Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
christina n10
καλημερα,
πηγε κανενας απο εσας να δει το παιχνιδι κρονος αγ.δημητριου-παπαγος?
ετυχε χθες να βρεθω σε μια παρεα και καποιος πεταξε οτι δεν αφησανε τον παπαγο οι διατητες να κερδισει.ειχε μπαταρει το γηπεδο απο τη μια μερια μονο.περιμενω τις αποψεις απο οσους πηγαν.
tiramolas
Καλημέρα σε όλους.
Μπορεί να μην είχα πάει ούτε εγώ στο παιχνίδι αυτό, αλλά έμαθα περίπου τα ίδια πράγματα με την christina n10.
Ότι δηλαδή η διαιτησία δεν επέτρεψε στον Παπάγο να κερδίσει,δίνοντας τα απίστευτα...Επίσης έμαθα ότι ο Παπάγος έκανε ένσταση με τη λήξη του αγώνα, μάλλον για το λόγο αυτό.
Επίσης έμαθα κάτι άσχετο με το συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά νομίζω ότι είναι σημαντικό. Τέλος ο Δρακόπουλος(το playmaker δηλαδή) του Αρκαδικού από την ομάδα και πλέον θα αναγκαστούν να παίζουν χωρίς κλασικό άσο στο υπόλοιπο πρωτάθλημα.
Αυτά...
Kidd4
QUOTE(tiramolas @ Jan 30 2007, 08:57 AM) *
Καλημέρα σε όλους.
Μπορεί να μην είχα πάει ούτε εγώ στο παιχνίδι αυτό, αλλά έμαθα περίπου τα ίδια πράγματα με την christina n10.
Ότι δηλαδή η διαιτησία δεν επέτρεψε στον Παπάγο να κερδίσει,δίνοντας τα απίστευτα...Επίσης έμαθα ότι ο Παπάγος έκανε ένσταση με τη λήξη του αγώνα, μάλλον για το λόγο αυτό.
Επίσης έμαθα κάτι άσχετο με το συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά νομίζω ότι είναι σημαντικό. Τέλος ο Δρακόπουλος(το playmaker δηλαδή) του Αρκαδικού από την ομάδα και πλέον θα αναγκαστούν να παίζουν χωρίς κλασικό άσο στο υπόλοιπο πρωτάθλημα.
Αυτά...


Αυτο ειναι πολυ σημαντικο τιραμολα για τον Δρακοπουλο που λες.
Οχι μονο για το κλασσικο ασσο που λες αφου επαιζε πολλες φορες και 2 με ασσο τον Κουτσο αλλα γιατι επαιρνε παρα πολλες επιθεσει του Αρκαδικου και γενικα δεν εχουν 2ο πλει-μεικερ....
Εμαθες γιατι??
christina n10
QUOTE(tiramolas @ Jan 30 2007, 10:57 AM) *
Καλημέρα σε όλους.
Μπορεί να μην είχα πάει ούτε εγώ στο παιχνίδι αυτό, αλλά έμαθα περίπου τα ίδια πράγματα με την christina n10.
Ότι δηλαδή η διαιτησία δεν επέτρεψε στον Παπάγο να κερδίσει,δίνοντας τα απίστευτα...Επίσης έμαθα ότι ο Παπάγος έκανε ένσταση με τη λήξη του αγώνα, μάλλον για το λόγο αυτό.
Επίσης έμαθα κάτι άσχετο με το συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά νομίζω ότι είναι σημαντικό. Τέλος ο Δρακόπουλος(το playmaker δηλαδή) του Αρκαδικού από την ομάδα και πλέον θα αναγκαστούν να παίζουν χωρίς κλασικό άσο στο υπόλοιπο πρωτάθλημα.
Αυτά...
εισαι θεος βρε αδελφουλη 77.gif 77.gif 77.gif ,μεσα σε ολα .πως τα μαθαινεις βρε παιδακι μου?αρα λοιπον για παπαγο καλα ενημερωθηκα...
tiramolas
Καλά,το ότι τα μαθαίνω δεν είναι και τρομερά δύσκολο. Τα πράγματα αυτά μαθαίνονται γρήγορα στον χώρο μας.
Ο λόγος που έφυγε πάντως είναι ότι είχε μια διαμάχη με τον προπονητή του και αυτός τον έδιωξε από την ομάδα. Μάλλον δεν ήταν γενικά πολύ ικανοποιημένοι από την προσφορά του στην ομάδα και ίσως έπαιξε ρόλο και αυτό, χώρια από το υψηλό συμβόλαιό του. Πάντως εμένα η άποψή μου είναι ότι ο Δρακόπουλος δεν ταιριάζει σε ομάδα με πολλούς καλούς παίκτες,που θέλει να ανέβει,όπως δηλαδή ο Αρκαδικός,γιατί παίζει πολύ περισσότερο για την πάρτη του παρά για την ομάδα,με αποτέλεσμα να είναι δυσαρεστημένοι οι υπόλοιποι παίκτες.
Ίσως για το λόγο αυτό να παίξει καλύτερα από εδώ και στο εξής ο Αρκαδικός, αν και νομίζω ότι οι ομάδες που θα τον πιέσουν στο κατέβασμα της μπάλας, θα του δημιουργήσουν σοβαρό πρόβλημα.
Αυτά...
karibu
tiramola plaka mas kaneis ...mipos ise k manager xereis ola ta "pare - dose" tis g ethnikis kai oxi mono!!

