Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
sacarame
Λοιπόν έχουμε απόφαση μετά το ολιγόλεπτο meeting.. ( ή μήπως μπίτινγκ tongue.gif )


Συμφωνούμε και οι 2 πώς δεν είναι fair στα μάτια μας το trade.

Στο πρώτο σκέλος του trade, δηλαδή το Batum - Gobert για Kanter - Ζάχος υπάρχει μια σημαντική διαφορά που δημιουργείται. Ο Ζάχος είναι ταβανάτος, ο Καντέρ δεν είσαι σοβαρός και όσο δεν αποφασίζει να παίξει άμυνα δεν θα πάρει παραπάνω λεπτά, άρα δεν βλέπω πως στα μάτια πολλών ξεπερνάει το 30.

Από την άλλη είναι δύο παίκτες ας πούμε του 33. Άρα υπαρχει μια διαφορά που πρέπει να καλυφθεί.


Ο Embiid είναι μια επιλογή με potential αλλά και με προβλήματα. Για να καλυφθεί η διαφορά στο τρέηντ, πρέπει να παίξει γύρω στο 30.
Δεν λέω ότι δεν γίνεται αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ αυτή τη στιγμή. Θεωρώ ότι με το minutes restriction που θα εξακολουθήσει να έχει ακόμα καθώς και με κάποια dtd που θα εμφανιστούν στα back2back παιχνίδια, δεν θα μπορέσει να το πιάσει. Άρα δεν βλέπω πως ακριβώς αυτή τη στιγμή θα καλύψει τη διαφορά του πρώτου σκέλους. Τον βάζω στο 25 αυτή τη στιγμή.

Παράγοντας Jeff Green δεν υπάρχει στο trade. Αλλά βλέποντας και την 9αδα του Hoop Rebels θεωρώ ότι ο Embiid δεν καλύπτει τη διαφορά ούτε από τον τελευταίο παίκτη της 9αδας, άρα ο Rebels εμφανίζεται χαμένος στο trade.


Οπότε με τη σύμφωνη γνώμη και των δύο μας, το τρέηντ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ.
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Oct 30 2016, 11:46 ) *
Δεν διαβασα όλο το ποστ και σταμάτησα στο gobert 33. Που ήδη έχει κάνει 35 και 40 και ήταν η αιτία να μην περάσει το trade σου τις προαλλες.

Το πρόβλημα δεν είναι που βγαίνουν τα νούμερα σου (γιατί κλασσικά οι δικοί σου έχουν +5 και αυτοί που παίρνεις -5 ) αλλά γιατί διακαώς η HREB θέλει να φορτωθεί τα σαπάκια Καντέρ, Ζιμπο, με τον δεύτερο να παίζει σε ομάδα καφενείο, για να δώσει έναν από τους καλύτερους ψηλούς του , όταν μάλιστα δεν έχει πρόβλημα με τον 9ο παίκτη.

Μελλοντικά δε νομίζω να ξανασχοληθώ με ψηφοφορία ή συζήτηση στο φόρουμ , για παρόμοιο trade που έχει ήδη απορριφθεί.



Ο λογος που σου απανταω ειναι η τελευταια προταση.
Η λογικη μου γενικα πανω στο θεμα ειναι η εξης:
Γινεται ενα trade που η λιγκα απορριπτει. Οι δυο εμπλεκομενοι συνεχιζουν τις συζητησεις και προσπαθουν να το βελτιωσουν. Για ποιο λογο πρεπει εμεις οι υπολοιποι να απορριψουμε μια "βελτιωμενη" ανταλλαγη χωρις να την εξετασουμε; Για να επιμενουν οι δυο εμπλεκομενοι, σημαινει οτι θελουν τους παιχτες που θα παρουν. Αποκλειεται να καταληξουν σε κατι πιο δικαιο απο το προηγουμενο; Ισα ισα που αυτο θεωρω οτι πρεπει να κανουν, να συνεχισουν τις διαπραγματευσεις για κατι πιο ισορροπημενο!

ΥΓ. Επειδη κι εγω θεωρω οτι ο Gobert ειναι γυρω στο 33 και δε θα αλλαξω γνωμη(ακομα) με ενα 35 κι ενα 40, οποιος θα αγοραζε Gobert στο 38, του δινω πακετο Davis-Kounmpo στο 110...
spysta
QUOTE(sacarame @ Oct 30 2016, 21:27 ) *
Λοιπόν έχουμε απόφαση μετά το ολιγόλεπτο meeting.. ( ή μήπως μπίτινγκ tongue.gif )


Συμφωνούμε και οι 2 πώς δεν είναι fair στα μάτια μας το trade.

Στο πρώτο σκέλος του trade, δηλαδή το Batum - Gobert για Kanter - Ζάχος υπάρχει μια σημαντική διαφορά που δημιουργείται. Ο Ζάχος είναι ταβανάτος, ο Καντέρ δεν είσαι σοβαρός και όσο δεν αποφασίζει να παίξει άμυνα δεν θα πάρει παραπάνω λεπτά, άρα δεν βλέπω πως στα μάτια πολλών ξεπερνάει το 30.

Από την άλλη είναι δύο παίκτες ας πούμε του 33. Άρα υπαρχει μια διαφορά που πρέπει να καλυφθεί.


Ο Embiid είναι μια επιλογή με potential αλλά και με προβλήματα. Για να καλυφθεί η διαφορά στο τρέηντ, πρέπει να παίξει γύρω στο 30.
Δεν λέω ότι δεν γίνεται αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ αυτή τη στιγμή. Θεωρώ ότι με το minutes restriction που θα εξακολουθήσει να έχει ακόμα καθώς και με κάποια dtd που θα εμφανιστούν στα back2back παιχνίδια, δεν θα μπορέσει να το πιάσει. Άρα δεν βλέπω πως ακριβώς αυτή τη στιγμή θα καλύψει τη διαφορά του πρώτου σκέλους. Τον βάζω στο 25 αυτή τη στιγμή.

