Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
gratipa1929
Μπορούμε φέτος να βρούμε τα ρόστερς των εθνικών κατηγοριών κάπου, ή το έκοψαν και αυτό τα σάιτς πλέον? smiley.gif
basketikos
QUOTE(gspara @ Oct 14 2014, 17:58 ) *
Πολλα μπραβο στον Ιωνικο που με τοσο σοβαρες απουσιες-ατυχιες καταφερε να παει το παιχνιδι στο σουτ.
Απουσιασαν τα βασικα του 4αρια Δερμιτζακης-Θυμνιος ενω και ο τελευταιος εναπομεινων ψηλος,ο Τασοπουλος αγωνιστηκε με πονους μετα τον τραυματισμο του στην 1η περιοδο.Φανταζομαι σαν λυση αναγκης επαιξε στο 4(η και 5!!!) ο Αναγνωστοπουλος.


Eμένα πάντως ενα πραγμα μου έκανε εντυπωση: εμεις κερδίζαμε για 30', ο προπονητης του Φαρου δηλώνει "επρεπε να καθαρισουμε νωρίτερα"... Δεν γινονται αυτά...

Ενα σουτ στο τελευταιο δευτερο - ηταν και καλό. Και τωρα θα λεγαμε πως με Αναγνωστοπουλο/Θεοδοσιου, ο Ιωνικός (και ενας προπονητης φυσικά) μπορει να κερδισει ομαδα και προπονητη με 3πλασιο budget...

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια, εβγαλαν πανω απο 40 αμυνες - και αν ο Τασσοπουλος ηταν υγιης θα ειχαμε κανει περιπατο..

ΩΡΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΤΥΧΙΕΣ - ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΥΓΙΕΙΣ.

ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ..

ΥΓ. (δεν ειναι off topic, πιστεψτε με) Τελικά το Αιγαλεω θα παρει αυτον τον αθλητή που θα ερχοταν στον Ιωνικο - παρεα με τον Γκαγκαλουδη οπως του υποσχέθηχαν ;; Η ειναι ΚΟΜΜΑΤι δυσκολο;;;;
jhantzop
QUOTE(jhantzop @ Oct 14 2014, 14:35 ) *
Και αυτό που έλειπε...

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 67-69

Διαιτητές: Θεωνάς – Παπαφωτίου.
Τα δεκάλεπτα: 14-13, 34-32, 51-46, 67-69.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 2, Κούτουλας 9 (3), Σκάνδαλος, Ντακούλιας 15 (1), Θεοδοσίου, Τσαρουχάς 7, Τασόπουλος 20, Αναγνωστόπουλος 9, Αποστολίδης 5 (1).

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πολέμης): Κομποδιέτας 8, Μοσχοβίτης 12, Καραλής 2, Κουρής 5 (1), Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 11, Σιούτης 11 (9 κοψ), Λυκογιάννης 4, Μαγκουνής 3, Κατούφας 13 (1), Παπαδόπουλος.


Ποιοί είναι οι U21 και από τις δύο ομάδες που έπαιξαν βάση κανονισμού;
themis7
QUOTE(basketikos @ Oct 15 2014, 08:55 ) *
Eμένα πάντως ενα πραγμα μου έκανε εντυπωση: εμεις κερδίζαμε για 30', ο προπονητης του Φαρου δηλώνει "επρεπε να καθαρισουμε νωρίτερα"... Δεν γινονται αυτά...

Ενα σουτ στο τελευταιο δευτερο - ηταν και καλό. Και τωρα θα λεγαμε πως με Αναγνωστοπουλο/Θεοδοσιου, ο Ιωνικός (και ενας προπονητης φυσικά) μπορει να κερδισει ομαδα και προπονητη με 3πλασιο budget...

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια, εβγαλαν πανω απο 40 αμυνες - και αν ο Τασσοπουλος ηταν υγιης θα ειχαμε κανει περιπατο..

Ξέρεις οτι εδώ και 2 χρόνια αποφεύγω να γράφω ......
Μάλλον ο στόχος του ποστ σου να με κανείς να ξαναγράψω επετεύχθη .......

Η άποψη μου είναι γνωστή .....
Η Ιστορία δεν γράφεται με τα ΑΝ αλλά απο τους Νικητές ......
Ο προπονητής αυτός που λες οτι χειρίζεται 3πλασιο μπατζετ ( τεράστια υπερβολή )
Τα τελευταία 4 χρόνια έχει έρθει 4 χρόνια στην Νίκαια κι έχει φύγει με 3 ροζ φύλλα .....
Στο ένα που δεν κέρδισε δεν ήταν προπονητής αυτός γιατί ήταν τιμωρημένος και η ομάδα έχασε με 2π με μείον 4 παίχτες λόγο της πιο αστείας και στημένης τιμωρίας έχει επιβληθεί ποτέ στην ιστορία της Εσκανα .......

Το μόνο πράγμα που δεν υπήρξαμε αυτά τα 5 χρόνια ως φάρος είναι αλαζόνες και βλάσφημοι ......
Σεβόμαστε όλες τις ομάδες ....
Δεν έχουμε μιλήσει ποτέ για φαβορί ......
Και πάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά ....
Ταμείο στο τέλος .....
Εύχομαι στονΙωνικο τα καλυτερα
fear_me
QUOTE(jhantzop @ Oct 15 2014, 11:00 ) *
Ποιοί είναι οι U21 και από τις δύο ομάδες που έπαιξαν βάση κανονισμού;

αν δεν κανω λαθος,ειναι ο στογιανοβιτς και ο σκανδαλος
gspara
QUOTE (fear_me @ Oct 15 2014, 17:05 ) *
αν δεν κανω λαθος,ειναι ο στογιανοβιτς και ο σκανδαλος

Eιναι αλλα πρεπει 2 απο καθε ομαδα.Υποθετω θα πηραν συμμετοχη και οι Παλαιοχωριτης-Πανταζης.
jhantzop
QUOTE(gspara @ Oct 15 2014, 17:31 ) *
Eιναι αλλα πρεπει 2 απο καθε ομαδα.Υποθετω θα πηραν συμμετοχη και οι Παλαιοχωριτης-Πανταζης.


