Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ROSTERS 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ANAMAST
Καλημερα και καλη βδομαδα.

Τα πραγματα ειναι απιθανα δυσκολα φετος. Δεν νομιζω οτι εχει ξαναγινει το φετινο. Οταν διαβαζουμε για προβληματα, άλυτα?, με Περιστέρι, ΑΕΚ, Ικαρος-Εσπερος,Μαρουσι...........ουτε να φανταστουμε μπορουμε την¨"μαριδα". Οπου βρεθει σωματειο νοικοκυρεμενο πηγαινουμε και μενουμε. Αν υπαρχει δε περιπτωση να εισπραχθει, σε λογικο χρονο, χαρτσιλικι και μαθηση του αθληματος...............super. Aν συνδυαστει και με διασκεδαστικη ομαδα και οχι να σου βγαζουν τα σκωτια τοτε ειναι μονοδρομος.

Για μανατζαραιους και λοιπες δημοκρτικες δυναμεις δεν γινεται καν αναφορα. Ο καθενας κοιταει απο μονος του το καλυτερο με οσο μυαλο διαθετει. Ακουμε, εκτιμουμε και προχωραμε.

Καλη δυναμη και................καλη τυχη.
mia sun mia
Οντως ειναι δυσκολα τα πραγματα πολυ κ καλο ειναι οι παραγοντες να λενε την αληθεια στους αθλητες κ αυτοι να αποφασιζουν,να μην ταζουν πραγματα που δεν μπορουν να ανταπεξελθουν μονο κ μονο για να πεισουν εναν αθλητη να ενταχθει στην ομαδα τους.Απο την αλλη οι αθλητες θα πρεπει να καταλαβουν την κριση κ να αξιολογουν σωστα τις κινησεις τους,καλυτερα να πας σε μια ομαδα που θα σου πει 5 δραχμες μπορω να σου δωσω αλλα θα τις παρει παρα να παει καπου που θα του πουν 100 δραχμες κ ειναι αμφιβολο να της παρει.Εχω 2 μεταγραφες που επειδη ειναι ραδιο αρβυλα δεν θα πω ονοματα για να μην εκτεθω μεχρι να επιβεβαιωθουν,η μια ειναι μαλλον η καλυτερη που θα γινει αν υσχιει στην α εσκα κ επειδη η συγκεκριμενη ομαδα(μαρκοπουλο) εχει ειδη τον καλυτερο παιχτη στην εσκα ολη κ οχι μονο(τρικαλιωτης) γινεται μ αυτην την μεταγραφη πανισχυρο,ο παιχτης περσι επαιζε β εθνικη κ για πολλα χρονια γ εθνικη κ ειναι γκαρντ.Επομενη μεταγραφη αλλα οχι επιβεβαιωμενη κ αυτη αφορα την ομαδα του νεοπεντελικου,5 αρη που περσι αγωνιζοταν στην γ εθνικη,ποιοτικος οχι τοσο αλλα πολυ ουσιαστικος κ δυνατος στο καλαθι..οταν μαθω αν ειναι σιγουρα θα πω κ τα ονοματα,αν με προλαβουν αλλοι θα βγω να επιβεβαιωσω..
ANAMAST
QUOTE(mia sun mia @ Jun 14 2010, 12:37 ) *
Οντως ειναι δυσκολα τα πραγματα πολυ κ καλο ειναι οι παραγοντες να λενε την αληθεια στους αθλητες κ αυτοι να αποφασιζουν,να μην ταζουν πραγματα που δεν μπορουν να ανταπεξελθουν μονο κ μονο για να πεισουν εναν αθλητη να ενταχθει στην ομαδα τους.Απο την αλλη οι αθλητες θα πρεπει να καταλαβουν την κριση κ να αξιολογουν σωστα τις κινησεις τους,καλυτερα να πας σε μια ομαδα που θα σου πει 5 δραχμες μπορω να σου δωσω αλλα θα τις παρει παρα να παει καπου που θα του πουν 100 δραχμες κ ειναι αμφιβολο να της παρει.......



+10000
shadow#7
QUOTE(pusher @ May 31 2010, 17:14 ) *
Τα "ωραία" γιατί πολλοί θα το ψάξετε, είναι ότι 2 τουλάχιστον παίκτες μέχρι τώρα, μου αναφέρανε, ότι τους πλησίασε ομάδα ως παίκτες του κ. τάδε και αυτοί δεν είχανε ποτέ συμφωνήσει (ούτε καν προφορικά) την εκπροσώπησή τους από τον κ. τάδε. Ο ένα δε, δεν τον έχει συναντήσει ποτέ του...

Δεν προσπαθώ να χαλάσω δουλειές. Αλλά εφ' όσων οι παράγοντες επιλέγουν να συνεργαστούν με μανατζαραίους, τουλάχιστον οι παίκτες ας είναι προετοιμασμένοι κι ας γίνονται σωστά οι διαδικασίες...


Συνέβη και σε εμένα αυτό που αναφέρει ο pusher! Αναρωτιέμαι πως μπορεί κάποιος να σε εκμεταλεύεται προς όφελος του..δεν διώκονται ποινικά τέτοιες ενέργειες;;
Γιατί μια ομάδα να συνεργαστεί με έναν μάνατζερ; Αν την ενδιαφέρει ένας παίκτης, μπορεί να βρει το τηλέφωνο του από την τελευταια ομάδα που αγωνίστηκε και να τον καλέσει για κάποια προπόνηση κλπ.

....αλλά αν δεν ασχολείται κάποιος να πάει να δει 20 αγώνες απο διάφορες κατηγορίες μέσα στην χρονιά και να μιλήσει κ με άλλους προπονητές, στηρίζεται μετά σε κάποιον μάνατζερ που όπως γινόταν στην παλιά μου ομάδα, έφερνε το ένα παλτό πίσω απ' το άλλο.. που ακόμα κ εγώ σαν παιδί καταλάβαινα το πόσο ρούκουνες κ παρτάκιδες ήταν.
Αυτούς λοιπόν τους έβαζαν μέχρι να το καταλάβουν και οι πέτρες, μερικους βέβαια τους έβαζαν κ μετά, για να δικαιολογίσουν τα λεφτά τους..?!?!?

Άκου εκεί νοοτροπία, δηλαδή έκανες λάθος στις μεταγραφες, κ όμως επιμένεις σε αυτό το λάθος για να μην παρεις το βάρος πανω σου όπως οφείλεις σαν προπονητής, απλά για να μην σου πουν οι παράγοντες "τι τον έφερες, να τον πληρωνουμε κ να μην παίζει;" ...με αποτέλεσμα να καταστρέφεις την ομάδα.

Αν δεν ενδιαφερθείς ΕΣΥ για την ομάδα σου περιμένεις να ενδιαφερθεί κάποιος μάνατζερ;Αυτός υποτίθεται ότι κοιτάει το συμφέρον του παίκτη που εκπροσωπεί
dm_7
QUOTE(john 1960 @ Jun 12 2010, 10:25 ) *
Καλημερα.
Ειναι φανερο οτι προς το παρον οτι ο μονος παραγοντας που μπορει οικονομικα να κινηθει στην αγορα ειναι ο κος Παπαχριστοπουλος.
Εχει ανανεωσει με τον Πλατη, βρισκεται πολυ κοντα στην ανανεωση με το Βελιζιωτη & υπαρχει εντονο ενδιαφερον για Κορκοσουρα της Ραφηνας.
Ο Θωμας ενω αφησε να διαρευσει οτι εκλεισε Μαντζιωρη προπονητη, οτι διατηρει τον βασικο του κορμο & οτι ενδιαφερεται να πλαισιωσει την ομαδα με 3 καλους παικτες δεν ισχυει τιποτα απο τα παραπανω. Η ομαδα δεν εχει ξεκινησει μεταβατικη περιοδο, οι παικτες του βρισκονται βρισκονται σε προχωρημενες συζητησεις με αλλα σωματεια [Κοκκινος]& ο προπονητης του οδευει προς επαρχιακη ομαδα Γ' Εθνικης.
Οπως διαμορφωνεται η κατασταση οποια ομαδα μπορεσει να κανει μπατζετ για τους παικτες 60.000 χιλ. θα μπορεσει να πρωταγωνηστησει[αναφερομαι σε αυτο το ποσο γιατι υπαρχουν ομαδες που δεν εχουν παικτες γηγενεις].Πιστευω οτι οι περισσοτεροι
παραγοντες εκμεταλευονται παραπανω την οικονομικη κριση για να ριξουν τις τιμες των παικτων. Οποιος κανει την αρχη θα ανοιξει
την ορεξη & την διαθεση των υπολοιπων.



Λογικό να μην έχει ξεκινήσει μεταβατική περίοδος στον Θωμά.

Ας κλείσει πρώτα τις τρύπες ο πρόεδρος (νέες και παλιές)
Και μετά πείτε μας τα σχέδια της ομάδας.

Μαθαίνω τα χειρότερα για ακόμα μια φορά.

Κ εν πάση περιπτώσει, αν δεν μπορεις….μην τάζεις! wink.gif
(για να μη μιλήσω για μεταξωτά υφάσματα κ επιδέξιες εφαρμογές)


wizard23
QUOTE(shadow#7 @ Jun 14 2010, 13:06 ) *
Συνέβη και σε εμένα αυτό που αναφέρει ο pusher! Αναρωτιέμαι πως μπορεί κάποιος να σε εκμεταλεύεται προς όφελος του..δεν διώκονται ποινικά τέτοιες ενέργειες;;
Γιατί μια ομάδα να συνεργαστεί με έναν μάνατζερ; Αν την ενδιαφέρει ένας παίκτης, μπορεί να βρει το τηλέφωνο του από την τελευταια ομάδα που αγωνίστηκε και να τον καλέσει για κάποια προπόνηση κλπ.

....αλλά αν δεν ασχολείται κάποιος να πάει να δει 20 αγώνες απο διάφορες κατηγορίες μέσα στην χρονιά και να μιλήσει κ με άλλους προπονητές, στηρίζεται μετά σε κάποιον μάνατζερ που όπως γινόταν στην παλιά μου ομάδα, έφερνε το ένα παλτό πίσω απ' το άλλο.. που ακόμα κ εγώ σαν παιδί καταλάβαινα το πόσο ρούκουνες κ παρτάκιδες ήταν.
Αυτούς λοιπόν τους έβαζαν μέχρι να το καταλάβουν και οι πέτρες, μερικους βέβαια τους έβαζαν κ μετά, για να δικαιολογίσουν τα λεφτά τους..?!?!?

