Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/roster
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
natouralistis
Ένεκα της απέχθειας μου στον Λεντέι, σε center δηλαδή που δεν μπορούν να ταιριάξουν στην ομάδα, ελέω της ανικανότητας τους στο πικ εν ρολ, χαζεύω ψηλούς άλλων ομάδων με λαχτάρα.

Ένας από αυτούς ήταν ο ψηλός της Φουενλαμπράδα χθες με αντίπαλο την ΑΕΚ, ο Νογκέιρα. Διάβασα για αυτόν στο gazzetta ότι έγινε ντραφτ Ν.16 τη χρονιά που ο Γιάννης ήταν Ν.15. Στα 4 χρόνια που έπαιξε στο NBA δεν καθιερώθηκε, έκανε και βόλτες στη G-league.

Κίνητρό του βέβαια είναι η επιστροφή και έτσι όπως τον είδα με 2 χρόνια τάισμα από τον Σπανούλη θα γυρνούσε σίγουρα.

tamvoukios
QUOTE (natouralistis @ Nov 8 2018, 15:36 ) *
Ένεκα της απέχθειας μου στον Λεντέι, σε center δηλαδή που δεν μπορούν να ταιριάξουν στην ομάδα, ελέω της ανικανότητας τους στο πικ εν ρολ, χαζεύω ψηλούς άλλων ομάδων με λαχτάρα.

Ένας από αυτούς ήταν ο ψηλός της Φουενλαμπράδα χθες με αντίπαλο την ΑΕΚ, ο Νογκέιρα. Διάβασα για αυτόν στο gazzetta ότι έγινε ντραφτ Ν.16 τη χρονιά που ο Γιάννης ήταν Ν.15. Στα 4 χρόνια που έπαιξε στο NBA δεν καθιερώθηκε, έκανε και βόλτες στη G-league.

Κίνητρό του βέβαια είναι η επιστροφή και έτσι όπως τον είδα με 2 χρόνια τάισμα από τον Σπανούλη θα γυρνούσε σίγουρα.

Νομίζω πως, αν παίρναμε το καλοκαίρι τον Νογκέιρα, που λες, μάλλον σήμερα το ποστάρισμά σου θα ξεκινούσε: "Ένεκα της απέχθειάς μου στον Νογκέιρα..." biggrin.gif
Conan1982
Πάντως τον είχαμε συζητήσει τον Νογκουέιρα το καλοκαίρι, Δεν ξέρω για την ικανότητα του ή όχι στο πικ εν ρολ, επιθετικά πρέπει να έχει περιορισμένη ικανότητα. Αλλά είχαμε συμφωνήσει ότι η ρακέτα μας θα ήταν οχυρό με αυτόν.
natouralistis
QUOTE (tamvoukios @ Nov 8 2018, 15:56 ) *
Νομίζω πως, αν παίρναμε το καλοκαίρι τον Νογκέιρα, που λες, μάλλον σήμερα το ποστάρισμά σου θα ξεκινούσε: "Ένεκα της απέχθειάς μου στον Νογκέιρα..." biggrin.gif


Γιατί; Δεν παίζει καλά πικ εν ρολ ή δεν σκεπάζει το καλάθι με το μέγεθος του ώστε να ήταν υπερπολύτιμος και πιο ταιριαστός σε σχέση με τον Λεντέι;

Ααα κατάλαβα βρε...Έχω κάποιο είδος ψυχολογικού και ενώ ο Λεντέι είναι σούπερ ουάου center εμένα μ' αρέσει απλά να γκρινιάζω.

ΤΣΣΚΑ, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Ρεάλ, Ζαλγκίρις, Φενέρ, Εφές, Μακάμπι, Αρμάνι, Κίμκι, Μπαρτσελόνα, Μπασκόνια, είναι οι 12 ομάδες φέτος στην Ευρωλίγκα που διεκδικούν είσοδο στα πλέιοφ. Αν υπάρχει έστω και μία από αυτές που θα υπέγραφε τον Λεντέι αν τον αποδεσμεύαμε αύριο το πρωί, τότε κάτι δεν βλέπω εγώ και ο τύπος είναι για αυτό το επίπεδο.
pan24
QUOTE (natouralistis @ Nov 8 2018, 15:36 ) *
Ένεκα της απέχθειας μου στον Λεντέι, σε center δηλαδή που δεν μπορούν να ταιριάξουν στην ομάδα, ελέω της ανικανότητας τους στο πικ εν ρολ, χαζεύω ψηλούς άλλων ομάδων με λαχτάρα.

Ένας από αυτούς ήταν ο ψηλός της Φουενλαμπράδα χθες με αντίπαλο την ΑΕΚ, ο Νογκέιρα. Διάβασα για αυτόν στο gazzetta ότι έγινε ντραφτ Ν.16 τη χρονιά που ο Γιάννης ήταν Ν.15. Στα 4 χρόνια που έπαιξε στο NBA δεν καθιερώθηκε, έκανε και βόλτες στη G-league.

Κίνητρό του βέβαια είναι η επιστροφή και έτσι όπως τον είδα με 2 χρόνια τάισμα από τον Σπανούλη θα γυρνούσε σίγουρα.

Ο Μπλατ παντως εκρινε οτι σαν παικτη που πλαισωνει τον Μιλουτινοφ(που σπεσιαλιστα του πικ εν ρολ δεν τον λες ουτε αμυντικα ουτε επιθετικα) θελει καποιον σαν τον Λεντει(τα χαρακτηριστικα του ηταν γνωστα)
Οποτε θεωρει οτι μπορει να ταιριαξει τετοιος παικτης στην ομαδα και δεν βλεπω γιατι οχι

Υπαρχουν κι αλλοι τροποι να αξιοποιησεις την δημιουργικη ικανοτητα του Σπανουλη περα απο το να εχεις ενα ατεχνο γομαρι με μουσκουλα που ρολαρει γρηγορα
Αντιστοιχα υπαρχουν κι αλλοι τροποι να παιξεις καλη αμυνα περα απο το να εχεις το προαναφερθεν γομαρι να κυνηγαει κοντους και να κανει το σκιαχτρο

