Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Κύπελλο Ελλάδος - Σεζόν 2016-2017
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
air_23
QUOTE (bodiroga10 @ Jan 17 2017, 21:30 ) *
Σε εκείνο τον τελικό το 04 ο Άρης είχε αδικηθεί...

Μάλιστα θυμάμαι χαρακτηριστικά στην μετάδοση τον Σκουντή να έχει το θάρρος (γι αυτό και είναι ο καλύτερος του χωρου) και να λέει ότι ο Αρης δικαιολογημένα θα λέει ότι σήμερα υπήρξαν διαφορετικά κριτήρια στα σφυρίγματα που δώθηκαν.

Όπως πέρυσι δώθηκε το πρωτάθλημα στον Ολυμπιακό έτσι και το 04 δώθηκε το κύπελλο στον Παναθηναικό....

το 05 ηταν
garou
δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι εχει γινει τοσος ντορος με την εδρα του τελικου απτον αρη
και ειδικα γιατι δεν θελουν στην κρητη?
massey
QUOTE(garou @ Jan 17 2017, 21:56 ) *
δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι εχει γινει τοσος ντορος με την εδρα του τελικου απτον αρη
και ειδικα γιατι δεν θελουν στην κρητη?

Τελικος 2014 likes this
SteelGandalf
Απάντηση σε garou και j-kidd13.

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να μην είναι σε θέση να κάνει τίποτε περισσότερο από την συγκεκριμένη ανακοίνωση. Απλά μια ανακοίνωση από μόνης της δεν αποδεικνύει και δεν διασφαλίζει τίποτα. Φίλε garou, δεν είπαν να γίνει στην έδρα του Άρη ο τελικός, αλλά στη βόρεια Ελλάδα. Η βόρεια Ελλάδα δεν είναι έδρα του Άρη. Έδρα του είναι το Nick Galis Hall.
air_23
QUOTE (G-arenas @ Jan 17 2017, 21:18 ) *
δεν υπαρχει λογος να τον δεις πραγματικα. τον εχω δει προσφατα παλι για μια παλαια συζητηση που ειχαμε και οντως δεν ευνοηθηκαμε. αντε να πηραμε 2-3 φαουλ που ισως δεν επρεπε να τα δωσει.

ειναι πιπιλα σαν το non call που ομως οι ολυμπιακοι δεν θυμουνται το εγκληματικο σφυριγμα υπερ τους στην αμεσως προηγουμενη φαση οπου ο βουγιανιτς εκλεψε την μπαλα καθαρα και του χρεωσαν φαουλ με αποτελεσμα αντι +3 στα 20 δευτερα πηγε -1 για μας.

τωρα για το που θα γινει ο τελικος δεν νομιζω πως εχει σημασια. ας γινει εκει που ο αρης θα ειναι ο πιο ανταγωνιστικος ωστε να δουμε οσον το δυνατον καλυτερο ματς. ακομα και αλεξανδρειο αν ειναι μοιρασμενα εισιτηρια δεν υπαρχει προβλημα.

δεν ευνοηθηκε ο παναθηναικος σ εναν τελικο που εχανε ΜΕ 18 ΠΟΝΤΟΥΣ,ο Αρης επαιζε παθητικη ζωνη,εκεινος πρες του κερατα με μπουνιες κ κλωτσιες και τα φαουλ ηταν κατι σε 14-30.

Αλλα οταν εχεις συνηθισει το 100-0 και αν νομιζεις οτι ειναι 50-50 ετσι ειναι
bodiroga10
QUOTE (air_23 @ Jan 17 2017, 21:56 ) *
το 05 ηταν

Ναι σωστά το 04 είναι στην Λαμία που αυτοκτόνησε ο Ολυμπιακός λόγω των οπαδών του που πεταγαν τις φωτοβολίδες....
air_23
QUOTE (irving @ Jan 17 2017, 21:30 ) *
πρωτα απο ολα δεν ειναι εγκλημα. την δικαιολογια της διαιτησιας την χρησιμοποιουν συνηθως φιλαθλοι που δεν ξερουν να χανουν βρισκοντας αφορμη σε μια δυο φασεις. φυσικα υπαρχουν και παιχνιδια που εχει γινει σφαγη και οι διαιτητες ευνοουν μια ομαδα αλλα εκεινο το ματς δεν ειναι ενα απο αυτα.

τελος παντων και εγκλημα ας υποθεσουμε οτι, ειναι δεν σου ειπα οτι διαγραφετε. απλα δεν ειναι σοβαρο επιχειρημα για να πεισεις καποιον πως ολα μπορουν να γινουν σε ενα ματς λεγοντας πως ο αρης ΘΑ το ειχε παρει.
ωστοσο οπως ανεφερα και πιο πανω, γνωριζω οτι ολα μπορουν να συμβουν σε ενα ματς και παντα λεμε τις πιθανοτητες πριν απο καθε ματς. τωρα αμα εσυ δινεις πιο πολλες στον αρη και εγω λιγοτερες δεν νομιζω πως εχει καμια σημασια.

στο λιντο δεν μιλαμε για 2-3 σφυριγματα.μιλαμε για ρεσιταλ και κλοπη για να γυρισει το ματς απο το -18

QUOTE (irving @ Jan 17 2017, 21:02 ) *
καλα αυτο μπορει να γινει οπουδηποτε οχι μονο στην κρητη.
σε ενα ματς μπορουν να γινουν τα παντα. αλλα αν θες να μιλαμε ρεαλιστικα το να κερδισει ο αρης θα ειναι η εκπληξη και το δυσκολο σεναριο.

τωρα να μου λες για ενα ματς 12 χρονια πριν και να λες για διαιτησια ειναι τουλαχιστον τραγικο.

εσυ νομιζεις οτι αν γινει στην κοζανη και πουν τα δινουν στην τοπικη κοινωνια και τα σχολεια,θα ειναι 90-10 σε ποσοστοι οι πρασινοι?

Προφανως θα ειναι εκπληξη.αλλα αν σε μια σειρα αγωνων ειναι 99-1 οι πιθανοτητες σε ενα μονο τελικο με πραγματικα 50-50 συνθηκες ειναι 70-30.Και το ματς στο λιντο ειναι το μεγαλυτερο παρδειγμα.οπου με 50-50 ο πολυ καλυτερος τοτε παναθηναικος θα χε χασει ΕΥΚΟΛΑ.

και δλδ γιατι να μην το λεω?κλοπη ενος τροπαιου ειναι.τελικος ηταν.οχι ματσακι πρωταθληματος.
stoust
QUOTE (SteelGandalf @ Jan 17 2017, 22:14 ) *
Κάνετε λες και είμαστε μωρά παιδιά. Το γεγονός ότι η Κ.Α.Ε. Παναθηναϊκος βγαίνει επίσημα και λέει πως επιθυμεί να διεξαχθεί ο τελικός στη βόρεια Ελλάδα, δε μου λέει απολύτως τίποτα. Και η Κ.Α.Ε. Άρης λέει να μην γίνει π.χ. στην Κρήτη. Τι πάει να πει αυτό;

Αυτές αποφασίζουν; Εκτός αν ισχύει αυτό για τον Παναθηναϊκό και απλά δε μας το λένε. Ο Παναθηναϊκός μια χαρά, ωραία και καλά μπορεί να βγει να πει πως "εμείς ζητήσαμε να γίνει στη βόρεια Ελλάδα, αλλά η ομοσπονδία αποφάσισε διαφορετικά". Θα πρέπει να γνωρίζουν πως δεν απευθύνονται σε ούννους.


