Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
aionio talento
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Nov 26 2013, 18:50 ) *
ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ.ΚΟΡΙΝΘΟΥ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ:Οι δύο διαιτητές ήταν κλασσικά στημένοι, μόνο που οι οι ίδιοι ξέφυγαν από τα όρια και έκανα πέρα από όλα τα άλλα και το έγκλημα υπό το φόβο μη χαθεί ο αγώνας.Δεν έφτανε που πήγαν τον Απόλλωνα 50(!) φορές στις βολές σφυρίζοντας και τις αναπνοές των παικτών του Παπάγου,δεν έφτανε που δεν σφύριξε ένα φάουλ από το "κατς" που πάιξανε οι γηπεδούχοι στον Τσιάκα και άλλους στο τέλος εκτέθηκε με το αντιαθλητικό και όλοι τότε καταλάβαμε τι "παίζει".Μάλλον δεν το καταλάβαμε αλλά απλώς επιβεβαιωθήκαμε καθώς ο ορισμός δυο διαιτητών από τη Κρήτη σε αγώνα που γίνεται στην Κόρινθο μόνο περίεργη μπορεί να είναι.ϊσως η ΚΕΔ να΄μην εμπιστέυεται τον Σύνδεσμο διατητών της Πάτρας ώστε να φέρει με 20 ευρώ οδοιπορικά δυο διαιτητές από εκει.Από την άλλη η ΕΣΚΑΚ έχει προιστορία σε τέτοια ζητήματα.Η ΑΕΚ Αργους με προπονητη και πάλι τον Οικονομάκη ανέβηκε από τη Γ' με τον Πρόκο να βαράει 20 βολές σε κάθε αγώνα και την Κρητικη διατητική τριάδα Μπορμπαντωνάκη,Μαρνελάκη,Μάλαμα να τον σφυρίζει με διάφορα σχήματα πάνω από 6 φορές την ίδια αγωνιστική σαιζόν!!!
Πιο μετά "κάποιος" Τήρων Αγίων Θεοδώρων έιχε πάρει αγκαζε τον διαιτητη Γ.Χριστοδούλου να τον σφυράει στα ίδια ματς σε Α' και Β' γύρο και κέρδισε με τέτοιο τρόπο την παραμονή του για μια χρονια στη κατηγορία...
Τι δεν καταλαβαίνεις;
Κάποιοι εδώ στην "π...να την Αθήνα" βαρεθήκαμε να πάιζουμε στην επαρχία με κριτές να φοράνε την φόρμα της γηπεδούχου και να κολλάνε ή να τρέχουν το 24άρι και το χρόνο κατά βούληση, να σου επιφυλάσσουν για το β'ημ'χρονο το επί 20ετία στραβό στεφάνι της μιας μπασκέτας και να πέφτουμε θύματα της παροδικής κ'αψας του κάθε βλαχοπροεδρου που κάποιος τον έβαλε στα κόζα και ταίζει διαιτητές .Επίσης βαρεθήκαμε να βλέπουμε το κλειστό του Αγίου Θωμά

Αμαρουσίου και το Σαλούν να μην έχουν άδεια και να έχει(αλήθεια έχει;;) το ΔΑΚ Κορίνθου με λυόμενες εξέδρες,χωρίς διαχωριστικό γηπεδούχων φιλοξενουμένων και χωρίς διαχωριστικά από τον αγωνιστικό χώρο.
Αυτά τα ολίγα για σήμερα και επανερχόμαστε.Έχουμε πόλεμο για όσους δεν το κατάλαβαν.
ΥΓ Κάπου στο FB πήρε το μάτι μου σχόλιο του γενικού νταλαβεριτζή της Δόξας Λευκάδας Σ. Σ. που έλεγε σχολιάζοντας την απάντηση του Απόλλωνα Αρχ.Κορίνθου "Καλά τα λέτε.Αντε να τελειώνουμε με τους "ιστορικούς".
Η αλήθεια είναι "φίλε"Σ., πως όλα τα Σωματεία είναι "ιστορικά" και σε αυτό έχεις δίκιο.Ας πουμε το δικό σου έγραψε ιστορία στα τραπεζώματα διαιτητών στη ταβέρνα του χωριου Πλαγιά που το κατσικάκι συνοδευόταν με φακελάκι..Επίσης έχει μείνει ιστορικό από τα ματς που "έδωςε" ανοίγνωτας τα πόδια στη Νικόπολη και αλλού.ΓΙα να μην ξεχνιώμαστε ρε...




Δόξας Λευκάδας ??? ποια λες ρε φιλε ?? αυτη που ολως ''τυχαιως'' Ανεβηκε τη σεζον 2009 - 10 απο Γ εθνικη σε Β

με Πατρινο Προπονητή οπου η Ιστορικη (οπως ολες) ομαδα μας οταν ανεβηκε να παιξει εκει και οι 2 ΔΙΑΙΤΗΤΑΙ

ΗΤΟ ΠΑΤΡΙΝΟΙ ??? (που λενε και οι μορφωμενοι) . . . ΠΟΛΥ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΜΩΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ ! ολα μαυρα

η μαλλον ΓΚΡΙΖΑ τα βλεπεις !!!!
Diamandidis
QUOTE (periman @ Nov 26 2013, 18:05 ) *
δηλαδη,τι φταιει ο κουμαρας?ηθελε να φυγουν ολοι οι παιχτες κ να μεινει με τους εφηβους που πηρε απο δω κ απο κει....
τωρα με το 8+4 ολοι εχουν καλους μεγαλους ,ακομη κ η επαρχια κ κει που η αθηνα εκανε διαφορα στη πληροτητα του ροστερ ,τωρα πρεπει να εχει σουπερ 8αδα κ να τη πληρωνει κανονικα καποιος για να παει καλα.κ στα 2 το γαλατσι υστερει....



