Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
sacarame
Με ψήφους 12-1 το τελευταίο τρέηντ πέρασε..


Να πω ξανά μιας και έχουμε νέο παίκτη στη λίγκα, ότι οι εμπλεκόμενοι στα τρέηντ ΔΕΝ ψηφίζουνε..
spysta
γ@#μ το #*$& της θειας σας

που οι Ναπιερ Λιλαρντ Λοαουρι εχουν δωσει και οι 3 μαζι στο συνολο 10 fpts σε ημιχρονο και 4ο 10λεπτο.
σταδιαλα το φαντασι φετος

laugh.gif laugh.gif
Pierce
Guys μην παλεύετε άδικα, επειδή χτύπησε ο κάζινς δεν σημαίνει ότι θα σπάσουμε τον Μακόλουμ. Έχουμε δεχτεί τουλάχιστον 4 προτάσεις σε 1.5 μέρα. ΟΚ ο Σμάρτ δεν είναι κάζινς, αλλά η ομάδα έχει παίκτες.
SteveNashidis
56.gif laugh.gif

Για Avery τα είπαν στην Ανατολή. ΑwayfromBoston Syndrome

O Morris το αλητάκι βαράει 40αρια όταν είναι εκτός 9αδας. Εrsan Syndrome
sacarame
Μετά τα τελευταία γεγονότα, ο χρήστης Bullet αποβάλλεται από τη λίγκα...


Ο Air Kef θα αναλάβει το τιμόνι της ομάδας, καθώς η 2η θέση στην οποία βρίσκεται η ομάδα του αποβληθέντα απαιτεί να μην γίνουν πειραματισμοί με κάποιον rookie στο φάνταζι.


Συν του ότι θέλαμε να βλέπουμε τον Κεφ να παλεύει και στη Δύση με την φετινή αγάπη του τον Myles Turner....



Κεφ καλώς ήρθες...
Air Kef
Καλησπέρα σε όλους, πιστεύω ότι ήμουν το κομμάτι που έλειπε από αυτή την λίγδα λίγκα ώστε να φτάσει σε νέα επίπεδα λαμπιρικού επιπέδου! wub.gif Η αλήθεια είναι ότι η ησυχία της Ανατολής είναι εκκωφαντική και ήθελα λίγο spiciness στην ζωή μου. smiley.gif

Στόχος της ομάδας να χάσει ακόμα μία κούπα ώστε να μου κολλήσει πανηγυρικά η ταμπέλα του λούζερ. banana.gif
Υπόσχομαι να ψηφίζω στα trade αντικειμενικά, με την γνωστή μου ακεραιότητα βεβαίως βεβαίως και να απαντάω αρνητικά στα trade suggestions που δεν με ενδιαφέρουν μόλις παίρνω την απόφαση ότι δεν με ενδιαφέρουν.
Ευχαριστώ πολύ και καλό υπόλοιπο στην σεζόν μας!


Ξεκινάμε βγάζοντας στο σφυρί τον Myles Turner στην εκπληκτική τιμή του 33-35! Το να τον υποφέρω σε μία λίγκα είναι υπεραρκετό, δεν μπορώ να τον βλέπω μπροστά μου και σε δεύτερη, ας τελειώσει την σεζόν με 40, ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ (ok, με ενδιαφέριε για την άλλη λίγκα). Ιδανικά κάποιο PF/C θα ήθελα για αντικατάσταση. ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

j-kidd13
Ψοφαω για h2h Σπυστα-Κεφ για τη 2η θεση(οχι Σπυρο οσο και να χτυπιεσαι δεν μπορεις να χτυπησεις πρωτια smiley.gif )
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 1 2018, 10:59 ) *
Ψοφαω για h2h Σπυστα-Κεφ για τη 2η θεση(οχι Σπυρο οσο και να χτυπιεσαι δεν μπορεις να χτυπησεις πρωτια smiley.gif )

Δεν ασχολουμε καν
Γινονται απιθανα πραγματα ΚΑΙ φετος 😀
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Feb 1 2018, 14:10 ) *
Δεν ασχολουμε καν
Γινονται απιθανα πραγματα ΚΑΙ φετος 😀


Γι αυτο μου χεις πρηξει τα...συκωτια τοσο καιρο για να κανουμε τρειντ,και οτι προλαβαινεις κλπ?? laugh.gif

Τιποτα απιθανο δεν γινεται,απλα για να βγει καποιος πρωτος,πρεπει να χει συνδυασμο καλής ομάδας και λίγων τραυματισμών,οπως εχει ο καθε ενας νικητης οσο παιζουμε...(Τωρα αν εγω ειχα βαλει το Covington αντι του Larkin προπερσυ που το πηρες,αποφαση που αλλαξα στο παρα ενα πριν κλεισουν τα ροστερ,θα το χα παρει χωρις να εχω το νο 1 πικ μου για τα 2/3 της σεζον,δηλαδη με τρελη απουσια biggrin.gif )
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 1 2018, 11:19 ) *
Γι αυτο μου χεις πρηξει τα...συκωτια τοσο καιρο για να κανουμε τρειντ,και οτι προλαβαινεις κλπ?? laugh.gif

