Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
basketalcoholic
QUOTE (Gkos @ Jan 15 2018, 03:07 ) *
Υ.γ.2.Μπράβο στην Δάφνη Δαφνίου που στηρίζει τον προπονητή της(που δεν ειναι και κάποιο βαρύ όνομα με ιστορία) ,μα αν χάσει στο Παγκράτι θα είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει την κατάσταση.

(Και για το Παγκράτι θα είναι)



...σωστά όλα αυτά!
Να προσθέσω όμως και κάτι ακόμη!
Ο προπονητής της Δάφνης τυγχανει να είναι ο γιος του Αντιπροέδρου της ομάδας, ο οποίος μάλιστα (για όσους γνωρίζουν πρόσωπα και πράγματα μπορούν να το επιβεβαιώσουν ) το καλοκαίρι έβαλε το αεράκι του να "διώξουν" τον Δεσποτακη λόγω της αύξησης που ήταν συμφωνημένη για 100 ευρώ.

icon_wave.gif
Gkos
Δεν το ήξερα πως ειναι ο υιος του αντιπροέδρου. . .Θοδωρή το ήξερες ; 🤔
teopol
QUOTE(basketalcoholic @ Jan 15 2018, 15:34 ) *
...σωστά όλα αυτά!
Να προσθέσω όμως και κάτι ακόμη!
Ο προπονητής της Δάφνης τυγχανει να είναι ο γιος του Αντιπροέδρου της ομάδας, ο οποίος μάλιστα (για όσους γνωρίζουν πρόσωπα και πράγματα μπορούν να το επιβεβαιώσουν ) το καλοκαίρι έβαλε το αεράκι του να "διώξουν" τον Δεσποτακη λόγω της αύξησης που ήταν συμφωνημένη για 100 ευρώ.

icon_wave.gif


Kαταρχήν καλησπέρα σας,
Καλώς η κακώς η ελευθερία του λόγου επιτρέπει στον καθένα να βγαίνει και να λέει οτι "φαντάζεται" η ότι έχει "ακούσει" και να δημιουργεί εντυπώσεις.
Τι σχέση έχεις με την Δάφνη Δαφνίου και τα γνωρίζεις όλα αυτά??
Θα σε διαβεβαιώσω πως είσαι και στα 2 που αναφέρεις παντελώς λάθος και καλό θα ήταν να ανακαλέσεις και να μην δημιουργείς ζητήματα απο το πουθενά..
Στην διάθεση σου για οτιδήποτε πληροφορία, πραγματική, οχι απο την σφαίρα της φαντασίας...γτ τυγχανει να είμαι στην ομάδα πανω απο 20 χρόνια και επίτρεψέ μου να γνωρίζω λίγο καλύτερα τις καταστάσεις...!

Φιλικά παντα.. wink.gif
basketalcoholic
QUOTE (teopol @ Jan 15 2018, 18:15 ) *
Kαταρχήν καλησπέρα σας,
Καλώς η κακώς η ελευθερία του λόγου επιτρέπει στον καθένα να βγαίνει και να λέει οτι "φαντάζεται" η ότι έχει "ακούσει" και να δημιουργεί εντυπώσεις.
Τι σχέση έχεις με την Δάφνη Δαφνίου και τα γνωρίζεις όλα αυτά??
Θα σε διαβεβαιώσω πως είσαι και στα 2 που αναφέρεις παντελώς λάθος και καλό θα ήταν να ανακαλέσεις και να μην δημιουργείς ζητήματα απο το πουθενά..
Στην διάθεση σου για οτιδήποτε πληροφορία, πραγματική, οχι απο την σφαίρα της φαντασίας...γτ τυγχανει να είμαι στην ομάδα πανω απο 20 χρόνια και επίτρεψέ μου να γνωρίζω λίγο καλύτερα τις καταστάσεις...!

Φιλικά παντα.. wink.gif



Φιλικά κι εγώ πάντα να σημειώσω ότι δεν γράφω ότι μου κατέβει από το κεφάλι!
- Ισχύει ότι ο προπονητής (τον οποίο κι εκτιμω ως φερελπυ προπονητή) - είναι ο γιος του αντιπροεδρου? Ισχύει !
- Ισχύει ότι υπήρχε συμφωνία με τον πρώην προπονητή για αύξηση κάθε χρόνο 100 ευρω? Ισχύει !

Επειδή λοιπόν ότι γράφω το γράφω όχι από φήμες αλλά όταν γνωρίζω κάτι απευθείας παρακαλώ λοιπόν να αφήσεις εμένα να έχω " λάθος " ,που δεν έχω!!!! Καλή συνέχεια με την ομάδα επειδή πραγματικά την συμπαθω και θέλω να πετύχει τον στόχο της.

* Εγώ απλώς συμπλήρωσα στοιχεία σε αυτά που έγραψε ο Gkos
teopol
QUOTE(basketalcoholic @ Jan 15 2018, 19:34 ) *
Φιλικά κι εγώ πάντα να σημειώσω ότι δεν γράφω ότι μου κατέβει από το κεφάλι!
- Ισχύει ότι ο προπονητής (τον οποίο κι εκτιμω ως φερελπυ προπονητή) - είναι ο γιος του αντιπροεδρου? Ισχύει !
- Ισχύει ότι υπήρχε συμφωνία με τον πρώην προπονητή για αύξηση κάθε χρόνο 100 ευρω? Ισχύει !

Επειδή λοιπόν ότι γράφω το γράφω όχι από φήμες αλλά όταν γνωρίζω κάτι απευθείας παρακαλώ λοιπόν να αφήσεις εμένα να έχω " λάθος " ,που δεν έχω!!!! Καλή συνέχεια με την ομάδα επειδή πραγματικά την συμπαθω και θέλω να πετύχει τον στόχο της.

* Εγώ απλώς συμπλήρωσα στοιχεία σε αυτά που έγραψε ο Gkos


- http://www.dafnidafniou.gr/headquarters/administration.html --> η απάντηση στο αν ισχύει οτι είναι γιος του αντιπροέδρου.

- Για το θέμα του προπονητή και την αύξηση, δν το ανέφερες σαν γεγονός απλά..συμπλήρωσες το στοιχεία με "κακό" κουτσομπολιό..!!

Δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε και να σπαταλάμε το βήμα απο εδώ για εξωμπασκετικά!

Ευχαριστούμε για τις ευχές σου πάντως!



basketalcoholic
Πριν τις 24/5/2017 θέλεις αγαπητέ (και το εννοώ πραγματικά χωρίς ειρωνία, μην παρεξηγηθεί) να μας πεις ποιος εκτελούσε χρέη αντιπροέδρου? Ο πατέρας του προπονητή . Δηλ πριν την έναρξη αυτής της αγωνιστικής σεζόν!
Σε καθε περίπτωση όντως εδώ μας αφορούν τα αγωνιστικά και ειλικρινά εύχομαι ολόψυχα κάθε επιτυχία στην ομάδα της Δάφνης!
Gkos
Aπό το προφιλ του Κουστένη

"Μετά απο 2 σχεδόν σεζόν εκτός Αθηνών (ΚΥΠΡΟΣ-ΑΚΑΔΙΑ) με '' Αίσθημα Ευθύνης '' αλλά και ''Μεγάλη Τιμή '' αναλαμβάνω τις τύχες του ιστορικού Παγκρατίου. Με σκληρή δουλειά και ειλικρηνή συνεργασία θα κάνουμε τα πάντα ωστε η όμάδα μας να βρεθεί και πάλι στη θέση που αρμόζει στην ιστορία και τον κόσμο της. "
PetranG3
Παντως επειδη βγηκαν οι MVP της αγωνιστικης, εμενα, παρα την ηττα μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση ο νεαρος Χριστοπουλος του Παγκρατιου. Αν το παιδι δουλεψει μπορει να ανεβει κι αλλο επιπεδο. Ότι πιο φερελπι εχω δει, φετος...

Και βεβαια, στα θετικα, για την ομαδα μου, οι εμφανισεις του Κουντουρα. Εχει ανεβει αρκετα και ομολογω δεν τον περιμενα τοσο ουσιαστικο...
gspara
QUOTE (PetranG3 @ Jan 16 2018, 20:24 ) *
Παντως επειδη βγηκαν οι MVP της αγωνιστικης, εμενα, παρα την ηττα μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση ο νεαρος Χριστοπουλος του Παγκρατιου. Αν το παιδι δουλεψει μπορει να ανεβει κι αλλο επιπεδο. Ότι πιο φερελπι εχω δει, φετος...

Και βεβαια, στα θετικα, για την ομαδα μου, οι εμφανισεις του Κουντουρα. Εχει ανεβει αρκετα και ομολογω δεν τον περιμενα τοσο ουσιαστικο...

Χριστόπουλος είναι ο μαναδικος λογος που θα επελεγα να παρακολουθησω Παγκρατι.Δεν ξερω τι θα μπορεσει να αλλαξει ο Κουστενης αλλα τα βλεπω ζορικα τα πραγματα.
Ο Κουντουρας θα μπορουσε να είναι βασικο 3 στις περισσοτερες ομαδες της Α2!!!!

Να τονισω επισης την εξαιρετικη αποδοση γενικα του Κατσαμακη της Κορινθου.Χαζευοντας και το διαδικτυακο ματς με τον Ικαρο,ηταν εκπληκτικος επιθετικα αλλα κυριως αμυνντικα εξουδετερώνοντας τον Γραμματικο.Ο Νικητόπουλος συνετα περασε σε 2ο ρολο τον Κεφαλα και με τον Κατσαμακη εχει βρει την υγεια του!!!
RAPTOR
QUOTE(gspara @ Jan 16 2018, 21:19 ) *
Χριστόπουλος είναι ο μαναδικος λογος που θα επελεγα να παρακολουθησω Παγκρατι.Δεν ξερω τι θα μπορεσει να αλλαξει ο Κουστενης αλλα τα βλεπω ζορικα τα πραγματα.
Ο Κουντουρας θα μπορουσε να είναι βασικο 3 στις περισσοτερες ομαδες της Α2!!!!

Να τονισω επισης την εξαιρετικη αποδοση γενικα του Κατσαμακη της Κορινθου.Χαζευοντας και το διαδικτυακο ματς με τον Ικαρο,ηταν εκπληκτικος επιθετικα αλλα κυριως αμυνντικα εξουδετερώνοντας τον Γραμματικο.Ο Νικητόπουλος συνετα περασε σε 2ο ρολο τον Κεφαλα και με τον Κατσαμακη εχει βρει την υγεια του!!!

