Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
SteveNashidis
QUOTE(spysta @ Oct 19 2016, 18:25 ) *
ΚΑΜΙΑ δικαιολογια για το συγκεκριμενο veto.


προτζεξιονς -->αντιστοιχα 33+29 33+28
περσινοι μεσοι οροι -->αντιστοιχοι 26+31 30+27
θεσεις επιλογης στο ντραφ -->αντιστοιχες 4-5γυρο 7-9γυρο
ρολοι των παικτων στις ομαδες τους --> αντιστοιχοι


ΑΝ αυτο το trade βγαινει 7-3 veto ... πολυ θελω να δω ποια trade θα περασουν και ποια λογικη θα χρησιμοποιηθει για την ψηφο.
(αντικειμενικα κριτηρια ? υποκειμενικες εκτιμησεις ?)


εδω θα μαστε για ολα.



Άκυρο το σχόλιο μου; χμμμ
Post που έχουν παράθεση δικά σου λόγια..
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Mar 23 2017, 23:41 ) *
πολυ χρονια τωρα το χω σταματησει αυτο.
και βασικα ποτε δεν το εκανα εσκεμμενα .. παλιοτερα ειχα σχεδον παντα την αισθηση οτι οι παικτες που δινω θα πανε τρομερα και αυτοι που θα παρω ακομα τρομεροτερα !!! βγηκε σε κακο αυτο και το αλλαξα


Δεν θελω να σε στεναχωρησω η να σου ταραξω την κοσμοθεωρια...αλλα δεν το αλλαξες!!!Ακομα την ιδια αισθηση εχεις...
Με τη διαφορα οτι τους μεν δικους σου τους εχεις στα ουρανια, αυτους που θες να παρεις δε,τους αφαιρεις καμποσο απο το upside το οποιο μπορει να εχουν...Το οποιο μαλλον προστιθεται στους δικους σου σαν υπεραξια... smiley.gif


Φιλουθκια...
spysta
QUOTE(Voyager @ Mar 23 2017, 22:00 ) *
Άκυρο το σχόλιο μου; χμμμ
Post που έχουν παράθεση δικά σου λόγια..

ναι ΑΚΥΡΟ το σχολιο σου.
γιατι τον πουλησα 1-1 για να παρω παικτη στο 30.
επομενως ΔΕΝ κοροιδεψα κανεναν γι αυτο που πιστευα εξαρχης. ΑΝ πιστευα οτι ηταν για παραπανω ΔΕΝ θα τον πουλουσα για παικτη που επαιζε στο 30. θα τον κρατουσα .. απλα δεν τον πιστευα τον Γκοπερτ ιδιαιτερα.
λαθος εκτιμηση προσωπικη
κανενα ψεμμα ομως , ουτε πηγα να σε βγαλω τρελο

απλα πραγματα

και btw η αναλυση που σου εκανα οταν εγινα το draft ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.
βασιστηκε σε ιστορικο data , σε προσωπικες εκτιμησεις και στις ομαδες.
ηταν πολυ ρεαλιστικη

QUOTE(j-kidd13 @ Mar 23 2017, 22:14 ) *
Δεν θελω να σε στεναχωρησω η να σου ταραξω την κοσμοθεωρια...αλλα δεν το αλλαξες!!!Ακομα την ιδια αισθηση εχεις...
Με τη διαφορα οτι τους μεν δικους σου τους εχεις στα ουρανια, αυτους που θες να παρεις δε,τους αφαιρεις καμποσο απο το upside το οποιο μπορει να εχουν...Το οποιο μαλλον προστιθεται στους δικους σου σαν υπεραξια... smiley.gif


Φιλουθκια...

ειπαμε οχι.
σου δημιουργειται αυτη η αισθηση κυριως λογω του παρελθοντος.