Άκου εκεί νοοτροπία, δηλαδή έκανες λάθος στις μεταγραφες, κ όμως επιμένεις σε αυτό το λάθος για να μην παρεις το βάρος πανω σου όπως οφείλεις σαν προπονητής, απλά για να μην σου πουν οι παράγοντες "τι τον έφερες, να τον πληρωνουμε κ να μην παίζει;" ...με αποτέλεσμα να καταστρέφεις την ομάδα.

Αν δεν ενδιαφερθείς ΕΣΥ για την ομάδα σου περιμένεις να ενδιαφερθεί κάποιος μάνατζερ;Αυτός υποτίθεται ότι κοιτάει το συμφέρον του παίκτη που εκπροσωπεί

Ειμαι και εγω ενας απο τους λίγους χωρίς μανατζερ, πρόπερσι εκανα μεταγραφή και εμφανίστηκα να εχω τρείς μανατζερς,χωρίς να εχω δώσει τα δικαιώματα μου σε κανένα ,αλλά για να ειμαι ειλικρινής μου τηλεφ καποιος μαν και με ρώτησε αν ειμαι ελευθερος και αν θα φύγω απο την ομάδα μου και του ειπα ναι .Με πήραν τηλ απο κάποια ομάδα και αρχίσαμε συζητήσεις και καταλήξαμε να κλείσουμε οταν ενώ δήλωσα στους παραγοντες οτι δεν εχω μανατζερ εμφανίστηκαν τρείς γνωστοί και μή εξαιρεταιοι αξιώνοντας τα ποσοστά τους ο καθένας για πάρτυ τους φυσικά και τους εστειλα αδιάβαστους αντε τώρα να βρεθείς στα καλά καθούμενα με μανατζερ και αν εχεις συμφωνήσει για 10 δρχ να σου πούνε απο την ομάδα οτι θα πάρεις εννέα γιατί η 1 δρχ θα την πάρει ο μανατ.βρε ουστ απο κει .

QUOTE(mia sun mia @ Jun 14 2010, 12:37 ) *
Οντως ειναι δυσκολα τα πραγματα πολυ κ καλο ειναι οι παραγοντες να λενε την αληθεια στους αθλητες κ αυτοι να αποφασιζουν,να μην ταζουν πραγματα που δεν μπορουν να ανταπεξελθουν μονο κ μονο για να πεισουν εναν αθλητη να ενταχθει στην ομαδα τους.Απο την αλλη οι αθλητες θα πρεπει να καταλαβουν την κριση κ να αξιολογουν σωστα τις κινησεις τους,καλυτερα να πας σε μια ομαδα που θα σου πει 5 δραχμες μπορω να σου δωσω αλλα θα τις παρει παρα να παει καπου που θα του πουν 100 δραχμες κ ειναι αμφιβολο να της παρει.Εχω 2 μεταγραφες που επειδη ειναι ραδιο αρβυλα δεν θα πω ονοματα για να μην εκτεθω μεχρι να επιβεβαιωθουν,η μια ειναι μαλλον η καλυτερη που θα γινει αν υσχιει στην α εσκα κ επειδη η συγκεκριμενη ομαδα(μαρκοπουλο) εχει ειδη τον καλυτερο παιχτη στην εσκα ολη κ οχι μονο(τρικαλιωτης) γινεται μ αυτην την μεταγραφη πανισχυρο,ο παιχτης περσι επαιζε β εθνικη κ για πολλα χρονια γ εθνικη κ ειναι γκαρντ.Επομενη μεταγραφη αλλα οχι επιβεβαιωμενη κ αυτη αφορα την ομαδα του νεοπεντελικου,5 αρη που περσι αγωνιζοταν στην γ εθνικη,ποιοτικος οχι τοσο αλλα πολυ ουσιαστικος κ δυνατος στο καλαθι..οταν μαθω αν ειναι σιγουρα θα πω κ τα ονοματα,αν με προλαβουν αλλοι θα βγω να επιβεβαιωσω..

Συμφωνώ απόλυτα μαζίσου ειχα ποστάρει παλαιότερα και ειχα πεί κάλιο πέντε και στο χέρι παρα δέκα και καρτέρει.
cleopatra
Hello σε ολες τις μπασκετοφατσες!! ευχομαι καλο καλοκαιρι και καλη ξεκουραση για την νεα σεζον.
Παρακολουθω το τοπικ αρκετο καιρο οπως και το πρωταθλημα της Α και Β ΕΣΚΑ και δεν μπορω να πω πως κυμανθηκε σε υψηλα επιπεδα αλλα ειδικα το πρωταθλημα της Α ΕΣΚΑ δεν ειχε να ζηλεψει και πολλα απο την Γ Εθνικη ειδικα φετος, anyway.
Καθως μιλαμε για μεταγραφες σε αυτο το τοπικ να πω καποια πραγματα που εχω μαθει σε μια περιοδο αρκετα περιεργη με λιγα λεφτα αλλα και πολυ φοβο τοσο απο ομαδες αλλα και παιχτες.Λιγα πραγματα σχετικα με μετακινησεις αλλα καποια καλα και ζουμερα νεα-φημες. Ο ΔΑΣΑΛ φαινεται πως με τα λεφτα του δημου κανει καποιες καλες κινησεις με την μεταγραφη του Μπαρτζου-Λυγγεριδη και πιθανος και ακομη ενα παιχτη απο ΝΑΟ αλλα ακομη ονομα δεν λεμε.Ο ΝΑΟ μιας και τον πιασαμε θελει Χρονοπουλο και κατι ακουστηκε για τρελη επιστροφη Βουρτζουμη αλλα ως παιχτης!!!!! Καρτανος μιλαει με ομαδες του κεντρου και Καλφοπουλος στον Προμηθεα Χαλανδριου με ελπιδα να αγωνιστουν στην Α ΕΣΚΑ του χρονου. Μαρκοπουλο ακουγεται για μια δυνατη μεταγραφη απο εθνικη κατηγορια στα guard.Αετος εχει κινηθει να μιλησει με παιχτες καθως χρημα υπαρχει ομως οπως και με Θωμα οι παιχτες ειναι λιγο φοβισμενοι καθως ειναι σωματεια με τρελες ιδιαιτεροτητες και φετος τα προσεχουν περισσοτερο.Ηρακλειο μαλλον χανει ενα μεγαλο μερος του κορμου του και δυσκολα θα ειναι η εικονα της οπως και περσι.Σε περιπου δεκα μερες θα ειναι πιο ζουμερο αυτο το τοπικ καθως θα γινουν αλλαγες αρκετες και με προπονητες και καποιοι παιχτες περιμενουν που θα πανε οι coachαρες για να ακολουθησουν.
Ζητω η τρελα.
DORIAN
QUOTE(cleopatra @ Jun 15 2010, 12:39 ) *
Hello σε ολες τις μπασκετοφατσες!! ευχομαι καλο καλοκαιρι και καλη ξεκουραση για την νεα σεζον.
Παρακολουθω το τοπικ αρκετο καιρο οπως και το πρωταθλημα της Α και Β ΕΣΚΑ και δεν μπορω να πω πως κυμανθηκε σε υψηλα επιπεδα αλλα ειδικα το πρωταθλημα της Α ΕΣΚΑ δεν ειχε να ζηλεψει και πολλα απο την Γ Εθνικη ειδικα φετος, anyway.
Καθως μιλαμε για μεταγραφες σε αυτο το τοπικ να πω καποια πραγματα που εχω μαθει σε μια περιοδο αρκετα περιεργη με λιγα λεφτα αλλα και πολυ φοβο τοσο απο ομαδες αλλα και παιχτες.Λιγα πραγματα σχετικα με μετακινησεις αλλα καποια καλα και ζουμερα νεα-φημες. Ο ΔΑΣΑΛ φαινεται πως με τα λεφτα του δημου κανει καποιες καλες κινησεις με την μεταγραφη του Μπαρτζου-Λυγγεριδη και πιθανος και ακομη ενα παιχτη απο ΝΑΟ αλλα ακομη ονομα δεν λεμε.Ο ΝΑΟ μιας και τον πιασαμε θελει Χρονοπουλο και κατι ακουστηκε για τρελη επιστροφη Βουρτζουμη αλλα ως παιχτης!!!!! Καρτανος μιλαει με ομαδες του κεντρου και Καλφοπουλος στον Προμηθεα Χαλανδριου με ελπιδα να αγωνιστουν στην Α ΕΣΚΑ του χρονου. Μαρκοπουλο ακουγεται για μια δυνατη μεταγραφη απο εθνικη κατηγορια στα guard.Αετος εχει κινηθει να μιλησει με παιχτες καθως χρημα υπαρχει ομως οπως και με Θωμα οι παιχτες ειναι λιγο φοβισμενοι καθως ειναι σωματεια με τρελες ιδιαιτεροτητες και φετος τα προσεχουν περισσοτερο.Ηρακλειο μαλλον χανει ενα μεγαλο μερος του κορμου του και δυσκολα θα ειναι η εικονα της οπως και περσι.Σε περιπου δεκα μερες θα ειναι πιο ζουμερο αυτο το τοπικ καθως θα γινουν αλλαγες αρκετες και με προπονητες και καποιοι παιχτες περιμενουν που θα πανε οι coachαρες για να ακολουθησουν.
Ζητω η τρελα.


Σχετικα με ΝΑΟ η επιστροφη Βουρτζουμη πρεπει να θεωρειται σιγουρη λογω της φιλιας με τους Διοσκουρους.
Δεν τρεχει ομως τιποτε με Χρονοπουλο γιατι απλουστατα δεν υπαρχουν περιθωρια για τετοιους παικτες.
Ετσι χαλασε η συμφωνια με Λυγγεριδη και Παναγιωτοπουλο δυο παικτες που εκτιμωνται αφανταστα στην Πεντελη.
Ο ΝΑΟ προσαρμοζεται στην κατασταση και κανει πολυ καλα.Τωρα τι ομαδα θα παρουσιασει θα το δουμε.
cleopatra
QUOTE(DORIAN @ Jun 15 2010, 13:06 ) *
Σχετικα με ΝΑΟ η επιστροφη Βουρτζουμη πρεπει να θεωρειται σιγουρη λογω της φιλιας με τους Διοσκουρους.
Δεν τρεχει ομως τιποτε με Χρονοπουλο γιατι απλουστατα δεν υπαρχουν περιθωρια για τετοιους παικτες.
Ετσι χαλασε η συμφωνια με Λυγγεριδη και Παναγιωτοπουλο δυο παικτες που εκτιμωνται αφανταστα στην Πεντελη.
Ο ΝΑΟ προσαρμοζεται στην κατασταση και κανει πολυ καλα.Τωρα τι ομαδα θα παρουσιασει θα το δουμε.