Το αν θα ταιριαζε να υπαρχει και ενας τετοιος στο ροστερ για 5-10' σε παιχνιδια που ισως θα χρειαζοταν ειναι αλλη κουβεντα
Αν θελει 7ο ξενο μπορει να γινει κατι τετοιο και Ευρωλιγκα να μπαινει αυτος 12αδα αντι του Μπογρη
Ειναι πιθανο ο Μπλατ να περιμενει να δει αν αυτο τον ρολο μπορει να τον παιξει ο Αγραβανης πριν παρει παικτη
natouralistis
QUOTE (pan24 @ Nov 8 2018, 16:22 ) *
Ο Μπλατ παντως εκρινε οτι σαν παικτη που πλαισωνει τον Μιλουτινοφ(που σπεσιαλιστα του πικ εν ρολ δεν τον λες ουτε αμυντικα ουτε επιθετικα) θελει καποιον σαν τον Λεντει(τα χαρακτηριστικα του ηταν γνωστα)
Οποτε θεωρει οτι μπορει να ταιριαξει τετοιος παικτης στην ομαδα και δεν βλεπω γιατι οχι

Υπαρχουν κι αλλοι τροποι να αξιοποιησεις την δημιουργικη ικανοτητα του Σπανουλη περα απο το να εχεις ενα ατεχνο γομαρι με μουσκουλα που ρολαρει γρηγορα
Αντιστοιχα υπαρχουν κι αλλοι τροποι να παιξεις καλη αμυνα περα απο το να εχεις το προαναφερθεν γομαρι να κυνηγαει κοντους και να κανει το σκιαχτρο

Το αν θα ταιριαζε να υπαρχει και ενας τετοιος στο ροστερ για 5-10' σε παιχνιδια που ισως θα χρειαζοταν ειναι αλλη κουβεντα
Αν θελει 7ο ξενο μπορει να γινει κατι τετοιο και Ευρωλιγκα να μπαινει αυτος 12αδα αντι του Μπογρη


Γιατί νομίζω ότι πέραν του θεωρητικού υπάρχει και το πρακτικό του πράγματος. Ας δούμε πότε πέτυχε αυτή η ομάδα που πάνω κάτω είναι ίδια, τουλάχιστον ο βασικός κορμός της. Πέτυχε όταν στο 5 υπήρχε ένας τουλάχιστον τύπος Χάινς, Χάντερ, Μπιρτς. Πότε απέτυχε; Ή μάλλον ποιοι ψηλοί πέρασαν και δεν ακούμπησαν στην ομάδα; Όσοι αδυνατούσαν να ανταπεξέλθουν στο πικ εν ρολ. Και το θέμα με τον Λεντέι θα ήταν προσπελάσιμο αν απλά δεν ήταν καλός στη δημιουργία φάσεων μετά από συνεργασία με τον Σπανούλη ή τον Γκος. Είναι πολύ κακός στην άμυνα στα σκριν, πολύ κακός στην άμυνα ψηλά, κακός ριμπάουντερ, κακός στις τοποθετήσεις του. Νέος Χάινς λέει ο κόουτς, άρα δεν πρόκειται να τον αλλάξει, παίχτης για να δένει τα κορδόνια του Χάινς λέει ο natouralistis, στο τέλος της ημέρας ο κόουτς δεν θα δικαιωθεί. biggrin.gif
Hip
QUOTE (pan24 @ Nov 8 2018, 16:22 ) *
Υπαρχουν κι αλλοι τροποι να αξιοποιησεις την δημιουργικη ικανοτητα του Σπανουλη περα απο το να εχεις ενα ατεχνο γομαρι με μουσκουλα που ρολαρει γρηγορα
Αντιστοιχα υπαρχουν κι αλλοι τροποι να παιξεις καλη αμυνα περα απο το να εχεις το προαναφερθεν γομαρι να κυνηγαει κοντους και να κανει το σκιαχτρο

Η Σφαιροπουλια αποψη για το μπασκετ, εχει ακομα οπαδους. Τρεχουμε, σπρωχνουμε, αμυνομαστε και στην επιθεση δινουμε την μπαλλα στον Σπανουλη για να σκοραρει ή να φτιαξει το ατεχνο γομαρι. Το οτι οι διαφοροι ΛεΝτειδες θελουν να φτιαξουν και μονοι τους φασεις, να σουταρουν απο τα 5μετρα και εξω και να τρεξουν στον αιφνιδιασμο και να φορτωσουν με φαουλ τους ψηλους και να εχουν 80% στις ελευθερες δεν ειναι χρησιμο. Οσο για τα αμυντικα καθηκοντα, οταν το καλοκαιρι ελεγα πως ο Βεζενκοφ πχ δεν ειναι must να εχει γρηγορα ποδια, αν εχει κοουτς που μπορει να χρησιμοποιησει το IQ του και να κρυψει τις αδυναμιες του, καποιοι τον βγαζανε στα ορια της αναπηριας. Οταν δεν εχεις απεριοριστα μπατζετ, πρεπει να εχει καλους προπονητες και να παιρνουν απο τον καθε παιχτη το καλυτερο που εχει και να κρυβει τις αδυναμιες του. Το οτι ακομα δεν χτυπανε στα μις ματς πχ οσο τα προηγουμενα χρονια τον Σπανουλη, δεν σημαινει πως ο Σπανουλης ξαφνικα εγινε καλυτερος αμυντικος, αλλα οτι ο κοουτς του προσπαθει να μην δινει αυτα τα μις ματς.
Υπαρχουν κοουτς που προσπαθουν να προσαρμοσουν τους παιχτες στο παιχνιδι που αυτοι θελουν να παιξουν και αλλοι που προσαρμοζουν τα παιχνιδι που παιζουν με τους παιχτες που εχουν. Ο Σφαιροπουλος ηταν το ενα μοντελο και ο Μπλατ το αλλο.
Ειναι δυσκολο βεβαια στο μυαλο του απλου φιλαθλου να περασει απο το ενα μοντελο στο αλλο απο την μια στιγμη στην αλλη. Και φυσικα ειναι και για τους παιχτες δυσκολο, αλλα αυτοι προπονουνται καθημερινα σ αυτο, οι θεατες οχι....
natouralistis
QUOTE (Hip @ Nov 8 2018, 16:44 ) *
Η Σφαιροπουλια αποψη για το μπασκετ, εχει ακομα οπαδους. Τρεχουμε, σπρωχνουμε, αμυνομαστε και στην επιθεση δινουμε την μπαλλα στον Σπανουλη για να σκοραρει ή να φτιαξει το ατεχνο γομαρι.


