Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
nvip13
QUOTE(Looter @ Jan 4 2019, 22:07 ) *
Δεν ξέρω πως γα κάτσει το ματς μέχρι το τέλος αλλά για κάποιους θα φταίει πάλι ο Πασκουαλ. 😂😂😂



Οχι φταιει ο Πιτινο... laugh.gif

Με 2 ποντους το βασικό γκαρντ και τέτοια αστοχια τι περιμένετε.
Τουλάχιστον να επισπεύσει τις μεταγραφές.
vforvendetta85
Και το προηγούμενο με την ΤΣΣΚΑ θα το έχανε. Τι χρησιμεύει το ποστ σου;
yorgos
QUOTE(villiskabas @ Jan 4 2019, 23:02 ) *
To μεγαλυτερο λαθος του Παναθηναικου ειναι οτι στελεχωσε ετσι την ομαδα ωστε να στηριζεται αποκλειστικα στον Καλαθη. Οταν ο Καλαθης ειναι καλος μπορει να παρει και δυσκολα ματς οταν δεν ειναι η ομαδα εξαφανιζεται οπως και σημερα

To μεγαλύτερο λάθος του Παναθηναϊκού είναι ότι ΔΕΝ στελέχωσε την ομάδα του για να βοηθήσει τον Καλάθη. Είμαστε χωρίς σουτέρ, χωρίς δεύτερο δημιουργό να τον ξεκουράζει, χωρίς ψηλό για να τον ταϊζει ή να του κάνει σκριν. Τα σουτ των Σίνγκλετον, Ρίβερς, Τζέιμς που άνοιγαν τους χώρους για τον Καλάθη δεν αντικαταστάθηκαν ποτέ. Έχουμε σατωμπριάν στο ψυγείο και το πλαισιώσαμε με ζελέ και ζάχαρη, τι να φτιαξει ο κάθε κόουτς; Κι άντε άσο και πέντε δε βρήκαμε, πήγαμε στο 3-4 και πήραμε τον πιο άσουτο και διπλά ακριβότερο από τους δυο Έλληνες που κυκλοφορούσαν, όταν ο άλλος ήταν ταμάμ. Αλλά όοοοοοοχι, έπρεπε να πάρει ο πρόεδρος παίκτη από τον ΟΣΦΠ, ας ήταν κι ό,τι πιο ακατάλληλο δίπλα στο Θανάση, οικοδομικά υλικά ΚΑΕ ΠΑΟ.

Δεν μας σώζει ούτε κανένας Πιτίνο (που δεν τον έχω σε εκτίμηση αλλά πιο πολύ μου φταίει ως ύφος και "ήρθα στους ιθαγενείς" και ως κίνηση ΑΣΧΕΤΗ με αυτό που μας έλειπε και λιγότερο ως τεχνικός που δεν έχω αμφιβολία ότι ο άνθρωπος ξέρει καντάρια μπάσκετ) ούτε καμία απομάκρυνση ΠΑσκουάλ, πλην του σχετικού ενθουσιασμού που φέρνει η αλλαγή. Μας σώζει ή ριζική αλλαγή στο ρόστερ ή κόουτς που να παίζει την Ευρωλίγκα στα δάχτυλα και να κάνει αλχημείες μπας και γίνει κανένα θαύμα, βγούμε σε θέση που να αποφέυγουμε Ρεάλ και Φενέρ που οι ψηλοί τους κάνουν τη φροντ λάιν μας να φαίνονται ανθρωπάκια του Μυταρά και πέσουμε με καμιά ΤΣΣΚΑ που ξέχασε να πάρει γομάρι στο παζάρι. Αυτά για το φετινό.

Για το μέλλον, θέλουμε ψήσιμο και δουλειά στα παιδιά που κάτι μπορούν να δώσουν στο μέλλον. Μήτογλου και Παπαγιάννης μέχρι να δύσει ο ήλιος. Και από του χρόνου σοβαρή στελέχωση και να μην ανακατεύεται η διοίκηση στις μεταγραφές, που κατά σύμπτωση παίρνουμε όσους λαμβάνουν like από τον πρόεδρο-ινστανγκράμερ.

Έχω βαρεθεί φέτος να βλέπω τα αντίπαλα πεντάρια να κάνουν σίζον χάι. Ο Τρόντζος να μπει μέσα θα κάνει νταμπλ νταμπλ. Έπρεπε αυτό από το Νοέμβρη να έχει διαγνωστεί. Αντί να ξοδεύουμε σε Πιτίνους και σε πρόστιμα, να πάρουμε ΕΝΑΝ που να σπρώχνει, να έχει όγκο να τρομοκρατεί. Βλέπουμε άλλες ομάδες στην Ευρωλίγκα που τους πήτραν και κάνανε και φαντασιακή ζημιά. Εμείς φτάσαμε των Φώτων και θα κάνουμε Κούλουμα με τη χειρότερη φροντ λάιν της διοργάνωσης: έναν μαγκουράτο, έναν ξεζουμισμένο, έναν λαπά κι έναν παχουλοδροσάτο που πήγε στην Αμερική για μπάσκετ και γύρισε τετράπαχος σαν μια πρώην μις κόσμος από τη Βενεζουέλα που μόλις κέρδισε τον τίτλο έγινε σαν τη Μαρία Φαραντούρη.
Looter
Εγω βλέπω έναν Ολυμπιακό που σήμερα κάνει απλά τα βασικά.
Ο ΠΑΟ είχε βάλει 55 πόντους στο πρώτο ημίχρονο για να νικήσει την ΤΣΣΚΑ.
Ένα πρόβλημα budget και στελέχωσης με το ΖΟΡΙ έπρεπε να μας πείσουν ότι ήταν θέμα προπονητή.
Λες και με αυτούς τους παίκτες δεν νίκησε ο ΠΑΟ 2 φορές στο ΟΑΚΑ φέτος...

