Help - Search - Members - Calendar
Full Version: METAΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Β' ΕΘΝΙΚΗΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
gspara
Δυναμωσε κι'αλλο στις θεσεις των φοργουορντ ο Πανερυθραικος καθως αδραξε την ευκαιρια και απεκτησε τον Αλεξανδρο Γκαιτασοφ που αποχωρησε απο τον Ερμη Πειραια.
Τελευταια εκκρεμοτητα παραμενει ο σεντερ.
Reporter1983
QUOTE (gspara @ Aug 27 2014, 16:33 ) *
Δυναμωσε κι'αλλο στις θεσεις των φοργουορντ ο Πανερυθραικος καθως αδραξε την ευκαιρια και απεκτησε τον Αλεξανδρο Γκαιτασοφ που αποχωρησε απο τον Ερμη Πειραια.
Τελευταια εκκρεμοτητα παραμενει ο σεντερ.


Πολυ δυνατη φανταζει η Ερυθραια θα την εβαζα ως τεταρτη δυναμη του πρωταθληματος πισω απο τα 3 μεγαλα φαβορι, που ομως με εναν ψηλο ακομα ισως να μπει αναμεσα τους!
SpIlIoS3pts
QUOTE(Reporter1983 @ Aug 27 2014, 21:14 ) *
Πολυ δυνατη φανταζει η Ερυθραια θα την εβαζα ως τεταρτη δυναμη του πρωταθληματος πισω απο τα 3 μεγαλα φαβορι, που ομως με εναν ψηλο ακομα ισως να μπει αναμεσα τους!


Αν μπορούμε να βάλουμε μια πρώτη κατάταξη στις ομάδες τις φετινής Β' Εθνικής (πράγμα δύσκολο και με βάση τα ρόστερ ίσως να αποδειχθεί και άστοχο), για μένα στην πρώτη 6άδα κατά σειρά θα έβαζα:
1. Φάρος
2. Προμηθέας
3. Κύμη
4. Παπάγος
5. Ερυθραία
6. Περιστέρι
gratipa1929
Η Λιβαδειά συμφώνησε με Γιαννουλάκο(5) και Σάκοτα(4) και ενισχύεται σημαντικά στην φρον λάιν.

Νομίζω ότι το ρόστερ ολοκληρώθηκε:

Ράλλης-Βανδώρος-Βέλλιος
Β.Λαμπρόπουλος-Σταύρου-Τερματζίδης
Προδρόμου-Τοπουζίδης-Μαράντος
Δημητριάδης-Μ.Σάκοτα
Γιαννουλάκος-Γιανναλέτσος
SpIlIoS3pts
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 29 2014, 14:51 ) *
Η Λιβαδειά συμφώνησε με Γιαννουλάκο(5) και Σάκοτα(4) και ενισχύεται σημαντικά στην φρον λάιν.

Νομίζω ότι το ρόστερ ολοκληρώθηκε:

Ράλλης-Βανδώρος-Βέλλιος
Β.Λαμπρόπουλος-Σταύρου-Τερματζίδης
Προδρόμου-Τοπουζίδης-Μαράντος
Δημητριάδης-Μ.Σάκοτα
Γιαννουλάκος-Γιανναλέτσος


Λογικά πάνε για σχετικά εύκολη παραμονή με αυτό το ρόστερ.
gspara
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Aug 28 2014, 15:34 ) *
Αν μπορούμε να βάλουμε μια πρώτη κατάταξη στις ομάδες τις φετινής Β' Εθνικής (πράγμα δύσκολο και με βάση τα ρόστερ ίσως να αποδειχθεί και άστοχο), για μένα στην πρώτη 6άδα κατά σειρά θα έβαζα:
1. Φάρος
2. Προμηθέας
3. Κύμη
4. Παπάγος
5. Ερυθραία
6. Περιστέρι

Θα συμφωνησω με μοναδικη προσθηκη τον Ιωνικο που αν παρει και αλλον ενα ψηλο τον εχω σε αποσταση αναπνοης απο την 3αδα.
Εντυπωσιακο το ποιοτικο βαθος στο ροστερ του Φαρου...καθε φορα που το διαβαζω θυμαμαι τον gratipa που τους ειχε πονταρει για πρωτια εδω και πολυ καιρο.

