Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Zalgiris Kaunas
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Athanasios_Olympiacos
QUOTE (RipCity @ Apr 20 2018, 12:42 ) *
Τι κανουνε ρε οι χασαπηδες;

Χιλια μπραβο στους παικτες, αλλα σοβαρες ομαδες δε τα κανουν αυτα. Ειδικα οταν υπάρχει τετοιο ιστορικο.


Το αν είμαστε σοβαρή ομάδα θα το κρίνεις εσύ? Με τι κριτήριο? Είσαι γιατρός, coo ομάδας, εταιρείας ?

Έλεος με την ανθρωποφαγία.... Καλά κάνουν και βάζουν την ομάδα πάνω από το εγώ τους....αυτό το ματς είναι όλη η χρονιά..

RipCity
QUOTE (Athanasios_Olympiacos @ Apr 20 2018, 12:16 ) *
Το αν είμαστε σοβαρή ομάδα θα το κρίνεις εσύ? Με τι κριτήριο? Είσαι γιατρός, coo ομάδας, εταιρείας ?

Έλεος με την ανθρωποφαγία.... Καλά κάνουν και βάζουν την ομάδα πάνω από το εγώ τους....αυτό το ματς είναι όλη η χρονιά..


Ναι είδαμε κι αυτούς που είναι γιατροί! Πείνασα λίγο κι είπα να φάω πρωινό. Οι ενέσεις πάντως έχουν μικρό ορίζοντα. Πιθανό να μην του επιτρέψουν να παίξει την άλλη εβδομάδα. Ήδη Στρέλνιεκς και Πρίντεζης γράφεται πως συνεχίζουν τους πόνους κι ο πρώτος μπορεί και να μην παίξει.
pan24
Δεδομένο 1:Δεν υπάρχει παίκτης που δεν θέλει να παίζει
Δεδομένο 2:Υπάρχουν αρμόδιοι να κρίνουν αν μπορεί να παίξει

Πάντως με το ιστορικό τραυματισμών του Ολυμπιακού δεν είναι να ρισκάρεις
Ειδικά με τον Παπανικολάου αν γίνει καμιά στραβή και χάσει πολύ καιρό εκτός από την Ευρώπη μισοχάνεις και το πρωτάθλημα

Όσο για τον Μπόγρη,έτσι κι αλλιώς η προσφορά του ήταν μικρή όποτε κλήθηκε να παίξει,με ρήξη μηνίσκου η προσφορά θα είναι ακόμα μικρότερη αν παίξει
Πάντως αν τελικά παίξει και πράγματι έχει ρήξη μηνίσκου θα είναι η πρώτη φορά που θυμάμαι σε οποιαδήποτε ομάδα που βάζουν παίκτη να παίξει ενώ έχει διαγνωστεί με ρήξη μηνίσκου
jazz thrilos
QUOTE(pan24 @ Apr 20 2018, 13:31 ) *
Δεδομένο 1:Δεν υπάρχει παίκτης που δεν θέλει να παίζει
Δεδομένο 2:Υπάρχουν αρμόδιοι να κρίνουν αν μπορεί να παίξει


Για το δεδομένο νο. 1 θα έβαζα στον συλλογισμό μου τον Χόλις Τόμπσον. Εξάιρεση μεν, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος οτι προτιμά το παρκέ απο τον πάγκο.
Για το δεδομένο νο. 2, δυστυχώς οι αρμόδιοι στον Ολυμπιακό φαίνεται να κάνουν αρκετά λάθη αν κρίνουμε απο τις εκτιμήσεις και την πορεία της αποθεραπείας των παιχτών.

