Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
basketikos
bball.gif Αυτό που ειπώθηκε για πρωταθλημα χωρις τρομερές συγκινήσεις δεν ειναι τελικά ιδέα μου.
Χολαργος - Ιωνικός, για παραδειγμα είχε διαφορά που δεν μπορούσε να καλυφθεί, εστω και αν πλησίασε αρκετα ο Χολαργος.

Βεβαια την Κυριακή έχουμε Ιωνικός - Κύμη - και σίγουρα η νίκη του Ιωνικού θα βάλει μια άλλη νότα στην συνέχεια.

bball.gif Η 3η θεση πολύ δύσκολα θα οδηγήσει σε κατι παραπανω. Εδω δεν τα καταφέραμε εμεις περσι (με δυο Ομάδες διαλυμενες)..

bball.gif Είδα το Δουκας - Αγ. Παρασκεύη.
Ειστε σίγουροι οτι πεφτει η ΚΑΠ?? γιατι εστω και αν δυσκολευτηκε, κάλυψε την διαφορά.
Δεν ξέρω τι προγραμμα έχουν οι δύο ομάδες, αλλά αν κάποιος εδειξε με βαση την συνολική εικόνα την δυνατοτητα αυτός ειναι η ΚΑΠ, με την ενεργεια που παρνει οταν ειναι ο Τσακιριδης στην πεντάδα.

Gkos
Για το Δουκας-ΚΑΠ που αναφέρεσαι,μου ειπώθηκε ότι μια κακή ομάδα νίκησε μια πολύ κακή,πάντως.
gratipa1929
QUOTE (Gkos @ Feb 9 2015, 16:15 ) *
Έχει περασει 24ωρο και ουτε ένα σχόλιο για την χτεσινη αγωνιστικη,λες και δεν εγινε!!!!!!

Πάει απογοητεύτηκαν εντελώς οι Μαρουσιώτες με αυτά που βλέπουν και άρχισαν αποχή από το ίντερνετ! smiley.gif

Εν τω μεταξύ άκουσα ότι το Περιστέρι έφαγε τρομερή σφαγή από τη διαιτησία. Δεύτερη τουλάχιστον φορά φέτος.
PetranG3
QUOTE(gratipa1929 @ Feb 10 2015, 21:15 ) *
Εν τω μεταξύ άκουσα ότι το Περιστέρι έφαγε τρομερή σφαγή από τη διαιτησία. Δεύτερη τουλάχιστον φορά φέτος.



Κατι θα συμβαινει με το γηπεδο...μαλλον...
Και οχι μονο το Περιστερι..

Το εν λογω διαιτητικο διδυμο παντως, εχει δωσει πολλακις (και περσι) τα διαπιστευτηρια του (μιλαω εκ πειρας και βιωματος), οποτε δεν θα μου κανε εντυπωση..
Gen
Ομαδα με μπατζετ 200.000€ ++++ , εκτος απο τα σταβα στεφανια χρειαζεται ΚΑΙ τα κορακια για να παρει με το ζορι την δευτερη!!! Θεση... Τουλαχιστον φτιαξτε τα στεφανια ρε παιδια,...
themis7
Αγαπητοί φίλοι .....
Επειδή η σιωπή δεν μπορει να εκλαμβάνεται ως αδυναμία .....
Θα σας πω κι εγω την άποψη μου για ορισμένα πράγματα που γράφονται εδω τελευταία και θυμίζουν πέταγμα λάσπης σε ανεμιστήρα .....,
Θα ξεκινήσω απο τα εύκολα .....
Μιλάει ο φίλος ο GEN για τις μπασκέτες του κλειστού του Κερατσινίου ....
Δεν ειναι καλες κατα την γνώμη του ..
Το συμπέρανε απο την μια επίσκεψη του στο γήπεδο .....
Και μάλιστα σε κάποια φάση συμφώνησε κι ο φίλος ο Margiou ...,.
Προφανώς ο φίλος ο Margiou δεν παρατήρησε οτι στο παιχνίδι φάρος -Ιωνικός ο Ιωνικός εκανε ρεκόρ τριποντων για φέτος ούτε οτι οποίο σουτ έκαναν μετά το 15 πήγαινε μεςα .... Και μπράβο τους βέβαια αλλα τα στεφάνια δεν έπαιξαν κανένα ρόλο ....
Οποίος έρχεται στο Κερατσινί ειναι η χαρά του να πετάει την μπάλα και να πηγαίνει μεςα ...
Χρόνια το έχουμε δει αυτό το έργο ....
Το γήπεδο κατα την γνώμη μου ειναι ενα απο τα καλύτερα της ΑΤΤΙΚΗΣ ....
Ομως για να μην λέμε μόνο για τις εντυπώσεις πράγματα ... Ακόμα κι αν ειχε πρόβλημα δεν ειναι ιδιόκτητο ώστε να μπορει ο Φαρος ν αλλάξει τα στεφάνια ....
Ειναι άσχετο λοιπόν το μπατζετ της ομάδας με τα προβλήματα του γηπέδου ... Το γήπεδο ανήκει στον δήμο και για να γινει το οτιδήποτε ακολουθούνται διαδικασίες .....
Οπως το γεγονός του οτι απο τον Μάιο μέχρι και τον Δεκέμβριο ειχε κοπεί το φυσικό αέριο και δεν υπήρχε ζεστό νερό για μπάνιο γιατί ο Δήμος ειχε ενα τεχνικό θέμα με την εταιρία του Φυσικού αερίου .......
Ο Φαρος πάνω στο γήπεδο δεν εχει καμία αρμοδιότητα .......

Παμε παρακάτω .....
Ειμαι τρομερά ενοχλημένος απο την στάση φίλων που γράφουν εδω Ιωνικων γιατί εχουν επιλεκτική μνήμη και γράφουν παρα πολλές φορές ανακρίβειες με σκοπό την δημιουργία εντυπώσεων .......
Λοιπόν παμε στο ματς γιατί δεν θέλω να γυριςω στα του πρώτου γύρου που ανοίγανε παράθυρα για να μην βλέπουν οι παίχτες μας εκεί που έκαναν επίθεση ....
Τ αφήνω αυτά πιςω .....
Κάνατε τοςο ντόρο οτι αδικηθηκατε στο ματς με τον Φάρο .....
Μια φάση εγω δεν είδα ν ανεβαίνει ......
Είπατε οτι είχατε απουσίες .....
Ο Σιουτης κι ο Κουντουράς δεν ειναι απουσίες για εμάς ??????
Ρωτάω λοιπόν ευθέως ....
Θέλει ένας διαιτητής να ευνοήσει τον φάρο .....
Το ματς ειναι 79-76 ......
Την ώρα που πέρνει ο Τσαρούχας την μπάλα για το τρίποντο της ισοφάρισης πατάει καθαρά έξω απο το γήπεδο ....
Σχετικές εικόνες κι απο διαφορετικές λήψεις εχουν λάβει απο μενα φίλοι του Ιωνικού .....
Ένας διαιτητής λοιπόν που θέλει να αδικηςει τον Ιωνικό τον αφήνει να ισοφαρίσει με τρίποντο ενώ πατάει έξω .....
Και στην τελευταία φάση γίνονται 3 φάουλ στον κατουφα και 1 στον κομπόδιετα που ειναι σχεδόν σε νεκρούς χρόνους οποτε ο διαιτητής που θέλει να αδικήσει τον ιωνικό δεν δίνει 2 βολιτσες να μην παμε παράταση ??????
Εγω λοιπόν σας λεω έχοντας δει 3 φορές το δεύτερο ημίχρονο και την παράταση οτι υπάρχει μόνο ένας λάθος σφύριγμα υπέρ του Φάρου σ ολο αυτό το διάστημα ....
Σε μια διεκδίκηση της μπάλας κάτω απο το καλάθι του Ιωνικού ο κατουφας βγάζει την μπάλα κι οχι παίχτης του ιωνικού οπως έδωσαν οι διαιτητές ...
Αυτό βέβαια χρειάστηκε 3 φορές να το παω σε αργή κινηςη για να το καταλάβω .....
Προκαλώ λοιπόν τους φίλους του Ιωνικού ν ανεβάσουν βίντεο με φάσεις που ν αδικούνται .....
Οςο αναφορά τα φάουλ ναι ειχε πιο πολλά ο Ιωνικός γιατί πολυ απλά για να αντιμετωπίσει τον φάρο πρέπει να παίξει ξύλο στο όριο του Φάουλ .... Λογικό ειναι .....
Την λάσπη την ξεκίνησε ο παλιός φίλος και γνωστός ο Petran που έβλεπε το ματς απο το τηλ στην Πάτρα ...
Έγραφε για ντροπές κι αλλα τέτοια αλλα ποτε δεν έγραψε οτι δεν ηταν στο γήπεδο ........
Γράψατε ειρωνίες περί κλαματων πριν 3 χρόνια κτλ ....
Ξέρετε μάλλον πολυ καλα τι οργανώθηκε πριν 3 χρόνια αλλα αυτό δεν εμπόδισε μια ομαδα χωρίς ιςτορια οπως ο Φαρος να έρθει παλι μπροςτα σας ......
Γιατί φίλοι οτι δεν σε σκοτώνει σε κανει πιο δυνατό ......

Παμε στο ματς με το Περιςτερι ......
Γράφτηκε σε συγκεκριμένο site και μετά το ματς του πρώτου γύρου οτι ο αδικήθηκε το περιςτερι κι ευνοήθηκε ο Φαρος ....
Μάλιστα .....
Εγω λεω οτι αν δεν ηταν οι διαιτητές στον πρώτο γύρο το κατς θα έληγε 15π .... Οι διαιτητές έφεραν την διαφορά στους 6 ....
Που ειδικά στο 4ο δεκάλεπτο σφύριζαν οτι ήθελαν .....
Το ίδιο site έγραψε οτι το περιςτερι αδικήθηκε την Κυριακή .....
Μάλιστα ....
Δεν έγραψε ομως οτι το περιςτερι έρχεται να παίξει το ματς της χρονιάς για το αν θα συνεχίσει να παλεύει για την 2η θεςη και έχασε 20 βολές τουλάχιστον δεν έβαλε ενα μεγάλο σουτ ... Κι απο το 8 έως το 20 του αγώνα έβαλε 2 καλάθια .....
Ο Ιωνικός οταν γύρισε το ματς στο Κερατσινί εκανε ματσαρα ...
Ο Τσαρούχας και οι άλλοι βομβάρδιζαν απο Πάντου ....
Το περιςτερι έχανε απο 10-18 σ ολο το δεύτερο Ημίχρονο ......
Όπου εμείς είχαμε κατουφα πετροδημοπουλο λυκογιαννη και Μοςχοβιτη με 4 φάουλ
Οπως χάσαμε εμείς την Ερυθραία με κατεβασμένα χέρια ....
Πήγαμε δώσαμε τα χέρια μας στα παιδια της Ερυθραίας και μπράβο τους ......
Επειδη λοιπόν κάποιος που εχει ενα site η γράφει σ ενα site πληρώνεται κι απο μια ομαδα για να ειναι γραφείο τύπου και δημιουργεί εντυπώσεις με την ίδια λογική να δωςω κι εγω κατι σ εναν που εχει ενα site με 150 επισκέψεις την μερα να γράψουν οτι ειμαι ο νέος George Clooney .....
Το μόνο που θα καταφέρω ειναι να γελάσουν μαζι μου οπως γελάμε κι εμείς Μ αυτά που γράφονται ......

Για να το κλείσουμε λοιπόν .......
Όλοι εδω γνωριζόμαστε ..............
Αφήστε τις εντυπώσεις ........
Εμείς έχουμε μια ομαδα που δεν εχει μεγάλη ιςτορια ....,
Ποτε δεν είπαμε τ αντίθετο ....
Αυτό ομως δεν μας απαγορεύει να κανουμε όνειρα και προσπάθεια ......
Εκτός αν θέλετε ν απαγορεύεται κι αυτό ........

Να είστε όλοι καλα
PetranG3
QUOTE(themis7 @ Feb 11 2015, 10:46 ) *
Την λάσπη την ξεκίνησε ο παλιός φίλος και γνωστός ο Petran που έβλεπε το ματς απο το τηλ στην Πάτρα ...
Έγραφε για ντροπές κι αλλα τέτοια αλλα ποτε δεν έγραψε οτι δεν ηταν στο γήπεδο ........
Γράψατε ειρωνίες περί κλαματων πριν 3 χρόνια κτλ ....
Ξέρετε μάλλον πολυ καλα τι οργανώθηκε πριν 3 χρόνια αλλα αυτό δεν εμπόδισε μια ομαδα χωρίς ιςτορια οπως ο Φαρος να έρθει παλι μπροςτα σας ......
Γιατί φίλοι οτι δεν σε σκοτώνει σε κανει πιο δυνατό ......



5 χρονια τωρα ποτε δεν ηταν στην πολιτικη της μας να ανεβαζουμε βιντεο και να στελνουμε στην ΕΟΚ βιντεο με αμφισβητουμενες φασεις.
Φετος εχουμε βγαλει 2 επισημες ανακοινωσεις εις βαρος της διαιτησιας. Απο τη στιγμη που διαιωνιζεται δεν εχει νοημα...θα γινουμε γραφικοι...

