Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ Δ΄ΟΜΙΛΟΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
gavronick
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/11/2017)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 54 - 50 (ΗΜ. 28 - 28)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μελισσάρης - Ιασωνίδης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20 - 19, 8 - 9, 11 - 13, 15 - 9.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης 3, Γεροχρήστος, Σουλιώτης 9, Πουλάκης 1, Γιουβανέλλης 15(2), Γκιουζέλης 4, Κοπετινάς 17(1), Μούγιος 3, Βλαχάκης 2.
ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ (Μαρίνος): Μπελέκας 12(2), Γκόφας 4, Καούκης, Σκορδάς 4, Πολύζος, Χατζηχρήστος 17(1), Μπέρτσιας, Σιαμαντάς 10, Καλογεράκης 3(1), Βλαχοκώστας, Παντζάβελης.
Nemesakos
QUOTE (M.Kaloger @ Nov 5 2017, 01:42 ) *
Για όσους είχαν την ατυχία να δουν τον αγώνα από κοντά τις αξιόμαχης Φιλοθέης με την
Δόξα Βύρωνα γνωρίζουν πολύ καλά τι συνέβη στο ματς ,για όσους ήταν τυχεροί και δεν τον είδαν να ενημερώσω ότι έπειτα από τόσα χρόνια στα γήπεδα τόσο κάκιστη διαιτησία για 40 συνεχόμενα λεπτά στοχευμενη κόντρα σε μια ομάδα δεν έχω ξαναδεί (Έχουν δει πολλά τα μάτια μου…. εδώ όμως οι κόρακες έσπασαν τα κοντέρ…). Λάθος σφυρίγματα μονόπλευρα σε όλο το παιχνίδι.



Γενικά έχω παρακολουθήσει πολλά ματς της κατηγορίας και όχι μόνο του Ζευς που είναι η ομάδα της γειτονιάς μου. Και των πρώτων και των πιο κάτω ομάδων στην βαθμολογία. Επίσης μπορεί όποιος θέλει να ανατρέξει στις σελίδες πριν για να δει αν έχω γράψει έστω και το ελάχιστο που να υπονοεί κάτι για την διαιτησία. Ούτε στις νίκες αλλά ούτε και στην πρώτη ήττα του Ζευς.

Προφανώς και υπάρχουν μερικές στοχευμένες διαιτησίες και σε αυτό θα συμφωνήσω σε μεγάλο βαθμό μαζί σου.

Και ανεξαρτήτου ομάδας, με ενοχλεί υπερβολικά το ύφος των διαιτητών. Σε αγώνα (όχι του Ζευς) διαιτητής πιάνει την κουβέντα με την εξέδρα και λέει αν δεν σαρέσει φύγε. Σε άλλον αγώνα (πάλι όχι του Ζευς) ζήτησε από την μία ομάδα να πει στους φίλους της να μην μιλάνε γιατί θα τους βγάλει εκτός γηπέδου. Δεν είναι τα σφυρίγματα είναι το ύφος. καταλαβαίνω πως και αυτοί τώρα ξεκινάνε την καριέρα τους, πρέπει να πάνε by the book ωστόσο κάποιες αντιδράσεις τους θυμίζουν διαιτητές ξέρω γω ευρωλίγκας και πάνω.

Στα του Ζευς, στο ρόστερ υπάρχει ο Νίκος Ζεγκίνογλου τον οποίο φαντάζομαι τον ξέρουν οι περισσότεροι που ασχολούνται ειδικά με Β και Γ εθνική. Φέτος είχε ο Ζευς την τύχη να τον έχει στο ρόστερ του για χ ψ λόγους. Γενικά έχει φάει πολύ ξύλο χωρίς να παίρνει τα φάουλ που πρέπει. Ωστόσο το αστείο της υπόθεσης δεν είναι ότι δεν σφυρίζονται τα φάουλ, αλλά οι δικαιολογίες των διαιτητών. Στον πρώτο αγώνα άκουσε και άκουσα να του λένε «Δύο μέτρα παλικάρι είσαι τι ζητάς φάουλ...» ενώ και σε έναν ακόμα αγώνα του είπαν δίκιο έχει φάουλ ήταν αν στα έδινα θα έβαζες 20 πόντους ακόμα αλλά δεν στα έδωσα γιατί μου μιλούσες.

Δεν πάνε στις ομάδες τα παραπάνω. Κάθε ομάδα παλεύει με τον ιδρώτα της. Ωστόσο με την διαιτησία και το ύφος της κάτι ίσως θα πρέπει να γίνει διαφορετικά...
axe
χαιρετίζω κι εγώ το forum!
θα προσπαθήσω να είμαι πιο συνεπής στο εξής

Όπως έχει ήδη αναφερθεί, ο όμιλος είναι αρκετά δυνατός με ομάδες που μπορούν σιγουρά να σταθούν με αξιώσεις στη Γ'.
Ξεκινώντας λοιπόν τη σεζόν πίστευα ότι η ομάδα μου (ΦΙΛΟΘΕΗ) θα έκανε μια πολύ καλή χρονιά που θα μας οδηγούσε στην άνοδο. Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχουμε καταφέρει να παίξουμε ούτε έναν αγώνα πλήρεις. Τραυματισμοί, τιμωρίες και άλλοι σοβαροί λόγοι έχουν φέρει μια ανισορροπία στην ομάδα που ευτυχώς δείχνει μέχρι στιγμής ότι έχει τον τρόπο να παλεύει όλα τα παιχνίδια.