Γενικά λίγο παράξενα τα πράγματα στην ομάδα μας με αυτά τα ζητήματα. Ας ελπίζουμε οτι το ιατρικό επιτελείο θα κάνει οτι είναι δυνατόν να έχουμε τους παίχτες στην καλύτερη δυνατή κατάσταση στη συνέχεια.
Weekendman
Είμαστε απελπισμένοι σε αυτό το σημείο που φτάσαμε , ο Μπόγρης ακόμα και υγιής δεν μπορεί να προσφέρει σε τίποτα για να εμποδίσει την κίνηση χωρίς μπάλα του Μιλάκνις. Και τα σουτ του Πάνγκος, αφού θα μένει πίσω από τα σκριν. Αλλά σαν ματσάρισμα μπορεί αντικειμενικά να ταιριάξει με τον Καβαλιάουσκας. Βέβαια ο Ολυμπιακός έχει ήδη αποκλειστεί όποτε είναι μάλλον σοφότερο να κρατήσει τους τραυματίες παίκτες για τον μοναδικό στόχο που έχει απομείνει το ελληνικό πρωτάθλημα.
j-kidd13
Προσωπικα δεν θα ρισκαρα τη συμμετοχη των 2.Κυριως τον Παπανικολαου δηλαδη,αν μπορει να ειναι ετοιμος για τα 2 ματς της επομενης εβδομαδας.
Πιστευω στον Ολυμπιακο,οτι θα το παρει το σημερινο παιχνιδι,το μεταλλο και ο χαρακτηρας που εχει χτισει τα τελευταια χρονια απο τις επιτυχιες του,με πειθουν περισσοτερο απο την αποδοση του.Η μονη μου ενσταση ειναι η οποια κουραση μπορει να εχει ο Σπανουλης και ο Πριντεζης που ειναι οι καταλυτικοι παικτες για τον Ολυμπιακο,ειδικα στα δυσκολα σημεια ενος αγωνα.
kotzito
Ρε παιδιά, είναι σοβαρά πράγματα αυτά; Ναι μεν μιλάμε για το παιχνίδι της χρονιάς μάλλον αλλά δεν μπορείς να ρισκάρεις τόσο πολύ. Δεν είναι και τελευταίο ματς της σεζόν να πεις ότι και 1 μήνα να χάσει μετά, δεν έγινε και κάτι. Ειδικά και λόγω της φύσης των τραυματισμών που έχουν και οι δύο τους, και του ιστορικού που έχουμε σαν ομάδα, δεν θα έπρεπε καν να μπούμε στην σκέψη πιστεύω να παίξουν. Από το να μπει πάντως ο Τολιόπουλος στην δωδεκάδα και να μην παίξει, ας μπει έστω ο Παπ πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους.

Δεν συμμερίζομαι την άποψη ότι η ομάδα έχει ήδη αποκλειστεί. Στο 0-1 είναι ακόμα η σειρά. Μπορεί να μην πείθουμε τόσο σαν ομάδα, αλλά πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα βγει το μέταλλο που έχουμε. Και πέρσι με την πλάτη στον τοίχο βρεθήκαμε μετά το 1-2 από την Εφές, και γύρισε η σειρά.

Σήμερα πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός θα πάρει την νίκη. Εκτός κι αν ο Βασίλης με τον Πρίντεζη κάνουν πολύ κακό ματς. Από τους ξένους πέρα από τον Ρόμπερτς (αν δεν φορτωθεί με φάουλ) και ίσως και τον Τιγί, δεν περιμένω πολλά πράγματα. Τουλάχιστον ο Μακλίν να μην είναι τόσο αρνητικός πάλι κι ο Μπόμπι - Μπόμπερ με τον Τόμπσον να βάλουν 1-2 σουτ ο καθένας έστω. Θέλω να πιστεύω ότι σήμερα που τον χρειαζόμαστε πιο πολύ από κάθε άλλη φορά, ο Παπαπέτρου θα κάνει το 1 καλό παιχνίδι ανά 4 συμμετοχές.
rankin
QUOTE(pan24 @ Apr 20 2018, 13:31 ) *
Ειδικά με τον Παπανικολάου αν γίνει καμιά στραβή και χάσει πολύ καιρό εκτός από την Ευρώπη μισοχάνεις και το πρωτάθλημα


Το πρωτάθλημα ειναι χαμένο ηδη. Δε ξέρω γιατί το συζητάμε ακόμα.

Ο Ολυμπιακός παίζει ολη του τη σεζόν στο να καταφέρει να πάει στο F4
Εκεί, σε δυο παιχνίδια γίνονται τα πάντα.

Το να ασχοληθούμε με το ελληνικό πρωτάθλημα, το βρίσκω χαμένο κόπο..

QUOTE(jazz thrilos @ Apr 20 2018, 14:33 ) *
Για το δεδομένο νο. 1 θα έβαζα στον συλλογισμό μου τον Χόλις Τόμπσον. Εξάιρεση μεν, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος οτι προτιμά το παρκέ απο τον πάγκο.

Εγώ ειμαι σίγουρος οτι θα ηθελε πολύ να παίξει αν τον άφηναν να μπει και να παιξει οπως εκείνος νομίζει, χωρίς να περιμένει οτι στο πρώτο λάθος θα κάτσει στο πάγκο.

Αν του πουν οτι θα παίξει 20 λεπτά, οτι και να γίνει, μπορεί να δουμε και πράγματα που δεν περιμέναμε να δουμε...
λεω εγω τώρα και δεν περιμένω στη πραγματικότητα να δω κάτι διαφορετικό σήμερα απο οτι βλέπω εδώ και κάτι μήνες.