ego afto pou xero ine oti sto pexnidi zografou - kronos ioanninon tha ginei sfagei legete pos sto zografou to pexnidi to perimenoun pos kai pos!!! mallon exei dikio o tiramolas stis dio sinexomenes ittes tou kronou k sinepos tha afisoun to "treno" tis anodou...an ipirxe elpida vevea apo kanenan na to prolavoune..alla xoris isitirio pou pas...
tiramolas
Άργησα λίγο, λόγω προβλημάτων υγείας, με τα σχόλια για την επερχόμενη αγωνιστική,αλλά κάλλιο αργά...
Στον 1ο όμιλο ξεχωρίζουν τα παιχνίδια Αρκαδικός-Γιάννενα και Απολλωνιάδα-Λαύριο.Για το πρώτο παιχνίδι χρίζω φαβορί τον Αρκαδικό,έστω και χωρίς Δρακόπουλο, λόγω έδρας και λόγω κακής ψυχολογίας Ιωαννίνων. Επίσης,άμα χάσουν τα Γιάννενα,θεωρώ ότι μένουν οριστικά εκτός ανόδου, αν και εγώ δεν πίστευα ποτέ ότι μπορούν να ανέβουν. Όσο για το άλλο παιχνίδι, το Λαύριο έχει προβάδισμα λόγω εμπειρίας,αλλά η Απολλωνιάδα έχει να αντιπαραθέσει νιάτα και ενθουσιασμό,ενώ έχει και καλή ψυχολογία από τη νίκη στα Γιάννενα.
Τέλος,πιστεύω ότι ο Κρόνος θα δυσκολευτεί στην Ηλιούπολη,αν και νομίζω ότι τελικά θα νικήσει.
Στον άλλο όμιλο νομίζω ότι το μοναδικό αμφίροπο παιχνίδι είναι το ΚΑΠ-Γκυζιακός,αλλά νομίζω ότι οι γηπεδούχοι είναι σε πιο καλή κατάσταση και τελικα θα κερδίσουν. Επίσης ποντάρω στον άσο του Εσπέρου με την Ελευσίνα, γιατί καίγεται για την νίκη.
Αυτά από μένα και συστήνω ανεπιφύλακτα να γεμίσετε τα γήπεδα όλων των κατηγοριών...
christina n10
καλημερα tiramolako,εμαθα απο τον φιλαρακο σου οτι ησουν αρρωστος.Περαστικουλια βρε ,εγω επελεξα να παω να δω αυριο στις 14:00το πειραικος -βουρειος χιου και ισως αν δεν παω να δω αγωνα β εθνικης να παω να δω αρδηττο.περιμενω νεα σου στειλε pm. icon_wave.gif icon_wave.gif
Χ.Π
κανενα αποτελεσμα απο γ' εθνικη κανεις???????
tiramolas
Λοιπόν, αποτελέσματα που ξέρω προς το παρον:
Ο Αρκαδικός κέρδισε τα Γιάννενα
Ο Κρόνος νίκησε δύσκολα στην Ηλιούπολη
Ο Ζωγράφος νίκησε τον Πήγασο
Το Λαύριο κέρδισε εύκολα την Απολλωνιάδα στην Πάτρα

Και από τον άλλο όμιλο το μόνο που ξέρω είναι ότι ο Γκυζιακός κέρδισε μεσα στην Αγ. Παρασκευή
Αυτά προς το παρόν.
dolly12
Η αγια παρασκευη εχασε στην παραταση απο τον γκυζιακο
christina n10
καλημερα,τα αναλυτικα αποτελεσματα της γ εθνικης
1ος ομιλος νοτου

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 77-66
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ-ΛΑΥΡΙΟ 68-88
ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ 94-82
ΠΑΠΑΓΟΥ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ1980 79-45
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 63-68
ΚΡΑΝΙΔΙ-ΠΑΟ ΚΡΗΤΙΚΩΝ 92-84
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ-ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 66-80

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 25
ΛΑΥΡΙΟ 25
ΖΩΓΡΑΦΟΥ 23
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 22
ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 22
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ 21
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 21
ΠΑΠΑΓΟΥ 20
ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ 19
ΚΡΑΝΙΔΙ 17
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 16
ΠΑΟ ΚΡΗΤΙΚΩΝ 15
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 14
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ 13