Το 1ο παιχνίδι με αντίπαλο τον ΖΕΥ το ξεκινήσαμε και το τελειώσαμε με κακή συγκέντρωση βάζοντας σε αυτές τις 2 περιόδους συνολικά 6 πόντους (!)
Με την ΑΚΑΔΗΜΙΑ είχαμε ένα εύκολο βράδυ κυρίως λόγω του συνδυασμού των πολύ κακών ποσοστών των γηπεδούχων στα σουτ, με τα δικά μας πολύ καλά νούμερα.
Στο ματς με τα ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ ήμασταν τυχεροί καθώς το πήραμε τελικά στις λεπτομέρειες. Εάν δεν απογοητευτούν από τα ως τώρα αρνητικά αποτελέσματα, και βρει τρόπο ο coach των ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ να ανοίξει λίγο το rotation, είμαι σίγουρος ότι θα έχουν μια καλύτερη πορεία από αυτή της τελευταίας θέσης που βρίσκονται σήμερα.
Το 4ο παιχνίδι με τον ΑΡΙΩΝΑ ήταν ντέρμπυ όπως παραδοσιακά συμβαίνει τα τελευταία χρόνια. Η διαφορά των 13 πόντων είναι πλασματική καθώς πληρώσαμε την επιθετική και αμυντική μας απουσία στο τελευταίο 10λεπτο όταν το σκορ έκλεισε στο 24-4 υπέρ των γηπεδούχων (η διαφορά δημιουργήθηκε στο τελευταίο λεπτό που προσπαθούσαμε με φάουλ και βιαστικά 3ποντα να γυρίσουμε το ματς).
Στο τελευταίο ματς με τη ΔΟΞΑ καταφέραμε να τους περιορίσουμε επιθετικά και η καλή μας άμυνα σε συνδυασμό με την ψυχραιμία στο τέλος, μας έδωσαν τη νίκη.

Δυστυχώς η διαιτησία είναι αυτή που είναι και παρότι έχω πει επανειλημμένα ότι δεν θα ασχοληθώ, το έχω κάνει 2-3 φορές στο παρελθόν, με αφορμή αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω από τον φίλο… την συμπεριφορά των διαιτητών. Ως προς αυτό δεν έχουν δικαιολογία. Θεωρώ όμως ότι δεν πρέπει να μπερδεύουμε την ανικανότητα με την σκοπιμότητα.
Τώρα για το προχθεσινό ματς με τη ΔΟΞΑ, πιστεύω ότι η διαιτησία ναι μεν ήταν κακή αλλά σε καμία περίπτωση δεν φάνηκε να είναι στοχευμένη. Λάθη γίνανε και προς τις 2 ομάδες. Εξάλλου το παιχνίδι κρίθηκε στις βολές και το χαμένο layup στο τέλος.
Εάν μου επιτρέπει ο φίλος Nemesakos, όσον αφορά τον ψηλό του ΖΕΥ λυπάμαι που θα το πω αλλά ο διαιτητής έχει δίκιο, χωρίς αυτό να πρέπει να αποτελεί ηλίθια δικαιολογία για να μην παίρνει τα φάουλ που του αναλογούν στο αγωνιστικό κομμάτι. Εγώ όμως βλέποντας τα πράγματα μέσα από τις γραμμές οφείλω να πω ότι κάποιος που έχει παίξει Β’ και Γ’ Εθνική θα έπρεπε να μην ασχολείται καν με τους διαιτητές και εάν μη τι άλλο να έχει καλύτερη συμπεριφορά ως προς τους συναθλούμενούς του.

Ελπίζω να μην κούρασα...
Tribune
QUOTE (axe @ Nov 7 2017, 18:00 ) *
Δυστυχώς η διαιτησία είναι αυτή που είναι και παρότι έχω πει επανειλημμένα ότι δεν θα ασχοληθώ, το έχω κάνει 2-3 φορές στο παρελθόν, με αφορμή αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω από τον φίλο… την συμπεριφορά των διαιτητών. Ως προς αυτό δεν έχουν δικαιολογία. Θεωρώ όμως ότι δεν πρέπει να μπερδεύουμε την ανικανότητα με την σκοπιμότητα.
Τώρα για το προχθεσινό ματς με τη ΔΟΞΑ, πιστεύω ότι η διαιτησία ναι μεν ήταν κακή αλλά σε καμία περίπτωση δεν φάνηκε να είναι στοχευμένη. Λάθη γίνανε και προς τις 2 ομάδες. Εξάλλου το παιχνίδι κρίθηκε στις βολές και το χαμένο layup στο τέλος.
Εάν μου επιτρέπει ο φίλος Nemesakos, όσον αφορά τον ψηλό του ΖΕΥ λυπάμαι που θα το πω αλλά ο διαιτητής έχει δίκιο, χωρίς αυτό να πρέπει να αποτελεί ηλίθια δικαιολογία για να μην παίρνει τα φάουλ που του αναλογούν στο αγωνιστικό κομμάτι. Εγώ όμως βλέποντας τα πράγματα μέσα από τις γραμμές οφείλω να πω ότι κάποιος που έχει παίξει Β’ και Γ’ Εθνική θα έπρεπε να μην ασχολείται καν με τους διαιτητές και εάν μη τι άλλο να έχει καλύτερη συμπεριφορά ως προς τους συναθλούμενούς του.

Ελπίζω να μην κούρασα...


Ως προς το τελευταίο σκέλος, να προσθέσω ότι τέτοια συμπεριφορά έγκειται στο αθλητικό ήθος του καθένα και όχι επειδή έχει παίξει κατ' ανάγκη σε υψηλότερη κατηγορία.
Και στο κάτω-κάτω της γραφής, όποιος έχει παίξει σε εθνική κατηγορία και (ξε)πέφτει μετά σε κάποια αντίστοιχη τοπική - για οποιοδήποτε λόγο - δεν σημαίνει ότι πρέπει να βλέπει τους άλλους σαν μυρμήγκια. Μεγάλος παίκτης πρώτα είσαι στο πώς φέρεσαι μέσα στο γήπεδο, απέναντι σε διαιτητές και αντιπάλους και μετά στο τεχνικό κομμάτι.
Nemesakos
QUOTE (Tribune @ Nov 7 2017, 18:56 ) *
Ως προς το τελευταίο σκέλος, να προσθέσω ότι τέτοια συμπεριφορά έγκειται στο αθλητικό ήθος του καθένα και όχι επειδή έχει παίξει κατ' ανάγκη σε υψηλότερη κατηγορία.
Και στο κάτω-κάτω της γραφής, όποιος έχει παίξει σε εθνική κατηγορία και (ξε)πέφτει μετά σε κάποια αντίστοιχη τοπική - για οποιοδήποτε λόγο - δεν σημαίνει ότι πρέπει να βλέπει τους άλλους σαν μυρμήγκια. Μεγάλος παίκτης πρώτα είσαι στο πώς φέρεσαι μέσα στο γήπεδο, απέναντι σε διαιτητές και αντιπάλους και μετά στο τεχνικό κομμάτι.