Να ρωτήσω κάτι. Αν έπαιζε ο Άρης τελικό με μία ομάδα της Α2 και έκανε η Κ.Α.Ε. Άρης μία αντίστοιχη ανακοίνωση, θα έγραφες τα ίδια πράγματα; Ή μήπως θα διαβάζαμε "για μία ακόμα απίστευτη πρωτοβουλία της διοίκησης, για το ήθος του συλλόγου" κτλ κτλ; Δεν έχω διάθεση για flame posts όμως η αλήθεια είναι πως τα πάντα τα βλέπουμε και τα ερμηνεύουμε κατά πως μας βολεύουν.
Φιλικά.
air_23
QUOTE (pan24 @ Jan 17 2017, 21:06 ) *
Το ιδιο σου λεει
Ο αρης εχει πιθανοτητες...λιγο περισσοτερες απο οσες να γινει ενα θαυμα
Την μακαμπι αουτσαιντερ μπορουσες να την πεις αλλα με τον μπλατ και με το μπασκετ που επαιζε εκεινη την χρονια μονο απιθανο δεν ηταν
Το ιδιο και με τον ολυμπιακο στο τελευταιο ευρωπαικο επι μπαρτζωκα
Στο ευρωπαικο του 2012 κοιμηθηκε ο θεος μαζι και ο καζλαουσκας για να γυρισει απο τους 30 ποντους.Ο ορισμος του θαυματος
Δηλαδη ο αρης εχει πιθανοτητες αλλα και ο πιο αισιοδοξος δυσκολα θα ελεγε πανω απο 10%
Θελει ακριβως αυτο που λες,να ειναι ο αρης σε τελεια βραδια,ο παναθηναικος σε αθλια και να ευθυγραμμιστουν οι πλανητες

η μακαμπι τη χρονια που το πηρε,ξεκινησε το Φ4 ως απολυτο αουτσαιντερ(ηταν θαυμα π βρεθηκε εκει κι ας ειχε μπλατ).στο δε τελικο ολοι την ειχαν χαμενη απο χερι.Οπως και τον ολυμπιακο και στα 2 Φ4.ο αρης δεν ειναι οαρης του 14..μια χαρα μπορει να κοντραρει τον παο ΜΕ 50-50 τα πραγματα σε ΕΝΑ ματς
j-kidd13
QUOTE(air_23 @ Jan 17 2017, 21:58 ) *
δεν ευνοηθηκε ο παναθηναικος σ εναν τελικο που εχανε ΜΕ 18 ΠΟΝΤΟΥΣ,ο Αρης επαιζε παθητικη ζωνη,εκεινος πρες του κερατα με μπουνιες κ κλωτσιες και τα φαουλ ηταν κατι σε 14-30.

Αλλα οταν εχεις συνηθισει το 100-0 και αν νομιζεις οτι ειναι 50-50 ετσι ειναι


Eπειδη τοση ωρα εβαλα να δω,οχι 100% συγκεντρωμενα βεβαια,το 2ο και το 3ο δεκαλεπτο,ο Αρης δεν παιζει ζωνη,αλλα επιθετικη αμυνα,και εχει ριξει πολυ ξυλο.Γενικα δεν ειδα σφαγη οπως λετε σε αυτο το διαστημα τουλαχιστον,παροτι η εικονα που πηρα ειναι οτι σφυριζει προς Παναθηναικο.

Και τελος παντων,ειναι μια κουβεντα που δεν θα οδηγησει καπου.
Να συμφωνησουν οι 2 μεριες,λιγο δυσκολο,οποτε δεν υπαρχει λογος να το συνεχισουμε παραπανω,παρακαλω.

QUOTE(SteelGandalf @ Jan 17 2017, 21:58 ) *
Απάντηση σε garou και j-kidd13.

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να μην είναι σε θέση να κάνει τίποτε περισσότερο από την συγκεκριμένη ανακοίνωση. Απλά μια ανακοίνωση από μόνης της δεν αποδεικνύει και δεν διασφαλίζει τίποτα. Φίλε garou, δεν είπαν να γίνει στην έδρα του Άρη ο τελικός, αλλά στη βόρεια Ελλάδα. Η βόρεια Ελλάδα δεν είναι έδρα του Άρη. Έδρα του είναι το Nick Galis Hall.


Ναι,αλλα αν επισημως η ΚΑΕ βγαινει και δηλωνει οτι προτεινουμε να γινει στην Βορεια Ελλαδα,κατι το οποιο βολευει-εξυπηρετει τον Αρη,ειναι απιθανο να επιρρεασει την τελικη αποφαση για την επιλογη της πολης διαξεγωγης?
air_23
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 17 2017, 22:05 ) *
Eπειδη τοση ωρα εβαλα να δω,οχι 100% συγκεντρωμενα βεβαια,το 2ο και το 3ο δεκαλεπτο,ο Αρης δεν παιζει ζωνη,αλλα επιθετικη αμυνα,και εχει ριξει πολυ ξυλο.Γενικα δεν ειδα σφαγη οπως λετε σε αυτο το διαστημα τουλαχιστον,παροτι η εικονα που πηρα ειναι οτι σφυριζει προς Παναθηναικο.

Και τελος παντων,ειναι μια κουβεντα που δεν θα οδηγησει καπου.
Να συμφωνησουν οι 2 μεριες,λιγο δυσκολο,οποτε δεν υπαρχει λογος να το συνεχισουμε παραπανω,παρακαλω.



Ναι,αλλα αν επισημως η ΚΑΕ βγαινει και δηλωνει οτι προτεινουμε να γινει στην Βορεια Ελλαδα,κατι το οποιο βολευει-εξυπηρετει τον Αρη,ειναι απιθανο να επιρρεασει την τελικη αποφαση για την επιλογη της πολης διαξεγωγης?

ξεκαθαρη ματς απ ζωνη με καστιλ-κολινς μπροστα επαιζε ο αρης.και σιγουρα περισσοτερο παθητικη απο το ανελεητο πρς του παο για να γυρισει το ματς.υπαρχει στο δευτερο δεκαλεπτο ενα τακλιν του σαρτσαρη στον καστιλ ΜΠΡΟΣΤ στον βορεαδη και ο αθεοφοβος εδωσε γραμμη..Τεσπα.τι να λεμε.εδω τα λεει ο μποντιρογκα που ειναι και παο.Αν δεν μπορεις να το παραδεχτεις λογω των οπαδικων σ φρονηματων δεν θα κατσω ν ασχοληθω παραπανω.κι οι ολυμπιακοι στην μπαλα δεν βλεπουν τα εγκληματα που γινονται υπερ τους
SteelGandalf
QUOTE(stoust @ Jan 17 2017, 22:03 ) *
Να ρωτήσω κάτι. Αν έπαιζε ο Άρης τελικό με μία ομάδα της Α2 και έκανε η Κ.Α.Ε. Άρης μία αντίστοιχη ανακοίνωση, θα έγραφες τα ίδια πράγματα; Ή μήπως θα διαβάζαμε "για μία ακόμα απίστευτη πρωτοβουλία της διοίκησης, για το ήθος του συλλόγου" κτλ κτλ; Δεν έχω διάθεση για flame posts όμως η αλήθεια είναι πως τα πάντα τα βλέπουμε και τα ερμηνεύουμε κατά πως μας βολεύουν.
Φιλικά.


Το να κάνει μια ομάδα τα δίκαια και τα αυτονόητα δεν αποτελούν απίστευτες πρωτοβουλίες. Όταν το έχω γράψει αυτό, προφανώς και αφορούσε σε κάτι διαφορετικό και πραγματικά άξιο αντίστοιχου σχολιασμού (εκτός αν θυμάσαι κάτι διαφορετικό, οπότε be my guest).

