Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
rahxephon13
http://www.gazzetta.gr/basketball/rest-of-...-stin-fiba-poll

Για όσους θέλουν poll έχει ένα το γκαζετα με ερώτημα αν συμφωνούν με την απόφαση του γιανακο να πάει fiba και με 19.000 χιλιάδες ψήφους τα πράγματα είναι μοιρασμένα αυτό φυσικά χωρίς τις απειλές του πρόεδρου για αποχώρηση μόλις την ρίξει λογικά θα αυξηθούν τα ποσοστά που συμφωνούν.

Μονό η ρήτρα αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα πιστεύω αν πράγματι των σύρουν στα ευρωπαϊκά δικαστήρια εκεί μπορεί να κάνει πίσω διαφορετικά και κατά πασα πιθανότητα πάμε τσου λου ohmy.gif .. laugh.gif icon_drunk.gif torture.gif sad.gif sad-smiley-009.gif
dexterous
QUOTE (lefpan @ Apr 12 2018, 21:23 ) *
Διαβάζω διάφορα άλλα fora και διαβάζω και το δικό μας, και πραγματικά νοιώθω μεγάλη ικανοποίηση.
Η συντριπτικότατη πλειοψηφία των φίλων Παναθηναϊκών εδώ μέσα, βλέπω πως έχει πολλή σωστή άποψη για το θέμα σε γενικές γραμμές (με μία και μοναδική εξαίρεση, που απλώς επιβεβαιώνει τον κανόνα), και αυτό είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό.
Respect, λοιπόν, στους συμφουρομίτες Παναθηναϊκούς. Μακάρι να ήταν έτσι και ο πρόεδρος της ομάδας τους...

Επειδή μάλλον αναφέρεσαι σε μένα φίλε,θα σου πρότεινα να εξετάσεις όλους τους τομείς σύμφωνα με τους οποίους κρίνεις την ορθότητα μιας απόφασης.Φυσιολογικό είναι απ'την άλλη να μην έχεις θέμα με μια διοργάνωση στης οποία η ομάδα σου βρίσκεται στο Φ4 πριν καν ξεκινήσει η κανονική περίοδος.Και δεν το λέω καθόλου για να θίξω την ποιότητα του ΟΣΦΠ. Βέβαια, για χάρη της "ανωτερότητας" που πολλοί συμφορουμίτες θέλουν πάση θυσία να επιδείξουν,η λογική πάει περίπατο.Το DVD του ΔΓ είναι ξεκάθαρα και μιλάμε για στοιχεία,για φακτς,για αδιαμφισβήτητα τετελεσμένα γεγονότα.Και ως λάτρης των φυσικών επιστημών έχω μάθει να μην εξηγώ τα πράγματα με την τύχη.Τα κατ'εξακολούθηση "ανθρώπινα σφάλματα" πάντα φυσικά ως προς μια συγκεκριμένη κατεύθυνση(εδώ και πολλά χρόνια) δεν είναι τυχαία.Αν κάποιος το πιστεύει,μάλλον οδεύει σε διαζύγιο με τη λογική.
MustGK
QUOTE (nikmamba @ Apr 12 2018, 20:54 ) *
δεν εχει καταλαβει τι λεω για το ΝΒΑ.δεν λεω οτι δεν εχει τους καλυτερους παικτες..Ομως τα ματς της ΚΠ της ευρωλιγκα ειναι πολυ πιο ενδιαφεροντα μπασκετικα απο της ΚΠ του ΝΒΑ...

οντως δεν θα μεινε εκει που ειανι η ευρωλιγκα..καθε χρονο γιγαντωνεται κι ας μην μ αρεσει...οπως η φιμπα εχασε στο ρπωτο σχισμα εχοντς μαλιστα και παο και τσκα και μακαμπι μαζι της ετσι θα χασει και τωρα


αυτη τη μανια καταδιωξεως που σας εχει κολλησει ο ΔΓ πολυ την κανω χαζι..σας εχει για πειραματωζωο και για 8η θεση αλλα 2 σερι χρονιες πηρατε πλεονεκτημα στο παρα ενα που αν ισχυε οντως το κυνηγητο μπορουσε να σας το κοψει Μ εν σφυριγμα σε 10 ματς που ηρθαν οπως θελατε..ΕΝΑ...

υγ.Πειραματοζωο σας κανει ο ΔΓ..


Γιγαντώνεται πάρα πολύ που το ΝΒΑ φοβάται.. Καλό το παραμύθι.. τόσο πολύ ο τεόντοσιτς έχει πει που έει μετανιώσει που δεν πήγε ΝΒΑ πιο νωρίς, ο καλύτερος παίκτης ο ντόσιτς θα φύγει.. ο μπογκάνοβιτς έφυγε.. ο ούντοχ ο ίδιο.. και εγώ δεν ξέρω πόσοι ακόμα φευγουν.. Ναι είμαι υπέρ να μείνουμε αλλά σαν μέλος όχι σαν κομπάρσος..
ΥΓ. Τους γκρουμ κάνουν κάποιοι άλλοι..
lefpan
QUOTE(dexterous @ Apr 12 2018, 21:05 ) *
Επειδή μάλλον αναφέρεσαι σε μένα φίλε,θα σου πρότεινα να εξετάσεις όλους τους τομείς σύμφωνα με τους οποίους κρίνεις την ορθότητα μιας απόφασης.Φυσιολογικό είναι απ'την άλλη να μην έχεις θέμα με μια διοργάνωση στης οποία η ομάδα σου βρίσκεται στο Φ4 πριν καν ξεκινήσει η κανονική περίοδος.Και δεν το λέω καθόλου για να θίξω την ποιότητα του ΟΣΦΠ. Βέβαια, για χάρη της "ανωτερότητας" που πολλοί συμφορουμίτες θέλουν πάση θυσία να επιδείξουν,η λογική πάει περίπατο.Το DVD του ΔΓ είναι ξεκάθαρα και μιλάμε για στοιχεία,για φακτς,για αδιαμφισβήτητα τετελεσμένα γεγονότα.Και ως λάτρης των φυσικών επιστημών έχω μάθει να μην εξηγώ τα πράγματα με την τύχη.Τα κατ'εξακολούθηση "ανθρώπινα σφάλματα" πάντα φυσικά ως προς μια συγκεκριμένη κατεύθυνση(εδώ και πολλά χρόνια) δεν είναι τυχαία.Αν κάποιος το πιστεύει,μάλλον οδεύει σε διαζύγιο με τη λογική.

Ειλικρινά, δεν είχα εσένα υπόψη μου, αλλά τη Δομοκό. Εσύ είσαι ο δεύτερος, μάλλον.

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στο Φ4 πριν καν ξεκινήσει η κανονική περίοδος;
Όχι, φίλε, κάνεις λάθος. Προτού ξεκινήσει η σεζόν στο Φ4 δεν βρίσκεται ΚΑΜΙΑ ομάδα, ούτε καν η ΤΣΣΚΑ.
Όλες οι ομάδες που περνάνε Φ4 φτύνουνε αίμα για να το πετύχουνε.

Εσείς φέτος είσαστε πολύ κοντά. Δεν ξέρω, όμως, τι επίδραση θα έχουν τα τερτίπια του ΔΓ στην ομάδα σας.
Κρίμα!
nikolas_asteri
QUOTE (dexterous @ Apr 12 2018, 22:05 ) *
Και ως λάτρης των φυσικών επιστημών έχω μάθει να μην εξηγώ τα πράγματα με την τύχη..


Βασικά, αν ήσουν λάτρης των θετικών επιστημών (όλων; rolleyes.gif ), δεν θα έβγαζες συμπέρασμα παρακολουθώντας ένα biased (προφανώς) πείραμα. Θα σκεφτόσουν "Μήπως αν όλες οι ομάδες κάτσουν και κοιτάξουν μία μία τις φάσεις θα μπορούσαν να βγάλουν DVD;" ή "Μήπως αν όλες οι ομάδες βγάλουν DVD θα φανεί ότι η κατανομή των λαθών δεν απέχει πάρα πολύ από την ομοιόμορφη;"

Γενικά θα περίμενες να έχεις περισσότερα data από αυτά που σου πασάρει ο DPG.
Quincy
QUOTE(Athanasios_Olympiacos @ Apr 12 2018, 19:13 ) *
Παίδες καλησπέρα,

Ας μη βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Δε πιστεύω ότι θα πληρώσει τη ρήτρα ο ΔΓ ( 10Μ ) για αποχώρηση γιατί πολύ απλά δεν τα έχει από άποψη cash flow. Στο τέλος πιστεύω ότι θα υποχωρήσει ξεκάθαρα...


Δηλαδή ακόμα κι αν βρισκόταν λύση στο συμβόλαιο ώστε να αποχωρήσει χωρίς να δώσει ούτε ένα ευρώ, θα το έκανε, και θα επέλεγε το CL για να παίζει στο F4 με την Murcia και την Monaco ενώ μπορεί να βρίσκεται στο αντίστοιχο της EL; Αστεία πράγματα
str
https://www.newsit.gr/athlitika/basket/oi-g...inaiko/2481515/

ερχονται και χειροτερα...
dexterous
QUOTE (nikolas_asteri @ Apr 12 2018, 22:22 ) *
Βασικά, αν ήσουν λάτρης των θετικών επιστημών (όλων; rolleyes.gif ), δεν θα έβγαζες συμπέρασμα παρακολουθώντας ένα biased (προφανώς) πείραμα. Θα σκεφτόσουν "Μήπως αν όλες οι ομάδες κάτσουν και κοιτάξουν μία μία τις φάσεις θα μπορούσαν να βγάλουν DVD;" ή "Μήπως αν όλες οι ομάδες βγάλουν DVD θα φανεί ότι η κατανομή των λαθών δεν απέχει πάρα πολύ από την ομοιόμορφη;"

Γενικά θα περίμενες να έχεις περισσότερα data από αυτά που σου πασάρει ο DPG.

