Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
spysta
θελω να δω ποσο αερα θα περασει το trade οταν ..
ο spystaκλας πουλαει απο το 35 στο 30 τον Embiid (λογω των back2back) και αγοραζει στο 29 τον Κολλισον απο το 24 ... δηλ χανει 5 μοναδες ΑΜΕΣΑ τωρα.

θελω να δω πως θα ψηφισει η λιγκα που πριν κατι μερες ενω κερδιζα 2-3 μοναδες βγηκε βεταρουμπα ..
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Dec 31 2016, 04:39 ) *
θελω να δω ποσο αερα θα περασει το trade οταν ..
ο spystaκλας πουλαει απο το 35 στο 30 τον Embiid (λογω των back2back) και αγοραζει στο 29 τον Κολλισον απο το 24 ... δηλ χανει 5 μοναδες ΑΜΕΣΑ τωρα.

θελω να δω πως θα ψηφισει η λιγκα που πριν κατι μερες ενω κερδιζα 2-3 μοναδες βγηκε βεταρουμπα ..


Στο 30 που τον δινεις,εκει ειναι η αξια του τωρα.Ασε τα απο το 35 στο 30.Η βαθμολογια δεν παει βασει των avg points αλλα βασει των total.Μπορει να δωσεις εναν παικτη που στα 15 ματς τα οποια εμφανιζονται στην καρτελα του καθε παικτη,παιζε στα 6 αλλα δινει 50 και 60.Στο συνολο ομως,θα προσμετρηθουν και τα 15,και τα 9 χαμενα.
Επομενως δεν μειωνεις χαριστικα την αξια του Εμπιντ απο το 35 στο 30,διοτι πολυ απλα,αυτη τη στιγμη,δεν υπαρχει αξια 35 στον Εμπιντ,γιατι χανει ΔΕΔΟΜΕΝΑ,ματς.Ο Κολισον παιζει στο 24,αλλα ΠΑΙΖΕΙ,δεν χανει ουτε b2b ουτε τιποτα,και φυσικα ξερεις οτι δεν ειναι αυτη η αξια του,αλλα τουλαχιστον εκει που τον παιρνεις,και γι αυτο φυσικα εκανες και την προταση απο μονος....Διοτι αν ειχες ενδοιασμους,σιγα που θα μου εστελνες απο μονος την προταση... tongue.gif laugh.gif Και μονο αυτο λεει πολλα! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 31 2016, 13:05 ) *
Στο 30 που τον δινεις,εκει ειναι η αξια του τωρα.Ασε τα απο το 35 στο 30.Η βαθμολογια δεν παει βασει των avg points αλλα βασει των total.Μπορει να δωσεις εναν παικτη που στα 15 ματς τα οποια εμφανιζονται στην καρτελα του καθε παικτη,παιζε στα 6 αλλα δινει 50 και 60.Στο συνολο ομως,θα προσμετρηθουν και τα 15,και τα 9 χαμενα.
Επομενως δεν μειωνεις χαριστικα την αξια του Εμπιντ απο το 35 στο 30,διοτι πολυ απλα,αυτη τη στιγμη,δεν υπαρχει αξια 35 στον Εμπιντ,γιατι χανει ΔΕΔΟΜΕΝΑ,ματς.Ο Κολισον παιζει στο 24,αλλα ΠΑΙΖΕΙ,δεν χανει ουτε b2b ουτε τιποτα,και φυσικα ξερεις οτι δεν ειναι αυτη η αξια του,αλλα τουλαχιστον εκει που τον παιρνεις,και γι αυτο φυσικα εκανες και την προταση απο μονος....Διοτι αν ειχες ενδοιασμους,σιγα που θα μου εστελνες απο μονος την προταση... tongue.gif laugh.gif Και μονο αυτο λεει πολλα! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

o Κολισον παιζει στο 24 και ο Εμπιντ στο 30 .. εγω αυτο βλεπω.
εσυ τα λες αυτα τα ''εγω αυτο βλεπω'' oταν μιλαω για ποτενσιαλ.

εγω ξερω και πιστευω οτι ο Κολισον θα ανεβει πολυ.και ΔΕΝ με νοιαζει να χασω και 4-5 μοναδες .. γιατι ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΣΕΣ ΧΑΝΩ εφοσον ο Εμπιντ πουλιεται στο 30.
απλα οταν ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ εγω κερδιζω καποιες μοναδες (γιατι πχ καποιος αλλος πιστευει οτι ο παικτης που του δινω θα ανεβει) τοτε τα βετο φευγουν σερι , και αρχιζουμε τις συζητησεις και προσπαθω να εξηγησω τα αυτονοητα.
αυτα wink.gif
SteveNashidis
Μπορείς να ακυρώσεις το trade αν το επιθυμείς Σπύστα ή τουλάχιστον να μην τον πουλήσεις τόσο φθηνά αν είναι να βγεις χαμένος. Αλλά μάλλον κάτι προβλέπεις, γιατί πρόβλημα στις θέσεις δεν έχεις που σε αναγκάζει να ανταλλάξεις C για PG. biggrin.gif

Εγώ θα προτιμούσα να κρατήσω έναν παίκτη όσο χαμηλά και αν παίζει, παρά να χάσω το boost που μελλοντικά θα βγάλει κερδσιμένο, αυτόν που χωρίς κόστος μου έδωσε έναν παίκτη που έχει ταβάνι.
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Dec 31 2016, 04:39 ) *
θελω να δω ποσο αερα θα περασει το trade οταν ..
ο spystaκλας πουλαει απο το 35 στο 30 τον Embiid (λογω των back2back) και αγοραζει στο 29 τον Κολλισον απο το 24 ... δηλ χανει 5 μοναδες ΑΜΕΣΑ τωρα.

θελω να δω πως θα ψηφισει η λιγκα που πριν κατι μερες ενω κερδιζα 2-3 μοναδες βγηκε βεταρουμπα ..


Εγω παντως δεν το περναω. Δε με απασχολει ποιος χανει μοναδες, μου αρκει που καποιος χανει.
Ας παιξει πρωτα ο Collison και μετα τα ξαναλεμε.
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Dec 31 2016, 15:15 ) *
o Κολισον παιζει στο 24 και ο Εμπιντ στο 30 .. εγω αυτο βλεπω.
εσυ τα λες αυτα τα ''εγω αυτο βλεπω'' oταν μιλαω για ποτενσιαλ.