Τιποτα απιθανο δεν γινεται,απλα για να βγει καποιος πρωτος,πρεπει να χει συνδυασμο καλής ομάδας και λίγων τραυματισμών,οπως εχει ο καθε ενας νικητης οσο παιζουμε...(Τωρα αν εγω ειχα βαλει το Covington αντι του Larkin προπερσυ που το πηρες,αποφαση που αλλαξα στο παρα ενα πριν κλεισουν τα ροστερ,θα το χα παρει χωρις να εχω το νο 1 πικ μου για τα 2/3 της σεζον,δηλαδη με τρελη απουσια biggrin.gif )

Εε καλα προφανως αστειευομαι ρε γλυκα!!τζιζας

Mμμμμ τι μας λες!!Αν ειχα βαλει οποιονδηποτε αλλο εκτος του Αζινσα ,και με Κοβινκτον, παλι θα το επαιρνα. Αν μαλιστα δεν μου ειχε τραυματιστει και ο Καζινς στο τελος .. πολυ πιο ευκολα smile.gif
sacarame
Πες και για Ρόντο, πες και για Ρόντο....
j-kidd13
Η φάση φέτος είναι "γιατί δεν χτυπάνε οι παίκτες του konst κυρία Στάλη μου"...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Feb 1 2018, 13:32 ) *
Πες και για Ρόντο, πες και για Ρόντο....


Ποιον, αυτον που αν δεν ειχε τραυματιστει, θα ειχε γυρω στους 1500 ποντους παραπανω; smiley.gif
spysta
ααααααχ τι μου θυμησατε παλιοπαιδα ... ααααχ
Ροντο μπιστκοτακια. Τελευταια στιγμη ετσι ... αλλιως Πρωταθλητης και ωραιος.

τι να πεις .... rolleyes.gif

QUOTE(j-kidd13 @ Feb 1 2018, 11:46 ) *
Η φάση φέτος είναι "γιατί δεν χτυπάνε οι παίκτες του konst κυρία Στάλη μου"...

ρε με τιποτα λεμε ομως ... τους εχει δωσει σουπερμαντολινη ο σατανας ο Konst !!στα κοκκινα ολοι!!!! w00t.gif wub.gif
konst
Καλώς όρισες Kef στην προβληματική εξαιρετική West Conference smile.gif

Γκαρσόν φέρε 2-3 τραυματισμούς για τα παιδιά, οι τραυματισμοί (Booker, Payton, Dedmon) δεν είναι αρκετοί. Ξεκινάμε με πρώτο πιάτο Tobias με ένα ματσάκι αυτή την εβδομάδα και έρχονται και τα υπόλοιπα. tongue.gif

Spy μην κολώσεις πάρε πάλι Lebronaro στο 45 και πούλα τον στο 60 από εμένα allow wub.gif
aegeansheed
QUOTE(konst @ Feb 2 2018, 19:09 ) *
Καλώς όρισες Kef στην προβληματική εξαιρετική West Conference smile.gif

Γκαρσόν φέρε 2-3 τραυματισμούς για τα παιδιά, οι τραυματισμοί (Booker, Payton, Dedmon) δεν είναι αρκετοί. Ξεκινάμε με πρώτο πιάτο Tobias με ένα ματσάκι αυτή την εβδομάδα και έρχονται και τα υπόλοιπα. tongue.gif

Spy μην κολώσεις πάρε πάλι Lebronaro στο 45 και πούλα τον στο 60 από εμένα allow wub.gif

Konst δεν έχω δει να ποστάρει πουθενά εκτός από Άγρια Δύση, αλλά βλέπω με θετικό μάτι λόγω Σωλ. Θα του ευχόμουν να το σηκώσει, αλλά έχει θεωρηθεί μονόπλευρα από τον Kef ότι τον έκραξα κάπως και... δεν το σηκώνει δεύτερο σερί "αντί".
Μου αρέσει που τα νέα παιδιά σηκώνουν μπαϊράκι και παίρνουν και πρωταθλήματα άμα λάχει (Κεφ οκ με αυτό? θεωρείται grudgy enough? laugh.gif ). Πότε έρχομαι κι εγώ east coast;
konst
QUOTE(aegeansheed @ Feb 2 2018, 19:39 ) *
Konst δεν έχω δει να ποστάρει πουθενά εκτός από Άγρια Δύση, αλλά βλέπω με θετικό μάτι λόγω Σωλ. Θα του ευχόμουν να το σηκώσει, αλλά έχει θεωρηθεί μονόπλευρα από τον Kef ότι τον έκραξα κάπως και... δεν το σηκώνει δεύτερο σερί "αντί".
Μου αρέσει που τα νέα παιδιά σηκώνουν μπαϊράκι και παίρνουν και πρωταθλήματα άμα λάχει (Κεφ οκ με αυτό? θεωρείται grudgy enough? laugh.gif ). Πότε έρχομαι κι εγώ east coast;


Με συγκινεί η ματιά σου. Εγώ σε έχω δει να ποστάρεις οπούδηποτε εκτός από την Άγρια Δύση. Πρώτη φορά βλέπω κατακτητή να σηκώνει μπαϊράκι smile.gif
spysta
QUOTE(konst @ Feb 2 2018, 17:09 ) *
Spy μην κολώσεις πάρε πάλι Lebronaro στο 45 και πούλα τον στο 60 από εμένα allow wub.gif

Τι εννοεις 45;;
Στο 60 τον ειχα αγορασει
Απ οσο θυμαμαι σε μεσες ακρες ηταν Τζειμς 60 Λαουρι 30 Μπειζμορ 25 για Γουολ 47 Κεμπα 40 Γκορτστ 28
Και στο 60 τον πουλησα
Τζειμς 60 Αριζα 26 για Λιλαρντ 46 Τζορτζ 39

ισορροπημενα και τιμια trade
sacarame
Ο spysta έχει γίνει επίσημα ο ξινίλας της λίγκας...


