Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΑ ΕΝΩΣΕΩΝ & ΕΟΚ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
32magic
QUOTE (aegeansheed @ May 25 2018, 00:17 ) *
Καλώς ήλθατε, ελπίζω να λέμε και τα καλά εκτός από τα στραβά. Έτσι πρέπει.
Παρακαλώ να διαβάσουμε τους κανονισμούς του Forum πριν ξεκινήσουμε τις συζητήσεις μας.
(υπάρχει σχετικός σύνδεσμος στην υπογραφή μου)


Καλώς σας βρήκαμε. Το σχόλιο σου για τους κανονισμούς είναι γενικό ή έκανα κάτι λάθος. Απάντησέ μου σε παρακαλώ.
aegeansheed
QUOTE(32magic @ May 25 2018, 00:43 ) *
Καλώς σας βρήκαμε. Το σχόλιο σου για τους κανονισμούς είναι γενικό ή έκανα κάτι λάθος. Απάντησέ μου σε παρακαλώ.

Συνηθίζεται στο πρώτο ποστ κάποιου, οπότε δεν τρέχει κάτι. Φιλικά το είπα. Μερικές φορές δεν βάζω καθόλου emoticon και κατά κάποιον τρόπο δείχννω κοινωνικά αναίσθητος.
ggrilik
QUOTE (ethn @ May 21 2018, 12:30 ) *
http://www.eskana.gr/2018/05/live-streamin...r-all-star.html


Η Γρηγοροπούλου λίγο άκυρο το να συμμετάσχει .Δεν ξέρω.. Τη στιγμή που καλείται δύο χρόνια τώρα στις Εθνικές, θεωρώ ότι η ομάδα της θα έπρεπε να στείλει κάποιο άλλο κορίτσι στο all star. Πρωταθλήτριες ΕΣΚΑΝΑ βγήκαν, σίγουρα υπάρχουν και άλλες πολλές καλές παίχτριες (και λιγότερο προβεβλημένες) Γνώμη μου

Εριξα τώρα λίγο μια ματιά στα μίνι κοριτσιών μιας και το ανέφερες ,αργότερα θα δω και τα προμίνι αγοριών που με ενδιαφέρουν εξάλλου, ε και γενικά όσο από το 4ωρο που έχει ανέβει έχω όρεξη (ευτυχώς τα μίνι κοριτσιών που είπες ήταν στο τέλος και δεν έψαχνα μια ώρα! Αχαχαχαχα) .Εσύ ως γνωστός γκουρού, επεσήμανέ μας κάνα συγκεκριμένο σημείο και από τα άλλα τμήματα 

Λοιπόν, ναι το 7απο τις κίτρινες είχε ένα ωραίο μπασκετοστυλάκι , αθλητικό διασκελισμό, και ξέρει να ...



Λοιπόν βρε συ ethn, μια που έχω πιάσει την ονοματολογία, το 8 μπλέ των μίνι που σ'αρεσε (κι μένα μ'άρεσε για τους ίδους λόγους) νομίζω λέγεται ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2005, ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ.
Η ψηλή νομίζω είναι η ΙΖΑΜΠΕΛΑ ΚΕΛΙ 2005, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ.
Το 7 κίτρινο, ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΑΠΑΔΟΓΟΥΛΑ 2005, ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.

Απ τις παγκορασίδες εντάξει, εκτός της Γρηγοροπούλου που ήταν OP γι αυτό το παιχνίδι και της Σιμιτσιδέλη του Πρωτέα που έπαιξε και στον τελικό με Κρόνο, μ' άρεσε αρκετά σαν εξελίξιμη το #7 κίτρινο, η ΑΛΕΞΙΑ ΔΙΑΜΑΝΤΩ (2004), ΚΟΡΥΔΑΛΟΣ. Παίζει στο 2ο πεντάλεπτο, απ το 03:09:00



passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ May 25 2018, 02:36 ) *
Λοιπόν βρε συ ethn, μια που έχω πιάσει την ονοματολογία, το 8 μπλέ των μίνι που σ'αρεσε (κι μένα μ'άρεσε για τους ίδους λόγους) νομίζω λέγεται ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2005, ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ.
Η ψηλή νομίζω είναι η ΙΖΑΜΠΕΛΑ ΚΕΛΙ 2005, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ.
Το 7 κίτρινο, ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΑΠΑΔΟΓΟΥΛΑ 2005, ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.

Απ τις παγκορασίδες εντάξει, εκτός της Γρηγοροπούλου που ήταν OP γι αυτό το παιχνίδι και της Σιμιτσιδέλη του Πρωτέα που έπαιξε και στον τελικό με Κρόνο, μ' άρεσε αρκετά σαν εξελίξιμη το #7 κίτρινο, η ΑΛΕΞΙΑ ΔΙΑΜΑΝΤΩ (2004), ΚΟΡΥΔΑΛΟΣ. Παίζει στο 2ο πεντάλεπτο, απ το 03:09:00


Ρε παιδιά δεν έχουμε συμφωνήσει ὀχι ονόματα; Moderators;

Ευχή μου η άνοδος κατηγορίας στις κορασίδες. Εαν δεν το καταφέρουμε φέτος, δεν ξέρω πότε. Πάντως, το 2002 και το 2003 μάλλον είναι δυνατές χρονιές.
ggrilik
QUOTE (passhootdrive @ May 25 2018, 10:20 ) *
Ρε παιδιά δεν έχουμε συμφωνήσει ὀχι ονόματα; Moderators;

Ευχή μου η άνοδος κατηγορίας στις κορασίδες. Εαν δεν το καταφέρουμε φέτος, δεν ξέρω πότε. Πάντως, το 2002 και το 2003 μάλλον είναι δυνατές χρονιές.


Εγώ δεν έχω συμφωνήσει τίποτα. Ούτε στους κανονισμούς λέει κάτι.
Επιπλέον τα ονόματα τα δίνει η ΕΣΚΑΝΑ κι η ΕΣΚΑΝΑ έκανε και την παρουσίαση.

Αλλά επειδή μπορεί να ξέρεις κάτι περισσότερο και η αναφορά σε ονόματα να κάνει τελικά περισσότερο κακό απο καλό, ακούω επιχειρήματα. Και σε PM αν θες.
passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ May 25 2018, 10:28 ) *
Εγώ δεν έχω συμφωνήσει τίποτα. Ούτε στους κανονισμούς λέει κάτι.
Επιπλέον τα ονόματα τα δίνει η ΕΣΚΑΝΑ κι η ΕΣΚΑΝΑ έκανε και την παρουσίαση.

