Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
j-kidd13
Ασε μας ρε fantasy φετος 68.gif
SteveNashidis
Καλημέρα σας.

Σκεφτείτε σοβαρά να αλλάξουμε το φορματ της λίγκας σε h2h. Tέθηκε και στην ανατολή η ίδια πρόταση.
Σου τυχαίνουν τραυματισμοί, ντεφορμαρίσματα και όλες οι κατάρες του ντεφορμαρίσματος και είσαι 1000 βαθμούς από την κορυφή μέσα σε 1 μήνα.
spysta
QUOTE(sacarame @ Nov 21 2017, 21:31 ) *
Με ψήφους 7-5 το τελευταίο τρέηντ "περνάει"

Αδιανοητο το οτι περασε ενα trade στο οποιο δινεται ενας 26αρης για δυο free agents.

Μετα το καραβετο Μπεβερλι Νανς για Μπατουμ τωρα αυτο !!
spysta
QUOTE(Voyager @ Dec 2 2017, 10:01 ) *
Καλημέρα σας.

Σκεφτείτε σοβαρά να αλλάξουμε το φορματ της λίγκας σε h2h. Tέθηκε και στην ανατολή η ίδια πρόταση.
Σου τυχαίνουν τραυματισμοί, ντεφορμαρίσματα και όλες οι κατάρες του ντεφορμαρίσματος και είσαι 1000 βαθμούς από την κορυφή μέσα σε 1 μήνα.

και αυτο που λες μαν
και auction στο ντραφτ.

ειναι δυο προτασεις ΠΟΛΥ σοβαρες για την λιγκα του χρονου που την κανουν πιο τιμια και ανταγωνιστικη μεχρι τελους
Pierce
Ο αντίλογος για την h2h είναι ότι μπορεί να έχεις ομάδα που πάει τραίνο και να σκάσουν οι τραυματισμοί και τα rest (ειδικά αυτά μιας και θα είναι στο τέλος) σε μια εβδομάδα και να χάσεις το πρωτάθλημα έτσι. Το νόμισμα έχει 2 όψεις και αυτή είναι η άλλη.

(ομοιότητες με πραγματικά πρόσωπα και καταστάσεις είναι πέρα για πέρα αληθινές shot.gif )
spysta
QUOTE(Pierce @ Dec 3 2017, 23:00 ) *
Ο αντίλογος για την h2h είναι ότι μπορεί να έχεις ομάδα που πάει τραίνο και να σκάσουν οι τραυματισμοί και τα rest (ειδικά αυτά μιας και θα είναι στο τέλος) σε μια εβδομάδα και να χάσεις το πρωτάθλημα έτσι. Το νόμισμα έχει 2 όψεις και αυτή είναι η άλλη.

(ομοιότητες με πραγματικά πρόσωπα και καταστάσεις είναι πέρα για πέρα αληθινές shot.gif )

γιατι η h2h εχει οπωσδηποτε play offs ???
δεν μπορει να γινει σαν πρωταθλημα regular season?

αυτο που λες παντως ειναι σωστο .. κ εγω σε μια h2h που παιζω τωρα .. βρισκω ελαχιστο ενδιαφερον αφου απλα καλα να πηγαινω ... απαξ και μπω play offs .. ΟΛΑ θα κρινουν εκεινη την εβδομαδα.
αλλα ξαναρωτω .. δεν γινεται χωρις play offs η h2h?
sacarame
QUOTE(Pierce @ Dec 4 2017, 01:00 ) *
Ο αντίλογος για την h2h είναι ότι μπορεί να έχεις ομάδα που πάει τραίνο και να σκάσουν οι τραυματισμοί και τα rest (ειδικά αυτά μιας και θα είναι στο τέλος) σε μια εβδομάδα και να χάσεις το πρωτάθλημα έτσι. Το νόμισμα έχει 2 όψεις και αυτή είναι η άλλη.

(ομοιότητες με πραγματικά πρόσωπα και καταστάσεις είναι πέρα για πέρα αληθινές shot.gif )



Τι κάθεσαι και απαντάς ωρε....


Είπαμε ραντεβού το καλοκαίρι με τις προτάσεις αυτές... smiley.gif
sacarame
Με 11-2 πέρασε το τελευταίο τρέηντ.
spysta
το σημερινο trade δεν πρεπει ΚΑΝ να μπει σε ψηφοφορια.
ειναι εξευτελιστικα VETO και δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ λογικη στο να το δεχθει ο 11th avenue Globtrotters.

ΔΕΝ θα μπω καν στην διαδικασια να αναλυσω πως πριν λιγες μερες εφυγε ο 27αρης Ταζ Γκισμπσον απο 11th για τους ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ 23αρηδες Aminu Parsons (δεν μπηκαν καν 9αδα εκεινη την εβδομαδα να θυμισω) τους οποιους ειχε παρει απο τα free agents o Gotham Βats.

μετα απο λιγες μερες λοιπον ο 27αρης Ταζ γυρναει πισω στον 11th μαζι με 2 ΑΚΟΜΗ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ Moris Parker (Μορις εξω για πολυ καιρο, Παρκερ καπου Φεβρουαριο) ... και ως ανταλλαγμα ο Bats παιρνει τον 33αρη Τeauge (με ποτενσιαλ για παραπανω) + αδιαφορους Oλινικ Ροζιερ.

δηλαδη στην ουσια Ταζ για Τιγκ.

ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ και για ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ.

