Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
sacarame
QUOTE(Air Kef @ Mar 20 2018, 01:05 ) *
Τι locked 1 το ξημέρωμα γαμώ το νινι που σε πέταγε angry_red.gif

Πέτα τον νταν έξω και βάλε ερσάν


Έχετε χάρη και εσύ και ο Coon που έκανα βραδινή περιπολία και έκανα αλλαγές και στους 2 σας... smiley.gif
spysta
Καπου εδω να θυμησουμε οτι στο trade με Γουολ Κεμπα Τζειμς Λαουρι
1)ναι ο Λαουρι εφυγε στο 30 (τοσο επαιζε κ ειναι παντα κ injury prone)
Αλλα
2)και ο Γουολ εφυγε στο 46 (τοσο επαιζε) αντι του 52 που επαιζε περυσι
3)και ο Τζειμς εφυγε στο 60(τοσο επαιζε) αντι του 55 που επαιζε περυσι
4)δοθηκε και τριτος παικτης με πολυ πιο σοβαρο και σταθερο background (Γκορτατ αντι Μπειζμορ, ασχετως αν τελικα ο Πολωνος δεν τραβηξε)

Οποτε κουλ. wink.gif
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Mar 20 2018, 11:47 ) *
Καπου εδω να θυμησουμε οτι στο trade με Γουολ Κεμπα Τζειμς Λαουρι
1)ναι ο Λαουρι εφυγε στο 30 (τοσο επαιζε κ ειναι παντα κ injury prone)
Αλλα
2)και ο Γουολ εφυγε στο 46 (τοσο επαιζε) αντι του 52 που επαιζε περυσι
3)και ο Τζειμς εφυγε στο 60(τοσο επαιζε) αντι του 55 που επαιζε περυσι
4)δοθηκε και τριτος παικτης με πολυ πιο σοβαρο και σταθερο background (Γκορτατ αντι Μπειζμορ, ασχετως αν τελικα ο Πολωνος δεν τραβηξε)

Οποτε κουλ. wink.gif



Το 46 ειναι μια χαρα τιμη για τον Γουολ.Το 52 του ηταν εξωπραγματικο,το ρεαλιστικο του ειναι 46-47-48 αρα ΜΙΑ ΧΑΡΑ τον εδωσες,που θες και 52.Αντιθετα το 30 του Λαουρι δεν ειναι αντιπροσωπευτικο και κανονικα δεν επρεπε ποτε να υπολογιστει εκει.Κακη εκτιμηση οσων ψηφισαν allow.
Ο Λεμπρον τοσο επαιζε και εφυγε ψηλα οντως γιατι ειναι ψηλο το 60 για να μεινι, αλλα Λεμπρον ειναι,μπορει για πλακα να κρατηθει κοντα στο 60αρι που τον πηρες.Οπως και το εδειξε μεσα στη χρονια που εκει γυρω παιζει.
Γκορτατ Μπειζμορ ειχαν πολυ μικρή διαφορα θεωρητικα υπερ του Γκορτατ αν και ο Μπειζμορ φετος εδειξει απο την αρχη οτι θα παιξει καλα.
Ουσιαστικα δηλαδη εδωσες 46-47 και 41 για να παρεις 60 και 38 που επρεπε να δωθει ο Λαουρι το λιγοτερο.(Αντε σου βαζω και 2 μοναδες υπερ του Γκορτατ)

Οντως πολυ κουλ! smiley.gif
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 20 2018, 11:05 ) *
Το 46 ειναι μια χαρα τιμη για τον Γουολ.Το 52 του ηταν εξωπραγματικο,το ρεαλιστικο του ειναι 46-47-48 αρα ΜΙΑ ΧΑΡΑ τον εδωσες,που θες και 52.Αντιθετα το 30 του Λαουρι δεν ειναι αντιπροσωπευτικο και κανονικα δεν επρεπε ποτε να υπολογιστει εκει.Κακη εκτιμηση οσων ψηφισαν allow.
Ο Λεμπρον τοσο επαιζε και εφυγε ψηλα οντως γιατι ειναι ψηλο το 60 για να μεινι, αλλα Λεμπρον ειναι,μπορει για πλακα να κρατηθει κοντα στο 60αρι που τον πηρες.Οπως και το εδειξε μεσα στη χρονια που εκει γυρω παιζει.
Γκορτατ Μπειζμορ ειχαν πολυ μικρή διαφορα θεωρητικα υπερ του Γκορτατ αν και ο Μπειζμορ φετος εδειξει απο την αρχη οτι θα παιξει καλα.
Ουσιαστικα δηλαδη εδωσες 46-47 και 41 για να παρεις 60 και 38 που επρεπε να δωθει ο Λαουρι το λιγοτερο.(Αντε σου βαζω και 2 μοναδες υπερ του Γκορτατ)

Οντως πολυ κουλ! smiley.gif


Οχι το 46 του Γουολ δεν ειναι μια χαρα τιμη γιατι περυσι επαιζε στο 52.
Οχι το 60 του Τζειμς ΔΕΝ ηταν και τοσο λογικο διοτι περυσι επαιζε στο 55 και φετος ειχε ακομα πιο γεματη ομαδα και ειναι και 33 ετων.
Ο Γκορτατ υπηρξε σχεδον ΠΑΝΤΑ ενας σταθερος 28-29αρης ενω ο Μπειζ ειτε ηταν στα f/a ειτε επειζε κανα 23-24.

Το τι εδωσα ΤΟΤΕ ειναι το θεμα και ΟΧΙ πως εξελιχθηκε.
Και ΤΟΤΕ ειχα δωσει μια χαρα τιμια αξια.

Με λιγα λογακια..
ΑΝ ο Λαουρι δινοταν 38 θα επρεπε και ο Γουολ να δοθει 52.
Οποτε το ιδιο ειναι στην ουσια
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Mar 20 2018, 15:01 ) *
Οχι το 46 του Γουολ δεν ειναι μια χαρα τιμη γιατι περυσι επαιζε στο 52.
Οχι το 60 του Τζειμς ΔΕΝ ηταν και τοσο λογικο διοτι περυσι επαιζε στο 55 και φετος ειχε ακομα πιο γεματη ομαδα και ειναι και 33 ετων.
Ο Γκορτατ υπηρξε σχεδον ΠΑΝΤΑ ενας σταθερος 28-29αρης ενω ο Μπειζ ειτε ηταν στα f/a ειτε επειζε κανα 23-24.

Το τι εδωσα ΤΟΤΕ ειναι το θεμα και ΟΧΙ πως εξελιχθηκε.
Και ΤΟΤΕ ειχα δωσει μια χαρα τιμια αξια.

Με λιγα λογακια..
ΑΝ ο Λαουρι δινοταν 38 θα επρεπε και ο Γουολ να δοθει 52.
Οποτε το ιδιο ειναι στην ουσια


Και τι σχεση εχει το που παιζανε περσυ?Με βαση το τι κανανε περσυ παμε η το τι κανουν φετος(και αν μιλαμε για αρχη της σεζον,με βαση τη συνολικη αποδοση ενος παικτη)Για να καταλαβεις τι πιπες herb λες,δηλαδη αν περσυ ο Γουολ εκανε κακη χρονια πχ και επαιζε στο 38,στο 38 θα τον εδινες φετος?
Και προπερσυ αν το παμε ετσι ο Γουολ ηταν 46 και πιο κατω.Και επισης το 52 το λες τωρα για να καλυψεις το κλεψιμεικο που εκανες,γιατι αν το 52 το πιστευες οντως,δεν θα εκανες το τρειντ τοτε.Απλα ηξερες οτι το 52 του Γουολ δεν ειναι το αντιπροσωπευτικο δειγμα,οπως ηξερες οτι δεν υπαρχει αξια 30 του Λαουρι.Αρα μια χαρα τον εδωσες εκει που τον εδωσες και ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΩΣ πηρες Λαουρι στο 30.End of story.
Pierce
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 20 2018, 13:16 ) *
Και τι σχεση εχει το που παιζανε περσυ?Με βαση το τι κανανε περσυ παμε η το τι κανουν φετος(και αν μιλαμε για αρχη της σεζον,με βαση τη συνολικη αποδοση ενος παικτη)Για να καταλαβεις τι πιπες herb λες,δηλαδη αν περσυ ο Γουολ εκανε κακη χρονια πχ και επαιζε στο 38,στο 38 θα τον εδινες φετος?
Και προπερσυ αν το παμε ετσι ο Γουολ ηταν 46 και πιο κατω.Και επισης το 52 το λες τωρα για να καλυψεις το κλεψιμεικο που εκανες,γιατι αν το 52 το πιστευες οντως,δεν θα εκανες το τρειντ τοτε.Απλα ηξερες οτι το 52 του Γουολ δεν ειναι το αντιπροσωπευτικο δειγμα,οπως ηξερες οτι δεν υπαρχει αξια 30 του Λαουρι.Αρα μια χαρα τον εδωσες εκει που τον εδωσες και ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΩΣ πηρες Λαουρι στο 30.End of story.

