Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2011-12 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
patrinos777
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ

1)ΠΑΚ-ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ=2.ΆΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ Ο ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ.ΜΑΧΗΤΙΚΟ ΤΟ ΠΑΚ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ,ΣΤΑ ΥΠΟΨΙΝ Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΛΙΟΥΠΟΛΗ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟΝ 1 ΓΥΡΟ

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ-ΠΑΚ=59-63

2)ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΣ-3 ΑΣΤΕΡΕΣ=1.Ο....ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!ΟΙ ΑΣΤΕΡΕΣ ΜΕ ΝΙΚΗ ΣΩΘΗΚΑΝ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΕΝΕΙ ΕΥΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Κ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΚ ΝΟΜΙΖΩ.Ο ΑΓΙΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ....ΤΕΛΟΣ,ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ 2Χ2 ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ.ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ Ο ΑΣΣΟΣ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ ΕΠΙ ΤΩΝ ΑΣΤΕΡΩΝ ΑΝ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙ.ΑΣΣΟΣ

3ΑΣΤΕΡΕΣ-ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΣ=60-71

3)ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ=1.ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥΣ ,ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΟ.....ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΑΚΟΜΑ,ΕΣΤΩ Κ ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ.ΘΕΛΟΥΝ ΝΙΚΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΩΝ ΜΠΑΡΑΖ ΤΗΣ 4 ΗΣ ΘΕΣΗΣ.Ο ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΣΤΟΧΕΥΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΣΤΟΥΣ 2 ΑΓΩΝΡΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΤΕΙ,ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ Ο ΑΣΣΟΣ ΕΔΩ

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ=54-72

4)ΕΘΝΙΚΟΣ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ=1

5)ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ -ΔΙΑΓΟΡΑΣ=2.ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΙΚΗ ΓΤ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΑΝΟΔΟ Κ ΤΥΠΙΚΑ ΕΝΩ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΚΥΝΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΚΟΜΑ.ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΡΟ ΓΤ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗΣ ΜΕ ΤΙΣ 14 ΝΙΚΕΣ.ΛΟΓΩ ΒΑΘΟΥΣ ΠΑΓΚΟΥ ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΡΟΥ ΔΙΠΛΟ

ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ=62-54

6)ΙΡΙΔΑ-ΚΡΟΝΟΣ=1.ΛΟΓΩ ΚΙΝΗΤΡΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.ΚΑΙΓΕΤΑΙ Η ΙΡΙΔΑ ΓΙΑ ΝΙΚΗ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Κ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΤΣ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΜΕ ΔΙΑΓΟΡΑ,ΚΥΝΗΓΑ 2 ΝΙΚΕΣ ΠΑΡΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΦΙΝΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙ Ο ΚΡΟΝΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΙΟΛΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΟΣ ΣΝΑ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑΛ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΑΠΩΛΕΣΕΙ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΤΡΟ ΜΕ ΒΑΣΗ Κ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ

ΚΡΟΝΟΣ-ΙΡΙΔΑ=63-65

7)ΑΜΙΛΛΑ -ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ=1.ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΤΟΥ.......ΜΑΝΤΖΑΡΗ ΑΠ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΣΣΟ.ΑΝ ΧΑΣΕΙ Η ΑΜΙΛΛΑ ΕΠΕΣΕ ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ.ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟΣ ΘΑ ΝΑΙ Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ ΤΥΠΙΚΑ .ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙ(ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ) ΣΤΟ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΑΜΙΛΛΑ=63-50

8)ΤΡΙΤΩΝ-ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ=1.ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΣΕΡΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΟΠΩΣ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ,ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ ΜΑΣ ΜΕΙΝΑΝΕ ΣΑΝ ΣΤΟΧΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ.ΙΣΟΒΑΘΜΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ,ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΑ ΤΑ ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ ΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ.ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΑΝΤΩΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΩΡΑΙΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ.ΑΣΣΟΣ

ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ=58-51
stratigos
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ kaigetai o xaravgiakos gia thn swtiria tou pesmenos o pak alla den nomizw na dwsei etsi eukola to paixnidi 1.


ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 mia olokliri katigoria gia ton agio stefano...epitaktiki h nikh... tha erthei 1000%....


ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1 gia ton themistokli gia na kratisei thn thesi tou h kai na anevei pio panw


ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ asxoliasto apla 1


ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ polu kali omada o tritwnas! tha kerdisei eukola h duskola


ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ polu metria omada h anagennisi moni apeilh oi psiloi logika paei gia 2 o diagoras


ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ kai oi 2 xreiazodai thn niki gia diaforetikous logous o enas gia na meinei o allos gia na anevei... as vgaloun ta matia tous an kai o kronos einai pesmenos polu....


ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ o enas thn swtiria o allos 2 eukairies gia na kleidwsei to prwtathlima an einai pliris o poseidwnas paei gia to 2 logika... alliws teleutaia agwnistiki adimetwpizei ton agio stefano!



KALH EPITUXIA!
soouza
Τρίτων-Βριλήσσια 78-56(37-24 ημίχρονο).

Παρακολούθησα πρώτη φορά το αντρικό του Τρίτωνος τη σεζόν 88-89 σε αγώνα Γ εθνικής κατηγορίας.Είδα τον τότε προπονητή να τραυματίζεται κάνοντας απότομη κίνηση. blink.gif Σήμερα τόσα χρόνια μετά είδα δημοσιογράφο ιστοσελίδας τοπικών,κι όχι μόνο,κατηγορίων να συγκρούεται με το διαιτητή εις την προσπάθεια του να φωτογραφίσει το κατάμεστο γήπεδο.Ακόμα ένα σκηνικό απείρου κάλους έλαβε χώρα μετά τη λήξη που δε το αναφέρω όμως για ευννόητους λόγους προσωπικού απορρήτου. wink.gif

Συμπερασματικά δίκαια έχω πει και ξαναματαλέω!Τέτοιες βραδιές μόνο με τον Τρίτωνα μπορούμε να ζήσουμε. blove.gif

Όσο αφορά το ντάμπα ντούμπα εντός των γραμμών είναι φανερό πως επικράτησε δίκαια η ομάδα που εμφανίστηκε με κίνητρο νίκης.Η φιλοξενούμενη ομάδα ήρθε στο γήπεδο από υποχρέωση και δεν είναι τυχαίο ότι οι αθλητές της έφτασαν καθυστερημένοι δείχνοντας να κάνουν αγγαρεία.