2ομιλος νοτου
ΕΣΠΕΡΟΣ -ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 74-92
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ -ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 80-69
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 55-70
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΑΙΟΛΟΣ/ΤΑΥΡΟΣ 97-95
ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ -ΗΡΑΚΛΕΙΟ 95-64
ΑΡΔΗΤΤΟΣ-ΓΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 99-58
ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ 87-91

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 23
ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ 22
ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 22
ΑΡΔΗΤΤΟΣ 21
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 21
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 20
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ 20
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 19
ΓΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 18
ΗΡΑΚΛΕΙΟ 17
ΕΣΠΕΡΟΣ 17
ΑΙΟΛΟΣ/ΤΑΥΡΟΣ 16
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 14

ΑΙΟΛΟΣ/ΤΑΥΡΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΜΟ.
basketikos
QUOTE(christina n10 @ Feb 3 2007, 10:00 AM) *
Περαστικουλια βρε ,εγω επελεξα να παω να δω αυριο στις 14:00το πειραικος -βουρειος χιου


Πως ηταν ο φιλος μου ο Ρηγος;;;

Οσο για τον Κατσαρο στην Ιεραπετρα, παρα λιγο να την πατησουν απο τον Ταυρο..
nash
Ακουσα(από παίκτη της Αγ. Παρασκευης) για "σφάξιμο" της Αγίας Παρασκευής από τους διαιτητες στο ντέρμπι με Γκυζιακό. Είδε κανείς το παιχνίδι να σχολιασει?
dolly12
στην κανονικη περίοδο μου ειπανε οτι ηταν φυσιολογικά.
Στο τελευταιο λεπτό αρχισανε κατι φάουλ και μετά στην παράταση η ακριβής φράση ήταν

"εμεις ματώναμε για να πάρουμε φάουλ, αυτοί στην πρώτη επαφή φρου..." μόνο βολές εκτελούσανε έμαθα στο τέλος.

οπότε μάλλον έχεις δίκιο σε αυτά που άκουσες....
lalas
πιστευω οτι γκυζιακος κ λαυριο θα ανεβουν κατηγορια
Ryan Stik
Επειδη εμεινε πολυ ησυχο το φορουμ της Γ Εθνικης για καποιες μερες εχω να ενημερωσω τους φιλαθλους πως την Κυριακη ξεκινα ο β΄γυρος του πρωταθληματος.
Προσωπικα θα ξεχωρισω δυο ματς απο τον 1ο ομιλο του Νοτου που πιστευω πως θα ειναι και σημαντικα για την συνεχεια αλλα και καλα ματς.
ΑΣ.ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ - ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ και ΖΩΓΡΑΦΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Περιμενω αποψεις ή και καποια αλλα ματς που να κρυβουν συγκινησεις!!! peace.gif
lalas
πιστευω οτι ο ζζωγραφος θα κανει περιπατο με τα γιαννενα,ο αρκαδικος θα ειναι ασταθης στον β γυρο ιδιαιτερα εκτος εδρας,
Kidd4
Καλημερα σε ολους.
Να δωσουμε κανενα προγνωστικο για τους σημερινους αγωνες.
Εχουμε λοιπον

1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΖΩΓΡΑΦΟΣ-ΚΡΟΝΟΣ Ι. 1
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Πολυ δυσκολο ματσακι αλλα το βλεπω 2
ΠΑΠΑΓΟΣ-ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ Ντερμπακι κ αυτο παει για 1
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1
ΚΡΑΝΙΔΙ-ΚΡΟΝΟΣ Α.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2
ΔΑΣΑΛ-ΠΑΟ ΚΡΗΤΙΚΩΝ 2
ΛΑΥΡΙΟ-ΕΑΠ 1

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 1
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ-ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ 2
ΑΡΔΗΤΤΟΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ Να δωσουμε και μια εκπληξη 2
ΡΑΦΗΝΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ 2
ΙΚΑΡΟΣ-ΑΙΟΛΟΣ 1
Α.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΧΑΛΚΙΔΑ 1
kop-13
QUOTE(nash @ Feb 6 2007, 01:06 PM) *
Από 1ο ομιλο κι εγώ θεωρώ φαβορί το Λαύριο.

Στον άλλο όμιλο νομίζω ότι θα παλέψει η τριαδα Ικαρος,ΚΑΠ, Γκυζιακός, με ισχυρο αουτσάιντερ την Ιεράπετρα. Μπορεί να μην έχει πάγκο, αλλά έχει μια πολύ καλή πεντάδα και καλό πρόγραμμα στον β γύρο(έχει εντός και τους 3 παραπάνω). Αν αντέξει όλη η 5αδα και δεν έχει τραυματισμούς(ειδικά ο Στεφανάκης που είναι επιρρεπής) νομίζω ότι μπορούν να κυνηγήσουν την άνοδο.