@ Gkos.....
Xρωσταω ενα μικρο ρεπορταζ για το ΓΣΠ......Τα νεα δεν ειναι πολυ ζουμερα καθως το ροστερ εχει σχεδον κλεισει.
Εχει μεινει ανοιχτη μια θεση ψηλου(δυστυχως πηγε Σουηδια ο Σιγκουνας που ονειρευομουνα sad.gif ) και γινεται προσπαθεια μηπως κλεισει ο Πετρουλας,αλλα απαιτειται οικονομικη υπερβαση.
Υπαρχει η πιθανοτητα να αποκτηθει και ενας συμπληρωματικος ασσος μεχρι να επιστρεψει ο Λυμπεροπουλος καθως μεχρι στιγμης υπαρχουν μονο Παναγιωταρας-Ξιουρας.
Θετικοτατη εικονα για τον Ρεκουνιωτη που εχει 'χτιστει' εντυπωσιακα και πιστευω θα δωσει σημαντικη βοηθεια στο 4-5.
Reporter1983
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Aug 28 2014, 15:34 ) *
Αν μπορούμε να βάλουμε μια πρώτη κατάταξη στις ομάδες τις φετινής Β' Εθνικής (πράγμα δύσκολο και με βάση τα ρόστερ ίσως να αποδειχθεί και άστοχο), για μένα στην πρώτη 6άδα κατά σειρά θα έβαζα:
1. Φάρος
2. Προμηθέας
3. Κύμη
4. Παπάγος
5. Ερυθραία
6. Περιστέρι


Τον Παπαγο πως τον βαζεις 4ο; Αν δε κανω λαθος δεν εχει πενταρι, εκτος και αν εχει παρει και μου χει ξεφυγει. Αν παρει καποιον αρκετα καλο (γιατι θα ναι και ο μοναδικος) τοτε ισως παει για 4-5 θεση

Φαρος
Προμηθεας
Κυμη
Με τη Κυμη να θεωρω οτι η Ερυθραια με ενα ψηλο ευκολα μπορει να της παρει τη θεση.
Ερυθραια
Νικαια
Παπαγος
Αμυντας (Απο τον Παπαγο μεχρι τη ΚΑΠ ειναι ελαχιστες οι διαφορες στο ροστερ οποτε η σειρα ειναι σχεδον τυχαια)
Περιστερι
ΚΑΠ
Φιλαθλητικος μου αρεσει ο Φιλαθλητικος νομιζω και αυτοι ψαχνουν για 5αρι αν βρουν τους εχω για αρκετα πιο ψηλα
Απο κει και περα οι αλλες ομαδες ειναι πολυ πισω
Χολαργος, Μαρουσι ειναι πολυ δυσκολο να αποφυγουν το μοιραιο, το Ηρακλειο ειναι ερωτηματικο με ποιους παικτες θα πορευτει και τελος ο Δουκας δε ξερω τι εχει απο πιτσρικαδες αλλιως δυσκολα θα αποφυγει και αυτος

Τι εκανα εδω εφτιαξα τη τελικη βαθμολογια, παω να το παιξω
KOBY
Κυμη
Προμηθεας
Φαρος
Περιστερι
Ιωνικος
Παπαγος
Ερυθραια
shooter14
QUOTE (KOBY @ Aug 30 2014, 15:12 ) *
Κυμη
Προμηθεας
Φαρος
Περιστερι
Ιωνικος
Παπαγος
Ερυθραια

Για τον βόρειο όμιλο καμιά πρόβλεψη για άνοδο;
basketikos
bball.gif Μήπως να μην παιξουμε εμεις σε αυτή την Κατηγορία;;; Λέω μήπως;; AMHN

@themis7: Μακάρι να γίνει φιλικό τον Σεπτέμβρη Φάρος-Ιωνικός και ας χάσει ο Ιωνικός 69.gif 69.gif




giorgos14
QUOTE(shooter14 @ Aug 30 2014, 13:50 ) *
Για τον βόρειο όμιλο καμιά πρόβλεψη για άνοδο;


Κατσε να δουμε ποιες ομαδες θα παιζουν στη κατηγορια πρωτα και μετα βλεπουμε.Με τα υπαρχοντα δεδομενα Λιβαδεια και Μαχητες Πευκων θα ελεγα και λιγο πιο πισω Πευκοχωρι και Τιτανες Παλαμα
Reporter1983
Ο Γιαννουλακος παει προς Μαρουσι συμφωνα με το superbasket!

http://www.superbasket.gr/permalink/252588.html
Gkos
QUOTE (Reporter1983 @ Sep 2 2014, 11:32 ) *
Ο Γιαννουλακος παει προς Μαρουσι συμφωνα με το superbasket!

http://www.superbasket.gr/permalink/252588.html



Α ναι,ήθελα να σας το πω προχτές ,που γράφατε ότι το Μαρούσι είναι από τα πρώτα φαβορί για φούντο(που είναι) ,ότι ακόμα περιμένει ψηλό,δεν έχει κλείσει ρόστερ!
Vas
QUOTE(Reporter1983 @ Sep 2 2014, 11:32 ) *
Ο Γιαννουλακος παει προς Μαρουσι συμφωνα με το superbasket!

http://www.superbasket.gr/permalink/252588.html



Από το Μαρούσι ξεκίνησε πριν χρόνια.... έχει αρκετες γνωριμίες στο Μαρούσι....