Ετσι και αλλιώς έχουμε πει οτι ο Ολυμπιακός χρειαζόταν πολλούς Μαντζάρηδες. Εκει κατέληξαν πέρσι
Αφου φτάσαμε στο τελικό της ευρωλιγκας, αλλά δεν κατακτήσαμε τη κορυφή, το συμπέρασμα ηταν οτι η ομάδα δεν είχε αρκετούς ρολίστες-νεροκουβαλητές. .Αυτο μας έλλειπε για αυτο και γεμίσαμε με τέτοιους φέτος.

Θέλαμε παιχτες να κατεβάζουν τη μπάλα, να την δίνουν δίπλα, και οταν βρεθούν ελευθεροι να εκτελούν σουτ, και τέτοιους πήραμε....

Αν θυμάστε, λέγανε οτι θέλαμε παίχτες με εμπειρία στην ευρωλίγκα (προσόν που δεν έχει χρησιμεύσει κάπου ως τώρα), να έχουν καλό χαρακτήρα (επίσης δεν βλέπω που έχει χρησιμεύσει), να αποδέχονται το ρόλο τους (Ο Χόλις έχει τσινίσει για αυτο και κάθεται στο πάγκο μονιμα)

Θεωρητικά μιλώντας πάντως, έχτισαν ακριβώς αυτό το οποίο οραματίστηκαν το καλοκαίρι.

Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω πως καταφέραμε και απο εκεί που έχουμε ενα διαπιστωμένο πρόβλημα στη δημιουργία εδώ και 2 χρόνια, καταφέραμε να μην το λύσουμε ουτε και φέτος, οπου, για την ακρίβεια, έχουμε γίνει χειρότεροι απο ποτέ.
Το μόνο που μπορώ να υποθέσω ειναι οτι δεν το θεωρούν πραγματικό πρόβλημα.

Τώρα έχουμε ενα παιχνίδι μπροστά μας, το οποιο θεωρώ ως το κομβικότερο της σεζόν.
Αν χαθεί αυτό τότε έχει τελειώσει και η σεζόν.
Σας το λέω απο τώρα για να μην απογοητευτείτε αργότερα δηλαδή.
Το πρωτάθλημα θα πάει σκούπα (αντε 3-1) και η ευρωλίγκα ειναι η τελευταία μας ευκαιρία. Για την ακρίβεια, σήμερα ειναι η τελευταία μας ευκαιρία. Αν δεν ξεκινήσει η αντεπίθεση σημερα, δεν θα ξεκινήσει ποτέ.
Δεν με ενδιαφέρει αν έχουν τραυματισμούς ή αν θα χρειαστεί να μπει ο Τομιτς να παίξει

Δε στελέχωσα εγώ το ρόστερ, δε βγάζω εγώ το πρόγραμμα των προπονήσεων, δεν σχεδιάζω εγώ τα συστήματα, δεν διαλέγω εγώ το ιατρικό τιμ.
Οποιοι ειναι υπεύθυνοι για τα παραπάνω, έχουν υποχρέωση σήμερα να παρουσιάσουν μια ομάδα ικανή να κερδίσει αλλά και να εμπνεύσει εμπιστοσύνη για τη συνέχεια.

Αν δεν μπορούμε να δουμε μια ομάδα με πειθαρχία, ρόλους, αυτοπεποίθηση και πλάνο στο παιχνίδι της κάποιοι ειναι υπεύθυνοι

Προσέξτε. Δεν ζητάω να μπει πχ ο Ρομπερτς και να βάλει 20 πόντους ή ο Τομπσον να ευστοχήσει σε 4/4 τριποντα.
Ζητάω να μπουν στο παρκέ με συγκεκριμένο ρόλο που να τους ταιριάζει και να τους δίνει αυτοπεποίθηση.

Και αν ο ρόλος που τους ανατέθηκε αρχικά, τελικά δεν τους ταιριάζει, να βρεθεί ρόλος που να τους ταιριάζει. Ειναι επένδυση της ομάδας, την οποία εσύ ζήτησες να γίνει, και δεν μπορείς να την πετάς στα σκουπίδια γιατί τελικά δεν έκαναν αυτά που περίμενες οτι θα κάνουν.

Δε μπορώ άλλο με τον παραλογισμό.
Οι μισοί έχουν αχρηστευτεί απο τους τραυματισμούς και οι άλλοι μισοί δεν ταιριαξαν σε αυτό που είχαμε στο μυαλό μας και για αυτό τους αχρηστεύσαμε μόνοι μας.