Δυσκολα τα πραγματα για το Παγκρατι!
Εχεις απολυτο δικιο και μεταξυ των παικτων λεγεται οτι το προβλημα δεν ηταν προπονητικο αλλα χτισιματος ομαδος!
Η ομαδα πασχει σοβαρα σε θεσεις ψηλων με συνεπεια τις πολλες αλχημειες!
PetranG3
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 1
Εχει βρει ρυθμο η Ερυθραια..

ΚΗΦΙΣΙΑ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1
Οριακο. Εδρα. Εχουν μπλεξει και οι 2 και θελουν νικη.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 1
Σε διαφορετικο αποτελεσμα, τραβαει τον Πρωτεα κατω, μαζι του, ο Ικαρος (αν και νωρις ακομα)

ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ 2
Σε καλη κατασταση οι γηπεδουχοι. Αν ειμαστε σοβαροι θα περασουμε, ευκολα.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
Ολα ανοικτα. Παω με την εδρα. Και οι 2 καιγονται για τη νικη. Η Δαφνη αδικει τον εαυτο της, με τετοιο ροστερ. Το Μετς ομως ειναι δυσκολη εδρα.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΤΡΙΤΩΝ 1
Σε πολυ καλη κατασταση το Ηρακλειο που εντος, κανει πραγματα και θαυματα..

ΜΑΝΔΡΑ - ΚΟΡΩΠΙ 1

ΕΦΑΟΖ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. 2
Δυσκολο διπλο.
fedia
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 2
ΚΗΦΙΣΙΑ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 2
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 1
ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ 2
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΤΡΙΤΩΝ 1
ΜΑΝΔΡΑ - ΚΟΡΩΠΙ 1
ΕΦΑΟΖ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. 2
gspara
Προτελευταια αγωνιστικη του 1ου γυρου και ως συνηθως ματσαρες παντου.....

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (15:00)
Derby κορυφης στο Καλαιτζής.Η Ερυθραια θα στηριχτεί στην σκληροτραχηλη της αμυνα με στοχο να βραχυκυκλωσει τον Κουμπουρα.Αναμενεται πολύ ενδιαφερον παιχνιδι που θα κριθει οριακα....

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ (16:30) 2
Ενισχυμενη με Φωτοπουλο η Ελευσινα ισχυροποιεί ακομα περισσοτερο την περιφερειακη της γραμμη και θελει να ρεφαρει την ηττα από τον Διαγορα.Η Κηφισιά βρισκεται σε πολυ δυσκολη θεση και το ματς είναι do or die.Θα πονταρω στην ανωτεροτητα και πληροτητα της Ελευσίνας,αν και πιστευω το 2 θα ερθει πολύ δυσκολα.

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ 1
Derby σωτηριας με φαβορι όμως την Βουλα που είναι σε καλυτερη κατασταση.Ο Ικαρος εχει μεν γεματο ροστερ αλλα με ρολιστες,πλην Γραμματικου.Η ηττα από Κορινθο μοιαζει καταδικαστικη αφου θα χρειαστεί πλεον υπερβασεις.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Αναπτερωθηκε ψυχολογικα και βαθμολογικα η Κορινθος και μπορει να απολαυσει το συγκεκριμενο παιχνιδι.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ-ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
Πολύ κρισιμο παιχνιδι.Η ελευση Κουστενη λογικα φερνει και αλλαγη ψυχολογιας αλλα θα πονταρω στην καλυτερη ομαδα.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ-ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
Σε φοβερη κατασταση το Ηρακλειο απέναντι στον Τριτωνα που δειχνει να μην παταει καλα τελευταια.

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ.-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
Φουλ φορμαρισμενη η Μανδρα στον δρομο για την 2η θεση.Νικη για να παει με καλη ψυχολογια στο Βενετης της επομενη αγωνιστικη.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ 2
Επικινδυνη εξοδος για τον Διαγορα αλλα αν θελει την 2η θεση πρεπει να περασει.
Gkos
Και συ θα πας Ερυθραια και μετά Αδάμες να τα συνδυασεις μια χαρά.
1,02 πληρώνει το ενδεχόμενο χεχε.
Basketstory
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 1 (δεν χανει την ευκαιρια η Ερυθραια)
ΚΗΦΙΣΙΑ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1 (οριακά οι γηπεδουχοι)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 1 (δεν εχει περιθωρια για απωλειες εντος η βουλα)
ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ 2 (στο τέλος... εύκολα)
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2 (διαφορα ποιοτητας ροστερ)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΤΡΙΤΩΝ 1 (ντέρμπι κι εδω)
ΜΑΝΔΡΑ - ΚΟΡΩΠΙ 1 (ευκολα ή δυσκολα θα το παρει η έδρα)
ΕΦΑΟΖ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. 2 (εύκολα ή δύσκολα)
gspara
Σπουδαιες ματσαρες παρακολουθήσαμε και αυτή την αγωνιστικη.Ξεκινημα στο''Στελιος Καλαιντζης'' εκει που ο Ιπποκράτης ανετρεψε το 56-45 της γ περιοδου και με κορυφαιους Κουμπουρα-Ασημακοπουλο πετυχε σπουδαιο διπλο που τον εφερε στην 2η προνομιουχο θεση.Συνεχεια στο ''Δημητρης Βικελας'' σε ένα ματς με συναρπαστικη εξελιξη και την Κηφισιά να παιζει με την πλατη στον τοιχο αλλα και το μαχαιρι στα δοντια.Η νικη ηρθε τελικα για την ομαδα του Λιογα πολύ πιο δυσκολα από ότι μαρτυραει το τελικο σκορ και με κορυφαιο τον Ανδρεα Ψαροπουλο.
Οσο για τα προγνωστικα μου,καλυτερα να το προσπερασω..... icon_tomato.gif

ΕΡΥΘΡΑΙΑ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 68-72 (15-15,34-28,56-50,68-72).

ΕΡΥΘΡΑΙΑ:Σκανδαλος-Γιαουρτογλου-Μακροπουλος-Καλλιανιωτης-Δελιος
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ:Κουμπουρας-Ονασογλου-Λεκακης-Ασημακοπουλος-Χαρισης
Ο Ιπποκράτης αγωνιστηκε με 9αδα,αλλα η ουσιαστικη απουσια ηταν αυτη του Παπαδημητρίου.

Ο κοουτς Χουχουλης ανεθεσε αναμενομενα το μαρκαρισμα του Κουμπουρα στον Σκανδαλο,ενω ο Καλλιανιωτης πηγε στον Ασημακοπουλο.
Εντελως αμφιρροπο και κλειστο το 1ο δεκαλεπτο,μας προιδεασε ότι το derby θα κριθει οριακα.

Ισορροπημενο μπραντεφερ και το 2ο δεκαλεπτο.Καπου στο 17' η Ερυθραια με διδυμο ψηλων Σταθοπουλο-Δερμιτζακη επιχειρησε να ξεκολλησει.Ο ηρωας της προηγουμενης αγωνιστικης,Μαριος Δερμιτζάκης με 3ποντο εγραψε το 26-22 και ακολουθησε το χαιλαιτ του αγωνα.Ο Καλλιανιωτης εκλεψε την μπαλα στην αμυνα,εφυγε στο ανοιχτο γηπεδο περνωντας την μπαλα κατω από τα ποδια του Λεκακη και εδωσε ασιστ στον Δερμιτζακη ο οποιος με περιτεχνη ενεργεια και σπασιμο της μεσης,ανεβασε για πρωτη την διαφορα στο +6(28-22).
Ο Ιπποκράτης αντεδρασε και με 3ποντο του Τρυπα ισοφαρισε 28-28.Η Ερυθραια όμως εκλεισε εντυπωσιακα το ημιχρονο(34-28) με 3ποντο του Σταθοπουλου και μπαζερ-3ποντο του Τσακιρη!!

Ιδιο σκηνικο και στην 3η περιοδο με το 3ποντο του Καλλιανιωτη να γραφει το 37-30 και τους φιλοξενουμενους να απαντανε για το 37-36.
Η ξεκουραση του Κουμπουρα βραχυκυκλωσε τον Ιπποκρατη και ακολουθησε το καλυτερο διαστημα της Ερυθραιας που μετετρεψε το 44-40 σε 57-46 με καταληξη το 3ποντο του Καλλιανιωτη.
Λιγο πριν τη ληξη της γ περιοδου ο Κουμπουρας μειωσε 56-47.Στην επιθεση της Ερυθραιας μετα από αστοχο 3ποντο του Αντωνιου,ο Δελιος χρεωθηκε με αυστηρο αντιαθλητικο φαουλ και καπου εκει ξεκινησε η αντεπιθεση του Ιπποκρατη.

Με πιο ευελικτο σχημα(Τσακαλερης 5) οι φιλοξενούμενοι μειωσαν αρχικα 56-52 στο ξεκίνημα της τελευταιας περιοδου.
Στο 4ο φαουλ του Τσακαλερη και στην επανεισοδο του βαρυ Χαριση πιστεψα ότι θα ανακοπεί ο οιστρος του Ιπποκρατη.
Αντίθετα ο εμπειρος σεντερ εφραξε την ρακετα των φιλοξενουμεννων,ενω ο Ασημακόπουλος με 3ποντο εφερε το ματς στην κοψη του ξυραφιού....56-55.
Λιγο αργοτερα(35') ο Κουμπουρας με 3ποντο εγραψε το 56-59 ολοκληρώνοντας ενα εντυπωσιακο σερι 0-14!!!

Ο Γιαυρτογλου που ηταν σημερα μακρια από τα γνωστα υψηλα του στάνταρντ,αποφασισε μαζι με τον Σκανδαλο να παρουν το ματς στις πλατες τους και ξαναεδωσαν προβαδισμα στην Ερυθραια...62-60.
Ασημακόπουλος-Κουμπουρας με 4 ποντους εκαστος,οδηγησαν σε κρισιμο σερι 0-8 για να γραψουν το 62-68 με 1'17'' για το φιναλε και τον Αντωνιου να αστοχει σε 3ποντα με ευνοικες προυποθεσεις.

Ο Γιαουρτογλου με 2/2 βολες(1'10'') μειωσε 64-68 και μετα την λαθος επαναφορά του Ασημακοπουλου ο ιδιος παιχτης(Γιαουρτογλου) με ντραιβ εγραψε το 66-68(55'')
Οι γηπεδούχοι πιεσαν λυσσασμένα στα ορια και τελικα ο Καλλιανιωτης εκλεψε από τον Κουμπουρα αλλα το κρισιμο 3ποντο του Δερμιτζακη ηταν αστοχο.
Στα 17'' ο Κουμπουρας ηταν ψυχραιμος από τις βολες(17'') και στα 7'' ο Γιαουρτογλου εδωσε ασιστ στον Δελιο που μειωσε 68-70.
Ο Ιπποκράτης κερδισε χρονο στην επαναφορά και στα 3'' ο Λεκάκης κερδισε φαουλ για να ευστοχησει σε άλλο ένα ζευγαρι βολων και να βαλει τελος στο παιχνιδι(68-72) αφου και το μακρινο σουτ του Γιαουρτογλου ηταν αστοχο.

