Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
don3pleta
QUOTE(pritanis @ Nov 13 2009, 01:19 ) *
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΜΕΛΛΙΣΙΑ 1 (+15 ΠΕΡΙΠΟΥ,ΕΥΚΟΛΑ)



αν και ξεκινησε με τον χαρακτηρισμο του ντερμπυ κορυφης απο πολλουσ( ιδου και ο λογοσ που πιγα μεχρι την ηλιουπολη να δω το παιχνιδι) μονο στα πρωτα 5 λεπτα αντεξαν τα μελισια! μετα πιεσαν οι τησ ηλιουπολησ πολυ στην περιφερεια και κυριωσ τα 2 φτερα που τραβανε στο σκορ με αποτελεσμα να κανει αρκετη ωρα να ωρει καλαθι τα μελισια! ετσι ηρθε ακομα μια αντεη οπωσ φανηκε στο τελοσ νικη! μπραβο στα μελισια δειχνουν οτικανουν καλη δουλεια αλλα φαινεται οτικατι λειπει...(ενασ καλοσ ψηλοσ ισωσ, ενασ ασσοσ)!! μπραβο στην ηλιουπολη δειχνει οτι ξεφευγει απο τα στανταρ τησ κατηγοριασ! παλι πολθ καλα διαβασμενη η ομαδα!
pritanis
QUOTE(don3pleta @ Nov 14 2009, 03:50 ) *
αν και ξεκινησε με τον χαρακτηρισμο του ντερμπυ κορυφης απο πολλουσ( ιδου και ο λογοσ που πιγα μεχρι την ηλιουπολη να δω το παιχνιδι) μονο στα πρωτα 5 λεπτα αντεξαν τα μελισια! μετα πιεσαν οι τησ ηλιουπολησ πολυ στην περιφερεια και κυριωσ τα 2 φτερα που τραβανε στο σκορ με αποτελεσμα να κανει αρκετη ωρα να ωρει καλαθι τα μελισια! ετσι ηρθε ακομα μια αντεη οπωσ φανηκε στο τελοσ νικη! μπραβο στα μελισια δειχνουν οτικανουν καλη δουλεια αλλα φαινεται οτικατι λειπει...(ενασ καλοσ ψηλοσ ισωσ, ενασ ασσοσ)!! μπραβο στην ηλιουπολη δειχνει οτι ξεφευγει απο τα στανταρ τησ κατηγοριασ! παλι πολθ καλα διαβασμενη η ομαδα!

Ξεχασες να αναφερεις το φοβερο κοσμο που σιγα σιγα δειχνει να αγκαλιαζει τι προσπαθεια της ομαδας.
don3pleta
QUOTE(pritanis @ Nov 13 2009, 18:53 ) *
Ξεχασες να αναφερεις το φοβερο κοσμο που σιγα σιγα δειχνει να αγκαλιαζει τι προσπαθεια της ομαδας.


Οντωσ συγνωμη φιλε μου ισωσ απο τισ λιγεσ φορεσ που ειδα οργανομενουσ φιλαθλουσ σε ερασιτεχνικεσ κατηγοριεσ!
ΜΠραβο για την ωραια ατμοσφαιρα!
dm_7
QUOTE(assistant @ Nov 13 2009, 13:11 ) *
Γιωτουλα,ανεβηκε πολυ ο πηχης αυτην την εβδομαδα........................7/7



Κάτι ήξερα που δεν έδωσα προγνωστικά αυτή την εβδομάδα…
Σε ενέπνευσαν τα χριστουγεννιάτικα λαμπάκια φαίνεται… rolleyes.gif rolleyes.gif


QUOTE(His Airness @ Nov 13 2009, 16:32 ) *
αγαπητε kobe δεν ξερω αν εισαι παιχτης της ομαδας η απλα φιλαθλος η εφορος αλλα δεν νομιζω οτι εχεις δικιο για το παιχνιδι.η ομαδα μου μπηκε δυνατα στο παιχνιδι και κυριαρχισε στο γηπεδο σε αμυνα και επιθεση,νομιζω οτι η διαφορα των 2 ομαδων μπορει να μην ειναι για 20 ποντους αλλα σιγουρα οι παιχτες των κουκουβαουνων ειναι καλυτεροι απο του μελα.στην ομαδα σας δεν μπορεσα να ξεχωρισω καποιον παιχτη με ταλεντο εκτος απο το νουμερο 13 που ηταν ο μονος που απειλουσε.οσον αφορα την διαιτησια δεν νομιζω οτι διαμορφωσε το αποτελεσμα λαθη εκαναν και για τις 2 πλευρες,αλλωστε αν δεις τα φαουλ που φορτοσαν την ομαδα μου θα καταλαβεις,επισης στο 1 δεκαλεπτο απο τους 10-12ποντους που σκοραρατε οι 8 ηταν με βολες, αλλωστε δεν μπορεις να κερδισεις ενα παιχνιδι χωρις να βαλεις σουτ και δυστυχως για την ομαδα σου εξω απο το ζωγραφιστο πρεπει να βαλατε 3 με μαξιουμ 4 σουτ και μαλιστα ουτε ενα τριποντο αφου δεν υπηρχε παιχτης να σουταρει ενω και στην αμυνα σας κανεις δεν γυρναγε πισω πρεπει να βγαλαμε τουλαχιστον 10 αιφνιδιασμους.νομιζω λοιπον οτι δικαια κερδισαμε και χωρις την βοηθεια της διαιτησιας.ευχομαι στην ομαδα σας καλη συνεχεια.και για την ομαδα μου να συνεχισει ετσι και στα εκτος

υγ αντε μπραβο asistant ποιασε και τιποτα γιατι τοσο καιρο στον κουβα εισαι.


Άσε τα σχόλια και τις αναλύσεις κι ετοίμασε βαλίτσες….
Σε έχω κανονίσει! Mε το που φτάσουμε πας στο Camp Nou για προπόνηση….. ο Navarro απ’ ότι έμαθα….έχει ακούσει για τον bomber των Κουκου……κ τρέμει μόνο στην ιδέα της σύγκρισης!!!

