Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποδοσφαιροτοπικ version 2.0
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
jasonick
Το τοπικ για το ποδόσφαιρο επιστρέφει για τα πρωτάθληματα του εξωτερικού, τις ευρωπαϊκές και διεθνείς διοργανώσεις και μόνο. Οποιαδήποτε αναφορά σε ποστ για το ελληνικό πρωτάθλημα θα διαγράφεται και θα υπάρχει άρση δημοσιεύσεων επ αοριστον για το μέλος που την έκανε.
jasonick
Pirlo βγες από το σώμα του Kirchoff ρε. cool.gif Μεγάλη διπλούρα, μεγάλοι Defoe, Borini, Cattermole και φυσικά ο Γερμανός παικταράς. Το εγκαινιάσαμε με το καλό το τόπικ, άντε και εις ανώτερα. smile.gif
SteveNashidis
Eπιγραμματικά εγκαινιάζοντας το νέο τόπικ.

-Η Λέστερ κατάφερε στο 90 να μην χάσει και να συνεχίσει προς το θαύμα των θαυμάτων.
-Η Σίτυ πέρασε εύκολα από την Τσέλσι με 0-3 .
-Εμείς πετύχαμε επαγγελματική νίκη μέσα στην Μπόρμουθ . Θα πόνταρα ότι θα χάναμε μετά την ανατροπή αλλά τα δεύτερα του Κλοπ παρατάχθηκαν σωστά και ήταν συγκεντρωμένοι .
-Η άρσεναλ επιβεβαιώνει για άλλη μια φορά ότι δεν κουβαλάει ισχυρά ψυχολογικά αποθέματα για να κυνηγήσει τίτλο.
-Η μόνη πλέον απειλή για τη Λέστερ είναι η σοβαρότατη Τότεναμ που μπορει να πλησιάσει με διπλό σήμερα στην Στόουκ.

-Η μπαρτσελόνα τώρα έκανε χθες 3η συνεχόμενη ήττα μετά από Ρεάλ και Σοσιεδάδ, χάνοντας με 1-2 από τη Βαλένθια μέσα στο Καμπ νου.
Μπαρτσελόνα 76
Ατλέτικο Μ. 76
Ρεάλ Μαδρίτης 75.
-Βιγιαρεάλ, Μπιλμπάο , Θέλτα και Ειμπάρ πραγματοποιούν ενδιαφέρουσες πορείες στην Primiera Division,


Στην Ιταλία η Γιουβέντους μεγάλωσε τη διαφορά από Νάπολι. Το ντεφορμάρισμα της Ρόμα θέλει να εκμεταλλευτεί η Ιντερ, ενώ Φιορεντίνα και Μίλαν πήραν νίκη μετά από 4 αγωνιστικές. Δεν ξέρω αν η Μίλαν μπορεί να ανατρέψει διαφορά 7 πόντων και να φτάσει τους μωβ!


j-kidd13
Θα μας τρελανει αυτη η Λεστερ.Μιλαγα με φιλο πριν πολυ καιρο,και του λεγα οτι οταν ζορισουν τα πραγματα,θα τα χασουν αυτοι,και θα βγουν 3οι-4οι...Μιλαμε για τρομερα ευστοχη προβλεψη! laugh.gif
Εν τω μεταξυ κοιταζω και ξανακοιταζω την 11αδα.....και λεω ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ.Με τον Drinkwater που πριν 7-8 χρονια τον κοροιδευα για το ονομα οταν επαιζα μανατζερ με την Γιουναιτεντ 77.gif 77.gif 77.gif και τον Morgan που τον ειχα στοπερ στη Νοτινγχαμ στην league 2(ναι παιζω πολυ manager).
Νταξει,δηλαδη αν το καλοσκεφτεις,εχουν μαζεψει οτι μπασκλασαρια ειχαν οι μεγαλες ομαδες,και κατι μετριοτητες,και τους εχουν μετατρεψει σε τουρμπατους!
pk13
Εγω φοβαμαι μη σπασει τα αυγα τωρα στο τελος η Λεστερ....Εχει παλουκι προγραμμα μεχρι το τελος....Εχει εκτος Μαντσεστερ και Τσελσι και εντος Εβερτον...Η Τοτεναμ αν περασει σημερα απο την Στοουκ θα μπει γερα στο κολπο...Προβλεπω χιτσκοκικο γκρανκινιολικο φιναλε... tongue.gif

Σε αλλα νεα στην Ισπανια η Μπαρτσελονα παει για αυτοκτονια...Μαλλον κατι θα εχει παιχτει και θα θελουν να διωξουν τον Ενρικε...Δεν εξηγειται αλλιως...Τετοιο ντεφορμαρισμα....

Ξυπναει και ο Τορες σιγα σιγα...Θελω μια σεζον να δω τον Τορες της Λιβερπουλ...Αχ ρε El nino που καταντησες...
shtarkws
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 18 2016, 18:55 ) *
Θα μας τρελανει αυτη η Λεστερ.Μιλαγα με φιλο πριν πολυ καιρο,και του λεγα οτι οταν ζορισουν τα πραγματα,θα τα χασουν αυτοι,και θα βγουν 3οι-4οι...Μιλαμε για τρομερα ευστοχη προβλεψη! laugh.gif
Εν τω μεταξυ κοιταζω και ξανακοιταζω την 11αδα.....και λεω ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ.Με τον Drinkwater που πριν 7-8 χρονια τον κοροιδευα για το ονομα οταν επαιζα μανατζερ με την Γιουναιτεντ 77.gif 77.gif 77.gif και τον Morgan που τον ειχα στοπερ στη Νοτινγχαμ στην league 2(ναι παιζω πολυ manager).
Νταξει,δηλαδη αν το καλοσκεφτεις,εχουν μαζεψει οτι μπασκλασαρια ειχαν οι μεγαλες ομαδες,και κατι μετριοτητες,και τους εχουν μετατρεψει σε τουρμπατους!


Μην ξεχνάς τον προπονητή ο οποίος Ρανιερι όπου πήγε έχει επιδείξει σοβαρό έργο. Η μάλλον όπου τον άφησαν να δουλέψει

Πριν αρκετά χρόνια είχα την ευκαιρία να τον παρακολουθησω οταν ανέλαβε μια σχεδόν πεσμένη Πάρμα τέλη Γενάρη και με τον δανεισμο ενός ανερχόμενου ταλέντου της Γιουναιτεντ ονόματι Τζιουζεπε Ροσι, έκανε πορεία πρωταθλητισμου και σώθηκε άνετα
pk13
Το πήρε το διπλό η Τοτεναμ χθες μείωσε στους πέντε και έχουμε πρωτάθλημα...Δεν θα με χαλασει οποία και απο τις δύο να το πάρει...
Καθαρά ποδοσφαιρικά πάντως πολύ καλοδουλεμένη ομάδα ή Τοτεναμ...Τη καλύτερη μπάλα στην Αγγλια παίζει βασιζόμενη και σε νεανικό κορμό παικτων..Ο Ποκετινο έχει κάνει καταπληκτική δουλειά...Σε δύο τρία χρόνια τον Κειν τον Έρικσον και τον Αλι θα τους μοσχοπουλησει πολλά εκατομύρια, παρά πολλά....Το αξίζει πέρα για πέρα το πρωτάθλημα...
επαθα λαστιχο
H Τότεναμ θα το διεκδικήσει και του χρόνου πιστεύω.Δεν νομίζω να πουλήσει κάποιον παίκτη,σε αντίθεση με την Λέστερ.
Μακάρι και η Λίβερπουλ να είναι στην ίδια θέση
Nemesakos
Λα κορούνια - Μπαρτσελονα 0-8...4 γκολ σουαρεζ κ 3 ασίστ...