Παράγοντας Jeff Green δεν υπάρχει στο trade. Αλλά βλέποντας και την 9αδα του Hoop Rebels θεωρώ ότι ο Embiid δεν καλύπτει τη διαφορά ούτε από τον τελευταίο παίκτη της 9αδας, άρα ο Rebels εμφανίζεται χαμένος στο trade.


Οπότε με τη σύμφωνη γνώμη και των δύο μας, το τρέηντ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ.

TEΛΕΙΑ !!!!

υπολογιζετε λοιπον
Καντερ 30+Ζαχο 28 =58
Μπατουμ 33+Γκομπερτ33=66

8 ποντοι διαφορα ..

δηλαδη ο ο τριτος παικτης που χρειαζεται ο Ρεμπελς ειναι ενας παικτης στο 28.
και τον Επιιντ τον υπολογιζετε στο 25.

δηλαδη ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ το trade ΓΙΑ 3 ΜΟΝΑΔΕΣ ???
10 διαφορετικοι χρηστες εχουν διαφορετικη αγνωμη (allow οr veto) και ερχεται ισοπαλια η φαση
αλλα ακυρωνεται το trade ΓΙΑ 3 ΜΟΝΑΔΕΣ στον Embiid που μπορει οχι απλα να τις καλυψει .. αλλα να τις ΥΠΕΡκαλυψει.



---------
επισης αυτο με τον τελευταιο παικτη 9αδας που αναφερεις εγω δεν το αντιλαμβανομαι.
αν εχω 8ο και 9ο παικτη στο 33 και το 25 ... και 10ο παικτη στο 20
και θελω να δωσω τον 33 για να παρω 30 και 25 ... και να εχω 8ο 30 9ο 25 και 10ο 25 ...
κι ας χασω 3 μοναδες στην 9αδα μου .. ΑΛΛΑ να διασφαλισω οτι εχω καλυτερο παγκο για την πορεια της σεζον ...

ΠΟΥ το κακο ???
ΠΩΣ αποτελει λογο για βετο αυτο ??????
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Oct 30 2016, 23:58 ) *
TEΛΕΙΑ !!!!

υπολογιζετε λοιπον
Καντερ 30+Ζαχο 28 =58
Μπατουμ 33+Γκομπερτ33=66

8 ποντοι διαφορα ..

δηλαδη ο ο τριτος παικτης που χρειαζεται ο Ρεμπελς ειναι ενας παικτης στο 28.
και τον Επιιντ τον υπολογιζετε στο 25.

δηλαδη ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ το trade ΓΙΑ 3 ΜΟΝΑΔΕΣ ???
10 διαφορετικοι χρηστες εχουν διαφορετικη αγνωμη (allow οr veto) και ερχεται ισοπαλια η φαση
αλλα ακυρωνεται το trade ΓΙΑ 3 ΜΟΝΑΔΕΣ στον Embiid που μπορει οχι απλα να τις καλυψει .. αλλα να τις ΥΠΕΡκαλυψει.



---------
επισης αυτο με τον τελευταιο παικτη 9αδας που αναφερεις εγω δεν το αντιλαμβανομαι.
αν εχω 8ο και 9ο παικτη στο 33 και το 25 ... και 10ο παικτη στο 20
και θελω να δωσω τον 33 για να παρω 30 και 25 ... και να εχω 8ο 30 9ο 25 και 10ο 25 ...
κι ας χασω 3 μοναδες στην 9αδα μου .. ΑΛΛΑ να διασφαλισω οτι εχω καλυτερο παγκο για την πορεια της σεζον ...

ΠΟΥ το κακο ???
ΠΩΣ αποτελει λογο για βετο αυτο ??????

Απλα εδω να πω πως ο τριτος παίκτης δεν πρεπει να ναι στο 28,διότι ο 9ος παικτης του μαικ που θα βγει απο την 9αδα για να μπουν οι 3 που θα του εδινες,ειναι ειτε ο Τερνερ,ειτε ο Τζαμαλ,που κανεις δεν εχει αξια 20...Μιλαμε για τουλάχιστον 23,24...οποτε μιλάμε για παικτη 31-32...
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 30 2016, 22:11 ) *
Απλα εδω να πω πως ο τριτος παίκτης δεν πρεπει να ναι στο 28,διότι ο 9ος παικτης του μαικ που θα βγει απο την 9αδα για να μπουν οι 3 που θα του εδινες,ειναι ειτε ο Τερνερ,ειτε ο Τζαμαλ,που κανεις δεν εχει αξια 20...Μιλαμε για τουλάχιστον 23,24...οποτε μιλάμε για παικτη 31-32...

μα ο,τι και να ναι Αγγελε

αν θελει καποιος να εχει 10ο και 11ο παικτη του 28 αντι για εναν στο 33 που ειναι στην 9αδα του ..

που το κακο ?? γιατι να παει veto ?

θελω να πω οτι μιλαμε για ΜΙΚΡΗ διαφορα
οχι οτι δινω ενα 40αρη για 2 20αρηδες
αλλα
οτι δινω εναν 33αρη για 2 28αρηδες.
(οπου ο ενας μαλιστα εχει και το ποτενσιαλ να παιξει ψηλοτερα)


-------- ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ με λιγα λογια ... ΕΓΩ μπορει να θελω να χασω λιγες μοναδες απο την 9αδα μου .. ΩΣΤΕ να αυξησω τις αντιστοιχες μοναδες του παγκου μου.
ΓΙΑΤΙ να αποτελεσει λογο για βετο αυτο ????

