Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Κύπελλο Ελλάδος - Σεζόν 2016-2017
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
shtarkws
+1 φαουλ air23 γιατι δεν θα γραφετε ουτε εμας ουτε τους κανονισμους στα παλαιοτερα των υποδηματων σας. Για οποιον δεν μπορει να τα σεβαστει υπαρχουν και τα οπαδικα σαιτ
back2back
QUOTE(shtarkws @ Feb 2 2017, 12:20 ) *
+1 φαουλ air23 γιατι δεν θα γραφετε ουτε εμας ουτε τους κανονισμους στα παλαιοτερα των υποδηματων σας. Για οποιον δεν μπορει να τα σεβαστει υπαρχουν και τα οπαδικα σαιτ


φάση θα έχει να βγουν τώρα οι φίλοι του Άρη και να πουν ότι μεροληπτείς, ότι τους μοιράζεις φάουλ αβέρτα και στέλνεις συνεχώς τους φίλους του Παο στις βολές cool.gif tongue.gif
El_Cid
Μουσουλμάνοι, Χρυσαυγίτες, αστροναύτες και εξωγήινοι!

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...s-kai-exogiinoi
pan24
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...on-diloseon-moy
QUOTE
«Με μεγάλη έκπληξη και έντονο προβληματισμό παρακολουθώ την συνεχιζόμενη και δυστυχώς διευρυνόμενη προσπάθεια πλήρους διαστρέβλωσης δηλώσεών μου, με σκοπό στόχο των συγκεκριμένων κύκλων να αποπροσανατολίσουν την κοινή γνώμη.

Η ιστορική μου διαδρομή είναι γνωστή. Οι θέσεις μου, οι απόψεις μου και οι αξίες που υπηρέτησα στον ευρωπαϊκό και ελληνικό χώρο είναι επίσης γνωστές και οι προσπάθειες των διαφόρων στο βωμό να απασχολήσουν την επικαιρότητα και δημοσιότητα θα πέσουν στο κενό.

Οι δηλώσεις μου είχαν να κάνουν με τις πιθανές επιπτώσεις σε πολλά επίπεδα από την παρουσία τριών – τεσσάρων χιλιάδων στρατών οπαδών αντιμαχομένων παρατάξεων στην πόλη της Ξάνθης και τους κατοίκους της και ο νοών νοείτο.

Το τι συνέβη στην πόλη της Λαμίας είναι σε όλους γνωστό.

Αυτά και επειδή το θέμα είναι πολύ λεπτό, ο καθένας ας αναλάβει τις ευθύνες του και δεν πρόκειται να επανέλθω, με την μόνη υπενθύμιση ότι στην πόλη της Ξάνθης, εκτός των άλλων μεγάλων διοργανώσεων, έχει διεξαχθεί με απόλυτη επιτυχία και διεθνές τουρνουά Ανδρών το 2015, με τη συμμετοχή των εθνικών ομάδων της

Ελλάδας, Ρωσίας, Τσεχίας και Βοσνίας Ερζεγοβίνης.»

http://www.contra.gr/Columns/contra-epithe...ka.4508751.html

QUOTE
Είναι γνωστό ότι το κλειστό του Ηρακλείου δεν διαθέτει εγκατεστημένο το σύστημα για το ηλεκτρονικό εισιτήριο και χωρίς αυτό αγώνας σ' αυτό το επίπεδο δεν μπορεί πλέον να διεξαχθεί.

Πως είναι δυνατόν λοιπόν να συζητείται σοβαρά αυτή η πιθανότητα, αυτό το ενδεχόμενο και να μην υπάρχει κάποιος που να βάζει τέλος στη συζήτηση;

Το ζήτημα μάλιστα του ηλεκτρονικού εισιτηρίου κάνει μάλλον μονόδρομο την επιλογή του κλειστού του ΟΑΚΑ, έστω και αν αυτό είναι η φυσική έδρα του Παναθηναϊκού, ενός δηλαδή από τους δύο φιναλίστ.

Η λύση του ΟΑΚΑ βολεύει την ΕΟΚ (για οικονομικούς λόγους), τον Αρη (επίσης για οικονομικούς λόγους) και τον Παναθηναϊκό (για τους προφανείς ψυχολογικούς και αγωνιστικούς). Τσάμπα μάλλον ασχολούμαστε τόσες ημέρες.

Ν.Γ.
MaJesty23


Αδέρφια ειρήνη! tongue.gif .Να βγούμε όλοι μαζί στους δρόμους,να ρίξουμε την Χούντα του Pipe! tongue.gif

Πάντως έχει χαθεί η ψυχραιμία...οφείλω να ομολογήσω και γω διαβάζοντας posts εδώ ,την χάνω .Αλλά επειδή κατά βάθος,κανείς μας δεν θέλει τον Βασιλακόπουλο,νομίζω ότι αυτό μας ενώνει.

Εμένα με πειράζει αφάνταστα το κακό που κάνει στην εθνική....ακέφαλη περιμένει τον πάνσοφο γέρο Νέστορα,του Ελληνικου Μπάσκετ μαζι με την λοιπή γερουσία να πάρει την απόφαση.

Για τους έξαλλους φίλους μας τους αρειανούς,καταλαβαίνω ότι το κύπελλο ,είναι μεγάλη υπόθεση και είναι δύσκολο για τον Αρη να φτάνει κάθε χρόνο τελικό.Οπότε παθιάζονται...αλλά δεν χρειάζονται υπερβολές.Για μας το κύπελλο δεν είναι κάτι τοσο σημαντικό και για αυτό δεν υπάρχει θέμα οπου και να παίξουμε.

Εγω και ΣΕΦ δεν θα χα θέμα ,σε περίπτωση που παίζαμε με Ολυμπιακό...γιατί όταν ξέρεις την ομάδα σου και την δύναμη της,δεν κολλάς και στον Κρόνο να πας.Ισως γουστάρω και την φάση underdog cool.gif .

Πιο πολύ μας ενδιέφερε η σημειολόγια της νίκης με Ολυμπιακό,παρα το κύπελλο.Μακάρι να το πάρετε εάν το αξίζετε(πολύ δύσκολο να μας κερδίσετε αλλά ποτε δεν ξέρεις) γιατι βλέπω δίψα μεγάλη.Ισως να είναι και ένα εφαλτήριο για τον Λάσκαρη να βάλει λεφτά εάν το πάρετε...

Αυτά!Οπότε ψυχραίμία....

Επίσης λόγω αστοχων δηλώσεων Βασιλακόπουλου,ο τελικός να γίνει Ξάνθη.Δημιούργησε ο ανεκδιήγητος μείζον θέμα.


garou
QUOTE (air_23 @ Feb 2 2017, 00:25 ) *
δεν υπαρχει καμια συνδεση εχεις δικιο.επειδη κανενας δεν τολμαει να μιλησει για την μπασκετικη παραγκα.μηπως εχεις μονιμη διαιτητικη ευνοια ο παο απο την κεδ που ελεγχει η εοκ?μπα μωρε.μηπως τοσα χρονια εχουμε δει σκανδαλωσεις αποφσεις υπερ παο απο εοκ?οχι,πιπερι στο στομα

οτι αυτο που γινεται αυτη τη στιγμη στη μπαλα δεν εχει γινει ουτε σε εποχες σκληρου κοκκαλισταν τα λεει ολα!

οντως δεν εχει νοημα ν απαντησεις.κι ο τακαρος ο τσουκαλας οταν του λεει καποιος φιλε στη μπαλα ευνοεισαι,λεει τι λεει μωρε ο χαζος.ε καπως ετσι αντιδρατε κι εσεις.Αλλα λογικο.εδω ο ΔΓ βγαινει συνεχει και ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ!!!!εχει ξεπερασει καθε οριο θρασσους

εδω ο αλλος σ αυτο το τοπικ τις προαλες ειπε οτι στο λιντο τελικα ευνοηθηκε κιολας ο αρης!!!!

