Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Eurocup - Σεζόν 2011-2012
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gallistis
τέλος καλό,όλα καλα(σχεδόν)

ωραίο παιχνίδι,χορταστικο(το λέω γιατι κερδίσαμε -αν χάναμε δε θα μου άρεσε τοσο).εξαιρετικος ο τζειμς,απιστευτος ο μολντροου με τις 4 τάπες.καλος ο ταπουτος μεχρι να κουραστει...ο κερους διαφήμιση του μπασκετ

και τα στατιστικα

http://live.euroleague.net/gamesjs.aspx?ig...WE34383&z=1

τραγικοι στις βολες...
SteelGandalf
Για τις βολές το είπα και κατά την διάρκεια του αγώνα (από νωρίς κιόλας).

Οι Αμερικανοί μας όντως παίζουν με πάθος και είναι όλοι τους πολύ καλοί. Ποιον να εκθειάσεις και ποιον να αφήσεις απ' έξω.

Ακόμη και ο Ντέιβις που ήρθε καθυστερημένα, αρχίζει και βρίσκει ρυθμό και μας δείχνει κάτι "δολοφονικά" ένστικτα στην επίθεση.

Πάρτε και τα στατιστικά έτσι για να φαίνονται:

Timemaster
Είναι απίστευτο το πως καταφέραμε να κάνουμε ντέρμπι τέτοιο παιχνίδι!!!

τέλος πάντων τέλος καλό όλα καλά και στον επόμενο γύρο θα έχουμε εκτός από την Κίμκη την Άσβελ και την Ντονετσκ!!!
rolleyes.gif
Zoys
Σημαντική η πρόκριση του Άρη στο last 16 αν και εγώ έμεινα περισσότερο στη φιλότιμη υπεροπροσπάθεια των Λιθουανών που τους συμπάθησα ιδιαίτερα αφού το πάλεψαν και κόντραραν στα ίσια τον Άρη όντας μια ομάδα καθαρά Λίθουανική χωρίς αμερικάνικη βοήθεια κι αυτό ήταν πράγματι αξιοθαύμαστο για μικρή ομάδα στο Eurocup.

Στους 16 πέφτει σε όμιλο με Βαλένθια-Χίμκι-Ντόνετσκ οπότε και η τρίτη θέση θα αποτελεί επιτυχία.

edit: σωστά TimeMaster. Με Βιλερμπάν και όχι Βαλένθια.
gallistis
QUOTE(SteelGandalf @ Dec 20 2011, 23:15 ) *
Πάρτε και τα στατιστικά έτσι για να φαίνονται:



εντύπωση μου, η παίξαμε χωρίς σεντερ?
Zoys
QUOTE(gallistis @ Dec 20 2011, 23:20 ) *
εντύπωση μου, η παίξαμε χωρίς σεντερ?

Η αλήθεια είναι ότι είδαμε αρκετά χαμηλά σχήματα και για αρκετή ώρα ήταν στο 5 ο Μάλντροου που μου αρέσει γενικά αν και παραμένει σε κολλεγιακό επίπεδο και μένει να δούμε και στη συνέχεια εαν μπορεί να ανταποκριθεί στο ευρωπαϊκό στυλ. Τα προσόντα πάντως τα έχει.
Timemaster
QUOTE(Zoys @ Dec 20 2011, 23:15 ) *
Στους 16 πέφτει σε όμιλο με Βαλένθια-Χίμκι-Ντόνετσκ οπότε και η τρίτη θέση θα αποτελεί επιτυχία.


είσαι σίγουρος πως παίζουμε με Βαλένθια και όχι Βιλερμπάν;
Η Βαλένθια έχασε σημερα η Βιλερμπάν κέρδισε οπότε ισοβαθμούν με την Βιλερμπάν να έχει καλύτερη διαφορά στα μεταξύ τους παιχνίδια.
tuareg
ο βαγγελας σχεδον εχασε το ματς με το χαμηλο σχημα αλλα του το δωσε ο λιθουανος που δε ζητησε να κανουν φαουλ αν εχαναν τη τελ επιθεση.....
Απο εκει και περα ο τζειμς δε πρεπει να βγαινει σχεδον ποτε και παμε για να το σκασουμε αν δε βελτιωθει ο βεργινης,εκτος αν δειξει ο νταν οτι μπορει πανω απο 5λεπτα στον ασο.
Σαμ και σερτζιο μεγαλα αλανια.....μπραβο και στο ντειβις...
Χαρηκα οχι τοσο για τη προκριση αλλα γιατι δε ξενερωσε ο κοσμος ,με ηττα αντε να τους ξαναμαζεψεις....



QUOTE (Timemaster @ Dec 20 2011, 23:25 ) *
είσαι σίγουρος πως παίζουμε με Βαλένθια και όχι Βιλερμπάν;
Η Βαλένθια έχασε σημερα η Βιλερμπάν κέρδισε οπότε ισοβαθμούν με την Βιλερμπάν να έχει καλύτερη διαφορά στα μεταξύ τους παιχνίδια.


νομιζω εχεις δικιο
http://www.eurocupbasketball.com/ulebcup/h...on-court/format
SteelGandalf
Παίξαμε χωρίς σέντερ επειδή και οι αντίπαλοι μας δεν είχαν κλασικό (5άρι) ψηλό μέσα. Προφανώς για να μπορούμε να είμαστε και πιο ευέλικτοι, όπως οι αντίπαλοι μας.

Παρόλα αυτά, ο νόμος του μπάσκετ λέει, μεταξύ άλλων, πως όταν υπερτερείς (τουλάχιστον σε ύψος) στη ρακέτα, περνάς την μπάλα μέσα (αρκεί να έχεις εκτός από ύψος και κάποιους στοιχειωδώς ικανούς ψηλούς) για να φθείρεις τους αντιπάλους σου, να πετύχεις εύκολα (και πιο σίγουρα) καλάθια και να κερδίσεις το παιχνίδι.

Αντ' αυτού, εμείς επιχειρήσαμε να κερδίσουμε τους Λιθουανούς παίζοντας το "παιχνίδι τους" (δηλαδή με τρίποντα) και αν και ήμασταν αρκετά καλοί, ειδικά στο 1ο ημίχρονο, κοντέψαμε να χάσουμε το παιχνίδι εξαιτίας αυτού του λόγου.

Βέβαια και η άμυνα ζώνης, από τον αντίπαλο, έπαιξε τον ρόλο της, αφού δεν μπορούσαμε να περάσουμε τη μπάλα, εύκολα, κοντά στο καλάθι.