Και βέβαια φίλε μου φταίει ο Κουμαράς, γιατί αυτός φρόντισε να μη θέλει να μείνει κανένας απο τα περυσινά παιδιά και να διαλυθεί η ομάδα που πέρυσι προταγωνίστησε και όλες οι επιλογές των εφήβων όπως λές, ήταν δικές του.
Πρέπει γρήγορα να αλλάξει το προπονητικό τιμ, μήπως και προλάβει και σωθεί κάτι. Κύριοι του Δ.Σ.(μάλον πρόεδρε, γιατί το Δ.Σ. είναι χωρίς βούληση) ή τώρα ή του χρόνου στην Α΄ΕΣΚΑ.
tarx_12
κακά τα ψέματα δύσκολα μπορεί πλεόν να αλλάξει κάτι.. Γτ όμως πιστεύω οτι το γαλάτσι φέτος αν ήταν Α έσκα με αυτό το ρόστερ δεν θα έβγαινε πρώτο?? εχει και δύσκολο ματς στο αγρίνιο... παει για 0-7 . . .
Redoctor
Από κάθε όμιλο πέφτουν 5 ομάδες;
john4
Οι 30 πρώτοι σκόρερ και "τρίποντοι" του 1ου ομίλου!

http://basketpress.gr/?p=6199

http://basketpress.gr/?p=6197
magickaminia
Ο φιλος Αντονιο Ντειβις ξεχασε την κορυφαια σφυριχτρα της Κρητης τον Κατραχουρα που σφυριζει και ΕΣΑΚΕ. Ξερεις ποσα εγκληματα εχει κανει και αυτος για να παιξει ΕΣΑΚΕ; Αληθεια αυτο το θηριο ο Μπορμπαντωνακης σφυριζει ακομα ρε παιδια; Το 2002-2003 ειχε ερθει με ειδικη αποστολη σε αγωνα Β Εθνικης στα Καμινια να σφυριξει Ατρομητος Πειραια- Σχερια Κερκυρας για γυναικειο πρωταθλημα. Ως εκ θαυματος ο ηρωας αυτος καταφερε να κερδισει η ομαδα της Κερκυρας με παρατηρητη στο γηπεδο τον τοτε Κερκυραιο Προεδρο των Διαιτητων αφου χρειασθηκε να δωσει 50 φαουλ υπερ της ομαδας της Κερκυρας , 2 τεχνικες ποινες εις βαρος του Ατρομητου , να διακοψει το ματς στο ημιχρονο επειδη ταχα τον απειλησα εγω στο δωματιο των διαιτητων, να ζητησει αστυνομικη παρουσια και εκκενωση του γηπεδου για να συνεχισθει το δευτερο ημιχρονο, να θελει να μου κανει μηνυση για εξυβριση με μαρτυρα τον εν λογω παρατηρητη διαιτητοπατερα και τελικα για να μην κουραζω να κερδισει η ομαδα της Κερκυρας που ουδεποτε ειχα προβλημα μαζι της μεχρι τοτε με αποτελεσμα εκεινη να σωθει και εμεις να πεσουμε απο την Β Εθνικη. Υπαρχει και συνεχεια βεβαια με τον εν λογω διαιτητη αλλα δεν τον αδικω πια αφου παρ ολα τα θεληματα που κανει ΕΣΑΚΕ δεν τον βλεπω να σφυριζει. blove.gif
papajohn89
ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2

ΠΕΝΤΕΛΗ - ΑΠΟΛ. ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ 2

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 1

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1

ΜΕΣΣΗΝΗ - ΚΟΡΩΠΙ 2

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
gspara
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ-ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ 1
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 1
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
fear_me

ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ-ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ 2
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 1
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2

papajohn89
Δεν θα διεξαχθεί το παιχνίδι Ζάκυνθος-Σπόρτινγκ, το οποίο ήταν καθορισμένο να ξεκινήσει στις 15:30.

Με αναβολή ξεκίνησε η μέρα στον 1ο όμιλο Νότου για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Πιο συγκεκριμένα το παιχνίδι ανάμεσα σε Ζάκυνθο και Σπόρτινγκ δεν θα γίνει.

Η αιτία είναι πως οι διαιτητές, αλλά και οι κριτές του αγώνα δεν ταξίδεψαν στο νησί του Ιονίου λόγω του απαγορευτικού που υπήρξε. Το παράδοξο ωστόσο είναι ότι η ομάδα του Σπόρτινγκ ταξίδεψε κανονικά. Από τη στιγμή όμως που δεν εμφανίστηκαν κριτές και διαιτητές το παιχνίδι δεν θα πραγματοποιηθεί.
Diamandidis
QUOTE (Diamandidis @ Nov 27 2013, 10:33 ) *
Και βέβαια φίλε μου φταίει ο Κουμαράς, γιατί αυτός φρόντισε να μη θέλει να μείνει κανένας απο τα περυσινά παιδιά και να διαλυθεί η ομάδα που πέρυσι προταγωνίστησε και όλες οι επιλογές των εφήβων όπως λές, ήταν δικές του.
Πρέπει γρήγορα να αλλάξει το προπονητικό τιμ, μήπως και προλάβει και σωθεί κάτι. Κύριοι του Δ.Σ.(μάλον πρόεδρε, γιατί το Δ.Σ. είναι χωρίς βούληση) ή τώρα ή του χρόνου στην Α΄ΕΣΚΑ.



Και νέα ήττα για το Γαλάτσι, 7 στα 7.
Δεν ιδρώνει κανενός το αυτί; δε νοιάζεται κανείς για την ομάδα; Όλα έχουν θυσιαστεί στο βωμό του να τα έχω καλά με τον προπονητή που είναι ίδιος στο ανδρικό, στο παιδικό, στο Μίνι, στις Ακαδημίες, γενικός διευθυντής(μήπως ξέχασα κάτι), να παίζει το παιδί μου και τι με νοιάζει. Κύριοι της Διοίκησης η ομάδα βρίσκεται με το ένα πόδι στην Α΄ΕΣΚΑ (άν όχι και με τα δύο). Κάντε κάτι τώρα, γιατί θα έρθει και η ώρα που θα λογοδοτήσετε σε όλο αυτό τον κόσμο που γεμίζει το γήπεδο. Αν δε μπορείτε να κάνετε κάτι ή δεν τολμάτε φοβούμενοι τις επιπτώσεις, ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ.
ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ.
HighLow
QUOTE(Diamandidis @ Dec 3 2013, 08:54 ) *
Και νέα ήττα για το Γαλάτσι, 7 στα 7.
Δεν ιδρώνει κανενός το αυτί; δε νοιάζεται κανείς για την ομάδα; Όλα έχουν θυσιαστεί στο βωμό του να τα έχω καλά με τον προπονητή που είναι ίδιος στο ανδρικό, στο παιδικό, στο Μίνι, στις Ακαδημίες, γενικός διευθυντής(μήπως ξέχασα κάτι), να παίζει το παιδί μου και τι με νοιάζει. Κύριοι της Διοίκησης η ομάδα βρίσκεται με το ένα πόδι στην Α΄ΕΣΚΑ (άν όχι και με τα δύο). Κάντε κάτι τώρα, γιατί θα έρθει και η ώρα που θα λογοδοτήσετε σε όλο αυτό τον κόσμο που γεμίζει το γήπεδο. Αν δε μπορείτε να κάνετε κάτι ή δεν τολμάτε φοβούμενοι τις επιπτώσεις, ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ.
ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ.


