Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Gkos
To ερώτημα είναι (που λέει και ο Αντύπας) ,αν το Περιστέρι προλαβαίνει το τρενο της ανόδου...

Γιατί έχει χάσει εντός από τον Φαρό με αρκετή διαφορά ,ενώ έχει κάνει και πολύ κακή ήττα στο Μαρούσι....

Θα χρειαστεί τρομερό ντεμαραζ!!

(Ρε παίδες ,δεν ξέρω πως το κάνετε το quote χωρις να υπαρχει κείμενο ,αλλά δεν με ενδιαφερει .Αυτό που ειναι το πρόβλημα είναι ότι μετά δεν μπορουμε να σας κανουμε quote -απάντηση στο δικό σας αφου βγαινει κενό )
aionio talento
QUOTE(Gkos @ Dec 29 2014, 12:53 ) *
To ερώτημα είναι (που λέει και ο Αντύπας) ,αν το Περιστέρι προλαβαίνει το τρενο της ανόδου...

Γιατί έχει χάσει εντός από τον Φαρό με αρκετή διαφορά ,ενώ έχει κάνει και πολύ κακή ήττα στο Μαρούσι....

Θα χρειαστεί τρομερό ντεμαραζ!!

(Ρε παίδες ,δεν ξέρω πως το κάνετε το quote χωρις να υπαρχει κείμενο ,αλλά δεν με ενδιαφερει .Αυτό που ειναι το πρόβλημα είναι ότι μετά δεν μπορουμε να σας κανουμε quote -απάντηση στο δικό σας αφου βγαινει κενό )



Συμφωνω !
Κριμα παντως γιατι τα εχει ολα !
Μια χαρα ροστερ - καλο coach - πολυ ωραιο (πλεον) γηπεδο
Φανελα - κοσμο - ιστορια !
Jabar
To Περιστέρι λογικά δεν προλαβαίνει φέτος,μόνο σπόντα μπορεί να γίνει. Ουσιαστικά με τις αλλαγές, χάθηκε αρχικά περίπου ένας μήνας και υπήρχε παλινωδία και κάποια κενά στο ρόστερ.Χρειάζεται οπωσδήποτε ενίσχυση στο 1 ,με ένεση ποιότητας ,εμπειρίας και σοφρωσύνης. Αλλά οι βάσεις έχουν τεθεί και τους βλέπω τρένο για Α1.
gspara
QUOTE
Τιμωρήθηκε ο Ιωνικός

Με μία αγωνιστική “κεκλεισμένων των θυρών” τιμωρήθηκε ο Ιωνικός Νικαίας για όσα συνέβησαν στην εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδας με τον Πανερυθραϊκό. Παράλληλα, ο Νίκος Καραγιάννης θα στερηθεί για πέντε μέρες το δικαίωμα άσκησης των καθηκόντων του.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΕΟΚ:
“Το πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ συνεδρίασε και αποφάσισε:

Την επιβολή μίας αγωνιστικής στον Ιωνικό Νίκαιας και την προσωρινή για πέντε μέρες στέρηση δικαιώματος άσκησης των καθηκόντων του, στον προπονητή της ομάδας, Ν. Καραγιάννη. Η απόφαση αφορά σε γεγονότα στην αναμέτρηση Πανερυθραϊκός-ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας της 21/12/2014″.

http://www.ebasket.gr/2014/12/timorithike-o-ionikos
Gkos
Αναμένω μεγαλη κίνηση στο thread τωρα. . .
basketikos
QUOTE(gspara @ Dec 31 2014, 14:32 ) *
Τιμωρήθηκε ο Ιωνικός

Με μία αγωνιστική “κεκλεισμένων των θυρών” τιμωρήθηκε ο Ιωνικός Νικαίας για όσα συνέβησαν στην εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδας με τον Πανερυθραϊκό. Παράλληλα, ο Νίκος Καραγιάννης θα στερηθεί για πέντε μέρες το δικαίωμα άσκησης των καθηκόντων του.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΕΟΚ:
“Το πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ συνεδρίασε και αποφάσισε:

Την επιβολή μίας αγωνιστικής στον Ιωνικό Νίκαιας και την προσωρινή για πέντε μέρες στέρηση δικαιώματος άσκησης των καθηκόντων του, στον προπονητή της ομάδας, Ν. Καραγιάννη. Η απόφαση αφορά σε γεγονότα στην αναμέτρηση Πανερυθραϊκός-ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας της 21/12/2014″.
http://www.ebasket.gr/2014/12/timorithike-o-ionikos



bball.gif Mε μια περα ως πέρα άδικη τιμωρία κλεινει η χρονιά για τον Ιωνικό.
Κανονικά θα έπρεπε να τιμωρηθουν οι διαιτητητες - αλλα φανταζομαι ο κ. Πάντος που δεν απολογήθηκε και δεν τιμωρηθηκε ως έπρεπε θα πίνει καφεδάκι με φιλο του προπονητη και σήμερα..

Για το σωματείο της Ερυθραίας: "τα λιγα λόγια ζαχαρη και τα καθόλου μέλι' - την ανακοινωση τους θα την θυμόμαστε όσος χρόνος και αν περασει...

bball.gif Το 2014 ήταν η χρονιά που φτάσαμε τόσο κοντα στον στόχο της Α2, και δυστυχώς μας άφησε μια πικρή γεύση. Ποτέ δεν αρνηθήκαμε τις ευθυνες μας για την χαρά που πρόσφερε η Ομάδα στην μπασκετική Νίκαια, και για την αποτυχία να ολοκληρωθεί ή επιτυχία - αλλά μάθαμε (αλλη μια) και το πόσο παρασκήνιο υπάρχει.

bball.gifΤο 2015 είναι μια μεγάλη χρονιά για τον ΙΩΝΙΚΟ - στις 15 Νοεμβριου κλεινουν 50 χρόνια απο τον πρώτο αγώνα μπασκετ του Α.Ο. Ιωνικός Νικαίας.

Θα το γιορτάσουμε όπως πρέπει - και αν είχαμε όνειρα να βρεί την Ομάδα στην Α1, δν πειράζει η γιορτή θα μας βρεί στον δρόμο για την μπασκετική μας Ιθάκη. (πάντα με αξιοπρέπεια και να δινουμε την μάχη πάντα εντός των αγωνιστικών χώρων)

ΜΙΑ ΕΥΧΗ: ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΙΗΣ - ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ.

bball.gif ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
Blue1965White
Εντυπωσιακά αναλυτικό και αιτιολογημένο το σκεπτικό της τιμωρίας του Ιωνικού smiley.gif
Gkos
Το Μαρούσι συνεχίζει με αμείωτους ρυθμούς την προετοιμασία του ενόψει της δύσκολης εκτός έδρας αναμέτρησης με τον Παπάγου (11/1) στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του ομίλου του Νότου της Β’ Εθνικής.

Ο Κώστας Κεραμιδάς θα έχει αύριο (8/1) την ευκαιρία να τεστάρει την ετοιμότητα των παικτών του σε φιλικό παιχνίδι με τον Δούκα. Ο έμπειρος τεχνικός θα δοκιμάσει διάφορα πρόσωπα και σχήματα προκειμένου η ομάδα των βορειών προαστίων να εμφανιστεί πανέτοιμη την Κυριακή στο “Σαλούν” και να διεκδικήσει το διπλό στη μάχη που δίνει για παραμονή στην κατηγορία.

Από την πλευρά του, ο Δούκας προετοιμάζεται πυρετωδώς για τη δύσκολη εντός έδρας αναμέτρηση με την πρωτοπόρο Κύμη, η οποία θα ταξιδέψει υποψιασμένη στην Αθήνα μετά την εκτός πλάνων ήττα από το Μαρούσι.


http://www.ebasket.gr/2015/01/filiko-test-me-douka


(Αν κανείς ενδιαφέρεται , 16:15 είναι το φιλικό )

https://www.facebook.com/groups/318214664959823/
Gkos
Συνέντευξη του Μιχάλη Παραγυιού στο kingsport.gr



Το νέο απόκτημα του Γ.Σ. Περιστερίου αποτελεί ένα ακόμη όπλο στα χέρια του κόουτς, Δημήτρη Παπαμάρκου στο δύακολο πρωτάθλημα της Β Εθνικής.

Ο 32χρονος σέντερ αναφέρεται για τους στόχους του ΓΣ Περιστερίου,ώστε να επιστρέψει στο μέλλον η ομάδα στην Α1, για την νέα του εμπειρία στην Β' εθνική και να επανέλθει στην αγωνιστική κατάσταση του μετά τον τραυματισμό του.




Περισσότερα στην συνέντευξη που ακολουθεί...

Πρόσφατα εντάθηκες σε μια πολύ ιστορική ομάδα, όπως είναι το Περιστέρι. Ποια είναι τα συναισθήματα σου και ποιοι είναι οι στόχοι της ομάδας, δεδομένου ότι ο σύλλογος απέχει κάποια χρονιά από τα μεγάλα σαλόνια του μπάσκετ της Α1;

Αισθάνομαι χαρούμενος που βρίσκομαι στην οικογένεια του Περιστερίου. Ναι είναι μια ιστορική ομάδα και ο στόχος μας είναι φυσικά η άνοδος και πάλι στην Α1. Ακόμα είμαστε στην αρχή φυσικά, αλλά είμαι πολύ ικανοποιημένος που βλέπω την διοίκηση του Περιστερίου να έχει θέσει αυτό τον στόχο και να κάνει βήματα προς την υλοποίηση του. Βήματα που όμως γίνονται και με τον σωστό τρόπο. Η ομάδα προσπαθεί από τώρα να αποκτήσει μία συνοχή και οργάνωση μέσα και έξω από το γήπεδο, που θα την στηρίξει σε όλη την πορεία της.

Τι περιμένεις αγωνιστικά από την νέα χρονιά, μπορεί το Περιστέρι να καλύψει το χαμένο έδαφος και να διεκδικήσει την άνοδο στην Α2;

Σίγουρα, η ομάδα στην αρχή της χρονιάς έκανε κάποιες ήττες, αλλά νομίζω όλοι, παίκτες, προπονητές και διοίκηση, έκαναν μία μεγάλη προσπάθεια να αλλάξουν αυτή την πορεία και το κατάφεραν. Πάντα υπάρχει η πιθανότητα της ανόδου, όσο δύσκολη και αν φαίνεται, είναι στα χέρια μας, αλλά ακόμα και να μην έρθει η άνοδος, σίγουρα έχουν μπει κάποιες βάσεις στην ομάδα, που θα μας ακολουθήσουν στην επόμενη χρονιά.





Πολλοί λένε ότι τι πρωτάθλημα της δεύτερης εθνικής είναι το δυσκολότερο πρωτάθλημα από όλες τις μικρές κατηγορίες, συμφωνείς με αυτό;

Δυστυχώς, δεν έχω εμπειρία στο πρωτάθλημα της Β’ εθνικής για να το πω αυτό. Σίγουρα και για μένα είναι μια χρονιά “γνωριμίας” με την κατηγορία.

Το Περιστέρι ανέκαθεν αντλούσε δύναμη από τον κόσμο του, πόσο σημαντική θεωρείς ότι θα είναι η βοήθεια που θα έχει η ομάδα από τον έκτο παίκτη της και πόσο κίνητρο δίνει ένα γεμάτο γήπεδο;

Πάντα το να παίζεις σε γεμάτο γήπεδο είναι μια μορφή ικανοποίησης των παικτών για την προσπάθεια που κάνουν. Το ότι ο κόσμος αναγνωρίζει αυτή την προσπάθεια και γεμίζει το γήπεδο, σου δίνει σίγουρα ένα έξτρα κίνητρο και περισσότερο πάθος και με αυτόν τον τρόπο νομίζω ότι ο κόσμος βοηθάει την ομάδα σαν τον έκτο παίκτη. Είναι καταπληκτική η σιγουριά που νιώθεις, όταν παίζεις εντός έδρας.

Τι ήταν εκείνο που σε έκανε να πεις το ναι, στην πρόταση της ομάδας και να γίνεις μέλος του Περιστεριού;

Αυτό που με έκανε να πω ναι στην πρόταση του Περιστερίου ήταν ότι είδα την ομάδα να δουλεύει σε επίπεδο επαγγελματικής κατηγορίας. Κάτι που σαν παίκτης σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια και να έχεις ένα ξεκάθαρο στόχο. Επίσης, ο coach ήταν άλλος ένας λόγος για την επιλογή μου. Νομίζω ότι αυτά που θέλει μέσα στο γήπεδο, μου ταιριάζουν και αισθάνομαι ότι μπορώ να βοηθήσω με τον τρόπο παιχνιδιού μου, την ομάδα.