Πολύ μεγαλο παιχνιδι από Κουμπουρα-Ασημακοπουλο που ηταν οι σημαιοφόροι της μεγαλης νικης του Ιπποκρατη.
Θετικη εμφανιση από τον Τσακαλερη,ενω κομβικη ηταν η παρουσια του Τρυπα στο 2ο ημιχρονο.

Από την Ερυθραια παλεψαν Σκανδαλος-Δελιος-Μακροπουλος,ενω ο Γιαουρτογλου παραλιγο να γινει ηρωας του αγωνα στο τελευταιο 5λεπτο.


ΚΗΦΙΣΙΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ 83-72 (25-15,51-40,65-59,83-72)

Συνεχεια από τις Αδαμες και από το τελος της 1ης περιοδου που βρηκε την Κηφισιά να προηγείται με το εντυπωσιακο 25-15!!!!

5αδες β περιοδου:
ΚΗΦΙΣΙΑ:Χαικαλης-Μοσχοβιτης-Χατζηνικολας-Καμαριανος-Ψαροπουλος
ΕΛΕΥΣΙΝΑ:Αβραμιδης-Κελαιδης-Νικολακοπουλος-Δουκας-Στεφος
Αποντες από την ομαδα της Ελευσίνας οι Ηλιαδης-Ροκκας-Φωτοπουλος

Ο Στεφος εχασε 2 ευκολα καλαθια στην ρακετα και ο ασταμάτητος Ψαροπουλος με 5 σερι ποντους ανεβασε την διαφορα στην μεγιστη τιμη της......30-15!!
Ο κοουτς Τσαουσίδης χαμηλωσε το σχημα(Μαντζιωρης στο 5) και με αιχμη του δορατος τον συνηθη υποπτο,Χριστοφορο Κελαιδη,οι φιλοξενούμενοι αρχισαν να ροκανιζουν την διαφορα.
Εσφιξαν την αμυνα και επιθετικα με 3ποντα των Αβραμιδη-Κελαιδη μειωσαν αρχικα σε 32-26.

Ο Κελαΐδης μετα το 3ποντο που πετυχε συνεχισε ακομα πιο δυναμικα και ακολουθησε ένα προσπωπικο του κρεσέντο!!!!!!
Εκλεψε την μπαλα από τον Μοσχοβιτη και ξεχυθηκε στον αιφνιδιασμο για να κερδισει αντιαθλητικο.Ευστοχησε στις βολες
(32-28) και στην επιθεση εδωσε συστημενη την μπαλα στον Νικολακοπουλο ο οποιος με 3ποντη βομβα εβαλε φωτια στο παιχνιδι....32-31(συνολικο σερι 2-16!!!).

Ο Χατζηνικόλας υψωσε ανάστημα και με 3ποντο ψυχολογιας ανεκοψε την φορα της Ελευσίνας(35-31).
Ακολουθησε ο εντυπωσιακος Καμαριανος που με 7 συνεχομενους ποντους ανεβασε ξανα την διαφορα σε διψηφια επίπεδα(42-31).
Η Κηφισιά πηρε παλι ψυχολογια.Το 3ποντο του Ψαροπουλου εγραψε το 45-32 ενώ λιγο αργοτερα ο Χαικαλης ισοφαρισε την μεγιστη τιμη(49-34)!!
Το ημιχρονο εληξε 51-40.

Στο 2ο ημιχρονο ηταν βεβαια πολύ δυσκολο να συνεχιστεί η υψηλη ευστοχια της Κηφισιάς.Το run'n'gun του 1ου ημιχρονου εδωσε τη θεση του στην σκληραδα και ηταν φανερο ότι θα πεσουν κορμια.
Το 3ποντο του Μοσχοβιτη εγραψε μεν το 56-41 αλλα στην συνεχεια η Κηφισιά εβρισκε δυσκολα το δρομο για το καλαθι.
Η Ελευσινα μετεφερε το παιχνιδι στην ρακετα αλλα ο Τζιαλας δεν καταφερε να εκμεταλλευτεί την δυναμη και την υψομετρικη διαφορα.
Ανελαβαν επομένως Κελαΐδης-Ζουμπος να οδηγησουν στο 56-48.Ο Ψαροπουλος με 5 ποντους κρατησε την διαφορα για την Κηφισιά(61-51).

Πανω στο σημειο που ανεβαζε την αποδοση του ο Ζουμπος(61-55) τραυματιστηκε και εμεινε για ένα περιπου 5λεπτο εκτος αγωνα(28'-33').
Ο Κελαΐδης μειωσε 61-57 αλλα ακολουθησε το 4ο φαουλ του Αβραμιδη.
Ο Ψαροπουλος βρηκε την ευκαιρια και εδωσε ανασα στους γηπεδούχους με 2/2 βολες και ασιστ στον Καμαριανο που κρεμαστηκε από το καλαθι της Ελευσίνας(65-57).
Ηρθε όμως η σειρα των γηπεδούχων να πληγωθουν με το 4ο του Καμαριανου(4 ειχε και ο Ντουζιδης λιγο νωρίτερα).

Το ξεκίνημα της τελευτιας περιοδου ανηκει στην Ελευσινα που πηρε τον ελεγχο του αγωνα.
Ο Νικολακόπουλος με γκολ-φαουλ μειωσε 65-61.Αστοχησε στην βολη αλλα ο Στεφος με φολοου εγραψε το 65-63.
Οι φιλοξενούμενοι πηραν για πρωτη και τελευταια φορα προβαδισμα στο 32' με γκολ-φαουλ του Μαντζιωρη(65-66).

Ο Ζουμπος μολις επανηλθε υπεπεσε στο 4ο του φαουλ.Η Ελευσινα ακολουθως ηταν τραγικα αστοχη από την γραμμη των βολων,κατι που εκμεταλλευτηκε η Κηφισιά.
Μοσχοβιτης-Χατζηνικολας ηγηθηκαν για το 74-66(36') και το 3ποντο με ταμπλο του Ψαροπουλου καθαρισε οριστικα το παιχνιδι(77-66).

Κορυφαιος της Κηφισιάς ο Ψαροπουλος και πολύ καλοι Καμαριανος-Χατζηνικολας-Μοοσχοβιτης.
Από την Ελευσινα κορυφαιος ο Κελαΐδης,ενω ξεχωρισαν και οι Ζουμπος-Αβραμιδης-Μαντζιωρης.
Gkos
 
QUOTE (Gkos @ Jan 15 2018, 02:07 ) *
Μπράβο στην Δάφνη Δαφνίου που στηρίζει τον προπονητή της(που δεν ειναι και κάποιο βαρύ όνομα με ιστορία) ,μα αν χάσει στο Παγκράτι θα είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει την κατάσταση.

(Και για το Παγκράτι θα είναι)


Παραιτήθηκε ο Ρήγγας και στην θέση του ο
αφρατούλης(γνωστός και ως Σορωτος) να σώσει το καράβι.
Gkos
Να πουμε οτι άμεσος συνεργατης του θα είναι ο Μάης Κωνσταντινίδης που ειναι αρκετά έμπειρος ως πρωτος προπ(μεχρι πρόσφατα ήταν στην Παναγίτσα στην Γ Εθνικη) άρα πλέον ο βοηθος προπονητη θα είναι πιο έμπειρος απότι ήταν ο προηγουμενος πρωτος...
Φανερη στροφη θα έλεγα....
Basketstory
QUOTE (Gkos @ Jan 22 2018, 16:39 ) *
 

Παραιτήθηκε ο Ρήγγας και στην θέση του ο
αφρατούλης(γνωστός και ως Σορωτος) να σώσει το καράβι.

Καλή επιλογή, όμως μαζεύτηκαν πολλοί αφρατούληδες στο χαιδαρι!
Αλλά όταν κάνεις μαγκιές το καλοκαίρι με αυτόν που σε ανεβασε 3 κατηγορίες, το πληρώνεις το χειμώνα...
Gkos
Και άλλος προπονητής ειναι με το ένα πόδι στην έξοδο εν τω μεταξυ.
basketalcoholic
QUOTE (Gkos @ Jan 22 2018, 21:59 ) *
Και άλλος προπονητής ειναι με το ένα πόδι στην έξοδο εν τω μεταξυ.



???
Κατά δυτική Αττική?
PetranG3
ΙΠΠΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΕΦΑΟΖ 1
Οποιος χασει εχει προβλημα. Ιδιως η Ελευσινα. Θα παω με την εδρα.

ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 2
Προβλεπω διπλο, αλλα δυσκολα, λογω αλλαγης προπονητη και αρα αλλαγης στην ψυχολογια.

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 1
Ναι μεν νικη, αλλα να παιξουμε και καλυτερο μπασκετ. Πρεπει.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 1
Μονοδρομος αλλιως εμπλεξε για τα καλα η Δαφνη.

ΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
Ασσος λογω εδρας. Απροβλεπτες και οι 2 ομαδες, με τον Τριτωνα να πρεπει να κερδισει αν θελει να διεκδικησει τη 2η θεση.

ΚΟΡΩΠΙ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2
Οριακο. Θα πω 2, αλλα δυσκολα. Το Κορωπι εχει ανεβασει στροφες και στην εδρα του παιζει καλυτερα. Αν το Ηρακλειο θελει να διεκδικησει την ανοδο πρεπει να κερδισει και εκτος Κρητης και ειδικα σε τετοιες εδρες, πρεπει να περναει χωρις απωλειες.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. - ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 1
Λογω εδρας. Οποιος χασει απομακρυνεται απο τη 2η θεση.
Gkos
Με έχεις πεθάνει,όλο πρώτος γράφεις.
Θα γράψω και για την μεθεπόμενη να σε προλάβω χαχαχαχα.

15η Αγωνιστική - 28/1/2018

ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ - ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ:1

Οτιδήποτε άλλο θα είναι τεράστια έκπληξη.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ :1

Όποια ομάδα χάσει την έχει πολύ άσχημα ιδίως αν είναι η γηπεδούχος που μπορει να έχει και εξελίξεις.
Έδρα και ανάγκη.

ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ :2

Χουχουλόβιτς και διπλό αν και πάντα φοβιζει η αλλαγή προπονητή.

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ:1

"Γέροι" vs "Νέοι" σημειώσατε άσσο.

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ:1

Πρέπει να κόψουν το κεφάλι τους να το πάρουν αυτό στο Χαιδάρι.
Ή ταν ή επι τας.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ:1

Η αλήθεια είναι πως ο Τρίτωνας έχει λίγο περίεργη συμπεριφορά εφέτος στα αποτελεσματα αλλα εδώ θα νικήσει να κεφαλαιοποιήσει το διπλό στην Κρήτη.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ:1

Άσσος .
Σκέτο.