Του πετάς μισή κουβέντα για καβλάντα , και αρχίζει να την βγάζει έξω...... τη Στατιστική και τα νούμερα να πει για τα ισορροπημένα τρέηντ του...


Φλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωρος.... smiley.gif
spysta
QUOTE(sacarame @ Feb 2 2018, 19:15 ) *
Ο spysta έχει γίνει επίσημα ο ξινίλας της λίγκας...


Του πετάς μισή κουβέντα για καβλάντα , και αρχίζει να την βγάζει έξω...... τη Στατιστική και τα νούμερα να πει για τα ισορροπημένα τρέηντ του...


Φλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωρος.... smiley.gif

φΕλωωωωωωρος για να ειμαστε σωστοι !!!!! blove.gif
jasonick
Ρε Andrew Harrison βγες από το κορμί του Schroeder να δω κάτι. rolleyes.gif
sacarame
Το ποστάρω και εδώ και ας απαντήσουν τα παιδιά όπου θέλουν. Θα ήθελα να ακούσω λίγο το σκεπτικό του τελευταίου τρέηντ..
aegeansheed
QUOTE(sacarame @ Feb 6 2018, 02:52 ) *
Το ποστάρω και εδώ και ας απαντήσουν τα παιδιά όπου θέλουν. Θα ήθελα να ακούσω λίγο το σκεπτικό του τελευταίου τρέηντ..

Μην πείτε τίποτα, θέλει να ρίξει ποινές και να πάρει κεφάλια. Γνωστός Δούρειος Ίππος.
Air Kef
Δηλαδή μου λετε ότι μπορούσα να πάρω Κάρι δίνοντας Τέρνερ και Νταν; 40.gif
j-kidd13
QUOTE(Air Kef @ Feb 6 2018, 04:05 ) *
Δηλαδή μου λετε ότι μπορούσα να πάρω Κάρι δίνοντας Τέρνερ και Νταν; 40.gif


ΒΕΤΟΟΟΟ! smiley.gif
aegeansheed
Αυτό το βάζουμε εδώ ή στο Eastern; Ωπ σόρυ ρε παιδιά άμα είμαι off-topic τελικά... tongue.gif

QUOTE
Myles Turner disappointing on Monday
Myles Turner played through his sore right knee on Monday, but got into some foul trouble and finished with just six points, five rebounds and a block in 23 minutes.

Yuck. Turner failed to even score on Saturday, but had played well in his previous three games since returning from his elbow injury, but his last two have been absolutely unforgettable. And given that Victor Oladipo was out for the Pacers tonight, this just looks like a big missed opportunity for Turner. Maybe he'll bounce back against the Pelicans on Wednesday, assuming his knee allows him to play.


ΒΕΤΟ
Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ Feb 6 2018, 12:09 ) *
Αυτό το βάζουμε εδώ ή στο Eastern; Ωπ σόρυ ρε παιδιά άμα είμαι off-topic τελικά... tongue.gif



ΒΕΤΟ



μλκ θα σε μπανάρω
Pierce
Ρε voyager, τον έναν μας τον κούτσανες, και τον άλλον τον έστειλες πακέτο στον γκαντέμη. icon_drunk.gif
SteveNashidis
QUOTE(Pierce @ Feb 8 2018, 19:21 ) *
Ρε voyager, τον έναν μας τον κούτσανες, και τον άλλον τον έστειλες πακέτο στον γκαντέμη. icon_drunk.gif


Όταν είδα τραυματισμό Brogdon σκέφτηκα ότι στάνταρ θα έβριζες !! Ο άλλος που έστειλα πακέτο ποιος είναι; tongue.gif
Ψαχνόμουν γενικά για ένα SG γιατί Redick Bradley με έχουν κρεμάσει. Tώρα ένας θεούλης στο Espn έβαλε SG στις θέσεις του Τζάκσον. Θεούλης είναι για δύο λόγους: γιατί ξεμείναμε από παίκτες σε αυτήν την θέση και γιατί ο Τζάκσον δε μπορεί να σουτάρει στο πραγματικό παιχνίδι για να χαρακτηριστεί δυάρι.

Pierce
Είχες στείλει 2, ένα για τον Μπρόγκντον και ένα για τον Κλάρξον. Λογικά ο 2ος θα φλερτάρει με το drop εκεί που πήγε.