Αμυντικά πάντως ήμασταν πάρα πολύ κακοί. Δεν ξέρω αν φταίει το άγχος, αλλά οι Λιθουανοί όποτε ήθελαν είτε σκόραραν με διεισδύσεις είτε με σουτ τριών πόντων.
Timemaster
QUOTE(gallistis @ Dec 20 2011, 23:20 ) *
εντύπωση μου, η παίξαμε χωρίς σεντερ?


ενώ σε όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια ποιος σέντερ μας έπαιζε με πλάτη στο καλάθι;

το περίεργο είναι πως ο Κρούσιτς ενώ ξεκινάει βασικός μετά από το πρώτο δίλεπτο τον τρώει η μαρμάγκα στον πάγκο...
εξίσου περίεργο είναι πως αυτό το παιχνίδι φαινόταν να ταιριάζει επιθετικά στον Μπόγρη που όμως δεν φάνηκε στο γήπεδο.
rolleyes.gif
Nuntius
QUOTE (Gino_Bill @ Dec 20 2011, 23:11 ) *
Πολύ ενδιαφέρον το προτζεκτ της Ρουντούπις. Θα πρέπει να γίνει κανόνας για ομάδες μεσαίας δυναμικότητας (οικονομικά) και στην Ελλάδα.


Δύσκολο. Ανύπαρκτες ακαδημίες και ανύπαρκτες υποδομές. Χωρίς αυτά δεν βγάζεις ομάδες στυλ Ρουντούπις που είναι όλοι δικά τους παιδιά. Άσε που στην Ελλάδα ελάχιστοι αγαπάνε το μπασκετάκι ώστε να κάτσουν να ασχοληθούν με ακαδημίες. Μακάρι να μπορούσαμε πάντως sad.gif
gallistis
QUOTE(tuareg @ Dec 20 2011, 23:26 ) *



σίγουρα εχεις δίκιο...

http://www.eurocupbasketball.com

Asvel Basket over Lukoil Basket and into the Last 16 from Group D. That result combined with Telenet Oostend beating Valencia Basket put Asvel first in the group and Valencia second.
SteelGandalf
Για τις ακαδημίες που λέτε ο Άρης είναι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα.

Έχει και βγάζει ταλέντα, αλλά είτε δεν επενδύει σωστά σε αυτά (να τους δώσει χρόνο συμμετοχής και παιχνίδια στα πόδια τους), είτε τους πουλάει, μη μπορώντας να τους κρατήσει στο ρόστερ του, οπότε και δεν μπορεί να "χτίσει" ομάδα με βάση αυτά τα δεδομένα.
Timemaster
QUOTE(SteelGandalf @ Dec 20 2011, 23:27 ) *
Παίξαμε χωρίς σέντερ επειδή και οι αντίπαλοι μας δεν είχαν κλασικό (5άρι) ψηλό μέσα. Προφανώς για να μπορούμε να είμαστε και πιο ευέλικτοι, όπως οι αντίπαλοι μας.

Παρόλα αυτά, ο νόμος του μπάσκετ λέει, μεταξύ άλλων, πως όταν υπερτερείς (τουλάχιστον σε ύψος) στη ρακέτα, περνάς την μπάλα μέσα (αρκεί να έχεις εκτός από ύψος και κάποιους στοιχειωδώς ικανούς ψηλούς) για να φθείρεις τους αντιπάλους σου, να πετύχεις εύκολα (και πιο σίγουρα) καλάθια και να κερδίσεις το παιχνίδι.

Αντ' αυτού, εμείς επιχειρήσαμε να κερδίσουμε τους Λιθουανούς παίζοντας το "παιχνίδι τους" (δηλαδή με τρίποντα) και αν και ήμασταν αρκετά καλοί, ειδικά στο 1ο ημίχρονο, κοντέψαμε να χάσουμε το παιχνίδι εξαιτίας αυτού του λόγου.

Βέβαια και η άμυνα ζώνης, από τον αντίπαλο, έπαιξε τον ρόλο της, αφού δεν μπορούσαμε να περάσουμε τη μπάλα, εύκολα, κοντά στο καλάθι.

Αμυντικά πάντως ήμασταν πάρα πολύ κακοί. Δεν ξέρω αν φταίει το άγχος, αλλά οι Λιθουανοί όποτε ήθελαν είτε σκόραραν με διεισδύσεις είτε με σουτ τριών πόντων.


έτσι ακριβώς...
αντί να γεμίσουμε την μπασκέτα και να αφήσουμε Κρούσιτς και Μπόγρη να παίζουν με πλάτη στο καλάθι εμείς προσπαθούσαμε να τους σπάσουμε την ζώνη με τρίποντα.




gallistis
QUOTE(Timemaster @ Dec 20 2011, 23:30 ) *
ενώ σε όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια ποιος σέντερ μας έπαιζε με πλάτη στο καλάθι;

το περίεργο είναι πως ο Κρούσιτς ενώ ξεκινάει βασικός μετά από το πρώτο δίλεπτο τον τρώει η μαρμάγκα στον πάγκο...
εξίσου περίεργο είναι πως αυτό το παιχνίδι φαινόταν να ταιριάζει επιθετικά στον Μπόγρη που όμως δεν φάνηκε στο γήπεδο.
rolleyes.gif



γιατί,νομίζεις οτι μπορούν τα παλικάρια?

QUOTE(Nuntius @ Dec 20 2011, 23:30 ) *
Δύσκολο. Ανύπαρκτες ακαδημίες και ανύπαρκτες υποδομές. Χωρίς αυτά δεν βγάζεις ομάδες στυλ Ρουντούπις που είναι όλοι δικά τους παιδιά. Άσε που στην Ελλάδα ελάχιστοι αγαπάνε το μπασκετάκι ώστε να κάτσουν να ασχοληθούν με ακαδημίες. Μακάρι να μπορούσαμε πάντως sad.gif


