Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2011-12 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Reggie_
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ

Aναβολή λόγω του αιφνίδιου θανάτου του προέδρου της Ιριδας.. Συλλυπητήρια στην οικογένεια της Ίριδας από όλη την ομάδα της Καισαριανής!.. Αυτά είναι τα άσχημα στην ζωή! Μπάσκετ κ λοιπά είναι δευτερεύοντα..
soouza
Άμιλλα-Τρίτων 71-57(39-30 ημίχρονο).

Η μελλοντική έδρα του Τρίτωνος στην euroleague αποδείκτηκε αφιλόξενη. sad.gif Από την αρχή η Άμιλλα πήρε κεφάλι στο σκορ,δε το έχασε ποτέ και κέρδισε απόλυτα δίκαια.

Άμιλλα,πίεση στη μπάλα,high post,low post game,πολύ γρήγορη εναλλαγή in and out καθώς και τέλειες διάγωνιες πάσες.Τέλος ένας εκλπηκτικός Παλτόγλου έφτεσε σε πάνω από 6-7 lay up σε οργανωμένη άμυνα γεγονός που δείχνει καλή δουλειά στην επίθεση και καλή εκτίμηση δεδομένων.Κλείνοντας θα έλεγα πως η Άμιλλα διαθέτει 2-3 παίχτες που δεν έχει ο Τρίτωνας όπως εν τέλει φάνηκε.

Περί Τρίτωνος ουδέν σχόλιο για την απογοητευτική εμφάνιση.Πολύ κακή ψυχολογία και κούραση από το extra ματς του κυπέλλου που βάρυνε τα πόδια.Είναι γεγονός ότι η ομάδα μας έχει εμφανιστεί με πολλές απουσίες μέχρι πρότινος.Είναι επίσης γεγονός πως με όποια σύνθεση κι αν κατέβηκε δε δικαιολογεί στο ελάχιστο τη λέξη ομάδα.Θα είμαι ο πρώτος που όταν δει βελτίωση θα το αναφέρει αλλά δυστυχώς δεν βλέπω.

Μου προκαλεί εντύπωση το γεγονός πως όλες οι αντίπαλες ομάδες κάποια τακτική εμφανίζουν και κάποιο μπασκετικό στυλ σε άμυνα κι επίθεση.Δε διακρίνω καμία φιλοσοφία σε εμάς.

Η αλήθεια είναι βέβαια εμφανής στο τοις πταίει.Κατά συνέπεια ή δε βλέπουμε τι φταίει ή δε θέλουμε να δούμε. wink.gif

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif
sthnapexw
Όχι άλλο Τρίτωνα!!!Μην αρχίσετε πάλι τα κατεβατά με διαφωνίες επί προσωπικού..επί μπασκετικού ότι θέλετε!

Δυστυχώς η ζωή όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω παίζει τα δικά της παιχνίδια...τα συλληπητήρια στην Ίριδα για την απώλεια της..ελπίζω οι της ΕΣΚΑ να ζήτησαν ενός λεπτού σιγή στα παιχνίδια στην μνήμη του..καλό ταξίδι να χει..
NOWITZKI23

( δεν θα ανοίξω διάλογο με κάποιον που ...εξακολουθεί να κριτικάρει κρυμμένος,αλήθεια ποιός απ τους....8 θεατές ήσουν εσυ? , 3 ήταν οι δικοί μας...εκτος κ αν έκατσεσ με κανα φίλο απ τα μελισσια...! η έπιασες δουλεια στο δήμο και....φύλαγεσ το γήπεδο..!τεσπα , στα ελληνικά η φράση ο τριτων έχει διάθεση,θέληση αλλα τπτ άλλο σημαίνει οτι οι παίκτεσ που την απαρτίζουν δεν πολυμπανιζουν το τοπι..! ακόμα και να συμφωνήσω πάντως μαζί σου αν θέλεις την επόμενη φορα που θα γράψεισ για μας να προσθέσεισ σαν χαρακτηριστικό της ομάδας και τα...@@@@@ της γτ για να νικισεισ ομαδα μεγαλυτερης κατηγοριας που πρωταγωνιστει...παίζοντας μόνο με....διάθεση και θέληση....τότε μάλλον τα διαθέτει.!) ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΠΑΤΡΙΝΕ!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ @@@@@@ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΑΔΑ!!!!!! ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΜΗΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ!!!!!!
MJ 23
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΜΙΛΛΑ...ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΤΡΙΤΩΝΑ NOWITZKI23 ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ?ΑΝΤΙΤΡΙΤΩΝΙΤΗΣ ΕΙΣΑΙ??ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΙΤΩΝΑ ΛΟΙΠΟΝ??Η ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ <ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ> ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ??ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ!!!ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΟΛΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΡΙΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΜΗΠΩΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΙΣΟΣ??? shot.gif
NOWITZKI23
lew thn gnwmh mou opws oloi edw mesa kanoun den exw krithkari kanenan gi auta pou leei kai gi auto de dexomai na me krithkaroun eidhka an me hrwneuontai ki olas!!!!
MJ 23
ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ?ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΡΙΤΙΚΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΟΥ?ΕΔΩ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΣΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΤΡΙΤΩΝΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ...ΑΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΛΛΟΝ...ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΣΑΝ ΝΑ ΘΕΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ...ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΔΕ ΣΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΣΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΣ CHAMPIONS LEAGUE!!! smiley.gif
MJ 23
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ ΕΣΚΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Ίρις Πετρούπολης-Φ.Α.Ο Αναγέννησης Καισαριανής (Αναβολή)
Άμιλλα-Α.Ο Τρίτων 71-57
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Π.Α.Κ Χαλανδρίου 68-60
Κρόνος Γέρακα-Θεμιστοκλής Αιγάλεω 90-81
Ποσειδών Νέου Ψυχικού-Εθνικός Γ.Σ 82-88 (παράταση)
Γ.Σ Βριλήσσια-Τρεις Αστέρες 89’ 49-48
Τριφυλλιακός Πολυδρόσου-Οίων Αγίου Στεφάνου 63-68
Φοιτητικός Φιλίας-Χαραυγιακός 42-46
ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΣ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΗΡΗΘΕΙ ΕΝΟΣ ΛΕΠΤΟΥ ΣΙΓΗ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ...
patrinos777
QUOTE(NOWITZKI23 @ Dec 7 2011, 23:42 ) *
lew thn gnwmh mou opws oloi edw mesa kanoun den exw krithkari kanenan gi auta pou leei kai gi auto de dexomai na me krithkaroun eidhka an me hrwneuontai ki olas!!!!


χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω , δεν είσαι σε θέση μάλλον να καταλάβεις αν τα λόγια μου είναι ειρωνεία ή κριτική,μιάς που είναι ΓΕΓΟΝΟΣ πωσ τα λόγια σου ήταν κίνητρο για την ομάδα και είναι επισης ΓΕΓΟΝΟΣ οτι χρειάζεται πολλά @@@@ για μια ομάδα με προβλήματα να κερδίζει άλλη που πρωταγωνιστεί σε ανώτερη κατηγορία.επειδή λοιπόν τα ΓΕΓΟΝΟΤΑ ποτέ δεν αποτελούν ειρωνία ή κριτική θα εξακολουθήσω να σ αφήνω να ειρωνεύεσαι και να κριτικάρεις εκ του ασφαλούσ της ανωνυμίας σου ελευθερα!
σταματάω επίσης και να απαντάω στην κριτική σου ,αφ ενός γτ προφανώς έχεις προβλημα με την ομάδα και αφετέρου γιατί εξακολουθείς να κριτικάρεις ανώνυμα άρα π[ροφανώς δεν έχεις και το θάρρος της γνώμης σου...
μπορεις να εξακολουθήσεις λοιπόν να ...αγωνίζεσαι για το κακό της ομάδας απ το σπίτι σου ή την κερκίδα κ εμείς για το καλό της μεσ το γήπεδο.

Υ.Σ. ΘΕΡΜΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΆΔΑ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΕΚΛΙΠΟΝΤΟΣ . ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΞΑΦΝΙΚΟ ΤΗΣ ΕΙΔΗΣΗΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΕ ΤΗΝ ΕΣΚΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΔΡΑΝΕΙΑ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΟΜΙΛΟ,ΑΣ ΚΡΑΤΗΘΕΙ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΛΕΠΤΟΥ ΣΙΓΗ ΕΣΤΩ ΤΗ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ...
FRN 2005
ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΘΕΡΜΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΆΔΑ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΕΚΛΙΠΟΝΤΟΣ
ΣΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ
Α.Ο ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 90-81 ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΜΕ ΣΚΟΡ 30-10 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ!!!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΚΟΡ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ Ο ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΟΣ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!
Βαθμολογία 10ης αγωνιστικής!

Ποσειδών Νέου Ψυχικού 18
Εθνικός Γ.Σ 17
Κρόνος Γέρακα 17
Οίων Αγίου Στεφάνου 16
Γ.Σ Βριλήσσια 16
Διαγόρας Δρυοπιδεών 16
Τριφυλλιακός Πολυδρόσου 15
Φοιτητικός Φιλίας 14
Θεμιστοκλής Αιγάλεω 15
Φ.Α.Ο Αναγέννησης Καισαριανής 14
Τρεις Αστέρες 89’ 13
Άμιλλα Περιστερίου 13
Ίρις Πετρούπολης 12
Χαραυγιακός 12
Α.Ο Τρίτων 11
Π.Α.Κ Χαλανδρίου 11
Εθνικός Γ.Σ, Φ.Α.Ο Αναγέννησης Καισαριανής, Τριφυλλιακός Πολυδρόσου, Π.Α.Κ Χαλανδρίου και Τρεις Αστέρες 89’ έχουν, έκαστος, από ένα αγώνα λιγότερο, ενώ η Ίρις Πετρούπολης δύο.

tarx_12
Αν πήρες την βαθμολογία απο το athlisi.com να σε ενημερωσω οτι έχει λάθη,, έτσι νομίζω τουλάχιστον....
ikikmou
QUOTE (NOWITZKI23 @ Dec 7 2011, 23:19 ) *
( δεν θα ανοίξω διάλογο με κάποιον που ...εξακολουθεί να κριτικάρει κρυμμένος,αλήθεια ποιός απ τους....8 θεατές ήσουν εσυ? , 3 ήταν οι δικοί μας...εκτος κ αν έκατσεσ με κανα φίλο απ τα μελισσια...! η έπιασες δουλεια στο δήμο και....φύλαγεσ το γήπεδο..!τεσπα , στα ελληνικά η φράση ο τριτων έχει διάθεση,θέληση αλλα τπτ άλλο σημαίνει οτι οι παίκτεσ που την απαρτίζουν δεν πολυμπανιζουν το τοπι..! ακόμα και να συμφωνήσω πάντως μαζί σου αν θέλεις την επόμενη φορα που θα γράψεισ για μας να προσθέσεισ σαν χαρακτηριστικό της ομάδας και τα...@@@@@ της γτ για να νικισεισ ομαδα μεγαλυτερης κατηγοριας που πρωταγωνιστει...παίζοντας μόνο με....διάθεση και θέληση....τότε μάλλον τα διαθέτει.!) ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΠΑΤΡΙΝΕ!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ @@@@@@ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΑΔΑ!!!!!! ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΜΗΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ!!!!!!