Σε ένα γρήγορο τέμπο λοιπόν είδαμε κατά διαστήματα θεαματικές πάσες και μία καθολική υπεροχή Τρίτωνος.Μία αγωνιστική λοιπόν για να ολοκληρωθεί η σεζόν. icon_wave.gif

Η ατάκα της ημέρας στα πηγαδάκια έξωθεν του γηπέδου ήτο η ακόλουθη.Ποιος προπονητής διεκδικεί το βατόμουρο προπονητικής αποτυχίας?Ο Αποστολίδης των μερικών εκατοντάδων ευρώ ή ο Καζλάουσκας των μερικών χιλιάδων ημερησίως? icon_drunk.gif
Εγώ απήντησα,ο καθείς ας απαντήσει σε αυτό τον απλό γρίφο! laugh.gif

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif
gspara
Αμιλλα-Ποσειδωνας 62-64(31-41).
Ειχες δικιο φιλε MJ 23.Εγινε δραματικο παιχνιδι.Η Αμιλλα παλεψε παθιασμενα αλλα εχασε με λει απ του νο19 στα 8''.Ο Ποσειδωνας στηριχτηκε αποκλειστικα στον ψηλο του με το νο16.Χωρις αυτον στη τριτη περιοδο,λογω φαουλ,η Αμιλλα το γυρισε και περασε 49-48.
Στην δ' περιοδο ομως ηταν ασταματητος.Φανερη και η απειρια του Μαντζαρη με λαθος διαχειριση των φαουλ στην τελευταια περιοδο.
MJ 23
πιστευα οτι θα ηταν ενα καλο παιχνιδι το αμιλλα-ποσειδων καθως θα το παλευε η αμιλλα....να διευκρινησω κατι στο soouza...δε θελω να αναφερεις ονοματα εδω μεσα να σεβεσαι αυτο το <ονομα>.θες πολυ ψωμι ακομα για να τον φτασεις αν νομιζεις οτι εισαι προπονητης....να βλεπεις το μπασκετακι σου απεξω και να μην κρινεις αλλους για να μην κριθεις και συ, αυτο για το ποστ σου τωρα...οσο για το προηγουμενο σου ποστ που αναφερεις οτι δε φανηκαν καποιοι στο γηπεδο να δουν το παιχνιδι...εχεις τιποτα με αυτους??σου εχουν κανει κατι και εισαι εναντιον τους??χρησιμοποιεις συνεχεια <ασχημες>κουβεντες γιαυτο απλα....χαλαρωσε κοουτσαρα!!!ξερουμε και τα καμωματα σου....ενταξει σταματα το σλουρπ σλουρπ...παντα φιλικα . MJ....
Reggie_
Παρά την σημερινή ήττα,που διέκοψε το σερί 5 νικών,η Αναγέννηση Καισαριανής σώθηκε κ μαθηματικά,μια αγωνιστική πριν το τέλος! Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που παρα τα τεράστια προβλήματα πέτυχαν την παραμονή!Επίσης ενα μεγάλο μπράβο στον coach Μιχάλη Καλαμάρα που πραγματικά κράτησε την ομάδα ζωντανή κ φέτος όντας κατι παραπάνω απο προπονητής!
soouza
QUOTE(MJ 23 @ May 17 2012, 00:09 ) *
πιστευα οτι θα ηταν ενα καλο παιχνιδι το αμιλλα-ποσειδων καθως θα το παλευε η αμιλλα....να διευκρινησω κατι στο soouza...δε θελω να αναφερεις ονοματα εδω μεσα να σεβεσαι αυτο το <ονομα>.θες πολυ ψωμι ακομα για να τον φτασεις αν νομιζεις οτι εισαι προπονητης....να βλεπεις το μπασκετακι σου απεξω και να μην κρινεις αλλους για να μην κριθεις και συ, αυτο για το ποστ σου τωρα...οσο για το προηγουμενο σου ποστ που αναφερεις οτι δε φανηκαν καποιοι στο γηπεδο να δουν το παιχνιδι...εχεις τιποτα με αυτους??σου εχουν κανει κατι και εισαι εναντιον τους??χρησιμοποιεις συνεχεια <ασχημες>κουβεντες γιαυτο απλα....χαλαρωσε κοουτσαρα!!!ξερουμε και τα καμωματα σου....ενταξει σταματα το σλουρπ σλουρπ...παντα φιλικα . MJ....

Καλησπέρα. smiley.gif

Σου έχω απαντήσει επώνυμα σε pm για να μην απασχολούμε το topic.To μόνο που σου λέω δημόσια είναι να μου βρεις ένα post που έχω βάλει ονόματα!

Αν έχω να πω κάτι σε κάποιον είναι γνωστό ότι του το λέγω κατάμουτρα!

Σε ευχαριστώ και περιμένω την ταυτότητα σου σε pm. wink.gif
KONDILOS
Ένα μεγάλο μπράβο και ένα τεράστιο ευχαριστώ στα παιδιά - παίχτες του Διαγόρα για την άνοδο της ομάδας στην Β'ΕΣΚΑ.
Ένα γιγάντιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον προπονητή μας ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΥΛΟ για την τεράστια προσφορά του με τον ερχομό του στην ομάδα μας.ΜΠΡΑΒΟ σε διοίκηση και κόσμο για την συμπαράστασή του , καθ' όλου την διάρκεια της σεζον.

Υ.Γ.(1): Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες και συγχαρητήρια στον Ποσειδώνα και στον Εθνικό για την άνοδο.
Καλή επιτυχία στον συμπολίτη Θεμιστοκλή στο μπαράζ ανόδου
Υ.Γ.( 2) : Παιχταράδες κανονίστε , θέλω μπουζούκια ΠΑΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reggie_
QUOTE(KONDILOS @ May 17 2012, 08:43 ) *
Ένα μεγάλο μπράβο και ένα τεράστιο ευχαριστώ στα παιδιά - παίχτες του Διαγόρα για την άνοδο της ομάδας στην Β'ΕΣΚΑ.
Ένα γιγάντιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον προπονητή μας ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΥΛΟ για την τεράστια προσφορά του με τον ερχομό του στην ομάδα μας.ΜΠΡΑΒΟ σε διοίκηση και κόσμο για την συμπαράστασή του , καθ' όλου την διάρκεια της σεζον.