μαρεσει που πριν μερικες σελιδες κατηγορουσες τους παναθηναικους οτι δεν σεβονται την ιστορια του αρη
επισης ο μοναδικος απο την σολονικη που εχει δικαιωμα να μιλαει για παραγκες ειναι ο παοκ
για πολλα χρονια στην χρυση δεκαετια του ο αρης δεν επιτρεποταν να χασει
κυριολεκτικα
shtarkws
+1 φαουλ garou και το τοπικ ειναι πολυ κοντα στο να κλειδωσει
j-kidd13
Οπως το πατε εδω,θα περασουμε και τις διαμαχες Παναθηναικος-Ολυμπιακος...
Οπως λεει και ο Ροναλντο,calma...Για να μην περασουμε στο clama...
ashton
Τραγικές και βάλε οι δηλώσεις του Βασιλακόπουλου..
Μια που είχα φυσική παρουσία σε 5 από τα 6 final4 που έγιναν από το 1996 μέχρι το 2001, να πω ότι τότε δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα να γίνονται και με οπαδούς 4 ομάδων . Ίσα ίσα που στο ΟΑΚΑ ήταν το πιο άδειο (το 1997) με τις 4 ομάδες να παίρνουν μόνο γωνίες (και να μην επιτρέπεται να υπάρχουν οπαδοί του ενός ημιτελικού στον άλλο).
η ΕΟΚ σταδιακά άλλαζε τις συνθήκες του Φ4. Τότε γινόταν ΣΚ και μπορούσε να πάει ένας νορμάλ εργαζόμενος άνθρωπος για ΣΚ σε μια πόλη ξέροντας πως θα δει και 2 ματς της ομάδας του.
Το 2001 έβαλαν πολύ μεγάλη διαφορά μεταξύ των 2 ημιτελικών. Αν θυμάμαι καλά ο ημιτελικός της ΑΕΚ τέλειωσε κατά τις 7 και το ματς των Παο-Οσφπ άρχιζε στις 9.30..
Από το 2002 και μετά όμως αποφάσισαν να γινεται ο ημιτελικος την Παρασκευή και χωρίς να υπάρχει μικρος τελικος. Ετσι κανείς νορμάλ εργαζόμενος δε θα έφευγε και Παρασκευή για να πάει σε μια πόλη που ίσως να έπρεπε να φύγει το ίδιο βράδυ αν είχε αποκλειστεί η ομάδα του.. Οπότε ήταν δεδομένο πως θα μαζεύονταν μόνο ορκ και θα ήταν αυτοεκπληρούμενη προφητεία να γίνουν επεισοδια (όπως γινανε το 2003 στη Λαμία με συνέπεια να καταργηθεί το φαιναλ4 σαν συστημα στη διοργάνωση, την ώρα που όλη η Ευρώπη παίζει φάιναλ-8... )
Οι αλλαγές αυτές έγιναν μετά τις δυο back to back κατακτήσεις της ΑΕΚ επί του Παναθηναϊκού, συμπτωματικά ή όχι..
bodiroga10
Αλήθεια πριν την 40ετια του Βασιλακόπουλου στο ελληνικό μπάσκετ ποιος έπαιρνε τους τίτλους; Καλό το παραμύθι Βασιλακόπουλου-ΠΑΟ αλλά οι ομάδες που διαμαρτύρονται επί Βασιλακόπουλου εμφανιστηκάν πήραν τίτλους και έφτιαξαν αυτοκρατορίες....
tuareg
νταξει....εφτασαν και διπλα οι δηλωσεις του βασιλακο
http://www.azinlikca.info/yunanistan-bati-...ye-vermedi.html
back2back
QUOTE(bodiroga10 @ Feb 2 2017, 16:28 ) *
Αλήθεια πριν την 40ετια του Βασιλακόπουλου στο ελληνικό μπάσκετ ποιος έπαιρνε τους τίτλους; Καλό το παραμύθι Βασιλακόπουλου-ΠΑΟ αλλά οι ομάδες που διαμαρτύρονται επί Βασιλακόπουλου εμφανιστηκάν πήραν τίτλους και έφτιαξαν αυτοκρατορίες....


Ο Καθένας γνωρίζει πολύ καλά τι συμβαίνει, όλοι ξέρουμε ποιος είναι ο Βασιλακόπουλος, ο ίδιος εξάλλου φροντίζει γι' αυτό, με το να κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας δεν καταλαβαίνω τι κερδίζουμε, ο διάλογος για τη διαιτησία δεν οδηγεί πουθενά, για τον κάθε οπαδό εξάλλου ισχύει τα δικά μου δικά μου και τα δικάσου πάλι δικά μου, γιατί αυτός είναι ο οπαδός, ας μην επαναλαμβανόμαστε, και εσύ ο ίδιος που τα γράφεις ξέρεις πολύ καλά τι συμβαίνει, είμαι βέβαιος ότι δεν είσαι αφελής
ssoulliss
QUOTE (pan24 @ Feb 1 2017, 22:40 ) *
Θεωρητικα μονο μπορει γιατι θα του βγει η φιμπα για παραβιαση του αυτοδιοικητου
Ακομα και στην μπαλα που ο κοντονης το τραβηξε οσο κανενας προηγουμενος την διοικηση η φιμπα την αλλαξε οχι αυτος
Ετσι και εδω προεδρος που εχει βγει με εκλογες(τρομαρα μας) μπορει να φυγει μονο αν παραιτηθει,εκπεσει του αξιωματος απο αθλητικο δικαστηριο η τον καθαιρεσει η φιμπα(δεν πρεπει να το εχει κανει ποτε)

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/Gre...hs.4507784.html
Ο υπουργος εδειξε την διαφωνια του αλλα αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι το εκανε απλα επειδη επρεπε και στην πραγματικοτητα δεν τον ενδιαφερει το θεμα

Θα μπορούσε να κόψει την χρηματοδότηση στην ομοσπονδία ,μέχρι νεωτέρας. Δηλαδή μέχρι να παραιτηθεί. Θα είχε πολύ πλάκα! biggrin.gif

QUOTE (MaJesty23 @ Feb 2 2017, 13:52 ) *
Πάντως έχει χαθεί η ψυχραιμία...οφείλω να ομολογήσω και γω διαβάζοντας posts εδώ ,την χάνω .Αλλά επειδή κατά βάθος,κανείς μας δεν θέλει τον Βασιλακόπουλο,νομίζω ότι αυτό μας ενώνει.


Στο φόρουμ ναι, νομίζω πως ισχύει αυτό. Στα δημοσιογραφικά και στις διοικήσεις δεν είμαι τόσο βέβαιος. Υπάρχει το αιώνιο επιχείρημα..."δεν υπάρχει κάποιος καλύτερος".

QUOTE (MaJesty23 @ Feb 2 2017, 13:52 ) *
Εμένα με πειράζει αφάνταστα το κακό που κάνει στην εθνική....ακέφαλη περιμένει τον πάνσοφο γέρο Νέστορα,του Ελληνικου Μπάσκετ μαζι με την λοιπή γερουσία να πάρει την απόφαση.