Nowitzki και Soouza πρεπει να χαρηκατε απιστευτα με την ηττα του Τριτωνα..... Μιληστε πιο συγκεκριμενα σας παρακαλω και μην καταδικαζετε 12 παικτες! Με τον προπονητη εχετε προβλημα ή με τη διοικηση;;; Η τακτικη σας παραπεμπει σε οπαδικες εφημεριδες που με τα πρωτοσελιδα τους και τις υποχθονιες μεθοδους τους προσπαθουν να επιτυχουν διαφορους στοχους με απωτερο ολων,τι αλλο;;;; Το οικονομικο ή αλλιως προωθηση ΠΑΙΚΤΩΝ(Νοwitzki),ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ(Soouza)!!!!!!
Η νοοτροπια ''κονταινω τους αλλους για να ψηλωσω εγω'' δε θα επρεπε να εχει θεση πουθενα,ποσο μαλλον στον αθλητισμο και ειδικοτερα στο ερασιτεχνικο Μπασκετ.
Θα κλεισω λεγοντας σας πως το Μπασκετ ειναι ενα εξαιρετικο αθλημα στο οποιο παιζεις κυριως με το μυαλο και δυστυχως υπαρχουν προπονητες που δεν προπονουν με το μυαλο αλλα με τις εμμονες τους,τη φωνη τους και χωρις να μαθαινουν απο τα λαθη τους,καταληγουν να καταστρεφουν παικτες και ψυχολογια χωρις να σκεφτουν ποσο εφταιξαν κι αυτοι στην ηττα.Ακομα ομως και τα ατομα που πλητονται αμεσα (σιγουρα δεν ειστε εσεις οι δυο) απο αυτην την προπονητικη δε θα επρεπε να βγαινουν και να ριχνουν τετοια λασπη δημοσια,γι'αυτο λοιπον θα σας παρακαλεσω να googlarete τις λεξεις ΕΥΓΕΝΗΣ ΑΜΙΛΛΑ (μαζι και οι δυο λεξεις χαχαχαχαχα) την οποια δεν εχετε και σιγουρα θα πρεπει να αποκτησετε αλλιως εσυ Soouza ποτε δε θα πετυχεις ως προπονητης ουτε στο ΝΒΑ live κι εσυ Nowitzki θα καταληξεις να στελνεις παραπονα στην ΚΟΝΑΜΙ για τους αμπαλους συμπαικτες σου!
Δεν ειμαι παικτης του Τριτωνα,αν και πλησιασα παρα πολυ καποια στιγμη,γραφω ομως γιατι δεν ανεχομαι τετοιες νοοτροπιες στον αθλητισμο και εχω αλλεργια στην ασεβεια σας.Συγνωμη αν σας στεναχωρησα αλλα κι εσεις θιξατε υποληψεις!
Σας γνωστοποιω επισης πως ειμαι τεραστιος παικτης!!!
soouza
QUOTE(ikikmou @ Dec 8 2011, 15:49 ) *
Nowitzki και Soouza πρεπει να χαρηκατε απιστευτα με την ηττα του Τριτωνα..... Μιληστε πιο συγκεκριμενα σας παρακαλω και μην καταδικαζετε 12 παικτες! Με τον προπονητη εχετε προβλημα ή με τη διοικηση;;; Η τακτικη σας παραπεμπει σε οπαδικες εφημεριδες που με τα πρωτοσελιδα τους και τις υποχθονιες μεθοδους τους προσπαθουν να επιτυχουν διαφορους στοχους με απωτερο ολων,τι αλλο;;;; Το οικονομικο ή αλλιως προωθηση ΠΑΙΚΤΩΝ(Νοwitzki),ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ(Soouza)!!!!!!
Η νοοτροπια ''κονταινω τους αλλους για να ψηλωσω εγω'' δε θα επρεπε να εχει θεση πουθενα,ποσο μαλλον στον αθλητισμο και ειδικοτερα στο ερασιτεχνικο Μπασκετ.
Θα κλεισω λεγοντας σας πως το Μπασκετ ειναι ενα εξαιρετικο αθλημα στο οποιο παιζεις κυριως με το μυαλο και δυστυχως υπαρχουν προπονητες που δεν προπονουν με το μυαλο αλλα με τις εμμονες τους,τη φωνη τους και χωρις να μαθαινουν απο τα λαθη τους,καταληγουν να καταστρεφουν παικτες και ψυχολογια χωρις να σκεφτουν ποσο εφταιξαν κι αυτοι στην ηττα.Ακομα ομως και τα ατομα που πλητονται αμεσα (σιγουρα δεν ειστε εσεις οι δυο) απο αυτην την προπονητικη δε θα επρεπε να βγαινουν και να ριχνουν τετοια λασπη δημοσια,γι'αυτο λοιπον θα σας παρακαλεσω να googlarete τις λεξεις ΕΥΓΕΝΗΣ ΑΜΙΛΛΑ (μαζι και οι δυο λεξεις χαχαχαχαχα) την οποια δεν εχετε και σιγουρα θα πρεπει να αποκτησετε αλλιως εσυ Soouza ποτε δε θα πετυχεις ως προπονητης ουτε στο ΝΒΑ live κι εσυ Nowitzki θα καταληξεις να στελνεις παραπονα στην ΚΟΝΑΜΙ για τους αμπαλους συμπαικτες σου!
Δεν ειμαι παικτης του Τριτωνα,αν και πλησιασα παρα πολυ καποια στιγμη,γραφω ομως γιατι δεν ανεχομαι τετοιες νοοτροπιες στον αθλητισμο και εχω αλλεργια στην ασεβεια σας.Συγνωμη αν σας στεναχωρησα αλλα κι εσεις θιξατε υποληψεις!
Σας γνωστοποιω επισης πως ειμαι τεραστιος παικτης!!!


Καλησπέρα. smiley.gif

Αν έκανες log in μόνο γι αυτό χαλάλι σου.Δε θα σου απαντήσω.Είπα μόνο τη γνώμη μου για το ματς.Τώρα επί προσωπικού αν πετύχω ως προπονητής σίγουρα δε θα το κρίνεις εσύ.

Ευχαριστώ. smiley.gif
kosttost
borei kapiois na mas pei gia to paixnidi posidona-e8nikou leptomeries
ETHNIKOSGS
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 82-88 στην παραταση κανονικη διαρκεια 74-74 ενω περιπου στο 3λεπτο ο εθνικος εχανε με 9.ομως με καλη αμυνα εφτασε στο 74-71 στα 17 δευτερα με μπαλλα για τον εθνικο .εκει μπηκε τριποντο εγινε χ το παιχνιδι κ εμεναν περιπου 11 δευτερα ο ποσειδωνας εκδηλωσε 2 επιθεσεις πηρε επιθετικο ριμπαουντ αλλα εγινε λαθος πασα κ πηγαμε παραταση οπου ξεκινησε με σερι 9-0 νομιζω για εμας.αυτα πανω κατω
ikikmou
QUOTE (soouza @ Dec 8 2011, 20:11 ) *
Καλησπέρα. smiley.gif

Αν έκανες log in μόνο γι αυτό χαλάλι σου.Δε θα σου απαντήσω.Είπα μόνο τη γνώμη μου για το ματς.Τώρα επί προσωπικού αν πετύχω ως προπονητής σίγουρα δε θα το κρίνεις εσύ.

Ευχαριστώ. smiley.gif



Πολυ φοβαμαι πως εισαι ο προπονητης που του φταινε παντα οι αλλοι και σιγουρα δε θα κρινω τιποτα εγω,απλα σε συμβουλευω.
Ειμαι πιο παλιος απο εσενα στο μπασκετ φορουμ κι ας μην ειχα κανει εγγραφη,πιστεψε με πρωτη φορα αφηνω σχολιο,1ον γιατι το παρακανατε και 2ον αφηστε ρε παιδια και καμια αλλη ομαδα να γραψει.Ελεος!
Χαλαλι μου! smile.gif
soouza
QUOTE(ikikmou @ Dec 8 2011, 22:23 ) *
Πολυ φοβαμαι πως εισαι ο προπονητης που του φταινε παντα οι αλλοι και σιγουρα δε θα κρινω τιποτα εγω,απλα σε συμβουλευω.
Ειμαι πιο παλιος απο εσενα στο μπασκετ φορουμ κι ας μην ειχα κανει εγγραφη,πιστεψε με πρωτη φορα αφηνω σχολιο,1ον γιατι το παρακανατε και 2ον αφηστε ρε παιδια και καμια αλλη ομαδα να γραψει.Ελεος!
Χαλαλι μου! smile.gif

Καλησπέρα. smiley.gif

Το τι είμαι εγώ δεν είναι το θέμα.Δε θα ήθελα τη συμβουλή σου,ευχαριστώ πάντως.Το forum δεν είναι και δεν πρέπει να είναι προσωποκεντρικό.