εγω πχ μπορει
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Oct 31 2016, 00:18 ) *
μα ο,τι και να ναι Αγγελε

αν θελει καποιος να εχει 10ο και 11ο παικτη του 28 αντι για εναν στο 33 που ειναι στην 9αδα του ..

που το κακο ?? γιατι να παει veto ?

θελω να πω οτι μιλαμε για ΜΙΚΡΗ διαφορα
οχι οτι δινω ενα 40αρη για 2 20αρηδες
αλλα
οτι δινω εναν 33αρη για 2 28αρηδες.
(οπου ο ενας μαλιστα εχει και το ποτενσιαλ να παιξει ψηλοτερα)


-------- ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ με λιγα λογια ... ΕΓΩ μπορει να θελω να χασω λιγες μοναδες απο την 9αδα μου .. ΩΣΤΕ να αυξησω τις αντιστοιχες μοναδες του παγκου μου.
ΓΙΑΤΙ να αποτελεσει λογο για βετο αυτο ????

εγω πχ μπορει


Καλο θα ηταν αυτο το σκεπτικο, οποτε υπαρχει, να το δηλωνει ο ιδιος ο εμπλεκομενος στο trade για να αποτρεψει το veto. Εγω πχ δεν το εχω και δεν κανω τις ανταλλαγες ετσι, αρα ειναι πιο πιθανο να ψηφισω veto σε μια ανταλλαγη που καποιος χανει 3 μοναδες απ την 9αδα του. Αν ομως τον δω με την ανακοινωση του trade να δηλωνει οτι ξερει πως χανει 2-3 μοναδες και θελει να βελτιωσει τον παγκο του για το ενδεχομενο τραυματισμων, θα ψηφισω allow!
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 30 2016, 22:45 ) *
Καλο θα ηταν αυτο το σκεπτικο, οποτε υπαρχει, να το δηλωνει ο ιδιος ο εμπλεκομενος στο trade για να αποτρεψει το veto. Εγω πχ δεν το εχω και δεν κανω τις ανταλλαγες ετσι, αρα ειναι πιο πιθανο να ψηφισω veto σε μια ανταλλαγη που καποιος χανει 3 μοναδες απ την 9αδα του. Αν ομως τον δω με την ανακοινωση του trade να δηλωνει οτι ξερει πως χανει 2-3 μοναδες και θελει να βελτιωσει τον παγκο του για το ενδεχομενο τραυματισμων, θα ψηφισω allow!

μα ρε Πανο .. νομιζω ειναι προφανες οτι καποιος θα το εκανε γι αυτο το λογο.
δεν πιστευω οτι καποιος απο εδω μεταξυ μας δεν θα μετρουσε τις μοναδες της 9αδας του.

και αν καποιος δεν τις μετρουσε θα ''φαινοταν'' και απο το trade wink.gif

τεσπα γενικα συμφωνω .. οσο γραφουμε και εξηγουμαι το σκεπτικο μας τοσο καλυτερα και για τους αλλους.
sacarame
Να πούμε ότι το τρέηντ το τελευταίο πέρασε με ψήφους 7-1
j-kidd13
Δεν μας γ.....ς λεω γω,ακομα δεν αρχίσαμε 8 χαμενα ματς και 7 σε μια βδομαδα??Κ χτύπησε κ ο Λιλαρντ λεει το δαχτυλο.
Και να σου 9ος,αντι 2-3ος που θα επρεπε...
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
KECH traded Dwight Howard, Atl to MONE
KECH traded Trevor Booker, Bkn to MONE
KECH traded Tyler Johnson, Mia to MONE
MONE traded Paul Millsap, Atl to KECH
MONE traded Tristan Thompson, Cle to KECH
MONE traded Tyus Jones, Min to KECH


Να γράψω εδώ τυπικά και το τρέηντ... Ψηφίστε...
sacarame
QUOTE(sacarame @ Nov 10 2016, 23:32 ) *
Να γράψω εδώ τυπικά και το τρέηντ... Ψηφίστε...



Με ψηφους 6-3 περασε το συγκεκριμενο.

Επισης το Γκομπερ για Ολαντιπο ειναι ηδη στο 9-0 οποτε το περναω κι αυτο..
SteveNashidis
QUOTE(sacarame @ Nov 11 2016, 16:11 ) *
Με ψηφους 6-3 περασε το συγκεκριμενο.

Επισης το Γκομπερ για Ολαντιπο ειναι ηδη στο 9-0 οποτε το περναω κι αυτο..



Δηλαδή τώρα που γυρνάει και είναι το κλίμα καλό να κάνουμε και εμείς; laugh.gif

Τον γρηγόρη από την Σενεγάλη τον πουλάς;;;;
j-kidd13
Χορφορντ δε γ@#Ρ%αι σε φιλε?Διασειση επαθες,οχι εγκεφαλικο,και εχεις χασει 8 παιχνιδια.Σε δινουνε ετοιμο να γυρισεις,σε αφηνω μεσα,και χανεις τα 2 πρωτα ματς.Ελεος δηλαδη.
Εχουμε παιξει 3,5 βδομαδες και εχω χασει 15 παιχνιδια απο την 9αδα,500 ποντοι χαλαρα.Ειπαμε. shot.gif
aegeansheed
Ισοφάριση career high δηλαδή...
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 17 2016, 01:12 ) *
Χορφορντ δε γ@#Ρ%αι σε φιλε?Διασειση επαθες,οχι εγκεφαλικο,και εχεις χασει 8 παιχνιδια.Σε δινουνε ετοιμο να γυρισεις,σε αφηνω μεσα,και χανεις τα 2 πρωτα ματς.Ελεος δηλαδη.
Εχουμε παιξει 3,5 βδομαδες και εχω χασει 15 παιχνιδια απο την 9αδα,500 ποντοι χαλαρα.Ειπαμε. shot.gif


