Help - Search - Members - Calendar
Full Version: LIVERPOOL F.C
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
baskethood
QUOTE (PanosIlio @ Sep 18 2012, 12:01 ) *
Συγκλονιστικό!!!

http://www.contra.gr/Soccer/England/Premie...on.1933154.html

Άραγε θα μπορούσε ποτέ στη σύγχρονη Ελλάδα να γίνει κάτι τέτοιο;

Σε αντίθεση με κάποιους άλλους οι οποίοι, ακόμα και μετά την αποκάλυψη, συνέχισαν να φωνάζουν αυτό

Τόσο αηδιαστικοί.
HLR CENATION
1-2 η Λιβερπουλ μεσα στην Γιουνγκ Μποις στο ημιχρονο.

Πολυ μ αρεσει ο αριστερος εξτρεμ της Λιβερπουλ.Ο μαροκινος αν τον γραφω σωστα Ελ Σαροαυντι.Δεν συγκαρτησα το ονομα του παντως μ αρεσει πολυ.Οπως και ο μικρος ο ισπανος ο Σουσο(?).Συγχωρεστε αμα τους γραφω λαθος αλλα πρωτη φορα τους βλεπω.

Τραγικος ο Ενρικε δικο του το γκολ που εφαγε η Λιβερπουλ.
Manu7
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 20 2012, 20:53 ) *
1-2 η Λιβερπουλ μεσα στην Γιουνγκ Μποις στο ημιχρονο.

Πολυ μ αρεσει ο αριστερος εξτρεμ της Λιβερπουλ.Ο μαροκινος αν τον γραφω σωστα Ελ Σαροαυντι.Δεν συγκαρτησα το ονομα του παντως μ αρεσει πολυ.Οπως και ο μικρος ο ισπανος ο Σουσο(?).Συγχωρεστε αμα τους γραφω λαθος αλλα πρωτη φορα τους βλεπω.

Τραγικος ο Ενρικε δικο του το γκολ που εφαγε η Λιβερπουλ.

Tο σκότωσες ρε HLR...biggrin.gif

Ασαϊντί λέγεται.Toν ήθελε τάχα και ο Ολυμπιακός...tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(Manu7 @ Sep 20 2012, 20:56 ) *
Tο σκότωσες ρε HLR...biggrin.gif

Ασαϊντί λέγεται.Toν ήθελε τάχα και ο Ολυμπιακός...tongue.gif

Πολυ καλος παντως Manu. wink.gif 10 Nταουνιγκ στην καθισια του θελει.
Manu7
Πάντως λίγο που άνοιξα τώρα στο ματς της Λίβερπουλ διαιτητής είναι ο Κουκουλάκης! ugly_tocktock.gif

Τάβλι παίζουν?
HLR CENATION
Αυτος ο καραφλας που ελεγα οτι δεν μ αρεσει στο ματς με την Σαντερλαν εβαλε σημερα 2 γκολ.Ο Σελβι.
morrison
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 20 2012, 21:48 ) *
Αυτος ο καραφλας που ελεγα οτι δεν μ αρεσει στο ματς με την Σαντερλαν εβαλε σημερα 2 γκολ.Ο Σελβι.


Aυτός τις λίγες φορές που τον έχω δει μου άρεσε αρκετά, είναι και μικρός.
Γενικά η Λίβερπουλ έχει ωραίο υλικό στις μικρές ηλικίες, τώρα ότι δεν φτάνει αυτό αν υποτίθεται ότι στόχος είναι ο πρωταθλητισμός οκ. Είναι όμως;

Έχει Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σήμερα στις 15:30 με την ευκαιρία...
HLR CENATION
QUOTE(morrison @ Sep 23 2012, 13:19 ) *
Aυτός τις λίγες φορές που τον έχω δει μου άρεσε αρκετά, είναι και μικρός.
Γενικά η Λίβερπουλ έχει ωραίο υλικό στις μικρές ηλικίες, τώρα ότι δεν φτάνει αυτό αν υποτίθεται ότι στόχος είναι ο πρωταθλητισμός οκ. Είναι όμως;

Έχει Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σήμερα στις 15:30 με την ευκαιρία...


Ναι 20 χρονων ειναι μονο.

Εχεις δικιο σε αυτο που λες για το υλικο της Λιβερπουλ στις μικρες ηλικες.Και ο Σουσα η Σουσο ειναι καλος ,που ειναι και διεθνης με την νεων της Ισπανιας,οπως μου αρεσε και ο εγχρωμος δεξιος μπακ που επαιζε με την Γιουνγκ Μποις και ο σπικερ ελεγε οτι παιζει και στοπερ.Οπως μ αρεσε και Μαροκινος αριστερος εξτρεμ.