Τέλος δε το παραέκανα να λέω τη γνώμη και θα συνεχίσω.

Ευχαριστώ! smiley.gif
MJ 23
καλησπερα και απο μενα...εδω μεσα μπορει να λεει τη γνωμη του ο καθενας απο μας αλλα οχι να κατακρινει ομαδες!!αλλα τωρα τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οτι ειστε εναντιον αυτης της ομαδας και κατακρινετε διαφορα ομαδα παικτες προπονητες κτλ.το ποιοι και θα παιξουν σε μια ομαδα ειναι στην κριση του προπονητη...το αν ο προπονητης δεν ειναι καλος το κρινουν οι παραγοντες της ομαδας...και παει λεγοντας!!εμεις ειμαστε εδω για να συζηταμε τα αποτελεσματα και να λεμε το τι ειδαμε στα παιχνιδια,σαν οπαδοι οσοι πανε στα γηπεδα,η σαν παικτες οσοι απο εμας παιζουμε...οχι να τα χωνουμε σε καποιους γιατι απλα κρυβομαστε πισω απο μια οθονη και δε τρεχει τιποτα...ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ smiley.gif
ikikmou
QUOTE (MJ 23 @ Dec 8 2011, 22:47 ) *
καλησπερα και απο μενα...εδω μεσα μπορει να λεει τη γνωμη του ο καθενας απο μας αλλα οχι να κατακρινει ομαδες!!αλλα τωρα τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οτι ειστε εναντιον αυτης της ομαδας και κατακρινετε διαφορα ομαδα παικτες προπονητες κτλ.το ποιοι και θα παιξουν σε μια ομαδα ειναι στην κριση του προπονητη...το αν ο προπονητης δεν ειναι καλος το κρινουν οι παραγοντες της ομαδας...και παει λεγοντας!!εμεις ειμαστε εδω για να συζηταμε τα αποτελεσματα και να λεμε το τι ειδαμε στα παιχνιδια,σαν οπαδοι οσοι πανε στα γηπεδα,η σαν παικτες οσοι απο εμας παιζουμε...οχι να τα χωνουμε σε καποιους γιατι απλα κρυβομαστε πισω απο μια οθονη και δε τρεχει τιποτα...ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ smiley.gif



ΣΥΜΦΩΝΩ!!!
MJ 23
QUOTE(ikikmou @ Dec 9 2011, 01:35 ) *
ΣΥΜΦΩΝΩ!!!

χαιρομαι που εισαι λογικος και συμφωνεις.....αλλα οντως εισαι μεγαλος παικτης που εχεις αναφερει πιο πανω??πιο μεγαλος και απο μενα?? blove.gif
LAKKOI
QUOTE(ikikmou @ Dec 9 2011, 02:35 ) *
ΣΥΜΦΩΝΩ!!!

Δεν συμφωνω πρεπει να λεγονται πραγματα... υπαρχουν προπονητες που κανουν ολο λάθη και ειναι κολλημενοι και προεδροι που δεν τολμουν να τους ξεφορτοθουν. Να υπαρχει καποια κριτικη τουλαχιστον στα μπλοκ.
MJ 23
ΜΠΟΡΕΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ...ΓΙΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΙ ΛΟΙΠΟΝ!!!ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ!!!ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΟΓΙΚΟΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ <ΜΕΣΑ>ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.. smiley.gif
soouza
Tρεις Αστέρες 89-Τρίτων 48-43.

Σε εξ αναβολής είχαμε αυτό το αποτέλεσμα.Φτωχό στο σκορ που μάλιστα δε μπορούσαμε να το δούμε καθώς δε λειτουργούσε ο φωτεινός πίνακας. ohmy.gif

Παρέστην σχεδόν στη λήξη του ημιχρόνου και μετά.Βλέποντας για ολίγο τον αγώνα δώθηκε εις εμέ η εντύπωση πως ο Τρίτωνας θα έπαιρνε αυτή τη νίκη που θα ήταν σημαντική στην ψυχολογία.Η ομάδα των Σεπολίων προηγήθηκε περίπου στο 30 με +8 κι έδειξε να ελέγχει το ματς.

Κάπου εκεί έκανε λάθος επιλογές δίχως να δείξει την απαιτούμενη ψυχραιμία που χρειάζεται για να κερδίσεις.

Οι Τρεις Αστέρες ενώ είχαν μία κακή εικόνα συνολίκα έδειξαν ένα άλλο πρόσωπο στο πιο κομβικό σημείο του αγώνος.Διάβασαν σωστά όλες τις φάσεις,έβαλαν τα σουτ,ενώ έκλεψαν μπάλες κρίσιμες.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif
tarx_12
o τρίτωνας,σίγουρα δεν έχει τόσο κακή ομάδα όσο δείχνουν τα αποτελέσματα του. Όμως, πρέπει σύντομα να βρει τον δρόμο του ώστε να μην μπεί σε περιπέτειες. Θεωρώ ότι ο όμιλος είναι ιδιαίτερα αμφίροπος και οι θέσεις που οδηγούν σε Β ΚΑΙ Δ εσκα θα κριθούν μετα τον Απρίλιο.
soouza
QUOTE(tarx_12 @ Dec 11 2011, 02:17 ) *
o τρίτωνας,σίγουρα δεν έχει τόσο κακή ομάδα όσο δείχνουν τα αποτελέσματα του. Όμως, πρέπει σύντομα να βρει τον δρόμο του ώστε να μην μπεί σε περιπέτειες. Θεωρώ ότι ο όμιλος είναι ιδιαίτερα αμφίροπος και οι θέσεις που οδηγούν σε Β ΚΑΙ Δ εσκα θα κριθούν μετα τον Απρίλιο.

Καλησπέρα. smiley.gif

+1 bball.gif
dimitrisdk7
Καλησπέρα κ από εμένα φίλοι του μπάσκετ.

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ. 52-61

Κρίμα για την ομάδα μου για ακόμα ένα παιχνίδι.Κάναμε ακόμα ένα φοβερό ματς με καλό κ ποιοτικό μπάσκετ αλλά πάλι δεν μας βγήκε το αποτέλεσμα.Πάντα τα χαλάμε στα τελευταία δύο λεπτά.Έτσι κ με τον Εθνικό που σε όλο το παιχνίδι είμασταν μπροστά στο σκορ 4 εως 6 πόντους.Στο τέλος η διαφορά είναι πλασματική.
Με τον Γέρακα πάλι τα ίδια, με τρεις πόντους.
Το μόνο που μας μένει είναι η πικρα κ το κίτρινο φύλλο του αγώνα.
Πάντως, πιστεύω ότι τα αποτελέσματα θα μας βγουν στην πορεία γιατί γίνετε πολύ καλή δουλειά κ σιγά σιγά μαζευόμαστε σαν ομάδα.Επιστρέφουν οι τραυματίες κ τα παιδιά που δεν μπορούσαν να προπονηθούν κανονικά λόγο φόρτου εργασίας.
Συγχαρητήρια στην ομάδα μου κι εύχομαι να συνεχιστεί η καλή δουλειά κ τα αποτελέσματα θα έρθουν.
Καλή συνέχεια σε όλους
sthnapexw
Και φτάσαμε αισίως στην 11η αγωνιστική σε ένα άκρως ενδιαφέρον πρωτάθλημα με πολλά παιχνίδια να κρίνονται στον πόντο...και όπως έχουν πει πολλοί..θα παιχτούν όλα μέχρι το τέλος και για άνοδο και για πτώση..προγνωστικά λοιπόν για αύριο...

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ χμ...1 (παιχνίδι που αναμένεται να κριθεί στον πόντο όπως σχεδόν όλα των δύο ομάδων..φαβορί τα Βριλήσσια σίγουρα αλλά το ΠΑΚ παλεύει και κάποτε θα του χαμογελάσει η τύχη)
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 1(καλύτερη ομάδα ειδικά μέσα στην έδρα της..σε πτώση ο Φοιτητικός μετά το καλό ξεκίνημα)
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. χμ..1 (άλλο ένα παιχνίδι λογικά στον πόντο..ισχύουν τα ίδια με το ΠΑΚ-Βριλλήσια..καλύτερη ομάδα δείχνει ο Τριφυλλιακός αλλά ο Χαραυγιακός τέτοια ματς πρέπει να πάρει..με το χαμόγελο της τύχης και εδώ)
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ χμ..2 (ο Οίον ξεκίνησε καλά αλλά τα τελευταία του αποτελέσματα είναι νίκες πιο δύσκολα από ότι περίμενα και ήττες εκτός εύκολες..η Ίριδα είχε αναβολές και ίσως να μην έχει ρυθμό..είχε και την θλιβερή απώλεια..ίσως είναι κίνητρο για τους παίκτες..φαβορί ο Οίον εντός αλλά είπαμε θα πάμε με την τύχη αυτή την βδομάδα και κόντρα στα φαβορί)
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ χμ..1(ντέρμπι τοπικό με πολλές παραμέτρους...θυμάμαι ακόμα όσα γράφτηκαν πέρισυ εδώ στην μεταξύ τους αναμέτρηση..άκρως ενδιαφέρον παιχνίδι ελπίζω να κυλήσουν όλα ήρεμα..πάω με τον Θεμιστοκλή που στα εντός(τυπικό βέβαια εδώ) δείχνει αξιόπιστος)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1 (δεύτερο συνεχόμενο ντέρμπι για τον Εθνικό αλλά και ευκαιρία να χτίσει πάνω στο σπουδαίο διπλό της προηγούμενης βδομάδας και να πατήσει σταθερά στην κορυφή...ο Κρόνος αξιόμαχος..ντέρμπι αλλά κλείνω στον άσο)
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2(δύο κολλητές ήττες..επικίνδυνη έξοδος αλλά καλύτερη ομάδα ο Ποσειδών και χωρίς περιθώρια για άλλη ήττα..προβλέπω να έχουμε άλλα μια cult "Τριτωνιάδα" που όλοι αγαπήσαμε πια σε αυτό το forum)
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ χμ..2 (ενδιαφέρον παιχνίδι επίσης αναμένεται στον πόντο...φαβορί η Καισαριανή που εντός δείχνει αξιόπιστη..αλλά η Άμιλλα προέρχεται απο νίκη και ίσως να ταν αυτό που χρειαζόταν για πάρει μπρος..)

