Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague 2011-2012 off topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Ginobili
QUOTE(damian @ Apr 18 2012, 23:40 ) *
Νομίζω ότι εννοεί ότι δεν έχασες κάποιο τίτλο λόγω απουσίας κάποιου παίκτη σας, άσχετο με Ντράζεν και νομίζω ότι η πιο χαρακτηριστική περίπτωση είναι αυτή του 2002....

Αν δεν είχε καταστραφεί ο Κάτας θα παίρναμε και την Σουπρολίγκα το 2001 και τώρα θα είχαμε 6,5....Μπορεί να τον είχαμε ακόμα και το 2002 αντί του Μούλα...
Παρεμπιπτόντως το 2002 χάσαμε και τον Γιαννούλη,και τελικά δεν έπαιξε και ο Μπακ Τζόνσον.

Θύμισε μου λίγο το 2002 ποιος τραυματίστηκε και σε πιο παιχνίδι
damian
δεν ήταν ακριβώς τραυματισμός.....
ViC
ρε παιδιά εγώ ουδέτερεος είμαι, αλλά δεν μπορείτε οι ολυμπιακοί να επικαλείστε τον παράγοντα τύχη ξανά και ξανά.
οκ άτυχος και ο Βασιλόπουλος και ο Μάτσε και ο Νεστέροβιτς. Αλλά μήπως και ο παναθηναϊκός δεν είχε ανάλογες περιπτώσεις; (πχ. όπως σωστά αναφέρθηκε Κάτας και Ντράζεν που ήταν να έρθει στον παναθηναϊκό) Μήπως όλες οι ομάδες δεν έχουν ανάλογες περιπτώσεις;
ή μήπως φταίει η τύχη που με τραυματία στο πέμπτο ματς των τελικών το Διαμαντίδη τον καλύτερο παίκτη του παναθηναϊκού δεν μπόρεσε να κερδίσει ο ολυμπιακός;

όσον αφορά τον τραυματισμό του Κρστιτς ευνοημένες είναι ΟΛΕΣ οι ομάδες του F4. όχι μόνο ο παναθηναϊκός. Αλλά και ο ολυμπιακός και η μπαρτσελόνα. Γιατί με ποιον είναι καλύτερα να παίξεις στον τελικό; Με τον παναθηναϊκό ή με την τσσκα με Κιριλένκο, Κρστιτς, Κριάπα, Μίλος, Σβεντ και τους υπόλοιπους; Και κάτι ακόμα. Καμιά φορά το να λες "είμαι άτυχος" είναι σα να κρύβεις την ανικανότητά σου κάτω από το χαλί. Δηλαδή η ΤΣΣΚΑ ήταν άτυχη φέτος με τον τραυματισμό του Κριστιτς που πονούσε τόσο καιρό και δεν έβρισκαν οι γιατροί τι έφταιγε; Ε ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΤΥΧΟΙ!

και αυτά περί τύχης του Ζέλικο είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε... Δεν είναι τυχερός που δεν έδωσε δύο καράβια λεφτά για να φέρει τον Τσίλντρες. Έξυπνος είναι...

και επειδή είμαι και μαθηματικός και κάτι σκαμπάζω από πιθανότητες είναι τουλάχιστον εξωφρενικό να πιστεύουμε ότι κάποιος είναι μόνιμα άτυχος ή μόνιμα τυχερός.

μου θυμίζει κάτι τύπους που όταν χάνουν στο τάβλι ή στα χαρτιά φταίει πάντα το ζάρι ή αυτός που μοιράζει, αλλά όταν κερδίζουν, κερδίζουν γιατί είναι παικταράδες...

μπορεί σε μικρό χρονικό διάστημα να υπάρχει τύχη ή ατυχία που να επηρρεάζει -όντως- καταστάσεις, αλλά σε βάθος χρόνου κανένας δεν μπορεί να αισθάνεται περισσότερο τυχερός ή άτυχος.
Anubis
http://www.sport-fm.gr/article/547160

Καλυτερος αμυντικος της φετινης ευρωλιγκα ο κιριλενκο.

Νο surprise tongue.gif

Edit: Mαλλον σε λαθος τοπικ..Ας το μεταφερει καποιος στο διπλα.
Magnus92
Αντε , παρτε τα τωρα ολα πισω tongue.gif

http://www.superbasket.gr/permalink/159639.html
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Apr 19 2012, 00:54 ) *
Για κάντο λιανά γιατι δεν το πιασα.Δεν ήταν εναντίον της ομάδας μου ο θάνατος του Ντράζεν? Τι ήταν δηλαδή..υπέρ του Παναθηναικού να μην παίξει ο Ντράζεν σε αυτόν?


Οντως δεν εννοουσα τον Ντραζεν(που για να ειμαστε και ακριβεις δεν ηταν παιχτης του ΠΑΟ ποτε, απλα λεγεται οτι θα γινοταν). Αλλα κοντα επεσες κατα μια (μακαβρια) εννοια. Ο damian καταλαβε τι εννοουσα.
Ginobili
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 19 2012, 20:06 ) *
Οντως δεν εννοουσα τον Ντραζεν(που για να ειμαστε και ακριβεις δεν ηταν παιχτης του ΠΑΟ ποτε, απλα λεγεται οτι θα γινοταν). Αλλα κοντα επεσες κατα μια (μακαβρια) εννοια. Ο damian καταλαβε τι εννοουσα.

Δεν λεγόταν απλά.Το είχε δηλώσει ο ίδιος ότι ερχόταν να υπογράψει στον Παναθηναικό στον Σκουντή.Το είχε επιβεβαιώσει και ο Παύλος.
damian
Οι διαιτητές του Φ4

morrison
rchos
QUOTE(morrison @ May 1 2012, 15:36 ) *


Σαφες...
Old fashioned
καλα δε θα φτιαξετε τοπικ για το ΦΦ??
rchos
QUOTE(Old fashioned @ May 9 2012, 00:39 ) *
καλα δε θα φτιαξετε τοπικ για το ΦΦ??

blink.gif

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showforum=118
HLR CENATION
Νομιζω οτι την κουπα θα την παρει η Μπαρτσελονα σε τελικο με την ΤΣΣΚΑ.Θα το παρει η Μπαρτσα απο την ΤΣΣΚΑ επειδη εχει καλυτερο προπονητη.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.