Διοσκουροι?
Φιλε DORIAN θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου σχετικα με την προσαρμογη της ομαδας του ΝΑΟ με την κατασταση - και με κατασταση φανταζομαι πως εννοιεις οικονομικη - και σχετικα με τι ομαδα θα κατεβασει οντως θα δουμε οπως και με ολες τις ομαδες της ΕΣΚΑ αλλα αν ειναι να προβλεψω θα ελεγα πως με τον νεο coach οπου ακουγονται πολυ καλα πραγματα ο ΝΑΟ ξεκινησε καλα με αυτη την μεταγραφη.
Γνωριζεις κατι αλλο για την ομαδα του ΝΑΟ καθως καταλαβαινω πως πρεπει να εισαι φιλαθλος του?
HighLow
Για να δούμε τι θα δούμε φέτος!!!
Τα σίγουρα είναι:
1. Οικονομική Δυσπραγία Γενικά, με πολυ άσχημο Οικονομικό κλιμα! Άρα ΧΟΡΗΓΙΕΣ από εταιρίες ΤΕΛΟΣ.
2. Η ΓΓΑ - ΕΟΚ - ΕΣΚΑ έχουν ζητήσει ένα σκασμό χαρτιά για την ΕΠΑΝΑΑΝΑΓΡΩΡΙΣΗ των Σωματίων...τι σημαίνει αυτό??? ...Βλέπε ΣΩΜΑΤΕΙΑ - ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ, ΣΩΜΑΤΕΙΑ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΜΑΥΡΩΝ κλπ...
3. Managers επίσημοι και μη, managers κατά φαντασίαν, παίκτες με απαιτήσεις επαγγελματιών αλλά νοοτροπίας καφενίου...
4. ΕΟΚ-ΕΣΚΑ που νομίζουν ότι η οικονομία γίνεται μειώνωντας τα παιχνίδια...
5. Πρόεδροι και παράγοντες για την επίδειξη και με κρυφό στόχο τη Δημαρχεία...όσες μείνουν...

Λυπάμαι και τρομάζω...αλλά για πολύ μπάχαλο το βλέπω το πράγμα...!!!

Όλοι μας μάλλον να έχουμε στο μυαλό μας ότι φέτος θα ισχύσει
πλήρης εφαρμογή του "όπου ακούς πολλά κεράσια...κράτα μικρό καλάθι"



68.gif
dion
QUOTE(HighLow @ Jun 15 2010, 13:42 ) *
Για να δούμε τι θα δούμε φέτος!!!
Τα σίγουρα είναι:
1. Οικονομική Δυσπραγία Γενικά, με πολυ άσχημο Οικονομικό κλιμα! Άρα ΧΟΡΗΓΙΕΣ από εταιρίες ΤΕΛΟΣ.
2. Η ΓΓΑ - ΕΟΚ - ΕΣΚΑ έχουν ζητήσει ένα σκασμό χαρτιά για την ΕΠΑΝΑΑΝΑΓΡΩΡΙΣΗ των Σωματίων...τι σημαίνει αυτό??? ...Βλέπε ΣΩΜΑΤΕΙΑ - ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ, ΣΩΜΑΤΕΙΑ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΜΑΥΡΩΝ κλπ...
3. Managers επίσημοι και μη, managers κατά φαντασίαν, παίκτες με απαιτήσεις επαγγελματιών αλλά νοοτροπίας καφενίου...
4. ΕΟΚ-ΕΣΚΑ που νομίζουν ότι η οικονομία γίνεται μειώνωντας τα παιχνίδια...
5. Πρόεδροι και παράγοντες για την επίδειξη και με κρυφό στόχο τη Δημαρχεία...όσες μείνουν...

Λυπάμαι και τρομάζω...αλλά για πολύ μπάχαλο το βλέπω το πράγμα...!!!

Όλοι μας μάλλον να έχουμε στο μυαλό μας ότι φέτος θα ισχύσει
πλήρης εφαρμογή του "όπου ακούς πολλά κεράσια...κράτα μικρό καλάθι"



68.gif


Eισαι απιστευτος φιλε μου πιανεις ολη την ουσια.
wizard23
Ακουσα σήμερα οτι ο Αιολος Μετακομιζει στην ΕΣΚΑΝΑ λόγω συγχώνευσης του Δήμου Ταυρου με Μοσχάτο με εδρα το Μοσχάτο γνωρίζει κανείς τι ισχύει και αν ναι τότε την θέσητου την παίρνει αλλη μία ομάδα απο την Β' Εσκα η η ΕΦΟΑ.
eskaman
πιστευω απο Β εσκα αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Για αυτο αλλωστε εγινε και το Μπαραζ αναμεσα στους 3ους των 2 ομιλων
DORIAN
QUOTE(cleopatra @ Jun 15 2010, 13:17 ) *
Διοσκουροι?
Φιλε DORIAN θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου σχετικα με την προσαρμογη της ομαδας του ΝΑΟ με την κατασταση - και με κατασταση φανταζομαι πως εννοιεις οικονομικη - και σχετικα με τι ομαδα θα κατεβασει οντως θα δουμε οπως και με ολες τις ομαδες της ΕΣΚΑ αλλα αν ειναι να προβλεψω θα ελεγα πως με τον νεο coach οπου ακουγονται πολυ καλα πραγματα ο ΝΑΟ ξεκινησε καλα με αυτη την μεταγραφη.
Γνωριζεις κατι αλλο για την ομαδα του ΝΑΟ καθως καταλαβαινω πως πρεπει να εισαι φιλαθλος του?


θελω να πιστευω οτι ειμαι κοντα στα κεντρα αποφασεων του ΝΑΟ, αν και πολλες φορες εχω διαψευσθει
Πρωτα απ' ολα θα συμφωνησω μαζι σου για τον coach.
Πιστευω οτι θα αφησει εποχη,ιδιως αν ευνοησει λιγο η τυχη.Ηταν ενας ευχαριστος αιφνιδιασμος απο την πλευρα της Διηκησης μετα το ναυαγιο με Κατσουνη.
Σχετικα με τις μεταγραφες τιποτε το ιδιατερο.Στις προπονησεις μετεχουν νεαροι κυριως παικτες απο διαφορες ομαδες της ΕΣΚΑ .
cleopatra
QUOTE(DORIAN @ Jun 15 2010, 15:07 ) *
θελω να πιστευω οτι ειμαι κοντα στα κεντρα αποφασεων του ΝΑΟ, αν και πολλες φορες εχω διαψευσθει
Πρωτα απ' ολα θα συμφωνησω μαζι σου για τον coach.
Πιστευω οτι θα αφησει εποχη,ιδιως αν ευνοησει λιγο η τυχη.Ηταν ενας ευχαριστος αιφνιδιασμος απο την πλευρα της Διηκησης μετα το ναυαγιο με Κατσουνη.
Σχετικα με τις μεταγραφες τιποτε το ιδιατερο.Στις προπονησεις μετεχουν νεαροι κυριως παικτες απο διαφορες ομαδες της ΕΣΚΑ .

Ξερεις ποιοι αθλητες θα μεινουν στην ομαδα σου τελικα?
DORIAN
QUOTE(cleopatra @ Jun 15 2010, 16:01 ) *
Ξερεις ποιοι αθλητες θα μεινουν στην ομαδα σου τελικα?


MΑΝΙΑΤΗΣ μετα την αποθεραπεια του εχει ηδη αρχισει προπονησεις με την ομαδα και δειχνει να επανερχεται δριμυτερος.
ΜΑΝΤΖΙΟΣ
ΑΤΤΙΚΟΣ
ΚΟΡΒΙΝΓΚΤΟΝ
ΖΕΡΒΟΛΕΑΣ
ΜΠΙΓΚΟΣ
ΚΑΡΚΑΝΙΔΗΣ
cleopatra
QUOTE(DORIAN @ Jun 15 2010, 16:15 ) *
MΑΝΙΑΤΗΣ μετα την αποθεραπεια του εχει ηδη αρχισει προπονησεις με την ομαδα και δειχνει να επανερχεται δριμυτερος.
ΜΑΝΤΖΙΟΣ
ΑΤΤΙΚΟΣ
ΚΟΡΒΙΝΓΚΤΟΝ
ΖΕΡΒΟΛΕΑΣ
ΜΠΙΓΚΟΣ
ΚΑΡΚΑΝΙΔΗΣ

DORIAN υπαρχει ενας καλος κορμος που θα χτιστει η ομαδα σου , και πιστεψε με οι περισσοτερες ομαδες της Α ΕΣΚΑ δεν εχουν και πρεπει να βρουν σχεδον απο την αρχη παιχτες για την νεα τους χρονια.
Θα εχει ενδιαφερον να δουμε.
dion
Επι του πιεστηριου
Οι δημοι κοβουν τις χορηγιες στους συλλογους
Ετσι καποια δημοδιαιτα σωματεια θα εχουν σοβαρο προβλημα που θα μεταφερθει στους παικτες.
Ποια ειναι αυτα? Ολοι τα ξερουμε.
Ομαδα των Δυτικων Προαστειων απο τις λιγες που κινουνται δραστηρια στις μεταγραφες θα αντιμετωπισει σοβαρο προβλημα γιατι τα χρηματα που υπολογιζει δεν θα τα παρει.Αν το ξερουν η οχι δεν εχει ιδιατερη σημασια.
Στο τελος ξυριζουν το γαμπρο.
cleopatra
Κατι εμαθα οτι ο ταλαντουχος Τσακιρης εκλεισε-κλεινει στον ΑΕΤΟ??????
Απο Παπαγου πλευρα εχουμε κανενα νεο? Υπαρχει καμια κινησει ?
DORIAN
Ο ΔΑΣΑΛ φαινεται οτι ειναι ο πρωταγωνιστης των μεταγραφων και θα ειναι μαλλον και πρωταγωνιστης του νεου πρωταθληματος με καποιες προυποθεσεις.
Λυγκεριδης,Γοντικας,Μπαρτζος,Πετριανιδης ειναι μεταγραφες εντυπωσιακες και ουσιαστικες.
Ακουγεται οτι επονται δυο play makers και οτι επιστρεφει ο Μπατος που τα βρηκε με Γκανα.
Πολυ καλο ροστερ και πολυ καλος προπονητης αρα καλη ομαδα.Αν παει καλα και διοικητικα,εχω βασιμες αμφιβολιες,θα ψαχνουμε αρχικα για τους αλλους τεσσερεις.
Ο Αετος πιστευω οτι και παλι θα κανει τα λαθη του.Ηδη αρχισε με τον προπονητη και τον Τσακιρη που ειναι αναμφιβολα ταλαντουχος παικτης αλλα ακουγεται ενα υπερβολικο ποσο και μη ξεχνατε οτι αλλο ΦΕΑ χωρις αγχος και αλλο η πιεση του πρωταθλητισμου.
Απο εκει και περα τιποτε. ΒΑΘΙΑ ΣΙΩΠΗ ιδωμεν.
cleopatra
QUOTE(DORIAN @ Jun 18 2010, 07:45 ) *
Ο ΔΑΣΑΛ φαινεται οτι ειναι ο πρωταγωνιστης των μεταγραφων και θα ειναι μαλλον και πρωταγωνιστης του νεου πρωταθληματος με καποιες προυποθεσεις.
Λυγκεριδης,Γοντικας,Μπαρτζος,Πετριανιδης ειναι μεταγραφες εντυπωσιακες και ουσιαστικες.
Ακουγεται οτι επονται δυο play makers και οτι επιστρεφει ο Μπατος που τα βρηκε με Γκανα.
Πολυ καλο ροστερ και πολυ καλος προπονητης αρα καλη ομαδα.Αν παει καλα και διοικητικα,εχω βασιμες αμφιβολιες,θα ψαχνουμε αρχικα για τους αλλους τεσσερεις.
Ο Αετος πιστευω οτι και παλι θα κανει τα λαθη του.Ηδη αρχισε με τον προπονητη και τον Τσακιρη που ειναι αναμφιβολα ταλαντουχος παικτης αλλα ακουγεται ενα υπερβολικο ποσο και μη ξεχνατε οτι αλλο ΦΕΑ χωρις αγχος και αλλο η πιεση του πρωταθλητισμου.
Απο εκει και περα τιποτε. ΒΑΘΙΑ ΣΙΩΠΗ ιδωμεν.