Απλά ΜΕΧΡΙ εκεί...

PS : Ήδη άρχισαν να γράφουν αρνητικά για τον Πιτίνο... Δεν κάνει ούτε αυτός , να κάτσει στον πάγκο επιτέλους ο DPG...
Coach Periklis
στην αρχή με είχε αγχώσει ο Στρελνιεκς που μπήκε με γράσο στα δάκτυλα αλλά με έχει φτιάξει με το 4/4 3π

γενικά αυτό που όταν ο Σπανούλης είναι χάλια ή τον μαρκάρουν ιδιαίτερα αθλητικοί παίκτες και δυσκολεύεται οδηγεί τον Μπλατ να τον αφήσει μεγάλο χρονικό διάστημα (για τα δεδομένα του) στον πάγκο , είναι το μεγαλύτερο κέρδος του ΟΣΦΠ

μέγας είσαι Μπλατ . Πλέον παίζουμε εξαιρετικά και χωρίς αυτόν .
shtarkws
Σήμερα ο Παναθηναικος πληρώνει την αλαζονεία αυτού που παίρνει τις αποφάσεις. Πληρώνει όχι μόνο την κακή στελέχωση αλλά και την μέχρι τώρα μη ενίσχυση, ρίχνοντας την αποκλειστική ευθύνη στον προπονητή και προσλαμβανοντας κάποιον,που όσο καλός και να είναι, προπονεί για πρώτη φορα στην Ευρώπη.

Σήμερα αποδίδεται μπασκετική δικαιοσύνη μιας και κέρδισε η ομάδα που δουλεύει μεθοδικά και ορθολογικά και άρα γίνεται καλύτερη με την πάροδο του χρόνου

Υγ. Για τα συνθήματα κατά του Παπαπέτρου περιμενω τα σχόλια αυτών που επανειλημμένα καυτηριάζει το κλίμα του οακα κατά του Σπανουλη
villiskabas
QUOTE (yorgos @ Jan 4 2019, 22:18 ) *


Δεν διαφωνω!
επισης Τομας Λασμε πρεπει να φυγουν αμεσα
Future7
Τιτάνας Σπανουλης ακόμα και σε μερα που δε φάνηκε. Τρομερό.
stefkorner
καποια στιγμη θα γινοταν και αυτο! ενας διασυρμος οπως σε καθε αλλη μεγαλη εδρα της Ευρωπης !με το ιδιο ακριβως ξεγυμνωμα πανω σε καθε αδυναμια μας ! πλεον ξερουμε ολοι !ολοι ομως !και φυσικα ξερει πρωτος ο Πιτινο,αλλα και οσοι κανουν εισηγησεις στον dpg !αν αφησει αυτη την ομαδα στην μοιρα της ,χωρις να κανει διορθωσεις σε δεδομενες αδυναμιες που φωναζουν πριν την ελευση Πιτινο ,αλλα και μολις 1 παιχνιδι με αυτον στον παγκο..
(αδυναμιες για τις οποιες κατα πολυ ευθυνεται και ο ιδιος ο dpg )λυπαμαι που το λεω ,αλλα θα επιβεβαιωθει ο φιλτατος basket72 που εγραφε προχθες για το καραβι του προεδρου που θα περασει μεγαλες φουρτουνες αυτο το καλοκαιρι.. ! ο Μπλατ πηρε ολα οσα ηθελε αποψε !
και δεν εννοω απλα ενα ματς κοντρα σε μια ομαδα που δεν θα αποτελεσει ανταγωνιστη απο εδω και περα στην ευρωλιγκα..
villiskabas
QUOTE (stefkorner @ Jan 4 2019, 22:29 ) *



Ο ΔΓ κανει καθε χρονο μεγαλα λαθη και δυστυχως δεν λεει να μαθει. Γτ ειναι τελειως παρορμητικος και δεν εχει πλανο. Και φυσικα αν δεν εχει αυτος πλανο που παιρνει τις τελικες αποφασεις ποιος θα εχει. Τεσπα το ματς ειναι μεγαλο μαθημα για να δουνε ολοι τι πραγματικα φταιει και απορω πως δεν το βλεπανε τοσους μηνες ...