Αλλά επειδή μπορεί να ξέρεις κάτι περισσότερο και η αναφορά σε ονόματα να κάνει τελικά περισσότερο κακό απο καλό, ακούω επιχειρήματα. Και σε PM αν θες.


ΟΚ, νὀμιζα πως είχαμε πει όχι ονόματα. Moderators;
ggrilik
QUOTE (passhootdrive @ May 25 2018, 10:34 ) *
ΟΚ, νὀμιζα πως είχαμε πει όχι ονόματα. Moderators;

Ας τους ανθρώπους στην ησυχία τους. Αρκετά τους έχουμε ζαλίσει smile.gif
Περιμένω επιχειρήματα. Αλλάζω εύκολα θέσεις.
passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ May 25 2018, 10:35 ) *
Ας τους ανθρώπους στην ησυχία τους. Αρκετά τους έχουμε ζαλίσει smile.gif
Περιμένω επιχειρήματα. Αλλάζω εύκολα θέσεις.


Είναι περίοδος μεταγραφών. Πρὀταση μου η μη αναφορά ονομάτων εως τις αρχές Ιουλίου.
nikos64
QUOTE(ΤΟ_ΦΑΝΤΑΣΜΑ @ May 24 2018, 23:11 ) *
Εμενα ολη αυτη η συζητηση μου φαινετε αστεια.
ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ.....


βρε το ΦΑΝΤΑΣΜΑ εισαι ακομη εδω ? σε θυμαμαι για τις αποψεις σου τοτε

QUOTE
.ολοι κοιτανε να κονομησουν.γιαυτο ποτε δεν θα παμε μπροστα.δεν υπαρχει για μενα το γυναικειο μπασκετ στην ελλαδα γιατι ολοι σκεφτονται ματσωστε να ξημερωσουμε αυριο και πάνε με κινητό και καφέ φράπα στην προπόνηση!!!



σε εκεινο το θεμα που ειχε και επισημο χαρακτηρα ..... και τωρα που το σκεφτομαι θα περιμενα εμφανιση σου αλλου .... smiley.gif εκτος και αν αργησες και βρηκες την πορτα κλειδωμενη.....
ethn
QUOTE(passhootdrive @ May 25 2018, 11:10 ) *
Είναι περίοδος μεταγραφών. Πρὀταση μου η μη αναφορά ονομάτων εως τις αρχές Ιουλίου.



Περίοδος μεταγραφών για 2004 και 2005 κορίτσια? Γιατί σε τέτοιων ηλικιών ονόματα αναφέρθηκε ο ggrilik... Να ήταν για κόριτσια του 2002 τα σχόλια, άντε και να πω ότι μήπως κάποιος επηρεαστεί. Αλλα για τις μικρούλες???(Που σιγά μην επηρεαστεί κάποιος απο τα 5 ποστς στην υποομοδα της υποομάδας του γυναικειου του basketforum...)

Anyway, τα ονόματα δεν ξέρω που τα άκουσε ο ggrilik, προφανώς σε κάποιο σημείο του βίντεο με τις παρουσιάσεις των παιδιών, που εγώ ως κλασσικός τεμπέλης αφού δεν είδα όλο το βίντεο, επόμενο είναι να μην είδα και τις παρουσιάσεις rolleyes.gif

Τώρα επειδή με μπλέξατε αν πρέπει να λέμε τελικά ή να μην λέμε ονόματα, ας μην πω συγκεκριμένα, αλλά τελικά ένα απο τα παιδιά που ονοματίστηκαν του 2005 και το οποίο μου άρεσε, τώρα που ειπώθηκε το όνομα, συνειδητοποίησα ότι είναι το παιδί που τυχαία έιχα δει πριν κάτι μήνες σε έναν αγώνα μίνι και είχα εντυπωσιαστεί! Νομίζω το χα γράψει κι όλας τότε. Δεν την κατάλαβα απο το βιντεάκι του all star γιατί 1)είμαι πολύ κακός στο να θυμάμαι πρόσωπα 2) τότε την είχα δει σχεδόν έναν αγώνα στο live, τώρα ενα 5λεπτο σε βιντεο, οπότε ήταν πολύ διαφορετικό όλο αυτό 3) με τις κοτσίδες τους όλες μου μοιάζουν smiley.gif (γκουρού του μπασκετ τελικά σιγουρα δεν με λες!!!!!!!) Η συγκεκριμένη κατ εμέ είναι σπουδαίο ταλέντο αλλά όπως προείπα δεν με λες και γκουρού του αθλήματος. Μακάρι να έιχα δει σε ολόκληρο αγώνα και άλλα κοριτσάκια απο όσα ας πουμε ξεχώρισαν στο all star, ώστε να πω κάτι πιο συγκεκριμένο και για τα άλλα...

Για την έταιρη (μεγαλύτερη ηλικιακά) παίκτρια του Πρωτέα που αναφέρεται, όντως την θυμάμαι απο τον τελευταίο τελικό κορασίδων με Κρόνο, η οποία αν και αρκετά άστοχη ήταν ιδιατερα δυναμική και μαχητική και σίγουρα είχε δώσει μια ώθηση οταν μπηκε στην ομάδα σε εκείνον τον αγώνα. Σημαντικό που είναι του 2004,δεν το γνώριζα

Το αλλο το πανύψηλο κορίτσι του 2004, ουαου, τι μακρυα άκρα! Δεν είδα στο πεντάλεπτό της κάτι να με 'εξιτάρει' αλλα έχει σίγουρα ωράια προσόντα φυσικά, ασυζητητί. Kαι μου έμοιασε και με την πεντάρα την ψηλη των μίνι.Μπράβο μπραβο, να χουμε ψηλά κορίτσια στις φουρνιές που έπονται

Πάντως για να το κλείσω και απο πλευράς μου το θέμα των ονομάτων....Ας μην βλέπουμε και παντού εν δυνάμει γονείς που γράφουν ή μανατζαρέους στις/στους πιο μεγάλους. Ακόμα κι έτσι κάποια στιγμή, ( που αμφιβάλλω, ή δεν το έχω αντιληφθεί) ειλικρινά δεν βλέπω πώς μέσα απο αυτο το φόρουμ μπορουν να επηρεαστούν καταστάσεις................Δεν έιμαστε δα και 500 άτομα που διαβάζουμε!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
aegeansheed
Δεν ξέρω τί συζήτηση έχει γίνει μεταξύ μελών και moderators σχετικά με τα ονόματα.

Το Σύνταγμα και οι νόμοι είναι κοινοί για όλους υποτίθεται, όπως και οι κανονισμοί. Ως διαχειριστής δε βλέπω που υπάρχει θέμα σχετικά με την αναφορά ονομάτων (τί είναι πάλι αυτό; ).