Ψυχραιμία συνforumίτη "DIAMANDIDIS"!
Μια και είσαι φρέσκος στο forum, καλύτερα να μη γράφεις "φουντωμένος"...
Ολες οι ομάδες έχουν τις καλές και τις κακές τους περιόδους. Φυσιολογικά πράγματα...
Τώρα αν φταίει προπονητής, αθλητές, διοίκηση, εξέδρα, κλπ...ε τι να κάνουμε, κάποια στιγμή θα αλλάξουν τα πράγματα...
Στη κρίση που ζούμε, ότι μπορείς πληρώνεις, παίρνεις και είτε κερδίζεις είτε χάνεις...
Το σίγουρο για το Γαλάτσι είναι η απώλεια με το τραυματισμό του Στεφανή...! sad.gif


daniel10


A ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΦΤΟΥΝ 5 ΟΜΑΔΕΣ

Β ΟΜΙΛΟ ΠΕΦΤΟΥΝ 4 ΟΜΑΔΕΣ


ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΓΡΑΦΤΕΤΟ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
daniel10




ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ=


Μπορειτε να μας πειτε το σκορ σας ευχαριστω πολυ.
Thunder
QUOTE(daniel10 @ Dec 4 2013, 20:49 ) *
A ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΦΤΟΥΝ 5 ΟΜΑΔΕΣ

Β ΟΜΙΛΟ ΠΕΦΤΟΥΝ 4 ΟΜΑΔΕΣ


ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΓΡΑΦΤΕΤΟ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.


Εχει βγει τροποποιηση της αρχικης προκυρηξης που αναφερει οτι πεφτουν 3 ομαδες απο καθε ομιλο.
Τωρα λογικα στον 2ο ομιλο Νοτου,θα πεφτουν 2 λογικα λογω της αποχωρησης της Χαλκιδας μετα την εκδοση της προκυρηξης.

https://docs.google.com/file/d/0B9qfcAAEzcH...oSE0/edit?pli=1
daniel10


Σε ευχαριστω πολυ για την επισημανση.
daniel10


Διαβασα την προκυρηξη της ΕΟΚ και πρεπει να ειναι την χρονια 2014-15 αυστηρα 12 ομαδες αυτο σημαινει οτι θα πεσουν 4 ομαδες απο τον 1 ομιλο που εχει 13 ομαδες και απο τον 2 ομιλο 3 ομαδες που ειναι 12 με τον ικαρο χαλκιδασ.

Εξηγηστε μου το λιγο πως μπορουν να γινει ο υποβιβασμος στις ερασιτεχνικες κατηγοριες.
push
QUOTE (daniel10 @ Dec 5 2013, 19:30 ) *
Διαβασα την προκυρηξη της ΕΟΚ και πρεπει να ειναι την χρονια 2014-15 αυστηρα 12 ομαδες αυτο σημαινει οτι θα πεσουν 4 ομαδες απο τον 1 ομιλο που εχει 13 ομαδες και απο τον 2 ομιλο 3 ομαδες που ειναι 12 με τον ικαρο χαλκιδασ.

Εξηγηστε μου το λιγο πως μπορουν να γινει ο υποβιβασμος στις ερασιτεχνικες κατηγοριες.

Νομίζω θα πέσουν 3 ομάδες απ τον 1 όμιλο και 2 απ τον 2 όμιλο...
sporting b.c.
superbasket.gr

Πολύ κοντά σε κίνηση - ματ, που μπορεί να αλλάξει τις ισορροπίες στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής (Νότος), βρίσκεται το Γαλάτσι, καθώς είναι πολύ κοντά στο να κάνει δικό του τον πολύπειρο Πρόδρομο Νικολαϊδη.
Ο 35χρονος «μπόμπερ» παρότι συζήτησε το ενδεχόμενο να φορέσει τη φανέλα της Αγίας Παρασκευής, εντούτοις φαίνεται πως καταλήγει στο Γαλάτσι (σ.σ. λεπτομέρειες απομένουν για την ολοκλήρωση του deal), το οποίο πιθανότατα θα είναι ο επόμενος σταθμός της πλούσιας καριέρας του.
Οι ιθύνοντες του Γαλατσίου πίεσαν όσο μπορούσαν την πλευρά του παίκτη ούτως ώστε να τον έχουν στη δωδεκάδα από το εντός έδρας ματς-"φωτιά" της προσεχούς Κυριακής κόντρα στην Μεσσήνη, ωστόσο κάτι τέτοιο δεν κατέστη εφικτό. Πάντως, αν δεν αλλάξει κάτι... δραματικά ο "μπαρουτοκαπνισμένος" Πρόδρομος Νικολαϊδης εντός των προσεχών ημερών (αν όχι... ωρών!) θα τεθεί στη διάθεση του κόουτς Κουμαρά ο οποίος μόνο ικανοποίηση μπορεί να αισθάνεται από αυτή την εξέλιξη...
fear_me
Για τραγικούς διατητές που αλλοιώνουν αποτελέσματα δεν υπάρχουν ποινές, ε?
jhantzop
QUOTE(push @ Dec 7 2013, 14:16 ) *
Νομίζω θα πέσουν 3 ομάδες απ τον 1 όμιλο και 2 απ τον 2 όμιλο...


Όσο πάει και τις μειώνετε :-P
billy_14
Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει γράψει κανείς ως τώρα χτεσινά αποτελέσματα, οπότε ας το κάνω εγώ που είμαι και χαρούμενος smile.gif

Απόλλων Αρχ. Κορίνθου-Ζάκυνθος 79-74
Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη 67-69
Καλαμάτα 80-Παπάγου 54-56
Σπόρτιγκ-Αγρίνιο 75-68
Γαλάτσι-Μεσσήνη 77-57
Κορωπί-Προμηθέας 83-76

Τα φύλλα αγώνων:
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΖΑΚΥΝΘΟΣ 79-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-21, 34-38, 58-59, 76-74
Διαιτητές: Αποστολίδης – Στρέμπας
ΑΠΟΛΛΩΝ (Οικονομάκης): Κωνσταντίνου 19 (4), Καραχοντζίτης 16 (1), Λεβεντόπουλος, Θωνιάτης 15 (3), Σακελλάρης 2, Δανιήλ 19 (3), Σμυρνής, Σταυρόπουλος 8, Πάγκαλος Αδάμ, Χρήστου.
ΑΓΕΖ (Ταυρόπουλος): Καρακωνσταντάκης 7 (1), Ακτύπης 5 (1), Πόπιβτσακ, Σκουφής 18 (4), Χαλβατζής 6, Ζάγκλας 11 (1), Τζινόπουλος 2, Κοτσέτας 21 (4), Μπονίκος 4.