Υ.Γ. Που πας με 11 ρε παλτό??? smiley.gif
alexas10
QUOTE (assistant @ Nov 14 2009, 18:17 ) *
Να πω κι εγω τη γνωμη μου για τον αγωνα Κουκου-Μ.ε.λ.α.ς.Τις 2 ομαδες τις εχω δει φετος απο 3 φορες.Απο πλευρας ποιοτητας ειναι κατα τη γνωμη μου η μερα με τη νυχτα.Ειδικα μεσα στις Κουκουβαουνες νομιζω οτι ανεβαζουμε πολλη ταχυτητα και παιζουμε πραγματικα ωραιο μπασκετ.Πραγματικα θα εκπλαγω αν κανουμε μεσα εκει πανω απο μια ηττα.Απλα ρε μαγκες πρεπει να ξεκουνησετε λιγο τον εγκεφαλο σας(ακους his airness)και να αρχiσετε να νικατε κι εκτος γιατι απλα αδικειτε τον εαυτο σας.
Παμε τωρα και στο Μ.ε.λ.α.ς..Τα παιδια προσπαθουν πολυ,φαινεται να γουσταρουν πολυ αυτο που κανουν αλλα μεχρι εκει.Υστερουν πολυ σε ποιοτητα και ειδικα προχθες η εικονα ηταν κατα τη γνωμη μου σα να επαιζαν ομαδες διαφορετικης κατηγοριας.Ακομα και τις αρχικες πενταδες να βαλουμε κατω σε ποια θεση μπορει να γινει συγκριση.Αντε μονο στο 4 να πω που εχουν τον Ανδρικοπουλο που φαινεται το παιδι οτι το εχει.Μετα απο κει το χαος.Εχουν βεβαια και το ελαφρυντικο του τραυματισμου του Βενιου(για να μην ξαναπαρεξηγηθω του Βενιου του παλιου)που ειναι αναντικαταστατος σ αυτην την ομαδα.Κατα τη γνωμη το Μ.ε.λ.α.ς. πολυ δυσκολα θα σωθει φετος ειδικα αν επιβεβαιωθει στο τελος η φημη οτι μπορει να πεσουν κι εξι ομαδες απο τον καθε ομιλο.
Και μια τελευταια κουβεντα για τη διαιτησια.Εχει δικιο το παλικαρι σε πολλα απ αυτα που ειπε.Ο Ραχιωτης που ανεφερες ειναι και καλος διαιτητης(εννοω οτι ξερει ποιο ειναι σωστο και ποιο λαθος οχι οτι τα σφυραει) και καλο παιδι.Τον ξερω γιατι εχουμε μιλησει αρκετες φορες αφουν ως γνωστον ειναι Κουκουβανιωτης.Αυτο ειναι το ενα προβλημα του αφου φαινεται οτι κουβαλαει το αγχος μην του πουν οτι ευνοει την ομαδα της περιοχης του.Και παντα μας σφαζει.Δεν ειναι τυχαιο οτι προχθες στο τελος του τριτου 10λεπτου με το παιχνιδι στο +25 και τους φιλοξενουμενους να κυνηγανε ανελεητα και εμας α παιζουμε αμυνα στο 1/4 του γηπεδου ο δικος μας πινακας ειχε κατακοκκινησει απ τα φαουλ.6 παιχτες ειχαν 3ή4 φαουλ.Παλιοτερα που ασχολιομουν πιο ενεργα με τα της ομαδας ειχα εισηγηθει να στειλουμε εγγραφη αιτηση για να μη μας ξανασφυριξει ο συγκεκριμενος(αλλα και οι 2 κολλητοι του εννοειται).Για λογους που δε χρειαζεται ν αναληθουν εδω δεν εισακουστηκα.
Αυτα τα ολιγα για τωρα.Γεια χαρα.


Ψοφαω για αναλυσεις ασσισταντ.... Πραγματικα καθηλωνομαι...
N-Argy
QUOTE(don3pleta @ Nov 13 2009, 18:56 ) *
Οντωσ συγνωμη φιλε μου ισωσ απο τισ λιγεσ φορεσ που ειδα οργανομενουσ φιλαθλουσ σε ερασιτεχνικεσ κατηγοριεσ!
ΜΠραβο για την ωραια ατμοσφαιρα!

Άλλη μια σπουδαία νίκη για την Ηλιούπολη που επιβεβαίωσε τον πρωγνωστικά και καθάρισε το παιχνίδι από νωρίς.Εκπληκτικός ο κόσμος που με την παρουσία του στήριξε τις προσπάθειες της ομάδας και έστειλε μήνυμα σε οποιονδήποτε αντίπαλο θεωρεί πως θα αντιμετωπίσει ιδανικές συνθήκες στο κλειστό του Γ.Σ.Η. Φίλε Τριπλέτα δεν ξέρω αν έχεις παρεβρεθεί και σε άλλα παιχνίδια της ομάδας μου αλλά θα ήθελα να μου σχολιάσεις και τους παίκτες που ξεχώρισες την Πέμπτη.
gk65
QUOTE(assistant @ Nov 14 2009, 18:17 ) *
Να πω κι εγω τη γνωμη μου για τον αγωνα Κουκου-Μ.ε.λ.α.ς.Τις 2 ομαδες τις εχω δει φετος απο 3 φορες.Απο πλευρας ποιοτητας ειναι κατα τη γνωμη μου η μερα με τη νυχτα.Ειδικα μεσα στις Κουκουβαουνες νομιζω οτι ανεβαζουμε πολλη ταχυτητα και παιζουμε πραγματικα ωραιο μπασκετ.Πραγματικα θα εκπλαγω αν κανουμε μεσα εκει πανω απο μια ηττα.Απλα ρε μαγκες πρεπει να ξεκουνησετε λιγο τον εγκεφαλο σας(ακους his airness)και να αρχiσετε να νικατε κι εκτος γιατι απλα αδικειτε τον εαυτο σας.
Παμε τωρα και στο Μ.ε.λ.α.ς..Τα παιδια προσπαθουν πολυ,φαινεται να γουσταρουν πολυ αυτο που κανουν αλλα μεχρι εκει.Υστερουν πολυ σε ποιοτητα και ειδικα προχθες η εικονα ηταν κατα τη γνωμη μου σα να επαιζαν ομαδες διαφορετικης κατηγοριας.Ακομα και τις αρχικες πενταδες να βαλουμε κατω σε ποια θεση μπορει να γινει συγκριση.Αντε μονο στο 4 να πω που εχουν τον Ανδρικοπουλο που φαινεται το παιδι οτι το εχει.Μετα απο κει το χαος.Εχουν βεβαια και το ελαφρυντικο του τραυματισμου του Βενιου(για να μην ξαναπαρεξηγηθω του Βενιου του παλιου)που ειναι αναντικαταστατος σ αυτην την ομαδα.Κατα τη γνωμη το Μ.ε.λ.α.ς. πολυ δυσκολα θα σωθει φετος ειδικα αν επιβεβαιωθει στο τελος η φημη οτι μπορει να πεσουν κι εξι ομαδες απο τον καθε ομιλο.
Και μια τελευταια κουβεντα για τη διαιτησια.Εχει δικιο το παλικαρι σε πολλα απ αυτα που ειπε.Ο Ραχιωτης που ανεφερες ειναι και καλος διαιτητης(εννοω οτι ξερει ποιο ειναι σωστο και ποιο λαθος οχι οτι τα σφυραει) και καλο παιδι.Τον ξερω γιατι εχουμε μιλησει αρκετες φορες αφουν ως γνωστον ειναι Κουκουβανιωτης.Αυτο ειναι το ενα προβλημα του αφου φαινεται οτι κουβαλαει το αγχος μην του πουν οτι ευνοει την ομαδα της περιοχης του.Και παντα μας σφαζει.Δεν ειναι τυχαιο οτι προχθες στο τελος του τριτου 10λεπτου με το παιχνιδι στο +25 και τους φιλοξενουμενους να κυνηγανε ανελεητα και εμας α παιζουμε αμυνα στο 1/4 του γηπεδου ο δικος μας πινακας ειχε κατακοκκινησει απ τα φαουλ.6 παιχτες ειχαν 3ή4 φαουλ.Παλιοτερα που ασχολιομουν πιο ενεργα με τα της ομαδας ειχα εισηγηθει να στειλουμε εγγραφη αιτηση για να μη μας ξανασφυριξει ο συγκεκριμενος(αλλα και οι 2 κολλητοι του εννοειται).Για λογους που δε χρειαζεται ν αναληθουν εδω δεν εισακουστηκα.
Αυτα τα ολιγα για τωρα.Γεια χαρα.