Υ.Γ.(1): Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες και συγχαρητήρια στον Ποσειδώνα και στον Εθνικό για την άνοδο.
Καλή επιτυχία στον συμπολίτη Θεμιστοκλή στο μπαράζ ανόδου
Υ.Γ.( 2) : Παιχταράδες κανονίστε , θέλω μπουζούκια ΠΑΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Συγχαρητήρια για την άνοδο! Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες με την ευχή όλοι να μπορούμε να συνεχίσουμε να κάνουμε το αγαπημένο μας χόμπι γιατί οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι για τον ερασιτεχνικό αθλητισμό κ για την ζωή μας γενικά!
DJS
Καλησπερα παιδια..Μια ερωτηση επειδη δεν εχω παρακολουθησει τη κατηγορια...Ποιοι πεφτουν κατηγορια υπαρχουν σεναρια για τελευταια αγωνιστικη???
Reggie_
QUOTE(DJS @ May 17 2012, 14:26 ) *
Καλησπερα παιδια..Μια ερωτηση επειδη δεν εχω παρακολουθησει τη κατηγορια...Ποιοι πεφτουν κατηγορια υπαρχουν σεναρια για τελευταια αγωνιστικη???


4 ομάδες πέφτουν..Οι δυο έχουν ξεκαθαρίσει από καιρό(Φοιτητικός,Πακ). Εκκρεμούν 2 θέσεις ακόμα με Άμιλλα, Ίριδα, Οιον κ Χαραυγιακό να εμπλέκονται. Τα σενάρια είναι πολλά. Πλεονέκτημα η 'Αμιλλα που έχει όλες τις ισοβαθμίες. Καλή επιτυχία σε όλους!
tarx_12
Μην κοροιδευομαστε... Στην Δ του χρονου... Πακ Φοιτητικος Αγιος Στεφανος και μαλλον Ιριδα... Ο Κρονος δεν θα κερδισει την Αμιλλα ουτε με σφαιρες.. ενω οι αντρες του Διαγορα θα κανουν το καθηκον τους και θα κερδισουν την Ιριδα.. Εκει στα Δυτικα Προαστια φορανε παντελονια και δεν καθονται να χανουν με 30 ποντους. Το να μπαινεις μεσα στο γηπεδο και να χανεις το θεωρω ανανδρο.. Δεν θα πω περισσοτερα γτ θα με πανε φυλακη!!! Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες σε οποια κατηγορια και αν παιζουν.
tarx_12
Για την ιστορια... εμεις χασαμε με μπαζερ μπιτερ τριποντο στο τελευταιο δευτερολπετο... Κερδιζαμε τους αστερες 1.5 λεπτο πριν τελειωσει το ματσ με 8 ποντους.... και καταφεραμε να χασουμε... εγιναν πολλα λαθη απο μερους μας.. Μεγαλο κρίμα ο τροπος που χασαμε... καλυτερα να χαναμε με 20 ποντους...μπραβο στα παιδια απο τους αστερες για την προσπαθεια τους.. πιστευω δεν το θελαν περισσοτερο απο εμας... απλα τους το δωσαμε.. μεχρι και 9 δευτερα πριν το τελος κερδιζαμε με 3 ποντους... και καραφεραμε να χασουμε...Υπάρχουν ασχημα συναισθηματα. ετσι ειναι ομως ο αθλητισμος... καποια φορα θα μας χαμογελασει και εμας... εδω και 3 μηνες δεν παλευαμε καθολου... χθες ομως παλεψαμε.... καλη συνεχεια σε ολους
MJ 23
QUOTE(soouza @ May 17 2012, 00:50 ) *
Καλησπέρα. smiley.gif

Σου έχω απαντήσει επώνυμα σε pm για να μην απασχολούμε το topic.To μόνο που σου λέω δημόσια είναι να μου βρεις ένα post που έχω βάλει ονόματα!

Αν έχω να πω κάτι σε κάποιον είναι γνωστό ότι του το λέγω κατάμουτρα!

Σε ευχαριστώ και περιμένω την ταυτότητα σου σε pm. wink.gif



το αν με εχεις θιξει το ξερεις πολυ καλα εσυ και μονον εσυ...ονοματα που αναφερεις δες το προηγουμενο ποστ σου που αναφερεις ονομα λοιπον και μην κανεις τον κινεζο!και ασε τα προσωπικα μηνυματα,τα λεμε και απο το γηπεδο αν θες αλλα με την συμπεριφορα σου,και το <ξυλο>που πεφτει τωρα τελευταια στις εξεδρες,φοβαμαι μην ειμαστε οι <πρωταγωνιστες>εμεις την επομενη τεταρτη...γιαυτο λοιπον στο ξαναλεω,χα-λα-ρω-σε
soouza
QUOTE(MJ 23 @ May 17 2012, 16:58 ) *
το αν με εχεις θιξει το ξερεις πολυ καλα εσυ και μονον εσυ...ονοματα που αναφερεις δες το προηγουμενο ποστ σου που αναφερεις ονομα λοιπον και μην κανεις τον κινεζο!και ασε τα προσωπικα μηνυματα,τα λεμε και απο το γηπεδο αν θες αλλα με την συμπεριφορα σου,και το <ξυλο>που πεφτει τωρα τελευταια στις εξεδρες,φοβαμαι μην ειμαστε οι <πρωταγωνιστες>εμεις την επομενη τεταρτη...γιαυτο λοιπον στο ξαναλεω,χα-λα-ρω-σε

Καλησπέρα και πάλι. smiley.gif

Προσωπικά δε σε έχω θίξει δεδομένου πως δε γνωρίζω ποιος είσαι.Ήμουν επίσης σίγουρος πως δε θα μου έλεγες ποιος είσαι στο pm.

Στο προηγούμενο post αναφέρω τι λεγόταν στα πηγαδάκια και μάλλον εσύ κάνεις τον κινέζο τώρα.Τα ονόματα λοιπόν είναι μια μεταφορά συνομιλιών χάρην λόγου.

Όσο για τη συμπεριφορά μου δε θα την κρίνεις εσύ!Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Αν έρθεις και μου μιλήσεις δε θα γίνουμε πρωταγωνιστές εκτός αν το θες!Ιδού η Ρόδος κλπ κλπ!

Τέλος μήπως να χαλάρωνες εσύ,έτσι για αλλαγή!

Σε περιμένω στο γήπεδο να λύσουμε την παρεξήγηση που δεν υπάρχει αλλά τη δημιουργείς! smiley.gif blove.gif
MJ 23
QUOTE(soouza @ May 17 2012, 19:29 ) *
Καλησπέρα και πάλι. smiley.gif

Προσωπικά δε σε έχω θίξει δεδομένου πως δε γνωρίζω ποιος είσαι.Ήμουν επίσης σίγουρος πως δε θα μου έλεγες ποιος είσαι στο pm.

Στο προηγούμενο post αναφέρω τι λεγόταν στα πηγαδάκια και μάλλον εσύ κάνεις τον κινέζο τώρα.Τα ονόματα λοιπόν είναι μια μεταφορά συνομιλιών χάρην λόγου.