Λες;
gratipa1929
Λέτε και σε αυτόν τον τομέα να άρχισαν παρατράγουδα από την ΕΟΚ? Μου κάνει και εμένα μεγάλη εντύπωση ότι δεν αναφέρονται ονόματα 2 παικτών U21 στα σάιτς με τα φύλλα αγώνος των ομάδων.
gspara
QUOTE (jhantzop @ Oct 15 2014, 18:15 ) *
Λες;

Aπο την στιγμη που δεν εχει ακουστει κατι για ενσταση δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω.Μηπως οτι υπαρχει ατυπη κοινη συμφωνια μεταξυ των ομαδων?
basketikos
bball.gif Επειδη είδα οτι σε μια μερα φουντωσε η συνομοσιολογια - μεχρι και ο gspara τσιμπησε rolleyes.gif
Οι U21 λοιπον που αγωνισθηκαν στο Ιωνικος-Φάρος:
IΩΝΙΚΟΣ: Σκάνδαλος - Θεοδοσίου
ΦΑΡΟΣ: Κουρής - Στογιάνοβιτς,

bball.gif Με τον themis7 και την ομάδα του, τον Φάρο, τα βρίσκουμε σε πολλά. Δυστυχώς ή ευτυχώς όχι σε όλα..
- Συμφωνουμε για παραδειγμα και εμεις και αυτός πότε μια δήλωση ενος αθλητη ή προπονητή είναι υπερβολική.
- Ξερουμε ποτε σε προσωπικό επίπεδο δειχνει κάποιος παραγοντας μεγάλο σεβασμο ολη την Κυριακή στον αντιπαλο και την Ομάδα που τον φιλοξένησει - και εδω οφειλω να βγάλω το καπέλλο στην συμπεριφορά που είχε για παράδειγμα ο 'ηγέτης' του Φαρου την Κυριακή 77.gif 77.gif

Αλλά απο αυτό ωσπου ρε παιδια ωσπου να 'εχουμε συμφωνησει κρυφα να μην παιξουν U21... ειναι φεγγάρια αποσταση..Μην τρελλαθούμε ...Μερικά πραγματα, οπως και να το κανουμε κρινονται συμφωνα με τους αγώνες. εντος 40 λεπτών, εντός των 4 γραμμων.
Reporter1983
QUOTE (basketikos @ Oct 15 2014, 21:43 ) *
bball.gif Επειδη είδα οτι σε μια μερα φουντωσε η συνομοσιολογια - μεχρι και ο gspara τσιμπησε rolleyes.gif
Οι U21 λοιπον που αγωνισθηκαν στο Ιωνικος-Φάρος:
IΩΝΙΚΟΣ: Σκάνδαλος - Θεοδοσίου
ΦΑΡΟΣ: Κουρής - Στογιάνοβιτς,

bball.gif Με τον themis7 και την ομάδα του, τον Φάρο, τα βρίσκουμε σε πολλά. Δυστυχώς ή ευτυχώς όχι σε όλα..
- Συμφωνουμε για παραδειγμα και εμεις και αυτός πότε μια δήλωση ενος αθλητη ή προπονητή είναι υπερβολική.
- Ξερουμε ποτε σε προσωπικό επίπεδο δειχνει κάποιος παραγοντας μεγάλο σεβασμο ολη την Κυριακή στον αντιπαλο και την Ομάδα που τον φιλοξένησει - και εδω οφειλω να βγάλω το καπέλλο στην συμπεριφορά που είχε για παράδειγμα ο 'ηγέτης' του Φαρου την Κυριακή 77.gif 77.gif

Αλλά απο αυτό ωσπου ρε παιδια ωσπου να 'εχουμε συμφωνησει κρυφα να μην παιξουν U21... ειναι φεγγάρια αποσταση..Μην τρελλαθούμε ...Μερικά πραγματα, οπως και να το κανουμε κρινονται συμφωνα με τους αγώνες. εντος 40 λεπτών, εντός των 4 γραμμων.


Ο Κουρης δεν ειναι u21, ειναι τουλαχιστον 23 αν δε κανω λαθος. Προφανως δε γραφεται ο δωδεκατος παικτης που ειχε απλη συμμετοχη. Αν δειτε και σε αλλα παιχνιδια δεν υπαρχουν δυο u21 προφανως επαιξαν αλλα επειδη δε σκοραραν δε τους γραφουν. Τι καθεστε και ψαχνεστε αναρωτιεμαι.
Τα μπατζετ δε παιζουν μπασκετ μη το ξαναλεμε αλλωστε στην ακρη του παγκου εχετε "διπλασιο μπατζετ" εσεις..
themis7
QUOTE(Reporter1983 @ Oct 15 2014, 21:03 ) *
Ο Κουρης δεν ειναι u21, ειναι τουλαχιστον 23 αν δε κανω λαθος. Προφανως δε γραφεται ο δωδεκατος παικτης που ειχε απλη συμμετοχη. Αν δειτε και σε αλλα παιχνιδια δεν υπαρχουν δυο u21 προφανως επαιξαν αλλα επειδη δε σκοραραν δε τους γραφουν. Τι καθεστε και ψαχνεστε αναρωτιεμαι.
Τα μπατζετ δε παιζουν μπασκετ μη το ξαναλεμε αλλωστε στην ακρη του παγκου εχετε "διπλασιο μπατζετ" εσεις..

Απο τον Φάρο μικροί έπαιξαν Χανιας - Στογιανοβιτς ......

Αν κέρδιζαν τα μπατζετ και οι μεταγραφές του καλοκαιριού όπως έχω ξαναπεί πρωταθλήτρια Ευρώπης δεν θα ήταν η Μακάμπι ......
Ξέρουμε καλά οτι δεν έχουμε την Φανέλα τον κόσμο και το ειδικό βάρος του Ιωνικού του Περιστεριού του Παπαγου του Αμαρουσιου και άλλων που συγνώμη αν ξεχνάω τωρα .....
Εμείς κάνουμε την δίκη μας προσπάθεια .....
Θεωρώ με σεβασμό απέναντι σε κάθε αντίπαλο .....
Το ξαναλέω λοιπόν για να το κλείσουμε .....
Δεν θεωρούμε τους εαυτούς μας φαβορί .....
Είμαστε πρώτη φορά στην ιστορία μας σ αυτήν την κατηγορία ενώ ένα χρόνο πριν ακριβώς παίξαμε το πρώτο παιχνίδι στην Ιστορία μας σ εθνική κατηγορία .....
Όποτε το να θεωρούμε τον εαυτό μας φαβορί το θεωρώ άτοπο ......
Αγώνα τον αγώνα πάμε για οτι καλύτερο μας αξίζει ........
gspara
QUOTE (basketikos @ Oct 15 2014, 21:43 ) *
bball.gif Επειδη είδα οτι σε μια μερα φουντωσε η συνομοσιολογια - μεχρι και ο gspara τσιμπησε rolleyes.gif

'Ατυπη συμφωνια' το εννουσα γενικα.Πιστευω αν κοιταξουμε ολους τους αγωνες θα υπαρχουν αρκετοι στους οποιους θα εχουμε την ιδια απορια απο την στιγμη που δεν εχουμε τα πληρη φυλλα αγωνα οπως ειπε και ο reporter.

O Θεοδοσιου ειναι απο τις υποδομες του Ιωνικου?
nikitas111
Ωραίες οι απόψεις όλων σας

Ιδανικά παραθέτετε απόψεις και επιχειρήματα για το πόσο ικανές είναι οι ομάδες σας πόσο ιδανικοί οι προπονητές πόσο εφικτοί είναι οι στόχοι ...... α μη ξεχάσω κανένας δεν είναι φαβορί όλοι πάμε για τη σωτηρία νικη νίκη κλπ

Δεν απαντήσατε όμως αυτοί οι δύο παίκτες που στο επώνυμο τους επαναλαμβάνεται η πρώτη συλλαβή μαζί με τον άλλο τον έμπειρο που έχει σηκώσει euroleague θα πάνε τακτοποιημένοι στο Αιγάλεω όπως τους τάξατε ή χάλασε η δουλειά.

