Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 23 2016, 00:50 ) *
Το εχουμε ξεφτιλισει λιγο με τα τρειντ.Δεν θεωρω οτι ειναι τοσο τραγικο αυτο που εκανε ο spysta.Ολοι μας,αν ειχαμε τον Paul,δεν υπαρχει περιπτωση να τον συζηταγαμε για κατω απο 48-49,και οποιος πει το αντιθετο απλα λεει ψεματα.Δεν υπαρχει περιπτωση να διναμε ολοι μας τον Πολ,και να μην ζηταγαμε 2 παικτες στο 35.
Οκ,και εγω πιστευω οτι ο Πολ δεν θα γκαζωσει φουλ φετος,παιζει λιγο λιγοτερο απο περσυ σε μο,και ενδεχομενως να χασει και κανα ματσακι,που θα επιρρεασει και το συνολικο του σκορ στο τελος.Αλλα ειναι ο Πολ,που κανει run για πλακα 50+.Το οτι πιστευω οτι ο Πολ μπορει να ειναι πιο χαλαρος φετος,δεν σημαινει οτι θα βγει,και το οτι μπορει να βλεπω μια μικρη προοπτικη υπερ του σπυστα,δεν ειναι λογος να βεταριστει το τρειντ.Μπορει και να υποαποδωσει πχ,η ακομα και να χασει ματς ο Τζακσον λογω του γονατου,και το τρειντ να βγει κακο για τον σπυστα.
Γενικα ας ειμαστε λιγο πιο ηρεμοι στο θεμα βετο.Καθε τρειντ περιλαμβανει και ενα περιθωριο ρισκου.Δεν γινεται τα τρειντ να ειναι 50-50,ειναι ελαχιστες οι περιπτωσεις που ενα τρειντ θα ειναι 50-50.

Επισης...το 53 του Λεμπρον ποθενπως προκυπτει σε μια σεζον που υποτιθεται δεν θα τον ζορισουν οπως ειπαν,και ενω περσυ τελειωσε στο 51,7 ενω ειναι υπερβολικο του 50 του Πολ??

ευχαριστωωωωω

εγω οπως ειπα .. οσο πιθανο ειναι το 47 (ή το 52 σε run) του Πολ αντι του κλασσικου 50 .. αλλο τοσο πιθανο ειναι το 32 (ή το 38 σε run) του Ρετζι αντι του κλασσικου 35. (o oποιος επιστρεφει απο προβλημα στο γονατο).
ΑΠΛΑ πραγματα ... αλλα αυτο ΠΡΟΦΑΝΩΣ οσοι βεταραν ΔΕΝ το μετρησαν.

κατα τ αλλα .. ΤΟΣΑ χρονια που παιζουμε το συγκεκριμενο παιχνιδι .. οταν καποιος σπαει 50αρη (δινοντας και εναν 20αρη το συνηθες) παιρνει ειτε δυο 35αρηδες ειτε 40αρη και 30αρη ... αλλα φετος για καποιο λογο βεταριστηκε το συγκεκριμενο προτυπο με 6 ψηφους βετο εναντι 4 allow

τεσπα , καλη καρδια !!
οταν φυγει καποιος 50αρης απο αλλη ομαδα ... εδω θα ειμαστε να τα συζητησουμε ολα smile.gif

QUOTE(j-kidd13 @ Nov 23 2016, 00:50 ) *
Επισης...το 53 του Λεμπρον ποθενπως προκυπτει σε μια σεζον που υποτιθεται δεν θα τον ζορισουν οπως ειπαν,και ενω περσυ τελειωσε στο 51,7 ενω ειναι υπερβολικο του 50 του Πολ??

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
γιατι ετσι !!
jasonick
Click to view attachment

Το τρέιντ πέρασε με ψήφους 8-0.
SteveNashidis
Συμφωνώ με jkidd . Να με συγχωράτε δεν πρόλαβα να ψηφίσω στα τρέιντ λόγω υποχρέωσης. Allow ήταν από μένα !

Leuer!! εσύ!!! ρυθμιστή!!! και παικταρά!!!. Από πέρσι σε πίστευα !!!
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Nov 23 2016, 06:53 ) *
ευχαριστωωωωω


Mην παιρνεις και πολυ φορα... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
jasonick
QUOTE
Trade Accepted
SP traded Elfrid Payton, Orl to ARM
SP traded Victor Oladipo, OKC to ARM
ARM traded Monta Ellis, Ind to SP
ARM traded Goran Dragic, Mia to SP


Ψηφίστε.
Pierce
Του γιατρού.
spysta
QUOTE(Pierce @ Nov 23 2016, 20:02 ) *
Του γιατρού.

οοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοο διαβαζω finance και κανω trade οοοοο οοοο

τι θες τωρα !!? ι have no life !
sacarame
Σπυρο βαρεθηκα πια ρε...
spysta
QUOTE(sacarame @ Nov 23 2016, 21:17 ) *
Σπυρο βαρεθηκα πια ρε...