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕ - ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ (18:15) :2

Το απόλυτο ντέρμπι για την 2η θέση με τις δυο ομάδες της Δυτικής Αττικής να έχουν κερδίσει τις εντυπώσεις την τελευταια αγωνιστική.
Με τρέλα και κορδέλα θα πάρω την μεγάλη απόδοση.
basketalcoholic
QUOTE (Gkos @ Jan 25 2018, 22:30 ) *
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ :1

Όποια ομάδα χάσει την έχει πολύ άσχημα ιδίως αν είναι η γηπεδούχος που μπορει να έχει και εξελίξεις.
Έδρα και ανάγκη.




Τι εξελίξεις υπάρχει περίπτωση για την Ελευσίνα? Γνωρίζεις κάτι? Παίχτες δεν αλλάζουν αλλά νομίζω το ίδιο συμβαίνει και με τους προπονητές σε αυτήν την ομάδα. Είναι ο τρόπος που λειτουργεί ως ομάδα.
Gkos
Δεν γνωρίζω κάτι.
gspara
ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ - ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Ευκολα.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
Η Ελευσινα πρεπει να λυσει το θεμα ισορροπιας με το μποτιλιάρισμα της περιφερειακης της γραμμης.Το ματς είναι κρισιμο και για τους δυο αφου και οι φιλοξενούμενοι ερχονται από ηττες.Μεγαλυτερο πρεπει η γηπεδούχος...

ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 2
Με Καρακωστα ο Ικαρος δειχνει διαθεση να το παλεψει.Δυσκολο ντεμπουτο όμως απέναντι σε ανωτερο αντιπαλο.

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 1
Σε μινι καμψη ο Ιωνικος αλλα βεβαια δεν τίθεται θεμα νικης.

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 1
Με Σορωτο πλεον η Δαφνη αλλα και την πλατη στον τοιχο.Δεν υπαρχει άλλο αποτέλεσμα απέναντι όμως σε πολύ επικινδυνο αντιπαλο που αν βαλει τα σουτ θα διπλασιασει το αγχος.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 1
Πιστευω θα κερδισει ευκολα ο Τριτωνας

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 2
Καίγεται το Κορωπι αλλα το Ηρακλειο είναι ανωτερο.

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕ - ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ (18:15) 2
Το μεγαλο ματς της αγωνιστικης με φοντο την 2η θεση.Αν επαιζε ο Μουστοπουλος θα είχαμε άλλο ματς.Εστω και ετσι όμως θα πονταρω Τζιβελεκα....

gspara
ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΜΑΝΔΡΑ 96-83 (26-17,47-42,70-62,96-83).

Η ΜΑΝΔΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ!!!

Επικη ματσαρα στο Βενετης και μαγικη εικονα η τελικη διαφορα!!!Η Μανδρα κοντρα σε διαιτησια,απουσια Μουστοπουλου αλλα και βαρυφορτωμενη με φαουλ,πραγματοποιησε συγκινητικη αντεπιθεση στην τελευταια περιοδο και από το 80-64 μειωσε σε 81-79,αλλα δεν αντεξε να ολοκληρωσει την επικη ανατροπη.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ:Κουκας-Καραλης-Πεττας-Λυκογιαννης-Κατιακος
ΜΑΝΔΡΑ:Τζιβελεκας-Κωτσοπουλος-Ψυλεας-Καραμπατσος-Γκαιτασοβ
Κομβικη η απουσια του Μουστοπουλου για την Μανδρα,ενω απουσιες ειχε και ο Διαγόρας αφου εκτος αποστολης ηταν Εμίρης-Καραμπαμπας,ενω και ο Καρασταματης ,προφανως λογω τραυματισμου ,δεν πατησε παρκε(ηταν 12αδα).

Ο κοουτς Μπεκες εκανε την εκπληξη με την παρουσια του Κωτσοπουλου στην 5αδα για το μαρκαρισμα του Πεττα.Ο αθλητικος γκαρντ-φοργουορντ μεχρι προπερσυ αγωνιζοταν στην Β εσκα(Ηλιουπολη).Ξεκινησε μεν με 3ποντο στην επιθεση,αλλα φορτωθηκε στο 5' με 2 φαουλ ενώ ο Πεττας ειχε προλαβει να πετυχει 2 γρηγορα καλαθια στον αιφνιδιασμο.
Ο Διαγόρας πηρε μικρο προβαδισμα αξιοποιωντας τον Κατιακο στην ρακετα(10-5,16-12).Στην αμυνα όμως ο σεντερ των γηπεδούχων δεν ειχε αναλογη αποδοση και οι φιλοξενούμενοι χτυπησαν με 2 σερι τριποντα του Γκαιτασοβ που μαζι με τον Ψυλεα εδωσαν προβαδισμα 16-17.

Η εισοδος του Μαυροειδακου εδεσε αμυντικα τους γηπεδούχους που ετρεξαν σερι 12-0 με αιχμες Πεττα-Κουκα(28-17).
Κουσουλας-Γεωργοπαπαδακος με 3ποντα εβαλαν τελος στην προσωρινη δυστοκια των φιλοξενουμενων(28-23) για να απαντησει με τον ιδιο τροπο ο Πεττας(31-20).
Η διαφορα διατηρηθηκε για λιγο σε αυτά τα επίπεδα(38-28) με τον Μπεκε να παιρνει ταιμ-αουτ,να κραταει στον παγκο τον ζορισμενο Τζιβελεκα(περιπου 11-12 λεπτα) και ανεθεσε εξ'ολοκληρου το κουμαντο στον Γεωργοπαπαδακο που πραγματοποιησε εκπληκτικη εμφανιση.

Ο απολυτος μαχητης Γκαιτασοβ με 5 σερι ποντους μειωσε 38-33 για να δωσει 3ποντη ανασα ο κορυφαιος Κουκας(41-33).Η Μανδρα όμως ειχε παρει τον ελεγχο και με 3ποντο του Ψυλεα μειωσε 41-38.
Σειρα του Σαμολη για ταιμ-αουτ και το 4ποντο του Κουκα ανεβαζει την διαφορα στο 45-38 για να ακολουθησει το ανυπαρκτο 3ο φαουλ του Γεωργοπαπαδακου,ο οποιος σε αυτό το σημειο ειχε γειρει την πλαστιγγα υπερ της ομαδας του.

Το ημιχρονο εληξε 47-42 και η 3η περιοδος ξεκινησε με τον σεληνιασμενο Γεωργοπαπαδακο να πετυχαινει 5 σερι ποντους σε 40'' και να φερνει το ματς στα ισα(47-47).
Οι γηπεδούχοι όμως απαντησαν με καλες αμυνες(Παπαδολιας) και τρεξιμο στο ανοιχτο γηπεδο(Κουκας).......55-47.
Το derby πηρε αγρια ομορφια και η Μανδρα με αιχμη του δορατος τον Μουρατη Κουσουλα ξαναισοφαρισε 55-55!!!!!

Οι φιλοξενούμενοι όμως αρχισαν να φορτώνονται(Γκαιτασοβ-Βαφιας-Κουσουλας 3 φαουλ) και ο Διαγόρας βρηκε την ευκαιρια με ένα εντυπωσιακο κρεσέντο των Κουκα-Καραλη να προσπερασει 70-60.

Στο ξεκίνημα της τελευταιας περιοδου,Γκαιτασοβ-Κουσουλας εφτασαν τα 4 φαουλ και ο Βαφιας τα 5.Οι γηπεδούχοι πατησαν κι'αλλο το γκαζι με τον Κουκα να δειχνει ασταμάτητος και εδειξαν να καθαριζουν....80-64.
Η χαλκεντερη Μανδρα όμως εδειξε χαρακτήρα μεγαλης ομαδας και επεστρεψε δυναμικα στην διεκδικηση της νικης.
Πρωτοστάτης της ανατροπης ο καμικάζι Τζιβελεκας που με 7 σερι ποντους μειωσε 80-73,ενω δικο του 3ποντο αμεσως μετα το ξερασε βασανιστικα το καλαθι.

Αντίθετα όμως τα μεγαλα 3ποντα των Καραμπατσου-Γκαιτασοβ βρηκαν στοχο και εφεραν το ματς στην κοψη του ξυραφιού......81-79.
Δυστυχως όμως η Μανδρα καπου εκει εμεινε από δυναμεις,θολωσε και ειχε καποιες κακες επιλογες.
Ο Πεττας, που ειχε σιγησει στην 3η περιοδο,πηρε την κατασταση στα χερια του και με 9 ποντους καθαρισε την υποθεση νικη(93-82).

Πολύ γεματη και ποιοτικη ομαδα ο Διαγόρας,πετυχε σημαντικη νικη στο κλεισιμο του 1ου γυρου και παρεμεινε(μαζι με Ερυθραια-Ιπποκρατη) στην 2η θεση.
Κορυφαιος ο παθιασμένος Γιωργος Κουκας που εκτος από σκορ εδωσε κυριως ρεσιτάλ δημιουργιας,εχοντας και εξτρα κινητρο από την παρουσια του κοουτς Συμεωνιδη στη κερκιδα!!!!
Καυτο πιστολι ο Ευθυμης Καραλης shot.gif !!
Ασταμάτητος στο πρωτο 15λεπτο ο Πεττας και καθοριστικος στην τελευταια περιοδο.
Αμυντικος κέρβερος ο Παπαδολιας.

Η ηρωικη Μανδρα εκανε μεγαλο και παλικαρισιο παιχνιδι,αγγιξε την ανατροπη και προσωπικα πιστευω ότι θα είναι μεχρι τελους στην διεκδικηση της ανοδου.Πραγματικα φοβερη δουλεια από τον κοουτς Μπεκε!!!!
Κορυφαιος της ομαδας του αλλα και του αγωνα,ενας από τους πιο ολοκληρωμένους γκαρντ της Κατηγοριας,ο ΝΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΟΠΑΠΑΔΑΚΟΣ 41.gif !!!!
ΨΥΧΑΡΑ και μεγαλο παλικαρι ο Γκαιτασοβ,σημερα επαιξε και για τον Μουστοπουλο!!!!!
Ξεκινησε δυναμικα ο Τζιβελεκας,κολλησε στην συνεχεια,ηγηθηκε στην ανατροπη ο Γιαννης Τζιβελεκας.
Αστοχος αλλα μεγαλη βοηθεια σε αμυνα και ριμπάουντ ο Καραμπατσος.Πολυτιμες λυσεις από τους πολύ ποιοτικους Κουσουλα-Ψυλεα.
PetranG3
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 2
Εδω τωρα τι να πεις. Ανοιχτο και στα δυο αποτελεσματα το ματς.Ασταθης ομαδα η Ελευσινα. Θα παω με τον Ιπποκρατη που πρεπει να παρει τετοια ματς αν θελει να διεκδικησει τη 2η θεση.

ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. - ΚΗΦΙΣΙΑ 1
Η Κηφισια με ηττα μπλεκει. Τελευταιες αναλαμπες απο Ικαρο, μηπως και..

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1
Οχι ευκολα. Με το μαχαιρι στα δοντια θα ερθει η Ερυθραια στη Νικαια που ξερει οτι πρεπει να διεκδικησει οσο μπορει τη νικη για να ρεφαρει ηττες εκτος προγραμματος που τη στερησαν τη 2η θεση, χωρις να τη μοιραζεται με αλλους..

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 1
Ο θανατος σου, η ζωη μου. Η δαφνη το χρειαζεται περισσοτερο και μπορει να το παρει. Απο τις χειροτερες ομαδες που αντιμετωπισαμε φετος η Βουλα αν οχι η χειροτερη αν και εχει το ελαφρυντικο οτι δεν επαιζαν Μπαλας και Αυγενικος.

ΤΡΙΤΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 1
Δυσκολο ματς για προβλεψη. Και οι 2 αρνουνται να παραδοθουν, αν δει κανεις τα παιχνιδια τους. Θα χει πολλη δυναμη, το παιχνιδι. Θα παω με την εδρα..

ΚΟΡΩΠΙ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
Στα σχοινια και οι 2, αν και το Κορωπι δειχνει να εχει καλυτερο μομεντουμ. Το Παγκρατι μπορει να γνωριζει ηττες, αλλα χανει δυσκολα. Κι εδω μαχη. Θα παω με την εδρα και το Κορωπι που το θελει περισσοτερο..

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
Μετα τη νικη-υπερβαση με εμας, το Ηρακλειο, δειχνει οτι δεν, αν και ειναι ακομα νωρις.. Ο Διαγορας ειναι σε καλυτερη κατασταση. Εδρα.

ΕΦΑΟΖ - ΜΑΝΔΡΑ 1
Κι εδω ανοιχτο παιχνιδι. Σε κακη κατασταση ο ΕΦΑΟΖ που με ηττα μπλεκει ακομα περισσοτερο. Παλιες καραβανες ωστοσο στον Φιλαθλητικο, ξερει ποια ματς ειναι τα σημαντικα και θεωρω πως αυτο θα το παρουν. Η Μανδρα ισως πληρωσει την απουσια Μουστοπουλου και την υπερπροσπαθεια στο προηγουμενο παιχνιδι που δεν οδηγησε νικη...
Basketstory
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 1
Εδώ θα έχουμε την εκπληξη της αγωνιστικής

ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. - ΚΗΦΙΣΙΑ 1
Η φιλοξενουμενοι ειναι ελαφρως καλυτεροι, ομως δεν τα παραταει ποτε ο Ικαρος. Θα ρισκαρω.

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1
Χωρις αγχος οι φιλοξενουμενοι, όμως καποια στιγμη το παιχνιδι θα ανοιξει στο +10

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 1
Πολύ μέτρια ομάδα η Βουλα, αν δεν παρει και αυτο η Δαφνη κάηκε

ΤΡΙΤΩΝ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 1
Παιχνίδι ντερμπι. Ανεβασμένη η Κορινθος του Νικητοπουλου αλλά παω με την εδρα

ΚΟΡΩΠΙ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
Ο Ρουμελιώτης έχει δώσει την αξιοπιστία που ελειπε απο το Κορωπι.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
Σε καλη κατασταση ο Διαγορας, αλλά θα κερδίσει δυσκολα

ΕΦΑΟΖ - ΜΑΝΔΡΑ 1
Η απουσία του Μουστοπουλου θα κοστισει στην Μανδρα.
gspara
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (15:00) 1
Το ματς της αγωνιστικης για οσους δεν ξεγελάει η θεση της Ελευσίνας.Δραματικο φιναλε στο παιχνιδι του 1ου γυρου με τον Ιπποκρατη να κερδιζει με 3ποντο-μπαζερ του Κουμπουρα.Αναλογα μεγαλη μαχη πιστευω θα γινει και στην Γουβα.Η Ελευσινα εχει καλη ψυχολογια μετα την πολύ καλη εμφανιση επι του Εφαοζ.Ο Ιπποκράτης θελει να παραμεινει 2ος και είναι σε φοβερη κατασταση (5/5).Οι γηπεδούχοι εχουν τον Τζιαλλα για να σπρωξει τον Χαριση,ενω Αβραμίδης-Ηλιαδης θα κυνηγησουν τον Κουμπουρα.Αν ανοιξει τον ρυθμο η Ελευσινα παμε στον ασσο....

ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ-ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Πολύ κρισιμο και για τις δυο ομαδες.Η Κηφισιά ξερει ότι εδώ εχει την ευκαιρια της για την εκτος εδρας νικη που ψαχνει για να αναπνευσει.Ο Ικαρος βρισκεται με το ένα ποδι στην Γ αλλα με Καρακωστα θελει να το παλεψει.Εκανε καλη εμφανιση με Ερυθραια με την επιστροφη Δορκοφικη να δυναμωνει την ρακετα μαζι με το σκιαχτρο Μιχαλοπουλο.Προβλημα το ντερφομαρισμα του Γραμματικου.Με το πιθανο ντεμπουτο Γοργονη,πονταρω 1.......

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ (18:00) 1
Επεστρεψε σε υψηλες πτησεις ο Ιωνικος και τωρα αντιμετωπιζει έναν πολύ επικινδυνο αντιπαλο με εμπειρο και ικανοτατο κοουτς που γνωριζει πολύ καλα τα κατατοπια της Κατηγοριας και ξερει να στηνει αψογα την ομαδα του.Η ηττα από τον Ιπποκρατη πιστευω επηρεασε ψυχολογικα την Ερυθραια που δεν επιασε καλη αποδοση στη Νεα Σμυρνη αλλα ο μεγας Τσακίρης ηταν αρκετος.Πιστευω θα γινει ενδιαφερον παιχνιδι,ειδικα αν πιασει τα υψηλα του στανταρ ο Γιαουρτογλου.

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 1
Άλλος ενας τελικος επιβιωσης,που ειδικα για την Δαφνη είναι win or go home.H Βουλα προερχεται απο την ηχηρη σφαλιαρα στον Πλατωνα και θα είναι αποφασισμενη να ανακτησει την χαμενη της ψυχολογια και να ρεφαρει την ηττα του 1ου γυρου.Ο κοουτς Σορωτος είναι πολύ εμπειρος και πιστευω θα βρει τον τροπο να αποβαλλει το αγχος από τους παιχτες του και να πετυχει την 1η νικη.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ-ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 1
Παρα τις απουσιες τους οι δυο ομαδες πετυχαν σπουδαιες νικες την προηγουμενη αγωνιστικη.Αν απουσιαζουν παλι Καραδολαμης-Γκαβανοπουλος θα τα βρουν σκουρα οι γηπεδούχοι.Ασσος με επιφυλαξη....

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 1
Κρισιμοτατο και εδώ το παιχνιδι ειδικα για το γηπεδουχο Κορωπι που πρεπει να αξιοποιησει την εδρα του για να διατηρησει τις ελπιδες σωτηριας.Οριακα ασσος....

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
Το δευτερο derby της αγωνιστικης στο Αιγάλεω.Ο Διαγόρας ευελπιστεί με νικη να βρεθει μονος του στην 2η θεση της βαθμολογιας.Το Ηρακλειο είναι ποιοτικη ομαδα,θα κοντραρει αλλα πιστευω στο τελος θα παιξει ρολο το πιο γεματο ροστερ των γηπεδούχων.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ. 2
Ενδιαφερον παιχνιδι,το θελουν και οι δυο για διαφορετικούς λογους.Σε κακο φεγγαρι οι γηπεδούχοι με αρνητικα αποτελέσματα(0/4) που τους εχουν φερει στην επικινδυνη ζωνη.Για την Μανδρα εχω εκφραστεί πολλακις.Παρα την απουσια Μουστοπουλου είναι ανωτερη και πιστευω θα επιστρεψει στις νικες.
fedia
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 1
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ-ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 1
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ-ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ. 2
Gkos
16η Αγωνιστική - 4/2/2018

Καλημερίζω.

Στα ίδια πλαίσια με ότι είπαμε και στην Α2 (δεν πήγε πολύ καλά εχτές😐) θα κινηθούμε και εδώ(αν και δω δεν με πάει τόσο καλά-6/7 την προηγούμενη αγωνιστική πάντως-τον Μανδραικό δεν τον δέχομαι χαμένο,δεν ήξερα για τονυ τραυματισμό Μουστόπουλο όταν έγραψα,αφήστε που μας έκαψε η διαιτησία😁) .
Εδω οι αποδόσεις βγαίνουν λιγες ώρες νωρίτερα και επειδη Κυριακή μεσημέρι δεν ξέρω που θα είμαι(όχι πάντως στο Σύνταγμα😂) ,γράφω από τώρα τις σκέψεις μου !
Οκ ;

(15:00) ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ:1

Το μόνο σίγουρο ματς που θα πάει ο Θοδωρής.
Ντέρμπι ολκής ,επειδή με το ζόρι πρέπει να πω κάτι,θα πάω με το κλειστό της Γούβας.

ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ:1

Θα μπορούσε να πάει εδώ ο Θοδωρης ,μα όχι.
Θα πάω με Ίκαρο που ήταν καλός με Ερυθραία.
Δεν θα το ακουμπήσω πάντως.

(18:00) ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ:1

Για εδώ τον βλέπω 2ο ματς τον Θοδωρή,να πάει με την ησυχία του κιόλας ,αν και εκτός του Κορωπίου θα μπορούσε(και θα ήθελε) να πάει σε όλα τα άλλα ματσάκια.
Θύμωσε ο Ιωνικός μετά τα "παράπονα" του Τσάπα ,την πλήρωσε ο Πρωτέας,θα νικήσει και Ερυθραία ακόμα και αν λειψει πάλι ο Βασιλόπουλος.

