Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Gkos
Κ.Ο Χολαργου-Deree 39-55 (8-12,18-29,35-49,39-55)

Gkos
Για την ιστορία και μόνο,επιβεβαιώνω ότι ο Αργοναυτης νίκησε.
Πιο πολλα θα πουμε από Δευτερα.
Ήταν τρομερα κουραστικό Σαββατο.

Για το σημερινό,παρότι εικόνα  της ΑΕΚ δεν έχω, θα παω με Αιγάλεω Σίτι,για να συνεχισουμε το σερι των ταμειων!!!

Αν το πιάσουμε και αυτό ,από Δευτερα δεν θα γίνονται τα ματςsmile.gif
Οποιον προβλέπω θα παιρνει την νικη!


Υ.γ

Jabar ησουνα;

Και αν ναι,που ήσουνα οεο;
geogian13
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 56-52
Gkos
QUOTE (geogian13 @ Mar 8 2015, 18:49 ) *
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 56-52




Ανατρέποντας διαφορα 10 πόντων (31-41 ) στο 30' ,το Αιγαλεω με καταθεση ψυχης νίκησε 56-52 και πέρασε στην επόμενη φαση!
(Και κει ημασταν,από μπαταρια ειχαμε ξεμεινει!)
geogian13
QUOTE(Gkos @ Mar 8 2015, 20:38 ) *
Ανατρέποντας διαφορα 10 πόντων (31-41 ) στο 30' ,το Αιγαλεω με καταθεση ψυχης νίκησε 56-52 και πέρασε στην επόμενη φαση!
(Και κει ημασταν,από μπαταρια ειχαμε ξεμεινει!)

Προτείνω όλα τα μέλη του forum να σου δώσουμε επίδομα για τις μετακινήσεις σου smiley.gif
Gkos

smile.gif smile.gif

Μαθε τι έγινε με Πολιτόπουλο εσυ smile.gif smile.gif

Το γλωσσόφαγα το παιδί . . . !
Gkos
QUOTE (geogian13 @ Mar 8 2015, 21:41 ) *
Προτείνω όλα τα μέλη του forum να σου δώσουμε επίδομα για τις μετακινήσεις σου smiley.gif



Πλάκα πλάκα ,το τερμάτισα το ΣΚ που μας πέρασε.

9 γήπεδα και μάλιστα όχι κοντινά!!

Από Αγία Παρασκευή ως Χαιδάρι και Ραφήνα ως Μετς !!!

markos70
QUOTE(Gkos @ Mar 9 2015, 10:28 ) *
Πλάκα πλάκα ,το τερμάτισα το ΣΚ που μας πέρασε.

9 γήπεδα και μάλιστα όχι κοντινά!!

Από Αγία Παρασκευή ως Χαιδάρι και Ραφήνα ως Μετς !!!


Super - Gkos !!!!!
Gkos
Τρία ματσακια για σήμερα ,πάμε να συνεχίσουμε το απόλυτο !! smiley.gif

10/03/15 20:30 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ

Παιδιά είναι,το ξέρω , πολλα μπορούν να συμβούν,αλλά αν δεν κερδισουν οι Κουκου ,δεν ξαναγράφω για 10 μέρες στο φόρουμ.
Ασσος.



10/03/15 20:30 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ

Πόσο ήθελα να πάω.....
Ντέρμπι ,αλλά άσσος.


10/03/15 20:30 ΙΛΙΣΣΙΩΝ ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

Εικόνα δεν έχω από την (τυπικά) γηπεδούχο ,πάμε στα τυφλά με Απόλλωνα!!!


Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά και ομάδες!
Gkos
Και ντέρμπι και ασσος
καλα ειμαι γαματος smile.gif
greekfreak
QUOTE (Gkos @ Mar 10 2015, 23:20 ) *
Και ντέρμπι και ασσος
καλα ειμαι γαματος smile.gif

ισως να εκαναν την καλητερη εμφανιση της ζωης τους η Φιλοθεη νομιζω δεν εχουν πιασει 72 ποντους σε φετεινο παιχνιδι ΄και την χειροτερη στην αμυνα ο Ηλυσιακος
Gkos
Και οι Κουκουβαουνες τελικό, 19 πόντους τον Ευνικο.
epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 10 2015, 18:22 ) *
Τρία ματσακια για σήμερα ,πάμε να συνεχίσουμε το απόλυτο !! smiley.gif

10/03/15 20:30 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ

Παιδιά είναι,το ξέρω , πολλα μπορούν να συμβούν,αλλά αν δεν κερδισουν οι Κουκου ,δεν ξαναγράφω για 10 μέρες στο φόρουμ.
Ασσος.



10/03/15 20:30 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ

Πόσο ήθελα να πάω.....
Ντέρμπι ,αλλά άσσος.


10/03/15 20:30 ΙΛΙΣΣΙΩΝ ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

Εικόνα δεν έχω από την (τυπικά) γηπεδούχο ,πάμε στα τυφλά με Απόλλωνα!!!


Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά και ομάδες!


