Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
dm_7
QUOTE(assistant @ Oct 29 2009, 15:03 ) *
Πολυ ψηλωσες εσυ με ολα αυτα που σου γραψανε.Αρχιζει να τριζει η καρεκλα του Τσουκαλα........
Οσο για τα προγνωστικα σου χαιρομαι γιατι βρισκω σιγα-σιγα αξιο ανταγωνιστη εδω μεσα.Ετοιμασου,θα πιασεις κι εσυ πολλα σημερα.Και μιας και ειναι της μοδας...............ΠΑΜΕ.



Ε κ όχι σαν τον Τσουκαλά...εγώ είμαι του ποιοτικού! smiley.gif

Υ.Γ. Αν πάω καλύτερα από σένα στα προγνωστικά.. κερνάς ποτό αύριο! Στην αντίθετη περίπτωση...θα έχω κανονίσει! rolleyes.gif
loufer
QUOTE(dm_7 @ Oct 29 2009, 15:12 ) *
Υ.Γ. Αν πάω καλύτερα από σένα στα προγνωστικά.. κερνάς ποτό αύριο! Στην αντίθετη περίπτωση...θα έχω κανονίσει! rolleyes.gif


Άσε τις υπεκφυγές, πάλι πας να την σκαπουλάρεις και να μην κεράσεις τώρα που πλησιάζεις τα ...άντα???????
dm_7
QUOTE(loufer @ Oct 29 2009, 15:23 ) *
Άσε τις υπεκφυγές, πάλι πας να την σκαπουλάρεις και να μην κεράσεις τώρα που πλησιάζεις τα ...άντα???????

Έλα να σε κεράσω καμιά σφαλιαρίτσα!!!! shot.gif shot.gif

btw..τις προάλλες στα καταγώγια που τα πίναμε δεν πρόσεξα τη νέα σου συλλογή γιατί είχε σκοτάδι , αλλά τη Δευτέρα στο γήπεδο που καθόμασταν διπλά-διπλά το θέαμα ήταν εντυπωσιακό! Η χαρά της ρυτίδας!!!! Κι ας μας το παίζεις τζόβενο….louferako ξεμωραμένε!
icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
azeppos
Assistant σε παρακαλω αλλαξε τη προβλεψη σου για τα Βριλησσια γιατι και σε εμας οτι μας προτεινεις το αντιθετο ερχεται.. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Πες οτι θα ρθει διπλο για να ανεβουμε και εμεις ψυχολογικα ρε παιδι μου... smiley.gif smiley.gif
assistant
QUOTE(azeppos @ Oct 29 2009, 17:41 ) *
Assistant σε παρακαλω αλλαξε τη προβλεψη σου για τα Βριλησσια γιατι και σε εμας οτι μας προτεινεις το αντιθετο ερχεται.. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Πες οτι θα ρθει διπλο για να ανεβουμε και εμεις ψυχολογικα ρε παιδι μου... smiley.gif smiley.gif

Mου φαινεται πως φετος θα βγαλω μεροκαματακι.Για παμε παιδια,ριχτε κανα χαρτονομισμα(πρασινης αποχρωσης κατα προτιμηση) για να μην πονταρω τις ομαδες σας.
ΥΓ Οι προεδροι των ομαδων που εχουν μπατζετ να το σκεφτουν λιγο καλυτερα.Κριμα να παει στραφι ο....κοπος τους.
ΥΓ2 Προς τη φιλη dm,ποτα δεν παω στοιχημα,γιατι ξερεις πολυ καλα οτι οινοπνευματωδη δε βαζω στο στομα μου.
gk65
Ο.Φ.Η ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 69-64 (33-31)
don3pleta

Ολυμπιαδα-Ηλιουπολη Συνεχιζω να μην πιστευω στην ποιοτητα της Ηλιουπολης αν και συμφωνω με το φιλο οτι διαβαζουν πολυ καλα τους αντιπαλους τους.Πιστευω σε ευκολη νικη της Ολυμπιαδας(+10π) 1


δεν μπορω να καταλαβω γτ δεν πιστευεισ στην ομαδα τησ ηλιουποιλησ?? κερδισε ευκολα σημερα παλι σε ενα ματσ ντερμπυ κιολασ σε μια εδρα που δεν θα περασουν πολλεσ ομαδεσ! στο ξαναλεω πωσ ειναι ομαδα πολυ σοβαρα δουλεμενη με αρκετα καλουσ αυτοματισμουσ στην επιθεση!παιζει πραγματα που στην κατηγορια λιγεσ ομαδεσ παιζουν και ειναι αρκετα δεμενη ομαδα! δεν παραταει τα παιχνιδια και νομιζω ειναι ικανη να κερδισει οπουδηποτε αλλα και να χασει οπουδηποτε! παντωσ αν συνεχισουν ετσι εχοπυν αρκετο μελλον στην κατηγορια! [ και μην ξεχναμε οτι εκανε αρκετα μεγαλη ανανεωση φετοσ και επενδυει σε μικρουσ και αγνωστουσ παιχτεσ] νομιζω ειναι ευχαριστη εκπληξη τησ κατηγοριασ!
dm_7
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1 με μεγάλη διαφορά, καπου στους 30 αν θυμαμαι καλα...

Έχασα από βλακεία το ΟΦΗ - ΜΕΛΑΣ.... μα να πουλήσω έτσι τα δικά μας παιδιά? Πιωμένη ήμουν μάλλον icon_drunk.gif
(coach...ξέρεις με τον Μελα έχω κάτι αδυναμίες από παλιά...εποχή Γ ΕΣΚΑ) smiley.gif smiley.gif
Holitsius
Καλησπερα!
Για να μη λεμε οτι γραφουμε μονο στα καλα και παρα την ελαχιστη ορεξη, Κουκουβαουνες -Μαιανδρος 71-43 σε ενα παιχνιδι που μια ομαδα υπηρξε μεσα στο γηπεδο.Δεν υπαρχουν δικαιολογιες,ολοι τραγικοι ιδιαιτερα επιθετικα με πρωτο εμενα..Σαν παιδικο ημασταν.Ηταν ενα πολυ καλο χαστουκι!


ΥΓ Μαλλον βαλθηκαμε να επαληθευσουμε προβλεψεις...χαχα θα μας επεσαν βαρια τα σουβλακια!Δεν πειραζει ντε!!!
top_thanos_90
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2 25 πόντους
nikefalin

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 55 - 56 με βολή στα 4 δευτερόλεπτα.

Μπράβο στα Μελίσσια που γύρισαν από το - 20!
assistant
Παλι ολα τα χασα αλλα πολυ γουσταρω που εχασα ειδικα το Μαιανδρο και το Μ.ε.λ.α.ς.FORZA KOYKOY KAI OFH.
N-Argy
QUOTE(assistant @ Oct 30 2009, 01:53 ) *
Παλι ολα τα χασα αλλα πολυ γουσταρω που εχασα ειδικα το Μαιανδρο και το Μ.ε.λ.α.ς.FORZA KOYKOY KAI OFH.

Η χαρά των Bookmakers έχεις γίνει φίλε Assistant 41.gif
Με την Ολυμπιάδα έγινε η τέταρτη νίκη της ομάδας μου μέσα στην Πετρούπολη πιο εύκολα απ'ότι περίμεναν πολλοί...
Τοπικό ντέρμπυ με τον Μαίανδρο τώρα.
Φίλε Τριπλέτα πολύ διαβασμένο σε βλέπω για την ομάδα μου...Θα πρέπει να ενημερώνεσαι καλά.
Επειδή μέχρι στιγμής δεν έχω ρισκάρει προβλέψεις,θα τολμήσω για την επόμενη αγωνιστική,μετά από σωστό scouting...
Μην πάμε κι εμείς τελείως στον κουβά!
sa-gt
Καλημέρα. Αφού δεν το ανέφερε κανείς, να πω κι εγώ οτι η Ν. Μάκρη νίκησε την Κερατέα 68-57. Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 17π. Η Κερατέα σε κακή μέρα, αντίθετα με τη Μάκρη που μας εξέπληξε με την απόδοσή της. Το παιχνίδι περιλάμβανε και εντυπωσιακές φάσεις, όπως follow-κάρφωμα και άλλα ωραία.
dm_7
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 55-56
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 69-64
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 68-57
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 61-72
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 52-77
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 66-72
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 53-62
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 71-43
stefan

ΟΦΗ Ηρακλείου – Μελάς Αγ. Ελευθέριος 69-64 (33-31)
Διαιτητές: Νανούρης – Κονταράτος.
ΟΦΗ Ηρακλείου (Ανδριόπουλος): Οικονομούλας 2, Δρακόπουλος 10 (2), Μόνος 10 (2), Αναστασόπουλος 8, Χωριανόπουλος 10, Παππάς 5, Καλαποθαράκος 10, Λεμογιάννης 2, Ζερβόπουλος 12 (2).
Μελάς Αγ. Ελευθέριος (Σώχος): Βένιος 6, Αριφάκος 5, Κιτσανέλης 1, Κοντός 2, Αναστασόπουλος 8, Σταυράκος 6 (1), Πέτρου 5 (1), Πλατανίτης 19, Ανδρικόπουλος 6, Κουνής 4.

