Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
j-kidd13
Ενας μηνας περιπου εμεινε.Θελω να μπαινω σιγα σιγα σε mood,και δεν γινεται το τελευταιο ποστ να ναι απο τον Μαιο...

http://games.espn.com/fba/leagueoffice?lea...p;seasonId=2018
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 14 2017, 14:11 ) *
Ενας μηνας περιπου εμεινε.Θελω να μπαινω σιγα σιγα σε mood,και δεν γινεται το τελευταιο ποστ να ναι απο τον Μαιο...

Είμαι μέσα
SteveNashidis
Hρθε το email που όλοι περιμέναμε. Πάμεεε.




*Νuntius are you there?
j-kidd13
Δωστε ολοι το παρον.
Δηλωνω το παρον εκ μερους της ομαδας Hoop Rebels...
kudelin8
Παρωωωωωωννννννν
jasonick
Υπάρχει έντονη επιθυμία από τους οπαδούς της ομάδας για να φτιαχτεί το Ivey Foundation ώστε να μην κοστίσουν τα ανενεργά διαστήματα του πρόεδρα. Παρόλα αυτά η διοίκηση ξεκαθαρίζει ότι στηρίζει τον πρόεδρα... προς το παρόν.
T.W.Is.M.


Με φωναξε κανεις;
jasonick
Προς το παρόν έχουμε:
sacarame
j-kidd
bullet
voyager
hoop rebels
kudelin8
jasonick
twism

Ήδη 8 άτομα όταν η άλλη λίγκα δεν γεμίζει ούτε σμαρτάκι. tongue.gif
Από τους 11th avenue Globetrotters ο ένας από τους δύο co-owner ενδιαφέρεται για δικιά του ομάδα, ενώ ο άλλος (jimmy007) λέει ότι δεν ξέρει ακόμα αν θα συμμετάσχει. Οι Athens Homers αν δεν κάνω λάθος πέρσυ το είχαν παρατήσει οπότε λογικά θα είναι εκτός.
Περιμένουμε νέα από πιρσοφλάσηδες, τζινόμπιλι, τον Γιώργο, τον Σπύρο και τον konst.
sacarame
QUOTE(jasonick @ Sep 27 2017, 01:00 ) *
Ήδη 8 άτομα όταν η άλλη λίγκα δεν γεμίζει ούτε σμαρτάκι. tongue.gif



Πληροφορίες βέβαια που λένε ότι η άλλη λίγκα έχει 14/15 οκ μας αφήνουν παγερά αδιάφορους.... smiley.gif
konst
Μέσα!! bball.gif
yorgos
Θέλω κι εγώ να παίξω φέτος, αλλά κάποιο παλικάρι με πολλή υπομονή θα πρέπει να μου εξηγήσει δυο τρία βασικά, ευχαριστώ.
aegeansheed
QUOTE(yorgos @ Sep 27 2017, 04:23 ) *
Θέλω κι εγώ να παίξω φέτος, αλλά κάποιο παλικάρι με πολλή υπομονή θα πρέπει να μου εξηγήσει δυο τρία βασικά, ευχαριστώ.

Γκαρσόν,
πιάσε μία Το Ευαγγέλιο του Μώρισον laugh.gif
sacarame
QUOTE(yorgos @ Sep 27 2017, 04:23 ) *
Θέλω κι εγώ να παίξω φέτος, αλλά κάποιο παλικάρι με πολλή υπομονή θα πρέπει να μου εξηγήσει δυο τρία βασικά, ευχαριστώ.



Αυτό ακούγεται σαν δουλειά για τον πιο χαμάλη mod ....!!

smiley.gif
j-kidd13
Χωρίς να έχω μιλήσει με τον Νταβέλη Σπυστα, δίνω από μόνος μου το παρόν του! smiley.gif
Σιγά που δεν θα παίξει!
Pierce
Φλασοπιρσηδες είναι μέσα.

For the record, γεμίζουμε G650 από την άλλη cool.gif
Ginobili
Μέσα!
SupG18
Ο Γιωργος και εγω θα συνεχισουμε το co ownership με την ομαδα των Nerd!
j-kidd13
Εχει δοκιμασει να μοκαρει κανεις?Τρωει σκαλωματα κατα τη διαδικασια του ντραφτ,κολλαει και δεν δεχεται καμια εντολη απο το ποντικι,ενω η διαδικασια τρεχει κανονικα.Το χει παθει κανας αλλος?
jasonick
Ολοκληρώθηκαν οι ανανεώσεις από τους περσινούς συμμετέχοντες με 14 από τα 15 άτομα να συνεχίζουν και φέτος στην λίγκα. Την θέση των Athens Homers πήρε ο Άρης (πρώην co-owner των 11th avenue Globetrotters) και πλέον απομένει να κανονίσουμε την ημερομηνία και την ώρα του draft. Στο παρακάτω link μπορείτε να ψηφίσετε:
https://beta.doodle.com/poll/gteizi3dv88ip4im

Υ.Γ: Την άλλη Κυριακή θυμίζω ότι το ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό είναι στις 19:30.
sacarame
Ρε ένα γκάλοπ κάναμε να ρωτήσουμε πότε σας βολεύει να κάνουμε το ντραφτ..