Δε με βολεύει να ερμηνεύσω κάτι. Απλά βλέπω λίγο πιο πίσω από τη "βιτρίνα" ενός "στεγνού" κειμένου ανακοίνωσης. Δεν ήμουν έτσι. Οι καταστάσεις με ανάγκασαν να σκέφτομαι πιο πονηρά, γενικά στη ζωή μου. Είναι θέμα "άμυνας". wink.gif
stoust
QUOTE (SteelGandalf @ Jan 17 2017, 22:09 ) *
Το να κάνει μια ομάδα τα δίκαια και τα αυτονόητα δεν αποτελούν απίστευτες πρωτοβουλίες. Όταν το έχω γράψει αυτό, προφανώς και αφορούσε σε κάτι διαφορετικό και πραγματικά άξιο αντίστοιχου σχολιασμού (εκτός αν θυμάσαι κάτι διαφορετικό, οπότε be my guest).

Δε με βολεύει να ερμηνεύσω κάτι. Απλά βλέπω λίγο πιο πίσω από τη βιτρίνα ενός "στεγνού" κειμένου ανακοίνωσης. Δεν ήμουν έτσι. Οι καταστάσεις με ανάγκασαν να σκέφτομαι πιο πονηρά, γενικά στη ζωή μου. Είναι θέμα "άμυνας". wink.gif


Παρανόηση. Δεν αναφερόμουν σε κάτι συγκεκριμένο που έχεις γράψεις. Απλά θα ήθελα να μάθω αν θα αντιμετώπιζες τόσο δύσπιστα και αρνητικά μία υποθετική αντίστοιχη ανακοίνωση από την πλευρά του Άρη. Θεωρώ πως θα έγραφες θετικά σχόλια. Προφανώς δεν σε γνωρίζω, εικασίες κάνω, και αν κάνω λάθος ζητάω προκαταβολικά συγνώμη.
ΥΓ. Ως ουδέτερος (στην Ελλάδα υποστηρίζω Φίλλιπο Βεροίας και μόνο) θα προτιμούσα να το πάρει το κύπελλο ο Άρης. Περισσότερο καλό θα κάνει στο ελληνικό μπάσκετ μία τέτοια εξέλιξη-ίσως...
SkiesOfAzel
QUOTE(SteelGandalf @ Jan 17 2017, 21:58 ) *
Απάντηση σε garou και j-kidd13.

Ο Παναθηναϊκός μπορεί να μην είναι σε θέση να κάνει τίποτε περισσότερο από την συγκεκριμένη ανακοίνωση. Απλά μια ανακοίνωση από μόνης της δεν αποδεικνύει και δεν διασφαλίζει τίποτα. Φίλε garou, δεν είπαν να γίνει στην έδρα του Άρη ο τελικός, αλλά στη βόρεια Ελλάδα. Η βόρεια Ελλάδα δεν είναι έδρα του Άρη. Έδρα του είναι το Nick Galis Hall.


Φίλε μου νομίζω πως γίνεσαι παράλογος με τη διοίκηση του ΠΑΟ η οποία είναι ο τελευταίος με τον οποίο θα έπρεπε να ασχολούμαστε. Το γιατί έκαναν τη δήλωση αυτή δεν έχει καμία απολύτως σημασία από τη στιγμή που υπεύθυνη για την απόφαση όπως λες και ο ίδιος είναι η ΕΟΚ. Αν θεωρούμε πως η ΕΟΚ δεν κάνει σωστά τη δουλειά της ή πως οι θεσμοί είναι ανεπαρκείς/άδικοι πρέπει να τα έχουμε με την ΕΟΚ αλλά και τη δικιά μας διοίκηση η οποία δεν υπερασπίζεται σωστά τα συμφέροντα της ομάδας.

Για τα πρακτικά πάντως, μπορεί οι σχέσεις μας με το Βασιλακόπουλο να είναι χείριστες, αλλά και οι σχέσεις ανάμεσα σε αυτόν και τον ΠΑΟ δεν είναι καλές τον τελευταίο καιρό. Όποτε μη βιάζεσαι να ερμηνεύσεις τις προθέσεις πίσω από τη δήλωση του ΠΑΟ.
SteelGandalf
QUOTE(SkiesOfAzel @ Jan 17 2017, 22:32 ) *
Φίλε μου νομίζω πως γίνεσαι παράλογος με τη διοίκηση του ΠΑΟ η οποία είναι ο τελευταίος με τον οποίο θα έπρεπε να ασχολούμαστε. Το γιατί έκαναν τη δήλωση αυτή δεν έχει καμία απολύτως σημασία από τη στιγμή που υπεύθυνη για την απόφαση όπως λες και ο ίδιος είναι η ΕΟΚ. Αν θεωρούμε πως η ΕΟΚ δεν κάνει σωστά τη δουλειά της ή πως οι θεσμοί είναι ανεπαρκείς/άδικοι πρέπει να τα έχουμε με την ΕΟΚ αλλά και τη δικιά μας διοίκηση η οποία δεν υπερασπίζεται σωστά τα συμφέροντα της ομάδας.

Για τα πρακτικά πάντως, μπορεί οι σχέσεις μας με το Βασιλακόπουλο να είναι χείριστες, αλλά και οι σχέσεις ανάμεσα σε αυτόν και τον ΠΑΟ δεν είναι καλές τον τελευταίο καιρό. Όποτε μη βιάζεσαι να ερμηνεύσεις τις προθέσεις πίσω από τη δήλωση του ΠΑΟ.


Θα μου επιτρέψεις να ερμηνεύω όπως εγώ θέλω και πιστεύω την οποιαδήποτε ανακοίνωση. Δεν είπα πως όσα έγραψα ισχύουν έτσι 100%. Απλά παρέθεσα και μία διαφορετική οπτική. wink.gif

Anyway, εγώ σταματώ εδώ τις τοποθετήσεις μου περί του επικείμενου τελικού. Δεν αποφασίζω εγώ για την τύχη του συλλόγου τον οποίον υποστηρίζω. Το παρελθόν δεν είναι της παρούσης να το συζητήσουμε. Το μέλλον είναι μπροστά και θα δούμε τι θα συμβεί.
El_Cid
Δείτε και αυτό, ενδιαφέρον φαίνεται: http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...athinaikos-poll
ΥΓ. Προσωπικά θεωρώ την Πυλαία πολύ κακή επιλογή, θα γίνουν οδομαχίες στα πέριξ με τους κάφρους που θα έχουν στήσει καρτέρι. Θα πρέπει να αποκλειστούν επίσης οι προορισμοί (πχ νησιά) που απαιτούν πολλά έξοδα μετακινήσεων, πέραν του γεγονότος ότι ο Άρης έχει κακή εμπειρία σε ότι αφορά την ισονομία αντιμετώπισης.
back2back
QUOTE(SteelGandalf @ Jan 17 2017, 23:01 ) *
Θα μου επιτρέψεις να ερμηνεύω όπως εγώ θέλω και πιστεύω την οποιαδήποτε ανακοίνωση. Δεν είπα πως όσα έγραψα ισχύουν έτσι 100%. Απλά παρέθεσα και μία διαφορετική οπτική. wink.gif

Anyway, εγώ σταματώ εδώ τις τοποθετήσεις μου περί του επικείμενου τελικού. Δεν αποφασίζω εγώ για την τύχη του συλλόγου τον οποίον υποστηρίζω. Το παρελθόν δεν είναι της παρούσης να το συζητήσουμε. Το μέλλον είναι μπροστά και θα δούμε τι θα συμβεί.


Μάλλον την άποψη σου τη συμμερίζονται και άλλοι, όπως ο Παπαδογιάννης

QUOTE
Ο Παναθηναϊκός ανακοίνωσε δημόσια ότι αποδέχεται τη διεξαγωγή του τελικού στη Βόρεια Ελλάδα, αλλά εξαιρεί σιωπηρά από αυτό το «ναι» τη Θεσσαλονίκη.

Γνωρίζει προφανώς ότι τα υπόλοιπα γήπεδα δεν πληρούν τις τυπικές προδιαγραφές (ηλεκτρονικό εισιτήριο κλπ), οπότε βρίσκει ευκαιρία για τη δική του, σαδιστική κονσομασιόν.