Δε ρωτάω... απλά εμείς δεν το πιστέψαμε ποτέ. Οι παίκτες τώρα θα πεις μεγάλα παιδιά είναι ας πρόσεχαν wink.gif

Συγχαρητήρια στο Φάρο Κερατσινίου για τη νίκη του.
Μεγάλη η επιτυχία γιατί φέτος άλλος δεν θα περάσει από Νίκαια οπότε έχει πλεονέκτημα.

Συγχαρητήρια στον πρόεδρο Β.Τσάπα που έχει καταφέρει μέσα σε ένα τοπίο οικονομικής αβεβαιότητας για τη χώρα (δικά του γραφόμενα εδω μέσα) να έχει ένα τόσο πλούσιο σε ποιότητα σύνολο παικτών που κοσμούν την Β'Εθνική κατηγορία και το πρωτάθλημα της ΕΟΚ
nikitas111


Έχω κάνει μια λάθος εκτίμηση σε ένα παραπάνω ποστ δικό μου.

Σε κάθε περίπτωση μια συνομιλία εξ επαφής μπορεί να δώσει λύσεις και να ενώσει.
Αυτό περίπου έγινε, οι όποιες αμφιβολίες ή ενστάσεις αν θέλετε δικές μου για κάποιες κινήσεις ενός φίλου λύθηκαν μετά απο μια συζήτηση στην οποία ο άνθρωπος αυτός με έπεισε για την αλήθεια των λεγομένων και των πράξεων του.

Καλή συνέχεια με υγεία και πολλές επιτυχίες στις ομάδες σας
gspara
ΔΟΥΚΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ(18/10) 2
Καλυτερος ο Παπαγου με περισσοτερες επιλογες.Ειδικα αν μπλοκαρει τον Μπουρδανο.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2
Επικινδυνο παιχνιδι για το Περιστερι.Οι μαχητικοι πιτσιρικαδες θα ειναι πιο παθιασμενοι στην εδρα τους,ειδικα μετα την βαρια ηττα στην Ερυθραια.Εστω δυσκολα ομως θα περασει...λογικα.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 1
Φαβορι ο Φαρος αν και θελει προσοχη το ματς.

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Ανωτερος ο Ιωνικος,πιστευω θα καλυψει την εντος εδρας ηττα,ειδικα αν παιξει πληρης.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1
Δυσκολα χανει παιχνιδια στην εδρα του ο Χολαργος απο ανταγωνιστριες ομαδες.

ΚΥΜΗ-ΚΑΠ 2
Παμε για πολλα λεφτα.Πολυ επικινδυνη η περιφερεια της ΚΑΠ με παιχτες που μπορουν να σε καταστρεψουν.Ειδικα σε παιχνιδια που δεν εχουν τιποτα να χασουν.

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
Το Ηρακλειο ζοριστηκε απροσμενα απο τον αποδυναμωμενο Δουκα.Ο Αμυντας δεν θα ειναι παλι τοσο αστοχος,ειδικα στην εδρα του.Επιστρεφει και ο Κουκουνιας,εχει προβαδισμα για τη νικη.
gratipa1929
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΠΑΠΑΓΟΥ 2 (σαφώς πιο έμπειρη ομάδα και με περισσότερες λύσεις ο Παπάγου)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 (ο Ίκαρος αποτέλεσε τον σάκο του μποξ την πρώτη αγωνιστική. όχι εύκολο διπλό όμως)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1 (ο Φάρος είναι η πιο ισχυρή ομάδα του ομίλου)

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 (πιο ποιοτική ομάδα ο Ιωνικός, τραγική η κατάσταση στους ψηλούς για το Μαρούσι)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΟΑ 1 (ντέρμπι παραμονής, στον πόντο ο Χολαργός)

ΚΥΜΗ-ΚΑΠ 1 (πολύ σωστή η σκέψη του gspara, η Κύμη θα πάθει ζημιές φέτος στην έδρα της αλλά θεωρώ όχι από την ΚΑΠ)

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 (ανύπαρκτο το Ηράκλειο εκτός έδρας παραδοσιακά τα τελευταία χρόνια)
EAST END
QUOTE(gratipa1929 @ Oct 17 2014, 12:34 ) *
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΠΑΠΑΓΟΥ 2 (σαφώς πιο έμπειρη ομάδα και με περισσότερες λύσεις ο Παπάγου)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 (ο Ίκαρος αποτέλεσε τον σάκο του μποξ την πρώτη αγωνιστική. όχι εύκολο διπλό όμως)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1 (ο Φάρος είναι η πιο ισχυρή ομάδα του ομίλου)

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 (πιο ποιοτική ομάδα ο Ιωνικός, τραγική η κατάσταση στους ψηλούς για το Μαρούσι)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΟΑ 1 (ντέρμπι παραμονής, στον πόντο ο Χολαργός)

ΚΥΜΗ-ΚΑΠ 1 (πολύ σωστή η σκέψη του gspara, η Κύμη θα πάθει ζημιές φέτος στην έδρα της αλλά θεωρώ όχι από την ΚΑΠ)

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 (ανύπαρκτο το Ηράκλειο εκτός έδρας παραδοσιακά τα τελευταία χρόνια)


Καλησπέρα σε όλους
Τα δικά μου
ΔΟΥΚΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 2
ΙΚΑΡΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2
ΦΑΡΟΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 1
ΜΑΡΟΥΣΙ-ΝΙΚΑΙΑ 2
ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΟΑ 2
ΚΥΜΗ-ΚΑΠ 1
ΑΜΥΝΤΑΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2
aionio talento
QUOTE(gspara @ Oct 17 2014, 08:39 ) *
ΔΟΥΚΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ(18/10) 2
Καλυτερος ο Παπαγου με περισσοτερες επιλογες.Ειδικα αν μπλοκαρει τον Μπουρδανο.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2
Επικινδυνο παιχνιδι για το Περιστερι.Οι μαχητικοι πιτσιρικαδες θα ειναι πιο παθιασμενοι στην εδρα τους,ειδικα μετα την βαρια ηττα στην Ερυθραια.Εστω δυσκολα ομως θα περασει...λογικα.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 1
Φαβορι ο Φαρος αν και θελει προσοχη το ματς.

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Ανωτερος ο Ιωνικος,πιστευω θα καλυψει την εντος εδρας ηττα,ειδικα αν παιξει πληρης.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1
Δυσκολα χανει παιχνιδια στην εδρα του ο Χολαργος απο ανταγωνιστριες ομαδες.

ΚΥΜΗ-ΚΑΠ 2
Παμε για πολλα λεφτα.Πολυ επικινδυνη η περιφερεια της ΚΑΠ με παιχτες που μπορουν να σε καταστρεψουν.Ειδικα σε παιχνιδια που δεν εχουν τιποτα να χασουν.