Καλή αγωνιστική σε όλους...δύσκολα τα προγνωστικά και πολλά παιχνίδια ίσως κριθούν και στο σουτ..
dimitrisdk7
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
(Kάποια στιγμή θα μας βγουν τα αποτελέσματα γιατί δεν έχουμε άλλα περιθώρια).

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 1
(Ο Φοιτητικός φαίνεται να τα έχει παρατήσει).

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2
(Δύσκολο παιχνίδι για προγνωστικά).

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
(Ποιό καλή ομάδα ο Αγ. Στέφανος,Εύκολα ή δύσκολα θα το πάρει το αποτέλεσμα).

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1
Εύκολα

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
(Δύο ομάδες που κοντράραμε στα ίσια κ χάσαμε στις λεπτομέρειες.Θεωρώ ότι είναι ομάδες ισάξιες αλλά οδεύω πιο πολύ στον άσσο λόγω έδρας).

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Εύκολα

ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
(Πολύ δύσκολο ματς ).

Καλή επιτυχία σε όλους blove.gif
tarx_12
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
(ίσως είναι η στιγμή να κερδίσει το πακ, κλειστο ματσ το πολυ 50 ποντους καθε ομαδα).

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 1
(ασσος με +8, δεν εχω εικονα για τους αστερες, αλλα δεν θεωρω και κακη ομαδα τους φοιτητες).

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2
(αν δεν τραβηξει ο τριποντερ του πολυδροσου, και ο ''γοριλας'' στην ρακετα θα χασει το πολυδροσο).

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
(Θα μιλήσουν οι προσωπικοτητες μερικών παικτών του οιον).

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2
Εύκολα

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
(Εύκολος ασσος θεωρω)
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
Και όμως θεωρώ πως ήρθε η στιγμή... αν δεν κερδισει και τωρα...Χωρίς να ξέρω κάτι για Ποσειδώνα υποψιάζομαι και άλλους παράγοντες για την πτώση της ομάδας....

ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
(Θα βρεί λύσεις στην περιφέρεια και θα πάρει το ματς.)
Hotter
Πακ Χαλάνδριου- Βριλήσσια 1 ντέρμπι το οποίο θα τ παλέψουν πιο πολυ οι γηπεδούχοι

Τρεις αστέρες - φοιτιτικος 1 λόγω έδρας και λόγω των κακών τελευταίων εμφανίσεων των φοιτητών

Χαραυγιακος-τριφυλλιακος 2 είτε με 2 είτε με 20 πόντους

Αγ.στεφανος- ιριδα 1 εκτός και αν ο μικρός του αγ.στεφανου δεν παίξει καλα

Θεμιστοκλης -διαγορας 1

Εθνικός -κρονος ωραίο ματσακι με φαβορί όμως τον εθνικό ασσος

Τριτωνας ποσειδωνας 2 Τρίτη ήττα δεν χωρεί στο προγράμμα του ψυχικου

Αναγέννηση - άμιλλα αν και ντέρμπι θα μιλήσει η έδρα 1
sthnapexw
Τρεις Αστέρες 89’-Φοιτητικός Φιλίας 48-46, Χαραυγιακός-Τριφυλλιακός Πολυδρόσου 75-61, Θεμιστοκλής Αιγάλεω-Διαγόρας Δρυοπιδέων 62-87, Φ.Α.Ο Αναγέννηση Καισαριανής-Άμιλλα Περιστερίου 46-52, Εθνικός Γ.Σ-Κρόνος Γέρακα (Αναβολή), Οίων Αγίου Στεφάνου-Ίρις Πετρούπολης 74-64, Α.Ο Τρίτων-Ποσειδών Νέου Ψυχικού 50-58, Π.Α.Κ Χαλανδρίου-Γ.Σ Βριλήσσια 50-52

Πηγή athlisi.com

Την νίκη της ημέρας κατά την γνώμη μου την έκανε ο Διαγόρας που δείχνει να πατάει πολύ καλά πλέον..και την επόμενη αγωνιστική αν δεν κάνω λάθος υποδέχεται τον Εθνικό....
Ντέρμπι στο Χαλάνδρι όπως αναμενόταν στον πόντο..με τα Βριλλήσια να παίρνουν σημαντική νίκη...
Νίκη σημαντική για Χαραυγιακό επί Τριφυλιακού και το διπλό της Άμιλας στην Καισαριανή(τα μόνα στα οποία δικαιώθηκα από τις εκπλήξεις).
Ποσειδώνας πέρασε από Τρίτωνα και οι Τρεις Αστέρες πιο δύσκολα από ότι περιμέναμε τον Φοιτητικό..
Ο Άγιος Στέφανος έκανε ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο επί της Ίριδας με πολλά τρίποντα(αυτή η διαφορά στις δύο μπασκέτες πάντως είναι εντυπωσιακή στο συγκεκριμένο γήπεδο..και την εκμεταλλεύονται έξυπνα)..
Το Εθνικός -Γέρακα γιατί αναβλήθηκε?

Πάμε για την επόμενη τελευταία αγωνιστική του 2011.το πρωτάθλημα παραμένει αμφίροπο!Καλή επιτυχία σε όλους!
soouza
Τρίτων-Ποσειδών 50-59(19-29 ημίχρονο).

Μία πραγματική εναλλαγή συναισθημάτων περιείχε η αναμέτρηση στο ματς του Στρέφη για όσους παρέστησαν και παρακολούθησαν. blove.gif

Στην πρώτη περίοδο ο Ποσειδώνας,είχε το πάνω χέρι με πολύ δυνατά πατήματα,καλή άμυνα,δημιουργία κι ανάπτυξη σε όλους τους τομείς.Προηγήθηκε με 11-25 στο καλύτερο όπως έμελλε να είναι μέρος του αγώνος. rolleyes.gif

Ακολούθησαν δύο περίοδοι αργού και στατικού μπάσκετ.Ο Τρίτωνας παγίδευσε τον Ποσειδώνα ελαφρώς με μικτή άμυνα κι άμυνα ζώνης.Έτσι λοιπόν ο ένας δεν ξέφευγε κι ο άλλος δεν πλησίαζε ικανοποιητικά. biggrin.gif

Ένα περιστατικό τραυματισμού αθλητού Τρίτωνος έφερε μία ψιλοένταση,άλλαξε λίγο η ατμόσφαιρα κι ο Τρίτωνας με το γνωστό του πάθος έφερε το ματς στον πόντο στο 34'.Ο Ποσειδώνας με ένα σερί 12-0 επανέφερε το παιχνίδι στα μέτρα του κι επικράτησε τελικά δίκαια.

Οι φιλοξενούμενοι είναι η καλύτερη ομάδα του ομίλου όπως είδαν τα μάτια της αφεντιάς μου 41.gif .Πολύ ατομικό ταλέντο,καλή άμυνα τακτικής παρακαλώ,καλό βάθος πάγκου.Το μόνο μειονέκτημα που διέκρινα είναι μερικές απαρχιωμένες τακτικές σε καταστάσεις man to man και ζώνης που όπως δε φαίνονται πολύ καθώς η προσωπικότητα περισσεύει και διορθώνει.

Τρίτωνας,χρησιμοποιήσε πολλές επιθέσεις από το χαμηλό post κάτι το οποίο δείχνει βελτίωση καθώς είναι ένα κομμάτι που δεν υπήρχε στην επιθετική λογική.Προδώθηκε από την ατολμία των περιφερειακών του που δε βοήθησαν παράλληλα.Όταν όμως οι περιφερειακοί αποφάσισαν να δράσουν έκαναν πολλές βεβιασμένες ενέργειες που στοίχησαν στο να μην μπορεί η ομάδα να διεκδικήσει τη νίκη.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif smiley.gif
Peritri


Εδώ βλέπετε τη τελευταία φάση του αγώνα Πρότυπο - Βριλήσσια.

ΈΛΑ ΜΩΡΗ ΚΩΛΑΡΑ ΠΟΥ ΠΗΔΗΞΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ!!!!
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(dimitrisdk7 @ Dec 13 2011, 16:00 ) *
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
(Kάποια στιγμή θα μας βγουν τα αποτελέσματα γιατί δεν έχουμε άλλα περιθώρια).

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 1
(Ο Φοιτητικός φαίνεται να τα έχει παρατήσει).

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2
(Δύσκολο παιχνίδι για προγνωστικά).

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
(Ποιό καλή ομάδα ο Αγ. Στέφανος,Εύκολα ή δύσκολα θα το πάρει το αποτέλεσμα).

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1
Εύκολα


ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
(Δύο ομάδες που κοντράραμε στα ίσια κ χάσαμε στις λεπτομέρειες.Θεωρώ ότι είναι ομάδες ισάξιες αλλά οδεύω πιο πολύ στον άσσο λόγω έδρας).

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Εύκολα

ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
(Πολύ δύσκολο ματς ).

Καλή επιτυχία σε όλους blove.gif


sthnapexw Και φτάσαμε αισίως στην 11η αγωνιστική σε ένα άκρως ενδιαφέρον πρωτάθλημα με πολλά παιχνίδια να κρίνονται στον πόντο...και όπως έχουν πει πολλοί..θα παιχτούν όλα μέχρι το τέλος και για άνοδο και για πτώση..προγνωστικά λοιπόν για αύριο...