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
απο του χρονου εγω tongue.gif
sacarame
QUOTE(spysta @ Nov 23 2016, 23:27 ) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
απο του χρονου εγω tongue.gif


Ναι ισως δεν το γραψα σωστα. Ανασκευαζω και επαναδιατυπωνω...

Σπυρο, ΣΕ βαρεθηκα πια ρε... tongue.gif
spysta
QUOTE(sacarame @ Nov 23 2016, 21:37 ) *
Ναι ισως δεν το γραψα σωστα. Ανασκευαζω και επαναδιατυπωνω...

Σπυρο, ΣΕ βαρεθηκα πια ρε... tongue.gif

ME λατρευεις
ΜΗΝ προσπαθεις να το αρνηθεις ! smile.gif
T.W.Is.M.
Απευθυνω ανοιχτη προταση στο spysta ενωπιον ολων.
Θα μαζεψω Lawson απο τους FA. Βρες τροπο να παρεις Kemba Walker για να τον ανταλλαξεις με τον Ty... laugh.gif
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 23 2016, 22:48 ) *
Απευθυνω ανοιχτη προταση στο spysta ενωπιον ολων.
Θα μαζεψω Lawson απο τους FA. Βρες τροπο να παρεις Kemba Walker για να τον ανταλλαξεις με τον Ty... laugh.gif

ειναι ΗΔΗ στην ομαδα μου ο Ty Ο HOBBISTAS

MHN ανεβει .. μονο αυτο !!! laugh.gif laugh.gif
sacarame


Πέρασε..
Pierce
Τι έκανε draft o Homospystius:

11 Chris Paul, LAC PG
20 Jimmy Butler, Chi SG
41 Marc Gasol, Mem C
50 Jahlil Okafor, Phi C
71 Enes Kanter, OKC C
80 Elfrid Payton, Orl PG
101 Zach Randolph, Mem PF
110 Markieff Morris, Wsh PF
131 Robert Covington, Phi PF
140 Joel Embiid, Phi C
161 Jerryd Bayless, Phi PG
170 JaMychal Green, Mem PF
191 E'Twaun Moore, Nor SG
200 Trey Lyles, Uta PF

Τι έχει ένα μήνα μετά:

Goran Dragic PG
Monta Ellis SG
Paul George SF
Terence Jones PF
Jahil Okafor C
Jimmy Butler SG
Gordon Hayword SG
Robert Covington SF
Joel Embiid C
Reggie Jackson PG
RHJ SF
Ty lawson PG
Jamal Crawford PG
JJ Barea PG

Έχει αλλάξει ΟΛΗ την ομάδα και έχει κρατήσει τον Τζιμάκο (κατά τύχη) και τους παίκτες της Φιλαδέλεια(ς) χαχαχαχαχαχαχαχαχα
spysta
Η ομαδα μου εχει Δ Hedge > 1 , hedging position με μεγαλο volatility στου παικτες που καθοριζουν το ροστερ !!
Δεν φταιω εγω .. Το Smurf Hedge Fund ειναι ετσι

tongue.gif
SteveNashidis
O Bledsoe θα δωθεί στην ομάδα της καρδιά του;; Αυτήν που τον έχασε για ένα πικ;;
Θα το κάνουμε το τρέιντ; 6.gif
Ginobili
ΔΕΝ Γ&*^&*^*&(^)(&(*) το FANTASY φέτος!!!!!?????????????
ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΤ &*^&*(^)( $%#$^& %$#$%$^& )_
ΤΗΣ *&^*&^( και του ^%&^%(*&%( του....
Μόνο εγώ δεν έχω τραυματιστεί φέτος................


Το Σπ..^&%& το μέσα! angry_red.gif
j-kidd13
QUOTE(Ginobili @ Nov 27 2016, 16:56 ) *
ΔΕΝ Γ&*^&*^*&(^)(&(*) το FANTASY φέτος!!!!!?????????????
ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΤ &*^&*(^)( $%#$^& %$#$%$^& )_
ΤΗΣ *&^*&^( και του ^%&^%(*&%( του....
Μόνο εγώ δεν έχω τραυματιστεί φέτος................


Το Σπ..^&%& το μέσα! angry_red.gif

Αν και απεχεις...join the club!! tongue.gif
jasonick
Click to view attachment

- Member the times when we played 76 games?
- Oh, I member.
spysta
αυτο που γινεται φετος δεν εχει προηγουμενο ..
πραγματικα οποιος εχει Westbrook Harden Davis ειναι cheating για τους υπολοιπους !!
ειναι σαν να παιζουν με 10αδα αντι για 9αδα .. εννιοτε και 11αδα ξερωγω

το ξεραμε οτι αυτοι που θα παρουν Χαρντεν Ουεστρμπουκ (Davis τον αφησαμε πολυ πισω λογω των τραυματισμων , εγω προσωπικα το μετανιωσα αυτο) θα ειναι καποια βηματα μπροστα αλλα οχι κι ετσι ... 70αρια 80αρια 60αρια και 50αρια ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ.

