Help - Search - Members - Calendar
Full Version: METAΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Β' ΕΘΝΙΚΗΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
gspara
QUOTE (Jabar @ Jun 28 2014, 18:10 ) *
Να φράξει την ρακέτα μην περιμένεις, αμυντικά δύσκολα κόβει και κοντούς ,επιθετικά όμως είναι ασταμάτητος για την κατηγορία.

Γι'αυτο φαινεται και ο Γιαννοπουλος πηρε τον Τζεμη.Ειδε κι'επαθε,σου λεει να παρω τον αλματερο να μου κλεισει την τρυπα στο καλαθι.
Καημο το εχω να παρουμε εναν αστερατο ψηλο.Ειδος προς εξαφανιση.....
all news
QUOTE(PetranG3 @ Jun 25 2014, 23:21 ) *
Αν τα πραγματα μεινουν ως εχουν, η Κυμη θα ειναι Νοτο...Εκτος αν γινει καμια τραμπα με Λιβαδεια, αλλα δε νομιζω..

ο ικαρος σερρων παει γ εθνικη ειναι επισημο............
gspara
Ασταμητος ο Προμηθεας Πατρων απεκτησε κ τον Βλαντο Πετροβιτς!!!!!!
gspara
Ο Χολαργος απεκτησε τον Καλαματιανο παουερ φοργουορντ Γιωργο Πολιτοπουλο(19-2.03) απο τον Φιλαθλητικο.
Ο ταλαντουχος νεαρος δεν βρηκε χρονο συμμετοχης την περασμενη σεζον,εχοντας και ενα τραυματισμο στο ξεκινημα.

Eπισης απεκτησε και τον Αλκη Κοκκαλη που προερχεται απο τις ακαδημιες του Ολυμπιακου.
Την περασμενη σεζον ειχε συμφωνησει αρχικα με τον Ιωνικο ΝΦ,αλλα τελικα εκλεισε στο Περιστερι λιγο πριν την πρεμιερα.
Ο 23χρονος φοργουορντ δεν πηρε χρονο συμμετοχης καθως ηρθε να κλεισει την τρυπα στο '4' ενω η θεση του ειναι στο '3'.
doctor_dru
QUOTE (gspara @ Jul 1 2014, 15:29 ) *
Ασταμητος ο Προμηθεας Πατρων απεκτησε κ τον Βλαντο Πετροβιτς!!!!!!

Εξαιρετική κίνηση για τον Προμηθέα,ίσως η μεταγραφή της χρονιάς 41.gif
gratipa1929
Χρήστος Λυμπερόπουλος (1-2) στο Περιστέρι! Πολύ καλός σκόρερ και αναμένεται επίθεση-φωτιά από το Περιστέρι φέτος μαζί με τις άλλες μεταγραφές αλλά σχεδόν μηδενική άμυνα!!!

Πιθανή πεντάδα Λυμπερόπουλος-Γεωργοπαπαδάκος-Βούλγαρης-Πρίτσος-Καραβανάς?
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 3 2014, 11:34 ) *
Χρήστος Λυμπερόπουλος (1-2) στο Περιστέρι! Πολύ καλός σκόρερ και αναμένεται επίθεση-φωτιά από το Περιστέρι φέτος μαζί με τις άλλες μεταγραφές αλλά σχεδόν μηδενική άμυνα!!!

Πιθανή πεντάδα Λυμπερόπουλος-Γεωργοπαπαδάκος-Βούλγαρης-Πρίτσος-Καραβανάς?

http://www.gsperisteri.gr/index.php/news/b...-anakoinosi-gsp
Εδω και η ανακοινωση........ενα χρονο καμακι του κανουμε,επιτελους υπεκυψε 69.gif

Εγω παντως δεν τον θεωρω τον κλασσικο ''μπομπερ'' οπως λεει το αρθρο.Τα γρηγορα ποδια του τον καταστουν ιδιαιτερα αποτελεσματικο αμυντικο,ειδικα στην πιεση στην μπαλα.
Δεν ειναι κλασικος ασσος.Η θεση ομως νομιζω εκλεισε μαζι με Παναγιωταρα-Ξιουρα.

Αμυντικα αν παραμεινει ο Γιαννικος δεν φοβαμαι τιποτα.Πολυ δυσκολα παντως θα συνεχισει sad.gif
Reporter1983
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 3 2014, 11:34 ) *
Χρήστος Λυμπερόπουλος (1-2) στο Περιστέρι! Πολύ καλός σκόρερ και αναμένεται επίθεση-φωτιά από το Περιστέρι φέτος μαζί με τις άλλες μεταγραφές αλλά σχεδόν μηδενική άμυνα!!!

Πιθανή πεντάδα Λυμπερόπουλος-Γεωργοπαπαδάκος-Βούλγαρης-Πρίτσος-Καραβανάς?


Σας παρακολουθώ ολους να εχετε ερωτηματικο για τον Καραβανα και να μην ειστε ικανοποιημένοι από τη μεταγραφη. Εγω θεωρω ότι είναι η καλυτερη και πιο σωστη μεταγραφη του Περιστεριου. Μπορει να μην είναι καλος αμυντικος αλλα μονο και μονο λογω κορμιου είναι καλυτερος αμυντικος από τους υπολοιπους της πενταδας που είναι λιγο αδιαφοροι σε αυτό το κομματι!
gratipa1929
QUOTE (Reporter1983 @ Jul 3 2014, 14:18 ) *
Σας παρακολουθώ ολους να εχετε ερωτηματικο για τον Καραβανα και να μην ειστε ικανοποιημένοι από τη μεταγραφη. Εγω θεωρω ότι είναι η καλυτερη και πιο σωστη μεταγραφη του Περιστεριου. Μπορει να μην είναι καλος αμυντικος αλλα μονο και μονο λογω κορμιου είναι καλυτερος αμυντικος από τους υπολοιπους της πενταδας που είναι λιγο αδιαφοροι σε αυτό το κομματι!