Η ατλετικο κερδίζει την Μπιλμπάο 0-1..ντέρμπι ως το τέλος..

Στο άλλο ντέρμπι του Λίβερπουλ οι κόκκινοι στο ημιχρονο 2-0 με οριγκι κ σάκο που τόσο αδικα έχει λιδωρηθει..Επειδή κάνει μερικές γκέλες το παιδί...πφφφ 😜😜
pk13
2 γκολ σε 3 λεπτά ο Τοτι,5ο σερί γκολ ο Τορες με την Ατλετικο...
Έχουμε περάσει στη ζώνη του λυκόφωτος... tongue.gif
Nemesakos
4-0 και η Λιβερπουλάρα στο ντέρμπι.. Εξαιρετικός αυτός ο Φούνες Μόρι, αφού πάτησε με τις τάπες τον Οριγκί είχε κ παράπονο ότι δεν ήταν φάουλ, εκνευρίστηκε πέταξε την μπάλα, απορούσε με την αποβολή, έδειχνε το σήμα της Εβερτον, γενικά εξαιρετικός άνθρωπος.. Μπράβο του...


pk13
http://m.sport24.gr/football/omades/Liverp...ko.4023979.html

Βρέθηκε ντοπαρισμενος ο παικταρας.....
Φανταστείτε πως θα έπαιζε αν δεν είχε πάρει ντοπα... tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(pk13 @ Apr 23 2016, 16:36 ) *
http://m.sport24.gr/football/omades/Liverp...ko.4023979.html

Βρέθηκε ντοπαρισμενος ο παικταρας.....
Φανταστείτε πως θα έπαιζε αν δεν είχε πάρει ντοπα... tongue.gif


Από τις MMA ξέρω (δεν είμαι 100% σίγουρος) οτι οι λιποδιαλύτες δεν αυξάνουν την αγωνιστική απόδοση. Το 2011 και ο Κόλο Τουρέ είχε πάθει το ίδιο και τιμωρήθηκε για 6 μήνες.
pk13
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 23 2016, 15:07 ) *
Από τις MMA ξέρω (δεν είμαι 100% σίγουρος) οτι οι λιποδιαλύτες δεν αυξάνουν την αγωνιστική απόδοση. Το 2011 και ο Κόλο Τουρέ είχε πάθει το ίδιο και τιμωρήθηκε για 6 μήνες.


Να σου πω την αληθεια δεν ξερω ουτε εγω...Νομιζω ομως πως εχεις δικιο....

ΥΓ αυτο το πραγμα που προηγουμαστε 2-0 και μετα μας ισοφαριζουν ειναι συγκλονιστικο...Ελεος..
mixalisgate7
QUOTE(pk13 @ Apr 23 2016, 19:00 ) *
ΥΓ αυτο το πραγμα που προηγουμαστε 2-0 και μετα μας ισοφαριζουν ειναι συγκλονιστικο...Ελεος..


Το έχω βαρεθεί το συγκεκριμένο. Και παραλίγο να χάσουμε αν δεν καθυστερούσε ο Σέλβι όταν πάτησε περιοχή στην αντεπίθεση της Νιούκαστλ.
pk13
Με την Μιλαν εβγαλε αυτα....
https://www.youtube.com/watch?v=vZAZkkJeQhg

Χθες επιασε αυτο....
https://www.youtube.com/watch?v=uyeAT7FUO_4

Ρε Μπουφοναρε ποσο παικταρα εισαι,ακομα και σε αυτη την ηλικια?
Dwyane ''the flash'' Wade
Ο Μπουφόν είναι για μένα ο κορυφαίος εν ενεργεία τερματοφύλακας, ο κορυφαίος στην ιστοριά σε διάρκεια σε τοπ επίπεδο (δεν μου έρχεται κάποιος αντίστοιχος στο μυαλό) και εννοείται ο κορυφαίος τα τελευταία 20 χρόνια. Φυσικά δεν είμαι και τόσο αντικειμενικός καθότι Γιουβεντίνος αλλά αν το σκεφτούμε λίγο για όλους τους πολύ μεγάλους τερματοφύλακες έχουμε να θυμηθούμε μεγάλες γκάφες που στοίχισαν (ο Νόιερ ας πούμε έχει κάνει τραγικές εξόδους εκτός περιοχής κατά καιρούς απλά τις ξεχνάμε επειδή η Μπάγερν δεν τα τρώει). Για τον Τζίτζι πραγματικά δεν μπορώ να θυμηθώ γκάφα που να έχει μείνει στην ιστορία.
Τώρα όσον αφορά τη Γιούβε ο Αλέγκρι έχει κάνει πολύ καλή δουλειά 2 χρόνια τώρα και μπορώ να πω ότι τον προτιμώ σε σχέση με τον κολλημένο Κόντε. Και δεν μιλάμε για Ιταλία όπου κάνουμε πλάκα πλέον εδώ και μια τριετία (ειδικά φέτος μετά το άθλιο ξεκίνημα έγινε ένα ασύλληπτο 24 στα 25) αλλά για την Ευρώπη όπου με τον Αλέγκρι δείχνουμε τελείως διαφορετικό πρόσωπο. Τελικό τσουλού πέρσι και φέτος χάσαμε την ευκαιρία μέσα από τα χέρια μας να πετάξουμε έξω τη Μπάγερν.
pk13
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Apr 25 2016, 08:43 ) *
Ο Μπουφόν είναι για μένα ο κορυφαίος εν ενεργεία τερματοφύλακας, ο κορυφαίος στην ιστοριά σε διάρκεια σε τοπ επίπεδο (δεν μου έρχεται κάποιος αντίστοιχος στο μυαλό) και εννοείται ο κορυφαίος τα τελευταία 20 χρόνια. Φυσικά δεν είμαι και τόσο αντικειμενικός καθότι Γιουβεντίνος αλλά αν το σκεφτούμε λίγο για όλους τους πολύ μεγάλους τερματοφύλακες έχουμε να θυμηθούμε μεγάλες γκάφες που στοίχισαν (ο Νόιερ ας πούμε έχει κάνει τραγικές εξόδους εκτός περιοχής κατά καιρούς απλά τις ξεχνάμε επειδή η Μπάγερν δεν τα τρώει). Για τον Τζίτζι πραγματικά δεν μπορώ να θυμηθώ γκάφα που να έχει μείνει στην ιστορία.
Τώρα όσον αφορά τη Γιούβε ο Αλέγκρι έχει κάνει πολύ καλή δουλειά 2 χρόνια τώρα και μπορώ να πω ότι τον προτιμώ σε σχέση με τον κολλημένο Κόντε. Και δεν μιλάμε για Ιταλία όπου κάνουμε πλάκα πλέον εδώ και μια τριετία (ειδικά φέτος μετά το άθλιο ξεκίνημα έγινε ένα ασύλληπτο 24 στα 25) αλλά για την Ευρώπη όπου με τον Αλέγκρι δείχνουμε τελείως διαφορετικό πρόσωπο. Τελικό τσουλού πέρσι και φέτος χάσαμε την ευκαιρία μέσα από τα χέρια μας να πετάξουμε έξω τη Μπάγερν.