Οι Ίκαροι είναι το μεγάλο φαβορί κ,βασει προγράμματος,ακολουθεί η Ιεράπετρα.
Ο Στεφανάκης αν είχε πιο γερό κορμί κ μεγαλύτερη ηρεμία στο κεφάλι του θα έπαιζε Α2-Α1.
tiramolas
Καταρχάς να ενημερώσω για ένα αποτέλεσμα:Ζωγράφος-Κρόνος Ιωαννίνων 63-61.
θα συμφωνήσω στις προβλέψεις του kidd4 για τον 1ο όμιλο, απλά πιστεύω ότι ο Παπάγος δε θα δυσκολευτεί με τον Πήγασο και ότι ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου δεν θα περάσει και πολύ εύκολα από το Κρανίδι. Επίσης, νομίζω ότι ο ΔΑΣΑΛ θα κάνει την πρώτη του νίκη.
Όσο για τον άλλο όμιλο,δεν αποκλείω τον άσο της Χίου με τον Γκυζιακό,αλλά θεωρώ πολύ δύσκολο το διπλό του Εσπέρου. Κατά τα άλλα, συμφωνώ απολύτως.
kop-13
christina n10
καλημερα και καλη εβδομαδα.
για οσους ανεφεραν οτι ο παπαγος δεν θα δυσκολευτει ,ενημερωνω οτι εχασε στην παραταση 73-77.
αληθεια τι εγινε με το ματσακι κρανιδι-αγιος δημητριος?δεν εγινε γιατι στα αποτελεσματα που εδωσε το www.sportime.gr,δεν το αναφερει καθολου.ξερεις κανεις?
dolly12
το ματς αναβληθηκε λογω ολισθηροτητας λεει του γηπεδου

απο εκει και περα νομιζω οτι ο παπαγου τελικα κερδισε και εχει γραφτει λαθος. ετσι μου ειπανε αυτοι που ηταν στο γηπεδο.
Ryan Stik
Dolly12 μηπως εισαι νονος του μπασκετ?? Στελνεις παντου τους κατασκοπους σου? offtopic.gif kill.gif
christina n10
QUOTE(dolly12 @ Feb 12 2007, 11:24 AM) *
το ματς αναβληθηκε λογω ολισθηροτητας λεει του γηπεδου

απο εκει και περα νομιζω οτι ο παπαγου τελικα κερδισε και εχει γραφτει λαθος. ετσι μου ειπανε αυτοι που ηταν στο γηπεδο.
τελικα εχεις δικιο ,λαθος τυπογραφικο.κερδισε ο παπαγος στην παραταση.
dolly12
ποτε δε ξερεις stick μου!!! μπορει να παρακολουθω εσενα!!!! χεχε biggrin.gif
Kidd4
Tiramola θα συμφωνεις οτι αν επαιζα στοιχημα θα πηγαινα ταμειο πανηγυρικα!!
Μονο τα Λιοσια εχασα απο 2 ομιλους!!
77.gif 77.gif