DORIAN δεν μπορω να διαφωνησω για τους παιχτες του ΔΑΣΑΛ οτι μπορουν να κανουν ενα καλο συνολο αλλα πραγματικα για τον coach Γκανα διαφωνο ριζικα οτι ειναι ικανος να φτιαξει ομαδα , κλιμα, νοοτροπια για ανοδο.
Σχετικα με τον ΑΕΤΟ η ιστορια λεει πως μαλλον εχεις δικιο αν και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει γιατι και αλλες ομαδες ξεκινανε με ονειρο για ανοδο με προπονηταραδες, παιχταραδες κτλ και στο τελος κινδυνευουν ακομη και να πεσουν!!!
Βλεπω οτι γνωριζεις πραγματα, μηπως μπορεις να πεις τελικα αν Παπαγος θα παιξει Α ΕΣΚΑ η θα παει με Χολαργο Γ'Εθνικη.
Ευχαριστω
DORIAN
QUOTE(cleopatra @ Jun 18 2010, 12:23 ) *
DORIAN δεν μπορω να διαφωνησω για τους παιχτες του ΔΑΣΑΛ οτι μπορουν να κανουν ενα καλο συνολο αλλα πραγματικα για τον coach Γκανα διαφωνο ριζικα οτι ειναι ικανος να φτιαξει ομαδα , κλιμα, νοοτροπια για ανοδο.
Σχετικα με τον ΑΕΤΟ η ιστορια λεει πως μαλλον εχεις δικιο αν και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει γιατι και αλλες ομαδες ξεκινανε με ονειρο για ανοδο με προπονηταραδες, παιχταραδες κτλ και στο τελος κινδυνευουν ακομη και να πεσουν!!!
Βλεπω οτι γνωριζεις πραγματα, μηπως μπορεις να πεις τελικα αν Παπαγος θα παιξει Α ΕΣΚΑ η θα παει με Χολαργο Γ'Εθνικη.
Ευχαριστω


Προσωπικα και ασχετα με οσα ακουγονται πιστευω οτι ο ΠΑΠΑΓΟΥ θα παιξει τελικα Α ΕΣΚΑ .
rimpo9
QUOTE (cleopatra @ Jun 18 2010, 12:23 ) *
DORIAN δεν μπορω να διαφωνησω για τους παιχτες του ΔΑΣΑΛ οτι μπορουν να κανουν ενα καλο συνολο αλλα πραγματικα για τον coach Γκανα διαφωνο ριζικα οτι ειναι ικανος να φτιαξει ομαδα , κλιμα, νοοτροπια για ανοδο.
Σχετικα με τον ΑΕΤΟ η ιστορια λεει πως μαλλον εχεις δικιο αν και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει γιατι και αλλες ομαδες ξεκινανε με ονειρο για ανοδο με προπονηταραδες, παιχταραδες κτλ και στο τελος κινδυνευουν ακομη και να πεσουν!!!
Βλεπω οτι γνωριζεις πραγματα, μηπως μπορεις να πεις τελικα αν Παπαγος θα παιξει Α ΕΣΚΑ η θα παει με Χολαργο Γ'Εθνικη.
Ευχαριστω

tha simfoniso k egw me auta poui grafeis gia gana k genika gia tis omades pou pane gia anodo me pextarades empirous klp p pernoun pola k sto telos de kanoun tpt...gia ton aeto de kserw ti tha kani fetos ala to thema ine oti to kinigai sinexia k kapia stigmi tha tou katsi...gia to tsakiri pou les dorian to paidi exei ksananebei me fea apo a eska se g kai exi peksi k 2 xronies g....den einai toso apiros....apla fetos emfanistike pio poli...episis tha s thimiso kai ti fetini anodo tou filathlitikou pou egine me poli xamilo meso oro ilikias....pezoun rolo diafora gia tin anodo mias omadas...
KOKO
QUOTE(DORIAN @ Jun 18 2010, 02:45 ) *
Ο ΔΑΣΑΛ φαινεται οτι ειναι ο πρωταγωνιστης των μεταγραφων και θα ειναι μαλλον και πρωταγωνιστης του νεου πρωταθληματος με καποιες προυποθεσεις.
Λυγκεριδης,Γοντικας,Μπαρτζος,Πετριανιδης ειναι μεταγραφες εντυπωσιακες και ουσιαστικες.
Ακουγεται οτι επονται δυο play makers και οτι επιστρεφει ο Μπατος που τα βρηκε με Γκανα.
Πολυ καλο ροστερ και πολυ καλος προπονητης αρα καλη ομαδα.Αν παει καλα και διοικητικα,εχω βασιμες αμφιβολιες,θα ψαχνουμε αρχικα για τους αλλους τεσσερεις.
Ο Αετος πιστευω οτι και παλι θα κανει τα λαθη του.Ηδη αρχισε με τον προπονητη και τον Τσακιρη που ειναι αναμφιβολα ταλαντουχος παικτης αλλα ακουγεται ενα υπερβολικο ποσο και μη ξεχνατε οτι αλλο ΦΕΑ χωρις αγχος και αλλο η πιεση του πρωταθλητισμου.
Απο εκει και περα τιποτε. ΒΑΘΙΑ ΣΙΩΠΗ ιδωμεν.

Φιλε μου καλησπερα.
Θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι απο τη στιγμη που μιλαμε πολυ σωστα για εναν πραγματι ταλαντουχο παιχτη το πιο σημαντικο ειναι να ασχολουμαστε δινοντας του συγχαρητηρια και οχι για το ποσα περνει!Αλλοστε στην ανοδο της ΦΕΑ στην Α εσκα ηταν ο κινητηριος μοχλος.Με αφορμη του ποστ που κανω θα ηθελα κι εγω με τη σειρα μου να του ευχηθω καλη επιτυχια στη νεα του ομαδα και να ειναι γερος!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
mia sun mia
Oι πληροφοριση που ειχα ηταν σωστη κ θα σας την πω οπως θα πω πως αλλαζουν κ ολα τα δεδομενα πλεον,το Μαρκοπουλο απεκτησε τον Τσιρο,φετος αγωνιζοταν Β εθνικη κ εχει παιξει πολλα χρονια σε εθνικες κατηγοριες(γ-β),το Μαρκοπουλο εχει 2 παιχτες στην θεση 1 κ 2 που μπορουν να ανταλλασονται απο επιθεση σε επιθεση οι οποιοι στην εσκα δεν υπαρχουν να ειμαστε ειλικρινης,με Τρικαλιωτη κ Τσιρο το Μαρκοπουλο το θεωρω πρωτο φαβορι..Τρικαλιωτης στην κατηγορια αυτη δεν υπαρχει,ουτε στην επομενη ισως κ Τσιρος κ να υπαρχει ειναι ενας δυο στην ποιοτητα του κ αν κιολας..τεραστια μεταγραφη..αυτοι εδειξαν οτι δουλευουν αθορυβα κ χτυπησαν σαν κομπρα..ακομα εχω..Λυγγεριδης ΔΑΣΑΛ(σουπερ μεταγραφη),Δημητρακουλης στον Αετο κ τελος ο Παπαγος θα παιξει α εσκα κατα 90%...Ειχα πει κ για μια μεταγραφη του Νεοπεντελικου στην θεση 5,ομως δεν ειναι εξακριβωμενο κ γι αυτο δεν αναφερω το ονομα ακομα..Πολυ αθορυβα κινειται κ η Νικη Αμαρουσιου,μαλλον ανανεωνει Καλαντωνεας για αρχη..
zigolo7
Ο Τσίρος στο περσινό πρωτάθλημα της Β`εθνικής είχε 1.30 λεπτό χρόνο συμματοχής συνολικά σε όλο το πρωτάθλημα. Μην νομίζεις ότι θα κάνει και καμιά διαφορά στην ΕΣΚΑ.

Η Νίκη Αμαρουσίου κινείται σε άλλα επίπεδα.....
varabas
QUOTE(zigolo7 @ Jun 18 2010, 23:13 ) *
Ο Τσίρος στο περσινό πρωτάθλημα της Β`εθνικής είχε 1.30 λεπτό χρόνο συμματοχής συνολικά σε όλο το πρωτάθλημα. Μην νομίζεις ότι θα κάνει και καμιά διαφορά στην ΕΣΚΑ.


Ήταν φαντάρος αλλά δεν ξέχασε το μπάσκετ τον καιρό αυτό.