Στο πρώτο σοβαρό τεστ της χρονιάς, μέσα στη ΤΣΣΚΑ, ο Μπλάτ μάλλον έπαθε Σφαιροπουλίαση.

pan24
QUOTE (natouralistis @ Nov 8 2018, 16:31 ) *
Γιατί νομίζω ότι πέραν του θεωρητικού υπάρχει και το πρακτικό του πράγματος. Ας δούμε πότε πέτυχε αυτή η ομάδα που πάνω κάτω είναι ίδια, τουλάχιστον ο βασικός κορμός της. Πέτυχε όταν στο 5 υπήρχε ένας τουλάχιστον τύπος Χάινς, Χάντερ, Μπιρτς. Πότε απέτυχε; Ή μάλλον ποιοι ψηλοί πέρασαν και δεν ακούμπησαν στην ομάδα; Όσοι αδυνατούσαν να ανταπεξέλθουν στο πικ εν ρολ. Και το θέμα με τον Λεντέι θα ήταν προσπελάσιμο αν απλά δεν ήταν καλός στη δημιουργία φάσεων μετά από συνεργασία με τον Σπανούλη ή τον Γκος. Είναι πολύ κακός στην άμυνα στα σκριν, πολύ κακός στην άμυνα ψηλά, κακός ριμπάουντερ, κακός στις τοποθετήσεις του. Νέος Χάινς λέει ο κόουτς, άρα δεν πρόκειται να τον αλλάξει, παίχτης για να δένει τα κορδόνια του Χάινς λέει ο natouralistis, στο τέλος της ημέρας ο κόουτς δεν θα δικαιωθεί. biggrin.gif

Δεν εχεις αδικο ομως μπορεις να δεις το γιατι
Περσι ενω ο Μπιρτς αντικατασταθηκε απο εναν διαφορετικου στυλ ψηλο,τον Μακλιν,ο Σφαιροπουλος προσπαθησε να παιξει το ιδιο πραγμα
Λογικο ειναι να μην πιασει

Η αλλιως:Αν οταν υπηρχε ο Χαντερ και ο Χαινς το μεγαλυτερο μερος των plays αποτελουνταν απο πικ εν ποπ που τους εβγαζαν να σουταρουν απο τα 5 μετρα τι νομιζεις θα γινοταν και κατα ποσο θα εφταιγε ο παικτης για αυτο;

Σε σχεση με περσι ο Σπανουλης στα ιδια λεπτα εχει ανα παιχνιδι 0,6 περισσοτερες ασσιστ και 0,3 λιγοτερα λαθη ενω εχει σχεδον 1,5 σουτ λιγοτερο ανα παιχνιδι


Δεν καταργειται το πικ εν ρολ ουτε το ποστ παιχνιδι αλλα σε μια επιθεση υπαρχουν πολλα περισσοτερα πραγματα απο το να πηγαινεις σε καθε επιθεση εναλλαξ σε πικ εν ρολ Σπανουλη-5αριου και ποσταρισμα Πριντεζη

Ο Μπλατ παει να παιξει κατι διαφορετικο και (ασχετο με το παρον τοπικ) νομιζω το μετριο ξεκινημα με μειωμενο ρολο του Παπανικολαου οφειλεται σε μεγαλο βαθμο σε αυτο
Ο Μπλατ στο 3 παιζει ειτε με 3&D παικτες ειτε με παικτες που βαζουν την μπαλα στο παρκε
Ο Παπ δεν ειναι τιποτα απο τα 2
Θα μ πεις ειναι ο Τουπαν η ο Τιμμα;
Ο καλος Τιμμα ναι και πιστευω για αυτο παιρνει τοσες ευκαιριες
reignman
meanwhile ουτε για την φουενλαμπραδα δεν κανει ο νογκειρα.
natouralistis
QUOTE (reignman @ Nov 8 2018, 18:19 ) *
meanwhile ουτε για την φουενλαμπραδα δεν κανει ο νογκειρα.


Περκέ; Όχι ότι είμαι μανατζέρ του αλλά όσο έπαιξε χθες με ΑΕΚ πριν χτυπήσει έκανε ψιλοπλάκα. Σαν NBAερ στα μέρη μας φαινόταν.

QUOTE (pan24 @ Nov 8 2018, 18:13 ) *
Δεν καταργειται το πικ εν ρολ ουτε το ποστ παιχνιδι αλλα σε μια επιθεση υπαρχουν πολλα περισσοτερα πραγματα απο το να πηγαινεις σε καθε επιθεση εναλλαξ σε πικ εν ρολ Σπανουλη-5αριου και ποσταρισμα Πριντεζη


Και καλώς να έρθουν όλα αυτά τα περισσότερα πράγματα. Εγώ ξέρω ότι με ένα σκριν στη μπάλα όταν αυτή την έχει παίχτης τύπου Σπανούλη μπορείς να σκοράρεις κατα ριπάς. Γιατί να μην έχεις ψηλό που να μπορεί να το υποστηρίξει και να χάνεις αρκετή από την επιθετική σου ικανότητα, αυτή είναι η ένστασή μου. Σαφώς δεν θέλω να υπάρχει αυτό και μόνο.
RipCity
Πάντως μια φρέσκια περίπτωση ψηλού που θεωρείται πλέον σε αρκετά καλό επίπεδο είναι ο Davies της Zalgiris. Πέρυσι στο πρώτο μισό και βάλε της σεζόν ήταν πολύ μέτριος. Ας υπάρξει λίγο υπομονή με έναν παίκτη που αποδεδειγμένα ξέρει να βάζει τουλάχιστον καλάθι κι ας μην είναι με πικενρολ.
shaq7
Αν ηταν 2.08 ο leday σαν τον davies δεν νομιζω να γκρινιαζε κανεις tongue.gif
Στα 2 μετρα ο μονος που τα χει καταφερει καλα ειναι ο χαινς που ειναι ενα τανκς με ποδια.Oπως και να εχει κατι θα βλεπει ο μπλατ περισσοτερο απο μας.
RipCity
QUOTE (shaq7 @ Nov 8 2018, 20:00 ) *
Αν ηταν 2.08 ο leday σαν τον davies δεν νομιζω να γκρινιαζε κανεις tongue.gif
Στα 2 μετρα ο μονος που τα χει καταφερει καλα ειναι ο χαινς που ειναι ενα τανκς με ποδια.Oπως και να εχει κατι θα βλεπει ο μπλατ περισσοτερο απο μας.


O LeDay δεν είναι ένα cm πιο κοντός από τον Hunter?
shaq7
QUOTE (RipCity @ Nov 8 2018, 21:47 ) *
O LeDay δεν είναι ένα cm πιο κοντός από τον Hunter?


Bαση το site της euloleague ναι..Δεν το ξερα οτι ειναι 2,02 ο λεντει του μοιαζει για πιο κατω.Περιεργο μου φαινεται να εχουν μονο 1 cm διαφορας.
basket72
QUOTE (shaq7 @ Nov 8 2018, 22:22 ) *
Bαση το site της euloleague ναι..Δεν το ξερα οτι ειναι 2,02 ο λεντει του μοιαζει για πιο κατω.Περιεργο μου φαινεται να εχουν μονο 1 cm διαφορας.


