Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BasketforumRadio
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
rchos
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι το Basketforum.gr αποκτά το δικό του διαδικτυακό ραδιόφωνο.

Η πρώτη δοκιμαστική εκπομπή είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή 1 Μαίου και ώρα 22:00.

Η διεύθυνση είναι http://basketforum.listen2myradio.com/.


Η πρώτη εκπομπή σε μεγάλο βαθμό θα είναι αφιερωμένη στον πρώτο αγώνα των ημιτελικών της ανατολικής περιφέρειας του NBA μεταξύ Βοστώνης και Μαιάμι.
Όχι όμως μόνο σε αυτό...


Συντονιστείτε στις 10 το βράδυ αυτή την κυριακή.
PanosIlio
Μεγιές μεγιές smiley.gif

Καλές ακροάσεις!!!!
Illusioner
Μπράβο παιδιά για την πρωτοβουλία! Είχαμε ανάγκη για ένα αμιγώς μπασκετικό ραδιόφωνο και ιδιαιτερα με εκπομπές που να ασχολούνται για ΝΒΑ!Περιμένω να ακούσω πολλά για Spurs και ειδικά για Μανου. Μια σημαντική πρόταση που θέλω να κάνω είναι να μπορούμε και τα υπόλοιπα μέλη να κάνουμε και άλλες εκπομπές! Έχω έναν φίλο που είναι εξαιρετικά καμμένος με το basket γενικά και ιδιαιτερα με το ΝΒΑ και A1. Θα θέλαμε λοιπόν σίγουρα να κάνουμε κάποιες εκπομπές περιστασιακά με σχολιασμό για τα πάντα. Έχουμε ήδη εμπειρία από εκπομπές στο mindradio. Θα πρότεινα οποιος ενδιαφέρεται για να κάνει εκπομπή να κάνει νέο topic για να ενημερώνει για αυτή λοιπόν. bball.gif
sacarame
QUOTE(Illusioner @ Apr 29 2011, 21:18 ) *
Μπράβο παιδιά για την πρωτοβουλία! Είχαμε ανάγκη για ένα αμιγώς μπασκετικό ραδιόφωνο και ιδιαιτερα με εκπομπές που να ασχολούνται για ΝΒΑ!Περιμένω να ακούσω πολλά για Spurs και ειδικά για Μανου. Μια σημαντική πρόταση που θέλω να κάνω είναι να μπορούμε και τα υπόλοιπα μέλη να κάνουμε και άλλες εκπομπές! Έχω έναν φίλο που είναι εξαιρετικά καμμένος με το basket γενικά και ιδιαιτερα με το ΝΒΑ και A1. Θα θέλαμε λοιπόν σίγουρα να κάνουμε κάποιες εκπομπές περιστασιακά με σχολιασμό για τα πάντα. Έχουμε ήδη εμπειρία από εκπομπές στο mindradio. Θα πρότεινα οποιος ενδιαφέρεται για να κάνει εκπομπή να κάνει νέο topic για να ενημερώνει για αυτή λοιπόν. bball.gif



Προφανώς και θα θέλαμε να εξαπλωθεί αυτό...Είναι μια ιδέα που είχαμε με κάποια παιδιά και θα κάνουμε κάποιες "πιλοτικές" εκπομπές για να δούμε πόσο ανταπόκριση θα έχει στο φόρουμ αυτή η ιδέα...Αν πάει καλά και δούμε ότι υπάρχει ανταπόκριση, γιατί όχι να επεκταθεί και σε άλλα άτομα που ενδιαφέρονται να κάνουν κάτι τέτοιο...

Το "τεχνοκρατικό " κομμάτι δεν είναι καθόλου δύσκολο και δεν χρειάζεται να έχεις τρελή σχέση με την τεχνολογία για να κάνεις την εκπομπή...

Καλύτερα να μιλήσει και ο rchos για αυτό μιας και το πλάνο τελεί υπό την αιγίδα του. 69.gif
Manu7
Έλα ρε παιδιά μπράβο! 41.gif 41.gif

Επλίζω να πάνε όλα καλά!
Γουστάρω ραδιόφωνο με 1000...