Καλος ο "συνδικαλισμος" αλλα οτι ηταν γραφτηκε τοτε...
Αληθεια παντως, τις 6 Τ πως τις δικαιολογει καποιος;

Ο Πετραν που μιλουσε με 4 διαφορετικα ατομα και του ελεγαν ακριβως το ιδιο...
Το ιδιο βεβαια που σε πηγαδακια παραδεχθηκε και προπονητης ομαδας (μεχρι προτινος) μεγαλυτερης καταηγοριας, παραγοντας ομαδας μεγαλυτερης κατηγοριας, να μην πουμε και γι αλλους και το χοντρυνουμε, ειδες ποιοι ηταν και το ξερεις...Οπως επισης και φιλοι (οχι μονο του Ιωνικου) που γραφουν εδω και παρακολουθησαν το παιχνιδι...

Εγω βλεπω οτι 4 ομαδες (ή μαλλον φιλοι ομαδων που γραφουν εδω), εχουν παραπονα, σε παιχνιδι που διεξηχθη στο Κερατσινι... Και δεν ξερω για τους αλλους, για το δικο μας ωστοσο, ισχυει οτι εγραψα πιο πανω...

Γιατι ψεματα ειναι; (περι ΕΣΚΑΝΑ..)


Κανε οσα ονειρα θες και οση προσπαθεια θες....Βγαλε κι οσες χαρουμενες σελφι θες κι ακομα περισσοτερες...
Αλλα λιγη αυτογνωσια και κυριως σεβασμο...οχι απο τα γραφομενα..αλλα απο τις πραξεις...εμμεσες και αμεσες...

Αυτα.. παλιοι, πρωην, νυν και αει και εις τους αιωνας των αιωνων αμην..
Gkos
Στο Φαρος-Ιωνικός πάντως ήταν ο Σορωτος στην κερκιδα.
Ασχετο μπορει,αλλα μπορει να λες και δαυτον διότι ήταν σε πηγαδακι μεταsmile.gif
themis7
QUOTE(Gkos @ Feb 11 2015, 12:42 ) *
Στο Φαρος-Ιωνικός πάντως ήταν ο Σορωτος στην κερκιδα.
Ασχετο μπορει,αλλα μπορει να λες και δαυτον διότι ήταν σε πηγαδακι μεταsmile.gif

Εντάξει τα πηγαδάκια ειναι εγκυρότερη πηγή απο το βίντεο του αγώνα ......
Δεκτόν .....
Οςο αναφορά τον Coach τον είδα κι εγω με θλίψη να κανει αυτές τις χειρονομίες και στο ματς με τον Ιωνικό και στο ματς με το Περιςτερι αλλα και στο ματς με τον Αμύντα έξω .....
Κι εντάξει με τον Αμύντα το καταλαβαίνω ....
9 χρόνια εκεί εγω τα σέβομαι ......
Τα περυσινά τα ξεκατινιάσματα που ΕΣΥ ο ίδιος φίλε πετραν που έπικαλεισε την μαρτυρία του έκανες στο fb εγω τα θυμάμαι .....
Κι άλλοι φίλοι Ιωνικοί τα θυμούνται ......
Τωρα μου ζητάς να μπω στο μυαλο ενός ανθρώπου που δεν σέβεται οτι 5 μήνες απο τον Φάρο πήρε το καλυτερο μηνιάτικο των τελευταίων 3 ετών τουλάχιστον Δυςτηχως αδυνατώ ......
Κι εντάξει εμείς δεν ειμαςτε καλοί άνθρωποι δεν του φερθήκαμε καλα ......
Μπορώ να μπω στο μυαλο ενός ανθρώπου που δεν σέβεται οτι σ αυτην την ομαδα που έρχεται μεςα στο σπίτι της και κράζει παίζουν παιδια που εχουν μοιραστεί έντονες στιγμές μαζι τους κι οτι πραγματικά ξενερώνουν να τον βλέπουν να κανει αυτές τις κινήσεις στην εξέδρα ??????
Δυςτηχως δεν μπορώ να μπω .......
Δεν μπορώ ομως πια να κάνω οτι δεν το βλέπω ....
Δεν εγινε βέβαια και κατι ο καθένας μπορει να κανει οτι θέλει και να εχει άποψη για οτι θέλει .....
PetranG3
QUOTE(themis7 @ Feb 11 2015, 13:29 ) *
Εντάξει τα πηγαδάκια ειναι εγκυρότερη πηγή απο το βίντεο του αγώνα ......
Δεκτόν .....
Οςο αναφορά τον Coach τον είδα κι εγω με θλίψη να κανει αυτές τις χειρονομίες και στο ματς με τον Ιωνικό και στο ματς με το Περιςτερι αλλα και στο ματς με τον Αμύντα έξω .....
Κι εντάξει με τον Αμύντα το καταλαβαίνω ....
9 χρόνια εκεί εγω τα σέβομαι ......
Τα περυσινά τα ξεκατινιάσματα που ΕΣΥ ο ίδιος φίλε πετραν που έπικαλεισε την μαρτυρία του έκανες στο fb εγω τα θυμάμαι .....
Κι άλλοι φίλοι Ιωνικοί τα θυμούνται ......
Τωρα μου ζητάς να μπω στο μυαλο ενός ανθρώπου που δεν σέβεται οτι 5 μήνες απο τον Φάρο πήρε το καλυτερο μηνιάτικο των τελευταίων 3 ετών τουλάχιστον Δυςτηχως αδυνατώ ......
Κι εντάξει εμείς δεν ειμαςτε καλοί άνθρωποι δεν του φερθήκαμε καλα ......
Μπορώ να μπω στο μυαλο ενός ανθρώπου που δεν σέβεται οτι σ αυτην την ομαδα που έρχεται μεςα στο σπίτι της και κράζει παίζουν παιδια που εχουν μοιραστεί έντονες στιγμές μαζι τους κι οτι πραγματικά ξενερώνουν να τον βλέπουν να κανει αυτές τις κινήσεις στην εξέδρα ??????
Δυςτηχως δεν μπορώ να μπω .......
Δεν μπορώ ομως πια να κάνω οτι δεν το βλέπω ....
Δεν εγινε βέβαια και κατι ο καθένας μπορει να κανει οτι θέλει και να εχει άποψη για οτι θέλει .....



Εγω δεν ονομάτισα...

Κι αν ηταν ο Σορωτος (που ηταν), ηταν και αλλοι...

Κι αυτα που αναφερεις ειναι προσωπικα και συλλογικα, μεταξυ σας...
Προσωπικα, δεν εχω ή μαλλον δεν ειχα καλη (γιατι δεν τον εχω ξανασυναντησει εκτοτε) καλη γνωμη... Μπασκετικα ή μαλλον προπονητικα, δεν ειμαι αξιος να τον κρινω, ωστοσο...


Αμα θες παντως Βαγγελη, ανεβασε εσυ ολον τον αγωνα...
Ελπιζω, να μην παει οπως και με τους αλλους της Ερυθραιας, ωστοσο, που ακομα το περιμενουμε... (αλλοι αυτοι...)
aionio talento
[quote name='themis7' post='701837' date='Feb 11 2015, 08:46 ']Αγαπητοί φίλοι .....
Επειδή η σιωπή δεν μπορει να εκλαμβάνεται ως αδυναμία .....
Θα σας πω κι εγω την άποψη μου για ορισμένα πράγματα που γράφονται εδω τελευταία και θυμίζουν πέταγμα λάσπης σε ανεμιστήρα .....,
Θα ξεκινήσω απο τα εύκολα .....
Μιλάει ο φίλος ο GEN για τις μπασκέτες του κλειστού του Κερατσινίου ....
Δεν ειναι καλες κατα την γνώμη του ..
Το συμπέρανε απο την μια επίσκεψη του στο γήπεδο .....
Και μάλιστα σε κάποια φάση συμφώνησε κι ο φίλος ο Margiou ...,.
Προφανώς ο φίλος ο Margiou δεν παρατήρησε οτι στο παιχνίδι φάρος -Ιωνικός ο Ιωνικός εκανε ρεκόρ τριποντων για φέτος ούτε οτι οποίο σουτ έκαναν μετά το 15 πήγαινε μεςα .... Και μπράβο τους βέβαια αλλα τα στεφάνια δεν έπαιξαν κανένα ρόλο ....
Οποίος έρχεται στο Κερατσινί ειναι η χαρά του να πετάει την μπάλα και να πηγαίνει μεςα ...
Χρόνια το έχουμε δει αυτό το έργο ....
Το γήπεδο κατα την γνώμη μου ειναι ενα απο τα καλύτερα της ΑΤΤΙΚΗΣ ....
Ομως για να μην λέμε μόνο για τις εντυπώσεις πράγματα ... Ακόμα κι αν ειχε πρόβλημα δεν ειναι ιδιόκτητο ώστε να μπορει ο Φαρος ν αλλάξει τα στεφάνια ....
Ειναι άσχετο λοιπόν το μπατζετ της ομάδας με τα προβλήματα του γηπέδου ... Το γήπεδο ανήκει στον δήμο και για να γινει το οτιδήποτε ακολουθούνται διαδικασίες .....
Οπως το γεγονός του οτι απο τον Μάιο μέχρι και τον Δεκέμβριο ειχε κοπεί το φυσικό αέριο και δεν υπήρχε ζεστό νερό για μπάνιο γιατί ο Δήμος ειχε ενα τεχνικό θέμα με την εταιρία του Φυσικού αερίου .......
Ο Φαρος πάνω στο γήπεδο δεν εχει καμία αρμοδιότητα .......

Παμε παρακάτω .....
Ειμαι τρομερά ενοχλημένος απο την στάση φίλων που γράφουν εδω Ιωνικων γιατί εχουν επιλεκτική μνήμη και γράφουν παρα πολλές φορές ανακρίβειες με σκοπό την δημιουργία εντυπώσεων .......
Λοιπόν παμε στο ματς γιατί δεν θέλω να γυριςω στα του πρώτου γύρου που ανοίγανε παράθυρα για να μην βλέπουν οι παίχτες μας εκεί που έκαναν επίθεση ....
Τ αφήνω αυτά πιςω .....
Κάνατε τοςο ντόρο οτι αδικηθηκατε στο ματς με τον Φάρο .....
Μια φάση εγω δεν είδα ν ανεβαίνει ......
Είπατε οτι είχατε απουσίες .....
Ο Σιουτης κι ο Κουντουράς δεν ειναι απουσίες για εμάς ??????
Ρωτάω λοιπόν ευθέως ....
Θέλει ένας διαιτητής να ευνοήσει τον φάρο .....
Το ματς ειναι 79-76 ......
Την ώρα που πέρνει ο Τσαρούχας την μπάλα για το τρίποντο της ισοφάρισης πατάει καθαρά έξω απο το γήπεδο ....
Σχετικές εικόνες κι απο διαφορετικές λήψεις εχουν λάβει απο μενα φίλοι του Ιωνικού .....
Ένας διαιτητής λοιπόν που θέλει να αδικηςει τον Ιωνικό τον αφήνει να ισοφαρίσει με τρίποντο ενώ πατάει έξω .....
Και στην τελευταία φάση γίνονται 3 φάουλ στον κατουφα και 1 στον κομπόδιετα που ειναι σχεδόν σε νεκρούς χρόνους οποτε ο διαιτητής που θέλει να αδικήσει τον ιωνικό δεν δίνει 2 βολιτσες να μην παμε παράταση ??????
Εγω λοιπόν σας λεω έχοντας δει 3 φορές το δεύτερο ημίχρονο και την παράταση οτι υπάρχει μόνο ένας λάθος σφύριγμα υπέρ του Φάρου σ ολο αυτό το διάστημα ....
Σε μια διεκδίκηση της μπάλας κάτω απο το καλάθι του Ιωνικού ο κατουφας βγάζει την μπάλα κι οχι παίχτης του ιωνικού οπως έδωσαν οι διαιτητές ...
Αυτό βέβαια χρειάστηκε 3 φορές να το παω σε αργή κινηςη για να το καταλάβω .....
Προκαλώ λοιπόν τους φίλους του Ιωνικού ν ανεβάσουν βίντεο με φάσεις που ν αδικούνται .....
Οςο αναφορά τα φάουλ ναι ειχε πιο πολλά ο Ιωνικός γιατί πολυ απλά για να αντιμετωπίσει τον φάρο πρέπει να παίξει ξύλο στο όριο του Φάουλ .... Λογικό ειναι .....
Την λάσπη την ξεκίνησε ο παλιός φίλος και γνωστός ο Petran που έβλεπε το ματς απο το τηλ στην Πάτρα ...
Έγραφε για ντροπές κι αλλα τέτοια αλλα ποτε δεν έγραψε οτι δεν ηταν στο γήπεδο ........
Γράψατε ειρωνίες περί κλαματων πριν 3 χρόνια κτλ ....
Ξέρετε μάλλον πολυ καλα τι οργανώθηκε πριν 3 χρόνια αλλα αυτό δεν εμπόδισε μια ομαδα χωρίς ιςτορια οπως ο Φαρος να έρθει παλι μπροςτα σας ......
Γιατί φίλοι οτι δεν σε σκοτώνει σε κανει πιο δυνατό ......