Δεν υπάρχουν φράγκα για προπονητή. Ψάχνει να βρει φιλότιμο προπονητή. biggrin.gif
bodiroga10
QUOTE (back2back @ Feb 2 2017, 16:55 ) *
Ο Καθένας γνωρίζει πολύ καλά τι συμβαίνει, όλοι ξέρουμε ποιος είναι ο Βασιλακόπουλος, ο ίδιος εξάλλου φροντίζει γι' αυτό, με το να κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας δεν καταλαβαίνω τι κερδίζουμε, ο διάλογος για τη διαιτησία δεν οδηγεί πουθενά, για τον κάθε οπαδό εξάλλου ισχύει τα δικά μου δικά μου και τα δικάσου πάλι δικά μου, γιατί αυτός είναι ο οπαδός, ας μην επαναλαμβανόμαστε, και εσύ ο ίδιος που τα γράφεις ξέρεις πολύ καλά τι συμβαίνει, είμαι βέβαιος ότι δεν είσαι αφελής

Πάντα ο Βασιλακόπουλος ήταν ανθρωπος του παρασκηνίου.... Αλλα αυτό το παρασκήνιο κατά περιοδους το έχουν εκμεταλλευτεί όλες οι ομάδες.... Και πολλές φορές ο βασιλακόπουλος γίνεται η εύκολη δικαιολογία για τις αποτυχίες προπονητών, παικτών και προέδρων

Ένα είναι το σίγουρο ότι πλέον έχει έρθει η ώρα να πάει σπίτι του
pan24
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...teliko-kypelloy

Αντε να δουμε
Το εκτακτη πως το εννοει?Δηλαδη περιμενε καποιος οτι δεν θα γινοταν συσκεψη?Ως προς τι ειναι εκτακτη?
Γελαει ο κοσμος
SkiesOfAzel
QUOTE(bodiroga10 @ Feb 2 2017, 17:12 ) *
Πάντα ο Βασιλακόπουλος ήταν ανθρωπος του παρασκηνίου.... Αλλα αυτό το παρασκήνιο κατά περιοδους το έχουν εκμεταλλευτεί όλες οι ομάδες.... Και πολλές φορές ο βασιλακόπουλος γίνεται η εύκολη δικαιολογία για τις αποτυχίες προπονητών, παικτών και προέδρων

Ένα είναι το σίγουρο ότι πλέον έχει έρθει η ώρα να πάει σπίτι του


Θα συμφωνήσω. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει να κατηγορούμε ο ένας τον άλλο για εύνοια. Στο κάτω κάτω, οι ΚΑΕ είναι ανώνυμες εταιρίες και οι ιδιοκτήτες τους όπως είναι λογικό κοιτάνε να προστατέψουν την επένδυση τους με κάθε μέσο. Η δουλειά των διοικήσεων είναι να προασπίζονται τα συμφέροντα των ΚΑΕ τους, όχι να εξασφαλίζουν την ισονομία. Ναι, οι αιώνιοι ευνοούνται, όπως ευνοούταν και ο Άρης όταν έκανε αυτός κουμάντο. Όσοι συναριανοί πιστεύετε πως ο Λάσκαρης θα μπορούσε και δε θα εξασφάλιζε και αυτός ευνοϊκή μεταχείριση είσαστε πιο αθώοι από ότι πρέπει.

Για την εξασφάλιση (ή όχι) της ισονομίας, αποκλειστικά υπεύθυνοι είναι οι ανεξάρτητοι θεσμοί. Το πρόβλημα είναι πως στην Ελλάδα η φράση "ανεξάρτητος θεσμός" είναι συνθηματικό για αδιαφανείς, ανεξέλεγκτες και ασύδοτες οργανώσεις. Το άλλο πρόβλημα βέβαια είναι πως στην Ελλάδα οι φίλαθλοι είναι είδος προς εξαφάνιση. Θα περίμενε κανείς πως έστω εδώ μέσα θα έβρισκε άτομα που ενδιαφέρονται περισσότερο για το μπάσκετ από ότι για τις ομάδες τους, άλλα το νήμα αυτό διαψεύδει αμέσως τέτοιες σκέψεις. Ο Βασιλακόπουλος και ο κάθε Βασιλακόπουλος βρίσκει και τα κάνει. Γιατί παρότι είναι γνωστό πως λειτουργεί όλα αυτά τα χρόνια, απέναντι του βρίσκει στη χειρότερη για αυτόν μια στάση ανοχής, τόσο από το πολιτικό σύστημα, όσο και από τους αθλητικούς παράγοντες, τους δημοσιογράφους αλλά και το κοινό. Απλά όλοι κοιτάνε πως θα βολευτούν.

Επειδή όμως όλα έχουν και τα όρια τους, οι τελευταίες δηλώσεις του κυρίου δεν πρέπει να μείνουν έτσι. Ειλικρινά δε με ενδιαφέρει το ότι θέλει τόσο πολύ το ΟΑΚΑ, ούτε το γιατί. Το γεγονός όμως πως προσπάθησε να κρυφτεί για την απόφαση του πίσω από ένα τόσο ευαίσθητο θέμα, δείχνει πως πέρα από δειλός είναι και αδίστακτος. Μακροπρόθεσμα, είναι στο συμφέρον όλων τον ομάδων η απομάκρυνση του, γιατί πολύ απλά κάνει κακό στο άθλημα. Σίγουρα πάντως η απομάκρυνση του από μόνη της δε φτάνει, πρέπει να εκδημοκρατιστούν θεσμοί και διαδικασίες διότι όσο υπάρχουν υπερεξουσίες θα παρουσιάζονται και δικτάτορες.
Nemesakos
Η έκτακτη σύσκεψη είναι γιατί η Αστυνομία είπε όχι για Λάρισα.

Ο Άρης πρότεινε Αλεξάνδρειο.

Νομίζω είναι μονόδρομος ένα από τα δύο γήπεδα έστω και με κλήρωση...
pan24
Συνεντευξη τσαγκρωνη στον sportfm
QUOTE
Για το αν υπάρχει απόφαση για τον τελικό: «Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα που μπορεί να γίνει ο τελικός. Δύο λύσεις υπάρχουν. Η Λάρισα και η Αθήνα. Η ΕΟΚ είναι δημοκρατική και αυτό πληρώνει. Θα μπορούσε να γίνει στην Κρήτη όπως ήθελε η αστυνομία και να μην είχαμε κανένα πρόβλημα».

Για τις δηλώσεις του Γ. Βασιλακόπουλου: «Οι δηλώσεις του Γιώργου Βασιλακόπουλου έχουν παρερμηνευτεί όσον αφορά την μουσουλμανική μειονότητα στην Ξάνθη. Πριν από δύο χρόνια πήγε εκεί η εθνική ομάδα και έπαιξε με την Βοσνία που στο σύνολο της ήταν μουσουλμανικό. Το γήπεδο της Ξάνθης δεν πληρεί κανέναν από τους νέους όρους που αναφέρει ο νόμος, δηλαδή, κάμερες, ηλ. εισιτήριο κλπ. Όπως ξέρετε οι «στρατοί» δίνουν ραντεβού θανάτου και το γήπεδο της Ξάνθης βρίσκεται σε κατοικημένη περιοχή και μάλιστα σε σημείο που βρίσκονται σπίτια μουσουλμάνων. Θεωρήσαμε ότι θα ήταν λάθος να μπουν οι γνωστοί- άγνωστοι μπαχαλάκηδες και να τραυματιστούν άνθρωποι στα σπίτια τους. Δεν θα ήταν μεγαλύτερο το κακό; Αυτός ήταν ο φόβος μας. Θα μπορούσαν οι μπαχαλάκηδες να δημιουργήσουν επεισόδια και να την πλήρωνε κάποιος από τους κατοίκους εκεί. Αυτό θα ήταν πρόβλημα στις σχέσεις με την γείτονα χώρα. Δεν ξεχωρίζουμε τους ανθρώπους. Θα είχαμε τεράστιο πρόβλημα αν αθώοι άνθρωποι πλήρωναν τις ενέργειες κάποιων μπαχαλάκηδων».