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
Το Ηρακλειο ζοριστηκε απροσμενα απο τον αποδυναμωμενο Δουκα.Ο Αμυντας δεν θα ειναι παλι τοσο αστοχος,ειδικα στην εδρα του.Επιστρεφει και ο Κουκουνιας,εχει προβαδισμα για τη νικη.



Ρισκάρω πρόβλεψη 2πλου στο Φάρος - Πανερυθραικός - αμφίροππο πολύ το Χολαργός - Φιλαθλητικός !
wike side
Όλο οι δρόμοι οδηγούν στο Δαις για να δούμε το μοναδικο αγώνα της κατηγορίας .Μεγάλο φαβορί ο Παπάγος με το αουτσάιντερ Δούκα που αν στηριχτεί μόνο στον "τρελό" δεν θα καταφέρει μάλλον τίποτα.
wike side
Ο πνιγμένος απο τα μαλλιά(που δεν έχει) πιάνεται!!!
Gkos
Τελικό σκορ στο ΔΑΙΣ , 63-74 . . .

Αρκετά ευκολο διπλο για τους στρατηγους,πολυ φτωχος και χλωμός ο Δουκας. . .
wike side
QUOTE(Gkos @ Oct 18 2014, 18:33 ) *
Τελικό σκορ στο ΔΑΙΣ , 63-74 . . .

Αρκετά ευκολο διπλο για τους στρατηγους,πολυ φτωχος και χλωμός ο Δουκας. . .



Ναι αλλά με πολύ αργό και μέτριο Παπάγο ειδικά στο 4 και 5.
margiou3
Πως και έγινε Σάββατο το ματσάκι παιδιά?
PetranG3
QUOTE(margiou3 @ Oct 18 2014, 20:44 ) *
Πως και έγινε Σάββατο το ματσάκι παιδιά?



Δεν ήταν διαθεσιμη η εδρα την Κυριακη και εγινε αμοιβαια συνεννοηση...για σημερα...
Οπως τοτε, με εμας...περσι...με τον Εζελ..
Gkos
QUOTE (wike side @ Oct 18 2014, 18:50 ) *
Ναι αλλά με πολύ αργό και μέτριο Παπάγο ειδικά στο 4 και 5.



Είπα εγώ ότι @@μησε ο Παπάγος ??

Όσο χρειάστηκε έπαιξε ....

Πήγε λίγο να το κάνει ντέρμπι ο Δούκας ( με κάτι χμ...σφυρίγματα) ,αλλά απλά δεν...

Έφτανε η περιφέρεια λοιπόν......


Αν ο Δούκας δεν αλλάξει (ψυχολογικά ,αγωνιστικά ,δεν ξέρω τι) , του αφιερωνω το "καλή καρδιά ,αγάπη μου γλυκιά ,κοίτα που δεν μας βγήκε τελικά ...


QUOTE (PetranG3 @ Oct 18 2014, 20:18 ) *
Δεν ήταν διαθεσιμη η εδρα την Κυριακη και εγινε αμοιβαια συνεννοηση...για σημερα...
Οπως τοτε, με εμας...περσι...με τον Εζελ..



Ναι ,και με σας ήταν συνεννοηση αμοιβαια ,απλά με σας ήταν διαθέσιμο και Κυριακή ,απλά το θέλανε Σαββατο (και λίγο νωρίτερα από τις 5 ) ,για να συμπέσει με το Χριστουγεννιατικό μπαράζ smile.gif

Ενιγουει ,δεν μας χάλασε καθόλου ,γιατί αλλιώς αν ήταν σήμερα δεν θα το βλέπαμε smile.gif


Μαρούσι σήμερα , οδηγεί ο δικος μου ο δρόμος smile.gif

Αγιο Θωμά πιο συγκεκριμένα...
wike side
QUOTE(Gkos @ Oct 19 2014, 14:24 ) *
Είπα εγώ ότι @@μησε ο Παπάγος ??

Όσο χρειάστηκε έπαιξε ....

Πήγε λίγο να το κάνει ντέρμπι ο Δούκας ( με κάτι χμ...σφυρίγματα) ,αλλά απλά δεν...

Έφτανε η περιφέρεια λοιπόν......


Αν ο Δούκας δεν αλλάξει (ψυχολογικά ,αγωνιστικά ,δεν ξέρω τι) , του αφιερωνω το "καλή καρδιά ,αγάπη μου γλυκιά ,κοίτα που δεν μας βγήκε τελικά ...





Ναι ,και με σας ήταν συνεννοηση αμοιβαια ,απλά με σας ήταν διαθέσιμο και Κυριακή ,απλά το θέλανε Σαββατο (και λίγο νωρίτερα από τις 5 ) ,για να συμπέσει με το Χριστουγεννιατικό μπαράζ smile.gif

Ενιγουει ,δεν μας χάλασε καθόλου ,γιατί αλλιώς αν ήταν σήμερα δεν θα το βλέπαμε smile.gif


Μαρούσι σήμερα , οδηγεί ο δικος μου ο δρόμος smile.gif

Αγιο Θωμά πιο συγκεκριμένα...



Δεν είπα ότι είπες αυτό διαπίστωση για τον Παπάγο έκανα,και όσον αφορά τον Δούκα όσο θα στηρίζεται σε λάθος παίκτες λάθος θα πηγαίνει το πράγμα(δώστε και λίγο χρόνο στους μικρούς και θα πάρετε αποτέλεσμα,τουλάχιστον στην άμυνα)
Τώρα για Μαρούσι μακάρι γιατί δεν τον βλέπω καλά τον συμπαθή Καρατζά αλλά εγώ θα πάω ΦΟΑ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ

QUOTE(wike side @ Oct 19 2014, 14:51 ) *
Δεν είπα ότι είπες αυτό διαπίστωση για τον Παπάγο έκανα,και όσον αφορά τον Δούκα όσο θα στηρίζεται σε λάθος παίκτες λάθος θα πηγαίνει το πράγμα(δώστε και λίγο χρόνο στους μικρούς και θα πάρετε αποτέλεσμα,τουλάχιστον στην άμυνα)
Τώρα για Μαρούσι μακάρι γιατί δεν τον βλέπω καλά τον συμπαθή Καρατζά αλλά εγώ θα πάω ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΟΑ

Gkos
QUOTE (wike side @ Oct 19 2014, 13:54 ) *
Τώρα για Μαρούσι μακάρι γιατί δεν τον βλέπω καλά τον συμπαθή Καρατζά αλλά εγώ θα πάω ΦΟΑ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ


Θα δείξει.....
Ο Καρατζας ειναι μια ζωή στο Μαρούσι και ξέρει την ευθυνη που ανέλαβε......

Χολαργός-ΦΟΑ ,καλά να περάσεις αλλά το μηνυμα με το μέιλ σου ακόμα το περιμένω smile.gif
wike side
QUOTE(Gkos @ Oct 19 2014, 14:57 ) *
Θα δείξει.....
Ο Καρατζας ειναι μια ζωή στο Μαρούσι και ξέρει την ευθυνη που ανέλαβε......