μεγάλη αλήθεια δυστυχώς...
T.W.Is.M.
Το περιεργο ειναι οτι κι εγω εκανα το ιδιο λαθος για τον επομενο γυρο βλεποντας το format του Eurocup. Ειδα D1 και εχοντας δει τη βαθμολογια μεχρι και την 5η αγωνιστικη και βλεποντας τις ομαδες του ομιλου θεωρησα βεβαιο οτι η Βαλενθια θα ηταν πρωτη και βιαστηκα να ετοιμασω τον επικηδειο. Η αληθεια ειναι ομως οτι η χωρις Παρκερ Βιλερμπαν και η Ντονετσκ ειναι ομαδες που παιζονται. Η Χιμκι ειναι αλλο επιπεδο και δεν πιστευω οτι μπορει να την κερδισει ουτε στο Αλεξανδρειο ο Αρης. Αν παντως τα καταφερει, γιατι να μην παρει και την προκριση?
Nuntius
Μια ομάδα που θα μπορούσε να το κάνει αυτό στην Ελλάδα είναι το Περιστέρι. Το θυμάμαι από όταν ήμουν στις Ακαδημίες πως και πολλοί παίχτες υπήρχαν και σχετικά καλή οργάνωση. Off-topic βέβαια tongue.gif
petrovic
το ματς πάντως ηταν πολυ ωραίο και επιθετικα πολυ χορταστικό. ο Άρης έχει μαζέψει παικτες που δεν είναι απλώς καλοί επιθετικά , αλλά παίζουν και αλέγκρα, "παιδική χαρά" στην επίθεση (Ταπούτος, Κερούς, Τζειμς, Ντειβις). σίγουρα τον φετινό Άρη θα τον ξαναπαρακολουθήσω, μου εδωσε πολύ ευχαριστη εικόνα σήμερα.
Timemaster
QUOTE(gallistis @ Dec 20 2011, 23:36 ) *
γιατί,νομίζεις οτι μπορούν τα παλικάρια?



αμφιβάλω... αλλά πάντα ελπίζω για την έκπληξη...
όπως έγινε με τον Κερούς πους βγάζει μάτια ή τον Ντέιβις που είχε σήμερα 7 στα 8 σουτ!!!


πάντως η τακτική του τρίποντου δε μας επέτρεψε να πάμε στην γραμμή των βολών (αν θυμάμαι καλά μέχρι τις αρχές της τέταρτης περιόδου είχαμε βαρέσει μόλις 8 βολές (όχι ότι αν βαρούσαμε περισσότερες θα έμπαιναν)
rolleyes.gif


SteelGandalf
Αν και είναι πολύ νωρίς να μιλάμε για προκρίσεις κλπ., νομίζω πως για να έχει πιθανότητες πρόκρισης, θα πρέπει να κερδίσει εντός έδρας τουλάχιστον τις δύο (Βιλερμπάν και Ντόνετσκ), προσπαθώντας να πετύχει το ίδιο και με την Χίμκι (πράγμα πάρα πολύ δύσκολο), ενώ θα πρέπει και εκτός έδρας να πάρει μία νίκη.

Συνολικά, δηλαδή, να κάνει τρεις τουλάχιστον νίκες. Έπειτα, θα δούμε ποια θα είναι τα νέα δεδομένα.
tuareg
ο κρουσιτς ξεκιναει για να γλυτωσει απο φαουλ τους αλλους ψηλους...αν του κατσει το παιχνιδι καλως αλλιως το τρωει ο παγκος μετα.....
επρεπε να παιξει ζωνη ο βαγγελας λιγο για να κρυψει το μπογρη που το περναγαν οι αλλοι στα ποδια και να του δωσει τη μπαλα στην επιθεση.
Ο Σαμ ειναι ο καλυτερος μας αμυντικος αλλα μπροστα εχασε 6-8 ευκολους ποντους.....
Στη Λιθουανια καταφεραμε και τους δειραμε στην αμυνα,σημερα οχι,ακομα κι ετσι ομως θα κερδιζαμε ανετα αν ο βεργινης ηταν απλα υποφερτος την ωρα που βγηκε ο τζειμς που btw μαλλον εχει κερδισει καλο συμβολαιο του χρονου σε πιο πλουσια ομαδα....
Nuntius
Ο Τζέημς είναι όντως ένας πάρα πολύ καλός παίχτης. Λαχείο. Δεν λέω τίποτα άλλο tongue.gif

Πάντως, ο Ντέιβις δεν μου έχει γεμίσει ακόμα το μάτι. Ναι, σήμερα ήταν εύστοχος, σίγουρα έχει ταλέντο αλλά οι επιλογές του τις περισσότερες φορές είναι λανθασμένες.
Timemaster
QUOTE(tuareg @ Dec 20 2011, 23:42 ) *
ο κρουσιτς ξεκιναει για να γλυτωσει απο φαουλ τους αλλους ψηλους...αν του κατσει το παιχνιδι καλως αλλιως το τρωει ο παγκος μετα.....
επρεπε να παιξει ζωνη ο βαγγελας λιγο για να κρυψει το μπογρη που το περναγαν οι αλλοι στα ποδια και να του δωσει τη μπαλα στην επιθεση.
Ο Σαμ ειναι ο καλυτερος μας αμυντικος αλλα μπροστα εχασε 6-8 ευκολους ποντους.....
Στη Λιθουανια καταφεραμε και τους δειραμε στην αμυνα,σημερα οχι,ακομα κι ετσι ομως θα κερδιζαμε ανετα αν ο βεργινης ηταν απλα υποφερτος την ωρα που βγηκε ο τζειμς που btw μαλλον εχει κερδισει καλο συμβολαιο του χρονου σε πιο πλουσια ομαδα....



α. Ο Βεργίνης μετά από τον τραυματισμό του φαίνεται πολύ διστακτικός και φοβισμένος ελπίζω να αποκτήσει ξανά τον τσαμπουκά που είχε στον ΠΑΟΚ
β. Ο Σαμ είναι αρκετά καλός αμυντικός στο να έρχεται από πίσω και να κόβει τον αντίπαλο αλλά γενικά πολλές φορές του φεύγουν οι αντίπαλοι ή όπως είπε ο Αλεξανδρής πηδάει χωρίς λόγο με αποτέλεσμα να χάνεται η "ισορροπία" στην άμυνα.
γ. Σήμερα (όπως και άλλες φορές) έχασαν και άλλοι εύκολα καλάθια. Ο Τσαλδάρης π.χ. έχασε 2 αιφνιδιασμούς.
δ. δε ξέρω πόσο λογική έχει αυτό με τον Κρούσιτς που λες μιας και δε θυμάμαι να το έχω ξαναδεί μιας και θέλεις να κάνεις μια γερή αρχή (ειδικά όταν παίζεις στην έδρα σου) με τους καλύτερους παίχτες.
ε. Σήμερα θα κερδίζαμε άνετα όχι επειδή έκαναν λάθη ο Μαυραιδής και ο Βεργίνης αλλά επειδή δε παίξαμε καλή άμυνα (ξύλο) και δε περάσαμε την μπάλα στους ψηλούς και δεν πήραμε τα αμυντικά ριμπάουντ.
rolleyes.gif
tuareg
QUOTE (Nuntius @ Dec 20 2011, 23:46 ) *
Ο Τζέημς είναι όντως ένας πάρα πολύ καλός παίχτης. Λαχείο. Δεν λέω τίποτα άλλο tongue.gif

Πάντως, ο Ντέιβις δεν μου έχει γεμίσει ακόμα το μάτι. Ναι, σήμερα ήταν εύστοχος, σίγουρα έχει ταλέντο αλλά οι επιλογές του τις περισσότερες φορές είναι λανθασμένες.