για να μην εχω τετοια θεματακια στο αμεσο μελλον λοιπον .. κομμενα τα τσατ και οι συζητησεις.
θα σκανε απλα προτασεις στην πλατφορμα του ESPN και θα ειμαστε ολοι χαρουμενοι

γιατι ΕΓΩ τ ακουω τωρα ..
οταν ΑΛΛΟΙ στελνουν ΑΘΛΙΑ πραγματα (τα οποια κι εσυ συμφωνεις το ποσο αθλια ειναι).. χωρις βεβαια να εχουν πιασει κουβεντα με καποιο αλλο χρηστη .. επομενως ουτε γατα ουτε ζημια. κανεις δεν το θυμαται

επειδη εγω ειμαι πιο ενεργος και ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ γουσταρετε οταν σας κανω προτασεις και το συζηταμε ..
και γραφω εδω μεσα για να σχολιαζουμε και να εχει ενδιαφερον ... θα το σταματησω κι αυτο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.



τσιντσαντσον
sacarame
Μ αρεσει που στελνετε και φιλια στο τελος μετα το ξεκατινιασμα...

Τεντιμπόιδες..
konst
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ TEKILLEEEEEEEEEEEEERS!!!!


Ωραία μάχη μέχρι τέλους εξελίσσεται στην Ανατολική περιφέρεια. Όμως εδώ έχει ξεκινήσει να ρέει άφθονη τεκίλα εδώ και μέρες αφού οι Salamanca Tekillers στα τρία τους χρόνια γιορτάζουν τον 2ο τίτλο τους!!!
Οι εμφανίσεις με το 2ο αστέρι έχουν ραφτεί και είμαστε έτοιμοι να σηκώσουμε την κούπα και πάλι ακούγοντας το WE ARE THE CHAMPIONS των Queen!!!

77.gif 77.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif 56.gif 56.gif 41.gif 41.gif 69.gif 56.gif icon_joy.gif icon_joy.gif 77.gif 56.gif thumbsup.gif icon_workout.gif icon_workout.gif smilie_schal1.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif


https://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY


Το πάρτυ μας συνεχίζεται. UFOs σας περιμένουμε! blech.gif icon_drunk.gif blech.gif Το μαγαζί μας κερνάει τις καλύτερες τεκίλες #Salamanca #DonJulio #asteria pantou #Tekillers

Συγχαρητήρια σε όλους!! Άξιοι αντίπαλοι όλοι σας με πολύ μεγάλη εμπειρία στο παιχνίδι. 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif


Μην ξεχνιόμαστε biggrin.gif Αν χρειαστείτε κάτι ...

Click to view attachment
spysta
Συγχαρητηρια στον konst για το πρωταθλημα !! 41.gif 41.gif

εκανε καλες επιλογες στο draft (Ντεροζαν,Ουειντ,Ροουζ) και καποιες ασχημες (Μονροε,Μουντιε) .. σηκωσε και μερικους ωραιους f/a ..
αλλα το κλειδι ηταν βεβαιως ο Ουεστμπρουκ με τον οποιο ειναι σαν να κατεβαζεις 12αδα και οχι 9αδα.
πραγματικο UNFAIR για ολους εμας τους υπολοιπους
(70αρια για πλακα,80αρια και 50αρια τις κακες μερες. τι να λεμε τωρα)

βασικα ολο το φετινο φανταζι ηταν ποιος θα ειχε Ουεστμπρουκ or Χαρντεν.
εφοσον ειχες εναν απο τους δυο θα επρεπε να κανεις τραγικες επιλογες για να μην πας για τιτλο ή να εισαι τρομερα ατυχος με τραυματισμους


οσον αφορα εμενα ..
η φετινη χρονια ηταν ενα συνολο ΚΑΛΩΝ παικτων που ομως δεν ειχε τον καταλληλο σταρ (με τα συχνα 60-70αρια) να το τραβηξει ως την κορυφη.
του χρονου θελω θεση στο ντραφτ απο το 1 ως το 3. ΝΗΣΑΦΙ πια με τις τελευταιες θεσεις.
θελω ΣΟΥΠΕΡ ΣΤΑΡ.
konst
Maaaaaaaaan mou...