Δεν ξέρω ποιά είναι η εναλλακτική ή αν εννοειτε ότι αυτή είναι να περιγράφεται ένα νούμερο μιας ομάδας με σκοπό να μην αναφέρεται το όνομα. Αλλά... κοροϊδία δεν είναι; Πρακτικά ασύμφορο από άποψης χρόνου αλλά και ενέργειας.

Αν κατάλαβα καλά κάπως έχει γίνει μια υπόθεση ότι τα πιτσιρίκια μπαίνουν και διαβάζουν θετικά/ αρνητικά σχόλια και επηρεάζονται; Είναι αστείο αυτό το επιχείρημα. Να μάθουν ότι αν έχουν στόχους θα πρέπει να τα δίνουν όλα και να δουλεύουν προς τους στόχους τους, χωρίς να επηρεάζονται από τη γνώμη των άλλων, ακόμα και αν είμαστε εμείς οι πρώτοι που θα τους το πουν.
Αρκετά με την κοροϊδία, ας αναλάβουν όλοι τις ευθύνες τους και το μερίδιο που τους αναλογεί στην παιδεία και την καλλιέργεια νέων ανθρώπων αρχικά, που στη συνέχεια μπορεί να γίνουν επαγγελματίες αθλητές. Ας τα μαθαίνουν από την αρχή και ας μη χαϊδεύουμε αυτιά.

Η παράκληση είναι να σεβόμαστε την προσωπικότητα του άλλου όταν μιλάμε για αυτόν, όπως μιλάμε για οποιονδήποτε άλλο άνθρωπο. Συκοφαντίες, υπόνοιες για εϋνοική μεταχείριση και ο,τιδήποτε υποθετικό προκύπτει από νουθεσίες ή μαντεψιές και σενάρια δε θα γίνεται δεκτό εδώ μέσα. Η κριτική είναι θετική και εποικοδομητική όταν γίνεται σωστά, ας την χρησιμοποιήσουμε με τρόπο που μπορεί να δώσει ερέθισμα για βελτίωση και όχι για να μιζεριάζουμε. Τα καλά και τα κακά του χώρου τα φανταζόμαστε, όσοι δεν τα γνωρίζουμε με λεπτομέρειες.

Σας καλώς όλους να σεβαστείτε τον νέο συνάνθρωπό σας, το κοινό που μπορεί να διαβάζει και δεν είναι μέλος και τους φίλτατους συνομιλητές που έχουν εγγραφεί.

Αν πιστεύετε ότι κάποιος θίχθηκε ή υπάρχουν παράπονα από κάποια δημοσίευση παρακαλούμε να πατάτε την επιλογή "αναφορά" ή "report" κάτω από την σχετική δημοσίευση, ώστε να βλέπουμε και να συζητάμε αν χρειάζεται κάποια διευκρίνιση ή κάτι δεν πληροί τις προϋποθέσεις για να φιλοξενείται σε αυτόν τον χώρο.

Επιπλέον μπορείτε με pm να επικοινωνείτε άμεσα με όποιον moderator βρίσκεται online εκείνη την ώρα για συμβουλές ή συζήτηση.
benchwarmer
Κι εγώ συντάσσομαι με τον αποπάνω στο θέμα των ονομάτων, και ειλικρινά δεν ξέρω πώς είχε προκύψει αυτή η εντύπωση ότι δεν αναφέρουμε ονόματα.

Φυσικά βέβαια από εκεί και πέρα, ο καθένας μπορεί να καταλάβει την διαφορά δύο σχολίων μεταξύ τους, για παράδειγμα του
"Η Παπαχατζηχαραλάμπους όσο την είχα δει φέτος δεν μου άρεσε, δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να είναι στην Εθνική"
και του
"Ποιος ξέρει τι παίχτηκε και κάλεσαν την Παπαχατζηχαραλάμπους στην Εθνική rolleyes.gif "

και ποιο από τα δύο θα πρέπει να αποφεύγεται και μπορεί να επισύρει ποινές....
ggrilik
Το σκέφτηκα αρκετά το θέμα.

Διαπίστωσα ο,τι διαπίστωσα. Το κρατάω ως επιφύλαξη για τις τελευταίες αυτές κλήσεις, κι ελπίζω να δω κάποια στιγμή τις παίκτριες να παίζουν σε κάτι ανταγωνιστικό (ίσως σ'αυτό το τουρνουά u14 - αν γίνει?) ωστε να σχηματίσω άποψη. Και τότε θα την δημοσιοποιήσω, είτε είναι θετική είτε αρνητική, είτε ουδέτερη.

Οι κλήσεις στα κλιμάκια της εθνικής πρέπει να κρίνονται. Δεν είναι υπόθεση ούτε της ΕΟΚ ούτε των επαγγελματιών μπασκετανθρώπων ούτε καμιάς υποομάδας. Μας επηρεάζουν όλους.

markos1949
QUOTE(ggrilik @ May 26 2018, 08:17 ) *
Το σκέφτηκα αρκετά το θέμα.

Διαπίστωσα ο,τι διαπίστωσα. Το κρατάω ως επιφύλαξη για τις τελευταίες αυτές κλήσεις, κι ελπίζω να δω κάποια στιγμή τις παίκτριες να παίζουν σε κάτι ανταγωνιστικό (ίσως σ'αυτό το τουρνουά u14 - αν γίνει?) ωστε να σχηματίσω άποψη. Και τότε θα την δημοσιοποιήσω, είτε είναι θετική είτε αρνητική, είτε ουδέτερη.

Οι κλήσεις στα κλιμάκια της εθνικής πρέπει να κρίνονται. Δεν είναι υπόθεση ούτε της ΕΟΚ ούτε των επαγγελματιών μπασκετανθρώπων ούτε καμιάς υποομάδας. Μας επηρεάζουν όλους.