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 83-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-19, 42-36, 58-52, 83-76
Διαιτητές: Κοντίλης-Τζαμάκου
ΚΟΡΩΠΙ: Παπαβλασόπουλος 8, Εμίρης 11 (2), Γεωργόπουλος, Τύρλας 10, Θ. Υφαντής 9, Κουρής 7, Τσουμπρής 17 (1), Νεδέκος, Π. Υφαντής 15, Παπαγιαννάκος 6.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: Νταβλούρος, Ζαπανιώτης, Γιαννικόπουλος 13, Πετρόπουλος 11 (1), Ντιμπ 19 (2), Τασσόπουλος, Μαναβόπουλος 5, Χαμηλός 9 (3), Σουφλιάς 11, Νικολάου 8.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΠΑΓΟΥ 54-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 29-28, 41-43, 54-56
Διαιτητές: Μαντήλας-Ζέρβας
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΄80 (Αβδάλας): Φωτεινάκης 8 (2), Μπάκας 6, Κατσαρής 3, Αναγνωστόπουλος 6, Βούλγαρης 11, Κοντόπουλος 12 (1), Τσικούρης 8.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Παγίδας): Προκόπης 3 (2), Τσιάκας 13 (1), Μίχαλος 9 (2), Κατσαντώνης 2, Τσιρόπουλος 1, Γιαννιώδης 20, Καλογερόπουλος, Υφαντής 5 (1), Σταφυλάς, Λογοθέτης 3 (1).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΑΓΡΙΝΙΟ 75-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 35-32, 57-51, 75-68
Διαιτητές: Γιαννακουδάκης – Κώτσου
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Καρατζάς): Παπάνογλου 11 (1), Κακαβάς 21 (1), Τσακίρης 8, Καδιγιαννόπουλος 6 (1), Μητσόπουλος 4 (1), Κλήμης 8 (1), Αθανασόπουλος, Νιφόρας, Σάλπης, Πλουτέσκι 3, Δρακάκης 14.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Παντίκας, Ναούμης 3 (1), Λαμπρόπουλος 17, Κεπετίδης, Μπαρούχας 19 (2), Τερσενίδης 5 (1), Μήτσου, Τρυφωνόπουλος 13, Σαμουρέλης 6 (1), Κουδούνας

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 67-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-14, 17-32, 39-46, 67-69
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Λαζαρίδης
ΝΙΚΗ ΑΜ. (Ραχωβίτσας): Αποστολόπουλος 14 (2), Θωμόπουλος, Ανδρίτσου, Παβλίσεβιτς 14 (2), Κοντογιάννης 10, Κυπριτζόγλου 6, Γεωργακόπουλος 3 (1), Σαλτουρίδης 2, Τσέκενης Α., Δέλλιος 18 (2), Τσιάτσιος
ΠΕΝΤΕΛΗ (Καρακώστας): Καρκανίδης 3 (1), Μάντζιος 2, Παρασκευόπουλος 23 (3), Γκαϊντάσοβ 2, Μαρκομιχάλης 16 (2), Χαρτοματσίδης 7 (1), Μπίγγος 4, Φιλιππόπουλος 12, Πολυδώρου

Για το Γαλάτσι-Μεσσήνη δεν έχει μπει ακόμα, ας ενημερώσει κάποιος...
aionio talento
QUOTE(billy_14 @ Dec 9 2013, 09:11 ) *
Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει γράψει κανείς ως τώρα χτεσινά αποτελέσματα, οπότε ας το κάνω εγώ που είμαι και χαρούμενος smile.gif
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου-Ζάκυνθος 79-74
Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη 67-69
Καλαμάτα 80-Παπάγου 54-56
Σπόρτιγκ-Αγρίνιο 75-68
Γαλάτσι-Μεσσήνη 77-57
Κορωπί-Προμηθέας 83-76

Τα φύλλα αγώνων:
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΖΑΚΥΝΘΟΣ 79-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-21, 34-38, 58-59, 76-74
Διαιτητές: Αποστολίδης – Στρέμπας
ΑΠΟΛΛΩΝ (Οικονομάκης): Κωνσταντίνου 19 (4), Καραχοντζίτης 16 (1), Λεβεντόπουλος, Θωνιάτης 15 (3), Σακελλάρης 2, Δανιήλ 19 (3), Σμυρνής, Σταυρόπουλος 8, Πάγκαλος Αδάμ, Χρήστου.
ΑΓΕΖ (Ταυρόπουλος): Καρακωνσταντάκης 7 (1), Ακτύπης 5 (1), Πόπιβτσακ, Σκουφής 18 (4), Χαλβατζής 6, Ζάγκλας 11 (1), Τζινόπουλος 2, Κοτσέτας 21 (4), Μπονίκος 4.

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 83-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-19, 42-36, 58-52, 83-76
Διαιτητές: Κοντίλης-Τζαμάκου
ΚΟΡΩΠΙ: Παπαβλασόπουλος 8, Εμίρης 11 (2), Γεωργόπουλος, Τύρλας 10, Θ. Υφαντής 9, Κουρής 7, Τσουμπρής 17 (1), Νεδέκος, Π. Υφαντής 15, Παπαγιαννάκος 6.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: Νταβλούρος, Ζαπανιώτης, Γιαννικόπουλος 13, Πετρόπουλος 11 (1), Ντιμπ 19 (2), Τασσόπουλος, Μαναβόπουλος 5, Χαμηλός 9 (3), Σουφλιάς 11, Νικολάου 8.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΠΑΓΟΥ 54-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 29-28, 41-43, 54-56
Διαιτητές: Μαντήλας-Ζέρβας
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΄80 (Αβδάλας): Φωτεινάκης 8 (2), Μπάκας 6, Κατσαρής 3, Αναγνωστόπουλος 6, Βούλγαρης 11, Κοντόπουλος 12 (1), Τσικούρης 8.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Παγίδας): Προκόπης 3 (2), Τσιάκας 13 (1), Μίχαλος 9 (2), Κατσαντώνης 2, Τσιρόπουλος 1, Γιαννιώδης 20, Καλογερόπουλος, Υφαντής 5 (1), Σταφυλάς, Λογοθέτης 3 (1).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΑΓΡΙΝΙΟ 75-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 35-32, 57-51, 75-68
Διαιτητές: Γιαννακουδάκης – Κώτσου
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Καρατζάς): Παπάνογλου 11 (1), Κακαβάς 21 (1), Τσακίρης 8, Καδιγιαννόπουλος 6 (1), Μητσόπουλος 4 (1), Κλήμης 8 (1), Αθανασόπουλος, Νιφόρας, Σάλπης, Πλουτέσκι 3, Δρακάκης 14.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Παντίκας, Ναούμης 3 (1), Λαμπρόπουλος 17, Κεπετίδης, Μπαρούχας 19 (2), Τερσενίδης 5 (1), Μήτσου, Τρυφωνόπουλος 13, Σαμουρέλης 6 (1), Κουδούνας