πρεπει να γυρισει ο κοσμος αναποδα για να χασει το προβαδισμα καποιος που εχει εναν απο τους τρεις στο ροστερ του ... με ΑΠΛΑ ΚΑΛΕΣ φυσιολογικες επιλογες να εχεις κανει στις υπολοιπες θεσεις χτυπας ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ 3αδα..
αν υπολογισουμε οτι ενας εκ των Ρασελ Χαρντε Ντειβις μπορει να δωσει σχεδον το 1/3 των συνολικων ποντων εβδομαδιαιως που χρειαζεται μια ομαδα στο φαντασι για να κανει πρωταθλητισμο


ΤΡΕΛΟ steal.




οσον αφορα τα smurfs ...
μμμιιιιαχ
περιμενω κανα trade Μοντα (σιγα μην τον κρατησουν για να να κουβαλαει την μπαλλα) και Οκαφορ (αυτος πουλιεται πιο ευκολα απο Νοελ) μπας και ανεβω λιγακι.
ΠΑΙΞΤΕ μπασκετ ρε αλητες μην ριξω καντηλια ναουμ
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Dec 6 2016, 06:59 ) *
αυτο που γινεται φετος δεν εχει προηγουμενο ..
πραγματικα οποιος εχει Westbrook Harden Davis ειναι cheating για τους υπολοιπους !!
ειναι σαν να παιζουν με 10αδα αντι για 9αδα .. εννιοτε και 11αδα ξερωγω

το ξεραμε οτι αυτοι που θα παρουν Χαρντεν Ουεστρμπουκ (Davis τον αφησαμε πολυ πισω λογω των τραυματισμων , εγω προσωπικα το μετανιωσα αυτο) θα ειναι καποια βηματα μπροστα αλλα οχι κι ετσι ... 70αρια 80αρια 60αρια και 50αρια ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ.

πρεπει να γυρισει ο κοσμος αναποδα για να χασει το προβαδισμα καποιος που εχει εναν απο τους τρεις στο ροστερ του ... με ΑΠΛΑ ΚΑΛΕΣ φυσιολογικες επιλογες να εχεις κανει στις υπολοιπες θεσεις χτυπας ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ 3αδα..
αν υπολογισουμε οτι ενας εκ των Ρασελ Χαρντε Ντειβις μπορει να δωσει σχεδον το 1/3 των συνολικων ποντων εβδομαδιαιως που χρειαζεται μια ομαδα στο φαντασι για να κανει πρωταθλητισμο


ΤΡΕΛΟ steal.


Να μην υπενθυμισω καλυτερα σε ποιο νουμερο επελεξα τον Davis...

Κατα τ αλλα εχω ξεμεινει απο PG μετα τους τραυματισμους των Conley και Russell(εκτος απο το Noel που δεν εχει παιξει παιχνιδι και τραυματιστηκε μετα το ντραφτ και τους Crowder και Barton που εχασαν κι αυτοι καμποσα ματς) και ευτυχως που διαθετω και δευτερο cheat: τον PG/SG/SF/PF που επελεξα στο δευτερο γυρο του ντραφτ και παιζει σαν πικ πρωτου γυρου.
Ακομα και χωρις αυτον ομως, επιστρατευτηκε ο αρχηγος και ενεπνευσε ολη την ομαδα να μαζεψει 327 ποντους χτες!

Μεχρι να τραυματιστει κι ο Φρυδιας φυσικα, να χασει 20 ματς και να κατρακυλησω στη μεση της βαθμολογιας...
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 6 2016, 20:03 ) *
Μεχρι να τραυματιστει κι ο Φρυδιας φυσικα, να χασει 20 ματς και να κατρακυλησω στη μεση της βαθμολογιας...

παρε Terrence Jones , να καλυπτεις 35 απο τους 60κατι του ποντους τοτε ... wink.gif
j-kidd13
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 6 2016, 22:03 ) *
Μεχρι να τραυματιστει κι ο Φρυδιας φυσικα, να χασει 20 ματς και να κατρακυλησω στη μεση της βαθμολογιας...



QUOTE(spysta @ Dec 6 2016, 22:08 ) *
παρε Terrence Jones , να καλυπτεις 35 απο τους 60κατι του ποντους τοτε ... wink.gif


Eχει δικιο ο σπυστας,για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,αξιζει 100% να δωσεις εναν παικτη στο 23 για να παρεις τον Τζοουνς,και ας μην παιξει ποτε παραπανω,αν δεν χτυπησει ο Ντειβις...
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 6 2016, 22:21 ) *
Eχει δικιο ο σπυστας,για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,αξιζει 100% να δωσεις εναν παικτη στο 23 για να παρεις τον Τζοουνς,και ας μην παιξει ποτε παραπανω,αν δεν χτυπησει ο Ντειβις...

δεν θα δωσει 23αρη για να παρει τον Jones !!
θα δωσει εναν παικτη του 25-26 δηλ 2-3 μοναδες παραπανω

η καλυψη που θα παρει σε περιπτωση τραυματισμου του Davis + το ποτενσιαλ του Jones να παιξει πανω απο 30 σ αυτη την περιπτωση ... ΔΕΝ κοστολογειται στο 23 .. αλλα στο 25-26.