Αμα έρθει θα είναι πολύ καλή κίνηση. Το θέμα είναι αν θα μπορεί να βγάλει 35λεπτα? Γιατί πίσω απο αυτόν δεν υπάρχει κάτι άλλο...

Μακάρι να υπάρξει και καλή συνεργασία μεταξύ Μίχαλου & Κουπίδη. Αν αυτοί οι 2 συνεργαστούν αρμονικά τότε τουλάχιστον η αρχική 5άδα θα είναι μια από τις καλύτερες στην κατηγορία...
mono maroussi
QUOTE(Vas @ Sep 2 2014, 11:40 ) *
Από το Μαρούσι ξεκίνησε πριν χρόνια.... έχει αρκετες γνωριμίες στο Μαρούσι....

Αμα έρθει θα είναι πολύ καλή κίνηση. Το θέμα είναι αν θα μπορεί να βγάλει 35λεπτα? Γιατί πίσω απο αυτόν δεν υπάρχει κάτι άλλο...

Μακάρι να υπάρξει και καλή συνεργασία μεταξύ Μίχαλου & Κουπίδη. Αν αυτοί οι 2 συνεργαστούν αρμονικά τότε τουλάχιστον η αρχική 5άδα θα είναι μια από τις καλύτερες στην κατηγορία...

πολλοι μας εχουν φαβορι πτωση.. μαλλον δεν ξερουν τι θα πει Μαρουσι..
Gkos
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15


Στο Μαρούσι ο Γιαννουλάκος ,ενώ υπέγραφε (επιτέλους ) ο Μιχαλος(να υπενθυμισω ότι σε αυτό το θρεντ,σας είχαμε ενημερώσει σε παγκόσμια πρώτη(χαχα),ότι δεν είχε υπογράψει ακόμα)!



Και γράφω το "επιτέλους",διότι υπήρχε ένα σχετικό άγχος,καθότι του είχε γίνει πρόταση-σφήνα από ομαδα της Γ Εθνικης με τα διπλάσια λεφτά απότι είχε συμφωνήσει με Μαρούσι. . .
Και όσο να ναι, ωσότου μπουν οι υπογραφές,σιγουρος δεν μπορεις να εισαι. . .


Καλημέρα σας.
gratipa1929
Πιστεύω το Μαρούσι με την τριάδα Μίχαλου-Κουπίδη-Γιαννουλάκου χτυπάει τα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας. Και οι ρολίστες που έχει πάρει είναι χρήσιμοι σε κάθε ομάδα της Β Εθνικής.

Τελικά σε περίπτωση που ανέβει η Λιβαδειά (πλέον είναι 99% σίγουρο) θα πάει ο Ίκαρος/Ηλυσιακός στο βορρά ή θα γίνει κάποια άλλη τράμπα?
gspara
QUOTE (Vas @ Sep 2 2014, 11:40 ) *
Από το Μαρούσι ξεκίνησε πριν χρόνια.... έχει αρκετες γνωριμίες στο Μαρούσι....

Αμα έρθει θα είναι πολύ καλή κίνηση. Το θέμα είναι αν θα μπορεί να βγάλει 35λεπτα? Γιατί πίσω απο αυτόν δεν υπάρχει κάτι άλλο...

Μακάρι να υπάρξει και καλή συνεργασία μεταξύ Μίχαλου & Κουπίδη. Αν αυτοί οι 2 συνεργαστούν αρμονικά τότε τουλάχιστον η αρχική 5άδα θα είναι μια από τις καλύτερες στην κατηγορία...

Xρειαζεται αλλος ενας ψηλος.Αλλιως οπως λες θα σκασει ο Γιαννουλακος.Αν μεινουν ετσι οι ψηλοι θα του δινουν ανασες πασπαρτου Στραγκας-Λουγιακης με τον Στουκα στο 4.
Επισης,χωρις να ξερω αν ο Μιχαλος αποκτηθηκε λογω της απωλειας του Μπασδεκη,χρειαζεται και ενας κλασικος ασσος.
Gkos
Νομίζω έκλεισε το ρόστερ του Μαρουσιου,αδερφε...



Αυτο παλι τι είναι!!!!!!!;;;;;;;;


Τελος ο Χουμπαυλης;


Δεν ειχε ακουστει κατι!

http://www.ebasket.gr/2014/09/%cf%84%ce%ad...bb%ce%b7%cf%82/



Gkos
QUOTE (Gkos @ Sep 3 2014, 19:25 ) *
Νομίζω έκλεισε το ρόστερ του Μαρουσιου,αδερφε...



Αυτο παλι τι είναι!!!!!!!;;;;;;;;


Τελος ο Χουμπαυλης;


Δεν ειχε ακουστει κατι!

http://www.ebasket.gr/2014/09/%cf%84%ce%ad...bb%ce%b7%cf%82/






Τελικά δεν ηταν και τοσο μεγάλη εκπληξη ....