Κάνει το κομμάτι του και προς την εξέδρα, ο Δημήτρης: «Όπου κι αν γίνει το ματς, θα κερδίσουμε», είναι το κρυμμένο ανάμεσα στις γραμμές μήνυμα.
pan24
QUOTE (back2back @ Jan 18 2017, 15:21 ) *
Μάλλον την άποψη σου τη συμμερίζονται και άλλοι, όπως ο Παπαδογιάννης

Αυτο που λεει ο παπαδογιαννης με τα γηπεδα δεν ισχυει παντως
Ο επισημος αρης μεσω του αρβανιτη μιλαει για ξανθη-κοζανη ενω και ο τσαγκρωνης ανεφερε την κοζανη
garou
QUOTE (El_Cid @ Jan 18 2017, 12:40 ) *
Δείτε και αυτό, ενδιαφέρον φαίνεται: http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...athinaikos-poll
ΥΓ. Προσωπικά θεωρώ την Πυλαία πολύ κακή επιλογή, θα γίνουν οδομαχίες στα πέριξ με τους κάφρους που θα έχουν στήσει καρτέρι. Θα πρέπει να αποκλειστούν επίσης οι προορισμοί (πχ νησιά) που απαιτούν πολλά έξοδα μετακινήσεων, πέραν του γεγονότος ότι ο Άρης έχει κακή εμπειρία σε ότι αφορά την ισονομία αντιμετώπισης.

δηλαδη αν γινει σε νησι θα αδικηθει ο αρης αλλα αν γινει σε στερια η στη μακεδονια οι διαιτητες θα φοβιθουν να τον αδικησουν?
bodiroga10
Στην Θεσσαλονικη τελικός δεν μπορεί να γίνει με οπαδούς του Παναθηναικού.. Μετά από αυτά που είχαν γίνει το 2000 στο final4 της Ευρωλίγκας ποτέ καμία σοβαρή διοικηση του Παναθηναικού δεν θα δεχόταν ούτε την Πυλαία ούτε το Αλεξάνδρειο.

Αν ο Άρης θέλει να γίνει στο Αλεξάνδρειο αυτό γίνεται μόνο με έναν τρόπο, με κλήρωση ανάμεσα σε ΟΑΚΑ και Αλεξάνδρειο και όποιο γήπεδο βγεί εκεί να γίνει.

Κοζάνη και Ξάνθη είναι δυο καλές περιπτώσεις ας αποφασίσουν μια από τις δύο, ας δεσμευτούν και οι ομάδες στην πόλη που θα γίνει ότι όποια ζημιά προκαλέσουν οι οπαδοί τους θα καλυφθεί από αυτές και ας τελειώνει το επικοινωνιακό παιχνίδι που πάει να στηθεί...
38aris
Αλεξάνδρειο ή "Νικος Γκάλης" (aka OAKA) είναι εκτός κουβέντας για ευνόητους λόγους.
Ξάνθη, Λάρισα ή Κοζάνη ιδανικό. Όχι άλλο Ηράκλειο. Συμφωνώ ότι η επιστολή της διοίκησης του ΠΑΟ είναι λίγο τζαμπα μαγκιά.
Δεν αποφασίζουν αυτοί.
Και εάν αύριο πεί η ΕΟΚ να γίνει στο ΟΑΚΑ θα φέρουν αντίρηση?

ΥΓ: Όσον αφορά τον τελικό του 2005 ας δουν αυτό το παιχνίδι οι φίλοι παναθηναικοί, ( αν θέλουν και το παιχνίδι του πρωταθλήματος την ίδια χρονιά στο ''Νίκος Γκάλης'') και να το αντιπαραβάλουν με τον τελικό του 2011 που φώναζε η διοικησή της ομάδας τους για εύνοια της ΤΣΣΚΑ.
air_23
QUOTE (garou @ Jan 18 2017, 15:45 ) *
δηλαδη αν γινει σε νησι θα αδικηθει ο αρης αλλα αν γινει σε στερια η στη μακεδονια οι διαιτητες θα φοβιθουν να τον αδικησουν?

ποιος μιλαει για διαιτησια?η διαιτησια θα σφυριξει παο και στην αλασκα να παιξουμε,αυτο ειναι γνωστο.ειπαμε.απο το ηρακλειο υπαρχει το προηγουμενο του 14 με τις προσκλησεις στα σχολεια που κατεληξε να εχει μεσα 5000 της Θ13
garou
QUOTE (air_23 @ Jan 18 2017, 16:08 ) *
ποιος μιλαει για διαιτησια?η διαιτησια θα σφυριξει παο και στην αλασκα να παιξουμε,αυτο ειναι γνωστο.ειπαμε.απο το ηρακλειο υπαρχει το προηγουμενο του 14 με τις προσκλησεις στα σχολεια που κατεληξε να εχει μεσα 5000 της Θ13

και τι εξασφαλιζει οτι αν γινει στην κοζανη δεν θα γινει το ιδιο?
air_23
QUOTE (garou @ Jan 18 2017, 16:09 ) *
και τι εξασφαλιζει οτι αν γινει στην κοζανη δεν θα γινει το ιδιο?

οτι η τοπικη κοινωνια εχει ΚΑΙ αριανους σε σημαντικο βαθμο?οτι ο αριανος μπορει να παει με το αμαξι ενω στην κρητη οχι?
garou
QUOTE (air_23 @ Jan 18 2017, 19:49 ) *
οτι η τοπικη κοινωνια εχει ΚΑΙ αριανους σε σημαντικο βαθμο?οτι ο αριανος μπορει να παει με το αμαξι ενω στην κρητη οχι?

καλα η κοζανη δεν φημιζεται και για αντρο του αρη
αλλα ας πουμε οτι ειναι
πως θα εμποδισει ο οπαδος του αρη να γινει αυτο που εγινε στην κρητη?
εκτος αν υποννοεις οτι θα φοβιθουν οτι θα τους δειρουν αν το κανουν αυτο,ενω οι κρητικοι δεν φοβηθηκαν αφου εκει δεν υπαρχουν αριανοι

οσο για το θεμα αμαξιου
ουτε ο οπαδος του παναθηναικου μπορει να παει με το αμαξι στην κρητη
air_23
QUOTE (garou @ Jan 18 2017, 22:26 ) *
καλα η κοζανη δεν φημιζεται και για αντρο του αρη
αλλα ας πουμε οτι ειναι
πως θα εμποδισει ο οπαδος του αρη να γινει αυτο που εγινε στην κρητη?
εκτος αν υποννοεις οτι θα φοβιθουν οτι θα τους δειρουν αν το κανουν αυτο,ενω οι κρητικοι δεν φοβηθηκαν αφου εκει δεν υπαρχουν αριανοι

οσο για το θεμα αμαξιου
ουτε ο οπαδος του παναθηναικου μπορει να παει με το αμαξι στην κρητη

μπορει να παει με το καραβι αμεσα,ενω ο αριανος οχι.επισης εχει πολυ περισσοτερους παναθηναικους το ηρακλειο,στην κοζανη και να μην εχει η κοζανη εχουν οι γυρω πολεις αριανοτυς.βορεια ελλαδα ειναι...99% τα εισητηρια θα πανε ισονομα οχι σαν την απρωδια της κρητης
ag97
Παει προς Οακα λεει ο τελικος!
ΥΓ: Δωστε το απο τωρα στον Παο μη κουραζονται τα παιδια..
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr - 23/1/2017)
Επίσημη πρόταση της ΚΑΕ: «Τελικός εκεί που άρχισαν όλα: Στο Αλεξάνδρειο Μέλαθρο, Nick Galis Hall»!

Η ΚΑΕ Άρης με επίσημη ανακοίνωσή της προσκαλεί τον Παναθηναϊκό και την ΕΟΚ στο Αλεξάνδρειο για τον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας!