Και τοτε αφου ημουν τοσο σιγουρος οτι κλεβω γιατι το συζητουσαμε 5 ωρες ;;;
Μαζι συζητουσαμε αν θυμασαι.

Γενικα εχασες την μπαλλα και γραφεις αρλουμπες.
Φασκεις και αντιφασκεις
ΑΝ παμε με βαση τα περσινα εχανα ..
ΑΝ παμε με βαση τα φετινα ηταν στα ισια.
Αρα τι στο διατανο συμβαινει;;;

Προφανως ΤΙΠΟΤΕ απο αυτα.
Αυτο που συμβαινει ειναι οτι..
---->Το trade ΟΤΑΝ εγινε .. εγινε με γνωμονα οτι ο Λαουρι παιζει στο 30 αλλα θα ανεβει ..και ο Γουολ παιζει στο 46 αλλα θα ανεβει και ο Τζειμς λογικα θα τσιλαρει οταν γυρισει και ο Τομας.+ οτι ο Κεμπα ειναι πιο σταθερος απο Λαουρι και λιγοτερο injury proje.και δοθηκε και ο καραφλας για την μετριοτητα τον Μπειζ
ΑΥΤΑ ηταν ΛΟΓΙΚΑ συμπερασματα και ΛΟΓΙΚΕΣ κινησεις
Λαουρι 30 να παει 38 με injury prone
Κεμπα σταθερος 40-41
Γουολ 46 να παει 50+
Τζειμς 60 να τσιλαρει στο 56-57
Γκορτατ σταθερος 28
Μπειζ κανα 25αρι

ΑΥΤΟ ηταν το trade στο μυαλο μου.
Ηταν ΚΑΘΑΡΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟ trade.

Το εγκληματικο που γραφεις ειναι πιπες ολκης
..και εξελιχθηκε υπερ μου ΜΟΝΑΧΑ επειδη ο Γουολ κατσικωθηκε και ο Τομας δεν μπηκε ποτε πραγματικα στους Καβς και οι Καβς εβγαλαν τεικα μεγαλα προβληματα και ο Καραφλας εκανε την πρωτη αθλια σεζον του

Ειναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ οτι συζηταμε γι αυτο το trade
spysta
QUOTE(konst @ Mar 18 2018, 11:58 ) *
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πάρα πολυ ωραία, κατά παραγγελία όλα. To Trade θα περαστεί και ο Lowry θα έχει 2 παιχνίδια την week 23 και 6 την week 24. O George 3 την week 23 και και 4 την week 24!! Ο Lebron θα έχει 4 και 5 αντίστοιχα smile.gif

Δίνει έναν παίχτη που δεν μπορεί να τον χρησιμοποιήσει κάποιος στη μία από τις δύο εβδομάδες που μένουν.



Κonstαρα μου .. μας δουλευεις προφανως ρε φιλε.

κανεις μια ολοκληρη φασαρια την προηγουμενη εβομαδα σηκωνοντας το λαβαρο της δικαιοσυνης και της επαναστασης .. οτι και καλα δινω τον Λαουρι με προσεχως 2 παιχνιδια που ΔΕΝ θα μπορει να τον χρησιμοποιησει ο αλλος την Week 23 (με 6 ματς στο τελος βεβαιως) ... και τον George με 3-4 στις δυο τελευταιες

και μετα ερχεσαι κανεις προταση στον Αγγελοkidd ..Warren Dedmon για KCP .. oπου ο Warren ειναι με ενα κατακοκκινο Ο και knee sprain αυτη τη στιγμη .. δηλαδη με λιγα λογακια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να τον βαλεις 9αδα αυτη την εβδομαδα...

οπου δηλαδη .. ΑΝ ο Αγγελος πατησει accept .. χανει τα 4 του ματς του Γουορεν στην week 23.. και μενει με μοναχα 3 και 1 στην week 24 ενω ΕΣΥ παιρνεις ΓΕΜΑΤΑ 4-4-2 απο KCP.
και του πετας και Ντεντμον ετσι για τυρακι που παιζει στο 24-25.

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΙΕΣ laugh.gif laugh.gif laugh.gif

ρε σεις .. οταν σηκωνεται τα λαβαρα .. τουλαχιστον stick to your word.





κατα τ αλλα .. τσιλ .. το πηρες το πρωταθλημα.


--->οι επομενες ΣΟΒΑΡΕΣ κουβεντες για του χρονου ..θα ειναι για το γεγονος οτι πρεπει ΑΜΕΣΑ να σταματησει το snake draft και η μεγιστη ΚΩΛΟΦΑΡΔΙΑ .. και ουσιαστικα ΑΔΙΚΙΑ .. που διεπει ολο αυτο το συστημα κληρωσης απο ενα μηχανακι οσον αφορα τις θεσεις που θα επιλεξει ο καθενας ..
και να γινει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ auction ωστε ΟΛΟΙ να εχουν ΙΣΕΣ ευκαιρεις στους 60αρηδες αυτου του κοσμου και τους επομενους 38αρηδες-40αρηδες που μπορει να βρουν οι ΠΟΛΥ ΕΥΝΟΗΜΕΝΟΙ 3-4 πρωτοι που επιλεγουν στο ντραφτ .. στις θεσεις 28 μεχρι 35.
Με λιγα λογακια .. οταν επιλεγεις απο 1 ως 3 και μετα απο 28 ως 33 .. μπορεις να φτιαξεις 3αδα με 60αρη και δυο 40αρηδες και να εισαι ΑΝΕΤΟΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟΣ για πρωταθλητισμο.. την στιγμη που οι θεσεις 9 ως 15 παλευουν ΜΑΞ για δυο 42αρηδες και μετα κανα 33αρη.
UNFAIR.
sacarame
QUOTE(spysta @ Mar 26 2018, 02:48 ) *
Κonstαρα μου .. μας δουλευεις προφανως ρε φιλε.

κανεις μια ολοκληρη φασαρια την προηγουμενη εβομαδα σηκωνοντας το λαβαρο της δικαιοσυνης και της επαναστασης .. οτι και καλα δινω τον Λαουρι με προσεχως 2 παιχνιδια που ΔΕΝ θα μπορει να τον χρησιμοποιησει ο αλλος την Week 23 (με 6 ματς στο τελος βεβαιως) ... και τον George με 3-4 στις δυο τελευταιες

και μετα ερχεσαι κανεις προταση στον Αγγελοkidd ..Warren Dedmon για KCP .. oπου ο Warren ειναι με ενα κατακοκκινο Ο και knee sprain αυτη τη στιγμη .. δηλαδη με λιγα λογακια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να τον βαλεις 9αδα αυτη την εβδομαδα...

οπου δηλαδη .. ΑΝ ο Αγγελος πατησει accept .. χανει τα 4 του ματς του Γουορεν στην week 23.. και μενει με μοναχα 3 και 1 στην week 24 ενω ΕΣΥ παιρνεις ΓΕΜΑΤΑ 4-4-2 απο KCP.
και του πετας και Ντεντμον ετσι για τυρακι που παιζει στο 24-25.



