Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Κύπελλο Ελλάδος - Σεζόν 2016-2017
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
MaJesty23
QUOTE(tuareg @ Feb 18 2017, 17:07 ) *
η πλακα ειναι οτι και στη Κρητη δε τηρηθηκαν τα συμφωνηθεντα αλλα το παιχνιδι ξεκινησε...
επιλεκτικη τηρηση της ισονομιας οπως παντα....


Μιλας για ματς στην κρητη που έχασες 34689 ποντους.αυτο φταιει φιλε... Εμεις θέλουμε να ξεκινήσει και να χάσουμε δεν θα το συζηταμε ουτε θα το προβάλλουμε σαν δικαιολογία. Εκει η διαφορα της μεγάλης ομαδας rolleyes.gif
tuareg
QUOTE (pan24 @ Feb 18 2017, 17:08 ) *
Επιλεκτικη δικαιοσυνη θελετε παρατηρω εγω
Ναι εγινε λαθος στην κρητη.Επειδη εγινε τοτε πρεπει να γινει και τωρα?


πως γινεται ολα τα λαθη και τα μη λαθη να ειναι υπερ των συμφεροντων του ΠΑΟ δε ξερω...
Ledas
Φαίνεται στον άρη κρατούσαν μανιάτικο για αυτό που έγινε στο ηράκλειο και πατησαν στην καλή θέληση του παο να συναινεσει να γίνει τελικός στο αλεξάνδρειο. Κακώς δε δόθηκαν τα εισητήρια εξολοκληρου στις ομάδες να τα διαθέσουν όπως νομίζουν. μην περιμένετε σε επόμενη ανίστοιχη κατάσταση με την φετινή, ο παο να δείξει οποιαδήποτε θέληση να συνδράμει να βρεθεί λύση γηπέδου. θα κάθετε σιωπηλός να παίρνουν οι άλλοι αποφάσεις να γίνονται τελικοι σε αορακια και οακα. Μη σου πω με το προεδρο που έχουμε θα ααιτήσει να γίνει στο οακα.

Εν πάσει περιπτώση. Αν νομιζουν ότι έτσι θα πατσισουμε για σφάλματα του παρελθόντος ας, είναι. Απλά δε θέλω στο μέλλον να βλέπω αυτά που προηγηθηκαν τις προηγούμενες μέρες και να ακούω για αδικίες. Και μη μου πείτε ότι ο αρης δεν έχει υπαιτιότητα, γιατί δεν είδα καμιά προσπαθεια να τηρηθούν τα συμφωνηθέντα. Στις ευχαριστίες και τις τρολ ανακοινώσεις μείνατε κύριε λάσκαρη.

Προς θεού όχι κύπελλο στα χαρτιά. Δε πρεπει να δοθεί ευκαιρία να βγουν από πάνω και αδικημένοι από το σύστημα. Ο αγώνας να γίνει κανονικότατα και ας κερδίσει ο άρης.
pan24
QUOTE (SteelGandalf @ Feb 18 2017, 17:10 ) *
Γράφετε πολλά κι αναρωτιέμαι ποιες είναι οι πηγές σας. Θα τοποθετηθώ χωρίς φόβο και με περίσσιο θάρρος όταν μάθω τι ακριβώς συνέβη. Εδώ που είμαι δεν έχω εικόνα ποιος είναι ο απόλυτος υπεύθυνος για την συγκεκριμένη κατάσταση.

Επειδη εισαι στο γηπεδο.Οι πηγες ειναι το ρεπορταζ της νοβα οπου εκτος των ρεπορτερ εχουν μιλησει και λασκαρης,γιαννακοπουλος,σχοινας

Εγω θελω να γινει ο αγωνας και να το σηκωσει ο ΔΓ στην μεση του γηπεδου μπροστα σε 2.500 αρειανους
Προς θεου μην επιτρεψουμε να συνεχιστει η καραμελα του αιωνια αδικημενου
MaJesty23
QUOTE(pan24 @ Feb 18 2017, 17:11 ) *
Επειδη εισαι στο γηπεδο.Οι πηγες ειναι το ρεπορταζ της νοβα οπου εκτος των ρεπορτερ εχουν μιλησει και λασκαρης,γιαννακοπουλος,σχοινας

Εγω θελω να γινει ο αγωνας και να το σηκωσει ο ΔΓ στην μεση του γηπεδου μπροστα σε 2.500 αρειανους
Προς θεου μην επιτρεψουμε να συνεχιστει η καραμελα του αιωνια αδικημενου

Σιγα την επιτυχια για μια ομάδα του βεληνεκούς του μπασκετικου ΠΑΟ.Απλα να κερδίσουμε για να μπορουμε του χρονου να ζητήσουμε να σφυριξει ο Λάσκαρης smiley.gif
irving
QUOTE(Janjuri @ Feb 18 2017, 16:59 ) *
Ρε ΔΓ τί περίμενες όταν συμφωνούσες να γίνει ο τελικός στην ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ;
Τέλος πάντων...