εγω ξερω και πιστευω οτι ο Κολισον θα ανεβει πολυ.και ΔΕΝ με νοιαζει να χασω και 4-5 μοναδες .. γιατι ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΣΕΣ ΧΑΝΩ εφοσον ο Εμπιντ πουλιεται στο 30.
απλα οταν ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ εγω κερδιζω καποιες μοναδες (γιατι πχ καποιος αλλος πιστευει οτι ο παικτης που του δινω θα ανεβει) τοτε τα βετο φευγουν σερι , και αρχιζουμε τις συζητησεις και προσπαθω να εξηγησω τα αυτονοητα.
αυτα wink.gif



Ο Εμπιντ μεχρι τωρα,εχει συνολο ποντων 783,7.Οι Σιξερς εχουν παιξει μεχρι τωρα 32 αγωνες.Ο Εμπιντ εχει αγωνιστει στους 21.
Οποιος τον εχει,και φυσικα τον λογιζει σαν παικτη 9αδας,θα ειχε χασει 12 ματς,με συνολικο απολογισμο μηδεν.Επομενως μεχρι τωρα η αγωνιστικη αξια του Εμπιντ ειναι το 783,7 δια τα 32 ματς που εχουν παιξει οι Σιξερς.Η διαιρεση δινει 24,49..................
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 31 2016, 15:37 ) *
Ο Εμπιντ μεχρι τωρα,εχει συνολο ποντων 783,7.Οι Σιξερς εχουν παιξει μεχρι τωρα 32 αγωνες.Ο Εμπιντ εχει αγωνιστει στους 21.
Οποιος τον εχει,και φυσικα τον λογιζει σαν παικτη 9αδας,θα ειχε χασει 12 ματς,με συνολικο απολογισμο μηδεν.Επομενως μεχρι τωρα η αγωνιστικη αξια του Εμπιντ ειναι το 783,7 δια τα 32 ματς που εχουν παιξει οι Σιξερς.Η διαιρεση δινει 24,49..................

Τα ίδια του έλεγα και εγώ όταν ήθελε να μου φάει τον Fournier & γύρισε και μου είπε..."Στον πρωταθλητή μιλάς τώρα.."...
rolleyes.gif

Μετά επανήλθε με "δριμυτερες" προτάσεις..
Embiid & Deng or Jones για Dwight & όποιον αποφασιζα να πετάξω..
Η αλήθεια είναι ότι βρέθηκα σε μεγαλο δίλημμα απο αυτές τις υπεροχες προ
τάσεις του spystakou..
biggrin.gif

Καλή χρονιά εύχομαι σε όλους!
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 31 2016, 13:37 ) *
Ο Εμπιντ μεχρι τωρα,εχει συνολο ποντων 783,7.Οι Σιξερς εχουν παιξει μεχρι τωρα 32 αγωνες.Ο Εμπιντ εχει αγωνιστει στους 21.
Οποιος τον εχει,και φυσικα τον λογιζει σαν παικτη 9αδας,θα ειχε χασει 12 ματς,με συνολικο απολογισμο μηδεν.Επομενως μεχρι τωρα η αγωνιστικη αξια του Εμπιντ ειναι το 783,7 δια τα 32 ματς που εχουν παιξει οι Σιξερς.Η διαιρεση δινει 24,49..................

ΛΑΘΟΣ λογικη υπολογισμου

εσυ παιρνεις τον Εμπιιντ !! ΤΙ σε αποσχολουν τα χαμενα ματς που ΕΓΩ καρπωθηκα ??

εσενα σε απασχολουν τα μελλοντικα ματς που μπορει να χασει ο Εμπιιντ..
εκ των οποιων λαμβανεις υποψιν
α)τις 4αρες εβδομαδες που θα χασει ματς + ισως κανα δυο ακομα ξεμπαρκα για καποιο λογο (δηλ πες καμια 8-9αρα στο συνολο)
β)το γεγονος οτι εχουν φαγωθει ΗΔΗ 2μηνες και επομενως ΙΣΩΣ το restriction να φυγει ή τα minutes να αυξηθουν.

επειδη λοιπον ο παικτης εχει
α)χαραξει ΗΔΗ μια πορεια μπολικων χαμενων αγωνων
β)εχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ταβανι παικτικα και φαντασιακα
γ)παιζει σε μια ομαδα χωρις στοχους που απλα θα του δινει μονιμως την μπαλλα + εμπειριες οπου και οποτε μπορει

η αξια που τον αγοραζεις ειναι
α)χαμηλοτερη απο αυτη που παιζει (λογω των χαμενων ματς)
β)ψηλοτερα απο την αριθμιτικη αξια του 24,9 που υπολογισες (λογω του ποτενσιαλ και του γεγονοτος οτι εχει καρπωθει ΗΔΗ αρκετα χαμενα ματς και στην πορεια αυτο μπορει να μην σε επηρεασει τοσο οσο επηρεασε εμενα)

τον αγοραζεις λοιπον στο 30.

ενω εγω αγοραζω στο 30 τον Κολλισον .. που ομως ΔΕΝ εχει την ιδια αναλυση οσον αφορα τους λογους που παιζει στο 24,9.

το point της ολη κουβεντας ειναι οτι εγω ΧΑΝΩ μοναδες αυτη τη στιγμη (κυριως πλασματικες οπως ανεφερα γιατι η λογικη σου ειναι λανθασμενη σε εννοιες της αγορας και της πωλησης + με βαση και το μελλον) .. ΧΩΡΙΣ να με νοιαζει ..
οποτε ΜΗΝ με πρηζετε οταν καποιος αλλος χρηστης ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ κ εγω κερδιζω καποιες μοναδες οπως εσυ τωρα.

QUOTE(a bullet for your head @ Dec 31 2016, 17:16 ) *
Τα ίδια του έλεγα και εγώ όταν ήθελε να μου φάει τον Fournier & γύρισε και μου είπε..."Στον πρωταθλητή μιλάς τώρα.."...
rolleyes.gif

Μετά επανήλθε με "δριμυτερες" προτάσεις..
Embiid & Deng or Jones για Dwight & όποιον αποφασιζα να πετάξω..
Η αλήθεια είναι ότι βρέθηκα σε μεγαλο δίλημμα απο αυτές τις υπεροχες προ
τάσεις του spystakou..
biggrin.gif

Καλή χρονιά εύχομαι σε όλους!

εσυ ψηφισες allow ενω το πρωι μου εστειλες στο τσατ
1)Πως τον σκοτωσες έτσι τον Embiid ?
2)Το χειρότερο σου trade by far
3)Πάτησα allow να ξέρεις...αν & ο Kidd ευνοειται...