Γενικά περιέχονται στοιχεία συνολικά,δηλ. οι πληροφορίες είναι αρκετές έτσι ώστε να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα,όπως πχ η αναλογία βολών-πόντων του ΟΣΦΠ. Και όπως είπα,αλλά θα το ξαναπώ,τα λάθη όντως συμβαίνουν,αλλά σε τέτοια πληθώρα και με μια τόσο συγκεκριμένη κατεύθυνση είναι δύσκολο να το ρίξεις στην τύχη.

ΥΓ. Ναι,όλων των θετικών επιστημών και θεωρώ πως οι γνώσεις μου επί της στατιστικής (αν και όχι τόσο πολλές όσο στη φυσική πχ)επαρκούν στο να βγάλω ένα ασφαλές ή οριακά ασφαλές συμπέρασμα.Η πιο απλή εξήγηση είναι ότι υπάρχει μια σταθερή κατά του παναθηναικού διαιτησία ,πολύ σταθερότερη απτις άλλες ομάδες(συνδύασε το και με τα λόγια του Μπερτομέου).Η τύχη είναι η λιγότερο απλή εξήγηση(αν και φαινομενικά απλή) καθώς θα έπρεπε να οδηγεί σε μια σχεδόν ομαλή κατανομή.Είναι σαν να φέρεις 100 συνεχόμενες φορές εξάρες.Οπότε κάνοντας αυτόν τον πρόλογο θα σε παραπέμψω στο ξυράφι του Όκαμ.
ghetto13
QUOTE (str @ Apr 12 2018, 22:53 ) *
https://www.newsit.gr/athlitika/basket/oi-g...inaiko/2481515/

ερχονται και χειροτερα...


κλασσικο αρθρο μιας σελιδας που απλα θελει να εκμεταλευτει τον ντορο για τα clicks..δλδ μηπως να αποφασισουν απο τωρα οι gms ποιοι θα πανε final four,ποιος θα ειναι ο τελικος,ποιος θα το παρει και να το κλεισουμε το μαγαζι να μην γινουν οι υπολοιποι αγωνες??
γενικα θα βγαινουν τετοια αρθρα λογω του ντουρου.το 90% θα ειναι αστεια.
str
QUOTE(ghetto13 @ Apr 12 2018, 23:09 ) *
κλασσικο αρθρο μιας σελιδας που απλα θελει να εκμεταλευτει τον ντορο για τα clicks..δλδ μηπως να αποφασισουν απο τωρα οι gms ποιοι θα πανε final four,ποιος θα ειναι ο τελικος,ποιος θα το παρει και να το κλεισουμε το μαγαζι να μην γινουν οι υπολοιποι αγωνες??
γενικα θα βγαινουν τετοια αρθρα λογω του ντουρου.το 90% θα ειναι αστεια.

συτος ο ισραηλινος ειναι πολυ μεσα στα πραγμστα παντως...δεν γράφει στη τυχη
MustGK
QUOTE (str @ Apr 12 2018, 21:53 ) *
https://www.newsit.gr/athlitika/basket/oi-g...inaiko/2481515/

ερχονται και χειροτερα...


Βλακειες από έναν τύπο στο Twitter
CG.
QUOTE (str @ Apr 12 2018, 20:30 ) *
κ επειδη κ τα δυο δεν γινονται ταυτοχρονα δυο δημοψηφισματα οπως αυτα που εθεσα θα δειξουν καποια πραγματα κ θα ναι τροφη για συζητηση
εδυ δηλαδη θα απαντουσες ευρωλιγκα στο πρωτο και οχι Ευρωλίγκα στο δευτερο..
ενδιαφερον..και σντικρουομενο αντιφατικο τσυτοχρονα

Προσωπικα θα επελεγα ΔΓ
Γιατι αργα η γρηγορα λογο τρελας του ακομα και στον πατο να φταναμε θα ξαναεπιστρεφαμε
Χωρις αυτον πολυ αμφιβαλλω
Kalispera
QUOTE (ghetto13 @ Apr 12 2018, 23:09 ) *
κλασσικο αρθρο μιας σελιδας που απλα θελει να εκμεταλευτει τον ντορο για τα clicks..δλδ μηπως να αποφασισουν απο τωρα οι gms ποιοι θα πανε final four,ποιος θα ειναι ο τελικος,ποιος θα το παρει και να το κλεισουμε το μαγαζι να μην γινουν οι υπολοιποι αγωνες??
γενικα θα βγαινουν τετοια αρθρα λογω του ντουρου.το 90% θα ειναι αστεια.

ο Pick είναι απο τους πιο έγκυρους δημοσιογράφους,δεν νομίζω οτι τον νοιάζει ιδιαίτερα ο ντόρος που έχει δημιουργηθεί γύρω απο το όνομα του Γιαννακόπουλου
MustGK
QUOTE (str @ Apr 12 2018, 22:11 ) *
συτος ο ισραηλινος ειναι πολυ μεσα στα πραγμστα παντως...δεν γράφει στη τυχη


Δεν μπορεί να γίνει αυτό όσο και το θέλει ο τζοντι
CG.
QUOTE (john wick @ Apr 12 2018, 20:37 ) *
Link?

Μπες ινσταγκραμ και πατα dpg7000.δες τελευταια αναρυηση τι γραφει και το σχολιο του απο κατω.
Το μηδενισε smiley.gif
nikolas_asteri
QUOTE (dexterous @ Apr 12 2018, 22:56 ) *
Γενικά περιέχονται στοιχεία συνολικά,δηλ. οι πληροφορίες είναι αρκετές έτσι ώστε να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα,όπως πχ η αναλογία βολών-πόντων του ΟΣΦΠ. Και όπως είπα,αλλά θα το ξαναπώ,τα λάθη όντως συμβαίνουν,αλλά σε τέτοια πληθώρα και με μια τόσο συγκεκριμένη κατεύθυνση είναι δύσκολο να το ρίξεις στην τύχη.

ΥΓ. Ναι,όλων των θετικών επιστημών και θεωρώ πως οι γνώσεις μου επί της στατιστικής (αν και όχι τόσο πολλές όσο στη φυσική πχ)επαρκούν στο να βγάλω ένα ασφαλές ή οριακά ασφαλές συμπέρασμα.Η πιο απλή εξήγηση είναι ότι υπάρχει μια σταθερή κατά του παναθηναικού διαιτησία ,πολύ σταθερότερη απτις άλλες ομάδες(συνδύασε το και με τα λόγια του Μπερτομέου).Η τύχη είναι η λιγότερο απλή εξήγηση(αν και φαινομενικά απλή) καθώς θα έπρεπε να οδηγεί σε μια σχεδόν ομαλή κατανομή.Είναι σαν να φέρεις 100 συνεχόμενες φορές εξάρες.Οπότε κάνοντας αυτόν τον πρόλογο θα σε παραπέμψω στο ξυράφι του Όκαμ.


Αφού η σύγχρονη φυσική μόνο στοχαστικά μοντέλα είναι tongue.gif Τέσπα, δεν ήθελα να πώ κάτι για τις γνώσεις σου.

Κατά τη γνώμη μου τα έχεις μπερδεμένα στο κεφάλι σου. Η αναλογία πόντων/βολών του ΟΣΦΠ τι σχέση έχει με το αν αδικείται ο Παναθηναικός; Άλλο θέμα αυτό.

Σχετικά με τη διαιτησία των άλλων ομάδων, υποθέτω πως έχεις κάτσει και έχεις δει όλα τα ματς (ή έστω έκανες το απαραίτητο sampling) και έβγαλες αυτό το συμπέρασμα; Τι έχεις να πεις για το φάουλ που δεν δόθηκε στη Ζαλγκίρις στο ΟΑΚΑ;

Στο ξυράφι του Όκαμ με παραπέμπεις γιατί; Δεν έκανα κάποια περιττή υπόθεση. Για την ακρίβεια, δεν έκανα καμία. Δεν ισχυρίστηκα ότι έχω συμπέρασμα. Άλλο το να έχεις τις λιγότερες δυνατές υποθέσεις, και άλλο να μην έχεις αρκετές happy.gif
nikmamba
QUOTE (MustGK @ Apr 12 2018, 22:08 ) *
Γιγαντώνεται πάρα πολύ που το ΝΒΑ φοβάται.. Καλό το παραμύθι.. τόσο πολύ ο τεόντοσιτς έχει πει που έει μετανιώσει που δεν πήγε ΝΒΑ πιο νωρίς, ο καλύτερος παίκτης ο ντόσιτς θα φύγει.. ο μπογκάνοβιτς έφυγε.. ο ούντοχ ο ίδιο.. και εγώ δεν ξέρω πόσοι ακόμα φευγουν.. Ναι είμαι υπέρ να μείνουμε αλλά σαν μέλος όχι σαν κομπάρσος..
ΥΓ. Τους γκρουμ κάνουν κάποιοι άλλοι..

δεν φευγεις για να πας στο ΝΒΑ...στο φιμπα τσλ θα πας..σε σχεση με αυτο η ευρωλιγκα γιγαντωνεται και απεχει ετη φωτος...