Φίλε τι λες? καταρχήν γνωρίζεις για ποιον λόγο κατέβηκε το παιδί να παίξει στην Δ ΕΣΚΑ? μάλλον όχι.. το αυθαίρετο συμπέρασμα που έβγαλες δε ότι βλέπει τους άλλους σαν μυρμήγκια επειδή έχει παίξει σε ψηλότερες κατηγορίες είναι ότι να ναι.. Από που το συμπέρανες αυτό? οπότε καλό θα ήταν να μην μιλάς για ήθος και λοιπά για ανθρώπους και καταστάσεις που δεν γνωρίζεις... Στο λέω όσο πιο ευγενικά μπορώ γιατί το σχόλιό σου είναι επιεικώς απαράδεκτο.

Από κει και πέρα για να απαντήσω και στον φίλο Axe που αναφέρθηκε στον ψηλό του Ζευς..

Βασικά επειδή φίλε μου και συ από ότι κατάλαβα παίζεις μπάσκετ στην ομάδα της Φιλοθέης, αν φας μία, δύο, τρεις δεν θα μιλήσεις? Τα παιχνίδια της κατηγορίας πάνε πολύ στη δύναμη και φαντάζομαι μπορείς να το επιβεβαιώσεις.. Και ίσως να είναι δικό μου λάθος που ανέφερα πως ο ψηλός του ΖΕυς έχει παίξει σε Β και Γ εθνική, ωστόσο δεν εννοούσα επουδενί ότι επειδή έχει παίξει σε αυτές τις κατηγορίες πρέπει να σφυρίζονται τα φάουλ. Τα φάουλ πρέπει να σφυρίζονται όταν είναι φάουλ. Και μια διευκρίνιση ως προς αυτά που έγραψα ότι άκουσε από τους διαιτητές.. Τα άκουσε μετά το τέλος των αγώνων και όχι κατά την διάρκεια.

Όσο αφορά τις διαμαρτυρίες. Αν τρως ξύλο δεν θα μιλήσεις? Βασικά επειδή είναι εύκολο να λέμε να μην διαμαρτύρεται κάποιος, κ στον αγώνα με την Φιλοθέη ήρθα και σε άλλους αγώνες της Φιλοθέης ήρθα και δεν είδα τους παίκτες της Φιλοθέης να μην διαμαρτύρονται. Αλίμονο στο παιχνίδι είναι και αυτό. Τώρα ξαφνικά θα πρέπει να μην μιλάει κάποιος η να μην ζητάει φάουλ? Αμα είναι να τραυματιστεί ούτε τότε να μιλάει? Γιατι υπάρχουν μαρκαρίσματα που για τραυματισμό πήγαινε..

Αλλά μιας και πήγε αλλού η κουβέντα στο πιο προσωπικό και από τους δύο σας, εγώ αυτά που έγραψα τα έγραψα μόνο για το ύφος των διαιτητών. Όχι για τα φάουλ που δεν δίνονται αλλά για τις ατάκες που ακούει... Πάντως να λες φίλε μου Axe ο διαιτητής έχει δίκιο όταν λέει σε παίκτη «ναι σου έκαναν φάουλ αλλά δεν στα έδωσα» ελπίζω αν σου τύχει να είσαι το ίδιο ψύχραιμος και κυνικός όπως στο post που έκανες...

Tribune
QUOTE (Nemesakos @ Nov 7 2017, 19:24 ) *
Φίλε τι λες? καταρχήν γνωρίζεις για ποιον λόγο κατέβηκε το παιδί να παίξει στην Δ ΕΣΚΑ? μάλλον όχι.. το αυθαίρετο συμπέρασμα που έβγαλες δε ότι βλέπει τους άλλους σαν μυρμήγκια επειδή έχει παίξει σε ψηλότερες κατηγορίες είναι ότι να ναι.. Από που το συμπέρανες αυτό? οπότε καλό θα ήταν να μην μιλάς για ήθος και λοιπά για ανθρώπους και καταστάσεις που δεν γνωρίζεις... Στο λέω όσο πιο ευγενικά μπορώ γιατί το σχόλιό σου είναι επιεικώς απαράδεκτο.

Από κει και πέρα για να απαντήσω και στον φίλο Axe που αναφέρθηκε στον ψηλό του Ζευς..

Βασικά επειδή φίλε μου και συ από ότι κατάλαβα παίζεις μπάσκετ στην ομάδα της Φιλοθέης, αν φας μία, δύο, τρεις δεν θα μιλήσεις? Τα παιχνίδια της κατηγορίας πάνε πολύ στη δύναμη και φαντάζομαι μπορείς να το επιβεβαιώσεις.. Και ίσως να είναι δικό μου λάθος που ανέφερα πως ο ψηλός του ΖΕυς έχει παίξει σε Β και Γ εθνική, ωστόσο δεν εννοούσα επουδενί ότι επειδή έχει παίξει σε αυτές τις κατηγορίες πρέπει να σφυρίζονται τα φάουλ. Τα φάουλ πρέπει να σφυρίζονται όταν είναι φάουλ. Και μια διευκρίνιση ως προς αυτά που έγραψα ότι άκουσε από τους διαιτητές.. Τα άκουσε μετά το τέλος των αγώνων και όχι κατά την διάρκεια.

Όσο αφορά τις διαμαρτυρίες. Αν τρως ξύλο δεν θα μιλήσεις? Βασικά επειδή είναι εύκολο να λέμε να μην διαμαρτύρεται κάποιος, κ στον αγώνα με την Φιλοθέη ήρθα και σε άλλους αγώνες της Φιλοθέης ήρθα και δεν είδα τους παίκτες της Φιλοθέης να μην διαμαρτύρονται. Αλίμονο στο παιχνίδι είναι και αυτό. Τώρα ξαφνικά θα πρέπει να μην μιλάει κάποιος η να μην ζητάει φάουλ? Αμα είναι να τραυματιστεί ούτε τότε να μιλάει? Γιατι υπάρχουν μαρκαρίσματα που για τραυματισμό πήγαινε..

