Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
tiramolas
Νομίζω ότι η επιλογή αυτής της ώρας έγινε κυρίως για πρακτικούς λόγους,επειδή οι πτήσεις από και προς Ιωάννινα γίνονται στις 6 το απόγευμα. Ωστόσο είναι προφανές ότι αυτός που ευνοείται περισσότερο από την ώρα αυτή είναι ο Κρόνος Ιωαννίνων, καθώς έχει συνηθίσει να παίζει αυτή την ώρα και τα εντός και τα εκτός έδρας παιχνίδια του.
Η ταυτότητά μου προς το παρόν μένει κρυφή ,καθώς και η ομάδα που αγωνίζομαι.
Υπομονή και κάποια στιγμή θα αποκαλυφθεί...
mimos8
γεια σου γιγαντα τιραμολα!πολυ κρυβεσαι ρε παιδακι μου...αρχισε να μας δινεις κανενα στοιχειο,τουλαχιστον σε μας τους θαυμαστες σου!
christina n10
QUOTE(tiramolas @ Jan 6 2007, 02:10 PM) *
Νομίζω ότι η επιλογή αυτής της ώρας έγινε κυρίως για πρακτικούς λόγους,επειδή οι πτήσεις από και προς Ιωάννινα γίνονται στις 6 το απόγευμα. Ωστόσο είναι προφανές ότι αυτός που ευνοείται περισσότερο από την ώρα αυτή είναι ο Κρόνος Ιωαννίνων, καθώς έχει συνηθίσει να παίζει αυτή την ώρα και τα εντός και τα εκτός έδρας παιχνίδια του.
Η ταυτότητά μου προς το παρόν μένει κρυφή ,καθώς και η ομάδα που αγωνίζομαι.
Υπομονή και κάποια στιγμή θα αποκαλυφθεί...



εχεις δικιο .ετσι εχουν τα πραγματα πρακτικοι οι λογοι οποτε μειονεκτημα για ολες τις υπολοιπες ομαδες που παιζουν στις 6.οσο για την ταυτοτητα εννοειτε πως δεν επιμενω και θα κρινεις εσυ ποτε ειναι καταλληλη στιγμη να αποκαλυφθεις.καλη επιτυχια αυριο.
Ryan Stik
Καλησπερα σε ολους. Εγω αν και παιζω σε μικροτερη κατηγορια ( εχω παιξει και Α1 αλλα με εφαγαν τα κυκλωματα!!) παρακολουθω εκτος απο τισ μικρες κατηγοριες και την Γ εθνικη. Ο λογος που γραφω ειναι για να διαμαρτυρηθω για αυτα που λεει ο mimos8!
Οχι και εργαλειο ο tiramolas !! Ελεος πια!!! kill.gif Για αυτο δεν παει μπροστα το ελληνικο μπασκετ. ενα παιχτακι της σειρας ειναι......(Τσαντιστηκα παλι), που αν δεν ητανε βουτηγμενος στα κυκλωματα (ηλεκτρικα και μπασκετικα!!) μαλλον εγω θα ημουν στη θεση του shot.gif .
Τελος παντων καλη χρονια σε ολους και χωρις τραυματισμους στους αθλητες της παρεας.icon_wave.gif
mimos8
ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΡΑΜΟΛΑ!!!
karibu
ego afto pou exo na po ine oti prepei na gemizoune ta gipeda me kosmo k gia to kalo tou ellinikou basket alla k na to fxaristiete k pio poli o athlitis na pezei se gemato gipedo k oxi se adeies exedres.

giafto avrio oloi sta gipeda g' ethnikis!!!!
christina n10
QUOTE(karibu @ Jan 6 2007, 02:47 PM) *
ego afto pou exo na po ine oti prepei na gemizoune ta gipeda me kosmo k gia to kalo tou ellinikou basket alla k na to fxaristiete k pio poli o athlitis na pezei se gemato gipedo k oxi se adeies exedres.

giafto avrio oloi sta gipeda g' ethnikis!!!!