Ευχαριστωωω!!!
ΧΑΧΑΧΑ!!!
tiramolas
Πραγματικά οι προβλέψεις σου ήταν εξαιρετικές. Ειδικά το διπλό του Εσπέρου ήταν όλα τα λεφτά.
Ρε μπας και είχες δει κανένα όνειρο?
Να μας το λες άμα είναι μηπως αρχίζουμε και παίζουμε τις προβλέψεις σου στο στοίχημα.
tiramolas
Παρότι υπάρχει η πιθανότητα αυτά που γράφω στο topic αυτό να τα διαβάζω μόνο εγώ, θα σχολιάσω την αυριανή αγωνιστική περιμένοντας να βρεθεί κάποιος χριστιανός να γράψει και αυτός για την Γ Εθνική.
τέλος πάντων...Αύριο στον πρώτο όμιλο ξεχωρίζουν κατά τη γνώμη μου τα παιχνίδια αρκαδικός-Ζωγράφος ,ΑΕΚ Πήγασος - ηλιούπολη και ΕΑΠ-Απολλωνιάδα. Για το πρώτο να πω ότι οι δύο ομάδες έχουν ένα βαθμό διαφορά και δεδομένου ότι στον πρώτο γύρο,που κέρδισε ο Ζωγράφος, δεν ήταν και πολύ ήρεμα τα πράγματα, αναμένεται δυνατή μάχη. Στο δεύτερο παιχνίδι, η Ηλιούπολη παίζει το τελευταίο της χαρτί για να σώσει την κατηγορία, καθώς ο Πήγασος είναι ακριβώς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και πάνω από την ηλιούπολη με δύο βαθμούς διαφορά ,οπότε σε περίπτωση που χάσει, πάει τρεισ βαθμούς η διαφορά ...και τέλος. Τέλος,το ματσάκι ΕΑΠ-Απολλλωνιάδα είναι τοπικό ντέρμπι και οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες, οπότε αναμένεται ντέρμπι. Το Λαύριο και ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου έχουν εύκολα παιχνίδια και θα κερδίσουν.
Όσον αφορά τον δεύτερο όμιλο, ΚΑΠ,Ικαρος και Ιεράπετρα παίζουν δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια,αλλά νομίζω ότι μόνο η Ιεράπετρα με την Ελευσίνα θα στραβοπατήσει. Επίσης ο Γκυζιακός νομίζω ότι θα κερδίσει τον Πειραϊκό. Αυτά από μένα...
Γράψτε τίποτα γιατί χανόμαστε...
kop-13
Εννοείται πως δεν το διαβάζεις μόνος σου!
Εγώ μόνο για τον δεύτερο όμιλο του Νότου μπορω να μιλήσω κ θα το κάνω Κυριακή βράδυ!
Kidd4
Θα συμφωνήσω με τιραμόλα και απορώ και εγώ γιατί έχει παραμεληθεί η Γ Εθνική... 68.gif
Πιστεύω ότι Αρκαδικός-Ζωγράφος θα είναι πραγματικά ωραίο ματσάκι,όπως και το Πήγασος-Ηλιούπολη.
Προβάδισμα δίνω σε Αρκαδικό και Ηλιούπολη...
Δεν θα δώσω προγνωστικά γιατί έχει δύσκολα παιχνίδια αλλά θέλω να σχολιάζεται περισσότερο η Γ Εθνική...ΑΝΤΕ shot.gif shot.gif shot.gif
mikeb
και μια ανταπόκριση από Γιάννενα...
Κρόνος Ιωαννίνων- Παπάγου 83-75
Έγινε ένα συναρπαστικό ματς με μεγάλες ανατροπές στο σκορ.
Ο Κρόνος ξεκίνησε δυνατά και το Παπάγου πολύ μουδιασμένα και το σκορ 10-0
τέλος 1ΟΥ δεκαλέπτου ο κρόνος μπροστά με 15.Στα μισά 2ου δεκαλέπτου πήρε μπρος ο πολύ καλός (κατά τη γνώμη μου) play τοy Παπάγου και το ματς ήρθε στα ίσα
Ημίχρονο παπάγου μπροστά με 5!!!
τρίτο δεκάλεπτο πάλι δυνατό ξεκίνημα Κρόνου και το ματς στα ίσα.
Διακοπή ρεύματος ελέω Δεη και το ματς παίρνει άγρια ομορφιά!!!
Χωρίς φώτα Χωρίς πίνακα, με τη γραμματεία να μετρά τα 24 φωναχτά και άλλες γραφικότητες εν έτει 2007!
Τελικά ο Κρόνος πήρε ελαφρύ προβάδισμα που κράτησε μέχρι το τέλος δείχνοντας ότι το σκορ του 1ου γύρου (86-48) ήταν πλασματικό.
Κάποιες γραφικότητες του Μάντη (προπονητής Παπάγου) ευτυχώς δε χάλασαν την ατμόφαιρα.
ακολουθεί το πονηρό ματς με Ηλιούπολη...
christina n10
QUOTE(tiramolas @ Feb 24 2007, 01:24 PM) *
Παρότι υπάρχει η πιθανότητα αυτά που γράφω στο topic αυτό να τα διαβάζω μόνο εγώ, θα σχολιάσω την αυριανή αγωνιστική περιμένοντας να βρεθεί κάποιος χριστιανός να γράψει και αυτός για την Γ Εθνική.
τέλος πάντων...Αύριο στον πρώτο όμιλο ξεχωρίζουν κατά τη γνώμη μου τα παιχνίδια αρκαδικός-Ζωγράφος ,ΑΕΚ Πήγασος - ηλιούπολη και ΕΑΠ-Απολλωνιάδα. Για το πρώτο να πω ότι οι δύο ομάδες έχουν ένα βαθμό διαφορά και δεδομένου ότι στον πρώτο γύρο,που κέρδισε ο Ζωγράφος, δεν ήταν και πολύ ήρεμα τα πράγματα, αναμένεται δυνατή μάχη. Στο δεύτερο παιχνίδι, η Ηλιούπολη παίζει το τελευταίο της χαρτί για να σώσει την κατηγορία, καθώς ο Πήγασος είναι ακριβώς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και πάνω από την ηλιούπολη με δύο βαθμούς διαφορά ,οπότε σε περίπτωση που χάσει, πάει τρεισ βαθμούς η διαφορά ...και τέλος. Τέλος,το ματσάκι ΕΑΠ-Απολλλωνιάδα είναι τοπικό ντέρμπι και οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες, οπότε αναμένεται ντέρμπι. Το Λαύριο και ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου έχουν εύκολα παιχνίδια και θα κερδίσουν.
Όσον αφορά τον δεύτερο όμιλο, ΚΑΠ,Ικαρος και Ιεράπετρα παίζουν δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια,αλλά νομίζω ότι μόνο η Ιεράπετρα με την Ελευσίνα θα στραβοπατήσει. Επίσης ο Γκυζιακός νομίζω ότι θα κερδίσει τον Πειραϊκό. Αυτά από μένα...
Γράψτε τίποτα γιατί χανόμαστε...
καλημερα tiramolako,δεν τα διαβαζεις μονος σου αλλα οταν δεν εχεις παρακολουθησει κανενα παιχνιδι,τι ναγραψεις,ε?χθες πηγα και ειδα το γκυζιακος-πειραικος.ενα παιχνιδι που ειχε ενδιαφερον μεχρι τις αρχες τριτου δεκαλεπτου.το ξεκινημα του παιχνιδιου βρηκε το γκυζιακο να κανει ενα σερι 10-0,παιζοντας ενα γρηγορο σε ρυθμο ,ομορφο ,απλο και με καλες φασεις μπaσκετακι,ο πειραικος φανηκε μουδιασμενος με κακες επιλογες στην επιθεση σου εδινε την εντυπωση οτι δεν μπορουσε να ακολουθησει το ρυθμο που ειχε επιβαλλει ο γκυζιακος.ομως προς ευχαριστh εκπληξη εκανε ενα δυνατο come back,εδεσε την αμυνα και οχι μονο πλησιασε αλλα το ημιχρονο τους βρηκε να κερδιζουν αν δεν κανω λαθος 4π.λοιλον περιμεναμε με ανυπομονησια την εξελιξη ενος παιχνιδιου που φαινοτανε ντερμπι,ο πειραικος με πολλα λαθη εδωσε την ευκαιρια στον γκυζιακο με παιχτες οπως ο καραλης και δρελιωζης να "τιμωρησουν "τον πειραικο.θα ηθελα να δωσω τα συγχαρητηρια μου στον προπονητη του πειραικου ,και στην ομαδα που ,κατεβαινουν στο δυσκολο πρωταθλημα της γ εθνικης με την περσινη ομαδα που ειχε στη α εσκανα ,με δυο η τρεις προσθηκες παικτων ,και παρουσιαζουν ενα αξιολογο και αξιοπρεπες συνολο,μια ομαδα που παλευει ολα τα παιχιδια και χωρις την βοηθεια των κυριων με τα "γκρι".και το λεω αυτο γιατι εχω παρατηρησει οτι οταν παιζει με ομαδες της αθηνας ,γιατι μην ξεχναμε οτι προερχεται απο εσκανα ο πειραικος ,οι διαιτητες δεν τον σφυριζουν ουτε καν 60-40,οι ομαδες της αθηνας εχουν σαφως καλυτερες σχεσεις με τους διατητες ,διοτι γνωριζονται απο το πρωταθλημα της εσκα οπου πολλοι σφυριζουν και εκει.
kop-13
Crazy Waters
XEREI KANEIS POIOS EINAI PROPONITIS STON PAOK KRITIKWN?
EYXARISTW
tiramolas
Καλησπέρα και καλό μήνα παιδιά.
Για το ερώτημα του Crazy waters να απαντήσω ότι ο τωρινός προπονητής του ΠΑΟ Κρητικών λέγεται Παναγιώτης Ευαγγέλου και πριν από αυτόν για λίγο διάστημα ήταν ο Πετρόπουλος,αδερφός του πασίγνωστου Κώστα.
Επίσης να πω στον kop-13 ότι ακόμα περιμένουμε να μιλήσει για τον δεύτερο όμιλο...
Τέλος, ακούω προβλέψεις για το ντέρμπι Λαύριο- Κρόνος που γίνεται την Κυριακή και πιθανόν να κρίνει την πρώτη θέση στον 1ο όμιλο.
Crazy Waters
Mporei kapoios na mou epivevaiosei tin parakatw lista proponitwn? Eyxaristw ek twn proterwn....