Συμφωνούμε απόλυτα, ο Καραβανάς σαφώς και είναι πρωτοκλασάτος παίκτης για την Β εθνική, στην επίθεση είναι ασταμάτητος κοντά στο καλάθι και κυριαρχεί σε κάθε ματς, αλλά πάσχει ελαφρώς στην άμυνα. Όπως είπε πολύ σωστά ο gspara θα πρέπει να υπάρξουν 2-3 παίκτες όπως ο Γιαννίκος που θα κάνουν την βρώμικη δουλειά στην άμυνα, γιατί αυτή η πεντάδα παικτών είναι καθαρά επιθετική. Τολμώ να πω ότι ο Σίννης θα ήταν ένας παίκτης που θα ταίριαζε σε αυτό το ρόστερ αν έμενε και ο Γιαννίκος. blove.gif
gspara
QUOTE (Reporter1983 @ Jul 3 2014, 14:18 ) *
Σας παρακολουθώ ολους να εχετε ερωτηματικο για τον Καραβανα και να μην ειστε ικανοποιημένοι από τη μεταγραφη. Εγω θεωρω ότι είναι η καλυτερη και πιο σωστη μεταγραφη του Περιστεριου. Μπορει να μην είναι καλος αμυντικος αλλα μονο και μονο λογω κορμιου είναι καλυτερος αμυντικος από τους υπολοιπους της πενταδας που είναι λιγο αδιαφοροι σε αυτό το κομματι!

Βασικα εγω ειμαι ο γκρινιαρης tongue.gif .......περιμενα ψηλο που να ειναι Κατιακος στην επιθεση και Τζιαλλας ξερω γω στην αμυνα.Αν υπηρχε τετοιος θα εβρισκε θεση στην Α1.
Εδω εμφανιστηκε σεντερ-κυριαρχος στην Α2(Τζορτζεβιτς) και αμεσως βρηκε θεση στην πανω κατηγορια.

Απλα ειμαι υπερμαχος του κλισε ''πες μου το 1 και το 5 σου να σου πω τι ομαδα εχεις'' και για να το προχωρησω λεω ''πες μου την φροντλαιν σου να σου πω αν θα ανεβεις''.
Και αναφερω συχνα τον Κατιακο γιατι πιστευω ηταν ο βασικος συντελεστης ανοδου για τον Αετο.Μπορει να μην ηταν και αυτος λατρης της αμυνας,στην επιθεση ομως τα εβαζε απο παντου και με ολους τους τροπους.

Τελος παντων,για να το πω σωστοτερα δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την επιλογη Καραβανα απο την στιγμη που εχουμε ελαφρια 4αρια(Πριτσος,Σκουλιδας).
Αν ερθει ενα δυνατο 4-5αρι θα ειμαι κομπλε.Θα ταιριαζε πιστευω ο Κουκουνιας του Ιωνικου,αλλα τον τσιμπησε ο Αετος.
Για προτεινετε κανεναν...τι αντζεντηδες ειμαστε icon_drunk.gif

Οσο για τον Ντινο φιλε gratipa τα'χουμε πει και παλιοτερα....ειναι ταμαμ σε καθε ομαδα,ελπιζω να τον κλεισουμε χθες blove.gif
Reporter1983
QUOTE (gspara @ Jul 3 2014, 16:36 ) *
Βασικα εγω ειμαι ο γκρινιαρης tongue.gif .......περιμενα ψηλο που να ειναι Κατιακος στην επιθεση και Τζιαλλας ξερω γω στην αμυνα.Αν υπηρχε τετοιος θα εβρισκε θεση στην Α1.
Εδω εμφανιστηκε σεντερ-κυριαρχος στην Α2(Τζορτζεβιτς) και αμεσως βρηκε θεση στην πανω κατηγορια.

Απλα ειμαι υπερμαχος του κλισε ''πες μου το 1 και το 5 σου να σου πω τι ομαδα εχεις'' και για να το προχωρησω λεω ''πες μου την φροντλαιν σου να σου πω αν θα ανεβεις''.
Και αναφερω συχνα τον Κατιακο γιατι πιστευω ηταν ο βασικος συντελεστης ανοδου για τον Αετο.Μπορει να μην ηταν και αυτος λατρης της αμυνας,στην επιθεση ομως τα εβαζε απο παντου και με ολους τους τροπους.

Τελος παντων,για να το πω σωστοτερα δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την επιλογη Καραβανα απο την στιγμη που εχουμε ελαφρια 4αρια(Πριτσος,Σκουλιδας).
Αν ερθει ενα δυνατο 4-5αρι θα ειμαι κομπλε.Θα ταιριαζε πιστευω ο Κουκουνιας του Ιωνικου,αλλα τον τσιμπησε ο Αετος.
Για προτεινετε κανεναν...τι αντζεντηδες ειμαστε icon_drunk.gif

Οσο για τον Ντινο φιλε gratipa τα'χουμε πει και παλιοτερα....ειναι ταμαμ σε καθε ομαδα,ελπιζω να τον κλεισουμε χθες blove.gif


"Πες μου το 1 και 5 να σου πω τι ομαδα εχεις" συμφωνω 100%
"Πες μου τη φροντλαιν σου να σου πω αν θα ανεβεις" Διαφωνω 100% οι κοντοι κανουν τη διαφορα
Αν ειχες παρακολουθησει τον Αετο αρκετα θα εβλεπες ότι ο Αετος επαιξε πολύ καλυτερα και ανεβηκε σαν ομαδα όταν ο Κατιακος αρχισε να παιζει λιγοτερο και περισσοτερο ο Μπενος!
Στα υπολοιπα που γραφεις συμφωνω απολυτα, ειδικα για τον Ντινο
gspara
QUOTE (Reporter1983 @ Jul 3 2014, 20:47 ) *
"Πες μου το 1 και 5 να σου πω τι ομαδα εχεις" συμφωνω 100%
"Πες μου τη φροντλαιν σου να σου πω αν θα ανεβεις" Διαφωνω 100% οι κοντοι κανουν τη διαφορα
Αν ειχες παρακολουθησει τον Αετο αρκετα θα εβλεπες ότι ο Αετος επαιξε πολύ καλυτερα και ανεβηκε σαν ομαδα όταν ο Κατιακος αρχισε να παιζει λιγοτερο και περισσοτερο ο Μπενος!
Στα υπολοιπα που γραφεις συμφωνω απολυτα, ειδικα για τον Ντινο

To σκεπτικο μου ειναι οτι αν εχεις ενα ψηλο σαν τον Κατιακο αυτοματα απελευθερωνει ολη την περιφερεια σου.
Αετο ομως ειδα πολυ λιγο,επομενως εμπιστευομαι την γνωμη σου.