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ χμ..1(ντέρμπι τοπικό με πολλές παραμέτρους...θυμάμαι ακόμα όσα γράφτηκαν πέρισυ εδώ στην μεταξύ τους αναμέτρηση..άκρως ενδιαφέρον παιχνίδι ελπίζω να κυλήσουν όλα ήρεμα..πάω με τον Θεμιστοκλή που στα εντός(τυπικό βέβαια εδώ) δείχνει αξιόπιστος)

Hotter

Θεμιστοκλης -διαγορας 1


Μαζευτήκαμε καμιά 10αριά φιλαράκια χτες από ΕΣΚΑΝΑ μεριά κυρίως, για να πάμε να δούμε (και να καυλαντήσουμε η αλήθεια είναι...) ένα τοπικό ντέρμπι στο Αιγάλεω για τη Γ' ΕΣΚΑ ανάμεσα στον ΔΙΑΓΟΡΑ και τον ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ.
Ο λόγος συνεύρεσης όλων αυτών ήταν κυρίως ένα φιλαράκι που φέτος παίζει στον ΔΙΑΓΟΡΑ (και φαντάζομαι θα γίνει και σε επόμενα παιχνίδια στην πορεία, διότι εχτές είχαμε και απουσίες της τελευταίας στιγμής αδικαιολόγητες για κάποιους...Η Τετάρτη είναι ωραία μέρα για να παρακολουθείς τοπικά, ειδικά εαν δεν έχει αργά κάποιο καλό παιχνίδι Ευρωλίγκα όπως εχτές που ο ΠΑΟ έπαιζε στη Ρωσία νωρίς!Δεν έχει και ΕΣΚΑΝΑ την Τετάρτη...), ο οποίος αρέσκεται να παίζει με φαρδιές εμφανίσεις και κολάν (NIKE παρακαλώ...)!Μας είχε πληροφορήσει λοιπόν πως το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει ιδιομορφίες και παρελθόν!Κοίταξα και τη βαθμολογία και είδα πως τις 2 ομάδες τις χώριζε μια νίκη και κατά συνέπεια ένας βαθμός!Είπαμε ωραία καλό ματς και θα έχει και κόσμο απ'ότι πληροφορηθήκαμε (όντως περίπου 100 άτομα υπήρχαν και σχεδόν μισογέμισαν το κατά τα άλλα απαράδεκτο και επικίνδυνο για τους αθλητές κλειστό γυμναστήριο μέσα σε κάτι σχολεία στο Αιγάλεω...Δεν μιλάμε για απλό πλαστικό, αλλά βαρύ και σκληρό σαν τσιμέντο!) λόγω ιδιαιτερότητας, άντε πάμε για τζέρτζελο!!...
Μπήκα το απόγευμα στο φόρουμ, στο συγεκριμένο τόπικ του 2ου ομίλου της Γ' ΕΣΚΑ για να δω αν υπήρχαν προγνωστικά και προς έκπληξή μου είδα πως οι περισσότεροι θεωρούσαν πως εύκολα ή δύσκολα θα επικρατούσε ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (εκτός από έναν φίλο), γι'αυτό και παραθέτω παραπάνω κάποιες από τις γνώμες των παιδιών που γράφουν εδώ.
Όπως καταλαβένετε από το τελικό αποτέλεσμα κέρδισε εύκολα ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ, κυρίως λόγω του μαγικού πραγματικά 1ου ημιχρόνου που έκανε!Αν δεν κάνω λάθος είχαμε ημίχρονο 18-46 με ραψωδία τριπόντων από το ΔΙΑΓΟΡΑ (νομίζω 8 στα 11), αλλά και μεγάλη υπεροπλοία κοντά στο καλάθι κυρίως λόγω κολάν...,αλλά και ενός πολύ καλού 4αριού του ΔΙΑΓΟΡΑ με κόκκινα παπούτσια και το Νο 14 αν θυμάμαι καλά.Μαεστρική οργάνωση από τον έμπειρο άσσο (μια αλεπού των γηπέδων χρόνια στις Εθνικές κατηγορίες, στην ΕΣΚΑ αλλά και την ΕΣΚΑΝΑ) με πάσες, σίγουρο κατέβασμα και σκορ όποτε χρειάζονταν η ομάδα!Απλά σαν να μου φαίνεται ότι έχει βαρύνει λίγο σε σχέση με πριν 2 χρόνια που ήταν στον ΑΕΤΟ ή πριν 3 στον ΠΟΡΦΥΡΑ και δεν σουτάρει το ίδιο καλά(νομίζω ότι βάλανε όλοι τρίποντο χτες εκτός από αυτόν!!)...Θα ξανάρθω πάντως να τους δω, μήπως με διαψεύσει!Από κοντα στην ηρεμία και τη σιγουριά και ο αδερφός της αλεπούς, που αν δεν έχανε κάποιες βολές θα ήταν άψογος και υπήρξαν κανά δυο φάσεις που θύμισε πόσο μεγάλος σκόρερ ήταν αλλά και συνάμα καλός πασέρ...Επίσης εντύπωση μου έκανε και ο καραφλός σουτέρ του ΔΙΑΓΟΡΑ που με 4/4 τρίποντα στην αρχή και 5/7 συνολικά κατέστρεψε κάθε σκέψη για ζώνη του Αντώνη του Μαρούσου (κόουτς του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ), γνωστού και φίλου επίσης απ'την ΕΣΚΑΝΑ...Ο δικός μας έκανε ως συνήθως ένα-δυο γυρίσματα σαν άλλος Λάζαρος Παπαδόπουλος και έβαλε και το τριποντάκι του...Πίσω α-ίδρωτος με απλά χέρια ψηλά (απορώ πραγματικά πως οι αντίπαλοι πέφτουν τόσο συχνά πάνω του και κάνουν βήματα!), ενώ χτες πήρε και πολλά ριμπάουντ -παραδόξως αφού δεν πηδάει και πολύ- με καλά άλματα!!Μετά το 25' έσβησε πάντως και περπάταγε στό γήπεδο αφού βέβαια η διαφορά πήγε στους 35...Μην το κάνεις αυτό φιλαράκι, καλύτερα ζήτα αλλαγή, δεν φαίνεται ωραίο απ'έξω!...
Στο 2ο ημίχρονο δεν παίχτηκε ιδιαίτερο Μπάσκετ, αφού ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ πήγε να μπει δυνατά, αλλά 2 γρήγορα τρίποντα του ΔΙΑΓΟΡΑ και 2 καλάθια απ'το ποστ-απ εκτόξευσαν τη διαφορά...Επίσης πολύ καλός αμυντικά κυρίως ένα άλλο 3αρο4αράκι του ΔΙΑΓΟΡΑ που με 3 τάπες στην αρχή του 2ου σκέπασε κάθε όνειρο των αξιόμαχων κατα τ'άλλα παιδιών του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ να μπουν στο παιχνίδι...Το σκορ 7:30 πριν τη λήξη του παιχνιδιού έφτασε στο 42-82!!! , από εκείνη τη στιγμή ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ πίεσε περισσότερο , οι βασικοί του ΔΙΑΓΟΡΑ είχαν αποσυρθεί και έτσι ήρθε το τελικό 62-87!
Να δηλώσω ότι δεν έχω ξαναπαρακολουθήσει Γ' ΕΣΚΑ, ακόμα και Γ' ΕΣΚΑΝΑ έχω πολλά χρόνια να πάω (άσε που αυτοί παίζουν ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ οπότε δύσκολα..), αλλά η ομάδα του ΔΙΑΓΟΡΑ που είδα χτες θα ήταν σίγουρα καλή και στη Β' ΕΣΚΑ ή Β' ΕΣΚΑΝΑ!Εχει 3 πανέμπειρους παίχτες , 2-3 πολύ καλούς αθλητές και 2 πολύ καλους σουτέρ όπως είδα χτες...Θα ξανάρθω, γιατί θέλω να ξαναδώ...Ίσως να έτυχα και στο παιχνίδι, αν και απ'ότι μου λέει ο δικός μου εντός παίζουν καλά!...Σίγουρα έχει βοηθήσει και η αλλαγή προπονητή όπου με τον πολύ γνωστό στα δικά μας λημέρια Γιάννη Παύλο η ομάδα παίζει σίγουρα καλύτερο Μπάσκετ και μετράει όπως έμαθα ένα μικρό σερί 4-0!
Υγ. Φτιάχτε εκέι στην ΕΣΚΑ κανά παρκέ ρε παιδιά!...Έχουμε καταντήσει σχεδόν τα μισά γήπεδα της ΑΘΗΝΑΣ να είναι πλαστικά και μάλιστα άσχημα πλαστικά...Χτες έμαθα ότι αναβλήθηκε και ματς της κατηγορίας λόγω υγρασίας σε γήπεδο που ήταν ανοιχτό και το έχουν κλείσει μετατρέποντας το εν μια νυκτεί σε κλειστό!!...Εαν ισχύει και αυτό έλεος!
sthnapexw
Αν ήταν αδερφέ η μόνη ατυχής πρόβλεψη που χάνουμε και μάλιστα πολύ εύκολα θα μασταν πλούσιοι στο στοίχημα..χαχα..

Καταλαβαίνεις ότι τα προγνωστικά τα δίνουμε με βάση τα όσα έχουμε δει...ο Διαγόρας οντως δεν ξεκίνησε καλά και δεν έπειθε..αλλά όπως σωστά επισήμανες δείχνει σε ανοδική πορεία..το ότι έχει έμπειρα παιδιά(κ από φέτος μια κολώνα έστω και ακούνητη όπως λες στην άμυνα!!!) το ξέρουν όλοι από την αρχή...παραμένει από τις ομάδες που θα διεκδικήσουν για μένα την άνοδο μέχρι τέλους..