Είσαι αρκετά χρονιά στα γήπεδα και έχεις αρκετές εμπειρίες και παραστάσεις. Tι είναι αυτό που λείπει από το ελληνικό μπάσκετ σήμερα, ώστε να αποκτήσει ξανά λίγο από την λάμψη των προηγούμενων δεκαετιών;

Σίγουρα υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορούν να βελτιωθούν. Αν διάλεγα ένα, θα διάλεγα την νοοτροπία μας στο πως προσεγγίζουμε το σπορ. Το μπάσκετ είναι ένα άθλημα και ένα άθλημα πρέπει να είναι διασκέδαση για τους παίκτες, αλλά και τους θεατές και δεν εννοώ μόνο στο πόσο εντυπωσιακό είναι. Έχω την αίσθηση ότι το μόνο που έχει αξία πια, είναι η νίκη ή η ήττα, αλλά φυσικά αυτό είναι λάθος. Νομίζω ότι πρώτα από όλα, πρέπει να απολαμβάνουμε έναν αγώνα μπάσκετ για την ένταση, το πάθος και ότι άλλο μας προσφέρει στο καθένα μας ξεχωριστά. Με αυτό υπ’ όψιν μπορούμε να βελτιώσουμε το μπάσκετ και να ανέβει ξανά στο επίπεδο που ήταν και όχι μόνο.





Οι προσωπικοί σου στόχοι; Είναι στο μυαλό σου μια μεταγραφή για έναν σύλλογο της Α1 ή ακόμα και μια καριέρα στο εξωτερικό;

Οι προσωπικοί μου στόχοι για φέτος, λόγω του τραυματισμού μου, που δυστυχώς ακόμα δεν τον έχω ξεπεράσει 100%, είναι φυσικά αυτό. Προσπαθώ να βρω ξανά τον αγωνιστικό μου ρυθμό και να αισθάνομαι σίγουρος για την υγεία μου. Από εκεί και πέρα, σίγουρα η Α1 είναι ο βασικός στόχος.

Ποια είναι μέχρι στιγμής η μεγαλύτερη σου επιτυχία στα 14 περίπου χρονιά που αγωνίζεσαι στα ελληνικά παρκέ;

Θεωρώ ότι οι μεγαλύτερες μου επιτυχίες ήταν σε ομαδικό επίπεδο με τον Πανιώνιο. Καταφέραμε δύο χρονιές να είμαστε μέσα στους «4» του πρωταθλήματος και την πρώτη μου χρονιά είχα συμμετοχή σε αγώνα Ευρωλίγκα, αλλά και προσωπικά, λόγω του ότι αυτή η ομάδα είχε κρατήσει ένα βασικό κορμό παικτών για τα χρόνια που ήμουν εκεί, κατάφερα να βελτιώσω το παιχνίδι μου σε πολύ μεγάλο βαθμό.

Ποιος ήταν ο δυσκολότερος αντίπαλος που έχεις κληθεί να μαρκάρει;

Έχω αντιμετωπίσει αρκετούς αντιπάλους, αλλά συνήθως απέναντι σε έναν καλό παίκτη, έχεις βοήθεια από τους συμπαίκτες σου. Για αυτό θα πω για έναν παίκτη που έπρεπε να τον αντιμετωπίσω ατομικά και πάντα ένιωθα ότι το παιχνίδι του ήταν ένα βήμα μπροστά από το δικό μου, αυτός ήταν ο Κώστας Τσαρτσαρής.

Κλείνοντας, θα ήθελα μια ευχή για το νέο χρόνο…

Λόγω του πρόσφατου τραυματισμού μου, θα ευχηθώ υγεία πάνω από όλα, ώστε όλοι μας να μπορούμε να είμαστε κοντά στο σπορ που αγαπάμε. Καλή Χρονιά και πολλές επιτυχίες.
gspara
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
Mεγαλο ντερμπι με τις δυο ομαδες ( +Ερυθραια) να στοχευουν την 3η θεση.Χωρις κοσμο και Δερμιτζακη ο Ιωνικος.Χωρις Βουλγαρη,Ξιουρα αλλα με Παραγιο για το μαρκαρισμα του Τασοπουλου ο ΓΣΠ.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1
Δυσκολος ασσος.....

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ-ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1
Κρισιμο παιχνιδι επιβιωσης.Προβαδισμα στην εδρα του ο ΦΟΑ.

ΚΑΠ-ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. 2
Στα δυο επομενα παιχνιδια ο ΚΑΠ παιζει ολη την χρονια.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Καιγεται το Μαρουσι.Λογικα θα γινει μαχη,αλλα ο Παπαγου ειναι πιο σταθερος.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
Με τους τραυματισμους και το 0/5 πλεον κινδυνευει το Ηρακλειο.Αν δεν νικησει,χανεται.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 2
Δυσκολα θα φανει ανταγωνιστικος ο Δουκας.
Gkos


Άντε να πω και γω τις προβλέψεις μου smile.gif



ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2



ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1



ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ-ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1

Ελπίζω να με διαψευσει ο(χωρις Ντουζίδη) Ίκαρος,αλλα δυσκολα περνάς από Ζωγραφου.

Επειδη δεν ειδα κλήσεις,ποια πουλενάρα οριστηκε να σπρώξει ΦΟΑ ;

ΚΑΠ-ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. 2




ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1


Ο Παπάγος δεν ειναι σε καλη κατάσταση,και υπαρχει και γκρίνια (και για Συμεωνιδη-και δεν ομιλω μονο για αγωνιστικά).
Αν γινει κανά μαγικό στο Σαλουν,δεν αποκλείω τίποτα.
Αλλα μαγικό δεν βλέπω να γινεται,το Μαρουσι που ειδα στα τέλη του 14 ,δεν κερδιζει ούτε Τρίτωνα.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1


Ποιο βολικό ματς για σεφτέ το 2015 δυσκολα θα εβρισκε η ομαδα της Κρητης.


ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 2


Το ερώτημα ειναι που να παω.
Που;;;


Τελικά την προηγουμενη αγωνιστικη,ειχα (ξανα)παει Αγιο Θωμα(όπως θα καταλαβατε).

Επειδη θα ηταν ντερμπι,και να δωσω μια ακόμα ευκαιρια,ε ειχα και μια δουλεια δίπλα,πηγα.
aionio talento
QUOTE(Gkos @ Jan 9 2015, 13:26 ) *
Άντε να πω και γω τις προβλέψεις μου smile.gif



ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2



ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1



ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ-ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1

Ελπίζω να με διαψευσει ο(χωρις Ντουζίδη) Ίκαρος,αλλα δυσκολα περνάς από Ζωγραφου.

Επειδη δεν ειδα κλήσεις,ποια πουλενάρα οριστηκε να σπρώξει ΦΟΑ ;

ΚΑΠ-ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. 2




ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1


Ο Παπάγος δεν ειναι σε καλη κατάσταση,και υπαρχει και γκρίνια (και για Συμεωνιδη-και δεν ομιλω μονο για αγωνιστικά).
Αν γινει κανά μαγικό στο Σαλουν,δεν αποκλείω τίποτα.
Αλλα μαγικό δεν βλέπω να γινεται,το Μαρουσι που ειδα στα τέλη του 14 ,δεν κερδιζει ούτε Τρίτωνα.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1


Ποιο βολικό ματς για σεφτέ το 2015 δυσκολα θα εβρισκε η ομαδα της Κρητης.


ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 2


Το ερώτημα ειναι που να παω.
Που;;;


Τελικά την προηγουμενη αγωνιστικη,ειχα (ξανα)παει Αγιο Θωμα(όπως θα καταλαβατε).

Επειδη θα ηταν ντερμπι,και να δωσω μια ακόμα ευκαιρια,ε ειχα και μια δουλεια δίπλα,πηγα.


Aφου δεν ''ομιλεις'' για αγωνιστικα τοτε λιγη σημασια εχει - μιας και ο εκαστοτε προπονητης γι αυτα προσλαμβανεται
απο την ομαδα !!

Οσο για την . . ''γκρινια'' αν εννοεις την ηττα στο Κυπελλο ΕΣΚΑ
Ο Παπαγου εχει φτασει μεχρι του ''8'' του ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ !! τετοιου ειδους ματς οπως το προχθεσινο
μονο ως ''αγγαρεια'' τα βλεπει - εκανε μια πολυ κακη εμφανιση και εχασε δικαια απο ομαδα που επαιξε πολυ καλυτερα !
Gkos
ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ, υπάρχουν πολλοι λογοι να απολυθει ένας προπονητης και δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αγωνιστικοι.
PAPAGOS 13
QUOTE(aionio talento @ Jan 9 2015, 17:20 ) *
Aφου δεν ''ομιλεις'' για αγωνιστικα τοτε λιγη σημασια εχει - μιας και ο εκαστοτε προπονητης γι αυτα προσλαμβανεται
απο την ομαδα !!

Οσο για την . . ''γκρινια'' αν εννοεις την ηττα στο Κυπελλο ΕΣΚΑ
Ο Παπαγου εχει φτασει μεχρι του ''8'' του ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ !! τετοιου ειδους ματς οπως το προχθεσινο
μονο ως ''αγγαρεια'' τα βλεπει - εκανε μια πολυ κακη εμφανιση και εχασε δικαια απο ομαδα που επαιξε πολυ καλυτερα !


ΓΙΑ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ

Ο ΠΑΠΑΓΟΣ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟΥΣ "4" ΤΟΥ ΘΕΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ

ΚΑΙ ΣΤΗ 12ΑΔΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ -ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ- ΑΡΧΗΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
aionio talento
QUOTE(Gkos @ Jan 9 2015, 16:10 ) *
ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ, υπάρχουν πολλοι λογοι να απολυθει ένας προπονητης και δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αγωνιστικοι.



πριν ηταν ''ειδικα'' !
τωρα Γενικα . . . 39.gif

QUOTE(PAPAGOS 13 @ Jan 9 2015, 15:11 ) *
ΓΙΑ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ

Ο ΠΑΠΑΓΟΣ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟΥΣ "4" ΤΟΥ ΘΕΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ

ΚΑΙ ΣΤΗ 12ΑΔΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ -ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ- ΑΡΧΗΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ



Και για να παραμεινουν ετσι (τυπικα) ηταν 10ΑΔΕΣ !!!!!! η 12αδα ηλθε καμια 10αρια χρονια μετα . . . . . . .
basxetikos
QUOTE (Gkos @ Jan 9 2015, 15:26 ) *
Άντε να πω και γω τις προβλέψεις μου smile.gif



ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2



ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1



ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ-ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1

Ελπίζω να με διαψευσει ο(χωρις Ντουζίδη) Ίκαρος,αλλα δυσκολα περνάς από Ζωγραφου.

Επειδη δεν ειδα κλήσεις,ποια πουλενάρα οριστηκε να σπρώξει ΦΟΑ ;

ΚΑΠ-ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. 2




ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1


Ο Παπάγος δεν ειναι σε καλη κατάσταση,και υπαρχει και γκρίνια (και για Συμεωνιδη-και δεν ομιλω μονο για αγωνιστικά).
Αν γινει κανά μαγικό στο Σαλουν,δεν αποκλείω τίποτα.
Αλλα μαγικό δεν βλέπω να γινεται,το Μαρουσι που ειδα στα τέλη του 14 ,δεν κερδιζει ούτε Τρίτωνα.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1


Ποιο βολικό ματς για σεφτέ το 2015 δυσκολα θα εβρισκε η ομαδα της Κρητης.


ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 2


Το ερώτημα ειναι που να παω.
Που;;;


Τελικά την προηγουμενη αγωνιστικη,ειχα (ξανα)παει Αγιο Θωμα(όπως θα καταλαβατε).

Επειδη θα ηταν ντερμπι,και να δωσω μια ακόμα ευκαιρια,ε ειχα και μια δουλεια δίπλα,πηγα.