ΓΑΟΚ - ΕΥΝΙΚΟΣ 79-60

Απο το 3ο δεκάλεπτο και μετά φάνηκε η διαφορά.
Ο ΕΥΝΙΚΟΣ εχει προοπτικές σίγουρα (ιδιαίτερα το 4 παρότι το έχει πάρει λίγο πάνω του που είναι στην Εθνική), αλλά δεν μπορούσε να κοντράρει τον ΓΑΟΚ για πολύ!
Θα γίνει μεγάλο ντέρμπυ blove.gif με το DEREE



QUOTE(Gkos @ Mar 10 2015, 23:43 ) *
Και οι Κουκουβαουνες τελικό, 19 πόντους τον Ευνικο.


Gkos
Ευκολα και ο Απόλλωνας όπως μας ενημερωσε ο φιλος sierso!

QUOTE (epafi @ Mar 10 2015, 23:56 ) *
ΓΑΟΚ - ΕΥΝΙΚΟΣ 79-60

Απο το 3ο δεκάλεπτο και μετά φάνηκε η διαφορά.
Ο ΕΥΝΙΚΟΣ εχει προοπτικές σίγουρα (ιδιαίτερα το 4 παρότι το έχει πάρει λίγο πάνω του που είναι στην Εθνική), αλλά δεν μπορούσε να κοντράρει τον ΓΑΟΚ για πολύ!
Θα γίνει μεγάλο ντέρμπυ blove.gif με το DEREE



Deree θα ποντάρω,οπότε ξερετε ποιας θα ανέβει

το 4 υποθέτω είναι ο Παππάς,που ειναι στην μεικτή της ΕΣΚΑ(και ήταν πολυ καλός στο φιλικό με το παιδικό Παγκρατίου την Κυριακή στο ΜΕΤΣ), όχι στο κλιμακιο της εθνικής.

Υ.γ
Επειδη είμαι κομμάτια,να πω κάτι τελευταίο
Σήμερα στην Α παίδων έπαιζε Δούκας-ΚΑΠ .
Δούκας την περισσότερη ώρα μαν του μαν,η ΚΑΠ ζώνη και τα 40 λεπτά,αν δεν κανω λαθος.
Αποτέλεσμα;
Διπλό η ΚΑΠ.

Παντού γίνονται αυτα.

epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 11 2015, 01:27 ) *
Deree θα ποντάρω,οπότε ξερετε ποιας θα ανέβει



Οι στατιστικές είναι για να διαψεύδονται... 41.gif

Χωρίς πλάκα, το μόνο που εύχομαι είναι να το ευχαριστηθούν τα παιδιά (και το κλασικό βέβαια, να είναι 50-50 το μάτς γιατί πολλά λέγονται!)
greekfreak
και για ενημερωση
Ηλυσιακός ΑΟ-ΑΟ Φιλοθέης 74-72 (17-21, 39-38 (22-17), 60-51 (21-13), 74-72 (14-21))
Gkos
Αφου ολοκληρώθησαν όλα τα ματς να δουμε τα ζευγάρια του τελικού!

Κουκουβαουνες-Deree

Ηλυσιακός-Απόλλωνας

Αργοναύτης-Αιγάλεω και ο νικητής με Αναγέννηση Πετραλώνων.
gavronick
Γ' ΦΑΣΗ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 74 - 72
Shorty
QUOTE (Shorty @ Mar 6 2015, 00:49 ) *
Κουκουβαωνες - Deree

Ηλυσιακος - Απολλων

Αεκ Περιστεριου - Αναγεννηση Πετραλωνων



Μια γρηγορη προβλεψη τελικων !!


πηγα για την υψηλη αποδοση και το χασα .. επρεπε να πω αιγαλεω .. παντως τσαμπα παιξατε αγωνες επρεπε απλα να με ρωτησετε ποιοι θα περασουν tongue.gif
Επισης οσων αφορα την Φιλοθεη μια ουδετερη απλα αποψη μου , καθε χρονο εχουν και καποιο τμημα τους στα μπαραζ και καθε χρονο δεν προχωρανε πολυ και καποιες φορες μπορει να ειναι και ο "ευκολος" αντιπαλος που θελουν ολοι στην κληρωτιδα (ετσι ειναι και η ΑΕΚ Περιστεριου παρεπιπτοντως δεν εχω τιποτα προηγουμενο απλα ετυχε να αναφερω την Φιλοθεη λογω κουβεντας biggrin.gif ) Μηπως κατι κανετε λαθος εκει στα βορεια και πρεπει να διορθωσετε γιατι ναι οκ και μπραβο που ενα τοσο μικρο σωματειο (δεν ξερω την ιστορια της για την κατηγορια τωρα λεω ) να βρισκονται οι υποδομες συνεχεια μπαραζ , αλλα και να ανεβεται ειναι προφανες οτι δεν θα πατε για να μεινετε ειστε οπως ειμαστε και εμεις στα πετραλωνα ομαδες με φουρνιες δυστυχως ετσι ειναι οι τοπικες ομαδες και οι οχι τοσο μπασκετοπεριοχες ...κατι πρεπει να γινεται λαθος και καλο θα ηταν να το κοιταξετε λιγο περισσοτερο ...τωρα ειναι η ζωνη ειναι κατι αλλο πραγματικα δεν ξερω απλα ενα φιλικο πειτε το σχολιο


