Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
EAST END
QUOTE(Piojho @ Apr 2 2014, 17:26 ) *
Έχω μάθει να μιλάω ανοιχτά οπότε λες για τον Γιατρά που ήταν στον Απόλλωνα για 1 μήνα και μετά έφυγε και πήγε στον Προμηθέα. Από την άλλη ακούω για τον Γολέμη που ήταν στον Παπάγο και πήγε στην ΕΟΚ. Κάποιος παρα πέρα θα βρεθεί και θα πει ότι ο τριτοξάδερφος του προέδρου της Νίκης είναι γκόμενος της κόρης του προέδρου του Προμηθέα και πάει λέγοντας.. Μην τρελαίνεστε έτσι. Απλά είναι τα πράγματα αν είχε κερδίσει ο Απόλλωνας στο Γαλάτσι ή ο Παπάγος τον Έσπερο εντός δεν θα είχες καμία ανάγκη να λες για διαπλεκόμενα και τέτοια. Τα του οίκου πρώτα και μετά ψάχνουμε και αλλού!!



"Τα του οίκου πρώτα" οι ομάδες...
Εσύ και εγώ και όλοι εδώ ΔΕΝ είμαστε οι ομάδες.
Λέμε την γνώμη μας.
Το ότι για τον Προμηθέα ήρθε έτσι το πρωτάθλημα δεν φταίω εγώ.
Απλά σχολιάζω κάποια πράγματα που λέγονται...
Είπα λοιπόν ότι είναι στο χέρι του Προμηθέα κλπ κλπ
Το τί έγινε στην διάρκεια του πρωταθλήματος φίλε το ζήσαμε και το ξέρουμε.
ΤΩΡΑ λοιπόν σχολιάζουμε την θέση του Προμηθέα στην δυστυχώς γι αυτόν κρίσιμη στιγμή του πρωταθλήματος.
Την μία αγωνιστική ,μία ομάδα που έχει καλές σχέσεις και με ήττα τις δίνει ελπίδες σοβαρές για άνοδο
και την άλλη αγωνιστική, μία ομάδα που αν την κερδίσει στην έδρα του (και με πιθανή ήττα του στην Κόρινθο) της αφαιρεί την άνοδο.
Αν λέμε λοιπόν ένα μή υπαρκτό σενάριο τι να πω;;;;;;
Gen
Αν η εικονα του Προμηθεα κ της Κορινθου το τελευταιο διαστημα σου δειχνει οτι ο Προμηθεας δυσκολα εως αδυνατον θα κερδισει την Κορινθο, τοτε βλεπουμε αλλο πρωταθλημα,... Ο Προμηθεας εχει δειξει οτι ειναι 2 σκαλες πανω απο τους υπολοιπους κ μπορει να κερδισει ΟΛΕΣ τις ομαδες σχετικα ευκολα κ ενδεχομενη ηττα σε ΑΥΤΟ το σημειο , για μενα, θα ειναι υποπτη. Παντως αν και ειμαι Παπαγος, η Νικη ειναι σε τρελο μομεντουμ και δικαιουται μια θεση ανοδου, αν κ πιστευω οτι εχει την χειροτερη ομαδα απο τους 3 διεκδικητες
VP_basketball
Η Νίκη Αμαρουσίου είναι πραγματικά μία ομάδα-υπόδειγμα σε οργάνωση, υποδομές και φερεγγυότητα, κάτι που σπανίζει στις ημέρες μας. Θα χαρώ αν είναι αυτή που τελικά ανέβει κατηγορία γιατί αξίζει στο σύλλογο.

Από ρόστερ δεν θα έλεγα ότι υπολείπεται ιδιαίτερα, έχει μια πολύ καλή πεντάδα παικτών (Αποστολόπουλος, Παβλίσεβιτς, Κοντογιάννης, Κυπριτζόγλου, Δέλλιος), το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έχει βάθος στον πάγκο (με εξαίρεση τον πάντα μαχητικό Σαλτουρίδη).
Piojho
Ο Προμηθέας είναι η καλύτερη ομάδα του ομίλου. Θέλει μια νίκη για την άνοδο οπότε θέλοντας και μη το έχουν στο μυαλό τους! Ο Απόλλωνας θέλει περισσότερο την νίκη, μπορεί όμως? Αν την πάρει θεωρώ σίγουρη την ήττα της Νίκης στην Πάτρα αλλιώς δεν θα με εκπλήξει και η άνοδος της Νίκης με 3/3. Η θα έχουμε την απαίτηση αφού είναι πρωταθλητής να κερδίσει ΣΙΓΟΥΡΑ και την Νίκη για την φερεγγυότητα τους. Απλά ο Παπάγος θέλει 2 νίκες του Προμηθέα που θα ΛΟΓΙΚΑ θα ερχόντουσαν αν ήμασταν σε άλλο σημείο του πρωταθλήματος. Είμαστε όμως στο τέλος που για μένα μετρά περισσότερο το κίνητρο..
PAPAGOS 13
Ο Προμηθέας έχει όντως τη καλύτερη ομάδα! Ή τουλάχιστον τη πιό σοβαρή απο τους 4 πρώτους.
Η Νίκη Αμαρουσίου όπως και να το κάνουμε έχει το μομέντουμ οπως είπε ο Gen και έχει δικαίωμα να ελπίζει παρόλου που δε συμμερίζομαι πως έχει ισάξιο ρόστερ με Παπάγο και Προμηθέα.
Για την ομάδα μου το Παπάγο, ήταν στη κόλαση και επέστρεψε μετά την αλλαγή προπονητή και το 10-2 που έχει κάνει μπορεί και να μην φτασει για την άνοδο στη Β. Κρίμα πάντως γιατί τα παιδιά έχουν δουλέψει πολύ γιαυτό.
Για τη νεοφώτιστη Κόρινθο, αν κερδίσει τη Κυριακή, θα είναι η τυχερή που θα πανηγυρίσει άνοδο.
Θεωρώ άδικα αφού έχω δει πολύ καλύτερες ομάδες φέτος στον 1ο όμιλο νότου της Γ.
Το θέμα είναι πως έφτασε 3 στροφές πριν το τέλος να έχει το πρώτο λόγο στην άνοδο.
Αδυναμία των υπολοιπών, τραυματισμοί των άλλων, υπόγειες "φιλίες", όλα παίζουν φέτος.
Είδαμε πολλά, πάρα πολλά όσοι παρακολουθούμε απο την αρχή που καλό είναι τα σχολιάσουμε μετά το τέλος του πρωταθλήματος.
Εύχομαι να ανέβει ο καλύτερος.