Ν. Μάκρη – Κερατέα 68-57 (36-31)
Διαιτητές: Τσώνος – Ζιγκιρίδης.
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 11 (1), Χουλιάρας 13 (3), Κουσάσης 2, Δράκος 13, Δημογέροντας 5 (1), Αλεξόπουλος 2, Αναματερός 2, Γουδέλης 4, Μπάστας 4, Δούβρος 12, Μπούτζης.
Κερατέα (Κοντός): Αμπλιανίτης, Μαρκομιχάλης 23 (5), Μητρογιάννης, Κατσίκης 6 (2), Πλαγιαννάκος 6, Νικολόπουλος, Κοροβέσης 5 (1), Κουσιώρης 5, Πιρπίλης 12 (1), Γιαλλελής.

Αθηναϊκός – Πεύκη 61-72 (31-31)
Διαιτητές: Τεφτίκης – Σπυρόπουλος.
Αθηναϊκός (Ζαχαράκης): Πομόνης 4, Χαλαβατζής 15 (3), Ζιρδέλης, Χαραλαμπόπουλος, Παζαράς 15, Γώγος 3 (1), Σπυράκος 5 (1), Σταύρου 10 (2), Τόλιας 7, Ιμαριάγκμπε 2.
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 2, Χαντζής 2, Χασαπόπουλος 4, Τάγαρης, Κανλής 3 (1), Βαϊνάς 14 (3), Πιτσινός 3 (1), Μπαρλάς 2, Παπαζήσης 17, Βαρούχας 17, Παπαδόπουλος 8, Δαρμογιάννης.

Βριλήσσια – Αναγέννηση Π. 52-77 (34-47)
Διαιτητές: Πόντας – Τσουραπάς.
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Κίτσιος Ι. 2, Κουγιαννός 21 (3), Παπαθεοδώρου 6, Νταούντ 10 (2), Σκλαβούνος 2, Στάμος, Χαρτοματζίδης, Μάγειρας 4, Κίτσιος Δ., Τριανταφύλλης 7, Σακελλαρίδης.
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης): Γραμματίκας 3 (1), Μακρής 15 (1), Αρβανιταντώνης 5 (1), Παναγόπουλος, Τσατσάνης 11 (2), Περγαντής 25, Ναθαναηλίδης 12 (1), Γιαννακαράς 4.

Ολυμπιάδα 96 – Ηλιούπολη 53-62 (27-32)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παυλόπουλος.
Ολυμπιάδα 96 (Κριμιτζάκης): Θέος 2, Μανισιώτης, Κοντοές, Φουντάς 9 (1), Κωνσταντόπουλος Γ., Θάνος 10 (1), Μουζάκης 5 (1), Νεστοράτος, Πισκούλης, Δαμκαλής 2, Κωνσταντόπουλος Β. 13, Φίλιος 12.
Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Κάκαρης, Δαβρής 5 (1), Χαλβατζής 4, Βαρβατάκος 4, Μπίρμπας 20 (3), Αργυρίδης, Βλαχάκης 12 (2), Βλούτης 2, Μπαλτάς 8, Κώνστας 4, Λαβρέτζος, Σαμαράς 3.

Άμιλλα – Μελίσσια 55-56

Άτταλος Καματερού – Αχιλλέας 66-72

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες): Ν. Μάκρη 9, Ηλιούπολη 9, Αναγέννηση Π. 9, Βριλήσσια 8, Κερατέα 8, Πεύκη 8, Μελίσσια 8, Ολυμπιάδα 96 8, Μαίανδρος 8, Κουκουβάουνες 7, ΟΦΗ Ηρακλείου 7, Άμιλλα 7, Αχιλλέας 7, Άτταλος Κ. 6, Μελάς Αγ. Ελευθέριος 6, Αθηναϊκός 5.

Η επόμενη αγωνιστική (6η 05/11): Μελάς Αγ. Ελευθέριος – Άμιλλα, Κερατέα – ΟΦΗ Ηρακλείου, Πεύκη – Ν. Μάκρη, Αναγέννηση Π. – Αθηναϊκός, Αχιλλέας – Βριλήσσια, Άτταλος Κ. – Ολυμπιάδα 96, Μελίσσια – Κουκουβάουνες, Μαίανδρος – Ηλιούπολη.

basketblog.gr
assistant
Xθες ημουν στο Οφη-Μ.ε.λ.α.ς.Αν δε εχει ανεβει πολυ η μυωπια μου,μπορω να πω με σιγουρια οτι το παλικαρακι που κατεβηκε πενταδα με τους φιλοξενουμενους φορωντας το νο 5 ΔΕΝ ειναι ο Βενιος.Για το συγκεκριμενο μαλιστα αθλητη ειχε γραφτει εδω μεσα οτι επαθε στις πρωτες αγωνιστικες εξαρθρωση ωμοπλατης αν θυμαμαι καλα και οτι θα εχανε τη χρονια.Παρ ολ αυτα στη συνθεση που παραθετει πιο πανω ο φιλος Stefan ο Βενιος υπαρχει.Προφανως εχει αδερφο κι αλλο στην ομαδα αλλιως δυσκολευομαι να καταλαβω.

ΥΓ ειχα γραψει πριν κανα μηνα οτι μακρυμαλλης προπονητης του ομιλου μας δε θα κανει παρελαση.Προφανως κι ειχα λαθος πληροφορηση αφου ο συγκεκριμενος οχι μονο παρελασε αλλα παρελασε...........πρωτος.
don3pleta
QUOTE(assistant @ Oct 30 2009, 22:08 ) *
Xθες ημουν στο Οφη-Μ.ε.λ.α.ς.Αν δε εχει ανεβει πολυ η μυωπια μου,μπορω να πω με σιγουρια οτι το παλικαρακι που κατεβηκε πενταδα με τους φιλοξενουμενους φορωντας το νο 5 ΔΕΝ ειναι ο Βενιος.Για το συγκεκριμενο μαλιστα αθλητη ειχε γραφτει εδω μεσα οτι επαθε στις πρωτες αγωνιστικες εξαρθρωση ωμοπλατης αν θυμαμαι καλα και οτι θα εχανε τη χρονια.Παρ ολ αυτα στη συνθεση που παραθετει πιο πανω ο φιλος Stefan ο Βενιος υπαρχει.Προφανως εχει αδερφο κι αλλο στην ομαδα αλλιως δυσκολευομαι να καταλαβω.

ΥΓ ειχα γραψει πριν κανα μηνα οτι μακρυμαλλης προπονητης του ομιλου μας δε θα κανει παρελαση.Προφανως κι ειχα λαθος πληροφορηση αφου ο συγκεκριμενος οχι μονο παρελασε αλλα παρελασε...........πρωτος.


νομιζω οτι αναφερεσε στον προπονητη τησ ηλιουπολησ!! οντωσ ειχε ακουστει απο αρκετουσ αλλα η παροιμια λεει οπου ακουσ πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι! ο κυριοσ οχι μονο ειναι πρωτοσ αλλα ακουγεται οτι χαιρει ακρασ εμπιστοσυνησ του προεδρου!
gk65
QUOTE(assistant @ Oct 30 2009, 22:08 ) *
Xθες ημουν στο Οφη-Μ.ε.λ.α.ς.Αν δε εχει ανεβει πολυ η μυωπια μου,μπορω να πω με σιγουρια οτι το παλικαρακι που κατεβηκε πενταδα με τους φιλοξενουμενους φορωντας το νο 5 ΔΕΝ ειναι ο Βενιος.Για το συγκεκριμενο μαλιστα αθλητη ειχε γραφτει εδω μεσα οτι επαθε στις πρωτες αγωνιστικες εξαρθρωση ωμοπλατης αν θυμαμαι καλα και οτι θα εχανε τη χρονια.Παρ ολ αυτα στη συνθεση που παραθετει πιο πανω ο φιλος Stefan ο Βενιος υπαρχει.Προφανως εχει αδερφο κι αλλο στην ομαδα αλλιως δυσκολευομαι να καταλαβω.