Ηταν και ειναι ακομα απιστευτος κιπερ ο Μπουφον...Ο καλυτερος μακραν απο τους αλλους στον 21ο αιωνα...Και αυτο που γραφεις ειναι το πιο βασικο,οτι ο Μπουφον εχει διαρκεια...Αυτο τον κανει να ειναι στο τοπ 5 ολων των εποχων...
Γιατι υπηρξαν και αλλοι πολυ καλοι κιπερ στον 20ο αιωνα Κασιγιας,Βαν ντερ Σαρ,Καν,Τσεχ αλλα κανενας δεν διατηρηθηκε στο τοπ επιπεδο τοσα χρονια..(ισως ο Τσεχ αλλα ειχε μεγαλες διακυμανσεις στην αποδοση του).Ενα Τσαμπιονς Λιγκ του λειπει και θα ειναι κομλπε..

Ο Αλεγκρι κανει καλη δουλεια....Στην Ιταλια η Γιουβε για καμια πενταετια ακομα δεν θα εχει αντιπαλο...Η Μιλαν και η Ιντερ δεν βλεπω να συνερχονται ευκολα,η Ρομα δεν το εχει απλα με τον πρωταθλητιμο και οι αλλοι μοιαζουν λιγοι...

Το καλοκαιρι πρεπει η Γιουβε να παει για δυο βαρβατους παικτες στο κεντρο(ο Κεντιρα δεν μπορει,ο Μαρκιζιο με τους τραυματισμους δεν πρεπει να καταπονειται και ο Λεμινα ειναι μικρος ακομα)
Η επιθεση καλη μου μοιαζει το ιδιο και η αμυνα.....Αν δεν πωληθει ο Πογκμπα(φοβερος απο Γεναρη και μετα) μαζι με τον Ντυμπαλα μπορουν να κανουν ωραια πραγματα...
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(pk13 @ Apr 25 2016, 11:58 ) *
Ενα Τσαμπιονς Λιγκ του λειπει και θα ειναι κομλπε..



Όντως είναι κρίμα το ότι αυτός παικταράς δεν έχει σηκώσει Τσάμπιονς Ληγκ.

QUOTE(pk13 @ Apr 25 2016, 11:58 ) *
Το καλοκαιρι πρεπει η Γιουβε να παει για δυο βαρβατους παικτες στο κεντρο(ο Κεντιρα δεν μπορει,ο Μαρκιζιο με τους τραυματισμους δεν πρεπει να καταπονειται και ο Λεμινα ειναι μικρος ακομα)
Η επιθεση καλη μου μοιαζει το ιδιο και η αμυνα.....Αν δεν πωληθει ο Πογκμπα(φοβερος απο Γεναρη και μετα) μαζι με τον Ντυμπαλα μπορουν να κανουν ωραια πραγματα...


Για μένα θέλει έναν επιθετικό. Ο Μάτζουκιτς αποδείχτηκε λίγος. Ο Μοράτα είναι μια κλάση πάνω. Πογκμπά εννοείται πρέπει να μείνει, το δήλωσε και ο Αλέγκρι.
mixalisgate7
QUOTE(pk13 @ Apr 25 2016, 11:58 ) *
Γιατι υπηρξαν και αλλοι πολυ καλοι κιπερ στον 20ο αιωνα Κασιγιας,Βαν ντερ Σαρ,Καν,Τσεχ αλλα κανενας δεν διατηρηθηκε στο τοπ επιπεδο τοσα χρονια..(ισως ο Τσεχ αλλα ειχε μεγαλες διακυμανσεις στην αποδοση του)


Μην ξεχνάς οτι ο Τσεχ χτύπησε σοβαρά δυο φορές το κεφάλι του.

QUOTE(pk13 @ Apr 25 2016, 11:58 ) *
Γιατι υπηρξαν και αλλοι πολυ καλοι κιπερ στον 20ο αιωνα Κασιγιας,Βαν ντερ Σαρ,Καν,Τσεχ αλλα κανενας δεν διατηρηθηκε στο τοπ επιπεδο τοσα χρονια..(ισως ο Τσεχ αλλα ειχε μεγαλες διακυμανσεις στην αποδοση του)


Μην ξεχνάς οτι ο Τσεχ χτύπησε σοβαρά δυο φορές το κεφάλι του.
pk13
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 25 2016, 12:10 ) *
Μην ξεχνάς οτι ο Τσεχ χτύπησε σοβαρά δυο φορές το κεφάλι του.



Μην ξεχνάς οτι ο Τσεχ χτύπησε σοβαρά δυο φορές το κεφάλι του.


Δεν διαφωνω πέρασε σοβαρούς τραυματισμούς ο Τσεχ αλλά και ο Μπουφον πέρασε μία διετία γεμάτη με προβληματα και τραυματισμούς...
Και οι δύο μεγάλοι τερματοφύλακες αλλά ο Μπουφον για μένα είναι πιο ολοκληρωμένος...
mixalisgate7
QUOTE(pk13 @ Apr 25 2016, 14:52 ) *
Δεν διαφωνω πέρασε σοβαρούς τραυματισμούς ο Τσεχ αλλά και ο Μπουφον πέρασε μία διετία γεμάτη με προβληματα και τραυματισμούς...
Και οι δύο μεγάλοι τερματοφύλακες αλλά ο Μπουφον για μένα είναι πιο ολοκληρωμένος...


Σωστά αλλά οι τραυματισμοί του Τσεχ παραλίγο να τελειώσουν την καριέρα του. Και να μην τους είχε πάλι δεν νομίζω οτι θα έφτανε τον Μπουφόν.
επαθα λαστιχο
Στην Ρωσία Λεστερ-ίζει η Ροστόφ,που είναι πρώτη 5 αγωνιστικές πριν από το τέλος.Την Κυριακή κλήθηκε να αντιμετωπίσει την Ζενίτ που μετρούσε σερί νίκες και έδειχνε απειλητική αλλά την καθάρισε 3-0.
SteveNashidis
Σήμερα η καλύτερη επίθεση ( Μπάγερν) απέναντι στην καλύτερη άμυνα ( Ατλέτικο).