SteveNashidis
Τα σαπάκια βρήκαν ευκαιρία για λούφα στις γιορτές. Κολλητικό DTD σε όσους έμπαιναν 9άδα.

Μόρρις αγόρι μου, ότι και να πω είναι λίγο. Μετά το Φοίνιξ έγινες πιο νωθρός και από τον Λεν. Δρόμο εσύ και Avery.

SteveNashidis


Aπλά δεν ντράπηκε!
j-kidd13
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
spysta
QUOTE(Voyager @ Dec 28 2017, 10:14 ) *


Aπλά δεν ντράπηκε!

Εσυ δεν ντραπηκες που δεν μου απαντησες;;;;

laugh.gif laugh.gif
SteveNashidis
QUOTE(spysta @ Dec 28 2017, 20:15 ) *
Εσυ δεν ντραπηκες που δεν μου απαντησες;;;;

laugh.gif laugh.gif

Νόμισα με τρολαρες για τις 25 του μήνα, ως ένα αστείο,
χριστουγεννιατικο δώρο....
spysta
QUOTE(Voyager @ Dec 28 2017, 23:38 ) *
Νόμισα με τρολαρες για τις 25 του μήνα, ως ένα αστείο,
χριστουγεννιατικο δώρο....

ο Αγιος Βασιλης ερχεται Πρωτοχρονια .. ετοιμασου.

hippy.gif.jpeg
SteveNashidis
Ωραία τα δωράκια του Άγιου-Βασίλη-Twism, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά προν τον Σπύστα. Καλό 2018 !
Τwism στείλε και στα άλλα παιδάκια τίποτα. Εγώ φέτος μόνο τον Μόρρις βρίζω, γενικά είμαι καλό παιδί.

+22 ο μέσος όρος των πόντων, υπερ του Σπύστα, ο οποιος δίνει το Σίμονς με πρόβλημα στη μέση και τον Λοβ με πρόβλημα στον αστράγαλο. 41.gif 41.gif
klow13
QUOTE (Voyager @ Jan 4 2018, 14:58 ) *
Ωραία τα δωράκια του Άγιου-Βασίλη-Twism, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά προν τον Σπύστα. Καλό 2018 !
Τwism στείλε και στα άλλα παιδάκια τίποτα. Εγώ φέτος μόνο τον Μόρρις βρίζω, γενικά είμαι καλό παιδί.

+22 ο μέσος όρος των πόντων, υπερ του Σπύστα, ο οποιος δίνει το Σίμονς με πρόβλημα στη μέση και τον Λοβ με πρόβλημα στον αστράγαλο. 41.gif 41.gif

Αυτός ο κεμπα πάντα μήλον της έριδος στα τρειντ μεταξύ των 2 μανατζερ
sacarame
Το τρέηντ βεταρίστηκε με συνοπτικές διαδικασίες πάντως...
spysta
QUOTE(Voyager @ Jan 4 2018, 12:58 ) *
Ωραία τα δωράκια του Άγιου-Βασίλη-Twism, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά προν τον Σπύστα. Καλό 2018 !
Τwism στείλε και στα άλλα παιδάκια τίποτα. Εγώ φέτος μόνο τον Μόρρις βρίζω, γενικά είμαι καλό παιδί.

+22 ο μέσος όρος των πόντων, υπερ του Σπύστα, ο οποιος δίνει το Σίμονς με πρόβλημα στη μέση και τον Λοβ με πρόβλημα στον αστράγαλο. 41.gif 41.gif

Λοβ και Σιμμονς βγηκαν DTD αφοτου ειχε γινει το trade. αυτο γιατι δεν το αναφερες?
Το πρωι εγω ο ιδιος ζητησα απο τον σακαραμε να ακυρωθει το trade λογω των DTD που συνεβησαν το βραδυ μεχρι να παρουμε φιντμπακ.

κανενας απο τους δυο δεν εχει κατι σημαντικο βεβαιως .. ο ιδιος ο Λοβ μετα το ματς ειπε οτι δεν βρισκει καποιο λογο για να μην παιξει το Σαββατο και ουσιαστικα απλα αραξε παγκο γιατι εχαναν με 20 ποντους οι Καβς.
ο Σιμμονς εχει κλασσικους μπακ σπασμς

κατα τ αλλα τα περι +22 ποντοι που λες δεν υπαρχουν ΠΟΥΘΕΝΑ.
Π Ο Υ Θ Ε Ν Α ομως Χρησταρα μου.

38-39 Λοβ
28-29 Σμιθ (με Ρετζι εξω για 2 μηνες και τον εχουμε δει ως βασικο να παιζει στο 33-35 στο παρελθον)
24-25 Σιμμονσ (με Βουτσε εξω για 2 μηνες)
Συνολο 92-93

40 Κεμπα
29-30 Γουιγκινς
25-26 Ντιρκ
Συνολο 94-95

ΟΥΑΟΥ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.

και αυτο ειναι σε σιζον ετσι ... γιατι σε last30 οι ΔΙΚΟΙ μου ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.
(στο σιζον υπολογισαμε Σμιθ στο 28-29 να παιξει αντι για το 20 του τωρα .. που νομιζω οτι οι περισσοτεροι ΠΡΕΠΕΙ να συμφωνουν)

αυτα προς αποφυγη παρεξηγησεων και αλλα τετοιες ειρωνιτσες που πετας για 3η σερι χρονια Αγιοι Βασιληδες φιλαρακια κλαπ κλαπ κτλ.