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ:1

Οτιδήποτε πάνω από 1,50 το παίζω.
Αν χάσουν και αυτό οι γηπεδούχοι,τέλος.Τελος τέλος.
Πιο τέλος δεν πάει.
Ναι μεν θα έχει (σχεδόν) ένα ακόμα ολόκληρο γύρο,αλλά με τέτοιο αρνητικό σερί και τέτοια ψυχολογία οι πράσινοι δεν θα μπορούν να ανακάμψουν και να κάνουν ντεμαράζ.
Τώρα που γράφω ,δεν ξερω αν ο Πρωτέας θα είναι πλήρης(στην Νικαια ήταν με μείον 2 ) ,θα ξέρω ως το τζάμπολ.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ:1

Δια πυρός,σιδήρου και σφυρίχτρας( ; ) κράτησε την έδρα του ο Τρίτωνας απέναντι στο Παγκράτι ,νομίζω τώρα πιο υποψιασμένη η γηπεδούχος θα κερδίσει πιο άνετα.
Ντάξει να κάνει back to back διπλό η λαβωμένη Κόρινθος ειναι too much.
Κανα 1,30 θα έχει όμως,άρα @@@@.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ:1

Πήρε τα δύσκολα το Κορωπί,δεν θα πάρει αυτό;
Χωρίς να υποτιμώ το Παγκράτι που πάλεψε ηρωικά στου Στρέφη. . .
Πάντως λογικά δεν θα το ακουμπήσω,καθότι δύσκολα να έχει το 1,60 που έχω θέσει ως όριο εμπλοκής.

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ:1

Έχει βρει ρυθμό εσχάτως η ομάδα της Κύθνου(το ξέρετε ότι οι ρίζες του Διαγόρα ειναι Κυθνιακές ετσι ; ) και στο ντέρμπι της 2ης θέσης θα το πάρει.
Αν το βρω 1,40 και άνω είμαι οκ.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ:1

Ανάγκη τρομερή για Ζήβα πλέον ,λυπάμαι που κοντράρω Μανδραικό μα χωρίς Μουστόπουλο πολύ δύσκολα τα πράματα.
Δεν θα μπλεχτώ όμως εκτός αν δω κανα 1,90+ σε Εφαοζ,που το θεωρώ σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

Να έχετε μια υπέροχη Κυριακή.
gspara
http://nstv.gr/arthra/live-streaming-i-ana...s-aen-kifisias/

Ικαρος Ν.Σμ.-Κηφισιά.......σε live streaming από το nstv.
Gkos
Αναμενόμενα οι αποδόσεις ειναι μελετημένες.Αποδεκτο το 2αρι της Ελευσινας,με πολυ ζόρι θα έπαιρνα το 1,40 του Σορώτου(πολύ ζόρι) και το 1,40 του Κορωπίου αφου από το Παγκράτι απουσιάζει ο Χριστόπουλος.
fastbreak70
QUOTE(gspara @ Feb 4 2018, 13:51 ) *
http://nstv.gr/arthra/live-streaming-i-ana...s-aen-kifisias/

Ικαρος Ν.Σμ.-Κηφισιά.......σε live streaming από το nstv.

ωπ, ευτυχως που μπηκα γιατι πανω που ετοιμαζομουν να παω στο γηπεδο...

ειχα περιεργεια να δω αν θα 'δραπετευσει' ο λιογας...με ενδιαφερει να σωθει λογω 'πιτσιρικαριας'....
Gkos
Θα πρέπει να απαγορεύσουν την είσοδο του gspara στα γήπεδα που φιλοξενειται ο Ιπποκράτης. . .

Εγώ ιδέες δίνω 🤔
gspara
QUOTE (Gkos @ Feb 4 2018, 16:36 ) *
Θα πρέπει να απαγορεύσουν την είσοδο του gspara στα γήπεδα που φιλοξενειται ο Ιπποκράτης. . .

Εγώ ιδέες δίνω 🤔

Χαχαχα.......θα ζητησω από τον κοουτς Κουλουριωτη,που είναι και ιδιαιτερα συμπαθης,μεριδιο από το πριμ.Ειναι γεγονος παντως ότι ο Ιπποκράτης μας εχει βολεψει αφανταστα,αφου όταν παιζει Αθηνα βλέπουμε 2πλα ματσακια smile.gif .........Βεβαια σημερα σπασαμε ρεκόρ αφου μετα από Γουβα-Χαιδαρι προλάβαμε και το 2ο ημιχρονο στον Πλατωνα.Ας κανουμε μια προσπαθεια να αφηγηθούμε τον σημερινο μαραθωνιο icon_drunk.gif ........

ΕΛΕΥΣΙΝΑ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 81-94 (24-19,39-47,58-68,81-94).

ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΔΥΝΑΜΗΣ Ο ΙΣΧΥΡΟΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΜΕ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΣΑΚΑΛΕΡΗ

Εμφατικο περασμα εκανε από την Γουβα ο Ιπποκράτης,στην καλυτερη φετινη του επισκεψη στο λεκανοπεδιο.

ΕΛΕΥΣΙΝΑ:Αβραμιδης-Νικολακοπουλος-Δουκας-Μαντζιωρης-Τζιαλλας
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ:Κουμουρας-Ονασογλου-Λεκακης-Ασημακοπουλος-Τσακαλερης
Κλασσικα με 9αδα ο Ιπποκράτης,ενω από πλευρας Ελευσίνας ουτε σημερα ντεμπουταρισε ο Φωτοπουλος που ηταν στον παγκο με πολιτικα.

Ο κοουτς Τσαουσίδης με διεψευσε και αναθεσε στον Δουκα το μαρκαρισμα του Κουμπουρα.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκινησαν καλυτερα και συντομα ολη η 5αδα ειχε ανοιξει λογαριασμο,με το 3ποντο του Ασημακοπουλου να γραφει το 14-19.
Αμεση εισοδος του Στεφου αφου ο ευέλικτος Τσακαλερης εδειξε από την αρχη ότι βρισκεται σε φοβερη μερα και δημιουργουσε προβλήματα στον βαρυτερο Τζιαλλα.

Με την εισοδο των Ηλιαδη-Ζουμπο η Ελευσινα ανεβασε την αποδοση της και με πιο ελαφρυ σχημα(Νικολακόπουλος 4) ετρεξε σερι 13-0 για να προσπερασει 27-19 στο ξεκίνημα της 2ης περιοδου.
Η εισοδος του Χαριση ''τρομαξε'' τους γηπεδούχους και ηρθε η σειρα του Ιπποκρατη για ιδιο σερι(13-0) που ξαναεδωσε προβαδισμα 27-32.
Η διαφορα διατηρηθηκε σε αυτά τα επίπεδα παρα την αμυνα ζωνης των γηπεδούχων,με σχημα με 4 κοντους+Μαντζιωρη.
Το ημιχρονο εληξε 39-47 με εντυπωσιακο 3ποντο του Κουμπουρα από τα 8 μετρα!!!!!!!!!

Ο Ιπποκράτης μπηκε πολύ δυνατα στο β ημιχρονο και τα πρωτα αυτά λεπτα της 3ης περιοδου εκριναν ουσιαστικα το αποτέλεσμα.
Δραστης κυριως ο εκπληκτικος Τσακαλερης με ομορφα χαι-λοου και σκοραρωντας με ολους τους τροπους 41.gif !!!!
Τα 3ποντα των Λεκακη-Τσακαλερη εγραψαν λοιπον το 43-58 και οι φιλοξενούμενοι δεν ανησυχησαν ποτε ξανα.

Στην τελευταια περιοδο Κουμπουρας-Τσακαλερης συνεχισαν να κανουν ότι θελουν,ενω το δευτερο 3οντο του Χαριση ohmy.gif εδωσε στην διαφορα την μεγιστη τιμη της.....60-77.
Ο Τσαουσίδης επαιξε το τελευταιο χαρτι με 5 κοντους και πιεση σε ολο το γηπεδο αλλα οι γηπεδούχοι δεν μπορεσαν να μειωσουν περισσοτερο από το 81-89 με προσπάθειες των Αβραμιδη-Ζουμπο.

MVP του αγωνα ο Τσακαλερης ο οποιος αγωνιζόμενος ειτε 4 ειτε 5 δεν ειχε αντιπαλο να τον κοιταξει στα ματια.Εκπληκτικος!!!!
Σταθερα ηγετικη παρουσια ο Κουμπουρας που επεβαλλε τον ρυθμο του σε ολη την διαρκεια.
Φοβος και τρομος στην ρακετα ο Χαρισης που δεν εχασε την ευκαιρια να δειξει την ικανοτητα του και στο μακρινο σουτ!!!
Πολύ καλοι Ονασογλου-Λεκακης,ενω και ο ταχύτατος Θοδωρής Τρυπας εδωσε λυσεις σε αμυνα και ηταν απολυτα εύστοχος στις βολες στο φιναλε.
Φοβερη δουλεια από τον κοουτς Κουλουριωτη και καλοδουλεμενο συνολο ο Ιπποκράτης,δυνατο φαβορι για την προνομιουχο 2η θεση.

Η Ελευσινα υπεψυσε φυσιολογικα απέναντι σε ανωτερο αντιπαλο,εμεινε πισω στην βαθμολογια και τωρα το τοπικο ντέρμπι με την Μανδρα αποκτα ακομα μεγαλυτερη σημασια.
Κορυφαιος σημερα ο Νικολακόπουλος,ενω παλεψαν και οι Ηλιαδης-Αβραμιδης.

ΔΑΦΝΗ-ΠΡΩΤΕΑΣ 69-79 (16-13,36-38,52-62,69-79).

Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ''MADE BY AMYNTAS'' ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ---ΦΟΥΛ ΟΛΟΤΑΧΩΣ ΓΙΑ ''RΙSING STARS OF THE YEAR'' ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ-ΓΑΡΓΑΛΗΣ!!

Χτυπήσαμε κοντερισια 200αρα για να προλάβουμε το ματς στο Χαιδαρι και κατεφθασα στα μισα της 1ης περιοδου με το σκορ στο 11-4.

Οι 5αδες που ηταν μαλλον και οι αρχικες......
ΔΑΦΝΗ:Καπωνης-Γκινης-Γεωργουτσος-Μιχοπουλος-Τσιακος
ΠΡΩΤΕΑΣ:Αγγελοπουλος-Αθηνιωτης-Μορφης-Τοπαλης-Βαρδαβας
Βεβαια το σχημα που εδωσε τη νικη ηταν.....Αγγελοπουλος-Παπαδης-Μορφης-Γαργαλης-Καματερος(Ματαλλιωτακης).
Απων Αυγενικος.

Η Δαφνη εχασε για περιπου 5 λεπτα τον Γεωργουτσο(δεχτηκε αθελο χτυπημα στο στομα),ενώ ο Μιχοπουλος φορτωθηκε γρηγορα με 2 φαουλ.
Ο Πρωτεας βρηκε την ευκαιρια,μειωσε 12-9 με 3ποντο του Αθηνιωτη και εκλεισε την 1η περιοδο 16-13.

Η Δαφνη διατηρησε τον ελεγχο στο ξεκινημμα της β περιοδου(27-19) με τον Τσελεμπη στο 3 και τον Γεωργουτσο στο 4.

