Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
gratipa1929
Είχαν δίκιο τα παιδιά στο φόρουμ που πριν μήνες έγραφαν για τη γραφικότητα των ανακοινώσεων. Προσωπικά τέτοια ανακοίνωση πρώτη φορά βλέπω τα τελευταία χρόνια. Ντροπιάζει και το ίδιο το Κορωπί και τους αθλητές του που είναι αξιόλογοι και το ίδιο το μπάσκετ. Απορώ που τέτοια δύσκολη εποχή για το ελληνικό μπάσκετ αντί όλες οι ομάδες να είναι ενωμένες όλες μαζί για το καλό του αθλήματος, επιδίδονται σε σόου ανακοινώσεων. Και νόμιζα ότι αυτά τα φαινόμενα εξαλείφθησαν μαζί με τις παχιές αγελάδες...
skropion2
QUOTE(aionio talento @ Nov 2 2013, 00:50 ) *
Καλώς τα παιδιαααααα καλως τα 3 - 0 !!! αναποδα ομως φετος (0-3) . . .

ΑΡΓΗΣΕΣ ομολογω φετος να κανεις την ''ΕΜΦΑΝΙΣΗ'' σου !!

Καταλαβαινω το ''ζορι'' φιλοξενεισαι και Κορωπι μεθαυριο οποτε πας για . . . ΚΑΡΕ !!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Reporter1983
QUOTE (gratipa1929 @ Nov 2 2013, 14:00 ) *
ΕΔΩ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ:

«Το γεγονός ότι η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Κορωπίου ηττήθηκε εκτός έδρας στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής από την σαφώς υποδεέστερη ομάδα του Παπάγου με 88-83 μη καταφέρνοντας να επιδείξει τον απαιτούμενο τσαμπουκά είναι ένα θέμα!!! Το γεγονός πως παρόλα τα γελαστά και τα ωραία που μας επιφύλαξαν οι απόστρατοι μπασκετμπολίστες της ομάδος του Παπάγου, η ομάδα του Κορωπίου είχε το χρέος να φύγει νικήτρια από αυτό το κατάντημα , είναι ένα άλλο θέμα, δεύτερο!!! Το γεγονός ότι ένας από τους σημαντικότερους παίκτες της ομάδος μας (λέγε με Ατζαμόγλου) αποβάλλεται στο κρισιμότερο κομμάτι του αγώνα , είναι ένα ακόμη , ίσως το ουσιαστικότερο θέμα!!! Πολλά θέματα τρανταχτά και μαζεμένα που δεν σε βοηθούν για να βγεις νικητής από ένα τέτοιο καυτό ντέρμπι. Τόσο καυτό που και οι ίδιοι οι νικητές θα το φυσούν και δεν θα ΚΡΥΩΝΕΙ – με τίποτα. Το παιχνίδι ξεκίνησε με το Κορωπί να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι και τον Παπάγου να πετάει την μπάλα στο ταμπλό όποτε δεν του έμενε στα χέρια. Λίγο η τύχη του Ναπολέων λίγο το άγχος μας, έκλεισαν το δεκάλεπτο στο + 3 (22-25). Στη δεύτερη περίοδο οι Υφαντήδες ήταν ασταμάτητοι, ο Παναγιώτης στην επίθεση για το Κορωπί και ο άλλος στην φουλ επίθεση για του Παπάγου. Κάτι τα καφριλίκια, κάτι τα τρίποντα με ταμπλό, έφεραν τον Παπάγου μπροστά στο ημίχρονο με 43-39. Στην επανάληψη ο ρυθμός δεν άλλαξε πολύ μέχρι και την αρχή της τελευταίας περιόδου και την αποβολή του Ατζαμόγλου. Η αδικαιολόγητη συμπεριφορά του άσσου του Κορωπίου, που ήταν τουλάχιστον εφάμιλλη με αυτή του Καλογερόπουλου, τον οδήγησε στα αποδυτήρια σε αντίθεση με τον παίκτη του Παπάγου που παρά την δική του προθυμία, δεν αποβλήθηκε από το παιχνίδι. Η νευρικότητα κυριάρχησε στο στρατόπεδο του Κορωπίου και ο Παπάγου με τον κορυφαίο Τσιάκα έφθασε στο +6 (84 – 78) 42 ” πριν από το τέλος. Και εκεί, στην τελευταία φάση του αγώνα, γεννιέται το απόλυτο θέμα, ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ!!!!!. Ο Τσιουμπρής ευστοχεί σε τρίποντο και ο Μαικλάκης Υφαντής δημιουργεί βιντεάκι με εγκληματική ενέργεια εκτός φάσης στον Παπαβλασσόπουλο. ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΝΤΡΟΠΑ………..ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ , χτυπάει εκτός φάσης στο κεφάλι και προσπαθεί να προκαλέσει σοβαρές σωματικές βλάβες. Μία ενέργεια που οι διαιτητές του αγώνα μέσα στην μεγάλη πίεση και ένταση του παιχνιδιού δεν αντελήφθησαν αλλά σίγουρα οι ΚΕΔ και ΕΟΚ την επόμενη εβδομάδα θα έχουν καλύτερη εικόνα. Και θα δώσουν απάντηση στο κυρίαρχο ΘΕΜΑ : ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΑΛΗΤΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΣΜΟΣ ΝΑ ΑΜΑΥΡΩΝΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ; ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ; ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ Η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 200 ΧΟΝΔΡΩΝ; »

πηγή www.basketworld.gr


Αυτη η ανακοινωση εκτος της φασης που αναφερει του Υφαντη στον Παπαβλασοπουλο (εχουν μεγα δικιο ομως δεν αλλαζει εννοειται το υφος της) ειναι οτι χειροτερο εχω διαβασει. Δε ξερω πως να τη χαρακτηρισω αλλα ακομα και 1000 δικια να χουν με αυτη την ανακοινωση δε μπορει να τους παρει κανενας σοβαρα
Jabar
Η ανακοίνωση είναι από όλες τις απόψεις άστοχη. Καταλαβαίνω κάποιον να τον πνίγει το δίκιο του και να χάνει τον ειρμό της σκέψης του. Αλλά εδώ πρόκειται για 2 μέρες μετά.Αυτό βέβαια δεν έχει να κάνει με την ουσία και τα γεγονότα.
Γεγονότα που μπορεί να έγιναν, μπορεί και όχι. Έχω πληροφόρηση ,αλλά προέρχεται από κάποιον από τους εμπλεκόμενους και δεν γράφω τίποτα,δεν ήμουν εκεί. Είναι κρίμα όμως να πηγαίνουμε ,30 χρόνια πίσω και να εξομοιωνόμαστε με τους χούλιγκανς του ποδοσφαίρου. blove.gif
aionio talento
QUOTE(gratipa1929 @ Nov 2 2013, 14:50 ) *
Είχαν δίκιο τα παιδιά στο φόρουμ που πριν μήνες έγραφαν για τη γραφικότητα των ανακοινώσεων. Προσωπικά τέτοια ανακοίνωση πρώτη φορά βλέπω τα τελευταία χρόνια. Ντροπιάζει και το ίδιο το Κορωπί και τους αθλητές του που είναι αξιόλογοι και το ίδιο το μπάσκετ. Απορώ που τέτοια δύσκολη εποχή για το ελληνικό μπάσκετ αντί όλες οι ομάδες να είναι ενωμένες όλες μαζί για το καλό του αθλήματος, επιδίδονται σε σόου ανακοινώσεων. Και νόμιζα ότι αυτά τα φαινόμενα εξαλείφθησαν μαζί με τις παχιές αγελάδες...