Θα μου εξηγήσει κανείς:
Γιατί πήραμε τον Μπράουν;
Γιατι πήραμε τον Τομπσον;
Τι θέλουμε απο τον Στρελνιεκς;
Τι πρέπει να κάνει ο Ρομπερτς;

Ολοι αυτοί μαζί κοστίζουν γυρω στα 2.000.000 καθαρά
μια επένδυση αυτού του μεγέθους ειμαστε ανίκανοι να τη διαχειριστούμε;
Ποιο ακριβώς ειναι το πρόβλημα ;


(Ναι. Τα έχω πάρει)


lefpan
Θεωρώ πως όποιος παίκτης παίξει πρέπει να είναι ιατρικά οκέι για κάτι τέτοιο.
Πιστεύω πως μια 12αδα ανάγκης (χωρίς Παπανικολάου και Μπόγρη) για σήμερα θα μπορούσε να είναι:

Στο 1 και 2: Σπανούλης, Μάντζαρης, Στρέλνιεκς, Ρόμπερτς, Μπράουν και Τολιόπουλος.
Οι χρόνοι θα μοιραστούν σε όλους, και κατά διαστήματα να παίξουμε και με 3 από αυτούς ταυτόχρονα (σχήμα με 3 γκαρντ) για να ξεκουράζεται το 3αρι.

Στο 3: Παπαπέτρου και Τόμπσον.
Ο Τόμπσον να πάρει οπωσδήποτε 20-25 λεπτά, το ίδιο και ο Παπαπέτρου, ο οποίος να παίξει και λίγο σαν 4αρι.

Στο 4: Πρίντεζης και Γουίλτζερ.
Εδώ να βοηθήσουν και οι Παπαπέτρου-Τιλί για λίγο.

Στο 5: Μακλίν και Τιλί.
Ο καθένας να παίξει 20-25 λεπτά, με τον Τιλί να πάρει λίγο χρόνο και σαν 4αρι.
Coach Periklis
Μεγάλος σεβασμός και αγάπη στους παίκτες για την αυτοθυσία αλλά να μην παίξουν όσοι ιατρικά δεν μπορούν
golitog7
QUOTE(RipCity @ Apr 20 2018, 11:42 ) *
Τι κανουνε ρε οι χασαπηδες;

Χιλια μπραβο στους παικτες, αλλα σοβαρες ομαδες δε τα κανουν αυτα. Ειδικα οταν υπάρχει τετοιο ιστορικο.

Ακόμα να καταλάβαιτε ότι είναι mind games του Σφαιρόπουλου; smiley.gif
rankin
QUOTE(Coach Periklis @ Apr 20 2018, 15:55 ) *
Μεγάλος σεβασμός και αγάπη στους παίκτες για την αυτοθυσία αλλά να μην παίξουν όσοι ιατρικά δεν μπορούν


Συμφωνώ

και οπως έγραψα δεν με νοιάζει ποιοι θα παίξουν. Να παίξουν όσοι μπορούν και θέλουν
Αυτο που με ενδιαφέρει ειναι να έχουν ρόλο και να ειναι στρατιώτες.
Δε μπορώ να βλέπω κόσμο να περιφέρει το κουφάρι του στο παρκέ, περιμένοντας την στιγμή που θα επιστρέψει στο πάγκο.

QUOTE(golitog7 @ Apr 20 2018, 16:02 ) *
Ακόμα να καταλάβαιτε ότι είναι mind games του Σφαιρόπουλου; smiley.gif


Οργασμός πραγματικός ειναι τα Mind games του κοουτς
qspock
Ειλικρινα πιστευω πως αν ειχε ο Ολυμπιακος εναν εκ των Παπανικολαου ή Μιλουτινοφ σε καλη κατασταση θα καθαριζε τη σειρα.
Και τωρα ακομα, αν εχει εναν απο τους 2, θα περασει. Δηλαδη τον Παπ.

Πληρωνει παντως ο Σφαιροπουλος την απουσια καλου τριτου πενταριου. Το ελεγα απο την αρχη της χρονιας, χρειαζοταν ΜΑΠ εστω και κομπακτ σε διαστασεις αλλα σεντερ. Αν ειχε παρει εκεινο τον σαν-Χαινς (πως τον λενε δε θυμαμαι) τωρα δε θα ειχε χασει το πρωτο ματς.

Παρολλα αυτα, πιστευω στον Ολυμπιακο. Κι ας εχει γινει τοσο νωρις το break.