QUOTE(sacarame @ Feb 22 2016, 01:22 ) *
Σε μια χρονιά που κατά σειρά είχαμε:

  • τον υπολογιστή να κολλάει και να μας δίνει τον Evans στο ντραφτ, ο οποίος ήταν εξαρχής οφφ για 6 βδομάδες
  • το Out for season του Noah μετά από τραυματισμό 4 εβδομάδων πάνω που είχε αρχίσει να γίνεται παίκτης 9αδας
  • τον τραυματισμό Μπερκς, που γράψαν για 6 βδομάδες, διανύουμε την 7η και δεν έχει ακουστεί τίποτα
  • τις 3-4 βδομάδες οφφ του Mudiay
  • Τα 15!!!!! χαμένα ματς του Favors εντός 9άδας, όπου κάθε Δευτέρα ήταν ready to play και μετά τον ψάχναμε
  • το Out for season του Evans
  • και γενικά πάνω 30 χαμένα ματς ενώ όλο και κάτι θα ξεχνάω


p.s. Ρε πινάρετε στο εναρκτήριο την ουρουλού της Λίγκας να χαζεύουμε κι εμείς.
sacarame
QUOTE(Voyager @ Nov 11 2016, 18:04 ) *
Τον γρηγόρη από την Σενεγάλη τον πουλάς;;;;



Πάντα ανοιχτός σε προτάσεις

QUOTE(aegeansheed @ Nov 17 2016, 08:01 ) *
p.s. Ρε πινάρετε στο εναρκτήριο την ουρουλού της Λίγκας να χαζεύουμε κι εμείς.


Έλα αγορίνα....

http://games.espn.com/fba/leagueoffice?lea...p;seasonId=2017
sacarame
Εχουμε τρεηντ.

Μαρκ γκαζολ και μαρκοφ μορρις για παυλογιωργη και χολλις τζεφερσον..


Ψηφιστε..

Βετο απο μενα..
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Nov 18 2016, 00:10 ) *
Εχουμε τρεηντ.

Μαρκ γκαζολ και μαρκοφ μορρις για παυλογιωργη και χολλις τζεφερσον..


Ψηφιστε..

Βετο απο μενα..

Ετοιμασου για το δριμυ μανιφέστο του Spysta... biggrin.gif


spysta
ΠΟΛΥ ωραιο και ισορροπημενο trade

ΠΟΥΛΑΩ
--->Marc 38 + Kieff 28 = 66
ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΑΙΖΟΥΝ
-->37 + 30=67
ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΠΑΙΖΑΝ
-->37 +24 = 61

για
ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ
-->George 45 + RHJ 22 = 67
ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΑΙΖΟΥΝ
-->41+18=59
ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΠΑΙΖΑΝ
-->43+19=62

13-0 allow ΠΡΕΠΕΙ να βγει



ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ
εγω θα βαλω καλυτερο παικτη απο Μαρκ στην 9αδα μου και θα συμπληρωσω με Jones ή Leuer τον Κιφ
ο NERD θα ανοιξει το rotation του και την διαφορα απο Μαρκ Τζορτζ θα την καλυψει με Κιφ και τον 20αρη που θα βαλει στο παγκο


κατα τ αλλα
- Τζορτ περυσι τελειωσε στο 42,7 ΧΩΡΙΣ Τιγκ , Θαδεους και τον φετινο ανεβασμενο Τερνερ. επομενως το 43 ειναι το πιο λογικο για φετος. διακυμανση fpts απο 41 ως 45
- Ρονταε ουσιαστικα αγουρος ρουκι .. νον φακτορ (ισως σε κανα δυο μηνες να ειναι πιο σταθερος) !!διακυμανση fpts απο 18 ως 22
- Μαρκ κλασσικη αξια σε ομαδα με καλυτερο πλανο φετος. διακυμανση fpts απο 37 ως 39 (ισως το 38 πιο σωστο λογω μερικων χαμενων παιχνιδιων προς το τελος της σεζον)
- Mαρκιεφ με αναβαθμισμενο ρολο στους Ουιζαρντς ως βασικο 4αρι με πολλα λεπτα και πολλα σουτ. διακυμανση fpts απο 26 ως 30



αυτα.
Gravedigger
Έχω να δηλώσω ότι λειτουργείτε όλοι εναντίον του Σπύρου. Ψηφίζω allow! χαχα
sacarame
QUOTE(Gravedigger @ Nov 18 2016, 01:46 ) *
Έχω να δηλώσω ότι λειτουργείτε όλοι εναντίον του Σπύρου. Ψηφίζω allow! χαχα



Κουλη λεγε αληθεια τωρα. Ποσο σου ζαλισε τον... Ερωτα για να κανεις ποστ και μαλιστα στην ξενη λιγκα.. tongue.gif
Gravedigger
QUOTE (sacarame @ Nov 18 2016, 01:54 ) *
Κουλη λεγε αληθεια τωρα. Ποσο σου ζαλισε τον... Ερωτα για να κανεις ποστ και μαλιστα στην ξενη λιγκα.. tongue.gif

Χαχαχα, όχι πολύ! Αλλά σοβαρά εγώ θα το περνούσα, δεν είναι τόσο τραγικό. Σίγουρα σε όλα τα trade κάποιος ευνοείται, αν η διαφορά δεν είναι τεράστια δεν βρίσκω το λόγο να μην περάσει. Έχουμε περάσει και χειρότερα σίγουρα!
spysta
ΠΕΣ ΤΑ ΚΟΥΛΙΟΥΣ !!