Αν μπορει καποιος Admin να μου σβησει τα αποπανω ιδια , κολλησε το νετ σορρυ
larry33
Η άμυνα ζώνης είναι άμυνα που χρησιμοποιείται στο άθλημα της καλαθοσφαίρισης παγκοσμίως! Ο κάθε προπονητής που σέβεται τον εαυτό του θα πρέπει να προετοιμάζει την ομάδα του να αντιμετωπίζει άμυνες αυτής της μορφής, ειδικά σε μάτς που το διακύβευμα είναι μεγάλο. Η άποψή μου είναι ότι σε Παιδικά-Εφηβικά δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείται ως η βασική άμυνα της ομάδας αλλά ώς μία άμυνα ειδικών καταστάσεων. Προυπόθεση για αυτό ο προπονητής να την έχει διδάξει σωστά στους παίχτες του άσχετα αν θέλει να την χρησιμοποιεί ή όχι.
greekfreak
συμφωνω απολυτα και αποτι βλεπεις μια χαρα τα καταφεραν τα πιτσιρικια του Ηλυσιακου με 9 τριποντα και πολλα ακομα σουτ 2 ποντων

2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκόρ
17/03/15 20:30 ΑΙΓΑΛΕΩ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 0- 0
14/03/15 17:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 0- 0
17/03/15 21:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ 0- 0
3η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκόρ
/ / ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - . 0- 0
Gkos
QUOTE(greekfreak @ Mar 11 2015, 15:50 ) *
συμφωνω απολυτα και αποτι βλεπεις μια χαρα τα καταφεραν τα πιτσιρικια του Ηλυσιακου με 9 τριποντα και πολλα ακομα σουτ 2 ποντων

2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκόρ
17/03/15 20:30 ΑΙΓΑΛΕΩ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 0- 0
14/03/15 17:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 0- 0
17/03/15 21:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ 0- 0
3η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκόρ
/ / ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - . 0- 0


Φυσικά και θα βάζανε Τρίτη βράδυ το ματς μεταξύ Κουκουβάουνων και Deree .
Στάνταρ ήταν.
Για να αρχίζω τα μπινελικια.

************.


Σαββάτο ή Κυριακή δεν μπορούσαν...

Επίσης το Deree ,διαβάζεται Ντιρί ,όχι Ντερή , ΑΧΡΗΣΤΟΙ , Αγράμματοι.

Αυτά είχα να πω .Ευχαριστω.

QUOTE(epafi @ Mar 11 2015, 01:44 ) *
Οι στατιστικές είναι για να διαψεύδονται... 41.gif


Για τους άλλους ,όχι για μένα!!! smiley.gif




QUOTE(epafi @ Mar 11 2015, 01:44 ) *
Χωρίς πλάκα, το μόνο που εύχομαι είναι να το ευχαριστηθούν τα παιδιά (και το κλασικό βέβαια, να είναι 50-50 το μάτς γιατί πολλά λέγονται!)


Κοίτα ,τελικός ανόδου είναι,οι Κουκουβάουνες το "ψάχνουν" από πέρυσι , το Deree το έχει αυτοσκοπό να ανέβει, ε μην περιμένεις κιολας θέαμα και χαμόγελα , θα ευχαριστηθούν αυτοί που θα νικήσουν , οι χαμένοι καθόλου.
Κλάμα θα έχει.

Να είμαστε συνειδητοποιημένοι.


Οταν λες " πολλά λέγονται" ,τι εννοείς?

Ότι το Deree είναι ιδιωτικό και θα το σπρώξουν ,να μην νιώθει μοναξιές ο Δούκας?
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 11 2015, 16:33 ) *
Κοίτα ,τελικός ανόδου είναι,οι Κουκουβάουνες το "ψάχνουν" από πέρυσι , το Deree το έχει αυτοσκοπό να ανέβει, ε μην περιμένεις κιολας θέαμα και χαμόγελα , θα ευχαριστηθούν αυτοί που θα νικήσουν , οι χαμένοι καθόλου.
Κλάμα θα έχει.

Να είμαστε συνειδητοποιημένοι.

...

Ότι το Deree είναι ιδιωτικό και θα το σπρώξουν ,να μην νιώθει μοναξιές ο Δούκας?


Γιατί το έχει αυτοσκοπό να ανέβει;

Τα ιδιωτικά σπρώχνονται; Γιατί;
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Mar 11 2015, 17:07 ) *
Γιατί το έχει αυτοσκοπό να ανέβει;


Γιατί πήρε συγκεκριμένα παιδιά με υποτροφία για να ανέβει!
Και ειναι και παμπαίδες ώστε να τα έχει του χρόνου στην Α Κατηγορία .
Αυτό ειναι το "πλανο" ,εμφανές.


QUOTE (jhantzop @ Mar 11 2015, 17:07 ) *
Τα ιδιωτικά σπρώχνονται; Γιατί;


Κατά την γνώμη μου ,και ιδιωτικά σχολεία και ιδιωτικές ακαδημίες ,σπρώχνονται.