Η Ζαλγκιρις δεν θα ξαναπαιξει ετσι, ουτε τοσο τυχερη θα ξαναειναι στα τριπονα, ουτε τοσα σφυριγματα θα παρει.
Ουτε την θεωρω ικανη να διαχειριστει τετοιας εκτασης νικη οπως η προχτεσινη. Κυριως λογω απειριας.

Ομως, οι τραυματισμοι και οι ανετοιμοι απο πλευρας Ολυμπιακου ειναι τοσοι πολλοι και σημαντικοι που πραγματικα της δινουν ελπιδες.

Αυτο με τον Μπογρη και τη ριξη μινησκου απλα το διαβασα σημερα, ρουτινα ειναι πλεον οι τραυματισμοι, κανεις δεν ξαφνιαζεται, φυσολογικο θεωρειται, σα να διαβαζω τον καιρο ενα πραμα...
Ειναι το μοναδικο σημειο της χρονιας που πραγματικα θα χρειαζοταν ο συγκεκριμενος παιχτης, ελλειψει αλλου σεντερ. Κι εχει ριξη μινησκου!

Τωρα για τις βολες, δυστυχως πιστευω πως ο Ολυμπιακος θα ξαναχασει απελπιστικα πολλες. Αυτο ειναι πλεον μια σταθερα για τις ελληνικες ομαδες καθως και την εθνικη... angry_red.gif Ο ΠΑΟ δεν φαινεται τοσο προβληματικος εκει γιατι εχει 8 ξενους...
RipCity
QUOTE (qspock @ Apr 20 2018, 16:28 ) *
Ο ΠΑΟ δεν φαινεται τοσο προβληματικος εκει γιατι εχει 8 ξενους...


Ο Παναθηναικός είναι με διαφορά η χειρότερη ομάδα στις βολές από τις 16 tongue.gif


Κατά τ'άλλα ένας αξιοπρεπής, έτοιμος Παπ θα ήταν game changer αυτή τη στιγμή, αλλά εκεί φτάσαμε να περιμένουμε να αλλάξει την κατάσταση παίκτης που χει παίξει δύο ματς σε ένα μήνα κι έχει θέμα και στα δύο γόνατα.
qspock
QUOTE(Joda @ Apr 19 2018, 01:01 ) *
Ποτε θα συνηδητοποιησουν οι προεδροι οτι πρεπει να παιρνουμε ετοιμους προπονητες? Αυτη ειναι η ερωτηση κλειδι.


Αν και θεωρω πως ειναι ανεπικαιρο γιατι ο Ολυμπαικος δεν εχει αποκλειστει κι αν δεν ειχε τραυματισμους δεν θα μιλουσε κανεις τωρα για τον Σφαιροπουλο, οι προεδροι θελουν φτηνους προπονητες γι αυτο ειχαν διωξει τον Ιβκοβιτς (που ζητησε αυξηση προφανως μετα το trible) κι απο κει και περα τη βγαζουν σχετικα φτηνα.
Ωστοσο, αυτο που δεν εχουν συνηδητοποιησει πολλοι παραγοντες σε τουτη τη χωρα ειναι πως υπαρχουν κι ετοιμοι ελληνες προπονητες εξαιρετικοι και μαλιστα φτηνοτεροι απο τους τωρινους. Και κατα τη γνωμη μου και καλυτεροι, αλλα αυτο ισως να μη το μαθουμε ποτε.
Επαναλαμβανω ανεπικαιρο και ακυρο τη δεδομενη χρονικη στιγμη, απλα απανταω συμπληρωνοντας στο παραπανω ποστ.

QUOTE(RipCity @ Apr 20 2018, 17:46 ) *
Ο Παναθηναικός είναι με διαφορά η χειρότερη ομάδα στις βολές από τις 16 tongue.gif


Στα ματς των πλει οφς μιλαω, αυτα που ειδαμε αυτη τη βδομαδα.
RipCity
QUOTE (qspock @ Apr 20 2018, 16:50 ) *
Στα ματς των πλει οφς μιλαω, αυτα που ειδαμε αυτη τη βδομαδα.


67% ακριβώς στον μ.ό. που είχε στη σεζόν. Ποσοστό απαράδεκτο φυσικά.
rankin
QUOTE(qspock @ Apr 20 2018, 17:28 ) *
Πληρωνει παντως ο Σφαιροπουλος την απουσια καλου τριτου πενταριου. Το ελεγα απο την αρχη της χρονιας, χρειαζοταν ΜΑΠ εστω και κομπακτ σε διαστασεις αλλα σεντερ. Αν ειχε παρει εκεινο τον σαν-Χαινς (πως τον λενε δε θυμαμαι) τωρα δε θα ειχε χασει το πρωτο ματς.