ΥΓ ειχα γραψει πριν κανα μηνα οτι μακρυμαλλης προπονητης του ομιλου μας δε θα κανει παρελαση.Προφανως κι ειχα λαθος πληροφορηση αφου ο συγκεκριμενος οχι μονο παρελασε αλλα παρελασε...........πρωτος.

Ο συγκεκριμενος αθλητης λεγετε Χανταντ-Βενιος Ιωσηφ του Μοχαμεντ και ειναι πρωτος ξαδελφος του Βενιου Νικου που ειχε την εξαρθωση ωμου.
gk65
QUOTE(gk65 @ Oct 31 2009, 11:46 ) *
Ο συγκεκριμενος αθλητης λεγετε Χανταντ-Βενιος Ιωσηφ του Μοχαμεντ και ειναι πρωτος ξαδελφος του Βενιου Νικου που ειχε την εξαρθωση ωμου.

Επειδη δεν ειχα ωρα το πρωι να γραψω περισσοτερα. Φιλε assistan ουτε η μυωπεια σου ανεβηκε ουτε συμβαινει κατι αλλο. Καλο ειναι οταν γραφουμε κατι να το ψαχνουμε πρωτα και να μην γραφουμε οτι δεν καταλαβενουμε και να γραφουμε το (ΔΕΝ) με κεφαλαια για να δωσουμε εμφαση οτι κατι συμβαινει. Αν πας στις προηγουμενες αγωνιστικες θα δεις οτι ο Χανταντ επαιξε σε ολους τους αγωνες. Τους ποντους αυτη την αγωνιστικη δεν τους δωσαμε εμεις και ο ανθρωπος του Ο.Φ.Η δεν ειδε την διπλη ονομασια του αθλητη. Ευχαριστω.
assistant
QUOTE(gk65 @ Oct 31 2009, 15:54 ) *
Επειδη δεν ειχα ωρα το πρωι να γραψω περισσοτερα. Φιλε assistan ουτε η μυωπεια σου ανεβηκε ουτε συμβαινει κατι αλλο. Καλο ειναι οταν γραφουμε κατι να το ψαχνουμε πρωτα και να μην γραφουμε οτι δεν καταλαβενουμε και να γραφουμε το (ΔΕΝ) με κεφαλαια για να δωσουμε εμφαση οτι κατι συμβαινει. Αν πας στις προηγουμενες αγωνιστικες θα δεις οτι ο Χανταντ επαιξε σε ολους τους αγωνες. Τους ποντους αυτη την αγωνιστικη δεν τους δωσαμε εμεις και ο ανθρωπος του Ο.Φ.Η δεν ειδε την διπλη ονομασια του αθλητη. Ευχαριστω.

Φιλε μου εχεις δικιο και καλα κανεις που διευκρινιζεις μια κατασταση που για μενα ηταν λιγο θολη.Ο Χανταντ στα προηγουμενα παιχνιδια γραφοταν στις εφημεριδες μονο με αυτο το επιθετο κι οχι με το διπλο επιθετο που αναφερεις.Εγω δεν ειμαι μεσα στην ομαδα του Οφη για να εχω προσβαση στο φυλο αγωνα.Εννοειται φυσικα οτι οταν γραφω εδω δεν εκπροσωπω την ομαδα του Οφη ουτε κανεναν αλλο παρα μονο τον εαυτο μου.Το ''δεν'' το εγραψα με κεφαλαια γραμματα στο προηγουμενο μου post θελοντας να τονισω τη βεβαιοτητα μου οτι το συγκεκριμενο παιδι δεν ηταν ο γνωστος Βενιος που τον ξερω σαν αντιπαλο τα τελευταια 4-5 χρονια.Γι αυτο και εγραψα την απορια μου μηπως ειναι αδερφια ή κατι αλλο.Αυτα απο εμενα φιλικα και ευχαριστω που ξεκαθαρισες το ολο θεμα.
N-Argy
Φίλε Τριπλέτα ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως έχεις τόσες πολλές γνώσεις για τα τεκτενώμενα στην ομάδα της Ηλιούπολης.Όσο για τον προπονητή της ομάδας, επάξια έχει φέρει την ομάδα του στην πρώτη θέση καθώς δουλεύει άκρως επαγγελματικά (πράγμα σπάνιο για τους προπονητές της κατηγορίας) και αυτό σιγά σιγά αποτυπώνεται και μέσα στο παρκέ από τους παίκτες, οι οποίοι μιας κι είναι μικρής ηλικίας οι περισσότεροι έχουν μεγάλη θέληση για δουλειά και το δείχνουν.Άρα απολύτως λογική η εμπιστοσύνη προς το πρόσωπό του και καλό θα ήταν αντί να ασχολούμαστε με φήμες να βασιζόμαστε στις δικές μας προσωπικές εκτιμήσεις.

Υ.Γ. Την Πέμπτη όλοι Διάνα κι ο νικητής στην "Ηλιούπολη"!
gk65
QUOTE(assistant @ Oct 31 2009, 16:43 ) *
Φιλε μου εχεις δικιο και καλα κανεις που διευκρινιζεις μια κατασταση που για μενα ηταν λιγο θολη.Ο Χανταντ στα προηγουμενα παιχνιδια γραφοταν στις εφημεριδες μονο με αυτο το επιθετο κι οχι με το διπλο επιθετο που αναφερεις.Εγω δεν ειμαι μεσα στην ομαδα του Οφη για να εχω προσβαση στο φυλο αγωνα.Εννοειται φυσικα οτι οταν γραφω εδω δεν εκπροσωπω την ομαδα του Οφη ουτε κανεναν αλλο παρα μονο τον εαυτο μου.Το ''δεν'' το εγραψα με κεφαλαια γραμματα στο προηγουμενο μου post θελοντας να τονισω τη βεβαιοτητα μου οτι το συγκεκριμενο παιδι δεν ηταν ο γνωστος Βενιος που τον ξερω σαν αντιπαλο τα τελευταια 4-5 χρονια.Γι αυτο και εγραψα την απορια μου μηπως ειναι αδερφια ή κατι αλλο.Αυτα απο εμενα φιλικα και ευχαριστω που ξεκαθαρισες το ολο θεμα.

OK κανενα προβλημα.
N-Argy
ΜΕΛΑΣ - ΑΜΙΛΛΑ:Προσωπικά θεωρώ καλή ομάδα τους φιλοξενούμενους, δεν έχω όμως εικόνα για τους γηπεδούχους.Θα γίνει δυνατό ματς κι εγώ θα ποντάρω στο 2 της Άμιλλας.
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΟΦΗ:Μέτρια ομάδα η φιλοξενούμενοι,περίεργη ομάδα μέχρι στιγμής η Κερατέα αλλά πιστεύω θα κερδίσει.1
ΠΕΥΚΗ - ΜΑΚΡΗ:Ένα από τα ντέρμπυ της αγωνιστικής.Δύσκολη στην έδρα της η Πεύκη,σερί 3 νικών η Μάκρη και πιστεύω θα κάνει και την 4 έστω και με δυσκολία.2
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ:Νομίζω φανερή η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ:Από νίκη η γηπεδούχοι,από ήττα οι φιλοξενούμενοι που όμως πιστεύω έχουν την ποιότητα να κάνουν το 2.
ΑΤΤΑΛΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ:Δεν έχουν δείξει κάτι οι γηπεδούχοι και βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις,αντίθετα με την Ολυμπιάδα που έχει μεγαλύτερες βλέψεις.2
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ:Κατά τη γνώμη μου απ'τα πιο δύσκολα παιχνίδια της αγωνιστικής ως προς την πρόβλεψή του.Κι οι δύο προέρχονται από νίκες.Η Κούκου έχει καλή ομάδα και πιστεύω πως τα Μελίσσια θα δυσκολευτούν πολύ.Προβλέπω παιχνίδι στον πόντο,ή ακόμα και παράταση.Άρα πάω με τον παράγοντα έδρα.1
ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ:Χωρίς κάποια ανάλυση.2
azeppos
[ΜΕΛΑΣ - ΑΜΙΛΛΑ:2
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΟΦΗ:1
ΠΕΥΚΗ - ΜΑΚΡΗ:1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ:1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ:
ΑΤΤΑΛΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ:2
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ:1
ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ:2
bball.gif
assistant
QUOTE(azeppos @ Nov 4 2009, 10:01 ) *
[ΜΕΛΑΣ - ΑΜΙΛΛΑ:2
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΟΦΗ:1
ΠΕΥΚΗ - ΜΑΚΡΗ:1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ:1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ:
ΑΤΤΑΛΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ:2
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ:1
ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ:2
bball.gif