Και για τον Κάζινς χτύπαγε συχνά η πόρτα και τα είδαμε τα αποτελέσματα. Ελπίζω ο Μακόλουμ να την γλυτώσει.
giorgos14
Είδαμε και 400ρι στη λίγκα! Μπράβο Μπούλετ εεε Κεφ εννοούσα smiley.gif smiley.gif
SteveNashidis
QUOTE(konst @ Feb 2 2018, 19:09 ) *
Spy μην κολώσεις πάρε πάλι Lebronaro στο 45 και πούλα τον στο 60 από εμένα allow wub.gif


Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη smiley.gif
konst
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πάρα πολυ ωραία, κατά παραγγελία όλα. To Trade θα περαστεί και ο Lowry θα έχει 2 παιχνίδια την week 23 και 6 την week 24. O George 3 την week 23 και και 4 την week 24!! Ο Lebron θα έχει 4 και 5 αντίστοιχα smile.gif

Δίνει έναν παίχτη που δεν μπορεί να τον χρησιμοποιήσει κάποιος στη μία από τις δύο εβδομάδες που μένουν.
spysta
QUOTE(Voyager @ Mar 18 2018, 09:10 ) *
Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη smiley.gif

με δυο 40αρηδες που βλεπεις να τον αγοραζω στο 45?
μηπως μπερδευεσαι απο τοτε που αγορασες τον 32αρη Ντιουιντλι για τον 27αρη Καρολ?
smiley.gif

QUOTE(konst @ Mar 18 2018, 10:58 ) *
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πάρα πολυ ωραία, κατά παραγγελία όλα. To Trade θα περαστεί και ο Lowry θα έχει 2 παιχνίδια την week 23 και 6 την week 24. O George 3 την week 23 και και 4 την week 24!! Ο Lebron θα έχει 4 και 5 αντίστοιχα smile.gif

Δίνει έναν παίχτη που δεν μπορεί να τον χρησιμοποιήσει κάποιος στη μία από τις δύο εβδομάδες που μένουν.

τι εννοεις κατα παραγγελια ολα?


ο Coon παιρνει 2 40αρηδες για εναν 60αρη.
τι αλλο να συζητησουμε ? τα ματς?

οκ αντε τα ματς.

Λαουρι 4-2-6
Τζορτζ 3-3-4
Τζειμς 4-4-5
Αριζα - 4-3-5

υπολογισε οτι
1)Τοροντο θα παει μεχρι τελους για την θεση 1 .. οποτε ΙΣΩΣ ο Λαουρι χασει 1 ακομα ματς (ηδη εχασε 1 σε εμενα)
2)Οκλαχομα θα παλεψει για την θεση 3-4 .. οποτε με ΜΟΝΑΧΑ 4 ματς στο τελος ο Τζορτζ μπορει να μην χασει κανενα
3)Τζειμς .. δεν εχει χασει κανενα ματς ως τωρα .. αρα ΛΟΓΙΚΑ θα ρεσταρει 1-2 ματς τα οποια θα τα φορτωθω εγω.
4)Αριζα .. ψιλοαδιαφορο

οτι και καλα δεν θα μπορει να χρησιμοποιηθει ο Λοουρι (με 2 αλλα κ 6 στο φινις) αλλα θα μπορει ο Λεμπρον στο τελος ή οτι δεν παιζει ενδεχομενο να χασει ματς ο 33 χρονος Τζειμς.
ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ οκ.
αυτα απο εμενα.

konst
Μας δουλεύεις ρε Spy?? Δες την θέση των CAVS τι rest μου λες?
40 νίκες οι Cavs, Wizards, Pacers.
Στις 38 νίκες 76ers και 37 Bucks, Miami!!

Μενουν 2 εβδομάδες και δεν θα βάλεις τον 40αρη Lowry την 23 Week. Moυ λες το Toronto δεν είναι αδιάφορο που ειναι το μόνο με 5 νίκες μπροστα!!!! Προφανώς έχει μονο 2 αγωνες ο Lowry(Week 23) και την τελευταια εβδομάδα (Week 24) θα έχει rest.

Μετέτρεψες τον Love σε Porzingis. Και τον Porzingis σε Jokic.

Τον Wall τον έκανες Lebron. Τον Lebron σε Lillard George. Και τώρα δίνεις Lowry (Που δεν έχει παιχνίδια) και George για Lebron.


spysta
Γιατι τι διαφορα θα κανει στον Λεμπρον να τελειωσει 4ος ή 5ος ή 3ος;;;

Και ενα ρεστ να πρει ο Λαουρι στο τελος παλι κομπλε θα ειναι.


Κατα τ αλλα ..
Εδωσα Γουολ 46 Κεμπα 41 Γκορτατ για Τζειμς 60 Λαουρι 30 Μπειζμορ
Μια χαρα trade

Εδωσα Λεμπρον 60 Αριζα 26 για Λιλαρντ 45 Τζορτζ 38
Μια χαρα

Εδωσα Love 39 Σιμμονς 24 για Πορ 40
Μια χαρα

Εδωσα Πορ 40 για Γιοκιτς 40
Μια χαρα

ολα αυτα τα trade οταν εγιναν ηταν τιμια και ωραια.
τωρα η εξελιξη μετα απο καιρο ειναι κατι που δεν μπορεις να υπολογισεις με ακριβεια ευκολα (τραυματισμοι, μετακινησεις παικτων, rotation ομαδων κτλ)

Και βεβαια ΔΕΝ τα εκανα μονος μου
Καποιοι συμφωνησαν ή απλα εγω πατησα accept σε προτασεις τους
Και η πλειοψηφια των υπολοιπων εδωσαν allow

Αρα τι συζηταμε;;
ΑΝ καποιο ηταν unfair δεν θα ειχε περασει .. και βεβαιως δεν θα το ειχα στειλει εγω εξαρχης


Και κατι ακομα ..
Οταν εδωσες Μπουκερ Πειτον Μαθιους για Κρις Κολλισον Μαρκανεν .. εγω βετο εριξα .. γιατι ηταν κακο για εσενα.
Αυτα απο εμενα για να γινουν αντιληπτα και κατι πραγματακια

QUOTE(konst @ Mar 18 2018, 19:55 ) *
......

