Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
PetranG3
Πολλα συγχαρητηρια στην Κηφισια, για την εμφανιση της. Ψαροπουλος και Καμαριανος μπορουν να την παρουν στις πλατες τους και να τη σωσουν. Και ο Ντουζιδης απο κοντα...
Απο αυτο το λιγο που μπορεσα και ειδα σημερα.
Εχει κανει πολυ καλη δουλεια ο Λιογας. Αξιζει να μεινει στην κατηγορια...
Gkos
Απόλυτοοοοwink.gif
Πάντως πολλές ομάδες δυσκολεύτηκαν αρκετά(παρατριχα για πολύ μεγάλη νίκη το Παγκράτι)που δεν το περίμενα,αλλα η Τριτωναρα  που ήταν  αουτσαιντερ(αναρωτιέμαι γιατί) νικησε πολύ εύκολα smile.gif
Ολε ,Όλε !

gspara
ΜΑΝΔΡΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ 80-70 (29-19,43-38,57-54,80-70)

Με εξαιρεση το 1ο δεκαλεπτο που η Μανδρα σουταρε σε βαρελι,το υπολοιπο διαστημα παρακολουθήσαμε ένα απολαυστικο και αντρικιο ντέρμπι με τις 2 ομαδες να καταθετουν ψυχη!!!!Νικητρια η Μανδρα που βρηκε περισσοτερες λυσεις σε κρίσιμα σημεια και κυριως μιλησε η τεραστια προσωπικοτητα του Νικου Ψυλεα!!!

ΜΑΝΔΡΑ:ΓΕΩΡΓΟΠΑΠΑΔΑΚΟΣ-ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΣ-ΨΥΛΕΑΣ-ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΣ-ΓΚΑΙΤΑΣΟΒ
ΕΛΕΥΣΙΝΑ:ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ-ΗΛΙΑΔΗΣ-ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΑΝΤΖΙΩΡΗΣ-ΤΖΙΑΛΛΑΣ

Όπως δειχνει το επιμέρους σκορ,στο 1ο δεκαλεπτο γεννουσαν και τα κοκκορια της Μανδρας που ξεκινησε με τον Τζιβελεκα στον παγκο και τον Παπαπετρο στο μαρκαρισμα του Αβραμιδη.
Τα γρηγορα όμως 2 φαουλ του Ηλιαδη αλλαξαν νωρις τα κοζια με την παραλληλη εισοδο Κελαιδη-Τζιβελεκα.

Ο απολυτα καυτος Καραμπατσος εγραψε με 3ποντο το 14-4 αναγκαζοντας τον Τσαουσιδη σε εσπευμενο ταιμ-αουτ.
Ο Νικολακόπουλος ηταν μοναδικη οαση σε αυτό το δεκαλεπτο και εδωσε λυσεις για το 16-12.
Γκαιτασοβ-Καραμπατσος όμως εκαναν θραυση επιθετικα και η Μανδρα εκτοξευσε την διαφορα στο 29-17.

Η Ελευσινα μπηκε βελτιωμενη αμυντικα στην 2η περιοδο με τον Τσαουσιδη να επιλεγει τα αγαπημενα του χαμηλα σχηματα και κυριως τον Μαντζιωρη στο 5.
Ο Νικολακοπουλος συνεχισε ασταμάτητος επιθετικα και οι φιλοξενούμενοι αρχισαν να ροκανιζουν την διαφορα
Τελικα με 2 συνεχομενες ομορφες ασιστ παρε-βαλε του Ζουμπου στον Τζιαλλα η Ελευσινα προηγηθηκε για μοναδικη όμως φορα στο παιχνιδι με 35-36!

Η Μανδρα αντεδρασε ψυχραιμα και με 3ποντα των Καραμπατσου-Γκαιτασοβ ξαναπηρε κεφαλι...43-36.

Το 2ο ημιχρονο ξεκινησε με ένα νευρικο και αστοχο 3λεπτο εκατέρωθεν.Ο Αβραμίδης εγραψε μεν το 44-41 με γκολ-φαουλ αλλα η Μανδρα με ένα ακομη ξέσπασμα από το το σουπερ διδυμο Καραμπατσου-Γκαι,ξεφυγε 51-43 στο 26'.

Μετα το ταιμ-αουτ ο Τσαουσίδης επαιξε γερο χαρτι καθως αποφασισε να ρισκαρει με απολυτο small-ball και 5αδα κομαντο....Κελαΐδης-Ζουμπος-Ηλιαδης-Νικολακοπουλος-Δουκας.
Μπορει αρχικα η Μανδρα με αιχμη τον Ψυλεα να ξεφυγε 55-45 αλλα το κολλεγιακο αυτό σχημα εφερε δραστικα αποτελέσματα.
Το εντυπωσιακο 4ποντο του Ζουμπου και το 3ποντο του Κελαιδη μειωσαν σε 55-54 πριν κλεισει την περιοδο 57-54 ο Βαφιας.

Τα πρωτα 2 λεπτα της τελευταιας περιοδου εκριναν ουσιαστικα το παιχνιδι αφου η Μανδρα με καταιγισμο 3ποντων (Ψυλεας 2-Γεωργοπαπαδακος 1) εκτοξευσαν την διαφορα στο 66-54.

Η Ελευσινα βεβαια δεν κατεθεσε τα οπλα και με τον ψυχωμενο Ζουμπο να πετυχαινει παλικαρίσιους ποντους ξαναμειωσε 66-63 στο 35'.
Το τεραστιο 3ποντο όμως του Τζιβελεκα τους εκοψε τα ποδια σε αυτό το σημειο....69-63.
Η Μανδρα ξαναπηρε ψυχολογια και παρα καποιες προσπάθειες του Αβραμιδη ανεβασε οριστικα την διαφορα σε ασφαλη επίπεδα(77-67) και εφτασε σε μια πολύ σημαντικη νικη.

Μαγικη 3αδα για την Μανδρα Καραμπατσος-Γκαιτασοβ-Ψυλεας.Πολυ καλος ο Γεωργοπαπαδακος,καθοριστικος στο φιναλε ο Τζιβελεκας.Ο Κουσουλας αγωνιστηκε ελαχιστα στο 1ο ημιχρονο(εβαλε 1 τριποντο),υποθετω θα ενοιωσε ενοχλήσεις στην γαμπα.
Από την Ελευσινα κορυφαιοι Νικολακόπουλος-Ζουμπος,ενω παλεψαν και οι Αβραμίδης-Κελαΐδης.Δεν αγωνιστηκε ουτε τωρα ο Φωτοπουλος.
Gkos
Γεωργουτσος μαλλον χιαστό απότι ενημερώθηκα.
Περαστικά του . . .Διαλύθηκε η Δάφνη. . .
gspara
Παρακολουθήσαμε και το βιντεο του αγωνα Πρωτεα-Τριτωνα ώστε να καλυψουμε οποια κενα εχουν απομεινει laugh.gif icon_drunk.gif

Πολύ καλο κοουτσαρισμα ο Μιχελακος,βραχυκυκλωσε με αμυνες ζωνης την Βουλα.Αισθητα ανωτερος ποιοτικα ο Τριτωνας.Η 4αδα Γκαβανοπουλου-Τασοπουλου-Ντιμπ-Κουτουλα ηταν να την πιεις στο ποτηρι!!
Ο κοουτς εδωσε το μεγαλυτερο βαρος στο μαρκαρισμα του Μορφη και οι τουρμποκινητοι νεαροι Καλαντζής-Ευστρατιου αριστευσαν.

Ο ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ θεωρω αξιζει το MVP της αναμετρησης 41.gif !!!
Αν μαλιστα βαριεται καποιος να δει ολοκληρο το παιχνιδι αξιζει να βαλει το σημειο στο 3'50'' πριν την ληξη της 3ης περιοδου.Ο Κουτουλας ευστοχει σε 3ποντο και καπακι ο Καλαντζής κλεβει στην επαναφορά,γραφει το 41-50 και ....τετελεσται.
Με επιστροφη Καραδολαμη-Βερτουδου ο Τριτωνας είναι μεσα στο κολπο της ανοδου.

Από την Βουλα αφαντοι ολοι οι μεγαλοι πρωταγωνιστες του μεγαλου διπλου της προηγουμενης αγωνιστικης στην Δαφνη.Επεστρεψε αν και ανέτοιμος ο Αυγενικος.
PetranG3
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 1
Δυσκολο παιχνιδι. Σε πολυ καλη φορμα οι φιλοξενουμενοι, πρεπει να ειμαστε σοβαροι για να μην εχουμε καρδιοχτυπια...

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 1
Σε κακη κατασταση οι γηπεδουχοι, απ την αλλη η Κηφισια εχει αγωνιστικη ταυτοτητα και θεωρω οτι δεν θα κινδυνεψει ως προς την αποφυγη του υποβιβασμου. Ωστοσο, οι γηπεδουχοι παιζουν ενα απο τα τελευταια τους χαρτια και θεωρω οτι στο τελος θα κερδισουν κι ας εχουν προβληματα τραυματισμων..

ΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1
Δυσκολο ματς. Οριακα ασσος λογω εδρας..