QUOTE(mia sun mia @ Jun 18 2010, 20:49 ) *
Oι πληροφοριση που ειχα ηταν σωστη κ θα σας την πω οπως θα πω πως αλλαζουν κ ολα τα δεδομενα πλεον,το Μαρκοπουλο απεκτησε τον Τσιρο,φετος αγωνιζοταν Β εθνικη κ εχει παιξει πολλα χρονια σε εθνικες κατηγοριες(γ-β),το Μαρκοπουλο εχει 2 παιχτες στην θεση 1 κ 2 που μπορουν να ανταλλασονται απο επιθεση σε επιθεση οι οποιοι στην εσκα δεν υπαρχουν να ειμαστε ειλικρινης,με Τρικαλιωτη κ Τσιρο το Μαρκοπουλο το θεωρω πρωτο φαβορι..Τρικαλιωτης στην κατηγορια αυτη δεν υπαρχει,ουτε στην επομενη ισως κ Τσιρος κ να υπαρχει ειναι ενας δυο στην ποιοτητα του κ αν κιολας..τεραστια μεταγραφη..αυτοι εδειξαν οτι δουλευουν αθορυβα κ χτυπησαν σαν κομπρα..ακομα εχω..Λυγγεριδης ΔΑΣΑΛ(σουπερ μεταγραφη),Δημητρακουλης στον Αετο κ τελος ο Παπαγος θα παιξει α εσκα κατα 90%...Ειχα πει κ για μια μεταγραφη του Νεοπεντελικου στην θεση 5,ομως δεν ειναι εξακριβωμενο κ γι αυτο δεν αναφερω το ονομα ακομα..Πολυ αθορυβα κινειται κ η Νικη Αμαρουσιου,μαλλον ανανεωνει Καλαντωνεας για αρχη..

Πώς έχεις τέτοιες πληροφορίες απο την στιγμή που ο Τσίρος κάνει προπονήσεις με το Λαύριο; Γιά κοίτα το θέμα αυτό πιό προσεκτικα΄μήπως κάνεισ λάθος γιατί το Μαρκόπουλο κινείται σταθερά πρός άλλες περιπτώσεις αρκετά ελπιδοφόρες θα έλεγα.Ο Παπάγος δέν είχε άλλη λύση οπότε με κουτσουρεμένο μπάτζετ ήταν σίγουρο ότι θα κατέβαινε Α ΕΣΚΑ.Όσο για τον Καλαντωνέα δεν μας είπεσ τίποτα καινούργιο. Στο Κοροπί μάλλον υπάρχουν προβλήματα αφού τους πήραν χαμπάρι πόσο καλοπληρωτές είναι.Βούζας απο Γαλάτσι πάει Αετό μάλλον.
coachara
QUOTE(zigolo7 @ Jun 18 2010, 22:13 ) *
Ο Τσίρος στο περσινό πρωτάθλημα της Β`εθνικής είχε 1.30 λεπτό χρόνο συμματοχής συνολικά σε όλο το πρωτάθλημα. Μην νομίζεις ότι θα κάνει και καμιά διαφορά στην ΕΣΚΑ.

Η Νίκη Αμαρουσίου κινείται σε άλλα επίπεδα.....

Ο Τσιρος ηταν φανταρος περσι κ δεν επαιξε καθολου,ειναι καλος παιχτης για τα δεδομενα της γ εθνικης κ σουπερ για την εσκα,δεν εχει ομαδα εσκα τετοιο γκαρντ,με Τρικαλιωτη κ Τσιρο το Μαρκοπουλο ειναι πρωτο φαβορι συμφωνω κ εγω...μεχρι τωρα ειναι η καλυτερη μεταγραφη κ δυσκολα να υπαρξει κ καλυτερη..ιδωμεν.
zigolo7
Καλά ρε παιδιά.... Και πρόπερσι έπαιζε νομίζω στο Μαρκόπουλο και έπεσε. Καλός παίκτης αλλά υπάρχουν πολύ καλήτεροι στην Α`ΕΣΚΑ αυτή την στιγμή.
GREER
Συμφωνω, υπαρχει καλυτερος παιχτης στην Εσκα αυτη τη στιγμη απο το Τσιρο!!! Ο Τρικαλιωτης!!! Αλλα και τους δυο τους εχει το Μαρκοπουλο!!! Δεν ειναι καλος παιχτης παιδια ο Τσιρος. Ειδικα με το Τρικαλιωτη διπλα του θα επισκιαστει. Α, ρε μερικοι ποσο μπασκετ ξερουν εδω μεσα!!!! Μαγκες τα δυο καλυτερα γκαρντ στη κατηγορια(ΜΑΚΡΑΝ) ανηκουν και επισημα στο Μαρκοπουλο!!! Ψαξτε απο τωρα τον δευτερο!!!! Ειναι 19 Ιουνιου και σας το λεω. ΨΑΞΤΕ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ!!!!
john 1960
Καλησπερα.
Ο Προεδρος του Θωμα την περασμενη εβδομαδα ανακοινωνει στον τυπο{all star Basket} οτι προπονητης της ομαδας εκλεισε ο Μαντζιωρης. Διαδιδει οτι ανανεωσε με Κοκκινο, Τασσιοπουλο, Λαβαρη, Ιατρου, οτι υπογραψε με Βελιζιωτη, Καλφοπουλο, Βλαχο & 2 παικτες [ελπιδοφορους]. Προεδρε εισαι σιγουρος; κυκλοφορησε οτι οι παραπανω λακισαν λογω ελειψης εμπιστοσυνης στο προσωπο
σου γιατι εσκασαν ακαλυπτες επιταγες απο περσινες σου υποχρεωσεις σε αθλητες της ομαδας σου. Ελπιζω να ειναι ραδιο αρβυλα & οτι ειναι παιχνιδια των μανατζαραιων για να χαλασουν συμφωνιες. Αν ομως αληθευει & αυτο θα φανει συντομα,τοτε βλεπω να παιζεις με το εφηβικο γιατι οταν παικτες, προπονητες πανε να κλεισουν συμφωνιες ερωτουν τους προηγουμενους.
DORIAN
QUOTE(GREER @ Jun 19 2010, 00:17 ) *
Συμφωνω, υπαρχει καλυτερος παιχτης στην Εσκα αυτη τη στιγμη απο το Τσιρο!!! Ο Τρικαλιωτης!!! Αλλα και τους δυο τους εχει το Μαρκοπουλο!!! Δεν ειναι καλος παιχτης παιδια ο Τσιρος. Ειδικα με το Τρικαλιωτη διπλα του θα επισκιαστει. Α, ρε μερικοι ποσο μπασκετ ξερουν εδω μεσα!!!! Μαγκες τα δυο καλυτερα γκαρντ στη κατηγορια(ΜΑΚΡΑΝ) ανηκουν και επισημα στο Μαρκοπουλο!!! Ψαξτε απο τωρα τον δευτερο!!!! Ειναι 19 Ιουνιου και σας το λεω. ΨΑΞΤΕ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ!!!!


ωωω...πα λιγο κρατει παλληκαρι.
DORIAN
Απογοητευτικη μεχρι στιγμης τουλαχιστον η μεταγραφικη κινηση στο ΝΑΟ.Το μπατζετ πολυ χαμηλο σε σχεση με τις απαιτησεις των υποψηφιων παικτων και deal δεν γινονται.Μονο με Παπαθεοδωρου απο Βριλησσια υπαρχει καταληξη που ειναι ενα νεαρο 2αρι με πολυ ταλεντο αλλα και πολυ σοβαρο τραυματισμο που αναμενεται να βοηθησει μετα τα Χριστουγεννα.Ο Μαγειρας απολυεται η απολυθηκε και επιστρεφει και ειναι ενας καλος παικτης αλλα εχει να παιξεικαι να προπονηθει ενα χρονο. Ο Χαρτοματσιδης επιστρεφει αλλα στα χαρτια αφου ειναι φανταρος στην Σπαρτη και απολυεται Ιανουαριο.Ετσι στην ομαδα υπαρχουν 7εως 8 παικτες με 6 ετοιμοπολεμους.Ευχαριστο οτι ο Μανιατης εχει αποθεραπευθει και συμμετεχει ηδη στις προπονησεις.
Μεχρι στιγμης μονο παραχωρησεις, με υποσχετικη ενος ετους ,στην ΕΚΑΛΗ των Πουλακακη,Παπαδημα,Παγωνη,Σαφλιανη,Γεωργια
δη,στην ΤΟΥΦΑ του Γουλα στα ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ του Νταουντ και του Γεωργουση.
ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑI MEΤΑΓΡΑΦΕΣ τουλαχιστον 4-5 καλων παικτων.Τωρα οχι απο τα αζητητα.
DORIAN
QUOTE(zigolo7 @ Jun 18 2010, 23:51 ) *
Καλά ρε παιδιά.... Και πρόπερσι έπαιζε νομίζω στο Μαρκόπουλο και έπεσε. Καλός παίκτης αλλά υπάρχουν πολύ καλήτεροι στην Α`ΕΣΚΑ αυτή την στιγμή.


Ο Τσιρος ειναι πραγματικα πολυ καλος παικτης απο τα καλυτερα play maker, και μαλιστα αυθεντικα, που θα παιξουν στην Α ΕΣΚΑ .Ποιοι ειναι οι πολυ καλυτεροι φιλε zigolo 7 ? Εκτος αν υπολογιζεις κατι 2αρια που κατεβαζουν τσατρα-πατρα την μπαλα και διακρινονται για το σκοραρισμα τους, αλλα οι συμπαικτες τους απλα ανεβοκατεβαινουν και τους παρακολουθουν και η ομαδα τους μονο μπασκετ δεν παιζει.
Βεβαια για τους συμπαθεις φιλους του Μαρκοπουλου θα συνιστουσα αυτοσυγκρατηση. Μη ξεχνατε οτι πεσατε απο την Α ΕΣΚΑ με τον Τσιρο σε μια πολυ καλη χρονια και τον Τζανιδακη μακρα πρωτο σκορερ
της κατηγοριας εστω και με την τρελα του.Μηπως κανω λαθος?
neopen32
QUOTE(DORIAN @ Jun 19 2010, 09:17 ) *
Μη ξεχνατε οτι πεσατε απο την Α ΕΣΚΑ με τον Τσιρο σε μια πολυ καλη χρονια και τον Τζανιδακη μακρα πρωτο σκορερ
της κατηγοριας εστω και με την τρελα του.Μηπως κανω λαθος?