Για το αίτημα στο ΣΕΦ: «Στο ΣΕΦ στις 19 του μήνα έχει αγώνες κλειστού στίβου τους ΣΕΓΑΣ. Στείλαμε αίτημα στο ΣΕΦ και μας απάντησαν με αυτόν τον τρόπο».

Για το που θα γίνει τελικά ο τελικός: «Η αστυνομία ζήτησε την Αθήνα γιατί εκεί έχει τις περισσότερες δυνάμεις. Από εκεί και πέρα πιέσαμε την αστυνομία να μας πει, αν από τη στιγμή που πληρούνται όσα λέει ο νέος νόμος να γίνει ο τελικός στη Λάρισα και δέχθηκε από τη στιγμή που καλύπτονται αυτά τα δεδομένα. Αν θέλετε εσείς να τελειώσει μία το θέμα, εμείς θέλουμε δέκα. Θέλουμε να τελειώνουμε με αυτό το θέμα. Αρκετά έχουμε ταλαιπωρηθεί με αυτό το ζήτημα. Απλά κάναμε το λάθος και δεν επιμέναμε στην αρχική λύση της Κρήτης».

Και στα νεοτερα οτι η αστυνομια απερριψε την λαρισα γιατι δεν υπαρχει η υποδομη(ηλεκτρονικη χαρτογραφηση γηπεδου,αριθμημενες θεσεις δεν ειναι μονο τα τουρνικε που δινει ο αρης η υποθεση) για ηλεκτρονικο εισιτηριο
j-kidd13
http://www.sdna.gr/mpasket/kypello-elladas...-18/2-o-telikos


Οριστικο,στο Αλεξανδρειο στις 18/2 ο τελικος...
Το πρασινο κατεστημενο λειτουργησε τελικα... tongue.gif
MaJesty23
Αλεξάνδρειο ο τελικός λοιπόν.... cool.gif .Οκ λοιπόν!Ελπίζω οι φίλοι του Άρη να είναι super ευχαριστημένοι.

Εάν ήτανε οπουδήποτε αλλού δεν θα χα θέμα να χάσουμε. tongue.gif Τώρα θέλω να κερδίσουμε 100%,λυσσασμένα. 19.gif

Ελπίζω όχι σε ομορφιές ,σε Αθηναίους -φιλάθλους ΠΑΟ που θα ανέβουν.

Αντε να δούμε μπασκετάκι!

Πράσινη παράγκα-κατεστημένο,χαμός.... biggrin.gif .
tuareg
μη πιασουμε αλλη κουβεντα τωρα....ας περιμενουμε το παιχνιδακι να μιλησουμε και να συζητησουμε αγωνιστικα
MaJesty23
QUOTE(tuareg @ Feb 3 2017, 15:04 ) *
μη πιασουμε αλλη κουβεντα τωρα....ας περιμενουμε το παιχνιδακι να μιλησουμε και να συζητησουμε αγωνιστικα


Όταν την πιάνατε την κουβέντα ήταν καλά...τωρα που σας έγινε το χατήρι μην πιάνουμε την κουβέντα.Δεν παίζεστε ειλικρινά όμως.

Για αυτό θέλω το κύπελλο ,πλέον...και ας είναι του νούμερο 50124384 τίτλος μου και ας είναι για εσάς πολύ πολύ σημαντικός . tongue.gif

http://www.sdna.gr/mpasket/kypello-elladas...-18/2-o-telikos

Nemesakos
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 3 2017, 15:07 ) *
Όταν την πιάνατε την κουβέντα ήταν καλά...τωρα που σας έγινε το χατήρι μην πιάνουμε την κουβέντα.Δεν παίζεστε ειλικρινά όμως.

Για αυτό θέλω το κύπελλο ,πλέον...και ας είναι του νούμερο 50124384 τίτλος μου. tongue.gif


Ε κάτι θα βρουν τώρα να πουν πάντως...Τόσες μέρες, τόση γκρίνια κ τώρα δεν μπαίνουμε στην κουβέντα. Anyway το χατήρι έγινε..

Ελπίζω να δούμε έναν καλό τελικό και να δούμε και ωραία πράγματα από τον κόσμο χωρίς ακρότητες. Πιστεύω πως από Αθήνα λίγοι θα ανέβουν πάνω, ο όγκος θα είναι κατά βάση από βόρεια Ελλάδα...

Και για να σταματήσει λίγο η προπαγάνδα για το τι ήθελε ο Παναθηναϊκός και αν υπογείως ήθελε ΟΑΚΑ όπως έβγαλαν την φήμη τα pressaris yellownews κλπ κλπ "Μετά από συμφωνία Παναθηναϊκού και Άρη, ο Τελικός Κυπέλλου Ελλάδος θα γίνει στο «Αλεξάνδρειο», όπως ανακοίνωσε η ΕΟΚ μέσω twitter."
tuareg
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 3 2017, 15:07 ) *
Όταν την πιάνατε την κουβέντα ήταν καλά...τωρα που σας έγινε το χατήρι μην πιάνουμε την κουβέντα.Δεν παίζεστε ειλικρινά όμως.

Για αυτό θέλω το κύπελλο ,πλέον...και ας είναι του νούμερο 50124384 τίτλος μου και ας είναι για εσάς πολύ πολύ σημαντικός . tongue.gif


θες να μιλησουμε σοβαρα τωρα?
ασφαλως και ο ΠΑΟ απο τη στιγμη που το επαιζε υπερ ανω και ειχε στειλει την επιστολη οτι ο τελικος ειναι δικαιο να γινει στη Βορεια Ελλαδα δε μπορουσε ν αρνηθει το παλε.
Απλα αφησε τ απολιθωματα να κανουν τη δουλεια του ελπιζοντας οτι θα καμφθουν οι αντιστασεις της ΚΑΕ ΑΡΗΣ ,ομως μετα το χαρτι που προσκομησαμε γι ακαταλληλοτητα του Ηρακλειου και τα επαναλαμβανομενα αυτογκολ των απολιθωματων δε γινοταν να ορισθει το ΟΑΚΑ ,αφου λοιπον απορριφθηκε η Λαρισα πλεον οι επιλογες ηταν Παλε και ΟΑΚΑ....ε τοσους τελικους εχετε παιξει στο ΟΑΚΑ,τοσους τελικους εχει παιξει ο Αρης εκτος Θεσσαλονικης,ας ανεβειτε και μια φορα επανω.
garou
επιτελους ελαβε τελος το σηριαλ

το πρασινο κατεστημενο και ο ατιμος γιαννακοπουλος που αλλα ελεγε επισημα και αλλα επραττε υπογειως θριαμβευσαν biggrin.gif
MaJesty23
QUOTE(tuareg @ Feb 3 2017, 15:13 ) *
θες να μιλησουμε σοβαρα τωρα?
ασφαλως και ο ΠΑΟ απο τη στιγμη που το επαιζε υπερ ανω και ειχε στειλει την επιστολη οτι ο τελικος ειναι δικαιο να γινει στη Βορεια Ελλαδα δε μπορουσε ν αρνηθει το παλε.
Απλα αφησε τ απολιθωματα να κανουν τη δουλεια του ελπιζοντας οτι θα καμφθουν οι αντιστασεις της ΚΑΕ ΑΡΗΣ ,ομως μετα το χαρτι που προσκομησαμε γι ακαταλληλοτητα του Ηρακλειου και τα επαναλαμβανομενα αυτογκολ των απολιθωματων δε γινοταν να ορισθει το ΟΑΚΑ ,αφου λοιπον απορριφθηκε η Λαρισα πλεον οι επιλογες ηταν Παλε και ΟΑΚΑ....ε τοσους τελικους εχετε παιξει στο ΟΑΚΑ,τοσους τελικους εχει παιξει ο Αρης εκτος Θεσσαλονικης,ας ανεβειτε και μια φορα επανω.