συμφωνω σε ολα πλην ικαρου που μπορει το διπλο..ιωνικος-περιστερι και παπαγου-μαρουσι τα ματς της αγωνιστικης δικαιωματικα θαρρω.. smiley.gif
gratipa1929
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 1 (όλα ανοιχτά εδώ. το Περιστέρι σε τρομερή κατάσταση. καθαρά στην τύχη ο άσος λόγω και της έδρας)

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ 1 (στον πόντο λόγω έδρας. ματσάρα)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1 (και οι δύο αδύναμοι, ο Ίκαρος απλά τραγικός)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 (διαφορά δυναμικότητας)

ΠΑΠΑΓΟΥ-ΜΑΡΟΥΣΙ 1 (δύσκολα να αποδράσει το Μαρούσι, πληρέστερη ομάδα ο Παπάγου και με σούπερ Mike)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1 (ενδεχόμενη ήττα θα βάλει σε μεγάλες περιπέτειες το Ηράκλειο)

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 2 (διαφορά δυναμικότητας)
Gkos


ΔΟΥΚΑΣ-ΚΥΜΗ 66-74(15-21,30-36,47-59)

Ευκολη και δικαιη νικη για την Κύμη,που πέρασε από το ΔΑΙΣ.

Ο Δούκας το πάλεψε ,αλλά με τον Μπουρδάνο σε κακη μέρα(δηλαδη αστοχο) και την Κυμη αρκετα ευστοχη απο τα 6,75 δεν μπορούσε να κανει κάτι παραπάνω.

Πάντως πάλι δεν πολυέπεισε η Κυμη,πολυ σοφτ(ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ) ομαδα,στην πιεση πελαγώνει.
Αν δεν είχε βαλει τα τρίποντα,σκηνικά σαν αυτά του Αγιου Θωμά πριν έναν μήνα θα είχαμε.


Για το τέλος αφησα το καλύτερο:
Ο Καπινιάρης έλειπε,και έπαιξε ο Ερεβμπεναζιε αρκετά.
Μπήκε αρχες β περιόδου,πέτυχε 7 ποντους σε δυο και κατι λεπτά(θα ήταν 9 αν δεν αστοχούσε σε εύκολο διποντο),και γενικα έδειξε με την παρουσια του,πως δικαιούται παραπάνω χρόνο!

Εξέλιξη σκορ:


2-9,10-11,10-18,15-21,19-21,19-28,21-30,24-32,26-34,28-34,28-36,30-36,
31-44,34-44,42-48,42-50,44-50,44-53,47-53,47-56,47-59,49-59 ,49-62,52-64,52-66,55-66,58-66,58-67,60-67,60-68,60-70,64-70,64-72,66-72,66-74
Gkos
Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρήκε και η έναρξη του 2015 την Κύμη, καθώς η ομάδα τουΒασίλη Μπρατσιάκου πέρασε από το «Δαϊς», επικρατώντας του τοπικού Δούκα με 74-66, σε ένα παιχνίδι που είχε τον πλήρη έλεγχο του από το ξεκίνημα της αναμέτρησης.


Με το δεξί μπήκε στο 2015 ο Φάρος Κερατσινίου, ο οποίος δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα στο «Κοντόπευκο» και επικράτησε με σχετική άνεση της Αγίας Παρασκευής με 78-64, μένοντας στην πρώτη δυάδα του βαθμολογικού πίνακα.


Τρομερή νίκη πήρε ο Αμύντας στο κλειστό της Ερυθραίας απέναντι στον Πανερυθραϊκό, καθώς παρά το γεγονός ότι του έλειπαν τρεις βασικοί παίκτες, επικράτησε με 100-102, καθώς προηγήθηκε με 91-98, με την ομάδα του Δημήτρη Χουχουλή να ισοφαρίζει σε 100-100 με 24'' να απομένουν με λει απ του Γιαουρτόγλου. Στο φινάλε η ομάδα του Υμηττού πέτυχε το τελικό αποτέλεσμα με 2/2 βολές του Αγγελόπουλου στα 17'', με τους παίκτες των δυο ομάδων ωστόσο να έρχονται στα χέρια μετά το τέλος της αναμέτρησης. Τρομερός ήταν ο Σπύρος Διαμαντόπουλος για τους νικητές με 33 πόντους, ενώ συνολικά στο παιχνίδι σημειώθηκαν 26 τρίποντα.


Πολεμικό» ήταν το κλίμα και στο «Σαλούν», όπου ο Παπάγου κατάφερε να επικρατήσει του Αμαρουσίου με 85-83, σε ένα παιχνίδι που η ομάδα του Σάββα Συμεωνίδηέφτασε την διαφορά και στο +17. Στο φινάλε, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν σε κάποια στιγμή να φτάσουν ως και το -4, χωρίς να καταφέρουν να γυρίσουν το παιχνίδι. Το Μαρούσι είχε αρκετό κόσμο μαζί του στο κλειστό του Παπάγου, με αρκετές διακοπές να υπάρχουν στο 4ο δεκάλεπτο, ενώ με τεχνική ποινή τιμωρήθηκαν οι Σάββας Συμεωνίδης και Νίκος Μίχαλος, με τον δεύτερο να τιμάται πριν την έναρξη του αγώνα με ανθοδέσμη από τους γηπεδούχους, για την προσφορά του στην περσινή άνοδο της ομάδας τους.


Νίκη...ανάσα πήρε το Ηράκλειο στα «Δυο Αοράκια» με το συγκρότημα του Βασίλη Ράλλη, παρά τις απουσίες του να καταφέρνει να γυρίσει το παιχνίδι από το 48-53 του 30', και να φτάνει στην τελική νίκη με 64-58 επί του Χολαργού, με τον Μύρωνα Παπαδάκη (photo) να εμφανίζεται δυνατός μετά από καιρό, και να σκοράρει 12 πόντους. Στον αντίποδα, ο ΚΟΧ, έχασε μεγάλη ευκαιρία, να πάρει μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη στην Κρήτη.



Σπουδαία νίκη πήρε στην οικονομία του πρωταθλήματος ο Φιλαθλητικός, ο οποίος μπήκε αποφασισμένος στο παρκέ του κλειστού του Ζωγράφου, και επικράτησε με σχετική άνεση του Ίκαρου Καλλιθέας με 69-51, έχοντας προηγηθεί από το ημίχρονο με 42-18!!!



Την ανοδική του πορεία πιστοποίησε το Περιστέρι, το οποίο κατάφερε με μεθοδικό τρόπο να πιάσει τον Πανερυθραϊκό στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Για να συμβεί αυτό, το συγκρότημα του Κώστα Παπαμάρκου επικράτησε με 78-75 του Ιωνικού Νικαίας, στο κλειστό του «Πλάτωνα», σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών. Η ομάδα του Νίκου Καραγιάννηπροηγήθηκε στο 10' με 28-22, για να προσπεράσουν οι φιλοξενούμενοι στο 17' με 35-36, και να κλείσουν το ημίχρονο με 37-41. Το 3ο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 53-60, αλλά ένα επιμέρους σερί 9-2 έφερε τον Ιωνικό να ισοφαρίζει σε 62-62 στο 32' και να προσπερνάει με 68-66 στο 35'. Το Περιστέρι επανήλθε στο προβάδισμα με 72-74 στο 38' και κράτησε την πολύτιμη νίκη όντας πιο ψύχραιμο στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης. Φοβερός για τους νικητές ήταν ο Σκουλίδας με 21 πόντους.

Τα αποτελέσματα:
Ιωνικός Νικαίας-Περιστέρι 75-78
Πανερυθραϊκός-Αμύντας 100-102
Φιλαθλητικός-Ικαρος Κ. 69-51
ΚΑΠ-Φάρος Κερατσινίου 64-78
Παπάγος-Μαρούσι 85-83
Ηράκλειο-Χολαργός 64-58
Δούκας-Κύμη 66-74



 Τα φύλλα αγώνα: 

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 64-78


Δεκάλεπτα: 13-22, 26-39, 42-56, 64-78

Διαιτητές: Καρδάρης-Χρηστίδης


ΚΑΠ (Ζάχος): Μαρίνος 2, Μυτόπουλος 13, Παπαδάκης 18 (2), Τσακιρίδης 3, Φωτίου 7 (1), Κεφαλάς 3 (1), Δημητρίου 8 (1), Αγγελόπουλος 10, Γρατσιάτος.

ΦΑΡΟΣ (Πολέμης): Κομποδιέτας 14 (3), Μοσχοβίτης 15 (2), Χανιάς, Καραλής 2, Κουρής 2, Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 4, Σιούτης 2, Λυκογιάννης 7, Μαγκουνής 8 (1), Κατούφας 18 (1), Παπαδόπουλος 6 (2)


 ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 64-58


Δεκάλεπτα: 19-19, 37-34, 48-53, 64-58

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Β. Ράλλης): Πετράκης 4, Παπαδάκης 12 (1), Σπυριδάκης, Μπόγδανος 9, Αγαπιάδης 1, Αρναουτάκης 13, Σακελλαρίου 12, Λιανδράκης 5 (1), Σαχπατζίδης 4, Πάλλης 4.

 ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Ν. Χατζηπανήγυρης): Γραμμάτικας 9 (2), Αγόρης 5 (1), Μούκας 8 (2), Ομάρ-Μουμπάρακ 11 (2), Πολιτόπουλος, Χατζόπουλος 14 (3), Κιαπέκος 4, Παπαγεωργόπουλος, Παπάς 7 (1).


 ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 100-102


Δεκάλεπτα: 31-31, 21-30, 22-16, 26-25Διαιτητές: Παυλόπουλος - Πολυχρόνης

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 21 (3), Καλλιανιώτης 16 (4), Γεωργοπαπαδάκος 18 (2), Προδρόμου 8, Γιαουρτόγλου 16 (3), Γεωργίου 3 (1), Σολωμός 8, Αντωνίου 9 (2), Γκαϊτάσοφ 1, Πρέκας

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 20 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Τοπάλι 7 (1), Διαμαντόπουλος 33 (3), Βαρδιάνος 8 (1), Κουκουνιάς 9, Αλεξάνδρου 2, Μπάρμπας 16 (4). 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 75-78Δεκάλεπτα: 28-22, 37-41, 53-60, 75-78Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Καραβίτης

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 4, Κούτουλας, Σκάνδαλος 11 (1), Ντακούλιας 15 (1), Τσαρουχάς 14 (4), Τασόπουλος 14, Παλαιοχωρίτης, Αναγνωστόπουλος 2, Θυμνιός 9, Αποστολίδης 6.


ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 7 (1), Παναγιωταράς 7, Τσιμπούκης, Γεωργοπαπαδάκος 13, Γιαννίκος 9 (1), Σκουλίδας 21 (3), Πρίτσος 10, Λυμπερόπουλος 3 (1), Καραβανάς 2, Σιμιτζής, Φωτόπουλος, Ρεκουνιώτης 6. 


ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 69-51


Δεκάλπετα: 19-9, 42-18, 54-40, 69-51Διαιτητές: Σκούτας-Διμπινούδης


ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Κελαϊδής 3 (1), Λαμπρόπουλος 9 (1), Λιακόπουλος 4, Μπαζιώτης 9 (3), Σοφρωνάς 13 (3), Πανταζής 9, Γεωργιάδης 16, Τραφαλής 4, Οκεκουοϊέν 2, Πρέκας.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λιόγας): Χούμας 12 (1), Τάρλας, Ναούμης, Σκούφης, Κούρτης 3, Ιορδάνογλου 3 (1), Τζώλος 18 (2), Πέρβι 2, Σκορδάς 4, Βουγιούκας 9. 


ΔΟΥΚΑΣ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 66-74


Δεκάλπετα: 15-21, 31-37, 47-59, 66-74


Διαιτητές: Ξάνθος-Κοντίλης


ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 13 (1), Γιαννάκης 11 (1), Σταθόπουλος, Οικονομόπουλος 11 (1), Ζακυνθινός 9, Τζέμης 6, Κεφάλας 7 (1), Θέος 2, Ζευκιλής 7.

ΓΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 7, Μιλόσεβιτς 12 (2), Σέττος 8 (2), Παπαντωνίου 3 (1), Κατράνας, Κακιούζης 8, Γκιζογιάννης 16 (2), Κωνσταντακόπουλος 8, Ερεβμπεναζιέ 7 (1), Λόλας 3, Σκουλούδης, Κολώκας 2.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΜΑΡΟΥΣΙ: 85-83


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-23, 52-42, 69-62, 85-83
Διαιτητές: Θεονάς-Παπαθανασίου

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 2, Τσιάκας 20 (1), Κακκαβάς 2, Γραμματικός 16 (4), Εμμανουηλίδης 9, Ακτύπης 6, Θεολογίτης, Καραμπάς 4, Δόξας, Κουκουράβας 16 (4), Υφαντής 10 (2), Χριστόδουλος.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 7, Τσακίρης 22 (4), Μίχαλος 15 (1), Στούκας 1, Κουπίδης 24 (4), Στράγκας 6, Αλεξίου, Παπαδημητρίου 4, Μαστροκωστόπουλος, Τόλιας 4, Ανδρικόπουλος.