και οχι μονο γ΄εθνικης !σε ολα τα γηπεδα λων των κατηγοριων.
leonkalf
QUOTE(karibu @ Jan 6 2007, 12:47 PM) *
ego afto pou exo na po ine oti prepei na gemizoune ta gipeda me kosmo k gia to kalo tou ellinikou basket alla k na to fxaristiete k pio poli o athlitis na pezei se gemato gipedo k oxi se adeies exedres.

giafto avrio oloi sta gipeda g' ethnikis!!!!



QUOTE(christina n10 @ Jan 6 2007, 12:52 PM) *
και οχι μονο γ΄εθνικης !σε ολα τα γηπεδα όλων των κατηγοριων.


41.gif 41.gif
Ryan Stik
Σημερα ειδα το ματς Α.Ο ΖΩΓΡΑΦΟΥ - Ε.Α.ΠΑΤΡΩΝ(77-67). Πολυ καλο το θεαμα και πολυ ωραιες φασεις.!! Μπραβο και στις δυο ομαδες αλλα παραπανω συγχαρητηρια στον Ζωγραφο. Μου αρεσε πολυ ο παικτης με το 12 απο Ζωγραφο και ο παικτης με το 6 απο Πατρα. Απο οτι εμαθα το ματς εχει γραφτει και σε dvd, οσοι ενδιαφερονται... Πολυ ωραιο ματς!!!
lalas
htta ptwsis gia espero apo xalkida,htta agnwristou arditou apo maxitiko piraiko,diskola perase to laurio apo papagpu,xwris straganiwti diasirmos kronou sta giannena, trexoun ta emata tou kranidiou apo ton xirourgo anteriwti stin patra
christina n10
καλημερα lalas,
οντως ισχυει το αποτελεσμα του αρδηττου?εχασε απο πειραικο?μπραβο λοιπον στον παπαμαρκο και την ομαδα του,που ενω εχουν ανεβει φετος,κανει μια αξιοπρεπεστατη πορεια στην γ εθνικη.και να φανταστει κανεις οτι εχουν γινει μονο 2-3 προσθηκες αν δεν απατωμαι,και οι υπολοποι ειναι ο βασικος κορμος που ειχε περυσι στην α εσκανα .
lalas
to xali tou arditou ine anepanalipto, to kako ine oti meta tin meriki katastrofi me smirnioti o xatzigianakos oloklirwse tin katedafisi
mimos8
φιλε λαλας νομιζω οτι στο θεμα του χατζιαγιαννακου κανεις λαθος.ειναι ποκυ καλος προπονητης.οταν ηταν βοηθος στο αιγαλεω στην Α2 ολοι οι παιχτες και οι παραγοντες εσταζαν μελι
tiramolas
Kata ti gnwmi mou, to provlima tou Ardittou einai oti den exei vasiko kormo ws omada.
Otan i omada exei 12-13 antres kai kathe agwnistiki allazoun sinexeia autoi pou paizoun, i omada einai logiko na exei provlimata omoiogeneias kai sinoxis. Gia paradeigma de nomizw oti o koouts tou Ardittou exei ena stathero sxima me to opoio na kserei oti mporei na parei ta matsakia pou prepei.
Epipleon,to gegonos oti exei 18 paiktes sinolika, upothetw oti de voithaei na ginetai kali proponisi.
Vevaiws emeis eimaste eksw apo to xoro,alla etsi deixnoun na exoun ta pragmata ekei.
christina n10
καλημερα παιδια,
θα συμφωνησω με τους mimos8 kai tiramola.τον χατζηγιαννακο τον γνωριζω και ξερω και το πως δουλευει στην προπονηση γιατι επι εναμιση χρονο καναμε στο ιδιο γηπεδο προπονηση καθως και εχω παρακολουθησει και αρκετα παιχνιδια του αρδηττου με χατζηγιαννακο στον παγκο.τωρα για την εικονα που εδειξε η ομαδα,στο παιχνιδι δεν μπορω να εχω αποψη γιατι δεν το ειδα ,ομως απο ενα κακο αποτελεσμα και μια κακη εμφανιση της ομαδας δεν μπορουμε να κρεμαμε την ταμπελα σε καποιον οτι ειναι κακος προπονητης.αν ηταν ετσι απο την αρχη η ομαδα, και συνεχιζε τοτε ,ισως να το ψαχναμε απο αυτη την κατευθυνση(προπονητης).να συμπληρωσω δε οτι εχω ακουσει και εγω καλα λογια απο παιχτες που τον ειχαν στο αιγαλεω .
το φρενο στην πορεια του κρονου αγ.δημητριου, μεσα στα γιαννενα πως σας φανηκε?οπως λεγαμε με τον tiramola σε αλλη εισοδο μας στο topic αυτο το 12 η ωρα θα κανει ζημιες,αλλα και παλι πρεπει να κανανε πολυ κακη εμφανιση οι παικτες του αγ.δημητριου.
karibu
ego ena exo na po...afta ta giannena mou kathontai sto laimo!!...pragmatika aporo me tin toso kali eos tora poreia tous.