Εισαι κλασσικός τύπος που εχει πολύ Inside Information...ευδοκιμεί πολύ στο forum. rolleyes.gif

Anyway ελπίζω να γίνει ωραίο παιχνίδι και ο Αρης να φανει αντάξιος ενός τελικού ,σαν οικοδεσπότης .

Μας θεωρώ φαβορί,αλλά πάντα σε ένα ματς δεν ξέρεις...Μας δίνω ένα 70-80%.
Dreamerpanos
Επιτέλους Αλεξάνδρειο!

Για μένα πολύ καλά αποφασίστηκε να γίνει εκεί ,άλλωστε το είχα πει από την αρχή ότι εκεί ήθελα να γίνει ο τελικός.

Οι ομορφιές δεν νομίζω να αποφευχθούν ούτε στο Αλεξάνδρειο ,ούτε αν γινόταν στο Ηράκλειο στη Λάρισα κτλ αλλά πάντα έχω μία κρυφή ελπίδα.

Καλό ματς να γίνει και να νικήσει ο καλύτερος(εκείνη τη μέρα).

Δεν έχει ουσία να φαγωνεστε,να δούμε ένα ντέρμπι ανάμεσα σε δύο μεγάλες ομάδες και να το ευχαριστηθουμε biggrin.gif
tuareg
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 3 2017, 15:17 ) *
Εισαι κλασσικός τύπος που εχει πολύ Inside Information...ευδοκιμεί πολύ στο forum. rolleyes.gif

Anyway ελπίζω να γίνει ωραίο παιχνίδι και ο Αρης να φανει αντάξιος ενός τελικού ,σαν οικοδεσπότης .

Μας θεωρώ φαβορί,αλλά πάντα σε ένα ματς δεν ξέρεις...Μας δίνω ένα 70-80%.


δε σε ειρωνευτηκα...οποτε απαιτω και το ιδιο απο σενα και καλο θα ηταν να ζηταγες μια συγγνωμη.
Ο Αρης εχει κατεβασει 30χιλ κοσμο στο ΟΑΚΑ και δεν ανοιξε ρουθουνι....ο Αρης σαν οικοδεσποτης προστατεψε και το Πρελεβιτς πριν λιγα χρονια αν θυμασαι...
Τα υπολοιπα στο γηπεδο
j-kidd13
Λοιπον...
κατσε να το γραψω εντονα για να φαινεται καλυτερα...

Λοιπον...Καζουρα σε κοσμια πλαισια,δεν απαγορευεται να κανουμε,αλοιμονο...Αμα περασουμε σε ειρωνιες κλπ,θα εχουμε θεμα ομως...Οποτε,παρακαλω να προσεχουμε λιγο πως μιλαμε,κυριε majesty και κυριε tuareg,και γενικοτερα κυριοι.Δεν θα ξαναγινει παρατηρηση...


Αν και υποψιαζομαι οτι δεν απεχει πολυ η ωρα που θα το κλειδωσω... laugh.gif
MaJesty23
QUOTE(tuareg @ Feb 3 2017, 15:20 ) *
δε σε ειρωνευτηκα...οποτε απαιτω και το ιδιο απο σενα και καλο θα ηταν να ζηταγες μια συγγνωμη.
Ο Αρης εχει κατεβασει 30χιλ κοσμο στο ΟΑΚΑ και δεν ανοιξε ρουθουνι....ο Αρης σαν οικοδεσποτης προστατεψε και το Πρελεβιτς πριν λιγα χρονια αν θυμασαι...
Τα υπολοιπα στο γηπεδο


Δεν ειρωνεύτηκα smile.gif .Απλά μιλας σαν να ξέρεις ακριβώς τι γίνεται.,πίσω από κλειστέ πόρτες..Αυτό.Δεν το συνεχίζω!

Ας κερδίσει ο καλύτερος wink.gif
tuareg
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 3 2017, 15:26 ) *
Δεν ειρωνεύτηκα smile.gif .Απλά μιλας σαν να ξέρεις ακριβώς τι γίνεται.,πίσω από κλειστέ πόρτες..Αυτό.Δεν το συνεχίζω!

Ας κερδίσει ο καλύτερος wink.gif


Μα αφου ξερω ,και εχει αποδειχθει στο παρελθον απο γραφομενα μου στο φορουμ οτι οσον αφορα τα του Αρη γνωριζω αρκετα πραγματα
MaJesty23
QUOTE(tuareg @ Feb 3 2017, 15:29 ) *
Μα αφου ξερω ,και εχει αποδειχθει στο παρελθον απο γραφομενα μου στο φορουμ οτι οσον αφορα τα του Αρη γνωριζω αρκετα πραγματα


Οπότε δεν ηταν ειρωνεία tongue.gif .Μόνο σου τα μαρτυράς! biggrin.gif
tuareg
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 3 2017, 15:31 ) *
Οπότε δεν ηταν ειρωνεία tongue.gif .Μόνο σου τα μαρτυράς! biggrin.gif


οτι πεις....
τα υπολοιπα οπως ειπα μετα το τελικο
pan24
QUOTE (tuareg @ Feb 3 2017, 15:13 ) *
θες να μιλησουμε σοβαρα τωρα?
ασφαλως και ο ΠΑΟ απο τη στιγμη που το επαιζε υπερ ανω και ειχε στειλει την επιστολη οτι ο τελικος ειναι δικαιο να γινει στη Βορεια Ελλαδα δε μπορουσε ν αρνηθει το παλε.
Απλα αφησε τ απολιθωματα να κανουν τη δουλεια του ελπιζοντας οτι θα καμφθουν οι αντιστασεις της ΚΑΕ ΑΡΗΣ ,ομως μετα το χαρτι που προσκομησαμε γι ακαταλληλοτητα του Ηρακλειου και τα επαναλαμβανομενα αυτογκολ των απολιθωματων δε γινοταν να ορισθει το ΟΑΚΑ ,αφου λοιπον απορριφθηκε η Λαρισα πλεον οι επιλογες ηταν Παλε και ΟΑΚΑ....ε τοσους τελικους εχετε παιξει στο ΟΑΚΑ,τοσους τελικους εχει παιξει ο Αρης εκτος Θεσσαλονικης,ας ανεβειτε και μια φορα επανω.

http://www.sdna.gr/mpasket/kypello-elladas...-18/2-o-telikos
Αν ειχατε στειλει εγγραφο για ακαταλληλοτητα της κρητης η εοκ το εγραψε εκει που δεν πιανει μελανι γιατι μολις απορριφθηκε η λαρισα η εοκ προτεινε στην σημερινη συσκεψη κληρωση οακα-ηρακλειο με την αστυνομια να συμφωνει
Ο αρης επεμενε αλεξανδρειο και ειπε ναι ο παναθηναικος χωρις κληρωση ο οποιος προηγουμενως ειχε ζητησει να μην γινει στην εδρα καμιας απο τις δυο ομαδες

Αυτη ειναι η ανωτεροτητα και αφηνεις τους αλλους να φωναζουν
Η εοκ δεν το σκεφτοταν καν για θεσσαλονικη,ο παναθηναικος μπορουσε χωρις να εκτεθει να κανει την παπια και να παει κρητη η οακα
Μεγαλο βημα απο ΔΓ που ολοι θελαμε να κανει αλλα κανεις μας δεν πιστευε οτι θα εκανε
Ταυτοχρονα εκλεισε στοματα οσων ελεγαν οτι η ανακοινωση του που ελεγε βορεια ελλαδα ηταν επικοινωνιακη επειδη δεν ανεφερε ρητα σε ποια πολη(!) και δεν ηθελε να παει θεσσαλονικη επειδη φοβοταν(!!!!!!)