Πρωτάθλημα
οι Tekillers θα έπαιρναν έτσι και αλλιώς φέτος... Η διαφορά μου με τον 2ο θα τελειώσει κοντά στους 1000 βαθμούς!

Με άλλους πιθανούς συνδιασμούς θα μπορούσα να κρατήσω ακόμα και την διαφορά ... π.χ:

αν είχα (Davis+Kounmpo)=(4169.4+4143)=8339.4 Vs (Westbrook+Derozan)=(5219+3128)=8347

Spysta απολαυστικά τα μηνύματα σου και φέτος... Δίνοντας μου πολλές επιλογές για Trade κάθε φορά (Νομίζω έχεις στείλει μήνυμα με 8 διαφορετικούς συνδυασμούς .. biggrin.gif )




kudelin8
(Το σεντονακι που ακολουθει ειναι αφιερωμενο στον καλυτερο fantasy παιχτη παγκοσμιως χωρις τιτλο...νωντα καθε σεζον που περναει μας φερνει πιο κοντα στην χρονια της αμφιδεξιας δικαιωσης.μην μασας παιχταρα μου του χρονου ΟΛΑ δικα σου.)

Να θες να παρακολουθησεις μαχη τιτλου ανατολης,να θες να διαβασεις post season κραξιμο σπυρακλα σε στρουμφακια και να καταληγεις να βλεπεις αυτο:''Το πάρτυ μας συνεχίζεται. UFOs σας περιμένουμε! blech.gif icon_drunk.gif blech.gif ''.στις 06:30 το πρωι μαλιστα.χωρις αναφορες σε αλλες ομαδες.πολυ ομορφο να ασχολουνται μαζι σου πολυ ασχημο να διαπιστωνεις οτι εχεις γινει εμμονη.στην καλυτερη.

Θεση queens kings για τα πολυπαθα ufos. grande επιτυχια με βαση το πως κυλησε η σεζον,αποτυχια με βαση τις προσδοκιες μας.jabari ισοφαρισε τον υποφαινομενο σε χιαστουληδες,λιν ειχε την ατυχια να draftarιστει απο ambidextrous+ufos την ιδια σεζον,παυλομιλσαπ 15χαμενα ,ιουλιος αλλα τοσα..παρολα αυτα ufos θα πει μαχητικη ψυχη και ολα κριθηκαν στην εξωπραγματικη διαφορα των first rounders: westbrook 5234points wall 4085points. τετοια διαφορα ειναι εξαιρετικα δυσκολο να καλυφθει παρα την ΟΜΑΔΑΡΑ που φτιαξαμε στην area51..παιζαμε βραδυ παρα βραδυ (οποτε εβγαινε στην αρενα το χελωνονιτζακι) με σημαδεμενη τραπουλα.τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια ναγαπιομαστε
Πολλα συγχαρητηρια σε ολες τις ομαδες..χρονος μπαινει χρονος βγαινει κραταμε την φαση ζωντανη.

Και στις 2λιγκες νικητες ηταν ομαδες που ειχαν τα 2cheatακια του παιχνιδιου.τυχαιο δεν ειναι.Καλες οι ιδεες για fantasy playoffs και keepers (αν και θα γινετε χαμος σε ενδεχομενα trades) αλλα μια ιδεα θα περιορισει τυχον ''αδικιες'' οπως εφετος..αλλαξτε το draft σε auction mode.ωραιο το snake αλλα εχει κενα οταν εχουμε να κανουμε με πεπειραμενους παιχτες.τουλαχιστον ας εξεταστει σαν ιδεα.αυτα.καλη οffseason.