Όσο για τη συμπεριφορά μου δε θα την κρίνεις εσύ!Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Αν έρθεις και μου μιλήσεις δε θα γίνουμε πρωταγωνιστές εκτός αν το θες!Ιδού η Ρόδος κλπ κλπ!

Τέλος μήπως να χαλάρωνες εσύ,έτσι για αλλαγή!

Σε περιμένω στο γήπεδο να λύσουμε την παρεξήγηση που δεν υπάρχει αλλά τη δημιουργείς! smiley.gif blove.gif



πρωτον..προσωπικα θιγεις και μενα!!και το εχεις καταλαβει εκτος αν εισαι κουτος!
δευτερον...την συμπεριφορα σου εννοειτε πως θα την κρινω εγω οπως και πολλοι αλλοι!!για την ροδο που μου λες τι εννοεις??το εχεις γυρισει απο βενζινη σε πετρελαιο??η μονο αλλους ξερεις να κρινεις και να κατηγορεις??ξαναχαλαρωσε λοιπον γιατι την τεταρτη δε βλεπω να γινεται παιχνιδι μεσα στο ρουφ...και μην ξαναναφερεις ονοματα εδω μεσα αν δε θες να αναφερετε και να κατηγορειτε και το δικο σου ονομα..να σεβεσαι για να σε σεβονται!!!μεγαλο παιδι εισαι!!
Υ.Γ.και σοβαρεψου τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια εχεις καραφλιασει μυαλο θα βαλεις???
soouza
QUOTE(MJ 23 @ May 18 2012, 00:42 ) *
πρωτον..προσωπικα θιγεις και μενα!!και το εχεις καταλαβει εκτος αν εισαι κουτος!
δευτερον...την συμπεριφορα σου εννοειτε πως θα την κρινω εγω οπως και πολλοι αλλοι!!για την ροδο που μου λες τι εννοεις??το εχεις γυρισει απο βενζινη σε πετρελαιο??η μονο αλλους ξερεις να κρινεις και να κατηγορεις??ξαναχαλαρωσε λοιπον γιατι την τεταρτη δε βλεπω να γινεται παιχνιδι μεσα στο ρουφ...και μην ξαναναφερεις ονοματα εδω μεσα αν δε θες να αναφερετε και να κατηγορειτε και το δικο σου ονομα..να σεβεσαι για να σε σεβονται!!!μεγαλο παιδι εισαι!!
Υ.Γ.και σοβαρεψου τοσα χρονια τα ιδια και τα ιδια εχεις καραφλιασει μυαλο θα βαλεις???

Καλησπέρα. smiley.gif

Πες μου επιτέλους ποιος είσαι να σε θίξω να σου φύγει ο καημός! laugh.gif Σοβαρός τελικά ποιος είναι αυτός που σου λέει ιδιωτικά το όνομα του(δηλαδή εγώ)ή εσύ που κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία?

Καλύτερα να σταματήσει εδώ η κουβέντα μας όχι τίποτα άλλο απλά επειδή κουράζουμε τον κόσμο.Αν μου δηλώσεις το όνομα σου,ευχαρίστως το συνεχίζω παρότι έχεις πει αρκετά! 41.gif icon_wave.gif

Υ.Γ.Μάθε να γράφεις με κεφαλαία μετά από τελεία,να αφήνεις κενά μετά τις προτάσεις για να βγάινει άκρη γιατί θα καραφλιάσουν κι όσοι σε διαβάζουν εκτός από εμένα! peace.gif icon_drunk.gif
MJ 23
αν δε σταματησεις αυτα που λες με ονοματα και να τους κρινεις θα με δεις συντομα ποιος ειμαι....
soouza
QUOTE(MJ 23 @ May 18 2012, 17:21 ) *
αν δε σταματησεις αυτα που λες με ονοματα και να τους κρινεις θα με δεις συντομα ποιος ειμαι....

Αμήν bball.gif
patrinos777
βαθμολογια σε 29 αγωνες

1)ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ................22-7........12-2.........10-5........+190
2)ΔΙΑΓΟΡΑΣ.....................20-9........12-2.........8-7.........+226
--ΕΘΝΙΚΟΣ.......................20-9........13-2.........8-6.........+116
4)ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ...............19-10......13-2.........6-8.........+124
5)ΤΡΙΤΩΝ (1-1,+3)............16-13.......11-4........5-9..........+52
--ΚΡΟΝΟΣ(1-1,-3)..............16-13.......9-5.........7-8...........-8
7)ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ.....................15-14.......11-3.......4-11.........+12
8)ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ(3-1,+10)..14-15......9-5.........5-10..........-49
--3ΑΣΤΕΡΕΣ(2-2,+4)............14-15.......8-6........6-9............-10
--ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ(1-3,-14)........14-15......10-5.......4-10..........-25
11)ΧΑΡΑΥΓΙΑΚ.(1-1,+15)......13-16......7-7........6-9............-23
----ΙΡΙΔΑ(1-1,-15)................13-16......10-5.......3-11.........-77
13)ΑΜΙΛΛΑ(1-1,+10)............12-17......9-6.........3-11.........+17
----ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΣ(1-1,-10).....12-17......9-6.........3-11.........-71
15)ΠΑΚ................................7-22........4-11........3-11........-175
16)ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ....................5-24........5-9.........0-15........-299
patrinos777
1)3 ΑΣΤΕΡΕΣ -ΠΑΚ=1

2)ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ=2.ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ.....ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΟΝΤΑΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ.ΕΧΩ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΤΣ Κ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΦΟΡΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ.ΑΝ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ,ΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΑΦΟΥ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ Κ ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΛΛΩΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙ.

3)ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ=1.ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΣ ΣΤΑ ΕΚΤΟΣ.ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΓΧΩΘΕΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Ο ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ

4)ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΤΡΙΤΩΝ=2

5)ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ=2.ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΑΤΣ,ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ

6)ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ -ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ=1.ΕΠΕΙΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΒΡΙΛΛΗΣΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΕΝΤΟΣ

7)ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΙΡΙΔΑ=1.ΛΟΓΩ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΓΚΙΤΕΣ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΦΑΒΟΡΙ Κ ΑΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ Η ΙΡΙΔΑ.ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΠΟΥ ΑΝ ΞΕΚΟΥΡΑΣΕΙ ΤΟΥΣ 2 ΚΑΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΕΣ ....ΧΑΝΕΙ .....ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ.