Ναι φιλε μου πολυ σωστο πρεπει να παρει ενα τελος η μεγαλη ντροπη σε αυτο το θεμα!Οταν παμε ευρωπη πρεπει ωα σεβομαστε την σημαια μας!Να βαλει η εοκ ολα τα στατιστικα που εχουν τα παιδια που εχουν καλεσει,εκει θα δουμε την πραγματηκη αληθεια! εχω να πω που στη πλατη ταλαντουχων παιδιων κανουν μανγκες τα παιδια των χορηγων!!!ντροπη
Άρης
QUOTE (markos1949 @ May 26 2018, 10:54 ) *
Ναι φιλε μου πολυ σωστο πρεπει να παρει ενα τελος η μεγαλη ντροπη σε αυτο το θεμα!Οταν παμε ευρωπη πρεπει ωα σεβομαστε την σημαια μας!Να βαλει η εοκ ολα τα στατιστικα που εχουν τα παιδια που εχουν καλεσει,εκει θα δουμε την πραγματηκη αληθεια! εχω να πω που στη πλατη ταλαντουχων παιδιων κανουν μανγκες τα παιδια των χορηγων!!!ντροπη


Να το ξανατονίσω. Από καταβολής των γυναικείων μικρών εθνικών συγκροτημάτων εκτός από 5-6 που ξεχωρίζουν εξόφθαλμα οι υπόλοιπες κατά κανόνα είναι προϊόν άνωθεν παρεμβάσεων, δημοσίων σχέσεων και γνωριμιών. Στις δε παγκορασίδες που είναι τουρνουά και δεν υπάρχει το κίνητρο της κατηγορίας ( άνοδος στην Α΄ή παραμονή) οι παρεμβάσεις ξεσαλώνουν.

Αυτοί που τέλος πάντων αποφασίζουν γιά τις κλήσεις συνήθως δεν έχουν αγωνιστική εικόνα των κοριτσιών που καλούν. Και επειδή είναι "δοτοί" και να έχουν αγωνιστική γνώση, δεν έχουν το σθένος να αρνηθούν τις άνωθεν εντολές.

Γενικά είναι μια διαχρονικά θλιβερή πραγματικότητα που γιά να αλλάξει πρέπει να αλλάξουν πολλά άλλα.

Τα παραπάνω φαινόμενα είναι πιό περιορισμένα στις Εθνικές των αγοριών γιατί εκεί ασχολούνται και ενδιαφέρονται πολύ περισσότεροι και υπάρχει η αναγκαία συστολή γιατί η κατακραυγή θα είναι απείρως πολλαπλάσια.
Στα αγόρια βέβαια υπάρχουν και οι μανατζαραίοι που διαγκωνίζονται γιατί η κλήση στις εθνικές αναβαθμίζει το "προϊόν". Εκεί να δείτε τη γίνεται.
markos1949
QUOTE(Άρης @ May 26 2018, 18:38 ) *
Να το ξανατονίσω. Από καταβολής των γυναικείων μικρών εθνικών συγκροτημάτων εκτός από 5-6 που ξεχωρίζουν εξόφθαλμα οι υπόλοιπες κατά κανόνα είναι προϊόν άνωθεν παρεμβάσεων, δημοσίων σχέσεων και γνωριμιών. Στις δε παγκορασίδες που είναι τουρνουά και δεν υπάρχει το κίνητρο της κατηγορίας ( άνοδος στην Α΄ή παραμονή) οι παρεμβάσεις ξεσαλώνουν.

Αυτοί που τέλος πάντων αποφασίζουν γιά τις κλήσεις συνήθως δεν έχουν αγωνιστική εικόνα των κοριτσιών που καλούν. Και επειδή είναι "δοτοί" και να έχουν αγωνιστική γνώση, δεν έχουν το σθένος να αρνηθούν τις άνωθεν εντολές.

Γενικά είναι μια διαχρονικά θλιβερή πραγματικότητα που γιά να αλλάξει πρέπει να αλλάξουν πολλά άλλα.

Τα παραπάνω φαινόμενα είναι πιό περιορισμένα στις Εθνικές των αγοριών γιατί εκεί ασχολούνται και ενδιαφέρονται πολύ περισσότεροι και υπάρχει η αναγκαία συστολή γιατί η κατακραυγή θα είναι απείρως πολλαπλάσια.
Στα αγόρια βέβαια υπάρχουν και οι μανατζαραίοι που διαγκωνίζονται γιατί η κλήση στις εθνικές αναβαθμίζει το "προϊόν". Εκεί να δείτε τη γίνεται.

Εδω θα σου πω μια πικρη αληθεια υπαρχουν μανατζερ και στα κοριτσια!Μανατζερ σε ομαδα που στο τελος της σεζον κρυφα σπρωχνει παιδια που οι γονεις τους εχουν ολο το χρονο το πορτοφολι τους ανοιχο!
ggrilik
QUOTE (markos1949 @ May 26 2018, 10:54 ) *
Ναι φιλε μου πολυ σωστο πρεπει να παρει ενα τελος η μεγαλη ντροπη σε αυτο το θεμα!Οταν παμε ευρωπη πρεπει ωα σεβομαστε την σημαια μας!Να βαλει η εοκ ολα τα στατιστικα που εχουν τα παιδια που εχουν καλεσει,εκει θα δουμε την πραγματηκη αληθεια! εχω να πω που στη πλατη ταλαντουχων παιδιων κανουν μανγκες τα παιδια των χορηγων!!!ντροπη


Τα στατιστικά δεν βοηθάνε. Πρώτον γιατί υπάρχει χάος επιπέδου στα διάφορα πρωτάθλημα, δεύτερον γιατί οι κλήσεις κοιτάνε και προς το μέλλον, όχι μόνο στο παρόν. Να το πω με ένα παράδειγμα, αν έχεις κάποια ψηλή θα την πάρεις και κουλή να είναι. Μπας και. Επιπλέον δεδομένης της μικρής βάσης που υπάρχει στις γυναικείες υποδομές , αν καλείς 20 παιδιά η διαφορά του πρώτου με το 20 μπορεί να ναι τεράστια.

Γενικά η υπόθεση "κλήσεις" δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο. Το ιδανικό θα ήταν να φτάσουμε σε ένα σημείο όπου θα υπάρχει εμπιστοσύνη και θ' αφεθούν οι όποιοι ειδικοί απερίσπαστοι να κάνουν την δουλειά τους.

Μέχρι τότε καλό θα ήταν η ΕΟΚ να εκδώσει μερικές "ντιρεκτίβες/κατευθύνσεις" με το πνεύμα και τα κριτήρια των κλήσεων. Θα βοηθούσε ωστε κι εμείς να μην φωνάζουμε με το παραμικρό, αλλά κι οι εκλέκτορες να νοιώσουν πως υπάρχει ένα πλαίσιο και δεν επιτρέπονται οι αυθαιρεσίες.


- Να το κλείσω απ την πλευρά μου επαναλαμβάνοντας μερικά βασικά σημεία σε βουλέτες που είναι και της μόδας.:

Το θέμα "κλήσεις" είναι δύσκολη υπόθεση. Και η αρχική απόφαση "ποιές θα κληθούν", αλλά και η εκ των υστέρων αξιολόγηση "αν αυτές που κλήθηκαν" ήταν οι κατάλληλες. Συνεπώς λάθη κι αστοχίες αναμένονται.