το σχολια σου ''κατα παραγγελια'' να σχολιασεις ζητησα.
πες μου
konst
QUOTE(spysta @ Mar 18 2018, 22:51 ) *
Γιατι τι διαφορα θα κανει στον Λεμπρον να τελειωσει 4ος ή 5ος ή 3ος;;;

Και ενα ρεστ να πρει ο Λαουρι στο τελος παλι κομπλε θα ειναι.


Κατα τ αλλα ..
Εδωσα Γουολ 46 Κεμπα 41 Γκορτατ για Τζειμς 60 Λαουρι 30 Μπειζμορ
Μια χαρα trade

Εδωσα Λεμπρον 60 Αριζα 26 για Λιλαρντ 45 Τζορτζ 38
Μια χαρα

Εδωσα Love 39 Σιμμονς 24 για Πορ 40
Μια χαρα

Εδωσα Πορ 40 για Γιοκιτς 40
Μια χαρα


Και βεβαια ΔΕΝ τα εκανα μονος μου
Καποιοι συμφωνησαν
Και η πλειοψηφια των υπολοιπων εδωσαν allow

Αρα τι συζηταμε;;
ΑΝ καποιο ηταν unfair δεν θα ειχε περασει .. και βεβαιως δεν θα το ειχα στειλει εγω εξαρχης


Και κατι ακομα ..
Οταν εδωσες Μπουκερ Πειτον Μαθιους για Κρις Κολλισον Μαρκανεν .. εγω βετο εριξα .. γιατι ηταν κακο για εσενα.
Αυτα απο εμενα για να γινουν αντιληπτα και κατι πραγματακια




Ποια η διαφορα?? Πλάκα μου κάνεις?? Πρώτα από όλα η ομάδα θέλει νίκες γιατί παίζουν όλα τα spots και πρέπει να βρεθούν μεταξύ τους οι παίχτες γιατί ειναι καινούργια ομάδα.

1.Τελικά ο Lowry είναι 30 ??? Είναι 40??? Τι είναι για εσένα?? Κάνεις trade λοιπόν τον 30αρη? 40arh? Lowry χωρίς παιχνίδια και με 5 νίκες μπροστά η ομάδα του και λες οτι θα φάει rest o Lebron.

Για Lowry
(He was rested on Friday vs. Dallas on the second night of a back-to-back, and with the Raptors running away with the No. 1 seed, we may see him pick up more veteran DNPs down the stretch. The Raptors do have a back-to-back on the schedule next week, so be prepared to stream Delon Wright if Lowry rests again.)

2.Ο Love είναι το ίδιο με Porzingis και Jokic???

Αυτά που λέω δεν πάνε μόνο για έσενα προφανώς.

Για το trade μου .. Έπαιζε φοβερά ο Μarkannen ενώ του έτρωγε λεπτά και shoot ο Mirotic. Περίμενα να πάρει trade o Mirotic όπως και έγινε. Δεν είχα προβέψει οτι θα έχει back spams σε αυτή την ηλικία και ότι θα χάσει 3/3 παιχνίδια αυτή την εβδομάδα. Ουτε ότι θα γεννήσει η γυναίκα του και θα ακυρωθεί η πτήση του. Για Payton έλεγαν trade αν πηγαίνε σε καλή ομάδα θα έιχε αφανιστεί φαντασιακα. Τελικά πήγε Phoenix για 2nd round pick. Ισσοροπημένο trade με Nerds.Αν μπορούσα να προβλέψω αυτά θα προτιμούσα να έπιανα τζοκερακι.
spysta
QUOTE(konst @ Mar 18 2018, 21:14 ) *
Ποια η διαφορα?? Πλάκα μου κάνεις?? Πρώτα από όλα η ομάδα θέλει νίκες γιατί παίζουν όλα τα spots και πρέπει να βρεθούν μεταξύ τους οι παίχτες γιατί ειναι καινούργια ομάδα.

1.Τελικά ο Lowry είναι 30 ??? Είναι 40??? Τι είναι για εσένα?? Κάνεις trade λοιπόν τον 30αρη? 40arh? Lowry χωρίς παιχνίδια και με 5 νίκες μπροστά η ομάδα του και λες οτι θα φάει rest o Lebron.

Για Lowry
(He was rested on Friday vs. Dallas on the second night of a back-to-back, and with the Raptors running away with the No. 1 seed, we may see him pick up more veteran DNPs down the stretch. The Raptors do have a back-to-back on the schedule next week, so be prepared to stream Delon Wright if Lowry rests again.)

2.Ο Love είναι το ίδιο με Porzingis και Jokic???

Αυτά που λέω δεν πάνε μόνο για έσενα προφανώς.

Για το trade μου .. Έπαιζε φοβερά ο Μarkannen ενώ του έτρωγε λεπτά και shoot ο Mirotic. Περίμενα να πάρει trade o Mirotic όπως και έγινε. Δεν είχα προβέψει οτι θα έχει back spams σε αυτή την ηλικία και ότι θα χάσει 3/3 παιχνίδια αυτή την εβδομάδα. Ουτε ότι θα γεννήσει η γυναίκα του και θα ακυρωθεί η πτήση του. Για Payton έλεγαν trade αν πηγαίνε σε καλή ομάδα θα έιχε αφανιστεί φαντασιακα. Τελικά πήγε Phoenix για 2nd round pick. Ισσοροπημένο trade με Nerds.Αν μπορούσα να προβλέψω αυτά θα προτιμούσα να έπιανα τζοκερακι.