μελος ειστε και μαλιστα μελος πουπηρε 2 σερι χρονια πλεονεκτημα εδρας...επειδη ειστε ισοτιμο μελος κι οχι δυναστες οπως στην ελλαδα δεν σημαινει κατι
Putnam
QUOTE (nikmamba @ Apr 12 2018, 23:43 ) *
δεν φευγεις για να πας στο ΝΒΑ...στο φιμπα τσλ θα πας..σε σχεση με αυτο η ευρωλιγκα γιγαντωνεται και απεχει ετη φωτος...

μελος ειστε και μαλιστα μελος πουπηρε 2 σερι χρονια πλεονεκτημα εδρας...επειδη ειστε ισοτιμο μελος κι οχι δυναστες οπως στην ελλαδα δεν σημαινει κατι


εξηγησε λιγο το δυναστες
nikmamba
οτι ζητας γινεται σε εοκ-εσακε
lefpan
QUOTE(dexterous @ Apr 12 2018, 21:56 ) *
Γενικά περιέχονται στοιχεία συνολικά,δηλ. οι πληροφορίες είναι αρκετές έτσι ώστε να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα,όπως πχ η αναλογία βολών-πόντων του ΟΣΦΠ. Και όπως είπα,αλλά θα το ξαναπώ,τα λάθη όντως συμβαίνουν,αλλά σε τέτοια πληθώρα και με μια τόσο συγκεκριμένη κατεύθυνση είναι δύσκολο να το ρίξεις στην τύχη.

ΥΓ. Ναι,όλων των θετικών επιστημών και θεωρώ πως οι γνώσεις μου επί της στατιστικής (αν και όχι τόσο πολλές όσο στη φυσική πχ)επαρκούν στο να βγάλω ένα ασφαλές ή οριακά ασφαλές συμπέρασμα.Η πιο απλή εξήγηση είναι ότι υπάρχει μια σταθερή κατά του παναθηναικού διαιτησία ,πολύ σταθερότερη απτις άλλες ομάδες(συνδύασε το και με τα λόγια του Μπερτομέου).Η τύχη είναι η λιγότερο απλή εξήγηση(αν και φαινομενικά απλή) καθώς θα έπρεπε να οδηγεί σε μια σχεδόν ομαλή κατανομή.Είναι σαν να φέρεις 100 συνεχόμενες φορές εξάρες.Οπότε κάνοντας αυτόν τον πρόλογο θα σε παραπέμψω στο ξυράφι του Όκαμ.

Κρείττον του λαλείν το σιγάν
Putnam
QUOTE (nikmamba @ Apr 12 2018, 23:51 ) *
οτι ζητας γινεται σε εοκ-εσακε


εσενα πως σε καταπιεσε πες μου γιατι αυτο σημαινει δυναστης
dexterous
QUOTE (nikolas_asteri @ Apr 12 2018, 23:17 ) *
Αφού η σύγχρονη φυσική μόνο στοχαστικά μοντέλα είναι tongue.gif Τέσπα, δεν ήθελα να πώ κάτι για τις γνώσεις σου.

Κατά τη γνώμη μου τα έχεις μπερδεμένα στο κεφάλι σου. Η αναλογία πόντων/βολών του ΟΣΦΠ τι σχέση έχει με το αν αδικείται ο Παναθηναικός; Άλλο θέμα αυτό.

Σχετικά με τη διαιτησία των άλλων ομάδων, υποθέτω πως έχεις κάτσει και έχεις δει όλα τα ματς (ή έστω έκανες το απαραίτητο sampling) και έβγαλες αυτό το συμπέρασμα; Τι έχεις να πεις για το φάουλ που δεν δόθηκε στη Ζαλγκίρις στο ΟΑΚΑ;

Στο ξυράφι του Όκαμ με παραπέμπεις γιατί; Δεν έκανα κάποια περιττή υπόθεση. Για την ακρίβεια, δεν έκανα καμία. Δεν ισχυρίστηκα ότι έχω συμπέρασμα. Άλλο το να έχεις τις λιγότερες δυνατές υποθέσεις, και άλλο να μην έχεις αρκετές happy.gif

Μια συνεπαγωγή του Okam's Razor είναι ότι η πιο απλή εξήγηση είναι η ενδεδειγμένη.Εκεί είχα το μυαλό μου.

QUOTE (lefpan @ Apr 12 2018, 23:53 ) *
Κρείττον του λαλείν το σιγάν

Ουάου...όντως; Καλύτερα να σιωπάς απ'το να μιλάς;Well..αυτή η φράση είναι το ακριβώς αντίθετο όσων πιστεύω,άρα θα έλεγα: Κρείττον του σιγάν,το λαλείν smile.gif
villiskabas
QUOTE (nikmamba @ Apr 12 2018, 23:51 ) *
οτι ζητας γινεται σε εοκ-εσακε



Να κανετε δημοψηφισμα να αποχωρισετε απο την Α1 69.gif icon_wave.gif
nikolas_asteri
QUOTE (dexterous @ Apr 12 2018, 23:56 ) *
Μια συνεπαγωγή του Okam's Razor είναι ότι η πιο απλή εξήγηση είναι η ενδεδειγμένη.Εκεί είχα το μυαλό μου.


Καλά κι εγώ μπορώ να πω ότι ο κεραυνός είναι αποτέλεσμα ενός θεού που ζεί στον Όλυμπο. Πολύ απλό, δεν σημαίνει ότι είναι σωστό tongue.gif

Το θέμα είναι ότι υπάρχουν αντιπαραδείγματα στην υπόθεση "Ο ΠΑΟ αδικείται συστηματικά" και φυσικά υπάρχουν και πιο ενδεδειγμένοι τρόποι για να διαμαρτυρηθείς. Δεν σηκώνεις λάβαρα επανάστασης λες και ο Γιαννακόπουλος είναι της γης ο κολασμένος.

Καλά, τα σχολιάκια των Ολυμπιακών που τώρα έχουν βρει πάτημα και γκρινιάζουν "Να δείτε τι τραβάμε τόσα χρόνια στο ελληνικό πρωτάθλημα με τους αλήτες τους Παναθηναικούς" είναι όσο γελοία είναι και ο Δημητράκης στην αντίστοιχη φάση στην Euroleague.
lefpan
QUOTE(dexterous @ Apr 12 2018, 22:56 ) *
Ουάου...όντως; Καλύτερα να σιωπάς απ'το να μιλάς;Well..αυτή η φράση είναι το ακριβώς αντίθετο όσων πιστεύω,άρα θα έλεγα: Κρείττον του σιγάν,το λαλείν smile.gif

Δεν περίμενα κάτι άλλο! smiley.gif
qspock
QUOTE(MustGK @ Apr 12 2018, 20:48 ) *
Προτιμάμε ευρωλίγκα.. Αλλά πάνω από όλα προτιμάω τον Παναθηναικό όπου και να είναι.


Εγω παντως απο ΠΑΟ τσουλου θα προτιμω να βλεπω ΑΕΚ στην Euroleague του χρονου...
Αυτο και προς απαντηση σε οσους βαζουν την ΑΕΚ αντιπαλο του ΠΑΟ στο τσουλου.

Προφανως και θα επιχειρησει να αποκτηση την κενη θεση που θα αφησει ο ΠΑΟ.

Ολα αυτα σε θεωρητικο επιπεδο, οπως ακριβως το εχει θεσει ο dpg.

Δε ξερω αν θα γινει κωλοτουμπα, το θεμα ειναι πως δε κλεινει το στομα του, εχει παρει φορα και κανει αυτα που κανει χρονια τωρα στην Ελλαδα και τιμωρειται. Τα ιδια θα γινονται και εξω αν παραμεινει, δε ξερω ποσο θα τον ανεχτουνε ομως.

Ας τον σθμβουλεψει καποιος, εκτος του Μισραχι, ο πατερας του ελπιζω. Δε γινεται να καταστρεψει την ομαδα. Εδω αλλοι φτιαχνουν ομαδες μονο για Ευρωλιγκα, το μελλον ειναι κλειστη λιγκα εκτος πρωταθληματων. Κι αυτος ονειρευεται τη FIBA. Ποια FIBA, εχει πεθανει και ψαχνει για κοροιδα. Ουτε καν το Eurocup δεν μπορει να φτασει. Τι λεμε τωρα...
Ginobili
QUOTE(qspock @ Apr 12 2018, 22:09 ) *
Εγω παντως απο ΠΑΟ τσουλου θα προτιμω να βλεπω ΑΕΚ στην Euroleague του χρονου...
Αυτο και προς απαντηση σε οσους βαζουν την ΑΕΚ αντιπαλο του ΠΑΟ στο τσουλου.

Ποιος σας ειπε...οτι η Ευρωλίγκα αν φυγει ο Παναθηναικός,θα κοιτάξει να φερει αντικαταστατη από την Ελλάδα??
Τόσες τουρκικές και ρωσικές ομάδες υπάρχουν,που ψάχνουν οι ιδιοκτήτες να "ξεπλύνουν χρήμα"
Σκασίλα που είχε η Ευρωλίγκα να διατηρήσει 2 ομάδες από Ελλάδα.
Η διοργάνωση έχει καταντήσει ένας συνεταιρισμός...ξεπλύματος χρήματος,Ρωσίας και Τουρκίας,με αυτους μοναδικούς χορηγούς...υπό την αιγίδα των Ισπανών που εκμεταλευονται το "προιόν"...
Ποιοι πραγματικά περίμεναν να βρει σε αυτην την χρονική στιγμή "συνέταιρους" - "επαναστάτες" ο Δ.Γ?? Αφού δεν υφίσταται το επιχείρημα " προϊόν Ευρωλίγκα"...δεν την απασχολεί την Φενέρ τα 880.000 εσοδα που πήρε από τις νικες στην κανονική σεζόν...(τα αεοροπορικά και λειτουργικά έξοδα παίζει να ειναι μία η άλλη)...

