Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Derozan
QUOTE (stefkorner @ Jan 3 2019, 21:43 ) *
ε δεν εχουν καμια μεγαλη εμπειρια αντιστοιχα οι Ντεσον -Μητογλου ! και ο Λεντει ως απειρος σε ντερμπι εκανε απο τα κορυφαια του ματς , στο οακα (και απο τοτε αρχισε να ανεβαινει πολυ η αποδοση του )
επισης αυτο με τα κορμια αθροιστικα δεν με βρισκει συμφωνο ! δεν νομιζω κιολας να αποτελεσει παραγοντα του παιχνιδιου ο Βουγιουκας !πιο πιθανο για dnp το βλεπω !δεν δειχνει και ο Πιτινο να τον πολυπιστευει !το ροτεισον στους σεντερ μεχρι τον Παπαγιαννη αντε να φτασει,που ματσαρει καλα με τον Μιλουτινοφ !αλλα αν ειναι να το πας αθροιστικα τοτε ας βαλουν και οι αλλοι τον Μπογρη!δεν νομιζω οτι επισης αλλαζει κατι rolleyes.gif

Αν αφαιρέσεις παράγοντες όπως κούραση ,φθορά απο φάουλ και αλλαγές στον τακτικό προσανατολισμό έχεις δίκιο. tongue.gif Ο Λεντέι επιπλέον δεν είναι δα και φόβητρο,ένας καλός παίκτης είναι.
stefkorner
QUOTE (Derozan @ Jan 4 2019, 05:01 ) *
Αν αφαιρέσεις παράγοντες όπως κούραση ,φθορά απο φάουλ και αλλαγές στον τακτικό προσανατολισμό έχεις δίκιο. tongue.gif Ο Λεντέι επιπλέον δεν είναι δα και φόβητρο,ένας καλός παίκτης είναι.


δεν υποστηριζω κατι διαφορετικο για Λεντει
οσο για τους παραγοντες κουραση-φθορα φαουλ-αλλαγες τακτικου προσανατολισμου,αν ειναι καθοριστικοι σε τετοιο βαθμο που να υπερκαλυπτουν τις ποιοτικες διαφορες ,τοτε βρε παιδια μια χαρα ειμαστε με αυτους τους 4 σεντερ !να παρουμε και καναν Καββαδα
να τους κανουμε και 5 αν ειναι να κερδαμε και τους ψηλους της Φενερ/της Τσσκα/ της Ρεαλ
<απο το συνολικο αντισταθμισμα των επιμερους παραγοντων..>
καλα το ειπα derozan ? smiley.gif
Derozan
QUOTE (stefkorner @ Jan 3 2019, 22:06 ) *
δεν υποστηριζω κατι διαφορετικο για Λεντει
οσο για τους παραγοντες κουραση-φθορα φαουλ-αλλαγες τακτικου προσανατολισμου,αν ειναι καθοριστικοι σε τετοιο βαθμο που να υπερκαλυπτουν τις ποιοτικες διαφορες ,τοτε βρε παιδια μια χαρα ειμαστε με αυτους τους 4 σεντερ !να παρουμε και καναν Καββαδα
να τους κανουμε και 5 αν ειναι να κερδαμε και τους ψηλους της Φενερ/της Τσσκα/ της Ρεαλ
<απο το συνολικο αντισταθμισμα των επιμερους παραγοντων..>
καλα το ειπα derozan ? smiley.gif

Αυτό όντως ήταν αστείο,στο δίνω laugh.gif laugh.gif

Το αντιστάθμισμα ήταν λάθος λέξη,αλλά ,αντρικά,δεν το άλλαξα.Σεβάσου tongue.gif
MustGK
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 3 2019, 21:56 ) *
(*)σε πρωταθληματα οπως το ΝΒΑ και ακομα περισσοτερο το NFL, που δεν παιζουν απλα ολοι με ολους 2 φορες ειναι ακομα πιο εμφανης η επιδραση του-ακομα απορω πώς περασαν στα πλει οφ οι Κολτς κι οχι οι Πακερς, αλλα αυτο ειναι για αλλο τοπικ


Συγνώμη για το τελείως off topic, αλλά δεν άντεξα μόλις το είδα NFL 41.gif 41.gif 56.gif 56.gif guns.gif shot.gif
j.browning
εγω να πω αυτο που λεω πριν απο καθε ντερμπι.
ποιος μιλουτινοφ θ κρινει το ματς ρε παιδια?
θυμηστε μου ποτε ηταν η τελευταια φορα που εκανε ματσαρα απεναντι στον παο?
ο νικολα μπορει να ειναι ο χακιμ της ευρωπης ξερω γω,
αλλα ποτε επαιξε καλα απεναντι στον παο για να το κανει τωρα?εγω απο οσο θυμαμαι κατι μετριοκακα παιχνιδια κανει διαχρονικα μαζι μας.

