Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παικτες που εφυγαν απο τον Ολυμπιακο
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Dancing Madly Backwards
3/6 βολές ο Λάζος; Προπόνηση στις βολές έκανε τόσο καιρό, μάλλον.
manj13
QUOTE(mr 3Xdouble @ Feb 13 2014, 15:16 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...toy-hronoy-vids

Αν και δεν έπαιξε πολύ στον Ολυμπιακό... Μεγάλος παιχταράς πάντως ο Έντνι και από τους Αμερικάνους που άφησαν το στίγμα τους στην Ευρώπη. 77.gif 77.gif



Mετα τον Ριβερς για μενα ισως ο καλυτερος και θεαματικοτερος γκαρντ που θυμαμαι στον Ολυμπιακο αλλα και απο τους οντως αναγνωρισιμους και εκτιμητεους απο ολους στην Ευρωπη......
yorgos
Θα γίνω βαρετός αλλά ο θεαματικότερος γκαρντ του Ολυμπιακού ήταν ο Μορίς Έβανς για μένα. Και δεύτερος ο Αλφόνσο.
manj13
QUOTE(yorgos @ Feb 16 2014, 21:14 ) *
Θα γίνω βαρετός αλλά ο θεαματικότερος γκαρντ του Ολυμπιακού ήταν ο Μορίς Έβανς για μένα. Και δεύτερος ο Αλφόνσο.



Για τον Εβανς θα πω οτι καλο το μελι αλλα ΝΑ ΧΕΙ και ΤΗΓΑΝΙΤΑ....Ο Αλφονσο ηταν ΑΛΛΗ παστα παικτη ασχετως αν μπορουσε κι αυτος τις ''πιρουετες''....
rankin
QUOTE(redleg7 @ Feb 16 2014, 17:29 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/o-goueifer-...in-tsska/750864

Γουειφερ κυριοι...38 ποντοι και η Τσσκα εξω απο τα ημιτελικα του Κυπελλου Ρωσιας!

Μεγάλος παιχτης.. Αδικήθηκε! tongue.gif

Τι όργια να έκανε άραγε; θα ήθελα να το δω αυτο το παιχνιδι...
yorgos
Εγώ δε θέλω να το δω, πονάει ακόμη η τσέπη μου.
redleg7
QUOTE (rankin @ Feb 17 2014, 16:27 ) *
Μεγάλος παιχτης.. Αδικήθηκε! tongue.gif

Τι όργια να έκανε άραγε; θα ήθελα να το δω αυτο το παιχνιδι...

Aσε ειχα φαει ολες τις στοιχηματικες μπας και το βρω αλλα δεν ειχαν τα δικαιωματα για το Κυπελλο.Μετα εμαθα τις επιδοσεις του και εμεινα ετσι blink.gif
yorgos
Είναι η μεγαλύτερη στοιχηματική ζημιά που έχω πάθει ποτέ, σε μια κατ' άλλα εξαιρετική σαιζόν. Και φαντάσου ότι δεν παίζω ποτέ αν δεν ξέρω καλά και τις δύο ομάδες και πολύ σπάνια αν δε δω το ματς. Ήταν η εξαίρεση της εξαίρεσης ω εξαίρεση και την πατήσαμε. Ευτυχώς είχα σηκώσει τα πολλά από το λογαριασμό την προηγούμενη για να κλείσω κάτι αεροπορικά (στη Μόσχα κατά σύμπτωση!).
roko
http://www.sport-fm.gr/article/o-ntragkise...lumpiako/751366