ΥΓ: Πολύ καλό παιδί ο Σαλτουρίδης. Υστερεί σε τεχνική αλλά το καλύπτει με το πάθος και τη ψυχή του.
ΥΓ2: Ευχομαι τις επόμενες 2 αγωνιστικές να μη γελάσουν και τα τσιμέντα... και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε!
VP_basketball
QUOTE (PAPAGOS 13 @ Apr 3 2014, 09:51 ) *
ΥΓ: Πολύ καλό παιδί ο Σαλτουρίδης. Υστερεί σε τεχνική αλλά το καλύπτει με το πάθος και τη ψυχή του.

+1000 Αυτά τα χαρακτηριστικά τον καθιστούν πολύτιμο εργαλείο για κάθε ομάδα!!!
Gkos
Αν γίνεται,μέχρι την Κυριακή,ας μην ξαναγραψει κανεις για Προμηθεα,γτ αφενός κατάντησε κουραστικό,αφετερου αν τα διαβαζουν οι του Προμηθεα ,το πιθανότερο ειναι να εκνευριστουν και να πανε να χασουν και ας μη το ειχαν κατα νου.
Gkos
Σχετικα ανετα ο Παπάγος,ανετα η Νικη ,αλλα ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ!!!!!!
Piojho
Δύσκολη νίκη για Προηθέα (μη αναμενόμενη για πολλούς νεοέλληνες) απέναντι στον Απόλλωνα, που συνεχίζει την πολύ καλή πορεία του και είναι και μαθηματικά στην Β' Εθνική. Εύκολα Παπάγος και Νίκη στα εντός έδρας παιχνίδια τους. Τελικά δεν υπάρχει δράκος στην υπόθεση ή μήπως δεν ξέρουμε ακόμα γιατί ΠΡΕΠΕΙ να χάσει και η Νίκη.. wink.gif Μεγάλο διπλό της Ζακύνθου που συμφέρει και τον Παπάγο ώστε να περάσει από την έδρα τους. Λογικό φαβορί ανόδου Παπάγος αλλά να μην ξεγράψουμε την Νίκη. Πρέπει να χαλάσει την φιέστα του Προμηθέα σε ένα αδιάφορο παιχνίδι για τους γηπεδούχους.
EAST END
QUOTE(Piojho @ Apr 7 2014, 11:55 ) *
Δύσκολη νίκη για Προηθέα (μη αναμενόμενη για πολλούς νεοέλληνες) απέναντι στον Απόλλωνα, που συνεχίζει την πολύ καλή πορεία του και είναι και μαθηματικά στην Β' Εθνική. Εύκολα Παπάγος και Νίκη στα εντός έδρας παιχνίδια τους. Τελικά δεν υπάρχει δράκος στην υπόθεση ή μήπως δεν ξέρουμε ακόμα γιατί ΠΡΕΠΕΙ να χάσει και η Νίκη.. wink.gif Μεγάλο διπλό της Ζακύνθου που συμφέρει και τον Παπάγο ώστε να περάσει από την έδρα τους. Λογικό φαβορί ανόδου Παπάγος αλλά να μην ξεγράψουμε την Νίκη. Πρέπει να χαλάσει την φιέστα του Προμηθέα σε ένα αδιάφορο παιχνίδι για τους γηπεδούχους.