Mελας-Αμιλλα Ειδα το Μελα την προηγουμενη βδομαδα,δεν μου αρεσε καθολου.Την Αμιλλα δεν την εχω δει αλλα μου ειπαν οτι ειναι εντελως απροπονητοι και οτι κατεβαινουν χωρις προπονητη.Αν ισχυουν ακομα αυτα θα ειναι πολυ δυσκολο το παιχνιδι γι αυτους.Παρ ολ αυτα εγω θα πονταρω πανω τους λογω της διαφορας στην ποιοτητα που εχουν 2
Κερατεα-Οφη Η ομαδα του Ηρακλειου προσπαθει πολυ αλλα οι πολλες της απουσιες βασικων παιχτων σε ολα τα παιχνιδια δεν της επιτρεπουν να χτυπαει τετοια ματς.Δυστυχως 1
Πευκη-Μακρη Η Μακρη την προηγουμενη βδομαδα επαιξε πολυ καλα,εχει και πολυ καλη ψυχολογια απο το σερι της(3-0)αλλα εγω θα πονταρω αλλη μια φορα (ισως τελευταια) στην εδρα των γηπεδουχων 1
Πετραλωνα-Αθηναικος 1
Αχιλλεας-Βριλησσια Τα Βριλησσια δε με πειθουν προς το παρον οτι μπορουν για το κατι παραπανω και νομιζω πως θα υποκειψουν στη δυσκολη εδρα του Αχιλλεα 1
Ατταλος-Ολυμπιαδα Αν και οι φιλοξενουμενοι με απογοητευσαν την περασμενη Πεμπτη,δε νομιζω πως θα χουν προβλημα στο Καματερο 2
Μαιανδρος-Ηλιουπολη Ο Μαιανδρος αρχιζει σιγα-σιγα να ξεφουσκωνει(φυσιολογικα) και δε θ αντεξει στην πιεση απ τους γειτονες 2
Μελισσια-Κουκου Ειπα και την προηγουμενη βδομαδα οτι τα Μελισσια φαινεται οτι ειναι καλα δουλεμενα και προσπαθουν πολυ αλλα κατα τη γνωμη μου υστερουν στην ποιοτητα.Αν κρατησουμε το Γραμματοπουλο κατω απ τους 15-17 ποντους νομιζω πως θα κερδισουμε σχετικα ευκολα 2
Καλη τυχη σε ολους κυριως χωρις τραυματισμους.
dm_7
QUOTE(assistant @ Nov 4 2009, 17:30 ) *
Mελας-Αμιλλα Ειδα το Μελα την προηγουμενη βδομαδα,δεν μου αρεσε καθολου.Την Αμιλλα δεν την εχω δει αλλα μου ειπαν οτι ειναι εντελως απροπονητοι και οτι κατεβαινουν χωρις προπονητη.Αν ισχυουν ακομα αυτα θα ειναι πολυ δυσκολο το παιχνιδι γι αυτους.Παρ ολ αυτα εγω θα πονταρω πανω τους λογω της διαφορας στην ποιοτητα που εχουν 2
Κερατεα-Οφη Η ομαδα του Ηρακλειου προσπαθει πολυ αλλα οι πολλες της απουσιες βασικων παιχτων σε ολα τα παιχνιδια δεν της επιτρεπουν να χτυπαει τετοια ματς.Δυστυχως 1
Πευκη-Μακρη Η Μακρη την προηγουμενη βδομαδα επαιξε πολυ καλα,εχει και πολυ καλη ψυχολογια απο το σερι της(3-0)αλλα εγω θα πονταρω αλλη μια φορα (ισως τελευταια) στην εδρα των γηπεδουχων 1
Πετραλωνα-Αθηναικος 1
Αχιλλεας-Βριλησσια Τα Βριλησσια δε με πειθουν προς το παρον οτι μπορουν για το κατι παραπανω και νομιζω πως θα υποκειψουν στη δυσκολη εδρα του Αχιλλεα 1
Ατταλος-Ολυμπιαδα Αν και οι φιλοξενουμενοι με απογοητευσαν την περασμενη Πεμπτη,δε νομιζω πως θα χουν προβλημα στο Καματερο 2
Μαιανδρος-Ηλιουπολη Ο Μαιανδρος αρχιζει σιγα-σιγα να ξεφουσκωνει(φυσιολογικα) και δε θ αντεξει στην πιεση απ τους γειτονες 2
Μελισσια-Κουκου Ειπα και την προηγουμενη βδομαδα οτι τα Μελισσια φαινεται οτι ειναι καλα δουλεμενα και προσπαθουν πολυ αλλα κατα τη γνωμη μου υστερουν στην ποιοτητα.Αν κρατησουμε το Γραμματοπουλο κατω απ τους 15-17 ποντους νομιζω πως θα κερδισουμε σχετικα ευκολα 2
Καλη τυχη σε ολους κυριως χωρις τραυματισμους.


Τι νόμιζες θα σε άφηνα χωρίς αντίπαλο? smiley.gif
Ορίστε λοιπόν:


ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2
ted
Α.Ο.Μελισσίων-Γ.Α.Ο.Κουκουβαουνων 54-47. Η ομάδα μας για μια ακόμη φορά έδειξε χαρακτήρα και κέρδισε στο τέλος, πραγματοποιώντας σερί 10-0 (από 44-47). Συχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και τον προπονητή μας που για μια ακόμη φορά έδωσαν τον καλό τους εαυτό.
pritanis
ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2 (+29)
assistant
Κερατεα-Οφη 67-81, σ ενα παιχνιδι που η διαφορα εφυγε και πανω απ τους 20 ποντους μια-δυο φορες.
Η Πευκη κερδισε πιο ευκολα απ ο,τι δειχνει το τελικο σκορ(που δε θυμαμαι) τη Ν.Μακρη
esperara
QUOTE(pritanis @ Nov 6 2009, 03:08 ) *
ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2 (+29)


Πολύ καλό παιχνίδι από την Ηλιούπολη, έδειξε σοβαρή ομάδα και με ταλέντο. Για την ομάδα μου θα μπορούσα να πω κάποιες δικαιολογίες αλλά δεν χρειάζονται. Δεύτερ σερί ήττα με μεγάλο σκορ αλλά είμαι σίγουρος ότι μαθαίνουμε από τα λάθη μας και ότι σιγά σιγά θα είμαστε πιο ανταγωνιστικοί. Λίγο να συνέλθουμε και οι τραυματίες που είμαστε αρκετοί και θα ξαναέρθουν τα αποτελέσματα!

Καλή συνέχεια σε όλους...

ΥΓ. Η νέα μεταγραφή της ομάδας Ian Dokof μας πήγε σε νέο στέκι για το παραδοσιακό φαγοπότι το οποίο αποδείχθηκε εξαιρετικό... Τώρα που βρήκαμε το νέο μας στέκι θα αναπτερώσουμε γιατί το παλιό που μας συνόδευε πέρσι στην άνοδο είχε κλείσει και μας είχε πάρει από κάτω...

icon_drunk.gif smiley.gif
don3pleta
Αναγέννηση Π. – Αθηναϊκός 87-65 (46-39)
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης – Ορφανός.
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης.): Γραμματίκας 4, Σπυρόπουλος 6, Μακρής 10 (1), Αρβανιταντώνης 10 (1), Παπαναγόπουλος 4, Κόκκορης, Τσατσάνης 17 (2), Περγαντής 24, Ναθαναηλίδης 8, Γιαννακαράς 4.
Αθηναϊκός (Ζαχαράκης): Πομόνης 8 (2), Χαλαβατζής 11 (2), Χαραλαμπόπουλος, Παζαράς 18 (2), Ζωϊτός 2, Γώγος 8, Ρούσσος 2, Σπυράκος, Σταύρου 8 (1), Τόλιας 4, Ιμαριάγκμπε 4.

Μελάς Άγιος Ελευθέριος-Άμιλλα 72-64 (38-35)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Κουτσουμπός
Μελάς Άγιος Ελευθέριος (Σώχος): Τσεκούρας, Χαντάντ 10, Αριφάκος, Κιτσανέλης 3, Κοντός, Αναστασόπουλος 9 (1), Σπυράκος, Πέτρου 18 (2), Κωνσταντίνου, Ανδρικόπουλος 16, Πλατανίτης 11, Πετρέλης 5 (1).
Άμιλλα (Μπυρώσης): Φύλλης 5 (1), Ιγκλέζος 5 (1), Κωστελίδης, Βουζιάνης 17 (1), Μαυράκης 5, Θαλασσινός 6 (1), Βουτέρης 16 (1), Καμπίτης 10 (2), Σιδέρης.