Aν και σωστο το κειμενο ο πληθυντικος σου μου κανει εντυπωση ! ουτε η δικη μας ουτε καποια αλλη ομαδα του

ομιλου (και οχι μονο) εχει παρουσιασει τετοιο ''εκτρωμα'' σε κειμενο - ανακοινωση ! καποια στιγμη μεσα

στο καλοκαιρι εδω στο forum ειχα γραψει την διευθυνση του ΕΠΙΣΗΜΟΥ Site τους οπου εχει κι αλλα παρομοια

''ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ'' που δεν αφορουν την ομαδα μας ουτε καποια αλλη !!!
gratipa1929
QUOTE (aionio talento @ Nov 2 2013, 22:05 ) *
Aν και σωστο το κειμενο ο πληθυντικος σου μου κανει εντυπωση ! ουτε η δικη μας ουτε καποια αλλη ομαδα του

ομιλου (και οχι μονο) εχει παρουσιασει τετοιο ''εκτρωμα'' σε κειμενο - ανακοινωση ! καποια στιγμη μεσα

στο καλοκαιρι εδω στο forum ειχα γραψει την διευθυνση του ΕΠΙΣΗΜΟΥ Site τους οπου εχει κι αλλα παρομοια

''ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ'' που δεν αφορουν την ομαδα μας ουτε καποια αλλη !!!

Με παραξήγησες, μιλώ γενικά για τα τελευταία 2-3 χρόνια και για όλες τις κατηγορίες. Μάλιστα, όλα όσα έλεγες το καλοκαίρι δυστυχώς για το άθλημα επιβεβαιώνονται απόλυτα με αυτή την ανακοίνωση. blove.gif
Ευλογητός
Πραγματικά ανάξιες σχολιασμού τέτοιες δηλώσεις, που (αν θέλω να δηλώνω σοβαρός και νοήμων), σίγουρα δε μπορώ να λάβω σοβαρά υπόψιν, από τη στιγμή μάλιστα που είναι γραμμένες, εν είδη προσωπικού άρθρου, σε ένα blog (ακόμα κι αν τύποις είναι official).

Από κει και πέρα, δυσκολεύομαι να συνειδητοποιήσω τους λόγους για τους οποίους σχολιάζουμε και "κατασκοπεύουμε" μανιωδώς το τι κάνει ο ένας και τι γράφει ο άλλος ΕΚΤΟΣ ΠΑΡΚΕ, από τη στιγμή που οι παίκτες των ομάδων μας, είναι αυτοί που γράφουν και υπογράφουν την ροή και το αποτέλεσμα του κάθε αγώνα, τελικά. Και μη μου πείτε πως δεν έχετε δει με τα μάτια σας, "πολεμικό κλίμα" αντιπάλων, παιχνίδι νεύρων, στημένα παιχνίδια από διαιτητές και τελικά νίκη του, φαινομενικά, αδύναμου!

Εν προκειμένω, μη έχοντας δει το εν λόγω παιχνίδι, δεν μπορώ να έχω άποψη για το αν τα όσα λέγονται είναι αληθή ή όχι. Σαφέστατα, όμως, υπάρχουν παίκτες (πάντοτε και σε όλες τις κατηγορίες) οι οποίοι , ανεξαρτήτως ταλέντου, παρελθόντος και επιδόσεων, έχουν ελεεινές συμπεριφορές, κατάπτυστες, που προσβάλουν το χώρο, τον κόσμο που παρακολουθεί, αλλά κυρίως τους ίδιους. Αντίστοιχα, βέβαια, η έλλειψη ρομαντισμού και αξιοπρέπειας στους πρώην φιλάθλους και νυν φανατικούς -μετά παρωπίδων- οπαδούς των διαφόρων ομάδων, αποτελεί τεράστιο πρόβλημα, άλυτο μέχρι στιγμής.

Και διερωτώμαι: ποιο το όφελος από όλα αυτά. Ποια η αιτία? Πώς καταντήσαμε να ακούμε τις πιο χυδαίες βρισιές μαζί με τα μικρά παιδιά μας από παίκτες και οπαδούς και να ντρεπόμαστε να πατάμε το πόδι μας στα ελληνικά γήπεδα? Πού είναι εκείνα τα έξυπνα συνθήματα που προκαλούσαν ένα ελαφρύ μειδίαμα ακόμα και στους αντιπάλους, χάρη στην ευστοχία τους και τη δυναμική τους (οι παλαιότεροι τα θυμόμαστε)? Πότε οι φίλαθλοι και οι παίκτες θα γίνουν πάλι αληθινοί λάτρεις του σπορ? ΟΧΙ ΠΙΣΤΟΙ! Α-ΛΗ-ΘΙ-ΝΟΙ!

Μόνο τότε θα δεχτούμε πως ο αντίπαλος, μπορεί ποιοτικά να είναι ανώτερος. Μόνο τότε θα πάψουμε να τα ρίχνουμε όλα στους διαιτητές (γιατί ναι, υπάρχει και ένα 20% που δεν αξίζει να το βάλουμε στο ίδιο τσουβάλι). Μόνο τότε, θα πάψουμε να ασχολούμαστε με τα επουσιώδη και θα στηρίζουμε τις ομάδες μας και το ελληνικό μπάσκετ, όχι επειδή είμαστε άνεργοι, χωρισμένοι, φτωχοί ή απλά κομπλεξικοί και θέλουμε στον ελεύθερο χρόνο μας να ξεσπάσουμε κάπου! Μόνο τότε θα δεχτούμε πως ο αγαπημένος μας παίκτης δεν έπαιξε καλά, γιατί υπέφερε σωματικά ή απλά δεν ήταν η μέρα του! Μόνο τότε ο νικητής θα χειροκροτήσει τον ηττημένο και το αντίστροφο! Τι πιο μεγαλειώδες στον αθλητισμό, από αυτό?

Αν τα παραπάνω μας αφήνουν παγερά αδιάφορους ή αν πιστεύουμε πως η αρχή προς αυτή την κατεύθυνση , θα γίνει μόνο από τους "άλλους", τότε δυστυχώς ας μην ελπίζουμε σε καλύτερες μέρες, όχι μόνο στα γήπεδα, αλλά -ακόμη χειρότερα- ούτε στην παραπαίουσα κοινωνία μας εν γένει.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
aionio talento
QUOTE(gratipa1929 @ Nov 3 2013, 08:47 ) *
Με παραξήγησες, μιλώ γενικά για τα τελευταία 2-3 χρόνια και για όλες τις κατηγορίες. Μάλιστα, όλα όσα έλεγες το καλοκαίρι δυστυχώς για το άθλημα επιβεβαιώνονται απόλυτα με αυτή την ανακοίνωση. blove.gif




peace.gif
DORIAN
QUOTE(aionio talento @ Nov 2 2013, 01:50 ) *
Καλώς τα παιδιαααααα καλως τα 3 - 0 !!! αναποδα ομως φετος (0-3) . . .

ΑΡΓΗΣΕΣ ομολογω φετος να κανεις την ''ΕΜΦΑΝΙΣΗ'' σου !!

Καταλαβαινω το ''ζορι'' φιλοξενεισαι και Κορωπι μεθαυριο οποτε πας για . . . ΚΑΡΕ !!!!


Πληροφοριακα αν δεν εμαθες ακομη τα νεα ΚΟΡΩΠΙ- ΠΕΝΤΕΛΗ 75-77
Μαλιστα μεγαλε γνωστη του μπασκετ την ομαδα που νικησατε εντος με τους γνωστους τραμπουκισμους και την ανοχη και την ευνοια της διατησιας εμεις την κερδισαμε ευκολα με διαιτησια εις βαρος μας,και μαλιστα εκτος.
Κατα Λαμποραλ κουτσα φιλε μου!!! icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
erymanthosbc
Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 4ης αγωνιστικής:

http://www.erymanthosbc.gr/index.php/apote...hnikh-1os-notou

Πηγή:http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=16
leonkalf
Dorian & aionio talento ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ!!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ!

ΤΟ ΚΟΒΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!! ΕΛΕΟΣ!!!

68.gif
aionio talento
QUOTE(leonkalf @ Nov 4 2013, 12:13 ) *
Dorian & aionio talento ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ!!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ!

ΤΟ ΚΟΒΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!! ΕΛΕΟΣ!!!

68.gif



Αδερφε ! Αν σε πουν αμορφωτο Εσυ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ !!

Το ''αλλοδαπος'' που επισης με ειπε επειδη ολους τους ανθρωπους εχω ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΙΔΙΟΥΣ

ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΒΡΙΣΙΑ !!!

Οσο για τις διακοπες που ειπες εκτος οτι δεν θα γραψω εδω μεσα που τις ''τοποθετω'' ΑΚΡΙΒΩΣ !!!

ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ !!!
leonkalf
Dorian, φαίνεται από λόγια δεν καταλαβαίνεις.. Πήρες το 3ο φαουλάκι σου και 10 μέρες εκτός forum.

Αν γουστάρετε να χώνετε ο ένας στον άλλο.. με τον τρόπο που το κάνετε δεν ενδιαφέρει κανέναν (εκτός όσοι γουστάρουν απλά κουτσομπολιό οπότε να το βρουν αλλού). Αν θέλετε μέσω του forum να κάνετε τέτοιου είδους διάλογο μόνο με ΠΜ (προσωπικά μηνύματα).

Τα ποστ διαγράφηκαν.





QUOTE (aionio talento @ Nov 4 2013, 14:21 ) *
Αδερφε ! Αν σε πουν αμορφωτο Εσυ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ !!

Το ''αλλοδαπος'' που επισης με ειπε επειδη ολους τους ανθρωπους εχω ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΙΔΙΟΥΣ

ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΒΡΙΣΙΑ !!!

Οσο για τις διακοπες που ειπες εκτος οτι δεν θα γραψω εδω μεσα που τις ''τοποθετω'' ΑΚΡΙΒΩΣ !!!

ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ !!!

Αν το είχα δει εγώ ή κάποιος άλλος mod πριν απαντήσεις θα είχα/με παρέμβει. Μπορείς να κάνεις ένα report (μας έρχεται μήνυμα) να το δούμε. Δεν χρειάζεται να πέφτουμε τόσο χαμηλά και να ξεκατινιαζόμαστε.. Όλα αυτά ρίχνουν το μπάσκετ στα μάτια του κόσμου κατά τη γνώμη μου..

Η κατηγορία είναι τόσο ενδιαφέρουσα και έχει καλά ματς, ας μην το χαλάμε..
PAPAGOS 13
Παρακαλώ σταματήστε τις βρισιές και τα ρατσιστικά.
Ήμαρτον πιά με προσβολές για φυλές και μόρφωση.

Λοιπόν!!
Πέτρινο ή Ιορδάνης?
Θα ήθελα να μάθω πιό είναι καλύτερο για να φάμε οι Στρατηγοί μετά το ματς στη Πεντέλη.
Να σας τζιράρουμε λίγο τη περιοχή αφού χειμώνιασε και το Κουπεπε δε λέει έξω το χειμώνα..
Είμαστε και χοντροί που σας ενοχλεί κιόλας... Οπότε εκείνη τη μέρα θα σας "γλυκάνουμε" τις τσέπες αφου νίκη ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΤΕ με εμάς.
Μπασκετικά τώρα...
Αν εξαιρέσεις το 2ο της Πεντέλης όλα τα υπόλοιπα σας τα είδα να έρχνοντε...(Δείτε πιό πίσω)
Μεγάλη εντύπωση επίσης ο άνετος όπως τελικά φάινεται άσος της Αρχαίας Κορίνθου επι της Καλαμάτας.
Επίσης ωραία αγωνιστική έρχεται με πολύ ενδιαφέρον.
Προς το παρών καλό είναι να ακούσουμε αναλύσεις για τα χθεσινά!!
aionio talento
QUOTE(leonkalf @ Nov 4 2013, 12:56 ) *
Dorian, φαίνεται από λόγια δεν καταλαβαίνεις.. Πήρες το 3ο φαουλάκι σου και 10 μέρες εκτός forum.

Αν γουστάρετε να χώνετε ο ένας στον άλλο.. με τον τρόπο που το κάνετε δεν ενδιαφέρει κανέναν (εκτός όσοι γουστάρουν απλά κουτσομπολιό οπότε να το βρουν αλλού). Αν θέλετε μέσω του forum να κάνετε τέτοιου είδους διάλογο μόνο με ΠΜ (προσωπικά μηνύματα).

Τα ποστ διαγράφηκαν.






Αν το είχα δει εγώ ή κάποιος άλλος mod πριν απαντήσεις θα είχα/με παρέμβει. Μπορείς να κάνεις ένα report (μας έρχεται μήνυμα) να το δούμε. Δεν χρειάζεται να πέφτουμε τόσο χαμηλά και να ξεκατινιαζόμαστε.. Όλα αυτά ρίχνουν το μπάσκετ στα μάτια του κόσμου κατά τη γνώμη μου..

Η κατηγορία είναι τόσο ενδιαφέρουσα και έχει καλά ματς, ας μην το χαλάμε..



Οχι ''ξεκατινιαζο (μαστε)'' εγω για ομαδες και για μπασκετ γραφω !! δεν ασχολουμαι ουτε με μορφωσεις ουτε με επιπεδα

των αλλων !! Η σωρεια ανακοινωσεων που βγηκαν εις βαρος της ομαδας μας ειναι μπασκετικο θεμα νομιζω απο εκει

ξεκινησαν ολα και πιστευω θα ειδες και παιδια απο αλλες ομαδες (Παγκρατι - Νικαια) τη χαρακτηρισαν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ !!
leonkalf
QUOTE (aionio talento @ Nov 4 2013, 15:44 ) *
Οχι ''ξεκατινιαζο (μαστε)'' εγω για ομαδες και για μπασκετ γραφω !! δεν ασχολουμαι ουτε με μορφωσεις ουτε με επιπεδα

των αλλων !! Η σωρεια ανακοινωσεων που βγηκαν εις βαρος της ομαδας μας ειναι μπασκετικο θεμα νομιζω απο εκει

ξεκινησαν ολα και πιστευω θα ειδες και παιδια απο αλλες ομαδες (Παγκρατι - Νικαια) τη χαρακτηρισαν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ !!

Δε νομίζω ότι ξεκίνησε όλο αυτό μεταξύ εσένα και του dorian από την ανακοίνωση του Κορωπίου!!!! Έχετε προηγούμενα και είχατε γράψει πολύ πριν.. με προγνωστικά και απαντήσεις ο ένας στον άλλο ειρωνικές.

Οποτεδήποτε κάτι σε ενοχλεί ή νομίζεις ότι χρειάζετε παρέμβαση από τους mods, click στο κουμπί report (αυτό ισχύει προφανώς για όλους!)

Τέλος εδώ το θέμα. Δε θέλω να επανέλθουμε για τέτοια θέματα που και την σπάνε σε όλους και είναι ανούσια.
aionio talento
QUOTE(leonkalf @ Nov 4 2013, 13:42 ) *
Δε νομίζω ότι ξεκίνησε όλο αυτό μεταξύ εσένα και του dorian από την ανακοίνωση του Κορωπίου!!!! Έχετε προηγούμενα και είχατε γράψει πολύ πριν.. με προγνωστικά και απαντήσεις ο ένας στον άλλο ειρωνικές.

Οποτεδήποτε κάτι σε ενοχλεί ή νομίζεις ότι χρειάζετε παρέμβαση από τους mods, click στο κουμπί report (αυτό ισχύει προφανώς για όλους!)

Τέλος εδώ το θέμα. Δε θέλω να επανέλθουμε για τέτοια θέματα που και την σπάνε σε όλους και είναι ανούσια.



Μπορεις να μιλας λιγο καλυτερα νομιζω ε ??

και πριν επαναλαβεις το ποιημα : διαβαστε τους κανονισμους μπλα μπλα απευθυνομαι σε σενα προσωπικα τωρα

ΜΙΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ !!!

Τωρα ΤΕΛΟΣ !! ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΚΛΠ ΑΛΛΟΥ !
leonkalf
Ειλικρινά δε το κατάλαβα αυτό.... Σου μίλησα εγώ άσχημα????????? ohmy.gif
aionio talento
QUOTE(leonkalf @ Nov 4 2013, 15:06 ) *
Ειλικρινά δε το κατάλαβα αυτό.... Σου μίλησα εγώ άσχημα????????? ohmy.gif



Ρε φιλε εχεις μια ιδιοτητα εδω και παω πασο! Αυτα τα : ΤΕΛΟΣ ΤΩΡΑ δεν ειναι η τελως παντων δεν φαινεται ωραιο !!

