Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague 2011-2012 off topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
str
αν εισαι ελληνας του εξωτερικου μαρασα..τοτε αναγνωριζω οτι οκ...ισως η ειρωνια μου αστοχησε ... δεκτη η ενσταση σου...αλλα ανεφερα εξαρχης οτι απαντησα ειρωνικα..ημουν ειλικρινης....

παντως επειδη ανεφερες οτι ησουν και 5 χρονια διατητης...

θα επρεπε να εχεις δει οτι σε ολη την σειρα, αλλα και του ολυμπικου συμπεριλαμβανομενης την οποια ειδα, οι διαιτητες σφυριζουν οχι απλως υπερβολικα αλλα κατι παραπανω..θεωρω οτι αυτες ηταν οι εντολες της ευρωλιγκας ή στην χειροτερη οι ιδιοι οι διαιτητες αποφασισαν να τηρησουν τετοια σταση ωστε να εχουν το κεφαλι τους ησυχο....
οποιος παικτης τολμησει να συμμετασχει στη φαση με τροπο που μπορει να θυμιζει φαουλ , το σφυριζουν αμεσως..

αν αυτο εσυ δεν μπορεσες να το δεις τοτε τσαμπα και τα 30 χρονια μπασκετ και τα 5 χρονια διατητης... ηταν ηλιου φαεινοτερο...
το αποτελεσμα ομως επιασε...σε ολη τη σειρα του παο-μακαμπι σφυριχτηκαν απειρα φαουλ που δεν εγιναν ποτε..οι παικτες ομως δεν διαμαρτυροταν γιατι αντιληφθηκαν οτι ετσι σφυριζουν και στις δυο μεριες του γηπεδου...αυτο δεν σημαινει οτι δεν αδικηθηκαν ομαδες...αλλα εσυ επιμενεις οτι ο παναθηναικος σπρωχθηκε για να παρει την νικη...
το μονο που μπορω να συμπερανω ειναι οτι μαλλον απο ολη τη σειρα ειδες μονο τα τελευταια 2 λεπτα του χτεσινου ματς....
bbplayer
QUOTE (spysta @ Apr 6 2012, 15:33 ) *
απο χθες στο ΟΑΚΑ ..
Αυτος εδω τωρα θα σφυριξει ξανα στους τελικους Παναθηναικου Ολυμπιακου ???Θα φοραει και την περιβοητη φορμα ?? laugh.gif laugh.gif αααχ θεε μου θεε μου τι να πεις



τεσπα


Δεν ξέρω εάν θα σφυρίξει γιατί ο Ολυμπιακός έχει ζητήσει να εξαιρεθούν τα τρία τέταρτα της ΚΕΔ. Ένας άνθρωπος που ασχολείται με το μπάσκετ από το πόστο της διαιτησίας πήγε να δει το 5ο ματς ανάμεσα στον πρωταθλητή ευρώπης και την περσινή φιναλιστ. Το παράξενο και το συνομωσιολογικό ποιο είναι ?
Μπας και έπρεπε να μεταμφιεστεί για να κυκλοφορεί ελεύθερα και να πηγαίνει όπου θέλει ? Σαν την Κάρλα Μπρούνι στο μετρό ένα πράμα...
Μήπως δεν ήταν δικαίωμά του? Ποιος ενοχλήθηκε ? Ο Πίκουλας , ο Βαρλάς ή ο red peper? κάποιος άλλος ασήμαντος ίσως ? (δεν εννοώ εσένα)

Ε και ?

"Παιχταράδες" όλοι μας, το έχει η φάρα μας άλλωστε, γι αυτό και καταντήσαμε εδώ που είμαστε

QUOTE (PARISINOS @ Apr 6 2012, 17:01 ) *
Για τους υπολοιπους εχω να πω οτι αν ΔΕΝ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΝΕ , τοτε με την ΤΣΣΚΑ δνε θα εχουμε τυχη. Οχι οτι δεν παιζουν με παθος, αλλα πρπει να εχουν ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ.


Για να υπάρχει συγκέντρωση πρέπει να "ακούει" και το μυαλό και το κορμί. Και το κορμί έχει μεγαλώσει πια. Δεν είναι τυχαίο που χάνουμε τις διαφορές στο τέλος. Παίζει ρόλο σημαντικό και η κούραση
spysta
QUOTE(bbplayer @ Apr 6 2012, 14:26 ) *
Δεν ξέρω εάν θα σφυρίξει γιατί ο Ολυμπιακός έχει ζητήσει να εξαιρεθούν τα τρία τέταρτα της ΚΕΔ. Ένας άνθρωπος που ασχολείται με το μπάσκετ από το πόστο της διαιτησίας πήγε να δει το 5ο ματς ανάμεσα στον πρωταθλητή ευρώπης και την περσινή φιναλιστ. Το παράξενο και το συνομωσιολογικό ποιο είναι ?
Μπας και έπρεπε να μεταμφιεστεί για να κυκλοφορεί ελεύθερα και να πηγαίνει όπου θέλει ? Σαν την Κάρλα Μπρούνι στο μετρό ένα πράμα...
Μήπως δεν ήταν δικαίωμά του? Ποιος ενοχλήθηκε ? Ο Πίκουλας , ο Βαρλάς ή ο red peper? κάποιος άλλος ασήμαντος ίσως ? (δεν εννοώ εσένα)

Ε και ?