ο τζειμς εχει τα προσοντα του νταριους με το μυαλλο του ααρον και σκοραρει καλυτερα κι απο τους δυο....
δε το βλεπω να το κραταμε με τπτ.....
Ο ντειβις για τα φραγκα που παιρνει μια χαρα ειναι....αμυνα παιζει,πονταλακια βαζει....σημερα πχ πρεπει να εβγαλε το συμβολαιο του.....

Βtw
http://www.pressaris.gr/latest-news/4523-a...s-den-paei-allo
http://www.pressaris.gr/latest-news/4521-k...as-tou-tapoutou

δαμιαν δωσε κατι απο τις σημερινες εισπραξεις στους Ελληνες.......
gallistis
QUOTE(tuareg @ Dec 21 2011, 01:11 ) *
ο τζειμς εχει τα προσοντα του νταριους με το μυαλλο του ααρον και σκοραρει καλυτερα κι απο τους δυο....
δε το βλεπω να το κραταμε με τπτ.....
Ο ντειβις για τα φραγκα που παιρνει μια χαρα ειναι....αμυνα παιζει,πονταλακια βαζει....σημερα πχ πρεπει να εβγαλε το συμβολαιο του.....

Βtw
http://www.pressaris.gr/latest-news/4523-a...s-den-paei-allo
http://www.pressaris.gr/latest-news/4521-k...as-tou-tapoutou

δαμιαν δωσε κατι απο τις σημερινες εισπραξεις στους Ελληνες.......



ενα χρόνο του εχουμε κάνει συμβόλαιο του τζειμς?στους άλλους κάναμε τριέτη...
ο ντειβις τα εβγαλε τα λεφτά του(αν εχει πάρει τίποτα εδω που τα λέμε smiley.gif smiley.gif )

μου αρεσουν αυτες οι ηρωικές δηλώσεις του αλεξανδρή
να δουμε ποιος θα πρωτοπάρει λεφτά...εδώ χρωστάμε σε οποιον εχει περάσει εξω απο το αλεξάνδρειο
Johnaros
Ωραίο παιχνίδι, κόσμος στην εξέδρα, παλμός και πρόκριση.
At the end of the day όλα καλά.
Το παιχνίδι έγινε από το πουθενά θρίλερ.

Ο Τζέιμς πρέπει να πάρει κάτι να παίζει 40' σε κάθε παιχνίδι. Παιχταράς. Και μοναδικός άσσος.
Ο Βεργίνης όσο δε του βγαίνει τίποτα κομπλάρει περισσότερο. Σε κάθε παιχνίδι και χειρότερος. Και πράγματα που δε φαίνονται στα στατιστικά... Είδα το boxscore που τον δείχνει να έχει ένα λάθος. Σίγουρα είχε 2 απλά κάποιο δε μέτρησαν και κατέστρεψε 3-4 επιθέσεις ακόμα. Ή να πάει μόνιμα στο 2, ή δεν ξέρω ποια λύση υπάρχει. Δε μπορώ πάντως τον πανικό όταν είναι να κατεβάσει τη μπάλα.
Ο Μαυραειδής δυστυχώς δε βλέπει γήπεδο. Τα ντράιβ του είναι τυφλά. Δεν ξέρω πως μπορούμε να τον εκμεταλλευτούμε στην επίθεση. Δυνατός είναι, ας του μάθουν καμια κίνηση να ποστάρει και να τελειώνει με fade away ξέρω γω.
Ο Τσαλδάρης βρίσκει το σουτ του σιγά σιγά, αλλά είναι τρομερά κακός στους αιφνιαδιασμούς και στα γρήγορα ντράιβ. Έχασε ένα πέναλντι σήμερα, και αστόχησε σε λέι απ στον αιφνιαδιασμό έχοντας 2 πάσες. Δημήτρη, σούταρε.
Ο Ντέιβις τρομερός σήμερα, έβαλε 2 απίστευτα καλάθια εκτός ισορροπίας, και έβαζε τα ελεύθερα τρίποντα. Έτσι, μάλιστα, χρησιμότατος. Το κάρφωμα φοβήθηκα ότι θα το χάσει.
Ο Κερούς είναι ο x-factor της ομάδας. Παιχνίδι με το παιχνίδι ανεβαίνει και αυτός. Πηδάει στο Θεό, και με καλό τάιμινγκ. Έσωσε 3-4 επιθέσεις με επιθετικά ρημπάουντ, και είναι ο μοναδικός που μπορεί μετά τον Τζέιμς να απειλήσει με ντράιβ. Αν μπορέσει να πάρει το πρώτο βήμα δε σταματιέται. Α, και 3 καρφώματα σήμερα. Χάιλαιτ ήταν όμως ένα επιθετικό ρημπάουντ που πήρε πηδώντας ανάμεσα σε τρεις. Γούσταρε τον κόσμο, γούσταρε και ο κόσμος. Μπράβο Σέρτζιο.
Ο Ταπούτος ήταν ο Ταπούτος.
Μπόγρης και Τσαϊρέλλης κρίμα το μπόι τους. Ο πρώτος έχασε τουλάχιστον 4 ρημπάουντ που ήταν δικά του.
Ο Σαμ μέτριος μπροστά, αλλά πίσω, και ειδικά στην 4η περίοδο και την παράταση συγκινητικός. 4 τάπες λέει η στατιστική, αλλά αν βάλουμε και τα σουτ που αλλοίωσε ήταν πολλά παραπάνω.

Καλός ο όμιλος στην επόμενη φάση.
xavier
παντως ο βεργινης το αφησε στο +5 στη ληξη της 3ης περιοδου...Στην 4η περιοδο την εβγαλε ολη ο τζειμς, η ρουδουπις ειχε ξεμεινει απο ψηλους και παρολιγο να μας παρουν το παιχνιδι...Το προβλημα μας ειναι οτι δεν ξερουμε να παιζουμε κοντρολ μπασκετ, να εκμεταλευομαστε τα ματσαπ που υπερτερουμε...Ευτυχως εχουμε πολυ καλο περιφερειακο σουτ, και αρκετους παιχτες που μπορουν να δημιουργησουν φασεις για τον εαυτο τους...οπως ο τζειμς ή ο ταπουτος...

Το θεμα ειναι οτι με σοβαροτερους αντιπαλους, θα εχουμε προβλημα...

