Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αll Star Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
NBAholic
Από βδομάδα (4 Νοεμβρίου ) θα κυκλοφορήσει το νέο περιοδικό μπάσκετ, που (αν θυμάμαι καλά) ονομάζεται All-Star basket. Δεν έχω πληροφορίες ποιοι θα συνεργαστούν. Ελπίζω όμως να αποτελέσει μια καλή συνέχεια του Τριπόντου.

56.gif
dizzy_fingers
Κι άλλο περιοδικό για το....πως το λένε αυτό άθλημα, με την σπυριάρα....το μπάσκετ?
Πωωωωπω...αυτοί οι ΣκουντήδοΣυρίγοι το παρακάνανε.... 33.gif
Ακούς εκεί, δύο περιοδικά για το μπάσκετ...



(για να δούμε και το καινούριο παιχνιδάκι μας biggrin.gif. Να ελπίσουμε μόνο ότι θα υπάρξει ανταγωνισμός ανάμεσα στις δύο μπασκετικές εφημερίδες-έντυπα και ότι δε θα φαγωθούν μεταξύ τους.)
NBAholic
Πιστεύω ότι υπάρχει χώρος και για τα δυο, αν κρίνουμε από τον αριθμό των ποδοσφαιρικών εφημερίδων.

Εκτός κι αν αρχίσουν να προσφέρουν DVD wink.gif
miltos
Αντιγράφω από το site της Ναυτεμπορικής

"Το AllStarBasket είναι εβδομαδιαίο περιοδικό το οποίο θα κυκλοφορεί κάθε Παρασκευή με τιράζ 25.000 και θα καλύπτει το χώρο του μπάσκετ από τρεις διαφορετικές πλευρές.....
Εκτός από την παρακολούθηση της αγωνιστικής επικαιρότητας και την παρέμβαση και την κριτική μέσα από έρευνες και ειδικές στήλες παρασκηνιακού ρεπορτάζ το περιοδικό θα καλύψει και την πλευρά που αφορά στο lifestyle του αθλήματος 39.gif, τα πρόσωπα-πρωταγωνιστές σε όλα τα επίπεδα για Ελλάδα και Εξωτερικό...
Tο περιοδικό πλαισιώνεται από μια All Star ομάδα, με επικεφαλής τους
Βασίλη Σκουντή - σύμβουλο έκδοσης, icon_drunk.gif
Δημήτρη Καρύδα - διευθυντή έκδοσης, 77.gif
Πανορμίτη Κωνσταντινίδη - αρχισυντάκτη
και Μάγδα Κυριακοπούλου - υπεύθυνη διαφήμισης. Το πρώτο τεύχος κυκλοφορεί στις 4 Νοεμβρίου 2005

P.S. Ta smilies είναι προσωπικά σχόλεια φυσικα.. biggrin.gif
NBAholic
1) Kαλό το ότι θα κυκλοφορεί Παρασκευή, κι όχι ας πούμε την ίδια μέρα με την Βasketnews.

Λοιπόν, έχουμε:

Σαβ/κύριακο: Α1 και το βράδυ, ΝΒΑ
Δευτέρα: ΝΒΑ μαγνητοσκόπηση
Τρίτη: ΒasketNews, ίσως και Ευρωλίγκα
Τετάρτη: Ευρωλίγκα
Πέμπτη: Ευρωλίγκα
Παρασκευή: ΝΒΑ και AllStarBasket

Παρεπιπτόντως, το κατά τα άλλα (προσωπικώς) αδιάφορο Eurosport 2 θα δείχνει αγώνες του ULEB Cup, ενώ έχει κλείσει και συμφωνία για να δείχνει εκπομπή για την Ισπανική ACB (επιρροή Πορτέλα, αν μη τι άλλο)--έχει ήδη δείξει μια, όπου είδαμε και μερικά από τα καλάθια του ασταμάτητου πριν λίγες μέρες Κακιούζη.

2) Ερωτηματικό το life-style. Ελπίζω να μην ακολουθηθεί το πρότυπο του SLAM (50% περιοδικό-50% διαφημιστικός οδηγός).

3) Το επιτελείο θυμίζει Τρίποντο. Κι αυτό καλό. Παρεπιπτόντως, Σκουντής και Καρύδας δεν υπήρξαν ποτέ μαζί για πολύν καιρό στον ίδιο χώρο.
Warrior
Για να δουμε...