Η ξεκουραση του Αγγελοπουλου ειχε αποδιοργανωσει τον Πρωτεα.Μετα το ταιμ-αουτ ο κοουτς Βλαχος τον επανεφερε και η εικονα του αγωνα αρχισε να ανατρέπεται.
Με 3 συνεχομενα τριποντα των Μπαλα-Αγγελοπουλο-Παπαδη,η Βουλα προσπερασε για πρωτη φορα 27-28.
Το 3ο φαουλ του Ματαλλιωτακη πληγωσε προσωρινα τους φιλοξενουμενους,αφου ο νεαρος σεντερ ειχε δωσει λυσεις στη ρακετα.
Ο Τσιακος επωφεληθηκε και η Δαφνη ξαναπηρε κεφαλι στο σκορ με 35-31.
Οι φιλοξενούμενοι με αιχμες Αγγελοπουλο-Παπαδη εκλεισαν καλυτερα το ημιχρονο και προηγηθηκαν 36-38.

Στο ξεκίνημα της 3ης περιοδου η Δαφνη πληγωθηκε με τον τραυματισμο του Βασιλη Μιχοπουλου(αυχενα) που αποχωρησε.
Τα πρωτα λεπτα κυλησαν αμφιρροπα με τον Τοπαλη πολύ καλο για την Βουλα και τους Γεωργουτσο-Γκινη για την Δαφνη.

Με τους Καματερο-Γαργαλη το σχημα των φιλοξενουμενων εγινε πολύ ευελικτο και η Βουλα ξεφυγε 45-52 με 3ποντο του καυτου Παπαδη!
Ο Τοπαλης που ηταν πολύ καλος μεχρι τοτε,εκνευριστηκε σε βηματα που του χρεωθηκαν και αντεδρασε εντονα για να δεχτει τεχνικη ποινη(4ο φαουλ) και να καθισει στον παγκο.
Η Βουλα δεν πτοηθηκε αφου με τον Αγγελοπουλο σε ημιαγρια κατασταση ειχε βρει τρελο ρυθμο.
Ο Μορφης μπηκε ξεκούραστος και ζεστος από τον παγκο και μαζι με τον Αγγελοπουλο ανεβασαν την διαφορα στο 46-57.
Ο Καματερος με ωραιο χουκ εγραψε το 48-59 και λιγο αργοτερα ο Μορφης με 3ποντο το 50-62.

Στην τελευταια περιοδο δεν αλλαξε η κατασταση με την δαφνη να δειχνει πνιγμενη στο αγχος της και τον Αγγελοπουλο να στηνει τρελο παρτυ αφιερώνοντας τα καλαθια του στους λιγοστούς εστω φιλους της Βουλας στην κερκιδα.
Τα δικα του 3ποντα εδωσαν στην διαφορα την μεγιστη τιμη.....62-76.
Ο Πρωτεας νικησε τελικα 69-79 χωρις να καλυψει το -14 του πρωτου αγωνα αλλα πολύ δυσκολα αυτό θα μετρησει αφου πλεον η Δαφνη βρισκεται σε δυσχερεσταστη θεση.

MVP ,ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΒΕΒΑΙΑ, Ο ΣΕΛΗΝΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ,σε μια παρασταση βγαλμενη από την περσινη χρονια στον Υμηττο!!!!!
Φοβεροι και τρομεροι ΠΑΠΑΔΗΣ-ΤΟΠΑΛΗΣ-ΜΠΑΛΑΣ-ΜΟΡΦΗΣ!!!!!!!!!!!
Απολαυστικο διδυμο ψηλων ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ-ΓΑΡΓΑΛΗΣ 77.gif !!!Χαιρεσαι να τα βλέπεις τα παλικαρια!!!!
Πολύ καλος και ο ΜΑΤΑΛΛΙΩΤΑΚΗΣ!!

Τραγικη ηττα για την Δαφνη που θα χρειαστεί πλεον υπερβασεις αν θελει να παλεψει για την σωτηρια.
Γκινης-Γεωργουτσος ηταν οι κορυφαιοι της ομαδας τους.

Αρκετος μπασκετικος κοσμος στο κλειστο του Χαιδαριου.Ξεχωρισε το φοβερο διδυμο Μελισσαρατου-Φιλιππακου του Παπαγου,μαζι με τον συμπαιχτη τους Αποστολιδη.

ΙΩΝΙΚΟΣ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ 101-72 (53-42)

ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΕ.........ΤΙ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!?!?!?!?

Προλαβα ολοκληρο το 2ο ημιχρονο.........
ΙΩΝΙΚΟΣ:Φ.Βασιλοπουλος-Μπατης-Καραμπουλας-Κανονιδης-Βουγιουκας
ΕΡΥΘΡΑΙΑ:Σκανδαλος-Καλλιανιωτης-Αντωνιου-Σταθοπουλος-Δελιος

Όπως ακουσα όταν μπηκα ο Τσαπας ειχε αποβληθεί στο 1ο ημιχρονο για εντονες διαμαρτυρίες στους ρεφ.

Στο πρωτο 5λεπτο της 3ης περιοδου η Ερυθραια με τον διαστημικο Σκανδαλο ηταν ιδιαιτερα ανταγωνιστικη(61-52).
Ο Φωτης Βασιλόπουλος εκνευρισμένος από το πετυχημενο μαρκαρισμα του δαιμονιου γκαρντ της Ερυθραιας,τον πεταξε αρκετες φορες εκτος φασης στο παρκε.Στην πιο εξωφθαλμη χρεωθηκε τελικα με αντιαθλητικο.

Η Ερυθραια ειχε εκτος αποστολης τον Γιαουρτογλου και από το 25' περιπου αρχισαν απανωτοι τραυματισμοι και βασικοι παιχτες αποχωρησαν.
Την αρχη εκανε ο Καλλιανιωτης που τα πηγαινε περιφημα στο μαρκαρισμα του Καραμπουλα.
Ακολουθησε ο Μακροπουλος και σοβαρότερος εδειξε του μεγαλου ατυχου Δερμιτζακη στην 4η περιοδο.

Ο κοουτς Χουχουλης αναπόφευκτα εριξε στο παρκε τους 4 πιτσιρικάδες της 12αδας.
Ο Κωνσταντινόπουλος μπηκε στο δευτερο 5λεπτο της γ περιοδου.Στεργιου-Τσικοπουλος που κερδισαν τις εντυπώσεις επαιξαν ολοκληρη την 4η περιοδο και ο Λεπουρης στην μιση.

Από τον Ιωνικο ζεστο χειροκρότημα εισεπραξε ο νεαρος Χατζηκυριακος(παιδας μου φανηκε) που πετυχε 4 ποντους μεσα σε εντονες επευφημιες.
Κορυφαιος των πρωτοπορων ο Κανονιδης,ενω απουσιαζε ο Παπαδόπουλος.

Αυτά τα λιγα για σημερα w00t.gif .........
freeman
Το γράφω τώρα που είναι ακόμη νωρίς.
H Ερυθραία προλαβαίνει μέχρι και να πέσει.
Είναι κατάντια που ο πιο σημαντικός παίκτης φαντάζει ο Σκάνδαλος.
gspara
QUOTE (freeman @ Feb 4 2018, 23:14 ) *
Το γράφω τώρα που είναι ακόμη νωρίς.
H Ερυθραία προλαβαίνει μέχρι και να πέσει.
Είναι κατάντια που ο πιο σημαντικός παίκτης φαντάζει ο Σκάνδαλος.

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω το σχολιο σου.
Η Ερυθραια με παρα πολύ μικρο μπατζετ,με 8 ανδρες+4 μικρους,κανει πορεια παραπανω από το ταβανι της.
Ο προπονητης της παντα στις δηλωσεις του τονιζει ότι στοχος είναι η παραμονή.
Κανεις δεν ειπε ότι ο Σκανδαλος είναι ο πιο σημαντικος.Το παλικαρι κανει πολύ καλη χρονια και σημερα ιδιαιτερα απέναντι σε τετοιο αντιπαλο και χωρις Γιαουρτογλου διπλα του,ηταν ο κορυφαιος της ομαδας του.
PetranG3
Το γραφω κι ας ειναι μετα απο νικη... Το ειχα πει στον γσπαρα που μας τιμησε με την παρουσια του στον Πλατωνα. Καλυτερα δεν θα μπορουσα να το γραψει ο Βαγγελης Τσαπας αλλα θα το γραψω κι εγω με τον δικο μου τροπο...

Εχοντας δει τον Ιωνικο, απο την ΕΣΚΑΝΑ μεχρι τη Β' Εθνικη απο το 2009, μπορω να πω οτι ο Χουχουλης και κατα συνεπεια η ομαδα του, ειναι απο τις πλεον αντιπαθεις, μετα και τα σημερινα που ελαβαν χωρα, ειδικα στο 1ο ημιχρονο...

Μιλαμε για γλιτσα...
Διαβαζεις τις δηλωσεις του την προηγουμενη του αγωνα που εξυψωνει τον Ιωνικο, του πλεκει οσο μπορει το εγκωμιο και την επομενη, 2 τρισαθλιοι διαιτητες, με πρωτομαστορα, τον καραμπουζουκλη τον Καλογεροπουλο, να μοιραζουν τις τεχνικες και τα αντιαθλητικα σαν να ειναι στραγαλια, κρατωντας με το ζορι τον Πανερυθραϊκο στο παιχνιδι...
Οχι κατι διαφορετικο απ οτι ειχε παει να γινει περσι... Περσι ειχαν γνωση οι φυλακες, το μηνυμα σταλθηκε στους γκρι, αν και το πραγμα πηγαινε αλλου, και το καρπουζι κοπηκε στη μεση..
Φετος, που εχουμε ομαδαρα, καθως ο τροχος γυρισε, οταν αποφασιζουμε να παιξουμε μπασκετ, δεν υπαρχει εμποδιο.. Γι αυτο και το 2ο ημιχρονο εγινε τυπικη διαδικασια με +30 τελικη διαφορα...

Αν καποιος θελει σωνει και ντε να κανει χαρουμενο τον φιλο του, μπορει αντι να κανει ροντεο ενα ολοκληρο παιχνιδι και να σηκωνει στο ποδι ενα γηπεδο, να πηγαινουν για ενα ποτο, εκει στα Β.Π. Να πανε στο 4711, στον Διονυση Σχοινα, να θυμηθουν και την αγρια νιοτη τους...

Τωρα τι δηλωνει για φανελες με αντιστοιχο βαρος και τι εννοει βαρος ο εν λογω, εκεινος ξερει...
Στα βορεια παντως, αν ρωτησεις καποιον τι εστι Πανερυθραϊκος, το πιθανοτερο ειναι να καταλαβει οτι μιλας για το γνωστο ψητοπωλειο με το ωραιο σουβλακι...