θα δωσεις 23αρη για εναν αλλο 23αρη οταν το ποτενσιαλ των 2 παικτων ειναι στο 23-24-25.
του Jones το ποτενσιαλ , στην πιθανη περιπτωση τραυματισμου του φρυδια , ειναι ποοολυ μεγαλυτερο.

j-kidd13
QUOTE(spysta @ Dec 7 2016, 01:09 ) *
δεν θα δωσει 23αρη για να παρει τον Jones !!
θα δωσει εναν παικτη του 25-26 δηλ 2-3 μοναδες παραπανω

η καλυψη που θα παρει σε περιπτωση τραυματισμου του Davis + το ποτενσιαλ του Jones να παιξει πανω απο 30 σ αυτη την περιπτωση ... ΔΕΝ κοστολογειται στο 23 .. αλλα στο 25-26.


θα δωσεις 23αρη για εναν αλλο 23αρη οταν το ποτενσιαλ των 2 παικτων ειναι στο 23-24-25.
του Jones το ποτενσιαλ , στην πιθανη περιπτωση τραυματισμου του φρυδια , ειναι ποοολυ μεγαλυτερο.


Γιατι να δωσει 2-3 μοναδες παραπανω?Εγω βλεπω 23,5 ο Τζοουνς...Τοσο θα τον παρει...Και αν ο Ντειβις δεν χτυπησει καθολου,και χασει 2-3 σκορπια ματς και ο Τζοουνς μεινει ως εχει?Θα εχεις βγαλει εναν παικτη στο 26,ενδεχομενως και παραπανω δινοντας εναν παικτη στο 23,(και ΑΝ παιξει 23,περσυ τελειωσε στο 17,8,οσο επαιζε δλδ... tongue.gif ) αυτο στο οποιο σκοπευεις δηλαδη,γι αυτο και βγηκες απο το καβουκι να πλασαρεις την πραματια!!Που ο Τζοουνς δηλαδη,ειναι πολυ πιο πιθανο να τραυματιστει απο τον Ντειβις!
Πισω Νταβελη!!
ΘΑ ΣΕ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΖΩ ΟΠΟΥ ΣΕ ΠΕΤΥΧΑΙΝΩ!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 6 2016, 23:20 ) *
Γιατι να δωσει 2-3 μοναδες παραπανω?Εγω βλεπω 23,5 ο Τζοουνς...Τοσο θα τον παρει...Και αν ο Ντειβις δεν χτυπησει καθολου,και χασει 2-3 σκορπια ματς και ο Τζοουνς μεινει ως εχει?Θα εχεις βγαλει εναν παικτη στο 26,ενδεχομενως και παραπανω δινοντας εναν παικτη στο 23,(και ΑΝ παιξει 23,περσυ τελειωσε στο 17,8,οσο επαιζε δλδ... tongue.gif ) αυτο στο οποιο σκοπευεις δηλαδη,γι αυτο και βγηκες απο το καβουκι να πλασαρεις την πραματια!!Που ο Τζοουνς δηλαδη,ειναι πολυ πιο πιθανο να τραυματιστει απο τον Ντειβις!
Πισω Νταβελη!!
ΘΑ ΣΕ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΖΩ ΟΠΟΥ ΣΕ ΠΕΤΥΧΑΙΝΩ!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

παικτης ο οποιος εχει ποτενσιαλ να παιξει ανα πασα στιγμη 10μοναδες πανω απο αυτο που παιζει .. ΔΕΝ τον πουλας στην τιμη που παιζει.
τον πουλας 2-3 μοναδες παραπανω !! το ιδιο ακριβως γινεται και στην αγορα με πραγματικα assets , οχι με παικτες.

ο,τι και να λες εχω δικιο και το ξερεις.

ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ θα ειναι να πουλησω ενα τετοιο παικτη στην τιμη που παιζει .. και ΟΧΙ του Παναγιωτη να τον αγορασει 2-3 μοναδες παραπανω.

το κερδη που μπορει να εχει απο τον Jones (δηλ αν τραυματιστει ο Davis να καλυψει αρκετους ποντους με Jones) ειναι ΠΟΛΥ περισσοτερα απο τις απωλειες που μπορει να εχει (δηλ να μην παθει κατι ο Davis και ο Jones να μεινει στο 23 ή απλα να τραυματιστει ο Jones και να εχει δωσει εναν 26αρη)

οι 2-3 μοναδες που θα πληρωσει παραπανω .. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και αξιζουν το ρισκο ..
καθως ειτε θα κερδισει πολλα ειτε θα χασει λιγα.

εγω ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ εδιναν παικτη του 26 για Jones ..ΑΝ ειχα Davis.



j-kidd13
QUOTE(spysta @ Dec 7 2016, 03:12 ) *
παικτης ο οποιος εχει ποτενσιαλ να παιξει ανα πασα στιγμη 10μοναδες πανω απο αυτο που παιζει .. ΔΕΝ τον πουλας στην τιμη που παιζει.
τον πουλας 2-3 μοναδες παραπανω !! το ιδιο ακριβως γινεται και στην αγορα με πραγματικα assets , οχι με παικτες.