Σωστό, αλλα ήταν απελπιστικά μόνοι.
Μια απλή παρατήρηση για τα μεταγραφικά.
Η πληρωμή με μεταχρονολογημένες επιταγές ανθρώπων που έχουν την ιδιότητα του εμπόρου, αν δεν υπάρχει εμφανής εμπορική σχέση (θεωρημένη συμφωνία ή σύμβαση, πραγματικά τιμολόγια κλπ) θεωρούνται περισσότερο αντικείμενα νομικά επισφαλών πράξεων (φοροδιαφυγή, τοκογλυφία, δωροδοκία, ξέπλυμα μαυρου χρήματος, κλπ) και όποιος τα έχει στα χέρια του, αν δεν εξοφληθούν και προσφύγει σε δικαστήρια, θα πληρώσει τα μαλλιοκέφαλα του στα φορολογικά πρόστιμα, χωρίς να δικαιωθεί κατά τεκμήριο. Είναι δηλαδή επιταγές "non paper"

Και μια δευτερη παρατήρηση
Από την αρχή του χρόνου οι δήμοι έχουν λάβει σαφείς οδηγίες για τον περιορισμό των δαπανών τους, ακόμη και της μισθοδοσίας. Επίσης, οι καταλογισμοί που έχουν γίνει για παρελθούσες χρήσεις από διαφορους επιθεωρητές, για θέματα επιχορηγήσεων αθλητικών, πολιτιστικών κλπ. είναι απίστευτες σε αριθμό. Όποιος λοιπόν δήμαρχος ή υποψήφιος δήμαρχος υπόσχεται χρήματα, αν δεν είναι από τον προσωπικό του λογαριασμό, δεν πρόκειται να δώσει ούτε ευρωσεντ

<<Αν το φετινό καλοκαίρι, καούν δημαρχεία ολόκληρα και αχρείαστα, δεν θα είναι ...επιδημία>>
mia sun mia
QUOTE(DORIAN @ Jun 19 2010, 08:17 ) *
Ο Τσιρος ειναι πραγματικα πολυ καλος παικτης απο τα καλυτερα play maker, και μαλιστα αυθεντικα, που θα παιξουν στην Α ΕΣΚΑ .Ποιοι ειναι οι πολυ καλυτεροι φιλε zigolo 7 ? Εκτος αν υπολογιζεις κατι 2αρια που κατεβαζουν τσατρα-πατρα την μπαλα και διακρινονται για το σκοραρισμα τους, αλλα οι συμπαικτες τους απλα ανεβοκατεβαινουν και τους παρακολουθουν και η ομαδα τους μονο μπασκετ δεν παιζει.
Βεβαια για τους συμπαθεις φιλους του Μαρκοπουλου θα συνιστουσα αυτοσυγκρατηση. Μη ξεχνατε οτι πεσατε απο την Α ΕΣΚΑ με τον Τσιρο σε μια πολυ καλη χρονια και τον Τζανιδακη μακρα πρωτο σκορερ
της κατηγοριας εστω και με την τρελα του.Μηπως κανω λαθος?

Φιλε λαθος δεν κανεις,αλλα αλλο Τζανιδακης αλλο Τρικαλιωτης,εχετε καταλαβει πως ο Τρικαλιωτης ηταν μεσα στα 3 καλυτερα πλει μεικερ της β εθνικης?τι σχεση εχει ο Τρικαλιωτης με τον Τζανιδακη?ακομα ακομα τι σχεση μπορει να εχει η ομαδα του Μαρκοπουλου με πριν 2 χρονια?δεν ξερω αν ειναι λογια αυτα τα ψαξτε τον δευτερο κ τετοια,παντως ειναι φαβορι ποια,δεν εχει καμια ομαδα τετοια γκαρντ πως να γινει τωρα?πρεπει να ειμαστε ειλικρινης...ομαδες κ αλλες θα ειναι καλες αλλα ειναι τοσο τεραστια η διαφορα ειδικα του Τρικαλιωτη που το κανουν φαβορι το Μρκοπουλο,αυτη ειναι η αληθεια,οσο για εναν φιλο που ειπε για το αν ισχυει η μεταγραφη κ να το ξανακοιταξω του λεω πως ισχυει 10000000%,το επιβεβαιωσα κ ειναι τελος..

Ο Νεοπεντελικος νομιζω οτι καποια στιγμη θα κινειθει κ θα δυναμωσει αισθητα,καταρχην απ οτι ξερω γυριζει σαν παικτης ο Βουρτζουμης..
zigolo7
Εγώ δεν είπα ότι ο Τσίρος δεν είναι καλός παίκτης. Αλλά διαφωνώ με αυτά τα ψάξτε τον δεύτερο και πρώτο φαβορί το Μαρκόπουλο και τέτοια. Καθήστε να δούμε και τις κινήσεις των άλλων και όταν ολοκληρωθούν τα ρόστερ βλέπουμε τα φαβορί. Πρόπερσι που ήταν ο Νικητάκης στον Ταύρο δεν ανέβηκαν τρένο!! Που δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τον Νικητάκη με κανέναν από τους άλλους!
mia sun mia
[quote name='zigolo7' date='Jun 19 2010, 09:25 ' post='413863']
Εγώ δεν είπα ότι ο Τσίρος δεν είναι καλός παίκτης. Αλλά διαφωνώ με αυτά τα ψάξτε τον δεύτερο και πρώτο φαβορί το Μαρκόπουλο και τέτοια. Καθήστε να δούμε και τις κινήσεις των άλλων και όταν ολοκληρωθούν τα ρόστερ βλέπουμε τα φαβορί. Πρόπερσι που ήταν ο Νικητάκης στον Ταύρο δεν ανέβηκαν τρένο!! Που δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τον Νικητάκη με κανέναν από τους άλλους!
[/quote Πες μας οτι ο Νικητακης ειναι καλυτερος απο τον Τρικαλιωτη να το ακουσουμε κ αυτο,παιδια το παληκαρι ειναι μεγαλος παιχτης μην τρελαθουμε τωρα τελειως..συμφωνω μαζι σου για το θεμα φαβορι κ μη φαβορη,πολυ νωρις ακομα,θα κινειθουν κ αλλες ομαδες κ θα το δειτε αυτο..
zigolo7
Τον ξέρεις τον Νικητάκη???
mia sun mia
QUOTE(zigolo7 @ Jun 19 2010, 09:36 ) *
Τον ξέρεις τον Νικητάκη???

Φυσικα κ τον ξερω φιλε μου,κ τον εναν ξερω κ τον αλλον κ πολλους παιχτες ακομα.πολυ καλος παιχτης,πολυ καλος πραγματικα,αλλα ο αλλος ειναι καλυτερος,ειναι πιο πλει μεικερ,πιο εγκεφαλικος,ειναι ηγετης..Στο Μαρκοπουλο δεν τον ειδα φετος πλην ενος ματς,ομως τον εβλεπα στο Λαυριο στην γ κ στην β εθνικη,ειναι αλλη κλαση..οκ τελος δεν εχει νοημα αυτο που λεμε τωρα απλα κουβεντα να γινεται..
DORIAN
QUOTE(mia sun mia @ Jun 19 2010, 10:20 ) *
Φιλε λαθος δεν κανεις,αλλα αλλο Τζανιδακης αλλο Τρικαλιωτης,εχετε καταλαβει πως ο Τρικαλιωτης ηταν μεσα στα 3 καλυτερα πλει μεικερ της β εθνικης?τι σχεση εχει ο Τρικαλιωτης με τον Τζανιδακη?ακομα ακομα τι σχεση μπορει να εχει η ομαδα του Μαρκοπουλου με πριν 2 χρονια?δεν ξερω αν ειναι λογια αυτα τα ψαξτε τον δευτερο κ τετοια,παντως ειναι φαβορι ποια,δεν εχει καμια ομαδα τετοια γκαρντ πως να γινει τωρα?πρεπει να ειμαστε ειλικρινης...ομαδες κ αλλες θα ειναι καλες αλλα ειναι τοσο τεραστια η διαφορα ειδικα του Τρικαλιωτη που το κανουν φαβορι το Μρκοπουλο,αυτη ειναι η αληθεια,οσο για εναν φιλο που ειπε για το αν ισχυει η μεταγραφη κ να το ξανακοιταξω του λεω πως ισχυει 10000000%,το επιβεβαιωσα κ ειναι τελος..

Ο Νεοπεντελικος νομιζω οτι καποια στιγμη θα κινειθει κ θα δυναμωσει αισθητα,καταρχην απ οτι ξερω γυριζει σαν παικτης ο Βουρτζουμης..


Αν γυριζει σαν παικτης ο Βουρτζουμης δεν το ξερω και πολυ αμφιβαλω ειδικα τωρα που ο ανθρωπος εχει και νεα επιχειρηση και τρεχει.
Παντως αν οντως ειναι ετσι οπως τα λες τοτε τι συγκριση μπορει να γινει αναμεσα σε Τρικαλιωτη και Βουρτζουμη εστω στα 40 του. Να πω κι' εγω ψαξτε για τον δευτερο για τον ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ?
Ας σοβαρευτουμε λιγο φιλε μου. Το πρωταθλημα της Α ΕΣΚΑ ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο της Β ΕΣΚΑ και θα δυσκολευτειτε παρα παρα πολυ.
Οι ομαδες που ειναι φαβορι ειναι ο ΑΕΤΟΣ αν δεν γινουν κραυγαλαια λαθη που απ οτι μαθαινω τα δινει ολα και δεν καταλαβαινει τιποτε και ο ΔΑΣΑΛ που απο καπου αντλει δυναμη η προσποιειται οτι εχει δυναμη παντως εχει καλο προπονητη και πηρε και καλους παικτεςΛυγγεριδη,Μπαρτζο,Πετριανιδη,Γοντι
α εχει συμφωνησει με Παναγιωτοπουλο και επεται συνεχεια ενω επιστρεφει και ο Μπατος παικτης απο τους καλυτερους της κατηγοριας.Για το Μαρκοπουλο καλο θα ειναι να βαλει στοχο την 5αδα για να σωθει ευκολα. Καλη επιτυχια .
mia sun mia
QUOTE(DORIAN @ Jun 19 2010, 11:21 ) *
Αν γυριζει σαν παικτης ο Βουρτζουμης δεν το ξερω και πολυ αμφιβαλω ειδικα τωρα που ο ανθρωπος εχει και νεα επιχειρηση και τρεχει.
Παντως αν οντως ειναι ετσι οπως τα λες τοτε τι συγκριση μπορει να γινει αναμεσα σε Τρικαλιωτη και Βουρτζουμη εστω στα 40 του. Να πω κι' εγω ψαξτε για τον δευτερο για τον ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ?
Ας σοβαρευτουμε λιγο φιλε μου. Το πρωταθλημα της Α ΕΣΚΑ ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο της Β ΕΣΚΑ και θα δυσκολευτειτε παρα παρα πολυ.
Οι ομαδες που ειναι φαβορι ειναι ο ΑΕΤΟΣ αν δεν γινουν κραυγαλαια λαθη που απ οτι μαθαινω τα δινει ολα και δεν καταλαβαινει τιποτε και ο ΔΑΣΑΛ που απο καπου αντλει δυναμη η προσποιειται οτι εχει δυναμη παντως εχει καλο προπονητη και πηρε και καλους παικτεςΛυγγεριδη,Μπαρτζο,Πετριανιδη,Γοντι
α εχει συμφωνησει με Παναγιωτοπουλο και επεται συνεχεια ενω επιστρεφει και ο Μπατος παικτης απο τους καλυτερους της κατηγοριας.Για το Μαρκοπουλο καλο θα ειναι να βαλει στοχο την 5αδα για να σωθει ευκολα. Καλη επιτυχια .