Του σαμ απ.
θα δεχθω οτι μπορει να μην παιξει εκει ο Σμιθ. (εγω προσωπικα θεωρω οτι θα παιξει 30) ή οτι θεωρει η λιγκα πως δεν θα παιξει εκει περα ..
και για να καλυψω αυτο το ρισκο θα δωσω Ρομπιν Λοπεζ ως τριτο και θα παρω Καρι (αντι του Σιμμονς Γκορτατ).


Κεμπα Γουιγκινς Καρι για Λοβ Σμιθ Ρομπιν

ΜΙΑ ΧΑΡΑ επομενως wink.gif
13-0 allow ΠΡΕΠΕΙ να περασει το συγκεκριμενο με πρωτο πρωτο το δικο σου δικε μου ταξιδιωτηwink.gif




----------------

Κατα τ αλλα γμ@#$ το φαντασι το τελευταιο διαστημα.
καθε μερα καποιος παικτης μου τραυματιζεται. παει και ο ΡΙβερς για αλλες δυο εβδομαδες
καλα με Βουτσε δεν το συζητω .. γμ@#$# ο διας. ΔΕΝ θα ειχα κανενα θεμα αλλιως θα ημου χαλαρα πρωτος. τωρα θα πεσω 2ος 3ος μεχρι το τελος της εβδομαδας.
Μπρουκ εξω
Ριβερς εξω
Βουτσε εξω
Λαουρι φσωλαρει
Μελο υπερφσωλαρει

σταδιαλα.
SteveNashidis
Nα παραδεκτώ ότι έκανα λάθος , η διαφορά είναι στο +11, με βάση το Season που μέτρησα λανθασμένα. Δεν αλλάζει τo χαρακτήρα του trade όμως.
Έχουμε συζητήσεις πολλάκις πως χρησιμοποιεί ο καθένας τα νούμερα για κάθε παίκτη του ( last 30, 15, season κλπ) για να τον πουλήσει και να τον αγοράσει. Προφανώς δεν αποτελεί αντικειμενικό κριτήριο το τι πιστεύεις εσύ για το Σμιθ, αλλά υποκειμενικό μεταξύ των δυό σας.

Για τους τραυματισμούς, εγώ προσωπικα τον έναν τουλάχιστον τον ήξερα πριν το τρέιντ σου (του Σίμονς) οπότε δεν μου λέει κάτι ότι είχες άγνοια για το τι δίνεις.
Επίσης, δε μπορώ να γνωρίζω τι είπες στον Κομίσιονερ και αν όντως αντιλήφθηκες το λάθος σου, καθώς δεν πόσταρες τίποτα.

Η ειρωνεία μου έχει συγκεκριμένους λόγους και σκοπό, οφείλεται στο ότι έχουν προηγηθεί παρόμοια τρέιντ με τον Τουίσμ, όπως επίσης και ότι έχει προταθεί απο εσένα το Nwaba-Morris, trades που ναι μεν δεν έγιναν, αλλά προσβάλλουν όσους παίζουν.
Αν παρεκτρέπομαι με αυτά που λέω να αποβληθώ από τη λίγκα, γιατί είμαι ο μόνος που αντιδρώ.
spysta
QUOTE(Voyager @ Jan 5 2018, 15:45 ) *
Nα παραδεκτώ ότι έκανα λάθος , η διαφορά είναι στο +11, με βάση το Season που μέτρησα λανθασμένα. Δεν αλλάζει τo χαρακτήρα του trade όμως.
Έχουμε συζητήσεις πολλάκις πως χρησιμοποιεί ο καθένας τα νούμερα για κάθε παίκτη του ( last 30, 15, season κλπ) για να τον πουλήσει και να τον αγοράσει. Προφανώς δεν αποτελεί αντικειμενικό κριτήριο το τι πιστεύεις εσύ για το Σμιθ, αλλά υποκειμενικό μεταξύ των δυό σας.

Για τους τραυματισμούς, εγώ προσωπικα τον έναν τουλάχιστον τον ήξερα πριν το τρέιντ σου (του Σίμονς) οπότε δεν μου λέει κάτι ότι είχες άγνοια για το τι δίνεις.
Επίσης, δε μπορώ να γνωρίζω τι είπες στον Κομίσιονερ και αν όντως αντιλήφθηκες το λάθος σου, καθώς δεν πόσταρες τίποτα.

Η ειρωνεία μου έχει συγκεκριμένους λόγους και σκοπό, οφείλεται στο ότι έχουν προηγηθεί παρόμοια τρέιντ με τον Τουίσμ, όπως επίσης και ότι έχει προταθεί απο εσένα το Nwaba-Morris, trades που ναι μεν δεν έγιναν, αλλά προσβάλλουν όσους παίζουν.
Αν παρεκτρέπομαι με αυτά που λέω να αποβληθώ από τη λίγκα, γιατί είμαι ο μόνος που αντιδρώ.

Δεν προσβληθηκες ουτε αντεδρασες απο το Μπατουμ για Μπεβερλι ΛαριΝανς και το Ταζ για δυο free agents ή το Ταζ για Τιγκ .. αλλα προσβληθηκες και αντεδρασες που εστειλα Νουαμπα για Μορις οπου και οι δυο ειναι για τα f/a οπως παιζουν στο 19-20!
Ναι ο Μορις εχει μια ιστορια να το δεχθω αλλα μπορει εσυ να εβλεπες κατι αλλο στον Νουαμπα που εγω δεν.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ομως .. η ουσια ειναι η εξης
---->τον Νουαμπα τον αφησα φρι για να παρω τον Τζοουνς που ΟΤΑΝ εκανα την κινηση υπηρχε ΣΟΒΑΡΟ ενδεχομενο ο Τιγκ να μεινει μεχρι και 2 μηνες εξω. Οποτε ΕΠΡΕΠΕ να κινηθω για Τζοουνς και ο ΜΟΝΟΣ που μπορουσα να πεταξω ηταν ο Νουαμπα.