Ηρεμα παιδια ενα παιχνιδι ηταν περασε.Μη γραφουμε για διαιτητες και τους εκθετουμε δεν ειναι σωστο. Οσο αφορα τον Μ.Ε.Λ.Α.Σ ειναι μια ομαδα που αποτελειται απο 16 παιχτες που ολοι κανουν χομπι και δεν περνει κανεις ουτε 1euro. Παιζουν τα παιδια γιατι αγαπουν το μπασκετ, γιατι ειναι μια παρεα και οι περισσοτεροι ειναι 10 χρονια μαζι. Η διοικηση τους προσφερει την ιατρικη καλυψη (αχρειαστη να ειναι), ενα καλο προπονητη και ειναι παντα διπλα τους εντος και εκτος γηπεδου. Οπως καταλαβενετε ειμαστε καθαρα ερασιτεχνες (πιο καθαρα δεν γινεται) και η προσπαθεια που γινετε μεσα στο γηπεδο θα κριθει στο τελος της σεζον. Μας αρεσει αυτο που κανουμε και ας μην το κανουμε παντα καλα. Εμεις περναμε καλα και στις νικες και στις ηττες. Το σουβλατζιλικο ΤΑ ΠΗΡΟΥΝΙΑ να ειναι καλα του εχουμε κανει ανακαινηση καθε πεμπτη. Χομπι κανουμε παιδια και στην Β ΕΣΚΑ.
don3pleta
QUOTE(N-Argy @ Nov 14 2009, 20:04 ) *
Άλλη μια σπουδαία νίκη για την Ηλιούπολη που επιβεβαίωσε τον πρωγνωστικά και καθάρισε το παιχνίδι από νωρίς.Εκπληκτικός ο κόσμος που με την παρουσία του στήριξε τις προσπάθειες της ομάδας και έστειλε μήνυμα σε οποιονδήποτε αντίπαλο θεωρεί πως θα αντιμετωπίσει ιδανικές συνθήκες στο κλειστό του Γ.Σ.Η. Φίλε Τριπλέτα δεν ξέρω αν έχεις παρεβρεθεί και σε άλλα παιχνίδια της ομάδας μου αλλά θα ήθελα να μου σχολιάσεις και τους παίκτες που ξεχώρισες την Πέμπτη.



Ναι τυχαινει να εχω δει 3-4 παιχνιδια! δεν θελω να μπς σε λεπτομερειεσ για τουσ παιχτεσ απλα οτι δειχνει ομαδα και στην αμυνα και στην επιθεση! δεν βλεπω απο καποιον καταχρηση τοσο σε ασκοπεσ ντριπλεσ οσο και προσπαθειεσ. απλα δειχνει πολυ φρεσκια η ομαδα τρεχει πολυ πιεζει πραγμα που σημαινει οτι εχει γινει καλη προετοιμασια και σωστη δουλεια. πολλα μπραβο ειναι ομορφο να βλεπεισ τετοιεσ ομαδεσ εστς και στα ερασιτεχνικα πρωταθληματα!
Smrek
QUOTE(gk65 @ Nov 14 2009, 21:16 ) *
Ηρεμα παιδια ενα παιχνιδι ηταν περασε.Μη γραφουμε για διαιτητες και τους εκθετουμε δεν ειναι σωστο. Οσο αφορα τον Μ.Ε.Λ.Α.Σ ειναι μια ομαδα που αποτελειται απο 16 παιχτες που ολοι κανουν χομπι και δεν περνει κανεις ουτε 1euro. Παιζουν τα παιδια γιατι αγαπουν το μπασκετ, γιατι ειναι μια παρεα και οι περισσοτεροι ειναι 10 χρονια μαζι. Η διοικηση τους προσφερει την ιατρικη καλυψη (αχρειαστη να ειναι), ενα καλο προπονητη και ειναι παντα διπλα τους εντος και εκτος γηπεδου. Οπως καταλαβενετε ειμαστε καθαρα ερασιτεχνες (πιο καθαρα δεν γινεται) και η προσπαθεια που γινετε μεσα στο γηπεδο θα κριθει στο τελος της σεζον. Μας αρεσει αυτο που κανουμε και ας μην το κανουμε παντα καλα. Εμεις περναμε καλα και στις νικες και στις ηττες. Το σουβλατζιλικο ΤΑ ΠΗΡΟΥΝΙΑ να ειναι καλα του εχουμε κανει ανακαινηση καθε πεμπτη. Χομπι κανουμε παιδια και στην Β ΕΣΚΑ.



Αυτό το επιβεβαιώνω και γω!
Και θα προσπαθήσω να ελέγξω από κοντά και την κατάσταση με τους γύρους και τα κεμπάπ γιατί ο "γεροχούλιγκαν" μου τα προξένεψε!!! smiley.gif
pinkTimeout
*
QUOTE(killbill12 @ Nov 13 2009, 17:50 ) *
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Καρυπίδης): Ποτσάκος 2, Παπαδόπουλος Π. 11 (1), Στάμος 7 (1), Γιώτης 22 (4), Κόκκαλης 8, Μωραϊτης, Σταματόπουλος, Κλεικτόγιαννης 2, Γραμμένος 1, Τσενές 7, Ψύχας, Τσιρβάς.

Μηπως ξερει καποιος ....ο προπονητης στις Κουκουβαουνες ειναι ο Αντωνης Καρυπιδης??που προπονουσε και ακαδημιες του Ολυμπιακου?



*assistant ->"Εχουν βεβαια και το ελαφρυντικο του τραυματισμου του Βενιου(για να μην ξαναπαρεξηγηθω του Βενιου του παλιου)"
εννοεις τον Νικο Βενιο ο οποίος πραγματι ηταν και ειναι πολυ σημαντικος για τον ΜΕΛΑ.
stefan
QUOTE(pinkTimeout @ Nov 17 2009, 22:18 ) *
*
Μηπως ξερει καποιος ....ο προπονητης στις Κουκουβαουνες ειναι ο Αντωνης Καρυπιδης??που προπονουσε και ακαδημιες του Ολυμπιακου?


