Help - Search - Members - Calendar
Full Version: METAΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Β' ΕΘΝΙΚΗΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
gratipa1929
Ίσως να μην προχώρησε λόγω μεταγραφής Μίχαλου?
basxetikos
καλησπερα.. μπορει καποιος να αναφερει τους παιχτες που εχει κλεισει ο χολαργος γιατι δεν βρηκα κατι ? ευχαριστω
gratipa1929
QUOTE (basxetikos @ Aug 8 2014, 22:08 ) *
καλησπερα.. μπορει καποιος να αναφερει τους παιχτες που εχει κλεισει ο χολαργος γιατι δεν βρηκα κατι ? ευχαριστω

Άλκης Κόκκαλης (3), Γιώργος Πολιτόπουλος (3-4), Γιάννης Παπαγεωργόπουλος (4), νεαροί και οι τρεις
basxetikos
με βαση τα εως τωρα δεδομενα ειναι πιο κοντα στις θεσεις υποβιβασμου αρα ? αν και σιγουρα ειναι πολυ νωρις ακομα..
gratipa1929
QUOTE (basxetikos @ Aug 8 2014, 22:22 ) *
με βαση τα εως τωρα δεδομενα ειναι πιο κοντα στις θεσεις υποβιβασμου αρα ? αν και σιγουρα ειναι πολυ νωρις ακομα..

Θεωρητικά ναι είναι από τα φαβορί για υποβιβασμό με βάση τις μέχρι στιγμής κινήσεις στην κατηγορία, αλλά και πέρυσι ο Χολαργός είχε το πιο αδύναμο ρόστερ από πλευράς ονομάτων, ωστόσο έκανε τρομερή πορεία και σώθηκε άνετα, αναδεικνύοντας και παίκτες (Τσιώκος, Αναγνωστάκης).
basxetikos
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 8 2014, 23:04 ) *
Θεωρητικά ναι είναι από τα φαβορί για υποβιβασμό με βάση τις μέχρι στιγμής κινήσεις στην κατηγορία, αλλά και πέρυσι ο Χολαργός είχε το πιο αδύναμο ρόστερ από πλευράς ονομάτων, ωστόσο έκανε τρομερή πορεία και σώθηκε άνετα, αναδεικνύοντας και παίκτες (Τσιώκος, Αναγνωστάκης).

πολυ σωστος αν και ειδικα στους ''κοντους'' δε βλεππω κινηση..φετος ειδικα πλην των τριων που ξεχωριζουν(φαρος,προμηθεας,κυμη) και κυνηγουν την ανοδο αν και θα φανει στο γηπεδο, ολοι εχουν κανει καλες κινησεις..βλεπεις καποιες ομαδες βασει ροστερ να εξασφαλιζουν παραμονη ?
gratipa1929
QUOTE (basxetikos @ Aug 9 2014, 00:25 ) *
πολυ σωστος αν και ειδικα στους ''κοντους'' δε βλεππω κινηση..φετος ειδικα πλην των τριων που ξεχωριζουν(φαρος,προμηθεας,κυμη) και κυνηγουν την ανοδο αν και θα φανει στο γηπεδο, ολοι εχουν κανει καλες κινησεις..βλεπεις καποιες ομαδες βασει ροστερ να εξασφαλιζουν παραμονη ?

Σωστά, ακριβώς όπως το λες οι 3 αυτοί είναι τα μεγάλα φαβορί αλλά προσωπικά δεν ξεγράφω και τον Ιωνικό Νίκαιας που μπορεί να μπει σφήνα. Από εκεί και πέρα Παπάγου, Πανερυθραϊκός, Αμύντας έχουν αξιόλογα ρόστερ και θα κάνουν ζημιές.

Φιλαθλητικός, Αγία Παρασκευή, Χολαργός, Μαρούσι και Δούκας σίγουρα θα παλέψουν για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Τελευταία αφήνω το Περιστέρι και το Ηράκλειο. Το Περιστέρι μετά τον πολύ σοβαρό τραυματισμό του Λυμπερόπουλου (όλο το χρόνο έξω) έχει προσεγγίσει τον Φαλέκα. Θεωρώ μια ομάδα ικανή για το καλύτερο και το χειρότερο στη σεζόν με βάση το ρόστερ. Αν αποκτήσει 1-2 αμυντικά εργαλεία, κρατήσει τον Γιαννίκο και πάρει και τον Φαλέκα σίγουρα δεν θα κινδυνεύσει.
Το Ηράκλειο δεν έχει σχηματίσει ακόμη πλήρες ρόστερ αλλά έχει έμπειρες μονάδες (Μπόγδανο, Αγαπιάδη, Τσερκιτζόγλου). Ρισκάρω να πω ότι ίσως κινδυνεύσει φέτος και αυτό.

