Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τελικός Final 4 Euroleague,Μακαμπι - ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Barcelona 2011
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Razorblade Fish
QUOTE(rankin @ May 10 2011, 01:21 ) *
Ωραία όλα αυτά που λέτε, αλλά δεν είναι αδικία για τον Σερμαντίνι η όλη ιστορία?
Έχασε το ευρωπαϊκό μέσα απο τα χέρια του το παιδί..

Θα το παρει του παραχρονου,για ολους εχει ο Ζοτς...
Ginobili
QUOTE(rankin @ May 9 2011, 22:21 ) *
Ωραία όλα αυτά που λέτε, αλλά δεν είναι αδικία για τον Σερμαντίνι η όλη ιστορία?
Έχασε το ευρωπαϊκό μέσα απο τα χέρια του το παιδί..

Όντως,αμαρτία,θα είχε 2 ευρωπαικά τώρα..
lakersdynasty
Αφου αρχισατε να μιλατε σοβαρα πρεπει να αναφερω οτι πλεον τα γουρια μας ειναι 2 σε επιπεδο παικτων.

Για να παρουμε Ευρωπαϊκο ή πρεπει να εχουμε στο ροστερ τον Σακοτα ή πρεπει να φυγει ο Σπανουλης απτην ομαδα.

ΣΑΚΟΤΑ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ!!!!

tongue.gif
Flash
QUOTE(lakersdynasty @ May 10 2011, 00:38 ) *
Αφου αρχισατε να μιλατε σοβαρα πρεπει να αναφερω οτι πλεον τα γουρια μας ειναι 2 σε επιπεδο παικτων.

Για να παρουμε Ευρωπαϊκο ή πρεπει να εχουμε στο ροστερ τον Σακοτα ή πρεπει να φυγει ο Σπανουλης απτην ομαδα.

ΣΑΚΟΤΑ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ!!!!

tongue.gif


Βασικά μου δίνεις μια ωραία πάσα γιατί καιρό τώρα θέλω να πω ότι οι λίγες φορές μου φαίνεται να εκτιθέται ο Ζοτς είναι στην εμπιστοσύνη που δείχνει σε νεαρούς, ταλαντούχους πλην λιπόψυχους, καμπούρηδες Σέρβους !
Germany96
QUOTE(Air and King @ May 10 2011, 00:20 ) *
Που δεν αλλαζει ομως την σημαντικοτητα του σε σχεση με του Κουκοτς στους Μπουλς.Επισης ο Τουρκος εχει αποδειχτει στα Αμερικανικα γηπεδα πιο clutch απο τον Κροατη και ο ιδιος ο Τζορνταν πριν ενα χρονο σε ενα παιχνιδι των Μπομπκατς θεωρησε οτι ο Χεντο ειναι καλυτερος απο οτι ο Κουκοτς.Βεβαια ο Τζορνταν δεν δινει δεκαρα και προφανως δεν ξερει τι εχει κανει ο Τουρκογλου με την Εθνικη του οπως επισης προφανως δεν τον ενδιαφερει τι ειχε κανει ο Κουκοτς στο Ευρωπαικο μπασκετ.....

Ο Turkoglu αν αγωνιζόταν στην ίδια ομάδα με τον Pippen αμφιβάλλω αν θα είχε την παραμικρή αξία η δική του παρουσία στο roster της, του Κροάτη δεν πέρασε ακριβώς και απαρατήρητη. Συμφωνούμε πως αυτά που κατάφερε ο Kukoc στο ΝΒΑ δεν ήταν ιδιαιτέρως συγκλονιστικά (και απολύτως συγκρίσιμα με του Turkoglu, με την εξαίρεση των πρωταθλημάτων βέβαια) αλλά όλα αυτά που συζητάμε έχουν να κάνουν με διάφορους παράγοντες, σαν παίκτες τους θεωρείς ισάξιους; Κι εμένα μου είναι συμπαθής ο Hedo αλλά τον θεωρώ σαφώς κατώτερο του Kukoc.