ΥΓ αν ειχαν μονοημερο συμβολαιο σημερα θα ειχαν απολυθει πανω απο τους μισους χαχα
Kalispera
Άλλη μια απογοητευτική εμφάνιση.Δυστυχώς η χρονιά είναι χαμένη.Το μόνο που με χαροποιεί είναι το ξεγύμνωμα όσων επέρριπταν κάθε ευθύνη στον Πασκουάλ,και τώρα που λείπει ο Καταλανός,αρχίζει και ξεπροβάλλει σιγά σιγά ο βασικός υπαίτιος αυτού του εκτρώματος.Και φυσικά δεν αναφέρομαι στον Πιτίνο.
Looter
QUOTE (shtarkws @ Jan 4 2019, 22:26 ) *
Σήμερα ο Παναθηναικος πληρώνει την αλαζονεία αυτού που παίρνει τις αποφάσεις. Πληρώνει όχι μόνο την κακή στελέχωση αλλά και την μέχρι τώρα μη ενίσχυση, ρίχνοντας την αποκλειστική ευθύνη στον προπονητή και προσλαμβανοντας κάποιον, όσο καλός και να είναι, που προπονεί για πρώτη φορα στην Ευρώπη.

Σήμερα αποδίδεται μπασκετική δικαιοσύνη μιας και κέρδισε η ομάδα που δουλεύει μεθοδικά και ορθολογικά και άρα γίνεται καλύτερη με την πάροδο του χρόνου


Φίλε σε παρακαλώ ΜΗΝ τα γράφεις αυτά.

Μετά την απόλυση του Πασκουάλ και την νίκη επί της ΤΣΣΚΑ έχω διαβάσει ΑΠΕΙΡΕΣ αναλύσεις επί αναλύσεων για τα μάγια του Πιτίνο και πόσο μυρωδιάς ήταν ο Πασκουάλ. ΚΑΛΩΣ έφυγε ο Τσάβι εφόσον υπάρχουν ΚΑΚΟΙ χαρακτήρες τύπου Λάσμε-Γκιστ-Παππά στην ομάδα οι οποίοι δεν θέλουν προπονητή αλλά ΒΑΣΑΝΙΣΤΗ για να είναι συγκεντρωμένοι και να παίζουν στο 100% αλλά για το θέμα των κενών και της μείωσης του budget έκαναν όλοι κοκοκο... Ξέχασαν ότι και ο Πιτίνο μιλούσε για μεταγραφές πριν καν πατήσει το πόδι του Ελλάδα...

Όπως γράφεις ΣΩΣΤΑ λοιπόν , αργά ή γρήγορα θα έρθει η μπασκετική δικαιοσύνη και ο καθένας θα πάρει αυτό που του αξίζει..
Coach Periklis
κακή χαλάρωση που δεν ήθελα να δω , ειδικά επιθετικά
Looter
QUOTE (shtarkws @ Jan 4 2019, 22:26 ) *
Υγ. Για τα συνθήματα κατά του Παπαπέτρου περιμενω τα σχόλια αυτών που επανειλημμένα καυτηριάζει το κλίμα του οακα κατά του Σπανουλη


Τι να σχολιάσουμε φίλε μου , τα αυτονόητα;;
Εδώ αγαπάμε το μπασκετακι...

Coach Periklis
αν μετά από 8-9 χρόνια του βρίζουν την γυναίκα σταθερά και εν χορώ , εδώ θα μαστε να το καταδικάσουμε

σήμερα έχουμε την κλασσική καφριλά για έναν παίκτη που άλλαξε στρατόπεδο και πατάει πρώτη φορά στο ΣΕΦ
basket72
QUOTE (Looter @ Jan 4 2019, 22:39 ) *
Τι να σχολιάσουμε φίλε μου , τα αυτονόητα;;
Εδώ αγαπάμε το μπασκετακι...



Δεν έχει άδικο ο μοντ. Ένα κράξιμο από μένα σε όσους κράζουν έναν αθλητή που τίμησε τα χρώματα της ομάδας.
shtarkws
QUOTE(Coach Periklis @ Jan 4 2019, 22:42 ) *
αν μετά από 8-9 χρόνια του βρίζουν την γυναίκα σταθερά και εν χορώ , εδώ θα μαστε να το καταδικάσουμε

σήμερα έχουμε την κλασσική καφριλά ενός παίκτη που άλλαξε στρατόπεδο και πατάει πρώτη φορά στο ΣΕΦ


Άρα τώρα όλα καλά
yorgos
QUOTE(basket72 @ Jan 4 2019, 23:42 ) *
Δεν έχει άδικο ο μοντ. Ένα κράξιμο από μένα σε όσους κράζουν έναν αθλητή που τίμησε τα χρώματα της ομάδας.