(Αυτο το Φ.Α δεν το έχει.
Το βαζω εγώ δώρο)


Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1.Κύμη 23 (11-1)
2.Φάρος Κερ. 22 (10-2)
3.Περιστέρι 20 (8-4)
4.Πανερυθραϊκός 20 (8-4)
5.Αμύντας 19 (7-5)
6.Παπάγος 19 (7-5)
7.Ιωνικός Νίκαιας 18 (6-6)
8.Δούκας 17 (5-7)
9.Ηράκλειο 17 (5-7)
10.Φιλαθλητικός 17 (5-7)
11.Χολαργός 16 (4-8)
12.Ικαρος Κ. 15 (3-9)
13.Μαρούσι 15 (3-9)
14.ΚΑΠ 13 (2-9-1 μηδ)


Η επόμενη αγωνιστική (13η, 18/1/15)
Περιστέρι-Πανερυθραϊκός
Αμύντας-Δούκας
Ικαρος Καλ.-Ιωνικός Νίκαιας
Φάρος Κερατσινίου-Φιλαθλητικός
Μαρούσι-Αγία Παρασκευή
Χολαργός-Παπάγος
ΓΣ Κύμης-Ηράκλειο



- See more at: http://basketblog.gr/index.php?option=com_...h.G5FjIHmF.dpuf
aionio talento
Στο σαλουν σημερα εγινε (για τους θεατες) ενα πολυ ωραιο παιχνιδι με επιθετικο μπασκετ ! Με έχει εντυπωσιασει η Αγωνιστικη ανοδος του τσακιρη . . καθε χρονο και καλυτερος μπραβο του ! Νομιζω πως η νικη της ομαδας μας ηταν
κατι παραπανω απο δικαιη και ισως θα μπορουσε να εχει κερδισει πιο ευκολα !

Στα εκτος παρκε τωρα . .

Οσον αφορα τους φιλαθλους που εφερε το Μαρουσι διαπιστωσα βλεποντας και απο ποσταρισματα αλλων παιδιων
απο προηγουμενα ματς (βλ Ερυθραια κλπ) και live οτι τιποτα δεν ειναι τυχαιο . . . ''Μανουρα'' χωρις τον ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΛΟΓΟ τους βαλαμε σε εξεδρα μονους τους με τυμπανο (γυρω στα 50 ατομα) - διπλα στον παγκο της ομαδας τους και ''τζαμπε ολε'' και το ''ευχαριστω'' ηταν στο 4ο 10λεπτο να διακοπει ο αγωνας εξαιτιας τους γυρω στα 10 - 15 λεπτα ! Επισης το να λες : ευχαριστουμε για την φιλοξενια (μεσω ενος παιδιου που ηρθε στο τελος προς το μερος μας) και μετα να ''αρπαζεις'' πανό απο την αποθηκη μας (ευτυχως το γυρισαν πισω χωρις αλλα παρατραγουδα . . ) δεν ειναι οτι καλυτερο ! αν υπαρχουν (που θα υπαρχουν σιγουρα) σκετπομενοι στην εξεδρα του Αμαρουσιου ας τα δουν λιγο τα παραπανω . .

Οσο για τις ''φασαριες'' εντος παρκε ο ''παικτης'' που τις πυροδοτησε δεν τον δικαιωσε ουτε το αποτελεσμα (ηττα)
ουτε η αγωνιστικη του εικονα - κατασταση μιας και ο παικτης του στην αμυνα (κουκουραβας) εκανε ΟΡΓΙΑ !!!

Δοξα τον Παντοδυναμο σε αυτο το γηπεδο (σαλουν) επαιξαν για εμας παικτες και παικτες (δε λεω ονοματα γιατι θα ξεχασω πολλους) και ΔΕΝ τιμηθηκαν ! τωρα το γιατι επρεπε να ΄΄τιμηθει΄΄ ο 13ος παικτης του Ολυμπιακου πριν 17 χρονια . . . ας το ξανασκεφτουν εκεινοι που πηραν την αποφαση να το κανουν σημερα !!!!

ΥΓ Ξεσαχα Κουπιδη ΠΑΙΚΤΑΡΑ και σταθερη αξια . . για μενα παικτης Α1 !!

ΥΓ. 2 Με διπλο σε ενα δυσκολο ματς εκτος εδρας (Χολαργος) ''κλεινουμε'' τον γυρο με 8 νικες ! ουσιαστικα σχεδον
κλειδωνουμε ''παραμονη'' ! για τα δεδομενα της ομαδας και με ''οδηγο'' οτι στην τελευταια μας παρουσια στην
Β Εθνικη (2004 - 05) πεσαμε Ακλαφτοι πρεπει μονο ευχαριστημενοι να ειμαστε . . .
acyacy
[quote name='Gkos' date='Jan 11 2015, 21:05 ' post='698727']
Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρήκε και η έναρξη του 2015 την Κύμη, καθώς η ομάδα τουΒασίλη Μπρατσιάκου πέρασε από το «Δαϊς», επικρατώντας του τοπικού Δούκα με 74-66, σε ένα παιχνίδι που είχε τον πλήρη έλεγχο του από το ξεκίνημα της αναμέτρησης.


Με το δεξί μπήκε στο 2015 ο Φάρος Κερατσινίου, ο οποίος δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα στο «Κοντόπευκο» και επικράτησε με σχετική άνεση της Αγίας Παρασκευής με 78-64, μένοντας στην πρώτη δυάδα του βαθμολογικού πίνακα.


Τρομερή νίκη πήρε ο Αμύντας στο κλειστό της Ερυθραίας απέναντι στον Πανερυθραϊκό, καθώς παρά το γεγονός ότι του έλειπαν τρεις βασικοί παίκτες, επικράτησε με 100-102, καθώς προηγήθηκε με 91-98, με την ομάδα του Δημήτρη Χουχουλή να ισοφαρίζει σε 100-100 με 24'' να απομένουν με λει απ του Γιαουρτόγλου. Στο φινάλε η ομάδα του Υμηττού πέτυχε το τελικό αποτέλεσμα με 2/2 βολές του Αγγελόπουλου στα 17'', με τους παίκτες των δυο ομάδων ωστόσο να έρχονται στα χέρια μετά το τέλος της αναμέτρησης. Τρομερός ήταν ο Σπύρος Διαμαντόπουλος για τους νικητές με 33 πόντους, ενώ συνολικά στο παιχνίδι σημειώθηκαν 26 τρίποντα.


Πολεμικό» ήταν το κλίμα και στο «Σαλούν», όπου ο Παπάγου κατάφερε να επικρατήσει του Αμαρουσίου με 85-83, σε ένα παιχνίδι που η ομάδα του Σάββα Συμεωνίδηέφτασε την διαφορά και στο +17. Στο φινάλε, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν σε κάποια στιγμή να φτάσουν ως και το -4, χωρίς να καταφέρουν να γυρίσουν το παιχνίδι. Το Μαρούσι είχε αρκετό κόσμο μαζί του στο κλειστό του Παπάγου, με αρκετές διακοπές να υπάρχουν στο 4ο δεκάλεπτο, ενώ με τεχνική ποινή τιμωρήθηκαν οι Σάββας Συμεωνίδης και Νίκος Μίχαλος, με τον δεύτερο να τιμάται πριν την έναρξη του αγώνα με ανθοδέσμη από τους γηπεδούχους, για την προσφορά του στην περσινή άνοδο της ομάδας τους.


Νίκη...ανάσα πήρε το Ηράκλειο στα «Δυο Αοράκια» με το συγκρότημα του Βασίλη Ράλλη, παρά τις απουσίες του να καταφέρνει να γυρίσει το παιχνίδι από το 48-53 του 30', και να φτάνει στην τελική νίκη με 64-58 επί του Χολαργού, με τον Μύρωνα Παπαδάκη (photo) να εμφανίζεται δυνατός μετά από καιρό, και να σκοράρει 12 πόντους. Στον αντίποδα, ο ΚΟΧ, έχασε μεγάλη ευκαιρία, να πάρει μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη στην Κρήτη.



Σπουδαία νίκη πήρε στην οικονομία του πρωταθλήματος ο Φιλαθλητικός, ο οποίος μπήκε αποφασισμένος στο παρκέ του κλειστού του Ζωγράφου, και επικράτησε με σχετική άνεση του Ίκαρου Καλλιθέας με 69-51, έχοντας προηγηθεί από το ημίχρονο με 42-18!!!



Την ανοδική του πορεία πιστοποίησε το Περιστέρι, το οποίο κατάφερε με μεθοδικό τρόπο να πιάσει τον Πανερυθραϊκό στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Για να συμβεί αυτό, το συγκρότημα του Κώστα Παπαμάρκου επικράτησε με 78-75 του Ιωνικού Νικαίας, στο κλειστό του «Πλάτωνα», σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών. Η ομάδα του Νίκου Καραγιάννηπροηγήθηκε στο 10' με 28-22, για να προσπεράσουν οι φιλοξενούμενοι στο 17' με 35-36, και να κλείσουν το ημίχρονο με 37-41. Το 3ο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 53-60, αλλά ένα επιμέρους σερί 9-2 έφερε τον Ιωνικό να ισοφαρίζει σε 62-62 στο 32' και να προσπερνάει με 68-66 στο 35'. Το Περιστέρι επανήλθε στο προβάδισμα με 72-74 στο 38' και κράτησε την πολύτιμη νίκη όντας πιο ψύχραιμο στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης. Φοβερός για τους νικητές ήταν ο Σκουλίδας με 21 πόντους.

Τα αποτελέσματα:
Ιωνικός Νικαίας-Περιστέρι 75-78
Πανερυθραϊκός-Αμύντας 100-102
Φιλαθλητικός-Ικαρος Κ. 69-51
ΚΑΠ-Φάρος Κερατσινίου 64-78
Παπάγος-Μαρούσι 85-83
Ηράκλειο-Χολαργός 64-58
Δούκας-Κύμη 66-74



 Τα φύλλα αγώνα: 

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 64-78


Δεκάλεπτα: 13-22, 26-39, 42-56, 64-78

Διαιτητές: Καρδάρης-Χρηστίδης


ΚΑΠ (Ζάχος): Μαρίνος 2, Μυτόπουλος 13, Παπαδάκης 18 (2), Τσακιρίδης 3, Φωτίου 7 (1), Κεφαλάς 3 (1), Δημητρίου 8 (1), Αγγελόπουλος 10, Γρατσιάτος.

ΦΑΡΟΣ (Πολέμης): Κομποδιέτας 14 (3), Μοσχοβίτης 15 (2), Χανιάς, Καραλής 2, Κουρής 2, Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 4, Σιούτης 2, Λυκογιάννης 7, Μαγκουνής 8 (1), Κατούφας 18 (1), Παπαδόπουλος 6 (2)


 ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 64-58


Δεκάλεπτα: 19-19, 37-34, 48-53, 64-58

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Β. Ράλλης): Πετράκης 4, Παπαδάκης 12 (1), Σπυριδάκης, Μπόγδανος 9, Αγαπιάδης 1, Αρναουτάκης 13, Σακελλαρίου 12, Λιανδράκης 5 (1), Σαχπατζίδης 4, Πάλλης 4.

 ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Ν. Χατζηπανήγυρης): Γραμμάτικας 9 (2), Αγόρης 5 (1), Μούκας 8 (2), Ομάρ-Μουμπάρακ 11 (2), Πολιτόπουλος, Χατζόπουλος 14 (3), Κιαπέκος 4, Παπαγεωργόπουλος, Παπάς 7 (1).


 ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 100-102


Δεκάλεπτα: 31-31, 21-30, 22-16, 26-25Διαιτητές: Παυλόπουλος - Πολυχρόνης

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 21 (3), Καλλιανιώτης 16 (4), Γεωργοπαπαδάκος 18 (2), Προδρόμου 8, Γιαουρτόγλου 16 (3), Γεωργίου 3 (1), Σολωμός 8, Αντωνίου 9 (2), Γκαϊτάσοφ 1, Πρέκας

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 20 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Τοπάλι 7 (1), Διαμαντόπουλος 33 (3), Βαρδιάνος 8 (1), Κουκουνιάς 9, Αλεξάνδρου 2, Μπάρμπας 16 (4). 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 75-78Δεκάλεπτα: 28-22, 37-41, 53-60, 75-78Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Καραβίτης

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 4, Κούτουλας, Σκάνδαλος 11 (1), Ντακούλιας 15 (1), Τσαρουχάς 14 (4), Τασόπουλος 14, Παλαιοχωρίτης, Αναγνωστόπουλος 2, Θυμνιός 9, Αποστολίδης 6.


ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 7 (1), Παναγιωταράς 7, Τσιμπούκης, Γεωργοπαπαδάκος 13, Γιαννίκος 9 (1), Σκουλίδας 21 (3), Πρίτσος 10, Λυμπερόπουλος 3 (1), Καραβανάς 2, Σιμιτζής, Φωτόπουλος, Ρεκουνιώτης 6. 


ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 69-51


Δεκάλπετα: 19-9, 42-18, 54-40, 69-51Διαιτητές: Σκούτας-Διμπινούδης


ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Κελαϊδής 3 (1), Λαμπρόπουλος 9 (1), Λιακόπουλος 4, Μπαζιώτης 9 (3), Σοφρωνάς 13 (3), Πανταζής 9, Γεωργιάδης 16, Τραφαλής 4, Οκεκουοϊέν 2, Πρέκας.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λιόγας): Χούμας 12 (1), Τάρλας, Ναούμης, Σκούφης, Κούρτης 3, Ιορδάνογλου 3 (1), Τζώλος 18 (2), Πέρβι 2, Σκορδάς 4, Βουγιούκας 9. 


ΔΟΥΚΑΣ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 66-74


Δεκάλπετα: 15-21, 31-37, 47-59, 66-74


Διαιτητές: Ξάνθος-Κοντίλης


ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 13 (1), Γιαννάκης 11 (1), Σταθόπουλος, Οικονομόπουλος 11 (1), Ζακυνθινός 9, Τζέμης 6, Κεφάλας 7 (1), Θέος 2, Ζευκιλής 7.

ΓΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 7, Μιλόσεβιτς 12 (2), Σέττος 8 (2), Παπαντωνίου 3 (1), Κατράνας, Κακιούζης 8, Γκιζογιάννης 16 (2), Κωνσταντακόπουλος 8, Ερεβμπεναζιέ 7 (1), Λόλας 3, Σκουλούδης, Κολώκας 2.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΜΑΡΟΥΣΙ: 85-83


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-23, 52-42, 69-62, 85-83
Διαιτητές: Θεονάς-Παπαθανασίου

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 2, Τσιάκας 20 (1), Κακκαβάς 2, Γραμματικός 16 (4), Εμμανουηλίδης 9, Ακτύπης 6, Θεολογίτης, Καραμπάς 4, Δόξας, Κουκουράβας 16 (4), Υφαντής 10 (2), Χριστόδουλος.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 7, Τσακίρης 22 (4), Μίχαλος 15 (1), Στούκας 1, Κουπίδης 24 (4), Στράγκας 6, Αλεξίου, Παπαδημητρίου 4, Μαστροκωστόπουλος, Τόλιας 4, Ανδρικόπουλος.

(Αυτο το Φ.Α δεν το έχει.
Το βαζω εγώ δώρο)


Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1.Κύμη 23 (11-1)
2.Φάρος Κερ. 22 (10-2)
3.Περιστέρι 20 (8-4)
4.Πανερυθραϊκός 20 (8-4)
5.Αμύντας 19 (7-5)
6.Παπάγος 19 (7-5)
7.Ιωνικός Νίκαιας 18 (6-6)
8.Δούκας 17 (5-7)
9.Ηράκλειο 17 (5-7)
10.Φιλαθλητικός 17 (5-7)
11.Χολαργός 16 (4-8)
12.Ικαρος Κ. 15 (3-9)
13.Μαρούσι 15 (3-9)
14.ΚΑΠ 13 (2-9-1 μηδ)


Η επόμενη αγωνιστική (13η, 18/1/15)
Περιστέρι-Πανερυθραϊκός
Αμύντας-Δούκας
Ικαρος Καλ.-Ιωνικός Νίκαιας
Φάρος Κερατσινίου-Φιλαθλητικός
Μαρούσι-Αγία Παρασκευή
Χολαργός-Παπάγος
ΓΣ Κύμης-Ηράκλειο


ΠΑΠΑΓΟΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 85-83
ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ ΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΟΣ 7-ΚΟΥΠΙΔΗΣ 21-ΜΙΧΑΛΟΣ 15-ΤΣΑΚΙΡΗΣ 28-ΣΤΡΑΓΚΑΣ 6- ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2-ΤΟΛΙΑΣ 2-ΣΤΟΥΚΑΣ 2
ΣΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ SITE ΕΧΟΥΝ ΔΟΘΕΙ ΛΑΘΟΣ ΠΟΝΤΟΙ
acyacy


ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 2, Τσιάκας 20 (1), Κακκαβάς 2, Γραμματικός 16 (4), Εμμανουηλίδης 9, Ακτύπης 6, Θεολογίτης, Καραμπάς 4, Δόξας, Κουκουράβας 16 (4), Υφαντής 10 (2), Χριστόδουλος.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 7, Τσακίρης 22 (4), Μίχαλος 15 (1), Στούκας 1, Κουπίδης 24 (4), Στράγκας 6, Αλεξίου, Παπαδημητρίου 4, Μαστροκωστόπουλος, Τόλιας 4, Ανδρικόπουλος.

(Αυτο το Φ.Α δεν το έχει.
Το βαζω εγώ δώρο)


Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1.Κύμη 23 (11-1)
2.Φάρος Κερ. 22 (10-2)
3.Περιστέρι 20 (8-4)
4.Πανερυθραϊκός 20 (8-4)
5.Αμύντας 19 (7-5)
6.Παπάγος 19 (7-5)
7.Ιωνικός Νίκαιας 18 (6-6)
8.Δούκας 17 (5-7)
9.Ηράκλειο 17 (5-7)
10.Φιλαθλητικός 17 (5-7)
11.Χολαργός 16 (4-8)
12.Ικαρος Κ. 15 (3-9)
13.Μαρούσι 15 (3-9)
14.ΚΑΠ 13 (2-9-1 μηδ)


Η επόμενη αγωνιστική (13η, 18/1/15)
Περιστέρι-Πανερυθραϊκός
Αμύντας-Δούκας
Ικαρος Καλ.-Ιωνικός Νίκαιας
Φάρος Κερατσινίου-Φιλαθλητικός
Μαρούσι-Αγία Παρασκευή
Χολαργός-Παπάγος
ΓΣ Κύμης-Ηράκλειο


ΠΑΠΑΓΟΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 85-83
ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ ΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΟΣ 7-ΚΟΥΠΙΔΗΣ 21-ΜΙΧΑΛΟΣ 15-ΤΣΑΚΙΡΗΣ 28-ΣΤΡΑΓΚΑΣ 6- ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2-ΤΟΛΙΑΣ 2-ΣΤΟΥΚΑΣ 2
ΣΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ SITE ΕΧΟΥΝ ΔΟΘΕΙ ΛΑΘΟΣ ΠΟΝΤΟΙ
[/quote]
aionio talento
QUOTE(basxetikos @ Jan 12 2015, 00:18 ) *
στους 6 πρεπει να ηταν η διαφορα στη διακοπη..οσο για το κοσμο του αμαρουσιου μπραβο που ακολουθει την ομαδα του και τη στηριζει αλλα η φαση ειναι πολυ κανουμε χαμο φασαρια διακοπες μπαχαλα, τη στιγμη που και τα περισσοτερα παιδια ειναι τουλαχιστον 18- ηλικιακα..οσο για το παπαγο δε με πειθει ιδιαιτερα για πιο πανω θεσεις.το μαρουσι μακαρι να καταφερει να σωθει κριμα ειναι να βρεθει γ εθνικη τοσο γρηγορα απο Α1..


Οι πιο πανω θεσεις ειναι γι αυτους που διεκδικουν ανοδο ! μια ομαδα που ειχε να παιξει Β εθνικη 10 χρονια
και ειναι ουσιαστικα νεοφωτιστη οι 7 νικες που εχει και η 5η θεση που κατεχει ως τωρα ειναι παρα πανω απο καλα !!
Gkos
QUOTE (aionio talento @ Jan 12 2015, 01:42 ) *
Οι πιο πανω θεσεις ειναι γι αυτους που διεκδικουν ανοδο ! μια ομαδα που ειχε να παιξει Β εθνικη 10 χρονια
και ειναι ουσιαστικα νεοφωτιστη οι 7 νικες που εχει και η 5η θεση που κατεχει ως τωρα ειναι παρα πανω απο καλα !!



Καλά τώρα μην λέμε μα@@κιες.

Ο ιδιος ο Παπαγος δηλωνε ότι εχει στόχο την 2ρη θέση.


Αμα εισαι στο γκρουπ στο φουμπου(που θα εισαι),θα έχεις δει και την δυσαρεσκεια.

Επισης,ευχαριστουμε την φιλη για την διόρθωση των ποντων ,αλλα σιγα το big deal.

Πάλι τρεις παικτες όλο το σκορ.

Πάλι δεν θα ακούμπησαν μπάλα οι υπόλοιποι. . .
aionio talento
QUOTE(Gkos @ Jan 12 2015, 01:08 ) *
Καλά τώρα μην λέμε μα@@κιες.

Ο ιδιος ο Παπαγος δηλωνε ότι εχει στόχο την 2ρη θέση.


Αμα εισαι στο γκρουπ στο φουμπου(που θα εισαι),θα έχεις δει και την δυσαρεσκεια.

Επισης,ευχαριστουμε την φιλη για την διόρθωση των ποντων ,αλλα σιγα το big deal.

Πάλι τρεις παικτες όλο το σκορ.

Πάλι δεν θα ακούμπησαν μπάλα οι υπόλοιποι. . .



Το Ο . . ''Ιδιος'' ο Παπαγος - αποτελει συνεχεια του προχθεσινου : ''ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΓΙΑ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗ'' !!!!!
Μαλιστα . . .
Gkos
QUOTE (aionio talento @ Jan 12 2015, 02:14 ) *
Το Ο . . ''Ιδιος'' ο Παπαγος - αποτελει συνεχεια του προχθεσινου : ''ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΓΙΑ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗ'' !!!!!
Μαλιστα . . .



Ναι,θα καταληξω και εχθρος του Παπαγου τώρα στα γεραματα.

Εγω αυτια δεν χαιδευω.

Ας ειχε χασει ο Παπαγος και τωρα θα ηταν αλλη η συζητηση


καληνυχτα και καλη βδομαδα.

Υ.γ.

Κανείς από Ερυθραια να μας πει για την ματσαρα που εγινε εκει;;;

Και μας χαλασε το απόλυτο. . .
EAST END
QUOTE(Gkos @ Jan 12 2015, 02:08 ) *
Καλά τώρα μην λέμε μα@@κιες.

Ο ιδιος ο Παπαγος δηλωνε ότι εχει στόχο την 2ρη θέση.


Αμα εισαι στο γκρουπ στο φουμπου(που θα εισαι),θα έχεις δει και την δυσαρεσκεια.

Επισης,ευχαριστουμε την φιλη για την διόρθωση των ποντων ,αλλα σιγα το big deal.

Πάλι τρεις παικτες όλο το σκορ.

Πάλι δεν θα ακούμπησαν μπάλα οι υπόλοιποι. . .


Φίλε Gkos

Μας λές δηλαδή ότι ένα γκρουπ στο φουμπου και οι απόψεις κάποιων εκεί (πιθανά να είσαι και εσύ μέσα σαν μέλος) είναι η επίσημη θέση του συλλόγου και των ανθρώπων που "τρέχουν" την ομάδα;;;
Άλλο το τι λέμε(ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ-τραγουδάμε σαν φίλαθλοι) και άλλο το τι μπορούμε.
Και σίγουρα τους στόχους τους ξέρω καλύτερα από εσένα.
ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!
Gkos
Σε ένα ματς όπου η οποιαδήποτε αμυντική τακτική είχαν μελετήσει και οι δύο προπονητές πήγε στον κάλαθο των αχρήστων, Πανερυθραικός και Αμύντας πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στο "Στ.Καλαιτζής", για τη 12η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Β' Εθνικής, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τελικά στο φινάλε το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ που παραπέμπει σε αγώνα ΝΒΑ... 100-102 !



Από τα πρώτα κιόλας λεπτά του παιχνιδιού φαινόταν το τι θα επακολουθήσει, καθώς το 1ο δεκάλεπτο έληξε 31-31 με τις δύο ομάδες να δίνουν ρεσιτάλ. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε για τον Αμύντα ο Ζούπας με ένα απίστευτο buzzer beater στα 0.6", αφού μόλις πήρε την μπάλα στα χέρια του από επαναφορά, την πέταξε από την μια ρακέτα στην άλλη κι αυτή κατέληξε στο αντίπαλο καλάθι.