Αν δεν το καταλαβαινεις απο μονος σου τι να σου πω ! moderator σε ενα μπασκετικο forum εισαι

πιο χαλαρα λιγο δε τρεχει τιποτα !!!!
leonkalf
Δεν νομίζεις ότι το θέμα αυτό παρατράβηξε? Πόσο ακόμα θα συνεχιστεί το offtopic.gif ???????
Να σας αφήσω δηλ. να το κάνετε μπάχαλο εδώ μέσα?

Κάποιος πρέπει να συντονίζει εδώ μέσα τα πράγματα, και καλώς ή κακώς έχω αυτό το ρόλο! Το να μου απαντάς έτσι, με αυτόν τον τρόπο και τόνο επειδή σου είπα να λήξει το θέμα κάπου εδώ ε δε νομίζω ότι είναι πρέπον. Μάλλον εσύ πρέπει να χαλαρώσεις λίγο..

aionio talento
QUOTE(leonkalf @ Nov 4 2013, 15:40 ) *
Δεν νομίζεις ότι το θέμα αυτό παρατράβηξε? Πόσο ακόμα θα συνεχιστεί το offtopic.gif ???????
Να σας αφήσω δηλ. να το κάνετε μπάχαλο εδώ μέσα?

Κάποιος πρέπει να συντονίζει εδώ μέσα τα πράγματα, και καλώς ή κακώς έχω αυτό το ρόλο! Το να μου απαντάς έτσι, με αυτόν τον τρόπο και τόνο επειδή σου είπα να λήξει το θέμα κάπου εδώ ε δε νομίζω ότι είναι πρέπον. Μάλλον εσύ πρέπει να χαλαρώσεις λίγο..



Δεν το ειπες ετσι ! τωρα μιλας διαφορετικα ! δεν πειραζει συνεχιζεις να ΜΗΝ καταλαβαινεις δεν θα ασχοληθω αλλο !

Ειμαι σε θεση να γνωριζω οτι η ομαδα που υποστηριζεις ειναι οχι απλα πανελληνιας αλλα πανευρωπαικης εμβελειας

γι αυτο εσυ εγω η οποιοσηποτε αλλος ειναι ενας ανεμεσα σε εκατονταδες χιλιαδες κοσμο με συνεπεια η ομαδα

να ''μπορει'' και χωρις αυτον ! Η ομαδα που υποστηριζω εγω ειναι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ της γειτονιας που αφορα πολυ λιγο

κοσμο αλλα παρολα αυτα στις δυο κατηγοριες που εχουν το . . ''Α'' ειχε συνεχομενη 15ΕΤΗ παρουσια με αξιολογες

διακρισεις !! το ευκολο ειναι τωρα που αυτα ανηκουν (δυστυχως) στο παρελθον να την παρατησουμε αλλα (ευτυχως)

οσο και αν ενοχλει ορισμενους ΝΕΟΓΝΟΥΣ στο χωρο (παρα τα πολλα ετη της ηλικιας τους . . ) δεν εγινε κατι τετοιο

ουτε θα γινει !!! Οταν λοιπον εδω μεσα ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ο ''ΚΑΘΕΝΑΣ'' ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ και λεει ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ χωρις

καν να εχει βρεθει στον αγωνα για τον οποιο ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ . ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να

ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ !! Το να επαναλαμβανεις διαρκως την Ιδιοτητα σου εδω δεν αλλαζει κατι ! υπαρχει και η λεξη

''παραιτηση'' αν πιστευεις οτι κουραστηκες - βαρεθηκες - δε σε εκφραζει κλπ ! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΕΣΥ

ΛΟΙΠΟΝ !! ΕΜΕΝΑ αυτο που κανω με τους φιλους μου καθε κυριακη δευτερα σαββατο ανα κατηγορια ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ

ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ !!! Απλα η ΄΄μη΄΄ απαντηση εκλαμβανεται ως ''αδυναμια'' ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΩ ΑΛΛΙΩΣ !!!!
leonkalf
Νομίζω ότι είσαι σε σύγχυση και λες πράγματα που δεν στέκουν... και τα περιπλέκεις όλα μαζί..
Τι μου μπλέκεις τώρα τα προβλήματα και τις κόντρες των ομάδων της γειτονιάς με ότι σου απάντησα εγώ πριν..... Δεν σε ακολουθώ πραγματικά.. Το ίδιο πράγμα σου είπα, απλά μετά στο εξήγησα λίγο παραπάνω μιας και το παρεξήγησες..

Σου είπε κανείς να μην υποστηρίζεις την ομάδα σου? Θέλησε κανείς να σου χαλάσει αυτό που κάνεις που πας στο γήπεδο και απολαμβάνεις την ομάδα σου? Είδες καμιά τέτοια πρόθεση από μενα και μου απαντάς σε αυτό το ύφος??????
Είδες πουθενά να λέω ότι βαρέθηκα ή δε με εκφράζει το basketforum?? Τον αγώνα και τις ώρες που έχω "χαλάσει" εδώ μέσα για να στήσουμε όλο αυτό και να μπορείς εσύ και οι υπολοιποι να γράφετε την άποψή σας δε σου επιτρέπω να τον μηδενίζεις με αυτά που λες! Κατανοητό?

Αν θες να συνεχίσεις να είσαι μέλος μιας παρέας εδώ που θέλει να κουβεντιάζει για αυτό που αγαπάει, σε παρακαλώ να ηρεμήσεις και να αλλάξεις ύφος. Μην ξεχνάς ότι είσαι με 4 φάουλ, μην φλερτάρεις με το 5ο.
Δεν έχω κάτι άλλο να πω....

aionio talento
QUOTE(leonkalf @ Nov 4 2013, 15:44 ) *
Νομίζω ότι είσαι σε σύγχυση και λες πράγματα που δεν στέκουν... και τα περιπλέκεις όλα μαζί..
Τι μου μπλέκεις τώρα τα προβλήματα και τις κόντρες των ομάδων της γειτονιάς με ότι σου απάντησα εγώ πριν..... Δεν σε ακολουθώ πραγματικά.. Το ίδιο πράγμα σου είπα, απλά μετά στο εξήγησα λίγο παραπάνω μιας και το παρεξήγησες..

Σου είπε κανείς να μην υποστηρίζεις την ομάδα σου? Θέλησε κανείς να σου χαλάσει αυτό που κάνεις που πας στο γήπεδο και απολαμβάνεις την ομάδα σου? Είδες καμιά τέτοια πρόθεση από μενα και μου απαντάς σε αυτό το ύφος??????
Είδες πουθενά να λέω ότι βαρέθηκα ή δε με εκφράζει το basketforum?? Τον αγώνα και τις ώρες που έχω "χαλάσει" εδώ μέσα για να στήσουμε όλο αυτό και να μπορείς εσύ και οι υπολοιποι να γράφετε την άποψή σας δε σου επιτρέπω να τον μηδενίζεις με αυτά που λες! Κατανοητό?

Αν θες να συνεχίσεις να είσαι μέλος μιας παρέας εδώ που θέλει να κουβεντιάζει για αυτό που αγαπάει, σε παρακαλώ να ηρεμήσεις και να αλλάξεις ύφος. Μην ξεχνάς ότι είσαι με 4 φάουλ, μην φλερτάρεις με το 5ο.
Δεν έχω κάτι άλλο να πω....



Ειλικρινα τρομαξα τωρα !!!

Την πρωτη γραμμη του κειμενου σου δεν την κανω bold γιατι απλα : ΤΟΣΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΣ !!!!

Μου το δινω μονος μου το ΠΕΜΠΤΟ ρε μαγκα !!!


papajohn89
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΑΠΟ..ΤΑ ΠΑΛΙΑ!!

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ! ΘΥΜΙΖΟΝΤΑΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΜΗ

bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
EAST END
QUOTE(papajohn89 @ Nov 4 2013, 21:10 ) *
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΑΠΟ..ΤΑ ΠΑΛΙΑ!!

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ! ΘΥΜΙΖΟΝΤΑΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΜΗ

bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif


Μακάρι να υπάρχει κόσμος και από τις 2 ομάδες!!!
gspara
Ξεκιναω προγνωστικα για την 5η αγωνιστικη πριν τον γκουρου PAPAGOS13 που διεπρεψε την προηγουμενη 41.gif

ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
Θελει να καλυψει το χαμενο εδαφος το Κορωπι.Δυσκολο παιχνιδι βεβαια απεναντι στην μαχητικη Ζακυνθο.