Ακούστηκαν κάποιες φήμες τις προηγούμενες ημέρες ότι ο Ηλυσιακός ίσως αποσυρθεί από την Α2 και αγωνιστεί στην Β λόγω χρεών. Έχουμε κάποιο νέο?
gspara
To Mαρουσι απεκτησε τον αθλητικο παουερ-φοργουορντ ΓΙΑΝΝΗ ΣΤΟΥΚΑ(23-2.01) απο την ΑΕΚ.
Ο νεαρος θα ερχεται απο τον παγκο,επομενως ειμαστε ακομα σε αναμονη για τον βασικο ψηλο.
Reporter1983
QUOTE (gspara @ Aug 10 2014, 00:26 ) *
To Mαρουσι απεκτησε τον αθλητικο παουερ-φοργουορντ ΓΙΑΝΝΗ ΣΤΟΥΚΑ(23-2.01) απο την ΑΕΚ.
Ο νεαρος θα ερχεται απο τον παγκο,επομενως ειμαστε ακομα σε αναμονη για τον βασικο ψηλο.


Το Μαρουσι εχει παρει ψηλο. Τον Στραγκα...
gspara
QUOTE (Reporter1983 @ Aug 10 2014, 01:21 ) *
Το Μαρουσι εχει παρει ψηλο. Τον Στραγκα...

Eννοω για βασικο 4αρι για την θεση του Τοπαλη.
gspara
To Περιστερι για να καλυψει το κενο του ατυχου Λυμπεροπουλου απεκτησε τον Λαμπρο Αντωνοπουλο(24-2.00) που εμεινε ελευθερος απο τον ΑΓΟΡ.

Διαφορετικοι παιχτες,παραμενει ομως πολυ σημαντικη ενισχυση για τον ΓΣΠ.
Ο Λαμπρος μπορει να καλυψει και τις 3 θεσεις της περιφερειας και ειναι ιδιαιτερα αθλητικος.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 10 2014, 17:16 ) *
To Περιστερι για να καλυψει το κενο του ατυχου Λυμπεροπουλου απεκτησε τον Λαμπρο Αντωνοπουλο(24-2.00) που εμεινε ελευθερος απο τον ΑΓΟΡ.

Διαφορετικοι παιχτες,παραμενει ομως πολυ σημαντικη ενισχυση για τον ΓΣΠ.
Ο Λαμπρος μπορει να καλυψει και τις 3 θεσεις της περιφερειας και ειναι ιδιαιτερα αθλητικος.

Ωραία μεταγραφή αυτή! Θα πάρετε και Φαλέκα ή τώρα με Αντωνόπουλο έκλεισε η θέση του άσου? Πραγματικά εκπληκτική φαντάζει η συνύπαρξη Φαλέκα-Αντωνόπουλου-Γεωργοπαπαδάκου-Βούλγαρη στην περιφέρεια!!!

Ο Λυμπερόπουλος αποτελεί παρελθόν ή μπορεί να παίξει κάποιους αγώνες στο τέλος της χρονιάς αν αποθεραπευτεί νωρίτερα?
Gkos
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 8 2014, 19:19 ) *
Ίσως να μην προχώρησε λόγω μεταγραφής Μίχαλου?



Ο Μίχαλος πάντως,δεν έχει υπογράψει ακόμα στο Μαρούσι...

Τριτη 29 Ιουλίου απόγευμα έδωσε τα χέρια , το έγραψε Τρίτη βράδυ το basketblog http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15 ( καλές πηγές έχει) ,ήταν να υπογράψει Τετάρτη μεσημερι,δεν ξέρω τι συνέβη,αλλά για το τυπικό ακόμα δεν έχει υπογραψει...

Δεν λέω πως σημαίνει κάτι αυτό,αλλά ας κρατάμε μια πισινή ....

Γιατί μιλάμε για ανθρωπο ,που ασχολείται με πολλές δραστηριότητες και εκτός μπάσκετ και ίσως να προέκυψε κάτι.....
Gkos
QUOTE (gspara @ Aug 8 2014, 15:47 ) *
http://www.ebasket.gr/2014/08/%CF%88%CE%B1...B1%CF%86%CE%AE/
Ισχυει τελικα η μεταγραφη του Μπασδεκη στο Μαρουσι,γιατι εδω γραφει για Αετο????
Ξερει κανεις κατι???



Στον Αετό είναι....smile.gif
gratipa1929
Λίγο ανοργανωσιά πάλι στο Μαρούσι ή μου φαίνεται? Κρίμα για την ιστορική ομάδα έχουμε συζητήσει πολλές φορές ότι δεν μπορεί μια ομάδα που προχώρησε στην ευρωλίγκα πριν λίγα χρόνια να βρίσκεται στο έλεος του Θεού...
Gkos
Αντε πάλι τα ίδια....

Επειδή πριν λίγο,διάβασα και τι είχες γράψει πριν κανά μήνα σε απάντηση του ποστ μου,κάτσε να τα πάρουμε λίγο από την αρχή.....

Λεφτά δεν υπάρχουν...
Καλώς ή κακώς δεν υπάρχουν αρκετοί χορηγοί(ενα πουλάκι μου είχε πει-δεν το έχω επιβεβαιώσει- ότι ο Βαγγέλης Μάγειρας έφερνε εκείνος χορηγούς και με την αποχώρηση του φύγανε-δεν θέλω να πω ονόματα ), ο κόσμος δεν μπορείς να πεις ότι είναι πολύς (πέρσι όλη την σεζόν ,λόγω θεμάτων εφορίας δεν έκοβε καν εισητηρια) ,έγινε μια προσπάθεια αναδιοργανωσης με ένα δίδυμο στον πάγκο που ξέρει καλά την ομάδα (ειδικά ο Καρατζάς είναι στο Μαρουσι ως προπονητης από τα 18 του) και με μείωση του μπάτζετ....