γιατι δεν εριξες veto ?
αφου ευνοειται ο Kidd οπως λες


κατα τ αλλα ... επειδη η μνημη σου ΔΕΝ ειναι καλη και ΔΕΝ τα λες σωστα
κοιτα τι μου εστειλες πριν 5 μερες (αν θες να ανεβασω και πριντ σκριν)

μου στελνεις

Δευ 11:57 μ.μ.
Λοιπόν....
Dwight για Embiid, Jones

και σου απανταω

dwse k kati aplo deutero
k to kanoume



και μετα αρχισες κατι περιεργα για 3-3 trade και μου λες στειλε την 2-1 .. και την εστειλα 2-1 ..
και σε πιασε πανικος bulletaki μου και ξεροκαταπινες.
γι αυτο και σου εβγαλα το υποκοριστικο που σου αρμοζει .. το α/α .. ξερεις εσυ !
laugh.gif laugh.gif laugh.gif


ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ χρονια !!
ΑΓΑΠΗ σε ολους


QUOTE(Voyager @ Dec 31 2016, 13:35 ) *
Μπορείς να ακυρώσεις το trade αν το επιθυμείς Σπύστα ή τουλάχιστον να μην τον πουλήσεις τόσο φθηνά αν είναι να βγεις χαμένος. Αλλά μάλλον κάτι προβλέπεις, γιατί πρόβλημα στις θέσεις δεν έχεις που σε αναγκάζει να ανταλλάξεις C για PG. biggrin.gif

Εγώ θα προτιμούσα να κρατήσω έναν παίκτη όσο χαμηλά και αν παίζει, παρά να χάσω το boost που μελλοντικά θα βγάλει κερδσιμένο, αυτόν που χωρίς κόστος μου έδωσε έναν παίκτη που έχει ταβάνι.

εγω ΠΑΝΤΑ κανω trade ή draft με συγκεκριμενη στρατηγικη.
να παρω το καλυτερο διαθεσιμο ή να παρω καποιον που θεωρω καλυτερο απο αυτον που δινω κι ας μην με βολευουν οι θεσεις.

στο συγκεκριμενο trade με Κολλισον Εμπιιντ θεωρω οτι
α)δινω ενα παικτη με ΤΡΕΛΟ ταβανι που ομως μ εχει κουρασει καπως με τα χαμενα ματς και εχω ΑΝΑΓΚΗ περισσοτερα ματς.
β)τον δινω ομως για ενα παικτη με ΜΕΓΑΛΟ ταβανι ΑΝ συνελθει. για εμενα ο Κολλισον ειναι buy low και ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι δυνητικα θα ανεβει οπως κανει παραδοσιακα ΚΑΘΕ δευτερο μισο της χρονιας. (ασε που μπορει να παρει και κανα trade σε τιποτα Miami και να εχει ακομα καλυτερη προοπτικη)

ΣΕΝΑΡΙΑ
1)-ΑΝ ο Εμπιιντ ξαφνικα αποφασιστει να παιζει ολα τα ματς θα εχω βγει ΣΟΥΠΕΡ χαμενος 100%.
2)-ΑΝ συνεχισει στο ιδο μοτβιβο και ο Κολλισον παραμεινει στο 24,9 θα εχω βγει σχετικα χαμενος
3) -ΑΝ συνεχισει στο ιδιο μοτιβο , με το σκεπτικο οτι ο Κολλισον θα παιξει δυνητικα στο 30 σταθερα .. θα ειμαι σχετικα καλυτερα απ οτι με Εμπιιντ
4) -ΑΝ ο Εμπιιντ συνεχισει στο ιδιο μοτιβο , και ο Κολλισον παιξει στο 35 (οπως εκανε περυσι και οπως μπορει να κανει και φετος εφοσον βαλει τα σουτ και σοβαρευτει) θα εχω βγει ΠΟΛΥ κερδισμενος.

στα σεναρια 4,3 βγαινω κερδισμενος. στο 2 το παλευω με μικρη διαχειρισιμη χασουρα. στο 1 χανω.
με 3/4 σεναρια υπερ μου ή to damage control διαχειρισιμο (μιλαω για το 2 σεναριο) .. θεωρω οτι αξιζει να κανω την κινηση .. οπως και την εκανα
T.W.Is.M.
Παντως οταν εχουν περασει σχεδον 35 αγωνες θεωρω οτι το δειγμα που εχουμε ειναι αρκετα μεγαλο. Το να παιξει ο Collison παραπανω απο το 24,3 που εχει σημερα ειναι πιθανο, αλλα οχι κατι που μπορεις να στηριξεις ενα trade πανω του. Με αλλα λογια θα ελεγα οτι θα τον αγοραζα στο 24-25 κι οχι στο 35, στο 30 ή στο 28.
Οσο για τον Embiid(που εχει παιξει 22 ματς και οχι 21, ενω ενα απ αυτα που εχασε ηταν τραυματισμος κι οχι ξεκουραση σε b2b και δεν πρεπει να το λαμβανουμε υποψη με τον ιδιο τροπο, πραγμα που στελνει το μ.ο. στο 25,3) υπαρχει και η παραμετρος του minutes restriction. Τα 23,6' του Νοεμβριου εχουν γινει 27,3'. Στο Last 30 ο μ.ο. του ειναι 38 και ακομα κι αν λαβουμε υποψη τα προγραμματισμενα χαμενα ματς, παμε στο 29,3. Καπου εκει λοιπον αγοραζει κανεις τον Embiid.
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 1 2017, 13:48 ) *
Παντως οταν εχουν περασει σχεδον 35 αγωνες θεωρω οτι το δειγμα που εχουμε ειναι αρκετα μεγαλο. Το να παιξει ο Collison παραπανω απο το 24,3 που εχει σημερα ειναι πιθανο, αλλα οχι κατι που μπορεις να στηριξεις ενα trade πανω του. Με αλλα λογια θα ελεγα οτι θα τον αγοραζα στο 24-25 κι οχι στο 35, στο 30 ή στο 28.
Οσο για τον Embiid(που εχει παιξει 22 ματς και οχι 21, ενω ενα απ αυτα που εχασε ηταν τραυματισμος κι οχι ξεκουραση σε b2b και δεν πρεπει να το λαμβανουμε υποψη με τον ιδιο τροπο, πραγμα που στελνει το μ.ο. στο 25,3) υπαρχει και η παραμετρος του minutes restriction. Τα 23,6' του Νοεμβριου εχουν γινει 27,3'. Στο Last 30 ο μ.ο. του ειναι 38 και ακομα κι αν λαβουμε υποψη τα προγραμματισμενα χαμενα ματς, παμε στο 29,3. Καπου εκει λοιπον αγοραζει κανεις τον Embiid.

πολυ σωστος.
και εχει χασει και ενα ακομα ματς επειδη αναβληθηκε το παιχνιδι των Σιξερς με Σακραμεντο


εγω εγραψα ξεκαθαρα οτι εχασα 4-5 μοναδες .. και ΔΕΝ με νοιαζει.
και φανηκε να μην νοιαζει και την πλειοψηφια αυτων που ψηφισαν καθως περασε αερα το trade με 7-1 allow ...
οποτε σε ΑΛΛΗ περιπτωση που ΕΓΩ θα κερδιζω μερικες μοναδες περιμενω ΑΝΑΛΟΓΗ συμπεριφορα.

sacarame
QUOTE(spysta @ Jan 1 2017, 19:26 ) *
εγω εγραψα ξεκαθαρα οτι εχασα 4-5 μοναδες .. και ΔΕΝ με νοιαζει.
και φανηκε να μην νοιαζει και την πλειοψηφια αυτων που ψηφισαν καθως περασε αερα το trade με 7-1 allow ...
οποτε σε ΑΛΛΗ περιπτωση που ΕΓΩ θα κερδιζω μερικες μοναδες περιμενω ΑΝΑΛΟΓΗ συμπεριφορα.