oso gia ta apotelesmata tis perasmenis agonistikis ..re pedia basket ine ola ginontai den simenei oti ftaiei kati gia na xasei mia omada kai o ardittos idika kanei mia poli kali poreia den mporei na kerdizei sinexeia ...exalou "sto telos xirizoune to gampro"
christina n10
QUOTE(karibu @ Jan 9 2007, 10:25 AM) *
ego ena exo na po...afta ta giannena mou kathontai sto laimo!!...pragmatika aporo me tin toso kali eos tora poreia tous.

oso gia ta apotelesmata tis perasmenis agonistikis ..re pedia basket ine ola ginontai den simenei oti ftaiei kati gia na xasei mia omada kai o ardittos idika kanei mia poli kali poreia den mporei na kerdizei sinexeia ...exalou "sto telos xirizoune to gampro"

Και ετσι ειναι ,δεν πρεπει να κρινουμε προσωπα και καταστασεις απο ενα παιχνιδι.Στο τελος παντα κανουμε "ταμειο".Ειμαι περιεργη και εγω για τα γιαννενα.Με την πρωτη ευκαιρια που θα ερθουν αθηνα και θα μπορω θα παω να τα δω.
Ryan Stik
Εγω παντως που ειχα παει γιαννενα και τα ειδα στην εδρα τους, θεωρω οτι ειναι μια πολυ μετρια ομαδα(οπως επισης και η Απολλωνιαδα Πατρων). Αλλα οπως ειπε και ο σοφος karibu : μπασκετ ειναι και ολα γινονται , ετσι και τα γιαννενα εχουν κανει αυτη την αξιοπροσεκτη πορεια μεχρι τωρα. Αν και πιστευω οτι στο τελος της σαιζον θα βρισκονται χαμηλοτερα στον βαθμολογικο πινακα. Christina n10 περιμενουμε και την δικη σου αποψη μολις τους δεις.
lalas
file mimo alo kalo pedi pou ine sigoura o xatzigianakos alo kalos gumnastis pou mpori na ine alo boithos sto kathe organomeno swmatio k alo prwtos se omada pou theli na prwtagwnistisi k iparxi mono gia ton autoskopo tis anodou
christina n10
[quote name='Ryan Stik' date='Jan 9 2007, 03:07 PM' post='52639']
Εγω παντως που ειχα παει γιαννενα και τα ειδα στην εδρα τους, θεωρω οτι ειναι μια πολυ μετρια ομαδα(οπως επισης και η Απολλωνιαδα Πατρων). Αλλα οπως ειπε και ο σοφος karibu : μπασκετ ειναι και ολα γινονται , ετσι και τα γιαννενα εχουν κανει αυτη την αξιοπροσεκτη πορεια μεχρι τωρα. Αν και πιστευω οτι στο τελος της σαιζον θα βρισκονται χαμηλοτερα στον βαθμολογικο πινακα. Christina n10 περιμενουμε και την δικη σου αποψη μολις τους δεις.
[/quote