Ξέρουμε ποιοι θα ακουστούν?
panos75
Ζω για τη μέρα που ο Κεφ θα κάνει ζωντανή μετάδοση από το Άνφιλντ. icon_drunk.gif
Air Kef
Καλή επιτυχία στα παιδιά που ξεκινούν την Κυριακή!

Ο Κεφ μεταδόσεις από Bath Rugby και μονο! tongue.gif
vc15
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια!!!
Σχόλια, παρατηρήσεις κτλ. θα γίνονται μέσω του forum ή θα υπάρχει και άλλος τρόπος επικοινωνίας;
Πάντως, για την επιτυχία που αναφέρθηκε πρέπει να θεωρείται δεδομένη. Αν μαθευτεί το εγχείρημα, είναι πολλοί που θα θέλουν να ακούν αμιγώς μπασκετικές εκπομπές από ανθρώπους που ξέρουν από μπάσκετ, σε αντίθεση με πολλούς άσχετους δημοσιογράφους που, για το nba ειδικότερα, έχουν πει απίστευτα μαργαριτάρια κατά καιρούς.
sacarame
QUOTE(vc15 @ Apr 29 2011, 22:56 ) *
Σχόλια, παρατηρήσεις κτλ. θα γίνονται μέσω του forum ή θα υπάρχει και άλλος τρόπος επικοινωνίας;



Δεν ξέρω αν πρέπει να αποκαλύψω τον τρόπο smiley.gif ,πάντως το σίγουρο είναι πως θα υπάρχει κι άλλος τρόπος επικοινωνίας κατευθείαν με τα παιδιά που θα είναι "στον αέρα", πολύ εύκολος.Σκοπός είναι να κάνουμε όλοι μαζί την εκπομπή και να ανταλλάξουμε απόψεις όπως κάνουμε και στο φόρουμ, απλά με έναν πιο interactive τρόπο.. smiley.gif
SteveNashidis
Μπραβο παιδια...Πολυ καλη η πρωτοβουλια σας ...ενα τετοιο ραδιο χρειαζεται γιατι ολα τα αθλητικα ραδιο ασχολουνται με το ποδοσφαιρο...καλό ειναι να υπαρχει κατι καθαρα μπασκετικο !!!

Θα προτινα για περισσοτερη εξάπλωση αυτού του ιου (biggrin.gif ) να συνδιαστεί η live μεταδοση με σχολεια στο facebook η στο forum για περισσοτερη αλληλεπιδραση ,με συζητησεις ,σχολιασμο αγωνων και πολλά άλλα μπασκετικα....

Keep walking biggrin.gif
kotzito
Μπραβο παιδια και καλη επιτυχια.Πολυ καλη η πρωτοβουλια σας γιατι το θεμα μπασκετ στο ελληνικο ραδιοφωνο ειναι πολυ πισω.Μακαρι να σας ακουμε και πιο συχνα και να συμμετεχουν κι αλλα μελη.


Τρεμω για την στιγμη που το ραδιοφωνο θα μεταδωσει αγωνα με σπεσιαλ καλεσμενο και σχολιαστη τον Χατζηγεωργιου laugh.gif
vastravoud
Νομίζω ότι ΖΟΥΜΕ για τη στιγμή που ο Χάτζη θα είναι επίτιμος καλεσμένος!

Θα είναι ένα φανταστικό μπασκετικό βράδυ, παρεούλα με Σέλτικς - Χιτ
jhantzop

Συγχαρητήρια, καλή αρχή!

blove.gif


berry
να μην ειστε λες και ακουμε ΕΡΑ ! καντε και κανα χαβαλεδακο. πεστε και καμια μπουρδιτσα δεν ειναι κακο . φεισμπουκ γκομενας πριντεζη πχ κλπ

αν καταφερω να σας ακουσω θα σας γραφω χαζομαρες απο εδω για να σας αποσυντονιζω

αντε και εις ανωτερα !
rchos
θα υπαρχει πιο αμεσως τροπος επικοινωνιας απο το τοπικ αυτο.