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 67-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-14, 17-32, 39-46, 67-69
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Λαζαρίδης
ΝΙΚΗ ΑΜ. (Ραχωβίτσας): Αποστολόπουλος 14 (2), Θωμόπουλος, Ανδρίτσου, Παβλίσεβιτς 14 (2), Κοντογιάννης 10, Κυπριτζόγλου 6, Γεωργακόπουλος 3 (1), Σαλτουρίδης 2, Τσέκενης Α., Δέλλιος 18 (2), Τσιάτσιος
ΠΕΝΤΕΛΗ (Καρακώστας): Καρκανίδης 3 (1), Μάντζιος 2, Παρασκευόπουλος 23 (3), Γκαϊντάσοβ 2, Μαρκομιχάλης 16 (2), Χαρτοματσίδης 7 (1), Μπίγγος 4, Φιλιππόπουλος 12, Πολυδώρου

Για το Γαλάτσι-Μεσσήνη δεν έχει μπει ακόμα, ας ενημερώσει κάποιος...



O προπονητης που είχατε ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ειναι πολυ καλος - απο την στιγμη που καλως κακως η ομαδα ξεκινησε ασχημα

και τελικα άλλαξε καλυτερη Επιλογη απο τον αντικαταστατη του ΔΕΝ θα μπορουσατε να κανετε ! wink.gif
billy_14
QUOTE(aionio talento @ Dec 9 2013, 12:22 ) *
O προπονητης που είχατε ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ειναι πολυ καλος - απο την στιγμη που καλως κακως η ομαδα ξεκινησε ασχημα

και τελικα άλλαξε καλυτερη Επιλογη απο τον αντικαταστατη του ΔΕΝ θα μπορουσατε να κανετε ! wink.gif


Kαι αυτός που είχαμε και αυτός που έχουμε είναι δόξα τω Θεώ πολύ καλοί. Καιρός ήταν να συμφωνήσουμε και σε κάτι φίλε μου... χαχαχαχα. Συγχαρητήρια και για τη δική σας νίκη, κι όχι μόνο επειδή μας βόλεψε το αποτέλεσμα wink.gif
gspara
QUOTE (billy_14 @ Dec 9 2013, 10:11 ) *
Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει γράψει κανείς ως τώρα χτεσινά αποτελέσματα, οπότε ας το κάνω εγώ που είμαι και χαρούμενος smile.gif


Παρασκευοπουλος βλεπω 23 .....εκανε κανενα καλο χαιλαιτ
aionio talento
QUOTE(billy_14 @ Dec 9 2013, 11:24 ) *
Kαι αυτός που είχαμε και αυτός που έχουμε είναι δόξα τω Θεώ πολύ καλοί. Καιρός ήταν να συμφωνήσουμε και σε κάτι φίλε μου... χαχαχαχα. Συγχαρητήρια και για τη δική σας νίκη, κι όχι μόνο επειδή μας βόλεψε το αποτέλεσμα wink.gif



Και πέρυσι στο σαλουν τα ειχαμε πει ! τοτε ηθελες ''βοηθεια'' για τα νουμερα των παικτων μας για στατιστικη !
billy_14
QUOTE(gspara @ Dec 9 2013, 14:52 ) *
Παρασκευοπουλος βλεπω 23 .....εκανε κανενα καλο χαιλαιτ


Πολλά... Ένα κάρφωμα, καναδυό κλεψίματα, τρία τρίποντα, μια τάπα... παικταράς, στη μέρα του δε χορταίνεις να τον βλέπεις ενώ πάντα προσπαθεί τρέχοντας πάνω κάτω σαν έφηβος.

aionio talento θυμάμαι, τότε που φωτογράφιζα τη φανέλα του Αλ. wink.gif
papajohn89
Ζάκυνθος-Νίκη Αμαρουσίου 1

Πεντέλη-Καλαμάτα 80 1

Παπάγου-Έσπερος 1

Αγρίνιο-Απόλλων Αρχ. Κορίνθου 2

Μεσσήνη-Σπόρτιγκ 2

Προμηθέας-Γαλάτσι 1
gspara
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ-ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 1
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 1
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ-ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ 1
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2
ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
sporting b.c.
Ούτε ο papajohn δεν περίμενε να είναι υπέρ μας τα αποτελέσματα στα κλειστά Παπάγου και Αγρινίου wink.gif , όμως ναι ο Σπόρτιγκ είναι μόνος πρώτος με σημαντική σημείωση πως δεν έχει κάνει το ρεπό του.

Ζάκυνθος-Νίκη Αμαρουσίου 85-52 ΤΕΛΙΚΟ (17-19 στο 10', 39-30 ημ., 52-32 στο 25'. 55-41 στο 30', 67-43 στο 35')
Πεντέλη-Καλαμάτα 60-56 ΤΕΛΙΚΟ
Παπάγος-Έσπερος 81-82 ΤΕΛΙΚΟ (19-17 στο 10', 32-37 ημ., 55-57 στο 30')
Αγρίνιο-Απόλλων Αρχ. Κ 63-58 ΤΕΛΙΚΟ (23-21 στο 10', 25-29 στο 15', 35-38 ημ., 54-45 στο 30')
Μεσσήνη-Σπόρτιγκ 64-71 ΤΕΛΙΚΟ (19-15 10', 28-41 ημ.)
Προμηθέας-Γαλάτσι 80-74 ΤΕΛΙΚΟ (16-16 στο 10', 29-20 στο 15', 36-36 ημ., 51-40 στο 25', 60-47 στο 30', 69-55 στο 35')

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 15 9 6 3
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 14 8 6 2
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΙ 14 8 6 2
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 14 9 5 4
ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 14 8 6 2
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 13 9 4 5
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 12 8 4 4
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 12 8 4 4
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 12 8 4 4
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 12 8 4 4
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 10 9 1 8
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 10 8 2 6
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 10 8 2 6
gspara
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 85-52
ΠΕΝΤΕΛΗ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 60-56
ΠΑΠΑΓΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ 81-82
ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 63-58
ΜΕΣΣΗΝΗ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 64-71
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΓΑΛΑΤΣΙ 82-74

