Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
azeppos
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1 bball.gif
hitaldo10

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2(τα πιστευω τα φιλαρακια μου)
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1

Holitsius
Μετα απο πολυ καιρο,κανω επανεμφανιση... Βριλλησια-Μαινδρος 65-67 σε ενα αδιαφορης βαθμολογικης σημασιας παιχνιδι με απουσιες εκατερωθεν...
Τωρα εμεις απλα περιμενουμε τις πιο πανω κατηγοριες...Ειδωμεν... blove.gif
top_thanos_90
αναγέννηση - κερατέα 1 +15 περίπου
varabas
Βγαίνει ο υπερπρωταθλητής! Συντάχθηκε απο τον/την ΕΣΚΑ press Δευτέρα, 31 Μαΐου 2010 18:10

Την Παρασκευή (4/6) στις 20:30 στο κλειστό του Αγίου Θωμά θα γίνει γνωστός ο υπερπρωταθλητής της δεύτερης κατηγορίας.

Το Μαρκούπολο, το οποίο τερμάτισε πρώτο στον πρώτο όμιλο, αλλά και η Ηλιούπολη, η οποία τερμάτισε πρώτη στον δεύτερο όμιλο, θα παλέψουν για το στέμμα του υπερπρωταθλητή. Το SPORT TV θα μεταδώσει το παιχνίδι σε μαγνητοσκόπηση. Το κανάλι δεν έχει ενημερώσει ακόμη το ποια μέρα και ποια ώρα θα δείξει το ματς.

mitsiadis_rebels9
QUOTE(GREER @ May 22 2010, 02:31 ) *
Κοιμησου τωρα και απο το αλλο πλευρο, μηπως και δεις και κανα ονειρο που μπορει και να πραγματοποιηθει....


Πεντε ηττες το Μαρκοπουλο 2 η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ.....Μονο και μονο την εδρα που θα κανουμε στο Μαρουσι δεν χανετε το ματς!!!
KOKKINO ΜΠΛΕ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΕΕΕΕΕΕ.............
palatianis
QUOTE(mitsiadis_rebels9 @ Jun 1 2010, 22:22 ) *
Πεντε ηττες το Μαρκοπουλο 2 η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ.....Μονο και μονο την εδρα που θα κανουμε στο Μαρουσι δεν χανετε το ματς!!!
KOKKINO ΜΠΛΕ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΕΕΕΕΕΕ.............

Φιλε μου δυσκολο πολυ να κερδισετε...εχουν καλη ομαδα κ εναν παιχτη που δεν υπαρχει πουθενα στην εσκα...δεν εχουν σημασια οι ηττες που αναφερεις......δεν ωλεπς να κερδιζετε αν κ ειναι ενα ματς οποτε εχετε τισ πιθανοτητες σας,αλλα δυσκολο...καλη επιτυχια παντως...
GREER
QUOTE(mitsiadis_rebels9 @ Jun 1 2010, 22:22 ) *
Πεντε ηττες το Μαρκοπουλο 2 η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ.....Μονο και μονο την εδρα που θα κανουμε στο Μαρουσι δεν χανετε το ματς!!!
KOKKINO ΜΠΛΕ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΕΕΕΕΕΕ.............

Ρε παιδια μην με πρηζετε με την ομαδουλα σας. Οι αλλοι θα ερθουν απευθειας απο τα μπουζουκια και παλι θα χασετε!!! Οσο για το κοσμο που λες, να ευχεσαι να μην ερθουν οι τρελοι του Μαρκοπουλου, γιατι θα εχουμε γελια!!!!
nikefalin
QUOTE(GREER @ Jun 2 2010, 12:09 ) *
Ρε παιδια μην με πρηζετε με την ομαδουλα σας. Οι αλλοι θα ερθουν απευθειας απο τα μπουζουκια και παλι θα χασετε!!! Οσο για το κοσμο που λες, να ευχεσαι να μην ερθουν οι τρελοι του Μαρκοπουλου, γιατι θα εχουμε γελια!!!!


είδα και τις 2 ομάδες φέτος.

Εαν ( και το τονίζω το εαν) παίξουν σε φουλ ρυθμό υπάρχει μεγάλη ισορροπία. Η Ηλιούπολη είναι ομάδα με Ο κεφαλαίο, πολύ γερά κτισμένη, χωρίς βεβαία το ατομικό εξωφρενικό ταλέντο αλλά με καταπληκτική λειτουργία σε άμυνα κι επίθεση. Το Μαρκόπουλο δεν έχει τόσο ισχυρή ομαδικότητα ( χωρίς να είναι βέβαια ρεμπέτ ασκερ) , ίσως λόγω του ταλέντου του Τρικαλιώτη και υπερέχει σε ψηλούς. Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι για 2 ομάδες που κυριάρχησαν φέτος στη Β.
Αν βέβαια έχουν παραχαλαρώσει τότε η λιγότερη χαλαρα αποκτά προβάδισμα αυτόματα.