Αλλαζω θεμα καθως διαβασα για τον Φαρο που εκλεισε και Πετροδημοπουλο και οπως ειχε επισημανει ο Μηχανολογος σε παλιοτερο ποστ εχεις 3 παιχτες πανω απο 30(Μοσχοβιτη-Σιουτη-Πετροδημο).

Μοσχοβιτης-Κουρης-Παπαδοπουλος
Κομποδιετας-Κουντουρας-Στογιανοβιτς(u20)
Λυκογιαννης-Καραλης
Σιουτης-Καρασταματης-Καμπουρης-Πανταζης(u20)
Πετροδημοπουλος-Κατουφας

Συνωστισμος!!!Ποιοι ειναι οι δυο που θα μενουν εκτος 12αδας???
Αν κανω καπου λαθος,οποιος γνωριζει κατι παραπανω ας μας πει.
Elenbasketball
QUOTE (gspara @ Jul 3 2014, 23:11 ) *
To σκεπτικο μου ειναι οτι αν εχεις ενα ψηλο σαν τον Κατιακο αυτοματα απελευθερωνει ολη την περιφερεια σου.
Αετο ομως ειδα πολυ λιγο,επομενως εμπιστευομαι την γνωμη σου.

Αλλαζω θεμα καθως διαβασα για τον Φαρο που εκλεισε και Πετροδημοπουλο και οπως ειχε επισημανει ο Μηχανολογος σε παλιοτερο ποστ εχεις 3 παιχτες πανω απο 30(Μοσχοβιτη-Σιουτη-Πετροδημο).

Μοσχοβιτης-Κουρης-Παπαδοπουλος
Κομποδιετας-Κουντουρας-Στογιανοβιτς(u20)
Λυκογιαννης-Καραλης
Σιουτης-Καρασταματης-Καμπουρης-Πανταζης(u20)
Πετροδημοπουλος-Κατουφας

Συνωστισμος!!!Ποιοι ειναι οι δυο που θα μενουν εκτος 12αδας???
Αν κανω καπου λαθος,οποιος γνωριζει κατι παραπανω ας μας πει.

Έχουν περασει 3 30αρηδες εδω και 15 μερες με νεα εγκύκλιο
http://myblogs.gr/article/mpasket-metagraf...sei-kathe-omada

Απ οτι ξερω φαρος και προμηθεας θα παρουν απο άλλον 1 παίχτη απο Α1 .
Απο ομάδες που ανέβηκαν φέτος Α1
gspara
QUOTE (Elenbasketball @ Jul 4 2014, 00:25 ) *
Έχουν περασει 3 30αρηδες εδω και 15 μερες με νεα εγκύκλιο
http://myblogs.gr/article/mpasket-metagraf...sei-kathe-omada

Απ οτι ξερω φαρος και προμηθεας θα παρουν απο άλλον 1 παίχτη απο Α1 .
Απο ομάδες που ανέβηκαν φέτος Α1

Ωραιος Elenbasketball ευχαριστω πολυ.......αν εχεις χρονο γραφε συχνοτερα.

Μας ειχες προιδεασει για Προμηθεα και Σακη Καρυδα πριν λιγο καιρο.
Επομενως ο Φαρος να υποθεσω χτυπαει παιχτη απο ΑΕΚ.Δεν πιστευω Καραμπουλα και τρελαθουμε τελειως.Για Ψυχικο ακουγεται περισσοτερο.Μαλλον για Παπαντωνακο φανταζομαι για να προσθεσει μουσκουλα στην φροντλαιν.
Τρομερο ροστερ και ο Φαρος,αλλα δεν εχουν μαζευτει παρα πολλοι??
EAST END
QUOTE(gspara @ Jul 4 2014, 12:53 ) *
Ωραιος Elenbasketball ευχαριστω πολυ.......αν εχεις χρονο γραφε συχνοτερα.

Μας ειχες προιδεασει για Προμηθεα και Σακη Καρυδα πριν λιγο καιρο.
Επομενως ο Φαρος να υποθεσω χτυπαει παιχτη απο ΑΕΚ.Δεν πιστευω Καραμπουλα και τρελαθουμε τελειως.Για Ψυχικο ακουγεται περισσοτερο.Μαλλον για Παπαντωνακο φανταζομαι για να προσθεσει μουσκουλα στην φροντλαιν.
Τρομερο ροστερ και ο Φαρος,αλλα δεν εχουν μαζευτει παρα πολλοι??


Ο Καρύδας δεν δέκτηκε,κάτσε όμως μην δείς Αθηναίου......
gspara
QUOTE (EAST END @ Jul 4 2014, 14:08 ) *
Ο Καρύδας δεν δέκτηκε,κάτσε όμως μην δείς Αθηναίου......

ohmy.gif
Μηχανολόγος
Στο βορρά ο Φοίνικας Λάρισας κράτησε Λεπενιώτη , Περρωτή και Παπαχρήστο και πήρε Φάνη Παπακώστα. θυμίζει λίγο Αίολο Τρ.

Ο όμιλος του βορρά δεν συγκρίνεται με αυτόν του νότου πάντως.
gspara
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=15
Το νεο ΜΑΡΟΥΣΙ......

ΚΟΟΥΤΣ
Αλεξης Καρατζας-Γιωργος Μελετης

ΑΝΑΝΕΩΣΑΝ
Θεμης Κουπιδης
Δημητρης Μαστροκωστοπουλος
Γιωργος Αλεξιου

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
Ανδρεας Παπαδημητριου(24-1.89) απο Χολαργο
Ανδρεας Σπιγκος(19-1.88) απο Αιγαλεω
Μανος Λουγιακης(32-2.04) απο Χαλανδρι
Δημητρης Τσακιρης(29-1.89) απο Σπορτιγκ
Κωστας Μπασδεκης(23-1.95) απο Ιωνικο ΝΦ
Χρηστος Στραγκας(33-2.01) απο Ενωση Ιλιου.