Καλή εβδομάδα και από εμένα.
Πολύ καλή αγωνιστική σε όλα σχεδόν τα παιχνίδια είτε κορυφής είτε "ουράς"...
Μπράβο στον Προμηθέα που έδειξε χαρακτήρα στην όμορφη ατμόσφαιρα της Κορίνθου(αλήθεια υπάρχει κανείς που ήταν εκεί να μας πει γιατί διακόπηκε το παιχνίδι;;;)
Γίνονται και τέτοια στην Κόρινθο;;;
Επίσης (νεοέλληνα) μήπως και εσύ γίνεσαι λίγο καχύποπτος γράφοντας ότι ο Παπάγος θα περάσει από την Ζάκυνθο;;
Μεγάλη νίκη του Κορωπίου επίσης με τρομερό ξανά Κουρή!!!!
Και του Αγρινίου στην Καλαμάτα χωρίς Λαμπρόπουλο μεν αλλά με σούπερ Μπαρούχα!!!
Όντως η Κυριακή των Βαϊων για κάποιους μπορεί να γίνει και Κυριακή της Ανάστασης...
Υπομονή που έλεγε ο Π.Γιαννάκης...!!!
giolit
Η καλυτερη ομάδα του πρωταθλήματος κέρδισε επάξια την άνοδο στην Β εθνική. Ο Προμηθέας είναι ένα υγιέστατο σωματείο και έχει μέλλον. Ξεχώρισε φέτος τόσο αγωνιστικά όσο και την τιμιότητα που έδειξε αφού αποστόμωσε όσους αμφέβαλλαν για αυτήν. Τα περί τραυματισμού Σουφλιά κτλ. Όλα επομένως θα κριθούν στην επόμενη αγωνιστική. Αν ο Προμηθέας αντιμετωπίσει και πάλι σοβαρά το ματς με την Νίκη δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να την κερδίσει γιατί είναι σαφώς καλύτερη ομάδα, φοβάμαι όμως πως θα επηρεαστεί από το εορταστικό κλίμα. Λογικό και αναπόφευκτο εν μέρει και όσοι έχουν παίξει μπάσκετ με καταλαβαίνουν. Η ομάδα του Παπάγου φιλοξενείται στην Ζάκυνθο η οποία έχει πλέον και μαθηματικά σωθεί, δεν έχει ιδιαίτερο κίνητρο επομένως φαντάζομαι ότι θα περάσει με σχετική ευκολία από το νησί. Εξάλλου είναι σε αρκετά καλή φόρμα, παρακολούθησα εχθές το ματς με αντίπαλο την αξιόμαχη κατά τα άλλα Πεντέλη, και μου άρεσε όπως έπαιξε κυρίως ο Μίχαλος που όταν έχει κέφια βγάζει ασίστ όπως θέλει. Αλήθεια ο Παρασκευόπουλος εχθές γνωρίζει κανείς γιατί δεν αγωνίστηκε? Αυτά για όσους έλεγαν τα περί... Σουφλιά.
Υσ. Περαστικά στον Φιλιππόπουλο, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.
aionio talento
QUOTE(Piojho @ Apr 7 2014, 08:55 ) *
Δύσκολη νίκη για Προηθέα (μη αναμενόμενη για πολλούς νεοέλληνες) απέναντι στον Απόλλωνα, που συνεχίζει την πολύ καλή πορεία του και είναι και μαθηματικά στην Β' Εθνική. Εύκολα Παπάγος και Νίκη στα εντός έδρας παιχνίδια τους. Τελικά δεν υπάρχει δράκος στην υπόθεση ή μήπως δεν ξέρουμε ακόμα γιατί ΠΡΕΠΕΙ να χάσει και η Νίκη.. wink.gif Μεγάλο διπλό της Ζακύνθου που συμφέρει και τον Παπάγο ώστε να περάσει από την έδρα τους. Λογικό φαβορί ανόδου Παπάγος αλλά να μην ξεγράψουμε την Νίκη. Πρέπει να χαλάσει την φιέστα του Προμηθέα σε ένα αδιάφορο παιχνίδι για τους γηπεδούχους.



icon_headbang.gif + 1000%
Piojho
QUOTE (EAST END @ Apr 7 2014, 13:22 ) *
Επίσης (νεοέλληνα) μήπως και εσύ γίνεσαι λίγο καχύποπτος γράφοντας ότι ο Παπάγος θα περάσει από την Ζάκυνθο;;


Καχύποπτος δεν είμαι για τίποτα απλά έγραψα πως με την Ζάκυνθο σωσμένη και χωρίς κίνητρο ο Παπάγος θα περάσει πιο εύκολα από το νησί. Επομένως το 2πλο της Ζακύνθου ωφέλησε και τον Παπάγο!! Τα υπόγεια και οι καχυποψίες δεν με εκφράζουν ούτε τις αναζητώ..
EAST END
QUOTE(giolit @ Apr 7 2014, 14:24 ) *
Η καλυτερη ομάδα του πρωταθλήματος κέρδισε επάξια την άνοδο στην Β εθνική. Ο Προμηθέας είναι ένα υγιέστατο σωματείο και έχει μέλλον. Ξεχώρισε φέτος τόσο αγωνιστικά όσο και την τιμιότητα που έδειξε αφού αποστόμωσε όσους αμφέβαλλαν για αυτήν. Τα περί τραυματισμού Σουφλιά κτλ. Όλα επομένως θα κριθούν στην επόμενη αγωνιστική. Αν ο Προμηθέας αντιμετωπίσει και πάλι σοβαρά το ματς με την Νίκη δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να την κερδίσει γιατί είναι σαφώς καλύτερη ομάδα, φοβάμαι όμως πως θα επηρεαστεί από το εορταστικό κλίμα. Λογικό και αναπόφευκτο εν μέρει και όσοι έχουν παίξει μπάσκετ με καταλαβαίνουν. Η ομάδα του Παπάγου φιλοξενείται στην Ζάκυνθο η οποία έχει πλέον και μαθηματικά σωθεί, δεν έχει ιδιαίτερο κίνητρο επομένως φαντάζομαι ότι θα περάσει με σχετική ευκολία από το νησί. Εξάλλου είναι σε αρκετά καλή φόρμα, παρακολούθησα εχθές το ματς με αντίπαλο την αξιόμαχη κατά τα άλλα Πεντέλη, και μου άρεσε όπως έπαιξε κυρίως ο Μίχαλος που όταν έχει κέφια βγάζει ασίστ όπως θέλει. Αλήθεια ο Παρασκευόπουλος εχθές γνωρίζει κανείς γιατί δεν αγωνίστηκε? Αυτά για όσους έλεγαν τα περί... Σουφλιά.
Υσ. Περαστικά στον Φιλιππόπουλο, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.