προβλεψη για τους ψηλους?αν ο πριντεζης ειναι δυνατος(δεν ξερω σε τι κατασταση βρισκεται,δεν παρακολουθω πιχνιδια του οσφπ)θα κανει παλι σεμιναρια στον μητογλου,εαν ειναι ο ξεθεωμενος πριντεζης μαλλον θα ημαστε καλυτεροι
Conan1982
QUOTE (j.browning @ Jan 4 2019, 13:32 ) *
εγω να πω αυτο που λεω πριν απο καθε ντερμπι.
ποιος μιλουτινοφ θ κρινει το ματς ρε παιδια?
θυμηστε μου ποτε ηταν η τελευταια φορα που εκανε ματσαρα απεναντι στον παο?
ο νικολα μπορει να ειναι ο χακιμ της ευρωπης ξερω γω,
αλλα ποτε επαιξε καλα απεναντι στον παο για να το κανει τωρα?εγω απο οσο θυμαμαι κατι μετριοκακα παιχνιδια κανει διαχρονικα μαζι μας.

προβλεψη για τους ψηλους?αν ο πριντεζης ειναι δυνατος(δεν ξερω σε τι κατασταση βρισκεται,δεν παρακολουθω πιχνιδια του οσφπ)θα κανει παλι σεμιναρια στον μητογλου,εαν ειναι ο ξεθεωμενος πριντεζης μαλλον θα ημαστε καλυτεροι


Το ότι δεν έχει κάνει ως τώρα καλό παιχνίδι ενάντια σε μια συγκεκριμένη ομάδα δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνει ποτέ, ο Μιλού είναι σαφώς ανεβασμένος, έχει την δυνατότητα να είναι κομβικός.
Ο Πρίντεζης πάλια καμία σχέση με πέρυσι, μπορεί να παίζει τον ίδιο χρόνο αλλά φθείρεται πολύ λιγότερο, όπως τον βλέπω όποτε χρειαστεί να παίξει καλά παίζει, αυτά ως τώρα ελπίζω την ίδια εικόνα να έχει μέχρι το τέλος.
stefkorner
QUOTE (j.browning @ Jan 4 2019, 20:32 ) *
εγω να πω αυτο που λεω πριν απο καθε ντερμπι.
ποιος μιλουτινοφ θ κρινει το ματς ρε παιδια?
θυμηστε μου ποτε ηταν η τελευταια φορα που εκανε ματσαρα απεναντι στον παο?


επειδη το ειχες πει και στα φετινα πριν γινουν κ επεσες μεσα δεν θα σου ξαναπαω κοντρα..

ισως ο Πασκουαλ εκανε τα κολπα του και ειχε βρει την συνταγη για να τον περιοριζει,με τα υλικα που ειχε
κατι το οποιο ισως το κανει και ο Πιτινο τωρα rolleyes.gif
διαφορετικα θα πρεπει να αναζητησουν τις αιτιες οι φιλοι Ολυμπιακοι σε καποιο ειδος συμπλεγματος στον παικτη,οταν παιζει με πιεση ..κοντρα στον αιωνιο

καποια αλλη εξηγηση δεν νομιζω να υπαρχει !αν συνυπολογισουμε οτι οι ιδιοι ψηλοι μας εκτιθενται στην πλειοψηφια των ματς και κοντρα σε ψηλους που βρισκονται αρκετα λεβελ κατω απο τν Μιλουτινοφ..
G-arenas
QUOTE (j.browning @ Jan 4 2019, 13:32 ) *
εγω να πω αυτο που λεω πριν απο καθε ντερμπι.
ποιος μιλουτινοφ θ κρινει το ματς ρε παιδια?
θυμηστε μου ποτε ηταν η τελευταια φορα που εκανε ματσαρα απεναντι στον παο?
ο νικολα μπορει να ειναι ο χακιμ της ευρωπης ξερω γω,
αλλα ποτε επαιξε καλα απεναντι στον παο για να το κανει τωρα?εγω απο οσο θυμαμαι κατι μετριοκακα παιχνιδια κανει διαχρονικα μαζι μας.

προβλεψη για τους ψηλους?αν ο πριντεζης ειναι δυνατος(δεν ξερω σε τι κατασταση βρισκεται,δεν παρακολουθω πιχνιδια του οσφπ)θα κανει παλι σεμιναρια στον μητογλου,εαν ειναι ο ξεθεωμενος πριντεζης μαλλον θα ημαστε καλυτεροι

καλα δεν σημαινει οτι δεν θα παιξει καλα σημερα επειδη δεν ειχε παιξει και στα προηγουμενα. επισης με εμας ο μιλου παντα εκανε ευκολα φαουλ και δεν επαιζε πολυ.

γενικα απο οτι εχω παρατηρησει εχει προβλημα με τους πολυ αθλητικους ψηλους γενικα. π.χ με εμας ή ακομα και με νταρου που ειχε ερικ-εβανς δεν μπορουσε ενω με το που εμπαινε ο σαβας παρτυ εκανε. οπως και με μπαρτσα τομιτς που εκανε 35 ρανκιν νομιζω κλπ κλπ.

γενικα με σκληρους και αθλητικους παικτες δεν ειναι τοσο καλος αλλα με δεινοσαυρακους και λιγο πιο σοφτ κανει πλακα μακραν.
j.browning
QUOTE (G-arenas @ Jan 4 2019, 14:00 ) *
καλα δεν σημαινει οτι δεν θα παιξει καλα σημερα επειδη δεν ειχε παιξει και στα προηγουμενα. επισης με εμας ο μιλου παντα εκανε ευκολα φαουλ και δεν επαιζε πολυ.