καλημερα Ryan stick,θα ελεγα οτι συμμεριζομαι την αποψη σου,συνηθως τετοιες ομαδες στον δευτερο γυρω "ξεφουσκωνουν"αλλα ας κρατησουμε και μια επιφυλαξη ,ποτε δεν ξερεις.εννοειτε πως οταν τους δω θα σας ενημερωσω .δυστυχως γ εθνικη δεν εχω δει ακομα.
lalas,πιστευεις δηλαδη, οτι ο χατζηγιαννακος δεν κανει για πρωτος?εγω περυσι που τους εβλεπα ειχα δει και παιχνιδια που ειχε κανει πολυ σωστες κινησεις στο κοουτσαρισμα του και ειχε παρει το παιχνδι. τελος παντων.εχει κανεις σας αποψη για πειραικο?δεν εχω δει αγωνα τους αλλα πιστευω οτι κανουν μια αξιοπρεπεστατη πορεια για νεοφωτιστη ομαδα ,ως τωρα
karibu
ego den pistevo pos tha xefouskosoune ta giannea.
Einai o karkinos tis G ethnikis ..tin exei kanei ti zimia tou k tora apla tha kataferoume na ton stamatisoume na sinexisei tin "xefreni" poreia tou alla tha exei sto telos tou protathlimatos kali thesi sto vathmologiko pinaka (5-7) pou ine poli kali thesi gia neofotisti omada apo eparxia.

pantos exakolouthoun na mou kathontai sto laimo...
karibu
+ tis allis den mporo na katalavo afti ti mistikopathia tou tiramola alla toulaxiston pes mas se poia omada pezeis.
Ryan Stik
Συμφωνω με τον karibu.Καποια στιγμη πρεπει να μαθουμε ποιος ειναι ο tiramolas.Να εχουμε ενα αστερι της Γ εθνικης στην παρεα μας και να μην ξερουμε ποιος ειναι??? Παντως για να ειμαι ειλικρινης εχω την αισθηση οτι και ο karibu καποιος πρωτοκλασατος παικτης της ιδιας κατηγοριας πρεπει να ειναι.....Ειμαι σωστος karibu??
lalas
file karibou nomizw oti ta giannena kanoun oti mporiun gia na swthoun grigora k to megalitero oplo tous ine o coach kontogianis,poli megali empiria
mimos8
ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΙΡΑΜΟΛΑΣ!!!!!!
lalas
mimo kane mas epitelous tin apokalipsi......i fotografiseton
tiramolas
Λοιπόν, καταρχάς τα περί "αστεριού Γ Εθνικής" και "παίκτη που μπορεί να παίξει με άνεση από 1 εώς 4" κρίνονται πολύ υπερβολικά εώς και αναληθή και καλούνται όσοι διασπείρουν τέτοιες φήμες να αποκαταστήσουν την (δυστυχώς) πεζή αλήθεια.
Όσο για τον Κρόνο Ιωαννίνων,θα έλεγα ότι λογικά ο στόχος τους θα έπρεπε να είναι να σωθούν, ωστόσο διαβάζοντας ένα Γιαννιώτικο site, είδα ότι πιστεύουν πως μπορούν ακόμα και να ανέβουν στη Β Εθνική. Νομίζω ότι αυτό είναι πολύ υπερβολικό και νομίζω ότι απλά μέχρι τώρα είχαν πολύ καλό πρόγραμμα. Και να σημειώσω ότι στα δύο δύσκολα παιχνίδια τους στην Αθήνα έφαγαν 30 πόντους από το Λαύριο και 40!!! από τον Παπάγου.Οπότε νομίζω ότι μάλλον δεν έχουν πολύ μεγάλη επαφή με την πραγματικότητα...
christina n10
καλημερα παιδια,δεν εχω καταλαβει γιατι θελετε τοσο πολυ να αποκαλυφθει o tiramola.για να μην το κανει θα εχει τους λογους του.tiramola παιδι μου οποτε θες εσυ!!!!συντομα ,ομως.ε?πλακα κανω!! tongue.gif 77.gif
christina n10
καλημερα,εχει κανεις αποψη για το ντερμπι του 2ου ομιλου στο νοτο μεταξυ