Έχουν περάσει 3-4 μέρες και έχουν ψηφίσει 8 στους 15. Δεν πάμε πουθενά έτσι..

Δεν δέχομαι να έχουμε τα περσινά όπου είχαμε ψηφοφορίες με 7 και 8 άτομα. Αν για κάποιον είναι τόσο δύσκολο να συμμετέχει στις διαδικασίες της λίγκας, το σέβομαι γιατί όλοι μας έχουμε ασχολίες και δουλειές αλλά να το δηλώσει εξ' αρχής...


Μην βάλω μπροστά το πλάνο για ποινές αφαίρεσης βαθμών σε παρατημένες ομάδες ή ομάδες που δεν ψηφίζουν και το κάνουμε Σουπα Λιγκ
a bullet for your head
Εγώ το έγραψα στην λίγκα πως μπορώ Τετάρτες βράδυ οποιαδήποτε ώρα.
jasonick
Έκλεισε το draft για την Κυριακή 15 Οκτωβρίου και ώρα 22:00.
jasonick
Αυτή την χρονιά θα έχουμε αρκετές αλλαγές όσον αφορά τα trades. Πάμε να τις δούμε πιο αναλυτικά:
  • Τα βέτο που χρειάζονται για να μην περάσει ένα trade αλλάζουν από 8 σε 7.
  • Οι παίκτες θα έχουν 72 ώρες (3 μέρες) για να ψηφίσουν αντί για 24 ώρες (1 ημέρα).
  • Μετά από κάθε trade θα ανοίγει ένα τόπικ στα league messages της σελίδας του ESPN όπου όλοι οι παίκτες (πέραν από αυτούς που συμμετείχαν στην ανταλλαγή) θα επιβεβαιώνουν ότι ψήφισαν στην ψηφοφορία. ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι παίκτες δεν θα μαρτυρούν την ψήφο τους.
  • Η αποχή από την ψηφοφορία θα φέρει κυρώσεις στην κάθε ομάδα.
    1. Αποχή από μία ψηφοφορία -> Προειδοποίηση στον χρήστη.
    2. Αποχή από δεύτερη ψηφοφορία -> Αφαίρεση 100 βαθμών.
    3. Αποχή από τρίτη ψηφοφορία -> Αφαίρεση 200 βαθμών.
    4. Αποχή από τέταρτη ψηφοφορία -> Αφαίρεση 300 βαθμών.
    5. Αποχή από πέμπτη ψηφοφορία -> Διαγραφή χρήστη από το πρωτάθλημα.
  • Σε περιπτώσεις που δεν μαζευτούν οι απαιτούμενοι ψήφοι οι mods θα αποφασίσουν για τον αν θα περάσει ή όχι το trade.


Οι commisioners
T.W.Is.M.
QUOTE(jasonick @ Oct 13 2017, 23:17 ) *
Αυτή την χρονιά θα έχουμε αρκετές αλλαγές όσον αφορά τα trades. Πάμε να τις δούμε πιο αναλυτικά:
  • Τα βέτο που χρειάζονται για να μην περάσει ένα trade αλλάζουν από 8 σε 7.
  • Οι παίκτες θα έχουν 72 ώρες (3 μέρες) για να ψηφίσουν αντί για 24 ώρες (1 ημέρα).
  • Μετά από κάθε trade θα ανοίγει ένα τόπικ στα league messages της σελίδας του ESPN όπου όλοι οι παίκτες (πέραν από αυτούς που συμμετείχαν στην ανταλλαγή) θα επιβεβαιώνουν ότι ψήφισαν στην ψηφοφορία. ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι παίκτες δεν θα μαρτυρούν την ψήφο τους.
  • Η αποχή από την ψηφοφορία θα φέρει κυρώσεις στην κάθε ομάδα.
    1. Αποχή από μία ψηφοφορία -> Προειδοποίηση στον χρήστη.
    2. Αποχή από δεύτερη ψηφοφορία -> Αφαίρεση 100 βαθμών.
    3. Αποχή από τρίτη ψηφοφορία -> Αφαίρεση 200 βαθμών.
    4. Αποχή από τέταρτη ψηφοφορία -> Αφαίρεση 300 βαθμών.
    5. Αποχή από πέμπτη ψηφοφορία -> Διαγραφή χρήστη από το πρωτάθλημα.
  • Σε περιπτώσεις που δεν μαζευτούν οι απαιτούμενοι ψήφοι οι mods θα αποφασίσουν για τον αν θα περάσει ή όχι το trade.