8)ΚΡΟΝΟΣ-ΑΜΙΛΛΑ=2.ΤΡΑΓΙΚΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΑΠ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ,ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΛΛΟΝ.ΑΝ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΑ ΙΔΙΑ,ΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ.....ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Η ΑΜΙΛΛΑ...
gspara
Γνωριζει κανεις που ειναι το γηπεδο του Διαγορα?
FRN 2005
QUOTE(gspara @ May 22 2012, 22:48 ) *
Γνωριζει κανεις που ειναι το γηπεδο του Διαγορα?

όπως κατεβαίνεις το ποτάμι,μετά την Ιερά οδό θα περάσεις το ΙΚΕΑ και δεις το εργοστάσιο του BRAVO (καφές), στην γωνία θα κάνεις δεξιά και στα 150 μέτρα στο αριστερό σου χέρι θα δεις τα σχολεια.
ΤΟ ΣΤΕΝΑΚΙ EINAI ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ BRAVO KAI THN AMSTEL
gspara
QUOTE (FRN 2005 @ May 23 2012, 09:16 ) *
όπως κατεβαίνεις το ποτάμι,μετά την Ιερά οδό θα περάσεις το ΙΚΕΑ και δεις το εργοστάσιο του BRAVO (καφές), στην γωνία θα κάνεις δεξιά και στα 150 μέτρα στο αριστερό σου χέρι θα δεις τα σχολεια.
ΤΟ ΣΤΕΝΑΚΙ EINAI ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ BRAVO KAI THN AMSTEL

Ευχαριστω πολυ!Ελπιζω να γινει καλο ματς σημερα αν και υπαρχει ξεκαθαρο φαβορι.
stratigos
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 den nomizw na kindineusoun na to xasoun oi asteres


ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ paixnidi giorths gia ton poseidwna epitaktiki h niki gia to oion... tha paw sto 2 ... as vgei h psuxh kai to talento twn paixtwn gia mia kai teleutaia fora!


ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. adiaforo paixnidi tha paw ston 1 logw edras!


ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ kaluteros o ethnikos tha to parei logika 2.


ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ eukolo 2....


ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ adiaforo me niki ta vrilissia teleutaia agwnistiki kai edos


ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ kaluteros o diagoras kai den tha sunantisei duskolies me thn irida!


ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ an katevei opws prepei o kronos tha kerdisei alliws party gia thn amilla!



TELOS THS XRONIAS... WRAIO PRWTATHLIMA! KALH EPITUXIA SE OLOUS!
stefanos10
καλησπέρα σε όλους,

ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1

Μιας κ το πρωτάθλημα τελείωσε θα ήθελα αρχικά να δώσω συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες κ τους αθλητές γιατί φέτος κ σε καιρούς δύσκολους για το άθλημα που αγαπάμε δίδαξαν ήθος. Πραγματικά δε μπορώ να θυμηθώ ούτε ένα περιστατικό (στα δικά μας παιχνίδια) που κάποιος να ξεπέρασε τα όρια κ να σχημάτισα κακή εικόνα. Έχουμε απομείνει λίγοι μπασκετικοί σε αυτή τη χώρα κ θεωρώ πως αποδείξαμε πόσο αγαπάμε το άθλημα αυτό.

Συγχαρητήρια σε Εθνικό κ Διαγόρα για την άνοδο, την άξιζαν κ με το παραπάνω. Ένα μπράβο στον φίλο coach Προύσαλη που έσωσε τους 3Αστέρες, στον μέγα έφορο του Τριφυλιακού Κ.Ζούτα που τόσα χρόνια στηρίζει την ομάδα κ τέλος τα εύσημα μου στην ομάδα της γειτονιάς μου το ΠΑΚ για την εικόνα που έδειξαν φέτος (πάλεψαν όλα τα ματς).

Όσον αφορά την ομάδα μου, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον coach ΜΙΧΑΛΗ ΝΤΟΥΡΟ για το απίστευτο πρόγραμμα προετοιμασίας που έφτιαξε φέτος (μόνος του, καλή τη θέληση κ χωρίς να αποσκοπεί σε κάτι). Μας έκανε μηχανάκια, προσφέροντας μας ένα απίστευτο Α γύρο κ τον ευχαριστούμε πολύ γιατί χωρίς αυτόν τα πράγματα ίσως ήταν διαφορετικά.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμπαίχτες μου κ τον coach Σιταρά για την όμορφη χρονιά. Προσωπικά μου χάρισαν στα 33χρόνια μου στιγμές που θα θυμάμαι πάντα. Θεωρώ πως είμασταν η καλύτερη ομάδα κ δίκαια τερματίσαμε πρώτοι. Λογικά ξεφουσκώσαμε στα μέσα του Β γύρου αφού τα πράγματα είχαν ξεκαθαρίσει κ κάναμε ουσιαστικά συντήρηση.
Σε ένα τέτοιο μεγάλο πρωτάθλημα με 30 αγωνιστικές σημασία έχει πιο πολύ η σταθερότητα κ το καλό κλίμα. Κ τα είχαμε κ τα δύο. Κ χαίρομαι γιατί είμαστε μια ομάδα που κάνουμε παρέα κ εκτός γηπέδου (με κάποιους γνωριζόμαστε 12+ χρόνια) κ η παρέα αυτή βοήθησε τα μέγιστα.

Όσον αφορά τις τελευταίες αγωνιστικές που όλοι μας θεωρούσαν ρυθμιστές, έχω να πω ότι όσο είμαι σε αυτή την ομάδα αγώνα με μειωμένη απόδοση ( προς όφελος της άλλης ομάδας) κ χάρες δε θα γίνουν ποτέ. Κ το λέω διότι ακούγαμε παρακάλια κ μπινελίκια από πολλές ομάδες αλλά δε χαριστήκαμε σε κανένα. Όσα παιχνίδια χάσαμε τα χάσαμε δίκαια κ στα ίσια. Κ όσον αφορά τις ατάκες φιλάθλου στο Περιστέρι με την Άμιλλα έχω να πω πως ήταν τελείως άστοχες.

Ελπίζω να παραμείνουμε όλοι στην ομάδα κ του χρόνου. Εξάλλου έχουμε κάνει ήδη κινήσεις για ενίσχυση της ομάδας κ θεωρώ πως όχι απλά θα κάνουμε καλή πορεία στη Β ΕΣΚΑ αλλά θα πλασαριστούμε ψηλά. Αρκεί να έχουμε αυτό το κλίμα, αυτή την παρέα.

....είμαι το 10karo αλλά προβλήματα στο λογαριασμό μου με ανάγκασαν να ανοίξω νέο.....ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα κ να ποστάρω όπως παλιά.