Πάντως αν σχολιάζουμε κάθε φορά τι τσιρίζει ο κάθε κομπλεξικός σε μια εξέδρα εκ του ασφαλούς και δειλά (όταν τους βλέπουν στο δρόμο ή αυτόγραφα τους ζητάνε ή κρύβονται οι "άντρακλες" της εξέδρας) θα τη χάσουμε τη μπάλα. Ας μιλάμε για μπασκετάκι, οι ουγκ δε διορθώνονται.
Coach Periklis
QUOTE (shtarkws @ Jan 4 2019, 22:44 ) *
Άρα τώρα όλα καλά


προτείνω ακριβώς αυτό που συμβουλευέσαι εμάς τους υπόλοιπους ως μοντ όταν είμαστε θυμωμένοι και στεναχωρημένοι
fotisv
βρε παιδια ποσα ριμπαουντ ο μιλου ? κατι απο μαρκ λαντσμπεργκερ μου θυμισε ...ξενερωσα αρκετα με τα υβριστικα στον Ιωαννη δεν υπηρχε καμια αναγκη για αυτο
shtarkws
QUOTE(basket72 @ Jan 4 2019, 22:42 ) *
Δεν έχει άδικο ο μοντ. Ένα κράξιμο από μένα σε όσους κράζουν έναν αθλητή που τίμησε τα χρώματα της ομάδας.


Δεν περίμενα να τον αποθεωσουν, δεν είναι στο στυλ του λαού μας σε κανένα γήπεδο έως τα τοπικά

Δεν γίνεται όμως από την μία να καταδικαζουμε και σωστά τις προσβολές στον Σπανουλη, αλλά από την άλλη να βρίζουμε εν χορώ τον Παπαπέτρου χωρίς να τρέχει τίποτα

QUOTE(Coach Periklis @ Jan 4 2019, 22:46 ) *
προτείνω ακριβώς αυτό που συμβουλευέσαι εμάς τους υπόλοιπους ως μοντ όταν είμαστε θυμωμένοι και στεναχωρημένοι


Φίλε μου από πολύ νωρίς, πολύ ψύχραιμα αποδέχθηκα την πολύ δίκαιη νίκη του Ολυμπιακου. Όπως έχω κάνει πολλές φορές στο παρελθόν

Μάλλον το "μεθύσι" της νίκης σου βγάζει ειρωνεία και οπαδισμό
Conan1982
Εγώ πάντως καταδικάζω όλα τα ούγκανα που βρίζουν προσωπικά ή τις οικογένειες οποιουδήποτε, είτε αυτός παίζει εναντίον της παλιάς ομάδας του είτε όχι.
Για το παιχνίδι νομίζω ότι ο Παναθηναϊκός έκανε μια κλασική εκτός έδρας εμφάνιση, με τον Πιτίνο να πιάνεται φυσιολογικά αδιάβαστος.
Future7
Τι έκανε ο Σπανουλης!!!!
stefkorner
πολυ δικαιο αθλημα το μπασκετακι !
ποιο αλλο αθλημα απο την μια μερα στην αλλη θα σου εδειχνε με τοσο εμφατικο τροπο καταματα την πραγματικοτητα
και θα σου ελεγε<dpg κοιτα τι εφτιαξες >
πραγματικα τι θα εχουν να γραφουν αποψε οι κονδυλοφοροι !οτι καποιοι δεν θα μπορουν να σταθουν στο οακα αν συνεχισουν ετσι(δανειζομαι επ ακριβως εκρφαση κυβερνητικο εκπροσωπου) οτι δεν τα σερναν ; προεδρε κοψε συμβολαια και αλλες τετοιες ομορφιες παλι ? οποιοσδηποτε ανθρωπος με στοιχειωδη λογικη και την ελαχιστη γνωση του αθληματος καταλαβαινει οτι ο ΟΛυμπιακος μας εβαλε αποψε παλι στον καθρεφτη και μας εκανε να δουμε καθε μας κουσουρι
Looter
QUOTE (shtarkws @ Jan 4 2019, 22:47 ) *
Δεν περίμενα να τον αποθεωσουν, δεν είναι στο στυλ του λαού μας σε κανένα γήπεδο έως τα τοπικά

Δεν γίνεται όμως από την μία να καταδικαζουμε και σωστά τις προσβολές στον Σπανουλη, αλλά από την άλλη να βρίζουμε εν χορώ τον Παπαπέτρου χωρίς να τρέχει τίποτα


Άστα αυτά φίλε μου , είναι κουβέντες που δε βγάζουν ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ.
Προβλέπω ότι μετά τον Πασκουάλ θα πάρει τώρα 1-2 παίκτες ο DPG και ίσως διώξει και κανέναν για παραδειγματισμό.
Καταλαβαίνεις , χωρίς ΚΑΜΙΑ μπασκετική λογική , απλά για να μπορεί να βγει μετά και να πει ότι έκανε ότι μπορούσε...

PS: 40 πόντους στα ΠΡΩΤΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ο ΠΑΟ. Τι να σχολιάσεις θα την εμφάνιση ΚΩΜΩΔΙΑ.
Stefk13
Τα δυο ακρα μιας ασχημα δομημενης ομαδας, σημερα και το ματς με ΤΣΣΚΑ. Με ΤΣΣΚΑ υπηρξε καποιο Πιτινο effect οπως καθε αλλαγη προπονητη, αλλα και τις δυο φορες αυτο που βλεπουμε ειναι δημουργημα Πασκουαλ. Οπως και να το κανουμε κανεις δεν ειναι μαγος να αλλαξει μια ομαδα σε μια βδομαδα. Τωρα εαν ο ΔΓ εβαλε χερι στο σχεδιασμο, εννοειται φταιει κι αυτος.