Ρε καραμπαγλάμι μυρωδιά, τα θες και τα λες αυτά τώρα;;


Τι πάει να πει "χάνω 4-5 μονάδες τώρα άρα περιμένω ανάλογη συμπεριφορά σε περίπτωση που σε επόμενο τρέηντ κερδίζω"

Προφανώς για να περάσει με 7-1 το τρέηντ το προηγούμενο, οι 7 που ψήφισαν allow δεν βλέπουν το τρέηντ με τα νούμερα που εσύ το βλέπεις..Οπότε χαλάρωσε.

Άιντε...

Καλή χρονιά σε όλους..
spysta
Δεν ειναι παντα ετσι ουτε υπαρχουν τα ιδια μετρα και σταθμα σε καθε τρειντ

στο προηγουμενο τρειντ υπηρχε η αισθηση οτι κερδιζα μερικες μοναδες επειδη επαιρνα Μορρις ή Λεν (στο Εμπιιντ Τζορτζ για Καζινς) κατι το οποιο συνολικα ηταν χαμηλης προοπτικης .. αλλα ενντελλει βγηκε βετο.

Και οταν περναει ενα trade με πλειοψηφια δεν σημαινει οτι η πλειοψηφια εχει και την ιδια γνωμη για το trade.
Δυο διαφορετικα ατομα μπορουν να ριξουν και οι δυο allow (or veto) για τελειως διαφορετικους λογους.
sacarame
QUOTE(spysta @ Jan 2 2017, 16:06 ) *
Και οταν περναει ενα trade με πλειοψηφια δεν σημαινει οτι η πλειοψηφια εχει και την ιδια γνωμη για το trade.
Δυο διαφορετικα ατομα μπορουν να ριξουν και οι δυο allow (or veto) για τελειως διαφορετικους λογους.



Είπα εγώ κάπου ότι οι 7 που ψήφισαν το έκαναν με το ίδιο σκεπτικό;;

Είπα "οι 7 που ψήφισαν allow δεν βλέπουν το τρέηντ με τα νούμερα που εσύ το βλέπεις.."
SteveNashidis
Τι εννοείται ότι δεν πρέπει να ψηφίζουμε βέτο όταν ο Σπύστα ευνοείται; Πως θα ισοφαρίσουμε την αδικία του Lawson - Kemba ; tongue.gif tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Jan 3 2017, 22:20 ) *
Τι εννοείται ότι δεν πρέπει να ψηφίζουμε βέτο όταν ο Σπύστα ευνοείται; Πως θα ισοφαρίσουμε την αδικία του Lawson - Kemba ; tongue.gif tongue.gif


Ευκολο! Θα μου δωσετε το Lawson(και μεσω των FA γινεται), θα δωσετε στο Σπυρο τον Kemba, θα κανουμε την αντιστροφη ανταλλαγη με περσι και θα ψηφισετε ολοι allow! tongue.gif
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
MONE traded Jeff Teague, Ind to duck
duck traded Kevin Love, Cle to MONE



ψήφος
j-kidd13
Τα ροστερ κλειδωνουν στις 8 προσοχη!
j-kidd13
QUOTE
HREB traded Hassan Whiteside, Mia to duck
HREB traded Jonas Valanciunas, Tor to duck
duck traded Al Horford, Bos to HREB
duck traded Deron Williams, Dal to HREB


Δειτε κι εδω
SteveNashidis
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 16 2017, 15:00 ) *
Τα ροστερ κλειδωνουν στις 8 προσοχη!


Eντάξει . Ούτε αλλαγές έκανα. Η ομάδα στον αυτόματο πιλότο. Ελπίζω ο Harden να έβαλε τη σωστή 9άδα αντί για μένα tongue.gif
SteveNashidis
Μπράβο στον θεούλη του ESPN , που πρόσθεσε το C , στον Ryan Anderson μετά τον τραυματισμό του Γκασόλ. laugh.gif



Tobias Funke
Δίνουμε για του χρόνου Σταμ και Νότη, για Σπύστα
spysta
QUOTE(Tobias Funke @ Jan 23 2017, 16:57 ) *
Δίνουμε για του χρόνου Σταμ και Νότη, για Σπύστα

γλυκε μου
του χρονου θα σε κονιορτοποιω στις προτασεις cool.gif
sacarame
QUOTE
Trade Accepted
MONE traded Zach LaVine, Min to 11GL
MONE traded Evan Fournier*, Orl to 11GL
11GL traded Draymond Green, GS to MONE
11GL traded Courtney Lee, NY to MONE


Ρίχτε και καμια ψήφο..
sacarame
Το τρεηντ βεταριστηκε με ψηφους 1 προς 6
spysta
αντε
ΚΑΙ
γαργαλησου

Μοντα Ελλις.


κι εσυ και ο αλλος στον παγκο
SteveNashidis
QUOTE(spysta @ Jan 27 2017, 05:43 ) *
αντε
ΚΑΙ
γαργαλησου

Μοντα Ελλις.


κι εσυ και ο αλλος στον παγκο


Oπότε τι έκανες; Τον έστειλες για trade σε 10 ομάδες laugh.gif laugh.gif
Όσο σαπάκι και να είναι ο Knight θα με δικαιώσει μετά την ανταλλαγή του!
spysta
QUOTE(Voyager @ Jan 28 2017, 10:41 ) *
Oπότε τι έκανες; Τον έστειλες για trade σε 10 ομάδες laugh.gif laugh.gif
Όσο σαπάκι και να είναι ο Knight θα με δικαιώσει μετά την ανταλλαγή του!

κι ομως κανεις λαθος !! μονο σε σενα !! smile.gif
sacarame
Feb 204:18 AMTrade Accepted
MONE traded LeBron James, Cle to 11GL
MONE traded Ben Simmons*, Phi to 11GL
MONE traded Larry Nance Jr., LAL to 11GL
11GL traded Louis Williams, LAL to MONE
11GL traded Draymond Green, GS to MONE
11GL traded Dirk Nowitzki, Dal to MONE


Ψηφος...
SteveNashidis
QUOTE(sacarame @ Feb 20 2017, 12:01 ) *
Feb 204:18 AMTrade Accepted
MONE traded LeBron James, Cle to 11GL
MONE traded Ben Simmons*, Phi to 11GL
MONE traded Larry Nance Jr., LAL to 11GL
11GL traded Louis Williams, LAL to MONE
11GL traded Draymond Green, GS to MONE
11GL traded Dirk Nowitzki, Dal to MONE


Ψηφος...


WOW !