ΚΑΠ-ΑΡΔΗΤΤΟΥ?tiramola τι λες για αυτο το παιχνιδακι?
tiramolas
Λοιπόν,προγνωστικά για το ΚΑΠ-Αρδηττός...χμ...
Θεωρώ φαβορί για το παιχνίδι την Αγία, πρώτον γιατί έχοντας αντιμετωπίσει και τις δύο ομάδες σε φιλικά τη θεωρώ πιο ομάδα, δεύτερον λόγω έδρας και τρίτον επειδή παίζει το τελευταίο της χαρτί για την άνοδο. Βέβαια,το τελευταίο ισχύει και για τον Αρδηττό, αλλά εκεί νομίζω ότι το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω. Μετά την ήττα της Κυριακής υπήρχαν σκέψεις για πρόστιμο από τη διοίκηση, το κλίμα δεν πρέπει να είναι και το καλύτερο και γενικότερα η συγκυρία δεν είναι και πολύ καλή για τον Αρδηττό.
Αυτά τα λίγα και καλό μεσημέρι σε όλους.
Ryan Stik
Καλησπερα ! Εγω θα ηθελα να μαθω, αν ξερει καποιος τιποτα, για την πορεια του Γκυζιακου φετος και ποιους παικτες εχει αποκτησει. Ευχαριστω
christina n10
tiramola,μηπως μπορεις να βοηθησεις τον ryan,για γκυζιακο?κατι περισσοτερο θα ξερεις!στον ομιλο σου δεν ειναι?
tiramolas
Καλημέρα σε όλους.
Επειδή ο φίλος Ryan Stik ζήτησε πληροφορίες για τον Γκυζιακό, εγώ θα τον ενημερώσω με βάση τα λίγα που ξέρω,μιας και δεν είμαστε στον ίδιο όμιλο,όπως νόμιζε η christina n10.
Λοιπόν,από τους περσινούς έχουν μείνει τα δύο play-maker(Ρώσσης,Παπαδόπουλος), οι περιφερειακοί Σταθάτος-Καραλής-Διαμαντόπουλος και από τους ψηλούς οι Ζαλώνης-Γιαννιώδης-Παπαϊωσήφ και έφυγαν οι Βισκαδουράκης(Ηλιούπολη),Αποστολάκος(ΦΟΑ) και Ογεφούγκα(σε μια ομάδα Α ΕΣΚΑΝΑ). Το καλοκαίρι πήραν το Δρελιώζη προς το τέλος της μεταγραφικής περιόδου(έπαιζε στη Δάφνη πέρσι),έναν ψηλό(Αθανασάκη) και δύο μικρούς (ο ένας πρέπει να λέγεται Αγγελόπουλος και να είναι play-maker και ο άλλος λέγεται Σοφικίτης και έπαιζε στα Εξάχρεια πέρσι).
Στην ουσία είναι δηλαδή η περσινή ομάδα με μόνη σημαντική προσθήκη το Δρελιώζη και έχει απ' όσο ξέρω ένα από τα μεγαλύτερα μπάτζετ της κατηγορίας. Ξεκίνησε πολύ άσχημα με δύο ήττες αλλά τώρα έχουν 6-3 και είναι στη δεύτερη θέση μαζί με άλλες τρεις ομάδες. Πάντως μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου έχουν τέσσερα πολύ δύσκολα παιχνίδια και η πορεία τους θα εξαρτηθεί σε μεγάλο βαθμό από αυτά.
christina n10
καλημερα και σε σενα tiramola,ειχα αρχησει να πιστευω οτι ειμαι μονη μου .σχετικα με το αν ο γκυζιακος ειναι στον ομιλος σου ,επειδη δεν ημουν σιγουρη εβαλα και το ερωτηματικο.παντως χαιρομαι που δεν επεσα εξω,ημουν σιγουρη οτι θα ηξερες!!!!φιλε ryan,ελπιζω να καλυφθηκες.
Ryan Stik
Ευχαριστω τον μυστηριωδη tiramola για τις πληροφοριες του. Ακρως ενημερωμενο σε βρισκω...Επισης ευχαριστω την christina n10 για το ενδιαφερον της. Και να θυμισω οτι αυριο εχουμε παλι αγωνιστικη δραση.ΟΛΟΙ στα γηπεδα. Ορμηξτε!!!!!!!!!
christina n10
o tiramola,δεν θα ηξερε?θα ελεγα οτι ειναι το αλλο μου μισο.παιζει μπαλα σε ολες τις κατηγοριες σαν εμενα και ειναι ενημερωμενος για τα παντα....!!!!!! 77.gif
nash
Απλά να σημειώσω για Γκυζιακό ότι μετά το αρχικό 0-2 έγινε αλλαγή προπονητη(Σάββας Συμεωνίδης αντί Ματζιώρη) και η ομάδα πάει πολύ καλά από τότε.