Και μενα με εκανε να γελαω η διαχειριση του ροστερ απο τους αγγελοπουλους.Αλλα τι να πει ο Μπαρτζωκας?..Ο,τι μπατζετ εχει με αυτο πορευεται ο ανθρωπος..Εχουμε να παρουμε ευρωπαιο παικτη με προοπτικη απο την εποχη Κλειζα..Μας χαλαγε ο Ντραγκισεβιτς..
redleg7
Αναλογα τι εννοουμε διαχειριση ροστερ γιατι εχασε 2 παιχτες (στους οποιους αντιπροτειναν πολυ μεγαλα συμβολαια) και εφεραν παιχτες μεγαλης αγωνιστικης αξιας(οπως αποδειχτηκε).Επισης αν εννοουμε διαχειριση ροστερ οτι μεχρι στιγμης παιρνουν οτι καλυτερο κυκλοφορει στην Ελληνικη αγορα ναι θεωρω οτι τα πανε περιφημα.Τον μονο Ελληνα παιχτη που εχουν χασει ειναι τον Παπανικολαου και σ αυτον εγιναν χιλια δυο(το συμβολαιο που πηρε μονο η Μπαρτσελονα που χρωσταει παντου το εδινε).Αν εννοουμε αυτο διαχειριση ροστερ ναι θεωρω οτι τα πανε εξαιρετικα.Και οτι τρυπα προεκυψε στο διαστημα των τραυματισμων την εκλεισαν και γενικα στο συνολο των επιλογων ηταν εξαιρετικες οι αποφασεις.Το πεμπτο μεγαλυτερο μπατζετ εχει στην Ευρωπη.Το ροστερ ειναι πιο γεματο απο ποτε τα τελευταια χρονια.Οσον αφορα τον Ντραγκισεβιτς δεν ειναι 5ρι.Ειναι 4ρι που παιζει και 5.Πηρες τον Μουν και ασχολουμαστε με Ντραγκισεβιτς.
Τωρα οσον αφορα το θεμα της προοπτικης αν εννοουμε τα 140 κιλα του Κλειζα ας το αφησουμε καλυτερα.Προοπτικη ειναι αυτη που σε οδηγουν στο να διεκδικεις αυτη την στιγμη το τριτο σερι.
rankin


sick!!!!

Πατρικ γερά, παρτους τα βρακιά!
kotzito
Άφησε το NBDL, ήρθε στον πρωταθλητή Ευρώπης, και από εκεί που αντί να σκέφτεται τι θα κάνει με τον Ολυμπιακό αυτός έκανε όνειρα να γυρίσει στο ΝΒΑ, έφυγε πριν καλά-καλά τον μάθουμε. Και τελικά κατέληξε στο υπερ-ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της...... Βενεζουέλας. Μέγας είσαι Τζαμάριο Μουν 77.gif
phoenix_93
Ανυπομονώ για τη μέρα που εδώ θα γράφονται πληροφορίες για την καρίερα του Κόλλινς.
Zoys
QUOTE(phoenix_93 @ Mar 27 2014, 13:43 ) *
Ανυπομονώ για τη μέρα που εδώ θα γράφονται πληροφορίες για την καρίερα του Κόλλινς.

Ποιος θα παρακολουθεί τρίτη κατηγορία Ιταλίας; tongue.gif
North_gato
QUOTE (Zoys @ Mar 27 2014, 13:59 ) *
Ποιος θα παρακολουθεί τρίτη κατηγορία Ιταλίας; tongue.gif



Λες να βρει και αλλα κοροιδα και να παιξει σε τοσο υψηλο επιπεδο? w00t.gif
Reggie Miller #31
Ο Πάουελ πάει στις Φιλιππένες και θα παίρνει 20,000 δολ τον μήνα!!!!
Air Kef
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 31 2014, 21:37 ) *
Ο Πάουελ πάει στις Φιλιππένες και θα παίρνει 20,000 δολ τον μήνα!!!!



Λινκ για το ντεμπούτο του θέλουμε
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 31 2014, 21:37 ) *
Ο Πάουελ πάει στις Φιλιππένες και θα παίρνει 20,000 δολ τον μήνα!!!!


Σε ποια ομαδα? Στη Rain or shine ή στη San Miguel Coffee?
Οπου και να παιξει, θα τον υποστηριξουμε και θα περιμενουμε τη στιγμη που θα επιστρεψει για να ολοκληρωσει το εργο του. w00t.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(Air Kef @ Mar 31 2014, 20:41 ) *
Λινκ για το ντεμπούτο του θέλουμε



QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 31 2014, 21:16 ) *
Σε ποια ομαδα? Στη Rain or shine ή στη San Miguel Coffee?
Οπου και να παιξει, θα τον υποστηριξουμε και θα περιμενουμε τη στιγμη που θα επιστρεψει για να ολοκληρωσει το εργο του. w00t.gif



Μετά το τέλος των υποχρεώσεων του στην Κίνα, όπου έπαιξε με την Guangdong (ήταν συμπαίκτης του Γι Γιανλιάν) και είχε 15π., 9.9 ριμπ. κατά μ.ο., ο Τζος Πάουελ συμφώνησε να συνεχίσει τη σεζόν στις Φιλιππίνες, ως αντικαταστάτης του Λίον Ρόντζερς.