ΚΟΡΩΠΙ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 1
Στον Α' Γυρο, εχασαν στις λεπτομερειες. Τωρα καιγονται για τη νικη και ειναι απο τα ματς που εχουν σημαδεψει για να παρουν, προκειμενου να σωθουν. Νομιζω πως μπορουν..

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 1
Με ασσο του Ιωνικου, περνανε μονοι 2οι στο πρωταθλημα..

ΕΦΑΟΖ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
Εχει μπλεξει το Παγκρατι. Μεσα στου Ζωγραφου, δυσκολα καποιος να κερδισει τον Φιλαθλητικο. Συγκεκριμενη η συνταγη απλα για να σωνεσαι, καθε χρονο, και ξερουν πως να κινηθουν στου Ζωγραφου. Οποτε ασσος..

ΜΑΝΔΡΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
Εκτος στοχων πια το Ηρακλειο και μακρια της Κρητης, δυσκολα θα αποσπασει κατι θετικο..

ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1
Τελευταιες ζαριες του Ικαρου. Η Ελευσινα αν χασει, ξερει οτι μπλεκει πολυ..
gspara
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (13:00) 1
Δυσκολη αποστολή για τον Ιωνικο που θα το πληρωσει αν εμφανιστεί χαλαρος.Ο ισχυρος Ιπποκράτης με επιστροφη Κουμπουρα,ερχεται χωρις αγχος να κυνηγησει την υπερβαση που θα τον ισχυροποιησει στο κυνηγι της 2ης θεσης.Ματσαρα στον 1ο γυρο με την επικη ανατροπη Ιπποκρατη που επεστρεψε από το -20 και παραλιγο να κλεψει τη νικη.Να δουμε τωρα.....

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Χωρις Γεωργουτσο-Μιχοπουλο δυσκολευει ακομα περισσοτερο το εργο της Δαφνης.Εχει όμως λυσεις από τον παγκο για να πετυχει μια σημαντικη βαθμολογικη και ψυχολογικη νικη.Αν κανει το 2-0 με την Κηφισιά,ξαναμπαινει γερα στο κολπο.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Ισως το πιο αμφιρροπο της αγωνιστικης.Ιδιο ρεκόρ για τις 2 ομαδες που παιζουν ωραιο μπάσκετ και ανηκουν στο γκρουπ της πρωτης 5αδας.Σημαντικο ρολο θα παιξουν οι απουσιες (Καραδολαμης-Δερμιτζακης) και η αγωνιστικη ετοιμότητα οσων επεστρεψαν.Ο Τριτωνας ειχε νικησει στον 1ο γυρο αλλα από τοτε εχουν αλλαξει πολλα.Πιστευω θα γινει πολύ κλειστο παιχνιδι,ανοιχτο σε κάθε αποτέλεσμα...

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 1
Σιγουρα πιο γεματη η Βουλα,αλλα το Κορωπι καίγεται και δειχνει ότι θα στηριχτεί στην εδρα του.

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ-ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 1
Δεν είναι ωρα για γκέλες στον Διαγορα.Αφου αποδρασε οριακα από το Μετς,θελει τη νικη απέναντι στην αξιεπαινη Κορινθο που μπορει να τον φερει στην προνομιουχο 2η θεση ανοδου.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 2
Κρισιμο παιχνιδι σωτηριας.Το Παγκρατι θελει ρεβανς για την βαρια ηττα του 1ου γυρου.Αν εχει Χριστοπουλο μπορει να επαναλαβει τη νικη κυπελλου.

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ.-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
Φωτια επιθετικα η Μανδρα,θελει να παραμεινει σε τροχια 5αδας μεχρι την επιστροφη Μουστοπουλου.

ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ 2
Οσο μαχητικος και να είναι ο Ικαρος,η Ελευσινα είναι ανωτερη και πιστευω θα περασει ευκολα.
fedia
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 1
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 2
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ-ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 1
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 1
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ.-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ 2
Gkos
Με ανυψωμένη ψυχολογία από την προηγούμενη αγωνιστική και βιαστικά αφού ο Ιωνικός μόλις αρχισε πάμε στα προγνωστικα της 18ης αγωνιστικής !

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ:1

Φορμαρισμενος ο Ιπποκράτης,αλλα θα χάσει.
Το 1,10 τελείως τυπικό.

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ:1

Όσο συνεχίζουν να χάνουν οι από πάνω, παραμένει ζωντανή η Δάφνη αν και έχει να κάνει νίκη από το 2017 . . .
Στον τραυματισμό του Μιχόπουλου ήρθε να προστεθεί και ο τραυματισμός του Γεωργούτσου(που τελικά ευτυχώς δεν είναι χιαστός) αλλά επέστρεψε ο Κουφόπουλος που απουσίαζε καιρό.
Η ΑΕΝΚ δυσκόλεψε πολυ τον Ιωνικό μα μακριά από Αδαμες χάνει πολλή δύναμη. . .
Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω,έστω αυτό να πάρει η Δαφνη και να διπλώσει νίκες παραμένει ζωντανή,θα πω ασσο γιατι ασσο θελω wink.gif
(Πάντως 1,22 σε ομαδα που εχει ξεχάσει πότε νίκησε τελευταία φορά και εχει και απουσίες δεν το παίζει ουτε φυλακισμενος.
Παιζει το 3,75 ,και 20αρα να φάει νιώθει καλά )

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ:1

Άσσο βλέπω,έστω και οριακά.
1,50 βλέπω ,ευχαριστώ και αλλάζω πεζοδρόμιο.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ:1

Το Κορωπί κατάφερε να ξανακάνει κάστρο το Παπασιδέρειο και έτσι θα πορευτεί θαρρώ ως το τέλος.
1,40 οριακότατα αποδεκτό για κανα παρολί.

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕ - ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ:1

Εχει μάθει να κερδίζει ο Διαγόρας ακόμα και όταν δεν παίζει καλά.
Το 1,10 ομως οκ ανύπαρκτο.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ:1

Ακόμα θυμάμαι το διπλό του κυπέλλου (που ήμουνα και μέσα) ,τοπικό ντέρμπι ,αμφότερες καιγονται,Παγκράτι χάνει μεν,παλευει παντου δε,επιστρεφουν Γιαννικος και Χριστόπουλος,σιγουρα το εχει σημειωμενο ο Κουστένης αυτό.
1,30 ο ΕΦΑΟΖ,πολυ οριακό.

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ:1

Χωρις στόχους πλεον το Ηράκλειο,μα ντάξει 1,40 στην Μανδρα δεν ξετρελάθηκα κιόλας. . .

ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ:Χ

Τα ίδια με Χαιδάρι,τελικός,αφού ο χαμένος χάνεται και δω . . .
50-50 καπου βλεπω,οριακα Ικαρος δινεται φαβορι . . .
Παράταση θα δώσω που έχω και σουξέ.

(Για όποιον δεν το κατάλαβε,δεν επαιξα τίποτα .Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδιά ! )
Gkos
Τσαμπα την χάσαμε τημ παράταση στην Νεα Σμυρνη 😂😂 Αλλα είχε 2 παρατάσεις η μέρα !
Παντως σαν προσεγγιση στις αναμετρησεις πηγαμε πολυ καλα ,ειμαι περηφανος !
Αν κανεις πηγε πουθενα ας γραψει τιποτα ,μην περιμενετε gspara ειναι σε family trip !
PetranG3
QUOTE(Gkos @ Feb 17 2018, 23:32 ) *
Τσαμπα την χάσαμε τημ παράταση στην Νεα Σμυρνη 😂😂 Αλλα είχε 2 παρατάσεις η μέρα !
Παντως σαν προσεγγιση στις αναμετρησεις πηγαμε πολυ καλα ,ειμαι περηφανος !
Αν κανεις πηγε πουθενα ας γραψει τιποτα ,μην περιμενετε gspara ειναι σε family trip !



7/8 φιλε μου... Μας την εκανε το Παγκρατι.

Απο τις καλυτερες ομαδες που αντιμετωπισαμε φετος, ο Ιπποκρατης και δικαια βρισκεται εκει που βρισκεται. Μακαρι να ανεβει γιατι το αξιζει... κι ας ειναι εξοδο για ολες τις ομαδες που θα κληθουν να πανε στην ακριτικη αλλα ομορφη Κω..
Gkos
QUOTE (PetranG3 @ Feb 17 2018, 22:59 ) *
7/8 φιλε μου... Μας την εκανε το Παγκρατι.


Δεν θέλω να ευλογήσω τα γένια μου(που δεν έχω κιόλας),μα το Παγκράτι το είχα φωτογραφίσει ξεκάθαρα για μπόμπα.
Όπως και την Δάφνη που την έδωσα άσσο λόγω συμπάθειας,αλλά εξήγησα πόσο ντέρμπι είναι.
Ήθελα δεν ήθελα,τα ευλόγησα.

QUOTE (PetranG3 @ Feb 17 2018, 22:59 ) *
Απο τις καλυτερες ομαδες που αντιμετωπισαμε φετος, ο Ιπποκρατης και δικαια βρισκεται εκει που βρισκεται. Μακαρι να ανεβει γιατι το αξιζει... κι ας ειναι εξοδο για ολες τις ομαδες που θα κληθουν να πανε στην ακριτικη αλλα ομορφη Κω..