Αύριο παίζει σημαντικό παιχνίδι με Ιεράπετρα. Το παιχνίδι θα γίνει στο κλειστό των εκπαιδευτηρίων Πλάτωνα(στα Γλυκά Νερά) και όχι στο Στρέφη.
tiramolas
Πολύ σωστή παρατήρηση για την αλλαγή προπονητή στο Γκυζιακό.
Πάντως μετά το αυριανό παιχνίδι,παίζει κατά σειρά με Ίκαρο,Αρδηττό και ΚΑΠ,οπότε δυσκολεύουν τα πράγματα...
lalas
QUOTE(tiramolas @ Jan 13 2007, 12:25 PM) *
Πολύ σωστή παρατήρηση για την αλλαγή προπονητή στο Γκυζιακό.
Πάντως μετά το αυριανό παιχνίδι,παίζει κατά σειρά με Ίκαρο,Αρδηττό και ΚΑΠ,οπότε δυσκολεύουν τα πράγματα...

το προβλημα στον γκυζιακο δεν ειναι ο προπονητης, αλλα ο τεχνικος συμβουλος
lalas
nikise to iraklio yon espero k ta giannena tin kalamata
lalas
νικη γκυζιακου, ελευσινα καρδησε μεσα στιν ταυρο, αγια νικησε τον αρδηττο,χιοσ μεγασλη νικη τον ικαρο
christina n10
νομιζω οτι και μετα απο αυτη την ηττα ο αρδηττος τελειωνει και για φετος.ισως ,για να μην πω σιγουρα να εχασε το τρενο της ανοδου. 68.gif
womanplayer
εχασε ο Ικαρος ?????ποσο ?
lalas
εχει δρομο ο ομιλος των ανικανων παγκων.......
womanplayer
QUOTE(lalas @ Jan 15 2007, 01:58 AM) *
εχει δρομο ο ομιλος των ανικανων παγκων.......

για πεσ τα ποιο ξεκαθαρα shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
alexas10
an mathei kaneis ti egine sto kronos-arkadikos as to postarei
lalas
QUOTE(womanplayer @ Jan 14 2007, 10:24 PM) *
για πεσ τα ποιο ξεκαθαρα shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

λινοξυλακησ-χατζκτλπ*2 ο συμεωνιδης που τα εκανε μανταρα στην δαφνη μπροστα σε αυτουσ ειναι μπομπι ναιτ
lalas
QUOTE(alexas10 @ Jan 14 2007, 10:24 PM) *
an mathei kaneis ti egine sto kronos-arkadikos as to postarei

νικησε ο κρονος
nash
QUOTE
λινοξυλακησ-χατζκτλπ*2 ο συμεωνιδης που τα εκανε μανταρα στην δαφνη μπροστα σε αυτουσ ειναι μπομπι ναιτ


Για τον Μακράκη τι γνώμη έχεις? Έμένα μου άρεσε πολύ η Ιεράπετρα όταν την είδα με τον Ικαρο αλλά δεν έχει καθόλου πάγκο.

Πάντως ο όμιλος έχει πολύ δρομο ακόμα αφού όλες οι ομάδες της κορυφης είναι κοντά...
lalas
εχω δει την ιεαπετρα σε 2 παιχνιδια κ μου αρεσε πολυ, δεν εχει ομως βαθος στον παγκο, ο μακρακης ειναι αρκετα εμπειρος για αυτα τα επιπεδα, ο συμεωνιδης θα κανει μεγαλο ντεμαραζ οτι κ να γινει την αλλη κυριακη σε αυτα τα επιπεδα ειναι πολυ καλος αρκει να μην τον μπερδεψει ο βουδας..... ηταν λιθος του να παει να μπλεξει με τους τρελους στην δαφνη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.