Τεσπα, υποθετω πως πρεπει να ειμαστε ευχαριστημενοι με αυτα που εχουμε...αλλα καποια στιγμη θα πρεπει και ο αλεξανδρης να βοηθησει λιγο την ομαδα, να δειξει εργο, δεν φτανει μονο το ταλεντο...
ViC
Ηθελα να πάω στο γήπεδο χθες, αλλά είχε γεννέθλια η ξαδέρφη της κοπέλας μου, οπότε ούτε από την τηλεόραση δεν μπόρεσα να το δω..... shot.gif 68.gif
Πήρα από τα σχόλιά σας μια γενική εικόνα για το τι είδατε χθες.
Πάμε τώρα στα του νέου ομίλου...
Η Χίμκι είναι απλώς αχτύπητη. Εκτός έδρας θα χάσουμε εύκολα. Στο Αλεξάνδρειο αν τους πετύχουμε σε κακή μέρα ή αδιάφορους (έχει βγει το πρόγραμμα της φάσης των 16; Μακάρι να την έχουμε τελευταία αγωνιστική) κι εμείς κάνουμε καλό παιχνίδι, μπορεί και να τους κερδίσουμε.
Από εκεί και πέρα χωρίς τους ΝΒΑερς η Βιλερμπάν δεν είναι φόβητρο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είμαστε καλύτεροί τους. Για την Ντόνετσκ δεν έχω εικόνα, αλλά μιλάμε για ουκρανική ομάδα, πόσο καλή μπορεί να είναι;
Κλειδί είναι προφανώς το πρόγραμμα των αγώνων όπως είπα παραπάνω. Για μένα προβάδισμα για τη δεύτερη θέση έχει όποιος παίζει με τη Χίμκι την 5η ή την 6η αγωνιστική στην έδρα του.
Θέλουμε 3 νίκες οπωσδήποτε (μάλλον δε κάνει καμιά ομάδα πλην της Χίμκι περισσότερες νίκες) και να προσπαθούμε ακόμα και σε ήττες να είμαστε κοντά στο σκορ, γιατί οι διαφορές ίσως να παίξουν ρόλο. Το οποίο σημαίνει ότι δεν παρατάμε κανένα ματς ακόμα και αν είμαστε με 10 πόντους πίσω ενάμιση λεπτό πριν το τέλος.
Timemaster
QUOTE(gallistis @ Dec 21 2011, 01:28 ) *
να δουμε ποιος θα πρωτοπάρει λεφτά...εδώ χρωστάμε σε οποιον εχει περάσει εξω απο το αλεξάνδρειο


και εγώ περνάω συχνά από το Αλεξάνδρειο να περιμένω τίποτα δώρα μέσα στις γιορτές;
smiley.gif

QUOTE(Johnaros @ Dec 21 2011, 01:56 ) *
Ωραίο παιχνίδι, κόσμος στην εξέδρα, παλμός και πρόκριση.
At the end of the day όλα καλά.
Το παιχνίδι έγινε από το πουθενά θρίλερ.

Ο Τζέιμς πρέπει να πάρει κάτι να παίζει 40' σε κάθε παιχνίδι. Παιχταράς. Και μοναδικός άσσος.
Ο Βεργίνης όσο δε του βγαίνει τίποτα κομπλάρει περισσότερο. Σε κάθε παιχνίδι και χειρότερος. Και πράγματα που δε φαίνονται στα στατιστικά... Είδα το boxscore που τον δείχνει να έχει ένα λάθος. Σίγουρα είχε 2 απλά κάποιο δε μέτρησαν και κατέστρεψε 3-4 επιθέσεις ακόμα. Ή να πάει μόνιμα στο 2, ή δεν ξέρω ποια λύση υπάρχει. Δε μπορώ πάντως τον πανικό όταν είναι να κατεβάσει τη μπάλα.
Ο Μαυραειδής δυστυχώς δε βλέπει γήπεδο. Τα ντράιβ του είναι τυφλά. Δεν ξέρω πως μπορούμε να τον εκμεταλλευτούμε στην επίθεση. Δυνατός είναι, ας του μάθουν καμια κίνηση να ποστάρει και να τελειώνει με fade away ξέρω γω.
Ο Τσαλδάρης βρίσκει το σουτ του σιγά σιγά, αλλά είναι τρομερά κακός στους αιφνιαδιασμούς και στα γρήγορα ντράιβ. Έχασε ένα πέναλντι σήμερα, και αστόχησε σε λέι απ στον αιφνιαδιασμό έχοντας 2 πάσες. Δημήτρη, σούταρε.
Ο Ντέιβις τρομερός σήμερα, έβαλε 2 απίστευτα καλάθια εκτός ισορροπίας, και έβαζε τα ελεύθερα τρίποντα. Έτσι, μάλιστα, χρησιμότατος. Το κάρφωμα φοβήθηκα ότι θα το χάσει.
Ο Κερούς είναι ο x-factor της ομάδας. Παιχνίδι με το παιχνίδι ανεβαίνει και αυτός. Πηδάει στο Θεό, και με καλό τάιμινγκ. Έσωσε 3-4 επιθέσεις με επιθετικά ρημπάουντ, και είναι ο μοναδικός που μπορεί μετά τον Τζέιμς να απειλήσει με ντράιβ. Αν μπορέσει να πάρει το πρώτο βήμα δε σταματιέται. Α, και 3 καρφώματα σήμερα. Χάιλαιτ ήταν όμως ένα επιθετικό ρημπάουντ που πήρε πηδώντας ανάμεσα σε τρεις. Γούσταρε τον κόσμο, γούσταρε και ο κόσμος. Μπράβο Σέρτζιο.
Ο Ταπούτος ήταν ο Ταπούτος.
Μπόγρης και Τσαϊρέλλης κρίμα το μπόι τους. Ο πρώτος έχασε τουλάχιστον 4 ρημπάουντ που ήταν δικά του.
Ο Σαμ μέτριος μπροστά, αλλά πίσω, και ειδικά στην 4η περίοδο και την παράταση συγκινητικός. 4 τάπες λέει η στατιστική, αλλά αν βάλουμε και τα σουτ που αλλοίωσε ήταν πολλά παραπάνω.

Καλός ο όμιλος στην επόμενη φάση.