"Παιχταράδες" όλοι μας, το έχει η φάρα μας άλλωστε, γι αυτό και καταντήσαμε εδώ που είμαστε

βρε ας παει οπου θελει ο ανθρωπος .. αλλα γιατι δεν περναει να δει και το Ολυμπιακος Σιενα απο το ΣΕΦ??
Και αυτο ματσαρα ηταν wink.gif !!! tongue.gif
bbplayer
QUOTE (spysta @ Apr 6 2012, 17:32 ) *
βρε ας παει οπου θελει ο ανθρωπος .. αλλα γιατι δεν περναει να δει και το Ολυμπιακος Σιενα απο το ΣΕΦ??
Και αυτο ματσαρα ηταν wink.gif !!! tongue.gif


ματσάρα από τις λίγες και το εννοώ (για το τελευταίο λέω) αλλά παίζει και να ήταν το τελευταίο του εάν πήγαινε
Nuntius
QUOTE (str @ Apr 6 2012, 16:37 ) *
το αποτελεσμα ομως επιασε...σε ολη τη σειρα του παο-μακαμπι σφυριχτηκαν απειρα φαουλ που δεν εγιναν ποτε..οι παικτες ομως δεν διαμαρτυροταν γιατι αντιληφθηκαν οτι ετσι σφυριζουν και στις δυο μεριες του γηπεδου...αυτο δεν σημαινει οτι δεν αδικηθηκαν ομαδες...


Με άλλα λόγια consistency. Μακάρι να υπήρχε συνέχεια κάτι τέτοιο.
spysta
QUOTE(bbplayer @ Apr 6 2012, 14:36 ) *
ματσάρα από τις λίγες και το εννοώ (για το τελευταίο λέω) αλλά παίζει και να ήταν το τελευταίο του εάν πήγαινε

εε ειδες και μονο που το λεμε .. αποδυνκνειει οτι υπαρχει καποιος καπνος.Και ειδικα για τον συγκεκριμενο το ξερει κ εχει μιλησει μεχρι και ο Θανασης rolleyes.gif
Θα μπορουσε αν μη τι αλλο ,οταν σε λιγοτερο απο 1 μηνα ερχονται οι τελικοι ,να μην κοβει βολτες στις εξεδρες του ΟΑΚΑ.

βεβαια σε κανεναν δεν μπορεις να πεις τι θα κανει .. αλλα δεν το λες και το σωστοτερο πραγμα εν ενεργεια διαιτητης (ειδικα με το ιστορικο του Τομι) να παρουσιαζεται στην εδρα ενος απο των δυο αιωνιων .. λιγο πριν τις σημαντικες αναμετρησεις για το πρωταθλημα.Γιατι να δειξει τετοια προτιμηση ??

φαντασου να εκοβε βολτες στο Καραισκακι ο Καλοπουλος πχ σε αγωνα Τσαμπιονς Λιγκ των Ερυθρολευκων και την προηγουμενη ημερα να ειχε στο ΟΑΚΑ Παναθηναικος Ατλετικο Μαδριτης ?? Εεε εμενα καπως μου φαινεται αυτο ..

εγω ποτε δεν καταλαβα γιατι ο ιδιος ο Τομι δεν ζητησε να μην ξανασφυριξει ντερμπυ αφου ο ΟΣΦΠ του εχει σπηλωσει τοσο πολυ την υποληψη .. να πει ..κυριοι δεν με νοιαζει δεν εχω καποιο συμφερον οποτε δηλωνω εγω κολλημα και δεν ξανασφυριζω ΠΑΟ ΟΣΦΠ.

τεσπα .. πολυ ασχοληθηκαμε!!Κριμα ειναι γιατι ειδαμε μπασκεταρες στα φετινα πλει οφφς και ας εστιασουμε εκει
tzagasdog
QUOTE(str @ Apr 6 2012, 16:37 ) *
θα επρεπε να εχεις δει οτι σε ολη την σειρα, αλλα και του ολυμπικου συμπεριλαμβανομενης την οποια ειδα, οι διαιτητες σφυριζουν οχι απλως υπερβολικα αλλα κατι παραπανω..θεωρω οτι αυτες ηταν οι εντολες της ευρωλιγκας ή στην χειροτερη οι ιδιοι οι διαιτητες αποφασισαν να τηρησουν τετοια σταση ωστε να εχουν το κεφαλι τους ησυχο....
οποιος παικτης τολμησει να συμμετασχει στη φαση με τροπο που μπορει να θυμιζει φαουλ , το σφυριζουν αμεσως..


ΤΙ???.... φιλε Ολυμπιακός Σιένα δεν είδες σίγουρα για να λες αυτα που λες. Μιλάμε για επικό ξύλο στη σειρά

συμφωνώ επίσης με Παρισινό στο φάουλ στο 3ποντο.... Ανυπαρκτο.
Η φάση με το καλάθι και φάουλ ήταν όμως. Εγώ είδα καθαρό τράβηγμα στην αρχή της προσπάθειας. Όπως μάλλον ήταν και του ΔΔ αλλα δεν έδειξε ποτέ καλό replay οποτε δεν ξέρω.
Nuntius
Εγώ νομίζω πως στο τρίποντο υπήρχε φάουλ μιας και ο αμυνόμενος (Καϊμάκ ή Πέρπε δεν είμαι σίγουρος) ξεκάθαρα βάζει το χέρι του στους αγκώνες του Πνίνι κατά την διάρκεια του shooting motion.

Από την άλλη, δεν θεωρώ πως υπήρχε φάουλ του Διαμαντίδη στον Οχαγιόν σε εκείνη την φάση στη base line και φυσικά δεν θεωρώ πως υπήρχε πιθανότητα ή λογική να δώσει κάποιος φάουλ στο κατέβασμα τη μπάλας στα 5" αν δεν υπάρχει ξεκάθαρο τάκλιν.