Αν παρακολουθείς θα ήξερες ότι από την προηγούμενη εβδομάδα ήταν άρρωστος έπαιξε και χειροτέρεψε.(όλη την εβδομάδα δεν έκανε προπονήσεις και αφού ήσουν στο γήπεδο θα τον είδες πώς ήταν)
Για την γρίπη θα έχεις ακούσει πιθανά.
Ρώτα στην Πεντέλη μιας και είσαι και εσύ (νεοέλληνα) καχύποπτος!!!
Όπως λές λοιπόν ΑΝ ο Προμηθέας είναι σοβαρός θα κερδίσει.Μα τί λέμε τόοοσες μέρες;;;;;
ΑΝ είναι σοβαρός. Χθές ήταν και μπράβο του
Σίγουρα ήταν η πιο συνεπής ομάδα στα αποτέλεσμά της και γι αυτό ανεβαίνει 1ος.
Όσο για την Ζάκυνθο επίσης θα ξέρεις ότι οι επαρχιακές ομάδες στην έδρα τους δεν είναι αδιάφορες γιατί η κοινωνία εκεί είναι μικρή κατά κανόνα ...(με τα θετικά και τα αρνητικά)

ΥΓ: Στον άλλο εκπρόσωπο της Πάτρας τί γίνεται;;;Από ήττα σε ήττα εδώ και κάποιες αγωνιστικές.Ξέρει κανείς τι γίνεται εκεί;;;;;;
Να σχολιάσουμε και άλλες ομάδες εκτός ΠΡΟΜΗΘΕΑ ,Ν.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ,ΠΑΠΑΓΟ ,ΚΟΡΙΝΘΟ
Επίσης έρχεται ωραίο παιχνίδι ΚΟΡΩΠΙ-ΑΡΧ.ΚΟΡΙΝΘΟΣ

giolit
QUOTE (EAST END @ Apr 7 2014, 15:18 ) *
Αν παρακολουθείς θα ήξερες ότι από την προηγούμενη εβδομάδα ήταν άρρωστος έπαιξε και χειροτέρεψε.(όλη την εβδομάδα δεν έκανε προπονήσεις και αφού ήσουν στο γήπεδο θα τον είδες πώς ήταν)
Για την γρίπη θα έχεις ακούσει πιθανά.
Ρώτα στην Πεντέλη μιας και είσαι και εσύ (νεοέλληνα) καχύποπτος!!!
Όπως λές λοιπόν ΑΝ ο Προμηθέας είναι σοβαρός θα κερδίσει.Μα τί λέμε τόοοσες μέρες;;;;;
ΑΝ είναι σοβαρός. Χθές ήταν και μπράβο του
Σίγουρα ήταν η πιο συνεπής ομάδα στα αποτέλεσμά της και γι αυτό ανεβαίνει 1ος.
Όσο για την Ζάκυνθο επίσης θα ξέρεις ότι οι επαρχιακές ομάδες στην έδρα τους δεν είναι αδιάφορες γιατί η κοινωνία εκεί είναι μικρή κατά κανόνα ...(με τα θετικά και τα αρνητικά)

ΥΓ: Στον άλλο εκπρόσωπο της Πάτρας τί γίνεται;;;Από ήττα σε ήττα εδώ και κάποιες αγωνιστικές.Ξέρει κανείς τι γίνεται εκεί;;;;;;
Να σχολιάσουμε και άλλες ομάδες εκτός ΠΡΟΜΗΘΕΑ ,Ν.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ,ΠΑΠΑΓΟ ,ΚΟΡΙΝΘΟ
Επίσης έρχεται ωραίο παιχνίδι ΚΟΡΩΠΙ-ΑΡΧ.ΚΟΡΙΝΘΟΣ