Να δουμε ποιοι θα ειναι και οι 2 ψηλοι που γραφει το αρθρο οτι θα αποκτηθουν ακομα....παντως θεωρω οτι σε σχεση με το περσινο ροστερ ειναι downgrade...
gratipa1929
Λογικά στόχος η παραμονή με αυτό το ρόστερ για το Μαρούσι, καθώς με τους δύο ψηλούς συμπληρώνεται το ρόστερ.

Τριάρι δεν υπάρχει?????
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 5 2014, 11:12 ) *
Λογικά στόχος η παραμονή με αυτό το ρόστερ για το Μαρούσι, καθώς με τους δύο ψηλούς συμπληρώνεται το ρόστερ.

Τριάρι δεν υπάρχει?????

Ο Θεμαρος θα παιξει στο 3 μαζι με Μαστροκωστο...
basketikos
Δενν μπορει πάντως κάποιος να μην παραατηρήσει οτι 'πολλοι καλοκαιρινοι Πρωταθλητες μαζεύτηκαν" 69.gif :kale:

Στην Νίκαια - που τελειωσε και το μεγαλο τουρνουα ακαδημιων - καλωσορίσαμε ήδη : Τσαρουχα /Σκάνδαλο/Αποστολίδη - περισσοτερα www.ionikosbc.gr (grey μαρκετινγκ)

gate14
Περιμενα πως το Μαρουσι θα κανει τις κινησεις που θα το φερουν ψηλοτερα.
Ισως να υπαρχει οικονομικο προβλημα , ισως να ειδαν τις κινησεις αλλων ομαδων δεν ξερω τι , παντως ειναι δυσκολα τα πραγματα για την ιστορικη ομαδα του Αμαρουσιου .....
Στους αλλους ιστορικους τωρα, το Περιστερι πιστευω θα παρουσιαστει αρκετα δυνατο ( Ο ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ αν τελικα μεινει και ο Κακλαμανακης και ο αλλος πιτσιρικας ειναι δυνατο και στους ψηλους ) , το ιδιο και ο Ιωνικος που παντα στο τελος των μεταγραφων ανακοινωνει καποιες πολυ καλες μεταγραφες.Να μην βιαστει κανεις να υποτιμησει αυτες τις 2 ομαδες
Προμηθεας-Φαρος-Κυμη εχουν ανεβασει πολυ το επιπεδο της Β Εθνικης με τις μεταγραφες τους.Το μονο που απομενει ειναι να δουμε αν θα παρξουν και αλλες κινησεις και φυσικα το πως θα δουλευτουν οι ομαδες με τοσους πολλους μαζεμενους πρωτοκλασσατους αθλητες μεσα στο γηπεδο.
Πανερυθραικος -Αμυντας και Παπαγου θα κανουν αρκετες ζημιες εχουν αλλωστε αρκετα δυνατο υλικο
ΚΑΠ-Ηρακλειο-Δουκας-Φιλαθλητικος-Χολαργος μοιαζουν με ερωτηματικα
Ας περιμενουμε ως το τελος τις κινησεις τους αλλα και ολων των υπολοιπων ομαδων και βλεπουμε
Gkos
Ίσως να υπάρχει οικονομικό πρόβλημα στο Μαρούσι;

Σάλιο δεν υπάρχει!


Εδώ μια συνέντευξη του Αλεξη Καρατζα στην Αμαρυσία(τοπική εφημεριδα Αμαρουσιου),που μιλαει για όλα.


http://www.amarysia.gr/marousi/a8litismos/...%81%CE%BF%C2%BB




QUOTE (gate14 @ Jul 6 2014, 13:07 ) *
Περιμενα πως το Μαρουσι θα κανει τις κινησεις που θα το φερουν ψηλοτερα.
Ισως να υπαρχει οικονομικο προβλημα , ισως να ειδαν τις κινησεις αλλων ομαδων δεν ξερω τι , παντως ειναι δυσκολα τα πραγματα για την ιστορικη ομαδα του Αμαρουσιου .....
Στους αλλους ιστορικους τωρα, το Περιστερι πιστευω θα παρουσιαστει αρκετα δυνατο ( Ο ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ αν τελικα μεινει και ο Κακλαμανακης και ο αλλος πιτσιρικας ειναι δυνατο και στους ψηλους ) , το ιδιο και ο Ιωνικος που παντα στο τελος των μεταγραφων ανακοινωνει καποιες πολυ καλες μεταγραφες.Να μην βιαστει κανεις να υποτιμησει αυτες τις 2 ομαδες
Προμηθεας-Φαρος-Κυμη εχουν ανεβασει πολυ το επιπεδο της Β Εθνικης με τις μεταγραφες τους.Το μονο που απομενει ειναι να δουμε αν θα παρξουν και αλλες κινησεις και φυσικα το πως θα δουλευτουν οι ομαδες με τοσους πολλους μαζεμενους πρωτοκλασσατους αθλητες μεσα στο γηπεδο.
Πανερυθραικος -Αμυντας και Παπαγου θα κανουν αρκετες ζημιες εχουν αλλωστε αρκετα δυνατο υλικο
ΚΑΠ-Ηρακλειο-Δουκας-Φιλαθλητικος-Χολαργος μοιαζουν με ερωτηματικα
Ας περιμενουμε ως το τελος τις κινησεις τους αλλα και ολων των υπολοιπων ομαδων και βλεπουμε







gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jul 5 2014, 11:17 ) *
Ο Θεμαρος θα παιξει στο 3 μαζι με Μαστροκωστο...

Μέγας παίκτης, λογικά θα είναι η μισή επίθεση του Αμαρουσίου φέτος. Αρκετά κενά στο ρόστερ γενικά.
Gkos


http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...poylo-peristeri



Ενισχυση για τον ΓΣΠ,με ενα παιδι που χει περασει απο τις ακαδημιες του.

Vas
είδαμε και τα χαΐρια μας πέρσι που ειχαμε μεγάλα ονόματα!