Οι commisioners


Στην αρχη πηγα να διαμαρτυρηθω για την αυστηροτητα στις κυρωσεις. Στο ποσο γρηγορα δηλαδη θα μπαινουν οι ποινες. Μετα ομως προσεξα οτι θα εχουμε 3 μερες για να ψηφισουμε, οποτε δεν εχω αντιρρηση. Στις 24 ωρες ηταν επικινδυνο να μην προλαβω να ψηφισω(αν καθομουν να σου περιγραψω το προγραμμα μιας ημερας μου, θα καταλαβαινες), στις 72 ωρες ομως οποιος δεν ψηφισει, θα το κανει απο αδιαφορια.
Για το βετο εισαι σιγουρος οτι το εγραψες σωστα; Νομιζω πως και περσι 7 ψηφοι χρειαζονταν για να κοπει η ανταλλαγη. Μηπως εννοεις οτι απο φετος χρειαζονται 8 βετο;
SteveNashidis
Και όλες αυτές οι ποινές για να αναγκαζόμαστε να ψηφίζουμε συνέχεια τρέιντς του γνωστού άγνωστου και την επόμενη μέρα να δούμε το ίδιο τρέιντ με αλλαγμένη τη σαβούρα που ξεφορτώθηκε.

Χμμ ενδιαφέρον ακούγεται 39.gif
jasonick
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 14 2017, 00:40 ) *
Στην αρχη πηγα να διαμαρτυρηθω για την αυστηροτητα στις κυρωσεις. Στο ποσο γρηγορα δηλαδη θα μπαινουν οι ποινες. Μετα ομως προσεξα οτι θα εχουμε 3 μερες για να ψηφισουμε, οποτε δεν εχω αντιρρηση. Στις 24 ωρες ηταν επικινδυνο να μην προλαβω να ψηφισω(αν καθομουν να σου περιγραψω το προγραμμα μιας ημερας μου, θα καταλαβαινες), στις 72 ωρες ομως οποιος δεν ψηφισει, θα το κανει απο αδιαφορια.
Για το βετο εισαι σιγουρος οτι το εγραψες σωστα; Νομιζω πως και περσι 7 ψηφοι χρειαζονταν για να κοπει η ανταλλαγη. Μηπως εννοεις οτι απο φετος χρειαζονται 8 βετο;


Τσέκαρε εδώ. Δεν είχαμε αλλάξει κάτι από τότε. Οπότε για να μην μπερδευόμαστε, από φέτος για να μην περάσει ένα trade θα χρειάζονται 7 βέτο.

QUOTE(Voyager @ Oct 14 2017, 12:04 ) *
Και όλες αυτές οι ποινές για να αναγκαζόμαστε να ψηφίζουμε συνέχεια τρέιντς του γνωστού άγνωστου και την επόμενη μέρα να δούμε το ίδιο τρέιντ με αλλαγμένη τη σαβούρα που ξεφορτώθηκε.

Χμμ ενδιαφέρον ακούγεται 39.gif


Άστα αυτά και πες μας ποιο pick θες για να φέρεις τον Bledsoe της καρδιάς μας στην ομάδα της καρδιάς του. smiley.gif
sacarame
QUOTE(Voyager @ Oct 14 2017, 12:04 ) *
Και όλες αυτές οι ποινές για να αναγκαζόμαστε να ψηφίζουμε συνέχεια τρέιντς του γνωστού άγνωστου και την επόμενη μέρα να δούμε το ίδιο τρέιντ με αλλαγμένη τη σαβούρα που ξεφορτώθηκε.

Χμμ ενδιαφέρον ακούγεται 39.gif




Για αυτό που λες δεν φταίνε ούτε οι κανονισμοί ούτε ο γνωστός άγνωστος που κάνει τα τρέηντς. Αφού τα δέχονται άτομα στη λίγκα καλώς τα πραγματοποιεί. Εξάλλου δεν επιβάλλεται σε κανένα να δεχτεί μια πρόταση.