Γίνεται μια ανακαίνιση και στις εγκαταστάσεις του γηπέδου ( http://euroleague.sport24.gr/article/29619...to_marousi.html ) ,μέχρι και γραφειο δημοσίων σχέσεων κάνανε, και προχωράμε.....

Αυτα μπορούν,αυτά κάνουν...


Ιστορική,ξε-ιστορική ,αυτη είναι τώρα η κατασταση....

Όσο για ακαδημίες ,συνεχίζουν να είναι πολύ καλές (όσο μπορούν δηλαδή ,γιατί ο Δούκας που δίνει υποτροφίες,μεταγράφει πολλά παιδιά)...

Το παιδικό περσι ηταν δευτερο στην ΕΣΚΑ μετά τον Δούκα,το εφηβικό ,άντεξε τις παρα πολλες αποχωρήσεις παικτών(ακόμα και για σπουδές στην Αμερική στα 16 τους) και με βοηθεια από παίδες σωθηκε...

Φετος το παιδικό ,θα παλέψει για σωτηρία ,αλλά οι εφηβοι,με την περσινή ομάδα έναν χρονο μεγαλύτερη ,και όλο σχεδόν το περσινό παιδδικό θα χτυπούσαν πρωτιά άνετα ,αλλά έκανε τις μεταγραφές που ξέρετε ο ΠΑΟ(Κόνιαρης,Λουντζης ,Παπαγιάννης κλπ) και θα μείνει με την χαρά....

Αλλά στην συνεντευξη που πόσταρα πριν έναν μήνα,αυτό έλεγε ο κος Καρατζας ...

http://www.amarysia.gr/marousi/a8litismos/...%81%CE%BF%C2%BB

Ότι ο στόχος είναι η αντρική ομάδα σε λίγα χρόνια να στελεχωθεί με παιδιά από τις ακαδημίες...

Αρα τι το συζητάμε ?? smile.gif

Ότι πιο υγιές μπορεί ,το κάνει.

Ελπίζω να σε κάλυψα,ήμουνα αρκετά αναλυτικός.
PetranG3
QUOTE(gspara @ Aug 10 2014, 17:16 ) *
To Περιστερι για να καλυψει το κενο του ατυχου Λυμπεροπουλου απεκτησε τον Λαμπρο Αντωνοπουλο(24-2.00) που εμεινε ελευθερος απο τον ΑΓΟΡ.

Διαφορετικοι παιχτες,παραμενει ομως πολυ σημαντικη ενισχυση για τον ΓΣΠ.
Ο Λαμπρος μπορει να καλυψει και τις 3 θεσεις της περιφερειας και ειναι ιδιαιτερα αθλητικος.



Στο Μιλωνα παντως οταν τον ειχα δει τη χρονια της Γ' που ανεβηκαμε (2012-13) ηταν κατα βαση στο 3...Και λογικο με τετοιο υψος...Στον ασσο χρησιμοποιουσαν τον Βουρλιτη οποτε ειχε πιο ελευθερο ρολο ο Αντωνοπουλος..

Απο τοτε δεν ξερω αν εγινε καλυτερος ή χειροτερος βεβαια...Σιγουρα πηρε σπουδαιες παραστασεις, αλλα περσι ειχε ελαχιστη συμμετοχη, απ οτι ειδα...
Για Β' ομως νομιζω οτι ειναι ΟΚ..
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 10 2014, 17:42 ) *
Ωραία μεταγραφή αυτή! Θα πάρετε και Φαλέκα ή τώρα με Αντωνόπουλο έκλεισε η θέση του άσου? Πραγματικά εκπληκτική φαντάζει η συνύπαρξη Φαλέκα-Αντωνόπουλου-Γεωργοπαπαδάκου-Βούλγαρη στην περιφέρεια!!!

Ο Λυμπερόπουλος αποτελεί παρελθόν ή μπορεί να παίξει κάποιους αγώνες στο τέλος της χρονιάς αν αποθεραπευτεί νωρίτερα?

Δεν εχω ακομα ενημερωση εκ των εσω για καμμια απο τις 2 ερωτησεις.
Προσωπικη γνωμη οτι πρεπει να αποκτηθει ασσος γιατι ο Αντωνοπουλος δεν ειναι κλασικος pg.Η εμπειρια και η κλαση του Φαλεκα ειναι απαραιτητη και θα δωσει πιστευω ωθηση και στον Παναγιωταρα.

@ Petran......κι'εγω αυτο εγραφα στο τοπικ του ΑΓΟΡ οταν εγινε η μεταγραφη του Αντωνοπουλου και διαβαζα οτι προοριζεται για μπακαπ στον ασσο.
Κουφος-Γιαπλες το επιχειρησαν αλλα ο Λαμπρος μου εμοιαζε λιγο εξω απο τα νερα του τις λιγες φορες που τον ειδα.