Μετα το Λιβερπουλ -Μαντζεστερ εχει και Σιτυ-Αρσεναλ.
giorgos14
Πραγματικα δεν με νοιαζει,ας μην ξαναπαρει τιτλο ποτε .Αλλα αυτο το συναισθημα που μου προκαλει η ατμοσφαιρα στο ανφιλντ πριν το παιχνιδι με κανει να την αγαπαω οσο και τον ολυμπιακο!
Μακαρι να απολαυσουμε ωραιο παιχνιδι
jvalin
Καλό, χρυσό και άγιο το μπάσκετ αλλά ομολογώ πως η Λίβερπουλ είναι η αρρώστια και η αδυναμία μου ακόμη κι αν κάθε σαββατοκύριακο μου βγάζει την ψυχή ανάποδα.Μόλις σήμερα πήρα χαμπάρι πως υπάρχει σχετικό τόπικ στο φόρουμ και πήρα το θάρρος να καταθέσω κάποιες πρώτες πρόχειρες σκέψεις.

Το θέμα που κυριαρχεί στην αποψινή ειδησεογραφία της ομάδας είναι η πολυαναμενώμενη επισημοποίηση της ανανέωσης του Στέρλινγκ.Το παλικάρι έχει όλα τα φόντα να φτάσει ψηλά και αν δεν πάρουν τα μυαλά του αέρα πιστεύω πως θα το κάνει.Εύχομαι να μείνει στο σύλλογο για πολλά ακόμα χρόνια και να γίνει η παιχτάρα που όλοι ελπίζουμε.

Παραδοσιακά όμως τέτοια εποχή υπάρχει αυξημένο ενδιαφέρον για τις επικείμενες μεταγραφικές κινήσεις του Γενάρη.Γράφονται πολλά για Sturridge κ Ince σε βαθμό μάλιστα που κάποια άρθρα τους παρουσιάζουν περίπου κλεισμένους.Προσωπικά ουδείς εκ των δύο μου γεμίζει το μάτι.Φοβάμαι πως θα την πατήσουμε ακριβώς όπως την πάτησε πέρισυ ο Κένι δίνοντας ένα σκασμό λεφτά για παίκτες που εκ των υστέρων αποδείχτηκαν κατώτεροι των προσδοκιών ή και ανεπαρκείς.Μιας και είναι η πρώτη μου παρέμβαση επιτρέψτε μου μια αναδρομή στο όχι και τόσο μακρινό παρελθόν.

Όταν ο Χένρι ανέλαβε τα ηνία υποσχόμενος πως υπό την καθοδήγησή του αργά ή γρήγορα θα επανέλθουμε στις επιτυχίες ήταν Οκτώβριος του 2010.Είμαι βέβαιος πως ο άνθρωπος έχει τις καλύτερες των προθέσεων όμως τα λάθη στο μεταγραφικό σχεδιασμό διαδέχονται το ένα το άλλο.Προσπερνώ γρήγορα γρήγορα την ανεκδιήγητη γκάφα με τα 35 εκατομμύρια λίρες για τον Κάρολ γιατί όσο περισσότερο τη σκέφτομαι μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.Πέρυσι το καλοκαίρι αποφασίστηκε να γίνει μια νέα αρχή με βασικό προσανατολισμό την επένδυση σε γηγενείς ποδοσφαιριστές οι οποίοι θα αποτελούσαν τον κορμό της ομάδας για το μέλλον.Ως λογική είναι πιστεύω πέρα ως πέρα κατανοητή και απολύτως θεμιτή αρκεί ωστόσο να υπάρχουν στην αγορά οι κατάλληλοι παίκτες για να τους προσεγγίσουμε.Πρώτες επιλογές του ΚΚ ήταν οι Τζόουνς και Γιάνγκ.Enters Sir Alex Ferguson...

Περίπου όποιον ζήταγε πέρυσι τον Ιούνιο ο Νταλγκλίς τον αποκτούσε μετά από λίγες μέρες ο Φέργκιουσον.Δυστυχώς χάθηκαν και οι δύο γιατί είτε μας αρέσει είτε όχι η Γιουνάιτεντ τους προσέφερε σαφώς πιο αξιόπιστα εχέγγυα εξέλιξης.Όταν όμως το plan A πήγε στα σκουπίδια εμείς βλακωδώς παραμείναμε τυφλά προσκολλημένοι σε αυτό επιδεικνύοντας παντελή έλλειψη ευελιξίας.Έπρεπε σώνει και ντε να έρθουν Άγγλοι και θα πληρώναμε όσο όσο για να τους φέρουμε.Αποτέλεσμα αυτής της στενοκέφαλης λογικής ήταν να εκταμιευτούν περίπου 16 εκατομμύρια για τον Χέντερσον και άκουσον άκουσον 20 για τον Ντάουνινγκ!Περιττό να αναφέρω πως ενάμιση χρόνο αργότερα ο πρώτος βλέπει τα περισσότερα παιχνίδια από τον πάγκο και ο δεύτερος παλεύει για τη θέση του στο ρόστερ σκαντζάροντας τον εκάστοτε αριστερό μπακ.