ΝΟΤΟΣ
Λαύριο.............................Σερελής
Κρόνος Αγ. Δημητρίου.......Χρυσόγελος
Ζωγράφου........................Κατσούνης
Αρκαδικός........................Σμυρνιώτης
Κρόνος Ιωαννίνων............Kοντογιάννης
Απολλωνιάδα...................Λιόνας
ΕΑ Πατρών.......................Ροδόπουλος
Παπάγου..........................Μάντης
ΑΕΚ/Πήγασος...................Γκαλέντας
Ηλιούπολη.......................Καλατζής
Κρανίδι............................Δεμέναγας
ΠΑΟ Κρητικών..................Ευαγγέλου
Καλαμάτα.........................Παυλής
Άνω Λιόσια......................Ρεκουνιώτης
Ίκαρος Ν. Σμύρνης...........Χαριτάτος
Γκυζιακός........................Συμεωνίδης
Ιεράπετρα........................Μακράκης
Αγ. Παρασκευή................Χατζηπανηγύρης
Αρδηττός.........................Χατζηγιαννακός
Πανελευσινιακός...............Παναγιωτόπουλος
Πειραϊκός.........................Παπαμάρκος
Ιωνικός Ν.Φ.....................Παππάς
Βούρειος.........................Βουλίκας
ΓΣ Χαλκίδας.....................Βελισσαράκος
Έσπερος..........................Ταυρόπουλος
Ηράκλειο.........................Γρηγοριάδης
Αίολος/Ταύρος.................Αρμένης
Αργοναύτης.....................Μωϋσιάδης