Τώρα για το φάουλ που κέρδισε ο Διαμαντίδης. Έκανε ο άλλος το λάθος και έβαλε το χέρι του. Ας μην το έκανε. Ο Διαμαντίδης δεν είναι βλάκας για να μην το κερδίσει σε εκείνη την στιγμή.

Γενικά, την διαιτησία την θεώρησα καλή. Υπήρχε consistency σε μεγάλο βαθμό κατά τη διάρκεια της σειράς και αυτό είναι κάτι που θέλω να βλέπω.
Gravedigger
QUOTE (Marasa @ Apr 6 2012, 15:20 ) *
Μεχρι χθες ειχα μια μεγαλη συμπαθεια στο Παναθηναικο αλλα βλεπωντας τα τελευταια λεπτα της αναμετρησης δεν αντεξα αλλο αυτην την παρωδια και εκλεισα την τηλεοραση τα τελευταια δευτερολεπτα!
Βλεπω πρωτα ενα ανυπαρκτο φαουλ που δινουν οι διαιτητες υπερ του Καιμακογλου που καΝΕΙ ΑΙΡΜΠΟΛ κατω απο την μπασκετα εκει που κανει τις προσποιοισεις μετα βλεπω το καθαροτατο φαουλ που κανει ο Διαμαντιδης στον Οχαγιον και αντι να βαρεσουν βολες οι Εβραιοι παιρνει και την μπαλα ο ΠΑΟ και τριτη φαση χρεωνετε με φαουλ ο λανγκτον επειδει τολμισε να ενοχλησει ο αερας του τον Διαντιδη!
ΑΗΔΙΑ!

Μάλλον τον Langford εννοείς..Ο Langton αποσύρθηκε φέτος...
nestoras kommatos
Sentragoal:


ΑΦΗΣΕ ΑΙΧΜΕΣ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ

Λάβρος κατά της διαιτησίας ο Μπλατ!


http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129007772


Το παραθέτω απλώς για να μη μας βγάζουν και τρελούς κάποιοι (ή προκατειλημμένους). Ο Μπλατ φυσικά θα έλεγε τα δικά του για τη διαιτησία ούτως ή άλλως.

Για να μην ''αρπαχτούν΄΄ κάποιοι ο ΠΑΟ ναι πέρασε δίκαια στο φάιναλ 4. Και ναι ο μπασκετικός ΠΑΟ είναι η μεγαλύτερη ομάδα στην ιστορία του ελληνικού αθλητισμού. Ωστόσο όταν η διαιτησία τον παίζει καλά θα το λέμε. Όπως ακριβώς ο Ολυμπιακός είχε υπέρ του τη διαιτησία στο ματς με τη Σιένα στον τέταρτο αγώνα (ο Σπανούλης ακόμα βαράει βολές). Όπως ακριβώς η διαιτησία έπαιξε ΤΣΣΚΑ στο δεύτερο ημίχρονο του τελικού του Βερολίνου και πάει λέγοντας.

Ζητώ συγνώμη πραγματικά αν το παρατράβηξα το θέμα διαιτησία και εγώ. Πιστέψτε με, δεν έχω κάτι με τον ΠΑΟ. Όποιος είναι καλύτερος ας κερδίζει. Όπως δίκαια κατέκτησε τα προηγούμενα πρωταθλήματα Ευρώπης ο ΠΑΟ.
επαθα λαστιχο
κατι για τον σχοινα.ο παπουτσελης,ναι ο γνωστος,στα νειατα του ηταν συνδεσμιτης της 13.ξεσκιστε τον σχοινα για ο,τι εχει να κανει για την διατησια του και μονο αυτη.οι διαιτητες εχουν καθε δικαιωμα να πηγαινουν σε οποιο ματς γουσταρουν.καταλαβαινω οτι μπορει να προκαλει,αλλα ειναι δικαιωμα του.παιδες κατι τελευταιο για να καταλαβετε οτι στην ελλαδα ειμαστε τοσο υποψιασμενοι δικαιως η αδικως.στην γερμανια,προεδρος της αντιστοιχης επο(οχι της σουπερ λιγκ,προσεξτε το),ηταν για χρονια ο.....μπεκενμπαουερ,δηλαδη ο προεδρος της μπαγερν!και φυσικα συνεπεσαν αυτες του οι 2 ιδιοτητες.δεν κινηθηκε το παραμικρο.αλλη νοοτροπια
str
QUOTE(tzagasdog @ Apr 6 2012, 17:57 ) *
ΤΙ???.... φιλε Ολυμπιακός Σιένα δεν είδες σίγουρα για να λες αυτα που λες. Μιλάμε για επικό ξύλο στη σειρά


ειδα φιλαρακι ειδα.. αλλα μαλλον δεν θυμασαι τον λαβρινοβιτσ να φορτωνεται με κατι φαουλ ανυπαρκτα μονο και μονο που εμπαινε στη φαση..
το ιδιο ισχυει και για παικτες του ολυμπιακου....απλα μου εχουν αποτυπωθει κανα δυο φασεις του λαβρινοβιτς και το ανεφερα...

δεν θελω να σε πεισω...οτι νομιζεις...
παιχνιδι 1
σιενα 1 με 5 φαουλ, 3 με 4 φαουλ συνολο 24
ολυμπιακοσ 2 με 5 φαουλ , 1 με 4 φαουλ συνολο 25
παιχνιδι 2
σιενα 4 με 4 φαουλ συνολο 28
ολυμπ. 2 με 5 φαουλ συνολο 28
παιχνιδι 4
σιενα 1 με 5 φαουλ, 3 με 4 φαουλ συνολο 26
ολυμπ. 3 με 3 φαουλ συνολο 18

τα παραθετω διοτι ειχα χρονια να δω να αποβαλλονται σε ματς τοσοι πολλοι παικτες...και μαλιστα οχι αναλωσιμοι σε φαουλ βολων...και τα φαουλ αυτα αφορουν λιγους σχετικα παικτες διοτι η σιενα ειδικα ειχε πολλους παικτες με DNP ή ελαχιστο χρονο συμμετοχης...