Τόσο είναι, μπορείτε να τον δείτε κοντά στον Πρίντεζη π.χ.
akratacity
Παντως χθες οσο ειδα ο Χαντερ (ο Βινς, οχι ο Οθελο ετσι) τον Νογκειρα τον εκανε μια χαψια. Τωρα πως για καποιους αυτος θα ηταν και ιδανικη περιπτωση για εμας δεν μπορω να καταλαβω...
natouralistis
QUOTE (akratacity @ Nov 9 2018, 00:21 ) *
Παντως χθες οσο ειδα ο Χαντερ (ο Βινς, οχι ο Οθελο ετσι) τον Νογκειρα τον εκανε μια χαψια. Τωρα πως για καποιους αυτος θα ηταν και ιδανικη περιπτωση για εμας δεν μπορω να καταλαβω...


Οι κάποιοι είναι οι εξής ένας, εγώ. Ιδανική περίπτωση δεν ξέρω, σημείωσα απλά ότι τον είδα και μου άρεσε αρκετά.

Για τη μια χαψιά που λες συμπεραίνω ότι δεν το είδες το παιχνίδι, διάβασες απλά το ρεπορτάζ του αγώνα όπου υμνείται ο Χάντερ για τους 24 πόντους του.
akratacity
QUOTE (natouralistis @ Nov 9 2018, 00:32 ) *
Οι κάποιοι είναι οι εξής ένας, εγώ. Ιδανική περίπτωση δεν ξέρω, σημείωσα απλά ότι τον είδα και μου άρεσε αρκετά.

Για τη μια χαψιά που λες συμπεραίνω ότι δεν το είδες το παιχνίδι, διάβασες απλά το ρεπορτάζ του αγώνα όπου υμνείται ο Χάντερ για τους 24 πόντους του.

Γραφω "οσο ειδα"...αληθεια τι στατιστικα ειχε, για πες εσυ που το ειδες ολοκληρο?
natouralistis
QUOTE (akratacity @ Nov 9 2018, 00:38 ) *
Γραφω "οσο ειδα"...αληθεια τι στατιστικα ειχε, για πες εσυ που το ειδες ολοκληρο?


Έπαιζε πικ και κάρφωνε τον Χάντερ που του ερχόταν μέχρι το γόνατο όπως θα κάρφωνα εγώ αν παίξω με παιδιά του νηπιαγωγείου. Στην άμυνα δε ήταν τεράστιος, σαν να επιτίθεσαι σε 2 μαζί. Αυτή ήταν η εικόνα του αγώνα όσο έπαιξε γιατί χτύπησε στο πόδι και δεν έπαιξε πολύ.
akratacity
QUOTE (natouralistis @ Nov 9 2018, 00:41 ) *
Έπαιζε πικ και κάρφωνε τον Χάντερ που του ερχόταν μέχρι το γόνατο όπως θα κάρφωνα εγώ αν παίξω με παιδιά του νηπιαγωγείου. Στην άμυνα δε ήταν τεράστιος, σαν να επιτίθεσαι σε 2 μαζί. Αυτή ήταν η εικόνα του αγώνα όσο έπαιξε γιατί χτύπησε στο πόδι και δεν έπαιξε πολύ.

Μαλιστα, πρεπει να καρφωσε και πολλες φορες γτ βλεπω εβαλε 4 ολακερους ποντους σε 13'. Ο λιγος χρονος δεν ειναι δικαιολογια, γτ σε προηγουμενο ποστ γραφεις οτι εκανε ψιλοπλακα και εμοιαζε με NBAερ στα μερη μας. Απο εναν παιχτη που εκανε πλακα λοιπον θα περιμενα περισσοτερα ακομα και σε αυτο το λιγο χρονικο διαστημα. Μηπως λεω μηπως υπερεβαλες λιγο;
natouralistis
QUOTE (akratacity @ Nov 9 2018, 00:47 ) *
Μαλιστα, πρεπει να καρφωσε και πολλες φορες γτ βλεπω εβαλε 4 ολακερους ποντους σε 13'. Ο λιγος χρονος δεν ειναι δικαιολογια, γτ σε προηγουμενο ποστ γραφεις οτι εκανε ψιλοπλακα και εμοιαζε με NBAερ στα μερη μας. Απο εναν παιχτη που εκανε πλακα λοιπον θα περιμενα περισσοτερα ακομα και σε αυτο το λιγο χρονικο διαστημα. Μηπως λεω μηπως υπερεβαλες λιγο;


Φίλε αλήθεια δεν ξέρω ώρες ώρες τι προσπαθούμε να κάνουμε εδώ μέσα. Γράφετε έτσι απλά για να γίνει μανούρα ή προσθέτετε κάτι στη κουβέντα;

Όσο τον είδα ναι λόγω μεγέθους έμοιαζε με NBaερ στα μέρη μας. Στην άμυνα είναι τεράστιος, καλύπτει μεγάλο χώρο με το κορμί του και μπορεί να είναι σούπερ finisher με παίχτη τύπου Σπανούλη δίπλα του αφού στην ουσία καρφώνει χωρίς καν να πηδήξει. Έγραψα κιόλας ότι δεν ξέρω και πολλά για αυτόν αφού πρώτη φορά τον είδα. Να μου πει κάποιος, όχι φίλε, τον ξέρω τον παίχτη δεν κάνει, είναι αργός - ασταθής - παίζει για πάρτη του να το καταλάβω.

Εσύ χωρίς να έχεις δει το παιχνίδι, αφού με τον Χάντερ στο παρκέ δεν πρέπει να βρέθηκαν αντίπαλοι πάνω από 3 λεπτά και όσο βρέθηκαν ο Χάντερ δίπλα του έμοιαζε εφηβικό, διάβασες ότι ο Χάντερ έβαλε 24 πόντους και μπήκες να σχολιάσεις το πόσο κουτός πιθανά είμαι που προτείνω σαν ιδεατή λύση έναν τύπο που του έκανε πλάκα ο Χάντερ. Άρα το θέμα μας είναι αν εγώ είμαι υπερβολικός στην όποια εκτίμηση έκανα για τον συμπαθή Νογκέιρα που πολύ πιθανά να ισχύει ή ότι αντιπαραθετόμαστε χωρίς να φέρνεις στο τραπέζι τίποτα;
akratacity
QUOTE (natouralistis @ Nov 9 2018, 01:15 ) *
Φίλε αλήθεια δεν ξέρω ώρες ώρες τι προσπαθούμε να κάνουμε εδώ μέσα. Γράφετε έτσι απλά για να γίνει μανούρα ή προσθέτετε κάτι στη κουβέντα;

Όσο τον είδα ναι λόγω μεγέθους έμοιαζε με NBaερ στα μέρη μας. Στην άμυνα είναι τεράστιος, καλύπτει μεγάλο χώρο με το κορμί του και μπορεί να είναι σούπερ finisher με παίχτη τύπου Σπανούλη δίπλα του αφού στην ουσία καρφώνει χωρίς καν να πηδήξει. Έγραψα κιόλας ότι δεν ξέρω και πολλά για αυτόν αφού πρώτη φορά τον είδα. Να μου πει κάποιος, όχι φίλε, τον ξέρω τον παίχτη δεν κάνει, είναι αργός - ασταθής - παίζει για πάρτη του να το καταλάβω.