...ραντεβού στο ματς για τον υπερπρωταθλητή!!!!!
DJS
Παιδια ποιοι πεσανε κατηγορια τελικα???
Reggie_
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 53-59

Χαλαρό μάτς κ απο τις δύο ομάδες με πολλές αλλαγές κ χρόνο συμμετοχής στου μικρούς..

Καλή ξεκούραση σε όλες της ομάδες κ συγχαρητήρια σε όλους για το πολύ συναρπαστικό κ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα!
soouza
Φοιτητικός-Τρίτων 60-54(24-25 ημίχρονο).

Ο Louis de Funes δε βρήκε ποτέ το φαντομά και τον κατανοώ πόσο δυσάρεστο συναίσθημα του άφησε. icon_drunk.gif 69.gif

Άρωμα Περιβόλας(έδρα Απόλλωνα Πάτρας)στο Ρουφ με 50-60 άτομα παρόντες,25 κυρίες. rolleyes.gif smiley.gif

Η τελευταία αγωνιστική έμελλε να είναι πολύ αδιάφορη με τις δύο ομάδες να μην έχουν κίνητρα νίκης και ιδιαίτερης διάθεσης. rolleyes.gif

Ο Τρίτωνας ολοκλήρωσε μία πορεία 16 αγώνων σημειώνοντας το εξωπραγματικό ρεκόρ των 14 νικών αγγίζοντας το τέλειο.Έσωσε την παρτίδα και πλέον κοιτάζει το μέλλον με πολύ αισιοδοξία. smile.gif

Σαν αποφώνηση της σεζόν 2011-2012 θα έλεγε κανείς πως πρόκειται για την ολική επαναφορά ενός σωματείου από την αφάνεια στην πλήρη καταξίωση.Αυτό οφείλεται εις τη μεγίστη τιμή στη διάθεση και το ζήλο που έδειξε η νέα διοίκηση από την πρώτη κιόλας στιγμή. 41.gif

Βρήκε φυσική έδρα,επανέφερε τον κόσμο,στάθηκε δίπλα στα τμήματα,έκανε τους αθλητές-αθλήτριες μία οικογένεια κάτι που σπανίζει.Αγωνιστικά όλες οι ομάδες κατέγραψαν θετική πορεία κι άφησαν υπόβαθρο για ακόμη καλύτερες. blove.gif

Μοναδικό σημείο θλίψης και πραγματικά έντονης συγκίνησης η 6η Φλεβάρη όταν η καρδιά του δικού μας γίγαντα,Βασίλη Αντωνάκη,σταμάτησε να χτυπά.Ο άνθρωπος που ένωσε δύο και περισσότερες γεννιές σε κοινό στόχο της σωτηρίας της ομάδος έφυγε από κοντά μας. sad.gif

Coach σε αγαπάμε,ποτέ δε σε ξεχνάμε. 41.gif 77.gif Μπορεί να μην μιλάμε καθημερινά τόσες ώρες αλλά σίγουρα δε φεύγεις λεπτό από το μυαλό μου!

Αναπαύσου εν ειρήνη! icon_wave.gif

Καλή ξεκούραση και καλή δύναμη σε όλους! bball.gif
Reggie_
Τελείωσε κ η φετινή χρονιά για τον 2ο όμιλο της Γ' ΕΣΚΑ με ένα από τα πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα των τελευταίων ετών..
Ποσειδών: Δίκαιοι πρωταθλητές! Με διαφορά η πιο δουλεμένη κ πλήρης ομάδα του ομίλου. Είχε φανεί από τον περσινό 2ο γύρο τους οτι κάτι καλό "έφτιαχναν". Νομίζω με το καλύτερο 4αρι της κατηγορίας(Αβανίδης) κ ίσως τον καλύτερο οργανωτικό άσσο(Κασκάνης).
Διαγόρας: Άξιοι επίσης για την άνοδο. Επίσης ομάδα με βάθος κ αρκετές λύσεις στο ρόστερ τους κ με διάρκεια στην αποδοσή τους όλη την χρονιά! Με 1-2 προσθήκες νομίζω δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα κ στην Β’.
Εθνικός: Ο τρίτος που ανεβαίνει,επίσης άξια! Το πάλεψαν κ πέρσι,το πέτυχαν φέτος! Ομάδα με πολύ ταλέντο κ μαχητικότητα στο παιχνίδι της. Μάλλον εχουν κ τον πρώτο σκόρερ του ομίλου(Τζιορμπατζόγλου)…Special tip: Συγχαρητήρια στον φίλο Νίκο Συνεγαλιά για την ,μία ακόμα, άνοδο!!
Θεμιστοκλής: Aπο της αξιόλογες ομάδες του ομίλου! Μου έδωσαν όμως την εντύπωση ότι δεν καίγονταν κ τόσο για την άνοδο! Δυνατό σύνολο κ με αγωνιστικές αρχές στο παιχνίδι της. Αν διατηρήσουν τον κορμό τους θα είναι από τα φαβορί του χρόνου.
Τρίτων: Σίγουρα η καλύτερη ομάδα του 2ου γύρου! Με τον πιο πολύ κόσμο στις εξέδρες τους άρα κ την καλύτερη “έδρα”. Δείχνουν να βρήκαν τον δρόμο τους, είναι οργανωμένο σωματείο κ σίγουρα θα είναι από τα φαβορί του χρόνου.
Κρόνος Γέρακα: Στον πρώτο γύρο μου έμοιαζαν η πιο “μπασκετική” ομάδα κ τους είχα για άνοδο αλλα τελικά με διέψευσαν. Πολύ καλός παίκτης το 4αρι(Μακούλης). Κάτι τους έλειπε για την άνοδο. Σίγουρα έχουν το ωραιότερο κλειστό της κατηγορίας!
Τρείς Αστέρες: Όπως κ πέρσι ,ετσι κ φέτος έκαναν καλό πρώτο γύρο αλλα στον 2ο έφτασαν να κινδυνεψουν αλλά έκαναν τις νίκες που έπρεπε. Από τις σταθερές δυνάμεις του ομίλου.
Βριλησσια: Δυνατή έδρα κ σοβαρή ομάδα σώθηκαν άνετα. Με 1-2 υπερβάσεις θα έμπαιναν κ στο παιχνίδι της ανόδου. Επίσης από τα οργανωμένα σωματεία του ομίλου του περιμένω δυνατότερους του χρόνου.
Χαραυγιακός: Τον είχαν για ξεγραμμένο μετά τις ήττες στην αρχή αλλα με την έλευση του παλιού τους προπονητή “αντέδρασαν”,έκαναν μερικές μεγάλες νίκες κ τελικά δίκαια σώθηκαν. Με έναν από τους καλύτερους μικρούς(Κωστελέτος).
Τριφυλλιακός: Τους περίμενα από τα φαβορί αλλα τελικά έφτασαν να μπλέξουν. Έμπειρη ομάδα όμως σώθηκαν σχετικά εύκολα. Εγγύηση ο έμπειρος κ καλύτερος ψηλός «ασσος» της ομάδας(Σηλαΐδής).
Αμιλλα: Περίμενα να σωθούν πιο εύκολα αλλά τελικά ,νομίζω, δίκαια το κατάφεραν. Μαχητική ομάδα κάτι που φαίνεται κ από τα κλειστά σκορ τους ακόμα κ στις ήττες. Νομίζω τους επηρέασαν οι τραυματισμοί.
Ιριδα: Δεν τους είχα για πτώση αλλά πλήρωσαν τον κακό δεύτερο γύρο κ τα άσχημα ματς με συνδιεκδικητές. Πιστεύω δεν θα μείνουν για πολύ κάτω.
Οίον: Αρνητική έκπληξη στον 2ο γύρο. Από διεκδικητές ανόδου έφτασαν στην πτώση με απίστευτο σερί ηττών. Μάλλον τους μπέρδεψαν οι πολλές αλλαγές προπονητών.
Πακ Χαλανδριου: Μαχητική ομάδα αλλά μάλλον κάτι τους έλειπε για την παραμονή. Προς τιμήν τους πάντως ότι δεν διαλύθηκαν στο τέλος.
Φοιτητικός Φιλίας: Με “τρόμαξαν” στην πρεμιέρα οπου μας διέλυσαν. Tελικά δεν άντεξαν αλλά μου μοιάζουν ομάδα με όρεξη κ με ανθρώπους με μεράκι κ πιστεύω σύντομα θα επιστρέψουν.