Τα ίδια δεν έλεγες και για ΑΕΝΚ προχτές βρε ; wink.gif wink.gif wink.gif

P.s.
Margiou που χάθηκες καρδιά μου ;

P.s.2.
Αν δεν πήγαινα στην εύκολη λύση του Ψυχικού,είχα σημειώσει Χαιδάρι,Νέα Σμύρνη,Στρέφη και Ζωγράφου(με αυτή την σειρά) . ^.^. !
Ευτυχώς και στο Ψυχικό είχαμε ντέρμπι !
PetranG3
QUOTE(Gkos @ Feb 18 2018, 04:37 ) *
Δεν θέλω να ευλογήσω τα γένια μου(που δεν έχω κιόλας),μα το Παγκράτι το είχα φωτογραφίσει ξεκάθαρα για μπόμπα.
Όπως και την Δάφνη που την έδωσα άσσο λόγω συμπάθειας,αλλά εξήγησα πόσο ντέρμπι είναι.
Ήθελα δεν ήθελα,τα ευλόγησα.



Τα ίδια δεν έλεγες και για ΑΕΝΚ προχτές βρε ; wink.gif wink.gif wink.gif

P.s.
Margiou που χάθηκες καρδιά μου ;

P.s.2.
Αν δεν πήγαινα στην εύκολη λύση του Ψυχικού,είχα σημειώσει Χαιδάρι,Νέα Σμύρνη,Στρέφη και Ζωγράφου(με αυτή την σειρά) . ^.^. !
Ευτυχώς και στο Ψυχικό είχαμε ντέρμπι !




Ναι, αλλα διαφορετικοι στοχοι για Ιπποκρατη και ΑΕΝΚ. Μακαρι γιατι το αξιζουν να επιτυχουν οτι εχουν στοχευσει..
Gkos
http://basketa.gr/παρελθόν-από-...κό-ο-τσα/

Παει και ο Τσαουσίδης,ο μακροβιότερος προπoνητής της Β εθνικης . . .


Ε πόσο να αντεξει και αυτός μετα τα χτεσινα. . . ;

Για όποιον δεν ξέρει,η Ελευσίνα νικουσε 15 ποντους κοντά 6 λεπτα πριν την λήξη !
basketalcoholic
QUOTE (Gkos @ Feb 18 2018, 23:02 ) *
http://basketa.gr/παρελθόν-από-...κό-ο-τσα/

Παει και ο Τσαουσίδης,ο μακροβιότερος προπoνητής της Β εθνικης . . .


Ε πόσο να αντεξει και αυτός μετα τα χτεσινα. . . ;

Για όποιον δεν ξέρει,η Ελευσίνα νικουσε 15 ποντους κοντά 6 λεπτα πριν την λήξη !



15 πόντους κι έχασε?!!!
Πως ακριβώς έγινε αυτό? Ήσουν στο γήπεδο?
gspara
QUOTE (Gkos @ Feb 18 2018, 23:02 ) *
http://basketa.gr/παρελθόν-από-...κό-ο-τσα/

Παει και ο Τσαουσίδης,ο μακροβιότερος προπoνητής της Β εθνικης . . .


Ε πόσο να αντεξει και αυτός μετα τα χτεσινα. . . ;

Για όποιον δεν ξέρει,η Ελευσίνα νικουσε 15 ποντους κοντά 6 λεπτα πριν την λήξη !

Tο μοναδικο που εχασα (κλασσικα) ηταν η αυτοκτονια της Ελευσινας.
Στο 49-64 που λες μιλησε ο Γοργοναρος αλλα και ο Σπυροπουλος με μεγαλα τριποντα!!
Gkos
QUOTE (basketalcoholic @ Feb 18 2018, 23:30 ) *
15 πόντους κι έχασε?!!!
Πως ακριβώς έγινε αυτό? Ήσουν στο γήπεδο?




Όχι,μα απότι εμαθα μόλις έβαλε κατι τριπ ο Ικαρος και πλησιασε χάσανε την ψυχραιμία τους. . .
Μιλαμε για επική αυτοκτονία.
Και οπως σωστα ειπε ο Θοδωρης ,κομβικός Διογένης  Γοργόνης μόλις επέστρεψε στην ενεργό δράση !


Υπάρχει και το βιντεάκι

 https://www.youtube.com/watch?v=u1VVWj6KOok


Ακούγονται ήδη διάφορα ονόματα ,θα δουμε.
PetranG3
QUOTE(basketalcoholic @ Feb 19 2018, 00:30 ) *
15 πόντους κι έχασε?!!!
Πως ακριβώς έγινε αυτό? Ήσουν στο γήπεδο?



Υπαρχει και χειροτερο...
10π., 1.40' πριν το τελος... Στην Ελευσινα ηταν...Μονο που τοτε η Ελευσινα εκανε την ανατροπη ή καλυτερα ο Οικονομου μας αποδεικνυε πως γινονται κι αυτα στο μπασκετ, σε επιπεδο Β' Εθνικης...
basketalcoholic
QUOTE (PetranG3 @ Feb 19 2018, 11:25 ) *
Υπαρχει και χειροτερο...
10π., 1.40' πριν το τελος... Στην Ελευσινα ηταν...Μονο που τοτε η Ελευσινα εκανε την ανατροπη ή καλυτερα ο Οικονομου μας αποδεικνυε πως γινονται κι αυτα στο μπασκετ, σε επιπεδο Β' Εθνικης...



Καλημέρα
Η εκπληξη μου δεν ήταν στο αν γίνονται ή δεν γίνονται τέτοιες ανατροπές αλλά στο ότι μία ομάδα που θεωρητικά τουλάχιστον (βάση ρόστερ) είναι ανώτερη και μάλιστα κέρδιζε και 49-64 στα τελευταία 6,30min. Μάλιστα είδα μετά και το βίντεο του 4ου δεκ. από το λινκ που μας ανέβασε ο φίλος μας και διαπιστωσα την προπονητική ανυπαρξία . Καμιά "επέμβαση" στα του αγώνα (άμυνα κι επίθεση) και ενώ γίνεται αντιληπτό κι από το βίντεο ακόμα ότι πλησιάζει η ήττα , εντελώς ανίκανος ο προπονητής να αλλάξει δεδομένα και καταστάσεις! Κρίμα!
Gkos
Ο Χούμπαυλης στην Ελευσίνα.
Μάλιστα μάλιστα.
basketalcoholic
QUOTE (Gkos @ Feb 19 2018, 15:00 ) *
Ο Χούμπαυλης στην Ελευσίνα.
Μάλιστα μάλιστα.



Gkos
Πως σου φαίνεται αυτή η επιλογή και η εξέλιξη ?
Gkos
Ε,θα μπορούσε κατι καλύτερο ισως(πότε ήταν η τελευταια επιτυχημένη προπ προσπάθεια του Χούμπαυλη; ) αλλα τέτοια ώρα ,τέτοια λόγια. . .
Τελικός των τελικών ρε Ηράκλειο !
basketalcoholic
QUOTE (Gkos @ Feb 19 2018, 21:41 ) *
Ε,θα μπορούσε κατι καλύτερο ισως(πότε ήταν η τελευταια επιτυχημένη προπ προσπάθεια του Χούμπαυλη; ) αλλα τέτοια ώρα ,τέτοια λόγια. . .
Τελικός των τελικών ρε Ηράκλειο !



...γιατί εγώ έχω την εντύπωση ότι κατά αρχήν δεν είναι προπονητής?! Τον μάνατζερ είχε κάνει παλιότερα και στην Ελευσίνια αλλά και στο Περιστέρι. Επίσης γνωστό στον χώρο ότι είναι και μάνατζερ παιχτών σε γραφείο και με συνεργάτη που εκπροσωπεί τον Παπαγιαννη. Είναι γνωστό σε όλους, ονόματα να μην λέμε, και φυσικα δεν το αναφέρω ως κάτι κακό! Απλά το αναφέρω ως ενα στοιχείο ότι είναι μάνατζερ (διοικητικός ας το πούμε πιο ευγενικά) παρά προπονητής. Άσε που δεν ξέρουμε αν πληρεί και τις τυπικές προϋποθέσεις (κατέχει δίπλωμα και ταυτότητα προπονητή? ).
Τέλος πάντων εμάς δεν μας πέφτει λόγος. Η Ελευσινα αποφασίζει. Απλά ακόμη δεν μπορώ να δεχτώ πως χάσανε τον αγώνα με τον Ικαρο ενώ φάνηκε να έρχεται νομοτελειακά η ήττα στα τελευταία λεπτά. Ρητορικό το ερωτημα-απορια μου επειδή από το βίντεο τελικά που είδα και ανεφερα παραπάνω διαπίστωσαν αρκετά τεχνικά λάθη και πολλές παραλείψεις λεπτομέρειες στα όρια του "εγκλήματος".