Ναι,αυτος ειναι.
disoh7
Ο Κουκλάκης είναι προπονητής και απλά επειδή δεν μπορεί να δηλωθεί σαν προπονητής (είναι και σε άλλη ομάδα ταυτόχρονα) δηλώνετε ο Καρυπίδης
doganos
QUOTE(disoh7 @ Nov 18 2009, 13:45 ) *
Ο Κουκλάκης είναι προπονητής και απλά επειδή δεν μπορεί να δηλωθεί σαν προπονητής (είναι και σε άλλη ομάδα ταυτόχρονα) δηλώνετε ο Καρυπίδης

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1
N-Argy
Πεύκη - Άμιλλα:Καλοί ειδικά στην έδρα τους οι γηπεδούχοι,με προβλήματα οι φιλοξενούμενοι.1
Αναγέννηση - Ό.Φ.Η.:Οι πρωτοπόροι δεν νομίζω να δυσκολευτούν ιδιαίτερα απέναντι στο κατά τ'άλλα αξιόμαχο σύνολο των φιλοξενούμενων.1
Αχιλλέας - Μάκρη:Δύσκολη η έδρα του Αχιλλέα αλλά πιστεύω πως η Μάκρη υπερτερεί σε ποιότητα του αντιπάλου της και θα καταφέρει να κερδίσει.2
Άτταλος - Αθηναϊκός:Δεν έχω εικόνα για καμιά από τις δύο ομάδες αλλά μου φαίνεται πως η ομάδα από τον Βύρωνα είναι καταδικασμένη από νωρίς...1
Βριλήσσια - Ολυμπιάδα:Δυνατό παιχνίδι από δυο καλές ομάδες αναμένεται κι εγώ θα προτιμήσω την έδρα.1
Κερατέα - Κουκουβάουνες:Πιστεύω πως η γηπεδούχοι είναι σε καλύτερη κατάσταση από τους φιλοξενούμενους και θα κλειδώσουν την νίκη στην έδρα τους.1
Μελάς - Ηλιούπολη:2
Μελίσσια - Μαίανδρος:Πιστεύω πως θα γίνει ντέρμπυ κι ο πιο εύστοχος θα κερδίσει!Θα ποντάρω στην έκπληξη.2
C_DM
QUOTE(disoh7 @ Nov 18 2009, 13:45 ) *
Ο Κουκλάκης είναι προπονητής και απλά επειδή δεν μπορεί να δηλωθεί σαν προπονητής (είναι και σε άλλη ομάδα ταυτόχρονα) δηλώνετε ο Καρυπίδης


Μήπως το πιο σωστό θα ήταν:Ο Κουκλάκης δεν είναι προπονητής και απλά επειδή δεν μπορεί να δηλωθεί σαν προπονητής δηλώνετε ο Καρυπίδης. (...και ας είναι και σε άλλες ομάδες)

....σύμφωνα πάντα με τα αναρτημένα στοιχεία του ΣΕΠΚ
assistant
QUOTE(doganos @ Nov 18 2009, 18:08 ) *
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1

Tην περασμενη Πεμπτη με το 7/7 φωναξαμε γιατρο στο σπιτι,μου χορηγησε αντιβιωση και τωρα εντελως υγειης πλεον ειμαι ετοιμος να επιστρεψω στα παλια καλα ποσοστα........

Πευκη-Αμιλλα Καλοι και σοβαροι οι γηπεδουχοι,ευκολος 1
Πετραλωνα-Οφη Μακαρι να γινοταν η εκπληξουλα εδω αλλα δε βλεπω το πως 1
Αχιλλεας-Μακρη Δυσκολα παιχνιδι για προβλεψη,θα παω με την εδρα και την αναγκη των γηπεδουχων για τη νικη 1
Ατταλος-Αθηναικος 1
Βριλησσια-Ολυμπιαδα Δεν με πειθουν οι φιλοξενουμενοι ακομα,παρ ολ αυτα ειναι δυσκολο το ματσακι 1
Κερατεα-Κουκου Οταν μας βλεπω στην εδρα μας,παιρνω πολυ θαρρος και νομιζω οτι τους εχουμε ολους.Πρεπει ομως να παιξουμε ετσι κι εκτος και σημερα ειναι μια καλη ευκαιρια 2
Μελας-Ηλιουπολη Τους εχω δει και τους 2,υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ τους 2
Μελισσια-Μαιανδρος Τα Μελισσια εχουν κερδισει και καλυτερες ομαδες,δε νομιζω πως θα χυσουν σημερα την καρδαρα με το γαλα 1

Καλυ τυχη σε ολους.
azeppos

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1

top_thanos_90
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 71-51

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
nikefalin

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 62 - 52
pritanis
ΜΕΛΑΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2 (+24)
Holitsius
Επι του πιεστηριου και μετα απο παραταση Μελισσια-Μαιανδρος : 67-70

Επιτελους επιστροφη στις νικες μεσα σε μια δυσκολη εδρα παρα παλι τις απουσιες μας...Νοιμζω πως δικαουμασταν το παιχνιδι αν και κριθηκε στις βολες και στην ψυχραιμια παρα τα οσοα εγιναν...Νικη ψυχολογιας παρα το οτι μας θεωρουν τελειωμενους,που θα μας βοηθησει πιστευω αρκετα! Μπραβο σε ολους!!!






Και viva τα σουβλακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smiley.gif
Thunder
Bριλησσια - Ολυμπιαδα Πετρουπολης 1 .(75-63 αν θυμαμαι καλα)
N-Argy
Έπιασα την βόμβα στα Μελίσσια θα πρέπει να πήγα ταμείο πολύ εύκολα...!
esperara
QUOTE(N-Argy @ Nov 20 2009, 04:23 ) *
Έπιασα την βόμβα στα Μελίσσια θα πρέπει να πήγα ταμείο πολύ εύκολα...!



Δεν έχεις παράπονο σε βγάλαμε ασπροπρόσωπο smiley.gif
azeppos
QUOTE(assistant @ Nov 19 2009, 12:37 ) *
Tην περασμενη Πεμπτη με το 7/7 φωναξαμε γιατρο στο σπιτι,μου χορηγησε αντιβιωση και τωρα εντελως υγειης πλεον ειμαι ετοιμος να επιστρεψω στα παλια καλα ποσοστα........