γενικα απο οτι εχω παρατηρησει εχει προβλημα με τους πολυ αθλητικους ψηλους γενικα. π.χ με εμας ή ακομα και με νταρου που ειχε ερικ-εβανς δεν μπορουσε ενω με το που εμπαινε ο σαβας παρτυ εκανε. οπως και με μπαρτσα τομιτς που εκανε 35 ρανκιν νομιζω κλπ κλπ.

γενικα με σκληρους και αθλητικους παικτες δεν ειναι τοσο καλος αλλα με δεινοσαυρακους και λιγο πιο σοφτ κανει πλακα μακραν.

δεν αποκλειαιτε να κανει ματσαρα,γιατι πραγματι ειναι καλος παιχτης,
αλλα δεν μπορεις να λες οτι σιγουρα θα κανει ματσαρα,ενω στα προηγουμενα ματς ηταν ταγαρι σε ολα
οι πιθανοτητες απο οτι καταλαβαινεις δεν ειναι με το μερος του.
εχω βαρεθει να διαβαζω πριν απο ντερμπι μας οτι ο μιλου θα μας καταπιει

G-arenas
QUOTE (j.browning @ Jan 4 2019, 14:25 ) *
δεν αποκλειαιτε να κανει ματσαρα,γιατι πραγματι ειναι καλος παιχτης,
αλλα δεν μπορεις να λες οτι σιγουρα θα κανει ματσαρα,ενω στα προηγουμενα ματς ηταν ταγαρι σε ολα
οι πιθανοτητες απο οτι καταλαβαινεις δεν ειναι με το μερος του.
εχω βαρεθει να διαβαζω πριν απο ντερμπι μας οτι ο μιλου θα μας καταπιει

κανεις δεν ειπε οτι θα κανει ματσαρα laugh.gif

οπως ματσαρα μπορει να κανει ετσι κα χαλια παλι μπορει να ειναι. δεν το ξερει κανεις αυτο.

εγω θεωρω πως θα ειναι απλα θετικος. κανα 13-15αρι ρανκιν γυρω γυρω.
RipCity
Νομίζω θα κάνει double double ο Milutinov. Αν όχι θα υπάρξει θέμα. Γενικά δεν επιτρέπεται ήττα για τον Ολυμπιακό σήμερα, θα ναι σημαντική αποτυχία.
stefkorner
για την ιστορια ο Μιλουτινοφ στους 3 διακριθεντες ηταν στο πρωτο ματς στο οακα
αυτος μαζι με Τιμμα και Πριντεζη ξεχωρισαν μονο
11 ποντοι ,με 5/6 διποντα και 5 ριμπαουντ !προφανως δεν μας ισοπεδωσε,αλλα δεν τον λες και μετριοκακο
(και παλι o Γκιστ εκανε αλλο ενα καλο παιχνιδι κοντρα σε Ολυμπιακο!γενικα σε αυτα τα ματς εμφανιζεται ενας αλλος Γκιστ wink.gif )


QUOTE (RipCity @ Jan 4 2019, 21:57 ) *
Νομίζω θα κάνει double double ο Milutinov. Αν όχι θα υπάρξει θέμα.


4 πληρωνει το double-double ! σπευσατε

δηλαδη αν σταματησει στα 8-9 και οχι στα 10-11 ,αυτο δημιουργει αυτοματως μια διαφορετικη συνθηκη ?
shaq7
Αν ειναι καλοι σπαν,γκος,στρελ τοτε θα εχουμε ευκολη νικη και μεγαλο ματς απο μιλου!Αν δεν τραβηξουν παλι καθολου τα γκαρντ τι να κανει ο σερβος μονος του,καλυτερα να παιζει ο λεντει που δημιουργει για τον εαυτο του.

Η λογικη λεει οτι ο μπλατ θα προσπαθησει για μεγαλο σκορ σημερα μιας και ο παο δυσκολα να βαλει 80+ ποντους αν δεν του μπουν τα τριποντα.
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Jan 4 2019, 14:03 ) *
για την ιστορια ο Μιλουτινοφ στους 3 διακριθεντες ηταν στο πρωτο ματς στο οακα
αυτος μαζι με Τιμμα και Πριντεζη ξεχωρισαν μονο
11 ποντοι ,με 5/6 διποντα και 5 ριμπαουντ !προφανως δεν μας ισοπεδωσε,αλλα δεν τον λες και μετριοκακο
(και παλι o Γκιστ εκανε αλλο ενα καλο παιχνιδι κοντρα σε Ολυμπιακο!γενικα σε αυτα τα ματς εμφανιζεται ενας αλλος Γκιστ wink.gif )




4 πληρωνει το double-double ! σπευσατε


Καλά ναι ο Γκιστ θυμάται να βάλει και τρίποντα κόντρα στον Ολυμπιακό γενικά. Λογικά κι ο Λεκαβιτσιους θα κάνει ζημιά