Απλα και ομορφα.
Ουτε να σε προσβαλλω προσπαθησαν ουτε να σε περασω για χαζο.ΚΟΥΛΑΡΕ!
Ετυχε να δω την ειδηση και ειπα να αρπαξω την ευκαιρια.

Κατα κορον εχω δει να μου στελνουν προτασεις και μετα να πετανε τους συγκεκριμενους στα f/a.Σιγα τα ωα!
Ειδικα εγω το εκανα και για την ευκαιρια του Τζοουνς .. απορω που δεν το αντιληφθηκες αφου ηξερες οτι ο Τιγκ πηγαινε για μαγνητικες κτλ

Δεν παρεκτρεπεσαι Χρηστο μου.. γραψε ο,τι θες ..απλα δεν χρειαζεται να ειρωνευεσαι χωρις να γνωριζεις και χωρις να σκεφτεις λιγο καλυτερα ή βαθυτερα ..τους λογους ή τις κινησεις καποιου αλλου.
Με ειρωνιες κτλ θα γινουμε μια ωραια ατμοσφαιρα θα γινουμε








ΥΓ.Κατα τ αλλα με τον Twism κανουμε trades γιατι ταιριαζουν οι αποψεις μας. Δεν εχουμε κανα μυστικο σχεδιο συμφωνιας ουτε ειμαστε οι Ιλουμινατι του φαντασι
SteveNashidis
Προφανώς και δεν είπα ότι υπάρχει άμεσος δόλος να σε κάνει πρωταθλητή ο Τουίσμ, μέσω των τρέιντ σας, αλλά δε γίνεται να μην αναφέρω ότι η ζυγαριά είναι πάντα υπέρ σου.

Ή πολύ περισσότερο να συγκρατήσω τη ψυχραιμία μου και να μην ειρωνεύομαι όταν ξεκάθαρα δηλώνεις, ακόμα και στο τελευταίο ποστ σου, ότι ο ΜΟΝΟΣ παίκτης που είχες να ξεφορτωθείς από την ομάδα σου στην FA list, τον έστειλες σε trade σε εμένα.

Ας το λήξουμε καλύτερα εδώ.
spysta
QUOTE(Voyager @ Jan 5 2018, 20:24 ) *
Προφανώς και δεν είπα ότι υπάρχει άμεσος δόλος να σε κάνει πρωταθλητή ο Τουίσμ, μέσω των τρέιντ σας, αλλά δε γίνεται να μην αναφέρω ότι η ζυγαριά είναι πάντα υπέρ σου.

Ή πολύ περισσότερο να συγκρατήσω τη ψυχραιμία μου και να μην ειρωνεύομαι όταν ξεκάθαρα δηλώνεις, ακόμα και στο τελευταίο ποστ σου, ότι ο ΜΟΝΟΣ παίκτης που είχες να ξεφορτωθείς από την ομάδα σου στην FA list, τον έστειλες σε trade σε εμένα.

Ας το λήξουμε καλύτερα εδώ.


σου ειπα .. ΣΙΓΑ ΤΑ ΩΑ !!! πολυ φασαρια για το τιποτα εκανες.
το παρουσιαζεις λες και σου εστειλα Νουαμπα για κανα 35αρη ξερωγω

blink.gif

To ρεζουμε ειναι να συγκρατεις την ψυχραιμια σου και να μην ειρωνευεσαι.
το ξερεις κι εσυ το ξερω κι εγω. προσωπικες ειρωνιες και εξυπναδες για ενα παιχνιδακι της πλακας ειναι υπερβολικα ντεπασε


το ληγουμαι εδω με καλη προθεση.
προχωραμε
T.W.Is.M.
Να ξερετε οτι παιρνω προμηθεια απο το Σπυρο για τις ανταλλαγες! Μου δινει ποσοστα απο τα μπονους κατακτησης. Ετσι καναμε και προπερσι για να παρει την κουπα, περσι μας ξεφυγε, γιατι ημουν πιο μπροστα εγω και το ιδιο και φετος. smiley.gif
Αν την τελευταια εβδομαδα παιζεται η πρωτη θεση, θα του δωσω το Wall για το Nwaba και αν αυτο φαει βετο, θα κανω drop τον Embiid μολις μαθω οτι ειναι πρωτος στη λιστα για τους waivers! 69.gif
sacarame
Να ενημερώσω πως τα 2 τρέηντ έχουν αυτή τη στιγμή 12 ψήφους, οπότε δεν πρόκειται να περάσουν ή να κοπούν πριν την διορία αν δεν υπάρξει και η 13η ψήφος.


Το λέω για να μη με ρωτάτε για τις σημερινές αλλαγές κλπ.

sacarame
Σπύρο μας τα χεις πρήξει με τα τρέηντ ρε....



Βετο για να στρώσεις.... smiley.gif
spysta
QUOTE(sacarame @ Jan 9 2018, 12:15 ) *
Σπύρο μας τα χεις πρήξει με τα τρέηντ ρε....