Σου προτείνω να ξαναπάς την επόμενη αγωνιστική στο εντός τους(στο ίδιο γήπεδο) με τον Εθνικό που είναι πρώτος.θα το δώσω άσο από τώρα!
MJ 23
παρακολουθησα το παιχνιδακι τριτων ποσειδων...ο τριτωνας τα πηγε καλα,καλυτερα απο οσο θα περιμενε κανεις...το παλεψε ανα διαστηματα αλλα σε κρισιμα σημεια <μιλησε>ο ποσειδωνας με κατι ευστοχα σουτ και πηρε το διπλο...στο παιχνιδι τωρα εγιναν και καποιες συμπλοκες μεταξυ παικτων....η διαιτησια ηταν χαλια που δεν εβλεπε ολες τις <θανατηφορες φασσεις>..ο καραφλας ενας κουασιμοδος απο ποδειδωνα εδωσε 2 γονατιες σε ενα παικτη του τριτωνα,τον πιτσιρικα που εχουν οπου ευτυχως δεν επαθε κατι το παιδι...οι ρεφ και οι 2 κοιμοντουσαν δεν ειδαν τιποτα!!!σε μια αλλη φαση τραυματιζεται το play maker του τριτων προσπαθωντας να παρει επιθετικο φαουλ και το παιχνιδι συνεχιζονταν χωρις να δουν οι ρεφ οτι ειναι πεσμενος κατω μη δινοντας και το επιθετικο φαουλ|!|!!σημαδια ανακαμψης απο πλευρας τριτων υπαρχουν...το παλεψαν το παιχνιδι και αν μεινουν ενωμενοι πιστευω οτι στο δευτερο γυρο,που εχουν και πιο ευνοικα παιχνιδια,θα σωσουν τη χρονια...αυτο που δε μου αρεσε στο παγκο του τριτωνα ηταν οταν καποιος απο τους παραγοντες που ηταν στο παγκο σηκωθηκε κατα την διακοπη του παιχνιδιου και εβριζε τον παικτη της ομαδας του...το play maker που ειχε τραυματιστει λεγοντας του διαφορες αισχρολογιες που πιστευω ακουστηκαν μεχρι και εξω απο το γηπεδο...τον παικτη της ομαδας τον στηριξε ο συμπαικτης του ενα ψηλο παιδι που νομιζω επαιξε 4αρι στο τελος οταν τον εβαλε...<ορμησε>λεκτικα στο παραγοντα!!αυτα δε γινονται μεσα στο γηπεδο...παιρνεις την ομαδα σου στο τελος του παιχνιδιου η στο ημιχρονο και λες οτι θες μεσα στα αποδυτηρια...ετσι το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να εκθεσεις την ομαδα σου....αυτο δειχνει ανωριμοτητες διαφορων παραγοντων που βρισκονται στον τριτωνα...χαλαει το κλιμα της ομαδας αυτη η κινηση...δε <φτιαχνει>την ομαδα!!!απο πλευρας ποσειδωνα τωρα πολυ καλη ομαδα πιστευω οτι ειναι καλυτερη απο τον εθνικο αλλα για να διεκδικησει την ανοδο θα πρεπει να ξυπνησει απο το παγκο ο προπονητης τους....οταν πλησιαζε ο τριτωνας, κοιμοταν και τα <εχανε>ο κοουτς τους....ουτε καν ταιμ δεν επαιρνε!!!σαν να τα εχανε...ο καραφλας παικτης που εχουν ενας κουασιμοδος...κανει βρωμικη δουλεια με επικινδυνα φαουλ.τον εχω δει σε πολλα παιχνιδια και συνεχεια το ιδιο πραγμα...φανταστειτε οτι το λενε και οι ιδιοι συμπαικτες του ακομα...δε μπορουν να τον κανουν καλα!!!αν ειναι δυνατον!!!πολυ καλο το play maker του ποσειδωνα...κανει καλη δουλεια...απο δω και περα πιστευω ειναι το <κρισιμο>σημειο για πολλες ομαδες ποιες θα διαλυθουν και ποιες θα συνεχισουν το <εργο τους>σε αυτη την μινι προετοιμασια που θα υπαρξει κατα την διαρκεια των γιορτων...καλη συνεχεια και στις 2 ομαδες!! wink.gif
the judge
Οι παρεες γραφουν την Ιστορια
Η Ιστορια γραφεται απο μια ηγετικη ομαδα ανθρωπων που χωροχρονικως συμπιπτουν και αποκτουν κοινη στοχευση. Εαν η ιστορια την κρινει θετικως η παρεα χαρακτηριζεται "οραματιστρια", εαν την κρινει αρνητικως η παρεα κατρακυλα σε "συμμορια".Η Ιστορια των αθλητικων σωματειων τελολογικως εναλλασσεται μεταξυ των δυο ανω τυπων παρεων.
Η ιθικη ιστορια στον αθλητισμο ειναι τελειως ξεχωριστη απο την ιστορια των τροπαιων και των επιτευγματων. Αυτην την τελευταια μονο ξερουμε και καταννοουμε κι αυτην μονον μιμητικως επιδιωκουμε' διοτι στην κοινωνια της μαζας και της καταναλωσης μονον η αγωνιστικη διακριση εξαργυρωνεται.
Το ασχημο ειναι οτι στις ηγετικες παρεες (δηλ. στους παραγοντες) δεν περνα καθολου στο μυαλο οτι παραπλευρως με την αγωνιστικη γραφεται και μια αλλη, μη πληρωτεα, Ιστορια. Αυτη του χρηστου ηθους, της ευγενους αμιλλας, της επιθυμιας για δικαιη αντιμετωπιση, της αποδοχης και κατοπιν της παραδοχης του αντιπαλου, της πατρικης σκεπης στους ίδιους αθλητες, της αποστροφης σε εξωαγωνιστικες "δραστηριοτητες", της συνδελφοσυνης, του στεφανου ελαιας (κοτινου)...
Δεν απαιτειται ο παραγοντας να ειναι ευπατριδης στην καταγωγη η μελος της ακαδημιας Αθηνων στην μορφωση για να γινει μυστης των ανω κρυφίων αξιων. Πρεπει να θελει ο ιδιος ο παραγοντας καταρχην να παραμεινει "ερασιτεχνης" στην ομαδα. Μετα παιδαγωγος. Να επικροτει το "ευ αγωνιζεσθαι" και να αποδοκιμαζει το "κλεπτειν" στους αθλητες τους. Να πνιγει την εκρηξη του εν τη γενεσει, για να μην γινουν μαρτυρες αυτης βλασταρια του σωματειου. Κατοπιν να υποστελει το εγω του καινα προσπαθει να μανθανει αεναως απο τους διπλα του. Να βρισκει με την ενασχοληση του καταφυγιο στις διαψευσεις του στον κοινωνικο-εργασιακο-οικογενειακο του χωρο και οχι βημα για ασκηση στερημενης εξουσιας και πειθαναγκασμου. Διοτι η ζωη εξω απο τα "παρκε" βυσοδομει . Εαν ειναι να φερεις την απεξω μποχα μεσα στις ωρες της σχόλης σου, δεν εκαμες τιποτε. Δεν ξεχνιεσαι, δεν παραμυθιαζεσαι και δεν ζεις το ταξιδι που αξιωθηκες. Πρεπει ο παραγοντας να ειναι ανδρας "αγαθος" με την αρχαια ελληνικη σημασια. Να τηρει το λογο του. Να ξηγιεται σπαθι. Οχι "λεφτα υπαρχουν..." . Μονον ετσι θα αποκτησει την αναγνωριση των γυρω του και τον επεκεινα σεβασμο. Διοτι ο σεβασμος κερδιζεται, δεν επιβαλλεται. Εαν τον σεβονται για το "ειναι" του, τοτε μονον μπορει να διαπλασει θετικα. Διοτι τι αλλο απο διαπλαση ειναι ο αθλητισμος?
Πρεπει με αλλα λογια ο παραγοντας να μην ειναι ουτε ο κροκοδειλος που εφαγε την αντιλοπη και κειται στην λασπη του ποταμου ουτε τα πουλια που πηγαινουν τσιμπολογωντας και του καθαριζουν τα δοντια απο τις τροφες, αλλα ο ιδιος ο ποταμος.
Μονον τοτε δεν θα ξανακουστουν φρασεις οπως: "παμε γερα να τους γα.....", "χωστου μια αγκωνια και στειλτον στο ΚΑΤ...", "θα μου παιξεις καθολου ρε αρ.... " , "θα σου κρεμασω το δελτιο ψηλα να το βλεπεις...", " θα φερεις πρωτα 3 χιλιαρικα και μετα θα φυγεις..." , "παρε μια 6 μηνη τιμωρια και αμα βρεις ομαδα να μου γραψεις..." .

Υ.Γ: το παρον ενεπνευσθη απο μια παρεα "οραματιστων" .
fast eddie
Γ' ΕΣΚΑ,2ος ομιλος.......Μια κατηγορια που λογω ομαδων εξελισσεται σε ενα δυνατο πρωταθλημα! "Τι λες ρε φιλε τυφλος εισαι δεν βλεπεις την καταταξη?", θα μπορουσε να μου πει καποιος. Ωστοσο, ολες οι ομαδες παλευουν κ ακομα κ αυτες που ειναι στο τελος της κατηγοριας μαχονται μεχρι το τελευταιο λεπτο. Φυσικα, απο το συνολο ηδη διακρινονται καποιες κ ισως διακριθουν κ καποιες ακομα μεχρι το τελος του ταξιδιου της Γ' ΕΣΚΑ. Τι κανει ομως μια ομαδα να ξεχωρισει απο τον κουβα ? Μηπως ειναι το υλικο, το επιπεδο προπονησης, το ταλεντο, ο προπονητης, η μαχητικοτητα των παιχτων και γενικα ολα οσα συμπηρωνουν το παζλ μιας καλης ομαδας? Ειναι ευρεως αποδεκτο οτι ολα αυτα ειναι στοιχεια μιας ομαδας που στην τελικη παλευει για την ανοδο. Σε μια κατηορια ομως, οπως η Γ' ΕΣΚΑ, περα απο ολα αυτα η σταθεροτητα κ η αντοχη των ομαδων θα αποτελεσουν καθοριστικα χαρακτηριστικα που θα "σπρωξουν" την ομαδα στην Β' ΕΣΚΑ, γιατι πολυ απλα ο καθενας μπορει να χασει απο τον καθενα για λιγους ποντους. Οι τελευταιοι να χασουν με μονοψηφιο αριθμο ποντων απο τους ¨"μεσαιους" της καταταξης και να κερδισουν καποιους απο τους πρωτους ή οι πρωτοι να ριξουν 20 ποντους στους "μεσαιους" κ να χαροπαλευουν μεχρι το τελευταιο λεπτο με τους τελευταιους. Αλλοκοτα πραγματα φετος ρε παιδι μου αυτη η Γ ΕΣΚΑ...