Πευκη-Αμιλλα Καλοι και σοβαροι οι γηπεδουχοι,ευκολος 1
Πετραλωνα-Οφη Μακαρι να γινοταν η εκπληξουλα εδω αλλα δε βλεπω το πως 1
Αχιλλεας-Μακρη Δυσκολα παιχνιδι για προβλεψη,θα παω με την εδρα και την αναγκη των γηπεδουχων για τη νικη 1
Ατταλος-Αθηναικος 1
Βριλησσια-Ολυμπιαδα Δεν με πειθουν οι φιλοξενουμενοι ακομα,παρ ολ αυτα ειναι δυσκολο το ματσακι 1
Κερατεα-Κουκου Οταν μας βλεπω στην εδρα μας,παιρνω πολυ θαρρος και νομιζω οτι τους εχουμε ολους.Πρεπει ομως να παιξουμε ετσι κι εκτος και σημερα ειναι μια καλη ευκαιρια 2
Μελας-Ηλιουπολη Τους εχω δει και τους 2,υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ τους 2
Μελισσια-Μαιανδρος Τα Μελισσια εχουν κερδισει και καλυτερες ομαδες,δε νομιζω πως θα χυσουν σημερα την καρδαρα με το γαλα 1

Αssistant μαλλον πρεπει ναλλαξεις γιατρο και αντιβιωση γιατι βρηκες 6/8....
Σιγουρα δεν εισαι καλα...
Δεν εισαι ο γνωστος παλιος καλος assistant... smiley.gif smiley.gif
assistant
QUOTE(azeppos @ Nov 20 2009, 16:35 ) *
Αssistant μαλλον πρεπει ναλλαξεις γιατρο και αντιβιωση γιατι βρηκες 6/8....
Σιγουρα δεν εισαι καλα...
Δεν εισαι ο γνωστος παλιος καλος assistant... smiley.gif smiley.gif

Και να σκεφτεις οτι το ενα απ τα δυο που εχασα,δεν το επαιξα με στοιχηματικα κριτηρια αλλα με συναισθηματικα.Δεν πειραζει.
azeppos
Αναγέννηση Π. – ΟΦΗ Ηρακλείου 71-51
Διαιτητές: Λαζαρίδης – Γιακίμη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π. (Δρουμπούκης): Γραμματίκας 2, Μακρής 17, Αρβανιταντώνης 5, Παπαναγόπουλος 1, Κόκορης 1, Τσατσάνης 14 (2), Περγαντής 19, Ναθηαναϊλίδης 12, Γιαννακαράς.
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Ανδριόπουλος): Δρακόπουλος 11 (2), Μόνος 14 (3), Αναστασόπουλος 14, Χρονόπουλος, Παπάς 4, Καλαποθαράκος 4, Λεμογιάννης 2, Γουμπιδένης 2, Τσιάνος.

Πεύκη – Άμιλλα 71-67
Διαιτητές: Μανδρέκας – Καλογερόπουλος.
ΠΕΥΚΗ (Καλλιάς): Ρουστέμης 7 (1), Χαντζής 3 (1), Χασαπόπουλος 6 (1), Τάγαρης 10, Κανλής 2, Βαϊνάς, Πιτσινός 12, Μπαρλάς 3, Παπαζήσης 15, Βαρούχας 1, Παπαδόπουλος 12.
ΑΜΙΛΛΑ (Μπυρώσης): Ιγγλέζος 5, Κωστελίδης 16 (1), Καβούρης, Βουζιάνης 20, Μαυράκης 11, Χήτας, Θαλασσινός 8 (1), Καμπίτσης 7 (1), Σιδέρης.

Μελίσσια – Μαίανδρος 67-70
Διαιτητές: Κουνάνης – Κουλελές.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σουρμελης): Γώγος, Ψυχάρης 7, Γραμματόπουλος 17, Κασαπάκης 15, Σταθιας, Μακρυδάκης 2, Καραπάνος, Ζερβός 4, Κυριακού, Παπαδημητριου, Παρχαρίδης 2, Μπουρύνης 20 .
ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ (Κωστόπουλος): Κανδαράκης 16 (4), Πενταγιώτης 3, Πατσιάλης, Χολής 10, Πόθος 9, Κουμαράς 2, Μωραϊτης, Πατάκης 5, Ράγκας, Αντύπας 17.

Βριλήσσια – Ολυμπιάδα 96' 75-63
Διαιτητές: Γογελού – Αναστασίου.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σπηλιωτόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Κίτσιος Ι, Κουγιανός 21 (3), Παπαθεοδώρου 19 (1), Νταούτ 2, Σκλαβούνος 14 (1), Στάμος 2, Χαρτοματσίδης 5 (1), Γεωργούσης 11 (1), Κίτσιος Δ. 1, Σακελλαρίδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96' (Κριμιτζάκης): Θέος 5, Μανεσιώτης, Νεστοράτος, Φούντας 10 (1), Κωνσταντόπουλος, Θάνος 13 (2), Κοντοές, Ακτύπης, Πισκούλης 13, Δαμκαλής 2, Μουζάκης 1, Φύλλιος 19 (3).

Κερατέα – Κουκουβάουνες 62-52
Διαιτητές: Ζερβούδης – Μαγκούνης.
ΚΕΡΑΤΕΑ (Κοντός): Αμπλιανίτης, Μαρκομιχάλης 15 (3), Μητρογιάννης Μ, Σκαρπάτο, Κατσίκης 5, Πλαγιαννάκος 22 (4), Νικολόπουλος, Κοροβέσης 2, Κουσιώρης 12, Γιαλλέλης 7, Πυρπίλης.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Ξεναριός): Παπαδόπουλος Π. 10 (2), Στάμος 5 (1), Σιώτης 19 (4), Κόκκαλης 8 (1) Μωραϊτης 3, Τζανής, Σταματόπουλος, Τσενές 7, Ψύχας, Τσιρβάς.

Μελάς Αγ. Ελευθέριος- Ηλιούπολη 47-73
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης – Κανακάρης.
ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (Σώχος): Τσεκούρας, Χαντάντ 4, Αδάμου 7, Αριφάκος 5, Κιτσανέλης, Αντωνίου 2, Κοντός, Αναστασόπουλος, Σπυράκος 2, Πέτρου 3 (1), Κωνσταντίνου 1, Ανδρικόπουλος 6, Πλατανίτης 8 (1), Κούνας 6, Πετρέλης 3.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Ρουμελιώτης): Κάκαρης 7 (1), Καλαφάτης, Χαλβατζής 4, Βαρβατάκος 11, Μπίρμπας 6 (1), Αργυριδης, Βλαχάκης 19 (4), Βαούτης 8 , Μπαλτάς 8, Κώνστας 4, Λαυρέτζος 2 , Σαμαράς 4.