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 63-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-21, 35-37, 54-44, 63-58
Διαιτητές: Καρακάσης – Καρπάνος
ΑΓΡΙΝΙΟ(Διαμαντάκος): Ναούμης 3 (1), Λαμπρόπουλος 14 (2), Τεπετίδης 11 (1), Μπαρούχας 7, Τερσενίδης 11, Μήτσου 5 (1), Τρυφωνόπουλος 4, Σαμουρέλης 8.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Οικονομάκης): Τριαντάφυλλος, Κωνσταντίνου 7 (1), Καραχοντζίτης 5 (1), Κατσαμάκης 8 (1), Λεβεντόπουλος, Θωνιάτης 9, Σακκελάρης 8, Δανίηλ 15 (2), Σμυρνής, Σταυρόπουλος 6, Πάγκαλος, Αδαμ

ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 85-52
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-19, 39-30, 55-41, 85-52
Διαιτητές: Μαντήλας-Ρίζος
ΑΓΕΖ (Ταυρόπουλος): Κοτσέτας 11, Ακτύπης 11, Σκούφης 3, Χαλβατζής 6, Καρακωνσταντάκης 9, Τζινόπουλος 19, Μπονίκος 16, Χαϊκάλης 3, Νικολόπουλος 7.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Ραχωβίτσας): Αποστολόπουλος 14, Παβλίσεβιτς 11, Κοντογιάννης 11, Σαλτουρίδης 5 Τσεκένης 2, Δέλλιος 9.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΓΑΛΑΤΣΙ 80-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 36-36, 60-47, 80-74
Διαιτητές: Βαλούρδος – Μπανασάκης
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Γιατράς): Λαζανάς, Λάππας, Γκότσης, Γιαννικόπουλος 13 (1), Γ. Πετρόπουλος 8, Ντιμπ 11 (2), Τασσόπουλος 15, Κουμάκης, Μαναβόπουλος 20, Χαμηλός 5, Σουφλιάς 4, Νικολάου 4.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Κελαϊδης 14 (2), Μπαλαμπάνης 14, Πετριανίδης 6 (1), Στογιάνοβιτς 6, Ρεγκούζας 18, Λίτσο 9, Λοϊζος 7.

ΠΕΝΤΕΛΗ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 60-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 34-27, 51-43, 60-56
Διαιτητές: Λογοθέτης, Καμίτσος
ΠΕΝΤΕΛΗ (Καρακώστας): Καρκανίδης 2, Πρέκας, Παρασκευόπουλος 19 (3), Γκαϊντάσοφ 6 (2), Μαυρομιχάλης 5, Χαρτοματσίδης 6 (1), Μπίγγος 8 (1), Φιλιππόπουλος 14, Πολυδώρου 2.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Αβδάλας): Φωτεινάκης 4, Κατσούλης 2, Μπάκας 8, Παπουτσής, Αναγνωστόπουλος 11 (1), Βούλγαρης 4, Κοντόπουλος 13 (2), Τσικούρης 1, Κάτσαρης 13 (1), Λαζαρακόπουλος.

ΠΑΠΑΓΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ 81-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 32-37, 55-57, 81-82
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Φάκαρος
ΠΑΠΑΓΟΥ (Παγίδας): Προκόπης 9, Τσιάκας 22 (2), Μίχαλος 12 (2), Κατσαντώνης 3 (1), Τσιρόπουλος 8 (1), Γιαννιώδης 8, Καλογερόπουλος, Υφαντής 9 (1), Σταφυλάς, Σιμόπουλος 9.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Βουρνάς): Σκόνδρας 18 (3), Φραντζής 13 (2), Λαμπρόπουλος, Αποστολόπουλος 8, Κάντας, Αδαμόπουλος, Κάλλης 16 (4), Δίπλαρος 12 (2), Δημήτρης Λυμπέρης 11 (3), Αγγελόπουλος 4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)

1.ΣΠΟΡΤΙΓΚ 15
2.ΚΟΡΩΠΙ 14 *
3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 14 *
4.ΠΑΠΑΓΟΥ 14 *
5.ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 14 *
6.ΠΕΝΤΕΛΗ 13
7.ΑΓΡΙΝΙΟ 12
8.ΖΑΚΥΝΘΟΣ 12
9.ΕΣΠΕΡΟΣ 12
10.ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 11 *
11.ΚΑΛΑΜΑΤΑ 10 *
12.ΜΕΣΣΗΝΗ 10 *
13.ΓΑΛΑΤΣΙ 10 *

* Εχουν κανει το ρεπο τους.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜ.-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 58-70
ΚΥΜΗ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 71-57
ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 87-78
ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ 74-63
ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 66-71

ΓΣ ΚΥΜΗΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 71-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 32-33, 53-44, 71-57
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Σκαλτσής
ΓΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Παπαντωνίου 11, Κατράνας 22 (5), Καραμπάτσος 3 (1), Σιαμανδούρας 11, Γεωργιάδης 7, Μπίρμπας 4, Γκρινιάρης 9, Αγγελής 3 (1), Γυφτονικολός 1, Μπολάνος, Ιωάννου.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Σκάνδαλος 9, Ξενάκης 3, Σταματής 9 (1), Κωτούλας 2, Βασιλειάδης 10, Αρναουτάκης 4, Κομψέλης 5, Καραλής 15 (1), Καραβιώτης, Μαχαιριανάκης, Γρύλλος, Μπουντούρογλου.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ – ΊΚΑΡΟΣ Ν.Σ. 66-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-18, 35-36, 49-51, 66-71
Διαιτητές: Ντάνος-Τσάλας
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Δημητριάδης): Αλεξίου 24(3), Βαμβακάς 9, Μαϊστρέλης 8(2), Γεωργούτσος 12, Τσερκιτσόγλου 7(1), Παπασταματάκης, Αντωνιάδης, Μητροπαπας, Βαρνάβας 3, Μεντένης, Μαυρόπουλος 3, Χαρατσής
ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ (Μακρυδήμας): Σημαιόπουλος 11(1), Αθανασίου 3(1), Λυγγερίδης 6, Πιτροπάκης, Μπουρτσουκλής, Ντεφούδης 2, Συριστρατίδης 29(3), Βουρλίτης 17(1), Μπελίτσης, Δαρμογιάννης 3, Δεληγιάννης, Δρίβας

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΒΑΟΛ 87-78
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-20, 44-34, 67-55, 87-78
Διαιτητές: Μαρνελάκης-Μαρίγλη
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Κακαλιάς- Στρατάκος): Μωραίτης 3 (1), Μπάρτζος 15 (4), Παπακωνσταντίνου 1,Αντωνόπουλος 3 (1), Παπαγιαννακόπουλος 8, Κωσταντώνης 17 (1), Λουγιάκης 13 (1), Aθανασιάδης 18 (4), Φωτιτζόγλου 9, Λουγιάκης 13.
ΒΑΟΛ (Βουλικας-Συμεωνίδης): Τσιριγώτης, Αλεξάκης, Ζεχερλής 6, Σουλίκας 4, Τσαπρούνης 4, Χατζηλάμπρου 29 (3), Μυτιληνού 29 (1), Νακόπουλος , Τρόβας 2, Καλιμάνας 4.