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
Με ανεβασμενη ψυχολογια,αλλιως χανει αξια το μεγαλο διπλο στο Κορωπι.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Προβαδισμα στον φορτσατο Παπαγου που παει για ψηλα.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ 1
Ανεβασμενος ο Απολλων,δυνατος εντος ο Εσπερος.

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
Επικινδυνη η Καλαματα αλλα καλυτερη η Νικη.

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ-ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
Αμφιρροπο παιχνιδι,παω με την εδρα.

ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ-ΡΕΠΟ.
PAPAGOS 13
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ το θεωρώ 55-45% υπερ του 2ου. Ομως δεν θα είναι εύκολο γιατί και η Ζάκυνθος το θέλει πααααρααα πολύ.... Θέλει γκατς

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1 σχετικό

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ άσος εκτός απροόπτου

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡ. 1 αλλά ο Απόλλων δείχνει επικίνδυνος ΠΑΝΤΟΥ

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ δύσκολη θεωρώ η πρόβλεψη και αν καθαρίσει η Καλαμάτα μπερδεύει ακόμα πιό πολύ ο όμιλος και μπλέκει η Νίκη

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Ασος εκτός αν πιάσει τρομερή απόδοση ο Προμηθέας

gspara δεν είμαι γκουρού αλλά, ευτυχώς για τη κατηγορία, δυστυχώς δεν μπορούμε να το παίξουμε σε στοίχημα πουθενα.
Είναι πολύ περίεργη και κομβική(όπως ΟΛΕΣ-χαχαχαχα) αγωνιστική.
papajohn89
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡ. 1

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1/2

Jabar
Τα αποτελέσματα:

Ζάκυνθος-Κορωπί 46-65
Πεντέλη-Γαλάτσι 75-67
Παπάγου-Σπόρτιγκ 67-76
Έσπερος-Απόλλων Αρχ. Κορ. 74-77
Αγρίνιο-Προμηθέας 50-73

Καλαμάτα 80 - Νίκη Αμαρουσίου 64-66

Ρεπό: Μεσσήνη



Τα φύλλα αγώνα:




ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 64-66

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 34-27, 54-48, 64-66

Διαιτητές: Λογοθέτης, Καμήτσος

Καλαμάτα `80 (Αβδάλας): Φωτεινάκης 7, Κατσούλης 2, Λυκούδης 10(2), Μπάκας 9, Κάτσαρης 8, Αναγνωστόπουλος, Βούλγαρης 12, Κοντόπουλος 4, Τσικούρης 12(2).

Νίκη Αμαρουσίου (Ραχωβίτσας): Αποστολόπουλος, Ανδρίτσου, Παβλίσεβιτς 11(1), Κοντογιάννης 23, Κυπριτζόγλου 13, Γεωργακόπουλος 3, Θωμόπουλος, Σαλτουρίδης 4, Τσέκενης 8, Δέλλιος 4, Μαύρος.




ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΚΟΡΩΠΙ 46-65

Τα δεκάλεπτα: 14-20, 24-36, 38-52, 46-65
Διαιτητές: Λιότσος – Μαυρανζάς
Ζάκυνθος (Ταυρόπουλος): Καρακωνσταντάκης 6, Ακτύπης 9, Σκούφης 5 (1), Χαλβατζής 7, Ζάγκλας, Τζινόπουλος 11 (1), Μπονίκος 6 (1), Νικολόπουλος 2.
Κορωπί (Κονδύλης): Παπαβλασσόπουλος 5 (1), Εμίρης 9 (3) , Ατζαμόγλου 13 (3), Κουρής 10 (2), Τσιουμπρής 8 (2), Νεδελκος 2, Υφαντής 13, Τύρλας 5.



ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 74-77

Τα δεκάλεπτα: 23-9, 39-32, 58-52, 74-77.
Διαιτητές: Τσαρούχα – Αναστασίου.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Βουρνάς): Σκόνδρας, Β. Λυμπέρης 6, Δ. Λαμπρόπουλος 12, Αποστολόπουλος 7 (1), Φραντζής 3 (1), Ανδρ. Βουρνάς 11, Κάλλης 11 (3), Δίπλαρος 3 (1), Δ. Λυμπέρης 17 (5), Αγγελόπουλος 4.
Απόλλων (Οικονομάκης): Κωνσταντίνου 14 (1), Καραχοντζίτης 6 (1), Κατσαμάκης 18 (3), Λεβεντόπουλος, Θωνιάτης 16 (2), Σακελλάρης 4, Δανιήλ 5 (1), Σταυρόπουλος 14 (1), Πάγκαλος.



ΠΑΠΑΓΟΥ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 67-76

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 30-42, 44-62, 67-76

Διαιτητές: Αντωνίου - Πολυχρόνης

Παπάγου (Παγίδας): Προκόπης, Τσιάκας 17 (1), Μίχαλος 8 (1), Αποσκίτης 5, Σιμόπουλος 4, Αρσένης 3, Γιαννιώδης 6, Καλογερόπουλος 8, Υφαντής 17.

Σπόρτιγκ (Καράτζας): Ταταρούνης 14, Κακαβάς 13 (1), Τσακίρης 15, Καδιγιαννόπουλος, Μητσόπουλος 13 (2), Κλήμης 9 (1), Νιφόρας, Σάλπης 3 (1), Πλουτέσκι 3 (1), Δρακάκης 6, Καραμπάτος.
Jabar
Τα αποτελέσματα:

Σάββατο 9 Νοεμβρίου
Ηροδότος-Εργοτέλης 77-70
Κυριακή 10 Νοεμβρίου
Ίκαρος Ν.Σ.-Φάρος Κερ. 69-71 (62-62 κ.αγ)
Πεύκη-Χαλάνδρι 53-48
ΓΣ Περάματος Ερμής-Κύμη 60-71
Κρόνος Αγ. Δημ.-Βούρειος Χίου 96-59

Ρεπό: Παπαδός Γέρας



Τα φύλλα αγώνα:



ΗΡΟΔΟΤΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 77-70
Τα δεκάλεπτα: 20-13, 43-27, 63-49, 77-70.
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Αλεξίου 24 (4), Βαμβακάς 8, Μαιστρέλης 2, Γεωργούτσος 3, Τσερκιτζόγλου 19 (4), Παπασταμάτης, Μητρόπαπας, Βαρνάβας 7, Μαυρόπουλος 14 (1).

Εργοτέλης (Μακράκης): Δαγαλάκης, Σκάνδαλος 9, Χαλκιαδάκης 4, Ξενάκης 11 (1), Γρύλλος, Σταμάτης 17 (2), Κωτούλας 2, Βασιλειάδης 11 (1), Μπουντούρογλου, Αρναουτάκης 7, Καραλής 9.




ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΒΑΟΛ 96-59

Τα δεκάλεπτα: 27-16, 46-26, 67-39, 96-59.
Διαιτητές: Μακρής – Κωνσταντινίδου.
Κρόνος (Παρασκευόπουλος): Μπάρμπας 3(1), Στραγανιώτης 4(1), Μπάλας 5(1), Αγγελόπουλος 12(2), Δολιανίτης 3(1), Ζούκας 11, Μανίκας 10, Φρούσκλιας 15, Μιχαλόπουλος 12, Νικατζάμ 10, Νάτσο 13(1).
ΒΑΟΛ (Βούλικας): Τσουκάλης 2, Αλεξάκης 3(1), Ζεχερλής 5(1), Σουλίκας 6, Μυτιληνού 20(1), Σακελλάρης, Χατζηλάμπρου 15(2), Τσελεπίδης 2, Νακόπουλος, Τσαπρούνης 4, Τσιριγώτης 2, Μιχαλιός.