Η ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. αντιλαμβανόμενη την δυσκολία επιλογής έδρας για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος 2017, αποφάσισε να συμβάλει εμπράκτως στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα.

Με δεδομένη, λοιπόν, την υποψηφιότητα του γηπέδου ΟΑΚΑ «Νίκος Γκάλης», αλλά και την ταυτόχρονη επιθυμία της Κ.Α.Ε. Παναθηναϊκός να διεξαχθεί η αναμέτρηση στην Βόρεια Ελλάδα, (προσ)καλεί την διοίκηση του Παναθηναϊκού, αλλά και την Ελληνική Ομοσπονδία να πραγματοποιηθεί ο τελικός εκεί που άρχισαν όλα: στο «Αλεξάνδρειο Μέλαθρο, Nick Galis Hall». Η ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. και οι φίλαθλοί μας είμαστε έτοιμοι να φιλοξενήσουμε τους φιλάθλους της ΚΑΕ Παναθηναϊκός.


Τόμπολα!!!

QUOTE(www.pressaris.gr - 23/1/2017)
Ανακοίνωση για γέλια από την ΕΟΚ και νέα αναμονή για τον τελικό κυπέλλου!

Είναι οι μέρες που η ελληνική ομοσπονδία προκαλεί το μεγαλύτερο γέλιο και το μεγαλύτερο κλάμα μαζί! Με ανακοίνωσή της η ΕΟΚ πριν από λίγη ώρα ενημέρωσε τους πάντες ότι δεν… αποφάσισε πού θα γίνει ο τελικός.


Η ανακοίνωση που μόνο γέλια προκαλεί, αναφέρει: «Το Δ.Σ. της ΕΟΚ κατά τη σημερινή (23/1/17) συνεδρίασή του, εξουσιοδότησε την Εκτελεστική Επιτροπή να συνεκτιμήσει τα δεδομένα που υπάρχουν και να αποφασίσει για το γήπεδο στο οποίο θα διεξαχθεί ο τελικός του κυπέλλου Ανδρών (19/2)».

Κύριοι, αφού δεν μπορείτε, απαλλάξτε το μπάσκετ από την παρουσία σας…


Ανακοίνωση για κλάματα...

QUOTE(www.pressaris.gr - 23/1/2017)
ΟΑΚΑ ή Δύο Αοράκια είναι οι επιλογές της ΕΟΚ για τον τελικό κυπέλλου!

Σε δύο επιλογές έχει καταλήξει η ΕΟΚ για την διεξαγωγή του τελικού του κυπέλλου Ελλάδας. Τα Δύο Αοράκια και το ΟΑΚΑ. Αυτά είναι τα δεδομένα σήμερα. Ευχής έργον είναι να αλλάξουν μυαλά και τακτικές στην ΕΟΚ, αλλά τι πιθανότητες έχει να συμβεί αυτό;


Πληροφορίες του PRESSARIS αναφέρουν ότι στο σημερινό διοικητικό συμβούλιο απορρίφθηκαν τα γήπεδα των πόλεων στην Βόρεια Ελλάδα (Ξάνθη, Κοζάνη, Λάρισα) για διαφορετικούς λόγους.

Τα Δύο Αοράκια εξακολουθούν να βρίσκονται στο τραπέζι, παρότι ο Άρης έχει εκφραστεί κάθετα αρνητικά στο να γίνει εκεί τελικός.

Το ΟΑΚΑ είναι επιλογή που επίσης ενοχλεί τους κίτρινους για τους προφανείς λόγους. Είναι έδρα του Παναθηναϊκού και με αυτή την ομοσπονδία ουδείς μπορεί να εγγυηθεί ότι θα υπάρξει ισονομία σε όλα τα επίπεδα.

Σήμερα δεν τόλμησαν να βγάλουν ανακοίνωση. Εξουσιοδότησε το διοικητικό συμβούλιο της ΕΟΚ την Εκτελεστική Επιτροπή για να αποφασίσει. Εξουσιότησαν δηλαδή οι Γιώργος Βασιλακόπουλος, Τάκης Τσαγκρώνης, Άρης Γολέμης, Δημήτρης Μπασούρης και Κώστας Παρίσης τους… εαυτούς τους να αποφασίσουν μια μέρα μετά, γιατί αυτοί οι πέντε είναι στην Εκτελεστική Επιτροπή και αυτοί είναι και στο δ.σ. της ομοσπονδίας! Αυτά μόνο στην ΕΟΚ συμβαίνουν…

Ευχής έργον είναι να αλλάξουν σκέψη και να αναλύσουν και την πρόταση του Άρη, που έχει προτείνει να γίνει το παιχνίδι στο Παλέ παρουσία φιλάθλων και των δύο ομάδων…


Εγώ δεν θα ταχθώ υπέρ της επιλογής του Nick Galis Hall για να μην κατηγορηθώ για ευνόητους λόγους. Όμως ο τραγέλαφος της Ε.Ο.Κ. δεν έχει πάτο...
tuareg
Πως δε κανουν διπλο τελικο?ενα παιχνιδι στα δυο αορακια κι ενα στο οακα?
laugh.gif biggrin.gif biggrin.gif
SteelGandalf
QUOTE(tuareg @ Jan 23 2017, 19:18 ) *
Πως δε κανουν διπλο τελικο?ενα παιχνιδι στα δυο αορακια κι ενα στο οακα?
laugh.gif biggrin.gif biggrin.gif


Δεν θέλω να σχολιάσω βρε Βασίλη...

Αναρωτιέμαι όμως αν ισχύει το παρακάτω δημοσίευμα:

QUOTE(www.pressaris.gr - 23/1/2017)
Ο Παναθηναϊκός θέλει τελικό στη Βόρεια Ελλάδα και πρότεινε… ΟΑΚΑ!

Ο Παναθηναϊκός που έσπευσε να δηλώσει ότι θέλει τελικό στη Βόρεια Ελλάδα, στην ΕΟΚ διεμήνυσε ότι θέλει ο τελικός να γίνει στο ΟΑΚΑ! Και η ΕΟΚ φυσικά πράττει κατά το δοκούν. Του Παναθηναϊκού φυσικά…


Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο! Ο Παναθηναϊκός που θέλει πάρα πολύ να γίνει τελικός κυπέλλου σε γήπεδο της Βορείου Ελλάδας πρότεινε στην ΕΟΚ το ΟΑΚΑ!

ΟΑΚΑ στην Βόρεια Ελλάδα δεν υπάρχει. Αν υπάρχει, ας μας το πουν.

Είναι ξεδιάντροπο ό,τι συμβαίνει και φέτος με την έδρα του τελικού και φυσικά αναδεικνύεται για άλλη μια φορά η ανικανότητα των αποξηραμένων ηλικιωμένων στελεχών της ομοσπονδίας να πάρουν μια απόφαση δίχως εύνοια στον Παναθηναϊκό.