Από κει και έπειτα, αν ένα τρέηντ καταψηφίζεται και παρουσιάζεται ξανά μετά από 1 μέρα με ανεπαίσθητες αλλαγές, τότε να καταψηφιστεί ξανά. Απλά είναι τα πράγματα..
T.W.Is.M.
Λιγοτερο απο 4 ωρες...
sacarame
Άντε και καλή σεζόν.


Λινκ για τη λίγκα εδώ
jasonick


Καλη χρονιά είπαμε; Δεν είπαμε..
spysta
πραγματικα τραγικο

κριμα για τον Γκορντον!! μ επιασε ανακατοσουρα οταν το ειδα χθες .. ξενερωσα τοσο που δεν εκατσα καν να δω το ματς ενω το περιμενα.
κριμα ρε γαμωτο πραγματικα
giorgos14
Οι Γκομπερτ και Ρομπιν Λόπεζ είναι διαθέσιμοι για ανταλλαγή. Απαραίτητη προϋπόθεση το πρώτο όνομα από την απέναντι πλευρά να είναι playmaker
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
11GL traded Robert Covington, Phi to Bats
11GL traded Tristan Thompson, Cle to Bats
Bats traded Kelly Olynyk, Mia to 11GL
Bats traded Terry Rozier, Bos to 11GL
Bats traded Taj Gibson, Min to 11GL



Πρώτο τρέηντ της χρονιάς. Θυμίζω 3ήμερο Trade Review για να ψηφίσουν όλοι. Επίσης στο thread που άνοιξε μόλις στη σελίδα της λίγκας κάνουμε ένα ποστ να δηλώσουμε ότι έχουμε ψηφίσει.

Δεν χρειάζεται να δηλώσει κάποιος τι ψήφισε, αρκεί το ότι ψήφισε...
SteveNashidis
Δε πίστευα ότι ο γιαννης θα είναι ο καλύτερος παίκτης μεχρι στιγμής στο #2 που τον πήρα και σκεφτόμουν ότι δεν έπρεπε να αφήσω το Χελωνονιτζάκι στο #3. Μπράβο του, αν και πιστεύω θα ρίξει αρκετά τους ρυθμούς του. Είναι αφύσικος.



Στον αντίλογο, η κατάρα του 2ου-3ου πικ , με κυνηγάει. 4η χρονιά φέτος και ο Ερρίκος ήρθε να καταστρέψει αργά και βασανιστικά με την ανεξήγητη υποεπίδοση του. Klay Tompson, Paul Gasol και φέτος αυτός. Κρίμα. Μακάρι να αλλάξει.

Δίνονται redick,bradley για κάτι σε Center.

jasonick
Ωραία 1η εβδομάδα. Για τον Hayward τα είπαμε, ο Smith που είχε δηλώσει αυτό:

QUOTE
"Being a gamer, one of my goals is just to not miss any games after my ACL injury. I missed a whole year with that,


..τραυματίστηκε στο 1ο του παιχνίδι. Και σήμερα ο Schroder έπαθε αυτό -> https://twitter.com/APOOCH/status/922220618417868800
spysta
θα προτεινα του χρονου να γινει με auction το draft.

να εχει ο καθενας τις ιδιες πιθανοτητες για all star επιπεδου ΤΟP5 (δηλ Kumbo Davis Harden Russell Durant)

βλεπουμε ΞΕΚΑΘΑΡΑ τι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορες κανει ενας all star τετοιου επιπεδου και ποσο ΤΡΟΜΕΡΑ ευνοημενοι ειναι οι managers που τους εχουν..
και θεωρω ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΟ να MHN αποφασιζει ενα τυχαιο συστημα κληρωσης του espn γι αυτο ... αλλα ο καθενας manager μονος του αναλογα με το πλανο του, τις ορεξεις του και το salary cup που διαθετει.


με auction παιρνεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον παικτη που θες .. χωρις να σκεφτεσαι σειρες κτλ.
πολυ πιο δικαιο, τιμιο, spicy και ενδιαφερον.
jasonick
To trade πέρασε με 7-6 ψήφους.

Click to view attachment

Εδώ θέλω να επαναλάβω ότι οι εμπλεκόμενοι στα trades ΔΕΝ πρέπει να ψηφίζουν.
aegeansheed
QUOTE(spysta @ Oct 24 2017, 00:06 ) *
θα προτεινα του χρονου να γινει με auction το draft.