Συγχωρέστε για την καλοπροαίρετη κριτική αλλα έγινε με διαθεση για μπασκετοκουβεντα κ χωρίς εμπάθεια! Για την ομάδα μου δεν αναφέρω κάτι καθως δεν θα ήμουν αντικειμενικός.
Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες,καλή ξεκούραση κ ραντεβού του χρόνου με υγεία για νέες αθλητικές –κ μόνο- κόντρες! Εξάλλου στο επίπεδο αυτό νομίζω μετράει πρώτα να ευχαριστιόμαστε το άθλημα!

Γιάννης Μ.
Βοηθός προπονητή Αναγέννησης Καισαριανής
explode
Μπραβο στην ομαδα μου τον τριφυλλιακο που ξεπερασε ολες τις δυσκολιες που παρουσιαστικαν μεσα στην χρονια και κερδισε την παραμονη της στην κατηγορια παιζοντας και με δυο εφοιβους στην 5αδα κατα την διαρκεια της μεγαλης μπασκετικης χρονιας. (ναι ειμαι εφοιβος smiley.gif χαχα )
ENTI
ενα μεγαλο μπραβο στην ομαδατου τριτωνα που εσωσε την χρονια στονδευτερο γυρο με το σερι που καναμε.............ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια για την συνεργασια τους.εαν του χρονου παραμεινει ο κορμος και συνεργασοτυν παλι καποιοι χωρις να γινονταιατομιστιες με 2 στα 50 σουτ ο τριτωνας θα πρωταγωνιστησει για ανοδο......τωρα αν θες <παικταρα>μου μπορουμε να παμε για καφε και νατα πουμε.αντε να δουμε τι θα γινει του χρονου.και τωρα το πρωταθλημα με τον ολυμπιακο!!!
MJ 23
το πρωταθλημα ελαβε τελος....ο τριτωνας εσωσε την χρονια με την καταπληκτικη του πορεια στον 2ο γυρο...συγχαρητηρια σε ολους!!πιστευω οτι θα ειναι η ομαδα που θα πρωταγωνιστησει του χρονου για ανοδο αν ολα πανε καλα....φιλε soouza προχτες δεν ημουν στο παιχνιδι..πηγα να δω αλλο παιχνιδι...ενταξει πλακιτσα κανουμε στο φορουμ...τι εφερες και μπραβους??και καθοσουν και με την κοπελιτσα διπλα σου...φοβηθηκες μη γινει κατι??απλα πλακα να γινετε... smiley.gif
οσο για σενα ENTI μιλας τοσο καιρο εδω μεσα....δειχνεις οτι εισαι τριτωνιτης....ποιος εισαι τελος παντον και κατηγορεις διαφορους??αστο το πρωταθλημα με τον ολυμπιακο...επειδη σου χαρισε το ευρωπαικο ο τεοντοσιτς δε λεει κατι...ο φραγκοφονουλης-σπανουλης ειναι ηττοπαθεις!!!!θα κανεις καιρο να δεις πρωταθλημα!!! smiley.gif
soouza
QUOTE(MJ 23 @ May 26 2012, 16:09 ) *
το πρωταθλημα ελαβε τελος....ο τριτωνας εσωσε την χρονια με την καταπληκτικη του πορεια στον 2ο γυρο...συγχαρητηρια σε ολους!!πιστευω οτι θα ειναι η ομαδα που θα πρωταγωνιστησει του χρονου για ανοδο αν ολα πανε καλα....φιλε soouza προχτες δεν ημουν στο παιχνιδι..πηγα να δω αλλο παιχνιδι...ενταξει πλακιτσα κανουμε στο φορουμ...τι εφερες και μπραβους??και καθοσουν και με την κοπελιτσα διπλα σου...φοβηθηκες μη γινει κατι??απλα πλακα να γινετε... smiley.gif
οσο για σενα ENTI μιλας τοσο καιρο εδω μεσα....δειχνεις οτι εισαι τριτωνιτης....ποιος εισαι τελος παντον και κατηγορεις διαφορους??αστο το πρωταθλημα με τον ολυμπιακο...επειδη σου χαρισε το ευρωπαικο ο τεοντοσιτς δε λεει κατι...ο φραγκοφονουλης-σπανουλης ειναι ηττοπαθεις!!!!θα κανεις καιρο να δεις πρωταθλημα!!! smiley.gif

Φίλε mj 23 χωρίς καπετάνιο ξεκινάει το καράβι,χωρίς ρουφιάνο ποτέ.Σε ενημέρωσαν βλέπω καλά.Δεν κουβαλάω μπράβους,καθαρίζω μόνος γι αυτό έκατσα στο κέντρο να φαίνομαι. laugh.gif

Έσυ έλειπες,όχι ότι ξέρουμε ποιος είσαι,μήπως φοβόσουν το θέμα?