Ελπίζω να δούμε ένα καλύτερο ματσάκι μετά τη χθεσινή σούπα. Το παιχνίδι ήταν ,πιστεύω, έτσι σχεδιασμένο να κυλήσει , από τον Ζινταν . Δεν ήθελε να ανοίξει μετά και την απουσία του Ρονάλντο , γιατί η Σίτυ είναι αρκετά επικίνδυνη μπροστά για να διεκδικήσει ότι καλύτερο στην έδρα της.
επαθα λαστιχο
Από Gazzetta
L4 ΑΝFIELD

Ένας από τους λόγους που αγαπάμε το Ωραίο Παιχνίδι και αποθεώνουμε τους μικρούς ήρωες που το παίζουν τόσο επιδέξια, είναι γιατί παρακολουθώντας τα τερτίπια τους γινόμαστε κι εμείς (έστω για λίγο) πάλι παιδιά. Την ώρα που αυτός ο κατεργαράκος ο Saúl Níguez έβαζε αυτή τη μυθική γκολάρα, θυμήθηκα κι εγώ την αντίστοιχη δική μου στιγμή δόξας. Έγινα πάλι ο 10χρονος L4 ANFIELD που ξεκινούσε το δικό του σλάλομ - όχι σ' ένα καταπράσινο χαλί σε ημιτελικό του CL, αλλά σε μια τσιμεντένια αυλή σχολείου σε κάποιο διάλειμμα. Και μπορεί ο Ισπανός να πέρασε τους παιχταράδες της Bayern κι εγώ να είχα περάσει κατά σειρά τον Νικολάκη τον ''Βαρέλα'' (καμμία συγγένεια με Ουρουγουανό μπαλαδόρο, απλώς ήταν ήδη τότε 65 κιλά), τον Κωστάκη τον ''Πατομπούκαλο'' (που δεν φορούσε τα γυαλιά του μην τα σπάσει όταν παίζαμε) και την Έλενα (που έπαιζε λίμπερο γιατί όλα τα αγόρια της τάξης ήταν ερωτευμένα μαζί της και δεν αντέχαμε ούτε μπάλα να παίξουμε χωρίς αυτήν), αλλά σας ορκίζομαι ότι το τελείωμα ήταν πανομοιότυπο. Έστειλα το τόπι με την ίδια γλύκα στη ρίζα της μπασκέτας που είχαμε για δοκάρι και μετά στα φανταστικά δίχτυα του ανήμπορου τερματοφύλακα που, απολύτως ταιριαστά, είχε το παρατσούκλι ''Γερμανός''. Και σας ορκίζομαι επίσης, πως εκείνη τη μαγική στιγμή μέσα στο μυαλό μου αντήχησαν ακόμα πιο δυνατές ιαχές από αυτές που δόνησαν το Calderón απόψε.
Saúl Níguez, σε ευχαριστώ.

SteveNashidis

Eξαιρετικό γκολ. Γενικά οι της Μπάγερν το είδαν χαλαρά το ματς ενώ οι παίκτες της Ατλέτικο μπήκαν και δεν χαρίστηκαν . Σκληρό παιχνίδι από το 1ο λεπτό. Κατεβασιές έγιναν και άλλες δυο τρεις φορές, που πέρασαν την μισή Μπάγερν, όχι από τα επιθετικά όπλα της Ατλέτικο, αλλά από κάτι τυπάκους που υποτιμήθηκαν από την ανασταλτική γραμμή των Γερμανών.

Μπάγερν, Μπαρτσελόνα και Ρεάλ τα θύματα του Σιμεόνε . Μάλλον αξίζει το τρόπαιο με το παραπάνω!
Dwyane ''the flash'' Wade
Άλλη μια μεγάλη βραδιά για τον Σιμεόνε και την Ατλέτικο. Προσωπικά εύχομαι πρόκριση των Ισπανών μήπως και αρχίσουμε σιγά σιγά να ξεμπλέκουμε με το παραμύθι του ''προπονηταρά'' Πεπ ο οποίος κατ'εμέ είναι απλά ένας καλός προπονητής. Πήρε μια Μπάγερν μετά από τρεμπλ (και παίζοντας μπαλάρα επί Χάινκες) και σε 3 χρόνια μετράει 2 διασυρμούς από Ρεάλ, Μπάρτσα ενώ φέτος μετά την κωλόφαρδη πρόκριση επί της Γιούβε τους έκανε κηδεία ο Ντιέγκο.
Επειδή λοιπόν αγαπητέ Πεπ δεν είναι καθέ χρόνο του... Καμπ Νου tongue.gif tongue.gif tongue.gif και πρωτάθλημα σε ΑΥΤΗ τη Μπουντεσλίγκα με ΑΥΤΗ τη Μπάγερν παίρνει και ο Αλέφαντος αν χάσεις και φέτος την κούπα με τα αυτιά δεν νομίζω πως το περασμά σου από τη Βαυαρία θα κριθεί και πετυχημένο. Και τα γράφω αυτά πριν τον επαναληπτικό και ότι γίνει σε αυτόν.
επαθα λαστιχο
Πάλι μάτιασσα ομάδα.Στην αρχή της χρονιάς με το που γράφω ότι η Αμπερντίν ίσως επιτέλους σπάσει το ολιγοπώλιο Rangers-Celtic,ενώ μέχρι τότε είχε 8 νίκες σε 8 παιχνίδια,κάνει 6 συνεχόμενες γκέλες.
Γράφω για την Ροστόφ,και ενώ ήταν πρώτη χάνει από τον τελευταίο της βαθμολογίας και πέφτει από την κορυφή.
επαθα λαστιχο
QUOTE(επαθα λαστιχο @ May 2 2016, 14:50 ) *
Πάλι μάτιασσα ομάδα.Στην αρχή της χρονιάς με το που γράφω ότι η Αμπερντίν ίσως επιτέλους σπάσει το ολιγοπώλιο Rangers-Celtic,ενώ μέχρι τότε είχε 8 νίκες σε 8 παιχνίδια,κάνει 6 συνεχόμενες γκέλες.
Γράφω για την Ροστόφ,και ενώ ήταν πρώτη χάνει από τον τελευταίο της βαθμολογίας και πέφτει από την κορυφή.

http://www.gazzetta.gr/football/article/91...-fos-sto-rostof
Εχμ.... laugh.gif
jasonick
Και επίσημα η Λεστερ πρωταθλήτρια! Ρανιέρι ρισπέκτ!
Απαράδεκτη η Τότεναμ μετά το 2ο γκολ της Τσέλσι με τα τάκλιν για κόκκινες, κατάφεραν να ξεπεράσουν σε καραγκιοζιλίκια την ομάδα που έχει Diego Costa και Terry δηλαδή. tongue.gif
Dreamerpanos
Θα πάω να ζήσω στην Αγγλία....

Αυτή είναι η μαγεία του ποδοσφαίρου,αυτή είναι η μαγκιά,αυτό θέλουμε να βλέπουμε!

Πολλά συγχαρητήρια στη Λέστερ,το πανηγύρισα με την ψυχή μου!

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΥΣ

https://twitter.com/FuchsOfficial/status/727242055995392000




ΥΓ. Του χρόνου είναι του Κλοπαρου ε,μην ξεχνιόμαστε tongue.gif


επαθα λαστιχο
https://twitter.com/GaryLineker/status/727187976439128064
pk13
Μπραβο στη Λεστερ αξια πρωταθλητρια...Γινονται λοιπον ακομα θαυματα...

Υγ Το σπρωξιδι του Ροουζ στον Χιντινγκ,επος... 77.gif 77.gif .Τον πεταξε κατω με τη μια... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
pk13
Fun to watch ο ημιτελικος...Θα πεσει σιγουρα ξυλικι μεχρι το τελος...Ηδη ο Σιμεονε επιασε τον Ριμπερι απο τον λαιμο..