Υ.Γ: επειδη ζουμε στην χωρα των προπονηταραδων κ των ΝΒΑερ που ο καθενας εκφερει την δικη του γνωμη και γνωριζοντας οτι η παραγραφος αυτη σε αλλους θα αρεσει σε αλλους παλι θα δωσει αφορμη να ξεδιπλωσουν την προπονητικη τους δεινοτητα σχολιαζοντας, θα παρακαλουσα να μην δωσουν προσοχη σε εναν απλο παιχτη αυτου του κουβα...
LAKKOI
QUOTE(fast eddie @ Dec 19 2011, 11:18 ) *
Γ' ΕΣΚΑ,2ος ομιλος.......Μια κατηγορια που λογω ομαδων εξελισσεται σε ενα δυνατο πρωταθλημα! "Τι λες ρε φιλε τυφλος εισαι δεν βλεπεις την καταταξη?", θα μπορουσε να μου πει καποιος. Ωστοσο, ολες οι ομαδες παλευουν κ ακομα κ αυτες που ειναι στο τελος της κατηγοριας μαχονται μεχρι το τελευταιο λεπτο. Φυσικα, απο το συνολο ηδη διακρινονται καποιες κ ισως διακριθουν κ καποιες ακομα μεχρι το τελος του ταξιδιου της Γ' ΕΣΚΑ. Τι κανει ομως μια ομαδα να ξεχωρισει απο τον κουβα ? Μηπως ειναι το υλικο, το επιπεδο προπονησης, το ταλεντο, ο προπονητης, η μαχητικοτητα των παιχτων και γενικα ολα οσα συμπηρωνουν το παζλ μιας καλης ομαδας? Ειναι ευρεως αποδεκτο οτι ολα αυτα ειναι στοιχεια μιας ομαδας που στην τελικη παλευει για την ανοδο. Σε μια κατηορια ομως, οπως η Γ' ΕΣΚΑ, περα απο ολα αυτα η σταθεροτητα κ η αντοχη των ομαδων θα αποτελεσουν καθοριστικα χαρακτηριστικα που θα "σπρωξουν" την ομαδα στην Β' ΕΣΚΑ, γιατι πολυ απλα ο καθενας μπορει να χασει απο τον καθενα για λιγους ποντους. Οι τελευταιοι να χασουν με μονοψηφιο αριθμο ποντων απο τους ¨"μεσαιους" της καταταξης και να κερδισουν καποιους απο τους πρωτους ή οι πρωτοι να ριξουν 20 ποντους στους "μεσαιους" κ να χαροπαλευουν μεχρι το τελευταιο λεπτο με τους τελευταιους. Αλλοκοτα πραγματα φετος ρε παιδι μου αυτη η Γ ΕΣΚΑ...

Υ.Γ: επειδη ζουμε στην χωρα των προπονηταραδων κ των ΝΒΑερ που ο καθενας εκφερει την δικη του γνωμη και γνωριζοντας οτι η παραγραφος αυτη σε αλλους θα αρεσει σε αλλους παλι θα δωσει αφορμη να ξεδιπλωσουν την προπονητικη τους δεινοτητα σχολιαζοντας, θα παρακαλουσα να μην δωσουν προσοχη σε εναν απλο παιχτη αυτου του κουβα...


Μην ξεχνάμε και την ιδεα της ΕΣΚΑ η οποία έχει τον μεγαλύτερο ρόλο από όλα... Οι κατω των 21 (μπασκετικά έπρεπε να έιναι μεγάλοι) που η συμπεριφορά τους καθορίζει ακόμα και την ροή του παιχνιδιού. Αλήθεια αυτά τα μυαλά μπορούν να μας που πόσοι από αυτούς συνεχίζουν να παίζουν και μετά τα 21 τους χρόνια. Κερδίζει πραγματικά το μπάσκετ παίχτες η χάνει παίκτες μεγαλύτερους σε ηλικία που το έχουν μεράκη...
sthnapexw
Στον δύσκολο αυτό όμιλο τα προγνωστικά είναι ακόμη πιο δύσκολα..την προηγούμενη βδομάδα δεν μας ήθελε(4/7?)..πάμε για την τελευταία αγωνιστική του 2011...και με σκορ αυτή την φορά!

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 48-50 (ο Φοιτητικός μετά το πολύ καλό ξεκίνημα δείχνει να χει προβλήματα...το ΠΑΚ είναι μια ομάδα που δεν πρόκειται να παρατήσει κανένα παιχνίδι..κάποια στιγμή θα κερδίσει και στον πόντο)
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 56-55 (ασταθής ομάδα ο Τριφυλλιακός..καλύτερη ομάδα οι Τρεις Αστέρες...αλλά πάμε με την έδρα)
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 62-60 (ο Χαραυγιακός έκανε σημαντική νίκη και θα χει ψυχολογία..ο Οίων παίζει μπάσκετ στηριζόμενο στα πολλά τρίποντα..άσος)
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 58-55 (τα Βριλλήσια έχουν κερδίσει πολλά ματς στον πόντο..θα κερδίσουν και αυτό..ο Θεμιστοκλής μετά την "σφαλιάρα" από τον Διαγόρα έκανε νίκη καλή στο κύπελλο..αλλά δύσκολα 2)
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 71-66 (το πρότεινα από την προηγούμενη βδομάδα..σε ανοδική πορεία ο Διαγόρας και φωτιά στην κορυφή)
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 70-58 (Καλυτερη ομάδα ο Κρόνος..ο Τρίτωνας είναι ο Τρίτωνας)
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 66-56 (Επιστροφή στις νίκες την προηγούμενη βδομάδα..περιμένει στραβοπάτημα του Εθνικού για να επιτρέψει και στην κορυφή)
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 62-62 (ενδιαφέρον παιχνίδι με δύο ομάδες που θα μπορούσαν να ήταν ψηλότερα..η Άμιλλα έχει χάσει πολλά ματς στον πόντο αλλά είναι σε καλό σερί 2 νικών..η Ίριδα έχει συνεχόμενα εκτός έδρας παιχνίδια τα οποία κρίνονται στο τέλος..παράταση και όλοι ευτυχισμένοι που θα το παρακολουθήσουν)

Και καλά χριστούγεννα!!!
tarx_12
φιλε δεν εισαι καλος στις προβλεψεις.... sorry αλλά δεν το έχεις...... και ξερω σίγουρα ένα ματς το οποιο θα σε στείλει στον κουβα!
stratigos
polu epithesi vlepw apo ton filo parapanw kai genikotera sto forum sto oion agiou stefanou... epeidh exw dei thn omada apoteleitai apo paiktes me polu empeiria kai pathos eidika sthn grammh twn psilwn.... mia neaniki omada me isws to kalutero sout sthn kathgoria... opote logiko ta paidia na soutaroun kai na ta vazoun... kai to oti mpainoun einai thema proponisis kai oxi tuxhs...
sthnapexw
Aν αναφέρεσαι σε μένα..δεν έχω προσωπικά με καμία ομάδα ούτε θέλω να επιτεθώ σε κάποια..σχολιάζω με το φτωχό μου το μυαλό ότι είδα..και τα προγνωστικά είναι απλά προγνωστικά..δεν διεκδικώ αλάθητα(αλλιώς θα μουν ο Χουντίνι και όχι ο sthnapexw!)...ούτε περιμένω να τα πετύχω!

Για τον Άγιο Στέφανο αν θες την γνώμη μου,δεν θεωρώ ότι έχει κάτι ιδιαίτερο στους ψηλούς από ότι είδα..νεανική ομάδα όντως που στηρίζεται στο σουτ..προτιμώ έναν άλλο τρόπο παιχνιδιού προσωπικά...δεν με ενθουσιάζει..την θεωρώ όμως αρκετά καλή ομάδα για την κατηγορία (όπως και όλες από την στιγμή που γράφουμε ότι όλοι μπορούν να κερδίσουν όλους).

Για αυτό γράφουμε εδώ..για να πει καθένας την άποψη του και προφανώς δεν έχει ενδιαφέρον αν συμφωνούμε όλοι σε όλα..συμφωνούμε όλοι υποθέτω σε αυτό! biggrin.gif
stratigos
kai oi dikes mou provlepseis twra....

foititikos-pak xalandriou (polu metries ews kakes omades kai oi 2) pistevw ston foititiko logw edras kai tou psilou tous tha kanoun ton asso oriaka

trifiliakos-asteres pame sto 2

xaravgiakos-oion (oso kai na epimenoun kapoioi me arnitika sxolia) gero 2 kai isws ksespasei to oion

vrilisia -themistoklis apla 1

diagoras-ethnikos (mporei na ginei h ekplixi alla duskola...) oriako paixnidi gia derby paei

kronos-tritwn eukolo paixnidi gia ton krono 1

poseidwn-anagennisi 1 kai edw... an kai nomizw pws o poseidwnas arga h grigora tha arxisei na ksefouskwnei oxi edos omws....

amila-iris (derby kai edw) sti leptomereies o nikitis !

QUOTE(sthnapexw @ Dec 19 2011, 18:21 ) *
Aν αναφέρεσαι σε μένα..δεν έχω προσωπικά με καμία ομάδα ούτε θέλω να επιτεθώ σε κάποια..σχολιάζω με το φτωχό μου το μυαλό ότι είδα..και τα προγνωστικά είναι απλά προγνωστικά..δεν διεκδικώ αλάθητα(αλλιώς θα μουν ο Χουντίνι και όχι ο sthnapexw!)...ούτε περιμένω να τα πετύχω!

Για τον Άγιο Στέφανο αν θες την γνώμη μου,δεν θεωρώ ότι έχει κάτι ιδιαίτερο στους ψηλούς από ότι είδα..νεανική ομάδα όντως που στηρίζεται στο σουτ..προτιμώ έναν άλλο τρόπο παιχνιδιού προσωπικά...δεν με ενθουσιάζει..την θεωρώ όμως αρκετά καλή ομάδα για την κατηγορία (όπως και όλες από την στιγμή που γράφουμε ότι όλοι μπορούν να κερδίσουν όλους).