Τον Χογκ λες;
Μια χαρά θα ηταν ο Χογκ... συμφωνώ


QUOTE(qspock @ Apr 20 2018, 17:28 ) *
Η Ζαλγκιρις δεν θα ξαναπαιξει ετσι, ουτε τοσο τυχερη θα ξαναειναι στα τριπονα, ουτε τοσα σφυριγματα θα παρει.
Ουτε την θεωρω ικανη να διαχειριστει τετοιας εκτασης νικη οπως η προχτεσινη. Κυριως λογω απειριας.


Υπάρχει μια διαρκής τάση υποτίμησης μιας ομάδας με σιδερένια πειθαρχεία η οποία έχει και μια πολύ καλή σεζόν πίσω της
Ο Ολυμπιακός αν θέλει να προκριθεί θα πρέπει να παίξει πραγματικά καλά απο εδώ και πέρα. Με τα ψέματα, θα φάει σκουπα.

QUOTE(qspock @ Apr 20 2018, 17:28 ) *
Τωρα για τις βολες, δυστυχως πιστευω πως ο Ολυμπιακος θα ξαναχασει απελπιστικα πολλες. Αυτο ειναι πλεον μια σταθερα για τις ελληνικες ομαδες καθως και την εθνικη... angry_red.gif Ο ΠΑΟ δεν φαινεται τοσο προβληματικος εκει γιατι εχει 8 ξενους...


Ο Ολυμπιακός φέτος πάντως έχει πολύ καλά ποσοστά στις βολές.
Μονο το προχθεσινό παιχνίδι θυμάμαι με τοσο κακή εικόνα (μέχρι και ο Ρομπερτς έχασε βολη)
Joda
Πρεπει να σταματησει η καραμελα με τους τραυμαστισμους.Μην το χρησιμοποιουμε σαν δικαιολογια για τις ηττες μας.
Zephyr
QUOTE(Joda @ Apr 20 2018, 19:22 ) *
Πρεπει να σταματησει η καραμελα με τους τραυμαστισμους.Μην το χρησιμοποιουμε σαν δικαιολογια για τις ηττες μας.


Δεν είναι καραμέλα, είναι πραγματικότητα. Και αν βγάλουμε στην άκρη το μεταφυσικό της οξείας γκαντεμίτιδας που μας δέρνει, μένουν οι φωστήρες των προπονητικών/ ιατρικών/ φυσικοθεραπευτικών τμημάτων που μας οδήγησαν Απρίλη μήνα με μισή ομάδα στο ΚΑΤ.
pan24
Τελικά εκτός 12αδας Τόμπσον και μέσα Παπ-Μπόγρης
Sence Of Defence
QUOTE (Joda @ Apr 20 2018, 19:22 ) *
Πρεπει να σταματησει η καραμελα με τους τραυμαστισμους.Μην το χρησιμοποιουμε σαν δικαιολογια για τις ηττες μας.


Η καραμέλα δυστυχώς είναι πραγματικότητα, η ομάδα έχει σοβαρό θέμα με τους σοβαρούς τραυματισμους. Οι πρόεδροι θα πρέπει από του χρόνου να κοιτάξουν το προπονητικό τιμ αυτό πολύ σοβαρά.
D-Wade
QUOTE(pan24 @ Apr 20 2018, 20:29 ) *
Τελικά εκτός 12αδας Τόμπσον και μέσα Παπ-Μπόγρης

Οκ ο Παπ εντάξει τενοντίτιδα έχει. Δεν ξέρω πόσο πιθανό είναι να διαλύσει το γόνατό του αλλά πες ότι δεν είναι πιθανό. Πονάει αλλά πονάνε ωρέ τα παλικάρια? Ας παίξει

Το Μπογρίνιο πως τον βάζουν μέσα? Ρήξη μηνίσκου δεν είπαν? Στη λογική '' Έλα μωρέ ρήξη έχει τι άλλο να πάθει?''
Dreamerpanos
Τι εννοούν τα σάιτ όταν λένε ότι ο Μπόγρης θα σφίξει τα δόντια και θα παίξει?Με ρίξη μηνίσκου?