Αλλά αυτό εδώ είναι ασχετο,δεν είπα κάτι ,ρώτησα τι εννοεί ο φίλος (των Κουκουβάουνων) όταν λέει ότι ακούγονται πολλά
!
Gkos
QUOTE (greekfreak @ Mar 11 2015, 07:33 ) *
και για ενημερωση
Ηλυσιακός ΑΟ-ΑΟ Φιλοθέης 74-72 (17-21, 39-38 (22-17), 60-51 (21-13), 74-72 (14-21))



Ηλυσιακός ΑΟ (Θωμόπουλος Θ., Τσικίνας Δ.) : Κουρκουτσάκης Χ. 6 (1), Φιλιππόπουλος Γ. 2, Τανταρούδας Β., Μαράτος Γ. 23 (1), Ντούσιας Γ., Κοκονέτσης Σ., Τσιρόγιαννος Φ. 3, Βελιτζέλος Π. 8 (2), Τσουρέλης Ι. 15 (4), Φουστέρης Μ. 2, Σωτηρίου Σ. 15 (1), Ζαφειρόπουλος Σ..

jhantzop
Γλυτώνετε χωρίς παράβαση, έχετε από μία παρατήρηση.

Αν θέλετε τα posts σας, μου τα ζητάτε. Αν θέλετε να τα ξαναγράψετε κόσμια, είστε ελεύθεροι.

Καλημέρα σας.
greekfreak
προς ενημερωση εγινε αλλαγη

15/03/15 15:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 0- 0
epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 11 2015, 17:25 ) *
Γιατί πήρε συγκεκριμένα παιδιά με υποτροφία για να ανέβει!
Και ειναι και παμπαίδες ώστε να τα έχει του χρόνου στην Α Κατηγορία .
Αυτό ειναι το "πλανο" ,εμφανές.




Κατά την γνώμη μου ,και ιδιωτικά σχολεία και ιδιωτικές ακαδημίες ,σπρώχνονται.

Αλλά αυτό εδώ είναι ασχετο,δεν είπα κάτι ,ρώτησα τι εννοεί ο φίλος (των Κουκουβάουνων) όταν λέει ότι ακούγονται πολλά
!


Καλησπέρα, απο ότι βλέπω, συμφωνούμε απόλυτα, αλλά ειλικρινά το λέω, δεν συμφέρει το μπάσκετ - που όλοι αγαπάμε - να συνεχίσουμε συζητώντας για "το τι λέγεται" επαναλαμβάνω οτι εύχομαι να το ευχαριστηθούν τα παιδιά και να απολαύσουν μια διαιτησία 50-50 όπως δικαούνται! Για όποιον έρθει να δει τον αγώνα και δεν τον ξέρει ήδη, προσέξτε το 6 που είναι το μεγάλο ταλέντο του ΓΑΟΚ, προχθές με τον ΕΥΝΙΚΟ έβαλε 30 πόντους παρότι έχασε και πολλά λέϊ-άπ.
Gkos
Δεν ξέρω ποιος έχει το 6 ,αλλά ποντάρω τα ρέστα μου ότι λες Ντινο Μιχαλακη smile.gif

Υ.γ. Γιάννη μην μου ξαναέντιταρεις σχόλιο που βρίζω ΕΣΚΑ,θα θυμώσω
epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 13 2015, 01:00 ) *
Δεν ξέρω ποιος έχει το 6 ,αλλά ποντάρω τα ρέστα μου ότι λες Ντινο Μιχαλακη smile.gif


Εεε Ναι... 41.gif

και δεν έχει επιλεγεί να συνεχίσει στα κλιμάκια, παρότι βγάζει μάτια! Αν πάρει 10 πόντους την επόμενη διετία, πάω στοίχημα θα τον δούμε Α1
Gkos
QUOTE (epafi @ Mar 13 2015, 01:18 ) *
Εεε Ναι... 41.gif

και δεν έχει επιλεγεί να συνεχίσει στα κλιμάκια, παρότι βγάζει μάτια! Αν πάρει 10 πόντους την επόμενη διετία, πάω στοίχημα θα τον δούμε Α1



Είναι πολύ καλός,αλλά είναι κοντος.
Και επειδή είναι κοντός,σωστά δεν είναι στα κλιμάκια.
Υπαρχουν και άπειρα γκαρντ 99ρηδες,ασε που για να πάει παιδί από την Β κατηγορία,χωρίς παραστάσεις,στα κλιμάκια,πρέπει να κάνει τρομερά πράματα.

Αυτά.
Trust me τον παρακολουθώ από πρόπερσι.
Gkos
Καλημερίζω.

Πάμε  να δώσουμε τα προγνωστικά μας για τους τελικούς(ο αγώνας στην Ριζούπολη ειναι ημιτελικός)   της β παίδων !


15/03/15 15:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ


Μετά από πολλή πολλή σκέψη ,και με κίνδυνο να χάσω το απόλυτο (τα μέτρησα ,έχουμε 15/15 στα μπαράζ  bball.gif  9/9 στην Β φάση και 6/6 στην Γ φάση  rolleyes.gif  ) θα στηρίξω και στα προγνωστικά μου,αλλά  και στο γήπεδο (που θα είμαι) την ομάδα των Ιλισσίων .

Να πω την αμαρτία μου ,τον Απόλλωνα τον έχω δει μια φορά στα Μελίσσια (που νίκησε ευκολα)και  πάει  και καιρός  πολύς,αλλά νομίζω ένα 75% πιθανοτήτων το έχει.