υ.γ.ανεπαφο εμεινε το στοιχειωμενο ρεκορ των 26400ποντων των ufos της σεζον 13-14...για να μην ξεχνιεται η πραγματικα καλυτερη επιδοση του forum
konst
Πρώτα από ολα οι Salamanca Tekillers έδωσαν συγχαρητήρια σε όλους τους διαγωνιζόμενους και αναγνώρισαν την αξία τους. Δεν γίνεται να έχουμε εμμονή με κανέναν, ειδικά όταν έχουμε πάρει δύο φορές τον τίτλο. Πειράζω το σωματείο των UFO's διότι αυτό με σύστησε και με πίεζε να ξεκινήσω να παίζω το παιχνίδι. Δεν μπορούμε να αφήσουμε καμία αμφισβήτηση στον αέρα ειδικά όταν έχουμε πάρει το πρωτάθλημα με 1000 βαθμούς διαφορά. Γνωρίζουμε όλοι από την αρχη του παιχνιδιού ότι το draft είναι της μορφής Snake! Οπότε θα μπορούσα κάλλιστα με ένα άλλο pick και με πολλούς άλλους συνδυασμούς επιλογής superstar να κρατήσω ακόμα και την διαφορά ( Είπα για Davis+Kounmpo το οποίο έγινε κιόλας από έναν πολύ καλό contender τον Death Valley Demon-13o pick) πόσω μάλλον να πάρουμε απλά τον τίτλο.

Συγχαρητήρια στον Pierce για την κατάκτηση της Ανατολικής Περιφέρειας !! 41.gif 41.gif 41.gif

Στον contender Teo (Σε είχα σίγουρο φέτος...Πότε θα σπάσει το ρόδι?) 41.gif 41.gif 41.gif

Νώντα δεν πειράζει ρε του χρόνου... biggrin.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Μπράβο σε όλους μαγκες... Προτείνω να γίνει κλήρωση του χρόνου για την σύσταση των δύο Conference.

Υ.Γ. Τα ρεκόρ των total points ξεχνιούνται εύκολα (Ειδικά όταν οι managers δεν παραμένουν σταθεροί), οι Τίτλοι ποτέ tongue.gif
kudelin8
Προφανως ενεκα των ημερων κατανυξης και νηστειας γινεται μια προσπαθεια να βαφτιστει το κρεας ως ψαρι..στο δια ταυτα.υπαρχουν εκατονταδες πιθανοι συνδυασμοι απο τα πρωτα κιολας δυο πικ των παιχτωνε και χιλιαδες στην συνεχεια του ντραφτ.στο πικ 1 και 2 ομως μονο οι harden και westy υπαρχουν σαν ΠΡΟΦΑΝΕΙΣ επιλογες οι οποιοι δωσανε υπερβολικα μεγαλυτερα νουμερα απτο disadvantage του μανατζερ τους να διαλεξει χαμηλοτερα σε αλλους γυρους.ειδικα o westbrook εδωσε χιλιαρικο πανω απο τον τριτο σε total KAT.

Οπως ευστοχα ειπε ο spysta : βασικα ολο το φετινο φανταζι ηταν ποιος θα ειχε Ουεστμπρουκ or Χαρντεν..αν διαφωνει καποιος βαση του πως ειναι δομημενες οι λιγκες(points leagues) απλα εθελοτυφλει

ΠΡΟΣΟΧΗ ομως..δεν ειναι καποιου ειδους μομφη ουτε κατηγορια.σαφεστατα και ο pierce στην μια λιγκα και ο westbrook στην αλλη κερδισαν δικαια.μια απλη fantasiακη παρατηρηση ειναι εξ'ου και η προταση για auction.οι δε 1000ποντοι διαφορας μπορουν να πουνε πολλα αλλα στην συγκεκριμενη συγκυρια δεν λενε απολυτως τιποτα

Μομφη και κατηγορια ειναι η ειρωνικη διαθεση απεναντι σε μια μονο ομαδα της λιγκας.θυμισε αγγελοπουλους και που σαι θαναση.κλεινει εδω το θεμα.ΚΑΛΗ OFFSEASON ΣΕ ΟΛΟΥΣ
konst
Οι Tekillers δεν είχαν σκοπό ούτε διάθεση να ειρωνευτούν καμία ομάδα της λίγκας. Ίσα Ίσα αναγνωρίσαμε την αξία όλων(εμπεριέχεται και η ομάδα των UFO's). Αν θεωρείται μομφή το κέρασμα μίας τεκίλας donJulio πάμε πάσο θα κρατήσουμε την κάβα μας για εμάς και για όποιον άλλο θέλει. Όμως όταν φτάνει το τέλος του πρωταθλήματος και βλέπεις αυτά :