Οι...τρελοί καλό είναι να το διασκεδάσουν, να χαρούν που οι ομάδες τους θα παίξουν σε γήπεδο Α1 και να ανταλλάξουν κασκόλ, φανέλες κλπ smiley.gif
varabas
Βλέπω ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ λόγο coach
gk65
Οι...τρελοί καλό είναι να το διασκεδάσουν, να χαρούν που οι ομάδες τους θα παίξουν σε γήπεδο Α1 και να ανταλλάξουν κασκόλ, φανέλες κλπ smiley.gif
Το παιχνιδι θα το δειξει το sport t.v. Καλο ειναι ολοι να εχουν κοσμια συμπεριφορα και να μην χρειαστουν ΜΑΤ οπως στην Α1. Μην διωξουμε την τηλεοραση απο το ερασιτεχνικο μπασκετ.
mitsiadis_rebels9
QUOTE(GREER @ Jun 2 2010, 12:09 ) *
Ρε παιδια μην με πρηζετε με την ομαδουλα σας. Οι αλλοι θα ερθουν απευθειας απο τα μπουζουκια και παλι θα χασετε!!! Οσο για το κοσμο που λες, να ευχεσαι να μην ερθουν οι τρελοι του Μαρκοπουλου, γιατι θα εχουμε γελια!!!!


Εσυ αναφερθηκες 1ος για την ομαδα μου και οτι κοιμαμαι.....τοσο κοσμο οσο θα εχουμε εμεις δεν προκειτε να εχει ουτε το Μαρκοπουλο ουτε καμια ομαδα!!!!Τωρα τι τρελους μου λες εσυ δεν μου λεει τιποτα....εγω μιλαω για ολοκληρο συνδεσμο τους REBELS 9 που θα ειναι στο κλειστο τετοιος κοσμος απο Α2 και πανω....!!!

NA ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΗΣ SPORTDAY ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ REBELS 9 ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ!!!

alexas10
QUOTE(mitsiadis_rebels9 @ Jun 2 2010, 23:39 ) *
Εσυ αναφερθηκες 1ος για την ομαδα μου και οτι κοιμαμαι.....τοσο κοσμο οσο θα εχουμε εμεις δεν προκειτε να εχει ουτε το Μαρκοπουλο ουτε καμια ομαδα!!!!Τωρα τι τρελους μου λες εσυ δεν μου λεει τιποτα....εγω μιλαω για ολοκληρο συνδεσμο τους REBELS 9 που θα ειναι στο κλειστο τετοιος κοσμος απο Α2 και πανω....!!!

NA ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΗΣ SPORTDAY ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ REBELS 9 ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ!!!




o καλυτερος προπονητης που ειχα ποτε μου...ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΚΑΡΟΝΗΣ.....
GREER
QUOTE(mitsiadis_rebels9 @ Jun 2 2010, 23:39 ) *
Εσυ αναφερθηκες 1ος για την ομαδα μου και οτι κοιμαμαι.....τοσο κοσμο οσο θα εχουμε εμεις δεν προκειτε να εχει ουτε το Μαρκοπουλο ουτε καμια ομαδα!!!!Τωρα τι τρελους μου λες εσυ δεν μου λεει τιποτα....εγω μιλαω για ολοκληρο συνδεσμο τους REBELS 9 που θα ειναι στο κλειστο τετοιος κοσμος απο Α2 και πανω....!!!

NA ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΗΣ SPORTDAY ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ REBELS 9 ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ!!!


Πω πω ροστερ!!!! Συμφωνα με αποκλειστικες πληροφοριες, ο Τρικαλιωτης δεν κοιμαται το βραδυ απο το αγχος πως θα αντιμετωπισει αυτους τους παιχτες!!!! Εσεις μαλλον μου κανετε πλακα!!! Οσο για το λαο που μου λετε, αυτοι δεν παιζουν μπασκετ... Χρονια τωρα...
mia sun mia
QUOTE(GREER @ Jun 3 2010, 11:16 ) *
Πω πω ροστερ!!!! Συμφωνα με αποκλειστικες πληροφοριες, ο Τρικαλιωτης δεν κοιμαται το βραδυ απο το αγχος πως θα αντιμετωπισει αυτους τους παιχτες!!!! Εσεις μαλλον μου κανετε πλακα!!! Οσο για το λαο που μου λετε, αυτοι δεν παιζουν μπασκετ... Χρονια τωρα...