Όταν λέω ντάμπλ νταμπλ εννοώ να κυριαρχήσει κάτω απ' τη ρακετα. 9 ριμπάουντ παρόμοια κυριαρχία με δέκα είναι. Επτά είναι λίγα, κάτω από το μ.ο. του. Ειδικά κοντά σε μια από τις πλέον αδύναμες ομάδες στη ρακέτα ναι θα είναι θέμα, γιατί σημαίνει ότι πάλι δεν έπαιξε καλά ο καλύτερος παίκτης του Ολυμπιακού. Είναι διαφορετική συνθήκη. Περιμένω 10+ προσωπικά.
john wick
QUOTE (shaq7 @ Jan 4 2019, 13:06 ) *
Αν ειναι καλοι σπαν,γκος,στρελ τοτε θα εχουμε ευκολη νικη και μεγαλο ματς απο μιλου!Αν δεν τραβηξουν παλι καθολου τα γκαρντ τι να κανει ο σερβος μονος του,καλυτερα να παιζει ο λεντει που δημιουργει για τον εαυτο του.

Η λογικη λεει οτι ο μπλατ θα προσπαθησει για μεγαλο σκορ σημερα μιας και ο [b]παο δυσκολα να βαλει 80+ ποντους αν δεν του μπουν τα τριποντα.[/b]




ενώ εσείς ας πούμε τις 90άρες τις σκορπάτε σαν τα φιστίκια εεε;;; tongue.gif
stevebucknall11
Πιστεύω αν είναι σε καλή κατάσταση ο Παππάς, ο Παναθηναικός έχει τις πιθανότητές του. Διαφορετικά είναι αδύνατο να κερδίσει με 2 γκαρντς, όπου το ένα είναι ο Λεκαβίτσιους.
shaq7
QUOTE (john wick @ Jan 4 2019, 15:07 ) *
ενώ εσείς ας πούμε τις 90άρες τις σκορπάτε σαν τα φιστίκια εεε;;; tongue.gif


βαριεμαι να ψαξω στατιστικα αλλα εχω την εντυπωση οτι εμεις εντος εδρας εχουμε 80+ ενω εσεις εκτος σπανια να φτανετε 75+..Αν καποιος εχει ορεξη ας κατσει να μας πει λεπτομερειες tongue.gif
stefkorner
QUOTE (stevebucknall11 @ Jan 4 2019, 22:12 ) *
Πιστεύω αν είναι σε καλή κατάσταση ο Παππάς, ο Παναθηναικός έχει τις πιθανότητές του. Διαφορετικά είναι αδύνατο να κερδίσει με 2 γκαρντς, όπου το ένα είναι ο Λεκαβίτσιους.


να προσθεσω και τον Λοτζεσκι !που μακραν τα καλυτερα του ματς στην θητεια του σε εμας τα εχει κανει στο σεφ !
τωρα τον εχουμε και ακομα μεγαλυτερη αναγκη λογω και της λειψανδριας στα γκαρντ
yorgos
QUOTE(stefkorner @ Jan 4 2019, 15:15 ) *
να προσθεσω και τον Λοτζεσκι !που μακραν τα καλυτερα του ματς στην θητεια του σε εμας τα εχει κανει στο σεφ !
τωρα τον εχουμε και ακομα μεγαλυτερη αναγκη λογω και της λειψανδριας στα γκαρντ

To μόνο στοίχημα που άγγιξα είναι το +8,5 του Λοτζέσκι. Θα πάρει λογικά πολλά σουτ, πολύ χρόνο και του πάει το ματς.
passer
QUOTE (shaq7 @ Jan 4 2019, 15:14 ) *
βαριεμαι να ψαξω στατιστικα αλλα εχω την εντυπωση οτι εμεις εντος εδρας εχουμε 80+ ενω εσεις εκτος σπανια να φτανετε 75+..Αν καποιος εχει ορεξη ας κατσει να μας πει λεπτομερειες tongue.gif



Λοιπόν το κοίταξα εγώ από καθαρή διαστροφή και ο Ολυμπιακός σκοράρει κατά Μ.Ο. στην έδρα του σχεδόν 86 πόντους ενώ ο ΠΑΟ εκτός έδρας 71 πόντους (ο ΠΑΟ έχει παίξει 6 ματς εκτός έδρας και ο Ολυμπιακός 7 εντός)

Το φοβερό όμως είναι ότι ο Ολυμπιακός σε 3 από τα 7 εντός του (Μακάμπι, Ρεάλ, Εφές) έχει σκοράρει ακριβώς 88 πόντους!
G-arenas
παιδια καλα τα λετε αλλα εκτος του οτι ειναι διαφορετικων συνθηκων αυτα τα ματς, ξεχνατε οτι ο παο εχει αλλαξει απο τοτε που ηρθε ο πιτινο. μην νομιζετε δηλαδη οτι θα κανετε παρτυ στην ρακετα, εχουν κλεισει πολυ οι χωροι συν οτι πιεζουμε πολυ καλα πλεον στην μπαλα. συν οτι σιγουρα δεν εχει αποκωδικοποιησει ακομα κανενας τι ακριβως παιζουμε εμεις και αμυνα και επιθεση.