Κι'εγω στον Μιλωνα στο 3 τον θυμαμαι.Ηταν μαλιστα και την χρονια που εισαστε Α' Εσκανα και συμμετειχατε και οι δυο στο φ4 του κυπελλου.Εκει θυμαμαι στον ασσο επαιζαν Νασος Μεντζος-Ρουσσοπουλος.

Δεν ειναι ο κλασικος ασσος αλλα μπορει ειδικα στην Β' να καλυψει την θεση για καποια λεπτα.
PetranG3
QUOTE(gspara @ Aug 10 2014, 22:13 ) *
@ Petran......κι'εγω αυτο εγραφα στο τοπικ του ΑΓΟΡ οταν εγινε η μεταγραφη του Αντωνοπουλου και διαβαζα οτι προοριζεται για μπακαπ στον ασσο.
Κουφος-Γιαπλες το επιχειρησαν αλλα ο Λαμπρος μου εμοιαζε λιγο εξω απο τα νερα του τις λιγες φορες που τον ειδα.

Κι'εγω στον Μιλωνα στο 3 τον θυμαμαι.Ηταν μαλιστα και την χρονια που εισαστε Α' Εσκανα και συμμετειχατε και οι δυο στο φ4 του κυπελλου.Εκει θυμαμαι στον ασσο επαιζαν Νασος Μεντζος-Ρουσσοπουλος.

Δεν ειναι ο κλασικος ασσος αλλα μπορει ειδικα στην Β' να καλυψει την θεση για καποια λεπτα.



Αυτο κι αν ειναι μνημονικο... smiley.gif

Παντως τοτε που θυμασαι εσυ, ηταν πιο μικρουλης και δεν ειχε τοσο ενεργο συμμετοχη. Υπαρχει ομως και η εξηγηση σ' αυτο, καθως τα γκαρντ ηταν κλεισμενα.. Βουρλιτης, Μεντζος και Ρουσσοπουλος οπως γραφεις και στο (3) ο Βλαβιανος, που στη μερα του, τα βαζε απο παντου (εκτος απο σουτ δεν ειχε και κατι αλλο)...Σ' εκεινο το φαιναλ στον ημιτελικο απεναντι στην Μανδρα ειχε βαλει καπου 30π. με πολλα τριποντα...

Την επομενη χρονια, βρηκε καπως ρολο...και το πεταγμα το εκανε τοτε...Μετα κατεληξε στο Ρεθυμνο και ολα τ αλλα ειναι γνωστα...

Κι εγω παντως νομιζω οτι αν χρειαστει, μπορει να παιξει τετοιο ρολο...Στα γκαρντ ειστε πολυ καλα...Και στα point guard εκτος απο κλασσικους χειριστες μπορουν κι αλλοι να παιξουν για λιγο αυτον το ρολο (βλ. Βουλγαρης)...
Gkos
Επειδή λέτε για Περιστέρι,να πω κάτι που δεν βλέπω να έχει αναφερθεί....

Απο αρχές Ιουλίου κάπου ,κάνει προπονήσεις με την ομάδα ο Γκράντι(ο γνωστός ,του Πανελληνίου).....

Και απότι μου είπανε ,περιμένοουν να παντρευτεί μια ελληνιδα,ώστε να έχει ελληνικό διαβατήριο,και μετά θα υπογράψει....

Δεν είναι ράδιο αρβύλα....

Μου το εχουν πει ,2 διαφορετικά ατομα που δεν γνωρίζονται μεταξύ τους...
Όταν μου το είπε ο ένας και γω δεν το πίστεψα,αλλά μου το επιβεβαίωσε και άλλος....
gspara
QUOTE (Gkos @ Aug 12 2014, 14:51 ) *
Επειδή λέτε για Περιστέρι,να πω κάτι που δεν βλέπω να έχει αναφερθεί....

Απο αρχές Ιουλίου κάπου ,κάνει προπονήσεις με την ομάδα ο Γκράντι(ο γνωστός ,του Πανελληνίου).....

Και απότι μου είπανε ,περιμένοουν να παντρευτεί μια ελληνιδα,ώστε να έχει ελληνικό διαβατήριο,και μετά θα υπογράψει....

Δεν είναι ράδιο αρβύλα....

Μου το εχουν πει ,2 διαφορετικά ατομα που δεν γνωρίζονται μεταξύ τους...
Όταν μου το είπε ο ένας και γω δεν το πίστεψα,αλλά μου το επιβεβαίωσε και άλλος....

Θα με κανεις κουτσο ανθρωπο να βγω απο το σπιτι μου τρεχοντας smiley.gif

Για την ωρα,πολυ μου αρεσε η κινηση του ΦΟΑ και η αποκτηση του Γιωργου Μιχαλοπουλου(19-1.97) απο τον Δουκα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 12 2014, 15:18 ) *
Θα με κανεις κουτσο ανθρωπο να βγω απο το σπιτι μου τρεχοντας smiley.gif

Για την ωρα,πολυ μου αρεσε η κινηση του ΦΟΑ και η αποκτηση του Γιωργου Μιχαλοπουλου(19-1.97) απο τον Δουκα.

Φίλε μου ξέρεις για ΦΟΑ ποιοί έχουν μείνει από την περσινή χρονιά?