ξεφυγα λιγο... οσον αφορα τα ματς του παναθηναικου θεωρω πασιφανες οτι και στα 5 ματς οτι οι διαιτητες ειχαν σφυριχτρες που λειτουργουσαν με το κλεισιμο του βλέφαρου..αλλα εξηγησα πιο πανω ποιο πιστευω ηταν το σκεπτικο τους...
tzagasdog
QUOTE(str @ Apr 6 2012, 21:11 ) *
ειδα φιλαρακι ειδα.. αλλα μαλλον δεν θυμασαι τον λαβρινοβιτσ να φορτωνεται με κατι φαουλ ανυπαρκτα μονο και μονο που εμπαινε στη φαση..
το ιδιο ισχυει και για παικτες του ολυμπιακου....απλα μου εχουν αποτυπωθει κανα δυο φασεις του λαβρινοβιτς και το ανεφερα...

δεν θελω να σε πεισω...οτι νομιζεις...
παιχνιδι 1
σιενα 1 με 5 φαουλ, 3 με 4 φαουλ συνολο 24
ολυμπιακοσ 2 με 5 φαουλ , 1 με 4 φαουλ συνολο 25
παιχνιδι 2
σιενα 4 με 4 φαουλ συνολο 28
ολυμπ. 2 με 5 φαουλ συνολο 28
παιχνιδι 4
σιενα 1 με 5 φαουλ, 3 με 4 φαουλ συνολο 26
ολυμπ. 3 με 3 φαουλ συνολο 18

τα παραθετω διοτι ειχα χρονια να δω να αποβαλλονται σε ματς τοσοι πολλοι παικτες...και μαλιστα οχι αναλωσιμοι σε φαουλ βολων...και τα φαουλ αυτα αφορουν λιγους σχετικα παικτες διοτι η σιενα ειδικα ειχε πολλους παικτες με DNP ή ελαχιστο χρονο συμμετοχης...

ξεφυγα λιγο... οσον αφορα τα ματς του παναθηναικου θεωρω πασιφανες οτι και στα 5 ματς οτι οι διαιτητες ειχαν σφυριχτρες που λειτουργουσαν με το κλεισιμο του βλέφαρου..αλλα εξηγησα πιο πανω ποιο πιστευω ηταν το σκεπτικο τους...



Ναι μέσα έπεφτε το σπρώξιμο της αρκούδας και έδιναν κάτι αστεία φάουλ στα σκρίν. Εκατέρωθεν όμως....

Ο ολυμπιακός έπαιξε με το παιχνίδι της Σιένα και κέρδισε. Αυτό κάνει τη πρόκρισή του ακόμη μεγαλύτερη.
bbplayer
QUOTE (PARISINOS @ Apr 6 2012, 17:01 ) *
Τωρα παμε φαιναλ 4 . θα παιξουμε με τη ΤΣΣΚΑ που για μενα ειναι καλυτερη ομαδα. Το πιθανοτερο ειναι οτι θα χασουμε . Και εκει θα βγουνε οι του ΠΑΟ, και θα κλαιγονται για τη διαιτησια. Εδω θα μαστε και θα τα δειτε. Το μυστικο λοιπον ειναι οτι ΟΥΤΕ κει θα φταιει η διαιτησια . Απλα ειμαστε χειροτεροι απο την ΤΣΣΚΑ. smiley.gif


"οι του ΠΑΟ" (οι του ΟΣΦΠ, οι του ΑΡΗ κοκ) δεν είναι καμια άμορφη μάζα που άγεται και φέρεται .
Είναι άνθρωποι που βλέπουν ότι βλέπουν και κρίνουν όπως κρίνουν και λένε την άποψή τους όπως αυτοί νομίζουν.
Και εν πάση περιπτώσει , μετά από 2η ήττες του Παναθηναϊκού στη σειρά , η συντριπτική πλειοψηφία των ποσταρισμάτων ήταν ότι χάσαμε δίκαια. Εαν στα 50 ποστ , στάθηκαν ένα δυο στη διαιτησία δε λέει κάτι. Άρα η γενίκευση είναι μάλλον άστοχη
PARISINOS
QUOTE(bbplayer @ Apr 6 2012, 19:59 ) *
"οι του ΠΑΟ" (οι του ΟΣΦΠ, οι του ΑΡΗ κοκ) δεν είναι καμια άμορφη μάζα που άγεται και φέρεται .
Είναι άνθρωποι που βλέπουν ότι βλέπουν και κρίνουν όπως κρίνουν και λένε την άποψή τους όπως αυτοί νομίζουν.
Και εν πάση περιπτώσει , μετά από 2η ήττες του Παναθηναϊκού στη σειρά , η συντριπτική πλειοψηφία των ποσταρισμάτων ήταν ότι χάσαμε δίκαια. Εαν στα 50 ποστ , στάθηκαν ένα δυο στη διαιτησία δε λέει κάτι. Άρα η γενίκευση είναι μάλλον άστοχη


Καλα οταν ελεγα ''οι του ΠΑΟ'' προφανως δεν εννοουσα ολος ο κοσμος . Γενικα απλα ηθελα να δειξω οτι οταν χανεις, παντα υπαρχει μεριδα εκεινη , που θα το ριξει στην διαιτησια,αντι να κοιταξει τα αντικειμενικα αιτια της ηττας.