QUOTE(kudelin8 @ Apr 13 2017, 15:49 ) *
Και στις 2λιγκες νικητες ηταν ομαδες που ειχαν τα 2cheatακια του παιχνιδιου.τυχαιο δεν ειναι.Καλες οι ιδεες για fantasy playoffs και keepers (αν και θα γινετε χαμος σε ενδεχομενα trades) αλλα μια ιδεα θα περιορισει τυχον ''αδικιες'' οπως εφετος..


QUOTE(spysta @ Apr 12 2017, 08:43 ) *
πραγματικο UNFAIR για ολους εμας τους υπολοιπους
(70αρια για πλακα,80αρια και 50αρια τις κακες μερες. τι να λεμε τωρα)

βασικα ολο το φετινο φανταζι ηταν ποιος θα ειχε Ουεστμπρουκ or Χαρντεν.


Αυτά για εμένα είναι κατηγορίες και δεν απλά πλακίτσες με γλωσσίτσες και μπλεχ μπλεχ. Γνωρίζατε από την αρχή του παιχνιδιού
αγαπητοί ποιοί παίχτες θα ήταν διαθέσιμοι στο draft και ότι το σύστημα του παιχνιδιού είναι snake. Δεν είδα όμως τότε καμία ένσταση. Ακόμα και μετα το draft άλλοι managers γράφτηκαν στο forum ότι είναι φαβορί για την κατάκτηση. Καμία αδικία ούτε ''αδικία'' λοιπόν. Έχουμε φτάσει στο τέλος του παιχνιδιού και και λέτε για τον Pierce και για τους Tekillers (που το πήραμε και με +1000 )αυτά τα πράγματα. Έχουμε κάθε δικαίωμα να πιστεύουμε ειδικά άταν έχουμε πάρει το πρωτάθλημα με τέτοια διαφορά ότι θα μπορούσαμε να πάρουμε το πρωτάθλημα και με άλλο pick και με άλλους συνδιασμούς. Άλλωστε ακόμα και τα μαθηματικά να μην βγαίνανε (που θα βγαίνανε) θα μπορούσαμε να ακολουθήσουμε κάποια άλλη στρατηγική κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού(Το παιχνιδί δεν είναι απλα προσθαφαιρέσεις ,προσαρμόζεσαι ανάλογα με την κατάσταση που βρίσκεσαι). Safe παίζαμε και τον Cj Miles και τον Stauskas βάλαμε. Μίλαμε δηλαδη πολύ υποθετικά.

Οι Tekillers δεν καταλαβαίνουν τίποτα, θα συνεχιζουμε να πανηγυρίζουμε. Είναι πολύ δύσκολο να πάρεις πρωτάθλημα με τόσο καλούς manager.


Συγχαρητήρια στους UFO's πάντα ανταγωνιστικοί μέχρι το τέλος και με βαριά φανέλα!
Συγχαρητήρια και στον Spysta πολύ καλές ομάδες παντα (Περσινός πρωταθλητής κιόλας). Κρατάς την φάση ζωντανή και είναι πάντα ωραίο να συζητάμε για trades!

Συγχαρητηρια και πάλι σε ολους!
Καλη offseason! Μπορεί να μην είμαι απο τους παλιούς. Αλλά είμαι εδω οποιος θέλει να συζητάμε για trade και για οτιδήποτε άλλο.

Εμένα δεν μου θύμισε Αγγελόπουλους. μου θύμισε το παρακάτω link tongue.gif biggrin.gif tongue.gif . Cup πήραμε αφού

https://www.youtube.com/watch?v=OKgCJAwCOok


Μπορούμε να δοκιμάσουμε και κάποιας άλλης μορφής draft. Καλοί είναι και οι πειραματισμοί!