Βετο για να στρώσεις.... smiley.gif

Βετο γιατι;;
Δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ βετο!!! ΚΑΜΙΑ αντικειμενικη λογικη για βετο.

Δινω
Σμιθ στο 27-28 για ενα 2μηνο γεματο οπου ο Πανος οποτε κ να γυρισει ο Ρετζι κανει secure οτι θα εχει παικτη κοντα στο 30.
Και Λοπεζ στο 25-26
για τον Γουιγκινς του 30 ΟΛΗ την σεζον.

ΞΕΚΑΘΑΡΟ allow ειναι.

Εχουν περασει τα Μπεβερλι Λαρι για Μπατουμ και ο 30αρης Ταζ για δυο φρι ειτζεντς και δεν περναει αυτο;;;;
το 28+26 για 30;;

Αρχισανε τα γνωστααααα !! wink.gif
Βλεπω και ποιοι ψηφισαν .. ολα ομορφα!! Προχωραμε
SteveNashidis
QUOTE(Voyager @ Oct 14 2017, 11:04 ) *
Και όλες αυτές οι ποινές για να αναγκαζόμαστε να ψηφίζουμε συνέχεια τρέιντς του γνωστού άγνωστου και την επόμενη μέρα να δούμε το ίδιο τρέιντ με αλλαγμένη τη σαβούρα που ξεφορτώθηκε.

Χμμ ενδιαφέρον ακούγεται 39.gif



QUOTE(sacarame @ Oct 14 2017, 14:12 ) *
Για αυτό που λες δεν φταίνε ούτε οι κανονισμοί ούτε ο γνωστός άγνωστος που κάνει τα τρέηντς. Αφού τα δέχονται άτομα στη λίγκα καλώς τα πραγματοποιεί. Εξάλλου δεν επιβάλλεται σε κανένα να δεχτεί μια πρόταση.

Από κει και έπειτα, αν ένα τρέηντ καταψηφίζεται και παρουσιάζεται ξανά μετά από 1 μέρα με ανεπαίσθητες αλλαγές, τότε να καταψηφιστεί ξανά. Απλά είναι τα πράγματα..


Είχε προβλεφθεί η κατάσταση αυτή από τον Οκτώβριο. smiley.gif Προτείνω να πέσει στο τραπέζι το :
-Veto μεταξύ δύο μάνατζερ (σκληρό αν μη τι άλλο)
-Veto των φανταστικών ηρώων του παιχνιδιού ( Σμιθ 29αρης κλπ)
-Xρονικής διάρκειας veto για συγκεκριμένους παίκτες.

QUOTE(spysta @ Jan 6 2018, 05:37 ) *
To ρεζουμε ειναι να συγκρατεις την ψυχραιμια σου και να μην ειρωνευεσαι.
το ξερεις κι εσυ το ξερω κι εγω. προσωπικες ειρωνιες και εξυπναδες για ενα παιχνιδακι της πλακας ειναι υπερβολικα ντεπασε


QUOTE(spysta @ Jan 9 2018, 16:20 ) *
Βετο γιατι;;

Αρχισανε τα γνωστααααα !! wink.gif
Βλεπω και ποιοι ψηφισαν .. ολα ομορφα!! Προχωραμε


39.gif
spysta
ΩΡΑΙΕΣ οι προτασεις σου Χρησταρα μου. (ειδες σε αποκαλω με το ονομα σου εγω)
θα τις σκεφτω σοβαρα! μου φτιαχνει η διαθεση οταν σκεφτομαι πως σπαταλας χρονο ψαχνοντας παλαιοτερα ποστ για να μου την ''πεις'' μεσα σε ομορφα πλαισια.


btw δεν ειρωνευτηκα κανεναν. Αλλη δουλεια δεν ειχα!!Εγραψα αυτο που γινεται. Που καποιες φορες ορισμενοι ψηφιζουν παντελως υποκειμενικα wink.gif
Δεν εγραψα στο μοτιβο σου δηλαδη .. ουτε για Αγιο Βασιληδες ουτε για γνωστους αγνωστους (δεν ειχα δει καν αυτο το ποστ σου που δεν με κατανομαζεις καν ξερωγω laugh.gif laugh.gif θεικο γελασα με την ψυχη μου που απεκτησα τετοιο τιτλο)


εχεις την αγαπη μου
προχωραμε smile.gif


Ενημερωνω απο τωρα οτι το επομενο 10ημερο σκοπευω να κανω 2-3 trades το λιγοτερο και ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ να σπασω τον Λεμπρον.
καλοδεχουμενες ΟΛΕΣ οι προτασεις που δινω εναν παικτη για 2.
η ομαδα ΠΡΕΠΕΙ να αλλαξει γιατι των σαλαμανκα και μπουλετ , γεννανε και τα κοκορια τους. μηδεν τραυματισμους, 50αρια απο ρολιστες κτλ την στιγμη που οι δικοι μου πεφτουν σαν τα στραγαλια
Pierce
Ειρήνη αδέλφια. Μην χαλάμε τις καρδιές μας για σαχλαμάρες.
jasonick
QUOTE(Voyager @ Jan 11 2018, 18:32 ) *
Είχε προβλεφθεί η κατάσταση αυτή από τον Οκτώβριο. smiley.gif Προτείνω να πέσει στο τραπέζι το :
-Veto μεταξύ δύο μάνατζερ (σκληρό αν μη τι άλλο)
-Veto των φανταστικών ηρώων του παιχνιδιού ( Σμιθ 29αρης κλπ)
-Xρονικής διάρκειας veto για συγκεκριμένους παίκτες.