ηθελε να τους γκεντησει μεσα στο σπιτι τους
QUOTE(tuareg @ Feb 18 2017, 17:02 ) *
αυτα που εκανε ο ΠΑΟ στη Κρητη τα κανει ο Αρης στο παλε....εκει ομως ξεκινησε το παιχνιδι.

πολυ σωστα. ο παναθηναικος ομως δεν ειναι αρης και ο ΔΓ δεν ειναι τζιγκερ
SteelGandalf
Εγώ θα ήθελα να είμαι σπίτι μου ή κάπου αλλού...
tuareg
QUOTE (irving @ Feb 18 2017, 17:15 ) *
ηθελε να τους γκεντησει μεσα στο σπιτι τους

πολυ σωστα. ο παναθηναικος ομως δεν ειναι αρης και ο ΔΓ δεν ειναι τζιγκερ


ολοι αυτοι που εριζουν για τα συμφωνηθεντα τωρα,στο Ηρακλειο χορευαν στο ρυθμο του ΔΓ,ε στο παλε μεσα δε γντ να δωσει το ρυθμο ο ΔΓ
Απο την αλλη οι ευθυνες στην ομοσπονδια που ειναι η διοργανωτρια ετσι?
pan24
QUOTE (irving @ Feb 18 2017, 17:15 ) *
ηθελε να τους γκεντησει μεσα στο σπιτι τους

πολυ σωστα. ο παναθηναικος ομως δεν ειναι αρης και ο ΔΓ δεν ειναι τζιγκερ

Ακριβως
Ουτε τζιγκερ ειναι ουτε λασκαρης ουτε αρβανιτης
Εχει πολλα χρονια στο κουρμπετι για να μην περιμενει τι θα γινει και να το δεχτει
@tuareg
Και ομως και μεσα στο παλε ο ΔΓ δινει τον ρυθμο αυτη την στιγμη
back2back
QUOTE(SteelGandalf @ Feb 18 2017, 17:17 ) *
Εγώ θα ήθελα να είμαι σπίτι μου ή κάπου αλλού...


Σε τελικούς και φιέστες αυτό γίνεται πάντα, μπαίνουν υπεράριθμοι και τα κάνουν @@@@@, εγώ έχω σταματήσει να πηγαίνω σε τέτοια παιχνίδια
MaJesty23
QUOTE(SteelGandalf @ Feb 18 2017, 17:17 ) *
Εγώ θα ήθελα να είμαι σπίτι μου ή κάπου αλλού...

Σε καταλαβαίνω αλλα θα θέλα πολυ να μαι στην θεση σου στο Παλε τωρα.ειναι full μπασκετικη εδρα.
salonikatasos
από δω και πέρα τελικός στο ΟΑΚΑ κάθε χρόνο και ούτε χάρες σε αυτούς που το παίζουν θιγμένοι από το σύστημα,ούτε υπεράσπισή τους στα δικαστήρια. ελλάδα είμαστε ο καθένας κοιτάει την πάρτη του,γι αυτό ΔΓ συνέχισε να είσαι νορμάλ στη συμπεριφόρα σου εντός γηπέδου,αλλά τάραξέ τους στην νομιμότητα εκτός αυτού,γιατί νομίζουν ότι ο παναθηναϊκός είναι η κωλοπετινίτσα να της παίζουν παιχνίδια πίσω από την πλάτη. σήμερα όμως πρέπει να παίξουμε,να τους διαλύσουμε με 40 λεπτά μπάσκετ,χωρίς χάρες και αναπληρωματικούς όταν ξεφύγει το σκορ κι άστους μετά να βρουν δικαιολογία να κλαφτούν
qspock
Πολύ κακό για το τίποτα... Η ανοργανωσιά της χώρας μας για άλλη μία φορά φαίνεται, και ο Βασιλακόπουλος βγαίνει πρώτος μάγκας μετά από όλα αυτα.
Timemaster
Καταρχήν δεν είναι θέμα Άρη να ξεκινήσει το παιχνίδι.
Το θέμα είναι η οργανώτρια αρχή μιας και οι ομάδες είναι και οι δύο φιλοξενούμενες.