Εδώ και μια βδομάδα το ξερανε στο Περιστερι απότι μαθαίνω (εκ των υστερων)...


Πιο αργα θα ξερουμε πιο πολλα....


@Gspara εισαι ντεφορμε ακομα,δεν εχεις επανελθει 100% μετα τον τραυματισμο σουsmile.gif

Reporter1983
QUOTE (Gkos @ Sep 3 2014, 19:25 ) *
Νομίζω έκλεισε το ρόστερ του Μαρουσιου,αδερφε...



Αυτο παλι τι είναι!!!!!!!;;;;;;;;


Τελος ο Χουμπαυλης;


Δεν ειχε ακουστει κατι!

http://www.ebasket.gr/2014/09/%cf%84%ce%ad...bb%ce%b7%cf%82/


Αυτα μπορει να συμβουν μονο στην Ελλαδα πραγματικα! Και ο χειροτερος προπονητης του κοσμου να ναι ουσιαστικα καινε αλλη μια χρονια στο Περιστερι. Τι να ζητησει δηλαδη η διοικηση απο τον επομενο προπονητη οταν την εχει φτιαξει ο προηγουμενος;
Ποια ομαδα θα παει στο βορρα θα χει ενδιαφερον, ακουγεται οτι εχει ζητησει ο Προμηθεας Πατρων να παει
SpIlIoS3pts
Είχα μάθει πριν καιρό από στενό και καλό μου φίλο που αγωνίζεται στο Περιστέρι για αυτό το ενδεχόμενο, αλλά το θεώρησα ράδιο αρβύλα και εξαιρετικά δύσκολο, να που διαψεύστηκα τελικά! Άν πάντως αποχωρούν οι προπονητές και από την προετοιμασία τι άλλο έχουν να δουν τα μάτια μας στο μπασκετάκι...

http://www.ebasket.gr/2014/09/%CF%84%CE%AD...BB%CE%B7%CF%82/
Gkos
QUOTE (Reporter1983 @ Sep 3 2014, 20:37 ) *
Αυτα μπορει να συμβουν μονο στην Ελλαδα πραγματικα! Και ο χειροτερος προπονητης του κοσμου να ναι ουσιαστικα καινε αλλη μια χρονια στο Περιστερι. Τι να ζητησει δηλαδη η διοικηση απο τον επομενο προπονητη οταν την εχει φτιαξει ο προηγουμενος;
Ποια ομαδα θα παει στο βορρα θα χει ενδιαφερον, ακουγεται οτι εχει ζητησει ο Προμηθεας Πατρων να παει



Απο που και ως που να παει Βορρά ο Προμηθεας ΠΑΤΡΩΝ ;;;

Αμα ειναι ετσι ,ας ζητησει και το Ηρακλειο να παει δηλαδη!!!

Εχει γινει μπ@@@@@λο η κατασταση....


Δεν επρεπε να γινουν οι κληρωσεις!
Vas
QUOTE(Gkos @ Sep 4 2014, 09:55 ) *
Απο που και ως που να παει Βορρά ο Προμηθεας ΠΑΤΡΩΝ ;;;

Αμα ειναι ετσι ,ας ζητησει και το Ηρακλειο να παει δηλαδη!!!

Εχει γινει μπ@@@@@λο η κατασταση....


Δεν επρεπε να γινουν οι κληρωσεις!




Και ποιος άλλος να πάει?
Το Αιγάλεω δεν υπάρχει πια (που βοηθούσε την κατάσταση)...

Το πιο δίκαιο (για μένα ) είναι να παει ο Ικαρος... Αυτός πέρνει την θέση της Λειβαδιάς!

Gkos
H Aθήνα όπως βλέπουμε χάρτη ,πιο βόρεια δεν είναι από Πάτρα ???

Έχω καιρό να κοιτάξω χάρτη ,αλλά δεν νομίζω να κάνω λάθος....


Καταρχάς ,θα έπρεπε να πάει η Κύμη δικαιωματικά,και απόσο ξέρω το θέλει....
giorgos14
Απο τη στιγμη που υποβιβαζεται ο Ικαρος και η Λιβαδεια παιρνει τη θεση του,αυτος θεωρω οτι πρεπει να παει στο βορρα.Η Λιβαδεια να ακολουθει το προγραμμα του ικαρου και αυτος το προγραμμα της Λιβαδειας.Η πιο απλη λυση,για να μην περιπλεκονται ακομα περισσοτερο τα πραγματα και οι ομαδες
Reporter1983
QUOTE (Gkos @ Sep 4 2014, 09:55 ) *
Απο που και ως που να παει Βορρά ο Προμηθεας ΠΑΤΡΩΝ ;;;

Αμα ειναι ετσι ,ας ζητησει και το Ηρακλειο να παει δηλαδη!!!

Εχει γινει μπ@@@@@λο η κατασταση....


Δεν επρεπε να γινουν οι κληρωσεις!