Ας επικεντρωθώ όμως πλέον στα φετινά.Με μεγάλη μου λύπη παρατηρώ την ίδια ακατανόητη κατ' εμέ προσήλωση στην εγχώρια αγορά.Νομίζω δεν ανακαλύπτω την Αμερική λέγοντας πως οι Άγγλοι παίκτες υπερκοστολογούνται και ως επί το πλείστον στερούνται ποιότητας συγκριτικά με άλλες λύσεις εκτός νησιού που όμως προϋποθέτουν ευρύτερη γνώση της αγοράς.Στο μυαλό μου κάπως έτσι έχει η κατάσταση με τους Στάριτζ και Ινς...Δίνουμε κοντά στα 20 εκατομμύρια για δύο ποδοσφαιριστές εξελίξιμους μεν, με μάλλον χαμηλό ταβάνι δε, που πολύ δύσκολα θα αποδειχτούν κομβικές επιλογές για το μέλλον.Σε μια ισχυρή Λίβερπουλ ουδείς εκ των δύο θα είχε θέση στην ενδεκάδα και μονάχα ο Στάριτζ θα μπορούσε να σταθεί σε επίπεδο 18άδας.Και κάπου εδώ διαβάζω πως σκεφτόμαστε να αντικαταστήσουμε τον Ρέινα με τον 19χρονο Τζακ Μπάτλναντ της Μπέρμιγχαμ...Μακάρι να κάνω λάθος αλλά φοβάμαι πως θα έπρεπε να έχουμε διαφορετική μεταγραφική στρατηγική.

Όσον αφορά τα αγωνιστικά αύριο στις 7:30 φιλοξενούμε τη Φούλαμ.Τι να πει κανείς?Θα οπλιστώ με υπομονή και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει...Έτσι που το πάμε φέτος ό,τι κι αν έρθει δεν νομίζω πως θα 'ναι έκπληξη...
SteveNashidis
QUOTE(jvalin @ Dec 21 2012, 18:11 ) *
Καλό, χρυσό και άγιο το μπάσκετ αλλά ομολογώ πως η Λίβερπουλ είναι η αρρώστια και η αδυναμία μου ακόμη κι αν κάθε σαββατοκύριακο μου βγάζει την ψυχή ανάποδα.Μόλις σήμερα πήρα χαμπάρι πως υπάρχει σχετικό τόπικ στο φόρουμ και πήρα το θάρρος να καταθέσω κάποιες πρώτες πρόχειρες σκέψεις.

Όσον αφορά τα αγωνιστικά αύριο στις 7:30 φιλοξενούμε τη Φούλαμ.Τι να πει κανείς?Θα οπλιστώ με υπομονή και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει...Έτσι που το πάμε φέτος ό,τι κι αν έρθει δεν νομίζω πως θα 'ναι έκπληξη...


Συμφωνώ φίλε μου με όσα έγραψες ! Κάθε ΣΚ η Λιβερποολ μας απογοητεύει και μας πικραίνει ! Που είναι η ομάδα που σάρωνε με το πάθος και την σκληρότητα της ; Το Ανφιλντ ήταν εφιάλτης για όποια ομάδα το επισκεπτόταν.

Για τις μεταγραφές δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο . Τα είπες όλα . Πλήρης αποτυχία και 0 σχεδιασμός . Ας αφήσουν τον Τζέραντ να φύγει . Ο παίκτης δίνει την ψυχή του και δεν έχει γύρω του παίκτες να τον βοηθήσουν . Χαραμίζεται σε μια ομάδα χωρίς συγκεκριμένους στόχους .

Και επιτέλους πρέπει να σταματήσει το γεγονός πως χάνουμε πολλά ματς στο τέλος των παιχνιδιών .
Badass
Λάθη γίνονται. Τα πράγματα όμως δεν είναι τόσο τραγικά.

Θεωρώ πως επιτέλους έχουμε έναν προπονητή που έχει πλάνο, γνωρίζει από τακτική, θέλει οι ομάδες του να παίζουν ωραίο ποδόσφαιρο και δουλεύει με τους μικρούς.

Έχουμε νέα φουρνιά ταλέντων. Δεν ξέρω που μπορούν να φτάσουν αλλά ταλέντο υπάρχει. Περιμένω από τον Στέρλινγκ(που είναι το μεγαλύτερο ταλέντο) να δυναμώσει γιατί έτσι όπως είναι σωματικά θα χαθεί μελλοντικά. Πιστεύω πολύ σε Σούσο, Σέλβεϊ.