Παμε στο ματς με το Περιςτερι ......
Γράφτηκε σε συγκεκριμένο site και μετά το ματς του πρώτου γύρου οτι ο αδικήθηκε το περιςτερι κι ευνοήθηκε ο Φαρος ....
Μάλιστα .....
Εγω λεω οτι αν δεν ηταν οι διαιτητές στον πρώτο γύρο το κατς θα έληγε 15π .... Οι διαιτητές έφεραν την διαφορά στους 6 ....
Που ειδικά στο 4ο δεκάλεπτο σφύριζαν οτι ήθελαν .....
Το ίδιο site έγραψε οτι το περιςτερι αδικήθηκε την Κυριακή .....
Μάλιστα ....
Δεν έγραψε ομως οτι το περιςτερι έρχεται να παίξει το ματς της χρονιάς για το αν θα συνεχίσει να παλεύει για την 2η θεςη και έχασε 20 βολές τουλάχιστον δεν έβαλε ενα μεγάλο σουτ ... Κι απο το 8 έως το 20 του αγώνα έβαλε 2 καλάθια .....
Ο Ιωνικός οταν γύρισε το ματς στο Κερατσινί εκανε ματσαρα ...
Ο Τσαρούχας και οι άλλοι βομβάρδιζαν απο Πάντου ....
Το περιςτερι έχανε απο 10-18 σ ολο το δεύτερο Ημίχρονο ......
Όπου εμείς είχαμε κατουφα πετροδημοπουλο λυκογιαννη και Μοςχοβιτη με 4 φάουλ
Οπως χάσαμε εμείς την Ερυθραία με κατεβασμένα χέρια ....
Πήγαμε δώσαμε τα χέρια μας στα παιδια της Ερυθραίας και μπράβο τους ......
Επειδη λοιπόν κάποιος που εχει ενα site η γράφει σ ενα site πληρώνεται κι απο μια ομαδα για να ειναι γραφείο τύπου και δημιουργεί εντυπώσεις με την ίδια λογική να δωςω κι εγω κατι σ εναν που εχει ενα site με 150 επισκέψεις την μερα να γράψουν οτι ειμαι ο νέος George Clooney .....
Το μόνο που θα καταφέρω ειναι να γελάσουν μαζι μου οπως γελάμε κι εμείς Μ αυτά που γράφονται ......

Για να το κλείσουμε λοιπόν .......
Όλοι εδω γνωριζόμαστε ..............
Αφήστε τις εντυπώσεις ........
Εμείς έχουμε μια ομαδα που δεν εχει μεγάλη ιςτορια ....,
Ποτε δεν είπαμε τ αντίθετο ....
Αυτό ομως δεν μας απαγορεύει να κανουμε όνειρα και προσπάθεια ......
Εκτός αν θέλετε ν απαγορεύεται κι αυτό ........



MEΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΥΤΗ ! ευγε. . +1 bball.gif
themis7
Φίλε Petran την φαςη με την γραμμή την βλέπεις εδω .....
Οςο για το βίντεο σας το έχουμε ήδη δωςει .....
Οποτε .....
margiou3
"Πέρσι ψόφησε, φέτος βρώμισε."

Τα γράψαμε δημόσια, τα γράψαμε prive, νευριάσαμε, διαφωνήσαμε κλπ κλπ.

Πάμε παρακάτω τώρα, γιατί δεν επιτρέπεται στους εαυτούς μας και στην ιστορία της ομάδας μας να ασχολούμαστε επ' άπειρον με ένα παιχνίδι κόντρα σε κάποιον... Φάρο Κερατσινίου.


Υ.Γ. Βαγγέλη για τις μπασκέτες είχα γράψει αυτό :

QUOTE
Πάντως δεν είναι και προσβλητικό δα, αυτό το θέμα. Επειδή είχε ενοχλήσει κατά το παρελθόν όταν είχα ξανα αναφερθεί! Πρόφανώς και είναι χάλια οι μπασκέτες, με χαρακτηριστικό την αριστερή στεφάνη να γέρνει κιόλας.
Υπάρχει όντως πρόβλημα.
Όπως για παράδειγμα υπάρχει πρόβλημα και με το παρκέ το Πλάτωνα.

Όμως φίλε Gen, εφόσον τα γήπεδα είναι δημοτικά και χρησιμοποιούνται από πολλές ομάδες, είναι ένα θέμα το ποιος είναι υπεύθυνος για την επισκευή τους. Άμα οι αθλητικές εγκαταστάσεις σε Κερατσίνι, Νίκαια, Πέραμα (αναφέρω αυτές επειδή αυτές γνωρίζω) είναι παρατημένες στο έλεος του χρόνου και της συνεχούς χρήσης η ευθύνη αφορά τις τοπικές δημοτικές αρχές.


Για να μην μπερδεύεσαι, εγώ δεν κατηγόρησα εσένα στο συγκεκριμένο θέμα.
PetranG3
QUOTE(themis7 @ Feb 11 2015, 13:50 ) *
Φίλε Petran την φαςη με την γραμμή την βλέπεις εδω .....
Οςο για το βίντεο σας το έχουμε ήδη δωςει .....
Οποτε .....



Ξαναλεω λοιπον, δεν εχουμε ανεβασει ποτε βιντεο αγωνα με αμφισβητουμενες για να το κανουμε και τωρα.. Ειναι σταση της Επιτροπης..
Κι επειδη προσφερθηκες για το βιντεο... Οπως ανεβαζετε αλλα βιντεο, με φασεις (οπως το τριποντο του Μοσχοβιτη στο παιχνιδι με εμας και ενα "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !" που ακολουθει - περι σεβασμου που λεγαμε) ετσι ανεβασε αν θες και ολον τον αγωνα... Απο το καναλι σας, απο το δικο σου, στο youtube...οτι θες...αν θες...επειδη το ανεφερες...


Υγ: Σοβαρα παντως, 6 Τ παντως, τοσα χρονια μπασκετ, δεν εχω ξαναδει..
Σε παικτες, προπονητες, παραγοντες...

Ουτε ειχαμε παρει ποτε πανω απο 2, σε αγωνα....5 χρονια τωρα...τουλαχιστον..
themis7
QUOTE(PetranG3 @ Feb 11 2015, 14:01 ) *
Ξαναλεω λοιπον, δεν εχουμε ανεβασει ποτε βιντεο αγωνα με αμφισβητουμενες για να το κανουμε και τωρα.. Ειναι σταση της Επιτροπης..
Κι επειδη προσφερθηκες για το βιντεο... Οπως ανεβαζετε αλλα βιντεο, με φασεις (οπως το τριποντο του Μοσχοβιτη στο παιχνιδι με εμας και ενα "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !" που ακολουθει - περι σεβασμου που λεγαμε) ετσι ανεβασε αν θες και ολον τον αγωνα... Απο το καναλι σας, απο το δικο σου, στο youtube...οτι θες...αν θες...επειδη το ανεφερες...


Υγ: Σοβαρα παντως, 6 Τ παντως, τοσα χρονια μπασκετ, δεν εχω ξαναδει..
Σε παικτες, προπονητες, παραγοντες...

Ουτε ειχαμε παρει ποτε πανω απο 2, σε αγωνα....5 χρονια τωρα...τουλαχιστον..

Τα βίντεο δεν τα φτιάχνω εγω και δεν εχω πρόβλημα ομως να ζητήσω συγνώμη για το άντε γεια ....
Ούτε εμένα Μ αρεςε .....
Βλέπεις δεν εχω πρόβλημα να ζητήσω συγνώμη οταν κατι δεν ειναι σωστό ....
Δεν νομίζω πάντως οτι ειχε στόχο τον Ιωνικό παρα πιο πολυ ο άνθρωπος που έφτιαξε το βίντεο το είδε ως κατι της μόδας ....
Ομως παρολαυτα δεν εχω πρόβλημα να παραδεχτώ οτι δεν ηταν σωστό ........
PetranG3
QUOTE(themis7 @ Feb 11 2015, 14:09 ) *
Τα βίντεο δεν τα φτιάχνω εγω και δεν εχω πρόβλημα ομως να ζητήσω συγνώμη για το άντε γεια ....
Ούτε εμένα Μ αρεςε .....
Βλέπεις δεν εχω πρόβλημα να ζητήσω συγνώμη οταν κατι δεν ειναι σωστό ....
Δεν νομίζω πάντως οτι ειχε στόχο τον Ιωνικό παρα πιο πολυ ο άνθρωπος που έφτιαξε το βίντεο το είδε ως κατι της μόδας ....
Ομως παρολαυτα δεν εχω πρόβλημα να παραδεχτώ οτι δεν ηταν σωστό ........



Αυτο, οντως, προς τιμην σου..
gspara
QUOTE
Άλλη ομάδα...ίδια γειτονιά για Τσιώκο και Φακοπουλίδη!

Δυο από τους πλέον σημαντικούς παίκτες του Ηλυσιακού φαίνεται να έχει «κλειδώσει» ο γειτονικός Φιλαθλητικός καθώς με την ομάδα του Τάκη Ζήβα προπονούνται, και με τον πλέον ενεργό τρόπο οι Κώστας Φακοπουλίδης και Νίκος Τσιώκος (12 π. κατά μέσο όρο), έχοντας αμφότεροι συμφωνήσει με τον ΦΟΑ.
Ο Φακοπουλίδης (1,92, 19 ετών), είχε την μεγάλη ατυχία να τραυματιστεί στο εναρκτήριο παιχνίδι του Ηλυσιακού στο πρωτάθλημα της Α2, στον Λαγκαδά με τον Ερμή και πλέον δείχνει να επιστρέφει δριμύτερος, ενώ ο Τσιώκος (2,06, 24 ετών), παρότι έκανε κάποιες προπονήσεις με την πρώην του ομάδα, τον Χολαργό, προτίμησε την πρόκληση που ακούσει το όνομα Φιλαθλητικός!
Πλέον, και οι δυο παίκτες, αλλά και ο σύλλογος περιμένουν το «πράσινος φως» από την ΕΟΚ, ώστε να μπορέσουν να ολοκληρώσουν την μεταγραφή τους.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.IgLbtQCs.dpuf

Oριστε Gkos.....δυο παιχτες ηθελα στο ΓΣΠ και τους πηρε ο Ζηβας(σιγα μην τους αφηνε).....δεν ξαναμιλαω sad.gif
gspara
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Tυχερος ο ΓΣΠ θα εκτισει την ποινη του απεναντι στο πεσμενο Μαρουσι.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
Ξεκαθαρο φαβορι.

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 1
Του αξιζει μια μεγαλη νικη του Ιωνικου που θα μπορουσε να εχει 3/3 με τα δυο φαβορι.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1
Ντερμπι σωτηριας που εξασφαλιζει κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο τον νικητη.Προβαδισμα στην εδρα του ο ΦΟΑ που δειχνει σε καλυτερη κατασταση.

ΚΑΠ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α 1
Η υστατη προσπαθεια της ΚΑΠ σε ενα πολυ κρισιμο παιχνιδι.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
Φουριοζος ο Αμυντας.Αν πλησιασει παλι τα ποσοστα του πρωτου αγωνα θα κανει το 6/6.