Γεια σας κ απο μενα,πραγματικα δεν καταλαβαινω τον λογο της κοντρας που εχει δημιουργηθει μεταξυ 2 ομαδων που ειναι πρωταθλητες κ απλα θα παιξουν ενα παιχνιδι που γι αυτους θα ειναι γιορτη,τι κ αν κερδισει η ηλιουπολη τι κ αν κερδισει το μαρκοπουλο?κ τι σημαινει?ιουνιο μηνα με τις ομαδες κουρασμενες δεν εγινε απολυτως τιποτα οποιος κ αν κερδισει,δεν θα σημαινει απολυτως τιποτα,δεν εχει να αποδειξει κανεις τους τιποτα.θελω να πω κ κατι ακομα γι αυτον τον παιχταρα που λεγεται τρικαλιωτης..αγορι μου δεν ξερω τον λογο που αφησες τις εθνικες κατηγοριες κ αν ειναι σοβαρος οκ,αν ομως οχι γυρνα εκει αγορι μου,δεν εχεις δουλεια στην εσκα κ το ξερεις κ εσυ κ ολοι,μιλαμε ειναι φοβερο αυτο που εγινε φετος,ενα απο τα καλυτερα πλει μεικερ των εθνικων κατηγοριων πηγε να παιξει β εσκα..ειπε καποιος καποια στιγμη εδω μεσα για διαφημιση κ τετοια..ολοι γραφουν γι αυτον κ κανεις δεν γραφει για διαφημιση αλλα γραφει απο θαυμασμο γι αυτον κ ουτε νομιζω θα το εχει αναγκη να διαφημιστει...θελω να πω ακομα κατι κ για την ηλιουπολη..την εχω δει φετος 3 φορες..ειναι ΟΜΑΔΑ πραγματικα..δεν εχει μεγαλη ποιοτητα αλλα ειναι δουλεμενη ομαδα κ δινω ευσημα στον κοουτς για την δουλεια του κ στους παιχτες για την πειθαρχια κ τη συγκεντρωση να εκτελουν αυτα που τους λεει..καλη επιτυχια κ στις δυο ομαδες για αυριο..προγνωστικα δεν κανω γιατι δεν υπαρχει λογος να κανω..ειναι ενα ματς γιορτη..
bozidar78
QUOTE(mitsiadis_rebels9 @ Jun 2 2010, 23:39 ) *
Εσυ αναφερθηκες 1ος για την ομαδα μου και οτι κοιμαμαι.....τοσο κοσμο οσο θα εχουμε εμεις δεν προκειτε να εχει ουτε το Μαρκοπουλο ουτε καμια ομαδα!!!!Τωρα τι τρελους μου λες εσυ δεν μου λεει τιποτα....εγω μιλαω για ολοκληρο συνδεσμο τους REBELS 9 που θα ειναι στο κλειστο τετοιος κοσμος απο Α2 και πανω....!!!

NA ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΗΣ SPORTDAY ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ REBELS 9 ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ!!!


ΟΛΟΙ οσοι βρεθουν αυριο στον Αγιο Θωμα πρεπει να εχουν στο μυαλο τους οτι το παιχνιδι γινεται για να τιμηθουν οι 2 ομαδες για την φετινη τους πορεια.Λογικο ειναι οι οπαδοι τους να πιστευουν πως ειναι οι καλυτεροι και οτι η ομαδα τους ειναι ανωτερη του αντιπαλου.Αυτο που ξερω ειναι οτι και το Μαρκοπουλο και η Ηλιουπολη κατεβαινουν να κερδισουν.Το ποιος ειναι ο καλυτερος θα φανει στο γηπεδο οποτε οι οποιες αντεγκλησεις δεν εχουν κανενα νοημα.
ΥΓ1 Φιλε GREER σταματα να πειραζεις τα παιδια της Ηλιουπολης
ΥΓ2 Φιλε Μitsiadis μακαρι να γεμισει το γηπεδο οπως γραφεις.Θα ειναι τιμη και για τις 2 ομαδες να παιξουν μπροστα σε τοσο κοσμο.Εμεις σαν Μαρκοπουλο ειμαστε σιγουροι οτι αγαπατε την ομαδα σας και θα φτιαξετε ιδανικη ατμοσφαιρα αυριο.Να ειστε και εσεις σιγουροι οτι αγωνιστικα θα κανουμε τα παντα για να τιμησουμε την παρουσια σας στο γηπεδο και να ευχαριστηθειτε ενα ωραιο ματς-τα υπολοιπα αυριο στο γηπεδο
mitsiadis_rebels9
Δεν υπαρχει κοντρα παιδια δεν εχω απολυτος προβλημα με το Μαρκοπουλο!!!Απλα οταν με....πειραζουν πειραζομαι!!!Μακαρι να εχει πολυ κοσμο το κλειστο του Αγιου Θωμα αυριο με καλη κερκιδα και θεαματικο μπασκετ!Για να φτασουν εδω και οι δυο ομαδες σημαινει οτι αξιζουν πολλα!!!Ας κερδισει ο καλυτερος λοιπον!!!
varabas
Οι φίλαθλοι του Μαρκοπούλου την Παρασκευή μάλλον θα προτιμήσουν τις παραλίες και τα καφέ της περιοχής αφού γι΄ αυτούς το αυριανό παιχνίδι είναι αγγαρεία και το αντιλαμβάνονται σαν ένα καλό φιλικό. Εξάλλου ο στόχος επετεύχθη. Καλή επιτυχία στις ομάδες και νομίζω πως τα πειράγματα εκατέρωθεν είναι μέρος του αθλήματος και το αλατοπίπερο αυτών των αναμετρήσεων.
top_thanos_90
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 77-79(39-38) σε αγώνα κατάταξης
pritanis
QUOTE(GREER @ Jun 2 2010, 20:09 ) *
Ρε παιδια μην με πρηζετε με την ομαδουλα σας. Οι αλλοι θα ερθουν απευθειας απο τα μπουζουκια και παλι θα χασετε!!! Οσο για το κοσμο που λες, να ευχεσαι να μην ερθουν οι τρελοι του Μαρκοπουλου, γιατι θα εχουμε γελια!!!!