Εδώ που φτάσαμε...αν δεν σπάσεις αυγά ...ομελέτα δεν κάνεις.Αν δεν κάνει πράξη τα λεγόμενα του ο Δ.Γ...δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ των ποτών να δημηουργηθούν τριγμοί στην διοργάνωση της Ευρώλίγκα...αυτά έρχονται κατόπιν...

Προσωπικά...επειδή όλη μου η ζωή είναι ο Μπασκετικός Παναθηναικός από το 95'...επειδή αυτός είναι το 2ο καλύτερο πράγμα στην ζωή μου..επειδή από μικρό παιδάκι έχω μεγαλώσει..να ονειρευομαι τα επόμενα παιχνίδια...νικες...παικτες...τροπαια...συστήμ
ατα του μπασκετικού Παναθηναικού...ΘΑ ΠΟΝΕΣΩ πολύ....αλλά δεν υπάρχει νόημα να συνεχίζουμε σε μία αρρωστημένη κατάσταση...σε ένα τσιφλίκι,που ευνοεί τους χορηγούς της,και τα "καλά της παιδιά"..και αφανίζει εθνικά πρωταθλήματα και εθνικές ομάδες για να χαίρονται 8-9 ομάδες...



Υ.Γ Final4 με ΠΑΟ στο Βελιγράδι...με την Ευρωλίγκα ανύμπορη νομικά να επιβάλλει στην κρατική αστυνομία απαγόρευση εισόδου στον Δ.Γ...Με τους παικτες να μην πηγαινουν στο κέντρο του γηπέδου...και να γιουχάρουν οι οπαδοί τον ύμνο...
...το ριπλέι περιμένω του φάουλ του Σίγκλετον στον Μπέρτανς..
BigTicket22
Προσωπικά έχω την εντύπωση πως εάν η συγκεκριμένη κίνηση γινόταν από κάποιον ποιο "σοβαρό" και λιγότερο θερμόαιμο άνθρωπο από τον Δημήτρη, πως θα προκαλούσε μεγαλύτερο ρήγμα και εντύπωση.
Putnam
QUOTE (BigTicket22 @ Apr 13 2018, 00:44 ) *
Προσωπικά έχω την εντύπωση πως εάν η συγκεκριμένη κίνηση γινόταν από κάποιον ποιο "σοβαρό" και λιγότερο θερμόαιμο άνθρωπο από τον Δημήτρη, πως θα προκαλούσε μεγαλύτερο ρήγμα και εντύπωση.


ενας πιο σοβαρος και λιγοτερο θερμοαιμος πιθανοτατα θα τα ζυγιζε περισσοτερο και τελικα δεν θα ερχοταν σε ρηξη, για τετοιες ενεργειες χρειαζεται να υπαρχει και λιγη αγνοια κινδυνου


ο Δγ ειχε πει καποτε ον καμερα οτι δεν ειναι ουτε βαρδινογιαννης ουτε αλαφουζος για να καθεται να τον γ****νε μες στο γηπεδο, αυτη ειναι η φιλοσοφια του ως προεδρος, δεν μπορω να την πω λανθασμενη σαν οπτικη, απλως φετος καπου το ξεφτιλισε κι ο ιδιος με το κ%^ινσταγκραμ, καπου το ξεφτιλισε και η γιουρολιγκ με τις διατησιες και τις ποινες και εδεσε το γλυκο, σημερα πηγε νταηλιδικα να βρει το δικιο του και εφαγε πορτα, συμβαινουν αυτα, η ζωη συνεχιζεται οπως και η σεζον, το ταμειο στο τελος οπως παντα

προσωπικα εκεινο που με ενοχλει περισσοτερο μετα τη σημερινη εξελιξη ειναι τα κανιβαλιστικα σχολια που διαβαζω απο οπαδους του οσφπ (στα σοσιαλ μιντια, οχι εδω), μου θυμισαν εντονα την περιοδο πουλμαν ομως ξεχνανε τι ειχε ακολουθησει

εν ολιγοις επειδη ειμαι απο αυτους που πιστευουν πως η ιστορια κανει κυκλους θεωρω οτι με καποιον τροπο θα βγουμε παλι κερδισμενοι, η ομαδα δεν χανεται
Air Kef
Ο "σίγουρος στα Φ4 Ολυμπιακός" πέρσι βρέθηκε να χάνει 2-1 και 15 πόντους μεσα στην Πόλη από την Εφές (της...Τουρκολίκας) και χρειάστηκε ματς 25 πόντων από τον Σπανούλη και τέλειο μπασκετ στο β ημίχρονο για να περάσει.

Ο ΠΑΟ, ο μόνιμα αδικημένος, και πέρσι και φέτος, που απολύει προπονητή και παίρνει και παίκτες μόνιμα μεσούσις σεζόν (φέτος την γλίτωσε ο Τσάβι αν και κάπου Δεκέμβρη νομίζω πολλοί ζητούσατε την απομάκρυνσή του) για να καλύψει εξόφθαλμες τρύπες του αρχικού του ρόστερ, τελικά καταλήγει με πλεονέκτημα έδρας, ενώ η Τουρκική Φενέρ πέρσι, που δίκαια πήρε κούπα στο τέλος, και η Ισπανική Ρεάλ φέτος παίζουν με μειονέκτημα.

Απογοητευτικό να τον στηρίζετε τον ΔΓ. Πραγματικά απογοητευτικό. Το μόνο επιχείρημα που μπορεί να δεχτεί κάποιος είναι "αν φύγει ποιος θα ερθει". Αλλα να στηρίζετε την στάση του και την απόφασή του και μάλιστα την δεδομένη στιγμή, 1 βδομάδα πριν τα πλέι οφ για επιστροφή σε Φ4 μετά από 5 χρόνια; Που αποδεδειγμένα πλέον είναι εντελώς μόνος του και υπάρχει όχι απλά απομόνωσή του, αλλά και έντονος αποδοκιμασμός του από σύσσωμο το μετοχικό της Ευρωλίγκας και μάλιστα από προέδρους που ο ίδιος διέδιδε πως συμφωνούν μαζί του; Κρίμα. Κρίμα για αυτούς που δεν έχουν θολώσει και δεν βλέπουν φαντάσματα παντού και προσπαθούν να απολαμβάνουν την φετινή προσπάθεια παικτών-προπονητή και περίμεναν όσο τίποτα την σειρά με την Ρεάλ.

Να υπενθυμίσω ότι είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια λίγκα, με ΑΚΡΙΒΩΣ τον ίδιο εκτελεστικό διευθυντή και μετόχους που ο ΠΑΟ κατέκτησε 3 φορές μέσα σε 6 χρόνια, όταν είχε παίκτες, προπονητή και διοίκηση ικανούς για κάτι τέτοιο. Το 2012 ανέλαβε ο ΔΓ και μας ενημέρωνει έκτοτε ότι η κακή Ευρωλίγκα ξαφνκά τον έχει βάλει στο μάτι, αυτόν και τον σύλλογό του. Που το 12 ήταν η Ευρωλίγκα της ΤΣΣΚΑ, αλλά το 18 είναι της Φενέρ και του Ολυμπιακού(!) και η ΤΣΣΚΑ ήταν έτοιμη να αποχωρήσει από την διοργάνωση(!), μαζί με τον ΠΑΟ.
Coach Periklis
QUOTE (BigTicket22 @ Apr 13 2018, 00:44 ) *
Προσωπικά έχω την εντύπωση πως εάν η συγκεκριμένη κίνηση γινόταν από κάποιον ποιο "σοβαρό" και λιγότερο θερμόαιμο άνθρωπο από τον Δημήτρη, πως θα προκαλούσε μεγαλύτερο ρήγμα και εντύπωση.


έχω την ίδια άποψη . Ο τρόπος και το στυλ δεν βοηθά και από κάποια ρεπορταζ βγαίνει ότι του έβαλε χέρι ο Μιζραχι πχ που έχει τις καλύτερες σχέσεις με την οικογένεια

πάει με άσχημο τρόπο να κάνει ρήξη . Θέλει διπλωματία , όχι α και ου
akratacity
QUOTE (Putnam @ Apr 13 2018, 01:10 ) *
ενας πιο σοβαρος και λιγοτερο θερμοαιμος πιθανοτατα θα τα ζυγιζε περισσοτερο και τελικα δεν θα ερχοταν σε ρηξη, για τετοιες ενεργειες χρειαζεται να υπαρχει και λιγη αγνοια κινδυνου


ο Δγ ειχε πει καποτε ον καμερα οτι δεν ειναι ουτε βαρδινογιαννης ουτε αλαφουζος για να καθεται να τον γ****νε μες στο γηπεδο, αυτη ειναι η φιλοσοφια του ως προεδρος, δεν μπορω να την πω λανθασμενη σαν οπτικη, απλως φετος καπου το ξεφτιλισε κι ο ιδιος με το κ%^ινσταγκραμ, καπου το ξεφτιλισε και η γιουρολιγκ με τις διατησιες και τις ποινες και εδεσε το γλυκο, σημερα πηγε νταηλιδικα να βρει το δικιο του και εφαγε πορτα, συμβαινουν αυτα, η ζωη συνεχιζεται οπως και η σεζον, το ταμειο στο τελος οπως παντα

προσωπικα εκεινο που με ενοχλει περισσοτερο μετα τη σημερινη εξελιξη ειναι τα κανιβαλιστικα σχολια που διαβαζω απο οπαδους του οσφπ (στα σοσιαλ μιντια, οχι εδω), μου θυμισαν εντονα την περιοδο πουλμαν ομως ξεχνανε τι ειχε ακολουθησει

εν ολιγοις επειδη ειμαι απο αυτους που πιστευουν πως η ιστορια κανει κυκλους θεωρω οτι με καποιον τροπο θα βγουμε παλι κερδισμενοι, η ομαδα δεν χανεται

Τα σχόλια των φιλάθλων του ΟΣΦΠ στα σοσιαλ είναι το μικρότερο σου πρόβλημα αυτή τη στιγμή. Υπάρχουν αλλά πολύ σοβαρότερα.