Υγ τα γράφω καλοπροαίρετα γιατι τέτοιες ομάδες και με τέτοιους ανθρώπους όπως οι της Ελευσινας κοσμούν τα γήπεδα μας και ως άνθρωπος του μπάσκετ θέλω να βρίσκονται σε καλό επίπεδο!




gspara
Ο Νασος ουσιαστικα είναι πολύ φρέσκος, στα βρεφικα του χεντκοουτσικα βηματα,επομενως είναι λιγάκι δυσκολο να βγαλουμε συμπερασματα.
Στο ΓΣΠ που τον θυμαμαι,εχει το προσον να ''μιλαει'' στους παιχτες του,να τους ντοπαρει και να τους ''πειθει'' να παιζουν και για παρτη του!!Όπως εχω γραψει και παλιοτερα Καλαμπακιζει smile.gif

Από κει και περα το θεμα με την Ελευσινα το εχω αναφερει κατά κορον την φετινη χρονια,οπως το βλεπω εγω από την δικη μου οπτικη γωνια.
Τοσα χρονια εχει μαθει να στηνεται η ομαδα γυρω από τους Αβραμιδη-Μαντζιωρη.Ο πρωτος δειχνει μαλλον ασταθης φετος και δειχνει να μην εχει ξεπερασει πλήρως τον τραυματισμο που τον κρατησε εκτος αρκετο διαστημα στο ξεκίνημα,ενω ο δευτερος πιο βαρυς πλεον και χωρις μπακαπ δεν μπορει να σηκωσει την θεση του 2ου ψηλου.

Η Ελευσινα εκανε ποιοτικες προσθηκες και πολύ δικαια δημιουργηθηκαν προσδοκίες για υψηλους στοχους.Δεν εχει όμως την απαιτουμενη ισορροπια,με βαρυφορτωμενη περιφερεια και μια δυσαναλογη ποσοτικα γραμμη ψηλων που δειχνει δυσαρεστημενη ή και σαστισμενη από τα αχαρα μπες-βγες.Ο κοουτς Τσαουσίδης για να χωρεσει/ικανοποιησει τους δυνατούς γκαρντ που διαθετει υιοθετουσε ολο και περισσοτερο χαμηλα σχηματα που αιφνιδιαζαν καποιες φορες φορες αλλα δεν ηταν και για χορταση.
Ο ρολος του νεου κοουτς θα είναι επομένως να βρει λυση στην κατανομή των ρολων και να ανακατεψει με τον δικο του τροπο την τραπουλα.
Γουσταρει τα νεα παιδια και μπορει να παρει το καλυτερο από την γραμμη πυρος Κελαιδη-Νικολακοπουλο-Ζουμπο,ενω Δουκας-Ηλιαδης ετσι κι αλλιως είναι παιδια που τα χαρακτηριζει η ομαδικοτητα και εχουν αποδεχθεί τον ρολο της βρωμικης δουλειας.

Όπως λεει και ο Gkos το ματς με το Ηρακλειο είναι τελικος.....
basketalcoholic
QUOTE (gspara @ Feb 19 2018, 22:21 ) *
Ο Νασος ουσιαστικα είναι πολύ φρέσκος, στα βρεφικα του χεντκοουτσικα βηματα,επομενως είναι λιγάκι δυσκολο να βγαλουμε συμπερασματα.
Στο ΓΣΠ που τον θυμαμαι,εχει το προσον να ''μιλαει'' στους παιχτες του,να τους ντοπαρει και να τους ''πειθει'' να παιζουν και για παρτη του!!Όπως εχω γραψει και παλιοτερα Καλαμπακιζει smile.gif

Από κει και περα το θεμα με την Ελευσινα το εχω αναφερει κατά κορον την φετινη χρονια,οπως το βλεπω εγω από την δικη μου οπτικη γωνια.
Τοσα χρονια εχει μαθει να στηνεται η ομαδα γυρω από τους Αβραμιδη-Μαντζιωρη.Ο πρωτος δειχνει μαλλον ασταθης φετος και δειχνει να μην εχει ξεπερασει πλήρως τον τραυματισμο που τον κρατησε εκτος αρκετο διαστημα στο ξεκίνημα,ενω ο δευτερος πιο βαρυς πλεον και χωρις μπακαπ δεν μπορει να σηκωσει την θεση του 2ου ψηλου.

Η Ελευσινα εκανε ποιοτικες προσθηκες και πολύ δικαια δημιουργηθηκαν προσδοκίες για υψηλους στοχους.Δεν εχει όμως την απαιτουμενη ισορροπια,με βαρυφορτωμενη περιφερεια και μια δυσαναλογη ποσοτικα γραμμη ψηλων που δειχνει δυσαρεστημενη ή και σαστισμενη από τα αχαρα μπες-βγες.Ο κοουτς Τσαουσίδης για να χωρεσει/ικανοποιησει τους δυνατούς γκαρντ που διαθετει υιοθετουσε ολο και περισσοτερο χαμηλα σχηματα που αιφνιδιαζαν καποιες φορες φορες αλλα δεν ηταν και για χορταση.
Ο ρολος του νεου κοουτς θα είναι επομένως να βρει λυση στην κατανομή των ρολων και να ανακατεψει με τον δικο του τροπο την τραπουλα.
Γουσταρει τα νεα παιδια και μπορει να παρει το καλυτερο από την γραμμη πυρος Κελαιδη-Νικολακοπουλο-Ζουμπο,ενω Δουκας-Ηλιαδης ετσι κι αλλιως είναι παιδια που τα χαρακτηριζει η ομαδικοτητα και εχουν αποδεχθεί τον ρολο της βρωμικης δουλειας.

Όπως λεει και ο Gkos το ματς με το Ηρακλειο είναι τελικος.....



Πολύ σωστά όλα αυτά , και ακούγονται και είναι!
Υπάρχει όμως ένα μεγάλο αλλά !!!
Δεν αρκούν για μία σειρά αγώνων (υπολείπονται 12 αν δεν κάνω λάθος) . Τον να "μιλήσει" στην ψυχολογία των αθλητών είναι κάτι προσωρινό και παροδικό αν δεν μπορεί να υποστηριχτεί σε βάθος χρόνου από τεχνογνωσία , τεχνικές ικανότητες, προπονητικές (στη διάρκεια μιας προπόνησης) αλλά και καθοδήγηση - coaching την ώρα του αγώνα! Και στην Β εθνικη όλα αυτά είναι απαραίτητα σε αυτήν την κατηγορία! Συν ότι το παιχνίδι που ακολουθεί δεν είναι εύκολο , ούτε ο Μακαρίτης τυχαίος σε αυτές τις κατηγορίες. Μάλιστα κατά σύμπτωση ήμουν παρών στον 1ο γύρο στον αγώνα Παγκράτι - Ηρακλειο όπου το Ηρακλειο ενώ έχανε πήρε τον αγώνα στο τέλος και κυρίως λόγω προπονητικων κινήσεων από τον πάγκο που δεν "απαντήθηκαν" από τον τότε προπονητη που θα είναι πάλι ο ίδιος.
Καλή συνέχεια!


QUOTE (basketalcoholic @ Feb 19 2018, 22:36 ) *
Πολύ σωστά όλα αυτά , και ακούγονται και είναι!
Υπάρχει όμως ένα μεγάλο αλλά !!!
Δεν αρκούν για μία σειρά αγώνων (υπολείπονται 12 αν δεν κάνω λάθος) . Τον να "μιλήσει" στην ψυχολογία των αθλητών είναι κάτι προσωρινό και παροδικό αν δεν μπορεί να υποστηριχτεί σε βάθος χρόνου από τεχνογνωσία , τεχνικές ικανότητες, προπονητικές (στη διάρκεια μιας προπόνησης) αλλά και καθοδήγηση - coaching την ώρα του αγώνα! Και στην Β εθνικη όλα αυτά είναι απαραίτητα σε αυτήν την κατηγορία! Συν ότι το παιχνίδι που ακολουθεί δεν είναι εύκολο , ούτε ο Μακρακης τυχαίος σε αυτές τις κατηγορίες. Μάλιστα κατά σύμπτωση ήμουν παρών στον 1ο γύρο στον αγώνα Παγκράτι - Ηρακλειο όπου το Ηρακλειο ενώ έχανε πήρε τον αγώνα στο τέλος και κυρίως λόγω προπονητικων κινήσεων από τον πάγκο που δεν "απαντήθηκαν" από τον τότε προπονητη που θα είναι πάλι ο ίδιος.
Καλή συνέχεια!




*** Συγγνώμη αλλά ο Δαίμονας του Πληκτρολογίου τον Μακράκη τον έκανε Μακαρίτη !!! smiley.gif
gspara
QUOTE (basketalcoholic @ Feb 19 2018, 22:41 ) *
Πολύ σωστά όλα αυτά , και ακούγονται και είναι!
Υπάρχει όμως ένα μεγάλο αλλά !!!
Δεν αρκούν για μία σειρά αγώνων (υπολείπονται 12 αν δεν κάνω λάθος) . Τον να "μιλήσει" στην ψυχολογία των αθλητών είναι κάτι προσωρινό και παροδικό αν δεν μπορεί να υποστηριχτεί σε βάθος χρόνου από τεχνογνωσία , τεχνικές ικανότητες, προπονητικές (στη διάρκεια μιας προπόνησης) αλλά και καθοδήγηση - coaching την ώρα του αγώνα! Και στην Β εθνικη όλα αυτά είναι απαραίτητα σε αυτήν την κατηγορία! Συν ότι το παιχνίδι που ακολουθεί δεν είναι εύκολο , ούτε ο Μακαρίτης τυχαίος σε αυτές τις κατηγορίες. Μάλιστα κατά σύμπτωση ήμουν παρών στον 1ο γύρο στον αγώνα Παγκράτι - Ηρακλειο όπου το Ηρακλειο ενώ έχανε πήρε τον αγώνα στο τέλος και κυρίως λόγω προπονητικων κινήσεων από τον πάγκο που δεν "απαντήθηκαν" από τον τότε προπονητη που θα είναι πάλι ο ίδιος.
Καλή συνέχεια!