Πότε σε προσέλαβε ο Κιντουρας για δικηγόρο; smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Mar 26 2018, 12:08 ) *
Πότε σε προσέλαβε ο Κιντουρας για δικηγόρο; smiley.gif


Ελα ντε... smiley.gif

Eνω ο σπυστακλας που μου εστειλε αρχισαπιοΚαρμελο,με 3 τωρα και 4 ματς την επομενη εβδομαδα που ολοι εχουν 5 και 6,το εκανε απο ανιδιοτελεια... icon_drunk.gif
spysta
QUOTE(sacarame @ Mar 26 2018, 10:08 ) *
Πότε σε προσέλαβε ο Κιντουρας για δικηγόρο; smiley.gif

Το παιδι εχει τοσα κονεξια που χρειαζεται προστασια 24/7 ναουμ


Εντωμεταξυ .. Konst σημερα πεταξε στα f/a τον Ντεντμον .. ενω κατα τ αλλα τις προαλλες εκανε κηρυγμα ξερωγω
Τ Ε Λ Ε Ι Ο
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

QUOTE(j-kidd13 @ Mar 26 2018, 10:37 ) *
Ελα ντε... smiley.gif

Eνω ο σπυστακλας που μου εστειλε αρχισαπιοΚαρμελο,με 3 τωρα και 4 ματς την επομενη εβδομαδα που ολοι εχουν 5 και 6,το εκανε απο ανιδιοτελεια... icon_drunk.gif

Ποιος εχει 5-6;;
Ο Tyler ή ο Crabbe? 3 εχουν τωρα κ μετα 5

Btw εγω δεν σηκωσα κανενα σταυρο επαναστασης ουτε ανιδιοτελειας.
και ΔΕΝ ασχοληθηκα και μαζι σου smile.gif
j-kidd13
Καλα ρε konst χθες μου προτεινες υποτιθεται για να δελεαστω σαν asset τον Dedmon μαζι με τον τραυματια Warren,και τον πλασαρες οτι θα παιξει ολα τα ματς κλπ,και σημερα τον εκανες drop? laugh.gif
Eπικο!
konst
Ωπα! Ωπα ! Πρωτα από ολα ήθελα ένα παίχτη με 6 παιχνίδια .. ήθελα να ελπίζω για Warren και Markannen και δεν τους έριξα. Ήθελα να ρίξω Bogdanovic που έχει 4 την τελευταία εβδομάδα, αλλά τον χρειάζομαι που έχει τωρα 4. ΘΑ απολογούμαι που τον έριξα? Καλός είναι ο Dedmon πάρτε τον. ΤΟΣΟ ΚΑΤΙΝΙΑ ?? ΜΑ ΤΟΣΟ ΚΑΤΙΝΙΑ? Ποτέ δεν έχω μιλήσει για προτάσεις που μου έχουν στείλει, αλλα να πω οτι φετος μου έχεις προτείνει Lebron Lopez gia Russel Drummond. Εκατσα να τα γράφω?? Πέρασε καποιο περιεργο trade δικό μου???

Εσυ έχεις κατακλέψει φέτος όχι εγώ, και μην μου μιλάς για κωλοφαρδία Αμα τα καταφέρεις φέτος θα είναι λόγω των απαράδεκτων trade σου.!

13o έριξες τον Twism. Και απολογούμαι εγώ εδω μέσα? Έχεις πάρει καλυτερο απο Westbrook και μου μιλάς για κωλοφαρδίες.

Και πάλι ντροπή σας για την κατινιά
SteveNashidis
Γιατί δε φτιάχνετε μια 10αρα λίγκα εσείς οι δύο, να πάρετε από 5 ομάδες έκαστος και να κάνετε όσα τρέιντ και όσες προτάσεις θέλετε, να εκτονωθείτε και να βρείτε την υγεία σας;

Τιμή και δόξα σε όσους αντιστέκονται σε αυτήν την λίγκα.
konst
QUOTE(konst @ Mar 19 2018, 10:27 ) *
Για να γίνει κάποιο trade υπάρχουν 3 στάδια :

1.Οι προτάσεις και οι συζητήσεις των 2 manager
2.Να συμφωνήσουν και οι 2 manager και να υπαρξει συμφωνία
3.Να ψηφιστεί από όλους αν το trade πρεπει να περάσει

Για το πρώτο όλοι μας έχουμε στείλει και έχουμε δεχτεί φουσκωμένες προτάσεις κατά καιρούς.Τι μου λες να στείλεις email; Kαι εγώ εχω να σου στείλω πολλά απο τις προτάσεις που μου έχεις κάνει κατά καιρούς αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Δεν έχω πρόβλημα με τις προτάσεις αλλά με το 2ο και 3ο στάδιο. Θέλω να υπάρχουν τα ίδια κριτήρια για όλους. Αν θέλετε ας καταργήσουμε και την ψήφο και να περνάνε όλα. Άλλα τότε θα μιλάμε σε άλλη βάση.

Spy δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο για το ζήτημα. Καλη συνέχεια


QUOTE(spysta @ Mar 26 2018, 02:48 ) *
ρε σεις .. οταν σηκωνεται τα λαβαρα .. τουλαχιστον stick to your word.



This is for the revolution banners.



Οι λέξεις μου έλεγαν ότι όλοι έχουμε στείλει και έχουμε δεχτεί φουσκωμένες προτάσεις. Δεν ήταν ακραία η πρόταση μου, στα πλαίσια της διαπραγμάτευσης έγινε.

1)Δεν την δέχτηκε ,2)δεν πραγματοποιήθηκε κάποιο trade και 3) δεν υπήρχε καν ψηφοφορία.

Και αν έχω δεχτεί μέτριες έως κακές προτάσεις από όλους, αυτά τα χρόνια. Και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με αυτό. Να έχουμε σωστή κρίση για τα trades και να ψηφίζουμε σωστά. Αλλά πάνω από όλα με τα ίδια κριτήρια.


Καλή συνέχεια
spysta
Καλα konst μου γραφε ο,τι θες... εκτεθηκες μονος σου τωρα Ο,ΤΙ και να λεμε

Η αληθεια ειναι οτι χθες εστειλες προταση για "ολοκαυτο με 10 ματς ακομα" KCP .. με δυο παικτες που ΤΕΛΙΚΑ σημερα τους πεταξες f/a.
--->Αυτο ΕΓΡΑΨΕ και ΔΕΝ ΞΕΓΡΑΦΕΙ.. και θα ειναι εδω για να ΘΥΜΙΖΕΙ καποια πραγματα οταν θα πετας ειρωνιτσες για αλλους παικτες ..οσες αβασιμες υπερβολες και να γραφεις τωρα για κατινιες κτλ

Και αν δεν ειχες πεταξει τις ειρωνιτσες μια εβδομαδα πριν .. ΣΤΟ ΛΟΓΟ μου δεν θα ειχα ασχοληθει καν.
Αλλα ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ απο αυτη που εκραζες ..εχει πλακα που τα γραφω γιατι ΞΕΡΕΙΣ οτι εκανες πατατουλα laugh.gif laugh.gif

Επομενως ΜΗΝ προσπαθεις να πουλησεις τρελιτσα με επιθετικα ποστ και σαματα χωρις λογο ..
ΜΗΝ ζητας ρεστα, αποδεξου το, ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ το οτι εκανες ΠΑΤΑΤΑ και προχωραμε.

ΓΙΑΤΙ απλουστατα εκραξες για κατι πολυ συγκεκριμενο και μετα εκανες κατι περιπου αντιστοιχο ..και αρκετα χειροτερο μαλιστα.
so simple
Αντρικα με χαβαλε και Αγαπη μονο smile.gif




ΥΓ.Οταν κραζεις δεν κανεις μετα χειροτερα .. το οτι δεν πατησε accept ο Αγγελος ΔΕΝ σημανει πως δεν παραμενει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η κινηση σου να στειλεις ΤΕΤΟΙΑ προταση συπεριλαμβανοντας παικτες που ΗΞΕΡΕΣ οτι θα πεταξεις για εναν ολοκαυτο παικτη αλλης ομαδας. ΗΞΕΡΕΣ οτι ηταν ΑΘΛΙΑ προταση .. μα την εκανες ευελπιστονας στο accept .. επομενως ΜΗΝ κανεις κριτικη σε αλλους οταν προτεινεις χειροτερα πραγματα.
ΥΓ2. Οταν ειχα στειλει Τζειμς Μπρουκ για Ρασελ Ντραμι .. ηταν αρχη!! ο Ρασελ ηταν ακομα στο 50 ενω ο Τζειμς στο 60 και ο Μπρουκ στο 30 (πιστευοντας οτι θα ανεβει) και ο Ντραμις στο 40. Επομενως ΤΟΤΕ δεν ηταν καθολου παραλογη γιατι ηταν αρχη ακομα και την περσινη χρονια ο Ντραμις βολοδερνε στο 30.
Αυτα
sacarame
Μα την Παναγία, είμαι ένα βήμα να ρίξω φάουλ... ΦΑΟΥΛ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΟΥ ΦΑΝΤΑΖΙ !!!!!!