Για Βεγίνη και Μαυραιδή συμφωνώ. Η εικόνα τους ήταν τραγική και έλπιζα να βοηθήσουν παραπάνω ώστε να δώσουν κάποιες ανάσες.
Μαζί με εσένα και όλοι εμείς φοβηθήκαμε πως θα το χάσει ο Ντέιβις αν και χτες τα έβαζε όλα. (Η ατάκα του Αλεξανδρή που είπε στον Κερούς όταν τον έβαλε στον αγώνα στη θέση του Ντέιβις μετά το τρίποντο στον αιφνιδιασμό ήταν ιστορική)
Ο Κερούς σίγουρα είναι ο μοναδικός παίχτης που έρχεται από τον πάγκο και ξέρεις ότι θα σε βοηθήσει και άσχετα με το πόσους πόντους βάζει και τα στατιστικά του κάνει τρομερή δουλειά.
Ο Ταπούτος είναι Ταπούτος και ο Αλεξανδρής που τον χρησιμοποιεί έτσι Αλεξανδρής.
Μπόγρης, Τσαιρέλλης και ο Κρούσιτς για όσο έπαιζε ήταν ποιο σοφτ και από τον Ταπούτο.
Ο Σαμ δεν έκανε κατά εμέ καλό παιχνίδι. 3/8 σουτ για ψηλό είναι πολύ άσχημα ποσοστά ενώ τα περισότερα ριμπάουντ και όλες οι τάπες του ήταν στην παράταση εως τότε πηδούσε στον γάμο του καραγκιόζη σε κάθε φάση ενώ δεν έπαιξε και καλή ατομική-ομαδική άμυνα
Ο Τσαλδάρης όσο πάει στρώνει και δε με αγχώνει τόσο πρώτον γιατί το σκορ το παίρνουμε και από άλλους παίχτες, δεύτερον άμυνα παίζει και τρίτον οι αλλαγή του είναι αξιόπιστη.
Για τον Τζέημς δεν υπάρχουν λόγια ώρες ώρες ήταν σαν να έτρεχε ανάμεσα σε κορύνες.

QUOTE(ViC @ Dec 21 2011, 12:20 ) *
Ηθελα να πάω στο γήπεδο χθες, αλλά είχε γεννέθλια η ξαδέρφη της κοπέλας μου, οπότε ούτε από την τηλεόραση δεν μπόρεσα να το δω..... shot.gif 68.gif
Πήρα από τα σχόλιά σας μια γενική εικόνα για το τι είδατε χθες.
Πάμε τώρα στα του νέου ομίλου...
Η Χίμκι είναι απλώς αχτύπητη. Εκτός έδρας θα χάσουμε εύκολα. Στο Αλεξάνδρειο αν τους πετύχουμε σε κακή μέρα ή αδιάφορους (έχει βγει το πρόγραμμα της φάσης των 16; Μακάρι να την έχουμε τελευταία αγωνιστική) κι εμείς κάνουμε καλό παιχνίδι, μπορεί και να τους κερδίσουμε.
Από εκεί και πέρα χωρίς τους ΝΒΑερς η Βιλερμπάν δεν είναι φόβητρο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είμαστε καλύτεροί τους. Για την Ντόνετσκ δεν έχω εικόνα, αλλά μιλάμε για ουκρανική ομάδα, πόσο καλή μπορεί να είναι;
Κλειδί είναι προφανώς το πρόγραμμα των αγώνων όπως είπα παραπάνω. Για μένα προβάδισμα για τη δεύτερη θέση έχει όποιος παίζει με τη Χίμκι την 5η ή την 6η αγωνιστική στην έδρα του.
Θέλουμε 3 νίκες οπωσδήποτε (μάλλον δε κάνει καμιά ομάδα πλην της Χίμκι περισσότερες νίκες) και να προσπαθούμε ακόμα και σε ήττες να είμαστε κοντά στο σκορ, γιατί οι διαφορές ίσως να παίξουν ρόλο. Το οποίο σημαίνει ότι δεν παρατάμε κανένα ματς ακόμα και αν είμαστε με 10 πόντους πίσω ενάμιση λεπτό πριν το τέλος.


ακόμα δεν έχει βγει αλλά αν κρίνω από το περσινό (δε φαίνεται να το άλλαξαν) παίζουμε κατά σειρά εκτός με Βιλερμπαν, εδώ με Κίμκι, εδώ με Ντονετσκ, εκτός με Ντονετσκ, μέσα με Βιλερμπαν και τέλος μέσα στην Κίμκη.
Οπότε ας ελπίσουμε να έχουμε καθαρίσει την πρόκριση μεσα στο Αλεξάνδρειο με τους Γάλλους γιατί το να πας στα κρύα για να κερδίσεις δεν είναι το καλύτερο όσο αδιάφορη και αν είναι η Κίμκη.
Αλλά όλα αυτά εφόσον το σύστημα είναι ίδιο με πέρσι.
Timemaster
λίγα στατιστικά για την φάση των 32....

bball.gif ο Άρης είναι 22 σε ποσοστά στα δίποντα σε 32 ομάδες ενώ αν βάλουμε μονάχα τις 16 ομάδες που πέρασαν ήμαστε καλύτεροι μόνο από την Ντόνετσκ με την οποία θα παίξουμε και την Νύμπουργκ με την οποία παίξαμε!!!
bball.gif από την άλλη είμαστε πολλοί δυνατοί στα ριμπάουντ (τέταρτοι) και ειδικά στα αμυντικά (πρώτοι) απίστευτο και όμως!!!
bball.gif η μεγαλύτερη αδυναμία μας είναι στις ασίστ όπου για μόλις 1 ανά αγώνα (9 συνολικά) δεν ήμαστε τελευταίοι
bball.gif από τις ομάδες που πέρασαν ήμαστε 13οι στην αξιολόγηση rkg σε ένα τομέα όπου η Ντόνετσκ είναι στα ίδια επίπεδα με εμάς η Βιγιαρεάλ ένα σκαλί πάνω από εμάς και η Κίμκι όνειρο χειμερινής νυκτός.
bball.gif αμυντικά ήμαστε η δεύτερη καλύτερη άμυνα του τουρνουά σε ισοβαθμία αλλά με 5 λεπτά λιγότερα την Μπανβιτ και λίγο χειρότεροι της Λίετβους που είναι η μία από τις δύο αήττητες ομάδες (η άλλη είναι η Κίμκη)
bball.gif ο Τζέιμς είναι ο καλήτερος παίχτης της ομάδος έως τώρα έχοντας το την πρωτιά σε χρόνο συμμετοχής, πόντους, ασίστ,
κλεψίματα, κερδισμένα φάουλ και rkg ότι ποιο λογικό βέβαιος για έναν άσσο.
bball.gif από τον Άρη δύο μόνο παίχτες έπιασαν υψηλές θέσεις (στατιστικά) στην διοργάνωση. Ο Μούλντροου που είναι ο καλύτερος μπλοκέρ με μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο και ο Τζέιμς που είναι δεύτερος στα κερδισμένα φάουλ και τέταρτος σκόρερ
bball.gif τα ποσοστά μας στα τρίποντα είναι μέτριο αλλά ικανοποιητικό έχουμε 5 παίχτες που βαράνε με ποσοστό πάνω από το 33,3333333% (Τσαλδάρης, Μαυραιδής, Κερούς, Ντέιβις και Μποχωρίδης με 1/1) ο παίχτης που χαλάει τα ποσοστά είναι ο Τζέιμς με μόλις 20,8% και ο Βεργίνης με 25%. Αν αυτοί οι δύο δεν έκαναν καθόλου τρίποντα τότε η ομάδα θα είχε 36%
bball.gif Μούλντροου και Κερούς παίρνουν το 40% των επιθετικών ριμπάουντ
bball.gif Η καλύτερη "αμυντική" περιφέρεια είναι και αυτή που ξεκινάει σαν βασική μιας και Ντέιβις, Τζέιμς και Τσαλδάρης κάνουν μαζί το 50% των κλεψιμάτων για την ομάδα του Άρη.
bball.gif χειρότερος παίχτης μας στα δίποντα και με μεγάλη διαφορά είναι ο Τσαλδάρης που σουτάρει ή αφήνει τη μπάλα με λευ-απ με μόλις 18,2% και ενώ σουτάρει το 9% των διπόντων της ομάδος βάζει μόλις το 3,3% των πόντων που πετυχαίνει η ομάδα με δίποντα.
bball.gif Ο Κερούς είναι ο τρίτος καλύτερος ριμπάουντερ σε όλη την διοργάνωση σε αντιστοιχία χρόνου συμμετοχής
bball.gif Ο Βεργίνης είναι πέμπτος και ο Μπόγρης 16ος σε λάθη ανά λεπτό συμμετοχής στην διοργάνωση