να εχει ο καθενας τις ιδιες πιθανοτητες για all star επιπεδου ΤΟP5 (δηλ Kumbo Davis Harden Russell Durant)

βλεπουμε ΞΕΚΑΘΑΡΑ τι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορες κανει ενας all star τετοιου επιπεδου και ποσο ΤΡΟΜΕΡΑ ευνοημενοι ειναι οι managers που τους εχουν..
και θεωρω ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΟ να MHN αποφασιζει ενα τυχαιο συστημα κληρωσης του espn γι αυτο ... αλλα ο καθενας manager μονος του αναλογα με το πλανο του, τις ορεξεις του και το salary cup που διαθετει.


με auction παιρνεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον παικτη που θες .. χωρις να σκεφτεσαι σειρες κτλ.
πολυ πιο δικαιο, τιμιο, spicy και ενδιαφερον.


AUCTION και στην Eastern ΤΩΡΑ!
Λαϊκή απαίτηση.
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
11GL traded Trevor Booker, Bkn to NERD
11GL traded Lou Williams, LAC to NERD
NERD traded Rudy Gobert, Utah to 11GL
NERD traded Spencer Dinwiddie, Bkn to 11GL



Ψηφοι για το νέο τρέηντ
jasonick
QUOTE
Trade Accepted
TSAF traded Danilo Gallinari, LAC to KECH
TSAF traded Brook Lopez, LAL to KECH
KECH traded Steven Adams, OKC to TSAF
KECH traded Lance Stephenson, Ind to TSAF


Για πάμε.
sacarame
Νέο τρέηντ...

QUOTE
Trade Accepted
STQ traded Harrison Barnes, Dal to SP
SP traded Tobias Harris, Det to STQ
SteveNashidis


113 fantasy points. rolleyes.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Nov 4 2017, 13:10 ) *


113 fantasy points. rolleyes.gif


Πωλειται για ενα κουτι τριγωνα και μια cadbury!
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
SP traded Kemba Walker, Cha to DVD
SP traded John Wall, Wsh to DVD
SP traded Marcin Gortat, Wsh to DVD
DVD traded Kyle Lowry, Tor to SP
DVD traded LeBron James, Cle to SP
DVD traded Kent Bazemore, Atl to SP




Ψηφίστε
Air Kef
QUOTE(spysta @ Oct 23 2017, 23:06 ) *
θα προτεινα του χρονου να γινει με auction το draft.

να εχει ο καθενας τις ιδιες πιθανοτητες για all star επιπεδου ΤΟP5 (δηλ Kumbo Davis Harden Russell Durant)

βλεπουμε ΞΕΚΑΘΑΡΑ τι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορες κανει ενας all star τετοιου επιπεδου και ποσο ΤΡΟΜΕΡΑ ευνοημενοι ειναι οι managers που τους εχουν..
και θεωρω ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΟ να MHN αποφασιζει ενα τυχαιο συστημα κληρωσης του espn γι αυτο ... αλλα ο καθενας manager μονος του αναλογα με το πλανο του, τις ορεξεις του και το salary cup που διαθετει.


με auction παιρνεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον παικτη που θες .. χωρις να σκεφτεσαι σειρες κτλ.
πολυ πιο δικαιο, τιμιο, spicy και ενδιαφερον.



O Δημήτρης Ηττούδης του Φάνταζι, και επίσημα. 24.gif
spysta
QUOTE(Air Kef @ Nov 9 2017, 10:49 ) *
O Δημήτρης Ηττούδης του Φάνταζι, και επίσημα. 24.gif

Εεεεε οχι δα!!! Αυτος ζηταει πλει οφς οταν δεν υπαρχει σαλαρι καπ στην Ευρωλιγκα και η φορολογια που πληρωνει (ΑΝ πληρωνει) ειναι αστεια.. εν αντιθεση με τις περισσοτερες ομαδες που ματωνουν!

Εγω απλα λεω οτι ειναι το auction ειναι πολυ πιο fair και στρατηγικο και τιμιο!
Θες να παρεις Κουμπο;;οκ παρε αλλα θα πλερωσεις .. δεν γινεται να παρεις Κουμπο και μετα παικτη στο 30 και το 31.

Απλα πραγματα
T.W.Is.M.
QUOTE(Air Kef @ Nov 9 2017, 12:49 ) *
O Δημήτρης Ηττούδης του Φάνταζι, και επίσημα. 24.gif



Πηραν και την κουπα την ιδια χρονια!!! smiley.gif
jasonick
Click to view attachment

Περνάει με 9-4 το trade.
SteveNashidis
Γύρισε ο Ερρίκος και όλα κυλάνε ωραία smiley.gif
sacarame
Με ψήφους 7-5 το τελευταίο τρέηντ "περνάει"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.