Αν εξέταζα μονάχα τις καριέρες τους στις ΗΠΑ (όπως φυσιολογικότατα κάνει ο Jordan με την οπτική γωνία ενός Αμερικανού) όντως οι διαφορές είναι μικρές και υπάρχουν επιχειρήματα και για τις δύο πλευρές, ακριβώς όμως επειδή έχω δει τον Toni –πιτσιρικά ακόμη- να κυριαρχεί στα Ευρωπαϊκά παρκέ (ενώ αδυνατώ να φανταστώ τον Turkoglu να κάνει αντίστοιχα πράγματα ακόμα και στο prime του) αλλά και για τις παρουσίες του στα διεθνή τουρνουά, τον θεωρώ ξεκάθαρα καλύτερο παίκτη του Τούρκου.

Αν ήταν δυο Αμερικανοθρεμμένοι Ευρωπαίοι, με κολεγιακή παρουσία και μετά άμεση ένταξη στο ΝΒΑ κι εγώ το ΝΒΑ θα θεωρούσα ως μόνο σοβαρό κριτήριο (κι ας έκαναν αργότερα ενδεχομένως καριέρα και στην Ευρώπη) αλλά επειδή δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα και τα 7 χρόνια διαφοράς με τα οποία εισήλθαν στην λίγκα παίζουν κι αυτά τον ρόλο τους, σε αυτή την περίπτωση το ΝΒΑ το θεωρώ μονάχα ως ένα από το κριτήρια.

Αν έχεις όρεξη να συνεχίσουμε την κουβέντα, καλό θα ήταν να μεταφερθούμε σε κάποιο πιο ταιριαστό topic smile.gif
Gino_Bill
QUOTE (lakersdynasty @ May 10 2011, 02:38 ) *
Αφου αρχισατε να μιλατε σοβαρα πρεπει να αναφερω οτι πλεον τα γουρια μας ειναι 2 σε επιπεδο παικτων.

Για να παρουμε Ευρωπαϊκο ή πρεπει να εχουμε στο ροστερ τον Σακοτα ή πρεπει να φυγει ο Σπανουλης απτην ομαδα.

ΣΑΚΟΤΑ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ!!!!

tongue.gif


Να φύγει ο Σπανούλης δε παίζει ε? tongue.gif. Αλήθεια που βρίσκεται ο Σάκοτα τώρα? Καημός μου έχει μείνει με αυτό το παιδί. Από την πρώτη μέρα που τον είδαμε να παίζει όλοι λέγαμε «Φοβερό σουτ, λίγο το σώμα του να φιάξει και είναι έτοιμος για ψηλά». Και δε το έφιαξε ποτέ!! (όχι ότι του έφταιξε μόνο αυτό που δεν έκανε καριέρα)
Ginobili
QUOTE(Gino_Bill @ May 10 2011, 08:47 ) *
Να φύγει ο Σπανούλης δε παίζει ε? tongue.gif. Αλήθεια που βρίσκεται ο Σάκοτα τώρα? Καημός μου έχει μείνει με αυτό το παιδί. Από την πρώτη μέρα που τον είδαμε να παίζει όλοι λέγαμε «Φοβερό σουτ, λίγο το σώμα του να φιάξει και είναι έτοιμος για ψηλά». Και δε το έφιαξε ποτέ!! (όχι ότι του έφταιξε μόνο αυτό που δεν έκανε καριέρα)

Πάλι καλά που ζει ο άνθρωπος,με αυτό που του τυχε
Zoys
QUOTE(qspock @ May 9 2011, 02:07 ) *
Μερικες διορθωσεις στα παραπανω:

1) Ο ΠΑΟ δεν ειναι η καλυτερη ελληνικη ομαδα της δεκαετιας. Ειναι η καλυτερη ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ομαδα της συγχρονης ιστοριας.

2) Ο Διαμαντιδης δεν θυμιζει τον Κουκοτς. Απλα τον εχει ξεπερασει.


Με σένα φίλε θα ξεχάσουμε όσα ξέρουμε...