ΠΕΥΚΗ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ 53-48
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:16-19, 23-31, 36-41, 53-48
Διαιτητες: Χρηστίδης Π.-Γιακείμη
ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς): Τζωρτζόπουλος , Κυριαζόπουλος 2, Σβερκούνος 2, Κορκοσούρας 11, Βούζας 8 (2), Γραμματίκας 1, Κεράτσας 4, Μπαρμπαρής 16, Γεωργοπαπαδάκος 4, Γιάννης, Γριμπαβιώτης 5.
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Κακαλιάς-Στρατάκος): Μωραΐτης 7 (1), Μπάρτζος, Μπελεγράτης, Αντωνόπουλος, Παπαγιαννακόπουλος 13 (1), Κωνσταντώνης 7 (1), Λουγιάκης 2, Γιαννάκης 9 (1), Ζαρκαδούλας, Αθανασιάδης 7, Φωτιτζόγλου 3 (1), Τριάντης.



ΙΚΑΡΟΣ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 69-71 (62-62 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 10-13, 24-15, 16-17, 7-9
Διαιτητές: Τσάτσης-Κονταράτος
ΙΚΑΡΟΣ (Μακρυδήμας): Σημαιόπουλος 14 (2), Θανασόπουλος, Λυγγερίδης 10, Κανέλης 2, Μπουρτσουκλης, Ντεφούδης 4, Συριστατίδης 28 (2), Βουρλίτης 6 (1), Μπελίτσης 3, Δαρμογιάννης 2, Δεληγιάννης, Δριβας.
ΦΑΡΟΣ (Πολέμης, Σίμος): Κερασοβίτης 6, Φωστέρης 4, Κουντουράς, Καραλής 11 (2), Κοροπούλης, Χόρτσας, Τσούρτος, Καρασταμάτης 10 (2), Λυκογιάννης 19 (1), Μουστόπουλος, Κατούφας 12, Παπαδόπουλος 9 (1).



Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες): Κύμη 8, Κρόνος 8, Φάρος* 6, Ίκαρος Ν.Σμύρνης 6, Πέραμα 6, Πεύκη 5. Ηρόδοτος* 4, Παπαδός* 4, Εργοτέλης* 4, ΒΑΟΛ 4, Χαλάνδρι** 2.

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

**Έχει δυο αγώνες λιγότερους



Επόμενη αγωνιστική (5η, 24/11)


Παπάδος Γέρας – Ίκαρος Ν. Σμ.
Φάρος Κ. – Ηρόδοτος
Εργοτέλης – Πεύκη
Χαλάνδρι – Πέραμα
Κύμη – Κρόνος Αγ. Δημ.

Ρεπό: ΒΑΟΛ
billy_14
Συμπληρώνω τον καλό φίλο Jabar wink.gif

Πεντέλη-Γαλάτσι 75-67
Δεκάλεπτα: 15-25, 37-40, 57-50, 75-67.
Διαιτητές: Καλογερόπουλος - Καλαϊτζίδης.
Πεντέλη (Καρακώστας): Παρασκευόπουλος 17 (2), Μανιάτης 5, Γκαϊντάσοβ 13 (3), Χαρτοματσίδης 6, Φιλιππόπουλος 17, Καρκανίδης, Μάντζιος 6 (2), Μαρκομιχάλης 8, Μπίγγος, Πολυδώρου 3.
Γαλάτσι (Κουμαράς): Μπαλαμπάνης 16, Στογιάνοβιτς 8, Καρτσωνάκης, Λίτσο 20 (3), Κοκκορόγιαννης 6 (1), Φραντζέσκος 4, Κελαϊδής 3, Βαφιάς, Λοϊζος 10.

Καλό ξημέρωμα και καλή εβδομάδα σε όλους.
papajohn89
Ειμαι ο μονος που βρηκα/πετυχα το διπλο (της ομαδος μου) του Παπαγου-Σπορτιγκ η κανω λαθος;;
aionio talento
QUOTE(papajohn89 @ Nov 10 2013, 23:02 ) *
Ειμαι ο μονος που βρηκα/πετυχα το διπλο (της ομαδος μου) του Παπαγου-Σπορτιγκ η κανω λαθος;;



Αξια και δικαιη Νίκη που το -9 (για να λεμε την αληθεια)αρκετα ''τιμητικο'' ! !

το 2πλο (μονο για αποψε) λογω γηπεδου σχετικο !

και οι 2 ''εκτος'' παιζαμε !!!
papajohn89
QUOTE (aionio talento @ Nov 11 2013, 01:46 ) *
Αξια και δικαιη Νίκη που το -9 (για να λεμε την αληθεια)αρκετα ''τιμητικο'' ! !

το 2πλο (μονο για αποψε) λογω γηπεδου σχετικο !

και οι 2 ''εκτος'' παιζαμε !!!


Και οι δύο εκτός παίζαμε, αλλά καταλαβαίνεις πως στο λέω.. Ήμασταν "τυπικά" φιλοξενούμενοι, άρα το αποτέλεσμα είναι "τυπικά" 2πλο..
Jabar
Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2013-2014 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)


ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 9
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 8
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 8
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 8
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΙ 7
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 7
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 7
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 7
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 7
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 6
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 6
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 5
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 5

Tο μόνο κοινό που έχει η Πεντέλη με την ομάδα που αναφέρονται στα ποστς γρίφος, είναι ότι βρίσκονται στον ίδιο όμιλο.
Το φαινόμενο της παρουσίας γονέων στα διοικητικά συμβούλια, είναι πολύ κοινό και υπάρχει στις περισσότερες ομάδες.
Αυτό κατά πολύ μεγάλο βαθμό εμπεριέχει υστεροβουλία.Υπάρχουν εξαιρέσεις ,αλλά αν οι γονείς παραμείνουν και στο μέλλον μετά που σταματάνε τα παιδιά τους ,τότε ανείκουν στο μικρό ποσοστό που καλά έκαναν και ανακατεύτηκαν.Πάντως οι χρόνοι που αναμειγνύονται τώρα με την u22 επιμηκύνονται. Είναι και ένας τρόπος, να υπάρχει σύνδεση με την τοπική κοινωνία.
Οι διασυνδέσεις και σχέσεις με managers πχ Μπουμπούκος ,Δελημπαλταδάκης είναι και στο χέρι της διοίκησης να μην επιρεάζει την ομάδα.Περαστικά ταλέντα ,από παιδιά της ομάδας θα ήταν έγκλημα να προτιμούνται, πόσο μάλλον όταν το αποτέλεσμα είναι αμφίβολο και αποτυπώνεται η θα αποτυπωθεί στο μέλλον.Πάντως δεν είναι η μόνη ομάδα με θέματα που άπτονται του προπονητή , με διασύνδεση παικτών προπονητή και που τελικά θα το πληρώσουν φέτος, η τα επόμενα χρόνια με μεγαλύτερες επιπτώσεις .
Πραγματικά λυπάμαι με

aionio talento
QUOTE(Jabar @ Nov 14 2013, 07:16 ) *
Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2013-2014 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)


ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 9
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 8
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 8
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 8
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΙ 7
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 7
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 7
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 7
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 7
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 6
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 6
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 5
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 5

Tο μόνο κοινό που έχει η Πεντέλη με την ομάδα που αναφέρονται στα ποστς γρίφος, είναι ότι βρίσκονται στον ίδιο όμιλο.
Το φαινόμενο της παρουσίας γονέων στα διοικητικά συμβούλια, είναι πολύ κοινό και υπάρχει στις περισσότερες ομάδες.
Αυτό κατά πολύ μεγάλο βαθμό εμπεριέχει υστεροβουλία.Υπάρχουν εξαιρέσεις ,αλλά αν οι γονείς παραμείνουν και στο μέλλον μετά που σταματάνε τα παιδιά τους ,τότε ανείκουν στο μικρό ποσοστό που καλά έκαναν και ανακατεύτηκαν.Πάντως οι χρόνοι που αναμειγνύονται τώρα με την u22 επιμηκύνονται. Είναι και ένας τρόπος, να υπάρχει σύνδεση με την τοπική κοινωνία.
Οι διασυνδέσεις και σχέσεις με managers πχ Μπουμπούκος ,Δελημπαλταδάκης είναι και στο χέρι της διοίκησης να μην επιρεάζει την ομάδα.Περαστικά ταλέντα ,από παιδιά της ομάδας θα ήταν έγκλημα να προτιμούνται, πόσο μάλλον όταν το αποτέλεσμα είναι αμφίβολο και αποτυπώνεται η θα αποτυπωθεί στο μέλλον.Πάντως δεν είναι η μόνη ομάδα με θέματα που άπτονται του προπονητή , με διασύνδεση παικτών προπονητή και που τελικά θα το πληρώσουν φέτος, η τα επόμενα χρόνια με μεγαλύτερες επιπτώσεις .
Πραγματικά λυπάμαι με