Το θέμα είναι να ειναι ενωμένη η ομάδα και να μην παίζουν για την πάρτι τους! rolleyes.gif
Gkos
Σίγουρα τα μεγάλα ονόματα,δεν εγγυώνται πρωταθλητισμό,αλλα σου δινουν μια ασφάλεια.

Θα δειξει.

Όλα στο παρκέ.

Υπάρχουν ομαδες με τρομερό ρόστερ για την Β Εθνικη,αλλα όλα θα φανούν στο γήπεδο.

Έχουμε εμπιστοσύνη στους Καρατζά-Μελέτη.

Καλημέρα σας
Vas
QUOTE(gspara @ Jul 4 2014, 23:53 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=15
Το νεο ΜΑΡΟΥΣΙ......

ΚΟΟΥΤΣ
Αλεξης Καρατζας-Γιωργος Μελετης

ΑΝΑΝΕΩΣΑΝ
Θεμης Κουπιδης
Δημητρης Μαστροκωστοπουλος
Γιωργος Αλεξιου

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
Ανδρεας Παπαδημητριου(24-1.89) απο Χολαργο
Ανδρεας Σπιγκος(19-1.88) απο Αιγαλεω
Μανος Λουγιακης(32-2.04) απο Χαλανδρι
Δημητρης Τσακιρης(29-1.89) απο Σπορτιγκ
Κωστας Μπασδεκης(23-1.95) απο Ιωνικο ΝΦ
Χρηστος Στραγκας(33-2.01) απο Ενωση Ιλιου.

Να δουμε ποιοι θα ειναι και οι 2 ψηλοι που γραφει το αρθρο οτι θα αποκτηθουν ακομα....παντως θεωρω οτι σε σχεση με το περσινο ροστερ ειναι downgrade...


Εκ πρώτης ανάγνωσης για ένα φίλαθλο του Αμαρουσίου, του προκαλεί τουλάχιστον νοσταλγία.... Που ήμασταν πριν 3 χρόνια και που τώρα....

Εκ 2ης έρχεσε στα ίσια σου και το ψάχνεις λίγο παραπάνω....

Κρατήσαμε λοιπόν Κουπίδη... Πέρα απο την πλάκα, ίσως τον καλύτερο σκορερ της Β εθνικής...

Η θέση 3 δηλαδη καπαρομένη...

Στις θέσεις 1-2 θα έχουμε
Αλεξίου - 1η χρονιά (ουσιαστικά) πέρσι με πολύ καλό χειρσιμό μπάλας. Φέτος θα δείξει αν μπορεί το κάτι παραπάνω...

Σπίγκος- 19 χρονών, πέρσυ είχε μ.ο. πόντων 6.8 ανά αγώνα στο Αιγάλεω. Λογικά και αυτός θα δείξει αν μπορεί για κάτι παραπάνω φέτος.

Τσακίρης - 1ος σκόρερ πέρσι στο σπόρτινγκ. Κάτι θα ξέρει ο Καρατζάς που τον είχε και πέρσι.

Παπαδημητρίου - είχε παίξει και πριν 2 χρόνια στο Μαρούσι με μικρή συμμετοχή. Πέρσι στο Χολαργό δεν έδιξε κάτι παραπάνω.

Μπασδέκης - 1ος σκόρερ πέρσι στον Ιωνικό ΝΦ.

Θέση 3

Στράγκας - Λογικά το μπακ απ του Κουπίδη. Δεν ξέρω αν μπορεί να παίξει και 4άρι...

Θέση 4

Λουγιάκης - Δεν έχω καθόλου εικόνα. Λογικά αν μείνει ο Τοπάλης θα είναι στο πάγκο....

Θέση 5.

Λένε για μεγάλο όνομα.... ελπίζω να μην Εννοούν με πολλές συλλαβές!! icon_drunk.gif








gspara
QUOTE (Vas @ Jul 8 2014, 11:33 ) *
Εκ πρώτης ανάγνωσης για ένα φίλαθλο του Αμαρουσίου, του προκαλεί τουλάχιστον νοσταλγία.... Που ήμασταν πριν 3 χρόνια και που τώρα....

Εκ 2ης έρχεσε στα ίσια σου και το ψάχνεις λίγο παραπάνω....

Κρατήσαμε λοιπόν Κουπίδη... Πέρα απο την πλάκα, ίσως τον καλύτερο σκορερ της Β εθνικής...

Η θέση 3 δηλαδη καπαρομένη...

Στις θέσεις 1-2 θα έχουμε
Αλεξίου - 1η χρονιά (ουσιαστικά) πέρσι με πολύ καλό χειρσιμό μπάλας. Φέτος θα δείξει αν μπορεί το κάτι παραπάνω...

Σπίγκος- 19 χρονών, πέρσυ είχε μ.ο. πόντων 6.8 ανά αγώνα στο Αιγάλεω. Λογικά και αυτός θα δείξει αν μπορεί για κάτι παραπάνω φέτος.

Τσακίρης - 1ος σκόρερ πέρσι στο σπόρτινγκ. Κάτι θα ξέρει ο Καρατζάς που τον είχε και πέρσι.

Παπαδημητρίου - είχε παίξει και πριν 2 χρόνια στο Μαρούσι με μικρή συμμετοχή. Πέρσι στο Χολαργό δεν έδιξε κάτι παραπάνω.

Μπασδέκης - 1ος σκόρερ πέρσι στον Ιωνικό ΝΦ.

Θέση 3

Στράγκας - Λογικά το μπακ απ του Κουπίδη. Δεν ξέρω αν μπορεί να παίξει και 4άρι...

Θέση 4

Λουγιάκης - Δεν έχω καθόλου εικόνα. Λογικά αν μείνει ο Τοπάλης θα είναι στο πάγκο....

Θέση 5.

Λένε για μεγάλο όνομα.... ελπίζω να μην Εννοούν με πολλές συλλαβές!! icon_drunk.gif

Koυπιδης μεγας μπομπερ,Τον γουσταρω τρελα.Αν μπορουσε επαγγελματικα,ανετα στεκοταν Α1.