Χολαργός-ΦΟΑ ,καλά να περάσεις αλλά το μηνυμα με το μέιλ σου ακόμα το περιμένω smile.gif



Σε είδα εχτές με κόκκινη βερμουδίτσα(super)

Δεν ξέρω γιατί αλλά σε συμπαθώ πολύ(μακάρι να μπορούσα αλλά...)
Gkos
QUOTE (wike side @ Oct 19 2014, 14:03 ) *
Σε είδα εχτές με κόκκινη βερμουδίτσα(super)

Δεν ξέρω γιατί αλλά σε συμπαθώ πολύ(μακάρι να μπορούσα αλλά...)


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑ

Άλλον είδες αδερφέ .....

Χαχαχαχαχα


Κόκκινη εγώ , είναι πολύ δύσκολο.... Πολύ smile.gif


Υ.γ.Αφού δεν μου αφήνει να σου στειλω μηνυμα το φορουμ( και δεν μπορω να καταλαβω γιατί ) ,ζήτησα το μέιλ...

wike side
QUOTE(Gkos @ Oct 19 2014, 15:03 ) *
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑ

Άλλον είδες αδερφέ .....

Χαχαχαχαχα



Ok............................εσύ πάντως θα είσαι ο μπασκετικός- διαδικτυακά- μου φίλος γατί οι φανεροί είναι πολλοί.
Gkos
QUOTE (wike side @ Oct 19 2014, 13:54 ) *
Δεν είπα ότι είπες αυτό διαπίστωση για τον Παπάγο έκανα


Ναι ,οκ smile.gif


QUOTE (wike side @ Oct 18 2014, 18:50 ) *
Ναι αλλά με πολύ αργό και μέτριο Παπάγο ειδικά στο 4 και 5.


To πρω το ημιχρονο,το έχασα το περισσότερο ,γιατι ήμουνα σε ένα παιδικό και άργησε να τελειώσει ,γιατί είχαμε τρεις διακοπές επειδή ...καυγάδιζαν οι γονείς ( γελάω)....
Στο τσακ το γλυτώσαμε το ξύλο....

Αλλά στο Β ημ ,πρέπει να μην έχει βάλει καλάθι μέσα από το ζωγραφιστό ο Παπάγος....(μιλάω για σετ ,όχι αιφνιδιασμό)
Απίστευτο ακόυγεται ,αλλα αρκουσαν τα σουτακια των κοντων ......


QUOTE (wike side @ Oct 19 2014, 13:54 ) *
και όσον αφορά τον Δούκα όσο θα στηρίζεται σε λάθος παίκτες λάθος θα πηγαίνει το πράγμα(δώστε και λίγο χρόνο στους μικρούς και θα πάρετε αποτέλεσμα,τουλάχιστον στην άμυνα)



Λες για Χαικαλη πχ ?
Όσο ήμουνα ,δεν τον είδα καθόλου να πατάει παρκέ....
wike side
QUOTE(Gkos @ Oct 19 2014, 15:22 ) *
Ναι ,οκ smile.gif




To πρω το ημιχρονο,το έχασα το περισσότερο ,γιατι ήμουνα σε ένα παιδικό και άργησε να τελειώσει ,γιατί είχαμε τρεις διακοπές επειδή ...καυγάδιζαν οι γονείς ( γελάω)....
Στο τσακ το γλυτώσαμε το ξύλο....

Αλλά στο Β ημ ,πρέπει να μην έχει βάλει καλάθι μέσα από το ζωγραφιστό ο Παπάγος....(μιλάω για σετ ,όχι αιφνιδιασμό)
Απίστευτο ακόυγεται ,αλλα αρκουσαν τα σουτακια των κοντων ......





Λες για Χαικαλη πχ ?
Όσο ήμουνα ,δεν τον είδα καθόλου να πατάει παρκέ....



Δεν λέω μόνο για το Χαικάλη-που τον έβαλε-αλλά για όλη την φιλοσοφία αυτής της ομάδας που μαζεύει τόσα παιδιά στα παιδοεφηβικά και θα έπρεπε εκεί να στοχεύει και να μην υπολογίζει το τίμημα της ήττας αλλά την παραγωγή παικτών.Δεν θα αναφερθώ σε ονόματα παιδιών τώρα(που είναι γνωστά σε όσους ασχολούνται).
Για τον Παπάγο θα πώ μόνο για τον τεράστιο Τσιάκα που κράτησε την ομάδα στο Α μέρος-πολύ καλός παίκτης και καταπληκτικό παιδί.
Gkos
Whatever....

Αν νιώσεις την αναγκη να φανερωθεις ξερεις που θα με βρεις .....smile.gif


Μην φανταστεις ,και γω δεν εμφανίζομαι δημόσια ,διοτι χανω το πλεονεκτημα του ρεπορταζ smile.gif

Χτες καλή ώρα ήμουνα μαρτυρας συζητησης (μεγάλης) στην καφετερια του ΔΑΙΣ μετα το ματς ,μεταξύ Συμεωνιδη και διαιτητικου τριο....

Και θα γραψω τι ειπώθηκε (όσα γίνεται) ,διότι ο ενας ρεφ ζήτησε από τον Συμεωνιδη να μεταφερει τα λόγια του στον Μαικ (Υφαντη)

το θεμα ήταν ,η τεχνική που πήρε για φλόπινγκ ο αρχηγος.....

Tα λέμε το βράδυ ,πάρτε και το λινκ για το χτεσινό ματς


http://www.ased.gr/Articles/1263
vmar
Α' 10λεπτο

Γ. Σ. Κύμης - ΚΑΠ 23 - 19
vmar
QUOTE (vmar @ Oct 19 2014, 17:00 ) *
Α' 10λεπτο
Γ. Σ. Κύμης - ΚΑΠ 23 - 19

Ημίχρονο 49 - 38
Gkos
Ημιχρονο στον Αγιο Θωμα, 35-44 ...

Και αν υπολογισουμε οτι η πρωτη περιοδος εληξε 23-19 ...

.....


....
gratipa1929
Ωχ, αν χάσει το Μαρούσι σήμερα θα μπει νωρίς νωρίς σε περιπέτειες. Δηλαδή επιμέρους σκορ 12-25 στο δεύτερο...

Αναμένουμε με ανυπομονησία το ρεπορτάζ σου όταν επιστρέψεις και αν έχεις όρεξη!!!
vmar
QUOTE (vmar @ Oct 19 2014, 17:30 ) *
Ημίχρονο 49 - 38

Γ' 10λεπτο 76 - 54
Τελικό ΓΣΚ - ΚΑΠ 96 - 82
Gkos
QUOTE (gratipa1929 @ Oct 19 2014, 16:39 ) *
Ωχ, αν χάσει το Μαρούσι σήμερα θα μπει νωρίς νωρίς σε περιπέτειες. Δηλαδή επιμέρους σκορ 12-25 στο δεύτερο...

Αναμένουμε με ανυπομονησία το ρεπορτάζ σου όταν επιστρέψεις και αν έχεις όρεξη!!!


10 πόντους κέρδισε η Νίκαια...

66-76 ή 76-86 ,ειλικρινά δεν θυμάμαι....