Γιατί  θα πάω με Ηλυσιακό τοτε;

Θα κερδίσει με την θετική μου αύρα smile.gif

Δεν έχω τίποτα με το σωματείο του Απόλλωνα,μια χαρά προσπάθεια κανει.


*Για τον φιλο του Ηλυσιακου(έχουν σβηστει τα ποστ και δεν θυμάμαι όνομα) να ειναι προετοιμασμένος και ψύχραιμος,για 40 λεπτά ζώνη από τον Απόλλωνα.


17/03/15 20:30 ΑΙΓΑΛΕΩ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ



Αχ και βαχ,αχ και βαχ.
Εδώ να δείτε πόση σκέψη ήθελε.
Θα στηρίξω (για ακόμη μια φορά) την ομαδα του Ντιρί και στο "ποντάρισμα" μου και στο γήπεδο(θα πάω και κει).

Μου ειναι συμπαθέστατη η ομαδα της Μεταμόρφωσης,οι προπονητές Κουκλακης και Μπαζιανας έχουν κάνει πολύ καλή δουλεια τόσα χρόνια,φτάσανε και περυσι στην πηγή και δεν ήπιανε νερό,αλλά θα στηριξω το "project" του κολλεγίου.
Επειδή πρεπει να κοιτάμε και το μετέπειτα,τι θα γινει του χρόνου δηλαδή,νομιζω η παρουσια του Ντιρι,θα δώσει ωραιο χρώμα στην κατηγορία.

Στα του αγώνα,περιμενω πιεση από τις Κουκουβαουνες και να αποφυγουν το σετ παιγχνιδι και την αμυνα ζώνης της ομάδας του Μακρυδημα.

17/03/15 21:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ


Διπλό θα πάρω.
Αλλα δεν ορκιζομαι κιόλας ότι θα γίνει.
Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα αγωνιστεί  ο Πολιτόπουλος από το Αιγάλεω,που υπέστη διάστρεμμα στην (δια πυρός και σιδήρου)νίκη επί της ΑΕΚ Περιστερίου.
Περαστικά του.
Είναι καλός παίκτης.

Σε αυτό το σημείο ,να πω ότι (σήμερα) στις 10 το πρωί,έχει φιλικό ο ΠΑΟ με την Αναγέννηση Πετράλωνων(την ομάδα που θα βρει ο νικητής του ζευγαριου) στον Τάφο,οπότε αν θέλει κανείς προπονητής και γενικώς των ομάδων να κάνει σκάουτινγκ μπορεί να πάει smile.gif
Άντε όλα τα μαθαίνετε smile.gif (Ξέρω το γράφω αργά,αλλά τώρα ευκαίρησα)


Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά , να γίνουν ωραίοι αγώνες χωρίς ....παρελκόμενα και να κερδίσει ο καλύτερος!


Υ.γ.
Μετα το τελος της κατηγοριας,θα γραψω δυο λόγια για όλα τα μπαραζ που παρευρέθηκα.
Υπόσχεση.


Υ.γ.2.
Καταλάθος πάτησα και βρέθηκα στην αρχή του thread και είδα ποια ήταν η επιλογή της ΕΣΚΑ για την Β κατηγορία

"1 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ

2 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 

3 ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 

4 ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 

5 ΓΕ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 

6 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 

7 ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 

8 ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 

9 ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤ.ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ 

10 ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 

11 ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 

12 ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ
  "


Βλέπω ότι απόλες μόνο το Αιγάλεω έχει ελπίδες να ανέβει στην Α,αρκετές δεν έφτασαν καν στα μπαραζ ,οπότε δεν ήταν και τόσο καλή η επιλογή της ΕΣΚΑ. . .

Οπότε ελπίζω φέτος το καλοκαίρι να είναι λίγο πιο προσεκτικοί με την δημιουργία της Β κατηγορίας(αν γινει φέτος).

Ξέρω είναι δύσκολο,με ποια κριτήρια θα γίνει,αλλά θα δείξει.



Χαιρετώ.
epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 13 2015, 02:03 ) *
Είναι πολύ καλός,αλλά είναι κοντος.
Και επειδή είναι κοντός,σωστά δεν είναι στα κλιμάκια.
Υπαρχουν και άπειρα γκαρντ 99ρηδες,ασε που για να πάει παιδί από την Β κατηγορία,χωρίς παραστάσεις,στα κλιμάκια,πρέπει να κάνει τρομερά πράματα.

Αυτά.
Trust me τον παρακολουθώ από πρόπερσι.


Μάλιστα... μιλάς για το "άθλημα των ψηλών" σωστά;
Να θυμηθούμε τους μεγάλους παίκτες κάτω του 1.85; Να θυμηθούμε τον περσινό τελικό cska - maccabi?

Επικαλούμαι το γεγονός ότι αναμφίβολα μπορείς να διακριθείς στο μπάσκετ παρότι κοντός, παράλληλα με το γεγονός ότι δεν είναι και πολύ διαδεδομένες οι μεταγραφές σε αυτές τις ηλικίες, με εξαίρεση τις ομάδες ιδιωτικών σχολείων, άρα τι α' κατηγορία, τι β' κατηγορία, τα παιδιά στη μεγάλη τους πλειοψηφία - ανεξαρτήτως επιπέδου - παίζουν στην ομάδα της περιοχής τους. Αρα - κατά τη γνώμη μου - από τα 3 σου επιχειρήματα, μένει μόνο το "Υπαρχουν και άπειρα γκαρντ 99ρηδες"

Σέβομαι τις γνώσεις σου και την άποψή σου διότι έχω δει το πολύ το 10% των 99άρηδων της Αττικής και λίγες φορές την αντίστοιχη εθνική παίδων.

