Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2018-19 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Nemesakos
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΑΟ ΛΕΟΝΤΙΟΥ
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ
ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ
ΑΓΣ ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ
Θρυλαρα7
Πιστεύω σε αυτόν τον όμιλο θα γίνει χαμός παιδια!!!!
gspara
QUOTE (Θρυλαρα7 @ Jun 4 2018, 16:47 ) *
Πιστεύω σε αυτόν τον όμιλο θα γίνει χαμός παιδια!!!!

Συμφωνώ,κολασμενος ομιλος shot.gif
lalakill
ομιλος φωτια!! καλη επιτυχια σε ολες τισ ομαδες!! και καλη επιτυχια στον καλο φιλο νεμεσακο στην πρωτη τους χρονια στην γ!
aristos #10
Καλησπέρα παιδία, καινούριος στο forum αλλά και στην κατηγορία, θα συμφωνήσω ότι θα συμμετέχουμε σε έναν αρκετά δύσκολο όμιλο…. Ελπίζω άμεσα να έχουμε μεταγραφικά νέα!!! Εύχομαι σε όλους καλή μπασκετικη χρόνια με υγεία πάνω απ όλα!!!
madmike1
Καλησπερα και απο εμενα.αν και θα ειμαι στον αλλον ομιλο πιστευω οτι αυτος εδω οντως θα ειναι της φωτιας.κατι που μαλλον σημαινει οτι θα μας στερησει τον gspara απ τα δικα μας ματς.
Βεβαια πως να μην ειναι ο φωτια αφου θα ειναι ο ομιλος του θρυλαρα!!!😎.💪.
Θρυλαρα7
Χαχαχαχαχα αυτό θα ναι το στοίχημα μας κάθε χρόνο από ότι φαίνεται... Ήταν ευστοχος ο χαβαλές σε παραδεχομαι
Treloroditis 24
Μεγαλες μεταγραφες για αθηναικο μα και μεγαλες απωλειες για την ομαδα του βυρωνα...ηρθαν:σπυρος ζεχερλης(α εσκανα),δημος μιτζαριδης(β εσκα),βαγγελης βουλγαρης(β εσκα),πινης(β εσκα),ανδρεας μελος(β εσκα),τσανακας(δ εσκα) ενω ειναι κοντα και σε ενα 5αρι που θα προκαλεσει αισθηση και θα ανεβασει κι αλλο το επιπεδο της ομαδας...αρκετα παιδια του αθηναικου εμειναν στην ομαδα που αγαπανε αλλα και το σωματιο αγαπαει....εφυγαν:αγγελος καραινδρος,νικος ζινελης,κωστας μποτσικας....καλη τυχη στους αθλητες μας και εις το επανιδειν
gspara
QUOTE (Treloroditis 24 @ Jun 21 2018, 16:06 ) *
Μεγαλες μεταγραφες για αθηναικο μα και μεγαλες απωλειες για την ομαδα του βυρωνα...ηρθαν:σπυρος ζεχερλης(α εσκανα),δημος μιτζαριδης(β εσκα),βαγγελης βουλγαρης(β εσκα),πινης(β εσκα),ανδρεας μελος(β εσκα),τσανακας(δ εσκα) ενω ειναι κοντα και σε ενα 5αρι που θα προκαλεσει αισθηση και θα ανεβασει κι αλλο το επιπεδο της ομαδας...αρκετα παιδια του αθηναικου εμειναν στην ομαδα που αγαπανε αλλα και το σωματιο αγαπαει....εφυγαν:αγγελος καραινδρος,νικος ζινελης,κωστας μποτσικας....καλη τυχη στους αθλητες μας και εις το επανιδειν