ο,τι και να λες εχω δικιο και το ξερεις.

ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ θα ειναι να πουλησω ενα τετοιο παικτη στην τιμη που παιζει .. και ΟΧΙ του Παναγιωτη να τον αγορασει 2-3 μοναδες παραπανω.

το κερδη που μπορει να εχει απο τον Jones (δηλ αν τραυματιστει ο Davis να καλυψει αρκετους ποντους με Jones) ειναι ΠΟΛΥ περισσοτερα απο τις απωλειες που μπορει να εχει (δηλ να μην παθει κατι ο Davis και ο Jones να μεινει στο 23 ή απλα να τραυματιστει ο Jones και να εχει δωσει εναν 26αρη)

οι 2-3 μοναδες που θα πληρωσει παραπανω .. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και αξιζουν το ρισκο ..
καθως ειτε θα κερδισει πολλα ειτε θα χασει λιγα.

εγω ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ εδιναν παικτη του 26 για Jones ..ΑΝ ειχα Davis.


Σε ξερω σαν κάλπικη δεκαρα...Δεν πειθεις! laugh.gif

Καλα,έγινε ντροπ ο Bayless που θα επαιζε στο 30?? tongue.gif
sacarame
QUOTE(spysta @ Dec 7 2016, 03:12 ) *
παικτης ο οποιος εχει ποτενσιαλ να παιξει ανα πασα στιγμη 10μοναδες πανω απο αυτο που παιζει .. ΔΕΝ τον πουλας στην τιμη που παιζει.
τον πουλας 2-3 μοναδες παραπανω !! το ιδιο ακριβως γινεται και στην αγορα με πραγματικα assets , οχι με παικτες.

ο,τι και να λες εχω δικιο και το ξερεις.

ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ θα ειναι να πουλησω ενα τετοιο παικτη στην τιμη που παιζει .. και ΟΧΙ του Παναγιωτη να τον αγορασει 2-3 μοναδες παραπανω.

το κερδη που μπορει να εχει απο τον Jones (δηλ αν τραυματιστει ο Davis να καλυψει αρκετους ποντους με Jones) ειναι ΠΟΛΥ περισσοτερα απο τις απωλειες που μπορει να εχει (δηλ να μην παθει κατι ο Davis και ο Jones να μεινει στο 23 ή απλα να τραυματιστει ο Jones και να εχει δωσει εναν 26αρη)

οι 2-3 μοναδες που θα πληρωσει παραπανω .. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και αξιζουν το ρισκο ..
καθως ειτε θα κερδισει πολλα ειτε θα χασει λιγα.

εγω ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ εδιναν παικτη του 26 για Jones ..ΑΝ ειχα Davis.



QUOTE(j-kidd13 @ Dec 7 2016, 12:20 ) *
Σε ξερω σαν κάλπικη δεκαρα...Δεν πειθεις! laugh.gif

Καλα,έγινε ντροπ ο Bayless που θα επαιζε στο 30?? tongue.gif



j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Dec 7 2016, 16:08 ) *


Aσε τα μαπετ,αφου ξερεις οτι εχω δικιο,και μιλαω και μεσα απο την σκεψη σου... tongue.gif laugh.gif
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 7 2016, 10:20 ) *
Καλα,έγινε ντροπ ο Bayless που θα επαιζε στο 30?? tongue.gif


laugh.gif laugh.gif laugh.gif
T.W.Is.M.
Λοιπον, ο Jones παιζει στο 23 και υποθετουμε οτι αν τραυματιστει ο Davis, θα παιζει περιπου 10 μοναδες πανω. Εχουν ηδη παιχτει 20+ ματς στη σεζον και μενουν περιπου 60. Αν ο Davis χασει τα καθιερωμενα 20 παιχνιδια του, σημαινει οτι η αξια του Jones παει περιπου στο 26.
Επειδη ομως οι προηγουμενες αποδοσεις δε διασφαλιζουν τις μελλοντικες, εγω αναρωτιεμαι...κι αν δεν τα χασει;
Κι αφου ειναι τοσο καλη καλυψη ο Jones για οποιον εχει τον Davis, γιατι δεν παιρνει ο Σπυρος τον Davis, να κρατησει τον Jones και να ξεφορτωσει το στρουμφοχωριο στην Death Valley;;; cool.gif
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 7 2016, 22:30 ) *
Λοιπον, ο Jones παιζει στο 23 και υποθετουμε οτι αν τραυματιστει ο Davis, θα παιζει περιπου 10 μοναδες πανω. Εχουν ηδη παιχτει 20+ ματς στη σεζον και μενουν περιπου 60. Αν ο Davis χασει τα καθιερωμενα 20 παιχνιδια του, σημαινει οτι η αξια του Jones παει περιπου στο 26.
Επειδη ομως οι προηγουμενες αποδοσεις δε διασφαλιζουν τις μελλοντικες, εγω αναρωτιεμαι...κι αν δεν τα χασει;
Κι αφου ειναι τοσο καλη καλυψη ο Jones για οποιον εχει τον Davis, γιατι δεν παιρνει ο Σπυρος τον Davis, να κρατησει τον Jones και να ξεφορτωσει το στρουμφοχωριο στην Death Valley;;; cool.gif