Κατά τα άλλα αφού δεν βρήκε ούτε στον Μιζραχι έναν σύμμαχο ο δγ τα επόμενα βήματα είναι λίγο πολύ δεδομένα. Η φεύγει και πάει στη ΦΙΜΠΑ η μενει, κανει κωλοτουμπα ολκής δηλαδή και υπακούει στους κανόνες που και ο ίδιος και όλοι οι άλλοι έχουν ψηφίσει. Μέση λύση δεν υπάρχει και επίσης δεν υπάρχει περιθώριο να του κάνουν ξαφνικά τα χατηρια οι υπόλοιποι.

nikmamba
QUOTE (Putnam @ Apr 12 2018, 23:55 ) *
εσενα πως σε καταπιεσε πες μου γιατι αυτο σημαινει δυναστης

οταν μπορεις να κανεις οτι θες σε εοκ κι εσακε καταπιεζεις ολους τους αλλους...

αυτο ηθελε να κανει και στην ευρωλιγκα αλλα δεν του περναει και γι αυτο τσιναει ο ΔΓ
mephisto22
Εγώ να πω την αλήθεια μου, το περίμενα ότι ο Δημητράκης θα το τραβούσε το σκοινί. Το αν θα φτάσει ως τα άκρα, και έρθειι σε πλήρη ρήξη ι φεύγοντας μαζί με την ομάδα, δεν το ξέρω. Το σίγουρο είναι ότι δεν θα υποχωρήσει έτσι εύκολα. Και είναι κρίμα, για μια ομάδα του μεγέθους του Παναθηναϊκού, να παίζει σε μια υποδεέστερη διοργάνωση. Είναι, ας πούμε, σαν να έχεις ένα υπερωκεάνιο, και να το βάλεις να πλεύσει σε ρυάκι. Εντελώς παράλογα αυτά που ζούμε με τον Δημητράκη.
nikmamba
QUOTE (Air Kef @ Apr 13 2018, 01:21 ) *
Ο "σίγουρος στα Φ4 Ολυμπιακός" πέρσι βρέθηκε να χάνει 2-1 και 15 πόντους μεσα στην Πόλη από την Εφές (της...Τουρκολίκας) και χρειάστηκε ματς 25 πόντων από τον Σπανούλη και τέλειο μπασκετ στο β ημίχρονο για να περάσει.

Ο ΠΑΟ, ο μόνιμα αδικημένος, και πέρσι και φέτος, που απολύει προπονητή και παίρνει και παίκτες μόνιμα μεσούσις σεζόν (φέτος την γλίτωσε ο Τσάβι αν και κάπου Δεκέμβρη νομίζω πολλοί ζητούσατε την απομάκρυνσή του) για να καλύψει εξόφθαλμες τρύπες του αρχικού του ρόστερ, τελικά καταλήγει με πλεονέκτημα έδρας, ενώ η Τουρκική Φενέρ πέρσι, που δίκαια πήρε κούπα στο τέλος, και η Ισπανική Ρεάλ φέτος παίζουν με μειονέκτημα.

Απογοητευτικό να τον στηρίζετε τον ΔΓ. Πραγματικά απογοητευτικό. Το μόνο επιχείρημα που μπορεί να δεχτεί κάποιος είναι "αν φύγει ποιος θα ερθει". Αλλα να στηρίζετε την στάση του και την απόφασή του και μάλιστα την δεδομένη στιγμή, 1 βδομάδα πριν τα πλέι οφ για επιστροφή σε Φ4 μετά από 5 χρόνια; Που αποδεδειγμένα πλέον είναι εντελώς μόνος του και υπάρχει όχι απλά απομόνωσή του, αλλά και έντονος αποδοκιμασμός του από σύσσωμο το μετοχικό της Ευρωλίγκας και μάλιστα από προέδρους που ο ίδιος διέδιδε πως συμφωνούν μαζί του; Κρίμα. Κρίμα για αυτούς που δεν έχουν θολώσει και δεν βλέπουν φαντάσματα παντού και προσπαθούν να απολαμβάνουν την φετινή προσπάθεια παικτών-προπονητή και περίμεναν όσο τίποτα την σειρά με την Ρεάλ.

Να υπενθυμίσω ότι είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια λίγκα, με ΑΚΡΙΒΩΣ τον ίδιο εκτελεστικό διευθυντή και μετόχους που ο ΠΑΟ κατέκτησε 3 φορές μέσα σε 6 χρόνια, όταν είχε παίκτες, προπονητή και διοίκηση ικανούς για κάτι τέτοιο. Το 2012 ανέλαβε ο ΔΓ και μας ενημέρωνει έκτοτε ότι η κακή Ευρωλίγκα ξαφνκά τον έχει βάλει στο μάτι, αυτόν και τον σύλλογό του. Που το 12 ήταν η Ευρωλίγκα της ΤΣΣΚΑ, αλλά το 18 είναι της Φενέρ και του Ολυμπιακού(!) και η ΤΣΣΚΑ ήταν έτοιμη να αποχωρήσει από την διοργάνωση(!), μαζί με τον ΠΑΟ.

τα πες ολα
Lazeras
Καληνύχτα Πανάθα μου!

Που κατάντησες. Να κάνουν κάποιοι την αγουρίδα μέλι γιατί δεν μπορούν να βάλουν κάτω τον εγωισμό τους.

Putnam
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 01:29 ) *
Τα σχόλια των φιλάθλων του ΟΣΦΠ στα σοσιαλ είναι το μικρότερο σου πρόβλημα αυτή τη στιγμή. Υπάρχουν αλλά πολύ σοβαρότερα.

Κατά τα άλλα αφού δεν βρήκε ούτε στον Μιζραχι έναν σύμμαχο ο δγ τα επόμενα βήματα είναι λίγο πολύ δεδομένα. Η φεύγει και πάει στη ΦΙΜΠΑ η μενει, κανει κωλοτουμπα ολκής δηλαδή και υπακούει στους κανόνες που και ο ίδιος και όλοι οι άλλοι έχουν ψηφίσει. Μέση λύση δεν υπάρχει και επίσης δεν υπάρχει περιθώριο να του κάνουν ξαφνικά τα χατηρια οι υπόλοιποι.


δεν προβληματιζομαι για θεματα που δεν μπορω να επηρεασω και που το βασικοτερο δεν εχουν ακομα περατωθει, ειπαμε και η σεζον διαρκει και το ταμειο παντα στο τελος γινεται, χρειαζεται ψυχραιμια

ειδικα με δγ τα παντα ειναι ρευστα και αλλαζουν οποτεδηποτε, το εχουμε δει απειρες φορες το εργο


shtarkws
Υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι ο ΔΓ θα έπαιρνε την ίδια απόφαση αν οι υπόλοιποι μέτοχοι δεχόταν να μειωθεί η ποινή του;
pk13
QUOTE(Air Kef @ Apr 12 2018, 23:21 ) *
Ο "σίγουρος στα Φ4 Ολυμπιακός" πέρσι βρέθηκε να χάνει 2-1 και 15 πόντους μεσα στην Πόλη από την Εφές (της...Τουρκολίκας) και χρειάστηκε ματς 25 πόντων από τον Σπανούλη και τέλειο μπασκετ στο β ημίχρονο για να περάσει.

Ο ΠΑΟ, ο μόνιμα αδικημένος, και πέρσι και φέτος, που απολύει προπονητή και παίρνει και παίκτες μόνιμα μεσούσις σεζόν (φέτος την γλίτωσε ο Τσάβι αν και κάπου Δεκέμβρη νομίζω πολλοί ζητούσατε την απομάκρυνσή του) για να καλύψει εξόφθαλμες τρύπες του αρχικού του ρόστερ, τελικά καταλήγει με πλεονέκτημα έδρας, ενώ η Τουρκική Φενέρ πέρσι, που δίκαια πήρε κούπα στο τέλος, και η Ισπανική Ρεάλ φέτος παίζουν με μειονέκτημα.