Ξεχασες τον Μαστροκωστοπουλο που θα ειναι λογικα το συμπληρωμα του στο 3.
Ο Στραγκας παιζει 4,καθαρος παιχτης ρακετας.

Θεωρω οτι ολα θα ηταν καλυτερα αν υπηρχε ενας εμπειρος καθαρος ασσος.
Μπασδεκης-Τσακιρης περισσοτερο δυαριζουν.Ο νεαρος Αλεξιου μου αρεσει,φετος θα εχει μεγαλη ευκαιρια να ανεβει επιπεδο.

Ο Λουγιακης θα αποδειχθει εξαιρετικα χρησιμη επιλογη αν εχει και ενα δυνατο 5αρι διπλα του.Ειναι αναμεσα στο 4 και στο 5.Δεν εχει την τεχνικη για 4 ουτε την δυναμη για το 5.Τελειωνει ομως αποτελεσματικες τις φασεις κοντα στο καλαθι και στην αμυνα ειναι αραχνη.
PetranG3
Πανε χρονια που ειδα τον Λουγιακη να αγωνιζεται...Τελευταια φορα, στην ΕΣΚΑΝΑ (2012) με τον Φαρο Κερατσινιου. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει απο τοτε...
Τοτε παντως, στην ΕΣΚΑΝΑ κι απεναντι σε καλους ψηλους, εδειχνε πολυ καλα στοιχεια...Και εδινε και επιθετικες λυσεις...

Τωρα βεβαια, αλλο Α' ΕΣΚΑΝΑ, αλλο Γ' Εθνικη κι αλλο Β' Εθνικη...
Για back up ομως, νομιζω οτι ειναι καλη λυση..
EAST END
QUOTE(Vas @ Jul 8 2014, 11:33 ) *
Εκ πρώτης ανάγνωσης για ένα φίλαθλο του Αμαρουσίου, του προκαλεί τουλάχιστον νοσταλγία.... Που ήμασταν πριν 3 χρόνια και που τώρα....

Εκ 2ης έρχεσε στα ίσια σου και το ψάχνεις λίγο παραπάνω....

Κρατήσαμε λοιπόν Κουπίδη... Πέρα απο την πλάκα, ίσως τον καλύτερο σκορερ της Β εθνικής...

Η θέση 3 δηλαδη καπαρομένη...

Στις θέσεις 1-2 θα έχουμε
Αλεξίου - 1η χρονιά (ουσιαστικά) πέρσι με πολύ καλό χειρσιμό μπάλας. Φέτος θα δείξει αν μπορεί το κάτι παραπάνω...

Σπίγκος- 19 χρονών, πέρσυ είχε μ.ο. πόντων 6.8 ανά αγώνα στο Αιγάλεω. Λογικά και αυτός θα δείξει αν μπορεί για κάτι παραπάνω φέτος.

Τσακίρης - 1ος σκόρερ πέρσι στο σπόρτινγκ. Κάτι θα ξέρει ο Καρατζάς που τον είχε και πέρσι.

Παπαδημητρίου - είχε παίξει και πριν 2 χρόνια στο Μαρούσι με μικρή συμμετοχή. Πέρσι στο Χολαργό δεν έδιξε κάτι παραπάνω.

Μπασδέκης - 1ος σκόρερ πέρσι στον Ιωνικό ΝΦ.

Θέση 3

Στράγκας - Λογικά το μπακ απ του Κουπίδη. Δεν ξέρω αν μπορεί να παίξει και 4άρι...

Θέση 4

Λουγιάκης - Δεν έχω καθόλου εικόνα. Λογικά αν μείνει ο Τοπάλης θα είναι στο πάγκο....

Θέση 5.

Λένε για μεγάλο όνομα.... ελπίζω να μην Εννοούν με πολλές συλλαβές!! icon_drunk.gif

o Tοπάλης πολύ δύσκολα θα συνεχίσει στα βόρεια
Στον Φιλαθλητικό ο Ν.Πανταζής της Ολ.Παπάγου(μικρός και ταλαντούχος άσσος) λένε...
gratipa1929
QUOTE (Gkos @ Jul 7 2014, 14:42 ) *
Ίσως να υπάρχει οικονομικό πρόβλημα στο Μαρούσι;

Σάλιο δεν υπάρχει!

Γιατί έτσι ρε παιδιά, τόσο μεγάλη και ιστορική ομάδα και πάλι οικονομικά προβλήματα? Κανονικά ουρές θα έπρεπε να κάνουν οι χορηγοί για το Μαρούσι που πριν μερικά χρόνια άγγιξε τη προημιτελικά της Euroleague, ενώ και οι ακαδημίες (από τις καλύτερες πριν μερικά χρονια, δεν ξέρω τώρα τι γίνεται) θα μπορούσαν να εξασφαλίσουν οικονομική και αγωνιστική αυτάρκεια!!! Κρίμα πραγματικά...
gspara
http://www.ionikosbc.gr/index.php/news/358...-anagnostopoulo
Eκλεισε την θεση του ασσου ο Ιωνικος με την αποκτηση του Δημητρη Αναγνωστοπουλου απο την Καλαματα.
Κουτουλας-Αναγνωστοπουλος-Σκανδαλος.
Vas
QUOTE(gratipa1929 @ Jul 12 2014, 13:43 ) *
Γιατί έτσι ρε παιδιά, τόσο μεγάλη και ιστορική ομάδα και πάλι οικονομικά προβλήματα? Κανονικά ουρές θα έπρεπε να κάνουν οι χορηγοί για το Μαρούσι που πριν μερικά χρόνια άγγιξε τη προημιτελικά της Euroleague, ενώ και οι ακαδημίες (από τις καλύτερες πριν μερικά χρονια, δεν ξέρω τώρα τι γίνεται) θα μπορούσαν να εξασφαλίσουν οικονομική και αγωνιστική αυτάρκεια!!! Κρίμα πραγματικά...