Καλά να περνάτε μάγκες!!
T.W.Is.M.
QUOTE(konst @ Apr 14 2017, 17:36 ) *
Οι Tekillers δεν είχαν σκοπό ούτε διάθεση να ειρωνευτούν καμία ομάδα της λίγκας. Ίσα Ίσα αναγνωρίσαμε την αξία όλων(εμπεριέχεται και η ομάδα των UFO's). Αν θεωρείται μομφή το κέρασμα μίας τεκίλας donJulio πάμε πάσο θα κρατήσουμε την κάβα μας για εμάς και για όποιον άλλο θέλει. Όμως όταν φτάνει το τέλος του πρωταθλήματος και βλέπεις αυτά :





Αυτά για εμένα είναι κατηγορίες και δεν απλά πλακίτσες με γλωσσίτσες και μπλεχ μπλεχ. Γνωρίζατε από την αρχή του παιχνιδιού
αγαπητοί ποιοί παίχτες θα ήταν διαθέσιμοι στο draft και ότι το σύστημα του παιχνιδιού είναι snake. Δεν είδα όμως τότε καμία ένσταση. Ακόμα και μετα το draft άλλοι managers γράφτηκαν στο forum ότι είναι φαβορί για την κατάκτηση. Καμία αδικία ούτε ''αδικία'' λοιπόν. Έχουμε φτάσει στο τέλος του παιχνιδιού και και λέτε για τον Pierce και για τους Tekillers (που το πήραμε και με +1000 )αυτά τα πράγματα. Έχουμε κάθε δικαίωμα να πιστεύουμε ειδικά άταν έχουμε πάρει το πρωτάθλημα με τέτοια διαφορά ότι θα μπορούσαμε να πάρουμε το πρωτάθλημα και με άλλο pick και με άλλους συνδιασμούς. Άλλωστε ακόμα και τα μαθηματικά να μην βγαίνανε (που θα βγαίνανε) θα μπορούσαμε να ακολουθήσουμε κάποια άλλη στρατηγική κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού(Το παιχνιδί δεν είναι απλα προσθαφαιρέσεις ,προσαρμόζεσαι ανάλογα με την κατάσταση που βρίσκεσαι). Safe παίζαμε και τον Cj Miles και τον Stauskas βάλαμε. Μίλαμε δηλαδη πολύ υποθετικά.

Οι Tekillers δεν καταλαβαίνουν τίποτα, θα συνεχιζουμε να πανηγυρίζουμε. Είναι πολύ δύσκολο να πάρεις πρωτάθλημα με τόσο καλούς manager.


Συγχαρητήρια στους UFO's πάντα ανταγωνιστικοί μέχρι το τέλος και με βαριά φανέλα!
Συγχαρητήρια και στον Spysta πολύ καλές ομάδες παντα (Περσινός πρωταθλητής κιόλας). Κρατάς την φάση ζωντανή και είναι πάντα ωραίο να συζητάμε για trades!

Συγχαρητηρια και πάλι σε ολους!
Καλη offseason! Μπορεί να μην είμαι απο τους παλιούς. Αλλά είμαι εδω οποιος θέλει να συζητάμε για trade και για οτιδήποτε άλλο.

Εμένα δεν μου θύμισε Αγγελόπουλους. μου θύμισε το παρακάτω link tongue.gif biggrin.gif tongue.gif . Cup πήραμε αφού

https://www.youtube.com/watch?v=OKgCJAwCOok


Μπορούμε να δοκιμάσουμε και κάποιας άλλης μορφής draft. Καλοί είναι και οι πειραματισμοί!

Καλά να περνάτε μάγκες!!