Μόνο λοιπόν αν υπάρχουν πολλά "καλύτερα" γκάρντ στην ηλικία του, (εννοώ βέβαια και εκτίμηση προοπτικής) θα συμφωνήσω μαζί σου, και το εύχομαι πραγματικά! Άλλωστε θα πρόσεξες ότι μίλησα για "στοίχημα" υπό την αίρεση ότι θα πάρει 10 πόντους την επόμενη διετία!

Αυτά. Ευχαριστώ για τη κουβέντα! biggrin.gif
epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 14 2015, 01:54 ) *
Καλημερίζω.

Πάμε  να δώσουμε τα προγνωστικά μας για τους τελικούς(ο αγώνας στην Ριζούπολη ειναι ημιτελικός)   της β παίδων !


15/03/15 15:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ


Μετά από πολλή πολλή σκέψη ,και με κίνδυνο να χάσω το απόλυτο (τα μέτρησα ,έχουμε 15/15 στα μπαράζ  bball.gif  9/9 στην Β φάση και 6/6 στην Γ φάση  rolleyes.gif  ) θα στηρίξω και στα προγνωστικά μου,αλλά  και στο γήπεδο (που θα είμαι) την ομάδα των Ιλισσίων .



17/03/15 20:30 ΑΙΓΑΛΕΩ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ



Θα στηρίξω (για ακόμη μια φορά) την ομαδα του Ντιρί και στο "ποντάρισμα" μου και στο γήπεδο(θα πάω και κει).


17/03/15 21:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ


Διπλό θα πάρω.


Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά , να γίνουν ωραίοι αγώνες χωρίς ....παρελκόμενα και να κερδίσει ο καλύτερος!


Χαιρετώ.


έχοντας άποψη μόνο για τους 2 πρώτους αγώνες, ψηφίζω να σπάσει η παράδοση biggrin.gif

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΟΚ - ΑΙΓΑΛΕΩ
Gkos
QUOTE (epafi @ Mar 14 2015, 02:20 ) *
έχοντας άποψη μόνο για τους 2 πρώτους αγώνες, ψηφίζω να σπάσει η παράδοση biggrin.gif

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΟΚ - ΑΙΓΑΛΕΩ



Μα στατιστικά κάποιο θα χάσω ,γι αυτό εδωσα Ηλυσιακό νίκη,ώστε να μην χαλάσει το Deree smile.gif
Χαχαχαχαχα!

Θα έχει πολλή ζώνη το αυριανό ,θα αναστενάξουν οι θεατες στην κερκιδα smile.gif
Στοίχημα το πως θα ανταπεξέλθουν οι κίτρινοι!

Gkos
Δικαιότατα και επιβλητικά στην Α παιδων ο Ηλυσιακος!



Ηλυσιακός-Απόλλωνας 81-57 (19-11,43-26,70-39,81-57)


Δεν κανω πλάκα ,τόσο ήρθε!!!
Και είχε και (βασικές) απουσίες ο Ηλυσιακος!
8αδα συν ένα παιδί από τα μινι!
greekfreak
δεν θα κανω κανενα σχολιο για το παιχνιδι αλωστε το τελικο σκορ τα μαρτυρα ολα
μονο θα πω ΜΠΡΑΒΟστα παιδια για το παθος που δειξανε και στο προπονητη για την καθοδηγηση του 77.gif !!!!!
πιστευω ορισμενοι να πηρανε το μαθημα τους και απο δω και στο εξης να βαλουνε μυαλο icon_wave.gif
sierso
Συγχαρητηρια στον Ηλυσιακο.Τα παιδια του εβγαλαν φοβερη ενεργεια σ`ολο το ματς!!!
epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 15 2015, 16:34 ) *
Δικαιότατα και επιβλητικά στην Α παιδων ο Ηλυσιακος!



Ηλυσιακός-Απόλλωνας 81-57 (19-11,43-26,70-39,81-57)


Δεν κανω πλάκα ,τόσο ήρθε!!!
Και είχε και (βασικές) απουσίες ο Ηλυσιακος!
8αδα συν ένα παιδί από τα μινι!


Πραγματικά η διαφορά μεταξύ των ομάδων ήταν ολοφάνερη. Ο Ηλυσιακός έπαιξε ομαδικό καλό μπάσκετ, παράλληλα αξιοποίησε τις μονάδες του, που είχαν ευστοχία και καλή φυσική κατάσταση. Ο Απόλλων είχε και αυτός κάποιες μονάδες που άξιζαν, αλλά δεν είχε ελπίδα για νίκη με τα δεδομένα που έδειξε σήμερα.