Εναλλακτική λύση:
Click to view attachment
smiley.gif

Btw υπήρξε ομάδα που δεν ψήφισε στα τελευταία τρέιντ. Σύντομα θα ανακοινωθεί η ποινή.
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Jan 11 2018, 18:32 ) *
Είχε προβλεφθεί η κατάσταση αυτή από τον Οκτώβριο. smiley.gif Προτείνω να πέσει στο τραπέζι το :
-Veto μεταξύ δύο μάνατζερ (σκληρό αν μη τι άλλο)
-Veto των φανταστικών ηρώων του παιχνιδιού ( Σμιθ 29αρης κλπ)
-Xρονικής διάρκειας veto για συγκεκριμένους παίκτες.





39.gif


Παντως ο Ish Smith εχει 30,6 στα (λιγα εστω) παιχνιδια που δεν παιζει ο Jackson. Και μην ξεχναμε οτι δε θα εχει αξια μεν οταν γυρισει ο Jackson, αλλα τον ιδιο το Reggie τον εχω εγω, αρα στη θεση του Smith βαζω τον Jackson, που τωρα δε μου δινει τιποτα.
Απο κει και περα, αν η πλειοψηφια θεωρει οτι χανω απ αυτη την αποκτηση(γιατι για ολους τους αλλους ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα), ας μην περασει. Αλλα σε περιπτωση που ο Smith συνεχισει ετσι, θα μου δωσει καποιος τους επιπλεον ποντους που θα επαιρνα αν τον ειχα;
Παντως τον Κιαμο δεν τον γλιτωνουμε τη Δευτερα...
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 13 2018, 12:52 ) *
Παντως τον Κιαμο δεν τον γλιτωνουμε τη Δευτερα...


Επειδη το ειχα υποσχεθει...
Με την τακτικη φυγε εσυ-ελα εσυ εχουμε Gortat-Ariza-Kemba-Dirk εξω, Aldridge-Ish-Hardaway+τον Embiid που επιστρεφει μεσα + τους Bell-Lopez στον παγκο(γι αυτη την εβδομαδα) και μπορω πια να δηλωσω:
sacarame
Τα ροστερ κλειδωνουν νωρις σημερα. Οποτε κανονιστε τις αλλαγες σας.

Και τις ψηφους στα τρεηντ αν ειναι..
spysta
Παιδια θα παρακαλουσα πολυ αν το trade με τον Λιλαρντ εχει μαζεψει τα απαιτουμενα allow να περασει σημερα πριν την προθεσμια διοτι δεν εχω γκαρντ να βαλω και ειναι κριμα να μεινω τοσο πισω λογω ελλειψης παικτων ..ΑΝ και εφοσον εχει περασει βεβαιως και μια ψηφος παραπανω δεν αλλαζει το αποτελεσμα.
sacarame
QUOTE
Για το trade ανάμεσα σε Smokin' Smurfs και Citadel of Ricks έχουν δηλώσει 12 άτομα ότι έχουν ψηφίσει ενώ υπάρχουν 11 ψήφοι.
Κοιτάχτε ξανά αν έχει περαστεί η ψήφος σας για να δούμε αν θα περαστεί ή οχι το trade.


Θα προβούμε και σε κάποιες ανακοινώσεις τις επόμενες μέρες..
jasonick
Η ομάδα των 11avenue Globetrotters συμπλήρωσε 5 απουσίες από τις ψηφοφορίες των trades και θα διαγραφεί άμεσα. Αν ενδιαφέρεται κάποιος να πάρει αυτή την ομάδα, ας στείλει pm είτε σε μένα είτε στον Στέλιο (sacarame).
Ενημερωτικά οι ποινές που υπάρχουν για τους 11avenue Globetrotters δεν θα διαγραφούν και ο νέος χρήστης θα πρέπει να τις αποδεχθεί για να συμμετάσχει στην λίγκα.
sacarame
QUOTE(jasonick @ Jan 17 2018, 21:56 ) *
Η ομάδα των 11avenue Globetrotters συμπλήρωσε 5 απουσίες από τις ψηφοφορίες των trades και θα διαγραφεί άμεσα. Αν ενδιαφέρεται κάποιος να πάρει αυτή την ομάδα, ας στείλει pm είτε σε μένα είτε στον Στέλιο (sacarame).
Ενημερωτικά οι ποινές που υπάρχουν για τους 11avenue Globetrotters δεν θα διαγραφούν και ο νέος χρήστης θα πρέπει να τις αποδεχθεί για να συμμετάσχει στην λίγκα.



Όπως τα λέει ο Νίκος....


Να πω απλά τι έγινε τη Δευτέρα και γιατί πέρασε το ένα τρέηντ ενώ το άλλο όχι...


Το τρέηντ που πέρασε είχε συγκεντρώσει 12 ψήφους. Ο χρήστης που διαγράφηκε είχε σερί απουσίες από τις τελευταίες ψηφοφορίες, είχε δεκτεί και μήνυμα από τον Νίκο όμως δεν ψήφισε. Έτσι θεωρώντας ότι έχουμε το απόλυτο των ψήφων, δεν θέλαμε να στερήσουμε από τους εμπλεκόμενους στο τρέηντ την ευκαιρία να φτιάξουν τα ρόστερ τους με τους νέους παίκτες, μιας και είχαν ψηφίσει όλοι οι υπόλοιποι.