Απογοητευτικό να τον στηρίζετε τον ΔΓ. Πραγματικά απογοητευτικό. Το μόνο επιχείρημα που μπορεί να δεχτεί κάποιος είναι "αν φύγει ποιος θα ερθει". Αλλα να στηρίζετε την στάση του και την απόφασή του και μάλιστα την δεδομένη στιγμή, 1 βδομάδα πριν τα πλέι οφ για επιστροφή σε Φ4 μετά από 5 χρόνια; Που αποδεδειγμένα πλέον είναι εντελώς μόνος του και υπάρχει όχι απλά απομόνωσή του, αλλά και έντονος αποδοκιμασμός του από σύσσωμο το μετοχικό της Ευρωλίγκας και μάλιστα από προέδρους που ο ίδιος διέδιδε πως συμφωνούν μαζί του; Κρίμα. Κρίμα για αυτούς που δεν έχουν θολώσει και δεν βλέπουν φαντάσματα παντού και προσπαθούν να απολαμβάνουν την φετινή προσπάθεια παικτών-προπονητή και περίμεναν όσο τίποτα την σειρά με την Ρεάλ.

Να υπενθυμίσω ότι είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια λίγκα, με ΑΚΡΙΒΩΣ τον ίδιο εκτελεστικό διευθυντή και μετόχους που ο ΠΑΟ κατέκτησε 3 φορές μέσα σε 6 χρόνια, όταν είχε παίκτες, προπονητή και διοίκηση ικανούς για κάτι τέτοιο. Το 2012 ανέλαβε ο ΔΓ και μας ενημέρωνει έκτοτε ότι η κακή Ευρωλίγκα ξαφνκά τον έχει βάλει στο μάτι, αυτόν και τον σύλλογό του. Που το 12 ήταν η Ευρωλίγκα της ΤΣΣΚΑ, αλλά το 18 είναι της Φενέρ και του Ολυμπιακού(!) και η ΤΣΣΚΑ ήταν έτοιμη να αποχωρήσει από την διοργάνωση(!), μαζί με τον ΠΑΟ.


Συμφωνώ απόλυτα. .Τι να λέμε τώρα έχει βρει ο ΔΓ και τα κάνει,βρίσκει ως πάτημα την οικονομική κατάσταση της χώρας που κανένας επιχείρηματιας δεν θέλει να αναλάβει μαγαζιά τα οποία μπαίνουν μέσα και κάνοντας σημαία ότι ο ποδοσφαιρικός ΠΑΟ είναι στον γκρεμό εκβιάζει τον κόσμο για να κάνει ότι γουστάρει.

Τα σχόλια στο instagram του και από τον ίδιο και από οπαδούς είναι απλά ντροπιαστικά(π.χ γα.. Την Ευρωλίγκα αν δεν ηταν ο μπιπ ο μπερτόμεου θα είχαμε αλλά 3 ευρωπαϊκά).Αν τέτοιου είδους σχόλια γίνονται από ενήλικα άτομα με δικαίωμα ψήφου δεν είναι να απορεί κανείς για την κατάσταση της χώρας ...Θέλω να ελπίζω πως οι περισσότεροι φοβούνται πιθανή κατρακύλα της ομάδας σε περίπτωση αποχώρησης ΔΓ και γι αυτό έχουν τέτοια άποψη και συμμερίζονται τα καπρίτσια του κάθε κακομαθημενου πλούσιοπαιδού που επειδή δεν τον αφήνουν να κάνει ότι γουστάρει τσαντίζεται και συμπεριφερεται παρανοικα ,αν όχι δύσκολα τα πράγματα..

Πιστεύω γενικά πως θα κάνει μια μεγαλοπρεπή κωλοτούμπα και το καλοκαιράκι θα πει ότι μένουμε Ευρωλίγκα...Περισσότερο ως μοχλός πίεσης για καλύτερη διαιτησία μου φαίνεται...
j-kidd13
Εχει και δίκια,και πολλά,ο ΔΓ,έχει και λάθη,σε όλο αυτο το story μεταξυ του και της euroleague(Μπερτομέου).
Το οτι ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζεται διαφορετικά απο άλλες ομάδες,είναι δεδομένο.Είναι η μόνη ομάδα απο τις θεωρητικά τοπ,που έχει τόσο κακές διαιτησίες που κρίνουν παιχνίδια και έχουν στερήσει νίκες,έχει πληρώσει ένα σκασμό λεφτά σε πρόστιμα,συν την τιμωρία του ΔΓ για το θέμα με το instagram,που άσχετα αν υπάρχει λόγος ή όχι για τιμωρηθεί,είναι εμφανές οτι το μέγεθος της τιμωρίας είναι αποτέλεσμα Μπερτομέου,σαν "κόντρα" προς τον ατιθασο ΔΓ.
Γενικά σαν προσωπικότητα ο ΔΓ είναι αντιδραστικός,εκρηκτικός,εγωιστής (φαίνεται απο το θέμα της τιμωρίας του),1002 πράγματα,και σίγουρα το να αντιδράει κατ'αυτόν τον τρόπο,είναι κάτι που κάθεται στο στομάχι του κυρ Τζόρντι,και χτυπάει τον ΔΓ σε κάθε ευκαιρία,και μέσω της ομάδας.

Τώρα το χθεσινό,θεωρώ λογικότατη την πρόταση του ΔΓ για αλλαγή του Μπερτομέου,καλό θα ήταν να δοκιμαστεί και κάποιος άλλος στη θέση του υπεύθυνου της διοργάνωσης μετά απο 18 χρόνια,να δούμε και τι αλλαγές θα φέρει στο οικονομικό κομμάτι,αν θα αλλάξει επιτέλους το καραγκιοζιλίκι της τελευταίας αγωνιστικής που αγώνες που κρίνουν προκρίσεις διεξάγονται σε διαφορετικές ώρες μέρες,κλπ.
Για την αποχώρηση όμως απο την διοργάνωση είμαι κάθετα αντίθετος.Δεν είναι η λύση.Καταλαβαίνω απόλυτα τα περί σεβασμού προς την ομάδα που ειναι στις 2-3 πιο επιτυχημενες εδω και 20 χρόνια,κλπ,αλλα επειδή ακριβώς μιλάμε για μια τοπ ομάδα,η θέση της είναι ανάμεσα στους καλύτερους,και να συναγωνίζεται με αυτούς για τον ευρωπαϊκό τίτλο,κι ας έχουμε παράπονα/ενστάσεις κλπ.Δεν είναι λύση να στείλεις την ομάδα να παίζει στην νο 3 διοργάνωση με κάτι Μούρθιες κλπ.Χαμένη θα βγει η ευρωλίγκα,που θα χάσει τον πιο εμπορικό σύλλογο της,αλλα και ο Παναθηναικος που θα φυγει απο την μονη διογανωση που ταιριαζει στην αίγλη του.

Για να βγάλω το συμπέρασμα μου,δεν είμαι βέβαιος οτι εννοεί τα περί αποχώρησης ο ΔΓ.Παίζει το παιχνίδι του,όπως κάνει πάντα,για να πετύχει τους σκοπούς του.Πιστεύω οτι το σήριαλ θα έχει πολλά επεισόδια ακόμα,μετά το τέλος της σεζόν.
Αλλά αν 1 στις 100 πάρει την ομάδα απο την διοργάνωση,θα ναι εγκληματικό.


QUOTE(shtarkws @ Apr 13 2018, 09:31 ) *
Υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι ο ΔΓ θα έπαιρνε την ίδια απόφαση αν οι υπόλοιποι μέτοχοι δεχόταν να μειωθεί η ποινή του;


ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!
MaJesty23
Εχω καταβάλλει μεγάλη προσπάθεια,να γράψω νηφάλιος .

Τι πιο κατάλληλη ώρα Παρασκευή πρωί,Σ-Κ μπροστά!Γραφείο περιμένοντας ενα κωλο-meeting smiley.gif .

Δυστυχώς τέτοιο αυτο-γκολ δεν έχει ξαναμπεί!Ο Δ.Γ αποπροσανατολίζει την ομάδα μπροστά σε έναν τεράστιο στόχο!
Περιμέναμε όλοι τα παιχνίδια,σαν τρελοί.Και τώρα αυτό...

Δεν αμφιβάλλω οτι αγαπάει Παναθηναικό,αλλά πιο πολύ αγαπάει εαυτό του.

Εγω είμαι Παναθηναικός ,αλλά ταυτόχρονα αγαπάω το μπάσκετ.Θέλω λοιπόν η ομάδα μου,να παίζει στο ανώτερο επίπεδο και όχι Eurocup/milkocup με Τσαιρέλη και Καββαδά.

Εγω ειλικρινά πιστεύω ακόμα και την κόντρα διαιτησία(όπου έχει υπάρξει, κατ'εμε σε ελαχιστες περιπτώσεις) την έχει προκαλέσει ο ίδιος με τις δηλώσεις του.

Τα έχουμε πει πολλοί εδω,ότι είναι επικίνδυνος,αλλά ο μόνιμος αντίλογος είναι βάζει λεφτά.



jazz thrilos
Ο κόσμος του Παναθηναικού έχει μάθει στις διακρίσεις στο ευρωπαικό μπάσκετ τα τελευταία 25 σχεδόν χρόνια. Θέλει να βρίσκεται στο φ4 συχνά και τελικά να παίρνει την κούπα. Έτσι έχει μάθει και δικαίως το διεκδικεί όπως πρέπει να το κάνουν όλοι οι φίλοι των μεγάλων μπασκετικών ονομάτων στην ευρώπη.

Ο ΔΓ απο τότε που ανέλαβε δεν μπορεί να τους το προσφέρει. Κυρίως λόγω της εμπλοκής του στα αγωνιστικά θέματα με λάθος χειρισμούς, πήγαινε-έλα προπονητών, παίχτες αμφίβολης αξίας και συνεχών επικοινωνιακών παρεμβάσεων που χαλάνε την συγκέντρωση της ομάδας.