Ειρωνείες, μπηχτές, καμουφλαρισμένες επιθέσεις και άλλα τόσα για ένα κωλοπαίχνιδο...


Έχουμε γίνει χειρότεροι από τη Σουπερ Λιγκ.. Αφού σκέφτηκα να διαλύσω το παιχνίδι 2 βδομάδες πριν τελειώσουμε...


Κλειδώνω το τόπικ για σήμερα. Καθίστε ΟΛΟΙ και κάντε την αυτοκριτική σας, αντιληφθείτε ότι μιλάμε για ένα παιχνίδι που απλά γουστάρουμε να παίζουμε, και ελάτε από αύριο να τελειώσουμε τη σεζόν ομαλά...


Και όλα είναι ανοιχτά για του χρόνου ειλικρινά...
aegeansheed
Με τις κατινιές σας πάλι μας περάσατε σε posts όμως...




Template ποστ Σπύρου:

ΠΣΔΟΦΙΦΦΣ λκσλδκσλδκσ λκσλδκσλδκσλ ΣΣΑΦΦΣΣΦ καξσαδ ΑΣΕΕΣΣΓΓΣΣΣ laugh.gif

---> ΠΠΟΙΙΙΣΑΣΨ κσξδσξδασ αδσδ... ασδσαδεγγσ ΟΙΕ ασφ ΑΦΕΧΩ!!!! wink.gif

ΑΣΔΣΑΦΣΑ οσοοξξξσα ας[οσ ποσδσαδ ξξξας;φγξ κξσκδξσ αφω.. ΅ΛΞΞΔΣΦΣ

....ασδλσακδσα εφδ σασδσφγσ (ονομα μελους-ανταγωνιστή που κράζει) ΠΟΙΣΤΣ...

κσξδαδάσδ΄λκσκλφξξκδφξσκξφςκσξδσ σδαλσδξσλξδ σσκξ αποσκδ ΠΑΣΣΦΧΧΩ κξσκδξακσξδκσαξδ ΣΣΓΤ΅ΣΣΦΧ ασδσδσαξδξ ξκξασκξς ςτιλκλκ λκλσ. κξκσξξσα ΣΣΦΚΓΚΚΣ κξκσξα ΣΚΕΤΣΑ κξσκδξα ΣΕΕ!!! 77.gif

αγαπη, peace.gif
konst
QUOTE(konst @ Mar 19 2018, 10:27 ) *
Για να γίνει κάποιο trade υπάρχουν 3 στάδια :

1.Οι προτάσεις και οι συζητήσεις των 2 manager
2.Να συμφωνήσουν και οι 2 manager και να υπαρξει συμφωνία
3.Να ψηφιστεί από όλους αν το trade πρεπει να περάσει

Για το πρώτο όλοι μας έχουμε στείλει και έχουμε δεχτεί φουσκωμένες προτάσεις κατά καιρούς.Τι μου λες να στείλεις email; Kαι εγώ εχω να σου στείλω πολλά απο τις προτάσεις που μου έχεις κάνει κατά καιρούς αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Δεν έχω πρόβλημα με τις προτάσεις αλλά με το 2ο και 3ο στάδιο. Θέλω να υπάρχουν τα ίδια κριτήρια για όλους. Αν θέλετε ας καταργήσουμε και την ψήφο και να περνάνε όλα. Άλλα τότε θα μιλάμε σε άλλη βάση.

Spy δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο για το ζήτημα. Καλη συνέχεια


Την άποψη μου γράφω spy και τα σχόλια τύπου αντρικά πραγματικά δεν ταιριάζουν στην φιλοσοφία του forum αλλά στο τσάνελ του Τσουκαλά. Σου είπα λοιπόν στο post μου την άποψη μου στις 19 Μαρτίου το οποίο και παραθέτω παραπάνω. Προτάσεις φουσκωμένες γίνονται από όλες τις πλευρές. Το θέμα είναι αν πραγματοποιούνται και αν περνάνε από την λίγκα. ΚΑΙ ΟΧΙ σίγουρα η συγκεκριμένη πρόταση δεν είναι χειρότερη από trade που έχουν περάσει γενικότερα και πόσο μάλλον συγκριτικά με τις προτάσεις που γίνονται από όλους μας.

Ποιο το νόημα της private προτασης και του private message? Αν είναι κάθε πρόταση να την γραφουμε στο forum και όχι στον εκάστοτε manager. Αυτό με ενόχλησε και νομίζω οτι δεν έχει κατι κοινό με αυτά που έλεγα την προηγούμενη εβδομάδα. Αυτό τίποτα παραπάνω.

Ας κλείσουμε το ζήτημα, νομίζω οτι λέμε απλά την γνώμη μας και συμφωνουμε οτι διαφωνούμε. Νομίζω ότι έχουν υπάρξει αντίστοιχα σεντόνια και στο παρελθον. Δεν χρειάζεται να κλειδώσουμε και το topic. Πάμε παρακάτω από εμένα έχει τελειώσει το ζητημα.

Peace
spysta
ελα νταξει κουλ

συνεχαμε
δεν εγινε τιποτα

πιο πολυ στην φαση και στην λεζα της στιγμης λεγονται αυτα.
απλα κ εγω εδω μεσα εχω δεχθει ειρωνιες χωρις λογο .. και δεν τα γουσταρω αυτα.
ποτε δεν εχω κανει κατι σκοπιμα ουτε εχω στοχο να κοροιδευω .. και βεβαια ΠΟΤΕ δεν εχω ξεκινησει κατι απο μονος μου .. δεν ειναι του στυλ μου. απαντησεις ομως θα δωσω αν χρειαστει.
τεσπα, χαβαλε παιχνιδακι παιζουμε και το ΕΝΝΟΩ πραγματικα αυτο.

μονο κατι τελευταιο για τον konst .. αυτο που εγραψα για την κωλοφαρδια παει ΜΟΝΟ για το γεγονος οτι καποιοι εχουν την τυχη να εχουν επιλεξει καποιες σερι χρονιες σε πολυ υψηλες θεσεις (πχ εσυ δυο σερι χρονια στο 1-3) ..κατι που δινει αβαντα οπως και να το κανουμε.
και γι αυτο ειπα οτι το auction θα ηταν πολυ πιο τιμιο .. μονο αυτο σχολιασα! δεν σε εθιξα δηλαδη ..
ισα ισα που οι επιλογες σου ηταν πολυ ωραιες και εφτιαξες μια δυνατη ομαδα ομορφα, ωραια και δικαια
konst
Η αλήθεια είναι ότι φέτος έχει αρκετους 50+ παίχτες το παιχνίδι. Μέσα και για auction draft όμως. 170-95 τα posts.
spysta
QUOTE(konst @ Mar 26 2018, 23:19 ) *
Η αλήθεια είναι ότι φέτος έχει αρκετους 50+ παίχτες το παιχνίδι. Μέσα και για auction draft όμως. 170-95 τα posts.