Για αυτό γράφουμε εδώ..για να πει καθένας την άποψη του και προφανώς δεν έχει ενδιαφέρον αν συμφωνούμε όλοι σε όλα..συμφωνούμε όλοι υποθέτω σε αυτό! biggrin.gif

den sou epitithomai oute egw aplws eipa thn gnwmi mou.... nai safws kai den ginetai na exoume olh thn idia gnwmi. gia auto sizitame.... aplws epeidh kserw thn omada epeidh thn parakolouthisa se arketa paixnidia exei polu talento... mporei opws les na min exei ton klasiko center pou leme alla exoun 2 psilous einai skulia sta rebounds kai mporoun na katharisoun ena paixnidi monoi tous... alla apo oti exw paratirisei ta pio polla paixnidia ta xanoun sto imixrono kai ta gurnane kai den einai tuxaio nomizw auto... mallon tha einai kala doulemenoi exoun kai kalo proponiti apo oti exw mathei!
tarx_12
Φίλε stinapeksw... Ετυχε να δω το φύλλο αγώνα μεταξυ Τριφυλλιακού και Οιον. Τα δύο παιδία του οιον στο 4 και 5 έβαλαν μαζι 33 απο τους 68 ποντους της ομάδας τους και πήραν έκαστος απο 16 rebound... Μπορει να μην έχει κλασικό βαρυ 5 αρι, ομως διαθέτει ίσως και τον καλύτερο μικρό της κατηγοριας, που με ύψος 1,96 παίζει 3 αρι.... Στο τέλος θα δούμε όμως. Εγώ θεωρώ πως αν ο Αγιος Στέφανος συνεχίσει έτσι μετά τις γιορτές θα είναι μεσα στην τριάδα... Αν επιστρέψει και ο φανταρος του??? Τον βλέπω σίγουρα πρωτο!
sthnapexw
Σας το εύχομαι και στην τριάδα και μέχρι τέλους να μπορέσετε να παραμείνετε...

Απο κει και πέρα,ένα παιχνίδι δικό σας έχω δει προχτές..και με βάση αυτό λέω την άποψη μου..

Θεωρώ ότι η ανατροπή που λέτε στο δεύτερο ημίχρονο δεν δείχνει ούτε φυσική κατάσταση ούτε θέμα καλύτερης "δουλειάς"...αλλά αποδεικνύει το λάθος κατά την γνώμη μου τρόπο παιχνιδιού να στηρίζεστε μόνο στα τρίποντα..θα πρεπε να κερδίζατε και στο πρώτο ημίχρονο αν ίσχυε αυτό.

Όσο για τους ψηλούς που λες..με δεδομένο ότι οι αντίπαλοι σας παίζαν στα τελευταία 12 λεπτά χωρίς κλασικό ψηλό και εσείς δεν ακουμπήσατε ούτε μια φορά την μπάλα στο low post δεν πιστεύω ότι είναι "έξυπνος" τρόπος παιχνιδιού..οι καλές ομάδες είναι οι ομάδες που διαβάζουν τα παιχνίδια κατά την γνώμη μου και εκμεταλλεύονται τα πάντα..

Όσο για το 12..συμφωνώ ότι σαν σωματοδομή έχει καλά στοιχεία..αλλά (ίσως να μην ήταν στην μέρα του) δεν έκανε καμία διαφορά όταν σας είδα..

Καλή επιτυχία σε όλους..αναλυτικές γνώμες για κάθε ομάδα μετά το τέλος του πρώτου γύρου..
stratigos
QUOTE(sthnapexw @ Dec 19 2011, 19:40 ) *
Σας το εύχομαι και στην τριάδα και μέχρι τέλους να μπορέσετε να παραμείνετε...

Απο κει και πέρα,ένα παιχνίδι δικό σας έχω δει προχτές..και με βάση αυτό λέω την άποψη μου..

Θεωρώ ότι η ανατροπή που λέτε στο δεύτερο ημίχρονο δεν δείχνει ούτε φυσική κατάσταση ούτε θέμα καλύτερης "δουλειάς"...αλλά αποδεικνύει το λάθος κατά την γνώμη μου τρόπο παιχνιδιού να στηρίζεστε μόνο στα τρίποντα..θα πρεπε να κερδίζατε και στο πρώτο ημίχρονο αν ίσχυε αυτό.

Όσο για τους ψηλούς που λες..με δεδομένο ότι οι αντίπαλοι σας παίζαν στα τελευταία 12 λεπτά χωρίς κλασικό ψηλό και εσείς δεν ακουμπήσατε ούτε μια φορά την μπάλα στο low post δεν πιστεύω ότι είναι "έξυπνος" τρόπος παιχνιδιού..οι καλές ομάδες είναι οι ομάδες που διαβάζουν τα παιχνίδια κατά την γνώμη μου και εκμεταλλεύονται τα πάντα..

Όσο για το 12..συμφωνώ ότι σαν σωματοδομή έχει καλά στοιχεία..αλλά (ίσως να μην ήταν στην μέρα του) δεν έκανε καμία διαφορά όταν σας είδα..

Καλή επιτυχία σε όλους..αναλυτικές γνώμες για κάθε ομάδα μετά το τέλος του πρώτου γύρου..

diladi katse re file... ama exeis sthn omada 5-6 souter kai ta vazoun den prepei na soutaroun gia na eisai esu euxaristimenos??? den uparxei logiki se auto pou les.... e na rwtaei loipon h kathe omada thn allh pws thelei na paiksei o kathena gia na einai euxaristimenos! eipame na milame logika oxi na leme pragmata pou den stekoun.... alla logika eisai paikths apo thn iris petroupolis gia auto to les... ti na kanoume alli fora na markarete to 6 kai to 17 giati exoun dolofoniko sout kai to katalaves kai esu... kai pou na deis kai apo ton pago alloi tosoi uparxoun gia na soutaroun!
sthnapexw
Εγώ αδερφέ είμαι απ'έξω(το λέει και το όνομα μου!)...πόσο μάλλον από μια νίκη ή μια ήττα...δεν μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες!!

Σουτάρετε ελεύθερα από μένα..είναι τρόπος παιχνιδιού..αν θέλεις να σου πω ότι συμφωνώ,δεν συμφωνώ γιατί το θεωρώ μονοδιάστατο τρόπο παιχνιδιού..και με συγκεκριμένο ταβάνι..αν θες να σου πω ότι θεωρώ παικταράδες παίκτες που μόνο σουτάρουν και δεν έχουν άλλο τρόπο παιχνιδιού επίσης θα σου πω ότι δεν συμφωνώ(δεν αναφέρομαι στα παιδιά τα συγκεκριμένα γιατί ούτε τα ξέρω ούτε θέλω να τα προσβάλω).Αν πιστεύεις ότι το να έχεις ένα πλεονέκτημα πχ σε ύψος και να μην ποστάρεις (σε οποιαδήποτε θέση) αλλά πρέπει να σουτάρεις τρίποντο,οκ από μένα.

Αν μου παρουσιάζεις την μισή σας ομάδα ότι είναι ο Κουντέλιν και ο Πέτζα μαγκιά σας και καλά κάνετε...χριστούγεννα έχουμε μην χαλάμε τις καρδιές μας..δεν έχω σκοπό να μπω σε αντιπαράθεση ούτε είχα σκοπό να σας θίξω από την αρχή.

Θα θελα ειλικρινά από περιέργεια αν κρατάτε στατιστικά απλά να μας αναφέρεις τα ποσοστά σας στα τρίποντα...που δεν δείχνει τίποτα από μόνο του απλά κουβέντα να γίνεται!

Καλή αγωνιστική σε όλους!!
stratigos
QUOTE(sthnapexw @ Dec 20 2011, 20:49 ) *
Εγώ αδερφέ είμαι απ'έξω(το λέει και το όνομα μου!)...πόσο μάλλον από μια νίκη ή μια ήττα...δεν μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες!!

Σουτάρετε ελεύθερα από μένα..είναι τρόπος παιχνιδιού..αν θέλεις να σου πω ότι συμφωνώ,δεν συμφωνώ γιατί το θεωρώ μονοδιάστατο τρόπο παιχνιδιού..και με συγκεκριμένο ταβάνι..αν θες να σου πω ότι θεωρώ παικταράδες παίκτες που μόνο σουτάρουν και δεν έχουν άλλο τρόπο παιχνιδιού επίσης θα σου πω ότι δεν συμφωνώ(δεν αναφέρομαι στα παιδιά τα συγκεκριμένα γιατί ούτε τα ξέρω ούτε θέλω να τα προσβάλω).Αν πιστεύεις ότι το να έχεις ένα πλεονέκτημα πχ σε ύψος και να μην ποστάρεις (σε οποιαδήποτε θέση) αλλά πρέπει να σουτάρεις τρίποντο,οκ από μένα.

Αν μου παρουσιάζεις την μισή σας ομάδα ότι είναι ο Κουντέλιν και ο Πέτζα μαγκιά σας και καλά κάνετε...χριστούγεννα έχουμε μην χαλάμε τις καρδιές μας..δεν έχω σκοπό να μπω σε αντιπαράθεση ούτε είχα σκοπό να σας θίξω από την αρχή.

Θα θελα ειλικρινά από περιέργεια αν κρατάτε στατιστικά απλά να μας αναφέρεις τα ποσοστά σας στα τρίποντα...που δεν δείχνει τίποτα από μόνο του απλά κουβέντα να γίνεται!

Καλή αγωνιστική σε όλους!!

ma koroideveis omws xwris na ksereis.... ama isoun apeksw den tha sxoliazes edw katholou!!! kai nai oso kai an akougetai kapws exei TO OION to kalutero sout ths kathgorias kai tha psaksw na vrw.... kai kamia omada den to ftanei alla den to katalavaineis epeidh sigoura paizeis se kapoia omada tha to katalaveis sudoma! kales giortes file kai kali proponisi sta 3poda.... PROPONISOU!
tarx_12
ας ηρεμησουμε λιγο.... δεν χρειαζεται να τσακωθουμε στο τελος.. ετσι κ αλλιως ερασιτεχνες ειμαστε ολοι... sthnapeksw μην απαντησεις γιατι βλέπω τον stratigo ετοιμο για πόλεμο. Καλη επιτυχία σε όλους
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.