Στο 2ο δεκάλεπτο ο Αμύντας συνέχισε στο ίδιο τέμπο, εκμεταλλευόμενος την αμυντική δυσλειτουργία των γηπεδούχων, σκοράροντας συνολικά 30 πόντους. Παρόλαυτά όμως δεν μπορεί να πεί κανείς ότι και οι 21 πόντοι του Πανερυθραικού ήταν λίγοι, με το ημίχρονο να τελειώνει με σκορ52-61 υπέρ των φιλοξενούμενων!


Ότι ζητούσε στα πρώτα δύο δεκάλεπτα ο Δημήτρης Χουχουλής από τους παίχτες του, το πήρε στο 3ο, καθώς παίζοντας πιο συγκεντρωμένα στην άμυνα, περιόρισαν τους παίχτες των φιλοξενουμένων μόλις στους 16 πόντους, ενώ παράλληλα οι "Ερυθρόλευκοι" εμφανίζοντας σταθερή απόδοση, μείωσαν σε 74-77, βάζοντας ουσιαστικά ξανά φωτιά στο ματς, με ένα επίσης εκπληκτικό buzzer beater του Καλλιανιώτη αυτή τη φορά!

Στο 4ο δεκάλεπτο, ο Αμύντας με περισσότερη ψυχραιμία στο παιχνίδι του κατάφερε να πάρει διαφορά ασφαλείας (89-98) 3' πριν το φινάλε, όμως οι Ερυθραιώτες με ένα δυναμικό comeback ισοφάρισαν 100-100 στα 24" πριν τη λήξη της αναμέτρησης.
 Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ, ευστόχησαν στις δύο βολές κάνοντας το τελικό 100-102. Στην τελευταία επίθεση του αγώνα ο Πανερυθραικός είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά οι παίχτες του έκαναν λάθος και η μπάλα κατέληξε άουτ, με τους φιλοξενούμενους έτσι να πανηγυρίζουν έξαλλα μια πολύ μεγάλη νίκη.


* Το πολύ ωραίο κλίμα που επικρατούσε στο "Στ.Καλαιτζής" αμαύρωσαν στο τέλος τα επεισόδια που έλαβαν μέρος στο παρκέ, όταν ο προπονητής του Αμύντα κ.Ζαβός "αντάλλαξε" κάποιες "βαριές κουβέντες" με τον Προδρόμου του Πανερυθραικού, με συνέπεια το παρκέ να μετατραπεί σε ρινγκ για αρκετά δευτερόλεπτα και τους παίχτες των δύο ομάδων να γίνονται ένα κουβάρι, προσπαθώντας να χωρίσουν όσους ενεπλάκησαν!

** Κορυφαίος όλων στο γήπεδο ήταν ο Σπύρος Διαμαντόπουλος, ένας "πρώην" Κηφισιώτης και νυν παίχτης του Αμύντα,ο οποίος σημείωσε 33 πόντους, κάνοντας ουσιαστικά ρεκόρ καριέρας !

Για την ομάδα του Πανερυθραικού, ο έμπειρος Μπάρδας σημείωσε 21, με τους Γεωργοπαπαδάκο (18π), Καλλιανιώτη (16π), Γιαουρτόγλου (16π) να ακολουθούν σε απόδοση 



http://kifissia24.gr/kifissianews/sports/i...F%84%CE%B1-pics
basketikos
bball.gif Για να μην λένε εμας απο την Νίκαια περίεργους:

QUOTE(Gkos @ Jan 12 2015, 13:23 ) *
* Το πολύ ωραίο κλίμα που επικρατούσε στο "Στ.Καλαιτζής" αμαύρωσαν στο τέλος τα επεισόδια που έλαβαν μέρος στο παρκέ, όταν ο προπονητής του Αμύντα κ.Ζαβός "αντάλλαξε" κάποιες "βαριές κουβέντες" με τον Προδρόμου του Πανερυθραικού, με συνέπεια το παρκέ να μετατραπεί σε ρινγκ για αρκετά δευτερόλεπτα και τους παίχτες των δύο ομάδων να γίνονται ένα κουβάρι, προσπαθώντας να χωρίσουν όσους ενεπλάκησαν!


Για να ξέρουμε ποιος..τι.. κλπ...

(επισης καπου διαβασα οτι με συμφωνία των 2 ομάδων στου Παπαγου δεν εκκενώθηκε το γήπεδο. Μπραβο και στις δύο ομάδες εκει ... αυτά να βλέπουν και στην Ερυθραία, μια και ηρθε η συζητηση....)

bball.gif Ο Ιωνικός πλήρωσε την Ερυθραία διπλά. Μας εκλεψαν το διπλό εκεί, μας εστειλαν και σε τιμωρία...
Τελικά΄κρυωσαμε' και απο την ερημια στον Πλάτωνα, διπλασιο το κακό.
Το παιχνίδι ηταν οριακό, προηγηθηκαμε 72-66 στο 36' αλλά καπου εκεί καναμε την ζωή μας δύσκολη. Το Περιστερι ευστοχούσε - εμεις μπορούσαμε να παρουμε ενα σφυριγμα στο τελος που θα άλλαζε το παιχνίδι, αλλά να μην γινόμαστε γραφικοι. Αν το παιχνίδι το πας στο οριο, τοτε μπορει να το χάσεις. Το χασαμε. Κρίμα, γιατι μπορούσαμε και θα ήταν σημερα μια καλύτερη μέρα..


bball.gif Επίσης: ρεκόρ καριέρας ή κάνεις ή δεν κανεις - ακου 'ουσιαστικά ρεκόρ καριέρας" ...τιτανοτεραστια εκφραση 69.gif 69.gif 69.gif
QUOTE(Gkos @ Jan 12 2015, 13:23 ) *
** Κορυφαίος όλων στο γήπεδο ήταν ο Σπύρος Διαμαντόπουλος, ένας "πρώην" Κηφισιώτης και νυν παίχτης του Αμύντα,ο οποίος σημείωσε 33 πόντους, κάνοντας ουσιαστικά ρεκόρ καριέρας !

Συγχαρητήρια στον Σπύρο 77.gif 77.gif
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jan 11 2015, 19:07 ) *
ΔΟΥΚΑΣ-ΚΥΜΗ 66-74(15-21,30-36,47-59)

Ευκολη και δικαιη νικη για την Κύμη,που πέρασε από το ΔΑΙΣ.

Ο Δούκας το πάλεψε ,αλλά με τον Μπουρδάνο σε κακη μέρα(δηλαδη αστοχο) και την Κυμη αρκετα ευστοχη απο τα 6,75 δεν μπορούσε να κανει κάτι παραπάνω.

Πάντως πάλι δεν πολυέπεισε η Κυμη,πολυ σοφτ(ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ) ομαδα,στην πιεση πελαγώνει.
Αν δεν είχε βαλει τα τρίποντα,σκηνικά σαν αυτά του Αγιου Θωμά πριν έναν μήνα θα είχαμε.


Για το τέλος αφησα το καλύτερο:
Ο Καπινιάρης έλειπε,και έπαιξε ο Ερεβμπεναζιε αρκετά.
Μπήκε αρχες β περιόδου,πέτυχε 7 ποντους σε δυο και κατι λεπτά(θα ήταν 9 αν δεν αστοχούσε σε εύκολο διποντο),και γενικα έδειξε με την παρουσια του,πως δικαιούται παραπάνω χρόνο!

Εξέλιξη σκορ:


2-9,10-11,10-18,15-21,19-21,19-28,21-30,24-32,26-34,28-34,28-36,30-36,
31-44,34-44,42-48,42-50,44-50,44-53,47-53,47-56,47-59,49-59 ,49-62,52-64,52-66,55-66,58-66,58-67,60-67,60-68,60-70,64-70,64-72,66-72,66-74




Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που έκλεισε το 2014, έτσι ξεκίνησε και στο 2015 ο Γυμναστικός Σύλλογος Κύμης, με μία εκτός έδρας νίκη δηλαδή. Αυτή την φορά «θύμα» του ήταν ο Δούκας, που αν και μαχητικός σε μεγάλο μέρος του παιχνιδιού, τελικά υποτάχτηκε στην ανωτερότητα της ομάδας της Κύμης και ηττήθηκε με σκορ 66-74. Αυτή ήταν η 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής κατηγορίας, με τον Γυμναστικό να παραμένει μόνος πρώτος στην βαθμολογία έχοντας «μαξιλαράκι» μίας νίκης από τον δεύτερο Φάρο Κερατσινίου. Την επόμενη αγωνιστική ο ΓΣ Κύμης υποδέχεται το Ηράκλειο, με το ματς να αρχίζει στις 12:00.

Στην αναμέτρηση του Δούκα με τον Γυμναστικό υπήρχε εξαρχής ξεκάθαρο φαβορί και αυτό ήταν η φιλοξενούμενη ομάδα. Οι παίκτες του κόουτς Μπρατσιάκου φρόντισαν να δικαιώσουν τον τίτλο του φαβορί και μέσα στο παρκέ, δείχνοντας πιο αποφασισμένοι και πιο ψύχραιμοι σε καίρια σημεία του παιχνιδιού. Ο Γκιζόγιαννης άνοιξε το σκορ σημειώνοντας το πρώτο καλάθι της ομάδας του για το 2015. Ο ίδιος παίκτης μάλιστα ήταν ιδιαίτερα «ζεστός» στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, καθώς έβαλε τους πρώτους 7 πόντους του Γυμναστικού, ενώ συνολικά στο πρώτο δεκάλεπτο έβαλε τους 12 από τους 21 πόντους της ομάδας του!

Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου πέρασε στο ματς ο Ερεβμπενάζιε, ο οποίος έβγαλε πολύ ενέργεια και σκόραρε 7 γρήγορους πόντους. Από την άλλη, ο Δούκας προσπαθούσε να χτυπήσει κυρίως μέσα στην ρακέτα, αφού το μεγάλο του «όπλο» ο Μπουρδάνος ήταν σε κακή ημέρα. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 31-37, με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι αλλά να μην μπορούν να ανοίξουν την διαφορά.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μάλλον το καλύτερο του παιχνιδιού. Αρχικά ο Γκιζόγιαννης με τέσσερεις διαδοχικούς προσωπικούς του πόντους έστειλε την διαφορά πάνω από τους 10 πόντους, αλλά ο Δούκας με ένα μικρό σερί μείωσε σε 38-44. Ένα δύσκολο τρίποντο του Μιλόσεβιτς έκανε το 38-47 και στην συνέχεια η διαφορά ξαναπήγε στους 10, προτού ο Δούκας μειώσει πάλι στους 6 με ένα 4-0 υπέρ του. Προς το τέλος του δεκαλέπτου ο Σέττος με τρίποντο από την γωνία έκανε το 47-56, ενώ ο Κωνσταντακόπουλος με μία βολή και ένα δίποντο διαμόρφωσε το 47-59 που ήταν και το τελικό σκορ της περιόδου. Στις αρχές του τελευταίου δεκαλέπτου ο Σέττος με ένας ακόμη τρίποντο από την γωνία «έκοψε τα πόδια» των αντιπάλων, με τον ΓΣ Κύμης να καταφέρνει να διατηρεί συνεχώς διαφορά ασφαλείας, χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα. Το τελικό 66-74 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα της αναμέτρησης, αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς καλύτεροι, αλλά και οι γηπεδούχοι σε κανένα σημείο δεν σταμάτησαν να προσπαθούν να ξαναμπούν στην διεκδίκηση του παιχνιδιού.

Με αυτήν την νίκη ο Γυμναστικός Σύλλογος Κύμης ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2015 και έβαλε ένα ακόμα «λιθαράκι» στην προσπάθεια του για την άνοδο στην Α2. Όπως είπαμε στην αρχή, την επόμενη εβδομάδα θα υποδεχτεί το Ηράκλειο και θέλει να συνεχίσει την …συλλογή των ροζ φύλλων αγώνα.

http://gskimis.gr/el/nea-anakoinoseis-gski...-01-11-23-59-54
gratipa1929
Δεν θα εκπλαγώ αν το Περιστέρι χτυπήσει ακόμη και μία από τις θέσεις της ανόδου με την φόρα που έχει πάρει. Τρομερή φόρμα.