Θα χε πολυ ενδιαφερον να βγαινε το επισημο Περιστερι να ανακοινωνε τους λογους απολυσης του Χουμπαυλη. Τι ηταν αυτο που ειδαν στη προετοιμασια που δεν ειδαν ενα ολοκληρο πρωταθλημα.
Το σωστο κατ'εμε ειναι να παρει τη θεση της Λιβαδειας ο Ικαρος, απο τη στιγμη που εχουν γινει κληρωσεις και ολα, ετσι δε θα μπορει να πει κανεις τιποτα, οτιδηποτε αλλο γινει εχουν καθε δικαιωμα πολλες ομαδες να διαμαρτυρηθουν.
Η απορια σου φιλε ειναι λες και ηρθες απο αλλη χωρα, πρωτη φορα θα τα δεις αυτα στην Ελλαδα; Εμενα δε θα μου κανε καθολου εντυπωση ακομα και το Ηρακλειο αν επαιρνε τη θεση.
gspara
QUOTE (Gkos @ Sep 3 2014, 20:37 ) *
Τελικά δεν ηταν και τοσο μεγάλη εκπληξη ....

Εδώ και μια βδομάδα το ξερανε στο Περιστερι απότι μαθαίνω (εκ των υστερων)...


Πιο αργα θα ξερουμε πιο πολλα....


@Gspara εισαι ντεφορμε ακομα,δεν εχεις επανελθει 100% μετα τον τραυματισμο σουsmile.gif

Τα εν οικω μη εν δημω wink.gif
Δεν μπορουμε να τα γραφουμε ολα....το κακο ειναι οτι εφυγε ενας κοουτς που ηταν αποδεκτος και πολυ αγαπητος σε ολους τους παιχτες για τον απλουστατο λογο οτι εδινε την ιδια σημασια απο τον πρωτο μεχρι τον τελευταιο.
Vas
QUOTE(Gkos @ Sep 4 2014, 11:14 ) *
H Aθήνα όπως βλέπουμε χάρτη ,πιο βόρεια δεν είναι από Πάτρα ???

Έχω καιρό να κοιτάξω χάρτη ,αλλά δεν νομίζω να κάνω λάθος....


Καταρχάς ,θα έπρεπε να πάει η Κύμη δικαιωματικά,και απόσο ξέρω το θέλει....


Ως προς την γεωγραφική σου απορία...... όχι δεν είναι! Η Πάτρα είναι πιο βόρεια από την Αθήνα....

Αν τραβήξεις μια ευθεία η Πάτρα είναι στο ίδιο ύψος με Θήβα.... wink.gif Κάντο και θα δεις!!

gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 4 2014, 12:22 ) *
Τα εν οικω μη εν δημω wink.gif
Δεν μπορουμε να τα γραφουμε ολα....το κακο ειναι οτι εφυγε ενας κοουτς που ηταν αποδεκτος και πολυ αγαπητος σε ολους τους παιχτες για τον απλουστατο λογο οτι εδινε την ιδια σημασια απο τον πρωτο μεχρι τον τελευταιο.

Ακούγεται ο Παπαμακάριος ως πιθανός προπονητής? Ή παίκτης-προπονητής???
aionio talento
Επειδη απο Μαρουσι γραφονται μονο τα ονοματα των 3 εμπειρων παιδιων που πηρε - κρατησε μπορει καποιο απο τα παιδια που ασχολουνται με την ομαδα να γραψει το ολοκληρωμενο ροστερ τους ?
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 4 2014, 16:33 ) *
Ακούγεται ο Παπαμακάριος ως πιθανός προπονητής? Ή παίκτης-προπονητής???

Για προπονητης αλλα πολυ δυσκολο σεναριο...εγω βλεπω να αναλαμβανει ο Παναγακης που ηταν και περσι βοηθος.

QUOTE (aionio talento @ Sep 4 2014, 16:46 ) *
Επειδη απο Μαρουσι γραφονται μονο τα ονοματα των 3 εμπειρων παιδιων που πηρε - κρατησε μπορει καποιο απο τα παιδια που ασχολουνται με την ομαδα να γραψει το ολοκληρωμενο ροστερ τους ?

Μιχαλος-Αλεξιου-Σπιγκος
Τσακιρης-Ανδ.Παπαδημητριου(Χολαργος)
Κουπιδης-Μαστροκωστοπουλος
Στραγκας-Στουκας
Γιαννουλακος-Λουγιακης
aionio talento
QUOTE(gspara @ Sep 4 2014, 19:28 ) *
Για προπονητης αλλα πολυ δυσκολο σεναριο...εγω βλεπω να αναλαμβανει ο Παναγακης που ηταν και περσι βοηθος.