Αρχικα φιλε μου θα σου πω οτι δεν ειμαι μαρκοπουλο,ειμαι μπασκετικος απλα,δεν ειμαι με καποια ομαδα απο την εσκα,η ομαδα μου παιζει γ εθνικη κ ειναι ο μιλωνας,παει αυτο..δευτερο που θελω να σου πω ειναι οτι συγκριση σε βουρτζουμη τρικαλιωτη δεν μπορει να γινει γιατι παιζουν κ αλλοι θεση κ γιατι εχουν διαφορα 10αετιας κ γιατι ο βουρτζουμης ηταν ενα πολυ καλο ονομα στην α1,τριτο ειναι οτι σιγουρα η α εσκα δεν ειναι σαν την β,αλλα τι προβλημα μπορει να εχει ο τρικαλιωτης οταν εκανε την διαφορα στην β εθνικη δηλ προσθεου,τεταρτο για να τελειωνουμε με αυτο,το παιδι ειναι ο καλυτερος παιχτης στην εσκα μακραν κ δεν ειμαι ο μονος που το λεω κ ακομα περισσοτερο δεν εχω ουτε ενα λογο να το πω,ουτε τον ξερω προσωπικα ουτε νταλαβερια με μαρκοπουλο εχω,απλα να λεμε την αληθεια κ πεμπτο σιγουρα η πεντελη θα ενισχυθει το πιστευω,ψαξε κ αυτο με τον βουρτζουμη παιζει δυνατα νομιζω..
DORIAN
QUOTE(mia sun mia @ Jun 19 2010, 12:02 ) *
Αρχικα φιλε μου θα σου πω οτι δεν ειμαι μαρκοπουλο,ειμαι μπασκετικος απλα,δεν ειμαι με καποια ομαδα απο την εσκα,η ομαδα μου παιζει γ εθνικη κ ειναι ο μιλωνας,παει αυτο..δευτερο που θελω να σου πω ειναι οτι συγκριση σε βουρτζουμη τρικαλιωτη δεν μπορει να γινει γιατι παιζουν κ αλλοι θεση κ γιατι εχουν διαφορα 10αετιας κ γιατι ο βουρτζουμης ηταν ενα πολυ καλο ονομα στην α1,τριτο ειναι οτι σιγουρα η α εσκα δεν ειναι σαν την β,αλλα τι προβλημα μπορει να εχει ο τρικαλιωτης οταν εκανε την διαφορα στην β εθνικη δηλ προσθεου,τεταρτο για να τελειωνουμε με αυτο,το παιδι ειναι ο καλυτερος παιχτης στην εσκα μακραν κ δεν ειμαι ο μονος που το λεω κ ακομα περισσοτερο δεν εχω ουτε ενα λογο να το πω,ουτε τον ξερω προσωπικα ουτε νταλαβερια με μαρκοπουλο εχω,απλα να λεμε την αληθεια κ πεμπτο σιγουρα η πεντελη θα ενισχυθει το πιστευω,ψαξε κ αυτο με τον βουρτζουμη παιζει δυνατα νομιζω..


Oχι οτι μου πεφτει λογος, αλλα ετσι για να μη υποτιμας τη νοημοσυνη μας, διαβασα τα 13 ποσταρισματα σου και διαπιστωσα οτι σε ολα αναφερεσε στο ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ και στον ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗ .Αναφορα στον ΜΙΛΩΝΑ γινεται μονο στο τελευταιο ποστ που προσπαθεις να μας πεισεις οτι εισαι οπαδος του ΜΙΛΩΝΑ και δεν εχεις καμμια σχεση με ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ .Γιατι ? Δεν ξερω.Αβυσος η ψυχη του ανθρωπου.
mia sun mia
QUOTE(DORIAN @ Jun 19 2010, 12:27 ) *
Oχι οτι μου πεφτει λογος, αλλα ετσι για να μη υποτιμας τη νοημοσυνη μας, διαβασα τα 13 ποσταρισματα σου και διαπιστωσα οτι σε ολα αναφερεσε στο ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ και στον ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗ .Αναφορα στον ΜΙΛΩΝΑ γινεται μονο στο τελευταιο ποστ που προσπαθεις να μας πεισεις οτι εισαι οπαδος του ΜΙΛΩΝΑ και δεν εχεις καμμια σχεση με ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ .Γιατι ? Δεν ξερω.Αβυσος η ψυχη του ανθρωπου.

Φιλε μου ειμαι μανατζερ του κ τον διαφημιζω για να βρει ομαδα γιατι δεν μπορει μονος του κ το βοηθαω το παιδι,ασε μας ρε φιλε,για πεντελη,δεν εγραψα;για δασαλ;ειμαι μεσα στον μιλωνα κ δεν γραφω για ευνοειτους λογους,γραφω κ λεω αυτα που βλεπω κ ξερω αντικειμενικα,απο κει κ περα τι να σου πω;τελος το θεμα εγω δεν θα κατσω να κοντραρομαι για κατι που ειναι στανταρ αλλα κ για κατι που δεν με ενδιαφερει κ πολυ..απλα κουβεντα κανουμε,τελος παντων..
dion
ΣΥΝΟΨΗ ΤΩΝ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΩΝ


ΑΕΤΟΣ
Ανανεωσε με Πλατη και μαλλον Βεληζιωτη. Απεκτησε Δημητρακουλη , Βουζα ,Τσακιρη ,Χρονοπουλο.Μολις ξεκινησε θα κανει εντυπωση με τις κινησεις του.

ΔΑΣΑΛ
Ανανεωσε με Μπατο ,Δημα. Απεκτησε Λυγγεριδη, Μπαρτζο, Πετριανιδη, Γοντικα, πολυ κοντα με Παναγιωτοπουλο.
ψαχνει πρωτο ασσο και το κερασακι. Μεγαλη ανεση .

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ
Ανανεωσε με Κορβινγκτον που θεωρειται πλεον γηγενης.Μενουν Μαντζιος,Μανιατης,Αττικος,Μπιγκος,Ζερβολεα
ς.Απεκτησε
Παπαθεοδωρου.Προσεκτικες κινησεις για ουσιαστικη ενισχυση σε ολες τις θεσεις.Πιστευουν πολυ στον coach Καρατζα και θελουν να του δωσουν προικα για διακριση.

ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ
Πολυ κοντα με Κριτουλη, Βασιλειου.
Οποιος ξερει κατι αλλο ας το γραψει.
kserolas
QUOTE(dion @ Jun 19 2010, 18:55 ) *
ΣΥΝΟΨΗ ΤΩΝ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΩΝ


ΑΕΤΟΣ
Ανανεωσε με Πλατη και μαλλον Βεληζιωτη. Απεκτησε Δημητρακουλη , Βουζα ,Τσακιρη ,Χρονοπουλο.Μολις ξεκινησε θα κανει εντυπωση με τις κινησεις του.

ΔΑΣΑΛ
Ανανεωσε με Μπατο ,Δημα. Απεκτησε Λυγγεριδη, Μπαρτζο, Πετριανιδη, Γοντικα, πολυ κοντα με Παναγιωτοπουλο.
ψαχνει πρωτο ασσο και το κερασακι. Μεγαλη ανεση .

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ
Ανανεωσε με Κορβινγκτον που θεωρειται πλεον γηγενης.Μενουν Μαντζιος,Μανιατης,Αττικος,Μπιγκος,Ζερβολεα
ς.Απεκτησε
Παπαθεοδωρου.Προσεκτικες κινησεις για ουσιαστικη ενισχυση σε ολες τις θεσεις.Πιστευουν πολυ στον coach Καρατζα και θελουν να του δωσουν προικα για διακριση.

ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ
Πολυ κοντα με Κριτουλη, Βασιλειου.
Οποιος ξερει κατι αλλο ας το γραψει.

Γεια σας. Αν και παρακολουθω τα θεματα Α και Β Ε.Σ.Κ.Α. αρκετα χρονια, αποφασισα τωρα να γραψω κι εγω κατι για να συνεισφερω στην κουβεντα. Η ομαδα λοιπον των δυτικων προαστιων που αναφερθηκε πιο πανω με τις "ηχηρες", οπως αποκαλεστηκαν μεταγραφες, ειναι γεγονος οτι ακουγεται εντονοτατα οτι θα πληρωσει, αν πληρωσει, μεχρι τις δημοτικες εκλογες. Τα ποσα που ακουγονται ειναι, σε ποσοστο πανω απο 80%, ψευτικα, πιστευω οτι καταλαβαινετε γιατι. Οι managers συμβουλευουν τους αθλητες να ζητανε πολυ "λογικα" ποσα κι ακομα λιγοτερα(να που οι κατα τα αλλα οχι χρησιμοι managers λενε και κανουν και κατι σωστο). Ακουγεται οτι ο play maker του Αετου μαλλον συμφωνησε με Αγ. Θωμα. Για την Παλατιανη αλλα εμαθα. Ο play maker της Παλατιανης, αυτος που τελειωσε τη χρονια, οχι ο αρχικος ο Τσατσανης, συμφωνησε με τον προεδρο του Αετου. Συζηταει η Παλατιανη με πολυ καλο,γνωστο κι εμπειρο 5αρι και ειναι κοντα, ομως τουλαχιστον 4 πολυ καλοι παιχτες της περιφερειας, Μισιακος, αφοι Κελεσιδη και Ψαρρης, ακουγεται οτι δεν τα βρηκαν κι εχουν προτασεις απο αρκετες ομαδες. Ο Αρης λεγεται οτι εχει προβληματα στις μεταγραφες αφου κυκλοφορει οτι οι παιχτες εχουν να πληρωθουν απο το Δεκεμβριο.
Θα επανελθω αργοτερα με ελπιζω πιο φρεσκα νεα.
dion
QUOTE(kserolas @ Jun 19 2010, 19:23 ) *
Γεια σας. Αν και παρακολουθω τα θεματα Α και Β Ε.Σ.Κ.Α. αρκετα χρονια, αποφασισα τωρα να γραψω κι εγω κατι για να συνεισφερω στην κουβεντα. Η ομαδα λοιπον των δυτικων προαστιων που αναφερθηκε πιο πανω με τις "ηχηρες", οπως αποκαλεστηκαν μεταγραφες, ειναι γεγονος οτι ακουγεται εντονοτατα οτι θα πληρωσει, αν πληρωσει, μεχρι τις δημοτικες εκλογες. Τα ποσα που ακουγονται ειναι, σε ποσοστο πανω απο 80%, ψευτικα, πιστευω οτι καταλαβαινετε γιατι. Οι managers συμβουλευουν τους αθλητες να ζητανε πολυ "λογικα" ποσα κι ακομα λιγοτερα(να που οι κατα τα αλλα οχι χρησιμοι managers λενε και κανουν και κατι σωστο). Ακουγεται οτι ο play maker του Αετου μαλλον συμφωνησε με Αγ. Θωμα. Για την Παλατιανη αλλα εμαθα. Ο play maker της Παλατιανης, αυτος που τελειωσε τη χρονια, οχι ο αρχικος ο Τσατσανης, συμφωνησε με τον προεδρο του Αετου. Συζηταει η Παλατιανη με πολυ καλο,γνωστο κι εμπειρο 5αρι και ειναι κοντα, ομως τουλαχιστον 4 πολυ καλοι παιχτες της περιφερειας, Μισιακος, αφοι Κελεσιδη και Ψαρρης, ακουγεται οτι δεν τα βρηκαν κι εχουν προτασεις απο αρκετες ομαδες. Ο Αρης λεγεται οτι εχει προβληματα στις μεταγραφες αφου κυκλοφορει οτι οι παιχτες εχουν να πληρωθουν απο το Δεκεμβριο.
Θα επανελθω αργοτερα με ελπιζω πιο φρεσκα νεα.