υγ1 μπροστα η Ατλετικο δεν τραβαει μεχρι στιγμης...

υγ2 ωραιος ο Ομπλακ στο πεναλτι

υγ3 επος το θεατρο του Λεβαντοφσκι,ποιος Ντι καπριο?
Dwyane ''the flash'' Wade
Γουστάρω τρελά να το πάρει ο Τσόλο το Τσουλού αλλά δεν θα με χαλάσει να το σηκώσει και η Σίτυ αν περάσει τη Ρεάλ. Και αφού το σηκώσει θα πάρει τον μάγο Πεπ για να της δώσει το κάτι παραπάνω tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Nemesakos
Αρχικά να πω ότι υποστηρίζω χρόνια τώρα Ατλέτικο Μαδρίτης. Από εποχές Κικε Καμινερό Σιμεόνε Βιέρι Σολοσάμπαλ κλπ κλπ

Επίσης ήμουν φαν του Σιμεόνε ειδικά το 14'

Πέρσι αλλά και φέτος όμως έχω αρχίσει να ξενερώνω όλιγον τι.

Λίγο το τόσο αμυντικογενές ποδόσφαιρο που επιλέγει να παίξει η ομάδα αλλά αυτό είναι το λιγότερο.

Λίγο ο Σιμεόνε ο οποίος σαν προπονητής από θέμα συμπεριφοράς είναι χειρότερος από ότι σαν παίκτης. Ειδικά τα πρόσφατα με το ball bοy και το χτύπημα στον συνεργάτη του την ώρα της αλλαγής, ο τσαμπουκας με τον Ριμπερι.

Επίσης δεν μαρέσει που η ομάδα επιλέγει να κάνει μόνιμα καθυστερήσεις. Στα πλάγιο, στα άουτ στα κόρνερ στα φάουλ, στο να κρατάνε την μπάλα ή να την πετάνε μακρυά όταν προσπαθεί να εκτελέσει ο αντίπαλος το δικό της φάουλ ή πλάγιο.

Γενικά βγάζει μια μεγάλη αλητεία αυτή η Ατλέτικο που προσωπικά εμένα μου δημιουργεί αντιπάθεια. Είναι στα όρια του αντισυναδελφικού πνεύματος όσο αφορά τα δικά μου μάτια την δική μου λογική.

Αν το αποτέλεσμα και μόνο αυτό μετράει, τότε η Ατλέτικο είναι πετυχημένη. Προσωπικά θέλω να το πάρει, όμως δεν νομίζω ότι θα το πανηγυρίσω ιδιαίτερα.Θέλω να το πάρει για να σπάσουν λίγο τα κατεστημένα των τελευταίων ετών, Ρεαλ Μπαρτσελόνα Μπάγερν, θέλω να το πάρει γιατί δεν έχει να αντιπαραθέσει τόσο μεγάλο μπάτζετ απέναντι σε κολοσσούς. Όμως θα ήθελα να το πάρει και θα το ευχαριστιόμουν καλύτερα άν έδειχνε και ένα πιο συναδελφικό πρόσωπο. Ειδικά το να δώσει εντολή ο Σιμεόνε να μπει έξτρα μπάλα στο γήπεδο ενώ βρίσκεται σε εξέλιξη η αντεπίθεση της αντιπάλου νόμιζα ότι μόνο εντός των συνόρων θα μπορούσα να το δω.

Να μου πεις και ποιον ενδιαφέρει η άποψή μου. Ε οκ απλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου, καθώς αυτό που βλέπω και με την Μπάρτσα αλλά και με την Μπάγερν κυρίως από θέμα συμπεριφορών δεν μου αρέσει καθόλου.
G-arenas
QUOTE (Nemesakos @ May 4 2016, 14:14 ) *
Αρχικά να πω ότι υποστηρίζω χρόνια τώρα Ατλέτικο Μαδρίτης. Από εποχές Κικε Καμινερό Σιμεόνε Βιέρι Σολοσάμπαλ κλπ κλπ

Επίσης ήμουν φαν του Σιμεόνε ειδικά το 14'

Πέρσι αλλά και φέτος όμως έχω αρχίσει να ξενερώνω όλιγον τι.

Λίγο το τόσο αμυντικογενές ποδόσφαιρο που επιλέγει να παίξει η ομάδα αλλά αυτό είναι το λιγότερο.

Λίγο ο Σιμεόνε ο οποίος σαν προπονητής από θέμα συμπεριφοράς είναι χειρότερος από ότι σαν παίκτης. Ειδικά τα πρόσφατα με το ball bοy και το χτύπημα στον συνεργάτη του την ώρα της αλλαγής, ο τσαμπουκας με τον Ριμπερι.

Επίσης δεν μαρέσει που η ομάδα επιλέγει να κάνει μόνιμα καθυστερήσεις. Στα πλάγιο, στα άουτ στα κόρνερ στα φάουλ, στο να κρατάνε την μπάλα ή να την πετάνε μακρυά όταν προσπαθεί να εκτελέσει ο αντίπαλος το δικό της φάουλ ή πλάγιο.

Γενικά βγάζει μια μεγάλη αλητεία αυτή η Ατλέτικο που προσωπικά εμένα μου δημιουργεί αντιπάθεια. Είναι στα όρια του αντισυναδελφικού πνεύματος όσο αφορά τα δικά μου μάτια την δική μου λογική.

Αν το αποτέλεσμα και μόνο αυτό μετράει, τότε η Ατλέτικο είναι πετυχημένη. Προσωπικά θέλω να το πάρει, όμως δεν νομίζω ότι θα το πανηγυρίσω ιδιαίτερα.Θέλω να το πάρει για να σπάσουν λίγο τα κατεστημένα των τελευταίων ετών, Ρεαλ Μπαρτσελόνα Μπάγερν, θέλω να το πάρει γιατί δεν έχει να αντιπαραθέσει τόσο μεγάλο μπάτζετ απέναντι σε κολοσσούς. Όμως θα ήθελα να το πάρει και θα το ευχαριστιόμουν καλύτερα άν έδειχνε και ένα πιο συναδελφικό πρόσωπο. Ειδικά το να δώσει εντολή ο Σιμεόνε να μπει έξτρα μπάλα στο γήπεδο ενώ βρίσκεται σε εξέλιξη η αντεπίθεση της αντιπάλου νόμιζα ότι μόνο εντός των συνόρων θα μπορούσα να το δω.

Να μου πεις και ποιον ενδιαφέρει η άποψή μου. Ε οκ απλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου, καθώς αυτό που βλέπω και με την Μπάρτσα αλλά και με την Μπάγερν κυρίως από θέμα συμπεριφορών δεν μου αρέσει καθόλου.