Μιχαλος-Αλεξιου-Σπιγκος
Τσακιρης-Ανδ.Παπαδημητριου(Χολαργος)
Κουπιδης-Μαστροκωστοπουλος
Στραγκας-Στουκας
Γιαννουλακος-Λουγιακης


Αλεξιου ενας που επαιζε προπερσι ΝΙΚΑΙΑ ?
Κατα τα αλλα καθολου κακο ροστερ παρα τις παρα πολλες αποχωρησεις
SpIlIoS3pts
QUOTE(aionio talento @ Sep 4 2014, 21:31 ) *
Αλεξιου ενας που επαιζε προπερσι ΝΙΚΑΙΑ ?
Κατα τα αλλα καθολου κακο ροστερ παρα τις παρα πολλες αποχωρησεις


Οχι, ένας πιτσιρικάς αθλητικός, guard, δικό τους παιδί, πήρε και φέτος αρκετές ευκαιρίες, και λογικά την σεζόν που έρχεται θα του δώσουν ακόμ περισσότερες, αν όντως έμεινε.
Gkos
QUOTE (aionio talento @ Sep 4 2014, 16:46 ) *
Επειδη απο Μαρουσι γραφονται μονο τα ονοματα των 3 εμπειρων παιδιων που πηρε - κρατησε μπορει καποιο απο τα παιδια που ασχολουνται με την ομαδα να γραψει το ολοκληρωμενο ροστερ τους ?




Έλα αδερφέ.....




Παπάδημητριου από Χολαργό

Σπιγκος από Αιγαλεω

Μιχαλος από Παπάγο

Τσακίρης από Σπόρτινγκ

Κουπιδης παρέμεινε

Αλεξίου παρέμεινε

Μαστροκωστοπουλος παρέμεινε


Αυτά είναι τα γκαρντ.....


Λουγιακης από Χαλάνδρι και Στουκας από ΑΕΚ στο 4

Στραγκας από Ίλιον και Γιαννουλακος από Αρκαδικό στο 5....



Επίσης από την ομάδα των εφήβων ,προπονούνται (αν θα παίξουν θα φανει στην πορεία) με το αντρικό
οι Διγενής ,Ανδρικόπουλος και Ορφέας Στάσινος

Ο Διγενής 4ρι πρέπει να είναι ,οι έτεροι είναι πλέι μέικερ....



Αυτά.....




Α!

Και σήμερα έκανε την πρώτη του προπόνηση ο Μίχαλος στο κλειστό του Άγιου Θωμά smile.gif
Gkos
Παίδες σόρρυ , το ποστ του Αιωνίου Ταλέντου ,το είχα δει από το απόγευμα,αλλά επειδή δεν είχα μαζεμένα τα ρόστερ ,περίμενα τον gspara να γράψει,που τα έχει όλα μαζεμένα.....


Και όταν έιδα ότι πέρασε η ώρα και δεν φάνηκε (άχρηστα ρολόγια που μου χάριζε smile.gif ) ,είπα να τα ψάξω να τα γράψω εγώ ,και ωσότου να ποστάρω είχε γράψει.....


Όπως πάντα τακτικός smiley.gif


Αυτοί είναι,μην περιμένε άλλους....Με Γιαννουλάκο,κλείσαμε !




Προπονητές Καρατζάς-Μελέτης smile.gif
gratipa1929
gspara μπορείς να μας γράψεις το ρόστερ του Περιστερίου για τη νέα περίοδο? Κυρίως για το ποιοί παρέμειναν δεν έχει ακουστεί τίποτα.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 5 2014, 11:48 ) *
gspara μπορείς να μας γράψεις το ρόστερ του Περιστερίου για τη νέα περίοδο? Κυρίως για το ποιοί παρέμειναν δεν έχει ακουστεί τίποτα.

Λυμπεροπουλος(κατα Δεκεμβρη)-Παναγιωταρας-Ξιουρας
Γεωργοπαπαδακος-Γιαννικος
Βουλγαρης-Αντωνοπουλος
Πριτσος-Σκουλιδας
Καραβανας-Ρεκουνιωτης-Φωτοπουλος

Συμμετεχουν στις προπονησεις και οι νεαροι Σιμιτζης-Τσιμπουκης.
Να δουμε ποιος θα αναλαβει χεντ κοουτς και αν ζητησει επιπλεον ενισχυση.Σιγουρα χρειαζεται αλλος ενας ψηλος.Η περιπτωση του Πετρουλα ειναι ασυμφορη οικονομικα καθως τιμαινεται γυρω στο 2χιλιαρο μηνιαιως.
Φανταζομαι οτι αναλογως θα αποκτηθει και ενας συμπληρωματικος ασσος.Πιθανολογω το τουρνουα του Εθνικου την επομενη εβδομαδα θα ειναι πιο διαφωτιστικο.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 5 2014, 12:10 ) *
Λυμπεροπουλος(κατα Δεκεμβρη)-Παναγιωταρας-Ξιουρας
Γεωργοπαπαδακος-Γιαννικος
Βουλγαρης-Αντωνοπουλος
Πριτσος-Σκουλιδας
Καραβανας-Ρεκουνιωτης-Φωτοπουλος