Δηλαδή σε ποια περίπτωση δεν θα έπαιζε? Να τον πατήσει λεωφορείο ξέρω γω?
Quincy
Εγώ νομίζω ότι ο Μπόγρης δεν θα παίξει καθόλου. Και να παίξει δηλαδή πιστεύει κανείς ότι είναι σε θέση να προσφέρει κάτι πέρα από το να λέμε ότι βρίσκεται 5αρι στο παρκέ;
lefpan
QUOTE(pan24 @ Apr 20 2018, 19:29 ) *
Τελικά εκτός 12αδας Τόμπσον και μέσα Παπ-Μπόγρης

Μεγάλο λάθος που έμεινε εκτός ο Τόμπσον.
Αν δεν μπορέσει να παίξει ο Παπανικολάου, τότε δεν θα έχουμε δεύτερο τριάρι.
jonaldidhs
Τα εγραφα το καλοκαιρι και ειχα τσακωθει με αρκετο κοσμο εδω μεσα..Ειμαι φυσ/της, και εχω μια μικρη γνωση πανω σε αυτα τα θεματα..Ειναι τραγικο το ιατρικο τιμ του Οσφπ..Και ακομα πιο τραγικο ειναι οτι ο Σφαιρο επιλεγει να βαλει τον Παπ μεσα με κινδυνο να τον χασει κανα διμηνο ή και παραπανω ακομα..Και απο τενοντιτιδα(που σημαινει πρακτικα μικρορηξεις στον τενοντα απο επαναλαμβανομενη χρηση),μπορεις να παθεις ευκολα μια ρηξη στον τενοντα..Τον Μπογρη που θελει να παιξει με ρηξη μηνισκου,αν το ριξει μεσα ο Σφαιρο,θα μεινει στην ιστορια..Φανταζομαι οτι τον εβαλε στην αποστολη μονο και μονο για να μεταδωσει πολεμικο κλιμα στους υπολοιπους..
kotzito
QUOTE(lefpan @ Apr 20 2018, 17:57 ) *
Μεγάλο λάθος που έμεινε εκτός ο Τόμπσον.
Αν δεν μπορέσει να παίξει ο Παπανικολάου, τότε δεν θα έχουμε δεύτερο τριάρι.

Και προχτές πάντως που ήταν μέσα ο Χόλις, 5 λεπτά έπαιξε όλα κι όλα. Αλλά ναι, έτσι κι αλλιώς ο Μπόγρης παραπάνω από 2-3 λεπτά δεν θα παίξει. Οπότε καλύτερα τουλάχιστον να ήταν ο Τόμπσον ώστε να μην τον διαλύσουμε κι άλλο τον Μπογρίνιο, και να είχαμε έστω κι έτσι έναν παίκτη που είναι σε καλύτερη κατάσταση.

Πιστεύω πάντως ότι σήμερα ο Σφαιρό θα επιστρατεύσει ίσως σύστημα με Παπ στο 4 και Πρίντεζη στο 5. Ειδικά αν πάμε σε οριακό ματς και χρειαστεί να κυνηγήσει πάλι στο τέλος, θεωρώ σίγουρο ότι για λίγα λεπτά θα το εμφανίσει. Εκτός κι αν ο Μακλιν ή ο Τιγί έχουν κάνει μεγάλο ματς μέχρι τότε και τους εμπιστευτεί.
RipCity
Αιντε παμε ρε, βγαλτε λιγο ψυχη γιατι απο τακτικη δεν περιμενω smiley.gif
D-Wade
QUOTE(RipCity @ Apr 20 2018, 21:16 ) *
Αιντε παμε ρε, βγαλτε λιγο ψυχη γιατι απο τακτικη δεν περιμενω smiley.gif

Ε αφού είπε ο Σφαιρό . . .ταφ , αγγρεσιβ και πεσιενς
rankin
QUOTE(D-Wade @ Apr 20 2018, 21:18 ) *
Ε αφού είπε ο Σφαιρό . . .ταφ , αγγρεσιβ και πεσιενς