αυτο ακριβως μου αρεσει στην ατλετικο!! χωρις μεγαλο μπατζετ χωρις τιποτα ιδιαιτερο ροστερ (αν εξαιρεσουμε 2-3 και τον γκριζμαν) και να φτανει εως εκει αποκλειοντας τοσο μεγαλες ομαδες που εχουν τετοιους παιχταραδες ε ειναι τεραστιο επιτευγμα! και η αποδειξη οτι καποιος μικρος μπορει να νικησει εναν μεγαλο! και ολα αυτα με την τεραστια αυταπαρνηση που εχει δωσει ο σιμεονε στην ομαδα του, στην νοοτροπια νικητη που τους εχει περασει και ολη αυτην την σκληραδα που βγαζει!

γενικα σε ολα τα αθληματα μου αρεσαν οι ομαδες που δεν ειχαν ταλεντο αλλα με την αλητεια τους, το παθος τους και την σκληραδα τους εφταναν τοσο μακρια!!

αλλωστε τι αλλα θα μπορει να κανει 1 ομαδα με τοσο μικρη ποιοτητα και μπατζετ σε σχεση με αλλες για να παει μπροστα και να μπορεσει να τους νικησει?? να τους παιξει στα ισα?? ε δεν γινεται οταν υπαρχει τοσο μεγαλο χαος στα μπατζετ!!

ατλετικαρα λοιπον να το σηκωσει!! το ιδιο και η λιβερπουλαρα στο γιουροπα!! μακραν οι 2 πιο συμπαθητικες ομαδες στην ευρωπη!
mephisto22
Ένα καλό που άκουσα στο ραδιόφωνο για το πρωτάθλημα της Λεστερ: είναι, λέει, σαν να εποφθαλμιουν μία ακριβή τσάντα σε μία βιτρίνα, η Λατση, η Βαρδινογιαννη, και ή Τουλα απ το Παγκρατι...ε, στο τέλος, την τσάντα την παίρνει η Τουλα απ το Παγκρατι! biggrin.gif
mixalisgate7
QUOTE(mephisto22 @ May 4 2016, 17:35 ) *
Ένα καλό που άκουσα στο ραδιόφωνο για το πρωτάθλημα της Λεστερ: είναι, λέει, σαν να εποφθαλμιουν μία ακριβή τσάντα σε μία βιτρίνα, η Λατση, η Βαρδινογιαννη, και ή Τουλα απ το Παγκρατι...ε, στο τέλος, την τσάντα την παίρνει η Τουλα απ το Παγκρατι! biggrin.gif


Από εδώ θα το είδαν.
Dreamerpanos
QUOTE (G-arenas @ May 4 2016, 16:49 ) *
αυτο ακριβως μου αρεσει στην ατλετικο!! χωρις μεγαλο μπατζετ χωρις τιποτα ιδιαιτερο ροστερ (αν εξαιρεσουμε 2-3 και τον γκριζμαν)


Νταξει αυτό είναι λίγο μύθος....ειδικά στην Ισπανία ναι μεν έχει μεγάλη διαφορά μπατζετ και ποιότητας από Ρεαλ και Μπαρτσα,αλλά έχει και την αντίστοιχη διαφορά από όλες τις υπόλοιπες....Μπάτζετ έχει πολύ μεγάλο δεν είναι Λέστερ πχ....Εκτός αν εννοείς πως έχει διαφορά από Μπάρτσα και Μπάγερν που έχει αποκλείσει μέχρι τώρα και φυσικά με όποια από τις Σίτυ ή Ρεάλ παίξει τελικό....
επαθα λαστιχο
Η Ατλέτικο είναι σε θέση να δίνει 25 εκ. για κεντρικό αμυντικό,Σάβιτς.Πόσες ομάδες στην Ευρώπη έχουν τέτοια ευχέρεια?
Βέβαια η αλήθεια είναι ότι (μοσχο)πουλάει παίκτες,αλλά και πάλι σίγουρα δεν είναι τόσο σταχτοπούτα όσο λέγεται,κάτι που γίνεται για να νοστιμίσει κι άλλο το αφήγημα.Μεγάλο της συν η παρουσία του Σιμεόνε που μπορεί να προσελκύσει ταλέντα από την αστειρευτη αργεντίνικη πηγή,αντί να καταλήξουν σε άλλες μεγαλομεσαίες ομάδες-τσέπες παρόμοιες με της Ατλέτικο.
G-arenas
QUOTE (Dreamerpanos @ May 4 2016, 18:05 ) *
Νταξει αυτό είναι λίγο μύθος....ειδικά στην Ισπανία ναι μεν έχει μεγάλη διαφορά μπατζετ και ποιότητας από Ρεαλ και Μπαρτσα,αλλά έχει και την αντίστοιχη διαφορά από όλες τις υπόλοιπες....Μπάτζετ έχει πολύ μεγάλο δεν είναι Λέστερ πχ....Εκτός αν εννοείς πως έχει διαφορά από Μπάρτσα και Μπάγερν που έχει αποκλείσει μέχρι τώρα και φυσικά με όποια από τις Σίτυ ή Ρεάλ παίξει τελικό....

εννοω σε σχεση με μπαρτσα,ρεαλ,μπαγερν, σιτυ και μαντσεστερ, παρι, τσελσι, αρσεναλ, ισως ακομα και γιουβε... σαφως και σε σχεση με τις αλλες της ισπανιας εχει διαφορα σε μπατζετ για αυτο ειναι και τοσο πιο μπροστα σε βαθμολογια... αλλα στο τσου λου αυτες τις ομαδες αντιμετωπιζει και τις κερδιζει!! και με ροστερ πολυ χειροτερο απο αυτες!! με τον τορες στα τελειωματα, τον γκαμπι και τον χιμενεζ παιζει! τεραστια διαφορα σε σχεση με τις υπερομαδες των αλλων...
Dreamerpanos
Ναι έτσι σωστός....

Δεν μπορώ να καταλάβω όλο αυτό το ανάθεμα στον Σιμεόνε που διαβάζω δεξιά και αριστερά(αν και έχει περισσότερους υποστηρικτές από τον Μουρίνιο όταν ήταν στην Ίντερ,κατα κύριο λόγο).

Δηλαδή πως θέλουνε να αποκλείσει Μπάγερν και Μπάρτσα?Να τους ρίξει από 15 γκολ?Αυτή είναι η φιλοσοφία του και στο κάτω κάτω αποδίδει εξαιρετικά...

Βέβαια αν πάει σε Μπάγερν ή Μπαρτσα η οπουδήποτε δεν θα αλλάξει φιλοσοφία και πιστεύω θα φτιάξει κάτι ενδιαφέρον αν πάει σε τόσο μεγάλο σύλλογο (Η Ρεαλ έχει αποδείξει,όμως,ότι δεν δέχεται τέτοιες πρακτικές απολύοντας προπονητές που δεν είχαν ως βάση το θέαμα,τώρα κάτι πάει να αλλάξει με Ζιντάν)
pk13
Η αληθεια νομιζω για την Ατλετικο κρυβεται καπου στη μεση....Ναι δεν εχει το μπατζετ της Ρεαλ της Μπαρτσα,της Μπαγερν,της Σιτυ αλλα δεν εχει και μικρο μπατζετ....