Ρόστερ Γ εθνικής βρεθηκε στην Β...
Gkos
Σύρραξη στον Χολαργό...
Σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του Δούκα πέτυχε ο Παπάγου. Οι φιλοξενούμενοι είχαν εξαρχής τον έλεγχο του αγώνα, κάτι που είχε ήδη μεταφραστεί στα πρώτα είκοσι λεπτά, μιας και το σκορ ήταν ήδη 29-37 στο ημίχρονο.
Στην επανάληψη, εκμεταλλεύτηκαν την υπεροχή τους και δεν ανησύχησαν από τους αντιπάλους τους, με αποτέλεσμα να φύγουν με το "διπλό" από το "Δαϊς". Μάλιστα, το πραγματοποίησαν με διψήφια διαφορά πόντων (63-74 τελικό σκορ), με τον Σάββα Συμεωνίδη να μένει μάλλον ικανοποιημένος από όσα, και δη στο αμυντικό κομμάτι, αφού οι παίκτες του είχαν περιορίσει τους αντιπάλους τους στους 63 πόντους.
Εμφατική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Φάρος Κερατσινίου, ο οποίος έτρεχε με 100...καθώς φιλοδώρησε τον σκληροτράχηλο Πανερυθραϊκό με κατοστάρα, επικρατώντας με 100-72. Η ομάδα του Δημήτρη Χουχουλή ήταν αυτή που ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο (2-7 και 22-26 στο 10'), με τον Φάρο να παίρνει μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο και με ένα επιμέρους σκορ 30-14 να φτάνει την διαφορά στο +21 (75-54), καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη. Εκπληκτική εμφάνιση έκανε ο Δημήτρης Κομποδιέτας με 30 πόντους και 6 τρίποντα, ενώ ο coach του Πανερυθραϊκού χρησιμοποίησε πολλούς νεαρούς παίκτες στο 4ο δεκάλεπτο.
«Αυτοκτόνησε» αγωνιστικά ο Χολαργός, ο οποίος με αντίπαλο τον Φιλαθλητικό στο κλειστό «Αντ.Τρίτσης» είχε τον έλεγχο του αγώνα για 39 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα, αλλά ένα λει απ στο 6,5'' πριν το τέλος της ομάδας του Ζωγράφου τις χάρισε το 2/2 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος (71-72). Η ομάδα του Νίκου Χατζηπανυγήρη κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με +15 (48-33) και με +17 (55-38) στο 25', με τους φιλοξενούμενους με ένα γρήγορο σερί 3-10 να μειώνουν σε 58-48 και να φτάνουν σε απόσταση βολής στο 38' (71-69), παίρνοντας τελικά το ροζ φύλλο αγώνα με τους γηπεδούχους να αστοχούν σε 2 βολές με το σκορ στο 71-70. Για την ΚΑΠ αποβλήθηκε από τον πάγκο ο έφορος της για διαμαρτυρία, ενώ τα χειρότερα έγιναν στο τέλος καθώς το παιχνίδι όμως αμαυρώθηκε από σοβαρά επεισόδια που σημειώθηκαν αμέσως μετά τη λήξη.Συγκεκριμένα, μετά το νικητήριο καλάθι των φιλοξενούμενων κάτι ειπώθηκε μεταξύ δύο παικτών, και η συνέπεια ήταν να υπάρξει σύρραξη, στην οποία πήραν μέρος και οι δύο πάγκοι.
Την δυναμική της απέδειξε και η Κύμη η οποία μπροστά στο κοινό της, στο παρθενικό της παιχνίδι για την Β' Εθνική επικράτησε με άνεση με 96-82 της Αγίας Παρασκευής, φτάνοντας στο 2/2 και δείχνοντας πως θα είναι από τους βασικούς διεκδικητές της ανόδου, και έχοντας του Σωκράτη Γκιζόγιαννη και Γιάννη Κακιούζη σε μεγάλα κέφια.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Σάββατο (18/10)
Δούκας - Παπάγου 63-74
Κυριακή (19/10)
Ικαρος Καλ.-Περιστέρι 63-60
Φάρος Κερ.-Πανερυθραϊκός 100-72
Μαρούσι-Ιωνικός Νικαίας 76-86
Χολαργός-Φιλαθλητικός 71-72
Κύμη-ΚΑΠ 96-82
Αμύντας-Ηράκλειο 59-68
Τα φύλλα αγώνα:
ΔΟΥΚΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 63-74
Τα δεκάλεπτα: 15-14, 29-37, 49-54, 63-74
Διαιτητές: Πόντας-Μηλαπίδης
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 14 (3), Γιαννάκης 1, Χαϊκάλης, Οικονομόπουλος 8 (1), Ζακυνθινός 10 (1), Τζέμης, Κεφάλας, Θέος 16, Ζευκιλής 14.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 3 (1), Τσιάκας 15, Γραμματικός 8 (1), Εμμανουηλίδης 6 (1), Καραμπάς 4, Χριστόδουλος 4, Υφαντής 7 (1), Κουκουράβας 6 (2), Κακαβάς 16 (1), Ακτύπης 3, Δόξας 2.
ΚΥΜΗ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 96-82
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης – Γιαννακουδάκης
Τα δεκάλεπτα: 23-19, 49-38, 76-54, 96-82.
ΚΥΜΗ (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 3, Σέττος 13 (2), Καπινιάρης 2, Παπαντωνίου 7, Κατράνας 3 (1), Ερεβμπενάζιε, Γκιζόγιαννης 25 (2), Κωνσταντακόπουλος 3, Σκουλούδης 4, Λόλας 8, Κολώκας 6, Κακιούζης 22.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αποσκίτης): Άρχος 2, Λαμπρόπουλος, Λιτόπουλος 7, Τσακιρίδης 6 (1), Φωτίου 16 (1), Μαρίνος 3 (1), Δημητρίου 13 (1), Αγγελόπουλος, Γκιουζέλης 13 (1), Ατζαμόγλου 6 (1), Παπαδάκης 16 (1), Γκιούλης.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΙΣΝΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 100-72
Διαιτητές : Τσαρουχά - Ραχιώτης
Τα δεκάλπετα: 22-26, 23-14, 30-14, 25-18
ΦΑΡΟΣ (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 16, Μοσχοβίτης 9 (1), Κουρής 8 (2), Καραλής, Χανιάς, Στογιάνοβιτς, Κομπδιέτας 30 (6), Σιούτης 12 (1), Λυκογιάννης 10, Μαγκουνής 13 (1), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κωτίδης 2, Μπάρδας 15 (3), Καλλανιώτης 9 (2), Σπυρόπουλος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 5 (1), Προδρόμου 13, Γιαουρτόγλου 2, Γεωργίου, Σωλομός 12, Αντωνίου 5 (1), Γκαϊτάσοφ 6, Πρέκας

- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.f6g9KV04.dpuf


Αυτα ως τωρα , περιμένουμε Wike Side να μας πει τι ματσάρα είδε στον Χολαργό....
aionio talento
QUOTE(aionio talento @ Oct 17 2014, 13:10 ) *
Ρισκάρω πρόβλεψη 2πλου στο Φάρος - Πανερυθραικός - αμφίροππο πολύ το Χολαργός - Φιλαθλητικός !