ακουω κατι παλαβα και τρελαινομαι , μαθαινω προτασεις για Τζορτζ (σαφεστατα κατωτερες του Κιφ Μαρκ) που εχουν αλλοι players αλλα σε μενα veto !!! θα γελασουμε !!



QUOTE(sacarame @ Nov 17 2016, 23:54 ) *
Κουλη λεγε αληθεια τωρα. Ποσο σου ζαλισε τον... Ερωτα για να κανεις ποστ και μαλιστα στην ξενη λιγκα.. tongue.gif

τον ρωτησα τη γνωμη του.
τον ρωτησα allow οr veto
μου ειπε allow

και μετα απλα τον ενημερωσα να διαβασει το ποστ μου .. με την οποια αναλυση μου .. συμφωνησε.

thats all ναουμ
jasonick
QUOTE(aegeansheed @ Nov 17 2016, 08:01 ) *
Ισοφάριση career high δηλαδή...




p.s. Ρε πινάρετε στο εναρκτήριο την ουρουλού της Λίγκας να χαζεύουμε κι εμείς.



Οι Μορμόνοι τα dtd πρέπει να τα ερμηνεύουν διαφορετικά, 6ο συνεχόμενο παιχνίδι εκτός ο Hill και η κατρακύλα συνεχίζεται.
Η επιτομή της σταθερότητας, η Άρσεναλ του φάνταζυ -μιας και πάντα βγαίνουμε στις θέσεις του Τσου Λου αλλά ποτέ δεν κερδάμε- έχει πέσει στην 12η θέση. Career low πρέπει να είναι αφού την 1η χρονιά δεν την μετράμε καθόλου.
SteveNashidis
QUOTE(jasonick @ Nov 18 2016, 07:14 ) *
Οι Μορμόνοι τα dtd πρέπει να τα ερμηνεύουν διαφορετικά, 6ο συνεχόμενο παιχνίδι εκτός ο Hill και η κατρακύλα συνεχίζεται.
Η επιτομή της σταθερότητας, η Άρσεναλ του φάνταζυ -μιας και πάντα βγαίνουμε στις θέσεις του Τσου Λου αλλά ποτέ δεν κερδάμε- έχει πέσει στην 12η θέση. Career low πρέπει να είναι αφού την 1η χρονιά δεν την μετράμε καθόλου.


Περιμένουμε την αναθεωρημένη edition της υπογραφής σου. laugh.gif


Spysta allow από μένα
spysta
QUOTE(Voyager @ Nov 18 2016, 10:41 ) *
Spysta allow από μένα

Θαμπς απ φιλος
Pierce


jasonick
QUOTE(Voyager @ Nov 18 2016, 12:41 ) *
Περιμένουμε την αναθεωρημένη edition της υπογραφής σου. laugh.gif


Λες να φταίει αυτό; tongue.gif Δεν είναι να παίζουμε, έγινε άμεσα η αλλαγή.
sacarame
Με 6-3 περασε το τρεηντ.. Φωτο μετα
j-kidd13
Κριμα να περασει το τρειντ ενω ο σπυστα δήλωσε πως θα δωσει την ομαδα σε αλλον κ θα ξανασχοληθει απο τη νεα σεζόν με το φαντασι λογω του θέματος με τα βετο για αυτο το τρειντ! biggrin.gif
Μια χαρά θα ησουν τώρα λακαμα!

Χορφορντ γαμ.....
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 19 2016, 01:32 ) *
Κριμα να περασει το τρειντ ενω ο σπυστα δήλωσε πως θα δωσει την ομαδα σε αλλον κ θα ξανασχοληθει απο τη νεα σεζόν με το φαντασι λογω του θέματος με τα βετο για αυτο το τρειντ! biggrin.gif
Μια χαρά θα ησουν τώρα λακαμα!

Χορφορντ γαμ.....


Αν επιμεινει στην παραχωρηση της ομαδας, δηλωνω το ενδιαφερον μου για την αποκτηση της ομαδας του μεχρι το τελος της σεζον!
sacarame
QUOTE
Nov 219:44 PMTrade Accepted
SP traded Chris Paul, LAC to 11GL
SP traded Robert Covington, Phi to 11GL
11GL traded Gordon Hayward, Uta to SP
11GL traded Reggie Jackson*, Det to SP


Ψηφος
aegeansheed
Χοντρό
Tobias Funke
QUOTE (aegeansheed @ Nov 22 2016, 13:40 ) *
Χοντρό


Εσύ θυμάσαι το περσινό γι αυτό πετάχτηκες tongue.gif
SteveNashidis
Μπορούν οι εμπλεκόμενοι να μας βοηθήσουν με το τρέιντ για να μην ξαναφάει βέτο ο σπύστα αδικήσουμε τις συζητήσεις τους ;


Υ.Γ. Knight μετά από ένα 50,30,22 , σε βάζω 9άδα και μου δίνεις 8. Ξέρεις τι έχεις ακούσει μέχρι τώρα ε;

Υ.Γ 2 Ευχαριστούμε τον Ρούντι για την προσφορά του στην ομάδα. Βούτσε με το 20αρι σου θές 3 παιχνίδια για να ξεπεράσεις την αυλαία του Ρούντι.
Υ.Γ.3 Άντερσον σε πήρα για να σε παρασύρει το ρέμα του Χάρντεν . Το νου σου!
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Nov 22 2016, 11:56 ) *
Ψηφος

Veto...
Αναμενω το μανιφέστο του Spystako.. biggrin.gif
Αν απειλησει ξανα πως θα αποχωρήσει οπως εκανε στο προηγούμενο trade απλά αφήστε τον...να αραιωνουμε cool.gif


spysta
απλα πραγματα συνηθισμενα
σπας ενα παικτη ΤΟΠ5 του 50 οπως ο Κρις Πολ για δυο 35αρηδες.