Είναι άδικο το σύστημα της κλήρωσης - από τη φύση του - ή ο ΓΑΟΚ ή το DEREE θα σηκώσουν το μουτζούρη μεθαύριο!
Gkos
QUOTE (epafi @ Mar 15 2015, 21:29 ) *
Πραγματικά η διαφορά μεταξύ των ομάδων ήταν ολοφάνερη. Ο Ηλυσιακός έπαιξε ομαδικό καλό μπάσκετ, παράλληλα αξιοποίησε τις μονάδες του, που είχαν ευστοχία και καλή φυσική κατάσταση. Ο Απόλλων είχε και αυτός κάποιες μονάδες που άξιζαν, αλλά δεν είχε ελπίδα για νίκη με τα δεδομένα που έδειξε σήμερα.

Είναι άδικο το σύστημα της κλήρωσης - από τη φύση του - ή ο ΓΑΟΚ ή το DEREE θα σηκώσουν το μουτζούρη μεθαύριο!



Για την επιτυχημένη μου πρόβλεψη δεν λέτε τίποταsmile.gif
epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 14 2015, 14:05 ) *
Μα στατιστικά κάποιο θα χάσω ,γι αυτό εδωσα Ηλυσιακό νίκη,ώστε να μην χαλάσει το Deree smile.gif
Χαχαχαχαχα!

Θα έχει πολλή ζώνη το αυριανό ,θα αναστενάξουν οι θεατες στην κερκιδα smile.gif
Στοίχημα το πως θα ανταπεξέλθουν οι κίτρινοι!


Μεγάλη πλάκα! smiley.gif ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ!

Αρχικά με το που διάβασα τη παραπάνω "επιφύλαξή" σου σκέφτηκα: "και με τα δυο είναι καλυμμένος έτσι!"

Όταν όμως κατάλαβα ποιός θα κερδίσει (περίπου στο 12') είπα: Ωραία, τώρα θα χάσουμε και οι δυο από ένα (εγώ τον Απόλλωνα και Gkos το Deree) και - ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΟ δικαιούμαστε μια χαμένη πρόβλεψη στατιστικά!

69.gif
Gkos
Από το απόγευμα σκέφτομαι πόσο κρίμα είναι που θα χάσει το Αιγάλεω,αν με πιάνεις, χαχαχαχsmile.gif
epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 15 2015, 23:53 ) *
Από το απόγευμα σκέφτομαι πόσο κρίμα είναι που θα χάσει το Αιγάλεω,αν με πιάνεις, χαχαχαχsmile.gif


Μπα... το πολύ πολύ αν χάσει το Αιγάλεω, θα έχεις πιάσει μόνο τον Ηλυσιακό... "αν με πιάνεις" rolleyes.gif
Gkos
QUOTE (epafi @ Mar 16 2015, 00:10 ) *
Μπα... το πολύ πολύ αν χάσει το Αιγάλεω, θα έχεις πιάσει μόνο τον Ηλυσιακό... "αν με πιάνεις" rolleyes.gif


Σιγουριά βλέπω!!!

Ανεβαινουν οι τόνοι !

Στο fb υπάρχει μια εκδηλωση για το ματς που έφτιαξαν τα παιδιά του Deree,και μπήκαν και τα παιδιά των Κουκουβαουνων και προκάλεσαν λίγο,χαχα.

Αναμενουμε καυτό ματς την Τρίτη
Και γι αυτο αλλωστε θα κατηφορισουμε Αιγαλεω,παρά τα τόσα αλλα ματς που υπαρχουν την ίδια ώρα!
epafi
QUOTE(Gkos @ Mar 16 2015, 00:15 ) *
Σιγουριά βλέπω!!!

Ανεβαινουν οι τόνοι !

Στο fb υπάρχει μια εκδηλωση για το ματς που έφτιαξαν τα παιδιά του Deree,και μπήκαν και τα παιδιά των Κουκουβαουνων και προκάλεσαν λίγο,χαχα.

Αναμενουμε καυτό ματς την Τρίτη
Και γι αυτο αλλωστε θα κατηφορισουμε Αιγαλεω,παρά τα τόσα αλλα ματς που υπαρχουν την ίδια ώρα!


"Σιγουριά" "Ανεβαίνουν οι τόνοι" "προκάλεσαν λίγο"

Τα παιδιά δικαιούνται να παίζουν, είτε στο γήπεδο είτε στο fb! και μεις που τα βλέπουμε το "φχαριστιόμαστε" απο καρδιάς!

Δανειζόμαστε και μεις (τώρα εδώ) λίγο αυτό το δικαίωμα (όχι πια στο γήπεδο sad.gif )
greekfreak
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νίκη-άνοδος στην Α' Κατηγορία για τους παίδες στα πλαίσια της τρίτης φάσης της Β' κατηγορίας της σεζόν 2014-2015.
Πιο συγκεκριμένα στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής της τρίτης φάσης της Β' κατηγορίας του πρωταθλήματος παίδων, η ομάδα μας νίκησε τον Απόλλωνα Σμύρνης με 81-57 σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο κλειστό της Μεταμόρφωσης. Η ΟΜΑΔΑ μας παρά τις βασικές απουσίες της (παρατάχθηκε με οκτώ παίκτες συν ένα παιδί των μίνι), έβγαλε απίστευτο πάθος και ενέργεια στο παρκέ και επέβαλλε το παιχνίδι της σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Μετά το αρχικό 0-6, πάτησε το γκάζι και με όπλο της την άμυνα δεν άφησε περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα, επιστρέφοντας μετά από δύο έτη στην Α' Κατηγορία.