Μιας και αναφερομαστε για τα μπασκετικα events...η ΕΡΤ θα δειχνει και τους
αγωνες του Αμαρουσιου στο Eurocup(τους εντος σιγουρα),ενω ισως υπαρξει
και καμια τηλεοπτικη μεταδοση του Uleb Cup..
sarounas
Τι έγινε με την BASKETNEWS, διέκοψε την κυκλοφορία της; δεν την έχει φέρει κανείς εδώ, εσείς την έχετε πάρει κανονικά;
Warrior
Εγω χτες την βρηκα κανονικα.Ειχε και το περιοδικο "Sportive" μαζι,με
αφιερωμα στην Ευρωλιγκα,και στοιχιζε 2 Ευρω.
NBAholic
OK, για να μην ανοίγω άλλο thread, να ρωτήσω επίσης αν έχει βρει κανείς εκτός Αθήνας το ηχητικό CD από το Ευρωμπάσκετ 05 που διαφημίζουν αυτές τις μέρες. Στα περίπτερα που ρωτάω, συνέχεια νομίζουν ότι αναφέρομαι στα DVD του 87.
dizzy_fingers
Δεν ξέρω τίποτα για ηχητικό CD, αλλά νομίζω πως μπορείς να κατεβάσεις διάφορες περιγραφές από sportime.gr.
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω κατεβάσει κανένα από αυτά, οπότε δεν ξέρω αν είναι σκέτες οι περιγραφές, ή έχουν και μουσική μέσα.
NBAholic
Την τελευταία φορά που έψαξα, τα ηχητικά τα έχουν αποσύρει. Τα Wallpapers τους έφαγαν... Πρόλαβα και κατέβασα βέβαια τις 2 ραδιοφωνικές περιγραφές.

Το ηχητικό CD διαφημίζεται αυτές τις μέρες από την ΕΡΤ.
Papaloukas 4 ever
QUOTE(NBAholic @ Nov 3 2005, 11:49 PM)
Την τελευταία φορά που έψαξα, τα ηχητικά τα έχουν αποσύρει. Τα Wallpapers τους έφαγαν... Πρόλαβα και κατέβασα βέβαια τις 2 ραδιοφωνικές περιγραφές.


Αλήθεια, τις ψάχνω και εγώ και δεν τις βρίσκω πουθενά. Ακόμα και στην εκπομπή του basket τόσο στον Σπορ FM όσο και στο Sportime Radio δεν τις έχω ακούσει για να τις γράψω. Μήπως θα μπορούσες να μου τις στείλει σε μορφή zip στο mail μου; Thanks.
NBAholic
Μάλλον θα καθυστερήσω, γιατί δεν τα έχω στον ΗΥ απ'όπου γράφω αυτές τις μέρες. Sorry.
Warrior
Ρε παιδια..βγηκε το περιοδικο??
Εγω παντως δεν το βρηκα πουθενα..
miltos
Και εδώ στη Θεσσαλονίκη δε κυκλοφόρησε σήμερα.
hagi
Παιδιά για το περιοδικό δεν ξέρω τίποτα.Το μουσικό Ευρωμπάσκετ το έχω.
Τώρα αν βγει το περιοδικό θα είναι πιστεύω καλή φάση...

Αντε έτσι να ανεβαίνουμε σιγά σιγά.

Σήμερα δηλαδή δεν κυκλοφόρησε;
Air Kef
Ούτε Λάρισα κυκλοφόρησε. sad.gif
NBAholic
Πρόσφατα διάβασα ότι τελικά θα κυκλοφορήσει την άλλη βδομάδα, δηλαδή στις 11. Οπότε, υπομονή.

Τι περιλαμβάνει το μουσικό; Περιέχει καμιά ραδιοφωνική μετάδοση (Παπαδογιάννης-Σεβαστιάδης ή όποιος άλλος ήταν);
hagi
Έχει ένα remix του Final Countdown με τον Σκουντή και τον Χατζηγεωργίου..
Επίσης διάφορα ξένα τραγούδια.Το σηκωσέ το σε μουσική και τον Εθνικό Ύμνο μουσική και αυτόν.