Καμία σχέση η διαιτησία με τις μη επιτυχίες του Παο τα τελευταία 6 χρόνια. Και όσο πιο γρήγορα το αντιληφθούν όσοι φίλοι του Παο ασπάζονται και αναπαράγουν τα περί διαιτησίας, τόσο περισσότερες πιθανότητες έχουν να "σπρώξουν" προς την κατεύθυνση της μη απαξίωσης της ομάδας τους.

Κι επειδή ο ΔΓ δεν μπορεί λόγω προσωπικών ευθυνών να προσφέρει τις επιτυχίες που προσδοκούν οι οπαδοί, ε τότε επιλέγει να μην αλλάξει ο ίδιος τακτική αλλά να αλλάξει διοργάνωση, να πάει σε ένα ευρωπαικό πρωτάθλημα επιπέδου Α2 για να μπορεί να νιώθει και πάλι -Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ- βασιλιάς.

Κι άλλες ομάδες φωνάζουν για την διαιτησία για διάφορους λόγους (προσφατο παράδειγμα η Ζαλγκίρις, η Μακάμπι παλιότερα, και άλλες) αλλά ΟΛΕΣ υπερασπίζονται την διοργάνωση που συμμετέχουν. Δεν ξέρω τι λένε για τα έσοδα κλπ, αυτό που ξέρω ειναι οτι η διοργάνωση κάθε χρόνο είναι και καλύτερη.

Αν ο Παναθηναικός νομίζει οτι η διοργάνωση θα απαξιωθεί με την φυγή του, θα διαπιστώσει σύντομα το λάθος του.
green_sky
Κανενας Παναθηναικος δεν θελει να βλεπει την ομαδα του να παιζει με την Μουρθια αντι για την Ρεαλ και την Μπαρτσελονα.
Από την άλλη όμως και κανενας Παναθηναικος θεωρω ότι δεν θελει να βλεπει την ομαδα του να συμμετεχει σε ένα μαγαζακι που εχει στηθει από τους Τουρκους και τους Ρωσους.
Ενδεχομενη αποχωρηση από την συγκεκριμενη διοργανωση θα εχει αρνητικες επιπτωσεις,τοσο για τον Παναθηναικο,οσο και για την ιδια την διοργανωση.
Ο Γιαννακοπουλος δειχνει αποφασισμενος να παρει την ομαδα ,όμως ας κραταμε μικρο καλαθι γιατι πολλα μπορει να αλλαξουν μεχρι το καλοκαιρι.

Αν όμως τελικα ο Παναθηναικος αποχωρησει,τοτε νομιζω ότι ανοιγει η πορτα για τον επομενο ή επομενους δυσαρεστημενους που σιγουρα θα υπαρξουν και το πουλοβερ θα αρχισει να ξηλωνεται.Η κατασταση δεν θα σωζεται οσες Βιλερμπαν ή Μπαγερν βαλουν στον θεσμο.
Ο Παναθηναικος είναι τεραστιο μεγεθος στο Ευρωπαικο μπασκετ.
Η αποχωρηση όπως και να το κανουμε θα φερει τριγμους.
Θεωρω δεδομενο ότι έαν αποχωρησει ο Παναθηναικος από την διοργανωση ,ο φιλαθλος της Μακαμπι ή της Μπαρτσελονα λεω εγω δυο τυχαια ονοματα, δεν θα βλεπει πια,από την ιδια σκοπια ,με το ιδιο ματι και με την ιδια απαθεια, την ομαδα του να σφαζεται στο γονατο μεσα στην Τουρκια με την λεγομενη αμυνα στα ορια του φαουλ.
Οι πιεσεις προς τις διοικησεις των εκαστοτε αδικημενων ομαδων που σιγουρα θα υπαρξουν θα είναι πολλες.
Ακομα και οι ιδιοι οι παιχτες δεν θα αντιμετωπιζουν την διοργανωση όπως πριν.
Ουσιαστικα αν ο Γιαννακοπουλος παρει την ομαδα και φυγει,θα λειτουργησει ως δουρειος ιππος της Fiba μεσα στην Ευρωλιγκα.
Τιποτα πια δεν θα είναι ιδιο και αυτό οι τυποι που εστησαν ολο αυτό το σκηνικο που λεγεται Ευρωλιγκα,το ξερουν και σιγουρα δεν το θελουν.
Η γνωμη μου λοιπον είναι ότι αν καποιος κανει πισω στο τελος, αυτή θα είναι η ιδια η διοργανωση γιατι ξερουν ότι αν γινει η αρχη τοτε θα υπαρξει και συνεχεια.
jazz thrilos
QUOTE(green_sky @ Apr 13 2018, 10:29 ) *
Κανενας Παναθηναικος δεν θελει να βλεπει την ομαδα του να παιζει με την Μουρθια αντι για την Ρεαλ και την Μπαρτσελονα.
Από την άλλη όμως και κανενας Παναθηναικος θεωρω ότι δεν θελει να βλεπει την ομαδα του να συμμετεχει σε ένα μαγαζακι που εχει στηθει από τους Τουρκους και τους Ρωσους.


Μια απλή καταμέτρηση των τίτλων τα τελευταία χρόνια που λειτουργεί αυτή η κακή ευρωλίγκα, νομίζω μπορεί να μας δώσει αρκετές πληροφορίες για το αν είναι μαγαζάκι των Τούρκων, Ρώσων ή του οποιουδήποτε η διοργάνωση.

Εκτός κι αν εμείς οτι καταφέρνουμε το καταφέρνουμε μόνοι ενάντια σε όλους. Χλωμό.
j-kidd13
QUOTE(green_sky @ Apr 13 2018, 10:29 ) *
Κανενας Παναθηναικος δεν θελει να βλεπει την ομαδα του να παιζει με την Μουρθια αντι για την Ρεαλ και την Μπαρτσελονα.
Από την άλλη όμως και κανενας Παναθηναικος θεωρω ότι δεν θελει να βλεπει την ομαδα του να συμμετεχει σε ένα μαγαζακι που εχει στηθει από τους Τουρκους και τους Ρωσους.
Ενδεχομενη αποχωρηση από την συγκεκριμενη διοργανωση θα εχει αρνητικες επιπτωσεις,τοσο για τον Παναθηναικο,οσο και για την ιδια την διοργανωση.
Ο Γιαννακοπουλος δειχνει αποφασισμενος να παρει την ομαδα ,όμως ας κραταμε μικρο καλαθι γιατι πολλα μπορει να αλλαξουν μεχρι το καλοκαιρι.

Αν όμως τελικα ο Παναθηναικος αποχωρησει,τοτε νομιζω ότι ανοιγει η πορτα για τον επομενο ή επομενους δυσαρεστημενους που σιγουρα θα υπαρξουν και το πουλοβερ θα αρχισει να ξηλωνεται.Η κατασταση δεν θα σωζεται οσες Βιλερμπαν ή Μπαγερν βαλουν στον θεσμο.
Ο Παναθηναικος είναι τεραστιο μεγεθος στο Ευρωπαικο μπασκετ.
Η αποχωρηση όπως και να το κανουμε θα φερει τριγμους.
Θεωρω δεδομενο ότι έαν αποχωρησει ο Παναθηναικος από την διοργανωση ,ο φιλαθλος της Μακαμπι ή της Μπαρτσελονα λεω εγω δυο τυχαια ονοματα, δεν θα βλεπει πια,από την ιδια σκοπια ,με το ιδιο ματι και με την ιδια απαθεια, την ομαδα του να σφαζεται στο γονατο μεσα στην Τουρκια με την λεγομενη αμυνα στα ορια του φαουλ.
Οι πιεσεις προς τις διοικησεις των εκαστοτε αδικημενων ομαδων που σιγουρα θα υπαρξουν θα είναι πολλες.
Ακομα και οι ιδιοι οι παιχτες δεν θα αντιμετωπιζουν την διοργανωση όπως πριν.
Ουσιαστικα αν ο Γιαννακοπουλος παρει την ομαδα και φυγει,θα λειτουργησει ως δουρειος ιππος της Fiba μεσα στην Ευρωλιγκα.
Τιποτα πια δεν θα είναι ιδιο και αυτό οι τυποι που εστησαν ολο αυτό το σκηνικο που λεγεται Ευρωλιγκα,το ξερουν και σιγουρα δεν το θελουν.
Η γνωμη μου λοιπον είναι ότι αν καποιος κανει πισω στο τελος, αυτή θα είναι η ιδια η διοργανωση γιατι ξερουν ότι αν γινει η αρχη τοτε θα υπαρξει και συνεχεια.


Δεν διαφωνω ουσιαστικα καπου,αλλα που ξερεις οτι αν φυγει ο Παναθηναικος,θα προκαλεσει ντομινο αποχωρησεων και αλλων μεγαλων ομαδων?Θα θελουν κι αλλοι να αφησουν την αιγλη της διοργανωσης,κι ας εχουν παραπονα?Γιατι δεν μου φαινεται απιθανο ο Παναθηναικος να ειναι ο μονος που θα αποχωρησει(αν αποχωρησει).
Η ευρωλιγκα θα χασει ενα τεραστιο brandname,αλλα θα εχει αλλα 6-7 για να κρατησει ψηλα την διοργανωση.
john wick
Αυτο πάντως που πιστεύετε ορισμένοι οτι φεύγοντας ο Παναθηναϊκός απο την EL, θα χασει την αιγλη της η οργανωση, θα χασουν λεφτα, χορηγούς κλπ μου θυμιζει την φαση που πιστευαμε οτι η Ευρώπη ετρεμε τυχον grexit.... rolleyes.gif



Ας ελπίσουμε να κατσουν το καλοκαίρι στο ιδιο τραπεζι κ να τα βρουν...
pan24
Δεν διαφωνώ ότι η διοργάνωση στηρίζεται κυρίως από Ρώσους και Τούρκους αλλά διαφωνώ ότι είναι στημένη για να κερδίζουν αυτοί.