Διάβασα ότι είναι κοντά στο να κλείσει το ρόστερ και έχουν αποκτηθεί 7 παίκτες, άρα λογικά έχουν μείνει αρκετοί από το περσινό ρόστερ.

Μέχρι στιγμής έχουν αποχωρήσει σίγουρα οι Γ.Παπαδιονυσίου, Λάκκας, Σκάνδαλος, Τζόλος, Τσαρουχάς, Χάλαρης, Χείλαρης, Μουρίκης, Πρέκας και Δόξας.

Ο Καμπερίδης θα πουληθεί.

Άρα αυτοί που απομένουν και δεν ξέρουμε τι θα κάνουν είναι οι Παπαδημητρίου, Ντιαλλό, Σμυρλής και Παναγιώτου
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 12 2014, 15:43 ) *
Φίλε μου ξέρεις για ΦΟΑ ποιοί έχουν μείνει από την περσινή χρονιά?

Διάβασα ότι είναι κοντά στο να κλείσει το ρόστερ και έχουν αποκτηθεί 7 παίκτες, άρα λογικά έχουν μείνει αρκετοί από το περσινό ρόστερ.

Μέχρι στιγμής έχουν αποχωρήσει σίγουρα οι Γ.Παπαδιονυσίου, Λάκκας, Σκάνδαλος, Τζόλος, Τσαρουχάς, Χάλαρης, Χείλαρης, Μουρίκης, Πρέκας και Δόξας.

Ο Καμπερίδης θα πουληθεί.

Άρα αυτοί που απομένουν και δεν ξέρουμε τι θα κάνουν είναι οι Παπαδημητρίου, Ντιαλλό, Σμυρλής και Παναγιώτου

Ακομα δεν ξερω κατι παραπανω.Σιγουρα παντως θελει ψηλους.
gspara
Eπανερχομαι στο θεμα του Φιλαθλητικου γιατι δεν θελω να αφηνω τον φιλο μου gratipa στην αναμονη wink.gif

Μετα λοιπον απο εντατικες κατασκοπικες ερευνες ph34r.gif εχω να αποκαλυψω τα ακολουθα.....

Εκτος λοιπον απο τους γνωστους 7 (Παρασκευοπουλος-Λιακοπουλος-Μπαζιωτης-Σοφρωνας-Γρυλλης-Γεωργιαδης-Μιχαλοπουλος) επεστρεψε στην ομαδα ο μπομπερ Χριστοφορος Κελαιδης(19-1.85-2) απο το Γαλατσι.

Ηρθε ο Ιακωβος Πρεκας(20,2.06,4-5) απο τον Νεοπεντελικο.

Επισης αποκτηθηκε ο νεαρος Νικος Πανταζης(18,1.95,1-2).Εκανε πολυ καλη χρονια με την Ολυμπιαδα Παπαγου στην Α' Εσκα.Σουπερ ταλενταρα!!!!

Τελος εχει κλεισει δυο ψηλους που θα ανακοινωθουν συντομα.Ο ενας ειναι ο Παυλος Τραφαλης(35-2.03).
gratipa1929
Καλά δεν παίζεσαι!!! Ε γι'αυτό και εγώ σε ρωτάω συχνά, να μην εκμεταλλευτώ την απόλυτη εγκυκλοπαίδια του μπάσκετ??? Και νόμιζα ότι μόνο εγώ είμαι τόσο άρρωστος χιχιχι smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Λοιπόν μου αρέσει και φέτος ο Φιλαθλητικός!!! Σχεδόν όλοι οι παίκτες που έχει πάρει είναι στις αδυναμίες μου!
EAST END
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 13 2014, 13:13 ) *
Καλά δεν παίζεσαι!!! Ε γι'αυτό και εγώ σε ρωτάω συχνά, να μην εκμεταλλευτώ την απόλυτη εγκυκλοπαίδια του μπάσκετ??? Και νόμιζα ότι μόνο εγώ είμαι τόσο άρρωστος χιχιχι smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Λοιπόν μου αρέσει και φέτος ο Φιλαθλητικός!!! Σχεδόν όλοι οι παίκτες που έχει πάρει είναι στις αδυναμίες μου!



Απο Χολαργο μεριά τι γίνεται;;;
gspara
QUOTE (EAST END @ Aug 13 2014, 13:44 ) *
Απο Χολαργο μεριά τι γίνεται;;;

Oπως τα ειχε γραψει ο gratipa λιγο πιο πανω......Πολιτοπουλος-Π''γεωργοπουλος-Αλκης Κοκκαλης για την ωρα.
Περιμενουμε ενημερωση απο Jabar......

QUOTE (gratipa1929 @ Aug 13 2014, 13:13 ) *
Λοιπόν μου αρέσει και φέτος ο Φιλαθλητικός!!! Σχεδόν όλοι οι παίκτες που έχει πάρει είναι στις αδυναμίες μου!

Μαζι σου.Και με τις τελευταιες προσθηκες πιστευω θα ειναι πολυ ανταγωνιστικος.Ο Ζηβας ξερει τι κανει.Ηρθαν και αρκετοι παιχτες που εχουν ξαναπαιξει στην ομαδα και την γνωριζουν.