Πραγματικα 77.gif 77.gif 77.gif ΠΡΟΣΚΥΝΩ ! εισαι ''γνωστης'' και πολύ μπροστα τελος . .
Jabar
15/11/2013 - Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων
Σας ενημερώνουμε ότι, ο εξ αναβολής αγώνας ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ, για την 3η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) θα διεξαχθεί στις 20/11/2013 και ώρα 17.
Jabar
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΗΡΟΔΟΤΟΣ 74 – 62
Τα δεκάλεπτα: 16-10, 35-26, 59-47, 74-62
Χαλάνδρι (Κακαλιάς): Φωτιτζόγλου 2, Μπάρντζος 8 (2), Γιαννάκης 4, Παπακωσταντίνου 6, Αντωνόπουλος 11 (3), Παπαγιαννακόπουλος 15 (1), Κωνσταντώνης 12 (2), Λουγιάκης 6, Αθανασιάδης 10.
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Βαμβακάς 4, Μαϊστρέλης 2, Γεωργούτσος 8, Τσερκιτζόγλου 20 (3), Παπασταματάκης 2, Αντωνιάδης 4, Βαρβνάβας 8, Μεντενής 6, Μαυρόπουλος 8(1), Χαράτσης
gspara
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 1
Αν και η Ζακυνθος ειναι επικινδυνη πρεπει καποια στιγμη να σπασει το ροδι.

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 1
Ανεβασμενες και οι δυο ομαδες,πιστευω θα γινει ενδιαφερον παιχνιδι.

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 2
Πιστευω θα μετρησει η εμπειρια απεναντι στους δυνατους γηπεδουχους.

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 1
Δεν την παιρνει τη Νικη για αλλη εντος εδρας ηττα.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 1
Αλλιως πανε στα σκουπιδια οι φετινες φιλοδοξιες.

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 1
Φαβορι ο δυνατος Προμηθεας.
papajohn89
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 2

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 1

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 2

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 1

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 1

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 1
papajohn89
5/6 πέτυχα αυτή την αγωνιστική..

Τα αποτελέσματα :
Γαλάτσι - Ζάκυνθος 92-101
Σπόρτιγκ - Πεντέλη 63-49
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου - Παπάγου 96-85
Νίκη Αμαρουσίου - Έσπερος 61-57
Κορωπί - Αγρίνιο 75-63
Προμηθέας - Μεσσήνη 90-74
Ρεπό: Καλαμάτα 1980

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 61-57
Δεκάλεπτα: 15-13, 30-23, 47-38, 61-57
Διαιτητές: Γιαννακουδάκης, Μπανασάκης
Νίκη Αμαρουσίου (Ραχωβίτσας): Αποστολόπουλος 13 (2), Θωμόπουλος, Ανδρίτσου, Παβλίσεβιτς 15 (2), Κοντογιάννης 14 (1), Κυπριτζόγλου 7 (1), Γεωργακόπουλος 2, Σαλτουρίδης 5, Τσέκενης Α., Δέλλιος 5, Τσιάτσιος.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Βουρνάς): Σκόνδρας 3 (1), Λαμπρόπουλος 14 (1), Αποστολόπουλος 15 (3), Μακρής 3, Καντάς, Αδαμόπουλος 3, Κάλλης 7 (1), Δίπλαρος 4, Λυμπέρης 4 (1), Αγγελόπουλος 4.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΠΕΝΤΕΛΗ 63-49
Τα δεκάλεπτα: 14-14, 28-27, 45-34, 63-49
Διαιτητές: Πατάκας - Τσολάκος
Σπόρτιγκ (Καρατζάς): Ταταρούνης 1, Κακαβάς 14, Τσακίρης 12 (1), Καδιγιανόπουλος, Μητσόπουλος 5 (1), Κλήμης 5, Νιφόρας, Σάλτης 2, Πλουτέσκι 5 (1), Δρακάκης 18
Πεντέλη (Καρακώστας): Ταμπάκης, Μάντζιος 1, Ζερβολέας, Παρασκευόπουλος 7, Μανιάτης 10 (1), Γκαϊτάσοβ 8, Μαρκομιχάλης 11 (1), Χαρτοματζίδης 3 (1), Πολυδώρου, Μπίγκος, Φιλιππόπουλος 12, Μπίκκας.
Jabar
Ο Παπάγος εξέφρασε τα έντονα παράπονά του από τις αποφάσεις των διαιτητών Μαρνελάκη και Βαλούρδου στην αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Αρχαίας Κορίνθου για την 6η αγωνιστική του Ομίλου του Νότου της Γ' Εθνικής.

Η ανακοίνωση αναφέρει:

"O A.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ εκφράζει την αγανάκτηση του και την αηδία του για την χυδαία και «στημένη» διαιτησία των Μαρνελάκη-Βαλούρδου στον αποψινό αγώνα με τον Απόλλωνα Αρχαίας Κορίνθου στο Κλειστό της Κορίνθου.

Η ανησυχία μας από την ημέρα ορισμού τους, δυστυχώς επιβεβαιώθηκε με το χειρότερο τρόπο.Την στιγμή που το ζητούμενο είναι η εξοικονόμηση πόρων, το αρμόδιο όργανο έκρινε ότι πρέπει να μεταφερθούν οιεν λόγω διαιτητές από την Κρήτη στην Αθήνα και από εκεί στην Κόρινθο (!) για να σφυρίξουν τον αγώνα λες και επρόκειτο για κανέναν τελικό, λες και επρόκειτο για τίποτα «διεθνείς ρέφερι».Αντίθετα πέρυσι δρώντας με γνώμωνα τα περιορισμένα οικονομικά της Ομοσπονδίας μας όρισαν Κρητικούς διαιτητές κατά της Ιεράπετρας για την αποφυγή οδοιπορικών που τώρα τόσο απλόχερα ξοδεύονται!

Η δόλεια διαιτησία των Μαρνελάκη –Βαλούρδου ολοκληρώθηκε με την «Ιλιάδα ψεύδους» που συνέγραψαν στο φύλλο αγώνος, με σκοπό να προκαλέσουν την πειθαρχική τιμωρία της ομάδας μας.
Δεν θα αναφερθούμε στις εγκληματικές υποδείξεις τους γιατί περιμένουμε το DVD το οποίο και θα αναρτήσουμε στο διαδικτυο για να μάθει όλος ο κόσμος πως αλλοιώνεται ένα αποτέλεσμα.
Είμαστε διατεθειμένοι και το έχουμε αποδείξει να βαρέσουμε «γροθιά στο μαχαίρι» και να μη γίνουμε κομπάρσοι σε ένα θέατρο με πρωταγωνιστές «πονηρές» ομαδούλες του «τιμημένου επαρχιακού μπάσκετ» που διαπλέκονται με μια μειοψηφία διατητών με αναπτυγμένη της αίσθηση της αφής.

Καληνύχτα σας".
papajohn89
Την ανακοίνωση του Παπάγου δεν άφησε αναπάντητη η διοίκηση του Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου, και μέσω του προέδρου της Παναγιώτη Μεταξά σύστησε στους «Στρατηγούς» να «μάθουν να χάνουν» ενώ μίλησε για μια «απαράδεκτη, προσβλητική και δημαγωγική ανακοίνωση».