rolleyes.gif
SteelGandalf
Ενδιαφέρονται στατιστικά στοιχεία.

Μακάρι να βελτιώσουμε τα κακώς κείμενα σε αρκετούς τομείς από αυτούς που αναφέρεις και να πετύχουμε να κρατήσουμε το αήττητο μέσα στο Αλεξάνδρειο.
Johnaros
Mε εξαίρεση ρημπάουντ και ασίστ, τα οποία στο πρωτάθλημα παίζει να είναι αντίστροφα, τα στατιστικά είναι αναμενόμενα...
Ο Τσαλδάρης όντως στην Ευρώπη τα σπάει.
gallistis
το καλό ειναι οτι ο όμιλος με κίμκι,βιλερμπάν και ντόνετσκ,δεν ειναι απαγορευτικός...με τη συνεχή βελτίωση που παρουσιάζουμε η ομάδα μπορεί να περάσει στους 8...δεν ειναι ακατόρθωτο
Timemaster

το πρόγραμμα επίσημα πλέον:

vs. BC Khimki January 17, 2012
at BC Donetsk January 24, 2012
vs. Asvel Basket January 31, 2012
at Asvel Basket February 07, 2012
at BC Khimki February 21, 2012
vs. BC Donetsk February 28, 2012

οπότε κερδίζουμε την πρώτη αγωνιστική και άσε τους άλλους μετά να τρέχουν!
Areianara_S3
QUOTE (SteelGandalf @ Dec 20 2011, 21:09 ) *
Όσο για τον κόσμο, είναι λίγος κατά την άποψη μου. Είναι πραγματικά λυπηρή η εικόνα στις εξέδρες.

αδερφε.. η καμερα ήταν αναποδα.. επειδη ειναι εντολη της ουλεμπ να φενονται οι παγκοι.. απο την αλλη πλευρα ο κοσμοςηταν πιτα.. ειδικα στις θυρες 6-7..

το ματς στο τελος το πηρε ο κοσμος.. οι Λιθουανοι ειχαν 2 επιθεσεις για να παρουν το ματς και τις χασαν και τις 2.. λογικο δεν εχουν συνηθησει σε τετοια ατμόσφαιρα.. πιστευω αν με τον οσφπ ειχαμε τοσο κοσμο θα το περναμε κι εκεινο το ματσάκι..

Κερους-Μαλντροου αυτοι που βγάζουν το περισσότερο παθος γινονται 1 με τον κοσμο..

ΥΓ.ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ μ%^&@ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΛΕ

ΥΓ1.ανοιξε τοπικ για το ματς με τον φιλοξενουμενο της πολης μας!!

το προγραμμα...

1η αγωνιστική (17/1)
ΑΡΗΣ – Κίμκι
Βιλερμπάν - Ντόνετσκ

2η αγωνιστική (24/1)
Ντόνετσκ – ΑΡΗΣ
Κίμκι - Βιλερμπάν

3η αγωνιστική (31/1)
ΑΡΗΣ - Βιλερμπάν
Κίμκι - Ντόνετσκ

4η αγωνιστική (7/2)
Ντόνετσκ – Κίμκι
Βιλερμπάν - ΑΡΗΣ

5η αγωνιστική (21/2)
Κίμκι – ΑΡΗΣ
Ντόνετσκ – Βιλερμπάν

6η αγωνιστική (28/2)
Βιλερμπάν – Κίμκι
ΑΡΗΣ – Ντόνετσκ
ViC
Δεν είναι και πολύ βολικό το πρόγραμμα. Αν χάσουμε το πρώτο ματς (κάτι που είναι μάλλον φυσιολογικό), πάμε μετά στην Ουκρανία μέσα στα κρύα του Γενάρη. Και αν χάσουμε κι εκεί, παίζουμε ματς ζωής ή θανάτου με τη Βιλερμπάν στο Παλέ. Θα είναι σαν τελικός κι αυτό δεν είναι υποχρεωτικά καλύτερο για το γηπεδούχο.
Όπως τα βλέπω, το καλύτερο πρόγραμμα το έχει η Βιλερμπάν. Μπορεί να ξεκινήσει με νίκη την πρώτη αγωνιστική και να είναι εξ' αρχής καβάλα στ' άλογο και παίζει την τελευταία αγωνιστική με την αδιάφορη (λογικά) τότε Χίμκι μέσα στη Γαλλία. Αν χρειάζεται να νικήσει, μάλλον θα νικήσει...
SteelGandalf
Αυτά όλα είναι σωστά, βάσει λογικής, αλλά δεν είναι και απόλυτα.

Μόνοι μας μπορούμε να κάνουμε τα εύκολα-δύσκολα (και το αντίθετο φυσικά).