Ο Γέσιλ θα αποδειχτεί μελλοντικά φοβερή μεταγραφή αν δουλευτεί σωστά και δεν έχει τραυματισμούς κτλ. Μου αρέσει ο Ασαϊντί αλλά έχουμε λίγα δείγματα γραφής. Ο Στάριτζ ελπίζω και θέλω να πιστεύω πως θα συνεχίσει έτσι. Πρέπει να κλείσει κάποια στόματα. Ο Άλλεν είναι καλός, αλλά όχι κάτι φοβερό. Πασάρει πολύ καλά αλλά δεν έχει κάτι άλλο ιδιαίτερο. Είναι όμως χρήσιμος.

Δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει με τους εξής: Ντάουνινγκ, Χέντερσον, Κόατες, Σκρετλ, Χοσέ Ενρίκε, Ρέινα, Μπορίνι.

Ο Ντάουνινγκ δείχνει να ανεβαίνει, παίζει καλά τελευταία αλλά ποτέ δε μου γέμιζε το μάτι.
Με το Χέντερσον δε μπορώ να βγάλω άκρη.
Κόατες: πρέπει να πάρει ευκαιρίες και κάποιος να πέσει από πάνω του. Μου φαίνεται ψυχολογικά πεσμένος και ακόμα δεν έχει μπει στο κλίμα της ομάδας. Τον πιστεύω.
Ο Σκρετλ μπορεί να κάνει απίστευτο ματς, να είναι βράχος στην άμυνα, να βγάζει απίστευτο πάθος και ξαφνικά να κάνει 1-2 λάθη. Αλλά αυτά τα ΛΑΘΗ δεν είναι τα κλασσικά που δικαιούνται όλοι οι αμυντικοί. Είναι σίγουρα γκολ για τον αντίπαλο.
Χοσέ Ενρίκε: ίδια περίπτωση με Ντάουνινγκ.
Ρέινα: παρόμοια με Σκρετλ.
Μπορίνι: ασχολίαστο.

Στα μεταγραφικά έχουμε κάνει σωστές και λάθος επιλογές. Δεν είναι λάθος το να πάρουμε ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην Αγγλία. Αυτό δε σημαίνει πως δεν πρέπει να δούμε τι παίζει στο εξωτερικό.

Τα προβλήματα είναι άλλα. Όταν διεκδικούμε έναν ποδοσφαιριστή μαζί με κάποια άλλη ομάδα τον χάνουμε. Είτε λέγεται Γιουνάιτεντ είτε Τότεναμ είτε Σαουθάμπτον. Πρόβλημα είναι επίσης πως η Γιουνάιτεντ κάνει πλέον πλάκα σε όλους στην εσωτερική αγορά και "χτυπάει" σε χαμηλές τιμές. Να 'ναι καλά τα παραρτήματα. Τρίτο πρόβλημα είναι πως για τα σούπερ ταλέντα είτε δεν κινούμαστε καθόλου και αφήνουμε άλλους να "παίξουν μπάλα"(π.χ. Ζαχά) είτε θα κινηθούμε όταν ενδιαφερθεί και κάποιος ανταγωνιστής. Μιλάω για ταλέντα εγχώρια και μη.

Μην ξεχνάμε επίσης το ρόλο της διαιτησίας τη φετινή χρονιά. Θα ήμασταν πιο ψηλά και η Γιουνάιτεντ δε θα ήταν πρώτη.

Υ.Γ. Συγνώμη για το διπλό ποστ, δεν πρόλαβα να editάρω
bballbill
Όντως είναι καλύτερος στην τακτική ο Ρότζερς αλλά δεν έχει το υλικό που χρειάζεται για το ποδόσφαιρο που έχει στο μυαλό του. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο κέντρο κυρίως όπου σχεδόν όλα τα χαφ του είναι αργά και δεν έχουν κίνηση με τη μπάλα.

Για τα παραρτήματα τώρα τί να πω. Τραβηγμένα τα όσα λες. Απ' τη στιγμή που τα μεγάλα club μπορούν να δώσουν μεγαλύτερα συμβόλαια από σένα οι παίχτες δε θα σε προτιμάνε. Λογικό είναι. Το ίδιο πρόβλημα έχουμε κι εμείς στην Arsenal. Ο Van Persie στην Αrsenal έπαιρνε 100 ή 125.000 τη βδομάδα(δε θυμάμαι ακριβώς) και στη United του διπλασίασαν το μισθό. Τί να συναγωνιστείς;

Αυτά.
HLR CENATION
Καταπληκτικη μεταγραφη για την Λιβερπουλ ο Κολο Τουρε.Εντυπωσιακος στοπερ σιγουρα θα βοηθησει.