Αλλά μιας και πήγε αλλού η κουβέντα στο πιο προσωπικό και από τους δύο σας, εγώ αυτά που έγραψα τα έγραψα μόνο για το ύφος των διαιτητών. Όχι για τα φάουλ που δεν δίνονται αλλά για τις ατάκες που ακούει... Πάντως να λες φίλε μου Axe ο διαιτητής έχει δίκιο όταν λέει σε παίκτη «ναι σου έκαναν φάουλ αλλά δεν στα έδωσα» ελπίζω αν σου τύχει να είσαι το ίδιο ψύχραιμος και κυνικός όπως στο post που έκανες...


Αναφέρθηκα πολύ συγκεκριμένα σε περιπτώσεις παικτών, που έχουν παιξει σε εθνική κατηγορία και μετά για οποιοδήποτε λόγο, αγωνίζονται σε τοπική. Είδες πουθενά εσύ να αναφέρομαι στον συγκεκριμένο παίκτη;; Με λαβή αυτό που ανέφερε ο Axe, έκανα το σχόλιο μου.
Δεν καταλαβαίνω, γιατί ενοχλείσαι;

Τώρα, όσον αφορά το ύφος των διαιτητών, προσωπική μου άποψη πάντα, ότι θα έπρεπε να βγαίνουν μέσω ΤΕΦΑΑ και όχι απλά να κάνουν κάποια σεμινάρια. Τέλος, καλό θα ήταν, να είχαν παίξει και κάποια στιγμή αγωνιστικό μπάσκετ. Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων - και τουλάχιστον σε Α', Β', Γ' και Δ' ΕΣΚΑ, που παρακολουθώ αγώνες, οι περισσότεροι έχουν ένα τουπέ σαν να είναι ο πλανητάρχης.
Πράγμα το οποίο με οδηγεί στο συμπέρασμα, ότι απλά ακολουθούν οδηγίες από την επιτροπή, που τους ορίζει.
axe
QUOTE(Nemesakos @ Nov 7 2017, 20:24 ) *
Από κει και πέρα για να απαντήσω και στον φίλο Axe που αναφέρθηκε στον ψηλό του Ζευς..

Βασικά επειδή φίλε μου και συ από ότι κατάλαβα παίζεις μπάσκετ στην ομάδα της Φιλοθέης, αν φας μία, δύο, τρεις δεν θα μιλήσεις? Τα παιχνίδια της κατηγορίας πάνε πολύ στη δύναμη και φαντάζομαι μπορείς να το επιβεβαιώσεις.. Και ίσως να είναι δικό μου λάθος που ανέφερα πως ο ψηλός του ΖΕυς έχει παίξει σε Β και Γ εθνική, ωστόσο δεν εννοούσα επουδενί ότι επειδή έχει παίξει σε αυτές τις κατηγορίες πρέπει να σφυρίζονται τα φάουλ. Τα φάουλ πρέπει να σφυρίζονται όταν είναι φάουλ. Και μια διευκρίνιση ως προς αυτά που έγραψα ότι άκουσε από τους διαιτητές.. Τα άκουσε μετά το τέλος των αγώνων και όχι κατά την διάρκεια.


Όσο αφορά τις διαμαρτυρίες. Αν τρως ξύλο δεν θα μιλήσεις? Βασικά επειδή είναι εύκολο να λέμε να μην διαμαρτύρεται κάποιος, κ στον αγώνα με την Φιλοθέη ήρθα και σε άλλους αγώνες της Φιλοθέης ήρθα και δεν είδα τους παίκτες της Φιλοθέης να μην διαμαρτύρονται. Αλίμονο στο παιχνίδι είναι και αυτό. Τώρα ξαφνικά θα πρέπει να μην μιλάει κάποιος η να μην ζητάει φάουλ? Αμα είναι να τραυματιστεί ούτε τότε να μιλάει? Γιατι υπάρχουν μαρκαρίσματα που για τραυματισμό πήγαινε..

Αλλά μιας και πήγε αλλού η κουβέντα στο πιο προσωπικό και από τους δύο σας, εγώ αυτά που έγραψα τα έγραψα μόνο για το ύφος των διαιτητών. Όχι για τα φάουλ που δεν δίνονται αλλά για τις ατάκες που ακούει... Πάντως να λες φίλε μου Axe ο διαιτητής έχει δίκιο όταν λέει σε παίκτη «ναι σου έκαναν φάουλ αλλά δεν στα έδωσα» ελπίζω αν σου τύχει να είσαι το ίδιο ψύχραιμος και κυνικός όπως στο post που έκανες...


Σε αυτό που αναφέρθηκα φίλε Nemesakos είναι τη χαζή δικαιολογία ότι “… δεν στα έδωσα γιατί μιλούσες” και αυτός δυστυχώς είναι ο τρόπος που σκέφτονται στην πλειοψηφία τους οι διαιτητές. Εάν δεν πήγαινε να τους ζητήσει το λόγο στο τέλος των αγώνων δεν θα άκουγε τίποτα από αυτά που αναφέρεις. Όσον αφορά το ύφος του post λυπάμαι εάν φάνηκε κυνικό. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Πιο πολύ σαν μια παρατήρηση ήθελα να το περάσω.

Πίστεψέ με έχω φάει και 2 και 3 και έχω ζήσει και πιο ακραίες καταστάσεις όσα χρόνια παίζω. Η αλήθεια είναι πως παλαιότερα δεν έβγαζα άχνα αλλά αυτό τείνει να αλλάξει καθώς ορισμένες συμπεριφορές με ενοχλούν πια τόσο όσο να μην μπορώ να τις προσπεράσω. Αυτός ήταν και ο λόγος που αναφέρθηκα στον ψηλό σας και δεν θα το έκανα ποτέ εάν νωρίτερα δεν είχες αναφερθεί στο πόσο αδικείται (το οποίο δεν αμφισβητώ ότι μπορεί και να ισχύει). Στο μεταξύ μας παιχνίδι ήμουν εγώ αυτός που τον μάρκαρα (στα σχεδόν 30 λεπτά που έπαιξα) και ήμουν είτε ο άμεσος αποδέκτης των “σχολίων” ή ο αυτήκοος μάρτυρας των διαμαρτυριών. Για να το κλείσουμε εδώ και επειδή το παλικάρι θα έχει λόξιγκα, προς τιμή του στο τέλος του αγώνα ήρθε και μου ζήτησε συγγνώμη. Αυτό μόνο…