μπορει να δειτε πολλα νεα πραγματα απο τον παο μιας και τωρα καπως θα εχει βαλει ο πιτινο καποια πραματα στην ομαδα.

σαφως και το ματς ειναι 50-50 αλλα μην θεωρειτε καποια ως δεδομενα. ουτε αλλα στα οποια δεν ειστε καλοι οτι παλι δεν θα ειστε καλοι και σημερα. ειναι περιεργο ματς.

50-50 και στοιχηματικα διπλο θα το εριχνα.
benchwarmer
QUOTE(RipCity @ Jan 4 2019, 14:57 ) *
Γενικά δεν επιτρέπεται ήττα για τον Ολυμπιακό σήμερα, θα ναι σημαντική αποτυχία.


Συμφωνώ. Και δεν το λέω για να μειώσω τον Παναθηναϊκό, ο οποίος όντως με την έλευση του Πιτίνο πήρε ένα απροσδόκητο(?) ψυχολογικό κυρίως boost. Αλλά είτε καθαρά ψυχρά (ότι είσαι 5ος και παίζει εντός έδρας με τον 10ο), είτε θερμά (ότι είναι το αιώνιο ντέρμπι), το σημερινό είναι must-win.
Και θεωρώ ότι γενικά σιγά σιγά με την έλευση του 2ου γύρου θα αρχίσει και ο Μπλατ να σταθεροποιεί κάπως τα σχήματά του. Όχι ότι θα φτάσει ποτέ σε αλλαγές με το χρονόμετρο, πάντα θα έχει πράγματα για να εκπλήξει τον αντίπαλο ανάλογα με το ματς, αλλά τα διαφόρων ειδών "πειράματα" θα ελαχιστοποιηθούν.
john wick
από 1.42 έως 1.50 δίνουν οι book νίκη Ολυμπιακού σήμερα...
το αντίστοιχο για νίκη των πρασίνων είναι στο 3....
G-arenas
QUOTE (john wick @ Jan 4 2019, 16:27 ) *
από 1.42 έως 1.50 δίνουν οι book νίκη Ολυμπιακού σήμερα...
το αντίστοιχο για νίκη των πρασίνων είναι στο 3....

το παμε στοιχηματικα διπλο! laugh.gif
j.browning
δεν ξερω ποιος θα κερδισει,αλλα ξερω οτι κανενας μιλουτινωφ δεν θα κρινει το ματς.
θα γραψει αλλο ενα ακομα μετριοκακο ντερμπι στο βιογραφικο του.το πολυ πολυ να ξαναπιασει την καλυτερη αποδοση του μαζι μας οσα χρονια παιζει στο λιμανι,που ηταν το φετινο πρωτο ματς στο οακα...
G-arenas
QUOTE (benchwarmer @ Jan 4 2019, 15:55 ) *
Συμφωνώ. Και δεν το λέω για να μειώσω τον Παναθηναϊκό, ο οποίος όντως με την έλευση του Πιτίνο πήρε ένα απροσδόκητο(?) ψυχολογικό κυρίως boost. Αλλά είτε καθαρά ψυχρά (ότι είσαι 5ος και παίζει εντός έδρας με τον 10ο), είτε θερμά (ότι είναι το αιώνιο ντέρμπι), το σημερινό είναι must-win.
Και θεωρώ ότι γενικά σιγά σιγά με την έλευση του 2ου γύρου θα αρχίσει και ο Μπλατ να σταθεροποιεί κάπως τα σχήματά του. Όχι ότι θα φτάσει ποτέ σε αλλαγές με το χρονόμετρο, πάντα θα έχει πράγματα για να εκπλήξει τον αντίπαλο ανάλογα με το ματς, αλλά τα διαφόρων ειδών "πειράματα" θα ελαχιστοποιηθούν.

οσο must win ειναι για σας, αλλο τοσο ειναι και για μας. το 5ος-10ος δεν μετραει. ειπαμε αλλο παο του τσαβι και αλλο του πιτινο. εχει διαφορα.

επισης 2 νικες διαφορα εχουμε δεν εχουμε και καμια 10ρια. η δυναμικοτητα των 2 ομαδων σε ποιοτητα δεν ειναι μακρια, απλως ο μπλατ εκανε κανονικο σχεδιασμο και δομηση ροστερ σε αντιθεση με μας, συν οτι ειναι 5 μηνες στην ομαδα οποτε ειναι πιο ετοιμη και δεμενη. πανω κατω τα ιδια δηλαδη.

εμεις αν δεν κερδισουμε μενουμε σχεδον οριστικα εκτος 4αδας και θα χουμε θεμα και για 8αδα(οχι τοσο σοβαρο). και αν αναλογιστεις και το δυσκολο προγραμμα το πολυ 7-8ος να βγουμε, οσο αισιοδοξος και αν ειμαι biggrin.gif . με νικη ειμαστε μεσα για 4αδα για να παλευουμε και τον επομενο μηνα και φυσικα ειμαστε απο τα φαβορι για 8αδα και το κατι καλυτερο απο 8η θεση.