οσοι συνοτνιστειτε θα μαθετε εκεινη την στιγμη απο τα παιδια που θα κανουν την εκπομπη.
(εγω δεν θα μαι σε αυτους)
rchos
επειδη δεν το χουμε αναφερει υπευθυνος του ολου εγχειρηματος ειναι ο σακαραμε.

οποτε αυτος και οσοι κανουν την εκπομπη τα βρισιδια αν κατι δεν παει καλα...
spysta
νταααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
αααααααααααααααααααααααααααααξει

το ολο σκηνικο ειναι ..

ΤΡΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΤΡΕΛΟ ΤΡΕΛΟ


sacarame
QUOTE(spysta @ Apr 30 2011, 15:24 ) *
νταααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
αααααααααααααααααααααααααααααξει

το ολο σκηνικο ειναι ..

ΤΡΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΤΡΕΛΟ ΤΡΕΛΟ



Ντάξει, που να βγούμε και στην τηλεόραση.... icon_drunk.gif
Ginobili
QUOTE(rchos @ Apr 30 2011, 10:35 ) *
επειδη δεν το χουμε αναφερει υπευθυνος του ολου εγχειρηματος ειναι ο σακαραμε.

οποτε αυτος και οσοι κανουν την εκπομπη τα βρισιδια αν κατι δεν παει καλα...

Άξιος..Άξιος!!!!!
The Warlus
Τι λέτε τώρα ρε;;;Ω ρε αυτά είναι!!!!!!!!
Γαμώτο όμως την ώρα που θα βγαίνετε στον αέρα θα ταξιδεύω για Κρήτη,θα χάσω την πρώτη εκπομπή...
panagiotisk
Πολυ καλο εγχειρημα παιδια.
να κρατηθει ζωντανο.
και σε αυτο πρεπει να συμβαλλουν και οι ακροατες.
morfi
Θέλω να κάνω ΝΒΑ ρετρό εκπομπή με το Χόλικ. biggrin.gif
SG3ptshooter
Tι ώρα θα ξεκινήσετε γιατί θα βλέπω κι άλλο ματς που αρχίζει λίγο νωρίτερα και θέλω να είμαι οργανωμένος;

Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά τα ιντερνετοραδιοφωνικά οπότε θα αρκεστείτε να διαβάζετε σχόλια.. tongue.gif
thrylos7
Η καθημερινή τρίωρη (ελπίζω) εκπομπή με τις milfs πότε ξεκινάει;
PanosIlio
QUOTE(thrylos7 @ May 1 2011, 12:59 ) *
Η καθημερινή τρίωρη (ελπίζω) εκπομπή με τις milfs πότε ξεκινάει;


Αυτή θα πρέπει να είναι η εναρκτήρια εκπομπή του προγράμματος του Basketforum Web TV smiley.gif
sacarame
QUOTE(SG3ptshooter @ May 1 2011, 12:54 ) *
Tι ώρα θα ξεκινήσετε γιατί θα βλέπω κι άλλο ματς που αρχίζει λίγο νωρίτερα και θέλω να είμαι οργανωμένος;

Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά τα ιντερνετοραδιοφωνικά οπότε θα αρκεστείτε να διαβάζετε σχόλια.. tongue.gif


Η εκπομπή θα ξεκινήσει στις 22.00 ώστε να έχουμε και εικόνα από το Οκλαχόμα-Μέμφις αλλά να κάνουμε και ένα pre-game με το Μαϊάμι- Βοστώνη ( βασικά θέλουμε να ξεκινήσουμε μια ώρα μετά το Dancing with the stars γιατί είμαστε και βεντέτες smiley.gif )

QUOTE(thrylos7 @ May 1 2011, 12:59 ) *
Η καθημερινή τρίωρη (ελπίζω) εκπομπή με τις milfs πότε ξεκινάει;



Μόλις τελειώσουν κάτι ερασιτεχνικά events όπως final 4, play-offs , τελικοί κυπέλλου κλπ κλπ θα αρχίσουν οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ που αναφέρεις smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(sacarame @ May 1 2011, 14:09 ) *
Η εκπομπή θα ξεκινήσει στις 22.00 ώστε να έχουμε και εικόνα από το Οκλαχόμα-Μέμφις αλλά να κάνουμε και ένα pre-game με το Μαϊάμι- Βοστώνη ( βασικά θέλουμε να ξεκινήσουμε μια ώρα μετά το Dancing with the stars γιατί είμαστε και βεντέτες smiley.gif )

έχει και Οκλαχόμα - Μέμφις νωρίτερα; Δεν είχα κοιτάξει νόμιζα θα το έχει πιο αργά...