Γενικά θεωρώ ότι το επίπεδο είναι αρκετά ανεβασμένο τόσο σε αγωνιστικό όσο και σε επίπεδο ήθους των παιδιών που αγωνίζονται σε σχέση πάντα με το παρελθόν. Οι διαμαρτυρίες δε, δεν θα έπρεπε να είναι μέρος του παιχνιδιού παρόλα αυτά πολλές φορές είναι αναπόφευκτες. Ξύλο με ξύλο διαφέρει. Άλλο να παίζεις δυνατά και να προσπαθείς μέσα από το παιχνίδι να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς στο πλαίσιο τον κανονισμών και άλλο να προσπαθείς να χτυπήσεις τον αντίπαλο χωρίς λόγο (ή τέλος πάντων για λόγο που εγώ δεν καταλαβαίνω). Εάν πρόκειται να τραυματιστείς φυσικά και θα διαμαρτυρηθείς. Εάν όμως το κάνεις σε κάθε φάση τότε κανένας διαιτητής ή ακόμα και ο προπονητής σου ο ίδιος δεν θα σε πάρει στα σοβαρά.
Όλες οι ομάδες, συμπεριλαμβανομένης και της ΦΙΛΟΘΕΗΣ, έχουν 12, 15, 20 διαφορετικές προσωπικότητες οπότε είναι λογικό να υπάρχουν ανάμεσά τους παίχτες που διαμαρτύρονται και άλλοι που δεν ασχολούνται καθόλου. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν ξεπεράσεις εκείνο το όριο που σε κάνει ενοχλητικό σε αντιπάλους και συμπαίκτες.



Kormos9991
Σε παιχνίδι με πολύ μπασκετοξυλο με τον Ζευς να προηγείται 20-5 στο 8 κ 33-26 ημ. Ο εθνικός κατάφερε να φύγει με διπλό 59-67. Σίγουρα δύσκολη νίκη κ σημαντική. Καλή συνέχεια στον Ζευς.
Θρυλαρα7
Ξερουμε τι εγινε στο ζευς εθνικος???
Kormos9991
Σε παιχνίδι με πολύ μπασκετοξυλο με τον Ζευς να προηγείται 20-5 στο 8 κ 33-26 ημ. Ο εθνικός κατάφερε να φύγει με διπλό 59-67. Σίγουρα δύσκολη νίκη κ σημαντική. Καλή συνέχεια στον Ζευς.
Nemesakos
QUOTE (Θρυλαρα7 @ Nov 9 2017, 23:40 ) *
Ξερουμε τι εγινε στο ζευς εθνικος???


Έλα φίλε μου ναι..

Ζευς Εθνικός 59-67

Ο Ζευς μπήκε δυνατα κ προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 22-8. Στην συνέχεια ο εθνικός ανέβασε στροφές και άρχισε σταδιακά να μειώνει κυρίως με μακρινά σούτ. Ημίχρονο στο -7 ο εθνικός..
Στην τρίτη περίοδο .οι 2 ομάδες σχετικά κοντά στο σκορ και ο εθνικός με buzzer beater από τΑ 8.50 μέτρα πέρασε μπροστά με 1 πόντο. Στο τέταρτο δεκαλεπτο ο εθνικός είχε την περισσοτερη ώρα διάφορα 5 ποντων κ ως το τέλος την κράτησε..

Γενικότερα θα επανέλθω στο θέμα με τους διαιτητές. Ο ένας καταρχην ηταν πολύ καλός..μετρημένα κ σωστά σφυρίγματα κ εντωμεταξυ υστέρων έμαθα πως είναι β εθνικής διαιτητής.. Ο άλλος ομως ήταν εκτός κλιματος..Σε φάση που παίκτης του ζευς τρώει αγκωνια ενώ έχει την μπαλα κ σπάει η μύτη του ο πιτσιρικας διαιτητής έδωσε βήματα.. ΣΤην προηγούμενη φάση με 2.20 να μένουν κ την διαφορά στους 5 ο Ζευς πετυχαίνει τρίποντο σε κατάσταση τρανσισιον κ ο ίδιος πιτσιρικάς ρεφ δεν μετράει το τρίποντο κ δίνει 3 δευτερολεπτα.. Σε φαση τρανσισιον ξαναλεω..

Οι δύο φάσεις αυτές έγιναν στο τελευταιο δίλεπτο κ σίγουρα επηρεασαν το αποτέλεσμα. Δεν λέω ότι θα κερδίζε ο Ζευς ωστόσο θα ήταν σίγουρΑ διαφορετικό παιχνίδι.. Με το εύστοχο τρίποντο κ την διαφορά στους 2 αλλά κ το φαουλ στο παιδί που θα εσπάσε την μύτη του θα υπήρχαν αλλά δεδομένα.

Πολύ καλή ομάδα ο εθνικός με παίκτες που μπορούν να σουταρουν. Η επιθετικη άμυνα ζώνης που έπαιξαν ηταν αυτή που ουσιαστικά τους εδώσε το ματς αφού έκαναν αρκςτα κλεψιματα κ έτρεχαν στο τρανσιτιον.

Καλή συνέχεια στις δύο ομάδες με την ελπίδα να μην υπάρχουν άλλοι τραυματισμοί..

daniel10




6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΕ 09/11/2017 20:00 ΓΟΥΔΗ Δ.Α. ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ=59 - 67
ΠΑ 10/11/2017 21:30 ΕΡΓΑΝΗΣ ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ=
ΣΑ 11/11/2017 17:00 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΑΘΛΗΤΗΣ=
ΣΑ 11/11/2017 19:30 ΜΕΤΣ Α ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ=
ΚΥ 12/11/2017 19:30 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ=
ΚΥ 12/11/2017 21:45 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=
gspara
ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ-ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ 77-68 (21-10,40-24,54-42,77-68)
daniel10

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΕ 09/11/2017 20:00 ΓΟΥΔΗ Δ.Α. ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ=59 - 67
ΠΑ 10/11/2017 21:30 ΕΡΓΑΝΗΣ ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ=77-68
ΣΑ 11/11/2017 17:00 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΑΘΛΗΤΗΣ=
ΣΑ 11/11/2017 19:30 ΜΕΤΣ Α ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ=
ΚΥ 12/11/2017 19:30 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ=
ΚΥ 12/11/2017 21:45 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=
gspara
ΑΡΙΩΝ-ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 63-70
daniel10