Καλά όσο για τον Ίκαρο Καλλιθέας, αυτοί ξεπέρασαν κάθε φαντασία. Το να χάνει κάποιος 42-18 στο ημίχρονο από τον Φιλαθλητικό φέτος είναι πραγματικό κατόρθωμα!!! Ξέρουμε τι γίνεται εκεί και υπάρχει τέτοια... κατάπτωση?
Swko10
O A.O. Iωνικός Νικαίας συμπληρώνει 50χρόνια ζωής και το Τμήμα Μπάσκετ του Συλλόγου ετοιμάζεται να γιορτάσει και τιμήσουμε την διαχρονική προσφορά του τμήματος στο ελληνικό μπάσκετ και τον ελληνικό αθλητισμό.

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/01/50.html
PetranG3
QUOTE(Swko10 @ Jan 15 2015, 02:05 ) *
O A.O. Iωνικός Νικαίας συμπληρώνει 50χρόνια ζωής και το Τμήμα Μπάσκετ του Συλλόγου ετοιμάζεται να γιορτάσει και τιμήσουμε την διαχρονική προσφορά του τμήματος στο ελληνικό μπάσκετ και τον ελληνικό αθλητισμό.

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/01/50.html



Σ' ευχαριστουμε πολυ για τη δημοσιευση Swko10. Προσεχως θα ανακοινωνονται και αλλα πραγματα απ οσα εχουμε αποφασισει και αποφασιζουμε να υλοποιησουμε τιμωντας τα 50 χρονια ιστοριας μας..
gspara
gspara
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
To ντερμπι της αγωνιστικης για την 3η θεση στη ληξη του πρωτου γυρου.Προβαδισμα στην εδρα του ο ΓΣΠ και ρεβανς για την περσινη ηττα.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1
Ανωτερος ο Αμυντας,αν και με απουσιες,λογικα δεν θα εχει προβλημα.

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Θα ρεφαρει ο Ιωνικος,οσο κι'αν καιγεται ο μαχητικος Ικαρος.

ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ.-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 1
Μεγαλη διαφορα.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΚΑΠ 1
Ο χαμενος πεθαινει,ο νικητης απλα βγαινει απο την εντατικη.

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
Πονταρω στο ενστικτο επιβιωσης.

ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α 1
Στανταρ.
gratipa1929
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1 (ασταμάτητο το Περιστέρι εδώ και πολλές αγωνιστικές. ντέρμπι το ματς)

ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 (πιο πλήρης ομάδα ο Αμύντας)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 (διαφορά δυναμικότητας)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1 (στάνταρ)

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΚΑΠ 1 (δίχως υπερβολή, αν το Μαρούσι χάσει κατά 80% αποχαιρετά την κατηγορία. τραγική η ΚΑΠ)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (η έκπληξη της αγωνιστικής. τέτοια ματς τα παίρνει ο Χολαργός παρά την απειρία του)

ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 (στάνταρ)
basxetikos
QUOTE (gratipa1929 @ Jan 15 2015, 20:03 ) *
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1 (ασταμάτητο το Περιστέρι εδώ και πολλές αγωνιστικές. ντέρμπι το ματς)

ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 (πιο πλήρης ομάδα ο Αμύντας)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 (διαφορά δυναμικότητας)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1 (στάνταρ)

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΚΑΠ 1 (δίχως υπερβολή, αν το Μαρούσι χάσει κατά 80% αποχαιρετά την κατηγορία. τραγική η ΚΑΠ)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (η έκπληξη της αγωνιστικής. τέτοια ματς τα παίρνει ο Χολαργός παρά την απειρία του)

ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 (στάνταρ)

δουκας πιο πιθανο να κανει την εκπληξη για μενα..παπαγος πιο πολλες λυσεις οσο και ασταθης να ειναι..μαρουσι ντερμπυ μαλλον εδρα..τα αλλα πλην περιστεριου (στανταρ) rolleyes.gif
EAST END
QUOTE(gratipa1929 @ Jan 15 2015, 20:03 ) *
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1 (ασταμάτητο το Περιστέρι εδώ και πολλές αγωνιστικές. ντέρμπι το ματς)

ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 (πιο πλήρης ομάδα ο Αμύντας)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 (διαφορά δυναμικότητας)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1 (στάνταρ)

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΚΑΠ 1 (δίχως υπερβολή, αν το Μαρούσι χάσει κατά 80% αποχαιρετά την κατηγορία. τραγική η ΚΑΠ)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (η έκπληξη της αγωνιστικής. τέτοια ματς τα παίρνει ο Χολαργός παρά την απειρία του)

ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 (στάνταρ)

Καλημέρα και καλή αγωνιστική
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 1
ΑΜΥΝΤΑΣ-ΔΟΥΚΑΣ 2
ΙΚΑΡΟΣ-ΝΙΚΑΙΑ 2
ΦΑΡΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1
ΜΑΡΟΥΣΙ-ΚΑΠ 2
ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 2
ΚΥΜΗ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1

και ο κουβας θα είναι ΜΕΓΑΛΟΣ ....χαχαχαχ
Gkos
Γυμναστικός Σύλλογος Κύμης

31 λεπτά ·


 Τελικό αποτέλεσμα Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 78-68. Με το εκπληκτικό 12-1 ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος της Β´ Εθνικής. Και την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αγωνίζεται εντός έδρας με τον Παπάγο και λόγο των εθνικών εκλογών η αναμέτρηση θα διεξαχθεί το Σάββατο 24/1 στις 17:00 το απόγευμα.
Gkos
Διπλό για την ΚΑΠ στο Αγιο Θωμα ,και μαλλον τελειωνει το παραμυθι.

Ψαχνουμε δυο ακόμα. . .

Αν δεν κερδισει και ο Ικαρος σημερα. . .
leonkalf
QUOTE (Gkos @ Jan 18 2015, 19:30 ) *
Αν δεν κερδισει και ο Ικαρος σημερα. . .

Δεν κέρδισε.. 66-68 ο Ιωνικός διπλό.
gratipa1929
QUOTE (Gkos @ Jan 18 2015, 18:30 ) *
Διπλό για την ΚΑΠ στο Αγιο Θωμα ,και μαλλον τελειωνει το παραμυθι.

Ψαχνουμε δυο ακόμα. . .

Αν δεν κερδισει και ο Ικαρος σημερα. . .

Ωχχχχ δεν το περίμενα ότι θα έπεφτε τόσο νωρίς με ήττα απέναντι σε μια καταδικασμένη ομάδα. Κρίμα για μια συμπαθέστατη και πρόσφατα δοξασμένη ομάδα.

Gkos ήσουν στο ματς να μας πεις τι πήγε στραβά?
Gkos
QUOTE (gratipa1929 @ Jan 18 2015, 19:35 ) *
Ωχχχχ δεν το περίμενα ότι θα έπεφτε τόσο νωρίς με ήττα απέναντι σε μια καταδικασμένη ομάδα. Κρίμα για μια συμπαθέστατη και πρόσφατα δοξασμένη ομάδα.

Gkos ήσουν στο ματς να μας πεις τι πήγε στραβά?


Όχι δεν ήμουνα,διότι έπεσα μια ώρα να συνελθω από το πρωινό ξύπνημα των 6:40(για να δω μίνι!) και ξυπνησα 3 ωρες μετά,στις 17:30!

Έτσι που παίζει (από την αρχη της σεζον)το Μαρούσι,δεν νομιζω να πηγε κατι στραβα σημερα,ότι γινεται σε καθε ματς.
Το περίμενα το διπλό και στενοχωριεμαι που ξεχάστηκα και δεν το επαιξα!

Πάντως και να μην ειχα παρακοιμηθει ,δεν θα πηγαινα Αγιο Θωμα.
Για Καλλιθεα ή Χολαργό ημουνα.
Και έχασα ματσάρες βλεπω. . .

Και χτες ημουνα μεταξύ Ψυχικού και ΑΕΝΚ και πήγα Ψυχικό.
Ειναι και τυχερά αυτά. . .

Υ.γ.
Μετά τη ηττα και του Χολαργού(στην παράταση),πλέον έχει αρχισει να ξεχωριζει η τελευταια τετράδα,και θα χρειαστει τρομερή προσπάθεια-ντεμαράζ για κάποια εξ αυτών,για να ανατρεψει την διαμορφωθείσα κατάσταση.

Υ.γ.2.
Είμαι στο κοπή το πίτα του ΣΕΠΚ.
ΣΤΟΠ
Στα 5 μέτρα κάθεται ο Μπρατσιάκος.
ΣΤΟΠ.
Ο Ερεβμπενάζιε επαιξε σημερα 30 δευτερόλεπτα. ΣΤΟΠ.
Αν ακούσετε για επεισόδια ,εγώ θα ειμαι!!!

ΜΑ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ,ΧΡΙΣΤΙΑΝΕ ΜΟΥ;;;;

Gkos
Πρωταθλήτρια χειμώνα η Κύμη...


Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε η νεοφώτιστη Κύμη τον πρώτο γύρο του Νοτίου ομίλου της Β' Εθνικής καθώς μετά την επικράτηση επί του Ηρακλείου με 78-68 στο «Ν.Μαρίνος», κατέκτησε τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα, ολοκληρώνοντας τον πρώτο γύρο με 12 νίκες και 1 ήττα (στο Μαρούσι).


Με απόλυτη επιτυχία ολοκλήρωσε και ο έτερος νεοφώτιστος, Φάρος Κερατσινίου τον πρώτο γύρο, καθώς η ομάδα του Ανδρέα Πολέμη δεν αντιμετώπισε προβλήματα απέναντι στον Φιλαθλητικό τον οποίο νίκησε με άνεση, με 80-62, και παρέμεινε στην δεύτερη θέση με 11 νίκες και 2 ήττες.



Στην τρίτη θέση ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο το Περιστέρι το οποίο επικράτησε του Πανερυθραϊκού με 84-77, και έφτασε τις 7 διαδοχικές νίκες, καθώς μετά την ήττα στην Κύμη την 6η αγωνιστική (16/11/2014) δεν κοίταξε ποτέ πίσω. Η ομάδα του Κώστα Παπαμάρκου προηγήθηκε με 50-38 στο ημίχρονο, με τον Δημήτρη Χουχουλή να αποβάλλεται με δεύτερη τεχνική ποινή στο 17', μετά από διένεξη με μέρος της κερκίδας. Στο 4ο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν ως το -4, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να γυρίσουν το παιχνίδι.



Με 8 νίκες ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο ο Αμύντας ο οποίος, ερχόμενος με φόρα από την μεγάλη νίκη μέσα στην Ερυθραία, επικράτησε με άνεση του Δούκα με 83-69, σε ένα παιχνίδι που το σκορ ήταν 70-50 στο 32'. Η ομάδα του Υμηττού είχε πολυφωνία στην επίθεση, καθώς είχε πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ το συγκρότημα του Γιάννη Γιαννόπουλου ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο με πέντε νίκες, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Σωτήρης Μπουρδάνος, ο οποίος έχει πρόβλημα στον δικέφαλο, πριν από τα Χριστούγεννα. 



Στις νίκες επέστρεψε ο Ιωνικός Νικαίας, ο οποίος ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο με θετικό πρόσημο, καθώς επικράτησε πολύ δύσκολα με 68-66 του Ίκαρου στην Καλλιθέα. Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στα τελευταία δευτερόλεπτα, καθώς οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 66-67 στα 48'', με τους Νικαιώτες να καταφέρνουν να κρατήσουν τη νίκη. Αντίθετα, το συγκρότημα του Δημήτρη Λιόγα βρίσκεται σε δύσκολη βαθμολογική θέση, καθώς ο πρώτος γύρος τον βρίσκει με 3 μόλις νίκες και κάτω από τον επικίνδυνη ζώνη.



Με νίκη γιόρτασε την επιστροφή στο...παλιό του σπίτι ο Σάββας Συμεωνίδης, ο οποίος σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, είδε τον Παπάγου να  επικρατεί στο «Αντ.Τρίτσης» του Χολαργού με 99-91 με τον Βαγγέλη Τσιάκα με 30 πόντους να κάνει φοβερό παιχνίδι. Ο Κώστης Μουμπάρκακ ουσιαστικά ήταν μια ομάδας μόνος του για το συγκρότημα του Νίκου Χατζηπανυγήρη με 38 και 7 τρίποντα, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα, η οποία αφήνει τον ΚΟΧ κάτω από την επικίνδυνη ζώνη.



Ζωντανή παραμένει η Αγία Παρασκευή, η οποία έφτασε στην 3η της νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς μετά την Καλλιθέα νίκησε και στο κλειστό του «Αγίου Θωμά» το Μαρούσι με 77-69, με τον Δήμο Φωτίου με 27 πόντους και 5 τρίποντα να κάνει φοβερό παιχνίδι. Στον αντίποδα, οι γηπεδούχοι μετά τη νέα ήττα βλέπουν την κατάσταση αναφορικά με την παραμονή τους να δυσκολεύει.