Αν ήταν πως γίνεται από το 2002 όπου όλες οι μεγάλες ομάδες παίζουν στην Ευρωλίγκα μέχρι σήμερα οι 2 Ελληνικές ομάδες να έχουν 6 τίτλους δηλαδή πάνω από το 1/3 και σχεδόν σε κάθε φάιναλ 4 να υπάρχει τουλάχιστον 1 Ελληνική ομάδα;

Πιστεύω ακόμα ότι ο ΔΓ θα κάνει πίσω τελικά και το χτεσινό ήταν είτε παρορμητική αντίδραση επειδή έφαγε πόρτα είτε προσχεδιασμένο μήπως κερδίσει κατι στην σειρά με την Ρεάλ.

Αν κάνει κωλοτούμπα θα ξεχαστεί γρήγορα,η κωλοτούμπα του στο δημοψήφισμα αποχώρησης ξεχάστηκε σε λιγότερο από εβδομάδα
green_sky
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 10:39 ) *
Δεν διαφωνω ουσιαστικα καπου,αλλα που ξερεις οτι αν φυγει ο Παναθηναικος,θα προκαλεσει ντομινο αποχωρησεων και αλλων μεγαλων ομαδων?Θα θελουν κι αλλοι να αφησουν την αιγλη της διοργανωσης,κι ας εχουν παραπονα?Γιατι δεν μου φαινεται απιθανο ο Παναθηναικος να ειναι ο μονος που θα αποχωρησει(αν αποχωρησει).
Η ευρωλιγκα θα χασει ενα τεραστιο brandname,αλλα θα εχει αλλα 6-7 για να κρατησει ψηλα την διοργανωση.

Εκτιμηση κανω.
Θεωρω οτι αν ο Παναθηναικος αποχωρησει τοτε φιλαθλοι και οπαδοι αλλων ομαδων θα βλεπουν με πολυ μεγαλυτερη καχυποψια τα πραγματα και αυτο θα γεμιζει το ποτηρι με το νερο με αποτελεσμα καποια στιγμη να ξεχειλισει.
Ειναι αδυνατο και περασει στο ντουκου και ολα να ειναι ομορφα και ωραια οπως πριν.Τιποτα δεν θα ειναι ιδιο.
Μπορει καποιοι να μην την κανουν την επομενη χρονια αλλα την παρα επομενη.Το σιγουρο ειναι οτι αποχωρηση του Παναθηναικου αλλαζει και την οπτικη των πραγματων απο αλλες ομαδες.
Το θελουν αυτο αυτοι που εστησαν την Ευρωλιγκα ? Σιγουρα οχι.Μια χαρα τους βολευει το πραγμα οπως παει τωρα.
Ειναι αναγκασμενοι λοιπον να κανουν πισω και αν δεν κανουν θα ειναι λαθος τους.
Βεβαια και ο Παναθηναικος θα βγει χαμενος,για αυτο ας κραταμε μικρο καλαθι γιατι σε μια κατασταση που και οι δυο αντιμαχομενοι βγαινουν χαμενοι, συνηθως επεται συμβιβασμος.
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 10:19 ) *
Εχει και δίκια,και πολλά,ο ΔΓ,έχει και λάθη,σε όλο αυτο το story μεταξυ του και της euroleague(Μπερτομέου).
Το οτι ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζεται διαφορετικά απο άλλες ομάδες,είναι δεδομένο.Είναι η μόνη ομάδα απο τις θεωρητικά τοπ,που έχει τόσο κακές διαιτησίες που κρίνουν παιχνίδια και έχουν στερήσει νίκες,έχει πληρώσει ένα σκασμό λεφτά σε πρόστιμα,συν την τιμωρία του ΔΓ για το θέμα με το instagram,που άσχετα αν υπάρχει λόγος ή όχι για τιμωρηθεί,είναι εμφανές οτι το μέγεθος της τιμωρίας είναι αποτέλεσμα Μπερτομέου,σαν "κόντρα" προς τον ατιθασο ΔΓ.
Γενικά σαν προσωπικότητα ο ΔΓ είναι αντιδραστικός,εκρηκτικός,εγωιστής (φαίνεται απο το θέμα της τιμωρίας του),1002 πράγματα,και σίγουρα το να αντιδράει κατ'αυτόν τον τρόπο,είναι κάτι που κάθεται στο στομάχι του κυρ Τζόρντι,και χτυπάει τον ΔΓ σε κάθε ευκαιρία,και μέσω της ομάδας.

Τώρα το χθεσινό,θεωρώ λογικότατη την πρόταση του ΔΓ για αλλαγή του Μπερτομέου,καλό θα ήταν να δοκιμαστεί και κάποιος άλλος στη θέση του υπεύθυνου της διοργάνωσης μετά απο 18 χρόνια,να δούμε και τι αλλαγές θα φέρει στο οικονομικό κομμάτι,αν θα αλλάξει επιτέλους το καραγκιοζιλίκι της τελευταίας αγωνιστικής που αγώνες που κρίνουν προκρίσεις διεξάγονται σε διαφορετικές ώρες μέρες,κλπ.
Για την αποχώρηση όμως απο την διοργάνωση είμαι κάθετα αντίθετος.Δεν είναι η λύση.Καταλαβαίνω απόλυτα τα περί σεβασμού προς την ομάδα που ειναι στις 2-3 πιο επιτυχημενες εδω και 20 χρόνια,κλπ,αλλα επειδή ακριβώς μιλάμε για μια τοπ ομάδα,η θέση της είναι ανάμεσα στους καλύτερους,και να συναγωνίζεται με αυτούς για τον ευρωπαϊκό τίτλο,κι ας έχουμε παράπονα/ενστάσεις κλπ.Δεν είναι λύση να στείλεις την ομάδα να παίζει στην νο 3 διοργάνωση με κάτι Μούρθιες κλπ.Χαμένη θα βγει η ευρωλίγκα,που θα χάσει τον πιο εμπορικό σύλλογο της,αλλα και ο Παναθηναικος που θα φυγει απο την μονη διογανωση που ταιριαζει στην αίγλη του.

Για να βγάλω το συμπέρασμα μου,δεν είμαι βέβαιος οτι εννοεί τα περί αποχώρησης ο ΔΓ.Παίζει το παιχνίδι του,όπως κάνει πάντα,για να πετύχει τους σκοπούς του.Πιστεύω οτι το σήριαλ θα έχει πολλά επεισόδια ακόμα,μετά το τέλος της σεζόν.
Αλλά αν 1 στις 100 πάρει την ομάδα απο την διοργάνωση,θα ναι εγκληματικό.




ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!

Μήπως λέω μήπως ο Παναθηναϊκός δεν αντιμετωπίζεται πλέον σαν μεγάλη ομάδα γτ πλέον δεν είναι μια από αυτές; Η ιστορία παιδιά δεν μπορεί να μπαίνει πάντα στη ζυγαριά και να επηρεάζει καταστάσεις. Ο Παναθηναϊκός την τελευταία πενταετία είναι μια απλή ομάδα 8αδας που βλέπει την 4αδα με το κυαλι. Πχ σαν την Μπασκόνια ένα πράγμα. Γτ να σας αντιμετωπίζουν κάπως αλλιώς; Το καλύτερο παράδειγμα για αυτό που λέω είναι η Μακάμπι. Επίσης ιστορική ομάδα που έχει ακόμα μεγαλύτερη κατρακύλα από εσάς. Δεν έχουν διαιτησίες οπως είχαν παλιά αλλά δεν έχουν δημιουργήσει ολόκληρη προπαγανδα για αυτό.

Ξέρω τώρα όλοι θα μου την "πέσετε" γτ δεν θα σας αρέσει αυτό που έγραψα αλλά είναι η μεγάλη αλήθεια. Πχ δείτε το πέναλτι που πήρε η Ρεάλ προχθές. Σε όλα τα σπορ και σε όλες τις διοργανώσεις οι θεωρητικά μεγάλες ομάδες έχουν μια κάποια εύνοια. Ε εσείς πλέον δεν θεωρείστε τέτοια. Τα αποτελέσματα αυτό δείχνουν. Η ιστορία, ο κόσμος και η δυναμική της ομάδας δείχνουν το αντίθετο αλλά τα αποτελέσματα και αυτή η συνεχής κλαψα δείχνουν ότι έχει κατέβει πολλά επίπεδα.
Zephyr
Προς όλους όσους λένε "μπράβο πρόεδρε πάρε την ομάδα και φύγε από την Ευρωλίγδα" (ευτυχώς δεν είστε πολλοί) αναρωτηθείτε λίγο, γιατί άραγε ΚΑΝΕΝΑΣ πρόεδρος άλλης ομάδας δεν πήρε το μέρος του ΝτιΠιΤζί???

Παρακαλώ σοβαρές απαντήσεις, όχι γκαζετοσχόλια τύπου "όλη η Ευρώπη φοβάται τον ΠΑΟ και τον θέλουν εκτός Φ4" ή λιακοπουλαίκες συνομωσιολογίες για Ιλλουμινάτι και Νεφελίμ που αντιμάχονται τον πρόεδρα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.