τελικα σε αυτο που γραφεις οτι λεει ο αινσταιν δεν εχει καθολου λαθος,η ηλιθιοτητα δεν εχει ορια....
leonkalf
Παίδες, λίγο ηρεμία.

Χαρακτηρισμοί και εντάσεις δεν χρειάζονται.

Μιλήστε μπασκετικά και η πλάκα σε όρια. Υπάρχει το topic "Καφενείο της ΕΣΚΑ" αν θέλετε να πείτε για παραλίες, καφέδες κλπ.
don3pleta
QUOTE(GREER @ May 22 2010, 01:31 ) *
Κοιμησου τωρα και απο το αλλο πλευρο, μηπως και δεις και κανα ονειρο που μπορει και να πραγματοποιηθει....



Μια παροιμια <<μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην λες>>
Σημερα στον Αγιο Θωμα εγινε ο αγωνας για τον υπερπρωταθλητη Β εσκα αναμεσα στις κατα ομολογια 2 καλυτερεσ ομαδες τησ κατηγοριας!
Πολυ καλο ματς και απο αποψη μπασκετ και απο τις 2 ομαδες.
Απλα καταπληκτικος ο Τρικαλιωτης απεναντι σε μια ομαδα με Ο κεφαλαιο! δεν ειχε τυχη! Η Ηλιουπολη κερδισε δικαια εχοντας πιο πολλεσ λυσεις σε αμυνα και επιθεση! Απελπιστικα μονος ο Τρικαλιωτης (νομιζω οτι ειναι ο καλυτεροσ παιχτης τησ κατηγοριας!) ΠΟλυ καλα διαβασμενη η Ηλιουπολη και σε αυτο το ματς!
μεγαλη εκπληξη οι Οργανωμενοι οπαδοι τησ Ηλιουπολης που εδωσαν εναν αλλο τονο στο ματς!
Σημερα κερδισε το μπασκετ!
Συγχαρητηρια και στισ 2 ομαδες αφου αμφοτερες εχουν ανεβει στην Α εσκα!
Απλα για την ιστορια ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 83-93!!

φΙΛΕ GREER ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!
pritanis
πολυ καλος αγωνας που ευχαριστηθηκαν ολοι!
νικησε η καλυτερη ομαδα!!!
καλε διακοπες!!
GR-HAMMER
κριμα για τον greer...πολλες δηλωσεις...αλλα διαψευστηκε...με 93 ποντους παθητικο στην αμυνα δε κερδιζεις ουτε σε φιλικο διπλα στη παραλια...καλο καλοκαιρι...
ειμαι σιγουρος οι rebels κανανε τη διαφορα!
mia sun mia
QUOTE(don3pleta @ Jun 5 2010, 00:46 ) *
Μια παροιμια <<μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην λες>>
Σημερα στον Αγιο Θωμα εγινε ο αγωνας για τον υπερπρωταθλητη Β εσκα αναμεσα στις κατα ομολογια 2 καλυτερεσ ομαδες τησ κατηγοριας!
Πολυ καλο ματς και απο αποψη μπασκετ και απο τις 2 ομαδες.
Απλα καταπληκτικος ο Τρικαλιωτης απεναντι σε μια ομαδα με Ο κεφαλαιο! δεν ειχε τυχη! Η Ηλιουπολη κερδισε δικαια εχοντας πιο πολλεσ λυσεις σε αμυνα και επιθεση! Απελπιστικα μονος ο Τρικαλιωτης (νομιζω οτι ειναι ο καλυτεροσ παιχτης τησ κατηγοριας!) ΠΟλυ καλα διαβασμενη η Ηλιουπολη και σε αυτο το ματς!
μεγαλη εκπληξη οι Οργανωμενοι οπαδοι τησ Ηλιουπολης που εδωσαν εναν αλλο τονο στο ματς!
Σημερα κερδισε το μπασκετ!
Συγχαρητηρια και στισ 2 ομαδες αφου αμφοτερες εχουν ανεβει στην Α εσκα!
Απλα για την ιστορια ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 83-93!!

φΙΛΕ GREER ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!

Συγχαρητηρια κ στις δυο ομαδες για την ματσαρα που μας προσφεραν εχτες αλλα κ για την δικαιοτατη ανοδο τους,συγχαρητηρια στους φιλους της ηλιουπολης για την σπουδαια ατμοσφαιρα κ τελος συγχαρητηρια στον τρικαλιωτη..μιλαμε για μεγαλο παιχτη παιδια,δεν το εχω ξαναδει αυτο κ ουτε υπαρχουν λογια να πω για το τροπο που αγωνιζεται..απλα ο κορυφαιος παιχτης ολης της εσκα κ οχι απλα της κατηγοριας που ανεφερε ο φιλος,δεν εχει θεση στην εσκα το παιδι ειναι οφθαλμοφανες..καλη πορεια στην νεα κατηγορια κ για τις δυο ομαδες..καλες διακοπες..
alexas10
Χτες πανω στην αναμπουμπουλα ξεχαστηκαν τα δελτια της ομαδος του Μαρκοπουλου μαζι με τις ταυτοτητες των προπονητων. Μιας κ τυχαινει να δουλευω στον Γ.Σ.Αμαρουσιου τα μαζεψαμε και τα εχει κρατημενα ο Κ. Μπρομπεργκερ υπευθυνος των ακαδημιων μας. Επικοινωνηστε μαζι μου μεσω pm να σας φερω σε επαφη με τον κ. Μπρομπεργκερ για να τα παραλαβετε.
nikefalin
QUOTE(alexas10 @ Jun 5 2010, 12:02 ) *
Χτες πανω στην αναμπουμπουλα ξεχαστηκαν τα δελτια της ομαδος του Μαρκοπουλου μαζι με τις ταυτοτητες των προπονητων. Μιας κ τυχαινει να δουλευω στον Γ.Σ.Αμαρουσιου τα μαζεψαμε και τα εχει κρατημενα ο Κ. Μπρομπεργκερ υπευθυνος των ακαδημιων μας. Επικοινωνηστε μαζι μου μεσω pm να σας φερω σε επαφη με τον κ. Μπρομπεργκερ για να τα παραλαβετε.