Στα χρόνια του Βωβού πετύχαμε τα πάντα… Στο μόνο που απέτυχε η ομάδα ήταν να έρθει κοντά με τον κόσμο του Αμαρουσίου. Μπορεί να λεγόταν Μαρούσι αλλά ήταν ξεκομμένη με την τοπική κοινωνία.
Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην υπάρχουν σχεδόν καθόλου τοπικοί χορηγοί. Κάτι που επί εποχής Βωβού οικονομικά δεν μας ένοιαζε. Πλέον βέβαια ακόμα και μια χορηγία από το τοπικό σουβλατζίδικο θα ήταν κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτη…
Από την άλλη, στο Μαρούσι βρίσκονται τα μισά γραφεία όλων των μεγάλων εταιρειών της Ελλάδας… Θα μπορούσαμε και από εκεί να βρεθούν χορηγίες. Αλλά αυτό εκτός του «κυνηγητού» που θέλει είμαστε και άτυχη καθώς πια μεγάλη εταιρεία εν καιρώ κρίσης θα έδινε λεφτά σε μια ομάδα που παίζει στην Β εθνική του μπάσκετ….
mono maroussi
QUOTE(Vas @ Jul 13 2014, 01:20 ) *
Στα χρόνια του Βωβού πετύχαμε τα πάντα… Στο μόνο που απέτυχε η ομάδα ήταν να έρθει κοντά με τον κόσμο του Αμαρουσίου. Μπορεί να λεγόταν Μαρούσι αλλά ήταν ξεκομμένη με την τοπική κοινωνία.
Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην υπάρχουν σχεδόν καθόλου τοπικοί χορηγοί. Κάτι που επί εποχής Βωβού οικονομικά δεν μας ένοιαζε. Πλέον βέβαια ακόμα και μια χορηγία από το τοπικό σουβλατζίδικο θα ήταν κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτη…
Από την άλλη, στο Μαρούσι βρίσκονται τα μισά γραφεία όλων των μεγάλων εταιρειών της Ελλάδας… Θα μπορούσαμε και από εκεί να βρεθούν χορηγίες. Αλλά αυτό εκτός του «κυνηγητού» που θέλει είμαστε και άτυχη καθώς πια μεγάλη εταιρεία εν καιρώ κρίσης θα έδινε λεφτά σε μια ομάδα που παίζει στην Β εθνική του μπάσκετ….

τουλαχιστον τωρα εχουμε τον κοσμο wink.gif
gspara
Η Ερυθραια απεκτησε τον μπομπερ Αλεξη Μπαρδα για να καλυψει το κενο του Γαπκιαδη.

Παει για δυο ψηλους ακομα.
SpIlIoS3pts
QUOTE(gspara @ Jul 13 2014, 00:14 ) *
http://www.ionikosbc.gr/index.php/news/358...-anagnostopoulo
Eκλεισε την θεση του ασσου ο Ιωνικος με την αποκτηση του Δημητρη Αναγνωστοπουλου απο την Καλαματα.
Κουτουλας-Αναγνωστοπουλος-Σκανδαλος.


Αναγνωστόπουλος καμία σχέση με την θέση του άσσου gspara. 3άρι είναι το παιδί, και λόγω σουτ μπορεί και στο 2 υπο προυποθέσεις. Άσσος δεν έχει παίξει ποτέ.
gratipa1929
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Jul 14 2014, 15:20 ) *
Αναγνωστόπουλος καμία σχέση με την θέση του άσσου gspara. 3άρι είναι το παιδί, και λόγω σουτ μπορεί και στο 2 υπο προυποθέσεις. Άσσος δεν έχει παίξει ποτέ.

Σωστός καθαρό τριάρι είναι ο Αναγνωστόπουλος και στην ΚΑΠ 3 έπαιζε.
dru_15
Μαγκουνης σε Φαρο...!!!
http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=364
gratipa1929
QUOTE (vaggelis roum @ Jul 14 2014, 16:10 ) *
Μαγκουνης σε Φαρο...!!!
http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=364

Συνεχίζω να πιστεύω ότι ο Φάρος ήταν το πρώτο φαβορί για την άνοδο, η προσθήκη του Μαγκουνή το κάνει ακόμη περισσότερο πιθανό.

Πάντως έχει 12 παίκτες άνω των 20 αυτή τη στιγμή, λογικά θα αποχωρήσουν 2 ή κάποιοι θα μένουν εκτός αποστολής?
Elenbasketball
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 14 2014, 16:40 ) *
Συνεχίζω να πιστεύω ότι ο Φάρος ήταν το πρώτο φαβορί για την άνοδο, η προσθήκη του Μαγκουνή το κάνει ακόμη περισσότερο πιθανό.

Πάντως έχει 12 παίκτες άνω των 20 αυτή τη στιγμή, λογικά θα αποχωρήσουν 2 ή κάποιοι θα μένουν εκτός αποστολής?

Περιμένοντας την απάντηση του Προμηθεα και της Κυμης .
gspara
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Jul 14 2014, 15:20 ) *
Αναγνωστόπουλος καμία σχέση με την θέση του άσσου gspara. 3άρι είναι το παιδί, και λόγω σουτ μπορεί και στο 2 υπο προυποθέσεις. Άσσος δεν έχει παίξει ποτέ.

Εχεις δικιο φιλε μου.Με μπερδεψε ενα δημοσιευμα που νομιζω τον εγραφε σαν ασσο-δυο.Δεν τον θυμαμαι πολυ καλα,αμυδρα θυμαμαι σε ενα ματς που ειχα δει επαιζε στο 2.


QUOTE (gratipa1929 @ Jul 14 2014, 15:24 ) *
Σωστός καθαρό τριάρι είναι ο Αναγνωστόπουλος και στην ΚΑΠ 3 έπαιζε.

Δεν ειναι αυτος.Ο Αναγνωστοπουλος της ΚΑΠ πηγε Εθνικο.Στο 4 θα παιξει.
http://www.ethnikos.gr/Basket-Agones-2014-...os_11-06-14.htm
SpIlIoS3pts
QUOTE(gspara @ Jul 14 2014, 17:19 ) *
Εχεις δικιο φιλε μου.Με μπερδεψε ενα δημοσιευμα που νομιζω τον εγραφε σαν ασσο-δυο.Δεν τον θυμαμαι πολυ καλα,αμυδρα θυμαμαι σε ενα ματς που ειχα δει επαιζε στο 2.