Το τρέηντ το δικό μου με τον Σπύρο από την άλλη δεν πέρασε καθώς εκείνη την στιγμή είχε συγκεντρώσει 10 ψήφους, οπότε το αφήσαμε δίνοντας την ευκαιρία και στους 11avenue να ψηφίσουν. Δεν έγινε αυτό, οπότε προχωρήσαμε στην αποβολή τους από τη λίγκα...


Ενδιαφερόμενοι για την ομάδα να στείλουνε πμ...

Εδώ και το σκρινσοτ από τα τρέηντς την Δευτέρα....

giorgos14
Πληροφορηθηκα ότι το τρειντ μας έχει μαζέψει 7 θετικές ψήφους σε σύνολο 12 που έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν. Αν μπορείτε περάστε το γιατί συζητάμε και κάποιες άλλες κινήσεις. Ευχαριστώ
sacarame
QUOTE(giorgos14 @ Jan 20 2018, 15:32 ) *
Πληροφορηθηκα ότι το τρειντ μας έχει μαζέψει 7 θετικές ψήφους σε σύνολο 12 που έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν. Αν μπορείτε περάστε το γιατί συζητάμε και κάποιες άλλες κινήσεις. Ευχαριστώ



Δεν στα είπανε καλά. smiley.gif Το τρέηντ σας έχει 8 θετικές ψήφους σε σύνολο 11 από τους 12 που έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν.Άρα περιμένουμε τον 12ατο να ψηφίσει για να λήξει η διαδικασία..
giorgos14
QUOTE(sacarame @ Jan 20 2018, 15:16 ) *
Δεν στα είπανε καλά. smiley.gif Το τρέηντ σας έχει 8 θετικές ψήφους σε σύνολο 11 από τους 12 που έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν.Άρα περιμένουμε τον 12ατο να ψηφίσει για να λήξει η διαδικασία..


Δεν αλλάζει δηλαδή το αποτέλεσμα. rolleyes.gif
sacarame
QUOTE(giorgos14 @ Jan 20 2018, 17:30 ) *
Δεν αλλάζει δηλαδή το αποτέλεσμα. rolleyes.gif



Προφανώς. Αλλά επειδή υπάρχουν ποινές σε περιπτώσεις μη συμμετοχής στις ψηφοφορίες, πρέπει να εξαντλούμε τη διορία που έχει να ψηφίσει κάποιος.

Αν ο 12ος ψηφίσει, θα περάσουμε το τρέηντ άμεσα..
giorgos14
QUOTE(sacarame @ Jan 20 2018, 18:50 ) *
Προφανώς. Αλλά επειδή υπάρχουν ποινές σε περιπτώσεις μη συμμετοχής στις ψηφοφορίες, πρέπει να εξαντλούμε τη διορία που έχει να ψηφίσει κάποιος.

Αν ο 12ος ψηφίσει, θα περάσουμε το τρέηντ άμεσα..


Δεκτόν
sacarame
Με ψήφους 8-4 το τρέηντ πέρασε...
T.W.Is.M.
Τι ακριβως ισχυει για τις ανταλλαγες της ομαδας χωρις ιδιοκτητη, μεχρι να την αναλαβει καποιος;
Προσπαθωντας να βρω κατι αναλογο με το πραγματικο ΝΒΑ, θυμαμαι την περιπτωση των Pelicans το 2011, οι οποιοι ελεγχονταν απο τη λιγκα. Αρα με την ιδια λογικη θα μπορουσε η ομαδα Team 0 TO να ανηκει εξισου στους υπολοιπους 14 ιδιοκτητες και οποιαδηποτε προταση για ανταλλαγη θα πρεπε να περναει απο την εγκριση της πλειοψηφιας τους.
Κατα τη γνωμη μου λοιπον καθε προταση προς την ομαδα αυτη θα πρεπε να γινεται αρχικα δεκτη(εικονικα) και να τιθεται σε ψηφοφορια στους υπολοιπους 13. Ισως για να προστατευτει λιγο παραπανω ο μελλοντικος ιδιοκτητης να χρειαζεται αυξημενη πλειοψηφια για να περασει ενα trade με αυτη την ομαδα.
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 20 2018, 20:35 ) *
Τι ακριβως ισχυει για τις ανταλλαγες της ομαδας χωρις ιδιοκτητη, μεχρι να την αναλαβει καποιος;
Προσπαθωντας να βρω κατι αναλογο με το πραγματικο ΝΒΑ, θυμαμαι την περιπτωση των Pelicans το 2011, οι οποιοι ελεγχονταν απο τη λιγκα. Αρα με την ιδια λογικη θα μπορουσε η ομαδα Team 0 TO να ανηκει εξισου στους υπολοιπους 14 ιδιοκτητες και οποιαδηποτε προταση για ανταλλαγη θα πρεπε να περναει απο την εγκριση της πλειοψηφιας τους.
Κατα τη γνωμη μου λοιπον καθε προταση προς την ομαδα αυτη θα πρεπε να γινεται αρχικα δεκτη(εικονικα) και να τιθεται σε ψηφοφορια στους υπολοιπους 13. Ισως για να προστατευτει λιγο παραπανω ο μελλοντικος ιδιοκτητης να χρειαζεται αυξημενη πλειοψηφια για να περασει ενα trade με αυτη την ομαδα.