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΕ 09/11/2017 20:00 ΓΟΥΔΗ Δ.Α. ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ=59 - 67
ΠΑ 10/11/2017 21:30 ΕΡΓΑΝΗΣ ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ=77-68
ΣΑ 11/11/2017 17:00 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΑΘΛΗΤΗΣ=
ΣΑ 11/11/2017 19:30 ΜΕΤΣ Α ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ=63-70
ΚΥ 12/11/2017 19:30 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ=
ΚΥ 12/11/2017 21:45 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ=
axe
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΑΘΛΗΤΗΣ 1

το μόνο που μπορώ να πω για το ματς (μιας και δεν το παρακολούθησα όλο) είναι ότι 3λεπτά πριν τη λήξη του 1ου 10λέπτου το ακορ ήταν 4-5 και όλοι οι πόντοι είχαν σημειωθεί από τους 40+ των 2 ομάδων

gavronick
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/11/2017)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΘΛΗΤΗΣ 69 - 37 (ΗΜ. 37 - 13)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δράκος - Υφαντής.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15 - 5, 22 - 8, 14 - 12, 18 - 12.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης 2, Γεροχρήστος 7(1), Σουλιώτης 15, Κυπριώτης 6(1), Γιουβανέλλης 3, Πουλάκης 5, Γκιουζέλης 5, Τσούτης 6(1), Κοπετινάς 8(1), Μούγιος, Βλαχάκης 12, Βγενόπουλος.
ΑΘΛΗΤΗΣ (Κυριακόγλου): Κόλλιας, Κίγκας, Χλης 5(1), Λαμπρινός, Παπαδόπουλος 13(1), Φραγκογιάννης 2, Ορφανίδης, Ζαβαλιάνης 7(1), Σούκιος 2, Κυπριανίδης 7, Σκυλακάκης 1, Μεντζελόπουλος.
madmike1
QUOTE (gavronick @ Nov 13 2017, 03:11 ) *
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/11/2017)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΘΛΗΤΗΣ 69 - 37 (ΗΜ. 37 - 13)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δράκος - Υφαντής.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15 - 5, 22 - 8, 14 - 12, 18 - 12.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης 2, Γεροχρήστος 7(1), Σουλιώτης 15, Κυπριώτης 6(1), Γιουβανέλλης 3, Πουλάκης 5, Γκιουζέλης 5, Τσούτης 6(1), Κοπετινάς 8(1), Μούγιος, Βλαχάκης 12, Βγενόπουλος.
ΑΘΛΗΤΗΣ (Κυριακόγλου): Κόλλιας, Κίγκας, Χλης 5(1), Λαμπρινός, Παπαδόπουλος 13(1), Φραγκογιάννης 2, Ορφανίδης, Ζαβαλιάνης 7(1), Σούκιος 2, Κυπριανίδης 7, Σκυλακάκης 1, Μεντζελόπουλος.

μα καλα τι εχει παθει ο αθλητης ?δεν νομιζω οτι ειναι τοσο κακη ομαδα οσο δειχνουν τα αποτελεσματα μαλον τους εχει παρει απο κατω .στο κυπελο και στην αρχη του πρωταθληματος ηταν ανταγωνιστικη ομαδα.
Nemesakos
Αθλητής Ζευς 51-60

Είχα πάει στο παο κιμκι κ δεν μπόρεσα να πάω στον αγώνα οπότε σηνερα έχει μόνο σκορ..😀
Nemesakos
QUOTE (Nemesakos @ Nov 15 2017, 00:44 ) *
Αθλητής Ζευς 51-60

Είχα πάει στο παο κιμκι κ δεν μπόρεσα να πάω στον αγώνα οπότε σηνερα έχει μόνο σκορ..😀



53-60 sorry
M.Kaloger
Τελικό αποτέλεσμα ::Χαραυγιακος 54 -Δοξα Βύρωνα 69
Kormos9991
Έχουμε αποτέλεσματα από αγ Θωμά κ ν.βυρωνα?
Θρυλαρα7
Αθηναικος πετραλωνα 57-41
Νεοι-φιλοθεη 2
Αγιος θωμας-αριων 2
gspara
QUOTE (Θρυλαρα7 @ Nov 18 2017, 14:26 ) *
Αθηναικος πετραλωνα 57-41
Νεοι-φιλοθεη 2
Αγιος θωμας-αριων 2

Aγιος Θωμας-Αριων 57-67
Νεοι Βυρωνος-Φιλοθεη 55-60
gavronick
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/11/2017)
ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 55 - 60 (ΗΜ. 36 - 32)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαφωτίου - Γαρατιώτης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16 - 14, 20 - 18, 5 - 18, 14 - 10.
ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ (Φελεκίδης): Τριανταφύλλου 9(2), Κουκουλάς 10(1), Ιωάννου-Σουγλερίδης 3(1), Κέκερης, Κοροπούλης, Δημητρίου 2, Κάβουρας, Κοντός 1, Καμπούρης 16(3), Πέτσος 2, Κασβής, Γκιουβετίδης 12.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης 12, Γεροχρήστος 3(1), Σουλιώτης 10, Γιουβανέλλης 11(3), Γκιουζέλης 7, Κοπετινάς 9, Μούγιος 2, Βλαχάκης 6.
Kormos9991
Πολύ κακή ήττα για τον εθνικο στο γήπεδο από την ακαδημία με 1 πόντο. Εξαιρετικο παιχνίδι από τα παιδιά τς Ηλιούπολης που αν παίζανε σε όλα τα ματς έτσι σίγουρα θα ήταν με 2-3 νίκες τώρα. ΥΓ. Τεχνικές ποινές,αντιαθλιτικα εκατέρωθεν, 3φορές από 1 φάουλ. Τουλάχιστον αστεία πράγματα.
Θρυλαρα7
5 χρονια παρακολουθω την δ εσκα ποτε των ποτων ο τελευταιος δεν ειχε κερδισει τον πρωτο μεχρι σημερα...αυτο σημαινει οτι ο ομιλος που βρισκονται αυτες οι ομαδες ειναι ο πιο περιεργος ο πιο αμφιρροπος και ο πιο πολλα υποσχομενος και σε καθε αγωνιστικη δικαιωνομαι οταν λεω οτι και οι 4 μαζι με τον 1 θα πανε γ εσκα!!!!
gspara
ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ-ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 84-75
Θρυλαρα7
ΑΡΙΩΝ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 35-49...σε ενα παρα πολυ κακο παιχνιδι ποιοτικα επιθετικα αλλα με μεγαλη αμυντικη διαθεση και απο τις 2 ομαδες....και τωρα η ΝΤΕΡΜΠΑΡΑ του ομιλου δοξα αθηναικος!!!!!!!
Θρυλαρα7
Φιλοθεη-χαραυγιακος 1
Θρυλαρα7
Νεοι βυρωνα-αθλητης ευκολος ασσος
Kormos9991
Πετράλωνα -Εθνικός 2.. Μόνο εύκολο δεν ήταν.
Nemesakos
Ακαδημία-Ζευς 49-59