Εσύ χωρίς να έχεις δει το παιχνίδι, αφού με τον Χάντερ στο παρκέ δεν πρέπει να βρέθηκαν αντίπαλοι πάνω από 3 λεπτά και όσο βρέθηκαν ο Χάντερ δίπλα του έμοιαζε εφηβικό, διάβασες ότι ο Χάντερ έβαλε 24 πόντους και μπήκες να σχολιάσεις το πόσο κουτός πιθανά είμαι που προτείνω σαν ιδεατή λύση έναν τύπο που του έκανε πλάκα ο Χάντερ. Άρα το θέμα μας είναι αν εγώ είμαι υπερβολικός στην όποια εκτίμηση έκανα για τον συμπαθή Νογκέιρα που πολύ πιθανά να ισχύει ή ότι αντιπαραθετόμαστε χωρίς να φέρνεις στο τραπέζι τίποτα;

Δεν εισαι υπερβολικος σε οποιαδηποτε εκτιμηση για τον Νογκειρα. Μπορει να ειναι οντως πολυ καλος παιχτης αυτο δεν μπορουμε να το κρινουμε απο ενα ματς.

Εισαι υπερβολικος ομως στην κριση σου για το χθεσινο ματς οταν λες οτι ψιλοεκανε πλακα σε ενα ματς που ηταν αφαντος. Εγω προσωπικα δεν δεχομαι να λεμε οτι εκανε πλακα ενας παιχτης που σκοραρε μονο 4 ποντους. Καταργειται καθε μπασκετικη λογικη.

Σχολια για μανουρες κτλ θα τα δεχομουνα απο καποια παιδια εδω μεσα που αποδεδειγμενα δεν εχουν δωσει ποτε δικαιωματα. Εσυ και εγω ανηκουμε σε αλλη κατηγορια οποτε καλο ειναι να μην προσπαθουμε να το παιξουμε θυματα.

basket72
Δεν έχω ιδέα για το ματς της ΑΕΚ με τη Φουενλά, αλλά η αλήθεια είναι ότι ο Νογκέιρα είναι με ελάχιστα λεπτά συμμετοχής ως τώρα λόγω τραυματισμού. Αν δεν κάνω λάθος είχε πάρει πρώτη φορά κάποια λεπτά στη νίκη της Φουενλά επί της Μπαρτσελόνα. Είναι πάντως άνετα μεταγραφή Ευρωλίγκας, ομάδας 8αδας μάλιστα.
Όταν πάρει χρόνο και ρολάρει θα πάει καλά και θα χτυπήσει μεταγραφή το καλοκαίρι. Εκτός κι αν παίζει θέμα τραυματισμών. rolleyes.gif
natouralistis
QUOTE (akratacity @ Nov 9 2018, 01:43 ) *
Εισαι υπερβολικος ομως στην κριση σου για το χθεσινο ματς οταν λες οτι ψιλοεκανε πλακα σε ενα ματς που ηταν αφαντος. Εγω προσωπικα δεν δεχομαι να λεμε οτι εκανε πλακα ενας παιχτης που σκοραρε μονο 4 ποντους. Καταργειται καθε μπασκετικη λογικη.


Δεν ήταν άφαντος. Σκέπαζε το καλάθι με το κορμί του, δημιουργούσε πρόβλημα στα ντράιβ των αντιπάλων, είτε για να τελειώσουν μπροστά του είτε ακόμα και για να πασάρουν, κάλυπτε αρκετό χώρο γενικά προκαλώντας πρόβλημα στο spacing της ΑΕΚ. Επιθετικά έπαιξε μια χαρά το πικ. Η μπασκετική λογική προτάσσει ότι για να σου αρέσουν τα στοιχεία ενός παίχτη πρέπει να χει βάλει 30 πόντους; Ναι όσο έπαιξε ο ψηλός χθες, ψιλοπλάκα φαινόταν να τους κάνει αφού φοβόταν να πάνε να αφήσουν τη μπάλα στο καλάθι όταν τον βλέπανε μπροστά τους και στην επίθεση τους περνούσε 2 κεφάλια και κάρφωνε τη μπαλίτσα με χαρακτηριστική άνεση.

Για τα άλλα που γράφεις, υπάρχει το ignore, αφού με θεωρείς κακό συνομιλητή.
RipCity
Πάντως γενικά είναι πολύ καλός παίκτης ο Nogueira. Τρομερά χέρια στην άμυνα. Απορώ πως δε βρήκε δουλειά στο ΝΒΑ. Είχαμε μιλήσει και το καλοκαίρι γι' αυτόν. Ίσως το θέμα τραυματισμού που λέτε να είναι ο λόγος που πήγε σε μια τόσο μικρή ομάδα.
shaq7
O theodore πως θα σας φαινοταν αμα ερθει??Εγω αν και δεν θα τον ηθελα το καλοκαιρι που μπορουσες να βρεις ενα σωρο παιχτες αυτην την στιγμη θα μου φαινοταν λουκουμι !
Neondreamer
QUOTE (shaq7 @ Nov 10 2018, 19:42 ) *
O theodore πως θα σας φαινοταν αμα ερθει??Εγω αν και δεν θα τον ηθελα το καλοκαιρι που μπορουσες να βρεις ενα σωρο παιχτες αυτην την στιγμη θα μου φαινοταν λουκουμι !

Δεδομένης της χρονικής συγκυρίας, δεν φαίνεται η χείριστη των περιπτώσεων. Δεν ξέρω, όμως, αν είναι και η πιο ταιριαστή επιλογή για αυτό που λείπει στην περιφέρεια. Ένας αξιόπιστος δλδ αμυντικός που να αποφορτίζει τους άλλους 3 για όσο χρειαστεί ( 10-15΄; ), με ασφαλές κατέβασμα, decent οργάνωση και υποτυπώδες σκορ.