1) Ο Παναθηναϊκός είναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ομάδα, δεν λέω. Σίγουρα η κορυφαία της τελευταίας δεκαετίας, αλλά όχι και η καλύτερη όλων των εποχών. Δηλαδή ανώτερος από τη μεγάλη Βαρέζε και την ακόμα μεγαλύτερη Ρεάλ των 8 τροπαίων; Σίγουρα αγνώριστο το σύγχρονο μπάσκετ σε σχέση με τις δεκαετίες του '60 και του '70 όμως θεωρώ ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει ξεπεράσει ακόμα ούτε καν την ΤΣΣΚΑ Μόσχας και αυτό το δείχνουν και τα τρόπαια των δύο συλλόγων. Και δεν τα λέω για να υποτιμήσω τον άθλο του Παναθηναϊκού που ήταν κυρίως το 3-1 επί της Μπάρτσα καθώς δεν είναι υπερβολή να πούμε πως το F4 ήταν υγιεινός περίπατος.

2) Μετά το εξώφυλλο αθλητικής εφημερίδας ότι ο Διαμαντίδης ξεπέρασε τον Γκάλη ( blink.gif ) τώρα ακούμε κι αυτό... Πέραν της χαωτικής διαφοράς των δύο παικτών θα μείνω απλά στο ότι ο Μήτσος δεν θα έκανε ποτέ σημαντική καριέρα στο NBA. Και το έχει δηλώσει και ο ίδιος ότι δεν επιθυμεί να φύγει από την ομάδα για να κηνυγήσει το όνειρο του NBA. Πολύ λογικό.

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγηθώ δεν θεωρώ καθόλου άδικο το ότι ο Διαμαντίδης ήταν ο φετινός super star της Euroleague ούτε ότι πρόκειται για ένα σπουδαίο Ευρωπαίο παίκτη και αναμφίβολο ηγέτη του Παναθηναϊκού όμως όχι και να λέμε ότι ξεπέρασε τον Κούκοτς...
lakersdynasty
QUOTE(Flash @ May 10 2011, 03:13 ) *
Βασικά μου δίνεις μια ωραία πάσα γιατί καιρό τώρα θέλω να πω ότι οι λίγες φορές μου φαίνεται να εκτιθέται ο Ζοτς είναι στην εμπιστοσύνη που δείχνει σε νεαρούς, ταλαντούχους πλην λιπόψυχους, καμπούρηδες Σέρβους !


ναι αλλα ο Σακοτα επαιζε ως Ελληνας smile.gif

ΥΓ Κατα τα αλλα χαιρομαι πολυ που σου εδωσα πασα. Γιατι πλεον ξερω οτι με τους νεους κανονισμους και φαουλ να παρεις εγω θα χρεωθω ασιστ. tongue.gif

QUOTE
Να φύγει ο Σπανούλης δε παίζει ε? tongue.gif


κοιτα αν σκοπευουν οι Αγγελοπουλοι να διωξουν τον Σπανουλη και να παρουν τον Σακοτα δεν θα τους πουμε και οχι laugh.gif

Το τελευταιο που θυμαμαι για τον Ντουσαν ειναι οτι ειχε χασει την μιση χρονια λογω του σοβαρου τραυματισμου μετα απο χτυπημα. Φετος δεν ξερω τι κανει.

http://www.i-live.gr/news-dusan-sakota-exitirio/

ναναι καλα οπου κι αν ειναι
T.W.Is.M.
QUOTE(Gino_Bill @ May 10 2011, 11:47 ) *
Να φύγει ο Σπανούλης δε παίζει ε? tongue.gif. Αλήθεια που βρίσκεται ο Σάκοτα τώρα? Καημός μου έχει μείνει με αυτό το παιδί. Από την πρώτη μέρα που τον είδαμε να παίζει όλοι λέγαμε «Φοβερό σουτ, λίγο το σώμα του να φιάξει και είναι έτοιμος για ψηλά». Και δε το έφιαξε ποτέ!! (όχι ότι του έφταιξε μόνο αυτό που δεν έκανε καριέρα)