Δεν το υιοθετώ μέχρι να επιβεβαιωθεί ή όχι, αλλά εφόσον τελικά ισχύει αυτό τότε δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψουν το αίσχος και δυστυχώς θα επιβεβαιωθούν οι αρχικοί μου ισχυρισμοί όταν οι πράσινοι εξέδωσαν ανακοίνωση ζητώντας ο τελικός να διεξαχθεί στον βορρά!
garou
σαν να βλεπω απο τωρα τον χαμο που θα γινει αν ο τελικος γινει στο οακα και γινει το απιστευτο
νικησει δηλαδη ο παο
θα τα ακουμε για χρονια

ας γινει στο αλεξανδρειο μονο με φιλαλθους του αρη,και η απονομη να γινει στο οακα να τελειωνουμε
Varvos
Αμα δε του αρεσει του Αρη η επιλογη του οακα να μη κατεβει να παιξει
τα υπολοιπα σορρυ αλλα ειναι "αγγελοπουλικες" μεθοδοι, κλαμα στα μμε και μετα προβατα στη σφαγη
garou
QUOTE (Varvos @ Jan 23 2017, 19:39 ) *
Αμα δε του αρεσει του Αρη η επιλογη του οακα να μη κατεβει να παιξει
τα υπολοιπα σορρυ αλλα ειναι "αγγελοπουλικες" μεθοδοι, κλαμα στα μμε και μετα προβατα στη σφαγη

διαβαζω οτι ο αρης ηταν πολυ θετικος να γινει στο οακα ο τελικος
δεν ηθελαν κρητη με την καμια ομως
38aris
Λοιπόν με 50 - 50 εισητήρια το ΟΑΚΑ δε με χαλάει.
Αλλά με δεδομένο την ανικανότητα της ΕΟΚ να τηρήσει ένα έστω 60 - 40 βλέπω πάλι τραγέλαφο.
Αν ισχύει η πρόταση του ΠΑΟ για ΟΑΚΑ δεν με εκπλήσσει.
Η δήλωση ήταν όπως προανέφερα τσάμπα μαγκιά για τους οπαδούς και μόνο.
Στην ουσία για εμάς δεν αλλάζει κάτι καθώς αουτσάιντερ είμαστε όπου και να γίνει.
Αν όμως είναι να παραστούμε σαν κομπάρσοι σε γιορτούλα (παίξουμε - δεν παίξουμε καλά) προτιμώ τίμια και ωραία να μην κατέβουμε και ας μηδενιστούμε του χρόνου.
Οι τύποι είναι απαράδεκτοι και πιστεύω ότι είχαν αποφασίσει Αοράκια αλλά η αντίδραση από μεριάς μας τους μάγκωσε λίγο.
Εκτίθενται και ξεφτιλίζονται. Ας ακούσουμε τους λόγους που απορρίφθηκαν η Ξάνθη και η Κοζάνη.
Ας παέι στη Γερμανία το παιχνίδι καλύτερα.
Πέρσι θυμάμαι δηλώσεις επίσημες, ότι ο τελικός θα γινόταν Θεσ/νικη ή Β. Ελλάδα τουλαχιστον, εάν περνούσε ο ΠΑΟΚ.
Φέτος τι άλλαξε? Το φορματ της Ευρωλίγκα και κουράζει τον Παναθηναικό?
Η όλη διαδικασία εκθέτει εμμέσως και τον Παναθηναικό
pan24
Της κοζανης ειναι μικρο και της ξανθης δεν ειναι ηλεκτρονιακ χαρτογραφημενο(γραφειοκρατικη διαδικασια που θελει πιστοποιησεις κτλ αλλα ειναι απαραιτητο για το ηλεκτρονικο εισιτηριο που απαιτει η προκηρυξη του κυπελλου)
Εγω συνεχιζω το ποιημα μου οτι και στην τουρκια να γινει αν ειναι 50-50 τα εισιτηρια δεν εχει διαφορα
Μονο οχι σε νησι τους δυσκολευει ολους
Αν ισχυει αυτο και ειναι διαρροη απο την εοκ και οχι κατι που εβγαλε ενας δημοσιογραφος απο το κεφαλι του ειναι σαν να λεει στον αρη ειτε θα συμφωνησετε για οακα ειτε θα πατε κρητη
Αν το κριτηριο ειναι να εχεις πολυ κοσμο παντως στο οακα θα εχεις περισσοτερο και απο την κρητη και απο την ξανθη(εκτος αν δεν μπορειτε να γεμισετε τις θεσεις που σας αντιστοιχουν...)μονο και μονο λογω χωρητικοτητας του γηπεδου αν τα εισιτηρια δοθουν 50-50 που με την φασαρια που εχει γινει θα δοθουν
Το αστειο θα ειναι να γινει οακα η κρητη,να χασετε(οπως και οι ιδιοι παραδεχεστε ο παναθηναικος ειναι φαβορι) και να λετε μετα οτι αυτος ηταν ο λογος που χασατε
Και αλεξανδρειο δεν θα ειχα θεμα να παει ο τελικος αρκει να παει ΚΑΠΟΥ ουτε οταν ηταν παναθηναικος-ολυμπιακος δεν γινοταν τοση φασαρια με τα διαδικαστικα του τελικου
Varvos
Στο ελληνικο γιατι δε το κανουν;
SteelGandalf
QUOTE(pan24 @ Jan 23 2017, 21:34 ) *
Το αστειο θα ειναι να γινει οακα η κρητη,να χασετε(οπως και οι ιδιοι παραδεχεστε ο παναθηναικος ειναι φαβορι) και να λετε μετα οτι αυτος ηταν ο λογος που χασατε


Κρίμα που το έγραψες αυτό και που το βλέπεις έτσι. Όταν αναφερόμαστε σε κάποιον αγώνα που χάσαμε, εφόσον θεωρούμε πως αδικηθήκαμε, επιχειρηματολογούμε με αγωνιστικά κριτήρια και όχι με άλλα.
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr - 23/1/2017)
Ο Άρης δεν συναίνεσε για τελικό στο ΟΑΚΑ – Προτιμά το ΟΑΚΑ από τα Δύο Αοράκια υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις

Ο Άρης ουδέποτε υποστήριξε ότι συναινεί για να παίξει τον τελικό κυπέλλου στο ΟΑΚΑ. Ο Άρης στο δίλημμα που του έθεσε η ΕΟΚ “ΟΑΚΑ ή Δύο Αοράκια”, είπε ο ΟΑΚΑ υπό πολύ συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Έχει τεράστια διαφορά το ένα με το άλλο…


Ο Άρης πρότεινε στην ΕΟΚ πέντε διαφορετικά γήπεδα για τον τελικό του κυπέλλου. Το γήπεδο της Ξάνθης, το κλειστό της Κοζάνης, το κλειστό στη Νεάπολη της Λάρισας, το ΣΕΦ και το Αλεξάνδρειο. Κανένα από αυτά δεν κάνει στην ΕΟΚ (ή τον Παναθηναϊκό…).

Η ομοσπονδία έθεσε σήμερα το ερώτημα στον Άρη για το ΟΑΚΑ ή τα Δύο Αοράκια. Στο δίλημμα αυτό οι άνθρωποι του Άρη είπαν ΟΑΚΑ, αλλά υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις και φυσικά η πρώτη εξ αυτών ήταν η εξασφάλιση τουλάχιστον 6.000 εισιτηρίων. Η ΕΟΚ “πάγωσε”…

Η απάντηση σε ένα δίλημμα δεν σημαίνει συναίνεση. Η απόφαση για να μην κατέβει η ομάδα να παίξει έναν τελικό δεν μπορεί να είναι απόφαση της στιγμής, ούτε οι συνέπειές της μπορούν να μετρηθούν στο… πόδι.

Ας αποφασίσει η ΕΟΚ τι θέλει να κάνει και τότε θα αντιδράσει και επίσημα ο Άρης. Πάντως συναίνεση για το ΟΑΚΑ δεν έδωσε, ισχυρίστηκε απλώς ότι αν είναι η επιλογή μεταξύ ΟΑΚΑ και Ηρακλείου, προτιμά την πρώτη λύση.
John Locke
Βασικά αμέσως μετά το ματς στο ΣΕΦ, την ίδια νύχτα οι οπαδοί του Άρη και μετά η διοίκηση άρχισαν έναν πόλεμο κατά του ΠΑΟ που συνεχίζεται μέχρι και σήμερα αυτη τη στιγμή.
Από την άλλη κανένας στον ΠΑΟ από την διοίκηση μέχρι τον τελευταίο φίλαθλο δεν ασχολείται με τον Άρη διότι πολύ απλά ο μόνος αντίπαλος στην Ελλάδα είναι ο ΟΣΦΠ...δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι το ελληνικό μπάσκετ τουλάχιστον τα τελευταία 10 χρόνια.
Για τον ΠΑΟ το κύπελλο τελείωσε στο ΣΕΦ, τώρα απομένει η απονομή.
Καλό θα είναι διοίκηση και φίλοi του Άρη να μην ασχολούνται με τον ΠΑΟ, διότι υπάρχει και αυτό που ο λαός αποκαλεί γλωσσοφαγιά και ακολουθούν σημαντικά παιχνίδια σε Ελλάδα και Euroleague.
pan24
QUOTE (SteelGandalf @ Jan 23 2017, 21:45 ) *
Κρίμα που το έγραψες αυτό και που το βλέπεις έτσι. Όταν αναφερόμαστε σε κάποιον αγώνα που χάσαμε, εφόσον θεωρούμε πως αδικηθήκαμε, επιχειρηματολογούμε με αγωνιστικά κριτήρια και όχι με άλλα.