ρε συ κοιτα να δεις ..
ενας που επιλεγει στις θεσεις 1-3 .. μιλαμε οτι παιρνει 60αρη και μετα στις θεσεις 28-33 .. εχει ΠΑΡΑ πολλες πιθανοτητες να βρει δυο 38-40αρηδες ή ακομα και παραπανω.
επομενως ξεκιναει ΑΜΕΣΑ με ΤΡΕΛΗ αβαντα τριων παικτων που θα του δινουν 140fpts.
παρε για παραδειγμα εσενα φετος .. πηρες Ρασελ στο 3 (θα μπορουσες να ειχες παρει και εναν εκ των Χαρντεν Κουμπο ή Ντειβις) και μετα ειχες τις εξης επιλογες για 2ο και 3ο παικτη... Μπουκερ Μαρκ Ντραμοντ Γκριν Λοβ Σρουντερ Μπιλ Τζορνταν Λαμαρκους Βουτσεβιτς.
μιλαμε ΧΑΜΟΣ


εεε δεν ειναι αδικο γι αυτους που κληρωνονται πολυ πιο χαμηλα??
γιατι αυτοι θα αγκομαχησουν για εναν 44-45αρη και εναν 40αρη .. και μετα θα παιξουν μοναχα με 33-35αρηδες στις επομενες θεσεις.

και αυτο το αποφασιζει ενα μηχανακι του espn

ενω στο auction .. ο καθενας εχει την στρατηγικη του, τα λεφτα του και κανει ΑΚΡΙΒΩΣ τις κινησεις που θελει και γουσταρει.
μιλαμε ειναι by far ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΤΙΜΙΟΣ τροπος εκτελεσης του ντραφτ
konst
O Drummond έπρεπε να φύγει 2ο γύρο απλά. Και μην ξεχνιόμαστε για να μην πάω άλλο κόντρα πάει και αργα. Πηρες Love στον 3ο που ειναι κάτι σαν τον Porzingis με το δικό σου σκεπτικό. Και πήρες και αρχή 4ου Μπετο Vuce(Ηθελα πολλους από 4ο βασικά. καλύτερα να είχα μέση πρώτου). Τελος πάντων, πρεπει να κλείσω
spysta
QUOTE(konst @ Mar 26 2018, 23:39 ) *
O Drummond έπρεπε να φύγει 2ο γύρο απλά. Και μην ξεχνιόμαστε για να μην πάω άλλο κόντρα πάει και αργα. Πηρες Love στον 3ο που ειναι κάτι σαν τον Porzingis με το δικό σου σκεπτικό. Και πήρες και αρχή 4ου Μπετο Vuce(Ηθελα πολλους από 4ο βασικά. καλύτερα να είχα μέση πρώτου). Τελος πάντων, πρεπει να κλείσω

αρχη της σεζον ΠΟΤΕ δεν θα διαλεγα Λοβ πανω απο Πορζινγκις.
στα μεσα και μετα απο αρκετα θεματα στους αστραγαλους ο Πορ και μια μεγαλη περιοδο πτωσης που επαιζε στο 36 .. εε ναι οκ ο Λοβ που ηταν σταθερα στο 38-39 μπορουσε να δοθει μαζι με εναν κομπλε 24-25αρη.

οι επιλογες που εκανα ηταν αρκετα επιτυχημενες ναι .. αλλα και δυσκολες.
Βουτσε που επαιζε στο 50 πριν τραυματιστει .. νταξει ηταν υπερβολικο για να μπορεσεις να το προβλεψεις (οπως και το φετινο ξεσπασμα του Ντραμι σε ΤΟΣΟ υψηλα επιπεδα).αλλα και απο πανω επιλεχθηκαν παικτες καλοι με ιστορικο και οι περισσοτεροι σιγουροι.
τεσπα ειναι δυσκολο να βγαλεις 47αρη 40αρη 38αρη και 43αρη οταν επιλεγεις στις θεσεις 10 και κατω .. το πιο πιθανο ειναι να καταληξεις με 45 40 36 και 33.

οπως και να χει .. το point της ΟΛΗΣ συζητησης ειναι οτι ΠΡΕΠΕΙ να κινηθουμε προς το auction του χρονου.
σ αυτο δινω εμφαση εγω προσωπικα

τσαγια
Tobias Funke
Αντί να σχολιάζετε ότι ο άλλος μια σελίδα πριν, έβαλε φωτό τσουρεκιών από site που ονομάζεται "ZOYZOYNOMAΓΕΙΡΕΜΑΤΑ", αναλώνεστε σε μλκς.
T.W.Is.M.
Παρολα αυτα που λεει ο Σπυρος εχω να πω οτι ο παιχτης που κατα πασα πιθανοτητα θα δωσει τους περισσοτερους ποντους στο συνολο και σε μεσο ορο επελεγη τελικα στο #8(καταλαβαινω τους 4 που επελεξαν Harden, Westbrook, Davis και το Γιαννη, αλλα οχι τους αλλους 3).
Επισης περσι με τη 13η επιλογη βρηκα 2 παιχτες με 55+ και τερματισα αρκετα ψηλα.
Φετος επελεξα στον 4ο γυρο παιχτη top 20 στο συνολο και για 1ο γυρο σε μεσο ορο, ενω στον 3ο εκανα επιλογη που ηταν για 5ο-6ο γυρο!
Αμεσως κατω απο τη δικη μου επιλογη στον 4ο γυρο υπηρχε παιχτης που επαιξε σαν πικ 1ου γυρου και αμεσως μετα αλλος ενας τετοιος!
Πισω απο τον 9ο γυρο υπηρχαν παιχτες του 28-29, τουλαχιστον ενας του 33 και ενας του 35, ενω στον τελευταιο γυρο υπηρχε παιχτης του 27!

Θελω να πω οτι σε ολη τη διαδικασια του ντραφτ θα υπαρξουν παιχτες που θα παιξουν πολυ πανω(και πολυ κατω) απο τη θεση που τους εχουμε επιλεξει. Μπορει καποιος που επιλεγει 1ος να μπορει να παρει το Harden και να αποκτα προβαδισμα εναντι του 12ου πχ που φετος πηρε το Jokic, αλλα απο τον 3ο γυρο και μετα μπορουν να καλυφθουν ολα!
spysta
ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ αυτο με Χαρκλες
να χασω ολα τα ματς του ετσι απο το πουθενα!!
KAI XAMENO ματς απο Λιλαρντ απο το πουθενα!!!πωω τι ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ

κριμα

μπηκες στην μαυρη λιστα Μο
γγγγγκκκκρρρ
giorgos14
QUOTE(spysta @ Mar 28 2018, 03:54 ) *
ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ αυτο με Χαρκλες
να χασω ολα τα ματς του ετσι απο το πουθενα!!
KAI XAMENO ματς απο Λιλαρντ απο το πουθενα!!!πωω τι ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ

κριμα

μπηκες στην μαυρη λιστα Μο
γγγγγκκκκρρρ


80 ο λιλαρντ

j-kidd13

85 για την ακριβεια...
+75 ο Γιοκιτς....

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!ΜΑ ΤΙ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ!
Air Kef
24.gif
SteveNashidis
QUOTE(spysta @ Mar 28 2018, 05:54 ) *
ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ αυτο με Χαρκλες
να χασω ολα τα ματς του ετσι απο το πουθενα!!
KAI XAMENO ματς απο Λιλαρντ απο το πουθενα!!!πωω τι ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ

κριμα

μπηκες στην μαυρη λιστα Μο
γγγγγκκκκρρρ


Aπό 19 Mαρτίου :
453 πόντοι των Λεμπρον και Αρίζα

286 πόντοι από PG, Lowry και George Hill
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 28 2018, 08:50 ) *
85 για την ακριβεια...
+75 ο Γιοκιτς....

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!ΜΑ ΤΙ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ!

το προγραμμα ειναι ετσι που ΚΑΘΕ ματς μετραει.
επομενως ...

κι οταν εχω χασει για 2 μηνες παικτη που επαιζε στο 50last30 οπως ο Βουτσε και αλλο τοσο διαστημα Ριβερς στο 30 .. ανετα το βαραω.
διοτι δεν ειχα κ παγκο .. καταλαβες smile.gif

κατα τα αλλα ΣΙΓΑ ΤΑ ΩΑ .. τα χουν ξανακανει αυτα οι συγκεκριμενοι παικτες.