1. o Λοουρι ΗΤΑΝ 30 οταν τον πηρα και τωρα ΕΙΝΑΙ 40. Επαιξε καλυτερα και ανεβηκε .. αλλοι παιξανε χειροτερα και επεσαν .. ετσι πανε τα trades.
Λεμπρον εχει επισης back2back .. επομενως εχει ΚΑΘΕ σοβαρο ενδεχομενο να φαει και αυτος rests

2. ο Λοβ του 38-39 με last30 στο 39.. ΜΑΖΙ με τον Σιμμονς στο 24 (Σιμμονς τοτε ΧΩΡΙΣ Βουτσεβιτς, Φουρνιερ και Γκορντον για ΜΕΓΑΛΟ διαστημα) ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ηταν το ιδιο με τον Πορζινγκις ο οποιος επαιζε στο 36-37 last30 κι εχανε και καποια ματς λογω πορβληματων στον αστραγαλο. ο Γιοκιτς ΕΠΙΣΗΣ την στιγμη που εγινε το trade ηταν ακριβως στα ιδια επιπεδα fpts με Πορζινγκις. με τον Πορζινγκις μαλιστα στις αρχες της σεζον να ειναι ΠΟΛΥ ανωτερος απο τον Γιοκιτς.


το trade σου δεν μου αρεσε. το θεωρουσα εις βαρος σου κ γι αυτο τελικα το βεταρα.
εδινες Μπουκερ franchise για Κρις 3η επιλογη (πισω απο Κουμπο Μπλεσντοε)
Πειτον βασικο pg (χωρις Βουτσε και με πολλα θεματα Φουρνιερ Γκορντον) για Κολλισον 3η επιλογη (πισω απο Ντιπο Τερνερ) σε πολυ γεματη ομαδα
konst
1. Ήξερα ότι θα το πεις αυτό και το περίμενα πάρα πολυ. Να σου πω ρε Spy πόσα χρόνια παίζεις fantasy? O Lowry είναι μαζί με τον Derozan στο Τοροντο από το 2012 με τους ΙΔΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ και παίζει στο 40+ όλα αυτα τα χρόνια. ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ δεν ήταν ΠΟΤΕ στο 30.

2. Το Love simmons(ποιος simmons???) για Porzingis απλα δεν υπάρχει.

3. Σου είπα για Payton οτι περίμενα trade! Αν πηγαινε σε αλλη ομάδα με καλό ροστερ δεν θα είχε αξία. Δεν ήξερα ούτε ότι ο Collison θα χάσει 11 παιχνίδια( Σταθερός στο 30 πριν το τραυματισμό). Και περίμενα Markannen να μην χάσει παιχνίδι λόγω ηλικίας και να ανέβει πολυ παραπάνω χωρίς Mirotic.

konst
Στο θέμα μας τώρα, ειχες πάρει Lowry James για Wall Kemba. Δίνεις τον James για George Lillard και τώρα δίνεις τον βελτιωμένο; Lowry με καμένη την μία εβδομάδα και ενώ το πρωτάθλημα τελειώνει. Δεν γίνεται να αλλάζουν οι δικές σου αξιολογήσεις και όλων μας για αυτούς τους παίχτες που έχουν συγκεκριμένη πορεία και ρόλους στο πρωτάθλημα όλα αυτα τα χρόνια.
spysta
QUOTE(konst @ Mar 18 2018, 23:11 ) *
1. Ήξερα ότι θα το πεις αυτό και το περίμενα πάρα πολυ. Να σου πω ρε Spy πόσα χρόνια παίζεις fantasy? O Lowry είναι μαζί με τον Derozan στο Τοροντο από το 2012 με τους ΙΔΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ και παίζει στο 40+ όλα αυτα τα χρόνια. ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ δεν ήταν ΠΟΤΕ στο 30.

2. Το Love simmons(ποιος simmons???) για Porzingis απλα δεν υπάρχει.

3. Σου είπα για Payton οτι περίμενα trade! Αν πηγαινε σε αλλη ομάδα με καλό ροστερ δεν θα είχε αξία. Δεν ήξερα ούτε ότι ο Collison θα χάσει 11 παιχνίδια( Σταθερός στο 30 πριν το τραυματισμό). Και περίμενα Markannen να μην χάσει παιχνίδι λόγω ηλικίας και να ανέβει πολυ παραπάνω χωρίς Mirotic.