Να δουμε ποιο θα ειναι το 4αρι που θα ανακοινωθει.Επισης υπαρχει και το ενδεχομενο παραμονης του Ντιαλο,ενω θα γινει και αλλη μια μεταγραφη.Πιθανολογω στην θεση του ασσου.
Ο κοουτς θα προωθησει και 1-2 παιδια απο το εφηβικο(Τηλιοπουλος) που θα στελεχωσουν μελλοντικα το αντρικο.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 13 2014, 18:17 ) *
Oπως τα ειχε γραψει ο gratipa λιγο πιο πανω......Πολιτοπουλος-Π''γεωργοπουλος-Αλκης Κοκκαλης για την ωρα.
Περιμενουμε ενημερωση απο Jabar......


Μαζι σου.Και με τις τελευταιες προσθηκες πιστευω θα ειναι πολυ ανταγωνιστικος.Ο Ζηβας ξερει τι κανει.Ηρθαν και αρκετοι παιχτες που εχουν ξαναπαιξει στην ομαδα και την γνωριζουν.

Να δουμε ποιο θα ειναι το 4αρι που θα ανακοινωθει.Επισης υπαρχει και το ενδεχομενο παραμονης του Ντιαλο,ενω θα γινει και αλλη μια μεταγραφη.Πιθανολογω στην θεση του ασσου.
Ο κοουτς θα προωθησει και 1-2 παιδια απο το εφηβικο(Τηλιοπουλος) που θα στελεχωσουν μελλοντικα το αντρικο.

Ο μικρός αντετοκούμπο (ο...τρίτος!!!) πόσο χρονών είναι? Θα πάρει ευκαιρίες σύντομα??? Λογικά θα έχει το ταλέντο των δύο αδερφών του
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 13 2014, 21:00 ) *
Ο μικρός αντετοκούμπο (ο...τρίτος!!!) πόσο χρονών είναι? Θα πάρει ευκαιρίες σύντομα??? Λογικά θα έχει το ταλέντο των δύο αδερφών του

Eρχεται και ο Κωστακης με φορα......θα τον θαυμασουμε φετος στο εφηβικο,98αρης ειναι.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 13 2014, 21:31 ) *
Eρχεται και ο Κωστακης με φορα......θα τον θαυμασουμε φετος στο εφηβικο,98αρης ειναι.

Τέλεια, οπότε σε 2-3 χρόνια θα τον θαυμάζουμε και αυτόν στο ανδρικό!!!
SpIlIoS3pts
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 13 2014, 22:07 ) *
Τέλεια, οπότε σε 2-3 χρόνια θα τον θαυμάζουμε και αυτόν στο ανδρικό!!!


Παιδιά δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά έχω την εντύπωση ότι όλη η οικογένεια Αντετοκούνμπο μένει πλέον μόνιμα στην Αμερική, άρα και ο Κώστας και ο Αλέξανδρος θα αγωνιστούν σε High Schools εκεί πέρα...
gspara
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Aug 16 2014, 14:15 ) *
Παιδιά δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά έχω την εντύπωση ότι όλη η οικογένεια Αντετοκούνμπο μένει πλέον μόνιμα στην Αμερική, άρα και ο Κώστας και ο Αλέξανδρος θα αγωνιστούν σε High Schools εκεί πέρα...

Eχεις δικιο φιλε μου,το εμαθα κι'εγω.
gratipa1929
Σωστά αφού μετακόμισαν οικογενειακά πλέον, το είχα ακούσει αυτό... αλλά ο καύσωνας δεν κάνει καλό στην μνήμη!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
gspara
Η καθοριστικοτερη κινηση στην στελεχωση του φετινου ροστερ του Περιστεριου,κατα την γνωμη μου,ειναι η παραμονη του ΑΝΤΡΕΑ ΓΙΑΝΝΙΚΟΥ.
Η πολυτιμη παρουσια του με κανει και νοιωθω ασφαλεια.Απιστευτο τσαγανο και μεγαλη ψυχαρα.Τα σπανια αμυντικα του χαρισματα τον καθιστουν απαραιτητο στην αναβαθισμενη περιφερεια της ομαδας.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 16 2014, 18:42 ) *
Η καθοριστικοτερη κινηση στην στελεχωση του φετινου ροστερ του Περιστεριου,κατα την γνωμη μου,ειναι η παραμονη του ΑΝΤΡΕΑ ΓΙΑΝΝΙΚΟΥ.
Η πολυτιμη παρουσια του με κανει και νοιωθω ασφαλεια.Απιστευτο τσαγανο και μεγαλη ψυχαρα.Τα σπανια αμυντικα του χαρισματα τον καθιστουν απαραιτητο στην αναβαθισμενη περιφερεια της ομαδας.

Αφιερωμένο!!! Ήμουν σίγουρος ότι καιγόσουν να τον κρατήσετε!!! smiley.gif

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ταλέντο στην άμυνα πραγματικά. Μένει να δούμε αν θα φτάσει στο υψηλότερο επίπεδο της Α1 (γιατί όχι και ως μέλος του Περιστερίου). Αν δουλέψει πολύ και σωστά έχει όλα τα προσόντα για να το καταφέρει.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 16 2014, 21:47 ) *
Αφιερωμένο!!! Ήμουν σίγουρος ότι καιγόσουν να τον κρατήσετε!!! smiley.gif

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ταλέντο στην άμυνα πραγματικά. Μένει να δούμε αν θα φτάσει στο υψηλότερο επίπεδο της Α1 (γιατί όχι και ως μέλος του Περιστερίου). Αν δουλέψει πολύ και σωστά έχει όλα τα προσόντα για να το καταφέρει.