τελικος ειναι για μας. με νικη αλλαζει η ιστορια και φετινη μας πορεια. με ηττα δεν εχουμε υψηλο ταβανι. τελικος και για τους 2!

τελος, ο παο του πιτινο δεν θα ειναι τοσο κακος οσο και ο παο του τσαβι στα εκτος εδρας! αν και το σημερινο δεν ειναι ο ορισμος του εκτος εδρας αφου ειναι τοπικο ντερμπι.
Conan1982
QUOTE (shaq7 @ Jan 4 2019, 15:14 ) *
βαριεμαι να ψαξω στατιστικα αλλα εχω την εντυπωση οτι εμεις εντος εδρας εχουμε 80+ ενω εσεις εκτος σπανια να φτανετε 75+..Αν καποιος εχει ορεξη ας κατσει να μας πει λεπτομερειες tongue.gif


Δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο γιατί οι συγκρίσεις δεν γίνονται με ίδιους αντιπάλους εντός-εκτός αλλά ιδού η επιθυμία σου:
Φέτος ο ΠΑΟ στα εκτός έχει 71 πόντους μ.ο, καμία φορά δεν ξεπέρασε τους 80 πόντους, 3 φορές έμεινε κάτω από τους 70.
Στα εντός ο Ολυμπιακός έχει 85,8 πόντους μ.ο. με 2 αγώνες 90+, άλλους 3 από 80 έως 90 και οι υπόλοιποι 2 πάνω από 70.

Οπότε όσο και αν άλλαξε την ψυχολογία του Παναθηναϊκού ο Πιτίνο η λογική λέει ότι έχουν ελπίδες αν το σκορ κρατηθεί σε χαμηλά επίπεδα.
jazz thrilos
Πωωω, εξι σελίδες πριν καν αρχίσει το ματς. Πανηγύρι κανονικό!!

Δεν με νοιάζει το ρεκόρ του Παναθηναικού. Δεν με νοιάζει οτι χάνει εκτός έδρας στην ευρωλίγκα πριν το τζάμπολ. Δεν με νοιάζει ούτε η ενθαρρυντικη του εμφάνιση με την ΤΣΣΚΑ.

Και με μηδεν νίκες να ερχοταν στο ΣΕΦ έχει 50% πιθανοτητες να κερδίσει. Περισσότερο αισιοδοξος ήμουν πριν απο τα ματς με Ρεαλ και Φενερ απο οτι σήμερα. Γι' αυτο και μια ενδεχόμενη νίκη του Ολυμπιακού αποψε λεει πολλά παραπάνω απο τον βαθμολογικό πίνακα που θα διαμορφωθεί. Πρωτιστως για εμάς που θα δείξουμε σταθερά πλεον προς τα που πάμε φέτος και δευτερευόντως για τον Παναθηναικό που θα δείξει αν η χρονιά είναι τελικά χαμενη ή οχι (να θυμίσω οτι βάσει των καλοκαιρινών προσδοκιών πολλοι φιλοι του Παο πριν απο κανα δυό εβδομάδες θεωρούσαν ήδη την χρονιά χαμένη και κάναν σχέδια και προτάσεις για του χρόνου).

Ας το πω και πριν τον αγώνα. Σε ενδεχόμενο ήττας μας, πέρα απο την τεχνική κουβέντα που έχουμε να κάνουμε δεν πιστεύω οτι θα ξεσπάσει καμια ιδιαίτερη γκρίνια. Αλλαγή φιλοσοφίας και χτίσιμο κάτι καινούργιου δεν θέλαμε; Ε, έχει και αποτυχίες αυτή η πορεία. Απλά ας παιξουμε μπάσκετ με πλάνο και φαντασία απόψε και θα δούμε που θα μας βγάλει.
akratacity
6 ηττες μεχρι σημερα ο Ολυμπιακος. Οι 4 απεναντι σε ομαδες που μας επαιξαν σκληρα και πιεσαν αποτελεσματικα τα γκαρντ μας. Εχουμε και λεμε: ΠΑΟ εκτος, Φενερ εντος, Ζαλγκιρις εκτος και ΤΣΣΚΑ εκτος. Απο την Μιλανο χασαμε επειδη δεν παιξαμε αμυνα και απο την Νταρουσαφακα γτ δεν μπηκαμε ποτε στο πνευμα του αγωνα. Το δειγμα των 4 ματς λεει αρκετα και για το σημερινο ματς.

Αν καταφερουμε να ανταπεξελθουμε στην πιεση και το σκληρο παιχνιδι του ΠΑΟ θα εχουμε κανει ενα πολυ σημαντικο βημα για να κερδισουμε. Αν οχι τοτε το πλεονεκτημα αλλαζει αυτοματως μερια. Ειναι ενα μεγαλο τεστ σημερα για την περιφερεια μας αλλα και για πολυ συγκεκριμενους παιχτες μας.