Σιγουρα.Την συγκεκριμενη όμως χρονικη στιγμη είναι πολύ δυσκολο να προλαβει καποιος προπονητης να αλλαξει και πολλα πραγματα,ειδικα σε μια ομαδα που δεν εχει στησει ο ιδιος.Οι αμεσες παρεμβασεις θεωρω μπορουν να είναι ψυχολογικες και γι'αυτο τον λογο αναφερω τα παραπανω.Θα χρειαστεί να βαλει η ομαδα και πολύ βαθια το χερι στην τσεπη για να ερθει καποιος εμπειρος και αποδεδειγμένα ικανος που να είναι και ελευθερος.Συνηθως για κασκαντεριλικια ψάχνεις....
PetranG3
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
Απο την Κω, δυσκολα να περασει η Δαφνη..

ΚΗΦΙΣΙΑ - ΤΡΙΤΩΝ 1
Εμπλεξε για τα καλα η Κηφισια. Κομβικο παιχνιδι, αυτο..

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΚΟΡΩΠΙ 1
Εδρα..

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. 1
Ανοιχτο ματς

ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΕΦΑΟΖ 1

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΜΑΝΔΡΑ 1

ΕΛΕΥΣΙΝΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
Καιγεται η Ελευσινα για τη νικη. Θα την παρει, λογικα.

ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. - ΙΩΝΙΚΟΣ 2
Basketstory
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1

ΚΗΦΙΣΙΑ - ΤΡΙΤΩΝ 2

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΚΟΡΩΠΙ 1

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. 2

ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΕΦΑΟΖ 1

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΜΑΝΔΡΑ 2

ΕΛΕΥΣΙΝΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2

ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. - ΙΩΝΙΚΟΣ 2
fedia
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΚΗΦΙΣΙΑ - ΤΡΙΤΩΝ 1
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΚΟΡΩΠΙ 1
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. 2
ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΕΦΑΟΖ 1
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΜΑΝΔΡΑ 1
ΕΛΕΥΣΙΝΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. - ΙΩΝΙΚΟΣ 2
gspara
ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ-ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
Πολύ δυνατος ο Ιπποκράτης.

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ (7/3) 2
Κρισιμο παιχνιδι διαφορετικών στοχων.Θα πονταρω στην ανωτεροτητα του Τριτωνα που βρισκεται σε φοβερη κατασταση.Αν εχει και Καραδολαμη και εχει κερδισει και Ιπποκρατη,θα παει με αλλον αερα....

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
Μονο μια νκη εκτος εδρας το Κορωπι(Ικαρο).Η ισχυρη Ερυθραια,ευκολα η δυσκολα,θα ντουμπλαρει.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙ 2
Ρεβανς του επεισοδιακου αγωνα του 1ου γυρου που ειχε νικησει η Βουλα.Ο Διαγόρας παει τρενο(9/9) και πιστευω θα αποδρασει.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ-ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
Πολύ κρισιμο παιχνιδι σωτηριας.Ο ΕΦΑΟΖ εχει μεινει πολύ πισω και πρεπει να ρεφαρει την εντος εδρας ηττα από το Παγκρατι.Περιμενω run'n'gun,ψηλο σκορ και νικητρια στο νημα την Κορινθο,ειδικα αν εχει και Καρουζο.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ-ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ. (κ.θ.) 2
Πολύ ενδιαφερον παιχνιδι αφου το Παγκρατι δειχνει ανεβασμενο και θελει να δωσει αξια στο 2πλο του Ζωγραφου.Η Μανδρα όμως είναι ανωτερη ποιοτικα και θα την στηρίξω ακομα μια φορα.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
Τελικος για την Ελευσινα στην πρεμιερα του Χουμπαλη.Το Ηρακλειο φανταζει αδιαφορο βαθμολογικα αλλα σε αυτή την Β' δεν θελει και πολύ να μπλέξεις.Αν βαλουν τα σουτ οι γηπεδούχοι και αποβαλλουν το αγχος,πιστευω θα φτασουν σε μια νικη που θα τους δωσει τεραστια ψυχολογικη ανασα.

ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Περιμενω μετα τον αγωνα σχολια του Πετραν για τον τεραστιο Γοργονη wink.gif


LIVE STREAMING
1)http://www.giafkasports.gr/local/basket/item/56227-live-streaming-ippokraths-casa-cook-hotel-dafnh-dafniou
IΠΠΟΚΡΑΤΗΣ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

2)http://nstv.gr/arthra/live-streaming-i-anametrisi-b-ethnikis-mpasket-andron-synergy-ikaros-neas-smyrnis-ionikos-nikaias/
IKAΡΟΣ Ν.ΣΜ.-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.

3)https://www.youtube.com/watch?v=gijYWsSzkAA
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ.
Gkos
Καλησπερίζω την παρέα.

19η Αγωνιστική - 25/2/2018

ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ :1

Δεν νομιζω πως μπορει να ζητήσει κατι η Δάφνη εδώ.
1,06 έχει.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ :1

Την αναμέτρηση του πρώτου γύρου την θυμάστε ;
Που και οι 2 ομάδες είχαν ξεκινήσει με 0/3 και κρίθηκε στην παράταση με νίκη της Ερυθραίας;
Ασσος επίφοβος.
Πολύ επίφοβος ομως.
1,20 περίμενα, 1,10 έχει ,με 11,5 πόντους στο Κορωπι ,πάω μαζι του.

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕ:2

Μεγάλο σερι ο Διαγόρας,χωρις να μαγεύει επακριβώς κιόλας,μα τον Πρωτέα τον έχω κοντραρει και με υποδεέστερες ομαδες δεν θα το κανω με Διαγόρα;
Τυπικα εδω.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ :1

Αλλο δύσκολο σταύρωμα ,εμπλεξε πολυ και ο ΕΦΑΟΖ μετα την ήττα από Παγκράτι, θα παω με έδρα αλλα ως εκει.
Στο 1,40 αναμενόμα και σωστά.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ :2

Μεγάλη νικη το Παγκράτι,καυτός ο λαβωμένος Μανδραικός ,και οι δυο εχουν μεγάλο κίνητρο,θα ντυθώ gspara και θα πάω με την ομάδα του Μπεκε.
Το 3αρι που βλεπω στο (κεκλεισμένων απότι διαβάζω στο basketa) Μετς δεν υπάρχει,απλα δεν υπαρχει.
Ρεβανς για την ήττα στον α γύρο.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ :1

Τα έχουμε πει για Ελευσίνα,διάβασα τι γράψατε και σεις ,περι Χούμπαυλη κλπ ,άσσο θα πω μα τυπικά.
Περιμέναμε κανά 1,85 ,αντε 1,75 και 1,40 ,οκ γελάει ο κόσμος.
Με το καλό να νικησει η Ελευσινα μα τυπικά.

ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ :2

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ :2

Την επόμενη Τετάρτη στις 19:00 η αναμέτρηση ,λόγω της απουσίας του Ντιμπ στην εθνική Συρίας.
Δύσκολη πρόβλεψη,μα νομιζω Τρίτωνας θα διευρύνει το σερι του και θα στείλει την ΑΕΝΚ ακόμα πιο κάτω.
Για 2,10+ θα λερωνόμουνα.

Τα σέβη μου.

(Το κειμενο το είχα γράψει πριν ποστάρει ο gsparaς αλλα οκ ειναι λιγο προβλέψιμος σε καποια θέματα χεχε )
PetranG3
QUOTE(gspara @ Feb 25 2018, 15:13 ) *
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Περιμενω μετα τον αγωνα σχολια του Πετραν για τον τεραστιο Γοργονη wink.gif



Τιποτα φιλε γσπαρα...Μονον ο Δορκοφικης οτι εκανε..
gspara
ΕΡΥΘΡΑΙΑ-ΚΟΡΩΠΙ 76-63 (24-14,40-39,56-51,76-63)

Αμφιρροπη μαχη για 3 δεκάλεπτα με το αξιομαχο Κορωπι να εχει επιβαλλει κλειστο ρυθμο με κορυφαιο τον Σερετη.Η επανεισοδος όμως του εκπληκτικου Σκανδαλου και η ηγετικη στοφα του αρχηγου Καλλιανιωτη εβαλαν εμφατικα την Ερυθραια σε θεση οδηγου στην τελευταια περιοδο.

ΕΡΥΘΡΑΙΑ:Σκανδαλος-Γιαουρτογλου-Καλλιανιωτης-Μακροπουλος-Δελιος
ΚΟΡΩΠΙ:Αγορης-Δενδρινος-Σιμιτζης-Σπανος-Μαλτεσιος

Ο Σκανδαλος μπηκε ορεξάτα από το τζαμπολ και η Ερυθραια πηρε κεφαλι στο ξεκίνημα με 10-3.
Τα γρηγορα 2 φαουλ Αγορη-Μαλτεσιου δεν πληγωσαν το Κορωπι αφου η εισοδος του Σερετη εδωσε ενεργεια και μαζι με τον καυτο Σπανο μειωσαν την διαφορα για τους φιλοξενουμενους(16-14).
Η Ερυθραια εσφιξε την αμυνα και με σημειο αναφορας στην επιθεση τον Μακροπουλο,ετρεξε σερι 10-0 και προηγηθηκε 26-14 στο ξεκίνημα της β περιοδου.