Αναλυτικά:

«Το πως διαχειρίζεσαι την ήττα είναι το πιο σημαντικό», σχολιάζει ο πρόεδρος του Απόλλωνα και συμπληρώνει: «“Μάθετε να χάνετε”. Οι διαιτητές και ο κομισάριος του αγώνασωστά βάση του πειθαρχικού της ΕΟΚ διέκοψαν των αγώνα όταν παίκτες του Παπάγου στόλισαν με ύβρεις… και οι οργανωμένοι μπήκαν στο παρκέ. Είδαμε πράγματα και καταστάσεις που δυσφημίζουν το άθλημα και το πνεύμα του αθλητισμού. Απο μια μεγάλη ομάδα του παρελθόντος…..!!! Απαράδεκτη, προσβλητική και δημαγωγική η ανακοίνωση του Α.Σ Παπάγου.
Μεταξάς Παναγιώτης
Πρόεδρος του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ»
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2.OBDLTcnO.dpuf
Gen
Απλα να αμαφερω 2-3 περιστατικα απο την χτεσινη αναμετρηση κ τα συμπερασματα δικα σας... 3η περιοδος, μπροστα ο Παπαγος 10-12 ποντους, φαουλ μεχρι το 28΄ 1-7, στο 30΄3-9, η ομαδα δλδ που κυνηγουσε στο σκορ ειχε 3 φαουλ κ ο προπορευομενος κ με αμυνα ζωνης, 9 φαουλ... Σφυριζει φαουλ σε τριποντο του Δανιηλ, το οποιο ειναι μετα το σουτ κ δινει 3 βολες, κ στην διαμαρτυρια του Αρσενη ο διαιτητης του απανταει : παλι καλα που δν στο εδωσα αντιαθλητικο... κ το κερασακι στην τουρτα μπηκε στο κοψιμο του Αρσενη στο 28 οπου εκει δν του ΄χαριζεται΄κ του σφυριζει αντιαθλητικο φαουλ σε κοψιμο, που μπορει να ειναι φαουλ ΑΝ του χτυπαει το χερι.... Αν θυμαται καποιος να εχει δωθει αντιαθλητικο σε κοψιμο ας μας το πει κ εμας... Να θυμησω επισης οτι την προηγουμενη αγωνιστικη χασαμε ΑΝΤΡΙΚΙΑ απο τον Σπορτινγκ εντος εδρας χωρις να αναφερουμε το παραμικρο παραπονο.... Στην φαση του κοψιματος ηταν ο Ακης Αρσενης, για οσους δεν ξερουν σας παραθετω ενα βιντεακι με μερικα '' αντιαθλητικα '' κοψιματα του Αρσενη στην καριερα του...

http://www.youtube.com/watch?v=lkeccRSsKWU
Jabar
http://basketpress.gr/?p=6106
Το επίμαχο κόψιμο.
http://basketpress.gr/?p=6103
Δηλώσεις Λυμπέρη
tarx_12
Υπάρχη θέμα αλλαγής προπονητή στο γαλάτσι μετά το 0-6 που έχει ο κοουτς Κουμαράς?
aionio talento
QUOTE(tarx_12 @ Nov 26 2013, 04:05 ) *
Υπάρχη θέμα αλλαγής προπονητή στο γαλάτσι μετά το 0-6 που έχει ο κοουτς Κουμαράς?



πιο ευκολα : θα περπατησουν τα αγαλματα και θα μιλησουν οι μουγγοι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ !!! παρα να γινει αυτο που λες . . .
aballos
QUOTE (tarx_12 @ Nov 26 2013, 06:05 ) *
Υπάρχη θέμα αλλαγής προπονητή στο γαλάτσι μετά το 0-6 που έχει ο κοουτς Κουμαράς?


ας μην μιλήσω καλύτερα γιατί θα καταλήξω πάλι στο "ΚΑΦΕΝΕΙΟ"!!!
MENEGIN11
δηλαδη,τι φταιει ο κουμαρας?ηθελε να φυγουν ολοι οι παιχτες κ να μεινει με τους εφηβους που πηρε απο δω κ απο κει....
τωρα με το 8+4 ολοι εχουν καλους μεγαλους ,ακομη κ η επαρχια κ κει που η αθηνα εκανε διαφορα στη πληροτητα του ροστερ ,τωρα πρεπει να εχει σουπερ 8αδα κ να τη πληρωνει κανονικα καποιος για να παει καλα.κ στα 2 το γαλατσι υστερει....
ANTONIO DAVIS
ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ.ΚΟΡΙΝΘΟΥ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ:Οι δύο διαιτητές ήταν κλασσικά στημένοι, μόνο που οι οι ίδιοι ξέφυγαν από τα όρια και έκανα πέρα από όλα τα άλλα και το έγκλημα υπό το φόβο μη χαθεί ο αγώνας.Δεν έφτανε που πήγαν τον Απόλλωνα 50(!) φορές στις βολές σφυρίζοντας και τις αναπνοές των παικτών του Παπάγου,δεν έφτανε που δεν σφύριξε ένα φάουλ από το "κατς" που πάιξανε οι γηπεδούχοι στον Τσιάκα και άλλους στο τέλος εκτέθηκε με το αντιαθλητικό και όλοι τότε καταλάβαμε τι "παίζει".Μάλλον δεν το καταλάβαμε αλλά απλώς επιβεβαιωθήκαμε καθώς ο ορισμός δυο διαιτητών από τη Κρήτη σε αγώνα που γίνεται στην Κόρινθο μόνο περίεργη μπορεί να είναι.ϊσως η ΚΕΔ να΄μην εμπιστέυεται τον Σύνδεσμο διατητών της Πάτρας ώστε να φέρει με 20 ευρώ οδοιπορικά δυο διαιτητές από εκει.Από την άλλη η ΕΣΚΑΚ έχει προιστορία σε τέτοια ζητήματα.Η ΑΕΚ Αργους με προπονητη και πάλι τον Οικονομάκη ανέβηκε από τη Γ' με τον Πρόκο να βαράει 20 βολές σε κάθε αγώνα και την Κρητικη διατητική τριάδα Μπορμπαντωνάκη,Μαρνελάκη,Μάλαμα να τον σφυρίζει με διάφορα σχήματα πάνω από 6 φορές την ίδια αγωνιστική σαιζόν!!!
Πιο μετά "κάποιος" Τήρων Αγίων Θεοδώρων έιχε πάρει αγκαζε τον διαιτητη Γ.Χριστοδούλου να τον σφυράει στα ίδια ματς σε Α' και Β' γύρο και κέρδισε με τέτοιο τρόπο την παραμονή του για μια χρονια στη κατηγορία...
Τι δεν καταλαβαίνεις;
Κάποιοι εδώ στην "π...να την Αθήνα" βαρεθήκαμε να πάιζουμε στην επαρχία με κριτές να φοράνε την φόρμα της γηπεδούχου και να κολλάνε ή να τρέχουν το 24άρι και το χρόνο κατά βούληση, να σου επιφυλάσσουν για το β'ημ'χρονο το επί 20ετία στραβό στεφάνι της μιας μπασκέτας και να πέφτουμε θύματα της παροδικής κ'αψας του κάθε βλαχοπροεδρου που κάποιος τον έβαλε στα κόζα και ταίζει διαιτητές .Επίσης βαρεθήκαμε να βλέπουμε το κλειστό του Αγίου Θωμά Αμαρουσίου και το Σαλούν να μην έχουν άδεια και να έχει(αλήθεια έχει;;) το ΔΑΚ Κορίνθου με λυόμενες εξέδρες,χωρίς διαχωριστικό γηπεδούχων φιλοξενουμένων και χωρίς διαχωριστικά από τον αγωνιστικό χώρο.
Αυτά τα ολίγα για σήμερα και επανερχόμαστε.Έχουμε πόλεμο για όσους δεν το κατάλαβαν.
ΥΓ Κάπου στο FB πήρε το μάτι μου σχόλιο του γενικού νταλαβεριτζή της Δόξας Λευκάδας Σ. Σ. που έλεγε σχολιάζοντας την απάντηση του Απόλλωνα Αρχ.Κορίνθου "Καλά τα λέτε.Αντε να τελειώνουμε με τους "ιστορικούς".
Η αλήθεια είναι "φίλε"Σ., πως όλα τα Σωματεία είναι "ιστορικά" και σε αυτό έχεις δίκιο.Ας πουμε το δικό σου έγραψε ιστορία στα τραπεζώματα διαιτητών στη ταβέρνα του χωριου Πλαγιά που το κατσικάκι συνοδευόταν με φακελάκι..Επίσης έχει μείνει ιστορικό από τα ματς που "έδωςε" ανοίγνωτας τα πόδια στη Νικόπολη και αλλού.ΓΙα να μην ξεχνιώμαστε ρε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.