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. 2
Ευκολα.
Gkos
Με εξαιρεση το ματς στην Νικαια όλα μοιάζουν ψιλοσιγουραsmile.gif

QUOTE (gspara @ Feb 12 2015, 13:16 ) *
Oριστε Gkos.....δυο παιχτες ηθελα στο ΓΣΠ και τους πηρε ο Ζηβας(σιγα μην τους αφηνε).....δεν ξαναμιλαω sad.gif



Εμ ξερεις πόσοι διαβαζουν το φόρουμ;Και έχεις και λαό εσυwink.gif
Πρώτα οι τζίφρες μετά οι δηλώσειςsmile.gif
gratipa1929
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΜΑΡΟΥΣΙ 1 (το Μαρούσι αγωνίζεται σαν ομάδα τοπικού. εύκολος άσος)

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1 (διαφορά δυναμικότητας)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 1 (μυρίζει άσος, πολύ σκληρός για να χάσει ο Ιωνικός!)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2 (θα προσπαθήσει να ρεφάρει για την ήττα από την ΚΑΠ)

ΚΑΠ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 (είναι σε φόρμα η ΚΑΠ! Το Ηράκλειο τραγικό εκτός έδρας)

ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ-ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (αποδυναμωμένος χωρίς τον mike ο Παπάγου)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 (πάνω από 30 πόντους η διαφορά, ο Ίκαρος χειρότερος και από Μαρούσι)
EAST END
QUOTE(gratipa1929 @ Feb 13 2015, 13:38 ) *
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΜΑΡΟΥΣΙ 1 (το Μαρούσι αγωνίζεται σαν ομάδα τοπικού. εύκολος άσος)

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1 (διαφορά δυναμικότητας)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 1 (μυρίζει άσος, πολύ σκληρός για να χάσει ο Ιωνικός!)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2 (θα προσπαθήσει να ρεφάρει για την ήττα από την ΚΑΠ)

ΚΑΠ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 (είναι σε φόρμα η ΚΑΠ! Το Ηράκλειο τραγικό εκτός έδρας)

ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ-ΠΑΠΑΓΟΥ 1 (αποδυναμωμένος χωρίς τον mike ο Παπάγου)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 (πάνω από 30 πόντους η διαφορά, ο Ίκαρος χειρότερος και από Μαρούσι)

Δικά μου:
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΜΑΡΟΥΣΙ 1
ΙΩΝ.ΝΙΚΑΙΑΣ-ΚΥΜΗ 2
ΦΟΑ-ΔΟΥΚΑΣ 1
ΚΑΠ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
ΑΜΥΝΤΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 2
ΙΚΑΡΟΣ-ΦΑΡΟΣ 2
SpIlIoS3pts

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΜΑΡΟΥΣΙ 1 Εύκολα ή δύσκολα, και καλώς ή κακώς το Περιστέρι ακόμα και στο αχανές "Γ.Στεφανόπουλος" έχει έδρα που λίγες ομάδες έχουν στην κατηγορία.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1 Πέρα από την έδρα υπάρχει διαφορά σε όλα τα σκέλη, ρόστερ, εμπειρία, ποιότητα, δύναμη.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 1 Έδρα, κίνητρο να κερδίσουν τον πρώτο (συν το κίνητρο της άτυπης ρεβάνς του πρώτου γύρου), επιστροφή τραυματιών (Θυμνιός κατά κύριο λόγο), συν ότι κάπου θα βρει μια ήττα η Κύμη, είναι τα στοιχεία που οδηγούν στον άσσο.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 Ματς από αυτά που θέλει ο ΦΟΑ για να κλειδώσει την κατηγορία, και μέσα στην έδρα του δύσκολα θα το χάσει (θα χει λογικά και την ανάλογη στήριξη)

ΚΑΠ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 Ανεβασμένη η ΚΑΠ, και ας μην ξεχνάμε ότι έχει αξιόλογο ρόστερ για την κατηγορία, συν ότι έχει χάσει πολλά ματς στην κόψη

ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ-ΠΑΠΑΓΟΥ 1 Πολύ καλή έδρα ο Αμύντας, και ομάδα που εντός πάντα έχει ρυθμό και βρίσκει πολύ ενέργεια, εν αντιθέσει με τον Παπάγο, που στα εκτός είναι σχεδόν πάντα φάντασμα

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 Δεν χρειάζεται σχόλια, μεγάλη διαφορά δυναμικότητας

Καλή αγωνιστική να χουμε!
aionio talento
Aν και δεν μπορεσα να παω η ομαδα σημερα εδειξε τι ''βαρος'' εχει η φανελα ! ''εκοψε'' το σερι μιας ομαδας μεσα στο
''σπιτι'' της βαζοντας 84 παρα το γεγονος οτι πηγε στο ματς ουσιαστικα χωρις κανενα ψηλο . . . στον 1ο γυρο ενας ''πονηρος''που ανηκει στην ομαδα του υμηττου επειδη δεν υπολογισε με ποια ομαδα επαιζε μετα τα 16 τριποντα στο σαλουν εγραφε στα s. media : ΟΥΙΣΚΙ ΜΕ ΠΑΓΟ !!!!!!! σημερα πηρε την ''απαντηση'' του . . . 49 χρονια ιστοριας (1966) ειναι ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ σε σχεση με τα (σκαρτα) ΠΕΝΤΕ που εχει η ομαδα του ΑΜΥΝΤΑ - ΔΑΦΝΗΣ - ΥΜΗΤΤΟΥ - ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗ με χρωματα ΜΠΛΕ ΚΙΤΡΙΝΑ Η ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ που εχει κανει την εδρα Μουρουτσου - Πυρκαλ : ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΚΟΛΙΑΤΣΟΥ !!!

ΚΑΛΗ ΧΩΝΕΨΗ . . .
Gkos
Σε μια υπερβολικά προβλέψιμη αγωνιστική,ο Παπάγος έβαλε φωτιά.

Μπράβο ομαδάρα.

Εγώ ήμουνα Βαρίκας να δω κατι ακαδημίες και πετάχτηκα παραδιπλα να δω Ικαρο.
Ότι και να πω. . .
Εθισμένος στις ήττες ο Ίκαρος. . .
SpIlIoS3pts
Από την Νίκαια, είχαμε ένα άκρως ενδιαφέρον ματς. Και οι δύο πολύ καλές ομάδες (αν και με ξεκάθαρη διαφορά εμπειρίας και ποιότητας στο ρόστερ), και το ματς κρίθηκε στο σουτ ουσιαστικά. Η Κύμη αν και έχασε από νωρίς με πολύ βαρύ διάστρεμμα τον Κακιούζη, δεν έμεινε ποτέ πίσω στο σκορ (εκτός από μία φορά μόνο προς το τέλος του αγώνα αν δεν κάνω λάθος) και η απουσία του καλύφθηκε επάξια από τους Κολώκα και Λόλα οι οποία ήταν καταλυτικοί τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση. Το ίδιο συνέβη και με τον Μιλόσεβιτς ο οποίος από το 3ο δεκάλεπτο αν θυμάμαι καλά, αποβλήθηκε με 5 φάουλ, και το βάρος του άσσου σήκωσε με τρομερή συνέπεια ο Παπαντωνίου αλλά και ο Κωνσταντακόπουλος που κλήθηκε να παίξει κάποια διαστήματα στον άσσο. Από κει και πέρα για την πλευρά της Κύμης, παίκτης κλειδί ήταν ο Σέττος, ο οποίος με 2-3 τρίποντα και απόλυτη ευστοχία στις βολές, προσέφερε σκορ όταν κόλλησαν στην επίθεση, καθώς και σιγουριά στο κατέβασμα απέναντι στην πίεση του Ιωνικού. Από πλευράς Ιωνικού, αν και με τον Ντακούλια σε κακή μέρα(παρά τους πλασματικούς 16 πόντους), και τον (πολύ καλό μέχρι τότε) Τασσόπουλο να βγαίνει off στο 4ο δεκάλεπτο (με κάποιο είδους τράβηγμα στην γάμπα αν κατάλαβα καλά), εμφανίστηκε για άλλο ένα ματς άκρως ανταγωνιστικός, ακόμα και σε σημεία που η Κύμη πήρε διψήφια διαφορά αντέδρασε και γύρισε το ματς, με εξέχοντες τους Τσαρουχά και Θυμνιό αλλά και τον Αναγνωστόπουλο (που έβγαλε αρκετή ενέργεια στην άμυνα), οι οποίοι πέτυχαν μεγάλα καλάθια που κράτησαν τον Ιωνικό μέσα στο ματς. Ωστόσο η έλλειψη βάθους και η διαφορά εμπειρίας στο ρόστερ έπαιξαν τον ρόλο τους στο τέλος και έδωσαν το διπλό στην Κύμη. Από πλευράς διαιτησίας θεωρώ ότι ήταν αρκετά καλή, με μόνο δύο μελανά σημεία, πρώτον το πέμπτο φάουλ με τεχνική ποινή του Κουτουλα, το οποίο θα μπορούσαν να αποφύγουν αφού αν και διαμαρτυρήθηκε ο παίκτης, στην συνέχεια πολύ γρήγορα ηρέμησε με την βοήθηεια του Καραγιάννη, και παρόλα αυτά του έδωσαν το Τ, και δεύτερον η αποβολή Μιλόσεβιτς επίσης με 5 φάουλ, ο οποίος δέχθηκε πολύ ξύλο το οποίο δεν τιμώρησαν οι διαιτητές, και ως αποτέλεσμα εκνευρίστηκε και αφού κέρδισε και αυτός μια τεχνική ποινή κάθισε οριστικά στον πάγκο. Ένα τελευταίο σχόλιο για τις δύο ομάδες είναι ότι από πλευράς Κύμης, σίγουρα είναι το φαβορί και θα ανέβουν κατά γενική ομολογία, αλλά η ομάδα αυτή δεν έχει σφραγίδα προπονητή και βγάζει πολύ ανοιχτά προς τα έξω την εικόνα ομάδας που οι παίκτες λόγω τρομερής ποιότητας και εμπειρίας, απλά μπαίνουν-παίζουν και παίρνουν τα ματς χωρίς να δείχνουν κάτι ιδιαίτερο σαν ομάδα τακτικά. Από πλευράς Ιωνικού, ισχύει μάλλον το ακριβώς αντίθετο, όπου μιλάμε για ομάδα με τις μισές λύσεις και εμπειρία από την αντίστοιχη περυσινή, αλλά με 100% σφραγίδα και αποτέλεσμα δουλειάς προπονητή, η οποία με 1-2 έμπειρους παίκτες ακόμα θα μπορούσε κάλλιστα να διεκδικεί την προνομιούχο δέυτερη θέση. Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες, και μακάρι να δούμε και άλλα αντίστοιχα ματς με το σημερινό.
Gkos
Χαμός στα Μαρουσιώτικα ντερμπι στην Γ εθνική του χρόνου!

Και Δούκας,και Μαρούσι και Νικη Αμαρουσίου. . .
Vas
QUOTE(Gkos @ Feb 16 2015, 00:52 ) *
Χαμός στα Μαρουσιώτικα ντερμπι στην Γ εθνική του χρόνου!

Και Δούκας,και Μαρούσι και Νικη Αμαρουσίου. . .



Παίζεις με τον πόνο μας.... 68.gif

EAST END
QUOTE(EAST END @ Feb 13 2015, 13:58 ) *
Δικά μου:
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΜΑΡΟΥΣΙ 1
ΙΩΝ.ΝΙΚΑΙΑΣ-ΚΥΜΗ 2
ΦΟΑ-ΔΟΥΚΑΣ 1
ΚΑΠ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
ΑΜΥΝΤΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 2
ΙΚΑΡΟΣ-ΦΑΡΟΣ 2



Τα έλεγα εγώ......!!!!
Gkos
H KΑΠ όχι απλά αναπνέει , έχει βγει και στην επιφάνεια της θάλασσας....
Gkos



Πολύ δύσκολες νίκες πήραν οι δυο πρωτοπόροι και συνέχισαν την πορεία προς την πρώτη δυάδα, καθώς η Κύμη πέρασε δύσκολα από το κλειστό του «Πλάτωνα» επικρατώντας του Ιωνικού με 90-84, ενώ ακόμα πιο δύσκολα νίκη σε ο Φάρος στο κλειστό του Εσπέρου τον Ίκαρο Καλλιθέας με 73-69.

Έτσι, στη Νίκαια και παρά τον τραυματισμό του Γιάννη Κακιούζη ο οποίος υπέστη βαρύ διάστρεμμα, η Κύμη κατάφερε να «αποδράσει» επικρατώντας με 90-84, παρά το γεγονός ότι το συγκρότημα του Νίκου Καραγιάννη ισοφάρισε σε 70-70 στο 33' και 83-83 στο 38'. Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Βασίλη Μπρατσιάκου εμφανίστηκε πιο ψύχραιμη και πήρε τη νίκη. Εξαιρετικό παιχνίδι για τους νικητές έκανε ο Κωνσταντακόπουλος με 22 πόντους, στην καλύτερη του εμφάνιση με την ομάδα της Εύβοιας, ενώ ευχάριστα εξέπληξε και ο Σέττος με 13 πόντους.

Στην Καλλιθέα, ο Φάρος είδε για τα καλά το έργο..που έζησε στη Νέα Ερυθραία να παίρνει σάρκα και οστά, καθώς βρέθηκε μέχρι και 15 πόντους πίσω από τον μαχητικό Ίκαρο, που όπως σας είχαμε αναφέρει θα δώσει την μάχη της παραμονής ως το φινάλε, με τους Λιόγα - Παπαδάκη να δίνουν τέτοιο χαρακτήρα στην ομάδα τους. Ωστόσο, με τον Κατούφα να είναι ασταμάτητος, ο Φάρος έμεινε ζωντανός στο κυνήγι της ανόδου, καταφέροντας να επικρατήσει με 73-69.

Μόνος στην 3η θέση έμεινε ο Πανερυθραϊκός που νίκη εύκολα τον Χολαργό με 83-72, ενώ τη νίκη της ημέρας έκανε ο Παπάγου, ο οποίος επικράτησε με 84-74 μέσα στον Υμηττό του Αμύντα, με τον Σάββα Συμεωνίδη να κάνει άριστο κοουτσάρισμα, και τους Κακαβά και Εμμανουηλίδη να εκτελούν αρμονικά. Οι «Στρατηγοί» αφιέρωσαν τη νίκη στον μεγάλο τους αρχηγό τον Μιχάλη Υφάντη, ενώ οι «πορτοκαλί» αστόχησαν σε 18 βολές!!! Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 11-21, με την ομάδα του Αλέξανδρου Ζαβού να επιστρέφει στο παιχνίδι και να προσπερνά με 47-43 στο 3ο δεκάλεπτο, χάρη στον εξαιρετικό Αγγελόπουλο. Ο Κακαβάς ήταν αυτός που με buzzer beater τρίποντο λίγο πιο πίσω από το κέντρο του γηπέπδυ έκλεισε το συγκεκριμένο δεκάλεπτο με 57-62 για την ομάδα του, για να πετύχει το 57-65 με τρίποντο ο Αρσένης, με τον Εμμανουηλίδη να κερδίζει 3 βολές, με το σκορ στο 66-74. Αυτό ξεσήκωσε τους γηπεδούχους με αποτέλεσμα να δεχθούν και τεχνική ποινή, με τον Παπάγου στο φινάλε να φτάνουν στη νίκη.