H Eρυθραια διατηρησε αυτή την πρωτοπορια και λιγο αργοτερα ο Δερμιτζάκης με 3ποντο εδωσε την μεγαλυτερη διαφορα...33-19.
Ο Ρουμελιώτης εδωσε εντολη για πιεση με παγιδες και το Κορωπι αρχισε να κλεβει μπαλες με Αγορη-Σιμιτζη να φευγουν στο ανοιχτο γηπεδο και να μειωνουν αρχικα σε 34-26.
Το 3ποντο του Καλλιανιωτη εδωσε προσωρινη ανασα(37-26) αλλα ακολουθησε ένα εκπληκτικο διαστημα του Κορωπιου που ετρεξε εντυπωσιακο σερι 0-13 για να προηγηθεί 37-39 με αιχμη του δορατος τον Σερετη.
Το ημιχρονο εληξε 40-39 με 3ποντο του Αντωνιου.

Το ντέρμπι συνεχιστηκε και στην 3η περιοδο με το παιχνιδι να γινεται πολύ κλειστο και τα καλαθια να στενευουν.
Η Ερυθραια ξεφυγε 49-43 με 3ποντο του Καλλιανιωτη αλλα το Κορωπι επεστρεψε αμεσα με τον Γκοντοπουλο να ευστοχει σε 1/2 βολες και να μειωνει 49-48.
Σε αυτό το σημειο ο Μαλτεσιος φορτωθηκε με το 4ο του φαουλ και το Κορωπι εχασε ουσιαστικα την κολωνα του.
Φορτωμενη και η Ερυθραια όμως αφου οι 3 ψηλοι της(Δελιος-Δερμιτζακης-Σταθοπουλος) εφτασαν και αυτοι τα 4 φαουλ.

Το 49-48 διατηρηθηκε για 3 περιπου λεπτα μεχρι να γραψει το 52-48 με 3ποντο ο Αντωνιου.
Καπου εκει ξαναμπηκε στο παρκε ο Σκανδαλος που δεν ειχε αγωνιστει αν θυμαμαι καλα στην γ περιοδο.Ο δαιμονιος γκαρντ των γηπεδούχων νοικοκυρεψε το παιχνιδι της ομαδας του και αλλαξε αρδην την εικονα του ματς.
Δυο δικα του ντραιβ οδηγησαν στο 56-50 με την περιοδο να ολοκληρώνεται στο 56-51 και τον Γκοντοπουλο να αποβάλλεται με αντιαθλητικο φαουλ(ειχε δεχτει και τεχνικη ποινη στο 1ο ημιχρονο).

Ο Σκανδαλος συνεχισε την δουλεια του στην τελευταια περιοδο προσφεροντας ομορφες ασιστ στον Καλλιανιωτη ο οποιος με 2 μεγαλα τριποντα ανεβασε την διαφορα στο 62-53 και εβαλε το νερο στο αυλακι.
Το 5ο φαουλ του Αγορη στην επομενη φαση και μετα από 3 διαδοχικα αστοχα σουτ των φιλοξενουμενων,εβαλε το κερασακι στην τουρτα.
Ο Σκανδαλος δεν εχασε την ευκαιρια και μας προσφερε το χαιλαιτ του αγωνα με περιτεχνη ενεργεια να ντριμπλαρει αλα Λιακοπουλος αναμεσα σε 2 παιχτες και με αναποδο λειαπ να πετυχαινει το 64-53.
Ο Γιαουρτογλου πηρε την σκυταλη εκτελεστικα και δημιουργικα και ανεβασε την διαφορα στο 75-60.

MVP του αγωνα φυσικα ο ασταμάτητος Χρηστος Σκανδαλος που εκανε πολύ μεγαλο παιχνιδι και ειδικα ξεκολλησε την Ερυθραια στο κρισιμοτερο σημειο.
Από κοντα ο Καλλιανιωτης που εβαλε μεγαλα σουτ και ηταν όπως παντα απροσπέλαστος αμυντικα.
Ο Γιαουρτογλου ακομα και σε μερες που δεν πιανει τα υψηλα του επίπεδα εκτελεστικα,μας αποζημιωνει με τις ευφυεις δημιουργιες του!!
Δυναμη στο 1ο ημιχρονο ο Μακροπουλος,πολυτιμη βρωμικη δουλεια στο 2ο ημιχρονο ο Αντωνιου.

Από το Κορωπι που αφησε εξαιρετικες εντυπώσεις και εβαλε δυσκολα στην Ερυθραια για 30 λεπτα,μαγικη 3αδα Σερετης-Σπανος-Μαλτεσιος.Παλικαρισιες αμυνες ο Δενδρινος και αρκετα μαχητικος ο Σιμιτζής.
Gkos
Απόλυτο στα σημεία(περίπατος η Μάνδρα-δώστε 3αρακι στο άδειο Μετς) ,αλλα ξενερωσα με το χάντικαπ του Κορωπι που εχει βγαλει και πολυ επιθετική ανακοινωση για την διαιτησία !
PetranG3
ΤΡΙΤΩΝ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 2
Πολυ δυσκολο παιχνιδι. Οριακα..

ΚΟΡΩΠΙ - ΚΗΦΙΣΙΑ 1
Εχει ψυχολογια το Κορωπι και εντος εδρας, ξερει οτι ειναι ματς που πρεπει να το παρει. Λογικα 1.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. - ΕΡΥΘΡΑΙΑ 1
Must do - must win.

ΕΦΑΟΖ - ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 1
Τα χουμε ξαναπει για τον ΕΦΑΟΖ. Τετοια ματς ξερει να τα παιρνει, εντος εδρας..

ΜΑΝΔΡΑ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 1
Σε υψηλες πτησεις μετα το μεγαλο διπλο. Την Κορινθο δεν την πιστευα στο φετινο πρωταθλημα. Απο τις θετικες παρουσιες ως τωρα στο πρωταθλημα.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
Δυσκολα τα πραγματα για το Παγκρατι..

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1
Ετοιμαζεται γιορτη - πανηγυρικο κλιμα στον Πλατωνα...Στα της εξεδρας. Οσοι ερθετε δεν θα χασετε..

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. 1
Ο θανατος σου, η ζωη μου. Η Δαφνη αρχιζει να ξαναπαιρνει αυτο που δικαιουται βασει ικανοτητας του ροστερ. Θα το παρει και θα συνεχισει να παλευει...
gspara
ΤΡΙΤΩΝ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (3/3) 1
Ματσαρα.Ο Κουμπουρας θα πρεπει να βρει ανασες στην πιεση του σεληνιασμενου διδυμου Καλαντζή-Ευστρατιου.

ΚΟΡΩΠΙ - ΚΗΦΙΣΙΑ 1
Ζωης και θανατου.Με επιστροφη Μπουρδανου παω οριακα στον ασσο.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. - ΕΡΥΘΡΑΙΑ 2
Σκανδαλος σε Κουκα+Καλλιανιωτης σε Πεττα=Διπλο...

ΕΦΑΟΖ - ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 1
Πολύ κρισιμο.Σε κακο φεγγαρι ο ΕΦΑΟΖ,εχει μπλεξει ασχημα.Οχι ότι η Βουλα είναι ανετη,αλλα μεγαλυτερο 'πρεπει' οι γηπεδούχοι.

ΜΑΝΔΡΑ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 1
Ρεβανς για την καυτη αρμαδα του Μπεκε.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
Καίγεται το Παγκρατι αλλα και το Ηρακλειο πλεον κοιταει τα κατω στρωματα.Αν παιξει και ο Σταμπουλης ο ασσος εχει ξεκαθαρο προβαδισμα.

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1
Αλλα παιχνίδια στοχευει η Ελευσινα.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. 1
Win or go home...ο χαμενος ξεκιναει σχεδια για την Γ,ο νικητης απλα βγαζει την μυτη από το βουρκο.Στη Νεα Σμυρνη
ξεκινησε η κατηφορα της Δαφνης και τωρα πρεπει να παρει ρεβανς παρα τις σημαντικες απουσιες της.
Gkos
20η Αγωνιστική

Η αναμέτρηση του Τρίτωνα ειναι σήμερα στου Στρέφη:

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ:1

Ντέρμπι βλέπω και γω ,ντερμπι και ο υπερήρωας,κάτι πρέπει να πω,θα πάω με την γηπεδούχο.

fedia
ΤΡΙΤΩΝ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 2
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΗΦΙΣΙΑ 1
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. - ΕΡΥΘΡΑΙΑ 1
ΕΦΑΟΖ - ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 1
ΜΑΝΔΡΑ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 1
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σ. 1
Gkos
Μεγάλη νίκη (ανοδου)  για Ιπποκρατη με 74-73 στου Στρεφη μετα από εναν μαραθώνιο με διακοπες,νερά και ντισκαλιφιε .
Ε ντέρμπι ειπαμε,πόσο παραπανω να πάει;
Ευτυχώς δεν ειχε παράταση 😂
Αν επαιζε και ο Τασσόπουλος,θα είχαμε πιάσει και τον ασσο !