Επισης βαζω το χερι μου στην φωτια για τον Ασπας της Θελτα.Διαβασα χθες οτι ειναι κοντα στο να τον παρει αν δεν τον ειχε παρει και εκτιμω οτι ειναι μια καλη κινηση που θα δωσει ποιοτητα στο κεντρο της Λιβερπουλ.

Καλα θα κανει να δωσει τον Ρεινα με φθηνοτερο συμβολαιο μπορει να βρει καλυτερο τερματοφυλακα.

Μ αρεσει πολυ ο προπονητης της ομαδας ο Ροτζερς,να κοιταξουν να τον δεσουν για πολλα χρονια ειναι η γνωμη μου.
aegeansheed
Ημέρες χαράς για τους οπαδούς του Luis Suarez...
HLR CENATION
Με 13 εκ ευρω πηρε τον τερματοφυλακα Μινιολε η Λιβερπουλ απο την Σαντερλαντ.
giorgos14
QUOTE(HLR CENATION @ Jun 23 2013, 12:09 ) *
Με 13 εκ ευρω πηρε τον τερματοφυλακα Μινιολε η Λιβερπουλ απο την Σαντερλαντ.


Συνεχιζει να πληρωνει ακριβα χωρις να εχει βαλει μυαλο...Μαλιστα...
mixalisgate7
QUOTE(giorgos14 @ Jun 23 2013, 19:08 ) *
Συνεχιζει να πληρωνει ακριβα χωρις να εχει βαλει μυαλο...Μαλιστα...


Ο Ρότζερς κάνεις τις μεταγραφές και αυτός θα την πληρώσει αν αποτύχει.
giorgos14
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 23 2013, 16:32 ) *
Ο Ρότζερς κάνεις τις μεταγραφές και αυτός θα την πληρώσει αν αποτύχει.


Μαζι με αυτον την πληρωνει και η ομαδα ομως...
mixalisgate7
QUOTE(giorgos14 @ Jun 23 2013, 20:57 ) *
Μαζι με αυτον την πληρωνει και η ομαδα ομως...


Έτσι είναι στην Αγγλία,τις ομάδες τις διαχειρίζονται εν λευκώ οι προπονητές.
bballbill
Δεν είναι ακριβή η μεταγραφή, το 2ο καλύτερο τέρμα της περσινής σεζόν παίρνεις. Άσε που τον αγοράζεις με την προοπτική να γίνει βασικός τερματοφύλακας κι όχι για να προσθέσεις απλά βάθος στο ρόστερ.
giorgos14
Σουαρες

Πολυ κρατησε το αστειο.Δωστε τον να τελειωνουμε.Και με τα λεφτα αυτα μπορεις να αναπληρωσεις το κενο του και να γεμισεις και καποια τρυπα του ροστερ.
Παντως Σουαρες ,οσο και αν προσπαθησες,αν δεν εκανες και αυτες τις λαλακιες με τις τιμωριες και τις 10 αγωνιστικες που ετρωγες ισως να επαιζε στο τσ.λ η ομαδα..
jvalin
Φιλικό της πλάκας στο αχανές Cricket Ground της Μελβούρνης. Αποθέωση…





giorgos14
Το 2004 εβριζα το Τζεραρντ που με το γκολ του μας αφηνε εκτος τσαμπιονς λιγκ ενω ειχαμε 10 ποντους.Σημερα 9 χρονια μετα τον τιμαει η Λιβερπουλ απεναντι στον Ολυμπιακο.Μεγαλος παικτης παρ'οτι μας ειχε πληγωσει...
HLR CENATION
Μ αρεσε η Λιβερπουλ σημερα.Ηταν καλη.
Για τον Ασπας τα ειχα γραψει οταν τον πηρε πολυ καλος παικτης.
Ο Τουρε καλυτερος απο Σκρτελ.
Ο Μουτινιο σπουδαιος παικτης,ντελικατος.
Ο Στερλγκ μ αρεσει πολυ διεισδυτικος παικτης,αμα ειχε και το γκολ θα ηταν ακομα καλυτερα.
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 3 2013, 16:57 ) *
Ο Μουτινιο σπουδαιος παικτης,ντελικατος.


O Μουτίνιο παίζει στην Μονακό,εσύ εννοείς τον Κουτίνιο.
HLR CENATION
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 3 2013, 17:37 ) *
O Μουτίνιο παίζει στην Μονακό,εσύ εννοείς τον Κουτίνιο.

Ναι σωστα.Ο Μουτινιο πηγε απο την Πορτο στην Μονακο.
HLR CENATION
Ωραιο το πρωτο ημιχρονο στο Λιβερπουλ -ΣΤοουκ.