Γνωρίζουμε άλλες αξιόλογες περιπτώσεις ελεύθερων pg;
lalakill
http://www.sport-fm.gr/article/basket/eleu...our-pic/3565512

Λεω εγω τωρα. ισως βοηθουσε
G-arenas
QUOTE (lalakill @ Nov 11 2018, 13:58 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/basket/eleu...our-pic/3565512

Λεω εγω τωρα. ισως βοηθουσε

δεν εχετε προβλημα στο 2-3 που παιζει ο μουρ. προβλημα εχετε μονο στο 5. στα γκαρντ ειστε φουλ. με γκος, στρελνιεκς, μαντζαρη και τολιο στο 1 και σπαν κομπο ειστε τερμα κομπλε. αλλο που ο μπλατ δεν τους εμπιστευεται.

αν ειναι να παρετε παικτη για μενα θελετε μαπ τυπου χαινς ή χαντερ. τιποτα αλλο.
RipCity
QUOTE (G-arenas @ Nov 11 2018, 13:04 ) *
δεν εχετε προβλημα στο 2-3 που παιζει ο μουρ. προβλημα εχετε μονο στο 5. στα γκαρντ ειστε φουλ. με γκος, στρελνιεκς, μαντζαρη και τολιο στο 1 και σπαν κομπο ειστε τερμα κομπλε. αλλο που ο μπλατ δεν τους εμπιστευεται.

αν ειναι να παρετε παικτη για μενα θελετε μαπ τυπου χαινς ή χαντερ. τιποτα αλλο.


Αν ο προπονητής δε θεωρεί πως μπορούν να τον βοηθήσουν στον τρόπο παιχνιδιού που έχει στο μυαλό του τότε δεν είμαστε φουλ. Το αν το θεωρούμε εγώ κι εσύ δεν έχει κανένα νόημα.
G-arenas
QUOTE (RipCity @ Nov 11 2018, 14:16 ) *
Αν ο προπονητής δε θεωρεί πως μπορούν να τον βοηθήσουν στον τρόπο παιχνιδιού που έχει στο μυαλό του τότε δεν είμαστε φουλ. Το αν το θεωρούμε εγώ κι εσύ δεν έχει κανένα νόημα.

καλα ναι εννοοειται. αλλα οταν εχεις τοσα γκαρντ στην ομαδα και δεν βαζεις κανενα και φερεις και αλλον θα γινει συνωστισμος. και ουτε σε συμφερει να εχει μαντζαρη να καθεται με 800 χιλ παγκο. ουτε τολιο που το παιδι αξιζει να το κρατας ετσι.
RipCity
QUOTE (G-arenas @ Nov 11 2018, 13:24 ) *
καλα ναι εννοοειται. αλλα οταν εχεις τοσα γκαρντ στην ομαδα και δεν βαζεις κανενα και φερεις και αλλον θα γινει συνωστισμος. και ουτε σε συμφερει να εχει μαντζαρη να καθεται με 800 χιλ παγκο. ουτε τολιο που το παιδι αξιζει να το κρατας ετσι.


Ο Τολιό μου μοιάζει τελειωμένη υπόθεση, τελειώνει και το συμβόλαιο. Έχει χαιρετήσει ήδη. Με τον Μάντζαρη υπάρχει θέμα, αυτό που έγινε προχθές ήταν πολύ extreme παραδοχή του "Βαγγέλη δε μου κάνεις". Ενδιαφέρον έχει ποιος θα ναι ο ρόλος του μετά την επιστροφή Strelnieks.
G-arenas
QUOTE (RipCity @ Nov 11 2018, 14:27 ) *
Ο Τολιό μου μοιάζει τελειωμένη υπόθεση, τελειώνει και το συμβόλαιο. Έχει χαιρετήσει ήδη. Με τον Μάντζαρη υπάρχει θέμα, αυτό που έγινε προχθές ήταν πολύ extreme παραδοχή του "Βαγγέλη δε μου κάνεις". Ενδιαφέρον έχει ποιος θα ναι ο ρόλος του μετά την επιστροφή Strelnieks.

παντως η διαχειρηση του τολιο ειναι απαραδεκτη. ειχε αποδειξει οτι επρεπε να παιζει παραπανω και το παιδι δεν πηρε ευκαιρια ποτε. τουλαχιστον αν τον δινατε δανεικο μια χρονια ισως να το καταλαβαινατε οτι αξιζει.

παντως εμενα δεν με χαλαει καθολου να ερθει στον παο ο τολιο! παικτες με το σουτ του και το θρασσος του δεν υπαρχουν. και ειναι και ιδια ηλικια με μητογλου. το θεμα ειναι μπορει να ερθει σε μια ομαδα σαν 5ο γκαρντ? ή καλυτερα να παει σε αλλη ομαδα 1 χρονο και να ερθει μετα?

για βαγγελη συμφωνω, αλλα αφου τον εχεις και ειναι και πολυ εμπειρος και μαλιστα κανει καποια πραματα καλα οπως κατεβασμα μπαλας και οργανωση, γιατι να μην τον βαλεις εστω και σε αυτο το ματς για 10 λεπτα? και οταν γυρισει και ο λετονος ας μην τον βαζει καθολου.
jazz thrilos
QUOTE (G-arenas @ Nov 11 2018, 14:45 ) *
παντως η διαχειρηση του τολιο ειναι απαραδεκτη. ειχε αποδειξει οτι επρεπε να παιζει παραπανω και το παιδι δεν πηρε ευκαιρια ποτε. τουλαχιστον αν τον δινατε δανεικο μια χρονια ισως να το καταλαβαινατε οτι αξιζει.


Μην υπερβάλλουμε κιόλας. Που έχει αποδείξει οτι πρέπει να παίζει ο Τολιόπουλος; Στο τρίποντο που έβαλε στον χαμένο τελικό με την Φενέρ στα χασομέρια που είχαν όλα κριθεί; Δεν λέω οτι είχε και πολλές ευκαιρίες το παιδί, αλλά δεν κάνει και μπαμ οτι έχει φοβερά προσόντα και τον θάβουν στον Ολυμπιακό. Προσωπικά δεν μου γεμίζει το μάτι η σωματοδομή του.