Αχιλλέας - Νέα Μάκρη 65-53

Άταλλος Καματερού - Αθηναϊκός 76-67

Βαθμολογία (Σε 8 αγώνες): Αναγέννηση Π. 15, Ηλιούπολη 15, Βριλήσσια 14, Πεύκη 14, Κερατέα 13, Ολυμπιάδα 96' 13, Μαίανδρος 12, Νέα Μάκρη 12, Μελίσσια 12, ΟΦΗ Ηρακλείου 11, Κουκουβάουνες 11, Άτταλος Καματερού 10, Μελάς Άγ. Ελευθέριος 10, *Αχιλλέας 10, Άμιλλα 8, *Αθηναϊκός 7.
* Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (26/11): Άμιλλα - Αναγέννηση Π., ΟΦΗ Ηρακλείου - Αχιλλέας, Νέα Μάκρη - Άτταλος Καματερού, Αθηναϊκός - Βριλήσσια, Ολυμπιάδα 96' - Μελίσσια, Κουκουβάουνες - Πεύκη, Ηλιούπολη - Κερατέα, Μαίανδρος - Μελάς Αγ. Ελευθέριος
doganos
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
pritanis
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
assistant
QUOTE(pritanis @ Nov 26 2009, 00:43 ) *
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

Aμιλλα-Πετραλωνα Αλλη ποιοτητα,αλλοι στοχοι 2
Οφη-Αχιλλεας Παιχνιδι επιβιωσης για τον Οφη,ο Αχιλλεας ειναι πιο χαλαρος αλλα το θελει.Πιστευω οτι το ματι των γηπεδουχων θα γυαλιζει κι εγω θα μαι μαζι τους. 1
Μακρη-Ατταλος Δεν εχω δει τον Ατταλο,παρα τη χαμηλη του βαθμολογια εχει βγαλει πολυ δυσκολο προγραμμα κι εχει καποιους καλους παιχτες.Αν εχει scouting, η Μακρη με το χυμα παιχνιδι της ειναι ευκολο να τη διαβασεις και δεν αποκλειω τη μπομπα.Παρ ολ αυτα θα παω με τη διαφορα ποιοτητας,την εμπειρια και την εδρα 1
Αθηναικος-Βριλησσια 2
Ολυμπιαδα-Μελισσια Πιο γεματη και εμπειρη ομαδα η Πετρουπολη λογικα δε θα χει προβλημα με τη μαχητικη ομαδα των Μελισσιων 1
Κουκου-Πευκη Το παιχνιδι αναβαλλεται λογω της συμμετοχης του Βαινα στην εθνικη ομαδα αστυνομικων
Ηλιουπολη-Κερατεα Η Ηλιουπολη τρεχει απιστευτο σερι και δειχνει σε μεγαλη φορμα και με την ψυχολογια στα υψη.Η Κερατεα ομως εχω ξαναπει οτι ειναι καλη ομαδα με μερικες πολυ καλες μοναδες.Δυσκολο παιχνιδι 1
Μαιανδρος-Μ.ε.λ.α.ς. Καλυτερη ομαδα οι γηπεδουχοι κι εχουν κι αυτη την εδρα που δεν παλευεται. 1
azeppos
κΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
gk65
QUOTE(assistant @ Nov 26 2009, 01:48 ) *
Aμιλλα-Πετραλωνα Αλλη ποιοτητα,αλλοι στοχοι 2
Οφη-Αχιλλεας Παιχνιδι επιβιωσης για τον Οφη,ο Αχιλλεας ειναι πιο χαλαρος αλλα το θελει.Πιστευω οτι το ματι των γηπεδουχων θα γυαλιζει κι εγω θα μαι μαζι τους. 1
Μακρη-Ατταλος Δεν εχω δει τον Ατταλο,παρα τη χαμηλη του βαθμολογια εχει βγαλει πολυ δυσκολο προγραμμα κι εχει καποιους καλους παιχτες.Αν εχει scouting, η Μακρη με το χυμα παιχνιδι της ειναι ευκολο να τη διαβασεις και δεν αποκλειω τη μπομπα.Παρ ολ αυτα θα παω με τη διαφορα ποιοτητας,την εμπειρια και την εδρα 1
Αθηναικος-Βριλησσια 2
Ολυμπιαδα-Μελισσια Πιο γεματη και εμπειρη ομαδα η Πετρουπολη λογικα δε θα χει προβλημα με τη μαχητικη ομαδα των Μελισσιων 1
Κουκου-Πευκη Το παιχνιδι αναβαλλεται λογω της συμμετοχης του Βαινα στην εθνικη ομαδα αστυνομικων
Ηλιουπολη-Κερατεα Η Ηλιουπολη τρεχει απιστευτο σερι και δειχνει σε μεγαλη φορμα και με την ψυχολογια στα υψη.Η Κερατεα ομως εχω ξαναπει οτι ειναι καλη ομαδα με μερικες πολυ καλες μοναδες.Δυσκολο παιχνιδι 1
Μαιανδρος-Μ.ε.λ.α.ς. Καλυτερη ομαδα οι γηπεδουχοι κι εχουν κι αυτη την εδρα που δεν παλευεται. 1

Και το Αθηναικος- Βριλησσια αναβαλλεται λογω οτι στο εργανης εχει euroliga γυναικων. Θα γινει την Δευτερα.
Το Κουκου-Πευκη θα γινει 7-12-09.
assistant
Διπλο ο Αχιλλεας μες στο Ηρακλειο με 6 ποντους νομιζω.
pedagiodili
Επειδή ο Hilitsius παραθερίζει στην εξωτική "Τανάγρα" αναφέρω Μαίανδρος - Μελας 64-61 αν δεν κάνω λάθος στο σκορ!!!!

P.S Την επόμενη εβδομάδα παίζουμε στην Κερατέα ...Παρακαλούνται τα παιδιά που είναι από την περιοχή να ρίξουν στο τραπέζι προτάσεις για φαγητό γιατί ως γνωστόν μετά από κάθε αγώνα ακολουθείι και το ανάλογο τσιμπούσι!!!! biggrin.gif tongue.gif

Ευχαριστούμε!!!!!
top_thanos_90
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 66-71
N-Argy
Ηλιούπολη - Κερατέα 73-53 (33-28). Μπήκε δυνατά η Κερατέα και προηγήθηκε ενώ σε κάποια φάση κι ενώ το σκορ ήταν 26-16 έκανε ένα σερί 12-0. Παρόλα αυτά στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι και με την τεράστια βοήθεια του κόσμου τους καθάρισαν σχετικά εύκολα το παιχνίδι. Καλή ομάδα η Κερατέα, πιστεύω πως θα διεκδικήσει αν όχι την άνοδο τότε σίγουρα μια θέση στην πρώτη 5άδα.
don3pleta
Ηλιουπολη-κερατεα 1 +20 καπου εκει.
για ενα ακομα ματσ η ηλιοιυπολη πολυ καλα διαβασμενη και επειδη ειδα το ματσακι πολυ καλη ομαδα η κερατεα που εμεινε στο σκορ κοντα κυριωσ σε ενα 2αρο3αρι που εχει (δεν ξερω το οναμα του παιδιου συγνωμη) οταν σταματησε να σκοραρει σταμτησε να ειναι απειλητικη η κερατεα και εδωσε την ευκαιρια στην ηλιουπολη να τρεξει και να παρει τελικα σχετικα ευκολη νικη στο 2ο ημιχρονο ομωσ!