πλάκα κάνεις ?? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
mitsiadis_rebels9
ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ.....ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ.....





,

Γ.Σ. ΑΡΑ Σ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ......
pritanis
ΕΣΚΑ Ο τίτλος στην Ηλιούπολη
05/06/2010 (17:47)

Μαρκόπουλο - Ηλιούπολη 83-93 (48-51)
Διαιτητές: Πόντας - Παυλόπουλος - Γκαμίλης.
Μαρκόπουλο (Αγιασοτέλης): Τρικαλιώτης 36 (5), Καλούδας 9 (1), Ζιάκας, Φράγκος, Πλιάκος, Σαβίτσκι 2, Στεφάτος 14 (1), Παπαγιαννάκος 13 (1), Σούρλας 9 (2), Λιαμανδρέας, Πετρακάκης, Δήμος.
Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Κάκαρης 3, Καλαφάτης, Χαλβαντζής 2, Βαρβατάκος 8, Μπίρμπας 6, Αργυρίδης, Βλαχάκης 19 (5), Βλουτής 26 (3), Μπαλτάς 14, Κώνστας 10 (1), Λαυρέτζος 3 (1), Σαμαράς 2.
GR-HAMMER
QUOTE(pritanis @ Jun 5 2010, 20:32 ) *
ΕΣΚΑ Ο τίτλος στην Ηλιούπολη
05/06/2010 (17:47)

Μαρκόπουλο - Ηλιούπολη 83-93 (48-51)
Διαιτητές: Πόντας - Παυλόπουλος - Γκαμίλης.
Μαρκόπουλο (Αγιασοτέλης): Τρικαλιώτης 36 (5), Καλούδας 9 (1), Ζιάκας, Φράγκος, Πλιάκος, Σαβίτσκι 2, Στεφάτος 14 (1), Παπαγιαννάκος 13 (1), Σούρλας 9 (2), Λιαμανδρέας, Πετρακάκης, Δήμος.
Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Κάκαρης 3, Καλαφάτης, Χαλβαντζής 2, Βαρβατάκος 8, Μπίρμπας 6, Αργυρίδης, Βλαχάκης 19 (5), Βλουτής 26 (3), Μπαλτάς 14, Κώνστας 10 (1), Λαυρέτζος 3 (1), Σαμαράς 2.


αυτος ο βλουτης εμαθα εκανε ιδιαιτερη προθερμανση τη προηγουμενη του παιχνιδιου και απεδωσε τα μεγιστα...
καλη επιτυχια στην Α εσκα!
don3pleta
[quote name='varabas' date='Jun 6 2010, 12:26 ' post='409672']

Οι τραυματισμοί ήταν αποτέλεσμα του σκληρού παιχνιδιού της Ηλιούπολης αφού οι διαιτητές δεν προστάτεψαν την ομάδα του Μαρκοπούλου.
Νομιζω πως καποιοι τραυματισμοι οπως ενα διαστρεμμα η ενα τραβηγμα δεν ειαι αποτελεσμα σκληρου παιχνιδιου η καιποιας αντιαθλητικης ενεργειας αλλα ειναι αποτελεσμα κακιας στιγμης!!!
Οποτε μην ψαχνουμε δικαιολογιες κερδισε η καλυτερη ομαδα με το περισσοτερο βαθος!
Η Ηλιουπολη ειχε 4 παιχτες με 5 φαουλ και 2 με 4! ενω το Μαρκοπουλο μολις 2 με 4 και 1 με 5!
Μακαρι και σε αλλα ντερμπυ η διαιτησια να ειναι ετσι!
Στην τελικη το μπασκετακι ειναι αθλημα επαφων οποιος δεν αντεχει υπαρχουν και το βολλει και το τεννις!