Έκτη νίκη για τον Ζευς και σχετικα εύκολη θα έλεγα. Μετά το αρχικό 2-0 για την ακαδημια ο Ζευς ηταν σταθερά μπροστά σε διψηφια διάφορα η οποία έφτασε κ τους 19 πόντους.
Απο εκείνο το σημείο κ επείτα η ακαδημία βρήκε κάποια μακρινά σουτ και μείωσε στους 12 στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου. Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι μείωσαν πάλι με τριποντα στους 7 όμως ο Ζευς κ πάλι έφτασε τους 13 την αποσταση περίπου 2 λεπτα πριν το τέλος. Η ακαδημία στους τις το τελευταίο λεπτό μειώστε στους 8 και κάποιες βόλες κ απο τις 2 ομάδες έγραψαν το τελικό 49-59...

Καλή συνέχεια κ στις 2 ομάδες .
gavronick
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/11/2017)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 69 - 50 (ΗΜ. 35 - 25)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κούλης Χ. - Βαγγάλης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18 - 13, 17 - 12, 15 - 14, 19 - 11.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης 6(1), Πουλάκης, Σουλιώτης 20, Κυπριώτης 7(1), Γιουβανέλλης 3, Τσούτης 3(1), Γκιουζέλης 8, Μελέκος, Κοπετινάς 10, Φουρτούνης 10, Βλαχάκης 2, Μούγιος.
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Αναγνωστόπουλος): Κωστελέτος 1, Δημητράτος, Ζιγιάϊ Α. 8, Ορφανός 2, Δαβρής 8(1), Παριανός 13(2), Πανάγος, Αγγελίνας 10, Ζιγιάϊ Ν. 3(1), Αρβανίτης 5, Κοντογιάννης.
Nemesakos
Ζευς -Πετράλωνα 68-56

Ακόμα μια νίκη για τον Ζευς που εβγάλε την 3αδα των θεωρητικα πιό αδυναμων ομαδων του ομίλου με 3/3.

Γενίκοτερα ο Ζευς ηταν μπροστα σε όλη την διάρκεια του αγώνα με τις διαφορές να είναι διψηφίες φτάνοντας κοντα στους 20. ΤΑ Πετράλωνα με το νο.11 κατα κύριο λογο έβρισκε σουτ και μειωνε ακόμα και στους 7. Ο Ζευς πατούσε ξανά γκαζι και ανέβαζε ξανά στους 15 -17 την διαφορά. Αυτό πρέπει νΑ έγινε αρκετές φορές σε όλο τον αγώνα.

Από τα Πετράλωνα το νο.11 ήταν εξαιρετικος. Δυνατό παιδί με απίστευτο σουτ. Λογικα πρέπει να πέτυχε κοντα στους 30 ποντους με ελάχιστα χαμένα σουτ. Από τον Ζευς αυτή τη φορά υπήρχε πλουραλισμος στη επίθεση με αρκετά παιδιά να σκοράρουν...

Καλή συνέχεια κ στις 2 ομάδες.
Kormos9991
Μετά το κύπελλο νίκη Κ στο πρωτάθλημα για τον Αρίωνα μέσα στον εθνικό. Ο ΕΘΝΙΚΌΣ περνάει μια κρίση Κ αυτό φαίνεται από την άμυνα στα τελευταία 3 παιχνίδια Κ δεν μπήκε καθόλου καλά στο 2ο μισό του πρώτου γύρου. Το ματς ήταν κρεσέντο για πολυβόλα με 21 3ποντα στο σύνολο αν δεν κάνω λάθος. Μπράβο στο αριωνα για τη νίκη.
Θρυλαρα7
Αθηναικος-δοξα βυρωνα 60-55 σε ενα ματς παραδειγμα για την κατηγορια και γεματο γηπεδο 24 καλα παιδια με μπασκετικη ηθικη και ενα πολυ σκληρο ματς...μπραβο και στις 2 ομαδες και καλη συνεχεια!!!

Νεοι βυρωνα χαραυγιακος 1
tongo
QUOTE (Θρυλαρα7 @ Dec 2 2017, 00:36 ) *
Αθηναικος-δοξα βυρωνα 60-55 σε ενα ματς παραδειγμα για την κατηγορια και γεματο γηπεδο 24 καλα παιδια με μπασκετικη ηθικη και ενα πολυ σκληρο ματς...μπραβο και στις 2 ομαδες και καλη συνεχεια!!!

Νεοι βυρωνα χαραυγιακος 1

Καποιος παιχτης απο την σημερινη ομαδας τις Δοξας πριν δυο χρονια εβριζε χυδαια την ομαδα!!!
Αυτο ειναι μπασκετικη ηθικη;
Kormos9991
QUOTE (Θρυλαρα7 @ Dec 2 2017, 01:36 ) *
Αθηναικος-δοξα βυρωνα 60-55 σε ενα ματς παραδειγμα για την κατηγορια και γεματο γηπεδο 24 καλα παιδια με μπασκετικη ηθικη και ενα πολυ σκληρο ματς...μπραβο και στις 2 ομαδες και καλη συνεχεια!!!