Συνεχίζει την φρενήρη πορεία της προς την σωτηρία η Αγία Παρασκευή, η οποία επικράτησε στο «Κοντόπευκο» του Ηρακλείου με 78-74, σε ένα παιχνίδι που είχε τον πλήρη έλεγχο, με τον Φωτίου με 22 πόντους να κάνει την διαφορά, ενώ σημαντική νίκη πήρε και ο Φιλαθλητικός που επικράτησε στου Ζωγράφου του Δούκα με 72-58, ισοφαρίζοντας την διαφορά με την οποία είχε ηττηθεί στον πρώτο γύρο (70-56). Εξαιρετικοί για τους νικητές ήταν οι Τραφαλής και Λαμπρόπουλος, ενώ μια ομάδα μόνος τού ήταν εκ νέου ο Μπουρδάνος (27 π.).

Τέλος, περίπατο έκανε το Περιστέρι το οποίο δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα απέναντι στο Μαρούσι, το οποίο κέρδισε με 86-66, με την ομάδα των Βορείων Προαστίων να δείχνει να παραδίδει πνεύμα στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή.
Τα αποτελέσματα:

Περιστέρι-Μαρούσι 86-66
Πανερυθραϊκός-Χολαργός 83-72
Ιωνικός Ν.-Κύμη 84-90
Φιλαθλητικός-Δούκας 72-58
ΚΑΠ-Ηράκλειο 78-74
Αμύντας-Παπάγου 74-84
Ικαρος Καλ.-Φάρος Κερ. 69-73


Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 83-72

Δεκάλεπτα:20-13, 17-14, 15-23, 31-22

Διαιτητές:Καλογερόπουλος Λ. - Μαραμής

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής):Κωτίδης 3 (1), Μπάρδας 6 (1), Καλλιανιώτης 14 (4), Σπυρόπουλος 4, Γεωργοπαπαδάκος 12 (1), Προδρόμου 21 (1), Γιαουρτόγλου 7 (1), Γεωργίου, Σολωμός 11, Γκαϊτάσοφ 3 (1), Αντωνίου 2, Πρέκας

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Χατζηπανυγήρης): Τζουβελεκάκης, Γραμμάτικας 11 (1), Ρουμπέας, Βίτσος, Αγόρης 9 (1), Μούκας 4, Μουμπάρακ 9 (1), Πολιτόπουλος, Χατζόπουλος 2, Κιαπέκος 16, Παπαγεωργόπουλος 6, Παππάς 15 (1).

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 78-74

Δεκάλπετα: 26-19, 43-42, 59-53, 78-74

Διαιτητές: Ξάνθος-Κοτσιμπός

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Ζάχος): Παπαδάκης 10 (2), Άρχος, Λυτόπουλος 4, Μαρίνος 4, Τσακίριδης 16 (1), Φωτίου 22 (4), Δημητρίου 18 (1), Αγγελόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 2, Γκιουζέλης.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πάλλης 11, Σαχπατζίδης 13, Παπαδούλης, Θεοδωρίδης, Πετράκης 8 (1), Παπαδάκης 5, Τσερκιτζόγλου 2, Αρναουτάκης 19 (3), Μπόγδανος 7, Αγαπιάδης 9.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΜΑΡΟΥΣΙ 86-66

Δεκάλεπτα: 23-21, 48-38, 73-53, 86-66

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Αργυρούδης

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 6, Παναγιωτάρας 6, Μπιμπούδης, Γεωργοπαπαδάκος 6 (2), Σιμιτζής 3 (1), Σκουλίδας 21 (4), Πρίτσος 4, Λυμπερόπουλος 8 (2), Φωτόπουλος 4, Γιαννίκος 14, Τσιμπούκης, Ρεκουνιώτης 14.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 8, Στασινός, Τσακίρης 18 (3), Μίχαλος 6 (1), Στούκας 4, Παπαδημητρίου, Κουπίδης 23 (5), Στράγκας 7, Αλεξίου, Τόλιας, Μούτσα, Μαστροκωστόπουλος.

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΣ 74-84

Δεκάλεπτα: 18-26, 36-45, 57-62, 74-84

Διαιτητές: Τσαρουχά-Θεοδωρόπουλος

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 14, Αγγελόπουλος 21 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 4, Βαρδιάνος 16 (3), Πίνης 3 (1), Κουκουνιάς 10, Μπάρμπας 4, Βογιατζής 2.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Οικονομάκης, Τσιάκας 17 (2), Σιμόπουλος 4, Γραμματικός 4, Εμμανουηλίδης 24 (2), Αρσένης 3 (1), Καραμπάς 7, Κουκουράβας 3 (1), Κακαβάς 12 (1), Θεολογίτης, Ακτύπης 10, Δόξας.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 69-73

Δεκάλεπτα: 24-21, 40-29, 56-54, 69-73

Διαιτητές: Χρηστίδης Π. - Χρηστίδης Ηλ.

ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λιόγας): Χούμας 8 (1), Ντουζίδης 3 (1), Κούρτης 18 (2), Ιορδάνογλου 2, Τζώλος 22 (1), Σκόρδας, Πέρβι 2, Βουγιούκας 14

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πολέμης): Κομποδιέτας 9 (1), Μοσχοβίοτης 9, Κουντουράς, Κουρής 2, Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 16, Χανιάς, Λυκογιάννης, Μαγκουνής, Κατούφας 27, Παπαδόπουλος 2

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΚΥΜΗΣ 84-90

Δεκάλεπτα: 19-21, 36-46, 65-67, 84-90

Διαιτητές: Κατραχούρας-Δαρλαμήτσος.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 2, Κούτουλας 6, Σκάνδαλος 2, Ντακούλιας 16 (1), Θεοδοσίου, Τσαρουχάς 19 (6), Τασόπουλος 16, Παλαιοχωρίτης 3 (1), Αναγνωστόπουλος 6, Θυμνιός 10, Αποστολίδης 4, Μπολάτογλου.

ΓΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 2, Μιλόσεβιτς, Σέττος 13 (1), Κολώκας 13 (2), Παπαντωνίου 8, Λόλας 15 (1), Κατράνας 5 (1), Γκιζόγιαννης 8 (1), Κωνσταντακόπουλος 22, Ερεβμπεναζιέ, Σκουλούδης 4, Κακιούζης.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΔΟΥΚΑΣ 72-58

Δεκάλεπτα: 15-16, 37-33, 50-42, 72-58

Διαιτητές: Σκούτας-Ραχιώτης

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Γρύλλης, Κελαϊδής 10 (2), Λαμπρόπουλος 15 (2), Παρασκευόπουλος 6 (1), Λιακόπουλος 3 (1), Μπαζιώτης 7 (1), Σοφρωνάς, Πανταζής, Γεωργιάδης 11 (1), Τραφαλής 20.

ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 27 (4), Γιαννάκης 1, Χαϊκάλης, Σταθόπουλος, Οικονομόπουλος 6, Ζακυνθινός 6, Τζέμης 9, Κεφαλάς 3 (1), Θέος 6.


Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες)

1.Κύμη 33 (16-1)
2.Φάρος Κερ. 31 (14-3)
3.Πανερυθραϊκός 29 (12-5)
4.Αμύντας 28 (11-6)
5.Περιστέρι 28 (11-6)
6.Παπάγου 27 (10-7)
7.Ιωνικός Νικαίας 26 (9-8)
8.Φιλαθλητικός 25 (8-9)
9.Ηράκλειο 23 (6-11)
10.Δούκας 23 (6-11)
11.ΚΑΠ 22 (6-10-1 μηδ)
12.Χολαργός 21 (4-13)
13.Ικαρος Κ. 20 (3-14)
14.Μαρούσι 20 (3-14)


Η επόμενη αγωνιστική (18η, 1/3)

Χολαργός-Περιστέρι
ΓΣ Κύμης-Πανερυθραϊκός
Δούκας-Ιωνικός Νίκαιας
Ηράκλειο-Φιλαθλητικός
Παπάγος-Αγία Παρασκευή
Φάρος Κερατσινίου-Αμύντας
Μαρούσι-Ίκαρος Καλλιθέας



http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.VEXIyUOs.dpuf

Ρε σεις ,γιατί κανένας δεν κάνει τον κόπο να γράψει τα αποτελέσματα (όπως τα γράφουμε ακόμα και στην Β ΕΣΚΑ ) και μετά να σχολιάζουμε ???
jhantzop
QUOTE (Gkos @ Feb 16 2015, 10:37 ) *
...
Ρε σεις ,γιατί κανένας δεν κάνει τον κόπο να γράψει τα αποτελέσματα (όπως τα γράφουμε ακόμα και στην Β ΕΣΚΑ ) και μετά να σχολιάζουμε ???


Τα χρωματάκια εσύ τα έβαλες;;; ohmy.gif
Gkos
Πάλι λάθος είναι ???

Αφού πρόσεξα αυτη την φορά tongue.gif
Gkos
QUOTE (Gkos @ Feb 16 2015, 10:37 ) *
[font="Verdana"]




Έτσι, στη Νίκαια και παρά τον τραυματισμό του Γιάννη Κακιούζη ο οποίος υπέστη βαρύ διάστρεμμα, η Κύμη κατάφερε να «αποδράσει» επικρατώντας με 90-84, παρά το γεγονός ότι το συγκρότημα του Νίκου Καραγιάννη ισοφάρισε σε 70-70 στο 33' και 83-83 στο 38'. Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Βασίλη Μπρατσιάκου εμφανίστηκε πιο ψύχραιμη και πήρε τη νίκη. Εξαιρετικό παιχνίδι για τους νικητές έκανε ο Κωνσταντακόπουλος με 22 πόντους, στην καλύτερη του εμφάνιση με την ομάδα της Εύβοιας, ενώ ευχάριστα εξέπληξε και ο Σέττος με 13 πόντους.



Το μεγάλο ματς έγινε στην Νίκαια ,και πιο αναλυτικά απότι έγραψε το basketblog , έχει γραψει η Κύμη στο σάιτ της αλλά και το Sportsdna.gr ( http://www.sdna.gr/gr/basket/v-ethniki/art...s-nikaias-kumi/ ) που έδειξε σε livestreaming το ματς (καθε Κυριακή δείχνει ένα ματς το εν λόγω σάιτ ,μπορείτε να μπαίνετε να τσεκάρετε όσοι ενδιαφερεστε.



Ο Γυμναστικός Σύλλογος Κύμης μοιάζει με τρένο που αρνείται να κάνει στάση πριν φτάσει στον τελικό του προορισμό, την άνοδο στην Α2. Αυτήν την φορά πέρασε από την «καυτή» Νίκαια επικρατώντας για την 17η αγωνιστική του τοπικού Ιωνικού με σκορ 84-90. Η νίκη αυτή, ειδικά όπως εξελίχτηκε το παιχνίδι, είναι πολύ σημαντική καθώς έδειξε ότι η ομάδα της Κύμης έχει τα ψυχικά αποθέματα να ανταπεξέρχεται ακόμα και σε ιδιαίτερα αντίξοες συνθήκες. Από την άλλη, ο Ιωνικός έδειξε ότι είναι ένα αξιόμαχο σύνολο που έχει πλάνο στο παιχνίδι του και παλεύει τα ματς μέχρι τέλους.

Όπως φαίνεται και από το τελικό σκορ, η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη και μπορούμε να πούμε ότι σε όλη την διάρκεια της «έσπαγαν καρδιές». Τελικά μετά από ένα συγκλονιστικό φινάλε ο Γυμναστικός πήρε την σπουδαία νίκη έχοντας ως πολυτιμότερο τον Κωνσταντακόπουλο που έβαλε 22 πόντους,ενώ πολύ καλοί ήταν και οι Κολώκας, Λόλας και Σέττος. Για τον Ιωνικό καλύτεροι επιθετικά ήταν ο Τασόπουλος και ο Τσαρουχάς που σημείωσε 19 πόντους με 6 τρίποντα!