Γενικα ειτε παιζει με Μπαγερν ειτε με Αιτχοφεν δεν μπορει να παιξει ποδοσφαιρο κυριαρχιας η Ατλετικο....Αμυνα,αμυνα,αμυνα καμια αντεπιθεση και αγιος ο θεος...Δεν ειναι κακο αυτο αλλα ας σταματησουμε τη καραμελα με τα μπατζετ γιατι και η Ντορντμουντ πριν καποια χρονια με εφαμιλλο ισως και μικροτερο μπατζετ της Ατλετικο επαιζε μπαλαρα και πηγε και τελικο Τσ.Λου....

Στο χθεσινο ματς σοφα για μενα κλειστηκε πισω ο Σιμεονε και ταμπουρωθηκε....Ετσι οπως εχει στησει την ομαδα του δεν μπορουσε να κανει κατι αλλο...Αμα ανοιγοταν θα αρπαζε πεντε.....

Υγ1: Θα συμφωνησω με τον Νεμεσακο για τον Σιμεονε εχει βγει εκτος ελεγχου...Χειρονομιες,σπρωξιδια,τσαμπουκαδ
ς....Και καποιοι τον δικαιολογουν γιατι εχει μεγαλο παθος....Και??Οι αλλοι προπονητες δεν εχουν?Οταν ο Μουρινιο εκανε χειρονομιες στο Καμπ Νου ειχαν πεσει ολοι να τον φανε...Αυτος δεν ειχε παθος??
Ας σταματησει λιγο ο Σιμεονε γιατι εχει ηδη καταντησει γραφικος...Αν δεν αλλαξει τον βλεπω να γινεται καρικατουρα...

Υγ2:Αν περασει η Ρεαλ θα δουμε τελικο,αν περασει η Σιτυ θα κανει περιπατο η Ατλετικο...
Dreamerpanos
Εν τω μεταξύ μου έχει κολλήσει το εξής (τρελό) στατιστικό:

Όταν πήγε ο Γκουαρντιόλα στην Μπάγερν είχε υπογράψει πριν το τέλος της σεζόν και περίμενε να αντικαταστήσει τον Χάινκες....Η Μπάγερν του Χάινκες πήρε ευρωπαϊκό...

Τώρα έχει συμφωνήσει πάλι με ομάδα(Σίτυ) πριν το τέλος της περιόδου και αυτή είναι ήδη στους 4 του Τσου λου,με σημαντικές πιθανότητες πρόκρισης στον τελικό...Βρε λες να το πάρει η Σίτυ? tongue.gif

Από την άλλη υπάρχει και το "όποια ομάδα αποκλείει τον Γκουαρντιόλα το παίρνει" που έχει επαληθευθεί ήδη 4 φορές!
G-arenas
QUOTE (pk13 @ May 4 2016, 18:36 ) *
Η αληθεια νομιζω για την Ατλετικο κρυβεται καπου στη μεση....Ναι δεν εχει το μπατζετ της Ρεαλ της Μπαρτσα,της Μπαγερν,της Σιτυ αλλα δεν εχει και μικρο μπατζετ....

Γενικα ειτε παιζει με Μπαγερν ειτε με Αιτχοφεν δεν μπορει να παιξει ποδοσφαιρο κυριαρχιας η Ατλετικο....Αμυνα,αμυνα,αμυνα καμια αντεπιθεση και αγιος ο θεος...Δεν ειναι κακο αυτο αλλα ας σταματησουμε τη καραμελα με τα μπατζετ γιατι και η Ντορντμουντ πριν καποια χρονια με εφαμιλλο ισως και μικροτερο μπατζετ της Ατλετικο επαιζε μπαλαρα και πηγε και τελικο Τσ.Λου....

Στο χθεσινο ματς σοφα για μενα κλειστηκε πισω ο Σιμεονε και ταμπουρωθηκε....Ετσι οπως εχει στησει την ομαδα του δεν μπορουσε να κανει κατι αλλο...Αμα ανοιγοταν θα αρπαζε πεντε.....

Υγ1: Θα συμφωνησω με τον Νεμεσακο για τον Σιμεονε εχει βγει εκτος ελεγχου...Χειρονομιες,σπρωξιδια,τσαμπουκαδ

�ς....Και καποιοι τον δικαιολογουν γιατι εχει μεγαλο παθος....Και??Οι αλλοι προπονητες δεν εχουν?Οταν ο Μουρινιο εκανε χειρονομιες στο Καμπ Νου ειχαν πεσει ολοι να τον φανε...Αυτος δεν ειχε παθος??
Ας σταματησει λιγο ο Σιμεονε γιατι εχει ηδη καταντησει γραφικος...Αν δεν αλλαξει τον βλεπω να γινεται καρικατουρα...

Υγ2:Αν περασει η Ρεαλ θα δουμε τελικο,αν περασει η Σιτυ θα κανει περιπατο η Ατλετικο...

ολοι λεμε και συγκρινουμε την ατλετικο με την ελιτ της ευρωπης και οχι με μαλμε, σελτικ και αλλες τετοιες ομαδες. σαφως και σε σχεση με την ελιτ της ευρωπης την οποια ανταγωνιζεται και κερδιζει τα τελευταια χρονια εχει πολυ μικροτερο μπατζετ και πολυ χειροτερο ροστερ! νομιζω σε αυτο συμφωνουμε ετσι? τωρα ο μονος τροπος για να παει μια ομαδα με μικρο μπατζετ πολυ ψηλα ειναι ειτε ο τροπος της ατλετικο ειτε να σου βγουν παιχταραδες ολοι οι παικτες που αγοραζεις! οπως η ντορτμουντ που βρηκε απιστευτους παικτες οπως λεβαντοφσκι, γκετσε, ροις κλπ. αλλα κοινο σημειο και των 2 ηταν το παθος! και οι 2 ομαδες απαιζαν με απιστευτο παθος και μεταλλο και αυτο πηγαζε απο τον προπονητη, αρα αλλο ενα που πρεπει να εχεις ειναι και αυτο!

για τον μουρινιο συμφωνω οτι εχει παθος και μου αρεσει οι προπονητες να ειναι ετσι τοσο αυθορμητοι, οπως και ο τσολο ,ο κλοπ κλπ αλλα το φαουλ του δεν ειναι σε αυτο αλλα στα λογια που λεει για αυτο ειναι μισητος στους περισσοτερους...

εγω παντως θεωρω πως οποιος και να περασει ντερμπι θα ειναι καθως ποιοτικα η ατλετικο ειναι πολυ πισω και απο τις 2 ομαδες αν και πιστευω πως οποιος και να ειναι αντιπαλος θα το σηκωσει!
pk13
QUOTE(G-arenas @ May 4 2016, 16:49 ) *
ολοι λεμε και συγκρινουμε την ατλετικο με την ελιτ της ευρωπης και οχι με μαλμε, σελτικ και αλλες τετοιες ομαδες. σαφως και σε σχεση με την ελιτ της ευρωπης την οποια ανταγωνιζεται και κερδιζει τα τελευταια χρονια εχει πολυ μικροτερο μπατζετ και πολυ χειροτερο ροστερ! νομιζω σε αυτο συμφωνουμε ετσι? τωρα ο μονος τροπος για να παει μια ομαδα με μικρο μπατζετ πολυ ψηλα ειναι ειτε ο τροπος της ατλετικο ειτε να σου βγουν παιχταραδες ολοι οι παικτες που αγοραζεις! οπως η ντορτμουντ που βρηκε απιστευτους παικτες οπως λεβαντοφσκι, γκετσε, ροις κλπ. αλλα κοινο σημειο και των 2 ηταν το παθος! και οι 2 ομαδες απαιζαν με απιστευτο παθος και μεταλλο και αυτο πηγαζε απο τον προπονητη, αρα αλλο ενα που πρεπει να εχεις ειναι και αυτο!