Ασχημη ηττα, ο Ολυμπιακος ηταν πιο διψασμενος μετα 2 ηττες και ο Παναθηναικος νομισε οτι φτιαξαν ολα μετα τη ΤΣΣΚΑ. Αλλαγες χρειαζονται αμεσως, οι Γκιστ και Λασμε ειναι για αποσυρση!
aegeansheed
Παιδιά φτάνει με τα συγκεκριμένα offtopic.

Αν ασχολείσαι με τα σκατά, γίνεσαι σκατά κι ίδιος. Είναι από τους κανόνες που ισχύουν στη ζωή. Δε λέει να σχολιάζουμε τόσο αδιάφορα πράγματα. Πείτε για Πιτίνο, για το ταλέντο του Γιαννακόπουλου στην αναζήτηση παικτών, τα μαλλιά του Τουπάν κι αν του παν, αλλά αφήστε τη θεματολογία για συνθήματα, βωμολοχίες και ο,τιδήποτε σχετικό, πληζ, ως εδώ και μην το ξαναπούμε.
j-kidd13
QUOTE(Looter @ Jan 4 2019, 22:51 ) *
Άστα αυτά φίλε μου , είναι κουβέντες που δε βγάζουν ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ.
Προβλέπω ότι μετά τον Πασκουάλ θα πάρει τώρα 1-2 παίκτες ο DPG και ίσως διώξει και κανέναν για παραδειγματισμό.
Καταλαβαίνεις , χωρίς ΚΑΜΙΑ μπασκετική λογική , απλά για να μπορεί να βγει μετά και να πει ότι έκανε ότι μπορούσε...


Δεν έχει μπασκετική λογική το να ενισχύσεις ενα ροστερ με κενά και ελλείψεις?
yorgos
Aν τα κερδισμένα φάουλ μετράνε, ο Μιλού έκανε το πρώτο τριπλ νταμπλ σην Ευρωλίγκα.
42 ράνγκινγκ. Παιχταράς δε λέω, αλλά η αλήθεια είναι ότι απέναντι στη φροντ λάιν του Παναθηναϊκού όλοι (οι ψηλοί) έχουν δικαίωμα στο όνειρο.

ΤΡΟΜΕΡΗ επίδοση πάντως.
Looter
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 4 2019, 22:56 ) *
Δεν έχει μπασκετική λογική το να ενισχύσεις ενα ροστερ με κενά και ελλείψεις?


Φυσικά , αλλά ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ για βοηθήσεις την ομάδα και όχι για να δημιουργήσεις άλλο ένα άλλοθι για την πάρτη σου..

vforvendetta85
Επιθετικά μιλάμε για το απόλυτο μηδέν. Κάθε 3 και λίγο νοήματα και κινήσεις λες και είναι ερασιτεχνική ομάδα.
Coach Periklis
QUOTE (shtarkws @ Jan 4 2019, 22:50 ) *
Φίλε μου από πολύ νωρίς, πολύ ψύχραιμα αποδέχθηκα την πολύ δίκαιη νίκη του Ολυμπιακου. Όπως έχω κάνει πολλές φορές στο παρελθόν

Μάλλον το "μεθύσι" της νίκης σου βγάζει ειρωνεία και οπαδισμό


όχι μόνο δεν το έχω κρύψει, αλλά το έχω δηλώσει κιόλας ότι είμαι κυρίως οπαδός του μπασκετικού ΟΣΦΠ και μετά μπασκετοφιλος, που δεν σκαμπάζει κιόλας και απλά λατρεύει να το βλέπει

από κει και πέρα , επειδή δεν γουστάρω ευχολόγια και είμαι ρεαλιστής ξέροντας σε ποια κοινωνία ζω και απέναντι σε ποιο σωματείο αγωνίζεται η ομάδα μου , το να βρίσουν τον Παπαπέτρου την πρώτη φορά που επιστρέφει στο ΣΕΦ ήταν μια αναμενόμενη καφρίλα

όταν και αν γίνει σταθερά, επανειλημμένα και εν χορώ για πολλά πολλά χρόνια , πόσο μάλλον τη γυναίκα του αν θα έχει , τότε θα είναι κάτι παραπάνω από νοσηρό και σιχαμένο και θα είμαστε όλοι εδώ να το καταδικάσουμε

προφανώς και θέλω να ακούω συνθήματα που να αποθεώνουν τον σύλλογο παρά να βρίζουν .Και σήμερα το έχουν παρακάνει