Κερατέα-ΟΦΗ Ηρακλείου 67-81 (34-43)
Διαιτητές: Αντωνόπουλος-Φαλούκα
Κερατέα (Κοντός): Μαρκομιχάλης 10, Μητρογιάννης Μ, Κατσίκης Δ 12 (1), Πλαγιαννάκος 17 (2), Νικολόπουλος, Κοροβέσης 19, Κουσιώρης, Γιαλλέλης 4, Πυρπίλης 5 (1).
ΟΦΗ Ηρακλείου (Ανδριόπουλος): Δρακόπουλος 10 (2), Μόνος 8 (2), Αναστασόπουλος 22 (2), Χωριανόπουλος 12 (1), Παππάς 8, Φέλιος, Λεμογιάννης 7, Τσιάνος, Ζερβόπουλος 14 (2).

Πεύκη- Νέα Μάκρη 67-55 (30-21)
Διαιτητές: Αποστολίδης Β-Νικολόπουλος
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 3 (1), Χασαπόπουλος 10 (3), Τάγαρης 2, Κανλής 5, Βαϊνάς 7 (1), Πιτσινός 14 (1), Μπαρλάς 11 (1), Παπαζήσης 11, Βαρούχας 2, Παπαδόπουλος 2.
Νέα Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 11 (2), Χουλιάρας 7 (1), Μαντζούνης 3 (1), Δράκος 12, Δημογέροντας 2, Αλεξόπουλος 3 (1), Αναματερός 6 (1), Γουδέλης 6, Μπάστας, Δούβρος 3, Μπούτζης 2.

Αχιλλέας-Βριλήσσια 63-65 (35-37)
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Κονταράτος
Αχιλλέας (Περρής): Σταφυλάς 7 (2), Λάππας 3, Τσιγωνάκης 6, Μπαγδουνιώτης 10, Αντωνίου 8, Μπελέγρης 13 (3), Καψής 11, Παράσχος, Φλώρος 2, Χοχλιδάκης 2, Κλεάνθους 1, Καρδαράς.
Βριλήσσια (Σπηλιοτόπουλος): Κίτσιος Ι, Κουγιανός 17 (2), Παπαθεοδώρου 7, Νταούτ 3, Σκλαβούνος 11, Χατοματσίδης 2, Γεωργούσης 3, Κίτσιος Δ. 3 (1), Τριανταφύλλης 14 (2), Σακελλαρίδης 5.

Άτταλος Καματερού-Ολυμπιάδα 96’ 73-77 (45-32)
Διαιτητές: Μπούκας-Σέλληνας
Άτταλος Καματέρου (Γακόπουλος): Τζουβάρας 29 (2), Κολλιός 17 (4), Μπούπας, Μανέκας, Νούσης 2, Γκέτσος 11, Κιουτουξής, Χρόνης, Κουμπανάκης 4, Κριζάλης 6, Λιγνός 4.
Ολυμπιάδα 96 (Κριμιτζάκης): Θέος, Μανισιώτης, Κοντοές 2, Φούντας 10 (2), Κωνσταντόπουλος Γ, Θάνος 15 (3), Μπουζάκης, Καλαϊτζόγλου 4, Πισκούλης 13, Δαμκαλής 10, Κωνσταντόπουλος Β. 9, Φύλλιος 14 (1).

Μελίσσια-Κουκουβάουνες 54-47 (25-24)
Διαιτητές: Κανακάρης-Γιακείμη
Μελίσσια (Σουρμελής): Γώγος 2, Ψυχάρης 4, Γραμματόπουλος 6, Καφαπάκης 26, Μακρυδάκης 4, Ζερβός 2, Καραπάνος, Κυριακού 7, Ζαργκούτης, Παρχαρίδης 2, Μπουρούνης 1.
Κουκουβάουνες (Καρυπίδης): Παπαδόπουλος Π. 20, Στάμος 6, Γιώτης 3, Μωραϊτης 4, Τζανής, Σταματόπουλος, Τσενές 5, Ψύχας 4, Τσιρβάς 2.

Μαίανδρος - Ηλιούπολη 51-80 (28-35)
Διαιτητές: Θεονάς-Καραβίτης.
Μαίανδρος (Κωστόπουλος): Κανδαράκης 3 (1), Πενταγιώτης 3 (1), Πατσιάλης, Χολής 8, Πόθος 5 (1), Γιαχνάκης 2, Κουμαρας 12, Μωραϊτης, Παπαδημητρίου 11, Ντόκος, Αντύπας Α. 7 (1), Αντύπας Γ.
Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Κάκαρης , Δάβρης 7 (1), Χαλβατζής 7 (1), Βαρβατάκος 14 (1), Μπίρμπας 4, Αργυρίδης, Βλαχάκης 14 (3), Βλουτής 2, Μπαλτάς 7, Κώνστας 20 (3), Λαυρέτζος, Σαμαράς 5 (1).

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες): Αναγέννηση Πετ. 11, Ηλιούπολη 11, Βριλήσσια 10, Πεύκη 10, Νέα Μάκρη 10, Μελίσσια 10, Ολυμπιάδα ’96 10, ΟΦΗ Ηρακλείου 9, Μαίανδρος 9, Κερατέα 9, Μελάς Αγ. Ελευθέριος 8, Κουκουβάουνες 8, Άμιλλα 8, Αχιλλέας 8, Άταλλος Καματερού 7, Αθηναϊκός 6.