Ποιός διάολο τα κανονίζει κάθε φορά να είναι όλα όσα θέλω να δω την ίδια ώρα; angry_red.gif
benchwarmer
2 ώρες και κάτι μείνανε..

Η εκπομπή αναμένεται μεγιστοτεράστια.
I may be wrong, but i doubt it ( wink.gif )
Magnus92
Στο παραθυρο που ανοιγει, ξερει κανεις αν ειναι απαραιτητο να κανω την ληψη της προσθετης λειτουργιας;
panagiotisk
αν εχεις το wmp(windows media player) εισαι οκ.
αλλιως εχει ακριβως απο διπλα αλλον εναν Player οπου πατας το Play και εισαι ετοιμος.
Magnus92
QUOTE(panagiotisk @ May 1 2011, 21:43 ) *
αν εχεις το wmp(windows media player) εισαι οκ.
αλλιως εχει ακριβως απο διπλα αλλον εναν Player οπου πατας το Play και εισαι ετοιμος.


Οποιαδηποτε εκδοση του windows media player και να εχω, ειναι το ιδιο ;;;
panagiotisk
ναι!
ακομη και την παλια!

και εγω απο προσφατο φορματ την παλια εχω!
Magnus92
QUOTE(panagiotisk @ May 1 2011, 22:00 ) *
ναι!
ακομη και την παλια!

και εγω απο προσφατο φορματ την παλια εχω!


ΟΚ ευχαριστω φιλε μου...
vastravoud
Σιδεροκέφαλοι παιδιά!
Magnus92
Μουφα η μουσικη tongue.gif ...

Παιξε Scorpions ρε sacarame rolleyes.gif !!!!
duncan21
QUOTE(Magnus92 @ May 1 2011, 22:05 ) *
Μουφα η μουσικη tongue.gif ...

Παιξε Scorpions ρε sacarame rolleyes.gif !!!!

Πες τα!Αμπαλοι...
SG3ptshooter
Barkley και καπάκι Highway Star; blink.gif

Και μετά λέτε για μένα στο τόπικ της Μουσικής.. icon_drunk.gif
Ginobili
QUOTE(Magnus92 @ May 1 2011, 19:05 ) *
Μουφα η μουσικη tongue.gif ...

Παιξε Scorpions ρε sacarame rolleyes.gif !!!!

Καλά έτσι και παίξεις scorpions...το κλείνω
sacarame
Παιδιά το κόλπο με το τσατ βλέπω το πιάσατε..Γράφετε ενα nickname και το ποστ σας..

Έχουμε και μσν. Στο basketforum@hotmail.com κάνετε αντ και μιλάμε μαζί και από το μσν..
benchwarmer
Παιδιά ευχαριστούμε πολύ όσους μας άντεξαν και μας άκουσαν. Είχαμε κάποια θεματάκια, είμασταν και λιγάκι απροετοίμαστοι (μιας και φτάσαμε στα υπερσύγχρονα στούντιο του basketforum μόλις στις 10 παρα 10 τελικά, ενω μαλλον μας επηρεασε πολυ ως προς τα λινκ το οτι ειχαμε 3 λαπτοπ ανοιχτα), αλλά ακριβώς για αυτό έγινε αυτή η πρώτη δοκιμαστική εκπομπή. Τεσπα, θα τα πει και ο Στέλιος καλύτερα, την αλλη φορα παντως θα ειμαστε (οποιοι ειμαστε) πολυ πιο ετοιμοι smile.gif
Τουλάχιστον μπορεί να μην είχε πολύ μπάσκετ, αλλά από μουσική ελπίζω να ικανοποιήθηκαν όλα τα γούστα laugh.gif
Ginobili
QUOTE(benchwarmer @ May 1 2011, 23:18 ) *
θα τα πει και ο Στέλιος καλύτερα, την αλλη φορα παντως θα ειμαστε (οποιοι ειμαστε) πολυ πιο ετοιμοι smile.gif
Τουλάχιστον μπορεί να μην είχε πολύ μπάσκετ, αλλά από μουσική ελπίζω να ικανοποιήθηκαν όλα τα γούστα laugh.gif