και τέλος σταματώντας εδώ , εγώ αλλιώς θυμάμαι ακόμα και στο φορουμ την αντιμετώπιση του Σπανούλη ( είσαι μικρός άνθρωπος, ο άλλος προσπαθούσε να μας πείσε ότι ο Βασίλης είπε you re ape στον Γκιστ κλπ όμορφα ). Τα ξεχάσαμε αυτά
Future7
Ελπίζω ο Μιλουτινοφ να μην χτύπησε σε αυτο το σμακ νταουν του Παππα.....
Conan1982
QUOTE (yorgos @ Jan 4 2019, 22:57 ) *
Aν τα κερδισμένα φάουλ μετράνε, ο Μιλού έκανε το πρώτο τριπλ νταμπλ σην Ευρωλίγκα.
42 ράνγκινγκ. Παιχταράς δε λέω, αλλά η αλήθεια είναι ότι απέναντι στη φροντ λάιν του Παναθηναϊκού όλοι (οι ψηλοί) έχουν δικαίωμα στο όνειρο.

ΤΡΟΜΕΡΗ επίδοση πάντως.


Για φέτος μπορεί, πέρυσι στην 15η αγωνιστική ο Ντόνσιτς με Φενέρ έκανε και αυτός με πόντους, ασσίστ, κερδισμένα φάουλ
t0ny3
Καλός χρυσός ο Πιτίνο αλλά η ομάδα έχει τρανταχτες ελλείψεις και κενά. Πυροτεχνημα τελικά η νίκη με τσσκα. Δυστυχώς χάνεται κι άλλο το τρένο της Ευρώπης όσο δεν παίρνουμε παίκτη.

Θέλω πολύ να διαβάσω τι θα πουν αυτοί που εξυμνουσαν τον Πιτίνο και έκραζαν τον Πασχάλη. Επίσης θα ήθελα να δω τι θα κάνει ο πρόεδρος σε πιθανό αποκλεισμό. Λογικό να θέλει χρόνο ο κόουτς να δει τι θέλει να αλλάξει αλλά δεν έχουμε χρόνο.

Καλή ήττα για μένα γιατί ίσως είναι η μοναδική ήττα που θα πονέσει τον πρόεδρο.

Σήμερα βλέπουμε πως μια μέτρια ομάδα όπως ο Ολυμπιακός που την κερδίσαμε δύο φορές φέτος πήρε πίστωση χρόνου έδεσε και βελτιώθηκε γιατί έχει πλάνο. Θέλει ακόμα δουλειά και ενίσχυση ο Ολυμπιακός αλλά φαίνεται η πρόοδος. Εμείς από την άλλη από το κακό στο χειρότερο κι όλα αυτά επειδή έχουμε έναν παρορμητικο πρόεδρο. Άμεσα μεταγραφες γιατί θα κατέβουμε στην επόμενη στάση.
Looter
18 Ριμπάουντ ο Μίλου σε 30 λεπτά.
27 ριμπάουν σε 40 λεπτά 12 παίκτες του ΠΑΟ...
Για γέλια...

14 , 11 , 15 οι πόντοι του ΠΑΟ στα 3 πρώτα δεκάλεπτα...

Και τώρα στο ΣΕΦ παίζει Νίνο ,το αγαπημένο τραγούδι του DPG.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΧΙΟΥΜΟΡ smile.gif
tamvoukios
Το παιχνίδι το κερδίσαμε άνετα, ο Μιλού ήταν σαρωτικός, από κοντά Παπανικολάου και Πρίντεζης, αλλά το πιό σημαντικό που είδα ήταν ότι δεν χρειάζεται να είναι καλός ο Σπανούλης για να κερδίζουμε τέτοια παιχνίδια.
Η αποσπαλουνοποίηση, που ξεκίνησε κάτω απ' τη μπαγκέτα του Μπλατ, προχωράει βάσει σχεδίου και με την αποδοχή του ίδιου του Σπανούλη.
Μπράβο στον Μπλατ, επίσης, και για το στήσιμο της ομάδας σήμερα, που εξουδετέρωσε τα όποια ατού του ΠΑΟ.
Κι ακόμα ένα μπράβο στον Μπλατ, που όταν όλοι έκραζαν τον Στρέλνιεκς για τα συνεχόμενα λάθη του, εκείνος τον εμπιστεύτηκε, του έδωσε χρόνο, και δικαιώθηκε.
basket72
QUOTE (Future7 @ Jan 4 2019, 23:00 ) *
Ελπίζω ο Μιλουτινοφ να μην χτύπησε σε αυτο το σμακ νταουν του Παππα.....



Επικίνδυνο παίξιμο από τον Παππά στη συγκεκριμένη φάση. Ευτυχώς ο Μίλου (ο οποίος το πάει για ΕΜΒΙΠΙ της κανονικής περιόδου ) είναι κατά πολύ δυνατότερος και δεν κατάλαβε τίποτε.
Κατά τ' άλλα δύο ακόμη βαθμοί και προχωράμε.
Τα μεγάλα λόγια στην άκρη. Μόνο κακό κάνουν.