Το πνεύμα των κλήσεων κατα την γνωμη μου υπαγορεύεται απο δύο διαφορετικούς και συχνά αποκλίνοντες γνώμονες. 1ον) την στελέχωση των μικρών εθνικών με παίκτριες που είναι οι καλύτερες τώρα - κλήση τύπου Ι - και 2ον) το μέλλον - κλήση τύπου ΙΙ. Όταν λέμε "μέλλον" δεν εννοούμε πως θα σε πάρουν οι ομοσπονδιακοί και θα σε μεταμορφώσουν σε σούπερ παίκτη. Η κλήση τύπου ΙΙ είναι περισσότερο ένα καμπανάκι προς τον παίκτη να σκεφτεί "ωπς, κάτι γίνεται εδώ" να το πάρει λίγο πιο σοβαρά, να προπονηθεί σκληρότερα. Αυτό είναι κατα βάση. Ούτε παράσημο, ούτε αναγνώριση ούτε τίποτα προς εξαργύρωση.

Και η μη κλήση μπορεί να λειτουργήσει σαν καμπανάκι, σαν κλήση τύπου ΙΙ. Ειδικά για παιδιά που έχουν το μπασκετομικρόβιο και είναι πεισματάρικα και μαχητικά. "Κακώς δεν με κάλεσαν και θα το αποδείξω" ή "δεν με κάλεσαν πρέπει να δουλέψω περισσότερο/ πιο συστηματικά". Κλασικό παράδειγμα ο Δημήτρης ο Διαμαντίδης.
Αντιθέτως η κλήση -εφόσον δεν κατανοούμε το πνεύμα της - μπορεί να λειτουργήσει σαν υπνωτικό. "Δέσαμε τον γάιδαρο" / "πιάσαμε τον παπά".

Οι κλήσεις ΔΕΝ μπορεί να αντιμετωπίζονται με χαλαρότητα του στυλ "ούφ, βάλε τώρα όποια να 'ναι, σιγά το πράγμα" ή "ας κάνω την χάρη στον κο Χ, δεν βαριέσαι..". Το αποτέλεσμά τους επηρεάζει την εικόνα που έχουμε εμείς για τον εαυτό μας και την εικόνα που έχουν τρίτοι για μας. Κι αυτά τα πραγματάκια μπορεί να επηρεάσουν την κατάληξη και το ύψος μιας σύμβασης ελληνικής εταιρίας στο εξωτερικό μέχρι τα εθνικά θέματα. Δεν είμαστε νήπια σ'αυτόν τον πλανήτη, ούτε μόνοι μας... Ας ΩΡΙΜΆΣΟΥΜΕ γιατί τα παλούκια συσσωρεύονται ολόγυρα.

Οι μόνοι που σίγουρα δεν επιτρέπεται να εμπλέκονται στις κρίσεις είναι οι γονείς. Αδυνατούν εκ θέσεως να δουν αν το παιδί τους είναι καλύτερο ή χειρότερο απο κάποια άλλα και δυστυχώς αδυνατούν να κατανοήσουν και το πνεύμα των κλήσεων. Αποτέλεσμα, κάνουν ζημιά και σο μπάσκετ, και στην χώρα, και στο παιδί τους.

Αυτά.
nikos64
QUOTE(ggrilik @ May 26 2018, 12:24 ) *
Τα στατιστικά δεν βοηθάνε.


μπαααα δεν νομιζω
148 ποστ για Α1
60 ποστ για Α2
23 ποστ για ΕΣΚΑ τοπικα
και 9 ποστ για ΕΣΚΑΝΑ τοπικα

εναντι
472 ποστ για τις κορασιδες και 391 για τις νεανιδες
τι συμπερασμα βγαινει ?
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ May 26 2018, 14:06 ) *
μπαααα δεν νομιζω
148 ποστ για Α1
60 ποστ για Α2
23 ποστ για ΕΣΚΑ τοπικα
και 9 ποστ για ΕΣΚΑΝΑ τοπικα

εναντι
472 ποστ για τις κορασιδες και 391 για τις νεανιδες
τι συμπερασμα βγαινει ?

Τραγικό
nikos64
QUOTE(jhantzop @ May 26 2018, 18:31 ) *
Τραγικό


και μιας και με επιασε λογοδιαρροια ... να σου πω οτι δεν το βρισκω τραγικο ,ρεαλιστικο μαλλον.
Αποψη μου ειναι οτι αν δεν αυξηθει ο γυναικειος φιλαθλος πληθυσμος ειναι δυσκολα τα πραγματα γενικα για τον γυναικειο αθλητισμο .
passhootdrive
QUOTE (nikos64 @ May 28 2018, 21:14 ) *
και μιας και με επιασε λογοδιαρροια ... να σου πω οτι δεν το βρισκω τραγικο ,ρεαλιστικο μαλλον.
Αποψη μου ειναι οτι αν δεν αυξηθει ο γυναικειος φιλαθλος πληθυσμος ειναι δυσκολα τα πραγματα γενικα για τον γυναικειο αθλητισμο .


μἀλλον δείχνει ότι συμμετέχουν βασικά μαμάδες και μπαμπάδες. Ευχή κάποιοι να μείνουν στο παιχνίδι για χρόνια.
ggrilik
QUOTE (passhootdrive @ May 28 2018, 21:23 ) *
μἀλλον δείχνει ότι συμμετέχουν βασικά μαμάδες και μπαμπάδες. Ευχή κάποιοι να μείνουν στο παιχνίδι για χρόνια.


Οι οποίοι πρέπει ν'αράξουν πίσω όπως είχα πει και ν' απολαύσουν την διαδρομή με τις χαρές της και τις λύπες της.

Το ζουμί είναι στην λέξη "πίσω". Στο πίσω κάθισμα. Δλδ να συμπαρίστανται, να βοηθούν, να καθοδηγούν όταν χρειάζεται κι όταν μπορούν αλλά σε καμιά περίπτωση να μην οδηγούν. Το τιμόνι στον αθλητισμό πρέπει να το έχει το παιδί. Όποιος σπρώχνει το παιδί απ την θέση του οδηγού και αρπάζει αυτός το τιμόνι κάνει μεγάλο σφάλμα.
ethn
QUOTE(nikos64 @ May 26 2018, 14:06 ) *
μπαααα δεν νομιζω
148 ποστ για Α1
60 ποστ για Α2
23 ποστ για ΕΣΚΑ τοπικα
και 9 ποστ για ΕΣΚΑΝΑ τοπικα

εναντι
472 ποστ για τις κορασιδες και 391 για τις νεανιδες
τι συμπερασμα βγαινει ?