Ήθελα Θώδη και Μότζαρτ...και δεν ικανοποιήθηκα laugh.gif θα επιληφθώ του θέματος προσωπικά την επόμενη φορά... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Κατά τα άλλα όλα καλά biggrin.gif
benchwarmer
QUOTE(Ginobili @ May 2 2011, 02:26 ) *
θα επιληφθώ του θέματος προσωπικά την επόμενη φορά... tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Αυτο θελουμε οπως θα καταλαβες tongue.gif
spysta
ξεκολλατε ρε φλωροι .. την επομενη εχει SPICE GIRLS
sacarame
Λοιπόν ρίξτε κραξίδι ελέυθερα και σε περίπου 3 ώρες που θα ξαναξυπνήσω (άτιμη εργατιά τι μας κάνεις) θα τα πούμε αναλυτικά
rchos
θα ειμαι ο πρωτος που θα κραξω και θα ρωτησω

γιατι στο ερωτικο καλεσμα του μπαμπη ο εκφωνητης δεν εδωσε καμια σημασια...

μηπως ειναι πολυ ομορφος για να μας δωσει το τηλεφωνο του??
NBAholic
Στη Θεσ/νίκη πιάνει; Υπάρχει κάποιο ωράριο που να μεταδίδεται κάποια "εκπομπή";
sacarame
Ας κάνω μια αποτίμηση της χτεσινής πρώτης εκπομπής βλέποντας τα καλά και τα κακά...(κατά τη γνώμη μου πάντα)

Τα καλά :

1) Το γεγονός της εκπομπής αυτό καθεαυτό..

2) Το γεγονός ότι σε κάποια από τα μικροπροβλήματα που εμφανίστηκαν μπορέσαμε και αντιδράσαμε γρήγορα και νομίζω αρκετά ικανοποιητικά

3) Η συμμετοχή των ακροατών.Πραγματικά ήταν αρκετός κόσμος που έκατσε να μας ακούσει ( και τον ευχαριστούμε πολύ για αυτό), ενώ ήταν πολύ ικανοποιητική και η συμμετοχή στο τσατ και στο μσν, γεγονός που μας βοήθησε κι εμάς σε αρκετά σημεία.


Τα κακά

1) Όπως είπε και ο benchwarmer, το γεγονός ότι κατορθώσαμε να μαζευτούμε στα "studios" περίπου ένα τέταρτο πριν την έναρξη της εκπομπής (μας πούλησαν τα μετρό λόγω της στάσης που είχανε) δεν μας βοήθησε να κάνουμε μια υποτυπώδη προετοιμασία.Προσωπικά, είχα ένα πλάνο για το πως θέλαμε να πάμε την κουβέντα, όμως αυτό βγήκε μόλις σε ένα 30% αφού προτιμήσαμε να βγούμε στην ώρα μας και χύμα, παρά να καθυστερήσουμε την έναρξη.

2) Εξαιτίας του γεγονότος της μη καλής προετοιμασίας, η εκπομπή δεν ήταν τόσο μπασκετική όσο θα θέλαμε.Ο σκοπός ήταν να είναι μια μπασκετική εκπομπή με χαβαλέ και σφήνες από μουσική.Αυτό που προέκυψε ήταν μια μουσικοχαβαλεδιάρικη εκπομπή με σφήνες από μπάσκετ