Η επόμενη αγωνιστική (7η 12/11): Άμιλλα-Κερατέα, ΟΦΗ Ηρακλείου-Πεύκη, Νέα Μάκρη-Αναγέννηση Πετρ., Αθηναϊκός-Αχιλλέας, Βριλήσσια-Καματερό, Ολυμπιάδα ‘96-Μαίανδρος, Κουκουβάουνες-Μελάς Άγιος Ελευθέριος, Ηλιούπολη-Μελίσσια.
assistant
Τέλεια,αφου δε γραφει κανενας εντυπωσεις απ τους χθεσινους αγωνες ας ξαναγραψω εγω.
Χθες δεν μπορεσα να δω λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων καμια απ τις δυο αγαπημενες μου ομαδες.Ο Οφη κερδισε σχετικα ανετα και απροσμενα την Κερατεα κι ηταν μια νικη που θα τους δωσει πολλη δυναμη για τη συνεχεια.Οι Κουκου εχασαν ενα παιχνιδι στα μετρα τους.Αν και το scouting δουλεψε καλα και ο Γραμματοπουλος περιοριστηκε σημαντικα,δυστυχως μας ξε@@@@@@@@@@σε ο Κασαπακης.Καλα να ναι το παλικαρι,ειναι καλος παιχτης αλλα αν ξαναβαλει φετος το 50% των ποντων της ομαδας τους εγω τα παραταω.Μπραβο παντως στα Μελισσια,κανουν απιστευτο ξεκινημα.
Παμε τωρα και σ αυτα που ειδαν τα ματακια μου.Παρακολυθησα την Πευκη με τη Ν.Μακρη.Η Μακρη εχει ταλεντο,εχει πολλη ενεργεια αλλα αυτα δε φτανουν απεναντι σε καλες ομαδες οπως η Πευκη.Κατα την ταπεινη μου γνωμη δεν εχει πλανο σε επιθεση αλλα και σε αμυνα.Αυτο που εχω ξαναπει ειναι οτι ειναι σε γενικες γραμμες αναρχη ομαδα.Προβλεπω οτι θα καταλαβει μια θεση μεταξυ της 5ης και 8ης φετος.
Η Πευκη απ τη αλλη ειναι αρκετα καλη ομαδα,μου αρεσαν εχθες.Σιγουρα καλυτεροι απο περυσι.Εχουν δυο παιχτες για καθε θεση,καλη ποιοτητα σαν ομαδα και το κυριοτερο ξερουν τι ζητανε στο γηπεδο.Δεν κανουν παπαδες,αλλα μπορουν 7.5/10 και δινουν ακριβως αυτο.Ουτε 5 ουτε 10.Ο φιλος μου ο Κωστης ο Χασαποπουλος τωρα που εχει την εμπιστοσυνη του προπονητη του δινει πολυ ποιοτητα στον ασσο και οργανωτικα και εκτελεστικα βοηθουμενος απ τους εμπειρους Κανλη και Ρουστεμη.Στα γκαρ Πιτσινος,Μπαρλας και Βαινας εχουν ποιοτητα,δεν ειναι εγωιστες και εαν ενας απ τους 3 τραβαει καθε βδομαδα επιθετικα η ομαδα ειναι οκ.Στο τεσσερα ο Ταγαρης χρειαζεται στηριξη γιατι ειναι πολυ καλος αν και οχι αρκετα ωριμος ακομη.Στους ψηλους υπαρχει ο ποιοτικος στην επιθεση αλλα soft κατα τη γνωμη μου Παπαζησης και ο power Παπαδοπουλος που για μενα αξιζει λιγο χρονο παραπανω.Πιστευω πως θα καταλαβουν μια θεση μεταξυ της 2ης και 5ης.
Σχετικα με τις προηγουμενες φορες που ειχα 2/8 το χθεσινο 4/8 ειναι super.Γεια χαρα σε ολους.
gk65
M.E.Λ.Α.Σ-ΑΜΙΛΛΑ. Στο πρωτο δεκαλεπτο η αμιλλα ξεκινησε καλυτερα και χωρις τον Καβουρη (διαστρεμμα) προηγηθηκε 16-23. Απο τον μελας στην επιθεση μονο ο Πετρου ηταν ευστοχος. Στο δευτερο δεκαλεπτο και οι δυο ομαδες ξεκινησαν νευρικα και αστοχα. Ρυθμο βρηκε πρωτος ο μελας και με κυριους εκφραστες τους Ανδρικοπουλο Αναστασοπουλο καταφερε να προηγηθει στο ημιχρονο 38-35. Η αμιλα σκοραρε κυριος με βολες απο τους Μπουζιανη Καμπιτη. Στο τριτο δεκαλεπτο στην αρχη ο μελας εφυγε μεχρι και 14 ποντους με αντεπιθεση η αμιλλα μειωσε στους οκτω.Στο τεταρτο ο μελας με πλουραλισμο στην επιθεση συντηρουσε μια διαφορα γυρω στους δεκα ποντους. Η αμιλλα πιεσε και πηγε να γυριση το ματς με τα τριποντα του Καμπιτη και Ιγγλεζου. Ο μελας με τον εμπειρο και (νιοπαντρο) Πετρελη κρατησε την μπαλα οργανωσε σωστα το παιχνιδι εβαλε τις βολες και ξεπερασε το ανχος των τελευτευων λεπτων κατι το οποιο δεν ειχαν κανει την προηγουμενη αγωνιστικη με τον ΟΦΗ ΗΡ.
scarface7
QUOTE(assistant @ Nov 7 2009, 00:45 ) *
Τέλεια,αφου δε γραφει κανενας εντυπωσεις απ τους χθεσινους αγωνες ας ξαναγραψω εγω.
Χθες δεν μπορεσα να δω λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων καμια απ τις δυο αγαπημενες μου ομαδες.Ο Οφη κερδισε σχετικα ανετα και απροσμενα την Κερατεα κι ηταν μια νικη που θα τους δωσει πολλη δυναμη για τη συνεχεια.Οι Κουκου εχασαν ενα παιχνιδι στα μετρα τους.Αν και το scouting δουλεψε καλα και ο Γραμματοπουλος περιοριστηκε σημαντικα,δυστυχως μας ξε@@@@@@@@@@σε ο Κασαπακης.Καλα να ναι το παλικαρι,ειναι καλος παιχτης αλλα αν ξαναβαλει φετος το 50% των ποντων της ομαδας τους εγω τα παραταω.Μπραβο παντως στα Μελισσια,κανουν απιστευτο ξεκινημα.
Παμε τωρα και σ αυτα που ειδαν τα ματακια μου.Παρακολυθησα την Πευκη με τη Ν.Μακρη.Η Μακρη εχει ταλεντο,εχει πολλη ενεργεια αλλα αυτα δε φτανουν απεναντι σε καλες ομαδες οπως η Πευκη.Κατα την ταπεινη μου γνωμη δεν εχει πλανο σε επιθεση αλλα και σε αμυνα.Αυτο που εχω ξαναπει ειναι οτι ειναι σε γενικες γραμμες αναρχη ομαδα.Προβλεπω οτι θα καταλαβει μια θεση μεταξυ της 5ης και 8ης φετος.
Η Πευκη απ τη αλλη ειναι αρκετα καλη ομαδα,μου αρεσαν εχθες.Σιγουρα καλυτεροι απο περυσι.Εχουν δυο παιχτες για καθε θεση,καλη ποιοτητα σαν ομαδα και το κυριοτερο ξερουν τι ζητανε στο γηπεδο.Δεν κανουν παπαδες,αλλα μπορουν 7.5/10 και δινουν ακριβως αυτο.Ουτε 5 ουτε 10.Ο φιλος μου ο Κωστης ο Χασαποπουλος τωρα που εχει την εμπιστοσυνη του προπονητη του δινει πολυ ποιοτητα στον ασσο και οργανωτικα και εκτελεστικα βοηθουμενος απ τους εμπειρους Κανλη και Ρουστεμη.Στα γκαρ Πιτσινος,Μπαρλας και Βαινας εχουν ποιοτητα,δεν ειναι εγωιστες και εαν ενας απ τους 3 τραβαει καθε βδομαδα επιθετικα η ομαδα ειναι οκ.Στο τεσσερα ο Ταγαρης χρειαζεται στηριξη γιατι ειναι πολυ καλος αν και οχι αρκετα ωριμος ακομη.Στους ψηλους υπαρχει ο ποιοτικος στην επιθεση αλλα soft κατα τη γνωμη μου Παπαζησης και ο power Παπαδοπουλος που για μενα αξιζει λιγο χρονο παραπανω.Πιστευω πως θα καταλαβουν μια θεση μεταξυ της 2ης και 5ης.
Σχετικα με τις προηγουμενες φορες που ειχα 2/8 το χθεσινο 4/8 ειναι super.Γεια χαρα σε ολους.

Φιλε καλησπερα πολυ καλο παιχνιδι αν και ειχε χαμηλο σκορ.Σχετικα με το scouting για το Γραμματοπουλο δεν τον περιορισατε οπως λες εκτοσ κ αν εννοεις την αγκωνια εκτος φασεις περιορισμο κ το καλυτερο ηταν οτι εφαγε αυτος αποβολη,φοβερο.Απλα δεν ηταν καλη βραδυα για εκεινον νομιζω.Δεν υπηρχε λογος να γινει αυτο αν και βγηκε σε καλο για τα Μελισσια ξυπνησαν.Τελος ενα σχολιο σχετικα με αυτο που λες για τον Κασαπακη τον αδικεις ειναι πολυ καλος κ εμπειρος παιχτης ,κοιτα προηγουμενες χρονιες κ θα καταλαβεις οτι δεν ειναι τυχαιοοι 26 ποντοι.Χαριτολογωντας θα σου πω οτι ετοιμασου να τα παρατησεις γιατι θα ξαναβαλει αν οχι το 50% παντως αρκετους, το κανει συχνα.Καλη συνεχεια σε ολους.
assistant
QUOTE(scarface7 @ Nov 10 2009, 00:48 ) *
Φιλε καλησπερα πολυ καλο παιχνιδι αν και ειχε χαμηλο σκορ.Σχετικα με το scouting για το Γραμματοπουλο δεν τον περιορισατε οπως λες εκτοσ κ αν εννοεις την αγκωνια εκτος φασεις περιορισμο κ το καλυτερο ηταν οτι εφαγε αυτος αποβολη,φοβερο.Απλα δεν ηταν καλη βραδυα για εκεινον νομιζω.Δεν υπηρχε λογος να γινει αυτο αν και βγηκε σε καλο για τα Μελισσια ξυπνησαν.Τελος ενα σχολιο σχετικα με αυτο που λες για τον Κασαπακη τον αδικεις ειναι πολυ καλος κ εμπειρος παιχτης ,κοιτα προηγουμενες χρονιες κ θα καταλαβεις οτι δεν ειναι τυχαιοοι 26 ποντοι.Χαριτολογωντας θα σου πω οτι ετοιμασου να τα παρατησεις γιατι θα ξαναβαλει αν οχι το 50% παντως αρκετους, το κανει συχνα.Καλη συνεχεια σε ολους.