Πραγματικα ηταν ο μοναδικος που καιγομουνα να μεινει.Ο Σκουλιδας θεωρω οτι του χρονου το αργοτερο θα φυγει.
Οπως και για τον Χουμπαυλη ημουνα σιγουρος οτι θα τον ηθελε.Για τον Αντρεα δεν ηξερα.Περσι θεωρω οτι αδικηθηκε απο τον χρονο συμμετοχης του,ειδικα μετα την επιστροφη απο τον τραυματισμο του.Και επι Βλαχου δηλαδη και επι Χουμπαυλη.Ξεχωρα για τα καθημερινα δρομολογια και με απολαβες ενα κατοσταρικο το μηνα.

Δουλευει πολυ,ειναι πραγματικο σκυλι.Απλα για να προχωρησει καποιος νεος αθλητης χρειαζονται και αλλα πραγματα,οπως ισχυρο μπακγκραουντ,μανατζαρεοι κλπ.
Ο Αντρεας ειναι ενα απλο λαικο παιδι με αγωνιστικο τσαμπουκα και τσαγανο.Γι'αυτο του εχω μεγαλη αδυναμια και θα χαρω πολυ να εξελιχθει οπως του αξιζει.

Και φυσικα φιλε μου μακαρι σε 2 χρονια να εχουμε ντερμπι στο Μετς μεταξυ μας σε επιπεδο Α1.....Οπως παλια!!!!!
gspara
http://achaiasports.gr/%CE%BE%CE%B5%CE%BA%...AD%CE%B1%CF%82/
Το τελικο ροστερ του Προμηθεα Πατρων που ξεκινα σημερα την προετοιμασια του....

ΤΖΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΝΤΙΜΠ-ΧΑΜΗΛΟΣ
ΠΕΤΤΑΣ-ΛΑΠΠΑΣ
ΠΕΤΡΟΒΙΤΣ-ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΜΑΝΑΒΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΥ(U-20)
ΚΑΤΙΑΚΟΣ-ΣΟΥΦΛΙΑΣ
Elenbasketball
QUOTE (Elenbasketball @ Aug 20 2014, 15:53 ) *

Επόμενος στην σειρά για Α2 ο Ιωνικός .
Κατα 99% .
giorgos14
Μεταγραφή για την Ασπιδα Ξάνθης

olaxanthi
Vas
QUOTE(Elenbasketball @ Aug 20 2014, 16:16 ) *
Επόμενος στην σειρά για Α2 ο Ιωνικός .
Κατα 99% .


Για τον Ικαρο λένε ότι πέφτει?
Gkos
QUOTE (gspara @ Aug 13 2014, 21:31 ) *
Eρχεται και ο Κωστακης με φορα......θα τον θαυμασουμε φετος στο εφηβικο,98αρης ειναι.



Αφου ειναι 98ρης ,μπορούσε να παίξει παιδικό πέρσι...

Περίεργο,γιατί σε παιδικό δεν τον είδα ποτε(ουτε καν στα μπαραζ ,όπου έλειπε και ο πρωτος σκόρερ του ΦΟΑ) ,αντιθέτως τον ειδα σε εφηβικό δυο φορές....

Σκαρί ίδιο με του Γιάννη,πολύ τριποντάκι! smile.gif

QUOTE (Vas @ Aug 20 2014, 23:38 ) *
Για τον Ικαρο λένε ότι πέφτει?




Νοp.

Αυτός θα πέσει αγωνιστικα σε 9 μηνες...

Τον Ηλυσιακό λένε....
doctor_dru
QUOTE (Gkos @ Aug 22 2014, 04:43 ) *
Αφου ειναι 98ρης ,μπορούσε να παίξει παιδικό πέρσι...

Περίεργο,γιατί σε παιδικό δεν τον είδα ποτε(ουτε καν στα μπαραζ ,όπου έλειπε και ο πρωτος σκόρερ του ΦΟΑ) ,αντιθέτως τον ειδα σε εφηβικό δυο φορές....

Σκαρί ίδιο με του Γιάννη,πολύ τριποντάκι! smile.gif

97αρης είναι ο Κώστας,έπαιξε όλο τον πρώτο γύρο στο εφηβικό πέρσι (όπου ο Φιλαθλητικός ήταν αήττητος και είχε κερδίσει τον ΠΑΟ) μέχρι να φύγει όλη η οικογένεια για Αμερική.
Ίδιο σουλούπι με Γιάννη όντως,πολλοί λένε ότι έχει το περισσότερο ταλέντο και μακάρι να το αξιοποιήσει...
gratipa1929
Τελικά ακούγεται ότι και ο Ίκαρος βαράει διάλυση. Λέτε να δούμε και Ιωνικό Νίκαιας στην Α2 από φέτος?
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 23 2014, 00:19 ) *
Τελικά ακούγεται ότι και ο Ίκαρος βαράει διάλυση. Λέτε να δούμε και Ιωνικό Νίκαιας στην Α2 από φέτος?