κανε προταση με Davis και ΟΛΑ under negotiation !! biggrin.gif
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 7 2016, 12:20 ) *
Καλα,έγινε ντροπ ο Bayless που θα επαιζε στο 30?? tongue.gif

Καζουρα εν απουσια μου με τον spystako που του κανω mind games-ψυχολογικό πολεμο ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ?? biggrin.gif
Αν ηταν υγιης ναι....ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ τους Sixers ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ τον Simmons ΠΟΥ ΑΝΑΜΕΝΩ οσονουπω να παίξει ως PG...θα μπορούσε να κινηθει σε υψηλά επίπεδα.
Οι Moneyball πληροφορίες μου λενε ομως...πως εχει ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΗΔΗ ενα χέρι...ξέρεις σαν ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ biggrin.gif
Και πηγε και τον πήρε αμέσως ο δυσμοιρος Spystakos ο οποίος έχει φάει τα γένια του καθώς δεν έχει καταφέρει να κάνει trade μαζι μου.. rolleyes.gif
ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ μου έκανε δωράκι τον Jamal... 19.gif

Ο οποίος πέταξε και τον Harrison o οποίος ΧΑΛΑΡΑ θα κυμαινοταν στο 27?? icon_drunk.gif

spysta
Bulletoγατακι .. Τραβα μια βολτα απο το history να δεις ποιος ειναι ο Πρωταθλητης γλυκε μου και ελα μετα να συζητησουμε!!
cool.gif

Ο ψυχολογικος πολεμος που λεει ειναι οτι καθημερινα μου στελνει και καυχιεται που ειναι 2ος ενω ο Πρωταθλητης στις μεσαιες θεσεις;;;;; Ξεχναει προφανως οτι μιλαει στον Πρωταθλητη!!first is first second is nothing !
Απαπαπαπα .. Να καυχιεσαι επειδη εισαι ΔΕΥΤΕΡΟΣ !! -->Λουζεριαση!!
laugh.gif laugh.gif

Βayless 30αρης ανετος !!!χαχαχαχχαχα μας επρηξες τοσο καιρο για το steal μεγατονων, εγραψες μεχρι και στο διπλα τοπικ ..για να καταληξεις να δοξασεις των ΜελλιΣανιδη (αυτον με τις μπουκλες) με εξαισια κωλοτουμπα μεγατονων.. Και βεβαιως να τον πεταξεις στα f/a οπως τοσους κ τοσους αλλους που εχεις μιλησει αντιστοιχα!!
Τζαμαλ εκθειαζεις και θα τον κανεις ντροπ σε μια εβδομαδα .. ξερεις εσυ κλασσικες τακτικες

Τα φιλια μου και την αγαπη μου

sacarame
QUOTE
Τραβα μια βολτα απο το history να δεις ποιος ειναι ο Πρωταθλητης γλυκε μου και ελα μετα να συζητησουμε!!



Το ζήσαμε κι αυτό.... Τον Spysta να μας λέει για πρωταθλήματα... Οϊμέ...




Τράβα ξαναδιάβασε τριώνυμο και Horner ρε σπασοκλαμπάνια...
spysta
QUOTE(sacarame @ Dec 10 2016, 19:01 ) *
Τράβα ξαναδιάβασε τριώνυμο και Horner ρε σπασοκλαμπάνια...

Δεν το εβαλε τελικα !!!!!!!! laugh.gif
SteveNashidis
QUOTE
....Η συγκεκριμένη κόντρα είναι μια προσπάθεια της διοίκησης για άνοδο της τηλεθέασης στη Δυτική Λίγκα.
Η Ανατολή κυριαρχεί σε όλες τις ζώνες τηλεθέασης και η απέλπιδα προσπάθεια της σαπουνόπερας Σπύστα-Μπούλετ θα οδηγήσει μάλλον σε πονοκέφαλο στον καναλάρχη Sacarame , παρά σε πρωτιά.

Από το περιοδικό
TV F.League



Υ.Γ. Τι να το κάνω το pick Ηarden όταν με πούλησε ο Gasol με 10 τουλάχιστον μονάδες , σε μέσους όρους. Έχω κάνει μακράν το χειρότερο draft από όλους και οι 400 πόντοι από τον ουραγό εξανεμίζονται σε 1 εβδομάδα με έναν πιθανό (φτου φτου φτου) τραυματισμό του Μούσια.
sacarame
Κι εκεί που είχαμε αράξει ήσυχα κι ωραία...