Α..και όσο για το καινούργιο περιοδικό δεν βγήκε λογικά.Το αναζήτησα κι εγώ αλλά τίποτα.Μάλλον από εβδομάδα όπως είπε και ο ΝΒΑholic.
miltos
Δεν ξέρω αν έχετε δει την αφίσσα στο τελευταίο τεύχος του all star basket. Πώς γίνεται ο Lebron να φοράει διαφορετικό χρώμα εμφάνισης από τους υπόλοιπους; 39.gif
NBAholic
Είναι από τον αγώνα Πρωτοετών-Δευτεροετών, γι'αυτό. wink.gif

Όχι μόνο έχουν διαφορετικό χρώμα, αλλά η μεν γράφει από μπροστά Cleveland, η δε, Cavaliers.
merlin1
tote giati to diafimizun sthn thleorash afu den to kikloforun????!!!kamia mlkia tu ekdoth???? 68.gif
dizzy_fingers
Δεν το κυκλοφορούν? huh.gif
merlin1
dil thn proigumenh paraskebi edo den kikloforise to allstar basket gia na dume simera ti tha gini??? sad.gif
NBAholic
Το περιοδικό κυκλοφορεί κανονικά. Νόμιζα merlin ότι αναφέρεσαι στο ηχητικό CD, το οποία πλέον λίγο με ενδιαφέρει, αλλά όντως δε γνωρίζω πού ακριβώς κυκλοφορεί, καθώς κανένα περίπτερο όπου είχα ρωτήσει δε γνώριζε.
Από τη στιγμή που κυκλοφόρησε η συλλογή των αγώνων όμως, όλα τα άλλα πέρασαν σε δεύτερη μοίρα. biggrin.gif
merlin1
klasikes blakies ton athineon !!! sad.gif simera kikloforise to tefxos ths prohgumenhs ebdomadas .Pote epitelus tha Balun mialo???? peace.gif
dizzy_fingers
Οι αθηναίοι τί φταίνε που η διανομή του περιοδικού είναι ελλειπής?

Γιατί δεν στέλνεις ένα μέηλ στο περιοδικό λέγοντάς τους το πρόβλημά σου? wink.gif
merlin1
nomizis den exo stili???? apo thn deftera tus estila gia na stamatisun thn politiki proothisis sindromon 68.gif
NBAholic
Παιδιά, έχει κυκλοφορήσει στις πόλεις σας το All Star; Σήμερα που ρώτησα στα εφημεριδάδικα στην Ξάνθη, μου έδειξαν σαν καινούριο το τεύχος της περασμένης εβδομάδας (όπως και σε σένα Bonzo; Πού είμαμε ότι βρίσκεσαι; )!!

Τι διάολο φταίει; Το ότι είμαστε επαρχία ή λόγω της απεργίας των δημοσιογράφων δε θα κυκλοφορήσει το περιοδικό;
miltos
Θεσσαλονίκη πάντως κυκλοφόρησε κανονικά από το πρωί
dizzy_fingers
Ο Βοnzo μένει εδώ δίπλα, στο Γουδί...
Να πω την αλήθεια, δεν το αναζήτησα σήμερα το περιοδικό.
Σίγουρα, όμως, και η απεργία θα ευθύνεται μέχρι ενός σημείου για την καθυστέρηση διανομής του περιοδικού.
Bonzo
Πάντως εγώ δεν έχω αναφέρει τίποτα ότι δεν έβρισκα το περιοδικό...
Μάλλον με μπέρδεψες με άλλον..
dizzy_fingers
laugh.gif