QUOTE(Voyager @ Mar 28 2018, 20:44 ) *
Aπό 19 Mαρτίου :
453 πόντοι των Λεμπρον και Αρίζα

286 πόντοι από PG, Lowry και George Hill

ΕΥΤΥΧΩΣ που πηρα το κομπιουτερακι γιατι ΔΕΝ ειναι αυτα τα πραγματικα νουμερα.
εμοιαζαν εξαρχης καπως τραβηγμενα

απο 19 Μαρτιου εχουμε:

403 ποντοι απο Λεμπρον και Αριζα (331 Τζειμς + 72 Αριζα. δεν υπολογιζεται το τελευταιο 50αρι του Τρεβορ που ανηκει πλενο στους Italian Spurs)

460 ποντοι απο PG, Lowry και George Hill (241 Λαουρι + 88 Τζορτζ + 131 Χιλ)



κομπλε?? no need to thank me rolleyes.gif
Air Kef
Μην σε πιάσει στο στόμα του Spysta: από την μέρα που ανέλαβα με εχει πρήξει για Λόνζο, Νταν, Τζαμάικαλ και Τέρνερ. Οι 2 πρώτοι έχουν παίξει 5-6 ματς μαζί τον τελευταίο μηνα και μάλλον τόσα θα παίξουν μεχρι το τέλος της σεζόν, Τζαμάικαλ σε mood τανκινκ. Ε ρε γλέντι
spysta
νταξει χεσε με !! εγω ειχα βαλει την 9αδα .. χαλαρος ωραιος και ξαφνικα βλεπω οτι ο Ντεντμοντ θα χασει το ματς χωρις καμια προειδοποιηση. και λογικα θα χασει και τα επομενα! και οι Χοκς εβγαλαν ανακοινωση 5λεπτα πριν το ματς απ οτι διαβαζω τωρα
μετα απο Χαρκλες μου σκαει και αυτο με Ντεντμοντ!!
πρεπει να ειμαι σιγουρα -200pts υπολογιζοντας και το χαμενο του Λιλαρντ.

MEΓΑΛΗ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΙΑ .. αυτες οι last 2 weeks ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ τζογος
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Apr 4 2018, 03:11 ) *
νταξει χεσε με !! εγω ειχα βαλει την 9αδα .. χαλαρος ωραιος και ξαφνικα βλεπω οτι ο Ντεντμοντ θα χασει το ματς χωρις καμια προειδοποιηση. και λογικα θα χασει και τα επομενα! και οι Χοκς εβγαλαν ανακοινωση 5λεπτα πριν το ματς απ οτι διαβαζω τωρα
μετα απο Χαρκλες μου σκαει και αυτο με Ντεντμοντ!!
πρεπει να ειμαι σιγουρα -200pts υπολογιζοντας και το χαμενο του Λιλαρντ.

MEΓΑΛΗ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΙΑ .. αυτες οι last 2 weeks ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ τζογος




Θες απο του χρονου να το ληγουμε 2 βδομαδες πριν??Θες και να αλλαξουμε το draft??
Κανε μια λιστα και τι αλλο σε βολευει για να βγαινεις πρωτος,για να τα κανονισουμε! smiley.gif
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Και γιατι αδικια,σε ΟΛΟΥΣ εχουν συμβει τετοια περιστατικα...
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 4 2018, 10:32 ) *
Θες απο του χρονου να το ληγουμε 2 βδομαδες πριν??Θες και να αλλαξουμε το draft??
Κανε μια λιστα και τι αλλο σε βολευει για να βγαινεις πρωτος,για να τα κανονισουμε! smiley.gif
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Και γιατι αδικια,σε ΟΛΟΥΣ εχουν συμβει τετοια περιστατικα...

Με auction draft ειμαι οκ.
ΟΧΙ αλλη κωλοφαρδια με τυχαιο συστημα επιλογης θεσεων στο draft.

Btw στην αλλη λιγκα που παιζω το εληξαν την εβδομαδα που μας περασε. Για να μην εχουν τον τζογο των τελευταιων δυο week.
Κλαιν οκως γι αυτο!!
Το ντραφτ με νοιαζει
Pierce
'Οχι ότι έχει νόημα, καθώς φωνή βοώντος εν τη ερήμω, αλλά ακολουθεί μια λίστα από την άλλη λίγκα(και την παλιά) για τo νούμερο pick του νικήτη. Γιατί η καριέρα μου στα επενδυτικά κεφάλαια πήγε down the drain αυτή τη περίοδο, κάπου πρέπει να βγάλω τα συσσωρευμένα μαθηματικά.

Για πάμε:
2018 : 7
2017: 2
2016: 7
2015: 13(!!)
2014: 5
2013: 1
2012: 3
2011: 4

Τελική κατάταξη ανά χρονιά, αυτών με τα 4* πρώτα πικς (πρώτα το πρώτο πικ, μετά το δεύτερο κοκ) :

2018: 2oς, 5ος, 6ος, 9ος
2017: 9ος, 1ος, 2ος, 3ος
2016: 7ος, 8ος, 11ος, 2ος
2015: 9ος, 8ος, 11ος, 15ος
2014: 12ος, 10ς, 2ος, 14ος
2013: 1ος, 2ος, 5ος, 7ος
2012: 6ος, 8ος, 1ος, 13ος
2011: 10ος, 11ος, 6ος, 1ος

Αναλυτικός πίνακας ανά χρονιά, με τον παίκτη/σειρά ντράφτ/τελική κατάταξη(με bold ο νικητής) :


Και μερικά σκόρπια στατιστικά:

ΜΟ σειράς πικ για το νικητή είναι το 5ο. (* ο λόγος που επιλέχτηκε το 4 σαν cut off)
Αν και το trend με τους υπερπαίκτες είναι των τελευταίων 3-4 ετών, ο ΜΟς σειράς στο Ντράφτ για τον νικητή από το 2014, είναι το 8ο!
Μια φορά, αυτός που είχε το πρώτο πικ κέρδισε.
Υπάρχει νικητής με το νούμερο 13.
Τις μισές χρονιές κάποιος που είχε τοπ 4 πικ, κέρδισε.
Αν έχεις τοπ 4 πικ, συνήθως καταλήγεις…7ος

Και το ζουμί:
Συσχέτιση μεταξύ τελικής θέσης και σειράς πικ; 0.2 . Ολογράφως, ΜΗΔΕΝ TEΛΕΙΑ ΔΥΟ.

Σπύρο σου φτάνουν αυτά, ή θες παλινδρομήσεις και διαστήματα εμπιστοσύνης;
sacarame
Εγώ μετά το ποστ του Άρη θα ντρεπόμουνα να ξαναπαντήσω αν ήμουν στη θέση σου... smiley.gif


QUOTE(spysta @ Apr 4 2018, 15:36 ) *
Με auction draft ειμαι οκ.
ΟΧΙ αλλη κωλοφαρδια με τυχαιο συστημα επιλογης θεσεων στο draft.

Btw στην αλλη λιγκα που παιζω το εληξαν την εβδομαδα που μας περασε. Για να μην εχουν τον τζογο των τελευταιων δυο week.



Να θυμίσω απλά ότι υπάρχει πάντα και η επιλογή να μην παίξεις αφού " ΟΧΙ άλλο στην κωλοφαρδία μπλα μπλα μπλα" 69.gif icon_drunk.gif
Pierce
Και για να το κάνω ακόμα πιο ενδιαφέρον (μιας και το έκανα πιο εύχρηστο το excel):

Ο παρακάτω πίνακας έχει τα 4 τοπ πικ κάθε χρονιάς, σορταρισμένα με την τελική θέση της ομάδας στο πρωτάθλημα, ενώ έχει και από δίπλα το που τερμάτισε ο παίκτης με βάση τους συνολικούς τους πόντους στη χρονιά.
Τι βλέπουμε; Ότι 10/32 (31%) κάποιος με τοπ 4 πικ, τερμάτησε από 4ος και πάνω.
Επίσης ότι 18/32 (κάτι παραπάνω από 50%) ένα τοπ 4 πικ, είναι όντως τοπ 4 και στο τέλος.