Δυστυχώς πάμε σε εποχές λειψανδρίας σε έλληνες γκαρντ. Χίλες φορές να πάει κάπου να παίζει ο Τολιόπουλος και να παίρναμε τον Κόνιαρη.
akratacity
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 12 2018, 11:50 ) *
Μην υπερβάλλουμε κιόλας. Που έχει αποδείξει οτι πρέπει να παίζει ο Τολιόπουλος; Στο τρίποντο που έβαλε στον χαμένο τελικό με την Φενέρ στα χασομέρια που είχαν όλα κριθεί; Δεν λέω οτι είχε και πολλές ευκαιρίες το παιδί, αλλά δεν κάνει και μπαμ οτι έχει φοβερά προσόντα και τον θάβουν στον Ολυμπιακό. Προσωπικά δεν μου γεμίζει το μάτι η σωματοδομή του.

Δυστυχώς πάμε σε εποχές λειψανδρίας σε έλληνες γκαρντ. Χίλες φορές να πάει κάπου να παίζει ο Τολιόπουλος και να παίρναμε τον Κόνιαρη.

Ο Τολιοπουλος περυσι ειχε παιξει σε επιπεδο Ευρωλιγκας μολις δυο ματς με "κανονικο" χρονο συμμετοχης. Λεγοντας κανονικο χρονο εννοω οτι δεν μπηκε στο τελος που ειχε κριθει το ματς. Ενα ηταν με την Βαλενθια εκτος εδρας και ενα ακομα με το Μιλανο εντος. Και στα δυο θετικος ηταν αλλα εμενα προσωπικα δεν μου εδινε την εντυπωση οτι μπορει να γινει μια μοναδα με σταθερο χρονο στο ροτεισιον. Σιγουρα δεν μπορει να κριθει απο μολις δυο ολιγολεπτες συμμετοχες τη στιγμη που κατα καιρους εχουμε δωσει απεριοριστες ευκαιριες σε αλλους νεαροτερους παιχτες.

Ομως τα σωματικα του προσοντα ειναι ενα μεγαλο μειον που τον περιοριζει παρα πολυ και αυτο δεν προκειται να αλλαξει. Θεωρω οτι αν ειχε κατι να δειξει θα ειχε παρει ηδη τις ευκαιριες του απο τον Μπλατ. Το οτι δεν τον εμπιστευεται κατι δειχνει νομιζω.
Volunteer
Ο Τολιόπουλος έχει κλείσει τα 22 και έχει πάψει προ πολλού να θεωρείται ταλέντο. Οι προοπτικές του να καθιερωθεί στον Ολυμπιακό είναι από ελάχιστες έως μηδαμινές.
Όπως δείχνουν τα πράγματα η μόνη χρησιμότητα που έχει στο ρόστερ είναι για να υπάρχει επαρκής αριθμός παικτών ώστε να συμπληρώνονται πεντάδες και να ολοκληρώνονται ομαλά οι προπονήσεις.
ethn
QUOTE(Volunteer @ Nov 12 2018, 12:44 ) *
Ο Τολιόπουλος έχει κλείσει τα 22 και έχει πάψει προ πολλού να θεωρείται ταλέντο. Οι προοπτικές του να καθιερωθεί στον Ολυμπιακό είναι από ελάχιστες έως μηδαμινές.
Όπως δείχνουν τα πράγματα η μόνη χρησιμότητα που έχει στο ρόστερ είναι για να υπάρχει επαρκής αριθμός παικτών ώστε να συμπληρώνονται πεντάδες και να ολοκληρώνονται ομαλά οι προπονήσεις.



Ακριβώς! Δεν έχει κάτι παραπάνω να περιμένει στην παρούσα φάση ο Ολυμπιακός απο αυτον, αλλα ΚΥΡΙΩΣ αυτός απο την ομάδα...
reignman
Οταν εισαι τοσο κοντος πρεπει να εχεις αλλα δυνατα χαρτια. να εισαι πολυ εκρηκτικος , πιεζεις ασυλληπτα στην μπαλα , να εχεις καλη εως παρα πολυ καλη ντριμπλα. πραγματα που δεν εχει ο συμπαθης κατα τ'αλλα Βασιλης. Φετος του ειπαν να παει δανεικος και αρνηθηκε παρεμπιπτοντως.
akratacity
QUOTE (reignman @ Nov 12 2018, 19:54 ) *
Οταν εισαι τοσο κοντος πρεπει να εχεις αλλα δυνατα χαρτια. να εισαι πολυ εκρηκτικος , πιεζεις ασυλληπτα στην μπαλα , να εχεις καλη εως παρα πολυ καλη ντριμπλα. πραγματα που δεν εχει ο συμπαθης κατα τ'αλλα Βασιλης. Φετος του ειπαν να παει δανεικος και αρνηθηκε παρεμπιπτοντως.

Έτσι ακριβώς. Εκτός από πολύ καλό σουτ ο Τολιοπουλος δεν δείχνει να έχει κάποιο άλλο στοιχείο ικανό να τον καθιερώσει στο κορυφαίο επίπεδο. Πχ ο Γκίκας του Προμηθέα που είναι ακόμα πιο κοντός ατομικά εμένα μου δείχνει να ειναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο. Πιο εκρηκτικός, πιο γρήγορος με τη μπάλα στα χέρια και εξαιρετικός σουτερ μετά από ντρίμπλα. Συν την ικανότητα στη δημιουργία και τα ηγετικά στοιχεία που έχει εμφανισει σε κρίσιμα ματς.

basket72
QUOTE (akratacity @ Nov 12 2018, 23:53 ) *
Έτσι ακριβώς. Εκτός από πολύ καλό σουτ ο Τολιοπουλος δεν δείχνει να έχει κάποιο άλλο στοιχείο ικανό να τον καθιερώσει στο κορυφαίο επίπεδο. Πχ ο Γκίκας του Προμηθέα που είναι ακόμα πιο κοντός ατομικά εμένα μου δείχνει να ειναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο. Πιο εκρηκτικός, πιο γρήγορος με τη μπάλα στα χέρια και εξαιρετικός σουτερ μετά από ντρίμπλα. Συν την ικανότητα στη δημιουργία και τα ηγετικά στοιχεία που έχει εμφανισει σε κρίσιμα ματς.



Μπορεί να είναι κι έτσι. Πάντως δεν έπαιξε καθόλου ο άνθρωπος ώστε να έχουμε αποκρυσταλλωμένη άποψη. Ότι βλέπουν οι προπονητές στις προπονήσεις. Σε κάθε περίπτωση έπρεπε να δοθεί δανεικός την περσινή σεζόν.

