουτ και στον Καλαθη και στον Γκιστ ετσι ωστε να εχει εξτρα παιχτη σε βοηθεια, αλλα και το ριμπαουντ για να μπορεσει να τρεξει.Επαιξε και εχασε.Το οτι εβαλε ο Γκιστ καποια σουτ εντελως αμαρκαριστα εμενα τουλαχιστον δεν μου λεει κατι και επιμενω οτι ο παιχτης στο 4 δεν εχει να δωσει κατι.
stefkorner
QUOTE (nvip13 @ Nov 11 2017, 05:28 ) *
Καποιοι λεγανε οτι ο Γκιστ ξεχασε να σουταρει, σημερα ηταν καθοριστικος. Γιατι πολυ απλα επαιξε στο 4 εκει που ειναι η θεση του και αποδιδει καλυτερα.


τωρα τα βαζει και απο το 5,οπως σημερα ! ειναι προφανες οτι ανεβαινει συνεχως και δεν νομιζω να ειναι τυχαιο οτι αυτο συνεβη ακριβως απο την στιγμη που αρχισε να παιζει και στο 4!
αλλα αφου δεν σουταρε καλα για πανω απο ενα χρονο τι να λεγανε-λεγαμε!δεν σουταρε καλα τοτε και τωρα εχει ξαναβρει το χερι του !απλο!το μοναδικο κακο μας διαστημα σημερα ηταν οταν αναγκαστηκε να βγει λογο φαουλ και εκει χρειαστηκε αρχικα να παει σεντερ ο Σιγκλεντον και μετα ο Βουγιουκας !εκει μειναμε και πισω στο σκορ !!
αν βρεθει ενας αξιοπιστος και αξιομαχος σεντερ για να μοιραζεται τον χρονο ,τοτε ο Γκιστοπουλος μπορει να σταθεροποιηθει πιστευω σε αυτα τα πολυ υψηλα στανταρ που τον βλεπουμε και τωρα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.