Νεοι βυρωνα χαραυγιακος 1

Άρα μόνος πρώτος ο αθηναικος
Θρυλαρα7
Σημερα δεν εβρισε κανεις κανεναν το τωρα κοιταμε οχι το παρελθον...
gavronick
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (1/12/2017)
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 40 - 57 (ΗΜ. 20 - 29)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρεμουντάκης - Κολοκυθάς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13 - 14, 7 - 15, 12 - 15, 8 - 13.
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ (Μέξης): Μπότσης 3(1), Σαπλαούρας, Παλογέλης 9, Φουντούλης 9(3), Πιτσούνης 7(1), Βαφειάδης, Σαραντόπουλος 7(1), Γεωργόπουλος 2, Κολοβός 3(1).
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης 10(1), Μελέκος, Σουλιώτης 13, Κυπριώτης 6, Γιουβανέλλης 10(2), Στεφανής 6(2), Γκιουζέλης, Μούγιος 2, Φουρτούνης 2, Βλαχάκης 2, Κοττάς 6(1).
M.Kaloger
-Δοξα Βύρωνα 75 - Εθνικός 68 .
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 18-11, 38-22, 56-46, 75-68.
Θρυλαρα7
Δοξα βυρωνα-εθνικος 75-68 σε ενα πολυ περιεργο ματς με τον εθνικο να χανει για 3 δεκαλεπτα με 15 20 ποντους αλλα στο τελος με ενα μεγαλο σερι να προσπαθει να κλεψει το παιχνιδι...
Θρυλαρα7
Φιλοθεη-αθηναικος 56-62 σε ενα ντερμπυ με τα ολα του ολο το ματς πηγαινε ποντο ποντο και στο τελος ο αθηναικος βρηκε τον τροπο για το διπλο
Nemesakos
Αναβολή στον αγώνα Αρίων Ζευς

Πριν την αναμέτρηση των δύο ομάδων υπήρχε αγώνας Βόλλευ ΠΑΟ-Εθνικός.

Στα επεισόδια με οπαδούς του Ολυμπιακού που έγιναν όπως όλοι διαβάσατε, χτυπήθηκαν παίκτες του Ζευς με καδρόνια και φωτοβολίες. Μάλιστα ένας παίκτης είναι στο νοσοκομείο με χτυπήματα στο κεφάλι. Τους πέρασαν για Παναθηναϊκούς και μέχρι να καταλάβουν ότι είναι παίκτες του Ζευς είχαν ήδη χτυπηθεί. Σπασμένα αμάξια και αρκετοί τραυματισμοί λοιπόν και ο αγώνας αναβλήθηκε...
tongo
QUOTE (Nemesakos @ Dec 9 2017, 20:22 ) *
Αναβολή στον αγώνα Αρίων Ζευς

Πριν την αναμέτρηση των δύο ομάδων υπήρχε αγώνας Βόλλευ ΠΑΟ-Εθνικός.

Στα επεισόδια με οπαδούς του Ολυμπιακού που έγιναν όπως όλοι διαβάσατε, χτυπήθηκαν παίκτες του Ζευς με καδρόνια και φωτοβολίες. Μάλιστα ένας παίκτης είναι στο νοσοκομείο με χτυπήματα στο κεφάλι. Τους πέρασαν για Παναθηναϊκούς και μέχρι να καταλάβουν ότι είναι παίκτες του Ζευς είχαν ήδη χτυπηθεί. Σπασμένα αμάξια και αρκετοί τραυματισμοί λοιπόν και ο αγώνας αναβλήθηκε...

Ντροπη τους.Αισχος. Λες και ολος ο κοσμος ειναι Παναθηναικοι κ ολυμπιακοι.Περαστικα στον αθλητη του Ζευς.
axe
QUOTE(Θρυλαρα7 @ Dec 9 2017, 20:03 ) *
Φιλοθεη-αθηναικος 56-62 σε ενα ντερμπυ με τα ολα του ολο το ματς πηγαινε ποντο ποντο και στο τελος ο αθηναικος βρηκε τον τροπο για το διπλο


πραγματικά πολύ ωραίο παιχνίδι απέναντι στην καλύτερη μέχρι στιγμής ομάδα που έχουμε αντιμετωπίσει... παρότι στο τέλος ήμασταν οι χαμένοι νομίζω ότι το ευχαριστηθήκαμε όλοι.

ο ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ μπήκε δυνατά στο 1ο 10λεπτο και πήρε μια μικρή διαφορά. στο 2ο όμως ισορροπήσαμε την κατάσταση με καλές άμυνες, για να κλείσει το ημίχρονο ισοπαλία.
στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε εμείς δυνατά και πήραμε με τη σειρά μας μικρή διαφορά που την συντηρήσαμε μέχρι το τέλος.
Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο 1:30 λεπτό (ήμασταν στο +3) από τις βολές. οι παίκτες του ΑΘΗΝΑΪΚΟΥ έβαλαν τις περισσότερες, εμείς χάσαμε 7 συνεχόμενες

Καλή συνέχεια στα παιδιά του ΑΘΗΝΑΪΚΟΥ!


gavronick
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/12/2017)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 56 - 62 (ΗΜ. 29 - 29)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνιάδης - Παπαγεωργίου.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15 - 16, 14 - 13, 17 - 12, 10 - 21.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης 4, Γεροχρήστος, Σουλιώτης 8, Κυπριώτης 9(1), Γιουβανέλλης 5, Στεφανής 6, Γκιουζέλης 10(2), Μούγιος, Κοπετινάς 12, Φουρτούνης, Τσούτης, Καλύβας 2.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χατζηγιαννάκος): Καζιάνης 11(1), Κόγκας, Καραϊνδρος 20(2), Κώης 11(3), Ζηνέλης 8, Κατσένος, Τουρκαντώνης 4, Λεοντόπουλος, Μπότσικας, Παναγιωτόπουλος, Τερζής 8, Δερδενές.
madmike1
Νεοι βυρωνα-αγιος θωμας 2. 15ποντοι περιππου γιατι φεν ειχε κ ηλ ταμπλο το γηπεδο!
Διακριθεις απ τον θωμα παλογελης ποταπης κολοβος .αν συνεχισουν ετσι μπορουν να ελπιζουν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.