Καλη απο την μεση και μπροστα η Λιβερπουλ ειδικα η τριαδα Σταριτς,Ασπας,Κουτινιο.

Πολυ δουλεια ο Λουκας αμυντικα.

Δοκαρι και μεγαλη χαμενη φαση Στοουκ.
SteveNashidis
Oμαδαρα εχουμε Χρησταρα ! Πολυ καλή η απόδοση της λιβερποολ ! Μεγαλη διαφορα με περσι!
HLR CENATION
QUOTE(Voyager @ Aug 17 2013, 15:57 ) *
Oμαδαρα εχουμε Χρησταρα ! Πολυ καλή η απόδοση της λιβερποολ ! Μεγαλη διαφορα με περσι!


ναι Χρηστο οπως τα λες. wink.gif
Σημερα μπορουσατε να ειχατε βαλει και αλλα γκολ.
Βεβαια εχασε και η Στοουκ πεναλτι στο 88.
Πολυ καλος ο Τουρε.
Παικταρα ο Κουτινιο,θα βοηθησει ο Ασπας.
SteveNashidis
Πιάσαμε και πέναλντι στο 87 ! και η πρώτη η λίβερποολ στην αγγλια ... laugh.gif
Dreamerpanos
Τρομακτική η Λίβερπουλ στο πρώτο ημίχρονο....οι φάσεις που χάσαμε ήταν απίστευτες,με τον Μπέγκοβιτς να κάνει το ματς της ζωής του....εντάξει ξέραμε ότι είναι εξαιρετικός κίπερ αλλά μας έκανε τα νεύρα κρόσσια σήμερα μέχρι να μπει το γκολ tongue.gif

Ο Άσπας πολύ καλός,βοήθησε στην κυκλοφορία και με πολύ καλές κινήσεις αλλά με κακά τελειώματα....

Και για το τέλος...ΜΙΝΙΟΛΕ.....Ξεκίνησε απίστευτα αγχωμένα(και στα φιλικά έτσι ήταν) αλλά όσο πέρναγε η ώρα ήταν όλο και πιο σίγουρος με αποκορύφωμα την απόκρουση στο πέναλτυ....στην αγγλική τηλεόραση πριν εκτελέσει ο Γουόλτερς,έδειξε που έχει ρίξει τα τελευταία του 5-6 πέναλτυ και τα 4 ήταν αριστερά και το ένα στο δοκάρι στο κέντρο....μάλλον ο Μινιολέ το είχε μελετήσει...

Πρόβλημα στα στημένα είχαμε,ειδικά από την ώρα που μπήκε ο Άνταμ,αλλά η Στόουκ είναι από τις ψηλότερες ομάδες του πρωταθλήματος με Ενζονζί,Χουτ,Τζόουνς,Κράουτς κτλ.....οπότε ας περιμένουμε λίγα παιχνίδια ακόμα για να δούμε....
giorgos14
0-1 μεσα στην Αστον Βιλα στο 20 με το Σταριτζ να σκοραρει ξανα.Για καποιο λογο αυτη η λιβερπουλ μου βγαζει μια αισιοδοξια και οχι αυτη τη μιζερια που μου προκαλουσαν οι προηγουμενες χρονιες.Ισως φταιει το οτι υπαρχει κινηση συνεχως και διαθεση.Μακαρι να συνεχισει ετσι.
giorgos14
Με το που μιλησα βαλθηκε η ομαδα να με διαψευσει.Μετα το γκολ εμειναν ολοι πισω αγκομαχοντας μεχρι το 90.Τουλαχιστον αντεξαν και κερδισαμε και το 2ο παιχνιδι
HLR CENATION
Ωραιο το Λιβερπουλ-Μαντζεστερ Γιουν.
Ο φερντιαναντ φταιει στο γκολ της Λιβερπουλ.
Σπουδαιο ματς μεχρι στιγμης οι Λουκας,Τζεραρντ.
Απο την Μαντζεστερ οι Καρικ,Βιντιτς.
Δεν νομιζω οτι εχει να προσφερει τιποτα ο Γκιγκς πλεον.
HLR CENATION
To πηρε το ματς η Λιβερπουλ.
Πολυ καλο κοουτσαρισμα απο τον Ροτζερς που κρατησε πισω την ομαδα στο δευτερο ημιχρονο.
Δεν απειλησε για δευτερο συνεχομενο ματς ο Φαν Περσυ.
Βρηκε τερματοφυλακα η Λιβερπουλ μετα απο χρονια.