Τι δεν κατάλαβα....? Αυτά τα στατιστικά αφορούν σε τι/ποιον? Και ως τί τα παραθέτεις ?..Και με λένε και έξυπνο τρομάρα μου.... rolleyes.gif

(Προφανώς θέλεις να δείξεις ότι κάποιος ασχολείται περισσότερο με κορασίδες και νεάνιδες, αλλά 'κόλλησέ το μου και κάπου....)
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ May 28 2018, 21:14 ) *
και μιας και με επιασε λογοδιαρροια ... να σου πω οτι δεν το βρισκω τραγικο ,ρεαλιστικο μαλλον.
Αποψη μου ειναι οτι αν δεν αυξηθει ο γυναικειος φιλαθλος πληθυσμος ειναι δυσκολα τα πραγματα γενικα για τον γυναικειο αθλητισμο .

Τραγικό/Ρεαλιστικό καλύτερα, δεν θα διαφωνήσω...

QUOTE(ggrilik @ May 28 2018, 21:34 ) *
Οι οποίοι πρέπει ν'αράξουν πίσω όπως είχα πει και ν' απολαύσουν την διαδρομή με τις χαρές της και τις λύπες της.

Το ζουμί είναι στην λέξη "πίσω". Στο πίσω κάθισμα. Δλδ να συμπαρίστανται, να βοηθούν, να καθοδηγούν όταν χρειάζεται κι όταν μπορούν αλλά σε καμιά περίπτωση να μην οδηγούν. Το τιμόνι στον αθλητισμό πρέπει να το έχει το παιδί. Όποιος σπρώχνει το παιδί απ την θέση του οδηγού και αρπάζει αυτός το τιμόνι κάνει μεγάλο σφάλμα.

Συμφωνώ 100%

αλλά αυτό δεν γίνεται... οι γονείς είμαστε η καταστροφή του αθλητισμού

QUOTE(ethn @ May 29 2018, 10:15 ) *
(Προφανώς θέλεις να δείξεις ότι κάποιος ασχολείται περισσότερο με κορασίδες και νεάνιδες, αλλά 'κόλλησέ το μου και κάπου....)

Νομίζω πως είναι απολύτως κατανοητό αυτό που αναφέρεται... Η πλειοψηφία (εδώ μέσα, αλλά και έξω από εδώ) ασχολείται με managers μικρών παιδιών/κοριτσιών, μεταγραφές αυτών, ποιος κλήθηκε που, κ.ο.κ... ενώ δεν θα έπρεπε (για μένα) να είναι αυτό που έχει τα σκήπτρα στις συζητήσεις μας...
nikos64
QUOTE(jhantzop @ May 29 2018, 10:45 ) *
οι γονείς είμαστε η καταστροφή του αθλητισμού


αυτη η απαντηση ειναι η ευκολη ... μπορω να σου ανταπαντησω οτι βρισκουν και τα κανουν (οι γονεις) ...


υ.γ.
ethn

για εξυπναδα δεν μπορω να εκφερω γνωημη για ταχυτητα ομως πως να στο πω ? εεε δεν εισαι και ο Bolt ... smiley.gif
με καλυψε η απαντηση που σου εδωσε ο jhantzop
ethn
QUOTE(nikos64 @ May 29 2018, 11:15 ) *
αυτη η απαντηση ειναι η ευκολη ... μπορω να σου ανταπαντησω οτι βρισκουν και τα κανουν (οι γονεις) ...


υ.γ.
ethn

για εξυπναδα δεν μπορω να εκφερω γνωημη για ταχυτητα ομως πως να στο πω ? εεε δεν εισαι και ο Bolt ... smiley.gif
με καλυψε η απαντηση που σου εδωσε ο jhantzop


smiley.gif Άντε, να το δεχτώ και αυτο!!! smiley.gif

Δεν με 'πιάσατε' όμως ούτε ο ένας ουτε ο άλλος.... Αυτό που ρώτησα ήταν ποιανού τα στατιστικά ήταν αυτά....Όχι το τι δείχνουν...

QUOTE(jhantzop @ May 29 2018, 10:45 ) *
Συμφωνώ 100%

αλλά αυτό δεν γίνεται... οι γονείς είμαστε η καταστροφή του αθλητισμού


Τείνω να συμφωνήσω όπως πολλές φορές έχουμε άλλωστε αναφέρει πολλοί εδώ. Εξακολουθώ όμως να υπερτονίζω ότι όλο αυτό ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΒΑΘΜΟ κατ' εμέ είναι απόρροια της ΥΣΤΕΡΙΑΣ των μορίων....
jhantzop
QUOTE(ethn @ May 29 2018, 12:51 ) *
Αυτό που ρώτησα ήταν ποιανού τα στατιστικά ήταν αυτά....Όχι το τι δείχνουν...

Αυτό που ρώτησες ήταν το παρακάτω:

"Τι δεν κατάλαβα....? Αυτά τα στατιστικά αφορούν σε τι/ποιον? Και ως τί τα παραθέτεις ?..Και με λένε και έξυπνο τρομάρα μου...."

Δεν λες πουθενά ποιανού!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ethn
QUOTE(jhantzop @ May 29 2018, 12:52 ) *
Αυτό που ρώτησες ήταν το παρακάτω:

"Τι δεν κατάλαβα....? Αυτά τα στατιστικά αφορούν σε τι/ποιον? Και ως τί τα παραθέτεις ?..Και με λένε και έξυπνο τρομάρα μου...."

Δεν λες πουθενά ποιανού!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Θα με σκάσετε πια εσείς!!!! smiley.gif
nikos64
QUOTE(ethn @ May 29 2018, 13:00 ) *
Θα με σκάσετε πια εσείς!!!! smiley.gif



τι ειπες?

QUOTE
Και με λένε και έξυπνο τρομάρα μου..


smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
parketeza
QUOTE (nikos64 @ May 28 2018, 21:14 ) *
Αποψη μου ειναι οτι αν δεν αυξηθει ο γυναικειος φιλαθλος πληθυσμος ειναι δυσκολα τα πραγματα γενικα για τον γυναικειο αθλητισμο .