Κύμη – Ηράκλειο 78-68

Διαιτητές: Σιώκας – Καλογερόπουλος.

Τα δεκάλεπτα: 18-11, 34-34, 58-46, 78-68.

ΚΥΜΗ(Μπρατσιάκος): Σέττος 3 (1), Καπινιάρης , Κατράνας 3 (1), Κωνσταντακόπουλος 10, Γκιζογιάννης 3 (1), Κολώκας 8, Κακιούζης 27, Λόλας, Σιαμανδούρας, Ερεβμπεναζιε, Σκουλούδης, Μιλόσεβιτς 24.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πετράκης 2, Παπαδάκης 14 (1), Μπόγδανος 17 (1), Αγαπιάδης 6 (2), Σακελλαρίου 9 (1), Λιανδράκης 3 (1), Πάλλης 11, Αρναουτάκης 4, Σαχπατζίδης 2, Παπαδούλης.


 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 80-62


Δεκάλεπτα: 24-15, 40-31, 56-44, 80-62

Διαιτητές: Τσάτσης-Φραγκούλη


ΦΑΡΟΣ (Πολέμης): Μουστόπουλος 2, Κουρής 2, Κουντουράς, Καραλής 6 (1), Χανιάς 2, Στογιάνοβιτς, Κομποδιέτας 13, Σιούτης 5 (1), Λυκογιάννης 13 (2), Μαγκουνής 7 (1), Κατούφας 16, Παπαδόπουλος 14 (4)


ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Γρύλλης, Κελαιδής 13 (4), Λαμπρόπουλος 4, Λιακόπουλος 15 (4), Μπαζιώτης 3 (1), Σοφρωνάς, Πανταζής 5, Γεωργιάδης 13 (1), Τραφαλής 4, Οκεκουιέν, Πρέκας 5 (1). 


ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 66-68

Δεκάλεπτα: 18-19, 36-35, 51-51, 66-68

Διαιτητές: Ραχιώτης-Παπαφωτίου

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λιόγας): Χούμας 12 (2), Τάρλας, Ναούμης 3, Σκούφης, Κούρτης 3, Ιορδάνογλου 4, Τζόλος 23 (2), Πέρβι 5 (1), Σκορδάς 6, Βουγιούκας 10.


ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 2, Κούτουλας 8 (2), Σκάνδαλος 1, Ντακούλιας 13, Θεοδοσίου, Τσαρουχάς 12 (3), Τασόπουλος 9 (12ρ.), Παλαιοχωρίτης 5 (1), Καρτζόγλου, Θυμνιός 7, Αποστολίδης 11, Μπολάτογλου. 


ΑΜΥΝΤΑΣ-ΔΟΥΚΑΣ 83-69

Δεκάλεπτα: 25-16, 45-33, 60-48, 83-69

Διαιτητές: Διμπινούδης-Πολυχρόνης

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 14, Αγγελόπουλος 12, Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 14 (2), Βαρδιάνος 15 (3), Πίνης 3 (1), Κουκουνιάς 18 (3), Μπάρμπας 7 (1), Παπαλεξάνδρου, Παπανίκος, Διαμαντής.

ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Φιλίππου, Τσίγκανος 2, Γιαννάκης 8 (2), Δραγάτης, Χαϊκάλης 3, Σταθόπουλος 5, Οικονομόπουλος 9 (1), Ζακυνθινός 13 (1), Τζέμης 10, Κεφάλας 2, Θέος 14 (1), Πολύζος 3 (1). 


ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 84-77


Δεκάλεπτα: 24-15, 26-17, 13-18, 21-21

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης - Καλογερόπουλος Λ.


ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 3, Παναγιωταράς 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 10 (3), Σκουλίδας 16 (3), Πρίτσος 12 (2), Καραβανάς 4, Γιαννίκος 10 (1), Ρεκουνιώτης 18, Λυμπερόπουλος 8 (2).


ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 11 (2), Καλλιανιώτης 10 (1), Σπυρόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 5, Προδρόμου 20 (2), Γιαουρτόγλου 7 (1), Γεωργίου 5 (1), Σολωμός 8, Αντωνίου 4, Γκαίτάσοφ 4, Πρέκας. 



ΜΑΡΟΥΣΙ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 69-77

Δεκάλεπτα: 18-19, 15-14, 21-16, 23-20

Διαιτητές: Τσώνος Β.-Μαραμής


 ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 8, Στασινός, Τσακίρης 15 (1), Μίχαλος 11 (1), Στούκας 18 (2), Παπαδημητρίου 1, Κουπίδης 16 (2), Στράγκας, Τόλιας, Ορλάντο


ΚΑΠ (Ζάχος): Λυτόπουλος 7, Τσακιρίδης 13 (3), Φωτίου 27 (5), Κεφάλας, Δημητρίου 8 (1), Αγγελόπουλος 7, Γκιουζέλης, Γρατσιάτος, Παπαδάκης 14 . 


ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΠΑΠΑΓΟΣ 91-99 (παρ.)


Δεκάλεπτα: 24-25, 40-49, 58-66, 79-79 (κ.α.), 91-99


Διαιτητές: Τσαρούχα-ΑποστολίδηςΧΟΛΑΡΓΟΣ (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 15 (3), Αγόρης 8 (2), Μούκας 4, Βίτσος, Ρουμπέας, Μουμπάρακ 38 (7), Πολιτόπουλος, Χατζόπουλος 3 (1), Κιαπέκος 7 (1), Παπαγεωργόπουλος 1, Παπάς 15.

ΠΑΠΑΓΟΣ (Συμεωνίδης): Θεολογίτης, Τσιάκας 30 (1), Τσινόπουλος, Κακκαβάς, Γραμματικός 18 (1), Εμμανουηλίδης 23 (3), Ακτύπης 5, Καραμπάς 2, Αρσένης 3, Κουκουράβας 2, Υφαντής 16 (1). 


Η βαθμολογία (μετά από 13 αγώνες): Κύμη 25, Φάρος Κερ. 24, Περιστέρι 22, Πανερυθραϊκός 21, Αμύντας 21, Παπάγου 21, Ιωνικός Νικαίας 20, Δούκας 18, Φιλαθλητικός 18, Ηράκλειο 18, Χολαργός 17, Ίκαρος Καλλιθέας 16, Μαρούσι 16, Αγία Παρασκευή 15*.* Η Αγ. Παρασκευή έχει έναν μηδενισμό.


Η επόμενη αγωνιστική (14η 23-24-28/1):

Αμύντας – Περιστέρι, Ίκαρος Καλλιθέας – Πανερυθραϊκός, Φάρος Κερατσινίου – Ιωνικός Νικαίας, Μαρούσι – Φιλαθλητικός, Χολαργός – Αγία Παρασκευή, Κύμη – Παπάγου, Δούκας – Ηράκλειο.




- See more at: http://basketblog.gr/index.php?option=com_...h.VfK0TcDT.dpuf



Gen
Χολαργος-Παπαγος, Διαιτητης Αποστολιδης : Προεριδοποιηση για Τ σε φλοπινγκ... Μεχρι ποτε θα κανουν οοοοοτι γουσταρουν τα κορακια;;;;;;
Jabar
QUOTE(Gen @ Jan 18 2015, 23:06 ) *
Χολαργος-Παπαγος, Διαιτητης Αποστολιδης : Προεριδοποιηση για Τ σε φλοπινγκ... Μεχρι ποτε θα κανουν οοοοοτι γουσταρουν τα κορακια;;;;;;

smiley.gif Ωραίο το ανέκδοτο, το άλλο με τη Τσαρούχα το ξέρεις και δεν θέλεις να το ακούσεις.Άσε καλλίτερα τη διαιτησία
PAPAGOS 13
Ο ΚΟΧ γύρισε ματς απο του 13 στους 3 με 0(!!!!!!) φαουλ αποτελεί ΡΕΚΟΡ ΓΚΙΝΕΣ

Ο ΚΟΧ μια ομάδα με ταλέντο(μονο) και όχι ιδιαίτερες περγαμινές τεχνικής κατάρτησης έπαιξε 6-7 αμυνες στο 4ο δεκάλεπτο χωρίς ούτε 1 φάουλ είναι κάτι απόλυτα λογικό!!

Όπως και για το πάγκο του ΚΟΧ που θα μπορούσε να έχει δεχτεί τουλάχιστον 4 Τεχνικές Ποινές.
Μεγάλη ανοχή απο τους 2 διαιτητές.

Δε θα μιλήσω άλλο για τους πάγκους. Για αυτά το λόγο έχουν οι ειδικοί... Και ο κόσμος βλέπει και ξέρει...

Τάμείο το Μάη!!

Διαστημικοί Τσιάκας - Εμμανουηλίδης - ΥΦΑΝΤΗΣ, καθοριστικοί οι Αρσένης και Γραμματικός για το Παπάγο

Αρκετός κόσμος στο Τρίτσης χθες. Η συμβολή στα έσοδα τους ματς απο πλευράς των φιλοξενούμενων τουλάχιστον πήγαν καλά και με αρκετούς Στρατηγούς και πολύ φωνή.

Καλή συνέχεια


vmar
QUOTE (gratipa1929 @ Jan 18 2015, 20:35 ) *
Ωχχχχ δεν το περίμενα ότι θα έπεφτε τόσο νωρίς με ήττα απέναντι σε μια καταδικασμένη ομάδα. Κρίμα για μια συμπαθέστατη και πρόσφατα δοξασμένη ομάδα.

Gkos ήσουν στο ματς να μας πεις τι πήγε στραβά?


Μια απορία. Αν η ΚΑΠ κερδίσει στο ΑΣΕΑΔ το παιχνίδι με το Χολαργό, δεν θα πάει στους 17 βαθμούς και ο Χολαργός στους16;
Άρα θεωρητικά δεν ξαναμπαίνει στη μάχη για παραμονής;
Jabar
QUOTE(PAPAGOS 13 @ Jan 19 2015, 11:44 ) *
Ο ΚΟΧ γύρισε ματς απο του 13 στους 3 με 0(!!!!!!) φαουλ αποτελεί ΡΕΚΟΡ ΓΚΙΝΕΣ

Ο ΚΟΧ μια ομάδα με ταλέντο(μονο) και όχι ιδιαίτερες περγαμινές τεχνικής κατάρτησης έπαιξε 6-7 αμυνες στο 4ο δεκάλεπτο χωρίς ούτε 1 φάουλ είναι κάτι απόλυτα λογικό!!

Όπως και για το πάγκο του ΚΟΧ που θα μπορούσε να έχει δεχτεί τουλάχιστον 4 Τεχνικές Ποινές.
Μεγάλη ανοχή απο τους 2 διαιτητές.

Δε θα μιλήσω άλλο για τους πάγκους. Για αυτά το λόγο έχουν οι ειδικοί... Και ο κόσμος βλέπει και ξέρει...

Τάμείο το Μάη!!

Διαστημικοί Τσιάκας - Εμμανουηλίδης - ΥΦΑΝΤΗΣ, καθοριστικοί οι Αρσένης και Γραμματικός για το Παπάγο

Αρκετός κόσμος στο Τρίτσης χθες. Η συμβολή στα έσοδα τους ματς απο πλευράς των φιλοξενούμενων τουλάχιστον πήγαν καλά και με αρκετούς Στρατηγούς και πολύ φωνή.

Καλή συνέχεια

Τα έσοδα ήταν καλά Ευχαριστούμε.Για την διαιτησία έχω την αποψή μου ήταν καθοριστική.Ελπίζω η κυρία να μην μας ξανασφυρίξει.Τον Μαϊο τα αποτελέσματα θα είναι ανάλογα αυτών που ξέραμε από τον Σεπτέμβρη.Παπάγος άνετη παραμονή ,τίποτα παραπάνω.Χολαργός θα αναζητούμε τέταρτο μέχρι το τέλος.Χωρίς να έχουν αλλάξει τα δεδομένα στο μυαλό μου.
Επίσης βγάζω για άλλη μία φορά το καπέλο ,στο φίλο μου τον Παπαμάρκο ,θα πω ότι είναι της μόνης ομάδας που δεν περίμενα αυτή τη πορεία.
Gkos
Αντί να μαλώνετε,δεν μας λέτε καμιά κουβέντα για την ματσαρα που εγινε στο Τρίτσης;;;; smile.gif

Για μας που μας πήρε ο υπνος ;;;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.