Ο δυο φορές πρωταθλητής του ΝΒΑ και πρώην παίκτης του Ολυμπιακού θα προσπαθήσει να... σώσει τη νέα του ομάδα, Ginebra, δηλαδή να την κρατήσει στην κατηγορία. Στην Κίνα πήρε 854.389 δολάρια και στις Φιλιππίνες αναμένεται να λάβει 20.000 δολάρια, το μήνα.


Γι αυτό η ζωή είναι άδικη!Δις πρωταθλητής ΝΒΑ και πρωταθλητής Ευρώπης,η καριέρα του δεν γίνεται να σταματήσει την κατηφόρα που έχει πάρει 20.000 τον μήνα!Λεφτά που άλλοι κάνουν 2 χρόνια στην καλύτερη!
Zoys
Στους Ρόκετς ο Πάουελ!!

Ακούω εντυπώσεις. laugh.gif
nikolas12
QUOTE(Zoys @ Apr 16 2014, 11:06 ) *
Στους Ρόκετς ο Πάουελ!!

Ακούω εντυπώσεις. laugh.gif


Να κάτι που δεν περίμενα με τίποτα. Άκου εκεί στους Ρόκετς... Πάντως ο Κόλινς που λέγατε πιο πάνω μπορεί να παίξει και στους Heat. Τι εννοώ; Όταν οι Heat έχουν πάρει άνετα κεφάλι με 30 πόντους, θα βάζουν τον Κόλινς να κάνει 15 λάθη, να πηγαίνει τη διαφορά στους 2 και να δίνει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι tongue.gif (καμμένη σκέψη, το ξέρω tongue.gif ).
T.W.Is.M.
QUOTE(Zoys @ Apr 16 2014, 11:06 ) *
Στους Ρόκετς ο Πάουελ!!

Ακούω εντυπώσεις. laugh.gif


Ο αγωνας τωρα δικαιωνεται!
Στη Δυση αφου η ομαδα μου ειναι εκτος υποστηριζω OKC, αλλα αν κι αυτοι μεινουν εξω, θα ειμαι με το Χιουστον, αρκει να βαλουν στο ροστερ των πλει οφ τονΤζοςτονΠαουελ.
ΟΤζοςοΠαουελ επιστρεφει στο φυσικο του χωρο για να βοηθησει τον τουριστα του Χολιγουντ να γινει πιο σκληρος και αποφασιστικος στο παιχνιδι του!!! 56.gif
Reggie Miller #31
Δηλαδή ο μάνατζερ του πόσο μάγκας είναι;; tongue.gif
yorgos
O Τσακ Νόρις βλέπει το μάνατζερ του Παουελ κι αλλάζει πεζοδρόμιο.
yorgos
Σήμερα πήγα στο Ηνωμένων Εθνών στο Καράκας να δω τους Κοκοδρίλος και στους αντιπάλους (Γουάρος από το Μπρακισιμέντο, με ένα πεντάρι θηρίο, τον Άντονι Τζόνσον) έπαιζε ο Τζαμάριο Μουν: πολύ καλός από τα 6.25 αλλά ο Έβετ (mvp του κυπέλλου, με 35π) τον ξεφτίλισε κυριολεκτικά. Σε κάποια φάση ο Μουν το πήρε προσωπικά και ζητούσε την μπάλα επίμονα για να "πάρει εκδίκηση" και οι συμπαίκτες του τον έγρφαν. Έκανε και νωρίς 3 φάουλ κι όταν επέστρεψε είχαν μείνει πίσω 20+ πόντους. ΠΑρεμπιπτόντως, το βενεζολάνικο πρωτάθλημα πλέον είναι ανώτερο του αργεντίνικου κατά τη γνώμη μου.
redleg7
Reggie Miller #31
Το παλικάρι Ολυμπιακάρα και το αποδεικνύει συνεχώς!Πρέπει να γυρίσει πίσω ότι κι αν λέει ο TWISM! smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 16 2014, 20:37 ) *
Το παλικάρι Ολυμπιακάρα και το αποδεικνύει συνεχώς!Πρέπει να γυρίσει πίσω ότι κι αν λέει ο TWISM! smiley.gif


Να γυρισει να οργανωνει τα συνθηματα στην κερκιδα. Για εκει μια χαρα ειναι, για το παρκε ομως...αντε κανενα σφουγγαρισμα κι αυτο αν εχει ορεξη.
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 16 2014, 21:07 ) *
Να γυρισει να οργανωνει τα συνθηματα στην κερκιδα. Για εκει μια χαρα ειναι, για το παρκε ομως...αντε κανενα σφουγγαρισμα κι αυτο αν εχει ορεξη.