Μινιολε 9 σπουδαιες αποκρουσεις σημερα
Τζονσον8 αμυντικα ανικητος
Αγγερ 8 μονο σε μια φαση χανει τον Φαν Περσι,στο υπολοιπο ματς τον εσβησε
Σκρτελ 7 πολυ καλο ματς
Ενρικε 8 εκπληκτικος ανασταλτικα,αλλα πουλησε την μπαλα δυο φορες σε χωρο που μπορει να δημιουργουσε προβληματα στην ομαδα του
Λουκας 9 Μεγαλο ματς,εκοωε και εραβε στο κεντρο
Τζεραρντ 7 πολυ καλο πρωτο ημιχρονο,επεσε στο δευτερο
Χεντερσον 7 πολυ ενεργεια εβγαλε
Ασπας 5 μονο αυτος δεν τραβηξε για την Λιβερπουλ
Κουτινιο 7 ανακατοσουρας
Σταριτς 7 σκοραρε και εκανε πολλες δουλειες στο γηπεδο

Ντε Χεα 6 δεν εφταιγε στο γκολ
Τζοουνς 5 οσο επαιξε ειχε προβληματα απο τον Κουτινιο
Φερντιναντ 5 φταιει στο γκολ
Βιντιτς 7 ο καλυτερος παικτης της ομαδας του
Εβρα 6 κρατησε πισω,δεν ανεβαινε καλα
Καρικ 6 αμυντικα καλος,αλλα δεν μπορουσε να φτιαξει παιχνιδι
Κλεβερλι 5 λιγα πραγματα
Γιανγκ 5 δεν του βγηκε το ματς
Γκιγκς 5 δεν νομιζω οτι πρεπει να ξεκινα βασικος πια.περασαν τα χρονια.
Γουολμπεκ 5 σε κακη μερα
Φαν Περσι 5 τον εσβησαν τα σεντερ μπακ της Λιβερπουλ
Βαλεντσια 6 προσπαθησε να βοηθησε επιθετικα,δεν ηταν κακος

MVP Λουκας
HLR CENATION
Yπεροχο το Σουονσι-Λιβερπουλ μεχρι στιγμης.
Αυτος ο Σελβει της Σουονσι ο καραφλας ποτε δεν μου αρεσε.Σκοραρει και μετα κανει δυο λαθη και βαζει δυο γκολ η Λιβερπουλ.
Πολυ ωραιος ο Μοουζες,νομιζω οτι ηταν λαθος του Μουρινιο που τον εδωσε δανεικο.
Kαλο πρωτο ημιχρονο ο στοπερ Σακο.
Dreamerpanos
Τι κάνεις ρε Ουρουγουανέ....
Air Kef
Μην τους ματιάσουμε φέτος, φαίνεται η μη συμμετοχή στην Ευρώπη να βοηθάει.
Ελπίζω να πάμε έτσι μέχρι τα χριστούγεννα, εκεί να πάρουμε εναν δυνατό CM* γιατί ο αρχηγός είναι 33 πλέον και ο Χέντερσον έχει θέματα με το ποδόσφαιρο, και ίσως υπάρχει ελπίδα να τελειώσει η ξηρασία.


*δυνατό CM, δεν εννοώ να δώσουμε απαραίτητα 20 εκατομμύρια για να πάρουμε κάναν Ντάουνινκ ή Πέναντ.
giorgos14
Εχει γραφτει πουθενα κανα νεοτερο σχετικα με τις μεταγγραφες της ομαδας;Δεν εχω διαβασει κατι και ειναι κριμα να μην ενισχυθουμε σε αυτη τη μεταγραφικη περιοδο.
bballbill
Απ' όσο ξέρω χαφ κοιτάτε, ίσως και έναν παίχτη για την άμυνα.
jvalin
QUOTE (giorgos14 @ Jan 16 2014, 00:40 ) *
Εχει γραφτει πουθενα κανα νεοτερο σχετικα με τις μεταγγραφες της ομαδας;Δεν εχω διαβασει κατι και ειναι κριμα να μην ενισχυθουμε σε αυτη τη μεταγραφικη περιοδο.

Λέγεται ότι είμαστε κοντά στον Mohamed Salah της Βασιλείας. Αν θες τη γνώμη μου, μακάρι να μην τον πάρουμε. tongue.gif
giorgos14
QUOTE(jvalin @ Jan 16 2014, 12:26 ) *
Λέγεται ότι είμαστε κοντά στον Mohamed Salah της Βασιλείας. Αν θες τη γνώμη μου, μακάρι να μην τον πάρουμε. tongue.gif