ΚΡΟΝΟΣ – ΦΑΡΟΣ 58-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 34-34, 44-56, 58-70.
Διαιτητές: Διμπινούδης-Ραχιώτης
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παρασκευόπουλος): Μπάρμπας 3, Στραγανιώτης 1, Μπάλας 1, Αγγελόπουλος 10, Δολιανίτης 3 (1), Ζούκας 4, Φρούσκλιας 22 (1), Νικατζάμ 6, Μανίκας, Μιχαλόπουλος 2, Παπαηωσήφ 2,Νάτσο 4.
ΦΑΡΟΣ (Πολέμης): Φωστέρης 8 (2), Κουντουράς 8 (1), Καραλής 11 (2), Κοροπούλης, Χορτσάς 3, Κερασοβίτης 11 (2), Καρασταμάτης 9 (1), Λυκογιάννης 1, Μουστόπουλος, Κατούφας 19 (1), Παπαδόπουλος 3.

ΕΡΜΗΣ- ΓΕΡΑ 74-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-15, 29-29, 43-47, 74-63
Διαιτητες: Σπυρόπουλος Α-Μαυρατζάς
ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 4, Κουκουβάκης 4, Παπάδης, Καραμαδούκης 28 (5), Μαρίνος 28 (2), Στέφος Πλατσικούδης 8 (1), Λεγάτος 2, Γουρνάς .
ΓΕΡΑ ( Αλμπάνης): Οτουτζίδης, Παρδακάς 29(4), Πάντσιος 10 (2), Αγγελόπουλος 17(4), Ζεστός Γιάν. 4, Μπουμπουλέντας 3 (1), Γκιζέλης, Σταμούλης, Ζεστός Γρ 6 .

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 8 ΑΓΩΝΕΣ).

1.ΚΥΜΗ 16
2.ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 14 *
3.ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 14
4.ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 12 *
5.ΠΕΡΑΜΑ 12
6.ΧΑΛΑΝΔΡΙ 10 *
7.ΠΕΥΚΗ 9 *
8.ΗΡΟΔΟΤΟΣ 9 *
9.ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 9 *
10.ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ 8 *
11.ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 7 *

* Εχουν κανει το ρεπο τους
Vas
http://basketblog.gr/index.php?option=com_...i&Itemid=16


Δεν μπορώ να ξέρω ποιος έφταιξε, αλλά κρίμα στα παιδιά για τα χιλιόμετρα που έκαναν (και για τα λεφτά που έδωσαν) για να πάνε να δουν την αγαπημένη τους ομάδα.
gspara
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ 10ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 2
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 2
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ-ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 1
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
kaukasios
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ 10ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ-ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 1
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
aionio talento
QUOTE(gspara @ Dec 21 2013, 12:38 ) *
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ 10ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 2
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 2
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 1[/font
]
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ-ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ [font="Arial Black"]1ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2



Στα 3 πρωτα σε παιζω κοντρα !!! smiley.gif
gspara
QUOTE (aionio talento @ Dec 21 2013, 14:05 ) *
Στα 3 πρωτα σε παιζω κοντρα !!! smiley.gif

Σωστος......ο χαμενος κερναει σουβλακια στο επομενο ντερμπι στου Στρεφη icon_drunk.gif
papajohn89
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 2

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗ 2

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 1

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ-ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 1

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
jhantzop
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 2
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 2
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟ-ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 1
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
sporting b.c.
Σπόρτιγκ-Προμηθέας σε live streaming από το pelop.gr
aionio talento
QUOTE(gspara @ Dec 21 2013, 20:42 ) *
Σωστος......ο χαμενος κερναει σουβλακια στο επομενο ντερμπι στου Στρεφη icon_drunk.gif


Καθ οδον για εκει ειμαι ματσαρα (Αετος - Εθνικος)
sporting b.c.
-1 ημίχρονο στα Πατήσια ζωντανά στο asp-promitheas.gr (H «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ» live είχε υποσχεθεί)
gspara
QUOTE (aionio talento @ Dec 22 2013, 16:03 ) *
Καθ οδον για εκει ειμαι ματσαρα (Αετος - Εθνικος)

Εννοειται περιμενουμε σχολιασμο wink.gif
aionio talento
QUOTE(gspara @ Dec 22 2013, 20:44 ) *
Εννοειται περιμενουμε σχολιασμο wink.gif



Κλειστο ματς χαμηλο σκορ οχι κακο ποιοτικα παρολα αυτα ειχε αρκετες εντυπωσιακες φασεις στα ''ψηλα'' (3 καρφωματα)

Στο μεγαλυτερο διαστημα μπροστα ο Εθνικος χωρις να μπορει να χτίσει διαφορες ! ΟΡΓΙΑ ο κουκας που εκτος απο

το νικητηριο καλαθι επαιξε παρα πολυ καλα - αρλετα καλος και ο Παγωνης πολυ κοσμο Ο εθνικος που ειχε ''πιασει''

το απο πανω μερος στο Στρεφη χωρις ακροτητες οπως σε γηπεδο της Γ ( απο οτι διαβασα πριν λιγο) απο Αετο

Ουσιαστικα Μονο ο Μορφης ηταν Σταθερα καλος σε ολο το ματς και πηρε καποιες βοηθειες στα σουτ απο Φωτιου !

Πολυ Γκρινια και απο τους 2 Προπονητες (ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ) σε ολο το ματς μιας και η Διαιτησια σημερα ΔΕΝ επαιξε

Κανενα απολυτως ρολο και οι 2 ομαδες καλιστα θα μπορουσαν να ειχαν Νικησει !!