Ναι αλλά μην ξεχνάς ότι στην Πόλη έδωσε το σύνθημα για αντεπίθεση με τρίποντη βόβμα όταν κάτι γατάκια καθόντουσαν και κοιτούσαν από τον πάγκο!Άλλωστε πάντα ήμουν υπέρ των παικτών-οπαδών και γενικά αυτών που γουστάρουν! smiley.gif
redleg7
QUOTE
Στην Κίνα αναμένεται να συνεχίσει την καριέρα του ο Έισι Λο. Ο Αμερικανός πρώην γκαρντ του Ολυμπιακού, που έμεινε ελεύθερος και προέρχεται από σοβαρό τραυματισμό, βρίσκεται κοντά σε συμφωνία με τη Φοσάν.

Ο 29χρονος άσος είχε μεγάλη συμβολή στην κατάκτηση της Ευρωλίγκας δύο φορές από τον Ολυμπιακό, καθώς κι ενός πρωταθλήματος. Ωστόσο ένας τραυματισμός στο γόνατο έβαλε τέλος στην καριέρα του στους «ερυθρόλευκους».
boumtze-boumtze
Στους Ροκετς εχει γινει παροικια,με Μπεβερλυ,Παουελ,Ντορσευ,Παπανικολαου!
T.W.Is.M.
Ξανα στη Σαραγοσα ο Σερμαντινι!
Τον βλεπω να επιστρεφει τον Ιανουαριο σαν 7ος ξενος στη θεση του Σιμονς... 69.gif
natouralistis
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 16 2014, 00:34 ) *
Ξανα στη Σαραγοσα ο Σερμαντινι!
Τον βλεπω να επιστρεφει τον Ιανουαριο σαν 7ος ξενος στη θεση του Σιμονς... 69.gif


Ο Γεωργιανός σέντερ δεν πέρασε τα τεστ και η ισπανική ομάδα ανακοίνωσε πως θα χρειαστεί τουλάχιστον δύο μήνες προτού αναρρώσει. Ως εκ τούτου το συμβόλαιο που υπέγραψε τις προηγούμενες ημέρες δεν ισχύει στην παρούσα φάση.

T.W.Is.M.
QUOTE(natouralistis @ Sep 20 2014, 00:13 ) *
Ο Γεωργιανός σέντερ δεν πέρασε τα τεστ και η ισπανική ομάδα ανακοίνωσε πως θα χρειαστεί τουλάχιστον δύο μήνες προτού αναρρώσει. Ως εκ τούτου το συμβόλαιο που υπέγραψε τις προηγούμενες ημέρες δεν ισχύει στην παρούσα φάση.


Η καταρα του Μπεγκιτς! Ο παιχτης με τον οποιο πλακωθηκε στο ξυλο και αυτος που του πηρε τη θεση στο ροστερ απετυχαν στα ιατρικα τεστ. Αληθεια, ξερει κανεις που βρισκεται ο ιδιος ο Μπεγκιτς?
leonkalf
Υπέγραψε πριν 2 μέρες στην Ολύμπια Λουμπ.
Reggie Miller #31
QUOTE(erwi grey @ Sep 28 2014, 23:53 ) *


Οι όποιες ελπίδες είχαμε για να γυρίσει,εξανεμίστηκαν!
Basketofonos
Πάντως εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιστί δεν επέμεινε στον Κόλινς στο 5ο πάιχνίδι με την Ρεαλ στο οποίο ήταν πολύ καλός. Αντιθέτως έβλε τον Σλούκα τα τελευταία 10-12 λεπτά με ανύπαρκτη συμβολή.
Weekendman
Φετινός Κιντέλ στην Πολωνία!