(cousins_trade reaction, twitter/off)
spysta
να ριξω μερικες πα@#$γιες

1) σου γ@αργαλω ο,τι εχεις και δεν εχεις ρε Paul George !! ΑΝΤΕ ΓΑΡΓΑΛΗΣΟΥ ΠΟΛ ΤΖΟΡΤΖ αβιαστα και συνεχομενα .. ΓΑΡΓΛΑΗΣΟΥ ΡΕ ΣΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ !!!υπερΟverrated φλωρε που μου κανεις 20αρια και 25αρια !!αι στα διαλα σιχαμα παιξε σαν ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΣΤΑΡ που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι εισαι. ΕΣΥ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΕΞΟΡΓΗΣΕΙ !!! ΜΗΝ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙΣ ΠΑΥΛΟΓΙΩΡΓΗ

2) μωρη ΚΟΥΡΑΔΑ Οκαφορ .. Μ Ω Ρ Η ΚΟΥΡΑΔΑ ΟΚΑΦΟΡ ..... κοιτα να μην παιξεις τωρα στους Σιξερς .. χωρις Νοελ χωρις Ερσαν !! ΜΟΝΟ αυτο σου λεω μωρη ΚΟΥΡΑΔΑ που κατεβαζεις 2 rebs σε 20 λεπτα με το ζορι !!
(ακομα βλεπω εφιαλτες που ΔΕΝ προσεξα οτι ο Love ηταν διαθεσιμος οταν εκανα το πικ με την κουραδα)

3)ντουκι .. σταιδιαλα παιξε λιγο μπασκετ κι εσυ.νταξει δεν εχω τρομερα παραπονα αλλα ΑΝΕΒΑ λιγο γ#$ το σουπερμαν και το μικρο σου κεφαλι ! ΑΙΝΤΕ

4) θα σου #$@$ # παντοκορφα Ρετζι Τζακσον !!! ρε ΚΙ ΕΣΥ Μ ΕΧΕΙΣ ΕΞΟΡΓΗΣΕΙ λεμε !!! ΡΕ ΜΗΝ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΛΕΜΕ ΘΑ ΦΑΣ ΜΠΟΥΝΙΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ να καταπιεις αιμα !!! μωρη νωχελικη πορδη ΣΥΝΕΛΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ ΛΙΓΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.
αι στα κομματια με τα 30αρια και τα 20αρια πια



κατα τ αλλα Γ@##$# το φετινο φανταζι ... ΤΟΣΟ ωραια ομαδα να χω φτιαξει
με Hayward , Dragic , Butler , George , Howard , Noel , Okafor , Gallinari , Ellis και ReggieJackson και να ειμαι 6ος με τους περισσοτερους να υπολειτουργουν σαν ζομπι ενω επρεπε να ΣΠΕΡΝΟΥΝ
aegeansheed
Ποιός Ellis ρε? Σε ποιά χρονιά παίζεις Fantasy??? laugh.gif
sacarame
QUOTE(spysta @ Feb 25 2017, 04:19 ) *
να ριξω μερικες πα@#$γιες

1) σου γ@αργαλω ο,τι εχεις και δεν εχεις ρε Paul George !! ΑΝΤΕ ΓΑΡΓΑΛΗΣΟΥ ΠΟΛ ΤΖΟΡΤΖ αβιαστα και συνεχομενα .. ΓΑΡΓΛΑΗΣΟΥ ΡΕ ΣΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ !!!υπερΟverrated φλωρε που μου κανεις 20αρια και 25αρια !!αι στα διαλα σιχαμα παιξε σαν ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΣΤΑΡ που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι εισαι. ΕΣΥ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΕΞΟΡΓΗΣΕΙ !!! ΜΗΝ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙΣ ΠΑΥΛΟΓΙΩΡΓΗ

2) μωρη ΚΟΥΡΑΔΑ Οκαφορ .. Μ Ω Ρ Η ΚΟΥΡΑΔΑ ΟΚΑΦΟΡ ..... κοιτα να μην παιξεις τωρα στους Σιξερς .. χωρις Νοελ χωρις Ερσαν !! ΜΟΝΟ αυτο σου λεω μωρη ΚΟΥΡΑΔΑ που κατεβαζεις 2 rebs σε 20 λεπτα με το ζορι !!
(ακομα βλεπω εφιαλτες που ΔΕΝ προσεξα οτι ο Love ηταν διαθεσιμος οταν εκανα το πικ με την κουραδα)

3)ντουκι .. σταιδιαλα παιξε λιγο μπασκετ κι εσυ.νταξει δεν εχω τρομερα παραπονα αλλα ΑΝΕΒΑ λιγο γ#$ το σουπερμαν και το μικρο σου κεφαλι ! ΑΙΝΤΕ

4) θα σου #$@$ # παντοκορφα Ρετζι Τζακσον !!! ρε ΚΙ ΕΣΥ Μ ΕΧΕΙΣ ΕΞΟΡΓΗΣΕΙ λεμε !!! ΡΕ ΜΗΝ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΛΕΜΕ ΘΑ ΦΑΣ ΜΠΟΥΝΙΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ να καταπιεις αιμα !!! μωρη νωχελικη πορδη ΣΥΝΕΛΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ ΛΙΓΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.
αι στα κομματια με τα 30αρια και τα 20αρια πια



κατα τ αλλα Γ@##$# το φετινο φανταζι ... ΤΟΣΟ ωραια ομαδα να χω φτιαξει
με Hayward , Dragic , Butler , George , Howard , Noel , Okafor , Gallinari , Ellis και ReggieJackson και να ειμαι 6ος με τους περισσοτερους να υπολειτουργουν σαν ζομπι ενω επρεπε να ΣΠΕΡΝΟΥΝ



Και όλη αυτή την κουραδομάζωξη που εχει κάνει ο Σπύστας μας την πλασάρει καθημερινά σε trades....
SteveNashidis
Jennings δεν έχω λόγια για το πόσο άμπαλος είσαι. Είχες την ευκαρία να γίνεις βασικός PG μόλις χτύπησε ο Rose αλλά μάλωσες με τον Hornacek. Kαλό πάγκο πλέον στους Wizards.

Joseph εσύ παλικάρι μου , με το που έγινες βασικός άρχισες τα 20αρια. Τρέμουν τα πόδια ε;;;
Pierce
Bullet , αν θέλαμε παίκτη από τα FA θα τον παίρναμε. Το να τον σηκώνεις και να μας τον στέλνεις για trade , είναι στα όρια του προσβλητικού. Δεν πρόκειται να κάνουμε trade και μη μας περνάς για μ*****ς
spysta
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Βullet ειναι ενας λατρεμενος θεουλης !!! ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΤΕ το Bulletaki μου !!!!