Καλως ηρθες στο φορουμ Τreloroditis 24 και σε ευχαριστούμε για την ενημερωση!!
Όπως τα λες,πρωτοκλασσατες αποχωρησεις αλλα και προσθηκες.Βουλγαρης,Μιντζαριδης,Πινης από Δαφνη και Ζεχερλης από Ικαρο Ικαλλιθεας και Νηαρ περυσι.Ο Μελλος πρεπει να είναι του Πρωτεα που επαιζε στο εφηβικο του Αμυντα.Πολυ γρηγορος γκαρντ από ιδιαιτερα ελπιδοφορα σεζον.Τσανακας δεν γνωριζω που επαιζε.
Καλη επιτυχια στην ομαδα σου!!!
Treloroditis 24
Σε ευχαριστουμε πολυ gspara...σε ολα επεσες μεσα οπως λεει ολο το φορουμ ακρως μπασκετικος!!!!
Bestplayer
QUOTE (gspara @ Jun 21 2018, 18:15 ) *
Καλως ηρθες στο φορουμ Τreloroditis 24 και σε ευχαριστούμε για την ενημερωση!!
Όπως τα λες,πρωτοκλασσατες αποχωρησεις αλλα και προσθηκες.Βουλγαρης,Μιντζαριδης,Πινης από Δαφνη και Ζεχερλης από Ικαρο Ικαλλιθεας και Νηαρ περυσι.Ο Μελλος πρεπει να είναι του Πρωτεα που επαιζε στο εφηβικο του Αμυντα.Πολυ γρηγορος γκαρντ από ιδιαιτερα ελπιδοφορα σεζον.Τσανακας δεν γνωριζω που επαιζε.
Καλη επιτυχια στην ομαδα σου!!!



Για την ομαδα μας Σπατα συμφωνια με coach Γκογκο νομιζω ηταν Κερατεα Δ εσκα κ σοβαρες απωλιες με αποχωρηση φεσκου για αχαρνης με coach Σουρμελη και Θέου . Θα απουσιασει κ ο ατυχος Μαυρουλεας που τραυματιστηκε λιγες αγωνιστικες πριν το τελος Αναμενονται προσθηκες
Nemesakos
Πρώτη αγωνιστική (αναλυτικό πρόγραμμα βγήκε στην ΕΣΚΑ)

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ-ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ-ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
Treloroditis 24
Έσκασε η βόμβα στον αθηναϊκό....Ο ζεγκινογλου θεωρείτε παίκτης του αθηναϊκόυ πια και έτσι με αυτή την τεράστια προσθήκη στο 5 κλείσαμε το ροστερ μας με εμφατικό τρόπο...Καλό καλοκαίρι σε όλους και θα πούμε παλι από αυγουστο
tongo
QUOTE (Nemesakos @ Jun 29 2018, 11:54 ) *
Πρώτη αγωνιστική (αναλυτικό πρόγραμμα βγήκε στην ΕΣΚΑ)

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ-ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ-ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ

Γ ΕΣΚΑ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Από τους πιο δύσκολους ομίλους ! 3 ταχυτήτων όμιλος με πολύ δυνατές ομάδες !
Με πολύ δυνατές μεταγραφές ο Αθηναϊκός που πυροδότησε και τη βόμβα Ζεγκινογλου μπαίνει 1ο φαβορί για την άνοδο και θα ακολουθήσουν Κρόνος Γέρακα - Νεφο Νικηφόρος - Άρτεμις Αχαρνών - Ίρις Πετρούπολης . Καθοριστικό ρόλο για άνοδο και υποβιβασμό θα παίξουν Λεόντιο - Πρωτεύς - Λαγονήσι - Βριλήσσιακος.
Ζευς Ερυθρού που έχασε το Ζεγκινογλου , Δόξα Βύρωνος με το περσινό ρόστερ και λίγες προσθήκες , Σπάτα και Οίον Αγ. Στεφάνου θα παλέψουν για τη σωτηρία

πηγη ATHENS BASKET NEWS
madmike1
Γ εσκα 1ομιλος.πιο καυτος και απ το καλοκαιρι που έρχεται!!!επειδη δεν γνωριζοω ολες τις ομαδες δεν εχω σφαιρικη αποψη.απο αυτα που ξερω και ειδα θα πω και παντα με επιφυλαξη:αθηναικος ,αρτεμις,δοξα βρυρωνα .θα ειναι στους πρωταγωνιστες.στην 2η ταχύτητα θα είναι:πρωτεας οιον αγιου στεφανου δεν θα κινδυνευσει,τα Σπατα που ομως δεν θα ειναι τοσο δυνατα φετος.ιριδα πετρουπολης.
Και για παραμονη θα παλεψουν μαιανδρος,κρονος,ζευς,
dru_15
Ιούλιο μήνα και βγάλετε και τις ομάδες 3 ταχυτήτων. Πέραν 2-3ομαδεςπου ανακοίνωσαν ροστερ, δεν εχετε ιδεα τι ροστερ θα κατεβάσουν οι υπολοιποι και τι προσθήκες γινανε.