1. Aφου ΗΞΕΡΕΣ λοιπον το ιστορικο τους .. γιατι δεν σχολιαζεις και το γεγονος οτι ο Γουολ επαιζε στο 53 περυσι ενω εγω τον εδωσα στο 46 και ο Τζειμς επαιζε στο 56 περυσι ενω τον αγορασα στο 60?
και επισης ΓΙΑΤΙ δεν σχολιαζεις το γεγονος οτι ο Λαουρι ΣΥΝΗΘΩΣ χανει και καμια 10αρια ματς καθε χρονο απο τραυματισμους και ειναι απο τους πιο injury prone παικτες που υπαρχουν?
ΟΣΟ λοιπον πιθανο ηταν το 30 του Λαουρι να γινει 40 .. αλλα τοσο πιθανο ηταν το 46 του Γουολ να γινει 53 και το 60 του 33χρονων Λεμπρον να γινει 56 ...
ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΑ δικενεμου ΜΙΑ ΧΑΡΑ εβγαινε το trade


μου μοιαζει ΑΣΤΕΙΟ να συζηταμε γι αυτο το trade.
ηταν ΞΕΚΑΘΑΡΟ allow απο οποια πλευρα και να το δεις .. θεσεις στα ντραφτς, ιστορικο, fpts, potential κτλ κτλ

2.Προφανως και υπαρχει.
την περιοδο που εγινε ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ κομπλε. στην αρχη της χρονιας ΟΧΙ δεν θα γινοταν.

3.ο καθενας εχει το σκεπτικο του ... υποκειμενικα ειναι ολα αυτα

QUOTE(konst @ Mar 18 2018, 23:39 ) *
Στο θέμα μας τώρα, ειχες πάρει Lowry James για Wall Kemba. Δίνεις τον James για George Lillard και τώρα δίνεις τον βελτιωμένο; Lowry με καμένη την μία εβδομάδα και ενώ το πρωτάθλημα τελειώνει. Δεν γίνεται να αλλάζουν οι δικές σου αξιολογήσεις και όλων μας για αυτούς τους παίχτες που έχουν συγκεκριμένη πορεία και ρόλους στο πρωτάθλημα όλα αυτα τα χρόνια.

μα δεν αλλαζουν οι αξιολογησεις μου.
δινω 2 40ρηδες γιατι εκει παιζουν εδω και τοσο καιρο .. για εναν 60αρη.
και οι δυο πλευρες μπορει να φανε ρεστ .. το τι θα γινει we ll see


κατα τ αλλα το να το παιζεις ΥΠΕΡΜΑΧΟΣ των σωστων και τιμιων trades .. με τις προτασεις που κανεις .. ειναι ΠΟΛΥ fun to watch κατασταση.
και υπαρχουν email για αλα αυτα ετσι ..
konst
QUOTE(spysta @ Mar 19 2018, 03:34 ) *
1. Aφου ΗΞΕΡΕΣ λοιπον το ιστορικο τους .. γιατι δεν σχολιαζεις και το γεγονος οτι ο Γουολ επαιζε στο 53 περυσι ενω εγω τον εδωσα στο 46 και ο Τζειμς επαιζε στο 56 περυσι ενω τον αγορασα στο 60?
και επισης ΓΙΑΤΙ δεν σχολιαζεις το γεγονος οτι ο Λαουρι ΣΥΝΗΘΩΣ χανει και καμια 10αρια ματς καθε χρονο απο τραυματισμους και ειναι απο τους πιο injury prone παικτες που υπαρχουν?
ΟΣΟ λοιπον πιθανο ηταν το 30 του Λαουρι να γινει 40 .. αλλα τοσο πιθανο ηταν το 46 του Γουολ να γινει 53 και το 60 του 33χρονων Λεμπρον να γινει 56 ...
ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΑ δικενεμου ΜΙΑ ΧΑΡΑ εβγαινε το trade


μου μοιαζει ΑΣΤΕΙΟ να συζηταμε γι αυτο το trade.
ηταν ΞΕΚΑΘΑΡΟ allow απο οποια πλευρα και να το δεις .. θεσεις στα ντραφτς, ιστορικο, fpts, potential κτλ κτλ

2.Προφανως και υπαρχει.
την περιοδο που εγινε ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ κομπλε. στην αρχη της χρονιας ΟΧΙ δεν θα γινοταν.

3.ο καθενας εχει το σκεπτικο του ... υποκειμενικα ειναι ολα αυτα


μα δεν αλλαζουν οι αξιολογησεις μου.
δινω 2 40ρηδες γιατι εκει παιζουν εδω και τοσο καιρο .. για εναν 60αρη.
και οι δυο πλευρες μπορει να φανε ρεστ .. το τι θα γινει we ll see


κατα τ αλλα το να το παιζεις ΥΠΕΡΜΑΧΟΣ των σωστων και τιμιων trades .. με τις προτασεις που κανεις .. ειναι ΠΟΛΥ fun to watch κατασταση.
και υπαρχουν email για αλα αυτα ετσι ..


Για να γίνει κάποιο trade υπάρχουν 3 στάδια :

1.Οι προτάσεις και οι συζητήσεις των 2 manager
2.Να συμφωνήσουν και οι 2 manager και να υπαρξει συμφωνία
3.Να ψηφιστεί από όλους αν το trade πρεπει να περάσει

Για το πρώτο όλοι μας έχουμε στείλει και έχουμε δεχτεί φουσκωμένες προτάσεις κατά καιρούς.Τι μου λες να στείλεις email; Kαι εγώ εχω να σου στείλω πολλά απο τις προτάσεις που μου έχεις κάνει κατά καιρούς αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Δεν έχω πρόβλημα με τις προτάσεις αλλά με το 2ο και 3ο στάδιο. Θέλω να υπάρχουν τα ίδια κριτήρια για όλους. Αν θέλετε ας καταργήσουμε και την ψήφο και να περνάνε όλα. Άλλα τότε θα μιλάμε σε άλλη βάση.