ΒΟΡΡΑΣ
Αρχέλαος.......................Θωμαΐδης
Γουμένισσα.....................Νίτσης
Χαλκηδόνα.....................Μύθου
Μακαμπή.........................Καραμιχάλης
Νίκη Βόλου.....................Ζαφειρούδης
Γαλαξίας Αδένδρου..........Ροδάς
Φοίνικας Λάρισας.............Κυρατζής
Απόλλωνα Καλαμαριάς.....Ζουρνατζίδης
Φίλιππος Βέροιας.............Γκίμας
Άργος Ορεστικό...............Σιούλιος
Καστοριά.........................Μουρουζίδης
Τιτάνες Παλαμά................Παππάς
Πιερικός..........................Τσολάκης
ΕΑΛ................................Τριανταφυλλίδης
Στρατώνι.........................Κωνσταντινίδης
Αναγέννηση/Φλόγα..........Τουλούμης
Μ. Αλέξανδρος.................Παναγιωτίδης
Μαντουλίδης....................Αγγέλης
ΧΑΝΘ.............................Ξουρίδας
Αίας Ευόσμου..................Δημητρόπουλος
Ελευθερούπολη...............Θεοδωρίδης
Νικήτη............................Καραγιαννίδης
Αρίων Ξάνθης..................Παπαδόπουλος
Καβάλα...........................Σουλιώτης
ΒΑΟ...............................Χαραλαμπίδης
Αχιλλέας Τριανδρίας........Μπουσβάρος
Ορφέας Σουρωτής...........Γραφιαδέλης
Πολύγυρος.....................Σγουρίδης
tiramolas
Όσον αφορά τον νότο,είσαι σωστός σε όλα,εκτός από την Ηλιούπολη,που έχει προπονητή που λέγεται Καλλιάς (τουλάχιστον έτσι έλεγε η εφημερίδα της Δευτέρας),ενώ στην ΕΑ Πατρών αναφέρεραι ως τεχνικό δίδυμο Μελέτης και Ροδόπουλος.
Για τον βορρά δεν έχω την παραμικρή ιδέα.
Ελπίζω να βοήθησα...
srapy 2
stin eap monos proponitis einai o rodopoulos o filippas...lathos egrafe i efimerida.... smiley.gif evilmonkey.gif patra 4 ever....
kop-13
QUOTE
Επίσης να πω στον kop-13 ότι ακόμα περιμένουμε να μιλήσει για τον δεύτερο όμιλο...


Δεν έχω λόγια!
Αν κάποιος έχει δεί τον τρόπο που πήγε στην παράταση το παιχνίδι Πανελευσινιακού-Ιεράπετρας μπορεί να λέει οτι τα έχει δεί όλα!!!

+1 πόντο η Ιεράπετρα κ στο timeout έχει εντολή το 10(Αξεχέρογλου) να κάνει το άουτ.
Για κάποιο λόγο πηγαίνει κ το κάνει το 15(Καραλής),δίνει πάσα στον Αξεχέρογλου...αυτός δεν έχει καταλάβει(?) οτι το παιχνίδι παίζεται,παίρνει την μπάλα κ πάει πίσω απο τη γραμμή για να κάνει το άουτ!!!
Τα υπόλοιπα είναι ιστορία,εγώ τέτοια φάση σε παιχνίδι αντρικού δεν έχω ξαναδεί! tongue.gif
Kidd4
QUOTE(tiramolas @ Mar 1 2007, 06:55 PM) *
Όσον αφορά τον νότο,είσαι σωστός σε όλα,εκτός από την Ηλιούπολη,που έχει προπονητή που λέγεται Καλλιάς (τουλάχιστον έτσι έλεγε η εφημερίδα της Δευτέρας),ενώ στην ΕΑ Πατρών αναφέρεραι ως τεχνικό δίδυμο Μελέτης και Ροδόπουλος.
Για τον βορρά δεν έχω την παραμικρή ιδέα.
Ελπίζω να βοήθησα...


Ο Καλατζής είναι προπονητής στην Ηλιούπολη εδώ και πολύ καιρό...
Απλά η εφημερίδα δεν το έχει αλλάξει και γράφει Καλλίας και στον ΠΑΟΚ Κρητικών τον Καλατζή.... smile.gif
Kidd4
QUOTE(tiramolas @ Mar 1 2007, 12:40 PM) *
Καλησπέρα και καλό μήνα παιδιά.
Για το ερώτημα του Crazy waters να απαντήσω ότι ο τωρινός προπονητής του ΠΑΟ Κρητικών λέγεται Παναγιώτης Ευαγγέλου και πριν από αυτόν για λίγο διάστημα ήταν ο Πετρόπουλος,αδερφός του πασίγνωστου Κώστα.
Επίσης να πω στον kop-13 ότι ακόμα περιμένουμε να μιλήσει για τον δεύτερο όμιλο...
Τέλος, ακούω προβλέψεις για το ντέρμπι Λαύριο- Κρόνος που γίνεται την Κυριακή και πιθανόν να κρίνει την πρώτη θέση στον 1ο όμιλο.