Ότι γίνεται είναι ευθύνη της ομοσπονδίας.

Αυτή τη στιγμή που δε γίνεται τίποτα για να αρχίσει το παιχνίδι εμένα μου βγάζει ενοχή της ομοσπονδίας στο ότι θέλει να διακοπεί ή να αναβληθεί ή να γίνει κεκλεισμένων των θυρών.

Το σίγουρο είναι πως ο Άρης όπως και ο Παναθηναικός δεν έχει ευθύνη απλά εκμεταλεύεται την κατάσταση.
Όπως το έκανε ο Παναθηναικός στην Κρήτη.

Απλά ο Παο έχει τα εξωαγονιστικά προνόμια να γίνει ο αγώνας στην Κρήτη ενώ ο Άρης δε τα έχει.

Όπως και να το κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις δεν υπάρχει ισονομία ή θα βγει δύο φορές κερδισμένος ο ΔΓ με δύο νίκες και με το αστείο σενάριο ότι από εδώ και πέρα θα έχουμε ισονομία ή για άλλη μια φορά δε θα έχουμε ισονομία και γίνει ότι γίνεται πάντα.
str
η καλη μας η νοβα αποφασισε απροειδοποιητα μετα την superlague να κοψει και το μπασκετ απο το nova go εαν καποιος το βλεπει ταυτοχρονα στην τηλεοραση

οποιος εχει καποιο λινκ μαγειρικη , προς θεου οχι σπασμενα καναλια και τετοια, εμεις δεν κανουμε τετοια πραγματα,ας το ποσταρει...

μην ανησυχουν οι αδμιν...λινκ για μαγειρικη ζηταω. ειμαι σαφης
j-kidd13
1ον)Δεν ανοίχτηκε τοπικ για τον τελικό,επομένως σχολιάζετε εδώ.

2ον)Προσέχουμε πως εκφραζόμαστε.Ειρωνείες προσβολές κλπ απαγορεύονται.

3ον)majesty προσεξε τις λεξεις που χρησιμοποιεις.
pan24
QUOTE (Timemaster @ Feb 18 2017, 17:26 ) *
Καταρχήν δεν είναι θέμα Άρη να ξεκινήσει το παιχνίδι.
Το θέμα είναι η οργανώτρια αρχή μιας και οι ομάδες είναι και οι δύο φιλοξενούμενες.

Ότι γίνεται είναι ευθύνη της ομοσπονδίας.

Αυτή τη στιγμή που δε γίνεται τίποτα για να αρχίσει το παιχνίδι εμένα μου βγάζει ενοχή της ομοσπονδίας στο ότι θέλει να διακοπεί ή να αναβληθεί ή να γίνει κεκλεισμένων των θυρών.

Το σίγουρο είναι πως ο Άρης όπως και ο Παναθηναικός δεν έχει ευθύνη απλά εκμεταλεύεται την κατάσταση.
Όπως το έκανε ο Παναθηναικός στην Κρήτη.

Απλά ο Παο έχει τα εξωαγονιστικά προνόμια να γίνει ο αγώνας στην Κρήτη ενώ ο Άρης δε τα έχει.

Όπως και να το κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις δεν υπάρχει ισονομία

Φιλαθλοι του αρη ειναι ομως
Αν ηταν παναθηναικοι θα εφταιγε ο παναθηναικος,αυτη ηταν εξαρχης η συμφωνια,ο καθενας υπευθυνος για τους οπαδους του


Το βλεμμα απογνωσης-απογοητευσης του πασκουαλ οταν του εξηγει ο βοβορας τι γινεται τα λεει ολα
Ledas
Εντάξει το ότι έγινε λάθος στο ηράκλειο σημαίνει ότι πρέπει να το ξανακάνουμε για να πατσισουμε και να εκδικηθούμε. Το διαβάσαμε και αυτό. Εδω είναι ακόμα χειρότερα. Γιατί πρώτον παίζετε στην φυσική σας έδρα σε αντίθεση με το ηράκλειο. Και επιπλέον εκμεταλλευτήκατε την καλη θέληση αντίπαλης ΚΑΕ και την φτύσατε. Και περιμένετε να βελτιώσουμε την κατάσταση στο μπασκετ μας όταν θέλετε να συνεχίσουμε να κάνουμε ότι παλιότερα, αντί να στηρίζετε βήματα προόδου που γίναν (στάση ΚΑΕ ΠΑΟ). Πως ακριβώς στηρίζετε στο να συνεχιστεί να υπάρχει τέτοια συνεναιση και τέτοια βήματα σοτ μέλλον? Εσεις θέλετε να μείνουμε πίσω. Ακόμα και τα ορκ στην αθήνα στους τελικούς ολυμπιακός-παο έχουν αλλάξει προς το καλύτερο αφήνωντας τα παλιά αίσχη. Και μου αρέσει που λέγατε για ψεύτικες δηλώσεις του ΠΑΟ και ότι υπογείως θέλει το ΟΑΚΑ. Οι ευχαριστίες του άρη αποδειχτηκαν ψεύτικες. Να τα βλέπουμε όλα.