Υ.γ. Ο fedia ακυρωνεται,όταν εγραψε νικουσε 10 π ο Ιπποκράτης 😂😂😂
fastbreak70
υπαρχει καποιο παιχνιδι live?
gspara
QUOTE (fastbreak70 @ Mar 4 2018, 14:31 ) *
υπαρχει καποιο παιχνιδι live?

Oχι,αφου Βουλα και Ικαρος παιζουν εκτος εδρας δεν υπαρχει live streaming σημερα.
fastbreak70
QUOTE(gspara @ Mar 4 2018, 15:09 ) *
Oχι,αφου Βουλα και Ικαρος παιζουν εκτος εδρας δεν υπαρχει live streaming σημερα.

δηλαδη το κριτηριο του 'ντερμπυ' δεν υπαρχει(ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. - ΕΡΥΘΡΑΙΑ)!!!!!

μαλλον θα ειναι θεμα σπονσορινγκ....
Gkos
Καλησπερίζω την παρέα.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ:1

Ασσο βλέπω και δεν ειναι κακό το 1,36 αλλά επειδή η ΑΕΝΚ αν χάσει χάθηκε,θα το αφήσω.

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ:1

1,20 τι να πω. . .

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ:1

1,44 και ειναι τόση η αναγκη του ΕΦΑΟΖ που το παίρνω.
Και λιγο χάντικαπ για τα γούστα.

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ:1

1,22 .

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ:1

1,15. . .

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ:1

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ:1

1,30 απλά τυπικά.

Φουλ του ασσου σημερις μετά το χτεσινό διπλο στου Στρεφη(θα γράψουμε για εκει ,απλά με τα μπαράζ της ΕΣΚΑ μεσα στο ΣΚ έχουμε ψοφήσει)
gspara
ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ 78-72 (30-22,51-45,68-57,78-72).

Δικαιος νικητης ο Διαγόρας στο μεγαλο ντέρμπι της αγωνιστικης που ειχε ουσιαστικα δυο οψεις.Ενα επιθετικο 1ο ημιχρονο με τον Διαγορα να εχει πολυφωνια στην επιθεση αλλα τον εκπληκτικο Σκανδαλο να κραταει τους φιλοξενουμενους στην διεκδικηση της νικης.Και ένα πιο δυνατο 2ο ημιχρονο,με Καλλιανιωτη-Γιαουρτογλου να ανεβαζουν την αποδοση τους,την Ερυθραια να ριχνει τον ρυθμο αλλα να πληγωνεται από το (πολύ) αυστηρο 4ο φαουλ του Σκανδαλου στην 3η περιοδο αλλα και από την εξαιρετικη αποδοση του Κουκα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ:Κουκας-Καραλης-Πεττας-Λυκογιαννης-Κατιακος
ΕΡΥΘΡΑΙΑ:Σκανδαλος-Γιαουρτογλου-Σταθοπουλος-Καλλιανιωητης-Δελλιος

Ο κοουτς Χουχουλης επελεξε τον Σταθοπουλο για το μαρκαρισμα του Πεττα.Ο παντα δυναμικος φοργουορντ ανταποκριθηκε δινοντας μαλιστα και επιθετικες λυσεις.Ο Καλλιανιωτης όμως δυσκολευτηκε στο μαρκαρισμα του αλτικου Λυκογιαννη και φορτωθηκε γρηγορα με 2 φαουλ.
Με τον Σκανδαλο να ξεκιναει δυνατα από το ξεκίνημα,τα πρωτα 6-7 λεπτα κυλησαν αμφιρροπα με το παιχνιδι να εχει ωραιο ρυθμο(18-18).

Ο Σαμολης σκληρυνε την 5αδα με σχημα ειδικων αποστολων(Παπαδολιας-Μαυροειδακος-Καρασταματης) που εδωσε μεγαλη ενεργεια στους γηπεδούχους.Ο Διαγορας οδηγησε σε λαθη την Ερυθραια,ανανεωσε επιθεσεις και με εντυπωσιακο 3ποντο-μπαζερ του Κουκα εκλεισε την 1η περιοδο 30-22.
Το σκηνικο συνεχιστηκε και στο ξεκίνημα της 2ης περιοδου με τον Κωνσταντωνη να διαμορφωνει με λειαπ στον αιφνιδιαμσο το 36-24.
Μετα το ταιμ-αουτ οι φιλοξενούμενοι βρηκαν λυσεις με Αντωνιου-Δελλιο-Μακροπουλο αλλα δεν μπορεσαν να κατεβασουν την διαφορα περισσοτερο από το 38-31 αφου ο Καρασταματης(κυριως) ειχε ετοιμες τις απαντησεις(45-34).

Ο Τσακίρης όμως με την εισοδο του εκανε πολύ καλη δουλεια στο μαρκαρισμα του Κουκα και με τον Σκανδαλο να τρυπαει με
οποιον τροπο ηθελε την αμυνα του Διαγορα,οι φιλοξενούμενοι μειωσαν 50-45.

Στο 2ο ημιχρονο η Ερυθραια μπηκε δυνατα με αμυνες προσαρμογης και καταφερε να ριξει τον γρηγορο ρυθμο των γηπεδούχων.
Ο Σκανδαλος με 3ποντο μειωσε σε αποσταση καλαθιου(51-48) για να απαντησει όμως ο εξαιρετικος Καραλης για το 54-48.
Ο Κουκας με γκολ-φαουλ εγραψε το 58-50,ενω στο 58-52 ο ρεφ Στρεμπας σφυριξε το 4ο φαουλ(αυστηροτατο) του κορυφαιου Σκανδαλου και το ματς εγειρε κομβικα στον ασσο.

Ο Κουκας αρπαξε την ευκαιρια και με δικο του κρεσέντο οδηγησε στο 68-57 της 3ης περιοδου.
Η τελευταια περιοδος,εκτος από τα 4 φαουλ Σκανδαλου-Δερμιτζακη, ξεκινησε πολύ ασχημα για την Ερυθραια με τον τραυματισμο του Δελλιου που αποχωρησε.
Στο 2λεπτο ξεκούρασης του Κουκα ο Διαγόρας ηπιε θαλασσα και οι φιλοξενούμενοι με Γιαουρτογλου-Καλλιανιωτη να πιεζουν,μειωσαν προσωρινα 68-61.

Μεγαλο 3ποντο του Πεττα εγραψε το 71-61 για να απαντησει με την επανεισοδο του και με τον ιδιο τροπο ο Σκανδαλος(71-64).
Δεν μπορεσαν όμως να κατεβασουν περισσοτερο την διαφορα οι φιλοξενούμενοι αφου ο Καραλης εδωσε καθοριστικες λυσεις για το 78-67.
Με προσπάθειες του Γιαουρτογλου η Ερυθραια μειωσε στο τελικο 78-72.

Σπουδαια λοιπον νικη για τον Διαγορα(11η συνεχομενη) που περιμενει σε 2 αγωνιστικες τον Ιπποκρατη για να παιξει ολη την χρονια.
Κορυφαιος και στο σημερινο ντέρμπι ο Γιωργος Κουκας!!!!Ειδικη μνεια στο εξαιρετικο Ευθυμη Καραλη.Πολυ καλη χρονια,σταθερα στους διακριθεντες,καταφερε σε ένα φορτωμενο ροστερ να είναι 5αδατος και με πολύ σημαντικο ρολο.Ο μπομπερ που γνωρίσαμε εχει εξελιχθεί και σε αφοσιωμενο αμυντικο,δινοντας λυσεις σημερα και στο ζορικο μαρκαρισμα του Γιαουρτογλου.

Κορυφαιος της Ερυθραιας/του αγωνα/της κατηγοριας ο φοβερος και τρομερος ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΚΑΝΔΑΛΟΣ 41.gif 77.gif !!!!!!
Πολύ μεγαλο παλικαρι και σιγουρα στην πρωτη γραμμη διακριθεντων,ο Γιωργος Σταθοπουλος!!!!
fastbreak70
QUOTE(gspara @ Mar 4 2018, 21:24 ) *
ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ 78-72 (30-22,51-45,68-57,78-72).

Δικαιος νικητης ο Διαγόρας στο μεγαλο ντέρμπι της αγωνιστικης που ειχε ουσιαστικα δυο οψεις.Ενα επιθετικο 1ο ημιχρονο με τον Διαγορα να εχει πολυφωνια στην επιθεση αλλα τον εκπληκτικο Σκανδαλο να κραταει τους φιλοξενουμενους στην διεκδικηση της νικης.Και ένα πιο δυνατο 2ο ημιχρονο,με Καλλιανιωτη-Γιαουρτογλου να ανεβαζουν την αποδοση τους,την Ερυθραια να ριχνει τον ρυθμο αλλα να πληγωνεται από το (πολύ) αυστηρο 4ο φαουλ του Σκανδαλου στην 3η περιοδο αλλα και από την εξαιρετικη αποδοση του Κουκα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ:Κουκας-Καραλης-Πεττας-Λυκογιαννης-Κατιακος
ΕΡΥΘΡΑΙΑ:Σκανδαλος-Γιαουρτογλου-Σταθοπουλος-Καλλιανιωητης-Δελλιος

Ο κοουτς Χουχουλης επελεξε τον Σταθοπουλο για το μαρκαρισμα του Πεττα.Ο παντα δυναμικος φοργουορντ ανταποκριθηκε δινοντας μαλιστα και επιθετικες λυσεις.Ο Καλλιανιωτης όμως δυσκολευτηκε στο μαρκαρισμα του αλτικου Λυκογιαννη και φορτωθηκε γρηγορα με 2 φαουλ.
Με τον Σκανδαλο να ξεκιναει δυνατα από το ξεκίνημα,τα πρωτα 6-7 λεπτα κυλησαν αμφιρροπα με το παιχνιδι να εχει ωραιο ρυθμο(18-18).