Επίσης, ένας πιο αναλυτικός πίνακας σε σχέση με αυτόν του προηγουμένου post, όπου έχει και τι έκανε ο κάθε παίκτης τελικά μέσα στη σεζόν, την κατάταξη του, τους πόντους του, αλλά και τους πόντους του manager. Το αν έχει γίνει trade από τον manager, ΔΕΝ το εξετάζουμε για 2 λόγους : α) συνήθως τοπ 4 πικ δεν αλλάζει ομάδα, ειδικά αν πας για το πρωτάθλημα , β) και να έχει αλλάξει , έχει μεγάλη ανταλλακτική αξία.(ανοίξτε τις εικόνες σε νέα καρτέλα για να είναι πιο μεγάλες)




Mια από τις πολλές παλινδρομήσεις που έκανα λοιπόν, για να σου βγάλω και τα διαστήματα εμπιστοσύνης (tongue.gif)


Τι μας δείχνει το παραπάνω; Καμία στατιστική σημαντικότητα στις μεταβλητές του μοντέλου (είμαι άχρηστος), παρά μόνο στην σταθερά η οποία περιέχει όλα εκείνα τα στοιχεία που δεν έχουν συμπεριληφθεί μέσα. Και πάλι, το πρόσημο του draft, θα έπρεπε να είναι ΑΡΝΗΤΙΚΟ σύμφωνα με τη θεωρία σου.

Άλλη μια που βγαίνει στατιστικώς σημαντική -όπως και οι μεταβλητές-, με εξαρτημένη μεταβλητή τον λογάριθμο των συνολικών πόντων , και ανεξάρτητες το ντραφτ, την κατάταξη του παίκτη και τους πόντους του παίκτη. Πάλι βγαίνει θετική σχέση μεταξύ του ντραφτ και της κατάταξης (μεγαλώνει η θέση στο ντραφτ, μεγαλώνουν και οι πόντοι) , άρα το αντίθετο από ότι υποστηρίζεις.


Αυτές οι 2 είναι οι πιο αντιπροσωπευτικές από αυτά που δοκίμασα...

Τι δείχνουν τα 2 παραπάνω screentshots ; Πόσο (και αν) επηρεάζουν την τελική κατάταξη της ομάδας, η σειρά στο draft pick, η κατάταξη του παίκτη και οι συνολικοί πόντοι του. Στο πρώτο, το draft pick δεν είναι στατιστικά σημαντικό , δηλαδή βγαίνει ότι είναι ΜΗΔΕΝ ο επηρεασμός. Στο δεύτερο, έχει ένα πολύ μικρό συντελεστή που είναι ΜΗ μηδενικός.
Air Kef
Σε παλιές, ιντερνετικές, OG λέξεις:


PWNED
Flash
Η αλήθεια είναι ότι παρότι δεν έχω σχέση με το ότι ο pierce απέκτησε τέτοια οικονομική παιδεία, δάκρυσα από περηφάνεια.

Ειδικά στο σημείο όπου χρησιμοποίησε τον λογάριθμο πόντων για να αποφύγει outlier effects και διάφορα άλλα παρά λίγο να αρχίσω να ρίχνω πυροτεχνήματα!

Wise you are young master.
konst
Παιδιά η φάση είναι Neural Networks και Machine Learning!
j-kidd13
Αρης εκθετει ανεπανορθωτα Σπυστακλα!!!
spysta
Δεν μπαινω καν στον κοπο να μιλησω για οσα εγραψε ο Αρης!
Εκανε μια πολυ ωραια αναλυση των data της λιγκας που ομως ΔΕΝ κανει apply σ αυτο που ειπα εγω

-Πρωτον γιατι ποτε δεν ειπα οτι οποιος παιρνει καλες θεσεις δηλ Χαρντεν Ρασελ κτλ παει και απαραιτητα καλα ..ειπα και εννοουσα οτι απλα εχει πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να παει καλα. Σωστα;ΣΩΣΤΑ!
Για τον απλουστατο λογο οτι θα παρει ενα παικτη που θα παιζει για δυο τρεις. Αν μετα απλα κανει μερικες κομπλε επιλογες θα ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ δυνατος ενω οι πιο κατω θα πρεπει να βγαλουν λαγο σε χαμηλοτερους γυρους.

-Δευτερον γιατι ΕΓΩ αν επαιρνα καλες θεσεις θα πηγαινα ΣΙΓΟΥΡΑ παρα πολυ καλα με βαση τις γνωσεις μου και τις ικανοτητες μου.

Στατιστικα δεδομενα κτλ ... ας εβγαινα εγω ή καποιοι αλλοι συγκεκριμενοι χρηστες σταθερα στις πρωτες θεσεις του ντραφτ και θα τα λεγαμε κατα ποσο θα εβγαινε ιδια η αναλυση του Αρη wink.gif
Ααα και φυσικα και ο παραγοντας τραυματισμοι! Count that in

Αυτα απο εμενα!
Σφαχτειτε μονες σας



ΥΓ. Το auction ειναι ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΤΙΜΙΟ συστημα ντραφτ. Ο καθενας εχει τις ιδιες πιθανοτητες για καθε παικτη!Απορω που δεν το καταλαβαινετε ή δεν το σχολιαζετε αυτο. Σ αυτο εχω δωσει εμφαση εξαλλου
Pierce
@ Prof
wub.gif

@Konst

'Εχω ασχοληθεί λίγο με το keras, αλλά δεν βλέπω πως είναι αυτή η φάση. Εδώ έχουμε ξεκάθαρα stock picking , ή αν πάμε σε δημοπρασία έχουμε βιομηχανική οργάνωση και θεωρία παιγνίων(την κανονική , όχι του γιάΝη). Θα μπορούσε να βοηθήσει, αλλά πάει μακρυά η βαλίτσα tongue.gif

@ Σπύρο

Είναι προφανές ότι δεν θα τα διαβάσεις, γιατί ξέρεις ότι λες ΜΠΟΥΡΔΕΣ.

Επιμένεις στην μπαρούφα που λες, χωρίς να διαβάζεις τον αντίλογο, πόσο μάλλον όταν την έχω αποδομήσει τη μπαρούφα σου με τα ΦΑΚΙΝΓΚ ΔΕΔΟΜΕΝΑ. Εσύ λες θεωρίες , εγώ σου παρουσιάζω τι λένε οι αριθμοί. Και οι αριθμοί λένε ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ. ΚΑΠΙΣ;

Δηλαδή μέσα σε αυτήν την 8ετια, το 70% των παικτών που παίρνουν τοπ 4 πικ και δεν βγαίνουν στην 4αδα είναι άχρηστοι, αλλά εσύ είσαι ο guru. Μάντεψε:



Και ξανά:

QUOTE
Και το ζουμί:
Συσχέτιση μεταξύ τελικής θέσης και σειράς πικ; 0.2 . Ολογράφως, ΜΗΔΕΝ TEΛΕΙΑ ΔΥΟ.
spysta
QUOTE(Pierce @ Apr 5 2018, 14:14 ) *
@ Prof
wub.gif

@Konst

'Εχω ασχοληθεί λίγο με το keras, αλλά δεν βλέπω πως είναι αυτή η φάση. Εδώ έχουμε ξεκάθαρα stock picking , ή αν πάμε σε δημοπρασία έχουμε βιομηχανική οργάνωση και θεωρία παιγνίων(την κανονική , όχι του γιάΝη). Θα μπορούσε να βοηθήσει, αλλά πάει μακρυά η βαλίτσα tongue.gif

@ Σπύρο

Είναι προφανές ότι δεν θα τα διαβάσεις, γιατί ξέρεις ότι λες ΜΠΟΥΡΔΕΣ.

Επιμένεις στην μπαρούφα που λες, χωρίς να διαβάζεις τον αντίλογο, πόσο μάλλον όταν την έχω αποδομήσει τη μπαρούφα σου με τα ΦΑΚΙΝΓΚ ΔΕΔΟΜΕΝΑ. Εσύ λες θεωρίες , εγώ σου παρουσιάζω τι λένε οι αριθμοί. Και οι αριθμοί λένε ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ. ΚΑΠΙΣ;

Δηλαδή μέσα σε αυτήν την 8ετια, το 70% των παικτών που παίρνουν τοπ 4 πικ και δεν βγαίνουν στην 4αδα είναι άχρηστοι, αλλά εσύ είσαι ο guru. Μάντεψε:



Και ξανά:

Δεν ειπα ποτε οτι ειμαι ο γκουρου!
Μεσα σ αυτη την 8ετια μπορει να εχουν γινει χιλια δυο πραγματα (μεταγραφες, τραυματισμοι, κακοτυχιες κτλ)!