Μάλλον με τον merlin,καθώς έχετε το ίδιο (default) άβαταρ.
Βάλτε κι εσείς καμιά εικονίτσα βρε παιδιά. Να σας ξεχωρίζουμε λίγο wink.gif.
merlin1
Kedo hrte to tefxos ths prohgumenis ebdomadas 9-15 dekembriu me sinedefski tu Barlou Jr ( exi kanis to game petrovic vs schmidt?) blink.gif shot.gif
NBAholic
Mπόιζ, κυκλοφόρησε το περιοδικό σήμερα; Εδώ στη Θεσσαλονίκη δεν το βρήκα...
thrylos7
blink.gif
Παρασκευή δε βγαίνει;;;
NBAholic
Πώς φαίνεται ότι ζεις στην επαρχία, όπου τα τεύχη έρχονται πάντα με καθυστέρηση! biggrin.gif Στο τεύχος με το Σχορτσιανίτη έβγαλαν ανακοίνωση ότι η νέα ημερομηνία έκδοσης του περιοδικού θα είναι Τετάρτη.
thrylos7
Όχι, μην τους κατηγορείς... Έχω να το πάρω 2-3 εβδομάδες... Βρε τι μαθαίνει κανείς...! Έτσι κι αλλιώς για Τετάρτη και Πέμπτη δε λέγανε τίποτα ενώ τα αποτελέσματα του Άρη στο ULEB cup ήταν στο ρεπορτάζ.. οπότε πάνω κάτω δεν αλλάζει η ύλη όσον αφορά την επικαιρότητα...
Πάντως κι εγώ Θεσσαλονίκη είμαι.. εδώ όπου κι αν έχω δει το φέρνουν κανονικά..
Αλήθεια ξέρει κανείς νούμερα πωλήσεων του περιοδικού;
Warrior
Κυκλοφορησε κανονικα σημερα..

Μου αρεσει που σημερα μαλιστα στην στηλη της αλληλογραφιας,λεγανε(σε
καποιον που εθιξε το θεμα)οτι απο σημερα θα ειναι σε ολη την Ελλαδα στην
ωρα του,μιας και υπηρχε θεμα διανομης σε πολλα σημεια... rolleyes.gif
biggrin.gif
kolossos
Den kserw an irthe simera rodo pantws mexri tora ta tefxi erxotan me terastia kathisterisi. Telefteo pou vrika itan afto me ton stak to opoio prepei na ixe kikloforisei 2 evdomades pisw
merlin1
ba ute edo irte xtes tha pao na do argotera simera(kra kra) tus krazo!!!!!!!!
NBAholic
Eσύ στην επαρχία δεν είσαι, Merlin;
Όντως στο καινούριο τεύχος (σήμερα το βρήκα) λένε ότι το πρόβλημα της διανομής λύθηκε, οπότε αν τα πράγματα είναι σωστά, πρέπει να βρείτε το τεύχος με τους Γιαννάκη-Ομπράντοβιτς στο εξώφυλλο.
merlin1
irte simera to tefxos 19 ala den exi erti katholu to tefxos 18!diladi apo ton stack pigame ston teliko kipelu sad.gif
NBAholic
Δεν έχασες και πολλά...Να, το προηγούμενο τεύχος είχε ένα 6σέλιδο αφιερωματάκι στον Πίστολ Πιτ, έκανε λόγο για την πορεία των Σέλτικς φέτος και είχαν κι ένα μπασκετικό quiz. tongue.gif
merlin1
xaxaxa! makari na ixe afta pu eleges ala irte telika thn paraskebi ke ixe gia 1 papara amerikano sthn afrikh sad.gif((
Crazy Waters
Ematha pws pleon leitourgei kai blog tou periodikou. To epsaksa kai einai to http://allstarbasket.blogspot.com/
merlin1
to mono kalo pu ixe htan h afisa tu pol!!!!!!
Crazy Waters
#allstarbasket
sto mirc se grnet
sarounas
Σπύρο το είδες; δημοσιεύτηκε το mail σου στο τεύχος αυτής της εβδομάδας, πιστεύω οτι αυτό και μόνο είναι η καλύτερη διαφήμιση, δεν πρέπει να έχεις παράπονο rolleyes.gif
Επίσης ετοιμάζω κάποιο κείμενο με την ιστορία του κυπέλλου πρωταθλητριών με περισσότερη έμφαση στην παλιά εποχή πριν την δεύτερη φορά που θεσπιστηκαν τα final four το '88 δηλαδή όπου η βιβλιογραφία είναι σπάνια και τα στοιχεία ελάχιστα, κάτι ανάλογο περίπου με το αντίστοιχο για τα Ευρωμπάσκετ.
Που ακριβώς να το βάλω όταν το ετοιμάσω;
Warrior
QUOTE
Που ακριβώς να το βάλω όταν το ετοιμάσω;


Στην θεματικη ενοτητα του Fainal-4...

Μπορεις να την ποσταρεις και ως συμπληρωματικα στοιχεια στο τοπικ της
ιστοριας των Fainal-4:

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...topic=1176&st=0
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.