για τον μουρινιο συμφωνω οτι εχει παθος και μου αρεσει οι προπονητες να ειναι ετσι τοσο αυθορμητοι, οπως και ο τσολο ,ο κλοπ κλπ αλλα το φαουλ του δεν ειναι σε αυτο αλλα στα λογια που λεει για αυτο ειναι μισητος στους περισσοτερους...

εγω παντως θεωρω πως οποιος και να περασει ντερμπι θα ειναι καθως ποιοτικα η ατλετικο ειναι πολυ πισω και απο τις 2 ομαδες αν και πιστευω πως οποιος και να ειναι αντιπαλος θα το σηκωσει!


Ναι συμφωνουμε οτι εχει χειροτερο ροστερ και μικροτερο μπατζετ απο την ελιτ της Ευρωπης....Απλως λεω οτι η Ατλετικο και με μικροτερες ομαδες δεν μπορει να παιξει ποδοσφαιρο κυριαρχιας γιατι ετσι την εχει φτιαξει ο Σιμεονε...Και δεν ειναι κακο απλα καποια στιγμη ειναι κουραστικο...

Χθες το ξαναλεω επραξε ορθα και κλειστηκε πισω(απλα το παρακανε),αν επαιζε ανοιχτα θα ετρωγε 5...Η Γιουβεντους που και αυτη εχει μικροτερο μπατζετ,αν και με τεραστιες ελλειψεις επαιξε καταπληκτικα την Μπαγερν στο Μοναχο και ας αποκλειστηκε...Αυτο περιμενα να κανει και ο Σιμεονε αλλα παρακλειστηκε,ηταν τυχερος που ο Ομπλακ ηταν φοβερος....

Στην Σιτυ δινω λιγες πιθανοτητες να περασει,αλλα αν το κανει θα χασει ευκολα στον τελικο...Ειναι πολυ μπλαζε ομαδα για να τα βαλει με την Ατλετικο...Θα την καταπιει με το παθος της...
G-arenas
QUOTE (pk13 @ May 4 2016, 19:12 ) *
Ναι συμφωνουμε οτι εχει χειροτερο ροστερ και μικροτερο μπατζετ απο την ελιτ της Ευρωπης....Απλως λεω οτι η Ατλετικο και με μικροτερες ομαδες δεν μπορει να παιξει ποδοσφαιρο κυριαρχιας γιατι ετσι την εχει φτιαξει ο Σιμεονε...Και δεν ειναι κακο απλα καποια στιγμη ειναι κουραστικο...

Χθες το ξαναλεω επραξε ορθα και κλειστηκε πισω(απλα το παρακανε),αν επαιζε ανοιχτα θα ετρωγε 5...Η Γιουβεντους που και αυτη εχει μικροτερο μπατζετ,αν και με τεραστιες ελλειψεις επαιξε καταπληκτικα την Μπαγερν στο Μοναχο και ας αποκλειστηκε...Αυτο περιμενα να κανει και ο Σιμεονε αλλα παρακλειστηκε,ηταν τυχερος που ο Ομπλακ ηταν φοβερος....

Στην Σιτυ δινω λιγες πιθανοτητες να περασει,αλλα αν το κανει θα χασει ευκολα στον τελικο...Ειναι πολυ μπλαζε ομαδα για να τα βαλει με την Ατλετικο...Θα την καταπιει με το παθος της...

η ατλετικο δεν μπορει να παιξει σπουδαια μπαλα γιατι φετος δεν εχει μεγαλη ποιοτητα!τις προηγουμενες χρονιες ειχε πολυ καλυτερο ροστερ ενω φετος προσπαθει μια ομαδα μονος του μπροστα ο γκριζμαν!! παλια ειχε και παικταραδες φετος τιποτα! για αυτο φετος ειναι πολυ μεγαλυτερο το επιτευγμα του τσολο! τι καλυτερη μπαλα να παιξει με μονο καλο παικτη τον γκριζμαν?

τεσπα πανω κατω συμφωνουμε και γω ανοιχτο ποδοσφαιρο θελω να βλεπω με πανω κατω την μπαλα αλλα αν γινει ετσι το ποδοσφαιρο τοτε καθε χρονο 3-4 ομαδες θα βλεπουμε και ποτε εκπληξεις...
Dwyane ''the flash'' Wade
Άλλη μια μεγάλη απόδειξη του πόσο ελαφριά φανέλα έχει η Σίτυ ήταν το χτεσινό ματς ή και τα δύο καλύτερα. Με μία από τις χειρότερες Ρεάλ των τελευταίων ετών κατάφερε να κάνει 1,5 φάση. Δεν υπάρχει ομάδα Σίτυ στο Τσουλού. Δεν ξέρω αν ο μάγος Πεπ θα αλλάξει κάτι από του χρόνου αλλά δεν νομίζω πως η φανέλα της μπορεί να σταθεί δίπλα στα ευρωπαικά μεγαθήρια.
jasonick
Δεν είναι θέμα φανελας. Η Σιτυ για τα δεδομένα της κάνει πολύ μέτρια χρονιά και είναι επιτυχία μόνο και μόνο που έφτασε στους 4. Αν εξαιρέσουμε την καλή αρχή που είχε στο πρωτάθλημα όταν όλοι της οι παίκτες ήταν υγιείς από εκεί και πέρα ήταν πολύ ασταθεστατη στην απόδοση της.
Εγώ έχω απορία να δω τι θα κάνει ο Γκουαρντιολα. Ο Τουρε ήταν σκιά του εαυτού του φέτος και λογικά φεύγει. Για καμιά Κίνα τον κόβω το καλοκαίρι γιατί για υψηλό επίπεδο έχει τελειώσει, ο Kompany ο οποίος είναι με διαφορά το καλύτερο σέντερ μπακ της Σιτυ έχει πατήσει τα 30 και έχει βγάλει αρκετούς τραυματισμους (αν δεν κάνω λάθος χθες αποχώρησε 3η ή 4η φορά φέτος με τραβηγμα), στα εξτρεμ θέλει και εκεί παίκτη/ες μιας και ο Navas δεν είναι για να παίζει σε τόσο ψηλό επίπεδο και για τον Sterling.. ας μιλήσει κανας οπαδός της Liverpool καλύτερα. :-P Μέσα σε όλα αυτά η City έχει και μεγάλο μέσο όρο ηλικίας και φαντάζομαι θα θέλει να τον μειώσει ο Πεπ. Αν βάλω και στην εξίσωση τις μεγάλες προσδοκίες που θα υπάρχουν για αυτόν συν το γεγονός ότι στη PL θα βρει μεγαλύτερο ανταγωνισμό δεν τον βλέπω να βασταει για πολύ καιρό στην Αγγλία.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.