Ενα παιδι από εδώ αρειανός είχε ει ότι αν ο ΠΑΟ θέσει θέμα να μη γίνει αγώνας στην έδρα του άρη, τότε τελικός δε θα γινόταν ποτέ και ότι το αντίθετο δε θα γινόταν. Απο μόνοι σας καταλαβαίνεται τη σημασία της συναινεσής μας και πως την αντιμετωπίσατε.

Ο γιαννακόπουλος να ξεχάσει τις αναβολές αγώνα και τα κύπελλα στα χαρτιά. Μπορούμε εύκολα να κερδίσουμε ακόμα και έτσι. Παο είμαστε. Πιο μάγκικο θα είναι ετσι. Θα πατσίσουμε και δε θα χουν να ξαναπούν ποτέ τίποτα και να βγαίνουν και από πάνω. Ειπλέον θα πρέπει να λογαριάσει και όσους φίλους του παο ταξίδεψαν απο μακριά για τον αγώνα. Αντε τώρα πες στον γιαννακοπουλο να αφήσει τον εγωισμό του και να νιώσει ότι θα τον κάνει ότι θέλει ο άρης.

ωραια προσπάθεια των οικοδεσποτών να αποφευχθουν επισόδεια. Κεκλεισμένων των θυρών και πολύ μας είναι. Αθάνατη ελλαδάρα. Θελουμε και οπαδούς των δυο ομάδων σε αγώνες... Αυτά για τη δύση.
Timemaster
QUOTE(pan24 @ Feb 18 2017, 18:29 ) *
Φιλαθλοι του αρη ειναι ομως
Αν ηταν παναθηναικοι θα εφταιγε ο παναθηναικος,αυτη ηταν εξαρχης η συμφωνια,ο καθενας υπευθυνος για τους οπαδους του


Το βλεμμα απογνωσης-απογοητευσης του πασκουαλ οταν του εξηγει ο βοβορας τι γινεται τα λεει ολα



θεωρητικά δεν είναι του Άρη αλλά επίσημοι ουδέτεροι.
Συν ότι δεν έγιναν επεισόδια και είναι απλά χωροταξικό.
Ενώ πέρασε μισή ώρα για να γίνει προσπάθεια να διευθετηθεί το θέμα.
Αυτό δεν έχει να κάνει με τις ομάδες αλλά με την ομοσπονδία και την αστυνομία.
Αυτοί είναι υπεύθυνοι για να βάλουν το κόσμο να κάτσει στις θέσεις του και να φροντίσουν την ασφάλεια κ.λ.π.
salonikatasos
πώς μπήκαν οι "επίσημοι προσκεκλημένοι" στο γήπεδο
https://www.facebook.com/praktoreiosport/vi...98360553863360/
pan24
QUOTE (Timemaster @ Feb 18 2017, 17:33 ) *
θεωρητικά δεν είναι του Άρη αλλά επίσημοι ουδέτεροι.
Συν ότι δεν έγιναν επεισόδια και είναι απλά χωροταξικό.
Ενώ πέρασε μισή ώρα για να γίνει προσπάθεια να διευθετηθεί το θέμα.
Αυτό δεν έχει να κάνει με τις ομάδες αλλά με την ομοσπονδία.

Πρακτικα ειναι γκρουπ του αρη με σημαιες του αρη ενωμενοι με την διπλα κερκιδα των φιλαθλων του αρη
Μην κανουμε το ασπρο μαυρο
Απο 4.50 ξεκινησε η ιστορια
Μιση ωρα μετα μιλησε ο λασκαρης στα μεγαφωνα ενω μεχρι τοτε εκανε τον κινεζο οτι ολα ειναι οκ