Δεν επικροτω την ενεργεια να πεταξουν μπουκαλι αλλα την παρουσια οργανομενων οπαδων σε αυτες τισ κατηγοριες που ειναι πραγματικα σπανιο!!
pritanis
QUOTE(varabas @ Jun 6 2010, 21:26 ) *
ΜΠΡΑΒΟ στους παίκτες και τον προπονητή της Ηλιούπολης για την άξια νίκη τους απέναντι σε μία αποδεκατισμένη ομάδα που αγωνίστηκε με πέντε άντρες αφού από τους επτά που διαθέτει οι δύο τραυματίστηκαν αμέσως μόλις μπήκαν στο παιχνίδι, δύο έφηβους εκ τον οποίων ο ένας έπαιζε με μεγάλους πόνους, και τρεις από την ομάδα του παιδικού. Οι τραυματισμοί ήταν αποτέλεσμα του σκληρού παιχνιδιού της Ηλιούπολης αφού οι διαιτητές δεν προστάτεψαν την ομάδα του Μαρκοπούλου. Τα παραπάνω δεν μειώνουν σε καμία περίπτωση την νίκη της Ηλιούπολης αφού ¨¨όλα είναι μέρος του παιχνιδιού¨¨.

εγω παντως δεν ειδα κατι αντιαθλητικο εκτος αμα ειναι αντιαθλητικο παιχνιδι να πιεζεις ολες τις μπαλες και τον καλητερο παικτη της αντιπαλης ομαδας....
αλλωστε η ηλιουπολη 'πληρωσε΄αυτη τη πιεση αφου ειχε 3 παικτες με 5 φαουλ αλλα εκει μιλησε το βαθος παγκου αφου τριτο playmaker ειχαμε το λαυρετζο,ο οποιος ηταν εξαιρετικος,και οχι καποιον που απλα συμπληρωνει.
varabas
Για don3pleta
QUOTE(don3pleta @ Jun 6 2010, 14:10 ) *
Νομιζω πως καποιοι τραυματισμοι οπως ενα διαστρεμμα η ενα τραβηγμα δεν ειαι αποτελεσμα σκληρου παιχνιδιου η καιποιας αντιαθλητικης ενεργειας αλλα ειναι αποτελεσμα κακιας στιγμης!!!
Οποτε μην ψαχνουμε δικαιολογιες κερδισε η καλυτερη ομαδα με το περισσοτερο βαθος!
Η Ηλιουπολη ειχε 4 παιχτες με 5 φαουλ και 2 με 4! ενω το Μαρκοπουλο μολις 2 με 4 και 1 με 5!
Μακαρι και σε αλλα ντερμπυ η διαιτησια να ειναι ετσι!
Στην τελικη το μπασκετακι ειναι αθλημα επαφων οποιος δεν αντεχει υπαρχουν και το βολλει και το τεννις!

Δεν επικροτω την ενεργεια να πεταξουν μπουκαλι αλλα την παρουσια οργανομενων οπαδων σε αυτες τισ κατηγοριες που ειναι πραγματικα σπανιο!!


Αν οργανωμένοι οπαδοί σημαίνει για σένα 15 παιδάκια που φωνάζουν πετάνε μπουκάλι και βρίζουν τον αντίπαλο εν χορώ χωρίς κανένα λόγο, αφού το παιχνίδι δεν είχε ουσιαστική σημασία, τότε δεν έχεις συμμετάσχει ή δει τι σημαίνει πραγματικά οργανωμένοι οπαδοί.
Ήμουν ξεκάθαρος νομίζω στο ότι η Ηλιούπολη ήταν δίκαιη νικήτρια του αγώνα και αν διαβάσεις την δημοσίευσή μου, εφόσον την επαναφέρουν οι monterators, μόνο από την αναφορά μου στο ρόστερ του Μαρκοπούλου καταλαβαίνεις εύκολα ποιος έχει το πιο δυνατό ρόστερ. Φτάνει να θέλεις να καταλάβεις.
Ας πρόσεχε το Μαρκόπουλο να είχε περισσότερο βάθος στον πάγκο του.

Για pritanis
εγω παντως δεν ειδα κατι αντιαθλητικο εκτος αμα ειναι αντιαθλητικο παιχνιδι να πιεζεις ολες τις μπαλες και τον καλητερο παικτη της αντιπαλης ομαδας....

Η πίεση με παρατετανένα μονίμως τα γόνατα είναι πάντα επικίνδυνη

Για τους MODERATORS

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την απόσυρση της δημοσίευσης. Παρακαλώ αν θέλετε εξηγήστε μου τον λόγο αφού πιστεύω πως μόνο καλό θα κάνει στα παιδιά αυτά. Πρέπει κατά την γνώμη μου τα προβλήματα να τα κοιτάμε στα μάτια και να μην κρυβόμαστε πίσω από τον καθωσπρεπισμό μας. Αν ήσαστε στο γήπεδο θα καταλαβαίνατε.
mia sun mia
Ρε μαγκες καταφερνετε να μπειτε σε διαδικασια κοντρας για ενα ματς φιλικου χαρακτηρα,αν ειναι δυνατων...επαιχαν ενα ματς οι 2 καλυτερες ομαδες της κατηγοριας,η μια ειχε μεγαλυτερο βαθος στον παγκο κ λιγο πιο πολυ τυχη κ κερδισε..τι τσακωνεστε?καντε τις διακοπουλες χαλαρα κ πειτε κανα μεταγραφικο κ αφηστε το ματς αυτο πισω..
Point_Guard
ΕΣΚΑ: Ο τίτλος στην Ηλιούπολη....