Μετά το πρώτο τζάμπολ των διαιτητών οι φιλοξενούμενοι πήραν ένα μικρό προβάδισμα, με τον Κωνσταντακόπουλο να βάζει τους 6 από τους 7 πρώτους πόντους της ομάδας του και να δείχνει εξαρχής ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση. Από την άλλη, ο κόουτς Καραγιάννης είχε αποφασίσει να χτυπήσει επιθετικά μέσα στην ρακέτα ποστάροντας συνεχώς τον Τασόπουλο. Τρεισήμισι περίπου λεπτά μετά την έναρξη αποχώρησε τραυματίας ο Κακιούζης, με τον προπονητή του Γυμναστικού κ.Μπρατσιάκο να χάνει για το υπόλοιπο του παιχνιδιού ένα από τα σημαντικότερα «όπλα» του. Αυτό σίγουρα επηρέασε την ομάδα της Κύμης που βρέθηκε να «κυνηγάει» το σκορ. Αυτό μέχρι 2:30 πριν την λήξη του δεκαλέπτου, αφού τότε ο Γκιζόγιαννης με τρίποντο έκανε το 16-17, ενώ η περίοδος έκλεισε με σκορ 19-21.

Όταν άρχισε το 2ο δεκάλεπτο ο Λόλας με μία βολή αύξησε την διαφορά, αλλά στην συνέχεια οι γηπεδούχοι με ένα σερί 7-0 πέρασαν μπροστά με 26-22. Το σερί αυτό έσπασε με δύσκολο τρίποντο ο Κατράνας, με τον Κωνσταντακόπουλο στην συνέχεια να ξαναδίνει προβάδισμα στην ομάδα του με 26-27. Αμέσως μετά ο Κατράνας με κάρφωμα προσέφερε την ομορφότερη φάση του αγώνα, ενώ ο Γυμναστικός με ένα επιμέρους σκορ υπέρ του 22-6 πήρε διαφορά 12 πόντων! Τελικά, το αποτέλεσμα του ημιχρόνου ήταν 36-46, με τον Κωνσταντακόπουλο να έχει μέχρι τότε 14 πόντους και ο Λόλας 10, ενώ από την άλλη ο Τσαρουχάς είχε ήδη 12 πόντους με 4 τρίποντα!

Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου είχε αφήσει την αίσθηση ότι ο ΓΣ Κύμης θα έφτανε τελικά σε μια εύκολη νίκη, αλλά η πραγματικότητα ήταν διαφορετική. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο 2ο ημίχρονο, και έκλεισαν πολύ γρήγορα την ψαλίδα της διαφοράς. Παράλληλα, στο 5λεπτο της 3ης περιόδου αποβλήθηκε με 5 φάουλ ο Μιλόσεβιτς και έγινε ο δεύτερος παίκτης που έχανε ο κόουτς Μπρατσιάκος. Λίγα λεπτά μετά ο Παλαιοχωρίτης με τρίποντο μείωσε στον 1 πόντο(62-63), ο Σέττος με 2 βολές έδωσε ξανά μια ανάσα στην ομάδα του, αλλά ο Τσαρουχάς με νέο τρίποντο έφερε το ματς στα ίσια(65-65). Το δεκάλεπτο έκλεισε με τον Παπαντωνίου με 2 βολές να κάνει το 65-67.

Στις αρχές του τελευταίου δεκαλέπτου οι δύο αντίπαλοι συνέχισαν να βαδίζουν χέρι-χέρι, με τον Κολώκα να βάζει 7 σερί πόντους της ομάδας τους. Ο Κωνσταντακόπουλος με ωραία διείσδυση έδωσε αέρα 5 πόντων στον Γυμναστικό(74-79), αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν ξανά να ισοφαρίσουν. Μια από τις πιο καθοριστικές φάσεις έγινε 1:30 πριν την λήξη του παιχνιδιού όταν ο Παπαντωνίου έκανε ένα μεγάλο κλέψιμο στον Ντακούλια και αμέσως μετά ο Γκιζόγιαννης με 2 βολές έκανε το 83-85. Ακολούθησαν άστοχα τρίποντα του Ντακούλια και του Γκιζόγιαννη, ενώ 30 δεύτερα πριν την λήξη ο Ντακούλιας κέρδισε φάουλ και είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει. Έβαλε όμως μόνο την μία βολή, με τον Σέττο 6 δευτερόλεπτα μετά να κερδίζει φάουλ, αλλά να ευστοχεί και αυτός μόνο σε μία βολή και να κάνει το 84-86. Οι γηπεδούχοι είχαν μια ολόκληρη επίθεση δικιά τους και είχαν την ευκαιρία να πάρουν την νίκη. Οι παίκτες του Γυμναστικού όμως έπαιξαν πολύ καλή άμυνα, ο Θυμνιός προσπάθησε να βρει διάδρομο για το καλάθι αλλά δεν μπόρεσε και αναγκάστηκε να δώσει πάσα στην γωνία όπου βρισκόταν ο Παλαιοχωρίτης. Αυτός σούταρε τρίποντο, αστόχησε και κάπου εκεί η νίκη «κλείδωσε» για τους φιλοξενούμενους. Στα 5 δευτερόλεπτα ο Γκιζόγιαννης κέρδισε φάουλ και έβαλε και τις 2 βολές, ενώ στην συνέχεια ο Κωνσταντακόπουλος έκλεψε την μπάλα, σημείωσε το τελικό 84-90 και έκλεισε ιδανικά την δική του εξαιρετική εμφάνιση.

Είπαμε στην αρχή ότι η έδρα του Ιωνικού ήταν πολύ ‘καυτή, με τους φιλάθλους του Ιωνικού να είναι ιδιαιτέρως εκδηλωτικοί. Μάλιστα μετά το τέλος χειροκρότησαν θερμά τους παίκτες της ομάδας τους παρά την ήττα. Πάντως, πολύ ενθουσιώδεις ήταν και οι φίλαθλοι του ΓΣ Κύμης, που στήριξαν τους παίκτες και είχαν σημαντικό μερίδιο στην νίκη. Την επόμενη εβδομάδα δεν υπάρχει αγωνιστική, ενώ την 1η Μαρτίου ο Γυμναστικός υποδέχεται στην Κύμη τον Πανερυθραϊκό σε ένα ακόμη δύσκολο ματς.


http://gskimis.gr/index.php/%CE%BA%CE%B1%C...%B1%CE%B9%CE%B1


mono maroussi
QUOTE(Vas @ Feb 16 2015, 02:28 ) *
Παίζεις με τον πόνο μας.... 68.gif

Να τα αναφερουν σαν Μαρουσιωτικα ντερμπυ.. που μας καταντησαν ρε Βας.......
gspara
Τα ποστς που αναφερονται στις Ακαδημιες του Αμυντα μεταφερθηκαν στο αντιστοιχο τοπικ ''ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ''......http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=9922
papajohn89
Μιας και πλησιάζει Σ/Κ αγωνιστικής δράσης, ας κάνω την αρχή

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 1/3)

Χολαργός-Περιστέρι 2

ΓΣ Κύμης-Πανερυθραϊκός 1

Δούκας-Ιωνικός Νίκαιας 2

Ηράκλειο-Φιλαθλητικός 1

Παπάγος-Αγία Παρασκευή 1

Φάρος Κερατσινίου-Αμύντας 1

Μαρούσι-Ίκαρος Καλλιθέας 2

bball.gif
Gkos
Λέω να περάσω λίγο από Αγιο Θωμά ,να γελάσω και λίγο...Έχω και καιρό να δω Μαρούσι αντρικό...
papajohn89
QUOTE (Gkos @ Feb 25 2015, 14:30 ) *
Λέω να περάσω λίγο από Αγιο Θωμά ,να γελάσω και λίγο...Έχω και καιρό να δω Μαρούσι αντρικό...
είναι κεκλεισμένων λένε.. http://www.superbasket.gr/permalink/297860.html

Gkos
QUOTE (papajohn89 @ Feb 25 2015, 14:34 ) *
είναι κεκλεισμένων λένε.. http://www.superbasket.gr/permalink/297860.html


Το ξέρω μωρέ ,καλύτερα ,βαριέμαι την πολυκοσμία smiley.gif
gspara
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
Δυσκολο...λογω Παπαμαρκου θα παω στο 2πλο,αλλα δεν θα μου κανει εντυπωση ο ασσος.

ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 2
Ολα για ολα η Ερυθραια....

ΔΟΥΚΑ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Ρεβανς...και μαλλον ευκολα.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 1
Δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΚΑΠ 2
Θα ρισκαρω στο 2πλο της ΚΑΠ που ειναι στην κοψη του ξυραφιου.

ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ.-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 2
Φλερταρει με την γκελα ο Φαρος και ο Αμυντας εχει ειδικοτητα...........

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2
Χωρις βαθμολογικο κινητρο.....οι πιτσιρικαδες πιστευω ομως θα εχουν μεγαλυτερο αγωνιστικο......
PetranG3
Έχει κάποιο νόημα να κατέβει ο Ιωνικός να παίξει την Κυριακή; Για ποιο λόγο το κάνουν αυτό;

Μπούκας: 3η φορά σε 2 χρόνια που ορίζεται ως διαιτητής σε παιχνίδι Δούκα - Ιωνικού. Τα 2 πρώτα επεισοδιακά...Πέρσι ήταν στην παράταση, με σφαγή από το διαιτητικό δίδυμο Μπούκα - Κάρδαρη (ψηλέ, σε θυμόμαστε από την ΕΣΚΑΝΑ...Καλός ήσουν και τότε). Φέτος, ήττα στον πόντο, στον Πλάτωνα, πάλι με διαιτησία ......

Αναγνώστου: Πρωταγωνιστής στο επεισοδιακό παιχνίδι στην Ερυθραία, με 2 ή 3 Τεχνικές Ποινές και αποβολή του Καραγιάννη....σε ένα παιχνίδι που δεν θα ξεχαστεί, για πολλούς λόγους και διάφορους πρωταγωνιστές....διαιτητές, προπονητές και παίκτες (αλλά δεν είναι της παρούσης)...

Αν κάποιοι θέλουν να σώσουν τον Δούκα, να το πουν ευθέως ή να χρησιμοποιήσουν άλλους τρόπους...

Για ακόμα μια φορά, παιχνίδι με τον ιδρώτα των παικτών της Ομάδας, πάει πολύ...

Μακάρι να διαψευσθώ, αλλά τόσα χρόνια η εμπειρία έχει δείξει άλλα..
Gkos
Μια αγωνιστική στον Αμύντα, τρεις μήνες στον Γ.Καστρινό!


Ακριβά πλήρωσε ο Αμύντας την εντός έδρας αναμέτρηση με τον Παπάγου, καθώς εκτός από την ήττα τιμωρήθηκε μια αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών. Σαφώς βαρύτερη ήταν ποινή στον έφορο του Αμύντα Γ.Καστρινό ο οποίος δεν θα μπορεί να συμμετέχει στις υποχρεώσεις των «πορτοκαλί« για τους επόμενους τρεις μήνες.
Αναλυτικά:
«Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ, πήρε τις παρακάτω αποφάσεις:
*Επιβάλλει στον Αμύντα ΑΟ (Β’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών) την ποινή διεξαγωγής μίας (1) αγωνιστικής ημέρας κεκλεισμένων των θυρών.
*Επιβάλλει στον Γ. Καστρινό (έφορος Αμύντα ΑΟ) την ποινή της απαγόρευσης εισόδου στον κύριο αγωνιστικό χώρο των γηπέδων που αγωνίζεται οποιαδήποτε ομάδα του σωματείου του διάρκειας τριών (3) μηνών»


http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.5fsFPRpW.dpuf

Ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι δίνει η Κύμη την προσεχή Κυριακή (1/3) καθώς υποδέχεται στο κλειστό «Ν.Μαρίνος» τον πολύ δυνατό και υπολογίσιμο Πανερυθραϊκό, θέλοντας να φτάσει σε μια ακόμα νίκη και να πλησιάσει ακόμα πιο κοντά στην άνοδο της στην Α2.
Ωστόσο, και σε αυτό το παιχνίδι ο Βασίλης Μπρατσιάκος δεν θα έχει στην διάθεση του τον Γιάννη Κακιούζη, ο οποίος υπέστη βαρύ διάστρεμμα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης της ομάδας του στη Νίκαια με τον Ιωνικό, και κρίθηκε σκόπιμο να παραμείνει εκτός ώστε να μπορέσει να επανέλθει ομαλότερα στην ενεργό δράση.

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.Kog6bd6G.dpuf
EAST END
QUOTE(papajohn89 @ Feb 25 2015, 14:23 ) *
Μιας και πλησιάζει Σ/Κ αγωνιστικής δράσης, ας κάνω την αρχή

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 1/3)

Χολαργός-Περιστέρι 2
ΓΣ Κύμης-Πανερυθραϊκός 1
Δούκας-Ιωνικός Νίκαιας 2
Ηράκλειο-Φιλαθλητικός 1
Παπάγος-Αγία Παρασκευή 1
Φάρος Κερατσινίου-Αμύντας 1
Μαρούσι-Ίκαρος Καλλιθέας 2

bball.gif

Δικά μου:

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2
ΚΥΜΗ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ 1
ΔΟΥΚΑΣ-ΝΙΚΑΙΑ 2
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΦΟΑ 1
ΠΑΠΑΓΟΥ-ΚΑΠ 1
ΦΑΡΟΣ-ΑΜΥΝΤΑΣ 1
ΜΑΡΟΥΣΙ -ΙΚΑΡΟΣ 2
acyacy
Νίκη, που το βγάζει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας πέτυχε το Μαρούσι, το οποίο επικράτησε στον «κεκλεισμένων» των θυρών «Άγιο Θωμά» με 67-65 του Ίκαρου Καλλιθέας, βάζοντας το συγκρότημα του Δημήτρη Λιόγα στην τελευταία θέση της βαθμολογίας Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν σε μια μεγάλη ανατροπή καθώς επέστεψαν από το -9 του 30΄(46-55) και με τον εκπλητικό Τσακίρη έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα. Αυτή ήταν η 9η συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Καλλιθέας.
Gkos
Και τώρα οι δυο τους...