Απολαύστε τα μπάνια σας και αφήστε τις εικασιες
madmike1
QUOTE (dru_15 @ Jul 7 2018, 12:31 ) *
Ιούλιο μήνα και βγάλετε και τις ομάδες 3 ταχυτήτων. Πέραν 2-3ομαδεςπου ανακοίνωσαν ροστερ, δεν εχετε ιδεα τι ροστερ θα κατεβάσουν οι υπολοιποι και τι προσθήκες γινανε.

Απολαύστε τα μπάνια σας και αφήστε τις εικασιες

Εγω θελω να ασχολουμε για να τσιμπανε καποιοι σαν εσενα.αμα θες πηγαινε εσυ για μπανια .ναι οντως ουτε τα ροστερ δεν ξερουμε .αλλα αυτο δεν μου απογαρευει να κανω ενα σχολιο με ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ οπως εγραψα.αλλα εσενα σε εβαλα μαλλον στην 3 ταχυτητα γιαυτο θιχτηκες.
dru_15
QUOTE(madmike1 @ Jul 7 2018, 14:16 ) *
Εγω θελω να ασχολουμε για να τσιμπανε καποιοι σαν εσενα.αμα θες πηγαινε εσυ για μπανια .ναι οντως ουτε τα ροστερ δεν ξερουμε .αλλα αυτο δεν μου απογαρευει να κανω ενα σχολιο με ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ οπως εγραψα.αλλα εσενα σε εβαλα μαλλον στην 3 ταχυτητα γιαυτο θιχτηκες.

Φίλε μου όλα φαίνονται στο γήπεδο. Ενημερωτικά σου λέω Επειδή πέρσυ έπαιξα την κατηγορία αυτος πχ ο Αθηναϊκός που χτίστηκε φετος με τις καλες προσθηκες στον περσινό όμιλο του Πικερμίου της Εφοα και των θρακομακεδονων ταβάνι θα ήταν η 5η θέση. Κάποιοι έχουν βάλει την πολύ καλά δουλεμένη ομάδα του οιων Αγίου στεφάνου που τερμάτισε 5η αν δεν κάνω λάθος στις ομάδες που θα παλέψουν για την σωτηρία.

ΥΓ1. Δεν θα σου χαλάσω εγω χατήρι. Απλά γελάω. Περιμένω προγνωστικά 1η αγωνιστική που θα βάζετε και διαφορες πόντων.
ΥΓ2. Δεν αγωνίζομαι φέτος στην ΓΕσκα οπότε δεν με εθιξές καθολου
madmike1
Οκ καλα μιλας φιλε μου.απλα φορουμ ειναι λεμε καμια γνωμη να περναει κ η ωρα.αλλα και 10 αγωνιστικη να ηταν και να λεγαμε πχ η ταδε ομαδα θα ανεβει καποιος θα ελεγε ααα ειναι νωρις ακομα μην μιλατε για ανοδο και παει λεγοντας .ακομα καλα κανεις και γελας!!!και γω γελαω οταν ακουω απο ομαδες. οτι θα κανουν πρωταθλητισμο, ενω ξερω οτι θα πεσουν χωρις αλεξιπτωτο(γενικα μιλαω).
gspara
Dru_15 δεν είναι ωραιο να κανεις υποδειξεις σε συμφορουμιτες που γράφουν απλά την γνώμη τους στα πλαίσια μιας χαλαρής μπασκετοκουβεντας.Ακόμα κι αν κάτι φαίνεται ακραίο η παράλογο, θα παρακαλούσα να γράφουμε απλά την άποψη μας χωρίς να χαρακτηρίζουμε την αντίθετη.
Όπως έχω ξαναγράψει ο καθένας τα δικά του λεφτά ποντάρει στα προγνωστικά του.....
Treloroditis 24
Φίλε dru αυτά που κοροϊδεύεις κάνεις το αν με αυτές τις ομάδες που προειπες ο αθηναικος θα είχε ταβάνι την πεμπτη θέση που το ξέρεις???έχεις δει την ομάδα να παίζει και δεν το ξέρω???Δεν ξέρω αν ο αθηναικος θα βγει 1ος 5ος η 10ος αλλά όποιος θέλει ενώ είναι στην παραλία θα λέει ότι θέλει....φέτος όλος ο όμιλος είναι φωτιά με πολλά ονόματα με πολλές καλές ομάδες και πραγματικά θέλω να δώσω φαβορί απλά πραγματικά δεν ξέρω το ποσό καλές θα ναι οι ομάδες του χρόνου....πάντως ότι και να γίνει με την ομάδα μου θα προτιμήσω να απολαύσω το πρωτάθλημα και οι καλύτεροι θα φανουν
petaxtari
QUOTE (dru_15 @ Jul 7 2018, 12:31 ) *
Ιούλιο μήνα και βγάλετε και τις ομάδες 3 ταχυτήτων. Πέραν 2-3ομαδεςπου ανακοίνωσαν ροστερ, δεν εχετε ιδεα τι ροστερ θα κατεβάσουν οι υπολοιποι και τι προσθήκες γινανε.