Υποθέτω οτι το πέισιενς ηταν για μας
lefpan
Respect στον Μπόγρη.
Φάουλ στον κόουτς που τον έβαλε τραυματία.
D-Wade
Τελικά μπήκε και ο Georgiou beater. Δεν έχω γνώσεις ιατρικής αλλά ρε φίλε μήπως τα site είχαν λάθος πληροφορία? Σίγουρα τον βάζουν να παίξει με ρήξη μηνίσκου?
Coach Periklis
Δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω το πάθος που βγάζουν και την αυτοθυσία στις περισσότερες φάσεις
kotzito
Δεν παίζουμε καλύτερα σε σχέση με προχτές. Αλλά τουλάχιστον παίζουμε πιο παθιασμένα. Για να δούμε αν θα μας είναι αρκετό αυτό σήμερα. Ήδη πάντως οι Μακλίν, Τιγί και Στρέλνιεξ είναι πιο ανεβασμένοι.
Quincy
Όσο λείπει ο Davies η Zalgiris κι όσο τα guard της δεν βρίσκουν τους χώρους για τα mid range σουτάκια η επίθεσή της μπλοκάρει αρκετά.
RipCity
Εξαιρετικη αμυνα στο πρωτο ημιχρονο. Μπραβο.
Quincy
Παιδιά, προσοχή στις εκφράσεις, το επόμενο ειρωνικό/προσβλητικό post θα τιμωρηθεί με φάουλ
lefpan
Πάντως πέρα από προπονητική αξία, ο Σάρας έχει ξεπεράσει ακόμα και τον Ζοτς με τις συνεχείς διαμαρτυρίες του για τη διαιτησία σε κάθε φάση.
rankin
Σήμερα πάντως, με τον Στρένιεκς σε σαφώς καλύτερη βραδιά, θα προτιμούσα να κάτσει λίγο παραπάνω στο πάγκο ο Βασίλης.
Για παράδειγμα, θα μπορούσε να κάτσει στο πάγκο για οσο περισσότερο γίνεται κατα τη τριτη περίοδο.

Ο στόχος θα έπρεπε να ειναι να παιζει το πολύ 25 λεπτά.
Για την ώρα έχει παίξει 13..
Conan1982
Αμυντικά ο Μακλίν τα έχει τα θέματα του αλλά επιθετικά τα πάει μια χαρά και έχει φορτώσει και τους αντίπαλους με 5 φάουλ
MaJesty23
QUOTE(lefpan @ Apr 20 2018, 22:16 ) *
Πάντως πέρα από προπονητική αξία, ο Σάρας έχει ξεπεράσει ακόμα και τον Ζοτς με τις συνεχείς διαμαρτυρίες του για τη διαιτησία σε κάθε φάση.

smiley.gif εισαι άπαιχτος!Είπες να το ξαναγράψεις παραφρασμένο! 77.gif
Quincy
QUOTE(rankin @ Apr 20 2018, 19:16 ) *
Σήμερα πάντως, με τον Στρένιεκς σε σαφώς καλύτερη βραδιά, θα προτιμούσα να κάτσει λίγο παραπάνω στο πάγκο ο Βασίλης.
Για παράδειγμα, θα μπορούσε να κάτσει στο πάγκο για οσο περισσότερο γίνεται κατα τη τριτη περίοδο.

Ο στόχος θα έπρεπε να ειναι να παιζει το πολύ 25 λεπτά.
Για την ώρα έχει παίξει 13..


Πάντως έχει και 3 φάουλ ο Στριέλνιεκς, Λογικά θα τον δούμε από το τέλος της 3ης και έπειτα
rankin
QUOTE(Quincy @ Apr 20 2018, 22:20 ) *
Πάντως έχει και 3 φάουλ ο Στριέλνιεκς, Λογικά θα τον δούμε από το τέλος της 3ης και έπειτα

Σωστό και αυτό σύντροφε
Το ειχα ξεχάσει

Ας βάλει το Μπομπι. Ας βάλει τον Ρομπερτς.. εστω για λιγα λεπτά.... δε ξερω

τα ιδια παντελάκι μου στην αρχη της 3ης....
Αυτο το πράγμα που μας κλείνουν το πικ και μας μένει η μπάλα στα χέρια.... απιθανο....
Coach Periklis
Ξεκίνησε η 3η ρε ξυπνάτε

Και ρε χομο σάπιενς κόψτε τα λέιζερ
MaJesty23
Μέχρι να πάρει το 4ο φαουλ του Davies ο μακλιν θα χει καταστρέψει 10 επιθέσεις.

Ο Μπόγρης έχει γίνει Wrestler!! tongue.gif
pk13
Ζορίζει επικίνδυνα το πράγμα θέλει συγκέντρωση και να μπουν τα ελεύθερα σουτ.

Ο Μπογρης θεούλης έχει σακατέψει τους μισούς λιθουανους
louie
μπογρης βγαλμενος απο τα bad boys
Quincy
Τα διαιτητικο-posts διαγράφηκαν και στα επόμενα θα υπάρξουν ποινές.
RipCity
Ελα τι θα γινει δεκα λεπτα διακοπη...
MustGK
Βλέπω τώρα το ματς με σκορ 63 - 54. Μπορεί κάποιος να πει τι έγινε πιο πριν; Σε κάποια φάση που το είδα για λίγο το σκορ ήταν αρκετά μπροστά ο ολυμπιακός. Τι έγινε;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.