Μπορει ομως να ξαναφυγει και να ερθει σε μας παλι! Θα εχουμε 2 Σπανουληδες και θα βαλουμε τον Τεοντοσιτς να τρεχει να μαζευει τις μπαλες απ τα λαθη των Σπανουληδων! tongue.gif

QUOTE(lakersdynasty @ May 10 2011, 17:10 ) *
κοιτα αν σκοπευουν οι Αγγελοπουλοι να διωξουν τον Σπανουλη και να παρουν τον Σακοτα δεν θα τους πουμε και οχι laugh.gif


Εισιαι σιγουρος γι αυτο? Θα παρουμε εμεις το ευρωπαικο αν το κανουμε...
Μη σου πω οτι επειδη θα εχουμε και τα 2 γουρια θα παρουμε 2 συνεχομενα ευρωπαικα!:smile:
Air and King
QUOTE(Germany96 @ May 10 2011, 03:57 ) *
Ο Turkoglu αν αγωνιζόταν στην ίδια ομάδα με τον Pippen αμφιβάλλω αν θα είχε την παραμικρή αξία η δική του παρουσία στο roster της, του Κροάτη δεν πέρασε ακριβώς και απαρατήρητη. Συμφωνούμε πως αυτά που κατάφερε ο Kukoc στο ΝΒΑ δεν ήταν ιδιαιτέρως συγκλονιστικά (και απολύτως συγκρίσιμα με του Turkoglu, με την εξαίρεση των πρωταθλημάτων βέβαια) αλλά όλα αυτά που συζητάμε έχουν να κάνουν με διάφορους παράγοντες, σαν παίκτες τους θεωρείς ισάξιους; Κι εμένα μου είναι συμπαθής ο Hedo αλλά τον θεωρώ σαφώς κατώτερο του Kukoc.

Αν εξέταζα μονάχα τις καριέρες τους στις ΗΠΑ (όπως φυσιολογικότατα κάνει ο Jordan με την οπτική γωνία ενός Αμερικανού) όντως οι διαφορές είναι μικρές και υπάρχουν επιχειρήματα και για τις δύο πλευρές, ακριβώς όμως επειδή έχω δει τον Toni –πιτσιρικά ακόμη- να κυριαρχεί στα Ευρωπαϊκά παρκέ (ενώ αδυνατώ να φανταστώ τον Turkoglu να κάνει αντίστοιχα πράγματα ακόμα και στο prime του) αλλά και για τις παρουσίες του στα διεθνή τουρνουά, τον θεωρώ ξεκάθαρα καλύτερο παίκτη του Τούρκου.

Αν ήταν δυο Αμερικανοθρεμμένοι Ευρωπαίοι, με κολεγιακή παρουσία και μετά άμεση ένταξη στο ΝΒΑ κι εγώ το ΝΒΑ θα θεωρούσα ως μόνο σοβαρό κριτήριο (κι ας έκαναν αργότερα ενδεχομένως καριέρα και στην Ευρώπη) αλλά επειδή δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα και τα 7 χρόνια διαφοράς με τα οποία εισήλθαν στην λίγκα παίζουν κι αυτά τον ρόλο τους, σε αυτή την περίπτωση το ΝΒΑ το θεωρώ μονάχα ως ένα από το κριτήρια.

Αν έχεις όρεξη να συνεχίσουμε την κουβέντα, καλό θα ήταν να μεταφερθούμε σε κάποιο πιο ταιριαστό topic smile.gif

Δεν νομιζω να διαφωνουμε και πολυ..Ωστοσο ουτε εγω ειμαι βεβαιος οτι ο Κουκοτς θα τα καταφερνε το ιδιο καλα ως γραναζι του Σταν.Οχι πως δεν ειχε το ταλεντο αλλα και παλι δεν το ξερω αν μπορουσε..
Απο την αλλη ο Χεντο οπως ειπα εχει αποδειχτει και πιο κλατς απο τον Κουκοτς στο ΝΒΑ και αν υπαρχει και η δικαιλογια του Τζορνταν ο Κροατης επαιξε και 1μισι χρονο χωρις αυτον 94-95 και μετα συνεχισε την καριερα του αλλου αφου εφυγε απο το Σικαγο..
Δεν αλλαζει κατι συνολικα θεωρω και εγω τον Κουκοτς μεγαλυτερο παιχτη σαν καριερα αλλα στο ΝΒΑ μαλλον βαζω απο πανω τον Τουρκο και κυριως ειναι κοντα σαν all around παιχτης στο Κροατη Αρτιστα...
Gino_Bill
QUOTE (lakersdynasty @ May 10 2011, 17:10 ) *
κοιτα αν σκοπευουν οι Αγγελοπουλοι να διωξουν τον Σπανουλη και να παρουν τον Σακοτα δεν θα τους πουμε και οχι laugh.gif