QUOTE
Trade Accepted
TSAF traded Marcus Morris, Det to SP
TSAF traded DeMarcus Cousins, Sac to SP
SP traded Paul George, Ind to TSAF
SP traded Joel Embiid, Phi to TSAF


Ψηφίστε..
SteveNashidis
Και ξανά θα αναλύσουμε τι γίνεται με τον Embiid. shot.gif
spysta
QUOTE(Voyager @ Dec 21 2016, 13:12 ) *
Και ξανά θα αναλύσουμε τι γίνεται με τον Embiid. shot.gif

ο Εmbiid ειναι ενας παικτης ο οποιος αυτη τη στιγμη πουλιεται στο 31-32 γιατι χανει τα back2back. (μεχρι στιγμης ειχε φουλ 4αρες εβδομαδες και εχασε και 1 ματς απο μια φλεγμονη στον ωμο και ενα αλλο επειδη αναβληθηκε το παιχνιδι με το Σακραμεντο)

εχει ακομα 7 4αρες εβδομαδες οπου θεωρητικα μπορει να χασει αλλα 7 ματς. βεβαια μπορει το restriction να βγει και τελειως οποτε να ειναι ενας καθαρος 35-36αρης. (με μερικα χαμενα ματς οπου ειναι ενα fundamental risk βεβαια για ενα παικτη που προερχεται απο τραυματισμους)
το potential ομως του Εmbiid ειναι πολυ μεγαλο (μιλαμε για βραδιες με 50fpts ή 60fpts) γι αυτο και μπηκε και ενας δευτερος παικτης στο trade της ταξεως του 23-24 (οπως ο Μορις ή ο Λεν που ειχαμε συζητησει)

ΑΝ ηταν ενας παικτης με ταβανι το 30 .. τοτε το trade θα πηγαινε 2-1.
τωρα ομως επειδη το χαμηλοτερο λεβελ του Embiid ειναι το 30 και το potential του ειναι για πολυ πολυ ψηλοτερα (36-37) .. μπαινει και ενας δευτερος στην εξισωση.

για εμενα ειναι ενα πολυ fair trade

George 41 Embiid 32 για Cousins 53 Morris 24
στο ματι τωρα φαινεται να κερδιζω 2-3 μοναδες και μελλοντικα (με Embiid χωρις ριστριξιον ή με George να ανεβαινει οπω κανει παραδοσιακα απο τα μεσα και μετα καθε σεζον) o Gino μπορει να κερδιζει 3-4 μοναδες.
ειναι μερος του ρισκου του trade (πχ κ εγω παιρνω ενα μιρκο ρισκο ο Καζινς να παιζει σε τιποτα Σελτικς σε κανα μηνα και η αξια του να πεσει πολυ ή να παιξει τιποτα μπουφλες με κανεναν και να φαει ban ...και ο Gino να χασει 7-8 ματς ακομα ο Embiid)
sacarame
Το τρέηντ βεταρίστηκε με ψήφους 4-5 υπέρ του βέτο

sacarame
Νέα χυλόπιτα στο φραντζοφόρο αγόρι... Με ψήφους 2-5 το τρέηντ μπολοκάρεται.. Κοινώς δεν θα έρθει ο Άη Βασίλης με τα δώρα αυτά τα Χριστούγεννα στο Σπύρο..




Δείτε το ξανά κύριοι. Αλλάξτε τη δομή του τρέηντ τελείως..
spysta
αστειοτητες

παντελως ΠΑΡΑΛΟΓΟ veto ακομα μια φορα , οπως και χθες.
τεσπα , βαριεμαι να ασχοληθω περαιτερω.
SteveNashidis
Πάντως καλό είναι να ανοίξει μια συζήτηση για το φορμάτ της λίγκας, να πουν και άλλοι τη γνώμη τους , για να μην έχουμε αδιάφορες ομάδες που δωρίζουν/ταίζουν/ντίνουν τους υπόλοιπους άθελα ή μη.

Όσο χάνεται το ενδιαφέρον από τους τελευταίους , τόσο δεν θα κοιτούν λεπτομέρειες των trade που κάνουν. Καιρός είναι να αλλάξουμε λίγο το σύστημα της βαθμολογίας, με το h2h να έχει περισσότερο ενδιαφέρον ακόμα και για αυτούς που χάνουν αρκετό καιρό παίκτες με τραυματισμό. Οι κόντρες ανάμεσα σε μάνατζερς θα δώσουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

Όλα τα άλλα ας τα κρατήσουμε ίδια ( draft,free agent list, trades) και ας τονώσουμε το κίνητρο στο 60% της λίγκας που απλά παρακολουθεί την κούρσα των 2-3 πρώτων. Πιστεύω τα αρνητικά αυτού του συστήματος δεν είναι τόσο σημαντικά όσο του τωρινού συστήματος.
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Dec 23 2016, 13:22 ) *
Πάντως καλό είναι να ανοίξει μια συζήτηση για το φορμάτ της λίγκας, να πουν και άλλοι τη γνώμη τους , για να μην έχουμε αδιάφορες ομάδες που δωρίζουν/ταίζουν/ντίνουν τους υπόλοιπους άθελα ή μη.

Όσο χάνεται το ενδιαφέρον από τους τελευταίους , τόσο δεν θα κοιτούν λεπτομέρειες των trade που κάνουν. Καιρός είναι να αλλάξουμε λίγο το σύστημα της βαθμολογίας, με το h2h να έχει περισσότερο ενδιαφέρον ακόμα και για αυτούς που χάνουν αρκετό καιρό παίκτες με τραυματισμό. Οι κόντρες ανάμεσα σε μάνατζερς θα δώσουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

Όλα τα άλλα ας τα κρατήσουμε ίδια ( draft,free agent list, trades) και ας τονώσουμε το κίνητρο στο 60% της λίγκας που απλά παρακολουθεί την κούρσα των 2-3 πρώτων. Πιστεύω τα αρνητικά αυτού του συστήματος δεν είναι τόσο σημαντικά όσο του τωρινού συστήματος.