Δεν ειναι αυτος.Ο Αναγνωστοπουλος της ΚΑΠ πηγε Εθνικο.Στο 4 θα παιξει.
http://www.ethnikos.gr/Basket-Agones-2014-...os_11-06-14.htm


Για να μην μπερδεύεστε: Την σεζόν 2013-14 στην ΚΑΠ έπαιζε ο Γιάννης Αναγνωστόπουλος ύψους 2.06 γεννηθής το 1994 που πήγε στον Εθνικό το καλοκαίρι. Την σεζόν 2012-13 στην ΚΑΠ έπαιζε ο Δημήτρης Αναγνωστόπουλος ύψους 1.94 γεννηθής το 1990 που φέτος έπαιζε στην Καλαμάτα Γ'Εθνική, και έκλεισε στον Ιωνικό Νικαίας.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jul 14 2014, 17:19 ) *
Εχεις δικιο φιλε μου.Με μπερδεψε ενα δημοσιευμα που νομιζω τον εγραφε σαν ασσο-δυο.Δεν τον θυμαμαι πολυ καλα,αμυδρα θυμαμαι σε ενα ματς που ειχα δει επαιζε στο 2.



Δεν ειναι αυτος.Ο Αναγνωστοπουλος της ΚΑΠ πηγε Εθνικο.Στο 4 θα παιξει.
http://www.ethnikos.gr/Basket-Agones-2014-...os_11-06-14.htm

Εννοώ πριν 2 χρόνια

QUOTE (SpIlIoS3pts @ Jul 14 2014, 18:03 ) *
Για να μην μπερδεύεστε: Την σεζόν 2013-14 στην ΚΑΠ έπαιζε ο Γιάννης Αναγνωστόπουλος ύψους 2.06 γεννηθής το 1994 που πήγε στον Εθνικό το καλοκαίρι. Την σεζόν 2012-13 στην ΚΑΠ έπαιζε ο Δημήτρης Αναγνωστόπουλος ύψους 1.94 γεννηθής το 1990 που φέτος έπαιζε στην Καλαμάτα Γ'Εθνική, και έκλεισε στον Ιωνικό Νικαίας.

Πολύ σωστά, με πρόλαβε ο spilios, αυτό ήθελα να πω smiley.gif
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 14 2014, 18:52 ) *
Εννοώ πριν 2 χρόνια


Πολύ σωστά, με πρόλαβε bball.gif ο spilios, αυτό ήθελα να πω smiley.gif

Το ατιμο το γηρας 68.gif
μου φαινεται θα κανω ιδιαιτερα εντατικα τον αυγουστο
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Jul 14 2014, 20:03 ) *
Το ατιμο το γηρας 68.gif
μου φαινεται θα κανω ιδιαιτερα εντατικα τον αυγουστο

Έχουμε κανένα μεταγραφικό νέο από Περιστέρι??? Καιρό έχω να ακούσω νέα. blove.gif
EAST END
QUOTE(SpIlIoS3pts @ Jul 14 2014, 18:03 ) *
Για να μην μπερδεύεστε: Την σεζόν 2013-14 στην ΚΑΠ έπαιζε ο Γιάννης Αναγνωστόπουλος ύψους 2.06 γεννηθής το 1994 που πήγε στον Εθνικό το καλοκαίρι. Την σεζόν 2012-13 στην ΚΑΠ έπαιζε ο Δημήτρης Αναγνωστόπουλος ύψους 1.94 γεννηθής το 1990 που φέτος έπαιζε στην Καλαμάτα Γ'Εθνική, και έκλεισε στον Ιωνικό Νικαίας.


Επίσης για να έχετε ακόμα μια άποψη ο Δημήτρης Αναγνωστόπουλος που πήγε από Καλαμάτα σε Ιωνικό Νίκαιας είναι ένα καθαρό 3άρι που μπορεί να κάνει καλά αμυντικούς ρόλους με μέτριο σουτ από τα 6,75 και γι΄αυτό προτιμάει το σουτ από τα 4-5 μέτρα και πάει δεξιά.Βοηθάει στα ριμπάουντ και (άσχετο) έχει μακριά μαλλιά κοτσίδα ...έτσι για να κάνουμε και λίγο χιούμορ!!!
gratipa1929
Τελικά ο Προμηθέας για άσο πήρε τον Τριαντάφυλλο Τζακόπουλο.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 15 2014, 11:46 ) *
Έχουμε κανένα μεταγραφικό νέο από Περιστέρι??? Καιρό έχω να ακούσω νέα. blove.gif

Oχι αρχηγε τιποτα νεοτερο...και δεν εχω για την ωρα την δυνατοτητα για λεπτομερειακη ερευνα λογω τεχνικου προβληματος sad.gif ....οτι προκυψει θα ενημερωσω εννοειται.
gspara
QUOTE (EAST END @ Jul 15 2014, 14:43 ) *
Επίσης για να έχετε ακόμα μια άποψη ο Δημήτρης Αναγνωστόπουλος που πήγε από Καλαμάτα σε Ιωνικό Νίκαιας είναι ένα καθαρό 3άρι που μπορεί να κάνει καλά αμυντικούς ρόλους με μέτριο σουτ από τα 6,75 και γι΄αυτό προτιμάει το σουτ από τα 4-5 μέτρα και πάει δεξιά.Βοηθάει στα ριμπάουντ και (άσχετο) έχει μακριά μαλλιά κοτσίδα ...έτσι για να κάνουμε και λίγο χιούμορ!!!

Κανενα προβλημα....υπαρχει ο Τσαρουχας για τα μακρινα shot.gif

Σχεδον συμπληρωνει το ροστερ του ο Ιωνικος...

Κουτουλας-Σκανδαλος(u-20)
Ντακουλιας-Αποστολιδης-Παλαιοχωριτης(u-20)
Τσαρουχας-Αναγνωστοπουλος
Θυμνιος-Δερμιτζακης
Τασσοπουλος

Λογικα παει για 2 παιχτες ακομα.Ενα σεντερ που θα καλυψει τη θεση μαζι με τον Λαρι και υποθετω αλλον ενα ασσο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.