Φίλε EAST END στα λόγια μου έρχεσαι, θα θυμάσαι πιστεύω όταν σχολίαζες πριν από καμιά βδομάδα τον τραυματισμό του Σουφλιά και έλεγες στο τέλος του άρθρου... "ΑΡΧΙΣΑΜΕ...." άφηνες υπονοούμενα για τον τραυματισμό του. Τώρα λοιπόν που το έπαθε παίχταρας της αντίπαλής σου ομάδος (Παρασκευόπουλος) το βλέπεις εντελώς φυσιολογικό..!! Ποιος είναι επομένως ο νεοέλλην εγώ ή εσύ? Εκεί που θέλουμε "γρίπη" και εκεί που δεν θέλουμε...
EAST END
QUOTE(giolit @ Apr 7 2014, 15:43 ) *
Φίλε EAST END στα λόγια μου έρχεσαι, θα θυμάσαι πιστεύω όταν σχολίαζες πριν από καμιά βδομάδα τον τραυματισμό του Σουφλιά και έλεγες στο τέλος του άρθρου... "ΑΡΧΙΣΑΜΕ...." άφηνες υπονοούμενα για τον τραυματισμό του. Τώρα λοιπόν που το έπαθε παίχταρας της αντίπαλής σου ομάδος (Παρασκευόπουλος) το βλέπεις εντελώς φυσιολογικό..!! Ποιος είναι επομένως ο νεοέλλην εγώ ή εσύ? Εκεί που θέλουμε "γρίπη" και εκεί που δεν θέλουμε...


Φίλε μου όπως έχω ξαναπεί είπα την γνώμη μου.
Αυτό δεν είναι κακό.Επίσης είπα και πιο πάνω οτι μπράβο στον Προμηθέα και έμμεσα δείχνω οτι είχα λάθος εκτίμηση
Το θέμα είναι λοιπόν οτι πρίν γίνει το παιχνίδι είχα μια εκτίμηση και έπεσα έξω.
Για τον Παρασκευόπουλο η εκτίμηση μετά το παιχνίδι τί είναι;;
Δεν είναι νεοελληνισμός;;;
Μόνο εγώ είμαι ο καχύπτοτος, ετσι;;
apollonara
Πιστεύω να τελειώσαμε τώρα με τις διαπλοκές και τις αστειότητες έτσι .............ολα τα παιδιά ευχαριστημενα τα βλέπω .....
PAPAGOS 13
QUOTE(apollonara @ Apr 7 2014, 15:56 ) *
Πιστεύω να τελειώσαμε τώρα με τις διαπλοκές και τις αστειότητες έτσι .............ολα τα παιδιά ευχαριστημενα τα βλέπω .....


Τι εννοείς apollonara?? δε σε καταλαβαινω....
LORD L

http://basketpress.gr/?p=9677
MENEGIN11
παντως αν κ φετος πηγα πιο πολυ β εθνικη γιατι ειχε πολλα παιχνιδια στην αθηνα κ αρκετα ανταγωνιστικα,εχω την εντυπωση οτι πρεπει να παμε σε αναδιαρθρωση κ να γινει ενας ομιλος η γ.στον ενα ομιλο δε τελειωσαν δυο,ακομα κ αθηναικες ομαδες δε πηγαν σε καποια παιχνιδια,ενω κ το προβλημα με τις αδειες που του χρονου θα ειναι μεγαλυτερο εκανε καποιες ομαδες τσιγγανους κ ειχαμε πολλες αναβολες.ισως ενας ομιλος βορρα κ ενας νοτου κ αναβιωση κ αναβαθμιση του πανεπαρχιακου πρωταθληματος μεταξυ των τοπικων ενωσεων να δυναμωσει το επιπεδο κ δυο ομιλοι 14 ομαδων να ειναι το ιδανικο σε συνδιασμο με την αρση των γελοιων περιορισμων των ηλικιων αφου πλεον υπαρχει χωρος στο υ22 πρωταθλημα για τους νεους.
PAPAGOS 13
Κάποιοι έλεγαν κάτι για κάποιους γέρους στου Παπάγου...
Δε πειράζει...
Καληνύχταααα...
Vas
Αν έμπαινε η τελευταία επίθεση της Νίκης (9 δευτερόλεπτα από ότι διάβασα) τι θα ακούγαμε σήμερα!?!?! cool.gif
PAPAGOS 13
QUOTE(Vas @ Apr 14 2014, 14:12 ) *
Αν έμπαινε η τελευταία επίθεση της Νίκης (9 δευτερόλεπτα από ότι διάβασα) τι θα ακούγαμε σήμερα!?!?! cool.gif


ΑΝ εβαζε τις βολές ο Γιαννικόπουλος 9" πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας, ΑΝ δεν κέρδιζε η Νίκη Αμαρουσίου 10 ματς στο λόττο, αν κέρδιζε ο Απόλλωνας το Προμηθέα, ΑΝ ο Παπάγος κέρδιζε το Προμηθέα στο Σαλούν..
Και πάρα πολλά ΑΝ ΑΝ ΑΝ

Το αποτέλεσμα είναι πως Ο Παπάγος κερδίζει το Αγρίνιο και ανεβαινει...