του ειπα οτι του χρονου θα τον βαλω co owner στην ομαδα μου για να μαθει λιγο καποια πραγματακια στο Fantasy ..
και πολυ χαρηκε !!
spysta
Βullet θεε Bullet ισχυρε

ΠΕΣ ΜΑΣ οτι ηταν ο Ellington αυτος που σηκωσες απο FA και προτεινες στους Team Aballoi Aggloi ..
οδηγωτας Pierce21 σε ποστ αγανακτησης ..
.....και μετα απο μια μερα τον εκανες drop στα FA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πες το μας !!!!! biggrin.gif
SteveNashidis
QUOTE(Pierce @ Mar 3 2017, 00:48 ) *
Bullet , αν θέλαμε παίκτη από τα FA θα τον παίρναμε. Το να τον σηκώνεις και να μας τον στέλνεις για trade , είναι στα όρια του προσβλητικού. Δεν πρόκειται να κάνουμε trade και μη μας περνάς για μ*****ς


Eν συνεχεία της τάσης που γίνεται μόδα στη λίγκα μας, μόλις είδα ότι πετάχτηκε ο Valentine στην FA list, ναι αυτός που προτάθηκε με αντάλλαγμα τον Cory Joseph.
SteveNashidis
QUOTE(spysta @ Oct 30 2016, 15:32 ) *
ΣΑΠΑΚΙΑ ?????

3)Γκομπερτ ποσο υπολογιζεις δηλαδη και σταματησε να διαβαζεις οσα εγραψα και δεν σου βγαινουν στα νουμερα .. 36 μεσο ορο ? 37 μεσο ορο ?38?
να σου θυμισω οτι περυσι .. ΜΟΝΟΣ του .. επαιζε στο 30.προπερσι επισης στο 33 ενω τον εδιναν στο 36 ? κατι τετοιο. (ειχε κανει πιο δυνατο φινις τοτε αλλα και παλι οχι κατι τρελο)
εγω λοιπον θεωρωντας οτι θα κανει ενα bounce back year (οπως και το fantasy στο προτζεξιονς) τον αγοραζω στο 33. ποοοοσο παραπανω να υπολογισθει ενας παικτης που την πιανει απο το κοτσανι ??

4)εντωμεταξυ το οτι ενωσωματωνεται ο Εμπιιντ σ αυτο το trade .. ενας παικτης ΣΤΑΡ στην ομαδα του χωρις ταβανι στο προσεχες μελλον .. δεν υπολογιζεται πουθενα ?

5)εβγαλε ο Γκομπερτ ενα 35 και ενα 40 και τι ?? ΑΝ εβγαζε 2 40αρες ο Καντερ να τον πουλουσα στο 40 ???




Tην επόμενη φορά μην προσπαθήσετε να μας βγάλετε χαζούς. Ευχαριστώ.
j-kidd13
QUOTE(Voyager @ Mar 23 2017, 14:31 ) *


Tην επόμενη φορά μην προσπαθήσετε να μας βγάλετε χαζούς. Ευχαριστώ.


Την επομενη φορα που θα τολμησεις να αμφισβητησεις τον spysta σε θεματα υπολογισμου ποντων,θα φας μηνιαιο ban.


Α,και για να προλαβω την απαντηση του...

Εεεεε και που να ξερω εγω οτι ο Γκομπερ που την πιανει απο το κοτσανι θα κανει breaking χρονια μετα!

Να κατι τετοια μ αρεσουν λεμε...
Για παμε...

QUOTE(spysta @ Dec 31 2016, 04:39 ) *
θελω να δω ποσο αερα θα περασει το trade οταν ..
ο spystaκλας πουλαει απο το 35 στο 30 τον Embiid (λογω των back2back) και αγοραζει στο 29 τον Κολλισον απο το 24 ... δηλ χανει 5 μοναδες ΑΜΕΣΑ τωρα.

θελω να δω πως θα ψηφισει η λιγκα που πριν κατι μερες ενω κερδιζα 2-3 μοναδες βγηκε βεταρουμπα ..


Για πες μας spystaκλα τωρα για το τρειντ...Αν δεν ειχες δωσει τον Κολισον,ποιος θα εχανε?
Οταν σου λεγαμε για τον injury prone Embiid και αρχιζες τις πιπες (αυτες που καπνιζονται,μην πει ο νους σου στο πονηρο) οτι θα αρχισει να παιζει κανονικα σε b2b καi θα του παρουν και το minutes restriction (που λιγο μετα το τρειντ μας βγηκαν οι Sixers και ειπαν επισημα οτι θα παιζει ετσι ως το τελος της σεζον.......)
spysta
Voyager
ΑΚΥΡΟ το σχολιο σου.
O,TI λες ακυρωνεται και μονο απο το γεγονος οτι ΕΓΩ τον Γκομπερτ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ για τον 30αρι Ολαντιπο.
ΔΕΝ κοροιδεψα κανεναν δηλαδη ουτε προσπαθησα να σε βγαλω χαζο.τον πηρα στο 30 και τον εδωσα στο 30 γιατι ΔΕΝ τον πιστευα ιδαιτερα τον Γαλλο.
+ oτι ο Favors δεν επαιξε ΠΟΤΕ φετος λογω συνεχομενων τραυματισμων που ηταν και ο βασικος λογος για το γεγονος οτι ανεβηκε τοσο ο Γαλλος.
πως να το ξερουμε αυτο ?

ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΗ η προσπαθεια σου να με μειωσεις.



Κidd
ΑΚΥΡΟ ΚΑΙ το δικο σου σχολιο.
ο Εμπιιντ χτυπησε στο γονατο .. ΔΕΝ το εκαναν rest. στις συζητησεις που καναμε για τον Τζοελ το ρισκο που βαζαμε 10 χαμενων παιχνιδιων ηταν απο ρεσταρισματα .. οχι απο ενδεχομενο τραυματισμο.
αυτο ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορει να το γνωριζει. απλα βαζεις ενα μικρο ποσοστο μεσα στην ολη διαπραγματευση λογω injury prone.
με την εκμηδενιστικη λογικη την δικη σου .. οι Βeal και Rose που φετος παιζουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ θα επρεπε να πουλιουνται στο 25 ξερωγω γιατι τα τελευταια χρονια τραυματιζονται συνεχως.

καμια σχεση λοιπον ..
και ΕΠΙΣΗΣ ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ η δικη σου προσπαθεια να με μειωσεις.

αααα και btw ΑΝ ησουν τοσο σιγουρος .. ας ΜΗΝ μου εδινες τον Κολλισον για Εμπιιντ.





ΓΕΝΙΚΑ και τα δυο σας σχολια ..εκ των υστερων.. ειναι ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ πονηρα και θα τα θεωρησω απλα μια ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΗ στιγμη να εξωτερικευσετε να συναισθηματα σας.