Πέρα από την προετοιμασία, μας "πούλησαν" και τα λινκς. Είχαμε πατήσει πάνω στο γεγονός ότι θα βλέπαμε το ματς στο Μαϊάμι οπότε θα μπορούσαμε να πούμε πολλά περισσότερα για το πρώτο παιχνίδι της σειράς.Όμως τα λινκς κόλλαγαν συνεχώς με αποτέλεσμα να μην έχουμε καθαρή εικόνα του τι γίνεται στο παιχνίδι, οπότε αυτόματα μειώθηκαν και τα αποθέματα των μπασκετικών σχολίων που μπορούσαμε να είχαμε..Είναι γεγονός πως στην αρχή και ενώ παιζότανε το Οκλαχόμα-Μέμφις (όπου είχαμε εικόνα) η μπασκετική κουβέντα ήταν αισθητά περισσότερη..

3) Αποτέλεσμα των παραπάνω, ήταν να δημιουργηθούν κάποια κενά, τα οποία αναγκαστικά καλύψαμε με μουσική ποικίλου ύφους... smiley.gif

Συμπερασματικά ήταν κατά την προσωπική μου άποψη μια καλή αρχή...Φάγαμε την πρώτη κρυάδα και πλέον θα πάμε σίγουρα πολύ καλύτερα στην επόμενη..Στόχος είναι να γίνει εκπομπή μέσα στο Σαββατοκύριακο για το final 4 και για την εξέλιξη των play-off στο ΝΒΑ με πολύ εκτενέστερη κουβέντα. Θα βοηθήσει και το γεγονός ότι θα έχουμε εύκολη πρόσβαση στα ματς του final 4 (λόγω τηλεόρασης) οπότε δεν θα έχουμε το ρίσκο των λινκ..

Παιδιά, οποιαδήποτε άποψη από όσους μας έκαναν την τιμή να μας ακούσουν χτες είναι ευπρόσδεκτη, καθώς είναι κάτι που κάνουμε για να το ευχαριστηθούμε όλοι, οπότε οποιαδήποτε πρόταση για βελτίωση είναι καλοδεχούμενη

Να πω εγώ ένα ευχαριστώ και στους benchwarmer,aegeansheed και στο τρίτο πρόσωπο για την παρέα σε αυτή την πρώτη εκπομπή..

Υ.Γ. τον φίλο Μπάμπη που έγραψε χτες για την υπέροχη φωνή μου, τον παρακαλώ να στείλει με πμ το κινητό του για να κανονιστεί συνάντηση ένθεν ένθεν εκείθεν και εντεύθεν 69.gif 69.gif


QUOTE
Στη Θεσ/νίκη πιάνει; Υπάρχει κάποιο ωράριο που να μεταδίδεται κάποια "εκπομπή";


Σαφώς και πιάνει καθώς γίνεται η όλη διαδικασία μέσω ίντερνετ...Όσο για το ωράριο, ήταν πρώτη εκπομπή οπότε είναι πολύ νωρίς για να πούμε κάτι τέτοιο..Μακάρι να πάμε καλά και να συνεχίσει αυτό το εγχείρημα
Flash
Πάντως σε Reading και Bath μια χαρά έπιανε!

Sacarame, no offence αλλα προτιμώ φωνή Αφροδίτης Σιμήτη όπως δήλωσα και δημόσια χθες.

Ο φούστης ο gino πόσο γρήγορα απάντησε στο quiz ? Εμένα πρέπει να μου πήρε 20 με 30 δευτερόλεπτα να το γράψω στο chat. Μου έκλεψε το Μπιγαλοποτό μέσα από τα δάκτυλα...
Ginobili
QUOTE(Flash @ May 2 2011, 13:55 ) *
Ο φούστης ο gino πόσο γρήγορα απάντησε στο quiz ? Εμένα πρέπει να μου πήρε 20 με 30 δευτερόλεπτα να το γράψω στο chat. Μου έκλεψε το Μπιγαλοποτό μέσα από τα δάκτυλα...

Εγώ απάντησα στο msn... 69.gif
Καλά εννοείται στο χαρίζω το μπιγαλοποτό...έλεος,που τον ξεθάψατε αυτόν
berry
παιζει κανα λινκ να την ακουσουμε και εμεις που λειπαμε?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.