Το τελευταιο που θυμαμαι για τον Ντουσαν ειναι οτι ειχε χασει την μιση χρονια λογω του σοβαρου τραυματισμου μετα απο χτυπημα. Φετος δεν ξερω τι κανει.

http://www.i-live.gr/news-dusan-sakota-exitirio/

ναναι καλα οπου κι αν ειναι


Μπράβο ναι, θυμόμουν πως είχε πάθει κάτι πολύ σοβαρό αλλά δε θυμόμουν τι. Με αυτό που έπαθε, έκανε τη ρήξη χιαστού να μοιάζει με τράβηγμα (άκου ρήξη λεπτού εντέρου!!). Να’ ναι καλά το παιδί πάντως!

@ Twism : Σε αυτή τη περίπτωση μπορεί επίσης οι 2 Σπανούληδες να τρέχουν να προλαβαίνουν τα λάθη του ενός Τεόντοσιτς. Αλλά τότε μαζεύονται πολλοί και δε θα έχει με ποιον να πρωτοτσακωθεί ο Τεό tongue.gif
lakersdynasty
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 10 2011, 17:17 ) *
Εισιαι σιγουρος γι αυτο? Θα παρουμε εμεις το ευρωπαικο αν το κανουμε...
Μη σου πω οτι επειδη θα εχουμε και τα 2 γουρια θα παρουμε 2 συνεχομενα ευρωπαικα!:smile:


αν γινει και αυτο δεν θα μιλαμε για γουρια θα μιλαμε για προπονητικη ραψωδια του Ιβκοβιτς smiley.gif

Σακοτα Κεσελ Ερτσεγκ στην ιδια ομαδα..."ξυλαγγουρο team" in the making tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(lakersdynasty @ May 11 2011, 12:18 ) *
αν γινει και αυτο δεν θα μιλαμε για γουρια θα μιλαμε για προπονητικη ραψωδια του Ιβκοβιτς smiley.gif

Σακοτα Κεσελ Ερτσεγκ στην ιδια ομαδα..."ξυλαγγουρο team" in the making tongue.gif


Μα δε θα εχουμε τον Ιβκοβιτς στον παγκο, το Σον Μπραντλει θα παρουμε για να ταιριαζει στο ξυλαγγουρο style που εγραψες κι εσυ... smiley.gif
Ginobili
Πάντως αυτό που πρέπει να επισημάνουμε,είναι ότι η τωρινή ομάδα του Παναθηναικού είχε το περισσότερο Ελληνικό στοιχείο από κάθε άλλη ομάδα της σύγχρονης ιστορίας(από την εποχή των κοινοτικών και μετά).Η ομάδα φέτος έχει 5 αλλοδαπούς,αφαιρώντας τον Τέπιτς που δεν έπαιξε(και γενικά δεν παίζει στα σημαντικά παιχνίδια) έχουμε 4.Και αν σκεφτούμε ότι στο τελευταίο παιχνίδι με την Μπάρτσα και στον ημιτελικό με την Σιένα ο Μάριτς δεν έπαιξε δευτερόλεπτο(και γενικά σχεδόν όλη την χρονιά).... icon_drunk.gif Δεν έχει ξαναγίνει αυτό!!!!
Ξεπέρεσε κάτι τις και την ομάδα του 2009 που είχε 6-(Σερμαντίνι+Κέτσμαν).Από το 2006-07 η ομάδα εξ-ελληνίζεται όλο και περισσότερο! Ελπίζω να διατηρηθούμε έτσι,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΖΗΣΗΣ!!!!
roben

Συγχαρητήρια στην υπέροχη ομάδα μας που για ακόμα μια φορά μας έκανε υπερήφανους!! Στην ομάδα του Παύλου και του Θανάση πάνω απ'ολα!! Στην ομάδα του Ομπράντοβιτς!! Στους παίκτες και στον κόσμο που πίστεψε σε αυτή και την στήριξε!!