Πιο αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-2015 - Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 3η ΦΑΣΗ - 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηλυσιακός ΑΟ-ΓΣ Απόλλων Σμύρνης 81-57 (19-11, 43-26 (24-15), 70-39 (27-13), 81-57 (11-18))

Ηλυσιακός ΑΟ:

Coaches: Θωμόπουλος Θανάσης, Τσικίνας Δημήτρης

Roster : Κουρκουτσάκης Χρήστος 6, Φιλιππόπουλος Γρηγόρης 22 (3), Τανταρούδας Βασίλης, Μαράτος Γιάννης 21 (3), Ντούσιας Γιώργος, Παπαδόπουλος Παναγιώτης 2, Φουστέρης Μαρίνος 14 (1), Σωτηρίου Στέφανος 14 (1), Ζαφειρόπουλος Σοφοκλής 2.

Έφορος: Μαράτος Διονύσης

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Απόλλωνα για την πορεία της στο πρωτάθλημα.
Ευχαριστούμε τους υπεύθυνους του ΓΑΟΚ για την φιλοξενία.

Θερμά συγχαρητήρια στους παίδες μας καθώς και στους προπονητές της ομάδας και καλή συνέχεια στην επόμενη σεζόν. Τώρα όλοι πρέπει ...να αφοσιωθούν στις σχολικές τους υποχρεώσεις.
Gkos
QUOTE (Gkos @ Mar 15 2015, 16:34 ) *
Δικαιότατα και επιβλητικά στην Α παιδων ο Ηλυσιακος!



Ηλυσιακός-Απόλλωνας 81-57 (19-11,43-26,70-39,81-57)


Δεν κανω πλάκα ,τόσο ήρθε!!!
Και είχε και (βασικές) απουσίες ο Ηλυσιακος!
8αδα συν ένα παιδί από τα μινι!



https://youtu.be/9dZpFQeEbsI
iliaszervos
Καλησπέρα σε όλους τους μπασκετόφιλους!

Το βράδυ στο Αιγάλεω η παρέα των παιδιών του ΓΑΟΚ θα συναντήσει την ομάδα των παιδιών του DEREE.

Είμαι με τον ΓΑΟΚ γιατί τα παιδιά αυτά αξίζουν. Δεν είναι απλά μια ομάδα, είναι μια ΠΑΡΕΑ, οι επιτυχίες της οποίας μπολιάζουν τη τοπική κοινωνία με αξίες που στις μέρες μας έχουμε πολύ ανάγκη!

Χωρίς μεταγραφές αλλά με πολλή αγάπη για το άθλημα!

Με προπονητές που έχουν προσφέρει κάτι παραπάνω από μπασκετικές και αθλητικές γνώσεις και εμπειρίες!

Πάμε για μια ακόμη νίκη φέτος, να την αφιερώσετε στους φίλους σας που λόγω τραυματισμού είναι έξω σήμερα και στον εαυτό σας που ενσαρκώνει την αγνή αθλητική υποδομή που είναι η ελπίδα μας για ένα καλύτερο αύριο!
blove.gif
Gkos
Γ.Α.Ο.Κ-Κολλέγιο Deree 55-45 (12-11,26-24,38-37,55-45)

Ντέρμπι με (ελεγχόμενη) ένταση περιμέναμε να δούμε,και αυτό είδαμε.
Άξιζε και με το παραπάνω η βόλτα στο Αιγάλεω
Δικαιότατη νικη-άνοδος για τις Κουκουβαουνες.
Είχαν τον έλεγχο από το πρώτο λεπτό,και αν δεν είχαμε κάτι "γεγονότα" προς το τέλος του πρώτου  μερους,η νικη θα ήταν πιο άνετη.
Οδηγός του Γ.Α.Ο.Κ  ο ασταμάτητος Μιχαλάκης.
Στα των ηττημένων,η πιτσιρικαρία του Μακρυδήμα ,απεδείχθη πως δεν ήταν ακόμα έτοιμη για την άνοδο.
Του χρόνου με υγεία !
gspara
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ 55-45 (12-11,26-24,38-37,55-45).

Δικαιη επικρατηση για τους καμικαζι του ΓΑΟΚ που αγωνιστηκαν με ψυχη χιλιων λεοντων και ματι που γυαλιζε.
Αν και υστερουσαν σε κορμια,εντυπωσιασαν με το δυναμικο και παθιασμενο παιχνιδι τους.

Συγκλονιστικη παρασταση απο το all-around #6 που πρεπει να φλερταρε με το quadraple-double!!!!!
Tο μεγαλο 3ποντο που εβαλε στο ξεκινημα της 4ης περιοδου αποτελεσε ψυχολογικη αφετηρια νικης.

Δεν μπορω να μην ομολογησω οτι δεν μπορουσα να ξεκολλησω τα ματια μου και απο το #7,τον εγκεφαλο της ομαδας!!!!!!
Με εντυπωσιασε η πνευματικη του ωριμοτητα για την ηλικια του.

Συγχαρητηρια στους αθλητες και των δυο ομαδων που τα εδωσαν ολα για τη νικη και μας χαρισαν μια εντυπωσιακη μονομαχια blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.