Μόλις για ένα δεκάλεπτο δυσκολεύτηκε η Κύμη στην αναμέτρηση της με τον Πανερυθραϊκό στο κλειστό «Ν.Μαρίνος», καθώς η ομάδα του Δημήτρη Χουχουλή επιβάλλοντας τον ρυθμό της προηγήθηκε με 12-16, για να απαντήσει το συγκρότημα της Εύβοιας και με 29 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο να προηγηθεί με 41-27, φτάνοντας με άνεση στη νίκη. Έτσι, τα πράγματα αναφορικά με την κορυφή αρχίζουν να ξεκαθαρίζουν, καθώς η Κύμη και ο Φάρος είναι οι ομάδες που κατά ένα τεράστιο ποσοστό θα πάρουν τις δυο πρώτες θέσεις.

Έτσι, σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε ο Φάρος στο κλειστό της «ιχθυόσκαλας» την αναμέτρηση με τον Αμύντα, το οποίου επικράτησε με 88-70, παίρνοντας συνάμα την διαφορά από την ήττα του στον Υμηττό στον πρώτο γύρο, και μένοντας στο κυνήγι της Κύμης!

Πολύ μεγάλη νίκη που τον κρατάει ζωντανό στην μάχη της παραμονής πήρε ο Χολαργός, ο οποίος στο κλειστό «Αντ.Τρίτσης» επικράτησε του Περιστερίου με 83-72, παίρνοντας τεράστια βαθμολογική ανάσα. Κορυφαίοι για την ομάδα του Νίκου Χατζηπανηγήρη ήταν οι Μουμπάρακ και Αγόρης, ενώ στο κλειστό υπήρχε έντονη παρουσία του κόσμου του ΓΣΠ.

Μεγάλη χαμένη της αγωνιστικής μπορεί να αισθάνεται η Αγία Παρασκευή, καθώς η ομάδα του Γιώργου Ζάχου μετέβη στο «Σαλούν» για το 5ο διαδοχικό διπλό της, αλλά παρόλα αυτά, όχι μόνο δεν τα κατάφερε καθώς ηττήθηκε από τον γηπεδούχο Παπάγου με 75-73, αλλά είδε και τον Χολαργό να επικρατεί του Περιστερίου, και να υπερισχύει στην ισοβαθμία! Ο Παπάγου προηγήθηκε με 61-49 στο 30', αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι και να μειώσουν σε 74-73 στα 10'' πριν το τέλος, χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν την ολική ανατροπή.

Νίκη, που το βγάζει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας πέτυχε το Μαρούσι, το οποίο επικράτησε στον «κεκλεισμένων» των θυρών «Άγιο Θωμά» με 67-65 του Ίκαρου Καλλιθέας, βάζοντας το συγκρότημα του Δημήτρη Λιόγα στην τελευταία θέση της βαθμολογίας Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν σε μια μεγάλη ανατροπή καθώς επέστεψαν από το -9 του 30΄(46-55) και με τον εκπλητικό Τσακίρη έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα. Αυτή ήταν η 9η συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Καλλιθέας.

Πολύ μεγάλη νίκη πήρε το Ηράκλειο, το οποίο επικράτησε στα «Δυο Αοράκια» του Φιλαθλητικού με 78-71, κάνοντας βήμα παραμονής και παίρνοντας συνάμα και την διαφορά στο σκορ, καθώς η ομάδα του Βασίλη Ράλλη είχε ηττηθεί με -4 (81-85) στου Ζωγράφου. Η κρητική ομάδα είχε πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Σαχπατζίδη να σκοράρει 23 πόντους. Ωστόσο, καθοριστικός ήταν ο Αγαπιάδης, ο οποίος με τρίποντο στο 1:30 πριν το τέλος έκανε το 72-69, δίνοντας στην ομάδα του την απαραίτητη ώθηση για το ροζ φύλλο αγώνα.

Τέλος, σημαντική και εύκολη νίκη πήρε ο Ιωνικός Νικαίας στο «Δαϊς» καθώς επικράτησε του Δούκα με 85-61 παρότι αγωνίστηκε χωρίς τον Χρήστο Ντακούλια, ο οποίος δεν αγωνίστηκε έχοντας υποστεί διάστρεμμα. Παρόλα αυτά, και μετά το πρώτο αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο όπου το σκορ ήταν στο 21-25 και ο Νίκος Καραγιάννης είδε και τον Αποστολίδη να αποχωρεί με ελαφρύ διάστρεμμα, οι Νικαιώτες με ένα σερί 2-12 έφτασαν στο 23-37 στο 14', για να ανεβάσουν την διαφορά στο 32-48 στο 18', με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 34-50. Η ομάδα της Νίκαιας έφτασε την διαφορά και στο +39 (51-80) στο 37', με τον Αποστολίδη να επανέρχεται, αλλά με τους Σκάνδαλο και Τασσόπουλο να αγωνίζονται για μικρό χρονικό διάστημα με τον προπονητή τους να τους προφυλάσσει. Αναφορικά με τον Δούκα, αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική εντός έδρας ήττα, με το συγκρότημα του Γιάννη Γιαννόπουλου να χρειάζεται να δώσει μάχη παραμονής.


Τα φύλλα αγώνα:

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΜΥΝΤΑΣ 88-70

Δεκάλεπτα: 26-21, 50-44, 68-57, 88-70

Διαιτητές: Ραχιώτης - Κάρδαρης

ΦΑΡΟΣ (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 16, Μοσχοβίτης 6, Καραλής 6 (2), Κουρής 8 (2), Στογιάνοβιτς, Κομποδιέτας 6 (1), Σιούτης 3 (1), Μουστόπουλος, Μαγκουνής 8, Κατούφας 14 (1), Παπαδόπουλος 21 (3)

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 8, Αγγελόπουλος 7 (1), Διαμαντής, Διαμαντόπουλος 18, Ματζούρος 6, Βαρδιάνος, Πίνης 12 (3), Κουκουνιάς 3 (1), Μπάρμπας 10 (2), Βογιατζής 8

ΚΥΜΗ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 81-63

Δεκάλεπτα: 12-16, 41-27, 66-44, 81-63

Διαιτητές: Ζάχαρης - Φακίτσας

ΚΥΜΗ (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας, Μιλόσεβιτς 16 (1), Σέττος, Κολώκας 4, Παπαντωνίου 7, Πανταζής 1, Κατράνας 10 (1), Ερεμπενάζιε 2, Γκιζογάννης 8 (2), Κωνσταντακόπουλος 4, Σκουλούδης 12, Λόλας 17 (1).

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 2, Καλλιανιώτης 4 (1), Σπυρόπουλος 5, Γεωργοπαπαδάκος 4 (1), Προδρόμου 17 (2), Γιαουρτόγλου 12 (2), Καλούδας, Σολωμός 8, Αντωνίου 8 (2), Γκαϊτάσοφ 3, Μπούσι.

ΜΑΡΟΥΣΙ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 67-65

Δεκάλεπτα: 15-22, 28-34, 46-55, 67-65

Διαιτητές: Γρίβα - Τσάτσης

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 2, Τσακίρης 25 (4), Στασινός, Μίχαλος 7 (1), Στούκας 13 (1), Παπαδημητρίου 7 (1), Κουπίδης 7 (1), Στράγκας 6, Αλεξίου, Τόλιας, Ορλάντο

ΙΚΑΡΟΣ(Λιόγας): Ντουζίδης 11 (2), Χούμας 4, Σκούφης, Κούρτης 16 (3), Τζώλος 15 (1), Ιορδάνογλου 12 (1), Βουγιούκας 7 (1), Σκορδάς

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 78-71

Δεκάλπετα: 18-18, 36-35, 54-54, 78-71

Διαιτητές: Αναστόπουλος-Κυριακόπουλος

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Θεοδωρίδης, Πετράκης 11 (2), Παπαδάκης 11, Τσερκιτσόγλου 2, Μπόγδανος 13, Αγαπιάδης 16 (2), Αρναουτάκης 2, Σακελλαρίου, Παπαδούλης, Σαχπατζίδης 23, Πάλλης.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Γρύλλης 10 (1), Κελαϊδής 11 (1), Λαμπρόπουλος 7 (1), Παρασκευόπουλος 2, Λιακόπουλος, Μπαζιώτης 9 (1), Σωφρονάς 15 (2), Πανταζής 7, Γεωργιάδης 2, Τραφαλής 6, Οκεκουοϊέν 2, Πρέκας.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 75-73

Διαιτητές: Παυλόπουλος – Αναγνώστου.

Δεκάλεπτα: 20-25, 44-41, 61-49, 75-73.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 1, Τσιάκας 14 (1), Σιμόπουλος 6, Γραμματικός 4, Εμμανουηλίδης 26 (2), Θεολογίτης 4, Δόξας 3, Καραμπάς 13 (3), Λογοθέτης, Κουκουράβας, Ακτύπης 4.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Ζάχος): Παπαδάκης 7 (1), Άρχος 7 (1) Λυτόπουλος 7, Μαρίνος 3 (1), Τσακιρίδης 16 (1), Φωτίου 11 (1), Δημητρίου 16, Αγγελοπουλος 4, Γκιουζέλης 2, Κεφαλάς, Γρατσιάτος, Λαμπροπουλος.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ – ΠΕΡΙΣΤΕΡ 83-72

Διαιτητές: Θεωνάς – Γιακείμη.

Δεκάλεπτα: 24-22, 38-39, 60-52, 83-72.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Χατζηπανηγύρης): Χατζόπουλος, Γραμματίκας 15 (2), Αγόρης 12 (2), Μούκας 4, Μουμπάρακ 18 (2), Πολιτόπουλος 2, Κιαπέκος 9, Παπαγεωργόπουλος 8, Παππάς 15 (1).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλός, Παναγιωταράς 11, Γεωργοπαπαδάκος 11 (2), Σημιτζής 10 (3), Σκουλίδας 11 (1), Πρίτσος 7 (1), Λυμπερόπουλος 10 (1), Καραβανάς 8, Γαννίκός 2, Φωτόπουλος, Ρεκουνιώτης 2.


Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες)


1.Κύμη 35 (17-1)
2.Φάρος Κερ. 33 (15-3)
3.Πανερυθραϊκός 30 (12-6)
4.Αμύντας 29 (11-7)
5.Περιστέρι 29 (11-7)
6.Παπάγου 29 (11-7)
7.Ιωνικός Νικαίας 28 (10-8)
8.Φιλαθλητικός 26 (8-10)
9.Ηράκλειο 25 (7-11)
10.Δούκας 24 (6-12)
11.Χολαργός 23 (5-13)
12.ΚΑΠ 23 (6-11-1 μηδ)
13.Μαρούσι 22 (4-14)
14.Ίκαρος Καλλ. 21 (3-15)



Η επόμενη αγωνιστική (19η, 8/3)

Περιστέρι-ΓΣ Κύμης
Πανερυθραϊκός-Δούκας
Ιωνικός Νίκαιας-Ηράκλειο
Φιλαθλητικός-Παπάγος
Αμύντας-Αγία Παρασκευή
Ίκαρος Καλλιθέας-Χολαργός
Φάρος Κερατσινίου-Μαρούσι



http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.MOw6E8Ot.dpuf

Πραγματικός χαμός έγινε χθες (1/3) στο «Σαλούν» στην αναμέτρηση του Παπάγου με την Αγία Παρασκευή, σε ένα επεισόδιο που είχε τις δικές του αιτίες, οι οποίες έχουν το δικό τους ιστορικό, και ξεκίνησαν από μια φιλική αναμέτρηση των δυο ομάδων!
Έτσι, είχε δημιουργηθεί μια μίνι βεντέτα ανάμεσα στους οπαδούς του Παπάγου και ένα παίκτη της ΚΑΠ, με την ένταση να μεταφέρεται και μέσα στο παρκέ, και να κορυφώνεται στο φινάλε. Έτσι, σύμφωνα με το ρεπορτάζ, στην προσπάθεια της αποστολής να αποσυρθεί στα αποδυτήρια μετά το τελικό 75-73, έπεσαν αρκετά αντικείμενα και μπουκάλια, με αποτέλεσμα ένα από αυτά να βρει τον κομισάριο της αναμέτρησης, τον κ.Θοδωρή Βιδάλη ο οποίος μάτωσε ελάχιστα, με το συμβάν να καταγράφεται στο φύλλο αγώνα, και το «Σαλούν» να κινδυνεύει με τιμωρία.