Μεσα επεσα . . ηρθε ασσος με + 28 !!!! ΓΚΟΥΡΟΥ απο τους λιγους !!! smiley.gif smiley.gif
Τουλαχιστον επεσα μεσα στο Χολαργο το ειδα κιολας ! ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΦΟΑ κυριολεκτικα . . καλυτερος χολαργος
με πολυ μετριο ροστερ ! αξιζε τη νικη πιστευω !!

*Jabar ΜΑΙΝΟΜΕΝΟΣ !!!! 1η φορα τον ειδα ετσι !
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Oct 19 2014, 19:31 ) *
10 πόντους κέρδισε η Νίκαια...

66-76 ή 76-86 ,ειλικρινά δεν θυμάμαι....

Ρόστερ Γ εθνικής βρεθηκε στην Β...


Αυτός ο Ιωνικός δεν έχανε σήμερα από αυτό το Μαρούσι... 76-86 το αποτέλεσμα.



QUOTE(Gkos @ Oct 19 2014, 15:37 ) *
Μην φανταστεις ,και γω δεν εμφανίζομαι δημόσια ,διοτι χανω το πλεονεκτημα του ρεπορταζ smile.gif


Και σε όσους "εμφανίζεσαι" δημόσια, σταματάς να τους μιλάς για να διατηρήσεις την ανωνυμία σου :-P

Το έχει πάντως να πηγαίνουμε στα ίδια γήπεδα :-P

QUOTE(aionio talento @ Oct 19 2014, 20:36 ) *
Μεσα επεσα . . ηρθε ασσος με + 28 !!!! ΓΚΟΥΡΟΥ απο τους λιγους !!! smiley.gif smiley.gif
Τουλαχιστον επεσα μεσα στο Χολαργο το ειδα κιολας ! ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΦΟΑ κυριολεκτικα . . καλυτερος χολαργος
με πολυ μετριο ροστερ ! αξιζε τη νικη πιστευω !!

*Jabar ΜΑΙΝΟΜΕΝΟΣ !!!! 1η φορα τον ειδα ετσι !


Όντως, για jabar δεν είναι και συνηθισμένο! Πως έγινε και χάθηκαν 17 πόντους διαφορά;;;
Jabar
QUOTE(aionio talento @ Oct 19 2014, 20:36 ) *
*Jabar ΜΑΙΝΟΜΕΝΟΣ !!!! 1η φορα τον ειδα ετσι !

Επηρεάστηκα από τη συννένωση των δήμων Παπάγου -Χολαργού. Η αλήθεια είναι ότι πήγα προκατηλειμμένος,από δύο διαφορετικά πράγματα.
gspara


ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΦΟΑ 71-72.....το νικητητριο καλαθι του Λαμπροπουλου.
wike side
QUOTE(Gkos @ Oct 19 2014, 20:06 ) *
Σύρραξη στον Χολαργό...
Σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του Δούκα πέτυχε ο Παπάγου. Οι φιλοξενούμενοι είχαν εξαρχής τον έλεγχο του αγώνα, κάτι που είχε ήδη μεταφραστεί στα πρώτα είκοσι λεπτά, μιας και το σκορ ήταν ήδη 29-37 στο ημίχρονο.
Στην επανάληψη, εκμεταλλεύτηκαν την υπεροχή τους και δεν ανησύχησαν από τους αντιπάλους τους, με αποτέλεσμα να φύγουν με το "διπλό" από το "Δαϊς". Μάλιστα, το πραγματοποίησαν με διψήφια διαφορά πόντων (63-74 τελικό σκορ), με τον Σάββα Συμεωνίδη να μένει μάλλον ικανοποιημένος από όσα, και δη στο αμυντικό κομμάτι, αφού οι παίκτες του είχαν περιορίσει τους αντιπάλους τους στους 63 πόντους.
Εμφατική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Φάρος Κερατσινίου, ο οποίος έτρεχε με 100...καθώς φιλοδώρησε τον σκληροτράχηλο Πανερυθραϊκό με κατοστάρα, επικρατώντας με 100-72. Η ομάδα του Δημήτρη Χουχουλή ήταν αυτή που ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο (2-7 και 22-26 στο 10'), με τον Φάρο να παίρνει μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο και με ένα επιμέρους σκορ 30-14 να φτάνει την διαφορά στο +21 (75-54), καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη. Εκπληκτική εμφάνιση έκανε ο Δημήτρης Κομποδιέτας με 30 πόντους και 6 τρίποντα, ενώ ο coach του Πανερυθραϊκού χρησιμοποίησε πολλούς νεαρούς παίκτες στο 4ο δεκάλεπτο.
«Αυτοκτόνησε» αγωνιστικά ο Χολαργός, ο οποίος με αντίπαλο τον Φιλαθλητικό στο κλειστό «Αντ.Τρίτσης» είχε τον έλεγχο του αγώνα για 39 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα, αλλά ένα λει απ στο 6,5'' πριν το τέλος της ομάδας του Ζωγράφου τις χάρισε το 2/2 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος (71-72). Η ομάδα του Νίκου Χατζηπανυγήρη κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με +15 (48-33) και με +17 (55-38) στο 25', με τους φιλοξενούμενους με ένα γρήγορο σερί 3-10 να μειώνουν σε 58-48 και να φτάνουν σε απόσταση βολής στο 38' (71-69), παίρνοντας τελικά το ροζ φύλλο αγώνα με τους γηπεδούχους να αστοχούν σε 2 βολές με το σκορ στο 71-70. Για την ΚΑΠ αποβλήθηκε από τον πάγκο ο έφορος της για διαμαρτυρία, ενώ τα χειρότερα έγιναν στο τέλος καθώς το παιχνίδι όμως αμαυρώθηκε από σοβαρά επεισόδια που σημειώθηκαν αμέσως μετά τη λήξη.Συγκεκριμένα, μετά το νικητήριο καλάθι των φιλοξενούμενων κάτι ειπώθηκε μεταξύ δύο παικτών, και η συνέπεια ήταν να υπάρξει σύρραξη, στην οποία πήραν μέρος και οι δύο πάγκοι.
Την δυναμική της απέδειξε και η Κύμη η οποία μπροστά στο κοινό της, στο παρθενικό της παιχνίδι για την Β' Εθνική επικράτησε με άνεση με 96-82 της Αγίας Παρασκευής, φτάνοντας στο 2/2 και δείχνοντας πως θα είναι από τους βασικούς διεκδικητές της ανόδου, και έχοντας του Σωκράτη Γκιζόγιαννη και Γιάννη Κακιούζη σε μεγάλα κέφια.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Σάββατο (18/10)
Δούκας - Παπάγου 63-74
Κυριακή (19/10)
Ικαρος Καλ.-Περιστέρι 63-60
Φάρος Κερ.-Πανερυθραϊκός 100-72
Μαρούσι-Ιωνικός Νικαίας 76-86
Χολαργός-Φιλαθλητικός 71-72
Κύμη-ΚΑΠ 96-82
Αμύντας-Ηράκλειο 59-68
Τα φύλλα αγώνα:
ΔΟΥΚΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 63-74
Τα δεκάλεπτα: 15-14, 29-37, 49-54, 63-74
Διαιτητές: Πόντας-Μηλαπίδης
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 14 (3), Γιαννάκης 1, Χαϊκάλης, Οικονομόπουλος 8 (1), Ζακυνθινός 10 (1), Τζέμης, Κεφάλας, Θέος 16, Ζευκιλής 14.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 3 (1), Τσιάκας 15, Γραμματικός 8 (1), Εμμανουηλίδης 6 (1), Καραμπάς 4, Χριστόδουλος 4, Υφαντής 7 (1), Κουκουράβας 6 (2), Κακαβάς 16 (1), Ακτύπης 3, Δόξας 2.
ΚΥΜΗ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 96-82
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης – Γιαννακουδάκης
Τα δεκάλεπτα: 23-19, 49-38, 76-54, 96-82.
ΚΥΜΗ (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 3, Σέττος 13 (2), Καπινιάρης 2, Παπαντωνίου 7, Κατράνας 3 (1), Ερεβμπενάζιε, Γκιζόγιαννης 25 (2), Κωνσταντακόπουλος 3, Σκουλούδης 4, Λόλας 8, Κολώκας 6, Κακιούζης 22.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αποσκίτης): Άρχος 2, Λαμπρόπουλος, Λιτόπουλος 7, Τσακιρίδης 6 (1), Φωτίου 16 (1), Μαρίνος 3 (1), Δημητρίου 13 (1), Αγγελόπουλος, Γκιουζέλης 13 (1), Ατζαμόγλου 6 (1), Παπαδάκης 16 (1), Γκιούλης.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΙΣΝΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 100-72
Διαιτητές : Τσαρουχά - Ραχιώτης
Τα δεκάλπετα: 22-26, 23-14, 30-14, 25-18
ΦΑΡΟΣ (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 16, Μοσχοβίτης 9 (1), Κουρής 8 (2), Καραλής, Χανιάς, Στογιάνοβιτς, Κομπδιέτας 30 (6), Σιούτης 12 (1), Λυκογιάννης 10, Μαγκουνής 13 (1), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κωτίδης 2, Μπάρδας 15 (3), Καλλανιώτης 9 (2), Σπυρόπουλος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 5 (1), Προδρόμου 13, Γιαουρτόγλου 2, Γεωργίου, Σωλομός 12, Αντωνίου 5 (1), Γκαϊτάσοφ 6, Πρέκας

- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.f6g9KV04.dpuf


Αυτα ως τωρα , περιμένουμε Wike Side να μας πει τι ματσάρα είδε στον Χολαργό....


Το είδαμε και αυτό σήμερα στον Χολαργό,την τοπική ομάδα-αν και με φτωχό ρόστερ-να προηγείται μέχρι και +17 και στο τέλος να χάνει και να τρώει και ξύλο.Ας τα πάρουμε απο την αρχή,καλύτερος ο Χολ που έπαιζε πιο οργανωμένα απέναντι σε έναν πολύ κακό ΦΟΑ χωρίς πλάνο και ταλέντο να προσπαθεί μόνο με split out πάσες να κάνει κάτι και δεν γινόταν ποτέ.
Φανταστείτε ότι ο Χολαργός παίζει μόνο με ένα play maker και αν πιεστεί χάνει τον έλεγχο.Παρολα αυτά έφτασε στο +17 στις αρχές του Β ημ.και εκεί άρχισαν τα μαγικά.Λίγο ref λίγο αναστάτωση και ο ΦΟΑ ροκάνιζε αργά αλλά σταθερά την διαφορά-είπαμε και ελειπές ρόστερ-και πάμε στο τελαιταίο δεκ που η ομαδα του Χολ έκανε 5συνεχόμενα λάθη αλλά και πάλι μπροστά ήταν.Και φτάνουμε στο τέλος με τον αγώνα ανεξέλεγκτο και την μπάλα απο τα πλάγια για τον Χολ με τον μόνο που μπορούσε να απειλήσει-Μουμπάρακ-να κάνει την επαναφορά!!!και Νάταν μόνο αυτό αφήνουν το κεντρικό drive ενώ ήταν +1 και δεν κάνουν κάν φάουλ για τις όποιες πιθανότητες.Πανζουρλισμός στο γήπεδο και ο Γεωργιάδης να κάνει σχεδιάκια στον πάγκο του Χολ και μετά γενική σύρραξη.

Εκτός των τελικών σχεδίων I love this game
Jabar
Για να μην αδικούμε και τους δύο τονίζω ήταν μόνο ο ένας διαιτητής.Μάλιστα ο άλλος διόρθωσε και τρία εξόφθαλμα σφυρίγματα ,αλλά πόσα να διορθώσει;Επίσης τις βολές στο τέλος τις έχασε ο Παππάς ένα παιδί που έβαλε 24 πόντους με 5 τρίποντα και γενικά πολύ εύστοχος στις βολές.
aionio talento
QUOTE(Jabar @ Oct 19 2014, 20:59 ) *
Για να μην αδικούμε και τους δύο τονίζω ήταν μόνο ο ένας διαιτητής.Μάλιστα ο άλλος διόρθωσε και τρία εξόφθαλμα σφυρίγματα ,αλλά πόσα να διορθώσει;Επίσης τις βολές στο τέλος τις έχασε ο Παππάς ένα παιδί που έβαλε 24 πόντους με 5 τρίποντα και γενικά πολύ εύστοχος στις βολές.



Για τα 2 buzzer τριποντα απο τα 10 μετρα σε 1ο και 3ο 10λεπτο απο . . ΜΑΚΗ ΚΙΑΠΕΚΟ !!!!! κανενα σχολιο ???
wike side
QUOTE(Jabar @ Oct 19 2014, 23:59 ) *
Για να μην αδικούμε και τους δύο τονίζω ήταν μόνο ο ένας διαιτητής.Μάλιστα ο άλλος διόρθωσε και τρία εξόφθαλμα σφυρίγματα ,αλλά πόσα να διορθώσει;Επίσης τις βολές στο τέλος τις έχασε ο Παππάς ένα παιδί που έβαλε 24 πόντους με 5 τρίποντα και γενικά πολύ εύστοχος στις βολές.



Συμφωνώ ο ref είπα και δεν αναφέρθηκα στον Παππά γιατί τις βολές μπορεί να τις χάσει οποιοσδήποτε αλλά τα κρίσιμα καλάθια μπορούν να τα βάλουν λίγοι και τα αυτονόητα φάουλ μόνο οι έμπειροι.Στην πρώτη περίπτωση έχει ευθύνη ο κόουτς
και στην δεύτερη οι παίκτες.
Jabar
Ναι τα έχει δουλέψει πολύ αυτό το καλοκαίρι στο barάκι του smiley.gif
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=10103
δες τε λοιπόν σε ανύποπτο χρόνο κάτι για διαιτησίες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.