Μαρκόπουλο - Ηλιούπολη 83-93 (48-51)

Διαιτητές: Πόντας - Παυλόπουλος - Γκαμίλης.

Μαρκόπουλο (Αγιασοτέλης): Τρικαλιώτης 36 (5), Καλούδας 9 (1), Ζιάκας, Φράγκος, Πλιάκος, Σαβίτσκι 2, Στεφάτος 14 (1), Παπαγιαννάκος 13 (1), Σούρλας 9 (2), Λιαμανδρέας, Πετρακάκης, Δήμος.

Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Κάκαρης 3, Καλαφάτης, Χαλβαντζής 2, Βαρβατάκος 8, Μπίρμπας 6, Αργυρίδης, Βλαχάκης 19 (5), Βλουτής 26 (3), Μπαλτάς 14, Κώνστας 10 (1), Λαυρέτζος 3 (1), Σαμαράς 2.

ΠΗΓΗ: basketblog
Point_Guard
bball.gif Και τώρα ξεκούραση και στο φόρουμ.... 69.gif bball.gif
assistant
QUOTE(mitsiadis_rebels9 @ Jun 5 2010, 15:10 ) *
ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ.....ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ.....





,

Γ.Σ. ΑΡΑ Σ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ......

Που σαι ρε dm γιατι εγω ειμαι ασχετος απο τεχνολογια;;;;;;;;;;;;;;;;;;Tις καλες εποχες της Κουκου που καναμε εκδρομες(γιατι να πας στον Ωρωπο 50χιλ. δρομο εκδρομη ειναι γι αυτο το επιπεδο)..............Μιλαμε για 3 πουλμαν και καμια 50αρια αυτοκινητα πομπη.....................Που απλα για να μπεις στο δικο μας το γηπεδο επρεπε να χεις μεσον.......................Που ακομα κι οταν σπανια χαναμε απο καλυτερες ομαδες(βλ.Ψυχικο) οι αντιπαλοι παιχτες ερχοντουσαν προς την εξεδρα και μας χειροκροτουσανε.............................Που στα μπουζουκια σταματαγαν οι τραγουδιαρηδες να τραγουδανε γιατι απ τα συνθηματα δεν ακουγοντουσαν αν και ειχαν μικροφωνα..............

Κι εδω κοτζαμ Πρωταθλητες πραμα αυτην τη σκορπια διαδηλωση τη λενε ΓΑΜ@@@@@@@@@@ΤΗ εξεδρα.Ελα Χριστε και Παναγια.Ξυπνα ρε dmmmmmmmmmmmmm.

ΥΓ Εννοειται τα ειλικρινη μου συγχαρητηρια στις ομαδες που ανεβηκαν και καλη επιτυχια για του χρονου.Το Μαρκοπουλο δεν ετυχε να το δω αλλα η Ηλιουπολη που ηταν στο δικο μας ομιλο ηταν μακραν η καλυτερη και πιο δουλεμενη ομαδα.
dm_7
QUOTE(assistant @ Jun 7 2010, 16:24 ) *
Που σαι ρε dm γιατι εγω ειμαι ασχετος απο τεχνολογια;;;;;;;;;;;;;;;;;;Tις καλες εποχες της Κουκου που καναμε εκδρομες(γιατι να πας στον Ωρωπο 50χιλ. δρομο εκδρομη ειναι γι αυτο το επιπεδο)..............Μιλαμε για 3 πουλμαν και καμια 50αρια αυτοκινητα πομπη.....................Που απλα για να μπεις στο δικο μας το γηπεδο επρεπε να χεις μεσον.......................Που ακομα κι οταν σπανια χαναμε απο καλυτερες ομαδες(βλ.Ψυχικο) οι αντιπαλοι παιχτες ερχοντουσαν προς την εξεδρα και μας χειροκροτουσανε.............................Που στα μπουζουκια σταματαγαν οι τραγουδιαρηδες να τραγουδανε γιατι απ τα συνθηματα δεν ακουγοντουσαν αν και ειχαν μικροφωνα..............

Κι εδω κοτζαμ Πρωταθλητες πραμα αυτην τη σκορπια διαδηλωση τη λενε ΓΑΜ@@@@@@@@@@ΤΗ εξεδρα.Ελα Χριστε και Παναγια.Ξυπνα ρε dmmmmmmmmmmmmm.

ΥΓ Εννοειται τα ειλικρινη μου συγχαρητηρια στις ομαδες που ανεβηκαν και καλη επιτυχια για του χρονου.Το Μαρκοπουλο δεν ετυχε να το δω αλλα η Ηλιουπολη που ηταν στο δικο μας ομιλο ηταν μακραν η καλυτερη και πιο δουλεμενη ομαδα.



Αγαπητέ assistant,
καταρχάς να πω ότι συγκινούμαι που μετά από τόσο καιρό γράφω ξανά το forum.
Αν και καθυστέρησα να απαντήσω!!!

Τώρα τι να σου πω πουλάκι μου, ωραίες εποχές όντως και τα πράγματα είναι έτσι όπως τα λες ΑΚΡΙΒΩΣ
αλλά άντε να τώρα να βρω photos και βιντεάκια!