Ξερει καποιοσ φιλοσ να μασ πει η ηλιουπολη απο που πηρε το 2αρι τησ?? Πολυ καλοσ παιχτησ και δολοφονοσ απο τα 6.25???
Φαινεται παιδι που ξερει μπασκετ και κατα την γνωμη μου ειναι μεσα στουσ ΤοΠ 5 τησ κατηγοριασ....
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(don3pleta @ Nov 27 2009, 04:34 ) *
Ηλιουπολη-κερατεα 1 +20 καπου εκει.
για ενα ακομα ματσ η ηλιοιυπολη πολυ καλα διαβασμενη και επειδη ειδα το ματσακι πολυ καλη ομαδα η κερατεα που εμεινε στο σκορ κοντα κυριωσ σε ενα 2αρο3αρι που εχει (δεν ξερω το οναμα του παιδιου συγνωμη) οταν σταματησε να σκοραρει σταμτησε να ειναι απειλητικη η κερατεα και εδωσε την ευκαιρια στην ηλιουπολη να τρεξει και να παρει τελικα σχετικα ευκολη νικη στο 2ο ημιχρονο ομωσ!

Ξερει καποιοσ φιλοσ να μασ πει η ηλιουπολη απο που πηρε το 2αρι τησ?? Πολυ καλοσ παιχτησ και δολοφονοσ απο τα 6.25???
Φαινεται παιδι που ξερει μπασκετ και κατα την γνωμη μου ειναι μεσα στουσ ΤοΠ 5 τησ κατηγοριασ....

Το δυάρι της ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ λέγεται Βλαχάκης και τον πήρε από Πειραιά μεριά!Έπαιζε χρόνια στην ΕΣΚΑΝΑ (κυρίως ΑΕΤΟ Καλλιθ. και ΦΑΡΟ, εκτός από πέρυσι που έπαιζε κάπου στην επαρχία), ενώ πρόπερσι βγήκε 1ος Τρίποντος στην Α΄ ΕΣΚΑΝΑ και μέσα στους 7 πρώτους σκόρερ της κατηγορίας!Μεγάλη χρονιά έκανε και πριν 3 χρόνια με ανάλογα στατιστικά (στην 1η τριάδα στα τρίποντα και στους 10 πρώτους σκόρερ στην Α' Κατηγορία)!Δεν είναι πιστεύω τυχαίο πως με την αποχώρησή του πέρυσι, ο ΦΑΡΟΣ έπαισε στη Β΄ΕΣΚΑΝΑ μετά από κάποια χρόνια στην Α' με καλές θέσεις!Αν και δεν σου γεμίζει το μάτι με βάση την εξωτερική εμφάνιση του(αρκετά κοντός κ με λίγα παραπάνω κιλά πάντα) είναι πραγματικά πολύ καλός σουτέρ(ίσως στην Β' ΕΣΚΑ να μην υπάρχει κάποιος ανάλογος-ίσως λέω γιατί εκτός των πρώτων 5-6 ομάδων δεν ξέρω αναλυτικά όλα τα παιδιά στην κατηγορία), παίζει πολύ καλά το πικ&ρολ και το μεγάλο του προσόν είναι ότι δεν εκβιάζει σουτ και παίζει πάντα για την ομάδα!
Θέλω όμως εδώ να πω για την ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, ότι με τον τρόπο που παίζει δείχνει μια πολύ δουλεμένη ομάδα, που και ο προπονητής της (εκτός βέβαια που ήταν για αρκετό καιρό βοηθός στο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ σε υψηλό επίπεδο) είναι άνθρωπος που ξέρει καλά το άθλημα και δούλευε για χρόνια στην ΕΣΚΑΝΑ!Εκτός από τον κορμό της ομάδας πήρε παιδιά που σίγουρα τα ήξερε (όπως ο Κάκαρης που μετά από χρόνια στον ΖΩΓΡΑΦΟΥ και τη Γ' ΕΘΝΙΚΗ έπαιζε ΕΣΚΑΝΑ τα τελευταία χρόνια -ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ και ΒΑΡΗ), ενώ κάποια άλλα εξ'αυτών υπήρξαν και στο παρελθόν παίκτες του(Βαρβατάκος, Λαυρέντζος)!
Ίσως αυτός να είναι κ ο λόγος που η ομάδα έχει βρει καλή χημεία, κάνει σημαντικές νίκες παίζοντας πολύ καλό για τα δεδομένα της κατηγορίας Μπάσκετ, με όπλο την αδιαμφισβήτητα πολύ καλή άμυνά της!
iliaszervos
QUOTE(assistant @ Nov 27 2009, 00:31 ) *
Διπλο ο Αχιλλεας μες στο Ηρακλειο με 6 ποντους νομιζω.


Με πολλές ελλείψεις το Ηράκλειο, αλλά χωρίς δικαιολογίες γιατί και ετσι ο αγώνας θα μπορούσε να είχε κερδηθεί άνετα, αν απέφευγε τα πολλά απαράδεκτα πουλήματα της μπάλας και είχε καταλάβει έγκαιρα την μια και μόνη επιτυχημένη κομπίνα του Αχιλλέα...
alex_maem
QUOTE(iliaszervos @ Nov 27 2009, 13:53 ) *
Με πολλές ελλείψεις το Ηράκλειο, αλλά χωρίς δικαιολογίες γιατί και ετσι ο αγώνας θα μπορούσε να είχε κερδηθεί άνετα, αν απέφευγε τα πολλά απαράδεκτα πουλήματα της μπάλας και είχε καταλάβει έγκαιρα την μια και μόνη επιτυχημένη κομπίνα του Αχιλλέα...


για να κυριαρχήσει η λογική και όχι το συναίσθημα...

Να συμπληρώσω στα προηγούμενα.....

και ΑΝ είχε καλύτερη ομάδα...
assistant
QUOTE(iliaszervos @ Nov 27 2009, 13:53 ) *
Με πολλές ελλείψεις το Ηράκλειο, αλλά χωρίς δικαιολογίες γιατί και ετσι ο αγώνας θα μπορούσε να είχε κερδηθεί άνετα, αν απέφευγε τα πολλά απαράδεκτα πουλήματα της μπάλας και είχε καταλάβει έγκαιρα την μια και μόνη επιτυχημένη κομπίνα του Αχιλλέα...