Εσεις οι 3-4 που αρειανοι που γραφετε εδω και καταλαβαινεται ναι.Αλλα διαφοροι δημοσιογραφοι,κατευθυνομενοι η μη,και ποδοσφαιροταλιμπαν αυτο θα πουν
djibriliant
QUOTE (air_23 @ Jan 17 2017, 21:00 ) *
δε υπαρχει καταγραφη της πραγματικοτητας οταν μιλαμε για ΕΝΑ ματς.ο αρης ειναι υποδιεστερος αλλα δεν ειναι ο φαρος,ουτε ο απολλων.

Ακομα δεν εχετε παρει τα μαθηματα που βιωνουμε σε μονα ματς τα τελευταια χρονια με τις εκπληξεις σε Φ4 απο ολυμπιακο η μακαμπι η μηπως δεν ηταν τεραστια η διαφορα της ελλαδας απο τους αμερικανους το 2006?Ειναι ΕΝΑ ΜΟΝΟ ματς.σε μια κακη βρδια να βρεθει ο παο η σε μια τελεια ο Αρης ολα αλλαζουν

οσο για το ματς.Για να μην ψαχνεις κιολας

https://www.youtube.com/watch?v=8bgQaZwRmvU...p;feature=share

Ο αρης ζωνη και ακομα κανει φαουλ.Ο παο πρες για να γυρισει απο το -18 και φαουλ σπανια.βορεαδης-κορομηλας κωστας στα καλυτερα τους

Έκατσα και το είδα γιατι νομιζα οτι το έλεγες σοβαρά. Εγω είδα να παίρνει φαουλ ο στακ με τρελο φλοπινκ απο τον φεμερλινκ φαουλ στον τσαρτσαρη να βαφτίζονται τάπες, τρικλοποδιες του στακ στον φεμερλινκ . Bonus η μπασκέτα που πήγαινε σαν αυτές που έχουν στα εμπορικά για να κανεις σουτακια στο stage 2, ενώ κάνεις μόνο φάουλ ξέρωντας οτι η μπασκετα θα πηγαίνει ετσι. Η μόνη αδικία που είδα ήταν ενα επιθετικο του στακ που πήρε ο Λάκοβιτς. Επίσης κάτι πολυ σημαντικό τότε είχες καστλ ο ανθρωπος ηταν απο άλλο πλανητη. Καθίστε να δουμε το παιχνίδι μας να το χαρούμε και αφήστε την γκρίνια, προσωπικά θέλω να γίνει στο γηπεδο σας για να μην υπάρχει καθόλου γκρίνια. Αν και τα ενδεχόμενα ειναι 2 ή να νικήσει ο Άρης ή να έχει αδικηθεί ο Άρης γιατί Μπασκετ παιζει μόνο ο Άρης.
tuareg
QUOTE (djibriliant @ Jan 23 2017, 22:51 ) *
Έκατσα και το είδα γιατι νομιζα οτι το έλεγες σοβαρά. Εγω είδα να παίρνει φαουλ ο στακ με τρελο φλοπινκ απο τον φεμερλινκ φαουλ στον τσαρτσαρη να βαφτίζονται τάπες, τρικλοποδιες του στακ στον φεμερλινκ . Bonus η μπασκέτα που πήγαινε σαν αυτές που έχουν στα εμπορικά για να κανεις σουτακια στο stage 2, ενώ κάνεις μόνο φάουλ ξέρωντας οτι η μπασκετα θα πηγαίνει ετσι. Η μόνη αδικία που είδα ήταν ενα επιθετικο του στακ που πήρε ο Λάκοβιτς. Επίσης κάτι πολυ σημαντικό τότε είχες καστλ ο ανθρωπος ηταν απο άλλο πλανητη. Καθίστε να δουμε το παιχνίδι μας να το χαρούμε και αφήστε την γκρίνια, προσωπικά θέλω να γίνει στο γηπεδο σας για να μην υπάρχει καθόλου γκρίνια. Αν και τα ενδεχόμενα ειναι 2 ή να νικήσει ο Άρης ή να έχει αδικηθεί ο Άρης γιατί Μπασκετ παιζει μόνο ο Άρης.


οτι θελετε καταλαβαινετε....
πηγα 2 φορες στο Ηρακλειο να παιξω και καλα με μοιρασμενα εισιτηρια και τα υπολοιπα στη τοπικη κοινωνια και το γηπεδο ηταν 90-10 πρασινο.
Ισονομια ζηταω,στη κατανομη των εισιτηριων,στον ορισμο εδρας και στα σφυριγματα...
btw αυτο που ξεχασες να δεις αφου ειδες το ματς ηταν αυτο

Click to view attachment
djibriliant
QUOTE (tuareg @ Jan 23 2017, 23:08 ) *
οτι θελετε καταλαβαινετε....
πηγα 2 φορες στο Ηρακλειο να παιξω και καλα με μοιρασμενα εισιτηρια και τα υπολοιπα στη τοπικη κοινωνια και το γηπεδο ηταν 90-10 πρασινο.
Ισονομια ζηταω,στη κατανομη των εισιτηριων,στον ορισμο εδρας και στα σφυριγματα...
btw αυτο που ξεχασες να δεις αφου ειδες το ματς ηταν αυτο

Click to view attachment

Πρώτα απο ολα τι με νοιάζει με πόσα φάουλ χρεώθηκαν οι παίκτες τις κάθε ομάδας? Δεν είδα άνιση κατανομή με βάση ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ του αγώνα. Αναφέρομαι μόνο και μόνο στο θέμα της διαιτησίας. Προφανώς και η κατανομή τον εισιτηριών πρέπει να γίνει δίκαια και ναι δεν εχει καμμια λογική να γίνεται εκ των υστέρων ο καθορισμός της έδρας. Ξανατονίζω σε αυτόν τον αγώνα βλέπωντας το παιχνίδι δεν είδα αυτο που λέτε, όπως δεν το εχω δει και σε παιχνίδια που χάνεται με 15 ποντους και δεν υπάρχουν περίεργες φάσεις και πάλι φταίει η διαιτησία. Και ξαναλέω το πιο απλό η έδρα ελπίζω να είναι βόρεια και ελπίζω να είναι στην έδρα σας, χαρείτε το παιχνίδι και περιμένετε να δείτε και την διαιτησία. Κάνετε σαν να έχετε χάσει και ψάχνετε δικαιολογίες. αν συνεχίσετε έτσι για ολα τα κακα να φταίνε οι αντίπαλοι σας σύντομα θα σας προσπεράσουν άλλες ομάδες και θα ψάχνετε απο που ήρθε.
tuareg
QUOTE (djibriliant @ Jan 23 2017, 23:28 ) *
Πρώτα απο ολα τι με νοιάζει με πόσα φάουλ χρεώθηκαν οι παίκτες τις κάθε ομάδας? Δεν είδα άνιση κατανομή με βάση ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ του αγώνα. Αναφέρομαι μόνο και μόνο στο θέμα της διαιτησίας. Προφανώς και η κατανομή τον εισιτηριών πρέπει να γίνει δίκαια και ναι δεν εχει καμμια λογική να γίνεται εκ των υστέρων ο καθορισμός της έδρας. Ξανατονίζω σε αυτόν τον αγώνα βλέπωντας το παιχνίδι δεν είδα αυτο που λέτε, όπως δεν το εχω δει και σε παιχνίδια που χάνεται με 15 ποντους και δεν υπάρχουν περίεργες φάσεις και πάλι φταίει η διαιτησία. Και ξαναλέω το πιο απλό η έδρα ελπίζω να είναι βόρεια και ελπίζω να είναι στην έδρα σας, χαρείτε το παιχνίδι και περιμένετε να δείτε και την διαιτησία. Κάνετε σαν να έχετε χάσει και ψάχνετε δικαιολογίες. αν συνεχίσετε έτσι για ολα τα κακα να φταίνε οι αντίπαλοι σας σύντομα θα σας προσπεράσουν άλλες ομάδες και θα ψάχνετε απο που ήρθε.