Θα με περασετε για τρελο αλλα απο χθες που προσπαθω να σκεφτω τους παιχτες-κλειδια για σημερα ενα ονομα ερχεται στο μυαλο μου: Μαντζαρης... laugh.gif w00t.gif w00t.gif blink.gif blink.gif
Future7
Θα πιέσει πολυ τη μπάλα ο παο. Πρέπει να είμαστε ψύχραιμοι για να αποφύγουμε τα λάθη.
Ναι σήμερα όντως ο Μάντζαρης μπορεί να έχει ρόλο.
john wick
12άδα ο Τιμμα...
Βλέπω να βάζει τπτ 4/5 3ποντα και να δαγκώνουν την γλώσσα τους μερικοί... laugh.gif
Zephyr
Καλή χρονιά με υγεία και νίκες παίδες!
Πρώτο ποστ της σεζόν στον πρώτο πιο κρίσιμο αγώνα μας. No bet το παιχνίδι, μη λέμε τα ίδια και τα ίδια, θεωρώ ότι λόγω συγκαιριών έχουμε ένα μικρό προβάδισμα αλλά μέχρι εκεί.
Προσπερνώ τα σχόλια των φίλων που περιμένουν σε ρόλο - κλειδί τοΒαγγελητοΜαντζαρη tongue.gif
Πρώτο και κύριο να έχει ο Σπανούλης καθαρό μυαλό στο παρκέ και να μην μπει στην διαδικασία να "απαντήσει" σε προκλήσεις εντός και εκτός παρκέ. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε στην πορεία.
MustGK
QUOTE (Future7 @ Jan 4 2019, 19:40 ) *
Θα πιέσει πολυ τη μπάλα ο παο. Πρέπει να είμαστε ψύχραιμοι για να αποφύγουμε τα λάθη.
Ναι σήμερα όντως ο Μάντζαρης μπορεί να έχει ρόλο.


Με μείον δύο γκαρντ πως να πιέσουμε;;;;
jonaldidhs
Η λογική λέει ότι το ματς είναι άσσος σήμερα..χωρίς δυο Γκαρντ εμείς και με τιμά εσείς τελικά..
Future7
Την αλλη φορά ο αντετοκουνμπο έκανε τη ζημιά, όχι Γκαρντ. Και σίγουρα όχι ο τραυματίας Λανγκφορντ.
Coach Periklis
τραγικό 1ο δεκάλεπτο

Σπανούλης ταλαιπωρείται πολύ απ τον Θανάση

Γενικά μας παίζει ένας Μήτογλου και δεν ντρέπονται . Πολύ καλός επιθετικά ο νεαρός , όχι τόσο στην άμυνα

Μιλουτινοφ - Πρίντεζης ξεκίνησαν εξαιρετικά στην αρχή . Έδειξε ότι θα κάνει πάρτι σε στιγμές.Μόλις βγήκε πλημμύρα
aegeansheed
Έπεσε ένα φάουλ στον MustGK. Ήταν το 5ο. Το σχόλιο ήταν σχετικό με διαιτησία.

Μια χαρά είχαμε γλιτώσει το Σφαιρόπουλος-Πεδουλάκης και το Σφαιρόπουλος-Πασκουάλ. Πάνω που φαινόταν ότι το Μπλατ-Πασκουάλ ίσως ήταν καλός συνδυασμός σε επίπεδο θέασης (βλέπετε δε λέω "θεάματος", σέβομαι τις λέξεις laugh.gif ), επιστρέψαμε μάλλον σε πεδουλάκεια έκδοση ντέρμπυ.
t0ny3
Μέχρι να μπει ο Μπιγκ Παπα και να αλλάξει αντιμετώπιση στον Μιλου ο κόουτς Πιτίνο ήμασταν χωνί στην ρακέτα.

Δυστυχώς στην επίθεση μας έχει κλειδώσει ο Μπλατ. Δεν υπάρχει κυκλοφορία και καταλήγουμε σε ατομικές προσπάθειες στο τέλος του χρόνου και ειδικά από παίκτες που δε θα έπρεπε.

Χωρίς τη βοήθεια από τα δυάρια μας και με κακό Καλάθη δεν βλέπω πως μπορεί να αλλάξει η κατάσταση.
Future7
Καλή ομαδική λειτουργία ο Ολυμπιακός και επιθετικά και αμυντικά.

Ο Παναθηναϊκός ζορίζεται πολυ στην επίθεση , είτε παει ο Λεκα γύρω γύρω είτε παει στα ντραιβ ο Παππας.

Κι απο εμάς βέβαια ο Στρελνιεκς ειναι σε ψιλοκακή κατάσταση, ο Τουπαν σε ρηχά νερά, ο ΛεΝτει στο 0, ο Σπαν τίποτα.