αυτο ειναι το κακο,κανουμε συνεχως λαθος επιλογες.Δεν εχω δει τον συγκεκριμενο παικτη αλλα με παικτη της Βασιλειας δεν πας για πρωταθλημα.Το ιδανικο θα ειναι να γεμισουμε το κεντρο με 2 παικτες ωστε να μην φοβομαστε το οτι θα σκασουν αυτοι που εχουμε ηδη και παιζουν ανελλιπως
Dreamerpanos
Κοίταζα το πρόγραμμα της Λίβερπουλ στον 2ο γύρο.....εντάξει ξέρω ότι το πρωτάθλημα είναι όνειρο (αλλά όσο είμαστε κοντά ελπίζουμε)....είδα λοιπόν ότι από τα 9 εντός που μένουν,τα 5 είναι με Άρσεναλ,Τσέλσι,Σίτυ,Τότεναμ,Έβερτον....δηλαδ
ή με 1-2 κινήσεις στις μεταγραφές κάτι μπορεί να γίνει για το όνειρο....και βέβαια να κάνει 2πλα που δεν έκανε προηγούμενες χρονιές με ομάδες κάτω από τη 10αδα.....από την άλλη όμως αν μαζεύεις 36 πόντους στον πρώτο γύρο και είχες να παίξεις εκτός με τους 5 που προανέφερα,γιατί όχι?
bballbill
Βλέπω το Ουντινέζε - Λάτσιο, 1-0 το σκορ στο 48, και θέλω να πω πως αν το ενδιαφέρον της Λίβερπουλ για το Μπαντού της Ουντινέζε είναι πραγματικό πρόκειται για πολύ καλό παίχτη. Πολύ αθλητικός με κλεψίματα, τάκλιν, τρέξιμο με τη μπάλα και τελειώνει φάσεις μέσα στην περιοχή. Όλ' αυτά τα στοιχεία λείπουν απ' το κέντρο της Λίβερπουλ κι ο παίχτης αυτός τα συγκεντρώνει όλα. Θ' απελευθερώσει και το Τζέραρντ με την κίνηση που έχει.
Dreamerpanos
QUOTE
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ DAILY TELEGRAPH

Καταθέτει πρόταση για Σάλαχ η Λίβερπουλ

Επισημοποιεί το ενδιαφέρον της για τον Μοχάμεντ Σάλαχ η Λίβερπουλ, καθώς, σύμφωνα με την Daily Telegraph, αναμένεται να καταθέσει προσφορά στη Βασιλεία μέχρι το τέλος της εβδομάδας. Ο Αιγύπτιος μεσοεπιθετικός κοστολογείται 15 εκατ. ευρώ.

Από την έναρξη της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου οι «κόκκινοι» σχεδίαζαν να κάνουν δικό τους τον 21χρονο οργανωτή της πρωταθλήτριας Ελβετίας, ωστόσο η τιμή του είχε, αρχικώς, κριθεί απαγορευτική.

Η ανάγκη για παίκτη σε αυτή τη θέση, ωστόσο, επανέφερε στο προσκήνιο την περίπτωση του Σάλαχ (είχε ακουστεί και ο Καντρέβα τις προηγούμενες ημέρες), ο οποίος αρέσει πολύ στον τεχνικό της Λίβερπουλ, Μπρένταν Ρότζερς.

Εφόσον επιτευχθεί συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή και την ελεβτική ομάδα, οι «κόκκινοι» θα στραφούν στην περίπτωση ενός αμυντικού, καθώς υπάρχει έντονος προβληματισμός μετά το πρόσφατο παιχνίδι ενάντια στην Άστον Βίλα(18/1), όπου η ομάδα δεν έχασε μεν, αλλά δέχτηκε δύο τέρματα (2-2).



από sentragoal.gr
bballbill
Διαφωνώ με την προτεραιότητα που αναφέρεται στο άρθρο. Τακτικά, αυτό που χρειάζεται η Λίβερπουλ είναι ένας παίχτης, χαφ κατά προτίμηση, που να μπορεί να τρέξει με τη μπάλα και να συνδέσει κέντρο κι επίθεση. Αυτά τα χαρακτηριστικά τα διαθέτει ο Καντρέβα, ο οποίος έχει παίξει και σαν Β2Β στη Λάτσιο, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό απ' το Σάλαχ. Οπότε πρώτα πρέπει να κοιτάξει τον Καντρέβα και μετά να πάει στο Σάλαχ.
giorgos14
QUOTE(Dreamerpanos @ Jan 20 2014, 14:47 ) *
από sentragoal.gr




Και ξαφνικα ΑΥΤΟ . Τωρα αν γλιτωσαμε η΄χασαμε κελεπουρι θα το δείξει η πορεία.23 του μήνα και τίποτα ακόμα πάντως...
Air Kef
Τίποτα και 2 μηνες εκτός ο Λούκας και παει ο Τζέραρντ για DM και θα κλαίμε.
mixalisgate7
QUOTE(Air Kef @ Jan 23 2014, 18:41 ) *
Τίποτα και 2 μηνες εκτός ο Λούκας και παει ο Τζέραρντ για DM και θα κλαίμε.


Και θα αποχαιρετήσουμε την 4αδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.