Φιλάκια...........
Vas
QUOTE(PAPAGOS 13 @ Apr 14 2014, 15:01 ) *
ΑΝ εβαζε τις βολές ο Γιαννικόπουλος 9" πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας, ΑΝ δεν κέρδιζε η Νίκη Αμαρουσίου 10 ματς στο λόττο, αν κέρδιζε ο Απόλλωνας το Προμηθέα, ΑΝ ο Παπάγος κέρδιζε το Προμηθέα στο Σαλούν..
Και πάρα πολλά ΑΝ ΑΝ ΑΝ

Το αποτέλεσμα είναι πως Ο Παπάγος κερδίζει το Αγρίνιο και ανεβαινει...

Φιλάκια...........



είπε κανείς ότι δεν θέλει τον Παπάγο Β εθνική??
PetranG3
Φιλε απο τον Παπαγο, μην αρπαζεσαι...
Φανταζομαι οτι ο φιλος απο το Μαρουσι το παει αλλου...Τι θα γινοταν απο αποψη "αξιοπιστιας" του αγωνα....και δεδομενου των οσων ειχαν γραφτει εδω μεσα ολο το προηγουμενο διαστημα...
ΡΟΝΤΕΟ θα γινοταν...

Παρ' οτι διαχρονικα οι 2 μας δεν ειχαμε και τις καλυτερες των σχεσεων, ιδιως σε θεμα κοσμου και νοοτροπιας κοσμου...εξαλλου αλλες τελειως περιοχες με αλλη ιστορια...
...καλη επιτυχια...Γιατι αξιζει για μια ιστορικη ομαδα με κοσμο (αμιγως μπασκετικο) αν οντως εμαθε απο τα λαθη της, να ξαναβγει μπροστα...
Το ιδιο ακριβως λεω πρωτα και καλυτερα για τη δικη μου ομαδα...
PAPAGOS 13
QUOTE(PetranG3 @ Apr 14 2014, 19:57 ) *
Φιλε απο τον Παπαγο, μην αρπαζεσαι...
Φανταζομαι οτι ο φιλος απο το Μαρουσι το παει αλλου...Τι θα γινοταν απο αποψη "αξιοπιστιας" του αγωνα....και δεδομενου των οσων ειχαν γραφτει εδω μεσα ολο το προηγουμενο διαστημα...
ΡΟΝΤΕΟ θα γινοταν...

Παρ' οτι διαχρονικα οι 2 μας δεν ειχαμε και τις καλυτερες των σχεσεων, ιδιως σε θεμα κοσμου και νοοτροπιας κοσμου...εξαλλου αλλες τελειως περιοχες με αλλη ιστορια...
...καλη επιτυχια...Γιατι αξιζει για μια ιστορικη ομαδα με κοσμο (αμιγως μπασκετικο) αν οντως εμαθε απο τα λαθη της, να ξαναβγει μπροστα...
Το ιδιο ακριβως λεω πρωτα και καλυτερα για τη δικη μου ομαδα...


Φίλε petran χαίρομαι που ανεβαίνει η ομάδα μου στη Β Εθνική και που σιγά σιγά πατά σε γερές βάσεις..
Δυστυχώς όπως όλοι, περίπου όλοι, είχαμε θέματα με την αξιοπιστία σε διάφορα ματς σε σημείο αηδιας(πχ στο ματς με την κόρινθο εκτός). Ήταν πολύ περίεργο πρωτάθλημα με τα όλα του.
Συγνώμη για το ξέσπασμα και που αρπάχτηκα, όμως όλη τη χρονιά έχουμε φάει πολύ παραμυθι με τους "γέρους του Παπάγου" "δε πάνε σπίτι τους οι 40αρηδες" και πολλά αλλα τέτοια... Για τη Γ Εθνική μιά χαρά τα κατάφεραν...
Ηταν μεγαλη χαρα μου να βλέπω ανθρωπους ετων 42 να παίζουν σαν 25χρονοι χωρίς ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΜΟΙΒΗ και να καταφέρνουν να φέρουν το Παπαγο στη Β Εθνική παρέα με τα αλλα πολύ καλά και αξια παιδια που διαθέτουμε στο Ρόστερ μας.

Petran σου εύχομαι καλη επιτυχία στη προσπάθεια σας για την Α2. Σκεφτόμαστε τα ίδια.
Ίσως να ξαναβρεθούν οι δρόμοι μας!