Αυτο κανεις οταν εισαι μεγαλη ομαδα και δεν ψαχνεις με τον χαρακα στον χαρτη να βρεις ποιο γηπεδο βρισκεται στη μεση
Κρητη κυριοι?Κρητη Λαρισα?Λαρισα Θεσσαλονικη?Θεσσαλονικη
Μπαινεις μεσα και κερδιζεις χωρις να να επιτρεπεις δικαιολογιες χωρις να επιτρεπεις σε κανεναν να λεει και αν γινοταν εκει και αν δεν γινοταν εκει και αν ο ερμης ηταν αναδρομος

Κινηση ματ,δειχνεις την ανωτεροτητα σου εμπρακτα(ωστοσο πρεπει να την δειξεις και στον αγωνιστικο χωρο μην ξεχναμε),ηρεμεις το κλιμα μη δινοντας προφαση σε χουλιγκανους να αισθανουν αδικημενοι(βεβαια οσοι θελουν να κανουν φασαρια θα κανουν αλλα λεμε τωρα) και αφαιρεις τα επικοινωνιακα οπλα διαφορων που εβγαζαν επικοινωνιακες κορωνες του μονιμα αδικημενου(οχι μελη του φορουμ προφανως,διαφοροι κατευθυνομενοι και μη δημοσιογραφοι κιτρινων αποχρωσεων)
garou
QUOTE (pan24 @ Feb 3 2017, 15:38 ) *
http://www.sdna.gr/mpasket/kypello-elladas...-18/2-o-telikos
Αν ειχατε στειλει εγγραφο για ακαταλληλοτητα της κρητης η εοκ το εγραψε εκει που δεν πιανει μελανι γιατι μολις απορριφθηκε η λαρισα η εοκ προτεινε στην σημερινη συσκεψη κληρωση οακα-ηρακλειο με την αστυνομια να συμφωνει
Ο αρης επεμενε αλεξανδρειο και ειπε ναι ο παναθηναικος χωρις κληρωση ο οποιος προηγουμενως ειχε ζητησει να μην γινει στην εδρα καμιας απο τις δυο ομαδες

Αυτη ειναι η ανωτεροτητα και αφηνεις τους αλλους να φωναζουν
Η εοκ δεν το σκεφτοταν καν για θεσσαλονικη,ο παναθηναικος μπορουσε χωρις να εκτεθει να κανει την παπια και να παει κρητη η οακα
Μεγαλο βημα απο ΔΓ που ολοι θελαμε να κανει αλλα κανεις μας δεν πιστευε οτι θα εκανε
Ταυτοχρονα εκλεισε στοματα οσων ελεγαν οτι η ανακοινωση του που ελεγε βορεια ελλαδα ηταν επικοινωνιακη επειδη δεν ανεφερε ρητα σε ποια πολη(!) και δεν ηθελε να παει θεσσαλονικη επειδη φοβοταν(!!!!!!)

Αυτο κανεις οταν εισαι μεγαλη ομαδα και δεν ψαχνεις με τον χαρακα στον χαρτη να βρεις ποιο γηπεδο βρισκεται στη μεση
Κρητη κυριοι?Κρητη Λαρισα?Λαρισα Θεσσαλονικη?Θεσσαλονικη
Μπαινεις μεσα και κερδιζεις χωρις να να επιτρεπεις δικαιολογιες χωρις να επιτρεπεις σε κανεναν να λεει και αν γινοταν εκει και αν δεν γινοταν εκει και αν ο ερμης ηταν αναδρομος

Κινηση ματ,δειχνεις την ανωτεροτητα σου εμπρακτα(ωστοσο πρεπει να την δειξεις και στον αγωνιστικο χωρο μην ξεχναμε),ηρεμεις το κλιμα μη δινοντας προφαση σε χουλιγκανους να αισθανουν αδικημενοι(βεβαια οσοι θελουν να κανουν φασαρια θα κανουν αλλα λεμε τωρα) και αφαιρεις τα επικοινωνιακα οπλα διαφορων που εβγαζαν επικοινωνιακες κορωνες του μονιμα αδικημενου

νομιζω οτι πρεπει οι φιλαλθοι του αρη να αναγνωρισουν τη τιμιοτητα της δηλωσης του γιαννακοπουλου να γινει ο τελικος στην β.ελλαδα
djibriliant
Ώρες ώρες ο ΔΓ με εκπλήσσει θετικά(αυτό δεν κρατάει πολύ κάνει μια κ τα γκρεμίζει μετα)
Τώρα έτσι για το καλτ της υπόθεσης επειδή μένουν και 2 εβδομάδες θα ήθελα να βάλουν απο σήμερα διατητή με τον οποίο θα έχει πρόβλημα ή ο Άρης ή ο Παναθηναϊκος. shot.gif
tuareg
QUOTE (pan24 @ Feb 3 2017, 15:38 ) *
http://www.sdna.gr/mpasket/kypello-elladas...-18/2-o-telikos
Αν ειχατε στειλει εγγραφο για ακαταλληλοτητα της κρητης η εοκ το εγραψε εκει που δεν πιανει μελανι γιατι μολις απορριφθηκε η λαρισα η εοκ προτεινε στην σημερινη συσκεψη κληρωση οακα-ηρακλειο με την αστυνομια να συμφωνει
Ο αρης επεμενε αλεξανδρειο και ειπε ναι ο παναθηναικος χωρις κληρωση ο οποιος προηγουμενως ειχε ζητησει να μην γινει στην εδρα καμιας απο τις δυο ομαδες

Αυτη ειναι η ανωτεροτητα και αφηνεις τους αλλους να φωναζουν
Η εοκ δεν το σκεφτοταν καν για θεσσαλονικη,ο παναθηναικος μπορουσε χωρις να εκτεθει να κανει την παπια και να παει κρητη η οακα
Μεγαλο βημα απο ΔΓ που ολοι θελαμε να κανει αλλα κανεις μας δεν πιστευε οτι θα εκανε
Ταυτοχρονα εκλεισε στοματα οσων ελεγαν οτι η ανακοινωση του που ελεγε βορεια ελλαδα ηταν επικοινωνιακη επειδη δεν ανεφερε ρητα σε ποια πολη(!) και δεν ηθελε να παει θεσσαλονικη επειδη φοβοταν(!!!!!!)

Αυτο κανεις οταν εισαι μεγαλη ομαδα και δεν ψαχνεις με τον χαρακα στον χαρτη να βρεις ποιο γηπεδο βρισκεται στη μεση
Κρητη κυριοι?Κρητη Λαρισα?Λαρισα Θεσσαλονικη?Θεσσαλονικη
Μπαινεις μεσα και κερδιζεις χωρις να να επιτρεπεις δικαιολογιες χωρις να επιτρεπεις σε κανεναν να λεει και αν γινοταν εκει και αν δεν γινοταν εκει και αν ο ερμης ηταν αναδρομος