Μόνο τυχερός είναι ο Παναθηναϊκός που είχε αυτό το ματς νωρίς- νωρίς στη εποχή Πιτίνο.
Κάποιος στη Βαρκελώνη θα χαμογελάει.... cool.gif
john wick
Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακο...
Διδακτικη η σημερινη ηττα.
Πας το φυλλο στατιστικης ,το τριβεις στη μουρη των Gist κ Lasme...18 ριμπαουντ ο Μιλου ,4 οι δυο τους....
Η ομαδα χρειαζεται αμεσα ενισχυση.σημερα κιολας....





aegeansheed
+1 foul στον Περικλής που επέμεινε να κάνει πλήρη αναλυτική επεξήγηση για ένα θέμα που είπαμε ότι δε θέλουμε να ξανακούσουμε και αφού τελειώσε, μας δήλωσε ότι τώρα κλείνει το ποστ του. Ευχαριστούμε πολύ όλα τα μέλη του φόρουμ για το υπέροχο θέαμα, δε μας έφτανε η κλωτσοπατινάδα που είδαμε πριν.
basket72
QUOTE (tamvoukios @ Jan 4 2019, 23:06 ) *
Μπράβο στον Μπλατ, επίσης, και για το στήσιμο της ομάδας σήμερα, που εξουδετέρωσε τα όποια ατού του ΠΑΟ.
Κι ακόμα ένα μπράβο στον Μπλατ, που όταν όλοι έκραζαν τον Στρέλνιεκς για τα συνεχόμενα λάθη του, εκείνος τον εμπιστεύτηκε, του έδωσε χρόνο, και δικαιώθηκε.


Σωστός και στα 2. wink.gif
tamvoukios
QUOTE (Looter @ Jan 4 2019, 22:23 ) *
Εγω βλέπω έναν Ολυμπιακό που σήμερα κάνει απλά τα βασικά.
Ο ΠΑΟ είχε βάλει 55 πόντους στο πρώτο ημίχρονο για να νικήσει την ΤΣΣΚΑ.
Ένα πρόβλημα budget και στελέχωσης με το ΖΟΡΙ έπρεπε να μας πείσουν ότι ήταν θέμα προπονητή.
Λες και με αυτούς τους παίκτες δεν νίκησε ο ΠΑΟ 2 φορές στο ΟΑΚΑ φέτος...

Απλά ΜΕΧΡΙ εκεί...

PS : Ήδη άρχισαν να γράφουν αρνητικά για τον Πιτίνο... Δεν κάνει ούτε αυτός , να κάτσει στον πάγκο επιτέλους ο DPG...

Δεν νομίζω ότι ο Ολυμπιακός έκανε μόνο τα βασικά σήμερα.
Για μένα έπνιξε τελείως τον Παναθηναϊκό, και αυτό είναι πολύ πέρα από τα βασικά.
fotisv
QUOTE (fotisv @ Jan 4 2019, 22:46 ) *
βρε παιδια ποσα ριμπαουντ ο μιλου ? κατι απο μαρκ λαντσμπεργκερ μου θυμισε ...ξενερωσα αρκετα με τα υβριστικα στον Ιωαννη δεν υπηρχε καμια αναγκη για αυτο

Αν δεν ξερετε ποιος ειναι ο μαρκ λαντσμπεργκερ μαλλον ξεκινησατε να βλεπετε μπασκετ αυτο τον αιωνα οχι τον προηγουμενο...
shtarkws
Ο Μιλουτινοφ, που είναι ο καλύτερος σέντερ της διοργάνωσης, αποδεικνύει ότι η μόδα των mobile center γίνεται από ανάγκη, αφού δεν υπάρχουν πλέον στην Ευρώπη ποιοτικοι 7 footers
basket72
QUOTE (fotisv @ Jan 4 2019, 23:09 ) *
Αν δεν ξερετε ποιος ειναι ο μαρκ λαντσμπεργκερ μαλλον ξεκινησατε να βλεπετε μπασκετ αυτο τον αιωνα οχι τον προηγουμενο...

Είμαστε και κάποιοι που τον θυμόμαστε και τον "ακολουθούσαμε" με τα τότε πενιχρά μέσα και στην επόμενη χρονιά του μετά τον Πανιώνιο, στην Ιταλία. 20- 20 τα κατέβαζε ο γίγαντας και αν δεν κάνω λάθος είχε κάπου 25 σε ματς εναντίον μας.
Διέθετε και αξιοπρεπές χουκ, επίσης.