Βελτιωθηκε καπως η κατασταση και ξεκιναει.Για να δουμε
SteelGandalf
Μίνι ζέσταμα και ξεκινάμε!
irving
ο αρης μολις εκανε ενα τεραστιο βημα ωστε οι επομενοι τελικοι (οταν παει με τους 2 μεγαλους) να γινονται στην κρητη (και στην καθε κρητη) με τις συνθηκες που επικρατησαν τοτε. δυστυχως..
Timemaster
QUOTE(pan24 @ Feb 18 2017, 18:36 ) *
Πρακτικα ειναι γκρουπ του αρη με σημαιες του αρη ενωμενοι με την διπλα κερκιδα των φιλαθλων του αρη
Μην κανουμε το ασπρο μαυρο
Απο 4.50 ξεκινησε η ιστορια
Μιση ωρα μετα μιλησε ο λασκαρης στα μεγαφωνα ενω μεχρι τοτε εκανε τον κινεζο οτι ολα ειναι οκ



αυτό προσπαθώ να σου πω.
Δεν είναι θέμα του Λάσκαρη να μιλήσει.

Είναι θέμα ομοσπονδίας και αστυνομίας να κάνουν αυτά.
Τις ανακοινώσεις και τις προσπάθειες να εκκενωθεί η κερκίδα.

ουσιαστικά για μισή ώρα δεν έγινε τίποτα από ομοσπονδία και αστυνομία να διευθετήσουν ένα θέμα που είναι δική τους ευθύνη.

Από αυτό βγαίνει κερδισμένος ο Άρης αλλά δεν είναι δική του ευθύνη.
Ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό.

QUOTE(salonikatasos @ Feb 18 2017, 18:36 ) *
πώς μπήκαν οι "επίσημοι προσκεκλημένοι" στο γήπεδο
https://www.facebook.com/praktoreiosport/vi...98360553863360/



λογικό....
δε πέφτω από τα σύννεφα αλλά υποτίθεται ότι η αστυνομία δε θα επέτρεπε ούτε να πλησιάσεις στο γήπεδο.
Ledas
QUOTE (tuareg @ Feb 18 2017, 17:19 ) *
ολοι αυτοι που εριζουν για τα συμφωνηθεντα τωρα,στο Ηρακλειο χορευαν στο ρυθμο του ΔΓ,ε στο παλε μεσα δε γντ να δωσει το ρυθμο ο ΔΓ
Απο την αλλη οι ευθυνες στην ομοσπονδια που ειναι η διοργανωτρια ετσι?


Κανένας δε χόρευε πουθενά. και τουλάχιστον εδώ μεσα δεν έχω δει κανέναν να λεει οτι καλά γίναν όσα γιναν στο ηράκλειο. Μονο εσυ χαιρεσαι με την όλη κατάσταση και επικροτείς.

pan24 σορρυ αλά θα διαφωνήσουμε πρωτη φορά. Κανένα ασπρο μαύρο δε κάναμε. τα πράγματα είναι απλά. Εγινε ότι και στο ηράκλειο. Αμα θεωρείς ότι δεν υπάρχει θέμα με τους παραπάνω αρειανούς, τότε δεν υπήρχε και στο ηράκλειο, που για βδομάδες σκουζουν.

Ναι τυπικά δεν έχει υπευθυνότητα όυτε αρμοδιότητα ο άρης. Αλλά ποια ακριβώς προσπάθεια έκανε ο λασκαρης, για να τηρηθούν όσα συμφώνησε μετ' ευχαριστιών; Και ναι ο άρης δε θεωρείται γηπεδούχος αλλά είναι το γήπεδο του. Μην τρελαθούμε τώρα με τους τύπους. Μεταξύ μας μιλάμε όχι σε κάποιο δσ παραγόντων
pan24
QUOTE (Timemaster @ Feb 18 2017, 17:41 ) *
αυτό προσπαθώ να σου πω.
Δεν είναι θέμα του Λάσκαρη να μιλήσει.

Είναι θέμα ομοσπονδίας και αστυνομίας να κάνουν αυτά.
Τις ανακοινώσεις και τις προσπάθειες να εκκενωθεί η κερκίδα.

ουσιαστικά για μισή ώρα δεν έγινε τίποτα από ομοσπονδία και αστυνομία να διευθετήσουν ένα θέμα που είναι δική τους ευθύνη.

Από αυτό βγαίνει κερδισμένος ο Άρης αλλά δεν είναι δική του ευθύνη.
Ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό.




λογικό....
δε πέφτω από τα σύννεφα αλλά υποτίθεται ότι η αστυνομία δε θα επέτρεπε ούτε να πλησιάσεις στο γήπεδο.

Το θεμα ειναι οτι απο την στιγμη που μπηκαν η αστυνομια τι να κανει?Να μπουν τα ματ και να αρχισουν να βαρανε κοσμο?Να γινει ολο το γηπεδο ροντεο?