που ακιρβως δυσκολευεστε ??

στο οτι ο Πολ δεν ειναι 50 ??? ποσο ειναι 49?48? .... ο Πολ πουλιεται στο 50 οπως θα εκανε ο καθενα σας γιατι ΕΙΝΑΙ Ο ΚΡΙΣ ΠΟΛ και βασικα ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ 50.
στο οτι οι Χειγουροντ Ρετζι δεν ειναι 35αρηδες ... ?? ειναι 36 ? αντε 36 ... ιδιες ομαδες ιδιοι παικτες και περυσι στα ιδια νουμερα τελειωσαν .. στο 35-36.

ο Κοβ ειναι σαπιος αυτη τη στιγμη .. εχει ενα ποτενσιαλ (εξου και το 28 προτζεκτιον) αλλα εινα πανιβλακας .. προταθηκε και ο Τζαμαλ .. ο φιλος προτιμησε Κοβινγκτον.


35+35 για 50+20
οπου μπορει να γινει 36+36 για 50+23

simple as that


για να σπασεις 50αρη θα παρεις
1)ειτε δυο 35αρηδες
2)ειτε ενα 40αρι + ενα 30αρι


τοσες φορες το εχουμε δει αυτο .. προς τι ολο το νταβαντουρι δεν καταλαβα
a bullet for your head
Αφου ειναι ΤΟΣΟ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΟ trade όπως λες, τότε ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕΙ το veto που θα φας... rolleyes.gif
Top5 και 50αρης ο Paul....επικαλεισαι τα projections για τον Covington την στιγμη που στα σκουπίδια των FA βρίσκεις καλυτερους απο το 18αρι του Covington biggrin.gif
Παίρνεις μια προοπτική 72 εως 75 ποντων και δίνεις τον Paul που τον κοστολογεις στο 50 και θα τελειώσει στο 46-47 και τον Covington, που οταν επιστρέψουν Noel- Simmons, ΟΥΤΕ Ο ΙΔΙΟΣ O COVINGTON ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΓΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΝ ΕΠΑΙΖΕ FANTASY biggrin.gif

ΥΓ1: Ευχαριστώ για τον Bayless by the way 19.gif
spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 22 2016, 16:11 ) *
Αφου ειναι ΤΟΣΟ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΟ trade όπως λες, τότε ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕΙ το veto που θα φας... rolleyes.gif
Top5 και 50αρης ο Paul....επικαλεισαι τα projections για τον Covington την στιγμη που στα σκουπίδια των FA βρίσκεις καλυτερους απο το 18αρι του Covington biggrin.gif
Παίρνεις μια προοπτική 72 εως 75 ποντων και δίνεις τον Paul που τον κοστολογεις στο 50 και θα τελειώσει στο 46-47 και τον Covington, που οταν επιστρέψουν Noel- Simmons, ΟΥΤΕ Ο ΙΔΙΟΣ O COVINGTON ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΓΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΝ ΕΠΑΙΖΕ FANTASY biggrin.gif

ΥΓ1: Ευχαριστώ για τον Bayless by the way 19.gif

ψηφισε εσυ με το σκεπτικο οτι ο Πολ θα τελειωσει στο 46-47 .. οταν περυσι τελειωσε στο 49,2 και φετος ειναι στο 50.
ο Πολ ειναι 50αρης.
για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τον εχει στην ομαδα του ειναι 50αρης και πουλιεται εκει γιατι απλουστατα αποτελει παικτη ΤΟΠ5.

ειναι Ο ΚΡΙΣ ΠΟΛ. οχι ο Τζορτζ οχι ο Μπατλερ .. Ο ΚΡΙΣ ΠΟΛ.
ενας παικτη που ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ μπορει να σου βγαλει 5 σερι παιχνιδια στο 60 και μετα να παιζει ΧΑΛΑΡΑ στο 42 για τα επομενα 3.

ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ???
θα χασει 4 ματς στο τελος ... αντε να χασει να χασει 4 ματς στο τελος .. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ 50 θα φυγει ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΡΙΣ ΠΟΛ και ΚΥΡΙΩΣ .. γιατι ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ 50 και περυσι ΕΠΑΙΖΕ στο 50 και ΠΡΟΠΕΡΣΙ επαιζε στο 50 και ΠΑΝΤΑ επαιζε στο 50.



για πες μου λιγο φιλος ... πας να σπασεις Λεμπρον ( ο οποιος επισης ειναι 50αρης) .. ΤΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ζητας ??







a bullet for your head
Αφου ο Chris Paul ειναι....Ο CHRIS PAUL...γιατί τον σουταρεις??
Τελειωσε στο 49 πέρσι?
Ο Okaforas που επελεξες στο Νο50 ποσο τελειωσε??? biggrin.gif
What's my point?
Οτι το πέρσι ειναι περσι και το φετος ειναι φετος.

Ο LeBron ΔΕΝ ΠΑΡΑΧΩΡΕΙΤΑΙ.
Στο είπα και κατ'ιδιαν.
Επειδή ΕΣΥ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΕΤΣΙ ΤΥΧΑΙΑ... rolleyes.gif
Συγνώμη που σου χαλαω τον συνειρμό...θελοντας να πουλησεις το 1ο σου πικ που θα πιάσει ΒΙΑ 47 για να με ζαλιζεις ως τα Χριστούγεννα προκειμένου να σου δωσω τον LeBron που θα τελειώσει στο 53... 77.gif

ΥΓ: Τον Bayless τον κοστολογω στο 32...στα projections ηταν λιγο πιο κατω απο τον Embiid...
Ειμαι ανοιχτος στο να στον δωσω πισω ΜΕ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΑΝΤΙΤΙΜΟ cool.gif

spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 22 2016, 16:30 ) *
Αφου ο Chris Paul ειναι....Ο CHRIS PAUL...γιατί τον σουταρεις??
Τελειωσε στο 49 πέρσι?
Ο Okaforas που επελεξες στο Νο50 ποσο τελειωσε??? biggrin.gif
What's my point?
Οτι το πέρσι ειναι περσι και το φετος ειναι φετος.