Σίγουρα πλάκα κάνουμε,forum είναι αυτό, blove.gif
mono maroussi
Παιδιά,πότε είναι το ματς για τον υπερπρωταθλητή?
ENTI
QUOTE (MJ 23 @ May 26 2012, 16:09 ) *
το πρωταθλημα ελαβε τελος....ο τριτωνας εσωσε την χρονια με την καταπληκτικη του πορεια στον 2ο γυρο...συγχαρητηρια σε ολους!!πιστευω οτι θα ειναι η ομαδα που θα πρωταγωνιστησει του χρονου για ανοδο αν ολα πανε καλα....φιλε soouza προχτες δεν ημουν στο παιχνιδι..πηγα να δω αλλο παιχνιδι...ενταξει πλακιτσα κανουμε στο φορουμ...τι εφερες και μπραβους??και καθοσουν και με την κοπελιτσα διπλα σου...φοβηθηκες μη γινει κατι??απλα πλακα να γινετε... smiley.gif
οσο για σενα ENTI μιλας τοσο καιρο εδω μεσα....δειχνεις οτι εισαι τριτωνιτης....ποιος εισαι τελος παντον και κατηγορεις διαφορους??αστο το πρωταθλημα με τον ολυμπιακο...επειδη σου χαρισε το ευρωπαικο ο τεοντοσιτς δε λεει κατι...ο φραγκοφονουλης-σπανουλης ειναι ηττοπαθεις!!!!θα κανεις καιρο να δεις πρωταθλημα!!! smiley.gif

και συ ποιοσ εισαι ρε μιχαλακη??ο δικηγοροσ??πες μασ ποιοσ εισαι εσυ να σου πω και γω smiley.gif δεσ τωρα το μπασκετακι γιατι μαλλον ειναι το τελευταιο για φετοσ και μεσα στο οακα τζορνταν!
mono maroussi
Υπερπρωταθλητής γ εσκα το Μαρούσι.Μπράβο στα παιδιά το πήραν άνετα.Συγχαρητήρια και στον Ποσειδώνα και σε όλες τις ομάδες
MJ 23
QUOTE(ENTI @ May 30 2012, 20:07 ) *
και συ ποιοσ εισαι ρε μιχαλακη??ο δικηγοροσ??πες μασ ποιοσ εισαι εσυ να σου πω και γω smiley.gif δεσ τωρα το μπασκετακι γιατι μαλλον ειναι το τελευταιο για φετοσ και μεσα στο οακα τζορνταν!


ναι ο δικηγορος ειμαι..΄πως το καταλαβες?τελικα εισαι εξυπνος μπραβο σου εντακο!αρα σειρα σου να μας πεις ποιος εισαι εσυ..συλληπητηρια για το μπασκετακι δεν ειναι τιποτα εχετε συνηθισει τοσα χρονια...παρε αγγουρακι τωρα να δροσιστεις να εισαι ετοιμος για το σαββατο μεσα στο εξοχικο!τι σε καιει τοσο πολυ απο τον τριτωνα και ασχολεισε?μπορεις να μας πεις?αντε τα μελε σαββατο
Υ.Γ. ωραιο ονομα εχεις εντι...οντως και συ ησουν σαν και αυτον η η μπαλλα ειναι τετραγωνη???χαχαχαχα smiley.gif
tommie1983
QUOTE (mono maroussi @ May 30 2012, 23:57 ) *
Υπερπρωταθλητής γ εσκα το Μαρούσι.Μπράβο στα παιδιά το πήραν άνετα.Συγχαρητήρια και στον Ποσειδώνα και σε όλες τις ομάδες

Πολύ άνετα και δικαιωθήκαμε όσοι γράφαμε από καιρό και όταν το Μαρούσι ήταν εκτός 3αδας ότι αυτά τα παιδιά δεν έχουν αντίπαλο.Κρίμα που θα φύγουν βασικοί πάικτες γιατί πιστεύω πως το φετινό ρόστερ ήταν για πολύ ψηλά και στην Β ΕΣΚΑ.
mono maroussi
QUOTE(tommie1983 @ Jun 4 2012, 00:48 ) *
Πολύ άνετα και δικαιωθήκαμε όσοι γράφαμε από καιρό και όταν το Μαρούσι ήταν εκτός 3αδας ότι αυτά τα παιδιά δεν έχουν αντίπαλο.Κρίμα που θα φύγουν βασικοί πάικτες γιατί πιστεύω πως το φετινό ρόστερ ήταν για πολύ ψηλά και στην Β ΕΣΚΑ.

κάτσε μην πάρει μέρος του χρόνου στην β εσκα η αντρική ομάδα,γιατί έτσι όπως πάμε για εκεί μας βλέπω,ούτε καν για β εθνική
tarx_12
ΠΡΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ :
1. ΖΙΑΚΑΝΟΣ = ΣΤΟΝ ΦΙΛΙΠΠΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ( Β ΕΣΚΑ )
2. ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ = ΕΦΟΑ ( Β ΕΣΚΑ )
3. ΓΡΗΓΟΡΑΚΑΚΗΣ =ΕΦΟΑ ( Β ΕΣΚΑ ) ** ΔΕΝ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΦΕΤΟΣ
4. ΚΡΙΕΜΑΔΗΣ = ΗΤΑΝ ΜΕ ΥΠΟΣΧΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΔΕΥΕΙ ΠΡΟΣ Γ ΕΣΚΑ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ
5. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ = ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (ΕΦΗΒΙΚΟ - Β ΕΘΝΙΚΗ ) Ο ΜΟΝΟΣ ΕΦΗΒΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΣΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ
6. ΜΠΟΖ = ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ( ΕΦΗΒΙΚΟ - Β ΕΘΝΙΚΗ ) ΔΕΝ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΦΕΤΟΣ
7. ΑΝΔΡΕΟΥ = ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ Β ΕΣΚΑ ΚΑΙ Α ΕΣΚΑΝΑ
8. ΣΩΤΗΡΟΣ = ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗΣ ΤΟΥ ΣΕ ΟΜΑΔΑ Β ΕΣΚΑ
9. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ= ΜΕ ΥΠΟΣΧΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΑΕΝΚ ( Α2 ) ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ
Ισως στα παραπάνω ονόματα να προσθεθούν και αλλοί..
Το υλικό παραμένει απίστευτα καλό και με την καθοδήγηση του κ Γιάννη Ζαμπελάκη θεωρώ σίγουρη την επιστροφή της ομάδας σύντομα στην Β εσκα.. εκεί που της αξίζει. Οι δύο διαδοχικές πτώσεις πέσαν βαρίες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.