Ο αειθαλης ΕΘΝΙΚΑΡΑΣ για μια ακομη φορα ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ 77.gif
Gen
Αντιστοιχο παιχνιδι κ στο Κερατσινι, Φαρος-Κυμη, χωρις καρφωματα αλλα με αρκετο τρεξιμο κ πολλα τριποντα, ξεκινησε πολυ δυνατα ο Φαρος αλλα απο το δευτερο δεκαλεπτο κ μετα εκατσε κ με την ανοδο της Κυμης το παιχνιδι εδειξε να καθαριζει απο το 3ο δεκαλεπτο. Αξιεπαινη πρωτοβουλια του Φαρου να δωσει τα εσοδα γενικης εισοδου 2 Ευρω καθως κ οτι εφεραν οι φιλαθλοι, ρουχα τροφιμα κλπ, στο κοινωνικο παντοπωλειο του Δημου Κερατσινιου. Κ ακομα πιο μεγαλο μπραβο στους φιλαθλους του Φαρου που ηταν ΚΥΡΙΟΙ κ στο τελος παρα την ηττα χειροκροτησαν την ομαδα της Κυμης... Ισως η πιο μπασκετικη κ φιλαθλη εδρα που εχω παει, μπραβο στον Φαρο Κερατσινιου
billy_14
Επειδή και πάλι είμαι χαρούμενος smiley.gif να γράψω το report από την Πάτρα. Χαρούμενος βέβαια που νικήσαμε, αλλά συγχαρητήρια αξίζουν και στις δύο ομάδες που τα έδωσαν όλα και χάρισαν στον κόσμο έναν φοβερό αγώνα με τρελό σασπένς. Η ομάδα μου, πιο ψύχραιμη στη δεύτερη παράταση, πέτυχε μια σπουδαία νίκη απέναντι στον Έσπερο που προερχόταν από τεράστια εκτός έδρας επιτυχία επί του Παπάγου και είχε ανεβασμένο ηθικό. Θεωρώ πολύ σημαντικό για το δικό μας ηθικό το ότι από το 0-3 φτάσαμε στο 5-5, καθώς και το 3-2 που έχουμε εκτός έχοντας νικήσει σε πολύ δυνατές έδρες όπως το Κορωπί, το Μαρούσι και η Πάτρα. Σούπερ Παρασκευόπουλος με 32 πόντους, 6 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα και 3 τάπες (!), τεράστιος Φιλιππόπουλος με 24 πόντους και 16 ριμπάουντ, ο Μαρκομιχάλης πέτυχε το καλάθι του ματς ισοφαρίζοντας 60-60 3'' πριν το τέλος του κανονικού αγώνα. Να τονίσω την καταπληκτική φιλοξενία των Πατρινών και την κοσμιότατη συμπεριφορά της κερκίδας σε όλη τη διάρκεια ενός αγώνα με τόσο μεγάλη ένταση.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 71-82
Περίοδοι: 21-14, 35-27, 44-42, 60-60 (κανονικός αγώνας), 67-67 (α' παράταση), 71-82.
Διαιτητές: Κυριακόπουλος - Νάστος.
ΕΣΠΕΡΟΣ (Βουρνάς): Σκόνδρας 11, Λαμπρόπουλος 15 (2), Αποστολόπουλος 12 (1), Κάντας 2, Λυμπέρης 22 (3), Φραντζής 2, Αγγελόπουλος 7 (1), Κάλλης, Πετρόπουλος, Διπλάρος.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Καρακώστας): Μάντζιος, Παρασκευόπουλος 32 (3), Γκαϊντάσοβ 6, Χαρτοματσίδης 4 (1), Φιλιππόπουλος 24, Μανιάτης 2, Μπίγγος, Καρκανίδης, Μαρκομιχάλης 12, Πολυδώρου 2.

Υ.Γ.: Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία και αγάπη.
Υ.Γ. 2: Αυτά που έγιναν τα Πατήσια τα μάθαμε στο δρόμο της επιστροφής. Περαστικά στον άτυχο Ντιμπ που έπεσε θύμα κάποιου ηλίθιου (συγγγνώμη, αλλά ειλικρινά δε μπορώ να βρω πιο μετριοπαθή χαρακτηρισμό για κάποιον που εκσφενδονίζει κάδο στο γήπεδο), μπράβο στους παίκτες του Σπόρτιγκ που δεν εκδήλωσαν την τελευταία επίθεση από συναδελφική αλληλεγγύη. Για τη δε διοίκηση της ιστορικής ομάδας των Πατησίων, αντί να εθελοτυφλεί για την απαράδεκτη ατμόσφαιρα στο κλειστό της (εμείς ευτυχώς τη γλιτώσαμε με κάποιες... ροχάλες), καλύτερα να τακτοποιήσει τα του οίκου της και να αποφασίσει επιτέλους τι είδους κόσμο θέλει να έχει πλάι της... Αυτά.
ioannisbasket
Αν υπαρχει εισαγγελέας πρέπει να συλλάβει την διοίκηση του Σπόρτιγκ,για ηθική αυτουργία.Χαιδεύει χρόνια τα καλόπαιδα αυτά,που έχουν κάνει ένα σωρό αλητείες.Συγχαρητήρια κυριοι....
Vas
QUOTE(ioannisbasket @ Dec 23 2013, 12:23 ) *
Αν υπαρχει εισαγγελέας πρέπει να συλλάβει την διοίκηση του Σπόρτιγκ,για ηθική αυτουργία.Χαιδεύει χρόνια τα καλόπαιδα αυτά,που έχουν κάνει ένα σωρό αλητείες.Συγχαρητήρια κυριοι....



Στο βίντεο φαίνεται ποιος το πέταξε τον κουβά.... είμαι σίγουρος ότι όλοι γνωρίζουν ποιος είναι.
kaukasios
QUOTE(Vas @ Dec 23 2013, 13:02 ) *
Στο βίντεο φαίνεται ποιος το πέταξε τον κουβά.... είμαι σίγουρος ότι όλοι γνωρίζουν ποιος είναι.

γιατι οι αστυνομικοι που ηταν διπλα δεν ειδαν ποιος το εκανε?
DORIAN
QUOTE(kaukasios @ Dec 24 2013, 10:58 ) *
γιατι οι αστυνομικοι που ηταν διπλα δεν ειδαν ποιος το εκανε?

Ολοι τον γνωριζουν αλλα κανεις δεν θα μιλησει.Αλλοι γιατι ειναι φιλαρακι τους,αλλοι γιατι ειναι σημαντικος γι αυτους και καποιοι γιατι φοβουνται.
Μονη ελπιδα να μιλησουν οι αστυνομικοι, που σιγουρα τον ειδαν και γνωριζουν ολα τα καλοπαιδα.
Οσο για τις δηλωσεις των διοικησεων τοσο του SPORTING οσο και του ΠΡΟΜΗΘΕΑ καθως και για τη μη εκδηλωση της τελευταιας επιθεσης ειναι του κωλου για διαιωνιση της νοσηρης καταστασης. Με μια απλη αναλυση μπορει καποιος να καταλαβει πολλα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.