Κομματάκι υπερβολική την βρίσκω την άποψή σου. smile.gif Το μπάσκετ γυναικών και ο γυναικείος αθλητισμός γενικότερα δεν απευθύνονται μόνο/κυρίως στις γυναίκες, βασικά δεν απευθύνονται μόνο σε ένα φύλο. Όπως συμβαίνει και με το μπάσκετ ανδρών ή το μπιτς-βόλεϊ ή το... κέρλιγκ. Η όποια απεύθυνσή τους, και η όποια αποδοχή τους ή μη, εξαρτάται από άλλους παράγοντες, για την ακρίβεια και από άλλους παράγοντες. Αλλά αυτή είναι μεγάλη συζήτηση...
nikos64
QUOTE(parketeza @ May 29 2018, 22:44 ) *
Κομματάκι υπερβολική την βρίσκω την άποψή σου. Αλλά αυτή είναι μεγάλη συζήτηση...


δεν αντιλεγω συμφωνω μαζι σου !!
parketeza
QUOTE (nikos64 @ May 30 2018, 10:27 ) *
δεν αντιλεγω συμφωνω μαζι σου !!

Α, ωραία! Συμφωνούμε λοιπόν biggrin.gif
nikos64
QUOTE(parketeza @ May 30 2018, 16:57 ) *
Α, ωραία! Συμφωνούμε λοιπόν biggrin.gif

αλλο αυτο ,αναλογα ....δηλαδη υπερβολικο μεν, σωστο δε !!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ggrilik
QUOTE (ema @ Jun 14 2018, 16:04 ) *



KOYAK ???





ema
QUOTE(ggrilik @ Jun 14 2018, 22:12 ) *
KOYAK ???








χαχα

ΤΙ??????
ggrilik
Ti, "τι?"

Ποιός "τελικός"?
ema
QUOTE(ggrilik @ Jun 14 2018, 22:49 ) *
Ti, "τι?"

Ποιός "τελικός"?


Δεν πρόσεξα πού γράφει "τελικός" Στην ανακοίνωση;



QUOTE(ema @ Jun 14 2018, 22:55 ) *
Δεν πρόσεξα πού γράφει "τελικός" Στην ανακοίνωση;


ΟΚ τώρα το είδα. Δεν ξέρω....
ggrilik
Καλά ο "τελικός" άγνωστο τίνος.

20-25 Ιουνίου είναι τα δύο ειδικά πρωταθλήματα ανόδου. Κι αμέσως μετά το πανελλήνιο κορασίδων. Υπάρχουν παίκτριες που έχουν υποχρεώσεις με τις ομάδες τους. Πήρε τουλάχιστον δύο το μάτι μου.

Και επιπλέον, έχουμε ήδη δύο τέτοια τορνέα με τις Αφροδίτες και τις Ηρες.. Τι θα προσφέρει άλλο ένα ακριβώς ίδου στύλ? Δεν καταλαβαίνω, σόρυ.
ethn
Ολοκληρώθηκε το αναπτυξιακο Ενώσεων και ΤΕ κοριτσιών της ΕΟΚ στην Ερμιόνη


http://www.eskana.gr/2018/06/blog-post_24.html


Πάει κι αυτό λοιπόν, ελπίζω να είδαν αυτά που ήθελαν να δουν οι άμεσοι ενδιαφερόμενοι! Εντύπωση τεράστια μου έκανε πάντως να δω μέσα στις συνθέσεις κορίτσι –γόνο γνωστότατου προπονητή το οποίο δεν έπαιξε φετος σε καμία ομάδα της Εσκανα απ΄οπου και προέρχεται,βασικά δεν έπαιξε σε καμία ομάδα, μια και απουσίαζε όλη τη χρονιά στο εξωτερικό!Όυτε φαντάζομαι φυσικά ότι θα ήταν στις κλήσεις!Πώς αλλωστε?!! Βρε τι γίνεται πια σ αυτόν τον κόσμο….thread παιδικού διαβάζεις, τα ίδια,thread παμπαιδικού για κλήσεις, τα ίδια (καλά όχι και τόσο κραχτα όσο αυτό η αλήθεια είναι ……………………….)

΄Αντε, στα επόμενα που θα διαβάσουμε λοιπόν!!!
ggrilik
QUOTE (ethn @ Jun 25 2018, 18:48 ) *
Εντύπωση τεράστια μου έκανε πάντως να δω μέσα στις συνθέσεις κορίτσι –γόνο γνωστότατου προπονητή το οποίο δεν έπαιξε φετος σε καμία ομάδα της Εσκανα απ΄οπου και προέρχεται,βασικά δεν έπαιξε σε καμία ομάδα, μια και απουσίαζε όλη τη χρονιά στο εξωτερικό!


Δεν νομίζω πως είναι θέμα γόνου. Υπάρχει μέχρι και παίκτρια του 2002, καλή, αναμφίβολα ανέβασε το επίπεδο αλλά αυτό απο μόνο του δείχνει πως η διοργάνωση ήταν κάπως ... "πιλοτική" να το πω? rolleyes.gif Δεν σου κάνει εντύπωση πως δεν έγινε για τους παμπαίδες?

Τέλος πάντων, το θέμα είναι να περάσαν τα παιδιά καλά και αρκετά απ αυτά να μάθαν και τίποτα.
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Jun 25 2018, 21:26 ) *
Δεν νομίζω πως είναι θέμα γόνου. Υπάρχει μέχρι και παίκτρια του 2002, καλή, αναμφίβολα ανέβασε το επίπεδο αλλά αυτό απο μόνο του δείχνει πως η διοργάνωση ήταν κάπως ... "πιλοτική" να το πω? rolleyes.gif Δεν σου κάνει εντύπωση πως δεν έγινε για τους παμπαίδες?

Τέλος πάντων, το θέμα είναι να περάσαν τα παιδιά καλά και αρκετά απ αυτά να μάθαν και τίποτα.


Τελικά έχει και για τ αγόρια η γούνα μας rolleyes.gif

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΩΣΕΩΝ Κ Τ.Ε. ΑΓΟΡΙΩΝ ΣΤΟΥΣ ΜΟΛΑΟΥΣ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ - 1 ΙΟΥΛΙΟΥ
ethn
QUOTE(ggrilik @ Jun 25 2018, 21:26 ) *
Δεν νομίζω πως είναι θέμα γόνου. Υπάρχει μέχρι και παίκτρια του 2002, καλή, αναμφίβολα ανέβασε το επίπεδο αλλά αυτό απο μόνο του δείχνει πως η διοργάνωση ήταν κάπως ... "πιλοτική" να το πω? rolleyes.gif Δεν σου κάνει εντύπωση πως δεν έγινε για τους παμπαίδες?

Τέλος πάντων, το θέμα είναι να περάσαν τα παιδιά καλά και αρκετά απ αυτά να μάθαν και τίποτα.