δινω Πολ γιατι θελω να απλωσω το rotation ... πραγματικα ΤΙ ερωτηση ειναι αυτη ??
το οτι δινω το πρωτο μου πικ δεν σημαινει οτι δεν το πιστευω !!!
για το θεοοοο δηλαδη

γραφεις για τον Κρις Πολ και χρησιμοποιεις παραδειγμα του 19χρονου Οκαφορ ??? w00t.gif


λες για περσι περσι και φετος φετος .. εεε ωραια θα σου πω περσι περσι 49,2 φετος φετος 49,9.
οκ ? κομπλε ?


btw οσο ευκολα βγαζεις τον Πολ στο 46 .. αλλο τοσο ευκολα να βγαλεις και τον Ρετζι στο 32.
why not ?? παιζει..

QUOTE(a bullet for your head @ Nov 22 2016, 16:30 ) *
Ο LeBron ΔΕΝ ΠΑΡΑΧΩΡΕΙΤΑΙ.
Στο είπα και κατ'ιδιαν.
Επειδή ΕΣΥ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΕΤΣΙ ΤΥΧΑΙΑ... rolleyes.gif
Συγνώμη που σου χαλαω τον συνειρμό...θελοντας να πουλησεις το 1ο σου πικ που θα πιάσει ΒΙΑ 47 για να με ζαλιζεις ως τα Χριστούγεννα προκειμένου να σου δωσω τον LeBron που θα τελειώσει στο 53... 77.gif


σε ρωταω κατι ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ απλο
πες οτι δινεις Τζειμς γιατι θελει να ανοιξεις το rotation σου ... τι ζητας ?? 35+35 ? 40+30 ? 37+33 ? 35+30 ? 25+27 ?


και για να μην νομιζεις και κατι αλλο ... ΑΣΕ τον Τζειμς .. ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ 50αρη στο ροστερ σου.

ΤΙ ΖΗΤΑΣ οταν θες να τον σπασεις σε δυο παικτες ???
πες μου αυτο.
a bullet for your head
Θες να απλώσεις το rotation????
Μπουαχαχαχαχαααααααα.... 77.gif
Αυτο που θες ειναι το ΕΞΗΣ ΑΠΛΟ:

Δινεις τον Paul , ζητάς 2 ΔΥΝΑΤΑ ASSETS που οταν θα κάνουν ενα σερι 3-4 καλων παιχνιδιών ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ 2-3 μοναδες τον μ.ο. τους, ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΑΝΑΠΡΟΩΘΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΨΑΡΩΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ TOP5...


Τι???
Οχι???... rolleyes.gif

ΥΓ: Είμαι ανοιχτός για τον Bayless...Επειδή είσαι φίλος 19.gif

spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 22 2016, 16:49 ) *
Θες να απλώσεις το rotation????
Μπουαχαχαχαχαααααααα.... 77.gif
Αυτο που θες ειναι το ΕΞΗΣ ΑΠΛΟ:

Δινεις τον Paul , ζητάς 2 ΔΥΝΑΤΑ ASSETS που οταν θα κάνουν ενα σερι 3-4 καλων παιχνιδιών ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ 2-3 μοναδες τον μ.ο. τους, ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΑΝΑΠΡΟΩΘΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΨΑΡΩΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ TOP5...


Τι???
Οχι???... rolleyes.gif

ΥΓ: Είμαι ανοιχτός για τον Bayless...Επειδή είσαι φίλος 19.gif

το τι θα κανω ειναι δικο μου θεμα.

το δικο σου ειναι να ψηφισεις με βαση τη λογικη , εχοντας βεβαια προσωπικη αποψη (πιστευεις οτι θα τελειωσε βια 46-47 ο Πολ) αλλα λαμβανοντας υποψη και αντικειμενικα κριτηρια (εδω και τοσα χρονια τελειωνει στο 49-50)

απλα πραγματακια.

κι εμενα το οτι εδωσες Μιλσαπ (που περυσι τελειωσε στο 42) για σαπιοΧαουαρντ (που περυσι τελειωσε στο 34) .. ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕ και θεωρησα οτι ο αλλος βγηκε κερδισμενος .. αλλα accept πατησα γιατι τα νουμερα εβγαιναν κομπλε,το ιστορικο ηταν σχεετικα ισορροπημενο και η προοπτικη ηταν αντιστοιχη.
a bullet for your head
QUOTE(spysta @ Nov 22 2016, 18:52 ) *
το τι θα κανω ειναι δικο μου θεμα.

το δικο σου ειναι να ψηφισεις με βαση τη λογικη , εχοντας βεβαια προσωπικη αποψη (πιστευεις οτι θα τελειωσε βια 46-47 ο Πολ) αλλα λαμβανοντας υποψη και αντικειμενικα κριτηρια (εδω και τοσα χρονια τελειωνει στο 49-50)

απλα πραγματακια.

κι εμενα το οτι εδωσες Μιλσαπ (που περυσι τελειωσε στο 42) για σαπιοΧαουαρντ (που περυσι τελειωσε στο 34) .. ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕ και θεωρησα οτι ο αλλος βγηκε κερδισμενος .. αλλα accept πατησα γιατι τα νουμερα εβγαιναν κομπλε,το ιστορικο ηταν σχεετικα ισορροπημενο και η προοπτικη ηταν αντιστοιχη.