Σαν τον μπλατ, που τωρα ειδα οτι μιλησε γιατη διαιτησια στο τεταρτο παιχνιδι (κατι επρεπε να πει βεβαια και αυτος στους ισραηλινους, οποτε δεν τον κακιζω, και τον δικαιολογω. Οι δηλωσεις του ειναι ο κλασσικος διπλοματικος ελιγμος, να ριξει το φταιξιμο αλλου. Δεν ειναι αλλωστε τυχαιο οτι μιλησε μονο οταν γυρισε ισραηλ-αρα σε αυτους απευθυνοταν μονο η δηλωση, γιατι αλλιως θα την εκανε απο πριν και ουτε ειναι τυχαιο οτι μιλησε ιδιαιτερα για τον τεταρτο τελικο στην εδρα της μακαμπι, μιας και αυτον τον εκοφτε περισσοτερο να δικαιολογησει).

Και μονο ομως που μιλησε για διαιτησια σε εκεινο το παιχνιδι , χανει το δικιο του. Παιχνιδι που εισαι τραγικος παντου (4/23 τριποντα, 47 ρανκινγ ενω ο αντιπαλος εχει 95) απλα δεν γινεται να το κερδισεις και δεν σου φταιει η διαιτησια. Και αυτο το ξερει ο μπλατ, γι αυτο και τις δηλωσεις τις εκανε ΜΟΝΟ στο ισραηλ.

Η μακαμπι ηταν χειροτερη ομαδα απο τον ΠΑΟ . Και οχι μονο αυτο , αλλα ΕΠΑΙΞΕ και χειροτερα στα περισσοτερα παιχνιδια. Δεν μπορει να σου φταιει η διαιτησια. Το ειχα πει αλλωστε απο την αρχη οταν μας κερδισε στο ΟΑΚΑ. Ειχα πει οτι θα γινουν δυο κλειστα παιχνιδια στο ισραηλ και ειναι μαθηματικως βεβαιο οτι το ενα θα το παρουμε. Ε στην μακαμπι, δεν τους αρεσουν τα μαθηματικα. Ηθελαν να πανε τρια παιχνιδια στον ποντο (κυριολοεκτικα) και ειχαν την απαιτηση να τα κερδισουν ολα. Μολις εγινε το αναμενο και εκατσε η μπιλια στον απεναντι , αρχισαν να φωναζουν smiley.gif

Οτι ναναι δηλαδη.

Oταν χανεις στον αθλητισμο, αρκετοι τα ριχνουν στην διαιτησια. Ειτε μιλαμε για ισραηλινους, ειτε για ελληνες, ειτε για κοκκινους , ειτε για πρασινους και παει λεγοντας. Εμεις δεν μιλησαμε στα δυο παιχνιδια, γιατι οσο δεν εχουμε αποκλειστει, εχουμε την εμπιστοσυνη οτι η ομαδα θα το γυρισει.
Αν χθες ειχαμε χασει με το τριποντο -βολες η αν ειχε δωσει ο διαιτητης κανα φαουλ στο τελευταιο δευτερολεπτο, θα ειχε πεσει ο σερβερ εδω μεσα (αντι να κοιταξουμε οτι αυτοκτονησαμε χανοντας 5 βολες σε 30 δευτερα).
T.W.Is.M.
QUOTE(nestoras kommatos @ Apr 6 2012, 19:29 ) *
Sentragoal:


ΑΦΗΣΕ ΑΙΧΜΕΣ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ

Λάβρος κατά της διαιτησίας ο Μπλατ!


http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129007772



Επρεπε καποιος να αναρωτηθει γιατι ο Μπλατ δε βγηκε μετα το 3ο ματς να πει οτι οι Ελληνες παλι εχασαν επιτηδες... icon_drunk.gif
Old fashioned
πότε θα ανοίξει το topic για το F4 της Κωνσταντινούπολης?
morrison
Σύντομα..προς το παρόν γράφουμε εδώ... smile.gif
bbplayer
QUOTE (Nuntius @ Apr 8 2012, 00:10 ) *
Εγώ που δεν την είδα τυφλός είμαι ή δεν πρόσεχα εκεί που έπρεπε? tongue.gif




δε μπόρεσα να καταφέρω κάτι καλύτερο. Ειναι και λίγο θολή . Πιθανόν στο replay να φαίνεται καλύτερα
Nuntius
QUOTE (bbplayer @ Apr 8 2012, 00:43 ) *


δε μπόρεσα να καταφέρω κάτι καλύτερο. Ειναι και λίγο θολή . Πιθανόν στο replay να φαίνεται καλύτερα


I see. Και πάλι δεν βλέπω κάτι μεμπτό tongue.gif
T.W.Is.M.
Απωλεια για την ΤΣΣΚΑ εν οψει φαιναλ φορ. Αν ισχυει οντως βεβαια, γιατι μεχρι στιγμης δε βρηκα αλλου δημοσιευμενη την ειδηση.

ΥΓ. Τελικα τη βρηκα και αλλου.
ΥΓ2. Τωρα να πω οτι χαιρομαι αν δεν παιξει θα ειμαι κακος?
ViC
http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...-4.1735461.html

απώλεια μεγατόνων για την ΤΣΣΚΑ. Ας πρόσεχαν οι γιατροί τους, δεν τους φταίει κανείς...

edit: με πρόλαβε ο T.W.Is.M. Διαφορά φάσης Τ/3
Manu7
Kαλά ντάξει...Φαντάζομαι πιο πολύ ραγισμένο θα ήταν το ποδάρι του παρά σπασμένο..