προχωραμε









ΥΓ.Δεν μπαινω καν στην διαδικασια να αναφερω τα βεταρισματα για τον ολ σταρ Τζορτ του 43-44 και τον ''αναπηρο'' Μαρκ Γκασολ που ειναι χειροτερος του Κλει Τομπσον ... ή τον Μαρκιφ Μορις που ειναι μετα βιας 23-24.
ΔΕΝ μπαινω καν.
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Mar 23 2017, 22:04 ) *
Κidd
ΑΚΥΡΟ ΚΑΙ το δικο σου σχολιο.
ο Εμπιιντ χτυπησε στο γονατο .. ΔΕΝ το εκαναν rest. στις συζητησεις που καναμε για τον Τζοελ το ρισκο που βαζαμε 10 χαμενων παιχνιδιων ηταν απο ρεσταρισματα .. οχι απο ενδεχομενο τραυματισμο.
αυτο ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορει να το γνωριζει. απλα βαζεις ενα μικρο ποσοστο μεσα στην ολη διαπραγματευση λογω injury prone.
με την εκμηδενιστικη λογικη την δικη σου .. οι Βeal και Rose που φετος παιζουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ θα επρεπε να πουλιουνται στο 25 ξερωγω γιατι τα τελευταια χρονια τραυματιζονται συνεχως.

καμια σχεση λοιπον ..
και ΕΠΙΣΗΣ ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ η δικη σου προσπαθεια να με μειωσεις.

αααα και btw ΑΝ ησουν τοσο σιγουρος .. ας ΜΗΝ μου εδινες τον Κολλισον για Εμπιιντ.





ΓΕΝΙΚΑ και τα δυο σας σχολια ..εκ των υστερων.. ειναι ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ πονηρα και θα τα θεωρησω απλα μια ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΗ στιγμη να εξωτερικευσετε να συναισθηματα σας.

προχωραμε



Tι πονηρα και εξωτερικευση???Στα λεω στα ισια τοσο καιρο,το τσατ μας εχει συλλεκτικη αξια...
Σου λεγα,και ολοι, οτι ο Εμπιντ ειναι επιφοβος,και για ρεστ,και να παιζει συντηρητικα και να μην τον πιεσουν.Δεν ειπα οτι με εκλεψες,προφανως ηξερα τι ρισκο πηρα,ουτε κλαιγομαι.Σχολιαζω.Εσυ βγηκες μετα το τρειντ να παρουσιασεις οτι εριξες 25 μοναδες το κελεπουρι Εμπιντ-ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΕΔΩΣΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΠΟΥ ΥΠΟΑΠΕΔΙΔΕ ΣΤΟ 24!O Εμπιντ ειναι στην πρωτη του χρονια μετα απο 2 χαμενες σεζον που δεν επαιξε ουτε νανοσεκοντ!Ο Μπιλ και ο Ροουζ εχουν σεζον στις πλατες τους!ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ!
Τα φιλια μου.....
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 23 2017, 20:16 ) *
Tι πονηρα και εξωτερικευση???Στα λεω στα ισια τοσο καιρο,το τσατ μας εχει συλλεκτικη αξια...
Σου λεγα,και ολοι, οτι ο Εμπιντ ειναι επιφοβος,και για ρεστ,και να παιζει συντηρητικα και να μην τον πιεσουν.Δεν ειπα οτι με εκλεψες,προφανως ηξερα τι ρισκο πηρα,ουτε κλαιγομαι.Σχολιαζω.Εσυ βγηκες μετα το τρειντ να παρουσιασεις οτι εριξες 25 μοναδες το κελεπουρι Εμπιντ-ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΕΔΩΣΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΠΟΥ ΥΠΟΑΠΕΔΙΔΕ ΣΤΟ 24!O Εμπιντ ειναι στην πρωτη του χρονια μετα απο 2 χαμενες σεζον που δεν επαιξε ουτε νανοσεκοντ!Ο Μπιλ και ο Ροουζ εχουν σεζον στις πλατες τους!ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ!
Τα φιλια μου.....

τον εριξα μοναδες.
εδωσα εναν παικτη που επαιζε στο 30 (με βαση τα χαμενα ματς γιατι αλλιως το σιζον εγραφε 35-36) για εναν που επαιζε στο 24.
και το ανεφερα γιατι απλα ηθελα να τονισω οτι καποιες φορες καποια τετοια trade μπορουν να βγουν ακομα και με μικρες διαφορες στο συνολο ποντων.

ο Μπιλ και ο Ροουζ εχουν τραυματιστει τοσες φορες και τοσο σοβαρα που καλλιστα θα μπορουσε να το αναφερει καποιος.
το σχολιο μου ηταν υπερβολικο για να σου δειξω να καταλαβεις .. πραγμα που δεν εκανες στην θολουρα σου να μου την πεις.

τεσπα τα φιλια μου , βαρεθηκα ηδη.
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Mar 23 2017, 22:27 ) *
τον εριξα μοναδες.
εδωσα εναν παικτη που επαιζε στο 30 (με βαση τα χαμενα ματς γιατι αλλιως το σιζον εγραφε 35-36) για εναν που επαιζε στο 24.
και το ανεφερα γιατι απλα ηθελα να τονισω οτι καποιες φορες καποια τετοια trade μπορουν να βγουν ακομα και με μικρες διαφορες στο συνολο ποντων.

ο Μπιλ και ο Ροουζ εχουν τραυματιστει τοσες φορες και τοσο σοβαρα που καλλιστα θα μπορουσε να το αναφερει καποιος.
το σχολιο μου ηταν υπερβολικο για να σου δειξω να καταλαβεις .. πραγμα που δεν εκανες στην θολουρα σου να μου την πεις.

τεσπα τα φιλια μου , βαρεθηκα ηδη.


Ειμαι σε πληρη διαυγεια φιλε μου,καμια θολουρα...
Και να με κανεις εσυ να καταλαβω εγω,λιγο δυσκολο,διοτι τα παρουσιαζεις με τον δικο σου γνωστο τροπο και τις γνωστες δικες σου "εκτιμησεις", τυπου ο Εμπιντ μετα απο λιγο καιρο δεν θα εχει minutes restriction και θα μαμησει οπισθια και θα παιζει για πλακα στο 159 μο ,ενω λιγες μερες μετα βγηκε η ιδια η ομαδα και ειπε οτι ο το minutes restriction δεν θα βγει φετος και δεν υπαρχει λογος να ζοριστει ο παικτης!

Antios amigo....
aegeansheed
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 23 2017, 20:40 ) *
Ειμαι σε πληρη διαυγεια φιλε μου,καμια θολουρα...
Και να με κανεις εσυ να καταλαβω εγω,λιγο δυσκολο,διοτι τα παρουσιαζεις με τον δικο σου γνωστο τροπο και τις γνωστες δικες σου "εκτιμησεις", τυπου ο Εμπιντ μετα απο λιγο καιρο δεν θα εχει minutes restriction και θα μαμησει οπισθια και θα παιζει για πλακα στο 159 μο ,ενω λιγες μερες μετα βγηκε η ιδια η ομαδα και ειπε οτι ο το minutes restriction δεν θα βγει φετος και δεν υπαρχει λογος να ζοριστει ο παικτης!

Antios amigo....