ΥΓ: Πολύ συμπαθής η ομάδα της Νίκης, σε σχέση με αλλους συνδιεκδικητές της ανόδου για τη Β. (Αν δεν είμασταν εμείς 2οι θα προτιμούσα τη Νίκη. Καλά παιδιά και καλή ομάδα σε όλα της).
ΥΓ2: ΥΦΑΝΤΗΣ-ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ-ΑΠΟΣΚΙΤΗΣ 42,43 και ακόμα διδάσκουν θέληση και πάθος, εκτός απο μπάσκετ... RESPECT
ΥΓ3: ΤΕΡΑΣΤΙΑ κίνηση της διοίκησης η απόκτηση τους Σάββα Συμεωνίδη στα μέσα της χρονιάς. Κάτι παραπάνω απο καθοριστική κίνηση για την υπόθεση ΑΝΟΔΟΣ.
PetranG3
QUOTE(PAPAGOS 13 @ Apr 14 2014, 22:49 ) *
Φίλε petran χαίρομαι που ανεβαίνει η ομάδα μου στη Β Εθνική και που σιγά σιγά πατά σε γερές βάσεις..
Δυστυχώς όπως όλοι, περίπου όλοι, είχαμε θέματα με την αξιοπιστία σε διάφορα ματς σε σημείο αηδιας(πχ στο ματς με την κόρινθο εκτός). Ήταν πολύ περίεργο πρωτάθλημα με τα όλα του.
Συγνώμη για το ξέσπασμα και που αρπάχτηκα, όμως όλη τη χρονιά έχουμε φάει πολύ παραμυθι με τους "γέρους του Παπάγου" "δε πάνε σπίτι τους οι 40αρηδες" και πολλά αλλα τέτοια... Για τη Γ Εθνική μιά χαρά τα κατάφεραν...
Ηταν μεγαλη χαρα μου να βλέπω ανθρωπους ετων 42 να παίζουν σαν 25χρονοι χωρίς ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΜΟΙΒΗ και να καταφέρνουν να φέρουν το Παπαγο στη Β Εθνική παρέα με τα αλλα πολύ καλά και αξια παιδια που διαθέτουμε στο Ρόστερ μας.

Petran σου εύχομαι καλη επιτυχία στη προσπάθεια σας για την Α2. Σκεφτόμαστε τα ίδια.
Ίσως να ξαναβρεθούν οι δρόμοι μας!

ΥΓ: Πολύ συμπαθής η ομάδα της Νίκης, σε σχέση με αλλους συνδιεκδικητές της ανόδου για τη Β. (Αν δεν είμασταν εμείς 2οι θα προτιμούσα τη Νίκη. Καλά παιδιά και καλή ομάδα σε όλα της).
ΥΓ2: ΥΦΑΝΤΗΣ-ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ-ΑΠΟΣΚΙΤΗΣ 42,43 και ακόμα διδάσκουν θέληση και πάθος, εκτός απο μπάσκετ... RESPECT
ΥΓ3: ΤΕΡΑΣΤΙΑ κίνηση της διοίκησης η απόκτηση τους Σάββα Συμεωνίδη στα μέσα της χρονιάς. Κάτι παραπάνω απο καθοριστική κίνηση για την υπόθεση ΑΝΟΔΟΣ.



Να εισαι καλα κι εσυ φιλε...Μακαρι, να τα καταφερουμε κι εμεις...

Συμφωνω απολυτα με τα ΥΓ σου...
Ειναι τουλαχιστον ρατσιστικο να ψεγεις τον αλλον επειδη ειναι μεγαλος ηλικιακα..
Ειναι αξιοι θαυμασμου ολοι οι "σωματοφυλακες" που αναφερεις...Που θα μπορουσαν να καθονται σπιτια τους, να πηγαινουν για μπαρμπεκιου με τις οικογενειες τους και να βλεπουν ματσακια απο την τηλεοραση, αντε να πηγαινουν και για κανενα "μονο" να ξεσκουριαζουν...
ΚΙ ΟΜΩΣ...επεστρεψαν στην Ομαδα που αγαπουν....Βοηθησαν τα μεγιστα στην επαναφορα της...Δεν ηταν αναγκη να το κανουν ως παικτες....Θα μπορουσαν ως παραγοντες ειτε συστηματικα ειτε all around....ΚΙ ΟΜΩΣ...προτιμησαν ισως το πιο δυσκολο..Να ιδρωσουν και παλι τη φανελα...

Και το λεει καποιος που ο Υφαντης (Μαικλακης συμφωνα με κατι "επικριτες") ειχε χρονια βεντετα με την κερκιδα μας...ΟΜΩΣ, τοσο στον Πλατωνα περσι οσο και στον Παπαγο, ηρθε κι εδωσε ευσημα στους φανατικους μας, μετα το παιχνιδι, βγαζοντας μας το καπελο και κατα συνεπεια βγαζοντας κι εμεις το δικο μας για εναν παικτη οξυθυμο (?), παρορμητικο (?), δυναμικο (?) αλλα ΑΘΛΗΤΗ και με μεγαλη προσφορα...

Στον Ιωνικο, τωρα, μπορει να εχουμε κανει αρκετα βηματα προοδου σε πολλα, αλλα π.χ. αυτο δεν το εχουμε για την ωρα...οσον αφορα τον επαναπατρισμο και την ανοιχτη βοηθεια των παλαι ποτε αθλητων..

Ετσι θα πρεπε...Οπως ο Ντιβατς επεστρεψε στην ομαδα της καρδια του ως προεδρος, ομοιως ο Φιλ Τζακσον ως προεδρος κ.ο.κ.


Σε καταλαβαινω απολυτα....Κι εγω καποτε ειχα μπει σ' αυτο το τρυπακι (βλ. θεματικη ΕΣΚΑΝΑ προ 2ετιας) ομως ειλικρινα αυτο δεν βοηθα...Ειναι αυτο που λενε, απ οσα λεγονται κρατα τα μισα...για να ερθουμε και στο Προμηθεας - Νικη..


Υγ: Οσες φορες και να δω το βιντεακι απο την ανοδο σας απο την ΕΣΚΑ...πραγματικα δεν χορταινω να βλεπω τον Υφαντη και τις αντιδρασεις του....Ο τυπος ουτε εφηβος να ηταν...Πολυ παθος...Εντυπωσιακο..