Reggie Miller #31
Ο Άντιτς τον πάει τρένο τον Μπαρτζώ!Γλέντι παραδοσιακό!!! smiley.gif
North_gato
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Oct 10 2014, 11:47 ) *
Ο Άντιτς τον πάει τρένο τον Μπαρτζώ!Γλέντι παραδοσιακό!!! smiley.gif



Ας μου το εδινε εδαφος...
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Oct 10 2014, 11:47 ) *
Ο Άντιτς τον πάει τρένο τον Μπαρτζώ!Γλέντι παραδοσιακό!!! smiley.gif



Οπως περιμενει ο Αντιτς στη γωνια τον Μπαρτζωκα, ετσι τον περιμενω κι εγω. Θα χουμε κι εδω γλεντια... smile.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 10 2014, 19:30 ) *
Οπως περιμενει ο Αντιτς στη γωνια τον Μπαρτζωκα, ετσι τον περιμενω κι εγω. Θα χουμε κι εδω γλεντια... smile.gif



Μην πιάνεις στο στόμα σου τον NBAer πρώην παίκτη μας!! smiley.gif
erwi grey
Εχει και προτιμηση στον διαδοχο ο παικτης. smiley.gif




http://www.sport-fm.gr/article/o-adits-psi...i-tomits/790987
frenchman7
Γεια σου ρε Μάρντυ!

-Πριν από αυτό το παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός έπαιξε ένα παιχνίδι - θρίλερ κόντρα στον Ολυμπιακό. Παρακολούθησες τον αγώνα; Ποια είναι η γνώμη σου για όσα έγιναν;
-"Ναι, το είδα! Πιστεύω πως ολοκληρώθηκε με κλασικό τρόπο, ο Ολυμπιακός χάρισε τη νίκη, όπως κάναμε πολλές φορές πέρσι. Πιστεύω ότι στον Ολυμπιακό έβαλαν πολλή πίεση στον εαυτό τους για να κερδίσουν τον αγώνα".

Από μικρό κι από τρελό δεν λένε...?
Reggie Miller #31
Εγώ πάντως έχω αράξει να απολαύσω Μαντρί Κόλινς! bball.gif
Weekendman
Πιστεύω να έδειξε ο Κόλινς ,πόσο σοβαρή ήταν η πρόταση μου, πριν από έναν μήνα ,για προσωρινή αντικατάσταση του Ντάρντεν μέχρι να επανέλθει ο τελευταίος....


Reggie Miller #31
QUOTE(Weekendman @ Oct 17 2014, 23:08 ) *
Πιστεύω να έδειξε ο Κόλινς ,πόσο σοβαρή ήταν η πρόταση μου, πριν από έναν μήνα ,για προσωρινή αντικατάσταση του Ντάρντεν μέχρι να επανέλθει ο τελευταίος....


Όσοι δεν είδατε το ματς του ΠΑΟ,απλά δεν μπορείτε καν να φανταστείτε τι έχετε χάσει!!! icon_drunk.gif

Πέρα από την πλάκα,ο Μαντρί γι αυτό που αποκτήθηκε πέρσι μια χαρά τα πήγε.Τίμιος και φιλότιμος και στις αλλαγές του Μπαρτζώ μπορούσε να μαρκάρει μέχρι και 4άρι...
provat
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Oct 17 2014, 23:14 ) *
Όσοι δεν είδατε το ματς του ΠΑΟ,απλά δεν μπορείτε καν να φανταστείτε τι έχετε χάσει!!! icon_drunk.gif

Πέρα από την πλάκα,ο Μαντρί γι αυτό που αποκτήθηκε πέρσι μια χαρά τα πήγε.Τίμιος και φιλότιμος και στις αλλαγές του Μπαρτζώ μπορούσε να μαρκάρει μέχρι και 4άρι...



Τα εχουμε ξαναπει... Περισσοτερο τον εφαγε η διαφημηση η η προσδοκια ως αντικαταστατη του λο και βεβαια η τραγικη του εμφανιση τους πρωτους μηνες. Αν δεν υπηρχαν αυτα και τον βλεπαμε σημερα γιαπρωτη φορα θα λεγαμε οτι ειναι κελεπουρι προς αποκτηση.
berry
COLLINS, MARDY

Min Pts 2FGM-A 3FGM-A FT M-A Rebounds As St To Bl Fouls PIR

29:39 23 7/15 2/3 3/7 9 5 1 2 4 29

http://www.euroleague.net/main/results/sho...4#!boxscore

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.