Tα ιδια καραγκιοζιλικια καθε χρονο.Εχεις δεκα δραχμες να φτιαξεις ενα ανταγωνιστικο ροστερ για την κατηγορια και τον Σεπτεμβριο σου λενε ανεβα κατηγορια.
Καθε χρονο θα βλεπουμε ολο και περισσοτερες τετοιες περιπτωσεις.
Το μονο θετικο οτι θα υπαρχει ανταγωνισμος μεχρι τελους.Καμμια ομαδα δεν θα ειναι αδιαφορη αφου θα ειναι ορατο το ενδεχομενο να ανεβαινει και ο 10ος της βαθμολογιας blink.gif
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 24 2014, 10:46 ) *
Tα ιδια καραγκιοζιλικια καθε χρονο.Εχεις δεκα δραχμες να φτιαξεις ενα ανταγωνιστικο ροστερ για την κατηγορια και τον Σεπτεμβριο σου λενε ανεβα κατηγορια.
Καθε χρονο θα βλεπουμε ολο και περισσοτερες τετοιες περιπτωσεις.
Το μονο θετικο οτι θα υπαρχει ανταγωνισμος μεχρι τελους.Καμμια ομαδα δεν θα ειναι αδιαφορη αφου θα ειναι ορατο το ενδεχομενο να ανεβαινει και ο 10ος της βαθμολογιας blink.gif

Όπως το λες! Είναι τρομερό αυτό που συμβαίνει τα τελευταία 10 χρόνια. Άνω του 60% των ομάδων που υποβιβάζεται από την Α1 δεν αγωνίζεται στην Α2! Αυτό δείχνει πόσο κακός είναι ο οικονομικός προγραμματισμός των ομάδων. Πρώτα δημιουργούνται υπέρογκα χρέη σε μισθούς και ασφαλιστικά και δημόσιο (το ΙΚΑ είναι άγνωστη λέξη για το ελληνικό μπάσκετ!!!) και όταν κλείνει η κάνουλα των εσόδων λόγω του υποβιβασμού από τηλεοπτικά και ΟΠΑΠ οι ομάδες παύουν να υφίστανται στις υψηλές κατηγορίες. Και φυσικά ποιός εξοφλεί τους παίκτες και το δημόσιο μετά τη διάλυση των ΚΑΕ?????

Με την ευκαιρία το έψαξα λίγο βαθύτερα, ξεσκόνισα λίγο τα αρχεία των βαθμολογιών της Α1 και βλέπω ότι από τη σεζόν 2004-2005 μέχρι την περσινή, από τις 18 ομάδες που υποβιβάστηκαν οι 12 οδηγήθηκαν σε διάλυση λόγω οικονομικών προβλημάτων τον επόμενο ή μεθεπόμενο χρόνο από τον υποβιβασμό τους!!! Αν Ίκαρος και Ηλυσιακός κάνουν το ίδιο θα έχουμε 14 στα 20!!! Πιστεύω κάτι τέτοιο δεν υπάρχει σε καμία άλλη χώρα!!!
Gkos
Παίδες έχω μια απορία ...

(Την γράφω εδώ,θα μπορούσα και στην Α2,το ίδιο είναι)


Διαβάζω ότι αυριο γίνεται η κλήρωση των Εθνικών Πρωταθλημάτων....

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-protathlimaton

Ωραία ?

Ωραια.



Τι θα γίνει σε περίπτωση που κάποια (αθηναική ) ομάδα αποχωρήσει οικειοθελώς από την Α2 και πάει στην Β(όπως ακούγεται δηλαδή)??

Μην μου πείτε για κλειδάριθμους και ότι η υποβιβασθείσα με αυτήν που θα την αντικαταστήσει θα ανταλλάξουν προγράμματα,διότι θα πρέπει να αλλάξουν και οι όμιλοι και η Κύμη να πάει Βορειο Όμιλο...

Τότε τι θα γίνει?
Gkos
Δηλαδή άμα πέσει ο Ικαρος ,θα τον βάλουν στον Βορρά ,να πηγαίνει Σαλόνικα και τριγύρω ?


Εν τω μεταξύ υπάρχει και ομάδα Α1 , που βρίσκεται στον αέρα και κινδυνευει με Β Εθνική....


Μήπως να αναβάλλανε την κλήρωση....Λεω εγω ....Με το φτωχό μου το μυαλό....
Gkos
http://gsperisteri.gr/index.php/news/baske...isimi-proti2014



Και το Περιστέρι στις 5μιση ,πρώτη ανοιχτη σε κοινό κλπ κλπ


@Gspara πήγαινε για καυτό ρεπορταζ!
gspara
QUOTE (Gkos @ Aug 25 2014, 14:15 ) *
http://gsperisteri.gr/index.php/news/baske...isimi-proti2014



Και το Περιστέρι στις 5μιση ,πρώτη ανοιχτη σε κοινό κλπ κλπ


@Gspara πήγαινε για καυτό ρεπορταζ!

Δυσκολα αυτην την βδομαδα.....επιφυλασσομαι προσεχως wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.