Θα χαρακτήριζα το τρόπαιο αυτό ως...επαγγελματικό!! Στο final4 ήμασταν σαφώς η ανώτερη ομάδα,η πιό διαβασμένη,η πιό έτοιμη,η πιό έμπειρη,η πιό πλήρης,η πιό ποιοτική!! Η Σιένα ήταν για μένα η δυσκολότερη αντίπαλος,άψογα προετοιμασμένη από τον Πιανιτζάνι για τον ημιτελικό χωρίς ωστόσο τις παραπάνω ιδέες στο live κοουτσάρισμα... Της στοίχησε επίσης η αδυναμία της να παραμείνει το ίδιο προσηλωμένη επί 40'... Σε τέτοιου επιπέδου παιχνίδια τα...''κενά αέρος'' δεν επιτρέπονται... Η Μακάμπι παρουσίασε κάποιους επιθετικά ταλαντούχους παίκτες,αποδείχτηκε ωστόσο ότι υστερούσε σε οργάνωση και σε τακτική... Όταν οι Νίκολας και Σάτο ξεθάρρεψαν απέναντι στη ζώνη,ο Μπλατ δεν είχε plan b να παρουσιάσει και ο τελικός πήρε τον δρόμο του... Ο Ζοτς έχει μια σπουδαία προπονητική αρετή που κάνει την διαφορά... Θεωρεί το παιχνίδι ''ζωντανό οργανισμό'' που εξελίσσεται και διαρκώς το διαβάζει και προσαρμόζει την ομάδα του στα μεταλλασόμενα από στιγμή σε στιγμή δεδομένα... Μοιάζει με σκακιστή που παίζει πάντα με τα λευκά!!

Τις μεγάλες συγκινήσεις τις ζήσαμε στη σειρά των play off κόντρα στη Μπαρτσελόνα,στην κορυφαία ίσως σειρά της Ευρωλίγκας έως τώρα... Εκεί έγινε η πραγματική τιτανομαχία!! Αυτό το ευρωπαικό μπορεί τελικά να το θυμόμαστε περισσότερο για τα παιχνίδια απέναντι στην ισπανική ομάδα παρά για τους αγώνες του final4!! Σίγουρα ωστόσο θα μείνουν χαραγμένα στη μνήμη μας δύο σκηνικά,εκείνο με τον Διαμαντίδη να σηκώνει τον Ομπράντοβιτς στον αέρα και εκείνο με τον αρχηγό να καλεί Τσαρτσαρή και Μπατίστ για να σηκώσουν το τρόπαιο και οι 3 μαζί!!

Ελπίζω όσοι από την αρχή της σεζόν έχουν γράψει τα μύρια απίστευτα να σκέφτονται λίγο ωριμότερα,λίγο σοφότερα πλέον...Διαβάσαμε για τους Γιαννακόπουλους που παρατάνε το μπάσκετ για το ποδόσφαιρο,για τον Ομπράντοβιτς που τα έχει χαμένα και δεν κρατάει τον Γιασικεβίτσιους,για τον ανύπαρκτο μεταγραφικό σχεδιασμό που είχε σαν αποτέλεσμα να χαθούν ο Μακιντάιρ ή ο Ντάριους Λαβρίνοβιτς,για τον τουβλατζή τον Καλάθη,για την ομάδα που άντε να φτάσει στα play off αλλά μετα δεν έχει καμία ελπίδα και ένα σωρό ακόμα που ευτυχώς έχω πλέον ξεχάσει... Πιστεύω ότι θα κατάλαβαν τουλάχιστον ότι πέρα από τις προσωπικές μας απόψεις που μπορεί να διαφέρουν,οι άνθρωποι που κρατάνε τις τύχες του μπασκετικού Παναθηναικού στα χέρια τους αξίζουν τον υπέρτατο σεβασμό και την πλήρη στήριξή μας!!