Καλη συνεχεια..
Gkos
Τα συγχαρητήρια μου στον δικαιο πρωταθλητη κατηγοριας τον Προμηθεα και ραντεβου στο Σαλουν.
Αυτα.
Gkos
Για Παπαγάρα,δεν θα γραψει κανείς;;;;;;;

Εγω δυστυχως ειχα πολυ σοβαρη κοινωνικη υποχρέωση και δεν μπόρεσα να παρευρεθω.



http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-o-papagos-pics
Gen
Η Παπαγαρα μας ανεβηκε στην Β Εθνικη και το προαστειο μας γιορταζει!!!
Το σκηνικο στο γηπεδο ηταν γιορτινο, εκπλητικο σκηνικο με κορεο να κατεβαινει στο κεντρο της εξεδρας με το σημα της ομαδας και πανια δεξια αριστερα εναλλαξ ασπρο κα γαλαζιο χρωμα στα χρωματα της ομαδας. Ενα πανο που προτρεπει τον Ακη Αρσενη να ειναι μας και στην Β Εθνικη, ενα πανο στα καγκελα της μεγαλης εξεδρας : Α1 εγω θελω να σε δω και να τρελαθω Geberals , και ενα πανο για τον αδικοχαμενο Νικο Γραμματοπουλο που σκοτωθηκε περσυ σε τροχαιο. Στα του αγωνα, το Αγρινιο μπηκε δυνατα στον αγωνα, δειχνοντας οτι δεν ηρθε για να χασει, παρα την απουσια του Λαμπροπουλου και ο Παπαγος φανερα αγχωμενος αλλα οσο περνουσε ο χρονος τα ποδια του λυθηκαν κ με μπροσταρηδες τους Τσιακα, Μιχαλο, Υφαντη πηρε μια ευκολη νικη. Το τελος του αγωνα βρηκε ολο το γηπεδο να πανυγηριζει κ την ατμοσφαιρα να καλυπτεται απο τον καπνο των βεγγαλικων και των συνθηατων
Gkos
"Ενας ταπεινος παοκτσης απο την Άνω Τούμπα Σαλονίκης που ξεμεινε σημερα στον Παπάγου μετα τα χθεσινα ντροπιαστικα ντορτια της μπαλας,ειπα να κατσω πριν το φευγιο μου για την μπασκετομαννα να δω τους στρατηγους να κανουν μια ακομη κατακτηση!!!Είδα λοιπον τον Μαικ....τον Μιχαλο...τον Λογοθετη....και τα αλλα ελληνοπουλα να παιζουν μπασκετ βγαλμενο απο την ψυχη τους...οπως τοτε παλια...στην Α1 που φτυνανε ολοι αιμα να περασουν απο εμας....και λεω εμας γιατι απο σημερα υπολογιζομαι κι εγω μαζι σας αν και Τουμπιωτης....εσεισειστε μαγκες με τα μπλε...οχι γιατι ανεβηκατε...γιατι κανετε ξενους σαν εμενα να σας νιωθουν οικογενεια τους....8 πετουσα...7 και 20 μπουγελωνα τον Υφαντη...με λυπη εφυγα...με απιστευτη χαρα θα ξαναρθω...τα καλυτερα ερχονται....Παλικαροι....Αρχοντες...Πληθωρικο
....Ανικητοι....Γλεντζεδες....Ουρανιοι....Υφαντι
κοι....αυτος ειναι ο παπαγου....συγχαρητηρια μαγκες με τα μπλε.....Α1 ερχομαστε....."

Σχόλιο από το γκρουπ του Παπάγου στο φουμπου.
Δεν έχω κατι να πω.

Respect Λευτέρη!


Α1 ερχόμαστε!
LORD L
Οι 100 top scorers του 1ου Ομίλου της Γ΄Εθνικής!

http://basketpress.gr/?p=10100

Οι 100 top «τρίποντοι» του 1ου Ομίλου της Γ΄Εθνικής!

http://basketpress.gr/?p=10097

ΦΟΒΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ BASKET PRESS !!!
astanapane
QUOTE (LORD L @ Apr 30 2014, 21:51 ) *
Οι 100 top scorers του 1ου Ομίλου της Γ΄Εθνικής!

http://basketpress.gr/?p=10100

Οι 100 top «τρίποντοι» του 1ου Ομίλου της Γ΄Εθνικής!

http://basketpress.gr/?p=10097

ΦΟΒΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ BASKET PRESS !!!


Απ' ότι ακούγεται ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ φεύγει από Αγρίνιο, ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗΣ και ΣΤΟΓΙΑΝΟΒΙΤΣ από Γαλάτσι, ΧΑΡΑΚΤΙΝΟΣ από Σπόρτιγκ, και ίσως και ο ΕΜΙΡΗΣ από Κορωπί. Ξέρει κανείς σας κάτι άλλο;
misunov
και για να γελάσουμε λίγο :

http://youtu.be/RWAxxOG9MxU

και του χρόνου μάγκες !!!!!!!!!!!!!!!!!!! rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.