Εγω αυτο που ειπα .. και ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ..ειναι το εξης ..
Οποιος εχει εναν εκ των Χαρντεν Ρασελ κτλ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ πιθανοτητες να παει καλα.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και εξαρταται μετα απο τις επιλογες που θα κανει .. πχ φετινη διαφορα Konst με τον πρπηγουμενο που πηρε Χαρντεν.
ΑΥΤΟ ειναι ομως κατι παντελως υποκειμενικο και ΜΗ ΜΕΤΡΗΣΙΜΟ!

Και προσωπικα εγω .. αν τα τελευταια χρονια επαιρνα σταθερα Χαρντεν Ρασελ .. τοτε ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως αν δεν ειχα τραυματισμους θα εβγαζα λαθος την αναλυση σου!

με λιγα λογια ..
ΟΠΟΙΟΣ παιρνει καποιον απο τους ΣΟΥΠΕΡ ΣΤΑΡ ..ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΜΠΟΥΣΤ! ΕΙΔΙΚΑ τα τελευταια 2-3 χρονια που βρισκεις 37αρηδες-38αρηδες ακομα και στον τριτο γυρο του ντραφτ!Τωρα το κατα ποσο θα το εκμεταλλευτει ή αν θα του κατσουν κακοτυχιες ειναι κατι που ΔΕΝ μπορουμε να το μετρησουμε!!
Προφανως ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ το πως θα διαχεοροστεις τις επιλογες σου στο ντραφτ .. ειτε πρωτος ειτε 15ος μπορεις να φτιαξεις σοβαρη ομαδα. ΑΝ μαλιστα εισαι στις πρωτες θεσεις .. την φτιαχνεις πιο ευκολα εφοσον γνωριζεις το αντικειμενο. Αυτο.

Αντιλαβου;
Ελπιζω να κατιλαβου.
Pierce
Πότε θα καταλάβεις ότι παίζουν και άλλοι 14 και ότι το με ΑΝ το 6%(που είναι ο ένας παίκτης) δεν μπορεί να βγάλει καμία ανάλυση λάθος;

Επιμένεις να λες υποθετικά πράγματα, που θα μπορούσαν να ισχύουν. Ε δεν ισχύουν. Το 0.2 στη συσχέτιση τα λέει όλα. Όλοι έχουμε περάσει από διάφορες θέσεις και στη βαθμολογία και στη σειρά για το draft. Δεν εστιάζει μόνο στους πρώτους.

Το ότι παίρνεις υψηλό πικ δεν σημαίνει οτι θα πας καλά, και αυτό φαίνεται στο 70% των περιπτώσεων. Όλα τα άλλα που λες είναι παπάτζες. Παραφράζοντας τον deGrasse Tyson, το καλό με τα μαθηματικά είναι ότι λένε την αλήθεια άσχετα αν τα πιστεύεις ή όχι.
spysta
QUOTE(Pierce @ Apr 5 2018, 15:00 ) *
Πότε θα καταλάβεις ότι παίζουν και άλλοι 14 και ότι το με ΑΝ το 6%(που είναι ο ένας παίκτης) δεν μπορεί να βγάλει καμία ανάλυση λάθος;

Επιμένεις να λες υποθετικά πράγματα, που θα μπορούσαν να ισχύουν. Ε δεν ισχύουν. Το 0.2 στη συσχέτιση τα λέει όλα. Όλοι έχουμε περάσει από διάφορες θέσεις και στη βαθμολογία και στη σειρά για το draft. Δεν εστιάζει μόνο στους πρώτους.

Το ότι παίρνεις υψηλό πικ δεν σημαίνει οτι θα πας καλά, και αυτό φαίνεται στο 70% των περιπτώσεων. Όλα τα άλλα που λες είναι παπάτζες. Παραφράζοντας τον deGrasse Tyson, το καλό με τα μαθηματικά είναι ότι λένε την αλήθεια άσχετα αν τα πιστεύεις ή όχι.

Προφανως επειδη αφιερωσες αρκετο χρονο για να κανεις την αναλυση .. ΔΕΝ θες και να καταλαβεις αυτο που λεω.

Αντε να στο πω αλλη μια φορα ακομα πιο απλα ..

ΑΝ παρεις εναν εκ των Χαρντεν Ρασελ κτλ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΛΑ. Εχεις ενα ΜΠΟΥΣΤ!

Αυτο βεβαια δεν ειναι δεδομενο! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ΔΕΝ προεξοφλει την επιτυχια ενα υψηλο πικ!
Αυτο ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ απο τις γνωσεις, τις ικανοτητες του καθε μανατζερ ..καθως και το ποσο τυχερος θα ειναι μεσα στη σεζον σε θεματα τραυματισμων, επιτυχημενων trade κτλ

Απλα ΑΝ παρει αυτο το υψηλο πικ.. τοτε εχει και περισςοτερες πιθανοτητες να φτιαξει δυνατη ομαδα!
Κατι το οποιο ΤΥΧΕΡΑ αποφασιζεται απο ενα μηχανακι .. ενω στο auction θα ειχαμε ΟΛΟΙ τις ιδιες πιθανοτητες.
ΠΟΣΟ πιο απλο να το κανω;;;


Γι αυτο σου λεω ... ΠΟΛΥ ωραια η αναλυση σου .. αλλα ΔΕΝ κανει apply σε οσα ανεφερα εγω.
ΔΕΝ γινεται να μην το καταλαβαινεις αυτο


Μαθηματικα και στατιστικη ΔΕΝ λενε παντα την αληθεια.
υπαρχουν τοσα impact απο πολλους παραγοντες που ΔΕΝ μετριουνται σε αριθμους.
klow13
Δεν εχω θεμα με τη μεθοδο ντραφτ προσωπικα,καλο θα ηταν βεβαια να εξαλειφθει και το 0.2 συσχετισης μεταξυ σειρας ντραφτ και τερματισμου ,αλλα πιστευω οτι και στο auction θα γινουν ομορφιες.

Κατι που πρεπει να κανουμε κατ εμε ειναι να βαλουμε trade deadline,εστω τις τελευταιες 2 εβδομαδες(οχι οτι το χουμε αναγκη στην ανατολη).23 εβδομαδες τρεχει το παιχνιδι,οι 21 ειναι υπεραρκετες για να καταστρωσει καποιος τη στρατηγικη του,να κανει οσα τρειντ θελει,ακομα και αν τα κανει με γνωμονα τα περισσοτερα εναπομειναντα ματς.
Ειναι απλα παρα πολλες οι συνισταμενες τις τελευταιες 2 εβδομαδες(ρεστ,υποψιες shutdown,στοχοι ομαδας) που δεν ειναι καθολου ξεκαθαρο να καταλαβεις ποιος κερδιζει.Εχω κανει και εγω τρειντ δινοντας 50αρη για 25αρη και εχω κερδισει πολυ.Επισης κακα τα ψεματα οταν καποιος ειναι στην ουρα και ψιλοαδιαφορος μπορει να κανει και ενα τρειντ για τη μοστρα και χωρις να το χει τσεκαρει ενδελεχως.Γενικα κυριαρχει η κουτοπονηρια στα τρειντ τετοια περιοδο και οδηγουμαστε σε ξεκατινιασματα οπως φετος.
konst
Ωραίος ο Pierce και Python. Τα μαθηματικά είναι σωστά, το μοντέλο δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό.

Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που αλλάζουν.

1) Το NBA αλλάζει κάθε χρόνο

2) Οι managers βελτιώνονται κάθε χρόνο, έχουν διαφορετικό χρόνο να διαθέσουν για το παιχνίδι και πολλές φορές είναι και διαφορετικά άτομα. Για παράδειγμα τα δεδομένα που έχεις βάλει στο παιχνίδι είναι από το 2011. Εγώ είμαι στην όμορφη παρέα απο το 2015.

Μιλάμε δηλαδή για ένα μεταβλητό μοντέλο.

Άποψη μου πάντα! Ωραίος που ασχολήθηκες!!


Spy με αγάπη μόνο το καλύτερο pick το είχες εσύ φέτος LBJ peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.