Α) δεν ημουν στο γηπεδο για να ξερω αυτα που λες για τον περιορισμο του Γραμματοπουλο κι ουτε ειμαι σε θεση να σ αμφισβητησω γιατι δεν ξερω τι εγινε
Β) για τον Κασαπακη εγραψα οτι ειναι καλος παιχτης-δε θα το προσεξες-αλλα το να βαζει ενας παιχτης το 50% των ποντων της ομαδας του σ οποιοδηποτε επιπεδο δεν ειναι συνηθες και κατα την ταπεινη μου γνωμη δν ειναι και υγειες για την ομαδα του.
scarface7
QUOTE(assistant @ Nov 10 2009, 01:07 ) *
Α) δεν ημουν στο γηπεδο για να ξερω αυτα που λες για τον περιορισμο του Γραμματοπουλο κι ουτε ειμαι σε θεση να σ αμφισβητησω γιατι δεν ξερω τι εγινε
Β) για τον Κασαπακη εγραψα οτι ειναι καλος παιχτης-δε θα το προσεξες-αλλα το να βαζει ενας παιχτης το 50% των ποντων της ομαδας του σ οποιοδηποτε επιπεδο δεν ειναι συνηθες και κατα την ταπεινη μου γνωμη δν ειναι και υγειες για την ομαδα του.

Απλα νομιζα οτι ησουν παιχτης κ ησουν στο γηπεδο καπως ετσι εγιναν τα πραγματα με το Γραμματοπουλο.Για το δευτερο που λες συμφωνω δεν ειναι το καλυτερο αλλα αν μια ομαδα σε αυτην την κατηγορια στην κακη της μερα εχει την δυνατοτητα να εχει παιχτη που μπορει να την οδηγησει στην νικη με αυτον τον τροπο ειναι υγειεστατο θα ελεγα κ πολυτελεια.Μιλαω παντα καλοπροαιρετα.
doganos
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
1ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
azeppos
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ -ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΠΕΥΚΗ 2
ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ - ΑΝΑΓ. ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 2
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜ.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. - ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - Μ.Ε.Λ.Α.Σ. 1
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
assistant
QUOTE(azeppos @ Nov 12 2009, 10:24 ) *
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ -ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΠΕΥΚΗ 2
ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ - ΑΝΑΓ. ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 2
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜ.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. - ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - Μ.Ε.Λ.Α.Σ. 1
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1

Αμιλλα-Κερατεα Καλη ομαδα οι φιλοξενουμενοι,η Αμιλλα δειχνει σημαδια για μεγαλο προβληματισμο 2
Οφη-Πευκη Η Πευκη οπως εγραψα και την προηγουμενη βδομαδα νομιζω πως θα ειναι μεταξυ 2ηςκαι 5ης θεσης.Αν θελει να κυνηγησει μεχρι τελους την προνομιουχο 2η δε πρεπει να σταβοπατησει σε ομαδες που θα χαροπαλεψουν.Αν κι εγω θα ηθελα πολυ να γινει αυτο αποψε,δυστυχως 2
Αθηναικος-Αχιλλεας 2
Βριλησσια-Ατταλος Ευκολη επικρατηση των γηπεδουχων 1
Μακρη-Πετραλωνα Παρα τη μαχητικοτητα τους,δε νομιζω πως εχουν τυχη αποψε οι γηπεδουχοι 2
Ολυμπιαδα-Μαιανδρος Στανταρακι 1
Ηλιουπολη-Μελισσια Χωρις αγχος τα Μελισσια και με το παθος τους θα δυσκολεψουν τους πρωτοπορους αλλα 1
Κουκου-Μ.ε.λ.α.ς. Δε μας ταιριαζουν τα χαμηλα πατωματα,σημερα ελπιζω πως ξεκιναει η ανακαμψη για μας 1

Καλο παιχνιδι σε ολες τις ομαδες και καλυ τυχη
top_thanos_90
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2
smiley.gif
gk65
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ---Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 70--53 (40-21) Στο πρωτο ημιχρονο ειμασταν σε αλλο γηπεδο. Μετα κυνηγουσαμε χωρις αποτελεσμα.
nikefalin
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ -ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 67 - 84

pritanis
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΜΕΛΛΙΣΙΑ 1 (+15 ΠΕΡΙΠΟΥ,ΕΥΚΟΛΑ)
esperara
Ολυμπιάδα - Μαίανδρος 1 με περίπου 9 πόντους νομίζω...

Επιστροφή στις καλές προσπάθειες για την ομάδα μου που παρά τις ξαφνικές και σημαντικές απουσίες στάθηκε αρκετά καλά απέναντι σε μία ομάδα που έπαιξε καλό μπάσκετ...Λίγο οι βολές, λίγο και ένα με δύο κρίσιμα σουτ κάνανε τη διαφορά στο τέλος όπου πλησιάσαμε στους 3 πόντους...

Όπως είχα πει σιγά σιγά θα συνέλθουμε, είχαμε καλομάθει στη Γ ΕΣΚΑ να παίρνουμε τα παιχνιδάκια, ξεγελαστήκαμε και με την καλή αρχή, όμως πιστεύω ότι μπήκε το νερό στο αυλάκι και πολύ γρήγορα θα ξαναέρθουν καλά αποτελέσματα...

ΥΓ1 Είμαστε τόσο αποδεκατισμένοι από αναγκαστικές απουσίες, ιώσεις, τραυματισμούς που σήμερα δεν ακολούθησε το γνωστό φαγοπότι... Θα φροντίσουμε να το καλύψουμε επισκεπτόμενοι τα γνωστά μας λημέρια μετά από προσεχή προπόνηση!!

ΥΓ2 Σε προηγούμενο μου σχόλιο αναφέρθηκα στο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας Ian Docof... Μετά από σχετική επισήμανση του κου Σωτηρακόπουλου από το Sport Fm ενημερώθηκα ότι ο κύριος Ντοκοφ δεν είναι νέο απόκτημα της ομάδας αλλά ένα από τα ιστορικά μέλη της ομάδας του Μαιάνδρου ο οποίος είχε αποσυρθεί και τώρα που η ομάδα τον χρειάζεται επέστρεψε δυναμικά

Καλή συνέχεια σε όλους
azeppos
Βριλησσια - Ατταλος Καμ. 82-50
Ευκολα και για δευτερη φορα φετος ο assistant μας επιασε... smiley.gif
kasper7
QUOTE(nikefalin @ Nov 13 2009, 01:07 ) *
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ -ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 67 - 84

Να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα της Κερατέας, γιατί κατά διαστήματα έπαιξαν καλό μπάσκετ, με πολύ καλό περιφερειακό σουτ, τουλάχιστον όσο είδα στο πρώτο ημίχρονο που παρακολούθησα! Συγχαρητήρια και στον φίλο μου τον Παναγιώτη τον Πλαγιαννάκο που ακόμα... διδάσκει πως πρέπει να σουτάρουν!! smiley.gif
assistant
Γιωτουλα,ανεβηκε πολυ ο πηχης αυτην την εβδομαδα........................7/7
His Airness
QUOTE(Kobe 13 @ Nov 13 2009, 13:14 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.....
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΦΩ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΧΟΛΙΑ ΠΑΝΤΟΤΕ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ.... 69.gif

ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΜΕΛΑΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ...... 70-53 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΔΥΝΑΤΑ Η ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΑΓΙΚΑ ΛΑΘΗ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΕΦΤΑΣΕ ΝΑ ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΥ 40-21... Η ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΡΟΖ ΦΥΛΛΟ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΚΟΥΚΟΥ...

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ, ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ...Η ΔΙΑΤΗΣΙΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΚΙΣΤΗ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ, ΕΛΛΕΙΝΗ, ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ Κ ΧΡΟΝΟΥ ΑΛΛΑ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟΝ ΟΡΟ ΚΑΚΙΣΤΗ. ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΩ ΤΗΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ ΑΛΛΑ ΧΑΡΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΓΚΡΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ...

ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΣΦΥΡΙΧΤΡΕΣ. ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΚΡΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ. ΕΚΕΙΝΟΙ ΙΔΡΩΝΟΥΝ, ΕΚΕΙΝΟΙ ΜΑΤΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ, ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ... ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΦΥΡΙΣΜΑ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ....

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΚΟΥΚΟΥ......Κ ΚΑΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ...!!!