Απολαύστε τα μπάνια σας και αφήστε τις εικασιες

thumbsup.gif
Zourinho
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - μεταβατικη σεζον
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - μεταβατικη σεζον
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ - μεταβατικη σεζον
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - μεταβατικη σεζον
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - στις 6 πρωτες
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - μεταβατικη σεζον
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - οι μικροι ενα χρονο μεγαλυτεροι καλυτεροι απο περσι, δυσκολα ανοδος, δν νομιζω να κινδυνευσει
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - δξδα
ΑΟ ΛΕΟΝΤΙΟΥ - δξδα
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ - ενα χρονο μεγαλυτεροι και αυτοι, μια κατηγορια πανω, καλοι λογικα στις 6 πρωτες λογικα
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - απο τις αδυναμες νομιζω
ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ - μεταβατικη σεζον και αυτη απο τις αδυναμες νομιζω
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ - θα επρεπε να ειναι απο τις αδυναμες αλλα με τοση εμπειρια παντου, ισως παει και για ανοδο στις 4εις πρωτες
ΑΓΣ ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ - δξδα

ειναι οντως τρεις ταχυτητες...................μεταβατικη σεζον με βαση ολα τα χρονια τις πτωσεις τις ανοδους κοκ, η μια κατηγορια, δξδα η δευτερη κατηγορια και η γνωστη ως νομιζω η τριτη κατηγορια!

καλο καλοκαιρι!!


Ampasketos
QUOTE (Zourinho @ Jul 10 2018, 14:09 ) *
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - μεταβατικη σεζον
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - μεταβατικη σεζον
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ - μεταβατικη σεζον
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - μεταβατικη σεζον
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - στις 6 πρωτες
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - μεταβατικη σεζον
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - οι μικροι ενα χρονο μεγαλυτεροι καλυτεροι απο περσι, δυσκολα ανοδος, δν νομιζω να κινδυνευσει
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - δξδα
ΑΟ ΛΕΟΝΤΙΟΥ - δξδα
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ - ενα χρονο μεγαλυτεροι και αυτοι, μια κατηγορια πανω, καλοι λογικα στις 6 πρωτες λογικα
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - απο τις αδυναμες νομιζω
ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ - μεταβατικη σεζον και αυτη απο τις αδυναμες νομιζω
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ - θα επρεπε να ειναι απο τις αδυναμες αλλα με τοση εμπειρια παντου, ισως παει και για ανοδο στις 4εις πρωτες
ΑΓΣ ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ - δξδα

ειναι οντως τρεις ταχυτητες...................μεταβατικη σεζον με βαση ολα τα χρονια τις πτωσεις τις ανοδους κοκ, η μια κατηγορια, δξδα η δευτερη κατηγορια και η γνωστη ως νομιζω η τριτη κατηγορια!

καλο καλοκαιρι!!