Κινηση ματ,δειχνεις την ανωτεροτητα σου εμπρακτα(ωστοσο πρεπει να την δειξεις και στον αγωνιστικο χωρο μην ξεχναμε),ηρεμεις το κλιμα μη δινοντας προφαση σε χουλιγκανους να αισθανουν αδικημενοι(βεβαια οσοι θελουν να κανουν φασαρια θα κανουν αλλα λεμε τωρα) και αφαιρεις τα επικοινωνιακα οπλα διαφορων που εβγαζαν επικοινωνιακες κορωνες του μονιμα αδικημενου(οχι μελη του φορουμ προφανως,διαφοροι κατευθυνομενοι και μη δημοσιογραφοι κιτρινων αποχρωσεων)


o ΔΓ εγκλωβιστηκε στη δηλωση του περι Β Ελλαδας και δε μπορουσε να κανει πισω,αν υπηρχε μεγαλειο να το εδειχνε πριν μια εβδομαδα οταν ο Αρης ανακοινωσε οτι προτεινει το παλε.
Αφησε τ απολιθωματα να κανουν τη δουλεια και αυτοι εβαλαν αυτογκολ που θα τον εξεθετε τον αν δε συναινουσε για παλε.
Οσο για το χαρτι υπαρχει και προσκομιστηκε στη συσκεψη (απο τη γγα οτι υπαρχει εργοταξιο στο περιβαλλοντα χωρο.Μη μου φερνεις για δικαιολογια τι κανουν τ απολιθωματα γιατι οι πραξεις τους ειναι φαιδροτατες)
j-kidd13
QUOTE(tuareg @ Feb 3 2017, 15:56 ) *
o ΔΓ εγκλωβιστηκε στη δηλωση του περι Β Ελλαδας και δε μπορουσε να κανει πισω,αν υπηρχε μεγαλειο να το εδειχνε πριν μια εβδομαδα οταν ο Αρης ανακοινωσε οτι προτεινει το παλε.
Αφησε τ απολιθωματα να κανουν τη δουλεια και αυτοι εβαλαν αυτογκολ που θα τον εξεθετε τον αν δε συναινουσε για παλε.
Οσο για το χαρτι υπαρχει και προσκομιστηκε στη συσκεψη (απο τη γγα οτι υπαρχει εργοταξιο στο περιβαλλοντα χωρο.Μη μου φερνεις για δικαιολογια τι κανουν τ απολιθωματα γιατι οι πραξεις τους ειναι φαιδροτατες)


Ποια ειναι τα απολιθωματα?
tuareg
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 3 2017, 16:00 ) *
Ποια ειναι τα απολιθωματα?


ελα ντε...οι της ομοσπονδιας
bodiroga10
O Παναθηναικός έδειξε πρωτοφανής ανωτερότητα για τα δεδομένα του ελληνικού αθλητισμού.

Η συνήθης στάση που δείχνουν οι περισσότερες ομάδες θα ήταν να κρυφτεί πίσω από την επιθυμία της ΕΟΚ και της αστυνομίας και ο τελικός να γίνει στο ΟΑΚΑ...

Η ουδέτερη και αντικειμενική στάση είναι να γινόταν κλήρωση ανάμεσα στο ΟΑΚΑ και το Αλεξάνδρειο και όποιο έβγαινε από την κληρωτίδα να ήταν η έδρα του τελικού

Πρέπει πραγματικά να είναι ελάχιστα τα παραδείγματα στον ελληνικο αθλητισμό που έκαναν ότι έκανε σημερα η διοικηση της ΚΑΕ και ο ΔΓ
Nemesakos
QUOTE (tuareg @ Feb 3 2017, 16:02 ) *
ελα ντε...οι της ομοσπονδιας



Συγγνώμη που το λέω αλλά παρουσιάζετε τόσες μέρες τον Άρη σαν ΚΑΕ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΚΑΙΛΑΣ....
irving
το κατεστημενο μιλησε και αποφασισε τελικο στο γηπεδο του αρη. τα κανονισε ο βασιλακοπουλος και οι δικοι του!

δηλαδη ρε παιδια σοβαρα τωρα, αμα γινει στη μια εδρα (οακα) θα λεγατε χιλιαδες πραγματα για εοκ ΔΓ βασιλακοπουλο κατεστημενα και τετοια ενω τωρα που γινεται αλεξανδρειο ειναι ολα καλα? ποια η διαφορα? προφανως και ειναι αδικο να γινει σε οακα η αλεξανδρειο.

προσωπικα δεν με ενδιαφερει ας γινει στο αλεξανδρειο να το παρουμε να δουμε τι αλλο θα πουν. (ξεχασα υπαρχει και η διαιτησια). ολο αυτο μονο κακο κανει στο μπασκετ. δεν γινεται οποια ομαδα χανει αντι να παραδεχτει τη ηττα της να λεει για παραγκες διαιτησιες και διαφορα τετοια. αρρωστη ελληνικη νοοτροπια
patissiotis
Προφανώς εννοεί την ΕΟΚ και τους Βασιλακοπουλο -Τσαγκρωναιους...

Πάντως ήλπιζα οτι οι φίλοι του Αρη θα αναγνωριζαν (εστω και αργα) οτι κανεις δεν τους κυνηγαει. Δεν ξερω τι αλλο επρεπε να κανει ο επισημος Παναθηναϊκος για να δειξει οτι δεν εχει καμια αναμειξη με την αποφαση για την εδρα του τελικου...
pan24
QUOTE (tuareg @ Feb 3 2017, 15:56 ) *
o ΔΓ εγκλωβιστηκε στη δηλωση του περι Β Ελλαδας και δε μπορουσε να κανει πισω,αν υπηρχε μεγαλειο να το εδειχνε πριν μια εβδομαδα οταν ο Αρης ανακοινωσε οτι προτεινει το παλε.
Αφησε τ απολιθωματα να κανουν τη δουλεια και αυτοι εβαλαν αυτογκολ που θα τον εξεθετε τον αν δε συναινουσε για παλε.
Οσο για το χαρτι υπαρχει και προσκομιστηκε στη συσκεψη (απο τη γγα οτι υπαρχει εργοταξιο στο περιβαλλοντα χωρο.Μη μου φερνεις για δικαιολογια τι κανουν τ απολιθωματα γιατι οι πραξεις τους ειναι φαιδροτατες)

Δεν ξερω τι χαρτι προσκομιστηκε εγω ξερω οτι στην συσκεψη ηταν και αντιπροσωπεια της αστυνομιας που μετα απο αυτοψια ειπε οτι καταλληλα γηπεδα ειναι μονο αλεξανδρειο,οακα,αορακια
Και να εχει οντως εργοταξιο μπορει να περιφρουρηθει.Και στο αλεξανδρειο εχει διπλα την ΔΕΘ που αν χωθουν εκει μεσα να πλακωνονται θα τους βγαλουν εξω μετα απο 2 μερες.Και λοιπον?Ας κανει κατι και η αστυνομια
Ο αρης στην ανακοινωση προτεινε παλε στην συσκεψη ειπε λαρισα και συμφωνησαν(με δευτερη εδρα οακα οπως ηθελε η εοκ,σε καμια συσκεψη πλην της σημερινης δεν μπηκε απο την εοκ υπο συζητηση το αλεξανδρειο οτι και αν ελεγε ο αρης)
Ο γιαννακοπουλος αν ειχε λογο να μην θελει θεσσαλονικη μπορουσε να επιμεινει στο αρχικο του που ειπε στην συσκεψη σημερα,δηλαδη να μην γινει στην εδρα κανενος κατι που η θα εστελνε την κατασταση σε κληρωση η θα το εστελνε απευθειας αορακια

Τι θελετε για να παραδεχθειτε μια φορα οτι δεν συνωμοτουν ολοι εναντιον σας?Να σας αφησουν να διαλεξετε εσεις και την 3αδα των διαιτητων?
tuareg
QUOTE (pan24 @ Feb 3 2017, 16:05 ) *
Δεν ξερω τι χαρτι προσκομιστηκε εγω ξερω οτι στην συσκεψη ηταν και αντιπροσωπεια της αστυνομιας που μετα απο αυτοψια ειπε οτι καταλληλα γηπεδα ειναι μονο αλεξανδρειο,οακα,αορακια
Και να εχει οντως εργοταξιο μπορει να περιφρουρηθει.Και στο αλεξανδρειο εχει διπλα την ΔΕΘ που αν χωθουν εκει μεσα να πλακωνονται θα τους βγαλουν εξω μετα απο 2 μερες.Και λοιπον?Ας κανει κατι και η αστυνομια
Ο αρης στην ανακοινωση προτεινε παλε στην συσκεψη ειπε λαρισα και συμφωνησαν(με δευτερη εδρα οακα οπως ηθελε η εοκ,σε καμια συσκεψη πλην της σημερινης δεν μπηκε απο την εοκ υπο συζητηση το αλεξανδρειο οτι και αν ελεγε ο αρης)
Ο γιαννακοπουλος αν ειχε λογο να μην θελει θεσσαλονικη μπορουσε να επιμεινει στο αρχικο του που ειπε στην συσκεψη σημερα,δηλαδη να μην γινει στην εδρα κανενος κατι που η θα εστελνε την κατασταση σε κληρωση η θα το εστελνε απευθειας αορακια

Τι θελετε για να παραδεχθειτε μια φορα οτι δεν συνωμοτουν ολοι εναντιον σας?Να σας αφησουν να διαλεξετε εσεις και την 3αδα των διαιτητων?