αγαπητε kobe δεν ξερω αν εισαι παιχτης της ομαδας η απλα φιλαθλος η εφορος αλλα δεν νομιζω οτι εχεις δικιο για το παιχνιδι.η ομαδα μου μπηκε δυνατα στο παιχνιδι και κυριαρχισε στο γηπεδο σε αμυνα και επιθεση,νομιζω οτι η διαφορα των 2 ομαδων μπορει να μην ειναι για 20 ποντους αλλα σιγουρα οι παιχτες των κουκουβαουνων ειναι καλυτεροι απο του μελα.στην ομαδα σας δεν μπορεσα να ξεχωρισω καποιον παιχτη με ταλεντο εκτος απο το νουμερο 13 που ηταν ο μονος που απειλουσε.οσον αφορα την διαιτησια δεν νομιζω οτι διαμορφωσε το αποτελεσμα λαθη εκαναν και για τις 2 πλευρες,αλλωστε αν δεις τα φαουλ που φορτοσαν την ομαδα μου θα καταλαβεις,επισης στο 1 δεκαλεπτο απο τους 10-12ποντους που σκοραρατε οι 8 ηταν με βολες, αλλωστε δεν μπορεις να κερδισεις ενα παιχνιδι χωρις να βαλεις σουτ και δυστυχως για την ομαδα σου εξω απο το ζωγραφιστο πρεπει να βαλατε 3 με μαξιουμ 4 σουτ και μαλιστα ουτε ενα τριποντο αφου δεν υπηρχε παιχτης να σουταρει ενω και στην αμυνα σας κανεις δεν γυρναγε πισω πρεπει να βγαλαμε τουλαχιστον 10 αιφνιδιασμους.νομιζω λοιπον οτι δικαια κερδισαμε και χωρις την βοηθεια της διαιτησιας.ευχομαι στην ομαδα σας καλη συνεχεια.και για την ομαδα μου να συνεχισει ετσι και στα εκτος

υγ αντε μπραβο asistant ποιασε και τιποτα γιατι τοσο καιρο στον κουβα εισαι.
killbill12
2ος Όμιλος - 7η αγ.
Της Λένας Καραλή
13/11/2009 (16:30)

Ηλιούπολη - Μελίσσια 59-44 (36-18)

Διαιτητές: Τεφτίκης, Τραγάκης.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Ρουμελιώτης): Κάκαρης 6(1), Καλαφάτης 2, Χαλβατζής 4, Βαρβατάκος 4, Μπίρμπας 6, Αργυριδης, Βλαχάκης 11(2), Βλουτής 8, Μπαλτάς 12, Κώνστας 4, Λαυρέτζος , Σαμαράς 2.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σουρμελης): Γώγος 5(1), Ψυχάρης, Γραμματόπουλος 9(1), Κασαπάκης 12(1), Σταθιας 3, Μακρυδάκης 8(2), Καραπάνος, Ζερβός 1, Κυριακού 3, Παπαδημητριου, Παρχαρίδης, Μπουρύνης 3.

Άμιλλα - Κερατέα 67-84 (20-43)

Διαιτητές: Τσουράπας, Μητρόπουλος.
ΑΜΙΛΛΑ (Μπυρώσης): Ιγκλέζος 8 (2), Κωστελίδης 6, Καβούρης, Βουζιάνης 14 (1), Μαυράκης 6, Χήτας 1, Θαλασσινός 23 (3), Καντιτής 4, Σιδέρης 5.
ΚΕΡΑΤΕΑ (Κοντός): Αμπλιανίτης 2, Μαρκομιχάλης 24, Μητρογιάννης Μ, Σκαρπάτο, Κατσίκης Δ 6 (2), Πλαγιαννάκος 17 (4), Νικολόπουλος, Κοροβέσης 2, Κουσιώρης 4, Γιαλλέλης 6, Πυρπίλης 23 (1).

ΟΦΗ Ηρακλείου - Πεύκη 68-78 (34-40)

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Μούτσιος.
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Ανδριόπουλος): Σκούρας, Δρακόπουλος 12 (3), Μόνος 12 (3), Αναστασόπουλος 19 (3), Χωριανόπουλος 11, Παππάς 3, Φέλιος, Λεμογιάννης 4, Τσιάνος, Ζερβόπουλος 7.
ΠΕΥΚΗ (Καλλιάς): Ρουστέμης 5 , Χασαπόπουλος 9 (1), Κανλής 12 (1), Βαϊνάς 7 (1), Βαϊνάς 12 (2), Μπαρλάς 2, Παπαζήσης 14, Βαρούχας 4, Παπαδόπουλος 4.

Βριλήσσια - Άτταλος Καμ. 82-50 (42-19)

Διαιτητές: Μανδρέκας, Νικολόπουλος.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σπηλιοτόπουλος): Αναγνωστόπουλος 2, Κίτσιος Ι, Κουγιανός 22 (3), Παπαθεοδώρου 12, Νταούτ 5, Σκλαβούνος 11 (2), Χαρτοματσίδης 9 (2), Γεωργούσης 8 (1), Κίτσιος Δ. 11 (3), Σακελλαρίδης 2.
ΑΤΤΑΛΟΣ (Γακόπουλος): Τζουβάρας 7, Κολλιός 10 (1), Χρόνης 1, Γερωργάκης 2, Νούσης 6 (1),Κιουτουξής 5, Χρόνης, Τσαγκάρης 2, Γκρίτζαλης 5, Λιγνός 11 (1).

Ολυμπιάδα 96 - Μαίανδρος 63-54 (27-24)

Διαιτητές: Μαλανδρής, Γραμματόγλου.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 (Κριμιτζάκης): Θέος 4, Μανισιώτης, Κοντοές, Φουντάς 12 (2), Κωνσταντόπουλος Γ 5 (1), Θάνος 3 (1), Μουζάκης 3, Νεστωράτος, Πισκούλης 8 (1), Δαμκαλής 2, Κωνσταντόπουλος Β. 5, Φύλλιος 21 (1).
ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ (Κωστόπουλος): Κανδαράκης 3 (1), Πενταγιώτης 3 (1), Πατσιάλης, Χολής 17, Πόθος 13 (3), Κουμαρας 4, Μωραϊτης 5, Ράγκας 5 (1)Αντύπας Α. 4.

Κουκουβάουνες - Μελάς Άγ. Ελευθέριος 70-53 (40-21)

Διαιτητές: Ραχιώτης, Σπετζής.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Καρυπίδης): Ποτσάκος 2, Παπαδόπουλος Π. 11 (1), Στάμος 7 (1), Γιώτης 22 (4), Κόκκαλης 8, Μωραϊτης, Σταματόπουλος, Κλεικτόγιαννης 2, Γραμμένος 1, Τσενές 7, Ψύχας, Τσιρβάς.
ΜΕΛΑΣ ΑΓΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (Σώχος): Αδάμου 4, Βένιος 2, Τσεκούρας, Αριφάκος 2, Κιτσανέλης 3, Κοντός 3, Αναστασόπουλος 9 (1), Σπυράκος 1, Πέτρου 7, Κωνσταντίνου, Ανδρικόπουλος 12, Πλατανίτης 13 (1), Πετρέλης 3 (1).

Νέα Μάκρη - Αναγέννηση Πετρ. 61-72 (34-33)

Διαιτητές: Παπανικολάου Γ., Χρηστίδης Η.
ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 25 (3), Χουλιάρας, Μαντζούνης 5 (1), Δράκος 12 (1), Δημογέροντας, Αλεξόπουλος 1, Αναματερός 2, Γουδέλης, Μπάστας, Δούβρος 16, Μπούτζης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Δρουμπούκης): Γραμμάτικας 7 (1), Σπυρόπουλος 3 (1), Μακρής 21 (1), Αρβανιταντώνης 12, Παπαναγόπουλος 2, Τσατσάνης, Περγαντής 19, Ναθαναϊλίδης 18.

Η βαθμολογία (Σε 7 αγώνες): Αναγέννηση Πετρ. 13, Ηλιούπολη 13, Βριλήσσια 12, Πεύκη 12, Ολυμπιάδα 96 12, ΕΣΝ Μάκρης 11, Κερατέα 11, Μελίσσια 11, Κουκουβάουνες 10, ΟΦΗ Ηρακλείου 10, Μαίανδρος 10, Μελάς .Αγ. Ελευθέριος 9, Άμιλλα 9, Αχιλλέας 8, Άτταλος Καμ. 8, Αθηναϊκός 6.

Η επόμενη αγωνιστική (19/11): Πεύκη - Άμιλλα, Αναγέννηση Πετρ. - ΟΦΗ Ηρακλείου, Αχιλλέας - ΕΣΝ Μάκρης, Άτταλος Καμ. - Αθηναϊκός, Βριλήσσια - Ολυμπιάδα 96, Κερατέα - Κουκουβάουνες, Μελάς Άγ. Ελευθέριος - Ηλιούπολη, Μελίσσια - Μαίανδρος.

www.basketblog.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.