Για μένα φίλε Zourinho που δεν σε ξέρω κιόλας άρα μιλάω από προσωπική άποψη, πιστεύω πως Πρωτέας και Κρόνος θα είναι από τις ομάδες ρυθμιστές ή και προς τα κάτω ακόμα...από όσα έχω ακούσει...
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Zourinho
Ολοι απο προσωπική άποψη θελω να πιστεύω μιλαμε επειδη καποιοι ειμαστε επωνυμα το ποιοι ειμαστε διαχρονικα ισως κραζουμε λιγο λιγοτερο!
Βεβαια υπαρχουν, μαλλον και δευτερα τριτα και τεταρτα προφιλ για να καθοδηγηθει μια συζητηση καπου, αλλα οκ φορουμ ειναι αμα πιστευει ο πουθενασ οτι θα γραψει κατι και δν θα τον καταλαβουν οι υπολοιποι τοτε καλα το κανει!!
Τεσπα ξεφυγε γενικη κριτικη αυτη.
Αρα φιλε μου, αν και αμπασκετοσ μετα τη πτωση δυο ομαδων που εφτασαν σε παραπανω κατηγοριες οι ομαδες αυτες κρατησαν κορμο κοκ ?
Αμα τωρα παρουν παικτες και το ξερεισ πες μασ μεταγραφες να μην ειμαστε στο σκοταδι και εμεισ
Ampasketos
Mεγάλο μπαμ στην κατηγορία το Οίον με Παπανογλου, παίχτη υπερπολυτέλεια για αυτήν την κατηγορία.
aristos #10
10 μέρες έλειψα και έγινε χαμός!!!Δική μου άποψη είναι πως είναι πάρα πολύ νωρίς για προβλέψεις ,μετα την 3-4 αγωνιστική θα έχουμε εικόνα και αυτό το λέω γιατί ουσιαστικά κανείς δεν ξέρει τα ακριβή ροστερ των ομάδων.

Καλα μπανια σε ολους!!!
Bestplayer
QUOTE (Bestplayer @ Jun 28 2018, 22:41 ) *
Για την ομαδα μας Σπατα συμφωνια με coach Γκογκο νομιζω ηταν Κερατεα Δ εσκα κ σοβαρες απωλιες με αποχωρηση φεσκου για αχαρνης με coach Σουρμελη και Θέου . Θα απουσιασει κ ο ατυχος Μαυρουλεας που τραυματιστηκε λιγες αγωνιστικες πριν το τελος Αναμενονται προσθηκες


Βομβα Αποχωρηση και Δημητριου για μαραθωνα πηγαινει κοντα στον παλιο coach αναστασοπουλο...πολλες αποχωρησεις και βλεπω και συνεχεια ...η ομαδα δειχνει να χανει πολυ δυναμη..οι 2-3 προσθηκες απο Δ.εσκα χωρις ιδιαιτερες δυνατοτητες και αλλη προπονητικη φιλοσοφια...πολυ ελευθερο μπασκετ ...δεν μας βλεπω κ πολυ καλα..
Northface
Έχοντας μια πρόχειρη εικόνα κάποιων ροστερ ο αθηναϊκός μοιάζει το φαβορί του ομίλου κάνοντας πολύ σημαντικές προσθήκες ιδιαίτερα στη φροντλαιν με ζεκινογλου-βουλγαρη-τσανακα.Απο κοντά πιστεύω θα είναι και η δοξα Βύρωνα που ενίσχυσε τον αρκετά καλό κορμο που έφτιαξε πέρυσι με 2-3 ποιοτικά παιδιά (μαχαιρας-δανα-σταχικας) βέβαια δεν γνωρίζω άμα κράτησε τον αττικό.Ποιοτικη και η Άρτεμις Αχαρνών που πιστεύω θα είναι σίγουρα στην 5αδα. Ποιοτική σκληρή ομάδα με καλό προπονητή. Νικηφορος πιστεύω θα είναι και αυτός 5αδα .Ίριδα Πετρούπολης πήρε βασιλείου Παρασκευόπουλο στο νεανικό της ροστερ και πιστεύω θα πάει καλά. Οιον Αγίου στεφάνου μεγάλες απώλειες οι Αλαμάνος Βαν Ντεν βαουερ και πολλές οι προσθήκες (παπανογλου-ανδρεου-ζαχαριας-κασαπακης)Θα τα πάει καλά πιστεύω. Λεόντιος με Κακολυρη δεν θα κινδυνεύσει. Σπάτα ζευς μοιάζουν οι πιο αδυναμες για τις άλλες δεν γνωρίζω
gspara
QUOTE (madmike1 @ Jul 7 2018, 12:06 ) *
Γ εσκα 1ομιλος.πιο καυτος και απ το καλοκαιρι που έρχεται!!!επειδη δεν γνωριζοω ολες τις ομαδες δεν εχω σφαιρικη αποψη.απο αυτα που ξερω και ειδα θα πω και παντα με επιφυλαξη:αθηναικος ,αρτεμις,δοξα βρυρωνα .θα ειναι στους πρωταγωνιστες.στην 2η ταχύτητα θα είναι:πρωτεας οιον αγιου στεφανου δεν θα κινδυνευσει,τα Σπατα που ομως δεν θα ειναι τοσο δυνατα φετος.ιριδα πετρουπολης.
Και για παραμονη θα παλεψουν μαιανδρος,κρονος,ζευς,