Απο τα δύο αυτα περιστατικά που αναφερθήκαμε (ΚΡΑΧΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ και μή αιτιολογούμενα με την καμία κατα τη γνώμη μου) αυτή τη λέξη σκέφτηκες να πεις??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
coachv
Κλήσεις Εθνικής Παγκορασίδων

Την προετοιμασία της για το Τουρνουά Φιλίας 2018 ξεκινά η Εθνική Παγκορασίδων.

Την Δευτέρα 9 Ιουλίου στις 15.00 η ομάδα θα συγκεντρωθεί στο ΟΑΚΑ (γραφεία της ΕΟΚ) και από εκεί θα αναχωρήσει για την Ερμιόνη. Οι παίκτριες από τη βόρεια Ελλάδα θα αναχωρήσουν στις 8 το πρωί από τα γραφεία της ΕΟΚ στη Θεσσαλονίκη.

Οι αθλήτριες που έχουν κληθεί είναι: Θεοδωσουλάκη Αθηνά, Σταυγιανουδάκη Ιωάννα, (ΟΚΑ Αρκάδι), Κυρίδη Αγγελίνα, Ανδρικοπούλου Ελένα, Κυριακάκη Λυδία, (Κρόνος Γέρακα), Καρατάσιου Ξανθίππη (ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης), Μπάτη Μαριέττα (ΦΟ Βροντάδου), Κούκη Αρτεμις, Μαυράκη Αντιγόνη (Παναθηναϊκός), Καπελέρη Ελένη (Αρης Πετρούπολης), Πρίφτη Αννα Μαρία (Ρουφ 80), Τσαγκαροπούλου Μαριλένα (Πανιώνιος), Δροσούνη Αναστασία (ΑΓΕ Πιερίας), Αντωνίου Ισμήνη (Απόλλων Πτολεμαϊδας), Κομματά Πετρούλα (Γλαύκος), Παπαδοπούλου Δανάη (Αστέρας Ιπποδρομίου).

www.basket.gr
134
Νομίζω ότι θα γίνει και κάποιο άλλο τουρνουά...... λείπουν τρανταχτά ονόματα.... smiley.gif

coachv
Εδώ μπορούμε να παρακολουθήσουμε ζωντανά όλα τα παιχνίδια του ευρωπαικού γυναικών U20 , Α και Β κατηγορίας.
Στη Σερβία αγωνίζεται και η Ιβάνα Ράτζα.

https://www.youtube.com/user/FIBAWorld

Στο παρακάτω λινκ live το πρώτο παιχνίδι της εθνικής γυναικών U20 εναντίον της Ρουμανίας.


https://www.youtube.com/watch?v=Fwv_dN8HcT0
ggrilik

Δεν ξέρω, ξύπνησα σήμερα μεσ'τ' άγρια μεσάνυχτα και μου ήρθε μια ακαταμάχητη επιθυμία ν'αφιερώσω στην αγαπημένη μας ΕΟΚ


Όταν η νύχτα προχωρά, σε συλλογίζομαι.
Μόλις εσένανε σκεφτώ παραλογίζομαι.

Και θέλω νά 'ρθω να σ' αρπάξω από την άλλη
να την ρωτήσω με τα μάτια δακρυσμένα
με ποιο δικαίωμα σε πήρε από μένα
και ποια θυσία, ποια θυσία έχει κάνει αυτή για σένα.

Όταν η νύχτα προχωρά, για σένα καίγομαι.
Ξέρω πως η άλλη σε κρατά, κι εγώ τρελαίνομαι.

Και θέλω νά 'ρθω να σ' αρπάξω από την άλλη
να την ρωτήσω με τα μάτια δακρυσμένα
με ποιο δικαίωμα σε πήρε από μένα
και ποια θυσία, ποια θυσία έχει κάνει αυτή για σένα.





Άρης
QUOTE (ggrilik @ Jul 27 2018, 20:35 ) *
Δεν ξέρω, ξύπνησα σήμερα μεσ'τ' άγρια μεσάνυχτα και μου ήρθε μια ακαταμάχητη επιθυμία ν'αφιερώσω στην αγαπημένη μας ΕΟΚ


Όταν η νύχτα προχωρά, σε συλλογίζομαι.
Μόλις εσένανε σκεφτώ παραλογίζομαι.

Και θέλω νά 'ρθω να σ' αρπάξω από την άλλη
να την ρωτήσω με τα μάτια δακρυσμένα
με ποιο δικαίωμα σε πήρε από μένα
και ποια θυσία, ποια θυσία έχει κάνει αυτή για σένα.

Όταν η νύχτα προχωρά, για σένα καίγομαι.
Ξέρω πως η άλλη σε κρατά, κι εγώ τρελαίνομαι.

Και θέλω νά 'ρθω να σ' αρπάξω από την άλλη
να την ρωτήσω με τα μάτια δακρυσμένα
με ποιο δικαίωμα σε πήρε από μένα
και ποια θυσία, ποια θυσία έχει κάνει αυτή για σένα.




Είδα την ανάρτηση της Ε.Ο.Κ. και τα ύψη τους. Η Πράπα είναι 1.76 όπως γράφει η ανάρτηση ή μου χρειάζεται οφθαλμίατρος επειγόντως ?

Και κάτι άλλο. ΟΙ U14 που κλήθηκαν από την Ομοσπονδία είναι προϊόν ενδελεχούς παρατήρησης των σημερινών τους προσόντων σε συνάρτηση με την μελλοντική τους εξέλιξη ή αποτέλεσμα διαπλοκής μετά δημοσίων σχέσεων βεβαίως-βεβαίως? Γιατί αν συμβαίνει το πρώτο τότε κακώς κάποιοι κακοπροαίρετοι συνδέουν μερικές εγ αυτών με χορηγούς και με προπονητές γνωστούς γιά τις σχέσεις τους με τά ανώτατα κλιμάκια της Ομοσπονδιακής γεροντοκρατίας.
134
http://basket.gr/eidhseis/8648-pagkorasido...ia-proetoimasia
Κλήσεις για προετοιμασία Εθνικής Παγκορασίδων U14
ggrilik
QUOTE (134 @ Aug 1 2018, 17:42 ) *
http://basket.gr/eidhseis/8648-pagkorasido...ia-proetoimasia
Κλήσεις για προετοιμασία Εθνικής Παγκορασίδων U14������������



«Ερμιόνη Ερμιόνη, βρήκα κάποιον που πληρώνει! ♫ ♬ 🎶 »
-- Γιώργος Βασιλακόπουλος, 2018



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.