Και κατι ακομα... Εδω και χρονια, τοσο απο την επιτροπη μπασκετ, οσο και απο τη νυν διοικητικη αρχη γινονται πολλες προσπαθειες, επιτυχημενες κατ' εμε που εχουν να κανουν με τον κοσμο και τη συμπεριφορα εντος του κλειστου...
Το οτι ο κοσμος, ζει τα παιχνιδια σαν γιορτη, και μπορει να κατευναζεται ο θυμος επειδη κερδισε με 30π. μη σας κανει να τον περνατε για χαζο...
Καποια πραγματα, ειναι και στο DNA... Δεν χρειαζεται να μπει στην εξισωση, α λα παλαια... Ας το γνωριζουν καλα αυτο, τοσο οι γκρι που ερχονται να σφυριξουν, οσο και οι αλεπουδιαρηδες που "νομιζουν"...

Υγ1: Πολυ καλος οντως ο Σκανδαλος....Εχει βελτιωθει πραγματικα, τοσο κατα το περσινο περασμα του απο την ΚΑΠ, οσο και φετος... Οσο επαιξε σε εμας, πραγματικα αδικησε τον εαυτο του, σ' εκεινον τον Β' Γυρο... Αν συνεχισει ετσι, θεωρω οτι μπορει να σταθει και στην Α2...
Υγ2: Ναι, γσπαρα, στους παιδες παιζει..
Υγ3: Απ' οτι φαινεται, Διαγορας και Ιπποκρατης θα μονομαχησουν για τη 2η θεση στον ηλιο της Α2... Ορθως, πιστευω...απο τις ομαδες που εχω δει ως τωρα...
combo
QUOTE (Gkos @ Feb 4 2018, 13:59 ) *
Αναμενόμενα οι αποδόσεις ειναι μελετημένες.Αποδεκτο το 2αρι της Ελευσινας,με πολυ ζόρι θα έπαιρνα το 1,40 του Σορώτου(πολύ ζόρι) και το 1,40 του Κορωπίου αφου από το Παγκράτι απουσιάζει ο Χριστόπουλος.


Ερώτηση. Που παίζουμε στοίχημα Β Εθνική? "Παμεστοίχημα" του οπαπ ή κάποιο σαιτ τύπου bet365?
Gkos
Απαντηση : Δεν ρωταμε αυτα δημοσια.
Σε πολυ γνωστο διαφημισμενο σαιτ που χορηγει την μιση Ελλαδα πλεον και ειναι μπλε κοκκινο 🏀
combo
QUOTE (Gkos @ Feb 5 2018, 11:30 ) *
Απαντηση : Δεν ρωταμε αυτα δημοσια.
Σε πολυ γνωστο διαφημισμενο σαιτ που χορηγει την μιση Ελλαδα πλεον και ειναι μπλε κοκκινο 🏀

Θενκς ...
Basketstory
QUOTE (freeman @ Feb 4 2018, 23:14 ) *
Το γράφω τώρα που είναι ακόμη νωρίς.
H Ερυθραία προλαβαίνει μέχρι και να πέσει.
Είναι κατάντια που ο πιο σημαντικός παίκτης φαντάζει ο Σκάνδαλος.

Ακριβώς το αντίθετο. Η Ερυθραία έχει κανει υπέρβαση και κατα τη γνωμη μου ειναι επιτυχημενη που με χαμηλο μπατζετ δεν θα κινδυνεψει καν. Έργο Χουχουλή 100%.
freeman
QUOTE (Basketstory @ Feb 6 2018, 09:47 ) *
Ακριβώς το αντίθετο. Η Ερυθραία έχει κανει υπέρβαση και κατα τη γνωμη μου ειναι επιτυχημενη που με χαμηλο μπατζετ δεν θα κινδυνεψει καν. Έργο Χουχουλή 100%.

Κατάντια επίσης η αναπαραγωγή του γνωστού έργου.
Τερματίσω στην τριάδα? Ήρωας - Τερματίσω στην μέση? Υπέρβαση - Πέσω? Φταίει το μπάτζετ και δεν τρέχει τίποτα.
Με λίγα λόγια μονά ζυγά δικά μας.
Αργά ή γρήγορα επιστροφή στις ρίζες της Γ΄ΕΣΚΑ.
100% δικό του το έργο του παρόντος και του μέλλοντος.
Του παρελθόντος το έργο πολύ αμφιβάλλω.
Basketstory
QUOTE (freeman @ Feb 6 2018, 15:36 ) *
Κατάντια επίσης η αναπαραγωγή του γνωστού έργου.
Τερματίσω στην τριάδα? Ήρωας - Τερματίσω στην μέση? Υπέρβαση - Πέσω? Φταίει το μπάτζετ και δεν τρέχει τίποτα.
Με λίγα λόγια μονά ζυγά δικά μας.
Αργά ή γρήγορα επιστροφή στις ρίζες της Γ΄ΕΣΚΑ.
100% δικό του το έργο του παρόντος και του μέλλοντος.
Του παρελθόντος το έργο πολύ αμφιβάλλω.

Του παρελθόντος στην Ερυθραια δεν εχεις κατι να του προσάψεις, μόνον ανοδική πορεία έχει να παρουσιάσει.
Αν αναφερεσαι προσφατα στον Απόλλωνα, τους πήγε Β' εθνικη και μετα τους αφησε ξεκρεμαστους και εκτεθημένους, αυτο ειναι αληθεια, αλλά εδω μιλάμε για την Ερυθραια.
PetranG3
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. 1

ΚΗΦΙΣΙΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ 2

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
Εχει μπλεξε παρα πολυ, η Δαφνη. Εδρα και Ερυθραια, ειδικα αν παιξει και ο Γιαουρτογλου...

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΤΡΙΤΩΝ 1
Αλλοπροσαλη ομαδα η Βουλα. Ο Τριτων το θελει περισσοτερο. Θα παω ωστο με την εδρα..

ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΚΟΡΩΠΙ 1

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. 1
Σφιγγει ο κλοιος γυρω απο το Παγκρατι που μπλεκει για τα καλα. Αν και ο Διαγορας εχει καλυτερη ομαδα, θα παω με την εδρα..

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΕΦΑΟΖ 1
Τελειωσε η χρονια για το Ηρακλειο, ως προς το σκελος της ανοδου. Παρ' ολα αυτα, εντος εδρας, δυσκολα θα γνωρισει ηττες..

ΜΑΝΔΡΑ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1
Τοπικο ντερμπυ. Θα παω με την εδρα...

Υγ: 7/8 την προηγουμενη αγωνιστικη...Μας κουβαδιασε η Δαφνη...
gspara
ΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ-ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ 1
Κανει την προσπαθεια του ο Ικαρος με την επιστροφη Γοργονη να δινει στηριγμα στον Γραμματικο,αλλα εδώ δεν μπορει να περιμενει κατι θετικο από τον ισχυρο Ιπποκρατη.

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Δεν βρηκε την εκτος εδρας νικη που εψαχνε η Κηφισιά και τωρα είναι πολύ δυσκολα τα πραγματα.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
Κρισιμο παιχνιδι στην ρεβανς του συγκλονιστικου 1ου γυρου.Η λαβωμενη Ερυθραια εχει ηδη 3 ηττες στην εδρα της και δεν θελει να μεινει πισω από τις θεσεις των μπαραζ.Η Δαφνη πρεπει να βρει τα ψυχικα αποθεματα ώστε να κυνηγησει τις υπερβασεις που θα την ξαναβαλουν στο παιχνιδι της σωτηριας.Πιστευω θα γινει δυνατο παιχνιδι....

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2
Αμφιρροπο παιχνιδι,με ανεβασμενη ψυχολογια και οι δυο αντίπαλοι.Αν είναι πληρης ο Τριτωνας θα του δωσω οριακο προβαδισμα.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
Ντέρμπι σωτηριας.Με απουσιες στα τελευταια παιχνίδια και η Κορινθος,δεν θελει ηττα στην εδρα της από ανταγωνιστρια ομαδα.Το ανεβασμενο Κορωπι ψαχνει μια σημαντικη νικη εκτος εδρας και πιστευω θα παρει την ρεβανς.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ-ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ 2
Ανωτερος ο Διαγόρας,διπλο και μαλλον ευκολα.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ-ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
Απροβλεπτο το Ηρακλειο,πολλα σκαμπανεβάσματα.Λογικα θα κερδισει και θα νοιωσει πιο ανετα.

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ.-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
Αναμενεται μεγαλη μαχη στο τοπικο ντέρμπι.Η Μανδρα εμεινε πισω και εχει 2 παιχνίδια στην εδρα της για να ξαναμπει στο πανω γκρουπ.Η Ελευσινα εχει μπλεξει και τα περιθωρια εχουν στενεψει.Η Μανδρα ειχε νικησει με μεγαλη διαφορα στη Γουβα,αλλα τωρα πιστευω θα είναι κλειστο παιχνιδι.

gspara
https://www.youtube.com/watch?v=oHeNZ0eZ0Kw

Πρωτεας Βουλας-Τριτων από το sportshero.
Gkos
Καλησπερίζω.
Δεν μου αρέσει η αγωνιστική,δεν βλέπω καθαρά σημεία.

17η Αγωνιστική - 11/2/2018

ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ - ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ:1

Θα το πάρει ο φορμαρισμένος Ιπποκράτης.
Βέβαια με 1,08 δεν υπάρχει συζήτηση.

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ:2

Έμπλεξε άσχημα η ΑΕΝΚ μετά την οριακή ήττα στην Νέα Σμύρνη αλλά σε άλλα ματς θα πρέπει να ψάξει νίκες.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ :1

Έτσι όπως είναι η κατάσταση στην Δάφνη(θα διαβάσετε θαρρώ και κάτι άρθρα) και με την κατηφόρα και με τον τραυματισμό του Μιχόπουλου,θα είναι πολύ μεγάλη έκπληξη να καταφέρει κάτι στην Ερυθραια αν και βλέπω πως και οι γηπεδούχοι έχουν αρκετά προβλήματα.
Με 1,10 στον άσσο δεν υπάρχει λόγος συζήτησης.

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ:2

Χμ. Ύπουλο ματσάκι.
Ο Τρίτωνας αποδίδει καλύτερα μακριά από του Στρέφη και στο 2,50 είμαι οκ.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ:1

Έκανε τις νίκες του το Κορωπί,λογικά θα χάσει στην Κόρινθο,μα με 1,40 δεν υπάρχει ενδιαφέρον.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕ:2

Διπλό και μόνο διπλό βλέπω.
Θα ξαναλείψει και ο Χριστόπουλος για τους γηπεδούχους,θα λείψει και ο Μητσιαλος,το 1,22 ειναι οκ για παρολί,λογικα θα πληρώσει και το χάντικαπ.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ :1

Επιστροφη στην Κρητη για το Ηρακλειο,επικρατηση του βλεπω μα το 1,29 ειναι προς αποφυγή.

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ:1

Τοπικό ντέρμπι.
Τα ιδια ακριβώς με το από πανω.

Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδιά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.