Από όσα γνωρίζω θα προσθέσω στο πάνω ράφι και το Λαγονήσι, με Μαρκομιχαλη-Ψωμαδερη να το ανεβάζουν επιπεδο!!!!
Επίσης εκτος απο τις ποιοτικές προσθήκες που έκανε το Οίον θα ηθελα να κάνω ειδική αναφορά στο νεαρό Ανδρέα Ζαχαρία,ένα παιδί που το έχω παρακολουθήσει σε Αμυντα-Τριτωνα και τον πιστεύω πολύ!!
chefcurry
Να θυμηθειτε τον Βριλησσιακο φετος..stay tuned
Reignman40
QUOTE (chefcurry @ Jul 21 2018, 10:46 ) *
Να θυμηθειτε τον Βριλησσιακο φετος..stay tuned



Θα το θυμηθούμε έχετε να καταναλώσετε πολλά πιτόγυρα της παρηγοριάς στο Πέτρα Πυρά tongue.gif tongue.gif
chefcurry
QUOTE (Reignman40 @ Jul 21 2018, 15:10 ) *
Θα το θυμηθούμε έχετε να καταναλώσετε πολλά πιτόγυρα της παρηγοριάς στο Πέτρα Πυρά tongue.gif tongue.gif

χαχαχαχα μονο ποιοτητα!
Treloroditis 24
Πήρε παίκτες ο βριλλησιακος???διατήρησε το κορμο του???....δώσε μας καμία πληροφορία τώρα που σε βρηκαμε
chefcurry
QUOTE (Treloroditis 24 @ Jul 22 2018, 14:09 ) *
Πήρε παίκτες ο βριλλησιακος???διατήρησε το κορμο του???....δώσε μας καμία πληροφορία τώρα που σε βρηκαμε


διατηρησε το ροστερ του και εκανε και μια μεταγραφη!
Treloroditis 24
Χωρίς να ξέρω την μεταγραφή που έκανε σίγουρα θα ναι μια ομάδα η οποία θα παλέψει για ανοδο μαζί με άλλες 5 ίσως και 6
azeppos
QUOTE(chefcurry @ Jul 23 2018, 16:59 ) *
διατηρησε το ροστερ του και εκανε και μια μεταγραφη!

Τον Μακρυδάκη από Κρόνο Γέρακα πήρε...αριστερόχειρας σουτερ που παιζει στο 3-4... bball.gif bball.gif
madmike1
QUOTE (azeppos @ Jul 23 2018, 20:35 ) *
Τον Μακρυδάκη από Κρόνο Γέρακα πήρε...αριστερόχειρας σουτερ που παιζει στο 3-4... bball.gif bball.gif

Ο μακρυδακης ηταν αυτος που ξεχωριζε περισοτερο απ τον γερακα.καλος παιχτης αερατος.
tommie1983
Θα ήθελα κάτι να γραψω για τον όμιλο αλλά οι στιγμές που περνάει η κοινωνία είναι δύσκολες! Η οικογένεια του μπάσκετ έχασε έναν κύριο, έναν αθλητή, έναν άνθρωπο τον Παναγιώτη χαμηλοθωρη. Αθλητής του ΜΕΣΜΑ- Μαραθώνα - που αν και δεν έτυχε να δω ποτε την ομάδα όταν καταφέρνεις να ανέβεις είναι μια μεγάλη επιτυχία για όλους!Συλλυπητήρια σε όλες τις τις οικογένειες καθώς και στην οικογένεια του και στην οικογένεια του Μαραθώνα που δεν θα τον έχει στην Β εσκα! Καλό παράδεισο να έχεις, εύχομαι να τον τιμήσουμε και να συνεχίζουμε να τον τιμάμε για πάντα! 🏀🏀🏀🏀🏀🏀
aristos #10
QUOTE (gspara @ Jul 19 2018, 14:15 ) *
Από όσα γνωρίζω θα προσθέσω στο πάνω ράφι και το Λαγονήσι, με Μαρκομιχαλη-Ψωμαδερη να το ανεβάζουν επιπεδο!!!!
Επίσης εκτος απο τις ποιοτικές προσθήκες που έκανε το Οίον θα ηθελα να κάνω ειδική αναφορά στο νεαρό Ανδρέα Ζαχαρία,ένα παιδί που το έχω παρακολουθήσει σε Αμυντα-Τριτωνα και τον πιστεύω πολύ!!