αυτη η ανακοινωση βγηκε 24/1


http://www.arisbc.gr/el/nea/1111/anakoinwsh-arhs-k-a-e

γιατι αφου υπηρχε προβλημα κι ενταση κι ο ΔΓ δεν ειχε προβλημα δε δηλωσε οτι συναινει απο τοτε για παλε ωστε ν αποφευχθει το μπαχαλο?
Τοτε δεν υπηρχε μεγαλειο?Στη πορεια του προεκυψε?


QUOTE (Nemesakos @ Feb 3 2017, 16:04 ) *
Συγγνώμη που το λέω αλλά παρουσιάζετε τόσες μέρες τον Άρη σαν ΚΑΕ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΚΑΙΛΑΣ....


οχι εμεις φιλε,οι βασιλακοτσαγκρωνηδες ειχαν αυτη την εντυπωση και διαψευστηκαν
j-kidd13
QUOTE(tuareg @ Feb 3 2017, 16:02 ) *
ελα ντε...οι της ομοσπονδιας


Toτα να τους αναφερουμε ετσι.Να λειπουν οι χαρακτηρισμοι παρακαλω.
garou
QUOTE (irving @ Feb 3 2017, 16:05 ) *
το κατεστημενο μιλησε και αποφασισε τελικο στο γηπεδο του αρη. τα κανονισε ο βασιλακοπουλος και οι δικοι του!

δηλαδη ρε παιδια σοβαρα τωρα, αμα γινει στη μια εδρα (οακα) θα λεγατε χιλιαδες πραγματα για εοκ ΔΓ βασιλακοπουλο κατεστημενα και τετοια ενω τωρα που γινεται αλεξανδρειο ειναι ολα καλα? ποια η διαφορα? προφανως και ειναι αδικο να γινει σε οακα η αλεξανδρειο.

προσωπικα δεν με ενδιαφερει ας γινει στο αλεξανδρειο να το παρουμε να δουμε τι αλλο θα πουν. (ξεχασα υπαρχει και η διαιτησια). ολο αυτο μονο κακο κανει στο μπασκετ. δεν γινεται οποια ομαδα χανει αντι να παραδεχτει τη ηττα της να λεει για παραγκες διαιτησιες και διαφορα τετοια. αρρωστη ελληνικη νοοτροπια

οι φιλαθλοι του αρη επιμενουν να καλλιεργουν μια φιλοπολεμικη ρητορικη εν οψη του τελικου και του παναθηναικου ειδικα
δυναμιτιζουν το κλιμα παρολο που εγινε οτι ακριβως ηθελαν
να μαντεψω οτι θα υπαρχει και συνεχεια με την διαιτησια
bodiroga10
Η θέση της ΚΑΕ ΠΑΟ για τελικό στην Β.Ελλάδα μέχρι τελικά ο τελικός να καταλήγει όχι απλά στην Β.Ελλάδα αλλά στην έδρα του Άρη φαντάζομαι καταλαβαίνουμε όλοι ότι απέχει αρκετά.....

Μπορει όποιος θέλει να ανατρέξει σε σχόλια οπαδών του Αρη τις προηγούμενες μέρες για το τι τεράστιο πλεονέκτημα θα είναι για τον Παναθηναικό ο τελικός στην έδρα του. Εκτός αν για κάποιο μαγικό λόγο το Αλεξάνδρειο δεν εξασφαλίζει τα ίδια πλεονεκτήματα στον Αρη...

Αξίζει τουλάχιστον ένα μπράβο στην διοίκηση του Παναθηναικού που σώζει τον τελικό που πήγε να διαλυθεί από την ανικανότητα της ΕΟΚ
tuareg
QUOTE (irving @ Feb 3 2017, 16:05 ) *
το κατεστημενο μιλησε και αποφασισε τελικο στο γηπεδο του αρη. τα κανονισε ο βασιλακοπουλος και οι δικοι του!

δηλαδη ρε παιδια σοβαρα τωρα, αμα γινει στη μια εδρα (οακα) θα λεγατε χιλιαδες πραγματα για εοκ ΔΓ βασιλακοπουλο κατεστημενα και τετοια ενω τωρα που γινεται αλεξανδρειο ειναι ολα καλα? ποια η διαφορα? προφανως και ειναι αδικο να γινει σε οακα η αλεξανδρειο.

προσωπικα δεν με ενδιαφερει ας γινει στο αλεξανδρειο να το παρουμε να δουμε τι αλλο θα πουν. (ξεχασα υπαρχει και η διαιτησια). ολο αυτο μονο κακο κανει στο μπασκετ. δεν γινεται οποια ομαδα χανει αντι να παραδεχτει τη ηττα της να λεει για παραγκες διαιτησιες και διαφορα τετοια. αρρωστη ελληνικη νοοτροπια




QUOTE (garou @ Feb 3 2017, 16:12 ) *
οι φιλαλθοι του αρη επιμενουν να καλλιεργουν μια φιλοπολεμικη ρητορικη εν οψη του τελικου και του παναθηναικου ειδικα
δυναμιτιζουν το κλιμα παρολο που εγινε οτι ακριβως ηθελαν
να μαντεψω οτι θα υπαρχει και συνεχεια με την διαιτησια


επιλεκτικη μνημη εχετε.
Ο Αρης εχει παιξει με το ΠΑΟ 5 τελικους 2 στην Αττικη (σεφ),2 στη Κρητη (Λιντο-Αορακια),1 στη Λαρισα.
Ο ΠΑΟ εχει παιξει τους δυο προηγουμενους τελικους στην εδρα του (15 με Απολλων και 16 με Φαρο)
Γιατι να μη παιξει κι ο Αρης ενα τελικο στη Θεσσαλονικη και γιατι να μη διεκδικησει να γινει ενας τελικος στη Θεσσαλονικη?
garou
QUOTE (tuareg @ Feb 3 2017, 16:16 ) *
επιλεκτικη μνημη εχετε.
Ο Αρης εχει παιξει με το ΠΑΟ 5 τελικους 2 στην Αττικη (σεφ),2 στη Κρητη (Λιντο-Αορακια),1 στη Λαρισα.
Ο ΠΑΟ εχει παιξει τους δυο προηγουμενους τελικους στην εδρα του (15 με Απολλων και 16 με Φαρο)
Γιατι να μη παιξει κι ο Αρης ενα τελικο στη Θεσσαλονικη?

να παιξει
αλλα να αναγνωριστει η τιμια σταση της καε παναθηναικου που το προτεινε απτην αρχη
και οχι να παρουσιαζεται ο γιαννακοπουλος σαν ο διαβολος που φταιει για τα παντα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.