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑΤΟ!!!

qspock
QUOTE(Ginobili @ May 11 2011, 22:50 ) *
Πάντως αυτό που πρέπει να επισημάνουμε,είναι ότι η τωρινή ομάδα του Παναθηναικού είχε το περισσότερο Ελληνικό στοιχείο από κάθε άλλη ομάδα της σύγχρονης ιστορίας(από την εποχή των κοινοτικών και μετά).Η ομάδα φέτος έχει 5 αλλοδαπούς,αφαιρώντας τον Τέπιτς που δεν έπαιξε(και γενικά δεν παίζει στα σημαντικά παιχνίδια) έχουμε 4.Και αν σκεφτούμε ότι στο τελευταίο παιχνίδι με την Μπάρτσα και στον ημιτελικό με την Σιένα ο Μάριτς δεν έπαιξε δευτερόλεπτο(και γενικά σχεδόν όλη την χρονιά).... icon_drunk.gif Δεν έχει ξαναγίνει αυτό!!!!

Πολυ καλη παρατηρηση, ειναι γεγονος πως φετος την εβγαλε ουσιαστικα με 3 ξενους, Μπατιστ, Νικολας, Σατο. Που να ειχε παρει και τον Σχορτσιανιτη...

Του χρονου φευγει ο Τεπιτς (επιτελους) και ερχεται καποιος αλλος, εγω δε νομιζω ο Ζησης αλλα ο Ηλιεφσκι.
Επισης θα ερθει σιγουρα ψηλος ανεξαρτητα απο το τι θα κανει ο Μαριτς, (ο Μπατιστ μεγαλωνει επικυνδινα) ενω ο Βουγιουκας μετα τις ποιοτικες του εμφανισεις στα δυσκολα, μενει χαλαρα.
Teo 13
QUOTE(kseplenhs @ May 9 2011, 00:53 ) *
οπως και νά'χει.Είναι πάνω απο μια αν θεωρήσουμε πως η μία είναι το όριο για να θεωρηθεί συγκυριακή.Ξέρεις τι παίχτες έχουν περάσει απο την γηραιά ήπειρο και έχουν λιγότερες έως καμία?
Τζινόμπιλι...καμία.Ματσιγιάουσκας...καμία.Σκ
όλα...καμία.Καλντερόν...καμία.Γκασόλ...καμία(?).

εντάξει να μου πεις σωστά,το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα και δεν ξέρεις σε τι συγκυρίες έχει κάτσει ο καθε ένας.Η για να το πω πιο σωστά,το ευρωπαικό μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα αλλά και να μην είναι, η μόνη αναγκαία συγκυρία είναι να έχεις τον ζοτς προπονητή...

Ο Ginobili είχε πάρει το 2001(που οι τελικοί ήταν σε playoff φάση)! smiley.gif
antidrastikos
QUOTE (Teo 13 @ May 21 2011, 15:36 ) *
Ο Ginobili είχε πάρει το 2001(που οι τελικοί ήταν σε playoff φάση)! smiley.gif

ΚΑΙ ΤΟ 2002 ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
phoenix_93
QUOTE(antidrastikos @ May 24 2011, 12:42 ) *
ΚΑΙ ΤΟ 2002 ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ


Επίσης το 2003, το 2005 και το 2007, χεχεχε
baskethood
Ενα ΤΡΟΜΕΡΟ βιντεο απ τον τελικο της Ευρωλιγκας,συνδεδεμενο με το τακτικο μερος του παιχνιδιου.
http://euroleague.infrontams.tv/index.php?id=5009

Ειναι εξαιρετικο το ποσο πιστα ακολουθουν οι παικτες του Ομπραντοβιτς το play που εχει σχεδιασει για επιθεση εναντιον ζωνης,στην πρωτη σκηνη του βιντεο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.