Κατά τα άλλα , Ζοτς ξεκόλλα πια...Μένει να δω και ότι ο Κριάπα θα έχει ίωση πριν τον ημιτελικό και θα τα έχω δει όλα...tongue.gif
kseplenhs
Ο κρστιτς ήταν τραυματίας απο τη μέρα που γεννήθηκε.Ο ζότς αποφάσισε να πονέσει τώρα.

ζοτς facts ... banana.gif
str
QUOTE(kseplenhs @ Apr 16 2012, 14:16 ) *
Ο κρστιτς ήταν τραυματίας απο τη μέρα που γεννήθηκε.Ο ζότς αποφάσισε να πονέσει τώρα.

ζοτς facts ... banana.gif

smiley.gif smiley.gif smiley.gif

ξεπερασε και τον τσακ???
plo koon
Η μόνη έκφραση που μου έρχεται στο μυαλό με την ιστορία είναι "Ρεζίλι των σκυλιών". Αν , δε, χάσουν και το F4 θα πρέπει να κοπανήσουν το κεφάλι τους στον τοίχο. Αρκετές φορές.

Πολύ καλό νέο για τον ΠΑΟ. Και γενικά αλλάζουν οι ισορροπίες στο F4.
olympiakos
με Νέναντ οι πιθανότητες ήτανε 70-30 τώρα πήγε αυτόματα στο 50-50....

Υ.Γ για εμάς τους ολυμπιακούς τι γίνεται με τον Μαικλ ? προλαβαίνει ? μήπως υποτροπίασε ?? smiley.gif
lakersdynasty
Ενα μεγαλο Ευχαριστω στον TWISM

Βρισε βρισε τους Σερβους τον ενα τον φαγαμε.

Good work thumbsup.gif
Zoys
Click to view attachment
ALdaperan
Καλά μην ενθουσιάζεστε
Δεν ξέρουμε καν αν είναι αλήθεια !
Και αν είναι , έχουμε ακόμα 1 μήνα μπορεί να γιάνει το παιδί tongue.gif
jovan
QUOTE(olympiakos @ Apr 16 2012, 20:27 ) *
Υ.Γ για εμάς τους ολυμπιακούς τι γίνεται με τον Μαικλ ? προλαβαίνει ? μήπως υποτροπίασε ?? smiley.gif

Ποίο πιθανό να για μας είναι να τραυματιστούν Ντόρσευ και Χάινς μαζί και να πάμε χωρίς σέντερ στο φ4!!! blink.gif
pete7
δεν ξερω αν εχουν κανει βουντου αλλα τετοια τυχη ο παο κανεις αλλος

εμεις ελπιζω να μην εχουμε απωλειες γιατι πολυ ατυχοι ειμαστε

1 μηνα θελουμε δεν ξερουμε αν οντως λειπει ο κρσιτς



ενας φιλος λογω οτι ξερει την τυχη του παο εγραψε πριν καιρο οτι σιγουρα θα τραυματιστουν παικτες τσσκ κ εχει πεσει μεσα μεχρι τωρα δυστηχως smiley.gif
Ginobili
Αυτό το έμφυτο αίσθημα ατυχίας-αδικίας-κακομοιριάς...στον Ολυμπιακό του έχει κάνει μεγάλο κακό όλα αυτά τα χρόνια.
plo koon
QUOTE (Ginobili @ Apr 17 2012, 14:47 ) *
Αυτό το έμφυτο αίσθημα ατυχίας-αδικίας-κακομοιριάς...στον Ολυμπιακό του έχει κάνει μεγάλο κακό όλα αυτά τα χρόνια.

Επίκτητο είναι. Και αν και δεν είμαι αντικειμενικός, θεωρώ ότι είναι δικαιολογημένο (στους τραυματισμούς αναφέρομαι πάντα).
T.W.Is.M.
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 16 2012, 22:43 ) *
Ενα μεγαλο Ευχαριστω στον TWISM

Βρισε βρισε τους Σερβους τον ενα τον φαγαμε.

Good work thumbsup.gif


Τι μου δινεις αν μεχρι τις 11/5 φαω και τον αλλο?
Αν και γι αυτον η λυση δεν ειναι να μην παιξει. Ειναι να παιξει ασχημα, γιατι τοτε ειναι ακομα χειροτερος.
pete7
γιατι ειμαστε τυχεροι οταν ο καλυτερος παικτης που αγοραζεις κ τραυματιζεται σου χαλαει ολη την δουλεια

οταν εισαι φαβορι αλλα χανεις απο μια μπανταλονα

οταν καθε χρονο εχουμε τραυματισμους μεγαλους περα απο φετος κ ελπιζω να συνεχιστει

ειμαστε ατυχοι

ο παο ειναι λογω ζοτς κ αυτο το ειδαμε κ με παρτιζαν κ με μπανταλονα τι να πει κανεις
εμενα αυτο με πειραζει οτι παντα εχουμε προβληματα κ ελπιζω φετος μεχρι τελος χρονιας να παμε καλα
rchos
QUOTE(Ginobili @ Apr 17 2012, 14:47 ) *
Αυτό το έμφυτο αίσθημα ατυχίας-αδικίας-κακομοιριάς...στον Ολυμπιακό του έχει κάνει μεγάλο κακό όλα αυτά τα χρόνια.


διαφωνω μαζι σου.
το μεγαλο κακο το κανει η σκεψη οτι ο παναθηναικος ειναι τοσο τυχερος που οτι και να γινει ολα θα του πανε καλα.
αυτο που λες εσυ εχει λογους να το στηριξει ενας ολυμπιακος αυτο που λεω εγω ειναι απλα αστειο και επικινδυνο για την ομαδα και την προσπαθεια της.