ξαναλεω δε καταλαβαινεις....το πιθανοτερο ειναι να χασουμε,το προβλημα μας ειναι οτι δεν υπαρχει ισονομια.Μας κοροιδευουν μεσα στα ματια μας και δε μας αφηνουν ουτε να χαρουμε το παιχνιδι.
Με ποιο σκεπτικο δλδ δε κανει το αλεξανδρειο και κανει το οακα?
Οσο για το 2005 αστο...σιγα μη το παραδεχτειτε...
djibriliant
QUOTE (tuareg @ Jan 23 2017, 23:32 ) *
ξαναλεω δε καταλαβαινεις....το πιθανοτερο ειναι να χασουμε,το προβλημα μας ειναι οτι δεν υπαρχει ισονομια.Μας κοροιδευουν μεσα στα ματια μας και δε μας αφηνουν ουτε να χαρουμε το παιχνιδι.
Με ποιο σκεπτικο δλδ δε κανει το αλεξανδρειο και κανει το οακα?
Οσο για το 2005 αστο...σιγα μη το παραδεχτειτε...

Οκ το αφήνω έχεις δίκιο(δεν ειρωνεύομαι-παραιτούμαι).
garou
QUOTE (tuareg @ Jan 23 2017, 23:32 ) *
ξαναλεω δε καταλαβαινεις....το πιθανοτερο ειναι να χασουμε,το προβλημα μας ειναι οτι δεν υπαρχει ισονομια.Μας κοροιδευουν μεσα στα ματια μας και δε μας αφηνουν ουτε να χαρουμε το παιχνιδι.
Με ποιο σκεπτικο δλδ δε κανει το αλεξανδρειο και κανει το οακα?
Οσο για το 2005 αστο...σιγα μη το παραδεχτειτε...

αφου σαν ειπαν για ηρακλειο και δεν θελετε
με κατι απιθανες δικαιολογιες οτι θα γινουν αυτα που εγιναν πριν κατι χρονια,δεν εχει οπαδους του αρη στην κρητη,και οτι θα πρεπει να πατε με καραβι η αεροπλανο!

βγαζει ανακοινωση ο παο και λεει οτι δεν θα ειχε προβλημα να γινει στην β.ελλαδα και τον βριζετε
δεν βγαζει παλι τον βριζετε

δεν εχει γινει ακομα το παιχνιδι ωστε να δουμε η οχι αν ειχατε ισονομια

SteelGandalf
Το παρελθόν δεν μας αφορά πλέον. Το έγραψα πριν μέρες αυτό αλλά δεν το σεβαστήκατε.

QUOTE(pan24 @ Jan 23 2017, 22:41 ) *
Εσεις οι 3-4 που αρειανοι που γραφετε εδω και καταλαβαινεται ναι.Αλλα διαφοροι δημοσιογραφοι,κατευθυνομενοι η μη,και ποδοσφαιροταλιμπαν αυτο θα πουν


Το τι θα γράψουν οι ανεγκέφαλοι επίσης. Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει. Έχω την αίσθηση πως μπορείτε να αντιληφθείτε την αντικειμενικότητα που υπάρχει εδώ μέσα. Δεν θεωρώ πως μας αξίζει η εξομοίωση με κάποιους που εκφράζονται ακραία και μεροληπτικά.

Δεν μας τιμάει το να προκατεβάλλετε καταστάσεις και να γράφετε πως θα πούμε το ένα και το άλλο σε περίπτωση ήττας. Παίξτε δίκαια και με ισονομία και κερδίστε. Θα βγούμε να το παραδεχθούμε. Δεν είμαστε κομπλεξική ομάδα. Έχουμε αρκετούς τίτλους και ξέρουμε να αναγνωρίζουμε την ανωτερότητα. Την πραγματική όμως, όχι εκείνη που με το στανιό και με άλλα μέσα προσπαθεί να επιβληθεί.

Παρακαλώ να μην συνεχιστεί περαιτέρω αυτή η ανούσια κόντρα. Τον λόγο έχουν οι διοικήσεις και η Ε.Ο.Κ. κι εγώ σκοπεύω απλά να παραθέτω ειδήσεις που αφορούν τα ενδεχόμενα που μπορούν να προκύψουν μέχρι να οριστεί το που θα διεξαχθεί ο τελικός.
tuareg
QUOTE (garou @ Jan 24 2017, 00:37 ) *
αφου σαν ειπαν για ηρακλειο και δεν θελετε
με κατι απιθανες δικαιολογιες οτι θα γινουν αυτα που εγιναν πριν κατι χρονια,δεν εχει οπαδους του αρη στην κρητη,και οτι θα πρεπει να πατε με καραβι η αεροπλανο!

βγαζει ανακοινωση ο παο και λεει οτι δεν θα ειχε προβλημα να γινει στην β.ελλαδα και τον βριζετε
δεν βγαζει παλι τον βριζετε

δεν εχει γινει ακομα το παιχνιδι ωστε να δουμε η οχι αν ειχατε ισονομια


εχω παει ηρακλειο 2 φορες τι δε καταλαβαινεις? γιατι να ξαναπαω?
και την εοκ βριζουμε οχι το παο...
garou
QUOTE (tuareg @ Jan 24 2017, 00:47 ) *
εχω παει ηρακλειο 2 φορες τι δε καταλαβαινεις? γιατι να ξαναπαω?
και την εοκ βριζουμε οχι το παο...

δηλαδη ο λογος που δυναμιτιζει το κλιμα ο αρης ειναι επειδη ο τελικος εχει ξαναγινει εκει και βαριεστε να πατε?

bodiroga10
Η επιλογή στο δίλλημα Αλεξάνδρειο ή ΟΑΚΑ να επιλεγέι το ΟΑΚΑ έχει λογική. Το ΟΑΚΑ από την πρόσβαση σε αυτό, από τις εισοδους που έχει ακόμα και από τον τρόπο που μπορεί να φυλαχτεί ο περιβάλλον χώρος είναι το πιο ασφαλές γήπεδο στην Ελλάδα...

Φυσικά ακόμα και με τον ίδιο αριθμό εισιτηρίων ο Παναθηναικός ένα τουλάχιστον ψυχολογικό πλεονέκτημα θα το έχει αφού είναι το γηπεδό του και εκεί κάνει ακόμα και τις προπονήσεις του

Αν ο Αρης προτιμάει το ΟΑΚΑ από το Ηράκλειο δεν υπάρχει λογική ο τελικός να γίνει στην Κρητη.

Η καλύτερη λύση για μένα ήταν κλήρωση ΟΑΚΑ με Αλεξάνδρειο και να γίνει σε όποιο γήπεδο κληρωθεί χωρίς όμως φιλοξενούμενους οπαδούς...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.