Να σε υπερασπιστω λιγο;
Ημουν 13ος στο ντραφτ. Τα 2 cheat δεν μπορουσα λοιπον να τα παρω. Καταφερα ομως να παρω αλλα 2 cheat για τη σειρα επιλογης τους(Davis, Antetokounmpo) με τη 13η και 17η επιλογη. Αρα οποιοσδηποτε απο τους 10 που διαλεξαν πριν απο μενα μπορουσε να κανει καλυτερη επιλογη απ αυτη που εκανε. Στον τριτο γυρο εκανα επισης καλη επιλογη, τον Conley των 156Μ(το αναφερω γιατι γι αυτο τον επελεξα). Οι δυο επομενες επιλογες ηταν ο Russell και ο Crowder. Οχι κακες, αλλα θα μπορουσα πχ αντι για τον D'Angelo(που τον περιμενα ακομα καλυτερο) να επαιρνα τον Booker. Μετα ομως ηρθε η αποτυχημενη επιλογη του Noel(λες και δεν ηξερα οτι οι Σιξερς εχουν 3 σεντερ) λογω της αναγκης μου για σεντερ(και γιατι 2 θεσεις παραπανω ειχαν επιλεξει το Valanciunas). Στον επομενο γυρο ομως παω και παιρνω κι αλλο ψηλο, τον Plumlee, που μου βγηκε οσο επαιζε στο Πορτλαντ, και πιο μετα το μακραν καλυτερο παιχτη του 8ου γυρου, Otto Porter. Στον τελευταιο γυρο των βασικων παιρνω αλλον ενα που περασε και δεν ακουμπησε, τον παραλιγο all-star τρομαρα του, Zaza Pachulia. 2 κακες επιλογες με μηδενικη προσφορα λοιπον στην 9αδα! Στις θεσεις του παγκου διαλεγω σωστα: το για δευτερη σεζον υποτιμημενο Will Barton, τον τιμιο Bogdanovic και 2 παιχτες που απο το πουθενα εδωσαν ποντους: Ilyasova και McConnell και κλεινω με τον αρχηγο της ομαδας Α-τζαμιρ Νελσονα(που αποδειχθηκε ο ενας απο τους 2-3 παιχτες του τελευταιου γυρου που εδωσε καποιους ποντους)! Ομως επηρεασμενος απο το μετριο ξεκινημα κανω drop τον Ilyasova των 2085 και το McConnell των 2079 ποντων, τον πρωτο μαλιστα τον κανω δωρο στους Tekillers!
Τι θελω να πω με αυτη την περιληψη του ντραφτ;
Οτι κανοντας 2 κακες επιλογες με μηδενικη προσφορα, αφηνοντας ελευθερους αλλους 2 παιχτες που δεν επρεπε, γιατι μπορουσαν να βοηθησουν, χανοντας σχεδον καθε εβδομαδα λιγους ποντους απο λαθος επιλογες παιχτων στην 9αδα(δηλαδη εχοντας παιχτες του παγκου με καλυτερα σκορ απο τους βασικους), εχοντας να αντιμετωπισω 2 κακα για μενα trade που εφεραν παιχτες μου σε αλλες ομαδες με λιγοτερο σταθερο ρολο(Plumlee στους Ναγκετς και Bogdanovic στους Γουιζαρντς) και εχοντας εναν παιχτη που πηρα με ανταλλαγη τραυματια με το που ηρθε(Barea) καταφερα να βγω 3ος. Αν καποια απ αυτα τα ειχα κανει καλυτερα, θα μπορουσα να κυνηγησω ενα trade με καποιο ρισκο, που αν εβγαινε να πηγαινα για την κορυφη. Χωρις να εχω Westbrook ή Harden, αλλα απο τη 13η θεση του ντραφτ!(οχι γιατι ημουν τοσο καλυτερος μανατζερ, αλλα γιατι ειχα την τυχη να βρω διαθεσιμους το Φρυδια και το Γιαννη και να ισοσκελισω τα σκορ των 2 πρωτων επιλογων του ντραφτ) Γινοταν ομως καποιος να κερδισει και χωρις αυτους τους δυο!
Flash
Δεν ξέρω τη λέτε, το θέμα είναι ότι η διατησία δεν άφησε τους Άμπαλους Άγγλους του γίγαντα Τζον Αμίτσι να διεκδικήσουν τίτλο... Όλα τα άλλα είναι απλά αφορμές για συζήτηση σε κανα μπάσκετφόρουμ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.