οπως και να το κανουμε ο ολυμπιακος στο θεμα τραυματισμων εχει σταθει αρκετα ατυχος.
bbplayer
Τραυματισμούς έχει και ο Παναθηναϊκός και μάλιστα σε καίρια σημεία της σεζόν.
Στα ματς με τη Σιένα πρόπερσι ο ΔΔ ήταν ουσιαστικά εκτός. Αναγκαστήκαμε και πήραμε Χάισλιπ επειδή ξεμείναμε από 4άρια Μάρτη μήνα. Πέρσι το 5ο ματς κόντρα στον Ολυμπιακό το παίξαμε χωρίς ΔΔ. Ο φουκαράς ο Μάριτς μετά τον τραυματισμό του, ψάχνει να βρει τι κάνει στο πάρκε. Ντρου πέρσι μια από τα ίδια και μάλιστα με υποτροπές, μια έπαιζε τρεις δεν έπαιζε. Ο Μπατιστ, δυο τρεις θλάσεις τη σεζόν τις έχει χαλαρά. Ο Σπανούλης με την πελματιαία απονεύρωση σερνόταν για ένα 2μηνο περίπου. Γιασικεβίτσιους ακούγαμε και Γιασικεβίτσιους δε βλέπαμε την προπερασμένη σεζόν, λόγω του προβλήματος στο γόνατο
Air Kef
Ο ρτσος το εθεσε στην σωστή βάση.

QUOTE
Τραυματισμούς έχει και ο Παναθηναϊκός και μάλιστα σε καίρια σημεία της σεζόν.


Σου τραυματίστηκε ο Σαρας και καταστραφηκε μετεπειτα σαν παίκτης, πριν καν παιξει επισημο αγώνα;
Σου τραυματίστηκε ο Πέκοβιτς στο 2ο επίσημο ματς της σεζόν και δεν ξαναπαιξε ποτε;
Σου χτύπησε για 10 μηνες ο Τσαρτσαρής στα τοπ του, και μάλιστα λιγο πριν απο Φ4, και με το που επέστρεψε ξαναχτύπησε για 14 μηνες;

Και δεν πιανω καν τις εκνευριστηκές περιπτώσεις Μπουρου και Σόφο που εν πολλοίς είναι και θέμα βλακείας τους.
Καλά για κάτι θλάσεις και αγώνες δεν είναι καν για συζήτηση, πρέπει να εχουμε ανετα κάποιου είδους ρεκόρ. Ακομα και φέτος που καλά να μαστε σφίζουμε απο υγεία (μονο Σπανουλης-Παπαδόπουλος εχασαν συνολικα 3 μηνες, ο Χαουαρντ αλλον 1, ο Λούκας επισης), ενα ματς εχασε ο Λο και ηταν στον τελικο Κυπέλλου.
kseplenhs
η διαφορά είναι αυτή που λέει ο κεφ.Στον ολυμπιακό τραυματίζονται παίχτες και τελειώνει η καριέρα τους.Δεν είναι ένας απλοί τυπικοί τραυματισμοί που μέσα σε μια χρονιά θα συμβούν.
Και δεν μιλάμε για παίχτες που εντάξει είναι να'χαμε να λέγαμε.Συνήθως είναι παίχτες που κάνουν τη διαφορά στις τότε περιόδους.Ειδικά οι περιπτώσεις των ματσιγιάουσκας και νεστέροβιτς.

Και έχεις τον μεγαλομάγιστρο απέναντι που αυτόν τον καιρό παίζει με το αεροπλάνο που μεταφέρει την αποστολή της τσσκά smiley.gif
vastravoud
Πάντως, σε βάθος χρόνου, ο παράγοντας ΤΥΧΗ δεν υφίσταται.
rchos
QUOTE(vastravoud @ Apr 18 2012, 10:26 ) *
Πάντως, σε βάθος χρόνου, ο παράγοντας ΤΥΧΗ δεν υφίσταται.


ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη.
υπαρχουν στιγμες και στον αθλητισμο αλλα και σε αλλες εκφανσεις της ζωης που αν σου κατσει που λενε μπορει να αλλαξει η ιστορια σου.
vastravoud
Αυτό ισχύει απολύτως!

Απλώς το να λέμε ότι κάποιος είναι ΓΕΝΙΚΑ "τυχερός"(δηλαδή ότι τυχόν παρελθούσα "τύχη" συνεπάγεται μεγαλύτερη πιθανότητα μελλοντικής "τύχης") προφανώς είναι λάθος - δεδομένου ότι ζούμε στον 21ο αιώνα.
bbplayer
QUOTE (Air Kef @ Apr 18 2012, 02:26 ) *
Ο ρτσος το εθεσε στην σωστή βάση.



Σου τραυματίστηκε ο Σαρας και καταστραφηκε μετεπειτα σαν παίκτης, πριν καν παιξει επισημο αγώνα;
Σου τραυματίστηκε ο Πέκοβιτς στο 2ο επίσημο ματς της σεζόν και δεν ξαναπαιξε ποτε;
Σου χτύπησε για 10 μηνες ο Τσαρτσαρής στα τοπ του, και μάλιστα λιγο πριν απο Φ4, και με το που επέστρεψε ξαναχτύπησε για 14 μηνες;

Και δεν πιανω καν τις εκνευριστηκές περιπτώσεις Μπουρου και Σόφο που εν πολλοίς είναι και θέμα βλακείας τους.
Καλά για κάτι θλάσεις και αγώνες δεν είναι καν για συζήτηση, πρέπει να εχουμε ανετα κάποιου είδους ρεκόρ. Ακομα και φέτος που καλά να μαστε σφίζουμε απο υγεία (μονο Σπανουλης-Παπαδόπουλος εχασαν συνολικα 3 μηνες, ο Χαουαρντ αλλον 1, ο Λούκας επισης), ενα ματς εχασε ο Λο και ηταν στον τελικο Κυπέλλου.