Στα αγωνιστικά, η ομάδα του Σάββα Συμεωνίδη αγωνίστηκε και χωρίς τον Κακκαβά, ενώ στα τελευταία λεπτά έχασε 10 βολές!!! με του Τσιάκα και Εμμανουηλίδη, με αποτέλεσμα ο «Αγία» να μειώσει σε 74-73 στα 9'' πριν το τέλος με 1/2 βολές του Τσακιρίδη. Στην επόμενη φάση ο Τσιάκας έκανε το 75-73 με 1/2 βολές, για να σουτάρει από πολύ μακριά ο Παπαδάκης, και ενώ έμεναν 5'' για το τέλος, με τον Παπάγου να πανηγυρίζει την μεγάλη νίκη.


- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.rGYPw5vj.dpuf

(Μια χαρά ρεπορτάζ έχει ο Κυρίτσης , ένα συγκεκριμένο πάικτη της ΚΑΠ "ψάχνανε" τα αντικείμενα )

QUOTE (acyacy @ Mar 1 2015, 21:08 ) *
Νίκη, που το βγάζει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας πέτυχε το Μαρούσι, το οποίο επικράτησε στον «κεκλεισμένων» των θυρών «Άγιο Θωμά» με 67-65 του Ίκαρου Καλλιθέας, βάζοντας το συγκρότημα του Δημήτρη Λιόγα στην τελευταία θέση της βαθμολογίας Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν σε μια μεγάλη ανατροπή καθώς επέστεψαν από το -9 του 30΄(46-55) και με τον εκπλητικό Τσακίρη έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα. Αυτή ήταν η 9η συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Καλλιθέας.


Δακρύσαμε από συγκίνηση. bball.gif


Την ήττα γνώρισε χθες (1/3) ο Αμύντας από τον Φάρο στο Κερατσίνι με 88-70, αλλά εκτός από την ήττα η ατυχία χτύπησε τους «πορτοκαλί» με τον τραυματισμό του Σπύρου Διαμαντόπουλου.
Ο έμπειρος φόργουορντ ήταν από τους καλύτερους της ομάδας του με 18 πόντους, όταν στο 31' της αναμέτρησης γύρισε το πόδι του καθώς πάτησε πάνω σε αυτό του Κουρή. Πλέον, το ιατρικό επιτελείο θα εξετάσει την περίπτωση, αν και όπως όλα δείχνουν ο Διαμαντόπουλος θα προλάβει την αναμέτρηση της επόμενης αγωνιστικής με την Αγία Παρασκευή στο κλειστό του Υμηττού.

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.dT1aGkDp.dpuf




Τέλος δεν έχουν οι ατυχίες για τον φετινό Αμύντα, καθώς μετά τον τραυματισμό του Σπύρου Διαμαντόπουλου, για τον οποίο σας αναφέραμε σε πρωινό ρεπορτάζ, άλλη μια ατυχία ήρθε να χτυπήσει τους «πορτοκαλί».
Συγκεκριμένα, ο 21 χρονος γκαρντ, Αντριάνο Τοπάλι, ο οποίος έχει βοηθήσει τα μέγιστα την φετινή προσπάθεια της ομάδας του Υμηττού, υπέστη ρήξη προσθίου χιαστού σε αναμέτρηση της ομάδας του για τον θεσμό των under 22 της περασμένη Πέμπτη (26/2), και έτσι σύμφωνα με πληροφορίες χάνει το υπόλοιπο της σεζόν!



- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.HR0xIG0t.dpuf
Gkos


ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ & ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Κύριε Υπουργέ,Σας κοινοποιούμε καταγγελία μας που αφορά επεισόδια αθλητικής βίας στον πρόσφατο αγώνα ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής για την 18ηαγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Β΄Εθνικής  με την παράκληση αρμοδίως και θεσμικά να μεριμνήσετε ώστε να εκλείψουν τέτοια περιστατικά και να τιμωρηθούν οι υπεύθυνοι .Η αθλητική βία που ασκήθηκε, διαμόρφωσε στην κυριολεξία το αποτέλεσμα και απαιτείται η συνδρομή της Πολιτείας ώστε να διαλευκανθούν πλήρως όλα τα γεγονότα, τα εγκλήματα και οι παραβάσεις των κανονισμών που προκλήθηκαν ενώ θα έπρεπε να είχε διακοπεί ο αγώνας από το πρώτο δεκάλεπτο.                                                                                               
http://kap-bc.gr/epistoli-pros-ypourgo-yfypourgo





Αυτή την κατάσταση βιώσαμε στον χθεσινό αγώνα (1/3/15) Παπάγου-ΚΑΠ όπου οι προπηλακισμοί και η αθλητική βία διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.Με την άφιξη της ομάδας οι τρεις γνωστοί (άγνωστοι κατά τη δικογραφία της Αστυνομίας αλλά με μπλούζες του Α.Σ. Παπάγου που μπαινόβγαιναν στα γραφεία τους) τραμπούκοι άρχισαν τους προπηλακισμούς, τις ύβρεις, τις απειλές και τις ρίψεις αντικειμένων. Κατά τη διάρκεια του αγώνα συνέχισαν με αυξημένη ένταση συνεπικουρούμενοι στις ύβρεις και απειλές από τον προπονητή και τον πάγκο των γηπεδούχων. Είχαν δε το θράσος με την ανοχή των αρμοδίων να κρέμονται σε ένα ακατάλληλο για αγώνες γήπεδο, να προπηλακίζουν και να φτύνουν τον αθλητή μας Λυτόπουλο όταν έφθανε στα όρια του αγωνιστικού χώρου.Δυστυχώς οι διαιτητές δεν μας προστάτευσαν, δεν διέκοψαν τον αγώνα, υπέκυψαν στην ωμή βία και ανέχθηκαν το σκληρό και αντιαθλητικό παιχνίδι των αντιπάλων.Η παρουσία του κομισαρίου κου Βιδάλη απέτρεψε τα χειρότερα, αλλά δεν απέτρεψε τον τραυματισμό του από ρίψη αντικειμένου των γνωστών αγνώστων (έχει σημειωθεί στο Φύλλο Αγώνα).Το λόγο έχει πλέον η Αθλητική Δικαιοσύνη και η Επιτροπή Πρωταθλήματος η οποία ήταν παρούσα δια του κου Γολέμη.Το Σωματείο μας επιφυλάσσεται για κάθε νόμιμη ενέργεια αρμοδίως, μη αποδεχόμενοι τις συνέπειες της αθλητικής βίας.Απαιτούμε από το Σωματείο του Παπάγου σεβασμό και φιλοξενία όπως έχουν από εμάς διαχρονικά αλλά και είχαν στον α’ γύρο του πρωταθλήματος.Μας στεναχωρεί το γεγονός ότι ένας αθλητής με μεγάλη ιστορία και προσφορά στο μπάσκετ (Υφαντής) και ένας έμπειρος προπονητής (Συμεωνίδης) αμαυρώνουν την εικόνα τους με τέτοιες συμπεριφορές που επικροτούν ή υποθάλπουν την αθλητική βία.Ο Υφαντής ιδιαίτερα, προς χάριν του οποίου οργανώθηκαν τα επεισόδια κατά δήλωση των τριών πρωταιτίων φίλων του, θα πρέπει να μεταβεί άμεσα στο Αστυνομικό Τμήμα Παπάγου και να τους κατονομάσει διότι με την αλητεία και τους τραμπουκισμούς δεν προάγεται ο αθλητισμός. Καλούμε επίσης τον Α.Σ. Παπάγου να παραδώσει άμεσα το video του αγώνα, χωρίς περικοπές και μοντάζ, στις αρμόδιες Εισαγγελικές Αρχές, στην Αστυνομία και στην ΕΟΚ, διότι διαφορετικά θα το ζητήσουμε με εισαγγελική παραγγελία. 


http://kap-bc.gr/katagelia-kap-gia-athlitiki-via





Και έχει και ΚΑΠ-Παπάγο σημερα στο παιδικό!
Σε κρισιμότατο ματς!

Της κακομοίρας!




basxetikos

βρεθηκε καποιος στο παιχνιδι να μας επιβεβαιωσει αν ισχυουν αυτα που γραφονται και σε ποιο βαθμο ? ο παπαγου παντως καταφερνει και παιρνει παιχνιδια παρα τις απουσιες(μινι εκπληξη για μενα).καπ εχει αδικησει τον εαυτο της φετος βασει ροστερ νομιζω..επισης πως κερδισε ο χολαργος το περιστερι ? (mega εκπληξη για μενα) bball.gif bball.gif
Gkos
QUOTE (basxetikos @ Mar 3 2015, 01:48 ) *
βρεθηκε καποιος στο παιχνιδι να μας επιβεβαιωσει αν ισχυουν αυτα που γραφονται και σε ποιο βαθμο ? ο παπαγου παντως καταφερνει και παιρνει παιχνιδια παρα τις απουσιες(μινι εκπληξη για μενα).καπ εχει αδικησει τον εαυτο της φετος βασει ροστερ νομιζω..επισης πως κερδισε ο χολαργος το περιστερι ? (mega εκπληξη για μενα) bball.gif bball.gif



Εγώ εβλεπα κάτι παιδικά εκείνη την ώρα,αλλά μου τα λεγανε στο τηλέφωνο .
Υπάρχει μια κόντρα Υφαντή-Λυτόπουλου από το πρόσφατο παρελθόν και . . .


Τώρα για τις λεπτομέρειες που αναφέρονται ,δεν ξέρω. . .


Ειναι κριμα να υπαρχει το ονομα του Μιχάλη σε τέτοια χμ . . ."ζητήματα"



Gkos
Michalis Ifantis

3 ώρες
 · Ayía Paraskeví · 
Βρε γατακια της Αγίας!!!!......εμενα βρήκατε????Συντομα η απάντηση μου....



(To fb του Μιχάλη)
Gkos
Με μια σκληρή ανακοίνωση απάντηση ο Παπάγου στις χθεσινές (2/3) τοποθετήσεις της Αγίας Παρασκευής, τονίζοντας ότι μετά τον μηδενισμό της την πρώτη αγωνιστική η ΚΑΠ βλέπει παντού φανταστικούς εχθρούς. Επίσης, αναφέρεται πως αν θα πρέπει...«να επιληφθεί ο Εισαγγελέας είναι για έναν και μόνο παίκτη τους, ο οποίος θα έπρεπε να συλληφθεί για το αδίκημα της απειλής κατ’εξακολούθηση».

Αναλυτικά:

«Πληροφορηθήκαμε τη χτεσινή κακοήθη και συκοφαντική ανακοίνωση του σωματείου της ΚΑΠ με το ευφάνταστο και απαράδεκτο περιεχόμενο της. Με το εν λόγω σωματείο μας συνδέουν πολλά χρόνια αγαστών σχέσεων. Είναι προφανές όμως ότι η τωρινή διοίκηση εκθέτει κατ’επανάληψη το γειτονικό σωματείο. Από τη πρώτη αγωνιστική και μετά τον μηδενισμό της, η Αγία Παρασκευή επιτίθεται με αήθη τρόπο σε φανταστικούς εχθρούς της ομάδας τους λες και όλος ο κόσμος ασχολείται μαζί τους. Δεν διστάζει δε, μέσα σε αυτό το παραλήρημα να αναζητά φύλλα αγώνων σε παιχνίδια μεταξύ άλλων ομάδων και να κάνει αναφορές και καταγγελίες, επιζητώντας την τιμωρία τους! Δυστυχώς οι διοικούντες της έχουν καταστεί γραφικοί Ιαβέρηδες. Σε λίγο καιρό θα κλαπεί πορτοφόλι στην Ομόνοια και η ΚΑΠ θα κάνει μηνυτήρια αναφορά. Στον αγώνα της περασμένης Κυριακής ηττήθηκαν πεντακάθαρα από την ελλειπή, λόγων σοβαρών τραυματισμών, ομάδα μας. Αν για κάποιον πρέπει να επιληφθεί ο Εισαγγελέας είναι για έναν και μόνο παίκτη τους, ο οποίος θα έπρεπε να συλληφθεί για το αδίκημα της απειλής κατ’εξακολούθηση. Με όλη την υπόλοιπη ομάδα της ΚΑΠ δεν μας χωρίζει απολύτως τίποτα. Δεν θα σχολιάσουμε τα ψεύδη περί βίας και αλλοίωσης αποτελέσματος. Όταν επί χρόνια αγωνίζεσαι μεταξύ 5-10 συγγενών,φίλων και μάλιστα μπαμπάδων, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, φαντάζει δύσκολο να αγωνίζεσαι ενώπιον 500 φιλάθλων του μπάσκετ.

To μεμονωμένο περιστατικό με το αντικείμενο μετά τη λήξη του αγώνα το οποίο και αναγράφηκε στο Φ.Α. είναι αυτονόητα καταδικαστέο.

Τα πρόσωπα στα οποία αναφέρεται ο λίβελος της ΚΑΠ προφανώς και έχουν την ευχέρεια να κινηθούν νομικά εφόσον το επιθυμούν.

ΤΟ Δ.Σ. του Α.Σ. Παπάγου».

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.