Το μέλλον θα δείξει τι τελικά θα συμβεί.
Timemaster
QUOTE(ViC @ Dec 23 2011, 23:01 ) *
Δεν είναι και πολύ βολικό το πρόγραμμα. Αν χάσουμε το πρώτο ματς (κάτι που είναι μάλλον φυσιολογικό), πάμε μετά στην Ουκρανία μέσα στα κρύα του Γενάρη. Και αν χάσουμε κι εκεί, παίζουμε ματς ζωής ή θανάτου με τη Βιλερμπάν στο Παλέ. Θα είναι σαν τελικός κι αυτό δεν είναι υποχρεωτικά καλύτερο για το γηπεδούχο.
Όπως τα βλέπω, το καλύτερο πρόγραμμα το έχει η Βιλερμπάν. Μπορεί να ξεκινήσει με νίκη την πρώτη αγωνιστική και να είναι εξ' αρχής καβάλα στ' άλογο και παίζει την τελευταία αγωνιστική με την αδιάφορη (λογικά) τότε Χίμκι μέσα στη Γαλλία. Αν χρειάζεται να νικήσει, μάλλον θα νικήσει...


Συμφωνώ μαζί σου για το οτι η σειρά των αγώνων δεν είναι και τόσο καλή αλλά πιστεύω πως άμα θέλεις να είσαι ο καλύτερος πρέπει να κερδίσεις τους καλύτερους.

Συν ότι πάμε σε πρεμιέρα με γεμάτο Αλεξάνδρειο με την Κίμκι αιφνιδιάζοντας την και την κερδίζουμε και χωρίς άγχος πάμε στην Ουκρανία (που είναι το ποιο εύκολο ταξίδι από άποψη χρόνου) για το διπλό που θα κάνει όλους τους άλλους να τρέχουν. Ενώ και με δύο ήττες σε αυτούς τους αγώνες δεν έχει χαθεί η πρόκριση μιας και εν συνεχεία μπορείς να κάνεις τρεις νίκες σε τέσσερα παιχνίδια και να περάσεις.

Από την άλλη αν η Βιλερμπάν μπει στο πρώτο αγώνα μουδιασμένη και χάσει ουσιαστικά αποχαιρετά την διοργάνωση γιατί εν συνεχεία θα πρέπει να κάνει υπέρβαση για να περάσει ειδικά αν η Κίμκη δεν έχει εξασφαλίσει την πρωτιά.
rolleyes.gif
tuareg
Aποδόσεις για την κατάκτηση του Eurocup των ομάδων των ομίλων μας:
Κίμκι 3.00(πρώτο φαβορί, με δεύτερη τη Λιέτουβος και τρίτη τη Βαλένθια)
Βιλερμπάν 26.00 (8ο φαβορί από τις 16)
Άρης 51.00 (12ο φαβορί)
Ντόνετσκ 81.00 (14ο φαβορί και την ακολουθούν μόνο η Κρκα και η Ρίγα)

Οχι κι ασχημα για εμας αν υπολογισεις την εικονα μας τελη Οκτωβρη αρχες Νοεμβρη......
Zoys
Η Κίμκι υπερτερεί της Λιέτουβος κυρίως λόγω του ότι το final 4 θα είναι στην έδρα της. Πολύ λογικά μου φαίνονται τα φαβορί. Η Σπαρτάκ Αγ. Πετρούπολης με τι απόδοση παίζει;
gallistis
24 ευρω για 3 αγωνες...πολυ καλα

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=115511
SteelGandalf
Και που είσαι ακόμα φίλε μου. Με τα νέα οικονομικά δεδομένα, θα πρέπει να προσαρμοστούν τα πάντα γιατί αλλιώς, μόνοι τους θα αγωνίζονται και σε ποδόσφαιρο και σε μπάσκετ, παρά την επιθυμία του κόσμου να τους υποστηρίξει-ενισχύσει.
Areianara_S3
ΟΛΟΙ ΠΑΛΕ ΑΔΕΡΦΙΑ..

στηριξει καθολου πολλα τα 24Ε για 3 τετοια ματς..

βεβαια η ωρα ειναι..
gallistis
μπορουν να μου στείλουν άραγε απο την καε εισητήριο στην αθήνα?
tuareg
QUOTE (gallistis @ Jan 4 2012, 23:14 ) *
μπορουν να μου στείλουν άραγε απο την καε εισητήριο στην αθήνα?


το θες ετσι για να το χεις η θα πας επανω.....??
gallistis
QUOTE(tuareg @ Jan 4 2012, 23:29 ) *
το θες ετσι για να το χεις η θα πας επανω.....??


μποθ....

βασικά μόνο στο τελευταίο αγώνα θα προσπαθήσω να ανέβω-μακαρι να εχουμε και την πρόκριση
tuareg
QUOTE (gallistis @ Jan 4 2012, 23:34 ) *
μποθ....

βασικά μόνο στο τελευταίο αγώνα θα προσπαθήσω να ανέβω-μακαρι να εχουμε και την πρόκριση


παρε ενα τηλ και ζητα να στο κρατησουν και οταν ανεβεις το πληρωνεις....(το κανουν συνηθως)
αν δε βρεις ακρη πες μου....ισως βρω εγω.......
gallistis
QUOTE(tuareg @ Jan 5 2012, 00:25 ) *
παρε ενα τηλ και ζητα να στο κρατησουν και οταν ανεβεις το πληρωνεις....(το κανουν συνηθως)
αν δε βρεις ακρη πες μου....ισως βρω εγω.......



σε ευχαριστώ πολυ...
τους έστειλα ενα mail,αν δε βγάλω άκρη θα σου πω
θα ήθελα να έχω για αναμνηστικό ένα διαρκείας του άρη
gallistis
επικοινώνησαν μαζί μου απο τη καε,και θα μου στειλουν το διαρκείας στη αθήνα.να'ναι καλά

βγάλαμε και διαφημιστικό!

SteelGandalf
Σε λίγες ώρες, η ομάδα δίνει το εναρκτήριο παιχνίδι για το Group J, των "Last 16" του Eurocap.

19:45 (ΕΤ3)

Άρης - BC Khimki

Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ δύσκολο. Η αντίπαλη ομάδα, διαθέτει παίχτες με πολύ καλά ατομικά προσόντα, αλλά πρόκειται και για μια πολύ καλά δουλεμένη ομάδα, η οποία, στην καλή της μέρα, μπορεί να κερδίσει οποιαδήποτε αντίπαλο.

Εμείς, με την σειρά μας, πρέπει να "πιάσουμε" εξαιρετικά στάνταρντς απόδοσης, να περιορίσουμε την αντίπαλο μας και να έχουμε και την τύχη με το μέρος μας, ώστε να κάνουμε ένα θετικό ξεκίνημα και στον γύρο αυτό.

Δύσκολα πράγματα αλλά πρέπει και να το πιστεύουμε και να παλέψουμε γι' αυτό.

Καλή επιτυχία στην ομάδα μας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.