Ο Σαμολης σκληρυνε την 5αδα με σχημα ειδικων αποστολων(Παπαδολιας-Μαυροειδακος-Καρασταματης) που εδωσε μεγαλη ενεργεια στους γηπεδούχους.Ο Διαγορας οδηγησε σε λαθη την Ερυθραια,ανανεωσε επιθεσεις και με εντυπωσιακο 3ποντο-μπαζερ του Κουκα εκλεισε την 1η περιοδο 30-22.
Το σκηνικο συνεχιστηκε και στο ξεκίνημα της 2ης περιοδου με τον Κωνσταντωνη να διαμορφωνει με λειαπ στον αιφνιδιαμσο το 36-24.
Μετα το ταιμ-αουτ οι φιλοξενούμενοι βρηκαν λυσεις με Αντωνιου-Δελλιο-Μακροπουλο αλλα δεν μπορεσαν να κατεβασουν την διαφορα περισσοτερο από το 38-31 αφου ο Καρασταματης(κυριως) ειχε ετοιμες τις απαντησεις(45-34).

Ο Τσακίρης όμως με την εισοδο του εκανε πολύ καλη δουλεια στο μαρκαρισμα του Κουκα και με τον Σκανδαλο να τρυπαει με
οποιον τροπο ηθελε την αμυνα του Διαγορα,οι φιλοξενούμενοι μειωσαν 50-45.

Στο 2ο ημιχρονο η Ερυθραια μπηκε δυνατα με αμυνες προσαρμογης και καταφερε να ριξει τον γρηγορο ρυθμο των γηπεδούχων.
Ο Σκανδαλος με 3ποντο μειωσε σε αποσταση καλαθιου(51-48) για να απαντησει όμως ο εξαιρετικος Καραλης για το 54-48.
Ο Κουκας με γκολ-φαουλ εγραψε το 58-50,ενω στο 58-52 ο ρεφ Στρεμπας σφυριξε το 4ο φαουλ(αυστηροτατο) του κορυφαιου Σκανδαλου και το ματς εγειρε κομβικα στον ασσο.

Ο Κουκας αρπαξε την ευκαιρια και με δικο του κρεσέντο οδηγησε στο 68-57 της 3ης περιοδου.
Η τελευταια περιοδος,εκτος από τα 4 φαουλ Σκανδαλου-Δερμιτζακη, ξεκινησε πολύ ασχημα για την Ερυθραια με τον τραυματισμο του Δελλιου που αποχωρησε.
Στο 2λεπτο ξεκούρασης του Κουκα ο Διαγόρας ηπιε θαλασσα και οι φιλοξενούμενοι με Γιαουρτογλου-Καλλιανιωτη να πιεζουν,μειωσαν προσωρινα 68-61.

Μεγαλο 3ποντο του Πεττα εγραψε το 71-61 για να απαντησει με την επανεισοδο του και με τον ιδιο τροπο ο Σκανδαλος(71-64).
Δεν μπορεσαν όμως να κατεβασουν περισσοτερο την διαφορα οι φιλοξενούμενοι αφου ο Καραλης εδωσε καθοριστικες λυσεις για το 78-67.
Με προσπάθειες του Γιαουρτογλου η Ερυθραια μειωσε στο τελικο 78-72.

Σπουδαια λοιπον νικη για τον Διαγορα(11η συνεχομενη) που περιμενει σε 2 αγωνιστικες τον Ιπποκρατη για να παιξει ολη την χρονια.
Κορυφαιος και στο σημερινο ντέρμπι ο Γιωργος Κουκας!!!!Ειδικη μνεια στο εξαιρετικο Ευθυμη Καραλη.Πολυ καλη χρονια,σταθερα στους διακριθεντες,καταφερε σε ένα φορτωμενο ροστερ να είναι 5αδατος και με πολύ σημαντικο ρολο.Ο μπομπερ που γνωρίσαμε εχει εξελιχθεί και σε αφοσιωμενο αμυντικο,δινοντας λυσεις σημερα και στο ζορικο μαρκαρισμα του Γιαουρτογλου.

Κορυφαιος της Ερυθραιας/του αγωνα/της κατηγοριας ο φοβερος και τρομερος ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΚΑΝΔΑΛΟΣ 41.gif 77.gif !!!!!!
Πολύ μεγαλο παλικαρι και σιγουρα στην πρωτη γραμμη διακριθεντων,ο Γιωργος Σταθοπουλος!!!!

αρκετα καλη η καταγραφη και μπραβο για τον κοπο σου...
κατ'εμε μονο μια σημαντικη ελειψη...Ο κοουτς Χουχουλης...εχει κατορθωσει αυτο το υλικο να το ανεβασει 2επιπεδα πανω απο τις δυνατοτητες του παιζοντας συγχρονως ελκυστικο-γρηγορο μπασκετ και με 'καθαρη' αμυνα...οι αμυντικες περιστροφες του 2ου ημιχρονου ηταν για σεμινάριο...λες και ηταν 6παικτες μεσα στο γηπεδο...στην επιθεση αν δεν ειχε αυτη την τραγικη αστοχια στο 3ο 10λεπτο σε σωστα και ελευθερα περιφεριακα σουτ θα ηταν 'καβαλαρης' στο παιχνιδι...αν ειχε το υλικο του σαμολη θα 'κοντροριζε' 100% τον ιωνικο...
gspara
QUOTE (fastbreak70 @ Mar 5 2018, 14:00 ) *
αρκετα καλη η καταγραφη και μπραβο για τον κοπο σου...
κατ'εμε μονο μια σημαντικη ελειψη...Ο κοουτς Χουχουλης...εχει κατορθωσει αυτο το υλικο να το ανεβασει 2επιπεδα πανω απο τις δυνατοτητες του παιζοντας συγχρονως ελκυστικο-γρηγορο μπασκετ και με 'καθαρη' αμυνα...οι αμυντικες περιστροφες του 2ου ημιχρονου ηταν για σεμινάριο...λες και ηταν 6παικτες μεσα στο γηπεδο...στην επιθεση αν δεν ειχε αυτη την τραγικη αστοχια στο 3ο 10λεπτο σε σωστα και ελευθερα περιφεριακα σουτ θα ηταν 'καβαλαρης' στο παιχνιδι...αν ειχε το υλικο του σαμολη θα 'κοντροριζε' 100% τον ιωνικο...

Πολύ σωστος!!!Εχω αναφερθεί αρκετες φορες κατά την διαρκεια της χρονιας στην πολύ καλη δουλεια του κοουτς Χουχουλη που εχει στησει μια πολύ ελκυστικη ομαδα με πολύ χαμηλο μπατζετ και μονο 8 αντρες!!!
Στο χθεσινο παιχνιδι ξεχασα επισης να αναφερω την θετικη παρουσια του νεαρου Στεργιου που μπηκε λιγο πριν τη ληξη της 1ης περιοδου στο μαρκαρισμα του Κουκα.Κριμα που φορτωθηκε νωρις με 2 φαουλ,πιστευω θα ηταν η αποκαλυψη του αγωνα.
Δεν είναι τυχαιο ότι Ερυθραια και Μανδρα αποτελουν τις πρωτες μου επιλογες κάθε αγωνιστικη.Ευχαριστιεμαι μπασκετακι.....
PetranG3
Πείτε κατι και για το 8/8 στις προβλεψεις... shot.gif
Δεν τα λετε, δεν τα γραφετε και αναγκαζομαι να τα λεω εγω... 69.gif 69.gif
Gkos
Αμα επαιζε ο Λάρυ θα σου έλεγα εγώ 😐
Gkos
Φίλος του φόρουμ με ενημέρωσε ότι εκτος συγκλονιστικού (οικονομικού)  απροόπτου,ομάδα που ήδη έχει αλλάξει προπονητή θα ξαναμείνει ακέφαλη εντός των προσεχών ημερών.
gspara
QUOTE (Gkos @ Mar 6 2018, 00:17 ) *
Φίλος του φόρουμ με ενημέρωσε ότι εκτος συγκλονιστικού (οικονομικού)  απροόπτου,ομάδα που ήδη έχει αλλάξει προπονητή θα ξαναμείνει ακέφαλη εντός των προσεχών ημερών.


QUOTE
Ο Γυμναστικος Σύλλογος Κορωπίου βρίσκετε στην δυσάρεστη θεση να ανακοινώσει την λυση της συνεργασιας του με τον Κώστα Ρουμελιωτη.
Ευχαριστούμε τον Κο Ρουμελιωτη για την άψογη συνεργασία μας και του ευχόμαστε καλη συνέχεια στην καριέρα του.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.