Σίγουρα δεν είναι για τόσο πάγκο ούτε αυτός ούτε το δύσμοιρο το ελληνικό μπάσκετ που ψάχνει απεγνωσμένα κοντούς. Έστω για τα φθινοπωρινά παράθυρα της ΦΙΜΠΑΣ.
akratacity
QUOTE (basket72 @ Nov 13 2018, 00:02 ) *
Μπορεί να είναι κι έτσι. Πάντως δεν έπαιξε καθόλου ο άνθρωπος ώστε να έχουμε αποκρυσταλλωμένη άποψη. Ότι βλέπουν οι προπονητές στις προπονήσεις. Σε κάθε περίπτωση έπρεπε να δοθεί δανεικός την περσινή σεζόν.

Σίγουρα δεν είναι για τόσο πάγκο ούτε αυτός ούτε το δύσμοιρο το ελληνικό μπάσκετ που ψάχνει απεγνωσμένα κοντούς. Έστω για τα φθινοπωρινά παράθυρα της ΦΙΜΠΑΣ.

Συμφωνώ ότι δεν έχει παίξει για να κριθεί αυστηρά. Όμως τα στοιχεία που ανεφερε πιο πάνω ο reignman μπορούν να γίνουν ορατά και από μερικές αποσπασματικες φάσεις.
basket72
QUOTE (akratacity @ Nov 13 2018, 01:05 ) *
Συμφωνώ ότι δεν έχει παίξει για να κριθεί αυστηρά. Όμως τα στοιχεία που ανεφερε πιο πάνω ο reignman μπορούν να γίνουν ορατά και από μερικές αποσπασματικες φάσεις.



Δεν διαφωνώ με τις επισημάνσεις του συμφορουμίτη, ωστόσο από την άλλη στα 2 ευρωπαϊκά παιχνίδια που πήρε χρόνο πέρυσι στάθηκε μια χαρά (δεδομένου του επιπέδου και της έλλειψης παραστάσεων). Δεν είναι και πολύ συνηθισμένο αυτό για Έλληνα της ηλικίας του.
Από την άλλη δεν στέκομαι τόσο στις δυνατότητες του Τολιόπουλου όσο στον χειρισμό της ομάδας μας που αντικειμενικά ήταν λάθος. Ούτε σε μας πήρε χρόνο ούτε δανεικός (μέχρι πέρυσι που είχε κάποιο νόημα ο δανεισμός του).
Η αναφορά μου έχει να κάνει αφενός με τον τρόπο που κινείται η ομάδα κι αφετέρου με το ελληνικό μπάσκετ που περνάει μια φάση κραυγαλέας ένδειας σε ότι έχει να κάνει με -έστω μερικώς- ταλαντούχα γκαρντ.
* Συγγνώμη για το οφ τόπικ. Μάλλον κάπου αλλού έπρεπε να την είχαμε κάνει την κουβέντα.
shaq7
Kατι περιεργα γινονται εκει στην ζενιτ με τον μπραντον τζενινγκς..Εγω λεω να παμε να τους χτυπησουμε την πορτα tongue.gif
Zephyr
QUOTE(shaq7 @ Nov 15 2018, 17:05 ) *
Kατι περιεργα γινονται εκει στην ζενιτ με τον μπραντον τζενινγκς..Εγω λεω να παμε να τους χτυπησουμε την πορτα tongue.gif


Το παλικάρι αυτό δεν πάει καλά, κανονικά θα έπρεπε να είναι σταρτερ στο ΝΒΑ και τώρα δεν μπορεί να σταθεί ούτε στην Ζενίτ. Βρε ούτε απ΄έξω. Καλύτερα να πάμε για Codi Tyree Miller-McIntyre που είναι ψιλοάσουτος αλλά είναι γκαρντ - δυναμίτης, φουλ αθλητικά προσόντα και άμυνα (πασάρει και καλά).
RipCity
Καμιά λίστα με διαθέσιμα guard παίζει? Θα χρειαστεί.
reignman
Gary Payton II κανεις?
Neondreamer
Για προσθήκη κοντού, και όχι ψηλού όπως ευελπιστούν πολλοί, μας βλέπω σύντομα, ένας Τζόρνταν υποψιάζομαι πως οσονούπω θα πιάσει λιμάνι.

Ο Θίοντορ, ντε. Τον λιβανίσαμε εδώ πριν λίγο καιρό, αλλά ίσως τον δούμε.

Μπορεί, βέβαια, να είναι και συμπτωματικό το γεγονός ότι μόλις αναπτύχθηκε η όλη φημολογία (και παραφιλολογία) για ψάξιμο του Μπλατ στους κοντούς, εξαφανίστηκε και το (όποιο) ενδιαφέρον από Νταρουσαφάκα και Μπουντουτσνοστ για τον παίχτη.

Δεν ξέρω, βέβαια, στο υποθετικό αυτό σενάριο, αν είναι και πολύ κολακευτικό για τον Ολυμπιακό 2018-19 ότι για τον παίκτη ενδιαφέρθηκαν, Νοέμβρη μήνα, μόνο οι δύο προαναφερθείσες, πολύ συμπαθείς κατά τ΄άλλα, ομάδες. Και ίσως η Μακάμπι, πριν πάρει τον Σέσιονς;
back2back
Τον Θίοντορ τον είχα προτείνει πέρσι, σίγουρα θα βοηθούσε περισσότερο από τον Ρόμπερτς. Τώρα θα προτιμούσα μάλλον τον Ράις, παίκτης που έχει συνεργαστεί ξανά με τον Μπλατ και έχει μεγάλη εμπειρία από το πρωτάθλημα. Ιδανικά θα ήθελα τον Γουοναμέικερ, δεν παίζει καθόλου στην Βοστόνη, δεν ξέρω όμως πόσο εύκολο είναι να αποδεσμευτεί. Αν ερχόταν πακέτο με Τάις ακόμα καλύτερα cool.gif
Θέλουμε πάντως παίκτη ηγέτη, ο Σπανούλης δεν μπορεί να παίξει άλλο αυτόν τον ρόλο. Πρέπει να πέσει πακέτο είτε τώρα είτε το καλοκαίρι. Να δούμε και Κίνα τι θα γίνει με Ντιλέινι και Άνταμς. Τώρα μια φτηνή λύση, για τώρα, θα μπορούσε να είναι ο Κομπς, ακούστηκε το καλοκαίρι, τα πάει καλά στο eurocup (13,5 π και 5,6 ασίστς) αλλά δεν έχει καμιά εμπειρία από υψηλό επίπεδο
Conan1982
Μήπως όποιος παίζει Eurocup ή Euroleague μπορεί να παίξει σε άλλη ομάδα της Ευρωλίγκας μόνο από τον 2ο γύρο και μετά;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.