Ma εγώ είπα ότι έχει και ο Παναθηναϊκός τραυματισμούς και μάλιστα κρίσιμους. Δεν είπα ότι έχει μόνο ο Παναθηναϊκός.
Η Σιένα πέρσι έπαιξε σε πολύ κρίσιμους αγώνες χωρίς τον Μακάλεμπ και όταν γύρισε ήταν για κλάματα στο ΦΦ. Ο δε ΜακΙντάιρ δεν συνήλθε ποτέ . Φέτος η ΤΣΣΚΑ χάνει ( ; ) τον καλύτερο της παίχτη παραμονές ΦΦ. Δεν είναι "προνόμιο" του Ολυμπιακού οι σοβαροί τραυματισμοί.

Η περίπτωση του Βασιλόπουλου είναι μια στο εκατομμύριο, δεν είναι κάτι που συμβαίνει κάθε μέρα
rchos
QUOTE(bbplayer @ Apr 18 2012, 12:53 ) *
Η περίπτωση του Βασιλόπουλου είναι μια στο εκατομμύριο, δεν είναι κάτι που συμβαίνει κάθε μέρα


το θεμα ομως ειναι οτι στον ολυμπιακο των τελευταιων χρονων ο βασιλοπουλος δεν ειναι η χειροτερη περιπτωση.
εχουν τελειωσει καριερες γραφτηκε και πιο πανω.
plo koon
QUOTE (vastravoud @ Apr 18 2012, 10:26 ) *
Πάντως, σε βάθος χρόνου, ο παράγοντας ΤΥΧΗ δεν υφίσταται.

Διαφωνώ. Γιατί 10 χρόνια δεν αποτελούν "μεγάλο αριθμό" στον οποίον σύμφωνα με το θεώρημα θα έχουμε μία ίση κατανομή τυχαίων τραυματισμών σε όλες τις ομάδες. Οπότε για ένα τόσο μικρό χρονικό διάστημα μπορείς να πεις ότι "η τάδε ομάδα έχει σταθεί πιο άτυχη σε τραυματισμούς σε σχέση με τη δείνα ομάδα". Προφανώς δεν μπορεί να προβλέψει κανείς το μέλλον βασισμένος σε αυτά τα γεγονότα.

Ωστόσο, είναι γεγονός ότι ο Ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια είναι άτυχος, και σίγουρα περισσότερο άτυχος από τον Παναθηναικό. Θέλετε αυτό να το βαφτίσουμε "κακομοιριά των γάυρων"? Οκ κανένα πρόβλημα, απλά εγώ το λέω απλή παρατήρηση γεγονότων.
Ginobili
Σε βάθους χρόνου...αυτά περί ατυχίας είναι αστεία.Κανένας τραυματισμός δεν στέρησε τίτλο από τον Ολυμπιακό τόσα χρόνια.
Κι εμείς θα μπορούσαμε να λέγαμε...ότι αν δεν ήταν η γκόμενα του Ντράζεν..τώρα θα κοιτάγαμε την Ρεάλ στο πάτωμα...
T.W.Is.M.
QUOTE(bbplayer @ Apr 18 2012, 12:53 ) *
Φέτος η ΤΣΣΚΑ χάνει ( ; ) τον καλύτερο της παίχτη παραμονές ΦΦ. Δεν είναι "προνόμιο" του Ολυμπιακού οι σοβαροί τραυματισμοί.


Τι, δεν παιζει ουτε ο Κιριλενκο? smiley.gif
Παντως στα τελευταια 20 χρονια θυμαμαι τον Ολυμπιακο να εχει μακροχρονιο τραυματια/αποντα ή τραυματια/αποντα στα πλει οφ στις 12 σεζον! Και η φετινη σεζον δεν εχει τελειωσει, αρα μιλαμε για 12/19.

QUOTE(Ginobili @ Apr 18 2012, 14:36 ) *
Σε βάθους χρόνου...αυτά περί ατυχίας είναι αστεία.Κανένας τραυματισμός δεν στέρησε τίτλο από τον Ολυμπιακό τόσα χρόνια.
Κι εμείς θα μπορούσαμε να λέγαμε...ότι αν δεν ήταν η γκόμενα του Ντράζεν..τώρα θα κοιτάγαμε την Ρεάλ στο πάτωμα...


Εδω κανεις ενα λαθος, αλλα σε δικαιολογω γιατι δεν ηταν εναντιον της ομαδας σου η χαρακτηριστικη περιπτωση.
Ginobili
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 18 2012, 14:16 ) *
Εδω κανεις ενα λαθος, αλλα σε δικαιολογω γιατι δεν ηταν εναντιον της ομαδας σου η χαρακτηριστικη περιπτωση.

Για κάντο λιανά γιατι δεν το πιασα.Δεν ήταν εναντίον της ομάδας μου ο θάνατος του Ντράζεν? Τι ήταν δηλαδή..υπέρ του Παναθηναικού να μην παίξει ο Ντράζεν σε αυτόν?
damian
QUOTE (Ginobili @ Apr 19 2012, 00:54 ) *
Για κάντο λιανά γιατι δεν το πιασα.Δεν ήταν εναντίον της ομάδας μου ο θάνατος του Ντράζεν? Τι ήταν δηλαδή..υπέρ του Παναθηναικού να μην παίξει ο Ντράζεν σε αυτόν?



Νομίζω ότι εννοεί ότι δεν έχασες κάποιο τίτλο λόγω απουσίας κάποιου παίκτη σας, άσχετο με Ντράζεν και νομίζω ότι η πιο χαρακτηριστική περίπτωση είναι αυτή του 2002....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.