Spy δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο για το ζήτημα. Καλη συνέχεια
j-kidd13
Επειδη το Λαουρι στο 30 ειναι αστειο να το συζηταμε,νομιζω οτι το "φταιξιμο" δεν το εχει o λατρεμενος μου λήσταρχος Νταβελης που πηρε τον Λαουρι στο 30,αλλα οσοι ψηφισαν allow σε αυτο το τρειντ.Αν δεν κανω λαθος και εγω allow ειχα ριξει αρα πιανει και μενα η μπαλα.Δεν νομιζω οτι θα υπηρχε καποιος που θα του προτειναν να παρει τον Λαουρι στο 30 με ανταλλαγματα κοντα σε αυτην την αξια,και το αρνουταν.Ετσι και ο μικρος Αρσεν Λουπεν του φορουμ βρηκε ευκαιρια να τον τσιμπησει.Κακως ολοι οι υπολοιποι ριξαμε allow ,οσοι ριξαμε τοτε,δεν μετρησαμε καλα το τρειντ,γιατι το Upside του Λαουρι ηταν τεραστιο και το να παει στο 38-39 ηταν θεμα χρονου,γεγονος που μαζι με τον Λεμπρον καθιστουσε το τρειντ steal.

Τωρα για τα υπολοιπα τρειντ,δεν ειναι κατι κραυγαλεο,απλα το potential ηταν υπερ του Νταβελακου,και του βγηκε σε ολα.Το Λοβ για Πορζ δεν ηταν για βετο,πανω κατω στα ιδια παιζανε,και δωθηκε κατα την συνηθη τακτικη σπυστακου ενας συμπληρωματικος με καποια αξια,που ο Σιμονς εκεινη την περιοδο δεν επαιζε ιδιαιτερα καλα,αλλα ειχε κανει και αρκετα καλα διαστηματα με πολυ καλα σκορ.Απλα το potential ηταν υπερ του Πορζινγκις.Και το Πορζινγκις για Γιοκιτς,γινοταν,διοτι ο Γιοκιτς δεν επαιζε καλα βασει των στανταρντ του,και ανεβηκε μετα το τρειντ του σπυστα.Ειναι τρειντ δηλαδη που παρα το potential που γερνει μονοπατα,δεν ειναι για βετο κατ εμε.Εγω βεβαια ποτε και για κανεναν λογο δεν θα δεχομουν να κανω αυτα τα τρειντ απο τη μερια των αλλων,εκει ειναι το θεμα.
sacarame
Καλά ότι μπήκε μέσα στις κουβέντες το Γιοκιτς- Πορζίνγκις ως unfair με ξεπερνάει. Λες και δώσαμε τον Τζόρνταν για τον Σιμπκινς ξέρω γω...


Λες και δεν είναι γνωστό πως είμαι ο τελευταίος που θα βοηθήσει τον μπαγλαμά σε τρέηντ. Που στην συντριπτική πλειοψηφία των τρέηντς του έχω βετάρει αυτόματα...


Επειδή βγήκε οφφ ο Πορζίνγκις με out for season δε σημαίνει ότι έκλεψε ο Σπύρος. Ο Σέρβος επί 3 μήνες ήταν ασανσέρ. Θέλαμε να πάρουμε έναν πιο σταθερό παίκτη και ισάξιο στη θέση του.

Ίδια ομάδα ήταν οι Νάγκετς τότε και τώρα ενώ και οι Νικς σε εκείνο το σημείο έδειχναν ότι θα το παλέψουν για την έξτρα περίοδο..

Τελοσπάντων συνεχίστε τη μίρλα σας εκατέρωθεν...
konst
Είπα πουθενά οτι το Jokic Porzingis είναι unfair??? Το Love-Porzingis είναι unfair . Απλά ανέφερα οτι μετά έγινε και Jokic για να δείξω όλη την ακολουθία.
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Mar 19 2018, 12:45 ) *
Λες και δεν είναι γνωστό πως είμαι ο τελευταίος που θα βοηθήσει τον μπαγλαμά σε τρέηντ. Που στην συντριπτική πλειοψηφία των τρέηντς του έχω βετάρει αυτόματα...


laugh.gif
SteveNashidis
QUOTE(spysta @ Mar 18 2018, 21:27 ) *
με δυο 40αρηδες που βλεπεις να τον αγοραζω στο 45?
μηπως μπερδευεσαι απο τοτε που αγορασες τον 32αρη Ντιουιντλι για τον 27αρη Καρολ?
smiley.gif


Τουλάχιστον σε ευχαριστώ που έγραψες ότι είναι 32αρης ο Ντιουιντλι. Γιατί από τις προτάσεις σου είχε αξία στο 27.


QUOTE
Λες και δεν είναι γνωστό πως είμαι ο τελευταίος που θα βοηθήσει τον μπαγλαμά σε τρέηντ. Που στην συντριπτική πλειοψηφία των τρέηντς του έχω βετάρει αυτόματα...

laugh.gif laugh.gif
sacarame
Με ψήφους 7-6 το τρέηντ πέρασε....
Air Kef
Τι locked 1 το ξημέρωμα γαμώ το νινι που σε πέταγε angry_red.gif

Πέτα τον νταν έξω και βάλε ερσάν
Pierce
Έχει αλλάξει η ώρα στις ΗΠΑ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.