Ο μανος παπαδοπουλος παιρνει την ομαδα στα αποδυτηρια
tuareg
ο παο θα κανει ενσταση επειδη δε συμφωνει με τη διεξαγωγη του αγωνα ....

Παο γερά πάρτο στα χαρτια...
Manimal
QUOTE (salonikatasos @ Feb 18 2017, 17:36 ) *
πώς μπήκαν οι "επίσημοι προσκεκλημένοι" στο γήπεδο
https://www.facebook.com/praktoreiosport/vi...98360553863360/



Όπως καταλαβαίνει ο οποιοσδήποτε, δεν είναι ευθύνη της εκάστοτε ΚΑΕ, αν 15-20 Ταρζαν μπήκαν στο γήπεδο σκαρφαλώνοντας σε σκαλωσιές και δέντρα. Την ευθύνη φέρει αποκλειστικά η αστυνομία, όπως φέρει και ευθύνη για τις φωτοβολίδες που περάστηκαν μέσα στο γήπεδο.
salonikatasos
λάθος να μην κατέβει η ομάδα να παίξει,αφού έτσι κι αλλιώς η διαφορά δυναμικότητας είναι τεράστια.
από όλη αυτή την υπόθεση κερδισμένοι βέβαια βγαίνουν και οι παναθηναΪκοί(αφού οι τελικοί από δω και πέρα θα γίνονται κάθε χρόνο στο ΟΑΚΑ ή στην κρήτη) και οι αρειανοί που γλίτωσαν τον διασυρμό εντός έδρας και θα λένε ότι το έχασαν στα χαρτιά
pan24
Αν σε 10' δεν τηρηθει οτι συμφωνηθηκε ο σχοινας δηλωσε οτι θα κλεισει το φυλλο αγωνα
MaJesty23
QUOTE(tuareg @ Feb 18 2017, 17:44 ) *
ο παο θα κανει ενσταση επειδη δε συμφωνει με τη διεξαγωγη του αγωνα ....
ΠΑΟ γερα παρτο στα χαρτια


Λαθος του ΠΑΟ.Μπαινεις και παιζεις και κλεινεις στόματα...
j-kidd13
Ποσο δυσκολο ειναι η αστυνομια μαζι με την ΚΑΕ Αρης,να προχωρησουν στην εκκενωση των υπεραριθμων θεσεων ωστε να αρχισει ο τελικος?
tuareg
QUOTE (salonikatasos @ Feb 18 2017, 17:48 ) *
λάθος να μην κατέβει η ομάδα να παίξει,αφού έτσι κι αλλιώς η διαφορά δυναμικότητας είναι τεράστια.
από όλη αυτή την υπόθεση κερδισμένοι βέβαια βγαίνουν και οι παναθηναΪκοί(αφού οι τελικοί από δω και πέρα θα γίνονται κάθε χρόνο στο ΟΑΚΑ ή στην κρήτη) και οι αρειανοί που γλίτωσαν τον διασυρμό εντός έδρας και θα λένε ότι το έχασαν στα χαρτιά


πως θα το χασει στα χαρτια ο Αρης αφου ο ΠΑΟ δε κατεβαινει να παιξει?
εντιτ
ο Σχοινας εξηγουσε στο Παπαδοπουλο οτι η χωροταξια του χωρου τωρα ειναι οκ
Timemaster
QUOTE(Manimal @ Feb 18 2017, 18:45 ) *
Όπως καταλαβαίνει ο οποιοσδήποτε, δεν είναι ευθύνη της εκάστοτε ΚΑΕ, αν 15-20 Ταρζαν μπήκαν στο γήπεδο σκαρφαλώνοντας σε σκαλωσιές και δέντρα. Την ευθύνη φέρει αποκλειστικά η αστυνομία, όπως φέρει και ευθύνη για τις φωτοβολίδες που περάστηκαν μέσα στο γήπεδο.



ακρυβώς.

Στα μέτρα ασφαλείας έλεγε ότι η αστυνομία δε θα άφηνε κανείς να πλησιάσει κοντά στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο.
Ότι δε θα άφηνε κανείς να μπει στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο
Ότι δε θα άφηνε να κάτσει κανείς σε θέση που θα έπρεπε να μείνει κενή.

Όλα αυτά δε τα έπραξε η αστυνομία και δε προσπάθησε να τα διορθώσει.