Μιλουτινοφ δυναμίτης
pan24
Να που ο Μιλουτινοφ το κανει το μεγαλο παιχνιδι σημερα
Ισως να μπερδευοταν με την αμυνα αλλαγων και τα τρικακια που καναμε παλαιοτερα πανω του

Ο Μπλατ μας εχει κλειδωσει επιθετικα γιατι εμφανιζουμε την συνηθισμενη ασουτιλα μας
Ο κυριος τροπος επιθεσης μας ειναι το 1vs1 οπως ειχε καταντησει να ειναι και με Πασκουαλ

Ουτε αμυντικα εχουμε παει ιδιαιτερα καλα με 41 ποντους παθητικο στο ημιχρονο
Τουλαχιστον ο Σπανουλης ειναι αορατος και ειμαστε ακομα σε επαφη για να το γυρισουμε στο δευτερο ημιχρονο αλλα πρεπει να αλλαξουν πολλα
shtarkws
0 πόντους 0 ριμπάουντ στο ημίχρονο ο Γκιστ (με χαμένο πέναλτι) 10 πόντοι 12 ριμπάουντ ο Μιλουτινοφ. Αυτό νομίζω τα λέει όλα
kotzito
Τρομερό ματς από τον Μιλουτίνοφ μέχρι τώρα. 10 πόντοι - 12 ριμπάουντ ήδη από το ημίχρονο. Γενικά με εξαίρεση τον Σπανούλη νομίζω όσοι παίκτες του Ολυμπιακού έχουν πατήσει παρκέ μέχρι τώρα έχουν βοηθήσει. Ο Μπλατ έχει διαβάσει πολύ καλά την άμυνα του Παναθηναϊκού, κι όσο οι ψηλοί του αδυνατούν να σκοράρουν μέσα από την ρακέτα ή να βάλει τα τρίποντα, δύσκολα θα το χάσει αυτό το ματς. Νομίζω ενδεικτικό της εικόνας του ΠΑΟ μέχρι τώρα είναι το 12 μόλις στο συνολικό ranking.
mephisto22
Οι ομαδες εχουν τρανταχτες αδυναμιες και οι δυο, απλως ο Ολυμπιακος τις διορθωνει με δυο προσθηκες -- εμεις δε βλεπουμε φως.
vforvendetta85
Να ξεκινήσω γράφοντας πως βλέπουμε ένα κακό παιχνίδι!

Από κει και πέρα, εμείς επανήλθαμε στην πραγματικότητα και ο Μπλατ πήγε το παιχνίδι στη ρακέτα, όσον αφορά την επίθεση και αμυντικά η πίεση στα (λειψά) γκαρντ έχει ως συνέπεια να μην "γυρνάει" η μπάλα.
Coach Periklis
Αισθητά καλύτεροι και πιο εύστοχοι στο 2ο δεκάλεπτο αλλά και κακός ΠΑΟ με κακά σουτ

Δεν είμαι ακόμα ικανοποιημένος αλλά βελτιώθηκε η άμυνα μας , και στην επίθεση απλώς σουτάρουμε με καλές προϋποθέσεις και μας "κάθονται" + ότι μαζέψαμε κάποιες καλά ριμπάουντ = 2ες επιθέσεις

Θεωρώ ότι λείπουν αρκετοί ακόμα απ το παιχνίδι , η 2nd unit δε μ αρέσει
shtarkws
Το βασικό play maker και το βασικό σέντερ του Παναθηναϊκού έχουν έως τώρα 0 πόντους.

Δεν νομίζω ότι έτσι μπορείς να έχεις την απαίτηση να κερδίσεις τον οποιοδήποτε, πόσο μάλλον μια καλή ομάδα σαν τον Ολυμπιακό
stefkorner
νταμπλ νταμπλ απο ημιχρονο ο Μιλουτινοφ και εμεις εδω ολη μερα αναλωνομασταν στα <κεσκεσε Μιλουτινοφ > και ποτε εκανε καλο ματς ο Μιλουτινοφ εναντιον μας blink.gif
βεβαια με τετοια εξολοθρευση του Καλαθη απο τον ΜΠλατ και με την δεδομενη λειψανδρια στα γκαρντ και ελλειψη εναλλακτικων παλι θα ηταν πολυ δυσκολα τα πραγματα ..
ετσι ενα καλο που μπορει να φερει το σημερινο αποτελεσμα ειναι η επισπευση κινησεων και αλλαγων !εννοειται να βγουμε απο αποψε κιολας στην αναζητηση ψηλου !διαφορετικα το γλεντι που ξεκινησε απο σημερα στην ρακετα θα συνεχιστει και σε πολλα απο τα επομενα Ολυμπιακος -Παναθηναικος !και ειμαστε αποψε μολις στο 3, απο τα 9-10 που αναμενεται να φτασουμε φετος..
villiskabas
To μεγαλυτερο λαθος του Παναθηναικου ειναι οτι στελεχωσε ετσι την ομαδα ωστε να στηριζεται αποκλειστικα στον Καλαθη. Οταν ο Καλαθης ειναι καλος μπορει να παρει και δυσκολα ματς οταν δεν ειναι η ομαδα εξαφανιζεται οπως και σημερα
shtarkws
Και συνεχίζω με κάποια στατιστικά, Γκιστ Λασμε μαζί 0 πόντους, Παπαγιάννης 2. Τα 3 σέντερ του Παναθηναϊκού μαζί έχουν 2 πόντους στο σύνολο. Γκιστ Λασμε έχουν μαζί ένα ριμπάουντ. Ένα
Looter
Δεν ξέρω πως γα κάτσει το ματς μέχρι το τέλος αλλά για κάποιους θα φταίει πάλι ο Πασκουαλ. 😂😂😂
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.