Συμμετεχουν στις προπονησεις και οι νεαροι Σιμιτζης-Τσιμπουκης.
Να δουμε ποιος θα αναλαβει χεντ κοουτς και αν ζητησει επιπλεον ενισχυση.Σιγουρα χρειαζεται αλλος ενας ψηλος.Η περιπτωση του Πετρουλα ειναι ασυμφορη οικονομικα καθως τιμαινεται γυρω στο 2χιλιαρο μηνιαιως.
Φανταζομαι οτι αναλογως θα αποκτηθει και ενας συμπληρωματικος ασσος.Πιθανολογω το τουρνουα του Εθνικου την επομενη εβδομαδα θα ειναι πιο διαφωτιστικο.

Τέλειος! Ευχαριστώ.

Με αυτές τις 2 προσθήκες που λες πιστεύω ο στόχος θα είναι περισσότερο η άνοδος παρά η παραμονή.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 5 2014, 12:32 ) *
Τέλειος! Ευχαριστώ.

Με αυτές τις 2 προσθήκες που λες πιστεύω ο στόχος θα είναι περισσότερο η άνοδος παρά η παραμονή.

Eξαρταται αν γινουν και ποιοι θα ερθουν,αλλα και ποιος προπονητης θα αναλαβει.
Μετα τις τελευταιες εξελιξεις παντως ειμαι απογοητευμενος,μαλλον για επιβιωση μας βλεπω πλεον.Υπαρχουν αρκετες καλυτερες ομαδες εκτος απο τα τρια φαβορι.

Σε αλλα μεταγραφικα,ο Αμυντας συμφωνησε με τον Δημητρη Πινη(20-1.90-2) απο τον Αρκαδικο,ενω ειναι κοντα σε συμφωνια και με τον Χριστοφορο Χουμα.
giorgos14
Τα μπατζετ των ομαδων που κυνηγανε την ανοδο σε τι επιπεδα θεωρειτε οτι κυμαινονται;
gratipa1929
QUOTE (giorgos14 @ Sep 5 2014, 12:49 ) *
Τα μπατζετ των ομαδων που κυνηγανε την ανοδο σε τι επιπεδα θεωρειτε οτι κυμαινονται;

Καλή ερώτηση. Ίδια απορία έχω και εγώ για φέτος. Όποιος γνωρίζει περισσότερα ας μας διαφωτίσει!

QUOTE (gspara @ Sep 5 2014, 12:49 ) *
Eξαρταται αν γινουν και ποιοι θα ερθουν,αλλα και ποιος προπονητης θα αναλαβει.
Μετα τις τελευταιες εξελιξεις παντως ειμαι απογοητευμενος,μαλλον για επιβιωση μας βλεπω πλεον.Υπαρχουν αρκετες καλυτερες ομαδες εκτος απο τα τρια φαβορι.

Σε αλλα μεταγραφικα,ο Αμυντας συμφωνησε με τον Δημητρη Πινη(20-1.90-2) απο τον Αρκαδικο,ενω ειναι κοντα σε συμφωνια και με τον Χριστοφορο Χουμα.

Αυτό με τον προπονητή κυρίως είναι το πολύ αρνητικό γιατί αναστατώνεται η ομάδα και χαλά το κλίμα και η συνέπεια της προετοιμασίας...
Reporter1983
Μιλαμε μονο για τους μισθους των παικτων, χωρις προπονητες χωρις αλλα εξοδα(ταξιδια,διαμονη,φαγητο) ο Προμηθεας κυμαινεται καπου στα 150 και ο Φαρος εχει ξεπερασει τα 200.. Για τη Κυμη δεν εχω ακριβη εικονα
giorgos14
QUOTE(Reporter1983 @ Sep 5 2014, 10:57 ) *
Μιλαμε μονο για τους μισθους των παικτων, χωρις προπονητες χωρις αλλα εξοδα ο Προμηθεας κυμαινεται καπου στα 150 και ο Φαρος εχει ξεπερασει τα 200.. Για τη Κυμη δεν εχω ακριβη εικονα



Απιστευτα νουμερα!!!δηλαδη το συνολο θα κοστιζει ΠΟΛΛΑ
gratipa1929
QUOTE (giorgos14 @ Sep 5 2014, 13:00 ) *
Απιστευτα νουμερα!!!δηλαδη το συνολο θα κοστιζει ΠΟΛΛΑ

Αυτά είναι νούμερα για πρωταθλητισμό στην Α2 προ τριετίας, τόσο τα ανέμενα και εγώ πάντως. Λογικά και η Κύμη γύρω στα 130-150 χιλ σε μισθούς θα κυμαίνεται με βάση τους παίκτες που έκλεισε.
giorgos14
QUOTE(gratipa1929 @ Sep 5 2014, 10:19 ) *
Αυτά είναι νούμερα για πρωταθλητισμό στην Α2 προ τριετίας, τόσο τα ανέμενα και εγώ πάντως. Λογικά και η Κύμη γύρω στα 130-150 χιλ σε μισθούς θα κυμαίνεται με βάση τους παίκτες που έκλεισε.