Ακόμα και τώρα σχεδόν μία ώρα μετά η μοναδική προσπάθεια είναι η δήλωση του Λάσκαρη.
Καμία προσπάθεια από αστυνομία ή ομοσπονδία.
Janjuri
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 18 2017, 17:49 ) *
Ποσο δυσκολο ειναι η αστυνομια μαζι με την ΚΑΕ Αρης,να προχωρησουν στην εκκενωση των υπεραριθμων θεσεων ωστε να αρχισει ο τελικος?

Τους...παροτρυνε ο Λασκαρης
Δεν χρειαζεται να βγουν εξω. Εχουν δεν εχουν εισιτηρια, αφου ο αρης αδικειται ουτως η αλλως
Τεσπα, επρεπε να παιξουμε και να κερδισουμε και τις βουβουζελες και τα χαρτια υγειας
T.W.Is.M.
Απλα τα πραγματα, η παρωδια πρεπει να τελειωνει για σημερα(και μονο, γιατι οσο υπαρχει στο χωρο ο γνωστος αγνωστος, θα συνεχιζεται). Να δωσουν μια διορια και να κλεισουν το φυλλο αγωνα. Αν και οι δυο ομαδες βρισκονται στο γηπεδο, ας παιξουν. Αν οχι, οποια ειναι στο γηπεδο, κερδιζει το ματς και πανε ολοι σπιτια τους.
pan24
QUOTE (Timemaster @ Feb 18 2017, 17:50 ) *
ακρυβώς.

Στα μέτρα ασφαλείας έλεγε ότι η αστυνομία δε θα άφηνε κανείς να πλησιάσει κοντά στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο.
Ότι δε θα άφηνε κανείς να μπει στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο
Ότι δε θα άφηνε να κάτσει κανείς σε θέση που θα έπρεπε να μείνει κενή.

Όλα αυτά δε τα έπραξε η αστυνομία και δε προσπάθησε να τα διορθώσει.

Ακόμα και τώρα σχεδόν μία ώρα μετά η μοναδική προσπάθεια είναι η δήλωση του Λάσκαρη.
Καμία προσπάθεια από αστυνομία ή ομοσπονδία.

Καταλαβαινω απολυτα τι λες αλλα τι να κανουν?Αν πανε να τους βγαλουν εξω με τα ματ θα αρχισει ολο το γηπεδο πετροπολεμο μεχρι αυριο
Ασε που δεν ειναι το θεμα στριμωχτουν στην διπλα θυρα
Ειναι οτι δεν επρεπε να βρισκονται καθολου μεσα στο γηπεδο
tuareg
QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 18 2017, 17:52 ) *
Απλα τα πραγματα, η παρωδια πρεπει να τελειωνει για σημερα(και μονο, γιατι οσο υπαρχει στο χωρο ο γνωστος αγνωστος, θα συνεχιζεται). Να δωσουν μια διορια και να κλεισουν το φυλλο αγωνα. Αν και οι δυο ομαδες βρισκονται στο γηπεδο, ας παιξουν. Αν οχι, οποια ειναι στο γηπεδο, κερδιζει το ματς και πανε ολοι σπιτια τους.


α γεια σου...
Timemaster
QUOTE(MaJesty23 @ Feb 18 2017, 18:49 ) *
Λαθος του ΠΑΟ.Μπαινεις και παιζεις και κλεινεις στόματα...



συμφωνώ. Έτσι και αλλιώς με κόσμο ή χωρίς , ο Παο είναι το φαβορί.
Εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσει.

Ε, άσε τον άλλον να έχει τη χαρά ότι κέρδισε στην κερκίδα.

Και μετά βγες και πες ότι κέρδισες μέσα στην έδρα του αντιπάλου όπως κάναμε εμείς στην Τουρκία πριν χρόνια.

Απλά πράγματα. Αν αντί του Άρη ήταν ο Ολυμπιακός θα έλεγα ότι παίζονται πολλά και ότι μέσα στο σαματά όλο αυτό μπορείς να κερδίσεις τα κουκούτσια που θα σου δώσουν την νίκη.
Σήμερα αυτό δε χρειάζετε
Ledas
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 18 2017, 17:49 ) *
Λαθος του ΠΑΟ.Μπαινεις και παιζεις και κλεινεις στόματα...


Σωστός. Να μην έχουν να βγουν και από πάνω. Τους κλεινει στόματα και θα γελάει το παρδαλό κατσίκι, αν ξανακλαψουν και λένε όσα λέγαν τόσο καιρό για αδικίες και για το που καταντα το μπασκετ. Και σέβεσαι και τους παναθηναικους που έκαναν ταξιδι για τον αγώνα.Κανένας αγώνας στα χαρτιά για τον ΠΑΟ, ας αφήσει τους εγωισμους ο γιαννακοπουλος.
MaJesty23
Για μένα κακως πηραμε εισιτηρια....ταλαιπωρια για 1100 ατομα χωρις λόγο. Και τι θα γινόταν εάν ηταν μόνο αρειανοι.Στην Ελλαδα εχουμε θεοποιησει εδρες -πλεονεκτηματα εδρας κτλ.Στο μπασκετ ο καλύτερος κερδιζει, ο κοσμος ουτε σουταρει ούτε παιζει άμυνα.