Τα πραγματα θα ειναι πολυ δυσκολα αλλα οι παικτες δεν καταλαβαινουν τιποτε. Το βιολι τους αυτοι. Που θα τα βρουν αγορια μου να σας τα δωσουν?Απο τους χορηγους?πρισευει χρημα στις επιχειρησεις για χορηγιες?Απο τις επιχειρησεις τους? που δραστηριοποιουνται στην ΚΙΝΑ? Απο τους Δημους που τους εχουν περικοψει 40% της κρατικης επιχορηγησης? Α κομη και απο τις ακαδημιες τα εσοδα θα ειναι περιορισμενα. ΛΟΓΙΚΕΥΘΕΙΤΕ.
coachara
QUOTE(dion @ Jun 19 2010, 19:48 ) *
Τα πραγματα θα ειναι πολυ δυσκολα αλλα οι παικτες δεν καταλαβαινουν τιποτε. Το βιολι τους αυτοι. Που θα τα βρουν αγορια μου να σας τα δωσουν?Απο τους χορηγους?πρισευει χρημα στις επιχειρησεις για χορηγιες?Απο τις επιχειρησεις τους? που δραστηριοποιουνται στην ΚΙΝΑ? Απο τους Δημους που τους εχουν περικοψει 40% της κρατικης επιχορηγησης? Α κομη και απο τις ακαδημιες τα εσοδα θα ειναι περιορισμενα. ΛΟΓΙΚΕΥΘΕΙΤΕ.

Ετσι ειναι φιλε μου οπως τα λες ακριβως,πολυ πολυ δυσκολα τα πραγματα.Πρεπει οι παιχτες κυριως να ειναι προσεκτικοι κ να εκτιμουν σωστα τις καταστασεις.

QUOTE(DORIAN @ Jun 19 2010, 11:21 ) *
Αν γυριζει σαν παικτης ο Βουρτζουμης δεν το ξερω και πολυ αμφιβαλω ειδικα τωρα που ο ανθρωπος εχει και νεα επιχειρηση και τρεχει.
Παντως αν οντως ειναι ετσι οπως τα λες τοτε τι συγκριση μπορει να γινει αναμεσα σε Τρικαλιωτη και Βουρτζουμη εστω στα 40 του. Να πω κι' εγω ψαξτε για τον δευτερο για τον ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ?
Ας σοβαρευτουμε λιγο φιλε μου. Το πρωταθλημα της Α ΕΣΚΑ ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο της Β ΕΣΚΑ και θα δυσκολευτειτε παρα παρα πολυ.
Οι ομαδες που ειναι φαβορι ειναι ο ΑΕΤΟΣ αν δεν γινουν κραυγαλαια λαθη που απ οτι μαθαινω τα δινει ολα και δεν καταλαβαινει τιποτε και ο ΔΑΣΑΛ που απο καπου αντλει δυναμη η προσποιειται οτι εχει δυναμη παντως εχει καλο προπονητη και πηρε και καλους παικτεςΛυγγεριδη,Μπαρτζο,Πετριανιδη,Γοντι

�α εχει συμφωνησει με Παναγιωτοπουλο και επεται συνεχεια ενω επιστρεφει και ο Μπατος παικτης απο τους καλυτερους της κατηγοριας.Για το Μαρκοπουλο καλο θα ειναι να βαλει στοχο την 5αδα για να σωθει ευκολα. Καλη επιτυχια .

Φιλε μου συμφωνω μαζι σου ως αναφορα τα λογια περι φαβορι κ πρωτιες κ τετοια,συμφωνω απολυτα,πρεπει να δειξουν μες το γηπεδο οι ομαδες οτι ειναι φαβορι.Ομως φιλε μου θα σου πω πως ο Τρικαλιωτης οντως ειναι ο καλυτερος παιχτης στην εσκα ευκολα αφου ηταν ενας απο τους καλυτερους στις εθνικες κατηγοριες,κ αν δεν γνωριζεις σταματησε απο εκει για προσωπικους λογους,κ εγω τυχαια το εμαθα απο τον GREER που ειναι οπαδος του Λαυριου κ τα ξερει καλυτερα γιατι ειχα εκπλαγει οταν εμαθα οτι κατεβηκε 5 κατηγοριες κατω,ομως ηταν για κατι προσωπικο,ειναι καλυτερος κ απο τον Σαββα θεωρω κ εγω οπως κ απο ολους.
kryono
Κριτουλης εκλεισε χτες στον ΠΑΠΑΓΟ
ενας απο τους καλυτερους playmakers στην Α' ΕΣΚΑΝΑ ο Κυρομητης ελευθερος απο τον ΠΟΛΙΣ οπως και ο πρωτος σκορερ της Α' ΕΣΚΑΝΑ περσυ ο Τσιριδης ελευθερος απο τον Θεμιστοκλη
θελω να πω να προσεχουν οι αθλητες που πλησιαζονται απο τον Θεμιστοκλη να προσεχουν κ να μεινουν μακρυα καλυτερα γιατι ο προεδρος ειναι εντελως αφερεγγυος κ ασταθης....
varabas
Καταρχάς το επίσημο Μαρκόπουλο δεν βγήκε να δηλώσει πως ο φετινός του στόχος θα είναι η άνοδος. Προτείνω αυτοσυγκράτηση στις δηλώσεις μέχρι να μας πούνε επίσημα μέσα από το forum (εάν το κάνουν) . Η Α’ΕΣΚΑ δεν είναι όπως η Β’ που ένας παίκτης μπορεί να κάνει την διαφορά αλλά χρειάζονται περισσότεροι παίκτες για να γίνει αυτό και γνωρίζω πως η συγκεκριμένη ομάδα προτιμά τα δικά της παιδιά έστω και αν έχουν μικρές δυνατότητες από το να αποκτάει παίκτες αμφιβόλου αξίας χωρίς να το ενδιαφέρει αν θα ανέβει η πέσει. Προσωπική μου άποψη αν έχουν αποκτήσει τον Τσίρο αν και συνεχίζω να έχω επιφυλάξεις τότε με άλλες 3-4 μέτριες προσθήκες μπορεί να χτυπήσει μία θέση ανάμεσα στις 5-8 που θα του δώσει την σωτηρία αφού προβλέπεται να πέσουν 5-6 ομάδες.
Όσο για τον DORIAN ο Τζανιδάκης μπορεί να είναι καλό παιδί και καλός παίκτης αλλά μόνο για τα μονά. Στα διπλά έχει ένα μικρό πρόβλημα αφού έχει την φήμη του χειρότερου συμπαίκτη και απορώ πώς την γλύτωσε στο Μαρκόπουλο και στην Λευκάδα και δεν τον δείρανε. Πρέπει οι παίκτες των ομάδων αυτών να είχαν μεγάλη υπομονή αφού στις προηγούμενες ομάδες που έπαιζε δεν προλάβαινε να τελειώσει την χρονιά και από Χριστούγεννα έψαχνε τον καινούριο του σταθμό. Το ότι βγήκε πρώτος σκόρερ στην κατηγορία πέρυσι οφείλεται στον Τσίρο που έκανε πίσω προκειμένου να μην τρελαθεί με τον τρόπο παιχνιδιού του Τζανιδάκη αλλά και στους συμπαίκτες του που για να δούνε την μπάλα ζητάγανε το βίντεο του αγώνα.
Το να συγκρίνουμε τον Βουρτζούμη με τον Τρικαλιώτη είναι σαν να συγκρίνουμε τον Γκάλη με τον Διαμαντίδη αλλά με τον τρόπο που παίζεται το παιχνίδι σήμερα. Αυτό είναι άδικο για τους παλιούς παίκτες αφού η σύγκριση αυτή είναι παράλογη. Πολύ καλός παίκτης ο Βουρτζούμης στην εποχή του αλλά ας περιμένουμε να δούμε αν μπορεί να προσαρμοστεί στον τρόπο που παίζεται το παιχνίδι σήμερα ακόμα και αν η κατηγορία είναι η Α’ ΕΣΚΑ. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσει είναι τα 40 χρόνια του και αν αμφιβάλετε ρωτήστε τον Φλώρο που παίζει Β’ ΕΣΚΑ ..
Ο Νικητάκης είναι παικταράς και στο επίπεδο Τρικαλιώτη. Όποιος εν τω παραδέχεται νομίζω πώς έχει εμπάθεια.
Μέχρι σήμερα ΑΕΤΟΣ ΔΑΣΑΛ φαβορί για άνοδο ΠΕΝΤΕΛΗ για σφήνα ανάμεσά τους . Όλα αυτά όμως αλλάζουν από μέρα σε μέρα.

Κάποια στιγμή όλες οι ομάδες πρέπει να καταλάβουνε πώς δεν είναι κακό να μας ενημερώσουν για τα ρόστερ τους έτσι ώστε να μην παρατηρούνται τα φαινόμενα ράδιοαρβύλα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.