Σόρρυ για το οφ τόπικ, αλλά είναι εντός του γενικότερου νοήματος του φόρουμ μας.
rankin
Αδικη η τελική διαφορά για τον Ολυμπιακό
Μας βγήκε το παιχνίδι, τρομερός ο Νικόλας, απο κοντά Στρελνιεξ, Πριντεζης, Παπανικολάου και Γκος (τολμω να πω)
Ο Πιτίνο ακόμα ψάχνεται ο άνθρωπος, οπως ειναι λογικό.
Δεν ειναι μάγος. Προπονητής ειναι

Θελει ενα γκαρντ ακομα ο Ολυμπιακός και τουμπάνιασε.
Conan1982
Και ο Μπλατ δείχνει πόσο προσαρμοστικός είναι, μείωσε το ροτέιτον, Σπανούλης, Γκος, Τουπάν έπαιξαν λιγότερο απ' ότι συνήθως.
Εμπιστεύτηκε πολύ Παπανικολάου, ενώ ο Μάντζαρης μετά από καιρό πήρε χρόνο και περιόρισε δραστικά τον Καλάθη στην αρχή.
Coach Periklis
QUOTE (aegeansheed @ Jan 4 2019, 23:08 ) *
+1 foul στον Περικλής που επέμεινε να κάνει πλήρη αναλυτική επεξήγηση για ένα θέμα που είπαμε ότι δε θέλουμε να ξανακούσουμε και αφού τελειώσε, μας δήλωσε ότι τώρα κλείνει το ποστ του. Ευχαριστούμε πολύ όλα τα μέλη του φόρουμ για το υπέροχο θέαμα, δε μας έφτανε η κλωτσοπατινάδα που είδαμε πριν.


πόσο μυαλό θέλει να καταλάβει κάποιος ότι έγραφα όσο έκανες την ανακοίνωση να μην το συνεχίσουμε και προφανώς δεν το είδα

όχι ότι θα σκάσουμε κιόλας

και όταν θα αναφέρεσαι σε μένα , θα γράφεις καλύτερα και όχι τι σας δήλωσα και τι όχι . Εντάξει ;;;

επειδή είσαι μοντ , αντμιν ή ό,τι θες δεν σου δίνει κανένα δικαίωμα. Αηντε

απ το 2014 γράφω χωρίς να διαπληκτιστώ με κανέναν
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jan 5 2019, 05:07 ) *
Πας το φυλλο στατιστικης ,το τριβεις στη μουρη των Gist κ Lasme...18 ριμπαουντ ο Μιλου ,4 οι δυο τους....


και να τους το τριψεις στην μουρη αποψε τι θα αλλαξει για τον 37χρονο Λασμε και τον διαλυμενο Γκιστ ;
αντε να παιξουν στα κοκκινα στο επομενο ματς με Μπαγερν και στο επομενο εκτος σε μια βδομαδα απο τωρα ξανα μανα τα ιδια !

καταλαβαινω βεβαια πως το εννοεις εσυ,απλα φοβαμαι πως καποιοι αλλοι θα το παρουν στα σοβαρα tongue.gif
δεν χρειαζονται αλλα τριψιματα σε μουρες-αλλα ηλεκτροσοκ και φωνες !
φτανει ! οσοι θελαμε να καταλαβουμε καταλαβαμε αρκετα μετα κ το αποψινο !αν συνεχιστει αυτη η ιστορια με τον εξαλλο Δ.Γ που θα παει στην προπονηση και θα τους δειξει,θα προκειται καθαρα περι ενος κακογουστου ανεκδοτου (ελπιζω δηλαδη να μην το επιτρεψει και ο Πιτινο !γιατι μιλαμε για αστειοτητες επικινδυνες )
T.W.Is.M.
Ο Ολυμπιακος ηταν σοβαρος, ειχε πλανο, που του βγηκε και παθος στο παιχνιδι του. Ο Παναθηναικος επαιξε οπως στα περισσοτερα εκτος εδρας παιχνιδια. Ακομα και στο τελος που μειωσε καπως τη διαφορα, αυτο εγινε με δυσκολα σουτ και αποτελεσμα ατομικου ταλεντου. Ο Μιλουτινοφ ειχε νουμερα που αναλογικα θυμισαν Ροι Ταρπλει. Προσωπικα τον θυμηθηκα οταν ανεφεραν στη nova το ρεκορ στα ριμπαουντ(σιγουρα ο Ταρπλει θα ειχε κανει παιχνιδι με 20+ ριμπαουντ) και γι αυτο κανω τον παραλληλισμο. Η επιθεση του Παναθηναικου ηταν απογοητευτικη. Καμια κινηση, καμια εμπνευση και νομιζω πως οι συμπαιχτες του εξεθεσαν πρωτοι τον Καλαθη και μετα δε βοηθησε ο ιδιος.
Τωρα ο Ολυμπιακος ειναι στο +2 σε σχεση με περσι κι ο Παναθηναικος στο -3.
Εντελως ανουσια η ιστορια με τη διαφορα στο τελος. Δε φαινεται πουθενα προοπτικη ισοβαθμιας των ομαδων. Αν κερδιζε ο Παναθηναικος σημερα, θα μπορουσε να συμβει, αλλα με 3 νικες διαφορα και αυτη την εικονα του ΠΑΟ εκτος εδρας...

Απαραδεκτη η ολη κατασταση με τον Παπαπετρου. Να καταλαβω να υπαρξει ακομα και καποιο συνθημα πριν το ματς(οχι οτι το επικροτω, αλλα καταλαβαινω για την πρωτη επισκεψη), η αποδοκιμασια οταν πιανει τη μπαλα και το χειροκροτημα σε καθε λαθος ενεργεια, αλλα αυτο που εγινε ηταν τραγικο!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.