Μου χει τύχει λογω επεισοδιων να κάνω ζεσταμα 1 ωρα...παιζει να ήταν το χειρότερο ματς που εχω δει/παιξει απο καταβολής μπασκετ biggrin.gif
Janjuri
φανταζομαι οι αρμοδιοι εκριναν οτι οι υπεραριθμοι μπασκετικοι του αρεως απομακρυνθηκαν επειδη δεν τους ακουνε
j-kidd13
Η ΚΑΕ Αρης αναλαμβανει την ευθυνη για την διεξαγωγη του αγωνα,και για ο,τι προκυψει.
Ο Μανος Παπαδοπουλος δηλωσε πως αν συμβει το παραμικρο,αν υπαρξει οποιαδηποτε μετακινηση οπαδων κλπ,θα αποχωρησει οριστικα.

Τοσες ανατροπες δεν τις ονειρευτηκε ουτε ο Κομποταρος...
whaler
Θα αρχίσει ο αγώνας κατά πως φαίνεται. Και θα ήταν και χαζομάρα του ΠΑΟ να μην παίξει για πολλούς λόγους.

Επόμενο κεφάλαιο: Χουλιγκανισμοί και επεισόδια και οριστική διακοπή αγώνα.
back2back
Τελικά πολύ κακό για το τίποτα
Dreamerpanos
QUOTE (kouch @ Feb 18 2017, 17:57 ) *
Επόμενο κεφάλαιο: Χουλιγκανισμοί και επεισόδια και οριστική διακοπή αγώνα.


Τους μισώ τους spoilers smiley.gif
tuareg
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 18 2017, 17:57 ) *
Η ΚΑΕ Αρης αναλαμβανει την ευθυνη για την διεξαγωγη του αγωνα,και για ο,τι προκυψει.
Ο Μανος Παπαδοπουλος δηλωσε πως αν συμβει το παραμικρο,αν υπαρξει οποιαδηποτε μετακινηση οπαδων κλπ,θα αποχωρησειι οριστικα.

Τοσες ανατροπες δεν τις ονειρευτηκε ουτε ο Κομποταρος...


αυτο περι ευθυνης που λες δεν ειπωθηκε ποτε και απο κανενα
Quincy
QUOTE(salonikatasos @ Feb 18 2017, 15:48 ) *
(αφού οι τελικοί από δω και πέρα θα γίνονται κάθε χρόνο στο ΟΑΚΑ ή στην κρήτη)


Πάντως για όσα έγιναν στην Κρήτη δεν υπήρχε η ανάλογη ευαισθησία. Όμως ο Άρης θα το πληρώσει ακριβά το σημερινό γιατί δεν είναι τόσο δυνατή ομάδα -και δεν μένει στο αγωνιστικό κομμάτι αυτό-. 41.gif

Ας παραιτηθεί τουλάχιστον ο Βασιλακόπουλος πλζ
sacarame
+ 1 φάουλ στον tuareg για εμπρηστικό ποστ...

Συνεχίζουμε...
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 18 2017, 17:57 ) *
Η ΚΑΕ Αρης αναλαμβανει την ευθυνη για την διεξαγωγη του αγωνα,και για ο,τι προκυψει.
Ο Μανος Παπαδοπουλος δηλωσε πως αν συμβει το παραμικρο,αν υπαρξει οποιαδηποτε μετακινηση οπαδων κλπ,θα αποχωρησειι οριστικα.

Τοσες ανατροπες δεν τις ονειρευτηκε ουτε ο Κομποταρος...


Γιατι να αναλαβει ευθυνη η ΚΑΕ Αρης ή η ΚΑΕ Παναθηναικος; Ειναι τελικος κυπελλου που συμφωνηθηκε να γινει στην εδρα του Αρη. Δεν ειναι εντος εδρας παιχνιδι του Αρη.
Φανταζομαι οτι ο Παπαδοπουλος δε θα κουνηθει απο τη θεση του οτι μετακινηση κι αν γινει, που δε θα ειναι επικινδυνη για τους παιχτες, αν κερδιζει με 10-15 ποντους...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.