Φιλε μου θα συμφωνησω μαζι σου οτι δεν υπαρχει καμια δικαιολογια οταν χανονται τετοια παιχνιδια απο ομαδες ισοδυναμες.Ο Οφη βρηκε τη στιγμη για να κανει τη χειροτερη φετινη του εμφανιση σ ενα ματς ζωηςκαι θανατου γι αυτους.Δυσκολη πλεον πολυ η υποθεση παραμονης.Οσο για τις απουσιες που ανεφερες απλα να πω οτι εχθες ελειπαν απ αυτους που ηταν στην προετοιμασια 6 παιχτες(αν δε ξεχναω καποιον)εκ των οποιων οι 5 μαλλον θα ηταν η χθεσινη αρχικη πενταδα συν την πρωτη αλλαγη.Οχι τυχαιες απουσιες αλλα αυτο δε λεει τιποτα.Τα εχει αυτα το μπασκετ και πρεπει να μαθεις να ζεις μαζι τους.
gkaps77
QUOTE(assistant @ Nov 28 2009, 00:48 ) *
Φιλε μου θα συμφωνησω μαζι σου οτι δεν υπαρχει καμια δικαιολογια οταν χανονται τετοια παιχνιδια απο ομαδες ισοδυναμες.Ο Οφη βρηκε τη στιγμη για να κανει τη χειροτερη φετινη του εμφανιση σ ενα ματς ζωηςκαι θανατου γι αυτους.Δυσκολη πλεον πολυ η υποθεση παραμονης.Οσο για τις απουσιες που ανεφερες απλα να πω οτι εχθες ελειπαν απ αυτους που ηταν στην προετοιμασια 6 παιχτες(αν δε ξεχναω καποιον)εκ των οποιων οι 5 μαλλον θα ηταν η χθεσινη αρχικη πενταδα συν την πρωτη αλλαγη.Οχι τυχαιες απουσιες αλλα αυτο δε λεει τιποτα.Τα εχει αυτα το μπασκετ και πρεπει να μαθεις να ζεις μαζι τους.


ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΣ ΟΜΑΔΕΣ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗ... ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΚΥΝΑΓΑΝΕ ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥ...
gk65
QUOTE(gkaps77 @ Nov 30 2009, 18:37 ) *
ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΣ ΟΜΑΔΕΣ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗ... ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΚΥΝΑΓΑΝΕ ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥ...

Μηπως πρεπει να προσεξετε την συμπεριφορα σας τοσο εντος οσο και εκτος γηπεδου? Ειδικα προς τους διαιτητες οταν υπαρχει και προηγουμενο. Φιλικα παντα.
azeppos
Σε χθεσινο εξ αναβολης
Αθηναικος-Βριλησσια 50-76 bball.gif
gkaps77
QUOTE(gk65 @ Dec 1 2009, 02:13 ) *
Μηπως πρεπει να προσεξετε την συμπεριφορα σας τοσο εντος οσο και εκτος γηπεδου? Ειδικα προς τους διαιτητες οταν υπαρχει και προηγουμενο. Φιλικα παντα.


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ... ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΝ.
gk65
QUOTE(gkaps77 @ Dec 1 2009, 16:49 ) *
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ... ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΝ.

Σας ειδα στο παιχνιδι με τα Βριλησσια. Εχεις δικιο σε πολλα που γραφεις, αλλα εχω την εντυπωση οτι οι γκριζοι ερχονται προκατηλημενοι η φοβισμενοι και τα κανουν μπαχαλο. Αρκει μια φωνη απο την εξεδρα για να το κανουν θεμα. Μου αρεσε η ομαδα σας γιαυτο στην πρωτη ευκαιρια θα ερθω να σας ξαναδω.
assistant
QUOTE(gkaps77 @ Nov 30 2009, 18:37 ) *
ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΣ ΟΜΑΔΕΣ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗ... ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΚΥΝΑΓΑΝΕ ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥ...

Α)Φιλε Γιωργο σε ξερω πανω απο δεκα χρονια,εισαι πολυ καλος παιχτης και δεν προκειται ποτε να μπω σε αντιπαραθεση μαζι .Απλα επειδη ανεφερες το Δρακοπουλο να σου πω οτι εκτος αυτου δεν επαιζαν και οι Παπασαραντος,Δριμαλλας,Βογιατζογλου,Χωρια
οπουλος και ο περσινος βασικος ψηλος(δεν ξερω ονομα)ολοι παιχτες πρωτης γραμμης.

Β)Η ομαδα του Οφη εθεσε αιτημα στη διοργανωτρια αρχη αναβολης του αγωνα της Πεμπτης με τον Ατταλο λογω αιφνιδιου σοβαρου προβληματος υγειας του προπονητη της ομαδας.Μιλωντας με ανθρωπους που ξερουν τα της εσκα εβγαλα το συμπερασμα οτι το παιχνιδι μαλλον θα γινει αφου για ν αναβληθει το παιχνιδι πρεπει να συναινεσει η ομαδα του Ατταλου-πραγμα δυσκολο.Δεν ξερω ακομα ποιος θα κατεβασει την ομαδα(εννοειται οχι ο πρωτος προπονητης)νεωτερα αυριο.

Γ)Μιας κι εχθες μπηκε ο Δεκεμβρης κι εγω λογω δουλειας κινουμαι στο πνευμα των Χριστουγεννων θα ηθελα να ευχηθω σε ολους σας Καλες Γιορτες με ΥΓΕΙΑ.Ολα τ αλλα ερχονται δευτερα.
gkaps77
QUOTE(assistant @ Dec 2 2009, 01:21 ) *
Α)Φιλε Γιωργο σε ξερω πανω απο δεκα χρονια,εισαι πολυ καλος παιχτης και δεν προκειται ποτε να μπω σε αντιπαραθεση μαζι .Απλα επειδη ανεφερες το Δρακοπουλο να σου πω οτι εκτος αυτου δεν επαιζαν και οι Παπασαραντος,Δριμαλλας,Βογιατζογλου,Χωρια

�οπουλος και ο περσινος βασικος ψηλος(δεν ξερω ονομα)ολοι παιχτες πρωτης γραμμης.

Β)Η ομαδα του Οφη εθεσε αιτημα στη διοργανωτρια αρχη αναβολης του αγωνα της Πεμπτης με τον Ατταλο λογω αιφνιδιου σοβαρου προβληματος υγειας του προπονητη της ομαδας.Μιλωντας με ανθρωπους που ξερουν τα της εσκα εβγαλα το συμπερασμα οτι το παιχνιδι μαλλον θα γινει αφου για ν αναβληθει το παιχνιδι πρεπει να συναινεσει η ομαδα του Ατταλου-πραγμα δυσκολο.Δεν ξερω ακομα ποιος θα κατεβασει την ομαδα(εννοειται οχι ο πρωτος προπονητης)νεωτερα αυριο.

Γ)Μιας κι εχθες μπηκε ο Δεκεμβρης κι εγω λογω δουλειας κινουμαι στο πνευμα των Χριστουγεννων θα ηθελα να ευχηθω σε ολους σας Καλες Γιορτες με ΥΓΕΙΑ.Ολα τ αλλα ερχονται δευτερα.

ΦΙΛΕ ASSISTANT ΤΙ ΕΠΑΘΕ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ? ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΤΙΜΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. .. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑΧΕΙΑ ΑΝΑΡΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ!!!
jhantzop
QUOTE(gkaps77 @ Dec 2 2009, 16:10 ) *
ΦΙΛΕ ASSISTANT ΤΙ ΕΠΑΘΕ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ? ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΤΙΜΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. .. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑΧΕΙΑ ΑΝΑΡΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ!!!


Αγαπητέ gkaps77 μη γράφεις με κεφαλαία!

Ευχαριστώ.


doganos
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 1
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.