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ.
Πιο προβλεψιμος πεθαινεις biggrin.gif
Επειδη απευθυνεσαι ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ σε managers ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΟΥΝ....ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΙ ΡΟΛΟ ΒΑΡΑΣ... cool.gif

spysta
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 22 2016, 17:04 ) *
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ.
Πιο προβλεψιμος πεθαινεις biggrin.gif
Επειδη απευθυνεσαι ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ σε managers ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΟΥΝ....ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΙ ΡΟΛΟ ΒΑΡΑΣ... cool.gif

εχει πλακα που πας να δημιουργησεις μια εικονα λες και ειμαι κανας μαγος που κοροιδευει κοσμο.
κουλαρε wink.gif

πραγματικα ΚΟΥΛΑΡΕ. smile.gif
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 22 2016, 18:11 ) *
Αφου ειναι ΤΟΣΟ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΟ trade όπως λες, τότε ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕΙ το veto που θα φας... rolleyes.gif
Top5 και 50αρης ο Paul....επικαλεισαι τα projections για τον Covington την στιγμη που στα σκουπίδια των FA βρίσκεις καλυτερους απο το 18αρι του Covington biggrin.gif
Παίρνεις μια προοπτική 72 εως 75 ποντων και δίνεις τον Paul που τον κοστολογεις στο 50 και θα τελειώσει στο 46-47 και τον Covington, που οταν επιστρέψουν Noel- Simmons, ΟΥΤΕ Ο ΙΔΙΟΣ O COVINGTON ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΓΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΝ ΕΠΑΙΖΕ FANTASY biggrin.gif

ΥΓ1: Ευχαριστώ για τον Bayless by the way 19.gif


Πως αιτιολογεις το οτι ο Πολ θα τελειωσει στο 46-47?
sacarame
Προς bullet και spysta.


Η μεταξύ σας αντιπαράθεση, οι εκατέρωθεν ειρωνείες ( έστω και υφαρπάζουσες κάτω από αστειάκια ) και τα ξεκατινιάσματα δεν αφορούν την υπόλοιπη λίγκα. Οπότε κρατήστε τα για τις προσωπικές σας συνομιλίες.


Άιντε..
sacarame



Το τρέηντ βετάρεται με ψήφους 4-6 υπέρ του βέτο
spysta
κομπλεεεε
βεταριστηκε λοιπον ενα trade που φευγει ενας 50αρης για 2 35αρηδες.
(κατι το οποιο εχουμε δει τοσες και τοσες φορες να γινεται στο παρελθον)

αλλα no problemo θα το κανουμε με Jones ή Leuer σαν δευτερο παικτη να ειναι ολοι ευχαριστημενοι wink.gif
T.W.Is.M.
Πρωτον, αν ειχα το Λεμπρον στην ομαδα μου, θα τον εδινα για εναν τενεκε λαδι!
Οποιος τον εχει περαστικα του!
Δευτερον, ο Bayless θα κανει 23, οπως καθε χρονο.
Τριτον, κι εγω τον φοβαμαι λιγο τον Paul οτι μπορει να χασει ματς. Δε νομιζω οτι ειναι στην ηλικια που θα πεσει η αποδοση του για να παει στο 47 ομως. Απ την αλλη, αν οι Κλιπερς συνεχισουν να πηγαινουν τρενο, πιο πιθανο ειναι να ξεπερασει το 50 παρα να πεσει στο 47.
Τεταρτον, αν το πλανο του master trader spysta ειναι αυτο που γραφτηκε, δηλωνω απο τωρα οτι δεν του δινω το Φρυδια και οτι ο Giannis δε φευγει εκτος αν η προταση εχει το μονο μουσι που ειναι μεγαλυτερο απο το δικο μου...
j-kidd13
Το εχουμε ξεφτιλισει λιγο με τα τρειντ.Δεν θεωρω οτι ειναι τοσο τραγικο αυτο που εκανε ο spysta.Ολοι μας,αν ειχαμε τον Paul,δεν υπαρχει περιπτωση να τον συζηταγαμε για κατω απο 48-49,και οποιος πει το αντιθετο απλα λεει ψεματα.Δεν υπαρχει περιπτωση να διναμε ολοι μας τον Πολ,και να μην ζηταγαμε 2 παικτες στο 35.
Οκ,και εγω πιστευω οτι ο Πολ δεν θα γκαζωσει φουλ φετος,παιζει λιγο λιγοτερο απο περσυ σε μο,και ενδεχομενως να χασει και κανα ματσακι,που θα επιρρεασει και το συνολικο του σκορ στο τελος.Αλλα ειναι ο Πολ,που κανει run για πλακα 50+.Το οτι πιστευω οτι ο Πολ μπορει να ειναι πιο χαλαρος φετος,δεν σημαινει οτι θα βγει,και το οτι μπορει να βλεπω μια μικρη προοπτικη υπερ του σπυστα,δεν ειναι λογος να βεταριστει το τρειντ.Μπορει και να υποαποδωσει πχ,η ακομα και να χασει ματς ο Τζακσον λογω του γονατου,και το τρειντ να βγει κακο για τον σπυστα.
Γενικα ας ειμαστε λιγο πιο ηρεμοι στο θεμα βετο.Καθε τρειντ περιλαμβανει και ενα περιθωριο ρισκου.Δεν γινεται τα τρειντ να ειναι 50-50,ειναι ελαχιστες οι περιπτωσεις που ενα τρειντ θα ειναι 50-50.

Επισης...το 53 του Λεμπρον ποθενπως προκυπτει σε μια σεζον που υποτιθεται δεν θα τον ζορισουν οπως ειπαν,και ενω περσυ τελειωσε στο 51,7 ενω ειναι υπερβολικο του 50 του Πολ??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.