Το ιδανικο θα ηταν μια περιοδος πλει οφ(ισως να συμπιπτει και με τα πραγματικα πλει οφ) με συμμετοχη των 8 πρωτων πχ και h2h σε καθε γυρο, με συμπληρωματικο ντραφτ απο τις ομαδες που αποκλειστηκαν και με καποιου ειδους πλεονεκτημα σε αυτον που τερματισε ψηλοτερα στην κανονικη περιοδο. Ομως δεν πιστευω οτι η πλατφορμα του ESPN μπορει να υποστηριξει κατι τετοιο.

Μια πιο ρεαλιστικη λυση θα ηταν να εχουμε δικαιωμα να κρατησουμε καποιους παιχτες(2-3, οχι παραπανω) για την επομενη σεζον(και χωρις δικαιωμα διατηρησης για 3η σεζον)! Ετσι δε θα δινονται ευκολα οι παιχτες που θα εχουν εξελιξη, δε θα κανουμε trades με αδιαφορια(δεν εννοω οτι εχει γινει, αλλα για να μην...) και δε θα αφηνουμε πολλα μεγαλα ονοματα στην ιδια ομαδα. Ακομα και οι τελευταιοι μπορουν να εχουν στοχους για του χρονου, αν η φετινη σεζον δεν παει καλα.
Επισης θα μπορουσε ο τελευταιος της καθε λιγκας να μην παιζει την επομενη σεζον, αυτο ομως δεν ταιριαζει με το συστημα που εγραψα παραπανω(γιατι στη θεση του θα εμπαινε καποιος που θα φορτωνοταν παιχτες που δεν ειχε διαλεξει).
SteveNashidis
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 24 2016, 01:38 ) *
Το ιδανικο θα ηταν μια περιοδος πλει οφ(ισως να συμπιπτει και με τα πραγματικα πλει οφ) με συμμετοχη των 8 πρωτων πχ και h2h σε καθε γυρο, με συμπληρωματικο ντραφτ απο τις ομαδες που αποκλειστηκαν και με καποιου ειδους πλεονεκτημα σε αυτον που τερματισε ψηλοτερα στην κανονικη περιοδο. Ομως δεν πιστευω οτι η πλατφορμα του ESPN μπορει να υποστηριξει κατι τετοιο.


To h2h έχει πλειοφ τα οποία προγραμματίζονται αυτόματα από την πλατφόρμα ώστε ο τελικός δύσης με ανατολής να συμπίπτει με την τελευταία αγωνιστική του ΝΒΑ. Κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον γιατί ένας μάνατζερ με τραυματισμούς βασικών του παικτών, μπορεί να διεκδικήσει τη κούπα έστω και από την 8η θέση παίζοντας με τον πρώτο. Αυτοί που κερδίζουν και το πλεονέκτημα έδρας , έχουν μπόνους 20 ή 30 πόντους στο ματσάρισμα, για να μην αδικηθεί η πορεία τους στη Regular Season.

Το πιο πλήρες ρόστερ εξακουλουθεί να έχει τις περισσότερες πιθανότητες για κούπα αλλά δεν χάνεται το ενδιαφέρον όπως με το τωρινό σύστημα , όπου 1 μήνα πριν το τέλος, μόνο ένας τραυματισμός αλλάζει τα δεδομένα ενώ οι άλλοι 14 απλά ανανεώνουν τους βασικούς τους.
spysta
Συμφωνω με Χρηστο !! Του χρονου πρεπει να το δοκιμασουμε ετσι
klow13
Δεν θα ήταν άσχημο να δοκιμαστεί πιλοτικα απλά πιο δικαιο θα ήταν ένα μεγαλύτερο αβαντάζ σε αυτόν με το πλεονεκτημα(50 πόντοι πχ,δεν ξέρω αν αλλάζει αυτό από τον κομισιονερ).Επισης προτιμώ μικρότερη regular season και διβδομαδα match up στα πλει οφς,γιατί εξίσου άδικο θα να να σκάσει τραυματισμος στην καλύτερη ομάδα και σε μια βδομάδα να χάσει ότι εχτιζε.Αυτο βέβαια σημαίνει 1.5 μήνας λιγότερο παιχνίδι για τους εκτός πλει οφς.Καθε φορματ έχει τα θετικά και αρνητικά του γενικά.
Και όσοι είναι χαμηλά και είναι αδιάφοροι κακως είναι αδιάφοροι,η είμαστε αρρωστακια η δεν είμαστε.
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
duck traded Darren Collison, Sac to SP
SP traded Joel Embiid, Phi to duck


Για να χουμε κάτι να κάνουμε την τελευταία μέρα...

Ψηφίστε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.