Νουμερα ομαδας που παλευει να μεινει στην α1 θα λεγα tongue.gif

Που παμε και εμεις τα φτωχαδακια στο βορρα biggrin.gif
gratipa1929
QUOTE (giorgos14 @ Sep 5 2014, 13:44 ) *
Νουμερα ομαδας που παλευει να μεινει στην α1 θα λεγα tongue.gif

Που παμε και εμεις τα φτωχαδακια στο βορρα biggrin.gif

Σωστός!

Α μιας και ανεφερες το βορρά παρόλο που δεν υπαρχουν τέτοια ποσά μου αρέσει ο ομιλος. Μου αρέσουν ομάδες όπως το Στρατωνι που έχει φιλοσοφία να κρατα ίδιο ισχυρό κορμό και να χτυπάει υψηλές θέσεις καθε χρόνο.

Πιστεύω φέτος φαβορί είναι Μαχητές/Δόξα, Στρατωνι, Τιτάνες Παλαμα.

Ερωτηματικά Κομοτηνή και Ασπίδα Ξάνθης που δεν έχει ακουστεί το παραμικρό για τα ρόστερ τους. Ξέρει κάποιος να μας γράψει;
Elenbasketball
Το ρόστερ του Φαρου με 3 ξένους έμενε στην Α1 .
Ετσι όπως θα ειναι η Α1 φέτος και δεν θα έβαζαν και πολλα απο την τσέπη τους .
Αυτο δεν σημαινει τιποτα για την Β Εθνική .
Πολλα μεγαλα ονόματα δεν στεριωσαν πιο χαμηλά .
Ειναι μεγαλο το στοίχημα .
EAST END
QUOTE(Vas @ Sep 4 2014, 11:08 ) *
Και ποιος άλλος να πάει?
Το Αιγάλεω δεν υπάρχει πια (που βοηθούσε την κατάσταση)...

Το πιο δίκαιο (για μένα ) είναι να παει ο Ικαρος... Αυτός πέρνει την θέση της Λειβαδιάς!



Και επειδή πολλά λέγονται για την Κύμη και βορρά η επίσημη απάντηση της Κύμης είναι : ΟΧΙ

QUOTE(Gkos @ Sep 4 2014, 22:12 ) *
Παίδες σόρρυ , το ποστ του Αιωνίου Ταλέντου ,το είχα δει από το απόγευμα,αλλά επειδή δεν είχα μαζεμένα τα ρόστερ ,περίμενα τον gspara να γράψει,που τα έχει όλα μαζεμένα.....


Και όταν έιδα ότι πέρασε η ώρα και δεν φάνηκε (άχρηστα ρολόγια που μου χάριζε smile.gif ) ,είπα να τα ψάξω να τα γράψω εγώ ,και ωσότου να ποστάρω είχε γράψει.....


Όπως πάντα τακτικός smiley.gif


Αυτοί είναι,μην περιμένε άλλους....Με Γιαννουλάκο,κλείσαμε !




Προπονητές Καρατζάς-Μελέτης smile.gif


Μήπως μπορείς να μας πείς πόσοι 30 έγιναν φέτος μεταγραφή;;

aionio talento
QUOTE(gspara @ Sep 5 2014, 10:10 ) *
Λυμπεροπουλος(κατα Δεκεμβρη)-Παναγιωταρας-Ξιουρας
Γεωργοπαπαδακος-Γιαννικος
Βουλγαρης-Αντωνοπουλος
Πριτσος-Σκουλιδας
Καραβανας-Ρεκουνιωτης-Φωτοπουλος

Συμμετεχουν στις προπονησεις και οι νεαροι Σιμιτζης-Τσιμπουκης.
Να δουμε ποιος θα αναλαβει χεντ κοουτς και αν ζητησει επιπλεον ενισχυση.Σιγουρα χρειαζεται αλλος ενας ψηλος.Η[b] περιπτωση του Πετρουλα ειναι ασυμφορη οικονομικα καθως τιμαινεται γυρω στο 2χιλιαρο μηνιαιως.[/b]
Φανταζομαι οτι αναλογως θα αποκτηθει και ενας συμπληρωματικος ασσος.Πιθανολογω το τουρνουα του Εθνικου την επομενη εβδομαδα θα ειναι πιο διαφωτιστικο.



Δεν αμφισβητω (γιατι δεν ξερω). Αν ισχυει το νουμερ γι αυτον τον παικτη τοτε : ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΑΖΙ !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.