Πάνο κόψε τα ναρκωτικά ρε.... smiley.gif


Η ομάδα των Team 0 TO βρίσκεται υπό την προσωρινή καθοδήγηση των κομμίσιονερς, οι οποίοι είναι υπεύθυνοι και για την συγκρότηση της 9αδας για την επόμενη βδομάδα, όπου θα εφαρμοστούν και οι ποινές που καταλογίστηκαν...

Αν έχουμε πρόταση προς την ομάδα αυτή θα δούμε τι θα γίνει....


Σύντομα πάντως αναμένεται να έχουμε νέο ιδιοκτήτη..
SteveNashidis
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 20 2018, 20:35 ) *
Τι ακριβως ισχυει για τις ανταλλαγες της ομαδας χωρις ιδιοκτητη, μεχρι να την αναλαβει καποιος;
Προσπαθωντας να βρω κατι αναλογο με το πραγματικο ΝΒΑ, θυμαμαι την περιπτωση των Pelicans το 2011, οι οποιοι ελεγχονταν απο τη λιγκα. Αρα με την ιδια λογικη θα μπορουσε η ομαδα Team 0 TO να ανηκει εξισου στους υπολοιπους 14 ιδιοκτητες και οποιαδηποτε προταση για ανταλλαγη θα πρεπε να περναει απο την εγκριση της πλειοψηφιας τους.
Κατα τη γνωμη μου λοιπον καθε προταση προς την ομαδα αυτη θα πρεπε να γινεται αρχικα δεκτη(εικονικα) και να τιθεται σε ψηφοφορια στους υπολοιπους 13. Ισως για να προστατευτει λιγο παραπανω ο μελλοντικος ιδιοκτητης να χρειαζεται αυξημενη πλειοψηφια για να περασει ενα trade με αυτη την ομαδα.



Δηλαδή θα μπορούμε να κάνουμε βέτο ή όχι στην πρόταση που θα δεχτεί η ομάδα 0 και μετά veto για το trade που θα περάσει ;;

Το Inception των VETO ! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Jan 20 2018, 20:57 ) *
Πάνο κόψε τα ναρκωτικά ρε.... smiley.gif


Η ομάδα των Team 0 TO βρίσκεται υπό την προσωρινή καθοδήγηση των κομμίσιονερς, οι οποίοι είναι υπεύθυνοι και για την συγκρότηση της 9αδας για την επόμενη βδομάδα, όπου θα εφαρμοστούν και οι ποινές που καταλογίστηκαν...

Αν έχουμε πρόταση προς την ομάδα αυτή θα δούμε τι θα γίνει....


Σύντομα πάντως αναμένεται να έχουμε νέο ιδιοκτήτη..


Γι αυτο κι εγω θα κανω συντομα προταση στην ομαδα πριν κοψω τα ναρκωτικα! smiley.gif

QUOTE(Voyager @ Jan 20 2018, 23:40 ) *
Δηλαδή θα μπορούμε να κάνουμε βέτο ή όχι στην πρόταση που θα δεχτεί η ομάδα 0 και μετά veto για το trade που θα περάσει ;;

Το Inception των VETO ! smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Οχι, εννοουσα οτι αν κανω μια προταση, αυτη να γινει δεκτη χωρις συζητηση απο οποιον χειριζεται την ομαδα, ωστε να εξεταστει απο το συνολο των υπολοιπων ιδιοκτητων. Εκει ο καθενας θα μπορει να ψηφισει σαν να ηταν η δικη του ομαδα, που θα εκανε την ανταλλαγη.
sacarame
Με χαρά ανακοινώνουμε ότι ο νέος ιδιοκτήτης της ομάδας Team 0 T0 είναι .. φίλος από τα παλιά biggrin.gif


Ο Αντώνης (aka Morrison ) θα αναλάβει το τιμόνι της ομάδας δεχόμενος τις ποινές οι οποίες έχουν ήδη επιβληθεί. Βετεράνος στα του φάνταζι και δεν νομίζω ότι χρειάζεται συστάσεις από κανέναν ..


Με πρόχειρους υπολογισμούς η απουσία Λου την περασμένη βδομάδα στέρησε 64+28+73 = 165 πόντους ενώ βάλαμε και τον Χάρντεν στην 9αδα ξέροντας ότι θα έχει σίγουρα ένα χαμένο ματς. Αν πουμε και 45 πόντους από εκεί έχουμε σύνολο βδομάδας -210 πόντοι στην τιμωρημένη ομάδα.


Για την επόμενη εβδομάδα η τιμωρία θα συμψηφιστεί και θα έχουμε ταυτόχρονη απουσία των Χάρντεν, Λου και Τιγκ. Κάνοντας πρόχειρους υπολογισμούς των απουσιών βγαίνουν περίπου -350 πόντοι για την ομάδα. Άρα ολοκληρώνεται η ποινή της αποχής από τις 5 ψηφοφορίες.

Αντώνη καλώς ήρθες στη Δύση ... smiley.gif
aegeansheed
QUOTE(sacarame @ Jan 21 2018, 20:42 ) *
Για την επόμενη εβδομάδα η τιμωρία θα συμψηφιστεί και θα έχουμε ταυτόχρονη απουσία των Χάρντεν, Λου και Τιγκ. Κάνοντας πρόχειρους υπολογισμούς των απουσιών βγαίνουν περίπου -350 πόντοι για την ομάδα. Άρα ολοκληρώνεται η ποινή της αποχής από τις 5 ψηφοφορίες.

O Teague και να παίξει το ίδιο είναι laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.