Έχει περάσει τόσος καιρός που 1) εσύ παντρεύτηκες και φτιάχνεις οικογένεια, 2) εγώ από ουνος που φώναζε συνθήματα στα μπουζούκια κοντεύω να πάρω τη θέση της τραγουδιάρας (δύσκολοι καιροί Μήτσο μου...πόσο να υπηρετήσω την ποιότητα...με βλέπω σε πίστα με το λέλουδο να ρέει καθώς τραγουδάω το "γλύκα-γλύκα") και 3) ο Λαδικός έβγαλε μούσια!
Μέχρι και ο μυθικός επιστάτης του γηπέδου πήρε Σύνταξη!!!

Καταλαβαίνεις, μετά απ' όλα αυτά και να βρω το υλικό πρέπει να του κάνω ειδικό μοντάζ, να του περάσουμε την ασπρόμαυρη πινελιά και να βάλω και τον Κωστάλα να περιγράφει!!!!

assistant
QUOTE(dm_7 @ Jun 14 2010, 15:43 ) *
Αγαπητέ assistant,
καταρχάς να πω ότι συγκινούμαι που μετά από τόσο καιρό γράφω ξανά το forum.
Αν και καθυστέρησα να απαντήσω!!!

Τώρα τι να σου πω πουλάκι μου, ωραίες εποχές όντως και τα πράγματα είναι έτσι όπως τα λες ΑΚΡΙΒΩΣ
αλλά άντε να τώρα να βρω photos και βιντεάκια!

Έχει περάσει τόσος καιρός που 1) εσύ παντρεύτηκες και φτιάχνεις οικογένεια, 2) εγώ από ουνος που φώναζε συνθήματα στα μπουζούκια κοντεύω να πάρω τη θέση της τραγουδιάρας (δύσκολοι καιροί Μήτσο μου...πόσο να υπηρετήσω την ποιότητα...με βλέπω σε πίστα με το λέλουδο να ρέει καθώς τραγουδάω το "γλύκα-γλύκα") και 3) ο Λαδικός έβγαλε μούσια!
Μέχρι και ο μυθικός επιστάτης του γηπέδου πήρε Σύνταξη!!!

Καταλαβαίνεις, μετά απ' όλα αυτά και να βρω το υλικό πρέπει να του κάνω ειδικό μοντάζ, να του περάσουμε την ασπρόμαυρη πινελιά και να βάλω και τον Κωστάλα να περιγράφει!!!!

Παιζει να υπαρχει υλικο στο site μας αν και πρεπει να χει να ανανεωθει κι αυτο απο εκεινη την εποχη........την εκανε κι ο μεγας εφορος της ομαδας με ......ελαφρα κι αυτος οποτε αστα.Εγω παντως τα χω στο pc για να μυησω το γιο μου(ασε με να ελπιζω ακομα ρεεεεεε) στην τρελα της Κουκουβανοφροσυνης...........

ΥΓ το αποφασισες τελικα;;;;;;;;;;;;;θα βγεις στο τραγουδι;;;;;;;;;;;;;;;A,ρε κακομοιρα Βανδη,σε βλεπω σε κονσομασιον μπουατ του Ανω Αλιβεριου......................
dm_7
QUOTE(assistant @ Jun 14 2010, 15:07 ) *
Παιζει να υπαρχει υλικο στο site μας αν και πρεπει να χει να ανανεωθει κι αυτο απο εκεινη την εποχη........την εκανε κι ο μεγας εφορος της ομαδας με ......ελαφρα κι αυτος οποτε αστα.Εγω παντως τα χω στο pc για να μυησω το γιο μου(ασε με να ελπιζω ακομα ρεεεεεε) στην τρελα της Κουκουβανοφροσυνης...........

ΥΓ το αποφασισες τελικα;;;;;;;;;;;;;θα βγεις στο τραγουδι;;;;;;;;;;;;;;;A,ρε κακομοιρα Βανδη,σε βλεπω σε κονσομασιον μπουατ του Ανω Αλιβεριου......................

Ναι το αποφάσισα, θα σταματήσω τα ερασιτεχνικά live στο έντεχνο ρεπερτόριο.... και θα πάω στη καριέρα του "έξω μπούτι-έξω καρδιά" .... άσε που με τόσες γνωριμίες πια κάθε Μάιο θα κάνω τζίρο στο εκάστοτέ μαγαζί!!

Όσο για το παιδί σου.....ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ!!!! Ευτυχώς έχει κ μάνα για να σώσει την κατάσταση!!!
assistant
QUOTE(dm_7 @ Jun 14 2010, 16:18 ) *
Ναι το αποφάσισα, θα σταματήσω τα ερασιτεχνικά live στο έντεχνο ρεπερτόριο.... και θα πάω στη καριέρα του "έξω μπούτι-έξω καρδιά" .... άσε που με τόσες γνωριμίες πια κάθε Μάιο θα κάνω τζίρο στο εκάστοτέ μαγαζί!!

Όσο για το παιδί σου.....ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ!!!! Ευτυχώς έχει κ μάνα για να σώσει την κατάσταση!!!

Kαλα οταν τελη Οκτωβρη το δεις ασαραντιγο με κασκολ στο χερι,ανεβασμενο στα καγκελα της Koykoy-city Arena εσυ ψαξε να βρεις τη μανα του................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.