Πιστεύω ότι θα γίνει άσσος το συγκεκριμένο.
Ο Κρόνος είναι πιο μπασκετική ομάδα αλλά το Λαύριο έχει καλύτερους ρολίστες που έχει πιστεύω μεγαλύτερη σημασία.... smile.gif
Κρίμα που έχει το ποδόσφαιρο αλλιώς προλάβαινα να πάω να το δω...Παίζουμε νωρίς...
AEP
shot.gif Ρε παιδιά είναι μεγάλο ντέρμπι και κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να γίνει. Πάντωσ εγώ πιστεύω οτι ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου μπορεί να κάνει το διπλό...
christos13
ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΛΑΥΡΙΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ (ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΛΛΑ 2' ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΗΤΑΝ +13

ΝΙΚΗ ΑΡΔΗΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠ
christos13
ΙΚΑΡΟΣ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ 80-68
Ο Ίκαρος πέτυχε την έκτη συνεχή νίκη του, καθώς επικράτησε με 80-68 του Πανελευσινιακού, αλλά το μυαλό όλων στο κλειστό της Νέας Σμύρνης ήταν στον Θανάση Μπουντραχάνη.




Ο δυναμικός φόργουορντ υπέστη πνευμονική εμβολή το απόγευμα του Σαββάτου και νοσηλεύεται σε νοσοκομείο των Αθηνών. Ευτυχώς η κατάσταση του έχει σημειώσει βελτίωση και από αύριο θα υποβληθεί σε νέα σειρά εξετάσεων, για να διαπιστωθεί πότε θα πάρει εξιτήριο.

«Αφιερώνουμε τη νίκη μας στον Θανάση κι ελπίζουμε ότι σύντομα θα είναι πάλι κοντά μας για να μας προσφέρει τις πολύτιμες υπηρεσίες του», τόνισε ο προπονητής Κώστας Χαριτάτος, ενώ ο αρχηγός Θωμάς Τζούνας συμπλήρωσε. «Όλοι οι παίκτες της ομάδας θέλουμε να ευχηθούμε στον Θανάση ταχεία ανάρρωση, αφού τον χρειαζόμαστε και τον θέλουμε δίπλα μας».


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:17-25,43-36,63-45,80-68


ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαθανασίου-Τσουραπάς

ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ (Χαριτάτος): Τσοπόκης 3 (1), Παπαδάκης 4, Τζούνας 10, Σβαρδάκαλος 3 (1), Κούρος 3, Τύρλας 6 , Πρόκος 16 (1), Κούκουρας, Καραγεώργος 19, Κατούφας 16 (1).


ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Παναγιωτόπουλος): Μπαλτάς 20 (6), Ντζίντζας 3 (1), Αβραμίδης 2, Μπαλάφας 5 (1), Διολέτης 19, Παπανικολάου 2, Μπαρμπαρής 6, Ενεζλής 11 (3).
ΠΗΓΗ:http://www.ikarosns.gr
christos13
QUOTE(christos13 @ Mar 4 2007, 07:48 PM) *
ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΛΑΥΡΙΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ (ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΛΛΑ 2' ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΗΤΑΝ +13

ΝΙΚΗ ΑΡΔΗΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠ

διωρθωση εαν ισχυουν αυτα απο site του Ικαρου
ΙΚΑΡΟΣ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 80-68
ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ - ΧΑΛΚΙΔΑ 83-58
ΑΡΔΗΤΤΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 63-67
ΚΑΠ - TAYΡΟΣ 87-79
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ 76-63
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ -HΡΑΚΛΕΙΟ 54-67
AΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦ. ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ 49-78
tiramolas
Στο ντέρμπι του πρώτου ομίλου Λαύριο-Κρόνος 78-61
Επίσης η Ηλιούπολη κέρδισε με 2 τα Γιάννενα,
ο Παπάγου κέρδισε τον Αρκαδικό.,
Ζωγράφου-Απολλωνιάδα 64-60
και το Κρανίδι κέρδισε το Αστρος με 7 πόντους.
Όσο για το Αρδηττός-Ιωνικόσ Ν.Φ. ,νομίζω ότι ο Αρδηττός κέρδισε.Τουλάχιστον έτσι άκουσα.
christos13
Όσο για το Αρδηττός-Ιωνικόσ Ν.Φ. ,νομίζω ότι ο Αρδηττός κέρδισε.Τουλάχιστον έτσι άκουσα.


και εγω αυτο ακουσα απλα μετεφερα τα αποτελεσματα απο το site του Ικαρου
kop-13
Περαστικά στο παιδί του Ικάρου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.