Αν ισχύει αυτό το Λαγονήσι ίσως γίνεται ένα από τα φαβορί.
Είχα δει πέρσι ένα παιχνίδι τους,ειχαν ίσως το καλύτερο πεντάρι στην κατηγορία και έναν άλλο παίχτη (κάπου τον είχα συναντήσει στην Α κατηγορία) ο όποιος είναι all-around κατέβαζε άνετα την μπαλα,σουταρε,επαιζε σαν περιφερικός και με το κορμί που έχει μάρκαρε άνετα στις αλλαγές τους ψηλούς.
Αν έχει κρατήσει αυτους +άλλα 2-3 καλά παιχτακια,μαζι με Μαρκομιχαλη και Ψωμαδερη θα είναι πολύ δυνατοί!
gspara
QUOTE (aristos #10 @ Aug 7 2018, 10:51 ) *
Αν ισχύει αυτό το Λαγονήσι ίσως γίνεται ένα από τα φαβορί.
Είχα δει πέρσι ένα παιχνίδι τους,ειχαν ίσως το καλύτερο πεντάρι στην κατηγορία και έναν άλλο παίχτη (κάπου τον είχα συναντήσει στην Α κατηγορία) ο όποιος είναι all-around κατέβαζε άνετα την μπαλα,σουταρε,επαιζε σαν περιφερικός και με το κορμί που έχει μάρκαρε άνετα στις αλλαγές τους ψηλούς.
Αν έχει κρατήσει αυτους +άλλα 2-3 καλά παιχτακια,μαζι με Μαρκομιχαλη και Ψωμαδερη θα είναι πολύ δυνατοί!

Σκουλουδη λες τον ψηλο και ο all-around Κελεσης που εμειναν στην ομαδα.Οπως εγραψα και εγω τους βλεπω πολυ δυνατους και ειναι σημαντικη η παραμονη του κοουτς Χρηστιδη στον παγκο!!
madmike1
QUOTE (gspara @ Aug 7 2018, 13:37 ) *
Σκουλουδη λες τον ψηλο και ο all-around Κελεσης που εμειναν στην ομαδα.Οπως εγραψα και εγω τους βλεπω πολυ δυνατους και ειναι σημαντικη η παραμονη του κοουτς Χρηστιδη στον παγκο!!

Δλδ μιλαμε για μπατζετ 20000 μινιμουμ!!!
Flash3P
QUOTE(madmike1 @ Aug 7 2018, 18:15 ) *
Δλδ μιλαμε για μπατζετ 20000 μινιμουμ!!!



Προφανώς !!! Άμα δεν είσαι από τις εκεί γύρω περιοχές, ποιος θα πάει να παίξει στο Λαγονήσι τσαμπέ;;; Οπότε και λίγα λές...

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
fardis
Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι καινούριος στο forum και φέτος αποφάσισα να συμμετάσχω μετά από μια χρόνια που απλά παρακολουθούσα. Έχω πολλά φιλαράκια που παίζουν στην εσκα από πολλές και διάφορες ομάδες. Ειδικά στον συγκεκριμένο όμιλο γνωρίζω πολύ κόσμο και θα πάω πολύ γήπεδο φέτος. Καλή σεζόν σε όλες της ομάδες, χωρίς τραυματισμούς.
aristos #10
Καλημέρα και καλή εβδομάδα παίδες…Είδα αποτελέσματα κυπέλου που αφορούν τον όμιλο :

AMΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΒΡΙΛΛΗΣΙΑΚΟΣ 58-55
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ 57-74
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 52-56
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 57 – 66

Αν και πολύ νωρις,εχει κανείς εικόνα από κάποιο ματς ? (στο Aμπελόκηποι – Bριλλησιακος υπάρχει μια μικρή ανάλυση )
Flash3P
QUOTE(aristos #10 @ Sep 10 2018, 10:13 ) *
Καλημέρα και καλή εβδομάδα παίδες…Είδα αποτελέσματα κυπέλου που αφορούν τον όμιλο :

AMΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΒΡΙΛΛΗΣΙΑΚΟΣ 58-55
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ 57-74
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 52-56
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 57 – 66

Αν και πολύ νωρις,εχει κανείς εικόνα από κάποιο ματς ? (στο Aμπελόκηποι – Bριλλησιακος υπάρχει μια μικρή ανάλυση )



Για το Αμπελόκηποι-Βριλλησιακός πάλι που το είδα. Καλύτεροι των προσδοκιών οι Αμπελόκηποι, χειρότεροι των προσδοκιών ο Βριλλησιακός. Προφανώς και υπάρχει ένας μήνας πριν το πρωτάθλημα αλλά μία μικρή γεύση την έχουμε. Ο Βριλλησιακός έχει κρατήσει τον περσινό κορμό οπότε αν δεθεί γρήγορα μπορεί να κάνει καλή πορεία, οι μεν Αμπελόκηποι έχουν λιγότερο βάθος αλλά περισσότερο ταλέντο σαν μονάδες. Σίγουρα πάνε για κάτι καλύτερο από την περσινή τους πορεία. Μένει μόνο να το δούμε στην πράξη.

Στο Πρωτέας-Δόξα Βύρωνα. Η Δόξα συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε πέρσι και με τις μικρές αλλά ποιοτικές προσθήκες που έκανε πάει για να πρωταγωνιστήσει και φέτος. Από την άλλη ο Πρωτέας πάει για να σωθεί. Κάνει restart φέτος οπότε ρεαλιστικός στόχος είναι το να καταφέρει να σωθεί. Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν δω και στο πρωτάθλημα τέτοιες διαφορές όπως τώρα.

Στο Κιβωτός Του Κόσμου - ΑΟ Ίρις Πετρούπολης η Κιβωτός έδειξε από τώρα γιατί θεωρείτε φαβορί για άνοδο στην Γ'ΕΣΚΑ και με 5άδα φωτιά κόντραρε στα ίσα την Ίρις. Υστερεί σε βάθος πάγκου οπότε η διαχείριση που θα γίνει φέτος είναι κομβικό κομμάτι για τον μαραθώνιο της Δ'ΕΣΚΑ. Από την άλλη η Ίρις νομίζω πως είναι ομάδα που θα κάνει αρκετές ζημιές. Με παίχτες από της ακαδημίες αλλά και έμπειρους θα είναι ένα ενδιαφέρον κράμα που θα δείξει που μπορεί να φτάσει. (Αν θα πάει να πρωταγωνιστήσει ή θα είναι απλά ρυθμιστής του ομίλου).

bball.gif bball.gif bball.gif
Bestplayer
Για να γινει μια αρχη....απο ενστικο βεβαια
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ- ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ ΑΟ- ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΑΘΗΝΑΙΚΟ Σ 1
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ- ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 2 ....μακαρι ενα καλο ξεκινημα...γιατι θα εινα δυσκολη χρονια...

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1..τους ειδαμε στο κυπελο...νομιζω δυνατοι

ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ 1

Καλη σεζον
rookie
καλησπερα και απο μενα ξεκιναμε τις στοιχηματικες μας ικανοτηττες
λεοντειος νικηφορος 2
πρωτεας μαιανδρος 1
ιρις αθηναικος 2
βυρωνας σπατα 1
οιον βριλλησιακος 1
λαγονησι κρονος 2
αρτεμις ζευς 1
συνολικη αποδοση 23.57 καλη σεζον
filologos
Παμε για προβλεψεις που κυριως ειναι στη τυχη ακομα

Λεοντειος- Νικηφορος 2

Πρωτεας -Μαιανδρος 1

Ιρις- Αθηναικος 2

Βυρωνας -Σπατα 1

Οιον -Βριλλησιακος 1

Λαγονησι -Κρονος 1

Αρτεμις -Ζευς 1
Ampasketos
Λεοντειος- Νικηφορος 2

Πρωτεας -Μαιανδρος 1

Ιρις- Αθηναικος 1

Βυρωνας -Σπατα 1

Οιον -Βριλλησιακος 1

Λαγονησι -Κρονος 1

Αρτεμις -Ζευς 1

smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.