αυτα τα διαβαζουμε.
υπαρχουν δημοσιευαμτα , υπαρχουν συνεντευξεις , υπαρχουν αρθρα , υπαρχουν tweets εξ Αμερικης .. δεν τα βγαζω εγω απο το μυαλο μου.
τωρα αν τελικα βγαινουν αληθεια ή οχι .. κανεις δεν μπορει να ξερει. (πχ κλασσικο παραδειγμα ο Μπεν Σιμμονς φετος , διαβαζαμε οτι θα παιξει και δεν επαιξε ποτε)
την ιδια προσβαση που εχεις εσυ εχω κι εγω .. επομενως καταλαβαινεις τι εννοω φανταζομαι wink.gif

με αυτο το σχολιο ''γνωστες εκτιμησεις'' προσπαθησεις να περασεις μια εικονα οτι λεω και ψεμματα ξερωγω.
συνελθε

φιλια στα μουτρα
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Mar 23 2017, 22:51 ) *
αυτα τα διαβαζουμε.
υπαρχουν δημοσιευαμτα , υπαρχουν συνεντευξεις , υπαρχουν αρθρα , υπαρχουν tweets εξ Αμερικης .. δεν τα βγαζω εγω απο το μυαλο μου.
τωρα αν τελικα βγαινουν αληθεια ή οχι .. κανεις δεν μπορει να ξερει. (πχ κλασσικο παραδειγμα ο Μπεν Σιμμονς φετος , διαβαζαμε οτι θα παιξει και δεν επαιξε ποτε)
την ιδια προσβαση που εχεις εσυ εχω κι εγω .. επομενως καταλαβαινεις τι εννοω φανταζομαι wink.gif

με αυτο το σχολιο ''γνωστες εκτιμησεις'' προσπαθησεις να περασεις μια εικονα οτι λεω και ψεμματα ξερωγω.
συνελθε

φιλια στα μουτρα



Δεν λεω οτι λες ψεμματα,λεω οτι για να πλασαρεις την πραματια σου,τα...φουσκωνεις ολιγον,τυπου μπεικιν παουντερ ας πουμε...μπορει καποιος δημοσιογραφος να γραψει μια παπατζα,και να την δεσεις σκοινι κορδονι επειδη σε βολευει...κλπ κλπ κλπ...

Φιλακια στα μουτρακια...
Pierce
To ότι ο Ολαντίπο έκατσε στο 30, δεν σημαίνει οτί εκεί κάναμε την ανταλλαγή Σπυρέτο... Ο Ολαντίπο έγινε (λανθασμένα προφανώς) draft αρχές 3ου γύρου, με τα projections να τον δίνουν εκεί που είναι ο Gobert σήμερα. Ας όψεται ο RW που θέλει να το παίξει superman.
Επιπλέον, η ανταλλαγή έγινε με μόνο 2 εβδομάδες να έχουν παιχτεί και τους 2 παίκτες να έχουν άσχημο ξεκίνημα και να είναι στα ίδια νούμερα.
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 23 2017, 20:56 ) *
Δεν λεω οτι λες ψεμματα,λεω οτι για να πλασαρεις την πραματια σου,τα...φουσκωνεις ολιγον,τυπου μπεικιν παουντερ ας πουμε...μπορει καποιος δημοσιογραφος να γραψει μια παπατζα,και να την δεσεις σκοινι κορδονι επειδη σε βολευει...κλπ κλπ κλπ...

Φιλακια στα μουτρακια...

οχι δεν το κανω.
εξαλλου καθε παικτης εχει κριτικη ικανοτητα και την ιδια προσβαση σε πληροφοριες οπως εγω

μαγουλοφιλακια

QUOTE(Pierce @ Mar 23 2017, 20:59 ) *
To ότι ο Ολαντίπο έκατσε στο 30, δεν σημαίνει οτί εκεί κάναμε την ανταλλαγή Σπυρέτο... Ο Ολαντίπο έγινε (λανθασμένα προφανώς) draft αρχές 3ου γύρου, με τα projections να τον δίνουν εκεί που είναι ο Gobert σήμερα. Ας όψεται ο RW που θέλει να το παίξει superman.
Επιπλέον, η ανταλλαγή έγινε με μόνο 2 εβδομάδες να έχουν παιχτεί και τους 2 παίκτες να έχουν άσχημο ξεκίνημα και να είναι στα ίδια νούμερα.

μα δεν σας εριξα καπου ευθυνη

ειπα οτι ανταλλαξαμε παικτες που επαιζαν στο 30 και ο καθενας υπολογιζε σε διαφορετικες προοπτικες.
προφανως εγω για να δεχθω να δωσω Γκομπερτ πιστευα οτι ο Ολαντιπο θα παει ψηλοτερα .. κατι το οποιο τελικα ΔΕΝ εγινε.
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Mar 23 2017, 23:31 ) *
οχι δεν το κανω.
εξαλλου καθε παικτης εχει κριτικη ικανοτητα και την ιδια προσβαση σε πληροφοριες οπως εγω

μαγουλοφιλακια


Προφανως το κανεις...Απλα ο τροπος που ντυνεις και πλασαρεις οσους πας να δωσεις ειναι ΜΝΗΜΕΙΩΔΗΣ...Για καθε παικτη σου,το συμπαν και τα αστρα συνομωτουν υπερ του,οι πλανητες μπαινουν στην καταλληλη τροχια και και και....Ολα βεβαια για παικτες ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ...Το φυσιολογικο βεβαια θα ηταν οτι παικτες,που με τον τροπο που τους παρουσιαζεις ειναι more than a kelepouri,να θες να τους κρατησεις και να καρπωθεις την αξια τους....
Αντιμαγουλοφιλακια....
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 23 2017, 21:34 ) *
Προφανως το κανεις...Απλα ο τροπος που ντυνεις και πλασαρεις οσους πας να δωσεις ειναι ΜΝΗΜΕΙΩΔΗΣ...Για καθε παικτη σου,το συμπαν και τα αστρα συνομωτουν υπερ του,οι πλανητες μπαινουν στην καταλληλη τροχια και και και....Ολα βεβαια για παικτες ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ...Το φυσιολογικο βεβαια θα ηταν οτι παικτες,που με τον τροπο που τους παρουσιαζεις ειναι more than a kelepouri,να θες να τους κρατησεις και να καρπωθεις την αξια τους....
Αντιμαγουλοφιλακια....

πολυ χρονια τωρα το χω σταματησει αυτο.
και βασικα ποτε δεν το εκανα εσκεμμενα .. παλιοτερα ειχα σχεδον παντα την αισθηση οτι οι παικτες που δινω θα πανε τρομερα και αυτοι που θα παρω ακομα τρομεροτερα !!! βγηκε σε κακο αυτο και το αλλαξα

και btw αυτο το δικαιωμα να κρινεις τα λογια μου ..το δινω εγω επειδη ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ , συζηταμε και δεν καθομαι απλα να στειλω προτασεις στο espn.
αν ειναι ομως θα ξεκινησω ετσι απο τη νεα χρονια ωστε να μην τιθεται τετοιο θεμα και να μην χρεωνομαι και πραγματα που δεν κανω.


τσαγιαπμαγια
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.